22 června, 2024

Jakýmkoliv způsobem

Přátelé, jeden blázen se fakt našel.

Včera jsem ve článku zveřejnil výzvu, aby se mi ozval někdo, kdo i přes ty nutelly a totální fiasko zahraniční politiky, ještě věří našemu Blyštivému Péťovi… Jeden existuje. Jmenuje se Pavel Holík a napsal mi mail, ve kterém mimo jiné napsal toto: „Já se hrdě hlásím k vládě PF. Nevím, jestli budu volit zrovna jeho, ale některou ze stran, která bude mít potenciál vytvořit protiváhu Babišovi a Okamurovi určitě. Volím zastupitele, kteří mají vizi a mají morální kredit pro výkon veřejné funkce jako p. Fiala, Kupka, Jurečka, Bartoš, Výborný, Válek atd…“

Poprskal jsem monitor…

Takhle si libtardi představují vizi… Tvrdí, že vrátili naší zemi morální kredit v zahraničí a pak našeho Péťu nepřijme ani Nigérie. A co je ještě horší, zamini to ani nevědělo předem, aby tu návštěvu zrušili sami. Péťa není státník světového formátu, ale je ta poslední onuce. Myslím, že se ještě nikdy v našich dějinách nestalo, aby nějaká africká země nepřijala oficiální státní návštěvu z naší země a takhle brutálně nás vyfakovala.

Síkelu zase nepřijali Saúdové ani Kuvajťani…

Mohu se zeptat? To je ta vize, kterou mají? Všimnout si po dvou letech, že tu máme drahé potraviny? Všimnout si po roce a půl, že válka na Ukrajině jaksi není tak úplně vítězná? Všimnout si po roce, že lidi prostě nemají peníze? Kdy přijde Válek s převratným objevem, že fakt není penicilín? Chybí léky a Válek radí, že máme obvolat sto lékáren. Morální kredit pro výkon veřejné funkce…

Už Česko dali dohromady a nebo to ještě budou nějak vylepšovat?

Tahle politika nás všechny jen na inflaci stála víc než dva nové atomové reaktory. Hodnotová politika, vize a morální kredit této vlády nás stály bilion korun, dlouhodobý pokles kupní síly, zrychlující pokles průmyslu, zastavené vysoké pece, jaderný terč nakreslený na Mošnově a celé ostravské aglomeraci, další stamiliardy na nákup zbytečného obrněného šrotu a hlavně… nejvyšší ceny energií na světě. K tomu videa s nutellou, dýchavičné zdravotnictví, rozklad školství.. Bilion korun… možná víc.

Pavlu Holíkovi to za to ale stálo… Měl bych ten mail poslat jeho psychiatrovi, aby mu zarazil sobotní vycházky.

Pamatujete, co jsem říkal na demonstraci? Pět programových bodů:

 1. Ceny elektřiny bude dvě koruny za kilowatthodinu. Když se vyrábí za korunu, může se prodávat za dvě. Brání tomu jen nenažranost. Jak toho chci dosáhnout? Jakýmkoliv způsobem.

2. Hytlermarkety budou povinně uvádět nákupní cenu svého zboží. Že máme v zákoně obchodní tajemství? Provize za zprostředkování půjčky se také musejí povinně uvádět a dalo se to udělat. Když to šlo v jednom případě, půjde to i v jiných. Jak toho chci dosáhnout? Jakýmkoliv způsobem.

3. Televizní poplatky budou zrušeny. Když to nepůjde jinak, tak i s Českou televizí. Ostatně soudím, že Kartágo musí být zničeno. Česká televize je vinna tím, že si Fiala všimnul drahoty až po dvou letech vysoké školy škůdcovství. Jak toho chci dosáhnout? Jakýmkoliv způsobem,.

4. Žádné snižování důchodů. Senioři si na svou budoucnost vydělali tím, že postavili elektrárny, přehrady, silnice i továrny. Nemusejí se o to dělit s mladými. Mladí si mají vydělat na svojí budoucnost a svoje stáří. Že toho nejsou schopní? Celý svět je otevřený a v Mollenbecku či Malmo jsou levné byty.

5. Grýndýl bude zrušen. Bez náhrady, bez pardonu a bez milosti. Investor, který nacpal miliardy do elektroaut, která nikdo nechce, do solárů, které produkují ultradrahou elektřinu, investoval do zavírání továren a věřil Leyenové, že z toho nebude průser, ten si nezaslouží jinou budoucnost, než krach. Taková budoucnost přijde stejně, takže bude lepší, když zkrachují jen ti, kteří nás do toho uvrtali a ne my všichni s nimi. První skončí emisní povolenky. Kdo investoval do zločinu na vlastním národě, ten prostě prodělá. Jak toho chci dosáhnout? Jakýmkoliv způsobem.

Tohle je teď naše nejbližší budoucnost, tohle je to fundamentální, čeho musíme dosáhnout. Politické postupy, prostředky a řešení mohu být voleny různě, ale republiku nezachráníme, pokud nedosáhneme alespoň těchto cílů. Levná elektřina, potraviny za férovou cenu, odstřihnout novináře od peněz zadarmo, neobírat seniory a přestat se tvářit, že se fyzikální zákony dají přehlasovat v Bruseli.

Všem chytrolínům, kteří už teď vědí, že to nejde, vzkazuji obligátní: Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Nějaké slzičky, že to bude pro někoho nespravedlivé, že někdo kvůli tomu zkrachuje, protože v dobré víře nakoupil akcie firem, dovážejících z Číny soláry, to mě už nedojímá. Když to takhle půjde dál, tak nakonec zkrachujeme všichni. Nejen ti, co věřili Timmermansovi. Co se mě týče, já se raději smířím s krachem investorů a následnými soudy než s krachem celé společnosti a následným rabováním.

Pět bodů…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle agentovné alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička nebo placky z nabídky.

447 thoughts on “Jakýmkoliv způsobem

 1. Jste vůči Pavlíkovi Holíkovi nelidsky krutý; víte, jak musí nyní chudák trpět, když mu pjotr fialenskyj teď, po dvou letech, když náhodou zabloudil do Hitlermarketu v Reichu (nejspíše dostal povolenku od vrchního fürera k opuštění protektorátu BuM) sdělil tu všeobecně známou „novinu“ o našem luxusním životě, když máme na nákup předraženého odpadu ze Západu? Jistě se cítí podveden: do této doby žil zprávami od AntiČeské Lžitelevize, jak je drahota všude okolo, a my na tom jsme ůrelativně“ dobře, a ejhle šumák – všichni kolem mají lacinejší živobytí po všech stránkách, dokonce i když to kouzelníci Pjotra fialenského přepočítavají zleva zprava – jsme na tom nejhůře v Evropě… ( a vůbec bych se nedivil, jestli by to bylo i v přilehlém Vesmíru…)
  Kolik asi takových prostoduchým Pavlíků po této kolonii běhá? Kolik jich dnes a denně poklekává před svým Idolem, a vroucně se modlí za jeho život, a celou jeho rodinu? Kolik by jich bylo ochotných položit za svého Boha i život? (a mnozí si již tento sen splnili v zákopech fašistické Ukrajiny).
  Otázka tedy zní: Jak těmto Pavlíkům vysvětlit realitu? Nijak – jde o proces, který není možné nastavit, protlačit nebo nařídit; každý se musí rozhodnout pro červenou pilulku zcela sám a dobrovolně.

 2. Japa se asi vede naší Nutellce v tej Africe. Po tom fiasku v Nigérii po něm není ani slechu a přitom si tam sebou táhne hordu novinářů. Zacvakli jsme dovolenou novinářské smečce. Co mé oko zaznamenalo, tak tam trčely mikrofony rozhlasu, Novy a kdo jiný tam nemohl chybět naše milovaná a pravdu hlásající ČT.

 3. Na netu vyšel článek s názvem „Skutečně zaznělo: Německo potřebuje ruské zdroje, proto musíme odstranit Putina.“
  Citují tam slova ekonoma Mezinárodního měnového fondu Robin Brookse, požaduje „…razantní snížení cenového stropu ruské ropy a zemního plynu. To by prý mělo vyvolat finanční krizi, kvůli které by se zhroutil režim Vladimira Putina a Německo by pak mělo přístup k levným přírodním zdrojům….“

  „MĚLO BY“.
  A co když ne ? Nebo co když Rusko upadne do chaosu ? Kdy místo prozápadního prezidenta opět bude vyroben nějaký neohitlerovský stát ?
  Mělo by, mělo by…..to je o vědě, která má název „ekonomická“ ?
  IMF by se měl především omluvit, např. některý africkým státům, více o tehdejším působení IMF lze naleznout např. u J. Stiglitze, ten to vše viděl kdysi zevnitř IMF.

   1. Vždyť to vidíte všude kolem – jediná politika, která se prosazuje, je vytloukání klínu klínem. Všechny problémy kapitalismu a tržní ekonomiky vyřeší ještě více trhu a kapitalismu. Všechny problémy liberální demokracie vyřeší ještě více liberalismu. Všechny problémy současného hroutícího se školství uchváceného neziskovým sektorem vyřeší ještě větší otevření se neziskovkám. Extrémně se horšící evropskou ekonomiku v důsledku negativních dopadů sankcí vyřeší přece ještě více sankcí. Všechny problémy fakticky nefunkční armády a její nevyužitelné výbavy vyřeší ještě větší a dražší nákupy nepotřebného vybavení. Atd. atp.

  1. To si nejsem jistý. Možná jen změna strategie velkých mediálních společností. Dnes táhne ta „alternativa“, tak uděláme z redaktorů jakože samostatné osobnosti na sociálních sítích a zase nám potečou penízky. Asi jako před časem vyhnali většinu reaktorů v TV tzv. „do terénu“. Asi abychom je viděli zmoklé či s vlasy vlajícími ve větru. A hlavně většinou blbě nasvícené.

   1. Vlasy ve větru vlají všem filmovým hrdinům, i když kolem nefouká. Bez vlajících vlasů (s jistými výjimkami holých hlav) není hrdinství.

 4. Nemccke a ceske presstitutky zacinaji vypoustet nove vetry 🙂 Pred nedavnem jeste zcela neuveritelne vyroky o slimacich, treba : „Mathias L. z Langenu připomíná, že odborníci před tímto vývojem varovali už v roce 2015. „Co se od té doby stalo? Nic! Ani paní Merkelová, ani současná koaliční vláda nic nezměnily. Všechny strany by si však měly být při příštích volbách jisté jednou věcí: budete souzeni podle svých činů, ne podle svých slov,“ shrnuje. https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-bild-otiskl-dopisy-zoufalych-nemcu-40450014#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest198_novy_panel_sluzeb_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  1. Jedno je jisté. Mluvit se nesmělo jinak, než psal mainstream, z jednoho jediného důvodů – někdo na migraci neskutečně vydělával (a stále ještě vydělává). A ten někdo držel pod krkem vlády i všechna významnější média. Všechny ty kecy o pomoci a humanitě byly prostě jen kecy. Nic víc. A kvůli něčí nenažranosti „pevnost Evropa“ padne do pár let.

 5. Tak si představme, že všech 5 bodů se povedlo právě dnes a od zítra je to realita. Zaměřím se speciálně na bod 5 – Green Deal, protože ty předchozí jsou proti tomuto bodu drobnosti a bod 1 se od něj přímo odvíjí. Úplně každá firma ho musela už vzít na vědomí ve své strategii a investicích a pokud se to zruší, tak jaká bude nová strategie a podnikatelské prostředí ? A budu optimista a řeknu, že se snažím vidět tu dílnu světa v Kotlince, ale dost nám tady toho chybí, aby to nebyla jen fikce. Namátkou suroviny, technologie, kvalifikovaná pracovní síla a odpovídající školství, přehledný a jednoduchý právní a daňový systém s minimem byrokracie atd. Jen elektřina za 2 Kč tady hospodářský zázrak nevyvolá, druhého Ludwiga Erharda tu nevidím, nemluvě o tom, že budeme muset dost partnerů v zahraničí nějak přimět, aby si nás alespoň poslechli.

   1. Např. přesunem firmy tam, kde výrobu elektřiny neukončují nebo investice do soběstačnosti ve výrobě/spotřebě elektřiny. Pouze otázka lepší ceny za přesun / investice do soběstačnosti. A varianta v plánech je si i říct, že je na čase s firmou skončit.

  1. blábol – pokud firmy dokázaly žít a pracovat před grýndýlem, dokážou žít a pracovat i po něm. a určitě to i pro ně bude o mnoho lehčí i lacinější .

 6. INVESTICNI byt je PRAZDNY byt, obvykle vlastneny rusakama co je tu skupovali po stovkach najednou. tzn . cilem tohoto zdaneni je porinuceni vlastnika byt nenechavat prazdny ale pronajmout ho, pak mu bude dan snizena.

  1. Nebuď troškař, jen byty? Co konta,auta, chaty,
   ženy, co ještě za něco stojí?
   Jako v reklamě : “ Proč? Protože chci!!!“

  2. Ano, Piráti vědí přesně, jak na to – viz
   „Zdanění nemovitostí může přinést stovky miliard korun ročně a zlepšit dostupnost cen nemovitostí k bydlení. Efektivní zdanění nemovitostí v USA se pohybuje mezi 0,3- 2,21 % a v EU 0,05 – 1.93 % z ceny z nemovitosti. Současné efektivní zdanění v ČR se pohybuje kolem 0,01 – 0,04 % z ceny z nemovitostí (bez daně z nabytí nemovitých věcí), takže při zvýšení efektivním zdanění nemovitostí na 1 % lze získat 200-800 miliard korun ročně.“ https://www.piratskelisty.cz/clanek-3940-financovani-nepodmineneho-zakladniho-prijmu-v-ceske-republice
   Měli na to i pěkně barevně sestavenou tabulku.
   Nic na tom nemění skutečnost, že tamtéž se píše i tohle – „podle sčítání lidu z roku 2011 je 651 937 bytových jednotek v rodinných i bytových domech neobydlených“.
   Jenom si musíme vybrat – buď žijeme v kapitalismu (byť globálním a s totálně pokřivenými principy – viz „dotace“, „dávky“ a další nepřeberná řada faktů, které ty principy kapitalismu deformují), v němž je soukromé vlastnictví nedotknutelné, anebo v socialismu, kde hlavním vlastníkem všeho je stát, na němž pak je, jak výnosy z ekonomických činností /včetně daní/ přerozdělí.

   Ten problém totiž leží jinde, a to v tomto faktu – cituji ohledně roku 2021 – „Platy v Německu každým rokem pravidelně stoupají a průměrný měsíční plat je zde momentálně ve výši 106 000 korun, zatímco v České republice je to 35 441 korun měsíčně. “ https://www.fondik.cz/clanky/srovnani-platu-cr-vs-nemecko-kuchar-si-za-hranicemi-vydela-2x-tolik-nektere-profese-i-trojnasobek
   kdežto HDP na obyvatele v přepočtu na paritu kupní síly činil za tentýž rok v Německu podlé údajů Světové banky 58 275 USD a v Česku 45 707 USD https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_st%C3%A1t%C5%AF_sv%C4%9Bta_podle_HDP_na_obyvatele

   Rozumíme si? – HDP na obyvatele v Česku v roce 2021 dosahuje 78,4 % toho německého, ale průměrný příjem pouze 33,4 %.

   Kapišto?
   Za stejný produkt /vyjádřený finančně v pohledu HDP/ dostane český zaměstnanec ani ne poloviční plat proti tomu německému.

   Přičtu-li k tomu fakt, kam většinově tečou zisky z oněch ekonomických činností v Česku, není složité konstatovat – „obyčejný kolonialismus“.
   L.

   1. Ano,je to přesně, i kvantitativně popsáno. Piráti jsou jako komunisti před 1948, naštěstí nemají tolik hlasů ve volbách.

   2. Tyjo- hned přeposílám kolegům. Je to síla. Ale holt, co máte v ruce na to aby se poměry napravily byť v jediné firmě vlastněné německou matkou? Lidi jsou rádi že mají na poměry( to zdůrazňuji) slušně ohodnocenou práci a ještě jako bonus za humny. Takoví budou sice hudrovat za rohem ale do skutečné stávky nebo nátlakové akce ani náhodou- a to nemluvím ani o tom, že by je napadlo si hledat zaměstnání kde dostanou víc.

   3. Lépe vypovídající porovnání by bylo ukazatel HDP/obyv. v přepočtu parity kupní síly nahradit ukazatelem HDP/obyv. v nominálním vyjádření (vzhledem k tomu, že průměrný plat v SRN a v ČR taky uvádíte jako nominální hodnoty). Takto, podle údajů Světové banky za rok 2022, vychází nominální HDP per capita v SRN 48 433 USD a v ČR 27 638 USD, což vychází lépe, tj. 57 %.

  1. no vidíte, emo, to jsou paradoxy. jel oslabit pozici ruska a číny (což se zřejmě ne tak docela povedlo) a místo toho oslabil i tak už nijak silnou pozici česka. sláva mu…

   1. Místo aby se staral aby jeho kravka měla co žrát a byla spokojená, stará se, aby sousedovic kravka pošla.
    Jak příznačné. Řekněte mi že ta doba není vymknutá z kloubů. Dobře, jak někdo popsal, mladí budou mít co chtěli, ale bude to za čas opravdu hnusná kocovina. A kampak budou před tím vším bordelem utíkat?

 7. Technická poznámka k těm zdejším Anonymům:
  Bylo by možné zavést povinné vyplňování kolonky Jméno? Každý si přece může vymyslet nějakou svoji přezdívku, aby byl odlišitelný od jiných. Mám pocit, že tu je „přeanonymováno“ a že těch Anonymů je tu dokonce hned několik různých a člověk pak neví, které příspěvky má rovnou přeskakovat a které stojí za přečtení či reakci.

  1. To víte, záleží na tom, kterej z nich má zrovna službu… (kromě situací, že předvyplněné jméno nějak vypadne, stalo se mi jednou po restartu).

 8. Stejne jako pred dvema roky stoji potraviny zbytne – tatranky a skvarkovy chleba s pecenou cibulkou.
  Potraviny nezbytné stoji o polovinu vice, nektere i dvakrat vice.
  Chleb konzumni Sumava – staval 25, dnes stoji 45. Branbory stavaly 8 ceske az 15 z Egypta na jare, ted je tesne po sklizni a stoji 25-29, v akci desetikilovy pytel za 15, tedy tolik, kolik driv staval jarni dovoz. Nemame sklep, nebudu prece zrat cely mesic jenom brambory, aby nevyklicily a nemusely se vyhodit.
  Mleko stavalo 12-15, dnes 25, nekdy v akci 15 a to je hned pryc.
  To pisu z Prahy, kde mam kolem baraku 4 velke supermarkety a muzu si vybirat. Ve vesnicke samosce jsou ty ceny jeste mnohem vyssi.
  Nakupovani dnes vypada tak, ze sednu k pocitaci, otevru si tri slevove letaky , podivam se, kde je co v akci a pak jdu nakupovat tim zpusobem, ze cibuli koupim v Bille, protoze je tam ted v akci, anglickou slaninu v Albertu a vejce a kolinka v Lidlu. A pak si jdu udelat sunkafleky. Je to nedustojne az ponizujici.

  1. Dělám to naprosto stejně, paní Marie, i ta kombinace Billa, Albert, Lidl sedí.

   Odjakživa mám ráda ruské vejce (dnes se to samozřejmě jmenuje obložené vejce).
   Dřív to stávalo max 24 Kč, ve slevě pak 16-19. Dnes jsem to v Albertu viděla za 39 Kč. Takže si to vajíčko obložím sama doma, takhle Albert krmit nebudu.

 9. „Svobodník Holík. Takhle by to dál nešlo. My rozumíme ty vaší náročnosti, že jo, my rozumíme, že chcete ještě po směně zocelovat družstvo svou vizí, my rozumíme, že jste pochopil slova našeho ministra, že naši liberální demokracii nebudujeme pro srandu králíkům. Ale věc má z morálního hlediska ještě druhou stránku. A tou je výkon veřejné funkce. Chlape uvědomte si, že když po tom vašem výplachu, budou druhej den úplně blbí, tak jejich výkon půjde kam?
  No půjde do prdele!!!!
  A jak jistě víte, podle výkonu budeme brát jaké prémie. Nižšííí, kurva nižšííí.
  „Holík, politicky. Myslete politicky, Holík!

    1. Jéžiš, teď mi to teprve došlo… pročítám diskusi dlouho po přečtení článku. Omlouvám se Michalovi, on to měl správně, a vám děkuji za navední na správnou cestu.

 10. Za sebe bych vypíchnul těch 5 vidlákových bodů: elektřina za 2,-Kč,
  povinné zveřejňování marží u potravin,
  zrušení poplatků ČT,
  zachování staré valorizace důchodů
  a odstoupení od agendy greendeal.
  Je to srozumitelné, proveditelné a účinky budou rychlé a výrazné! Těchto „5 bodů“ by mělo být na každém kostele, hospodě, kulturáku, na každé zastávce i nádraží. Ať se toho chytí Rajchl, nebo někdo schopný strhnout davy. „5 bodů“ je volební heslo i program!!
  Bravo Vidláku, za tohle obvzlášť.

  1. A bude to hovno platný, protože pro EU jsme nesvéprávná kolonie. A šrouby se utahují. A vystoupit? Proboha, jen to ne! To Rajchl nepřipustí!

 11. Co Ukrajina, už vyhrála? Ještě nedávno s tím mainstream spojoval naši vůbec existenční otázku a najednou je toto téma mrtvé….nerozumím…..nechápu……….???!!!

  Snad už dnes vyhrají, abychom existovali dále. Pak snad vyhraje Izrael a budem existovat na druhou. Hurá.

  1. Boj o Prahu jsme praktikovali v Afghánistánu, Mali, Iráku a nyní na Ukrajině. Vydržte, jednou to vyjde a Praha bude zachráněna.

  2. Ukrajina vyhraje až narovná vztahy s Ruskem. Ovšem nová, skutečná Ukrajina budoucnosti bude mít začátky supertěžké. Vylidněná, bez mladých, plná invalidů a s nezaplatitelnými dluhy bude muset žebrat o pomoc.
   No, my Česká republika se zavázala pomáhat Lugansku. Jako vtip je to dobré, zvládneme to? Splníme svůj závazek?

   1. Určitě.
    Jeden by měl umět sepisovat reklamní či antidezinformační letáčky, jiný by zvládl zapojit do práce i tamní mafii, paní neviditelná by perfektně zvládala vykládat lidovým jazykem různé vědecko-výzkumné projekty, další by oral nejen o víkendech a v neposlední řadě by jiný místo léčiv efektivně zvládal zaříkávání bradavic a pod. Neměli bychom zapomenout ani na pana dalšího, v pořadí – ten by výše uvedené letáčky vylepoval, např. v obchodech s dozimetry či na nádražích.
    Další by sháněla zbraně, hrozila válkou a vystupovala z vlaků.
    Zámecký a hradní pán by mohl něco rozdát Romanovcům, něco Knoopovým, zbylo by i na Rurikovce a na původní kmenové osídlení, jejich potomky (včetně kmene Čaputů).

   2. Neviděl bych to tak černě, antiHavlisto, vždyť paní Lejnová chce přijmout Ukrajinu do EU, tak se na ní přece všichni složíme, dluhy odpustíme, dokonce i ostatní dluhy zaplatíme. Však to nevadí, že nemáme od voličů na to žádný mandát, je třeba myslet liberálně demokraticky. Když být v prdeli, tak to splníme stachanovsky, na 120%!

 12. Az se Vidlak bude opet ptat, proc se k alternative nepridava stredni trida, necht si procte mistni diskuzi.
  Zbytecny osobni utok na pana Holika, ktery sel odvazne s kuzi na trh, mi take neprijde koser, tohle je dalsi cihla do zdi, za kterou mizi alternativa.

  1. tak když je střední třída tak debilní a neumí se podívat z okna, aby zjistila jak se věci mají, tj. že volba ODS a Pirátů povede k ekonomickému, společenskému a bezpečnostnímu zániku ČR, tak si to tato střední třída zaslouží

   co více k tomu říci?

   vidlák za to nemůže a nadělá s tím prd

   1. Hahahaha, jj vlhké sny.
    Alternativu volí právě střední třída. Ta má ještě dost rozumu a pudu sebezáchovy, aby pochopila co za hovada tuto zemi vedou.
    A právě tato střední třída ví, že s Babišem to sice bude lepší, ale těžko říct o kolik.
    A právě tato střední třída nevolí SDP, protože nechce být nálepkována.
    A právě tato střední třída hledá uličky jak z toho ven.

    PS: na Vidláka tady osobně utočí desítky pitomců denně, tož kolikrát jste se ho zastal?

   2. A o tom pisu.
    Vidlak se dal na drahu konsela (politika), ale jedna jako Mistr Jan (kazatel), cimz snizuje svuj „koalicni potencial“ k nule.
    V teto poloze se mu kazdy ambiciozni politik vyhne. Zpocatku bude samozrejme vyuzit jako mobiliziacni element, na to se hodi, pozdeji ovsem bude upozaden, az vyloucen.
    Jestli nepribrzdi, je ztracen.

 13. POKUD BY SV (Společnost volicu)chtěla dopředný pohyb ,musel by naš zdejší fujer pan D.D pochopit co tu vlastně svými potřebami píše jako slaby odvar opravdových potřeb .
  Jsou to jen sektorove (částečne)požadavky potřeb a nechce pochopit,že vše už dávno chce program SV v legendární zkratce PNZ zájmu a potreb, kde to stojí vše hned v prvním postulátu PNZ ,cíleno na Změnu Asociálního rezimu kapitalismu bez přivlastkú,který rabuje své voliče a ti ohlupení GŘ televize nechapou,že už nikdy nesmí volit ODS KDU,TOP 09 SPOLU s Piraty,kteří svou neomarxistickou ideologii za sebou tahají fialovou okurku a spol výrobašisatych kol.
  K tomu je třeba,aby pochopil nutnost změny tj začít nahrazovat ideologii NEOMARXISMU,která nemá s marxismem nic společného,dále potvrdit Program Národní Záchrany a potřeb a přečíst si VIZI Ing to Blahynka..
  Není možné bruslit na ideologii banksteru ****neomarxismu****,kteří využili díry v knize KAPITAL a zahájili pochod institucemi za potlesku nami zvoleych Piratu,tahanicích na vařené nudlí cirkus nejen fialove okurky,ale i satanisty z KDU ČSL a vyložený odpad propagující Policejní stát a to SPOLU s precedou vlády ,toho cirkusu Humberto, tj Parlamentu a těm darebakum se dodnes dobře žije i s odhajlovanim sympatti pro vrahy z SS Divisionm Galizienm.kteryzto přeceda “ vypadá jakoby vyhrál své tituly snad prý v tombole a“ kadze chodzi bordell robí.“NO NI?

  Rachoti ANIČKA z KSH a brzy prý tady napíše jak pomoci té potacejci i se straně PRO, kde předseda nemá páru o programu PNZ a vyloženě neví, kde hraje muzika zejména prý snad jemu dodnes „nepotřebne“ SV tj Síly Voliču . .

  1. Podle mého beze změny zákona nebo dokonce Ústavy nelze. Ale nejsem si jistý, zda má imunitu a i kdyby měl, může jj parlament vydat k trestnímu stíhání. Snad na to dojde.

   1. Parlament jej nemůže k ničemu vydat.

    Prezident je dle současné právní úpravy nikoliv beztrestný, ale nestíhatelný. V Ústavě (čl. 65) čteme: „Prezidenta republiky nelze po dobu výkonu jeho funkce zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo jiný správní delikt.“ Z toho vyplývá, že prezidentská imunita trvá přesně od začátku do konce funkčního období, poté automaticky zaniká (v tom se současná právní úprava liší od úpravy zpřed roku 2013, která prezidentovi zajišťovala nestíhatelnost i po ukončení mandátu). Nestíhatelnost se vztahuje jak na trestné činy, přestupky a jiné správní delikty spáchané před vznikem mandátu, tak na ty spáchané během jeho výkonu. Po ukončení funkčního období prezident stíhán být může. Dle trestního zákoníku a dalších předpisů se navíc doba výkonu mandátu nezapočítává do promlčecí lhůty pro tyto protiprávní činy.

    Z toho vyplývá, že pokud by prezident skutečně spáchal trestný čin, bude řádně souzen, avšak až po ukončení funkčního období. Takže trpělivost, za pět let nastane ta vhodná doba…

    1. Jednoznačnou velezradou je jeho podpora zrušení veta v EU.
     Jenže předpokládám, že většina „alternativy“ k senátním volbám vůbec nechodí a proto i tam mají většinu ti, co podporují tuto vládu i prezidenta.

     1. Navíc to ani není car, aby mohl něco takového uzákonit. Pořád jsme parlamentní demokracií. Poslanci musí hlasovat dále je pojistka senát plus soudy.

   1. Čl. 65 Ústavy
    (1) Prezidenta republiky nelze po dobu výkonu jeho funkce zadržet, trestně stíhat ani stíhat pro přestupek nebo jiný správní delikt.

    (2) Senát může se souhlasem Poslanecké sněmovny podat ústavní žalobu proti prezidentu republiky k Ústavnímu soudu, a to pro velezradu nebo pro hrubé porušení Ústavy nebo jiné součásti ústavního pořádku; velezradou se rozumí jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu. Ústavní soud může na základě ústavní žaloby Senátu rozhodnout o tom, že prezident republiky ztrácí prezidentský úřad a způsobilost jej znovu nabýt.

    (3) K přijetí návrhu ústavní žaloby Senátem je třeba souhlasu třípětinové většiny přítomných senátorů. K přijetí souhlasu Poslanecké sněmovny s podáním ústavní žaloby je třeba souhlasu třípětinové většiny všech poslanců; nevysloví-li Poslanecká sněmovna souhlas do tří měsíců ode dne, kdy o něj Senát požádal, platí, že souhlas nebyl dán.

    1. President Pavel je dalsi president Lichvastejnu a potom este zaskakuje, kdyz nemaji dost presidentu v EU. Vo zadnym stihani nemuze bejt rec.

 14. Když už se žádá o rady – taky jeden dotaz. Někdo mi tu radil ocibulce. Nějak zasadit či co. Nemůžu to najíét, nešlo by zopakovat. Koupila jsem svazeček, a včil nevím – do hlíny, nechat doma, nebo může venku… Prosím opáčko. Dík

  1. Zkuste, tady:
   https://www.zahrada-centrum.cz/clanky/363-salotka-rady-pro-snadne-pestovani
   Záleží na účelu pěstování (nať nebo cibule) a na tom, kde chcete pěstovat. Pokud doma a na nať, tak je ještě na výsadbu brzy, cibulky musí prodělat určitou fázi klidu v suchu, příp. i chladu. Ale je možno začít vysazovat doma dříve, než by to bylo možné venku na záhonku – čili hodně brzy v předjaří (za oknem sněží ale na parapetu roste čerstvá nať.. 😊). A pokud budete sázet např. do truhlíku postupně, tak budete mít k dispozici stále čerstvou nať k seřezávání. Nicméně, musíte počítat s tím, že v takovém případě se cibulky vyčerpají a moc se nenamnoží. Pokud budete chtít pěstovat spíše na cibuli, tak počkat až později do jara. Je jedno, jestli se vysadí na záhonek nebo na balkon do truhlíku. Ze záhonku budou samozřejmě silnější a namnoží se více dceřinných cibulek, ale pokud chcete dopěstovat cibuli, tak nelze řezat nať (nebo jen opatrně a hodně omezeně). Ale dle mého je cennější právě ta nať, zvláště při „balkonové produkci“, tam nemá moc smysl pěstovat cibuli „pro cibuli“ – malý prostor, malý výnos. Takže dopěstovat na cibulky v případě balkónu nebo parapetu má smysl jedině, pokud si chcete cibuli namnožit.
   (podobné to je i s cibulí sečkou: https://zahradkarskaporadna.cz/clanek-29394-stihla-cibule-secka-jak-si-tuhle-lahudku-vypestovat-ze-seminek)

   Snad vám to bude k užitku😊… Přeji hodně radosti z vlastní produkce!

 15. Pět bpdů je málo! Přidejte ještě jeden a máte zajištěno vítězství ve volbách, kde ani nebudete kandidovat:

  6. Půllitr piva bude za deset korun a zajistíme světový mír!!

    1. Takže zatím žádné 😀 Ony až dorazí, tak se to bezpochyby pozná. Zatím bude stačit tradiční alebabííííš.

 16. BRAMBORY Přátelé, potřeboval bych typy na dobré brambory. Vypěstovat je vcelku umím, ale jde mi o chuť. Impaly jsou dobré na chuť, ale náchylné na strupovitost. Rosara je odolná proti strupovitosti, vyroste krásně zdravá a velká, ale když vystydne a ohřívá se, chutná hnusně – chuťově podobná na Marabel, ale po vystydnutí ještě horší. Antonie je chuťově báječná, ale není raná. S jakými odrůdami máte osobní dobrou zkušenost – aby byly bez strupovitopsti a chutné i po ohřátí?

  1. Ohledně odrůdy vám neporedím. Moje kuchyňské zkušenosti – vařím s bramborama kousek celerové natě, pak se dají i vychladlé i ohřáté. A při chladnutí je nepřikrývat pokličkou. To platí bez ohledu na odrůdu.

 17. Pokud je dotyčný volič 5-ti demoliční likvidační grupy skutečný… pokud Vidlák zkušebně nezabrousil do vod „narativní psychologie“ a nezrobil HLP (Hluboký lidský příběh), aby se měl od čeho odpíchnout v argumentaci… pak toho pána brzy čeká vystřízlivění. Což obvykle bývá provázeno kocovinou, často i recidivou: příště bude věřit ještě ujetějším pošukům a nýmandům, než je Fialenko a jeho melody boys. Nepřeji mu nic zlého, ale tak to obvykle bývá.

  Vidím kolem sebe takových mraky: je to „cargo cult“, napodobování šéfů a lísání se k vládnoucím vrstvám – což neblokuje postup v krysím boji a jeví se výhodně. Chamtivost je dobrá! Nalili jim do hlav, což „funguje“, ovšem jen do té chvíle, než jeho vymazlenou zahradu kolem jeho vily obsadí zdrogovaní bezdomovci a když zastaví na křižovatce na červené, do okna jeho lepšolidního povozu dostane cihlou a okradou ho všechny cennosti a pořežou ho ve ksichtě jen trochu. Jako se v létě stalo bývalému kolegovi ze Sun Microsystems v jejich zazobané čtvrti u Santa Kláry (a ne, není to HLP).

  Z nových německých ekonomických čísel je zřejmé, že vystřízlivění přijde dost brzy. Není to jen ekonomika a zoufale dementní popírání fyziky – jako Green Deal nebo e-mobilita nebo… 1000+ dalších hovadin… hezky se to kumuluje se slimáckou a ukrošskou krimigrací, fatální porážkou USA/NATO v Ruině, nynějším nevyhratelným bordelem v Izraeli.

  EUhnije se zřejmě hodlá usankcionovat k smrti – přičemž ruské a čínské energonosiče a materiály nakupuje přes amícké, indické a další šíbry několikrát dráže než předtím – což se nezbytně musí projevit katastroficky v české ekonomice.

  Saudové po dohodě s Ruskem opět snížili těžbu ropy, dodávky z Blízkého a Středního východu jsou ohroženy proti-izraelským embargem či vojenským blbnutím v Hormuzském průlivu… možná dojde i k blokování Suezského průplavu kvůli genocidě v Gaze a vraždění Palestinců na Západním břehu.

  Kdysi jsme my Češi měli ty slavné 4 husitské artikuly; Vidlák by rád připíchl na dveře kostela svůj seznam bodů – jako Luther kdysi – ale jak víme z historie, vždy je z toho napřed nějaké to vražděníčko až válka, než se něco povede prosadit.

  Žijeme v zajímavých časech! Jako z té čínské kletby… při pozorování z gauče získáte tu správnou perspektivu. Při gaučování je důležité dodržovat pitný režim: Jeník Chodec neškodí ani po ránu… (testováno na živých lidech – totiž na sobě).

  1. Pánové a dámy- ten dotyčný odvážný skutečně není osamocený jedinec. I já mám ve svém blízkém okruhu 3 jedince, kteří budou volit kohokoliv z pětikolky jen ne Babiše, Nenakupují v jeho firmách pečivo aby díky jim vydělaným a utraceným penízkům náhodou nezbohatnul- a podotýkám osobně, neodvedl řádné daně tady v ČR. Vůbec tu není málo lidí kteří veškeré zlo vidí v komunistech, Babišovi a Číně/Rusku. Pokud někde něco není v pořádku, může za to spolehlivě jeden z těchto třech králů. I kdyby se měli sami špatně, i kdyby jim zavřeli fabriku, nikdo jiný za to nemůže.
   A pokud takoví lidé budou zároveň i takoví, kteří mají nulovou sebereflexi a nepřipustí si, že se třeba v něčem mýlili…je to marné.
   Moc se mi líbí burcování spisovatelů(nechci psát blogerů),líbí se mi videa ze sálů a náměstí, jenže pokud opět k dalším volbám nedojde třetina a více lidí, je to marný, je to marný je…

   1. A bohužel, jinak to už nebude.
    Proč?
    Jak že to zní 1. priorita globalizace – světonázorová?
    „Chceš-li pokořit nepřítele, vychovej jeho děti“ – východní moudrost. Pokoření vybraného národa se stane trvalým, efektivním a prakticky nevratným, podaří-li se nějakým způsobem masově změnit světonázor lidí. Potom budou lidé chránit zájmy okupantů, považujíc je za součást svého běžného života…..“.
    Proč asi ČTžumpa, ostatní televize /kanály splašek – a to nejen co do zpravodajství a publicistiky, ale i co do skladby a obsahu zbývajícího programu/ a tištěná média „hlavního proudu“ už třicet let melou jedno a to samé, proč školy a různé organizace vtloukají dětem a mládeži do hlav jednu a tu samou „tklivou melodii kolovrátku“?
    V zájmu změny světonázoru.
    K tomu pak patří i poučení z 2. priority – chronologické – „Je známou věcí, že člověk, který zapomenul svoji historii, historii Vlasti, se podobá stromu zbaveného kořenů. Ale co nastane, zapomene-li svoji historii celý národ, nebo uvěří-li v nějaký historický mýtus, který je mu v zájmu nepřítele vnucen zevně. Přepisování historie národa nevyhnutelně vede k změně jeho budoucnosti. Právě proto každá změna vlády je vždy doprovázena přepisováním historie“.

    V naši zemi každý rok odchází na „onen svět“ ca 120 tisíc lidí a ca 120 tisíc mladých dospívá. Ta propaganda výše zmíněných center manipulace je zaměřena na ně, pro ně bylo zapotřebí „změnit minulost“, aby je bylo možno „naprogramovat“ na novou budoucnost.
    A za pár dní tu bude už 34. výročí obracení „kola dějin“ a s ním 34 ročníků té „nové generace“. Nové generace, která si tak „uvědoměle“ buduje svou vlastní budoucnost a budoucnost svých potomků.

    Ne, jinak tomu už nebude.
    A nás /mnohé z nás/ může jen těšit, že jsme své životy prožili šťastně.
    Těm, kteří si tu novou budoucnost tvoří, jim ze srdce přeji, aby si ji užili.
    L.

     1. Nesouhlasím, nikoli z vrozeného optimismu, ale z valstní zkušenosti. Jsem poválečný ročník a v 50. letech jsem byl drobným objektem masivní zaplavující komunistické propagandy. a samozřejmě všechny ročníky kolem a následujcí. A stačilo pár let a přicházelo prohlédnutí, v celé společnosti. Proč by to nyní mělo být jinak ? Nejenom v eokomice jsou vlny nahoru a dolů.

    1. Lexi,
     kdybych neměl strach, že mi zabaví zbraně (můžou se ještě hodit), něco bych tu taky napsal. Byla by to sice jen alegorie, ale oStříž nikdy nespí a metafory jsou vyhrazeny pro jiné.

     1. jednou jsem potkal člověka, už nevím, kdo to byl 😀

      říkal, že až mu budou chtít zabavit legálně držené střelné zbraně, tak že nahlásí, že před chvílí se byl projít podél řeky a že v batohu měl všechny své zbraně a tento že mu bohužel spadl na dno řeky a proud ho pravděpodobně odnesl……

      1. To by si moc nepomohl. Tak hluboka a prudka reka, aby se nad nimi zavrela voda u nas neni. To uz spis neco ve smyslu „zastavil jsem na kraji silnice, z lesa vybehl chlap, otevrel mi kufr, popadl batoh a zmizel“. Uveritelne asi tak stejne, moznost prokazat lez mnohem mensi.

       1. Shořely. Úplně na … no já vlastně nevím na co, ale zbylo po nich asi tolik, co po těch tisícovkch shořelých samopalů ve Vrběticích. Nutně je taky museli zapálit Čuk s Gekem.

        1. Jenze to je jiny pripad. Kdyz shori samopal statu neni to v rozporu s realitou. Kdyz shori samopal Martinovi, stat mu dokaze neprustrelne, ze keca.

    2. Kdo ovládá minulost, definuje přítomnost a zaměřuje budoucnost. Samozřejmě v dialektické jednotě jen ten, kdo v nějaké /značné míře ovládá přítomnost si může dovolit /má moc ovládat minulost.

    3. Bohužel je to přesně tak. Popsal jste o čem jsem včera uvařoval na základě těch hrůz, co tu včera jeden dement psal o důchodech, rodině, dětech atd. Pokud rozvrátí takto společnost, sníží se počet lidí brzy pod miliardu bez nutnosti dalších opatření.

   2. Asi žiju ve zvláštní bublině.
    Mladí lidé, které znám – úplně normální (ovšem už ne děti, všichni 20+ ).
    Příznivci ODS (zbytek pětikolky nebere nikdo z nich) zděšeni a spíše bezradní: Babiše ne, ale tak koho? Někteří uvažují o Svobodných, ti úplně zklamaní se obracejí (světe, div se) až k Okamůrovi.
    Chaos.
    Je to sice malý vzorek, ale pro mě celkem směroplatný.
    Co se zdá vysoce pravděpodobné – pětihrůzu už ani oni ne.
    Vypadá to, že za dva roky bude moc v ČR (zbývá-li tu ještě nějaká) ležet na ulici. Kdo ji zvedne? Naznačí to vývoj po Novém roce, kdy to na lidi dopadne a někdy na jaře si to uvědomí. Pak se politická situace může dost vyhrotit, myslím si, ale 108 s podporou 107 se bude moci držet jako klíště a dovede tu destrukci ČR až do konce volebního období.
    Fialenko už je jen trapná figurka – reinkarnace Jakeše 1989 – bojleři, a je to hodná holka, žádnej z nás nemá takový platy. Fialenko bude jezdit nakupovat a točit o tom hezká videa, možná se příští rok postupně vypraví na samosběr jahod, jakblek, brambor, možná i oves stihne (to se přece vyplatí a dá se tím ušetřit). Je to blb, říkejme mu třeba Nigerijec (nic proti skutečným Nigerijcům, jsou mi celkem ukradení).

    1. ono to nakonec dopadne tak že Fialenka těsně před volbami zaříznou jeho vlastní stranící, kteří se najednou začnou tvářit, že s tím jeho způsobem vládnutí vlastně nikdy nesouhlasili.
     A vsadím hlavu, jako že jen jednu mám, že se najde dostatek idiotů co tu pakáž opět zvolí.

     1. toho se bojím též.
      upraví se volební zákon (je na to času dost) i sčítací stroje (přátelé ví, jak na to a jistě se o poznatky podělí). a kdo bude sčítat, ten (nejspíš) vyhraje.
      jednoduché, ale nikoli optimistické pro nás.

    2. souhlasím s Vámi.
     Fialenko je mrvej muž. Už si na něj otvírají hubu i média. Jeho poradci musí být podplaceni, když ho nechají zveřejnit video s německou Nutellou. Zabijačka se chystá, ODS bude inscenovat svůj slavný přerod v pravicovou sílu.
     Opravdu jsem se musela smát, že Fialenko po debaklu s Nigérií přejíždí do Ghany, která je nám nakloněna, nicméně je v bakrotu 🙂 Zajímaly by mne ksichty jeho podnikatelského doprovodu.

     1. Mrvej je něco mezi mrtvej a mrvou? Jinak odstraněním signalisty se nic nezmění. Za celou existenci ODS jsme svědky neustálé výměny jednoho lejna za druhé a výsledek je stále tentýž. Rozkrádačka a reformní balíčky. Asi se řídí filosofií svého kleptomana zakladatele.

    3. A co mají přesně proti Babišovi?

     Viděl jsem hodně lidí, co proti němu byli a skutečnej důvod neměl ani jeden z nich. Ani jeden jediný. Všichni jen opakovali důvody mantry skupiny, ke který patřili.

     Nejsympatičtější byli ti, co se jen báli, aby je ostatní neroztrhali zaživa.

     1. Mám to stejně. V okolí několik lidí s dávicím reflexem na jméno Babiš. A důvod nedokážou vysvětlit- obvykle něco ve smyslu že je stbák, zloděj . Došel jsem k tomu, že jde o jedince nablbený masáží mainstreemovými meeedií. To by ještě samo nestačilo. Ta masáž musí ještě padnout na úrodnou půdu pocitu vlastní nespokojenosti a závisti. Teprv tahle trojkombinace je pak výživná 🙂

      1. Podcenujete stadovitost. Proste se pohybuji v prostredi, kde se urcite myslenky trestaji socialnim vyhnanstvim a oni si neveri, ze by to ustali.

      2. nieco podobne ako u nas bolo leboFico. Preco?? vsak zavinil vrazdu Kuciaka a snubenice (vyvratene), taliansku mafiu (nepotvrdene), zarobil 750 mil. na Belize (sam Matovic sa priznal, ze to len tak kecol), Pociatkova vila na francuzskej Riviere (udajne SK bolo zazalovane skutocnym majitelom vily), vsetko rozkradol (a potom Matovic 3,5 roka rozdaval ako zo svojho)……realne proste media mu vytvorili portret, ktoremu stale vela ludi veri. A to je jediny argument, preco volit PS, KDH, SAS a ja neviem koho este kazdeho….sice objektivne, ked sa spytas, co mu konkretne podla svojho programu prinesu, tak nevie o nicom, ale to nevadi, to len populisti davaju.
       Z hladiska antiportretu boli velmi uspesni….problem je, ze to nestaci. A jeho oponenti su na tom objektivne podstatne horsie a mnoho ludi to vidi a citi….a preto sa Fico vratil. Iste, ziadny zazrak nespravi, ale pri troche stastia sa nebude Bruselu pchat do zadku s nadsenim a snad sa podari zratovat stat, aby sa udrzal dalcih x rokov

   3. Nepřipustí si to už proto, že by vypadali před okolím a sebou samými jako mamlasové. Raději zvolí znovu podobný matroš. Nějaký ty slušný lidi.
    Jsem bilou vránou v okolí. Kdo má na kárku, hypo, Neflix a dovču si klidně odvolí další obdobu 5kolky. Protože je to trendy, je to kůl, voe. Jenom lůzři čtou konspiraci, a to oni nejsou, oni na to totiž mají. Taky na to mám, ale zažil jsem i hrůzné doby. Možná to mi dalo nahlédnout svět z jiné strany.
    Benál za 80, opékání ovce mezi paneláky, ve výtahu osahaná manželka či sežraný pes, rozmlácené auto. Takové argumenty teprve zafungují na tyto kůly. Až ty sračky vyvzlínají k nim.
    Dokud se topí plebs, je jim to jedno. Jsi pro ně magor, putinovec, extrémista.

    Ale, to už bude úplně pozdě.
    Systém nelze už opravit, musí se přenastavit.
    DE vláda prý plánuje do 2030 přijmout dalších 7 mega inženýrů. Takže, trend je jasný a nezměnitelný. Tam se to potopí. Chceme taky?

   4. dle mého názoru ještě stále na /i zhrzené/ voliče pětikolky platí strašák Babiš.
    Tomu ne, ikdybych měl volit ďábla a blbě jsme na tom proto, že po babišovi je tu chlív.
    A bohužel mají pravdu, žádná rozumná a perspektivní alternativa k pětikolce a babišovi tu nepovstala.
    To je celé.

  2. Přesně tak, cargo kult. Psal jsem to tu už včera ve 22:40, že to považuji za hlavní příčinu pomatení davů usilujících o úspěch. Bohužel, diskusní kolega se začal přít o čísla, ne o podstatu. Ostatně to se prolíná celou diskusí k článku. Krysy v podpalubí se do krve koušou o důchody, a to, že z lodi uniká jen přes vnitrokorporátní ceny a dividendy přes bilión korun ročně, nikomu nestojí za úvahu. Podobně jako chce Hladík změnit v ústavě ochranu přírodního bohatství na ochranu životního prostředí, většině lidí uniká, že podstata spočívá v systému rozdělování národního bohatství. To jsme rozdali podnikavým cizákům, teď odevzdáváme energetickou základnu, tak nezbývá, než se rvát o důchody.

    1. Cargo kult a nepresne.
     Ten byl ale zalozenej na skutecnosti, ze jim z nebe , z niceho nic spadlo neco materialniho a vopravdu spadlo. Nemuseli hnout prstem.
     To opravdu potesi vsechny tyhle. To je jejch absolutni zivotni cil.
     Slusnost byla projevit nejen vdecnost , podekovat , ale projevit touhu ,
     neznamemu darci a dobrotivci…
     Aby se to zase co nejdriv zvopaklo.

   1. To je ta věčná otázka. Kdyby tady ty korporáty nebyly, tak by sice přes vnitrokorporátní ceny nic neodteklo, ale ta hodnota by ani nevznikla, takže by nemělo co odtéct a vyšlo by to ve výsledku pro domácí ještě hůř. To, co tady zbyde i po tom odtečení, je totiž pořád mnohem víc, než co bychom byli schopni vytvořit bez těch korporátů. My totiž nejsme lídři vůbec v ničem, nic nemumíme lépe a levněji než jinde a tím pádem neobstojíme v konkurenci na volném trhu. Přijmout podřízené postavení subdodavatele je to jediné, co nám zbývá. Nemá to dveře. Abychom uplatnili naše výrobky na trhu, museli bychom uzavřít hranice a zakázat dovoz levnějších a kvalitnějších výrobků ze zahraničí, jako to bylo za socíku. Uzavřít se v nějaké nové chudé RVHP soustavě s ještě chudšími a zaostalejšími zeměmi, kde by se naše produkce na trhu uplatnila. Přesvědčíte mě o opaku?

    1. Nesouhlasím se vším, s trendem samotným asi ano. Vidím to tak, že můžeme chudnout pomaleji, komfortněji se Západem (a zúčastnit se plně toho pekla, co se tam bude dít s obyvatelstvem a jinak), anebo rychleji, bolestivěji, ale na svém a se sobě podobnými tady kolem (a se zachovaným bezpečím a světem, který funguje). A přežijeme to, a opět si vybudujeme potenciál a v konečném důsledku na tom budeme lépe než ti za oponou. A i tak si zachováme více bohatství jako jednotlivci.
     Bohatnout společnost na Západě už prostě nebude – není potenciál. Teď to bude o tom, udržet si, co máme v co největší míře. O něco přijdeme v každém případě, ale více zůstane, pokud budeme otěže vlády držet ve vlastních rukou.

    2. Re: Kadlas

     Nikoli. Abychom uplatnili své výrobky na domácím trhu, úplně by postačilo nastavit pravidla zpět podle ČSN a stanovit NEPŘEKROČITELNÉ mantinely, jak se mají chovat hosté.
     Těmi hosty mám na mysli zahraniční firmy.
     Když to jde ve Čtvrté říši a v Ostmarce, nevím, proč by to nemělo jít u nás.

     1. Přesně tak. Já nechápu, proč tu tolik lidí hledá masochisticky důvody, proč to nejde, proč bychom měli zůstat ve fialovém svrabu.

    3. Nejsem si jist, jestli má smysl přesvědčovat přesvědčeného. Navíc, je to diskuse typu kdyby, jako co by se stalo, kdyby Beneš nepřijal Mnichovský diktát, nebo v 68. SSSR nevyrovnal jadernou rovnováhu s nezbytným podřízením se ČSSR. Podmínkou další argumentace je, že v rámci perestrojky/přestavby ÚV KSSS by nepřijal usnesení o nepokračování v cestě socialismu. Následně by pak nebyl v roce 1988 přijat zákon č. 88/1988 Sb., o státním podniku, který umožnil budoucí rozkradení, tedy privatizaci, původně národních podniků, tedy nestátního národního bohatství. Národní podniky tvořily národní důchod, tj. příjmy z národního bohatství. Stejně jako rodina nebo podnik generuje příjmy z kapitálu.

     Argumentace, kterou uvádíte, je neověřená hypotéza, ve skutečnosti propaganda, kterou Komárkovi žáci používali k prosazení předání národního bohatství do rukou cizí moci. Pro udržení maximální míry suverenity bylo nezbytné ponechat v národním vlastnictví, např. formou národního fondu, jehož podílníci by se, jak navrhuje Sasin, stali pouze synové a dcery našeho národa. Tento národní fond by vlastnil a rozvíjel veškerou infrastrukturu, zejména bankovní, energetickou, vodní, bytovou, dopravní, zemědělskou atd. Vše, co je ekonomicky optimální držet a spravovat jako tzv. veřejný statek.

     Za uvedení podmínky národní nestátní držby infrastruktury by při vhodně nastavené daňové politice (např. ponechání daně z obratu místo ze zisku a DPH) nebyl zásadnější problém umožnit zahraničním firmám na našem území podnikat. Musíte se uvědomit, že peněžní odlivy ze současné ČR se dějí na prvním místě prostřednictvím bank, které žádné pokročilé technologie nevyvíjí ani nevyrábějí. Pokud by zákony o ČNB a o bankách zamezily uplatňování vlivu cizí moci na suverénní peněžní a daňový systém státu, byly by odlivy vnitrokorporátními cenami zásadně omezeny.

     Aktiva ČNB spravuje BlackRock. Tomu je panečku šafář. Naše situace je jako z filmu S čerty nejsou žerty, kde král má v pokladnici pavučiny a jeho šafář už neví, co bude dělat s přeplněnými pokladnicemi. Banky rozdalo Klausovo živoucí alter ego Zeman, protože jejich předání bylo tvrdě požadovaným věnem za přijetí do EU. Navíc jsme měli vynikající výchozí pozici. Měli jsme vysokou míru soběstačnosti, v mnoha oblastech soběstačnost úplnou. Sorry, ale vaše zblbnutí tehdejší klausovskou propagandou je značné. Příkladů fungování hospodářského rozkvětu přiměřeně nebo i omezeně suverénních států je spousta.

     Pro pochopení souvislostí asi budu muset jako Sasin neustále jako kolovrátek dokola opakovat stručné základy kontextu současné situace ČR, které jsem napsal zde v diskusi předevčírem:
     ————————————————–
     V roce 1989 jsme se stali državou USA, protektorátní správou bylo pověřeno Německo. Všechny vlády od té doby vykonávají vůli protektora. Cílem protektora je maximalizace zisku z vlastnictví državy, tj. odvádět maximální možný díl z výnosů hospodářství ČR, ať už v peněžní nebo nepeněžní formě. K peněžní formě jsou 3 hlavní kanály: 1. vnitrokorporátní ceny (700-1000 mld. Kč/rok), 2. odvod dividend (300-500 mld. Kč/rok), 3. vládní dluh (cca 100 mld. Kč/rok).

     Nedávno se přidal i energetický peněžní kanál, kdy nám Německo prodává námi vyrobenou elektřinu a politicky korektní ruský plyn s marží ve výši stovek procent. Výše HDP ČR je cca 6,8 bil. Kč, vládní dluh cca 3,1 bil. Kč., dluh domácností a firem cca 3,9 bil. Kč. Celkový dluh ČR již přesahuje HDP. ČR žije jako rodina, která si vzala hypotéku, jejíž výše přesahuje hodnotu jejího majetku. Fatální je, že ČR byla za drobné zbavena národního majetku (infrastruktury a podniků).

     Vládní kecy o finanční gramotnosti je pokrytectví nejvyšší úrovně. ČR je v situaci pracovního tábora, který vydělává především jeho vlastníkovi, otrokům je ponecháno akorát tolik, aby se nebouřili a přežili. Ani o korunu více. Dobře placená místa jsou jen ta, která zajišťují provoz, obsluhu a údržbu tohoto penězostroje. Každý otrok, jako vy, který nemá čas přemýšlet o svých potřebách, svou usilovnou prací pro systém ve skutečnosti pilně pracuje na svém dalším ožebračování.

     Pokud si budeme lhát do vlastní kapsy a místo jasného pojmenování příčin lákat lidi ve volbách jen na kosmetické úpravy dobře promazaného penězostroje ČR, nic se nezmění. Deklarace typu, že prosadím zveřejňování nákupních cen v supermarketech, nebo že odstraním byrokratickou buzeraci trhovců s jídlem, jsou jen líbivou zástěrkou podstaty a výtahem mezi dobře placenou obslužnou třídu. Takové drobné úpravy, ne náhodou podobné současnému vládnímu „balíčku“, protektorovi nevadí.

     Stran řešení a nápravy se především musíme smířit s tím, že otočit rozjetý parník, nebo postavit nový a starý potopit, je práce na desítky let. I kdyby se to podařilo, nikdo z návštěvníků tohoto diskusního klubu se lepších zítřků, jako výsledku dlouhodobého působení nového směru, ve svém produktivním věku nedožije. Společenská změna je možná jen zdola a politická změna jen násilnou vzpourou vůči protektorovi (viz Donbas). Změna shora je vždy politická a vždy v historii se udála z vůle mocných, ne vůle lidu.

     Velká řeka se tvoří ze stovek a tisíců malých pramenů. Řešením je rozhodnutí každého jednotlivce být slušným člověkem, který nežije z okrádání jiných, dbá o blaho své rodiny a komunity tím, že se stará o jejich (Sasinovy) potřeby, ne o potřeby invazních druhů z ciziny. Řešením není slepá víra v zázračné mesiáše typu PRO nebo Vidlák. A není jim ani současný systém tzv. zastupitelské demokracie. Současný volební systém je svou podstatou od svého počátku matematicky doložitelný podvod.

     Za doby vlády šlechty, kterou původně šlechtila jejich schopnost hospodařit (dobře řídit podnik) se občas vyskytl osvícený panovník, který měl zájem o hospodářský rozkvět svých statků. Takovým byl např. manžel Marie Terizie František Lotrinský. Moderní obdobou schopného cara je Vladimír Putin. Pokud je panovník osvícený a má dost životních sil a elánu vydržet u kormidla desítky let, má obyvatelstvo spravovaného území kliku.

     Reálná moc institucí ČR ovlivňovat budoucnost je na historickém minimu. Jsme odsouzeni být příjemci změn probíhající globální transformace. Pokud místo usilování o život prospěšný své rodině a komunitě a budeme skákat na líbivé vějičky politických věrozvěstů lepších zítřků, je ČR dlouhodobě odsouzena k cestě do naprosté bezvýznamnosti. Možná i působení karmy za zánik Moravy 😉

     1. To co radíte je běh na hooodně dlouho trať a vzhledem k rychle postupující debilizaci národa si myslím, že běh na na vzdálenost kosmických rozměrů (spíše končící někde za horizontem události v červí díře…) tedy prakticky nikde…. což by znamenalo pro ty starší na to hodit bobek a pro ty mladší se s tím smířit.

      1. Možnosti pro kratší trať tu jsou, ale vyžadují tvrdé násilí. Mladí mají ještě možnost odchodu ze země a nelze se jim divit, že ji často volí. Žádná šlechta se trůnu nevzdá dobrovolně, pouze násilným vydíráním a smrtelným tlakem. Jsou tedy dvě možnosti kratší cesty, vojenský převrat a občanská válka. Vojsko žádné nemáme, AČR je operetní sbor. Po zuby vyzbrojenou domobranu také nemáme. Pokud se vám hektolitry a megalitry prolité krve to nelíbí, odevzdejte se osudu.

      2. Právě naopak, ti mladí se musejí snažit, hlavně na nich to záleží, zda se nechají zblbnout nebo rozjdou Kopelmanem popisovaný dlouhý proces. Staří je mohou jen podporovat, bez nich nemají šanci to ani začít.

      3. Pokud u nás sou „“důchodci““ s 25 tisíci čistá ruka a vejš, například jeden pré bere nemravnej důchod za sedění v eurohujerparlamentní kantýně, tak jak to řešit.

       No jak říká jeden komunista Skála, z hrušky dolů. Já to chápu jako gdyž z hrušky a dolů, tak na jednu zem.

       A dalo by se o takových vykutálencích povídat hodiny, hodiny a hodiny, psát o politice je ztráta festivalového času.

       No, esli by fákt vidlák vzal pilu a jel do fašingtonu pokácet ten pojebanej dolarovník, no já nevím, možná bych mu aji zabalil svačinu.

   2. To se omlouvám, nešlo mi tolik o čísla jako o naprostou nemravnost daně z majetku, natož jejího zvyšování. Ale věřte, že odtok zisků korporátů vidím jako největší problém naší ekonomiky. To zaručeně. Ale o tom jste tam, myslím, nepsal.

 18. Přečetl jsem článek, zkouknul „diskusi“.
  Nejvíce mě zaujalo noční „bití palicí po hlavě“ Vidláka za použití termínu „jakýmkoliv způsobem“.
  No, řekl bych, že za ten termín je možné „pověsit Vidláka napíchnutého hákem v boku na šibenici“, já bych se ale přikláněl k tomu, abychom si termín „jakýmkoliv způsobem“ vykládali tak, jak ho Vidlák nejspíše mínil – jako METAFORU, a jako právem trochu políbený element bych si dovolil předpokládat, že Vidlák tím termínem měl na mysli něco jako „JAKÝMKOLIV ZPŮSOBEM, KTERÝ JE JEŠTĚ V SOULADU S ÚSTAVOU“.
  Jestli se mýlím, ať to Vidlák napíše, komentuje.

  Pravda, mohu se mýlit já.
  Pak bych ale měl o Vidláka také trochu strach.
  I proto, že by po něm „někdo“ mohl chtít, aby „úředně“ vysvětlit ten pojem „jakýmkoliv způsobem“.

  1. „Státy se udržují myšlenkami, z nichž se zrodily“, tak nějak zní ten citát, myslím. Ve skutečnosti to neplatí jen pro státy, ale pro lidská společenství obecně.

   Máte-li jistotu v tom, jaké myšlenky jsou obsaženy v sousloví „jakýmkoli způsobem“ (konkrétní obsah těm slovům může dát kdokoli, ne jen Vidlák), máte můj obdiv; patrně jste bůh.

   Já tu jistotu nemám a radím k obezřetnosti v používání slov. – Vem si z toho, co kdo umíš, napsáno je dost.

   1. Pokud v mých formulacích – „já bych se ale přikláněl k tomu, abychom“ – „bych si dovolil předpokládat“ – „Pravda, mohu se mýlit“ – shledáváte, že tady publikuji svou „jistotu“, jak píšete, pak jste nejspíš Bůh Vy sám, ne já.
    A že jsem zmínil i případnou obavu, tak tam jsme snad „na jedné lodi“.
    L.

   2. Blby klise , staty bohuzel nemysli …
    Zase naka blbost nakyho nemenovanyho docenta.
    Lidi mysli ,ale asi tak stezi z O.ooo1 procenta.

 19. Suhlasim so všetkymi 5-timi bodmi. Pochybujem ale, ze by to nejaka politicka strana dokazala presadit. Na to su česko aj slovensko prilis slabe staty a brusel aj fašington by s nami riadne zatočili pre vystrahu ostatnym kacirom!

 20. Ad 4) Je zajímavé číst diskuze pod články o sazbách hypoték a ceně bydlení.

  Výčitky mladých, že nebudou schopni bydlet ve vlastním, protože staří vykoupili byty za směšné ceny. 2+1 je dobré pro singly nebo pro dva, pro rodinu je to nepředstavitelné atd.
  Ti, co mají více nemovitostí by se měli nuceně podělit, protože bydlení je základní lidské právo.

  Potom jdou a volí ty, kteří jim dávají pocit, že patří mezi vyvolené, kteří se sami o sebe umí postarat.

 21. naprosto prvnim bodem by melo byt zdaneni investicnich bytu a zahajeni MASIVNI vystavby (50-100k bytu rocne – kdyz to zvladli komari tak nechapu kde je problem ).

  1. Dvojí zdanění? Nemovitost je za již daněné peníze. Těžce vydělané, často za celoživotní úspory.
   Co tak místo rozhleden,cyklostezek,neziskovek ,profi sportovců ,F35 a jiných hovadin přesměrovat peníze na sociální bydlení?
   Kdo chce lepší, ať se postará.

   Tak to prý funguje ve společnosti, založené na individualismu.

  2. Co je investiční byt? Je to ten, který jsem si koupil na stáří, kam půjdu až nebudu stačit na stávající dům se zahradou, který jsem zaplatil ze zdaněné výplaty, zaplatil za nej pořizovací daň, další daně platím ročně, a kde za velice rozumný nájem nechávám Ukrajince, a i tento příjem daním?

   Dost lidi koupilo nemovitost pro děti a jen aby jejich úspory neznehodnotila inflace i na dluh, kdy při dobré hypotéce můžou zachránit své úspory a možná i TROCHu vydělat?. Chcete potrestat je za prozíravost a dobré rozhodnutí?

   1. Voni se ti odvdeci, ze nezaplati nic a jeste s ti vysmejou.
    Exekutor bude na jejich strane a pude proti tobe aby dostali dalsi majetky.

  3. Nevadí, že majitel bytu to zdanění nechá zaplatit nájemníka? Zvedněte daň o 20K ročně a nájem se nájemníkovi zvedne o 2K měsíčně.

   Tušíte kolik stojí dnes postavení nového bytu dle norem EU, tedy téměř v pasivu? V Olomouci tak 4 Mega za 2+1. Jak to stát chce zaplatit? Má stát lidi, kteří to celé budou organizovat a jednat se stavebními firmami (co úplatky)? A jak se ty novostavby budou přidělovat? Nejdřív asi dětem těch co budou rozhodovat, potom dětem známých a potom dětem známých těch známých. Možná si něco vylobuje Romea.
   Ostatním se jen zvednou daně, aby bylo za co stavět.

   1. Pár kubíků železobetonu s trochou vaty navrchu a 4 Mega. Pořád říkám, že stavební výroba je větší vývar, než drogy ..

     1. Re: jozka

      Jako někdo, kdo má za sebou několik rekonstrukcí domů a kdo vozil mimo jiné i tzv. unimobuňky pro celoroční provoz, tvrdím, že nic se nejí tak horké, jak se to uvařilo a že euronormy v oblasti stavebnictví se jako obvykle poněkud míjejí s realitou.
      Ostatně už to tu psal Ládik!!!, že nejefektivnější a nejlevnější ohřev domu jsou obyč kamna na dřevo.
      Čímž nechci tvrdit, že v paneláku se má topit na rumunský způsob – ve špajzu kamna a vývod pro kouř skrz větračku.

      1. Jako nekdo, kdo loni, prvni zimu po nastehovani topil jednemi krbovymi kamny, protoze cast topeni delal debil souhlasim 🙂

       Nicmene stavba obytneho domu je opravdu ponekud vice, nez par kubiku betonu a trochu vaty a ziskovost prodeje drog bude nejspis trochu jinde.

       1. Takže máme tady hned dvě otázky.
        První : Vyplatí se nejprve prodávat drogy a až pak, z výnosů z prodeje drog , stavět dům ?
        Druhá : Není výhodnější nejprve si postavit dům a až poté prodávat drogy ?
        Pravda, je tu i další otázka, kontrolní, rozvinutá do podotázek :
        Co když po dokončení stavby domu dotyčného přistihnou při prodeji drog a proto mu seberou dům ?
        Kdy ale už i při stavbě domu ho mohou připravit o dům – to když ho staví zase z peněz z prodeje drog.
        Co by asi nešlo, tak to, že když dotyčný chce si postavit dům , a drogy neprodává, tak je takřka nemožné si ten dům nechat postavit. ….:-D

   2. INVESTICNI byt je PRAZDNY byt, obvykle vlastneny rusakama co je tu skupovali po stovkach najednou. tzn . cilem tohoto zdaneni je porinuceni vlastnika byt nenechavat prazdny ale pronajmout ho, pak mu bude dan snizena.

    1. ETA není Rus. A není tady jediný, co se tu chlubil vlastnictvím spekulačních („investičních“) bytů.
     Třeba v Holešovicích patří skoro všechny „investiční“ byty Izraelcům. Jakýsi Jindčich Vodička, kdysi ministr PSV a vnitra za ODS, je v těch kšeftech velmi aktivní.

     1. Velká část těch Rusů, kteří polétávají po světě i po Praze a skupují nemovitosti nejsou ani tak úplně Rusové. Mají dvojí občanství, dva pasy: ruský a izraelský. A jsme doma.

  4. Počet obyvatel v naší krásné kotlince je už od počátku 20.století kolem 10 miliónů */-.
   A všichni v minulosti bydleli. Tak kde zmizly tyto byty?
   Nezmizly. Stále jsou. Jen v našem městě je 20% neobydlených bytů.
   No, ale patří různým skupinkám, kteří za nájem chtějí nehorázné peníze.
   Jóó, to se veselo prodávalo. Městské byty města nechtěla, protože to zatěžuje rozpočet, tak je prodáme šmejdovi a máme na žranici.
   A tohle je důsledek. Mladí nemají kde bydlet, protože ty nájmy nezaplatí a na nový byt nemají a tak čekají až staří natáhnou brka.
   A tak tu žijeme.

   1. Jarek
    Narodil jsem se v domě, který byl znárodněn roku 1945. Fabrika, která měla původně stejného majitele, jako vila, začala mít potíže se sankcemi za prašnost,jíž byla zdrojem.
    A tak skoupila vilu a okolní domy (celkem bydlení pro 40 lidí) – peněz měla dost- a přišel převrat a fabrika šla do kélu, bytové domy dávno zbourala. Ve městě byla i řada vilek po odsunutých Němcích, ty lehly vybydlením inadaptibilními spoluobčany. Za 100 let se změnil počet obyvatel ze 7 000 na 7 000. Potřebné byty se dostavěly ze státních prostředků.

   2. Uniklo Vám, kolik lidí bydlívalo na vesnicích. Tím nerozporuji lumpárny o nichž píšete, ale nejsou to celkově tak velká čísla.

    1. Jasně, ale zas kolik vzniklo satelitních městeček kolem velkých měst. Ono se to možná srovná.
     Ale problém je v tom, že města nemají byty pro mladé lidi s nízkým nájmem, aby se mladí mohli postavit na vlastní nohy.
     Tak jim majitel napálí 15 000 nájem a blbečku plať.

     1. Plný souhlas, protože stát vzývá volný trh a na lidi kašle. Podpora mladých, začínajících je stejně důležitá jako péče o děti, seniory, nemocné a postižené.

    2. Nebo kolik bylo služebních bytu, v každé škole bydlel aspoň školník když už ne ředitel a učitel , totéž na poštách a nádražních domech. Plus centra historických měst. Tam už bydlí málokdo.

   3. Nikdy neexistovaly.
    Do r. cca 1955, než byla postavena první sídliště, „bydleli“ lidé běžně i ve velkoměstech v dnes těžko představitelných podmínkách. Celá rodina v jedné nebo dvou cimrách, v pavlačácích, bez tekoucí vody v bytě a s výlevkou a jedním hajzlem pro celé patro. Nebo v nouzových kolonkách. Nebo v chalupách, do kterých byste dnes neusalašil ani čokla.

    To, co dnes zeje prázdnotou, jsou baráky vrácené v restitucích, do kterých se majitelům nechce investovat, ale které zároveň nechtějí prodat, protože doufají, že hejly ochotné platit jim astronomické nájemné nakonec seženou.

 22. Ad 5) Rubikon překročen, smlouvy podepsány. Stát by se nedoplatil na arbitrážích. A hlavně by investoři nezkrachovali, ale naložili stroje na vlak a odvezli jinam. Know how firmy se smlouvami, technologiemi a patenty taky. Zůstaly by jen prázdné budovy (nejspíš prodané developerům) a hóóódně nezaměstnaných.

  1. jo, presne to se stalo v rusku

   vsichni si svoje stroje odvezli, zkrachovali firmy, firmy vyhrali soudy nad sankcemi

   a ted tu pohadku o skrblikovi

   1. Hrušky a jablka.

    Rusko je jeden z pilířů BRICS+, má kontinuální vývoj v průmyslu, vlastní technologie a vědu a výzkum. Nerostné bohatství bez omezení pro sebe a na vývoz, za což si koupí jakoukoliv technologii ze spřátelené Číny či Iránu. Zemědělství s nadprodukcí potravin. Velikost, výkonnou armádu, vlastní loďstvo s dokoupenými tankery kategorie Suez, … A stačí mu vyrábět pro vlastní obyvatele, zbytek doveze za prodej surovin.

    Česko po vystoupení z EU zůstane jako kůl v plotě, oplocené, bez přístupu k moři, bez surovin, bez průmyslu a možnosti exportu, prakticky nevlastnící žádné technologie, … A hlavně bez peněz z exportu, takže si nekoupí ani banány, ani léky, ani čipy. Co léky, mobily, PC, … ? Hlad a bída.

    1. Re: Eta

     Přerušením dopravních a energetických toků je ČR schopna paralyzovat celou střední Ojropu a přilehlé okolí. Je jen na nás, zad-li budeme mít koule při vyjednávání, či nikoli.

     1. Jo, to mi připomíná můj dávný návrh, že postavíme ve Hřensku vysokou přehradu a zatopíme Českou kotlinu. Budeme žít na ostrůvcích a Němci nás budou živit. A když ne, tak otevřeme stavidla.

    2. Po opuštění západního lágru míru (kde stejně zametáme dvorek), dojde ke „schudnutí“, protože omezení přílivu natištění peněz na nekonečné úvěry. Protože některé firmy odejdou, ale jiné zůstanou, bo se jim to pak více vyplatí. Začne se žít podle toho, co je a bude se v budoucnu platit za dluhy, které už jsou a ne ty, které by ještě jisto jistě nastaly. Podle hesla 5K: „…to se nám to kupuje, válčí, prodělává, když nám jiní půjčujouů“.
     Šli bychom s trendem okolních zemí V4, takže ne sami. Najednou by se zjistilo, že zákazníci jsou i kolem nás. Navíc, vypadli bychom z masomlejnu povinných sankcí, podpory demošky ve válkách, očekávaných nákupů zbrojní techniky (pardon, nosiců demošky a míru). Spousta sluníček by muselo opustit své neziskovečky a jít něco dělat. A, vyjednaly by se normální podmínky dodávek energií od klasických dodavatelů napřímo – ne přes překupníky pod taktovkou US. Takže, cena dolů. Uvolnily by se ruce pro normální dostavbu atomu, bez nutnosti kupovat cokoliv od zkrachovalého Westinghousu, který to možná pouze přeprodá. Atd.
     ¨Tedy, jsem optimista, co se nově nabyté samostatnosti týká.

      1. Bude, ale jednou vyhnisá. Kde není ohně, nebude ani kouře.
       A my se zachráníme před dalším rajchem, vlastně chálifátem, v současném podání.

   2. Přesně tak, to je to hledání důvodů jak zabránit jediné možné cestě. Asi jako papatunel na začátku devadesátých let.

  1. Anonyme,
   Co to tu píšete po komunistickou ,že si koupíte lístek do první řady a budete čekat až to zase zařídí KSČM funkcionáři třídy buržoustu ,kteří se dnes živi nestydatym prodejem nemovitosti,které možná patří stále nám lidu.
   Udělejte se užitečným a napište VIDLAKOVI aby odblokovál diskusi nad PNZ potřeb než mu to jeho pole adomik zdemoluje kapitalismus na sračku a pak i on s rodinou padne pod CBDC,kdy jsem našla na příklad kolik stojí našeho člena SV pana DAVIDA DROBIKA život v AMERU,kolik tam MUSI vydělat ,kde se prý i my po zdražování ocitneme U.S.A je a bude náš vzor.
   Staci nám z SV prosadit do Ústavy hned do prvního çlanku chybějící slovo SOLIDARNI STAT,kde to chybí a pak napojíme chybějící zákony a fertig.
   To ten jeho advokát PRO a ten jeho 🐸💥 ANO bude mi líp neví?.Tak ať si dají PNZ potřeb do svého programu bobkových listu ,jinak nezbývá jim vzkázat z SV tj SILY VOLIČU
   *****Hanba******!Kde je se svym prý hnutím ten Ládík VRABČAK který slíbil,že se 17 t.m s tím pohne, ale je mrtvé ticho ,místo aby rachotil a udělal konkurenci těm salatum s naším SV geniálním programem PNZ potreb.No ní?

   Běduje Anička, jediná naše správná SV dušička ..🇨🇿💇🍀🤐🔔.

  2. Anonyme,
   Co to tu píšete po komunistickou ,že si koupíte lístek do první řady a budete čekat až to zase zařídí KSČM funkcionáři třídy buržoustu ,kteří se dnes živi nestydatym prodejem nemovitosti,které možná patří stále nám lidu.
   Udělejte se užitečným a napište VIDLAKOVI aby odblokovál diskusi nad PNZ potřeb než mu to jeho pole adomik zdemoluje kapitalismus na sračku a pak i on s rodinou padne pod CBDC,kdy jsem našla na příklad kolik stojí našeho člena SV pana DAVIDA DROBIKA život v AMERU,kolik tam MUSI vydělat ,kde se prý i my po zdražování ocitneme U.S.A je a bude náš vzor.
   Staci nám z SV prosadit do Ústavy hned do prvního çlanku chybějící slovo SOLIDARNI STAT,kde to chybí a pak napojíme chybějící zákony a fertig.
   To ten jeho advokát PRO a ten jeho 🐸💥 ANO bude mi líp neví?.Tak ať si dají PNZ potřeb do svého programu bobkových listu ,jinak nezbývá jim vzkázat z SV tj SILY VOLIČU
   *****Hanba******!Kde je se svym prý hnutím ten Ládík VRABČAK který slíbil,že se 17 t.m s tím pohne, ale je mrtvé ticho ,místo aby rachotil a udělal konkurenci těm salatum s naším SV geniálním programem PNZ potreb.No ní?

   Běduje Anička, jediná naše správná SV dušička ..🇨🇿💇🍀🤐🔔.

   P.S:Zase to vláda digitálního koncentráku v té kastli bloklo a nejde to odeslat!VYHLASSME VALKU ZA MIR dříve než naše pitome mladé Pitatiska pošlou kapitalisti na 6 prioritě ovládání davu ,do zákopu proti strejdovi Puttlerovi a budou mít i s tím svým zkurvenym Neomarxismem tam hezky🇺🇦hrobeeeeček🔔😭☠️💥. . .

 23. Ad 4) Vlastně souhlas. Ale když se řekne A, má se říct i B, tedy kde se ty miliardy vezmou. Je ochota krouhnout neziskovky a armádu? Povolí to loutkovodiči? Bude to stačit v situaci, kdy průmysl jde do kytek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *