20 července, 2024

Jaké to je?

Tak co, Vítku… jak sis užil debatu s v Sokolově? Hezky bez cenzury, u piva… těšil ses, jak s dezoláty zase pěkně zameteš, ukážeš svým voličům, jaký jsi geroj, že se nebojíš jít do jámy lvové (s pořádnou ochrankou za zády)… Pěkně oslabíš Fialu a staneš se alternativou pro zhrzené voliče ODS, protože, řekněme si to na rovinu – volební preference STAN jsou nízko a neustále klesají. Marketéři ti udělali pěkné video ze sportovní šatny, v Karviné se ti to celkem povedlo… a pak přišel Sokolov.

Jaké to je, vypustit největší dezinformaci všech dob?

Řekl jsi, že vláda plánuje zestátnění ČEZu a vykoupení podílů minoritních akcionářů. Navíc jsi tu debatu ještě strýmoval onlajn, aby to vidělo a slyšelo co nejvíc lidí. Stalo se. Slyšel a viděl to i Michal Šnobr a ozval se… Jeho akcie jaksi začaly padat dolů… A s nimi i celý kapitálový trh. Ano, kdybyste to s vykoupením minoritních akcionářů mysleli vážně, mělo by to logiku. Ale když jsi to druhý den dementoval, udělal jsi z toho škodu beze smyslu. Byl u nás někdy nějaký ministr, který by jednou větou udělal takový průser celé ojrohodnotné vládě? Vždyť lidi od ČEZu vás drželi. Dali jste jim opulentně vydělat na drahých energiích.

Nekompetentní jste tam všichni, od profesora přes elektrikáře až po valkýru na obraně, ale nikdo z nich ze sebe nedokázal udělat pitomce tak veřejně a přímočaře. Ani Langšádlová ne a to je vysoká laťka. Ty ses vlastně sám usvědčil… Pořídil sis marketingový tým, kvalitní záznamovou techniku, silné datové připojení… i na gorily zbylo… a oni ten průser nasnímali a odvysílali. Navíc jsi těm debatám (a sobě) udělal obrovskou reklamu…

Ještě v neděli jsi kopal jámu Fialovi a v úterý už jsi byl v ní. Nedávno jsem psal, že největším nepřítelem je vlastní sebevědomí.

Tak povídej, Vítku, jaké to je? Jaké to je, když jsi sám prokazatelný dezinformátor, který způsobil nejspíš miliardové škody těm, kteří vás drželi u vesla? Neměl by nastoupit tvůj K.R.I.T.? Pro to jsi ho zakládal, ne? Aby nikdo ani verbálně nepoškozoval vaše palermo? Neměl by vyskočit nějaký koordinátor pro potírání dezinformací a požadovat pro tebe stejně přísný trest jako pro Tušla s Čermákem? Neměli by se ozvat všichni ti Manipulátoři a požadovat tvůj konec? Co ten zrzek v hnědé košili? Neměl by vyskočit a začít organizovat demonstrace? Co orgány činné v trestním řízení, neměli by dělat nějaké trestní řízení? Aha, oni pracují pod tebou, takže asi ne. Dezinformace je to, co udělají jiní. Co uděláš ty, to je politováníhodná chyba.

Tvrdost k těm dole a slabost k těm nahoře. To je naše justice.

Jaké to je, když si najmeš marketingový tým, který tě má dostat do nebetyčných výšin, ale dopadne to jako vždycky? Jaké to je, udělat si reklamu na celou republiku ausgerechnet s takovým průserem? Vidím Blyštivého Péťu, jak si oddechl… konečně má někdo větší malér než on. Konečně ze sebe někdo udělal univerzálního viníka, konečně je tu někdo, kdo je ještě větší blbec, než jsme doufali. A ještě to udělal v přímém přenosu a žádné dýp fejk video neudělalo takový zásah, jako originál.

Právníci říkají, že největším spojencem je blbost protistrany… Už vím, jak to mysleli.

Víš, já jsem pro svobodu slova. Rozumím tomu, že lidé dělají chyby a podle mě by měli být posuzováni velkoryse. Za nevymáchanou hubu nemají být tresty a paragraf za šíření poplašné zprávy byl vymyšlen, aby lidi neburcovali k výjezdu hasiče či záchranku pro legraci. Až vy jste začali kriminalizovat všechno, co se vám nehodilo do krámu. Ty konkrétně jsi se v tom nejvíc angažoval.

Teď jsi vypustil nepravdivou zprávu, která poškodila tvoje kámoše. Škoda se už stala na všech frontách. Ne v korunách, ale v milionech a možná i miliardách. A i když jsi se omluvil, škoda trvá. Nedělám si iluze o českém soudnictví. Ale tento dvojí metr už nikdy nezmizí. Kdybyste se k zestátnění ČEZu přihlásili, mohli jste být alespoň hrdiny pro národ proti energobaronům. Takhle jsi u národa za pitomce a u Šnobra za zrádce… To jsou vyhlídky, že?

Letos jsi měl několik velkolepých zásahů. Třeba tvoje prohlášení, že když se zločinu dopustí stát, je potrestán stát i se všemi svými občany. Což se dokonale hodí na sudetské Němce. Mnohem víc než na Rusy. Nebo prohlášení, že Pavel Řeporyjec Novotný nevyhrožoval jednotlivci, ale národu a to se smí. Chtěl jsem se tě na to zeptat, až budeš debatovat ve Vyškově… ale to jsem fakt netušil, že to ještě dokážeš překonat. A tak nějak tuším, že další debaty se už konat nebudou… kdo ví, co bys mohl ještě prozradit…

Jo, a už jsi to Fialovi řekl?

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

253 thoughts on “Jaké to je?

 1. A máme tu první ústupky zemědělcům, které vyhlásila EK:
  1) zákaz navýšení dovozů z Ukrajiny (takže konzervace loňských objemů).
  2) větší flexibilita při ponechání polí ladem, tak, že se vyplatí ani nezasít a čerpat dotace.

  Jedna a dvě znamená méně potravin na straně nabídky a tedy razantní zdražení. Ono totiž stačí když bude chybět 10% nějaké základní komodity, tak ta zdraží klidně o 100%, protože bude muset odpadnout těch 10% kupujících.

   1. Většina to tak praktikuje. Dokonce tak, že pokud je tolerance 5% od pokuty, tak jezdí 136 km/h.

    Ale pokud bude dle Vašeho, tedy že bude znatelný pokles importu potravin z Ukrajiny, tak přesně o to, bude míň na straně nabídky, tedy zase důvod (klidně i účelovka) ke zdražení. Prostě ať se někteří nediví, že se jim sice plní přání, ale chleba je za dvě stovky.

 2. Schumacher napsal:31 ledna, 2024 (15:44)
  Víte mluvíte ve většině příspěvků o určité spravedlnosti zjednodušeně řečeno. Co tedy vzít základ určité spravedlnosti. S kterých peněz to vše bylo postaveno? Nás všech takže jsme vlastně taky akcionáři. Hodně píšete že byste byl poškozen no my byli poškozeni taky a jako akcionář holt berete riziko že každá investice vyjít nemusí. Ono úplná spravedlnost nikdy nebude, myslím a chápu že to vidíte jen ze svého zorného pole.

  1. Nahlížím z různých pohledů. Kdo nic nedělá, nic nezkazí. Každá činnost má riziko. Tak i nečinnost. Život sám je riziko a stoprocentně smrtelná nemoc. Nestěžuji si. Jen reaguji na výroky některých na adresu akcionářů. Ano, mohl jsem se vyhnout riziku, že bych nekoupil podíl na podniku tak jako oni se vyhnuli zisku, že nekoupili. Leč nyní zisk jiných považují za nespravedlivý a požadují podíl aniž se snažili, riskovali a i utrhávali si od huby. Někteří se i s plnou hubou vysmívali šetrnosti. Stejně tak vím, že jsou i ti, kteří si takové investování nemohli dovolit. Jenže ty nemám na mysli. Mám na mysli ty, kteří mohli, namísto toho prožrali, leč požadují „spravedlivý“ podíl. Který dříve prostřednictvím svých volených představitelů prodali. Ano, z výtěžku toho prodeje v různé míře těžili všichni. I já. Před tím kuponová privatizace. To je jiné téma ke kritické diskusi onoho experimentu.

   Kdysi jsem se i tom bavil s Tomášem Ježkem, jeho názor byl kritický. Přec jen měl širší rozhled než jen bankovně úřednický. Jenže pragmatický národohospodářský názor byl převálcován politickými zájmy sledujícími cizí zájmy, krátkodobý zisk a potřeba opatření si zdrojů pro korumpování voličů. ODS i ČSSD. Tento způsob, nyní dotačně zadlužovací pokračuje do dnes. Organizátoři tohoto „letadla“ se modlí, aby ještě, za jejich života anebo než budou mít sbalené kufry, ještě vydrželo.

   Svůj názor na rozprodej strategické infrastruktury a podniků jsem napsal. Stejný názor nám na uzavírky černouhelných dolů takovým způsobem, že a možná, že i paranoidně vidím v tom i úmysl, aby jejich zprovoznění bylo obtížné a nákladné.

   Co se týče ČEZu, za reálné považuji varianty
   1. Nabídnout odkup s prémií, jenže to nezaručuje další držení velkými spekulativními minoritáři šroubujícími cenu vysoko nad cenu „férovou“.

   2. Většinovým rozhodnutím valné hromady snížit dividendu až i k nule s tím, že výnos bude investován do výstavby nových jaderných bloků. To je dlouhodobá záležitost činící držbu akcií v horizontu řekněme dvacet let nevýhodnou. Čili, minnoritáře vyhladovět. Nechat otevřenou nabídku odkupu za tržní cenu, která by tím přirozeně klesala. Nakonec několik zbylých procent by nečinilo obtíže. Při dobrém zpracování by takový postup nebyl právně rizikový.

   3. Postupně a pomalu na burze vykupovat akcie tak aby výkup nezvyšoval tržní cenu nad cenu přijatelnou vypočítanou jako výhodnou.

   4. Nedělat nic.

   Mé poněkud masochistické doporučení:
   Kombinace bodů 1 až 3.

   Tajný tip: Postup jako při vytěsnění drobných akcionářů v případě O2 a Fortuny. Pravděpodobně stejný mozek.

    1. ….Ano… V bodu 1. upozorňuji na riziko takového řešení. Uvažoval i politicky a především s ohledem na snížení právního rizika v případě žaloby na ochranu investic, proti zneužití postavení majoritním vlastníkem. Nabídka by měla být časově omezená.

     1. I bod 4 je racionální. V době, kdy z Bruselu zakazují kde co, tak velká a dlouhodobá a politicky vratká investice, riskovat, že to ze dne na den zakáží.

       1. Ale ušetřily by se náklady , životní prostředí , usetrilo by se za emisní povolenky, ve výsledku by to bylo plus.

   1. Ad 2) Jako akcionář budu klidně držet akcie dál (jako dlouhodobou investici) i když bude nulová dividenda. Buď zisky budou rozumně investovány a tím poroste jejich vnitřní hodnota a tedy i cena akcií, nebo to bude tunel s trestně právními následky. Takový druh akcie bude plnit funkci investičního zlata.

    1. Pravda, zatím tak. Ale co bych si nepostěžoval. Je to „zadarmo“ a uleví se.
     Lepší tak, než opačně a nemoci si stěžovat.
     Avšak „Stále ve střehu!“

  2. Nebo také můžete zajet za Vidlákem a dožadovat se flašek jeho portského s podobným zdůvodněním, že hrozny vyrostly na půdě našich předků díky osvitu Slunce a následně zkvašeno pomocí mikroorganismů, a že Vidlák na sebe přece bere riziko, že mu to mohou jiní zabavit ve jménu spravedlnosti, neb každá investice je riziko.

  1. Na megakorupci na Ukrajině existuje jediná správná odpověď:

   Šéfové vlád pěti zemí Evropské unie, včetně českého premiéra Petra Fialy, vyzvali v otevřeném dopise k další podpoře Ukrajiny, která se už skoro dva roky musí bránit ruské agresi. Evropa by se podle nich neměla vzdát a měla by ještě zdvojnásobit své společné úsilí, zejména pokud jde o vojenskou pomoc Kyjevu. Důležitou roli by v pomoci mohli sehrát také partnerské země.
   Z idnes

    1. No já nevím, ale není náhodou základem válečné ekonomiky vlastní surovinová základna, fungující těžba a zpracovatelský průmysl? Jako chápu, že jsem v dnešní době dost zpozdilý, protože Péťové by asi všechno objednávali z Amazonu, případně AliExpressu, ale něco mi říká, že bez vlastních fungujících dolů, hutí a oceláren se zbraně pořád dost blbě vyrábějí.

     1. Tak. A vše co s těmi produkčními centry souvisí a zaniká, byť se zpožděním, spolu s nimi.
      To je strategická záležitost, kterou nelze posuzovat jen podle krátkodobých výnosů redukovaných jen na peněžní.

    2. Ono by nebylo vůbec od věci, kdyby se ten Kolář na svůj zánik chystal. Alespoň na ten politický.
     Hned by se v ČR líp dýchalo.

    3. Nóó…. jo. Za předpokladu, že to neskončí válkou, mohl by převážit příznivý vedlejší důsledek jako zrušení GD a obnova produkčních center. Za předpokladu, v tom vidím největší potíž, mobilizace vlastních zdrojů, ne nákup vojenského harampádí z ciziny.

 3. Babiš prý prohlásil, že po vítězných volbách prodá celý svůj ANOfert a za utržené prostředky ty černošské F-35 zatáhne… Já bych to ale bral jako dezinformaci.

   1. Ano, pamatuji.Ovšem z té největší mašinky pak nařezali několik menších. To z toho trolejbusu nepůjde. A nejvyšší pan železničář nakonec skončil v obchodu s hračkama. To se taky nestane.

      1. Tak, ale spíš spíš černoinžník. Ve snaze, co nám to připomíná….vytvořit plně ekologickou parní mašinku, jezdící bez uhlí a nedýmající, upsal se „zlému“.

 4. Příčinou naší nynější krise, nesvádějme ji na „kapitalismus“, je absence pozitivní mravní elity, která by svým příkladem účinně působila na ostatní k následování.

  1. Kapitalismus je podhoubím z něhož vyrůstá absence pozitivní mravní elity. Naši předkové si toho všimli a učinili tomu přítrž. Pak ovšem zvítězila touha po jeansech u mladé generace a dnes jsme opět rozkradeni až na dřeň.

   1. Správně.
    ….
    Siváček se na nás laskavě zadíval a řekl: „Čoudku, běž do klády, aby tě přešla chuť na stížnosti. Aby ostatní se svlečte do půl těla. Naučím vás, jak vypadalo zemědělství v řádu otrokářském.“

   2. Josef Švejk:

    Toho kapitalismu tady dnes moc nezůstalo. Z větší části vše ovládají korporace a její management, stejně tak management státních podnicích.
    Myslím si, že kapitalismu tady mnoho nezůstalo, ti menší krachují- říká se jí střední třída a ti velcí? Kteří to jsou?
    Taky bych rád slyšel, , zda je OSVČ taky kapitalista, nebo nějakou poučku , kdy se jím stává a jestli dnes nemá větší moc státní moloch?

    1. „Toho kapitalismu tady dnes moc nezůstalo“
     Vždy, když se kolem sebe rozhlížíte si nezapomeňte nasadit brýle. Není to stoprocentní, ale někdy to může pomoci.

      1. Protože už jsou nadnárodní korporáty, jejichž majitele neznáte. Je to logický vývoj konkurenčního boje v kapitalismu.

       1. Tymak: Jenomze tim ten konkurencni boj a tedy i kapitalismus konci, a mame korporatni monopol, cili mafii.

        Si myslim, ze typ vlastnictvi by mel byt ruznorody, podle toho, oc jde. Vodu nejlip vlastnit mistne, mestem ci okresem, ci organizaci uzivatelu. Mysi pasti a lnene uterky a hajzlpapir nejlip vyrabet a prodavat kapitalisticky. Vlaky atp. by asi mel vlastnit stat, jinak je to rozdrobene a je v tom bordel. Pamatecne budovy, hrady a zamky, dali komousi statu, a pak to nechali rozpadavat… jak na to? Nevim. Babo rad… No a zemedelstvi je zase uplne neco jineho, protoze cim vic potravin farmari vyprodukuji, tim vic jdou ceny dolu, a oni si sami podrezavaji vetev, na ktere sedi tim, ze jsou uspesni. Osobne si myslim, ze druzstva byla vybornym napadem — kdyby byla byvala dobrovolna, a vlastnena dohromady temi zemedelci.

        1. Družstva byla vlastněná členy družstva a to byli, zejména v počátcích skutečně ti zemědělci, co tam pracovali.

        2. Samozřejmě. To bylo konstatování stavu i s tím že jde o vlastnost ne náhodný výsledek. Nebyl to kompliment jak to dobře funguje.

  2. Hm, ovšem akcionáři ČEZu tou „pozitivní mravní elitou“ v dnešní době asi těžko budou.
   Byť by o ní sebekrásněji psali či mluvili a vyzývali k následování.

   Karel Kryl kdysi složil jednu písničku, v jejímž textu se zpívalo cosi o vrahovi, co na rohu ulice o morálce káže…

  3. ale ti zvysni maju pravdu. Jedinym nabozenstvom, ktore kapitalizmus uznava, je miera zisku a vynosnosti. V tomto Marx mal pravdu, ze pri miere zisku 300% neexistuje ziadny zlocin, ktory neboli ochotni dotycni zrealizovat.

 5. Tak fialová vláda nejdéle do švestek. Když si naposledy na Westinghouse troufnul Nečas, zbývaly mu 3 měsíce…

  1. To jsou paradoxy. Babišova vláda vyřadí Rosatom, fialová Westinghouse … No jak píšete, po eurovolbách se uvidí. Farský nejel do učení jen tak pro nic za nic.

   1. Klid, nebude to tak horké, v článku píší „V tendru však americko-kanadská společnost stále zůstává, a pokud závaznou nabídku podá, bude vyhodnocena.“.

   2. Si pište. Nastoupí odnikud, čistý, morálně silný, nekompromisní k třídním a jiným nepřátelům. Morální autorita. Nesmlouvavy pohled, silná celist. Na chudý lid prisnost, pro bohatý pochopení.
    To by nám tak scházelo! Všechnu tu via dolorosa jit znovu, kvůli dalšího pablba z pivoušovy líhně Young Global leader. Vytaženéno z bezedného klobouku starého kabalisty a defraudanta, jakému se v pomatené době říká, jak on sám si říkat nechává…. filantropa.

  2. Sikela sám byl zaskočen, jakou Amerikáňci podali vágní a neúplnou nabídku . Tak mu zůstal v rukách jen korejec a frantik.

    1. Krátká tradice, celá Jižní Korea zazářila a může rychle pohasnout. První konflikt se Severní a mužeme ty reaktory zase vykopat a za dalších, zase vypůjčených 1000 x 1000 000 000 Kč u emerického kámoše Goje koupit jiné, akorát nevim, u koho už. Franťíci neumí dostavět. Čína je zabanovaná jako Rusko, které je světová špička.
     Auto
     vám dodá už i Ind, ale atomku brát není kde.

      1. Od Rosatomu. Derusifikovanou přes Westinghouse.

       Jako pokřtěný Kohn když ho v pátek farář načapal jak se cpe husou. On že je to ryba, že to udělal jako voni, že pokropil vodou řka bylas husa, teď jsi ryba.

 6. OT:

  Z jedne nejmenovane hrdinske zeme…

  Za odmietnutie vystúpiť z auta na žiadosť vojenského veliteľa by mal byť človek “strelený do kolena”, pretože je potrebná “tvrdá mobilizácia“. Uviedol to veliteľ 118. brigády TRO Anatolij Stuženko, keď komentoval neochotu Ukrajincov komunikovať s predstaviteľmi TCK.

  “Kam až nezájdeš, každý radí, ako sa vyhnúť, ako reagovať, keď zastavia auto. Dostaneme sa s hrou na demokraciu do takého stavu, že vojakov budú za chvíľu vykopávať von. Musí to byť tak, že ak nevystúpiš z auta, dostaneš guľku do kolena. To je jediná cesta, inak nevyhráme. Tuhá mobilizácia,” povedal Stuženko.

  A na tu samou zemi asi doputovaly dalsi kolacky…

  Námestníčka ministra zahraničných vecí USA Victoria Nulandová podľa veľvyslanca Brinka pricestovala do Kyjeva.

  1. V tom případě je ovšem lepší ani nezastavovat (je-li to možné), případně zahájit palbu z auta jako první.
   Na hrubý náckovský pytel – hrubá záplata.

     1. A jeste (a toho jsem si nevsiml, to bylo na AK), hovori o Ukrajincich a rika „oni“.

      Proste nadlidi a povl.

  2. Fridrich II. Veliký ke svým vojákům:
   „Vy hajzlové, chcete snad žít věčně?!“
   Takže nic nového pod sluncem. Násilné odvody jako v dávných stoletích.

 7. Zlevnění elektřiny trochu jinak.
  ČEZ má nějakých 40% podíl na trhu s elektřinou v ČR. Pokud odečtete 30% minoritních akcionářů, tak jsme na nějakých 30%.
  I kdyby ČEZ razantně nějak zlevnil, tak jak stát donutí ty ostatní? Nebude potom levná elektřina chybět?

  1. Eta napsal:
   31 ledna, 2024 (14:05)

   Proč by stát měl někoho nutit?

   Já jsem u ČEZu.
   ČEZ je podstatným výrobcem elektřiny.
   ČEZ by razantně zlevnil.
   Ostatní zákazníci by mohli postupně přecházet k ČEZu.
   Ostatním distributorům poklesne odběr, volné množství elektřiny asi nabídnou ČEZu.
   Vždyť nyní taky přechází spotřebitelé podle cenové nabídky k jiným distributorům.
   Nebo se pletu?

  2. Tykač elektřinu vyrobenou za 0.15 kč/kWh napytluje a převeze ji do pokrokového protektorátu kabaly Německo. A to se vyplatí!

  3. Tyto otázky jsou nesmyslné. Snad i Eta ví, že pokud by jeden prodejce výrazně snížil cenu, všichni odběratelé na trhu by se přesunuli k němu, pakliže by i jejich dodavatelé neučinili totéž.
   Zakopaný pes je ovšem, jak známo, v přemrštěné ceně elektřiny u VÝROBCE, v ČEZku tudíž u ČEZu, resp u výrobců OZE (občasných zdrojů elektřiny). Tady jednoznačně selhal antimonopolní úřad, resp. úřad na ochranu spotřebitele – což jsou státní orgány podřízené vládě. Současná vláda však jedná společně s ČEZem ve zločinném spolčení, aby vydřela lichvářskými cenami elektřiny z obyvatelstva jeho úspory, resp. aby nehoráznými cenami za energie zlikvidovala domácí průmysl – což už je přímo vlastizrada.
   Kam jdou tyto naloupené peníze, je možno pouze spekulovat – Ukrajina, nákup F-35, sanace státního dluhu ČR, soukromá konta akcionářů ČEZu + vládních figur, resp všechno dohromady…

   No a k poslední otázce, která je rovněž nesmyslná – jak může něco chybět, pakliže je toho v ČR přebytek?

   1. Zakopaný pes je ovšem, jak známo, ve vytrvalé volbě parazitů z ODS + ODS béček. Nikdo nerozkrádá stát tak efektivně jako právě oni a to od samého počátku jejich existence. Vytrvalost jejich voličů je až obdivuhodná.

  4. Pokud v oligopolním prostředí změní majoritní hráč cenu, pak dojde k nastaveni nového rovnovážného stavu.

 8. Vidlák je maniakálně posedlý Rakušanem a jeho výjezdy. To znamená, že to Rakušan dělá dobře.

  Vidlák jezdí na setkání s bublinkou, kde se všichni navzájem přesvědčují, jak jsou dokonalí. Rakušan má odvahu ze své bublinky vylézt – proto tolik vadí.

    1. Charon:
     Takoví demisi nepodávají. Nikdy. Možná leda kdyby je vydírali, že jim sešrotujou jaguára, nebo tak něco.

     1. Omezené svědomí, morálka je to, co se vyplácí. Sociopatická porucha osobnosti. Typického vysokého korporátního manažera D-fens přeneseně označuje jako zmrda, což je terminus technikus, nikoli nadávka.

   1. To by je asi hodně potěšilo jak se nadřeli při protlačování podvodů s korespondenčním hlasováním a rozdáváním občanství.

 9. Slib poslance a senátora zní:

  „Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí.“.

  Tohle když si přečtu, tak sám sebe se musím ptát, jaký je rozdíl od poslance a senátora, oproti skutečné opozici? Všichni, kdo se tam dostanou a pak vládnou, se musí zodpovídat nejen svým voličům, ale i svým rodinám, přátelům, příbuzným, ale taky skutečné opozici a jejím voličům.
  Taky si kladu otázku jestli je slib poslanců a senátorů jen cár papíru, který vše snese, nebo se skutečně tím papírem někdo řídí?

  Pokud se zamyslíme nad počínáním Rakušana, nebo Fialy a celé Pětikolky, tak i oni mají své rodiny a příbuzné, tak se zamýšlím nad tím, jestli jsou zcela přesvědčeni ve svých postojích a konání?

  Podle mě jedná Pětikolka v zájmu cizích mocností, tahají nás do války, zhoršují naší ekonomickou situaci, snaží se zaplavit naší republiku cizím obyvatelstvem, prostě se chovají nemorálně a rozhodují tak o životě většiny naších obyvatel, kteří je ani nevolili.

  Když tedy platí, že zákony a ústava je jen pro někoho a dá se to ohýbat tímto způsobem , tak jaká je pak šance na naší lepší budoucnost ?

  1. Pětikolka nechce mnichovský mír, což je zájmem bublinky.

   Zájem všeho lidu neexistuje – váleční štváči chtějí mnichovský mír a zastánci míru v Evropě se snaží zastavit hordu na Ukrajině.

   1. Pětikolka je ve službách imperialismu. Ti budou válčit do posledního Čecha. Hlavně, že nebude Mnichov. Libtardi jsou padlí na hlavu.

    1. A přitom by stačilo předat fašistům Ukrajinu jako protektorát a byl by mír.

     Stejně to fungovalo v Mnichově roku 1938.

      1. Vy klasiku, (i když poněkud mícháte hrušky s bramborama) nastudujte si, kdo tyto figury objevil, instaloval, financoval a vydržoval.
       Co to bylo za síly v příšeří za oponou.

      2. Máte pravdu, podle toho zcela oficiálního uctívání Bandery, Šuchevyče, Melnika a podobných organizátorů a pachatelů pogromů a genocidy, používané symboliky, potlačování práv cizojazyčných menšin či dokonce jejich vyvražďování a dalších znaků se na Ukrajině jedná jednoznačně o nacismus.

     1. Mnichov 1938 sloužil toliko k vyzbrojení fašistického Německa zbraněmi ČS armády (tuším 38 divizí) plus získání zbrojních kapacit. A proč? No aby pak mohl Němec táhnout přes Polsko na Rusa. Polsko mělo sice s Anglánem smlouvu o vojenské pomoci, ale Anglán se nějak slouho…. asi rok…. nemohl rozhoupat ji naplnit.

   2. U mnichovského míru byli, jak jinak, naši spojenci. Anglie, Francie, Itálie, Německo.
    Aňonýme, máte snad něco proti našim spojencům?
    No a dnes mají v Mnichově zemědělce a traktory. Celou hordu zemědělců. O nějakém míru tam není zmínka, naopak jejich válečný štváč pilně posílá peníze a zbraně, aby se náhodou nepřestalo válčit.
    Dejte si prášky a vraťte se na lůžko.

   3. Tedy jste zastánce míru. Není vám trapně, nechat za sebe umírat chudáky Ukrajince? Co komu udělali, že je za ten váš mír, kterého si užíváte doma, chytají po ulicích a lifrují před kulomety? Není vám jich líto?? Buďte chlap a jeďte jim pomoct.
    Kecy v kleci.

  1. Kdybych věděl, že Rakušan řekne, asi bych s tím uměl naložit. Já vím, je to insider trading, ale podívejte se na pohyby a nemusíte být broker na odpověď: „Stálo by to za to ?“

 10. Nejdřív jsem si myslel, že prohovor o čezu je výstřel aurorský k znehodnocení jejich akcií před nákupem – furt jsem naivní …

  1. Šlo o přesný opak – vyhnat ceny co nejvýše a pak podojit stát, až bude výhledově akcie odkupovat za historické maximum za akcii. A ještě závdavkem ho nechat zažalovat a vysoudit tučné odškodné, za údajné poškozování něčího soukromého byznysu.

   1. Nikoli, milý tdx.
    Rakušan chce být premiérem, proto slibuje, až hučí v Buchlovských horách.
    Vzpomeňte si, jak brutální kampaň prováděla pětikolka, když táhla proti Babišovi.
    Byli schopni slíbit modřejší z modrého nebe, jen aby je lidi volili.
    Proto na sebe nechává řvát a nechává si od občanů nadávat.
    Za ten flek mu to stojí.
    Dělá to i přesto, že je napřímo spojen s Dozimetrem, který je nějak podezřele u ledu.
    Jakmile by se dostal na premiérský flek, tak je s Dozimetrem definitivní ámen, odloženo a zapomeňte.

    1. Ano, že chce být mocinky premiérem, vím. Už jsem to tu v diskusi psal pár dní zpátky několikrát. Ale ty dvě věci se přece vzájemně nevylučují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *