30 května, 2024

Invita invidia – několikanásobně

Říkal jsem, že o demonstraci rozhodne fotka shora… A byla to hezká fotka. Lidé tentokrát sahali až za Vodičkovu a protože protidemonstrace se tentokrát odehrávala na Staromáku, hodně lidí stálo i za pódiem. Podstatně víc než obvykle. Všechny tyto fotky je možné na hentěch internetech najít, takže nebudu nosit sovy do Athén. Ale jednu fotku sem dát musím… takto vypadala demonstrace na podporu Ukrajiny:

Čtyři vlajkonoši a přenosový vůz České televize…

A to je první postřeh z dnešní demonstrace. Oni zase na Novinkách budou říkat, že nás byly nižší tisíce lidí, budou ukazovat fotky, kdy Václavák ještě nebyl naplněný, budou to různě okecávat a i v naší diskusi se objeví posměváčci a skeptici, kteří budou rajtovat na detailech, ale tohle je neoddiskutovatelné. Nevím, jestli podpora demonstraci, svolané Jindrou Rajchlem, vzrostla o pět nebo dvacet procent, ale podpora Ukrajině je v této zemi na bodu mrazu dokonce i v libtardí Praze.

Když jsme pak šli pochodem na Letnou k ministerstvu PreVítka Rakušana, ukrajinských vlajek hodně ubylo. Já zaregistroval po celé trase asi tři. řádně ošuntělé a vyšisované sluníčkem. V dubnu, to ta žlutomodrá visela všude a řeporyjské prase nám s ní mávalo před nosem, ale tentokrát… nula nic.

Navzdory libtardím útokům. Navzdory pokusům o diskreditaci, navzdory štvavým článkům na Seznamu, na Václaváku bylo plno a na Staromáku bylo pusto a prázdno.

Já teď budu chvíli říkat věci, které na fotce shora vidět nebyly… Hele, ono přibylo mladých lidí. Zatímco loni byla první demonstrace ve většině o seniorech, teď už bych řekl, že většinu tvořili čtyřicátníci a padesátníci. Leckdo přivedl své děti nebo dorostence, takže už to tam vypadalo víc jako hóóódně velké rodinné setkání.

Při potřásání rukou jsem se tentorkrát ptal lidí, čím se živí… a ejhle, samý vysokoškolák nebo dlouhou praxí ošlehaný středoškolák. Celou dobu jsem si dělal čárky, kdykoliv mi někdo řekl, že je nezaměstnaný… Ani jeden, přátelé! Ani jeden. Říkají nám dezoláti, ale v poslední době je to vysloveně dobrá společnost.

Fotka shora vám také nemohla ukázat, že mě přestalo ignorovat první pravdomluvné médium. Našel si mě Bartoníček z Aktuálně. Měli jsme spolu hezký desetiminutový rozhovor, kdy jsem mu vysvětlil, v čem selhal jako novinář i jako médium a protože se vůbec nechytal, celkem pochybuju, že to odvysílá. Ale na konci jsem mu dal jelito, tak se mu třeba u večeře dojde, že jejich čas se krátí a buď bude muset být skutečným novinářem a nebo se naučit, jak se ovládá koště. Prosím, jestli jste náš rozhovor někdo natočili, docela bych o něj stál. Co neudělá Aktuálně, to budeme muset udělat my.

A konečně… fotka shora vám nemohla ukázat, že henten Tim Kožuchov, co se kasal, jak přijde mezi demonstranty s transparentem, že Rusko je teroristický stát a že je otevřen diskusi, tak byl otevřen diskusi jen tehdy, když za ním stála celá jednotka těžkooděnců. Pár libtardů si totiž postavilo u muzea petiční stánky. To už je mi milejší ten Bartoníček, který nebyl srab a došel za námi. Sám bez policajtů. Ti ostatní machrovali slovy o diskusi ale jako banda srabů se nehnuli od jednotky zakuté v kevlaru.

Pojďme dál…

Podle mého soudu, lidí od posledně přibylo. Ale pojďme klidně připustit, že jich minimálně neubylo. I přes spoustu zaklínání, že PRO je řízená opozice a chce nás ještě víc uvázat v NATO a EU, i přes rozbory u Jirky Havla, i přes spoustu zaujímání postojů, pokud někteří nepřišli, tak místo nich naopak přišli jiní. Petr Vacek z pódia svůj postoj vysvětloval a obešlo se to bez pískání a dostalo se mu potlesku.

Ale z pódia zaznělo i něco jiného. Klára Samková svojí řeč začala tím, že nechce být součástí Západu… A myslíte, že k ní Vacek přiběhl, vytrhl jí mikrofon z ruky a řekl, že něco takového tady nebude říkat? Nebo že jí to pak v zákulisí někdo vytýkal? Demokracie, vole! Myslíte, že Rajchlovi vadí, že lidé mají EU i NATO plné zuby a už je fakt nechtějí? Pokud tedy někdo přišel na demonstraci, aby nasypal na největší hromadu a zároveň fakt nechtěl být součástí západních struktur, myslím, že mu Samková mluvila z duše. Já si spojování představuju právě takhle… sorry jako.

Potkal jsem spoustu voličů ANO i hodně voličů SPD. Jo, pořád má Andrej i Tomio za sebou spoustu lidí, kteří PRO berou jako nový subjekt, který má před sebou ještě spoustu práce a kdo ví, jak to s nimi dopadne… ale také chápou, že pětidemolice je největší zlo, které musí být zastaveno co nejdřív a tak jim pranic nevadilo, že je svolal Rajchl. A to je prosím další postřeh – Rajchl touto demonstrací nevyhrál volby a nestal se českým císařem, ale rozhodně potvrdil svojí pozici zvonu, který když začne zvonit a svolávat, tak lidi přijdou.

Přes všechnu závist typu N-1 (když má soused kozu, tak já chci, aby mu chcípla), ano Jirko Havle, mluvím o tobě, lidi prostě přišli. A protože jich přišlo tolik, můžete místo účelového sestříhávání rozhovorů po večerech přemýšlet, jestli to vlastně Jindrovi nepomohlo… ono to totiž ode mě skoro vypadalo, že když Havel řekl, že tam nepřijde, Koller řekl, že Jindra je řízená opozice, mnoho dalších hodilo na fejsbůk, že tam nepřijdou, tak si naopak jiní řekli, že tihle podivní pánové tam nejsou a tak tedy sami konečně půjdou… Lidi přišli navzdory závisti a projevili mnohem více disciplíny a lásky k tomuto národu než vy, co se dojemně staráte, aby lid náhodou neslyšel z pódia nějaký závadný názor a bojíte se, aby se Rajchl náhodou nedostal do sněmovny, i když to vůbec není na vás, ale na voličích.

Tak nějak bych čekal, že když tolik lidí deklarovalo, že na demonstraci PRO nepřijdou, že právě tyhle přesvědčíte, aby přišli na nějakou vaší demonstraci, která bude více o odchodu z EU a NATO. Zkuste pro příště závist N+1 (když má soused kozu, tak já si vychovám lepší) a ukažte nám všem, kolik lidí sdílí vaše postoje a fandí vašemu způsobu záchrany této republiky. Udělejte si pořádnou demonstraci která všem vytře zrak. Ale vlastně bych vám to moc nedoporučoval… mohlo by to dopadnout jako nedávno, kdy na Letné bylo víc policajtů jak demonstrantů.

Chci poděkovat všem, kteří přišli a děkuji všem, se kterými jsem si mohl podat ruku. Rovnou hlásím, že je mi jedno, jakou stranu nakonec budete volit ve volbách. Kdo dokázal pochopit, že se musí sypat na největší hromadu a že jednota přichází zdola, ten se také bude umět správně rozhodnout, komu dá svůj hlas. Kdo dokázal pochopit, že prvním úkolem, je dostat Fialu ze Strakovky, ten bude schopen velmi uvážlivě zhodnotit všechno, co slyšel z pódia a přihlédnout k tomu dobrému, i k tomu špatnému.

Vůbec se nebojím budoucnosti. To, co se loni narodilo, to už nezanikne. Bez ohledu na chyby, bez ohledu na lidská selhání, bez ohledu na těžkosti. Už je to v srdcích. Dost hluboko, aby to žádná závist nepřemohla.

Děkuji vám za to.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

434 thoughts on “Invita invidia – několikanásobně

 1. A dovolím si jen letmo komentovat ten dnešní článek:

  1. podpora Ukrajiny poklesla, to se ovšem dalo očekávat, ovšem NELZE to používat jako argument, že protivládní demonstrace by měla mít nějakou větší podporu, to je nesmysl a manipulace.

  2. Když pominu fakt, že počet demonstrantů v podstatě vypovídá pouze o tom, kolik lidí přišlo na demonstraci, takže o NIČEM, jsou veškerá tvrzení čistě subjektivní, jak o počtu, složení, úrovni vzdělání… Opět je NELZE brát jako fakta. Někdo jiný by tu skutečnost popsal zcela odlišně.

  3. Tvrzení, že část lidí dala od strany PRO ruce pryč na základě závisti je opět jen ničím nepodložená domněnka, která má zřejmě podat jednoduché vysvětlení, aby se náhodou nikdo nezačal pídit, jestli tam skutečně není nějaký objektivní důvod.

  Shrnuto, v článku mi chybí jakákoliv konstruktivní myšlenka, jakýkoliv podložený fakt, na kterém by bylo možné založit nějakou diskuzi, o kterou tu ale zdá se ale stejně nikdo nestojí. Ze závěrečné zmínky o volbách to vypadá, že jde o součást předvolební kampaně a dlouhodobé masírování voličů bez vlastního úsudku, což by jako jediné ospravedlňovalo vznik podobného článku.

  1. Nejlepší by bylo, kdybys napsal svůj článek a zveřejnil ho někde u sebe.
   A přestal vysírat, zneuznaný jelito…

   1. Proč vysírat? Já se snažím o diskuzi :). K tomuto typu myšlení mě trochu inspiroval Petr Bohuš, kdysi jsem sledoval jeho trefný rozbory ČT apod. Já bych řekl, že toto patří ke zdravému kritickému myšlení, které by si měl osvojit každý jedinec, jinak se fakt nikdy od střídání různých ideologií nikam neposuneme. Jsem pro, aby si každý utvořil vlastní názor, ale měl by vznikat na základě informací a nějaké vědomé práce s nimi a ne na základě slepé víry v něčí dojmy.

    1. Zas chodil na demonstraci mezi lidmi a mluvil s nimi? Velký kulový, co?
     Když Vidlák o tom napíše, tak to jsou dojmy?
     Opravdu, jen vysíráš …

   2. Vážená osobo „pithart“, příspěvek diskutujícího „Zahradník na odchodu“ byl napsán slušně, nikoho neurážel. Zkuste to prosím také věcně. Řadu jeho argumentů také akcentuji. Diskuse má být věcná a předkládat je třeba věcné názory. Není třeba urážet někoho, s nímž nesouhlasíme.

  2. Konstruktivních myšlenek jsem po revoluci slyšela hodně a výsledek stojí za 💩
   Kde jsou všichni ti konstruktéři? Někteří si nahrabali a zmizeli v dáli a zbytek se diví kam jsme došli.
   Jediní, kteří něco vybudovali, byli ti co vypadli po 89.roce.

 2. Včera tu padaly nelichotivé výrazy o Vlkovi. Jeho dnešní článek o demošce určitě stojí za čtení. I když jeho ublíženost umělecký dojem shazuje. Je vidět, že vidlákov sleduje, a pozorně

  Tak jeho hodnocení „pódia“. Chtějí se vyvézt do velké politiky

  A taky celkového rozložení sil.
  „Jejich elektorát je ovšem stále stejný. Asi tak celkově 1/3 z celkového počtu těch, co přijdou k volbám. Max. 40%. A ANOšéfe, SPD s.r.o a nově i Rajchl jen bojují o přerozdělení tohoto kvóra.“

  1. Takhle to vidí MaP:
   Včera jsem se byl podívat na Rajchlově demonstraci na Václaváku. Akce podle mně naplno odhalila jediné, že samotný Rajchl a jeho parta PRO zatím nedokáží přesvědčit dost lidí, aby je přišli podpořit proti vládě. Podle mého odhadu tak hrozí, že se bude příští rok ve volbách do Europarlamentu opět opakovat tristní výsledek z posledních parlamentních voleb, a rozdrobené opoziční síly opět nebudou zvoleny, protože nepřekonají s výjimkou Okamury a Babiše volební klauzuli, a jejich hlasy propadnou. Opoziční politici z neparlamentních stran se tak musí rychle probudit do drsné politické reality, a začít profesionálně každodenně makat, nebo nás čeká další fialové vítězství. Děkuji všem, kdo se akce účastnil, protože každá akce má svůj význam. Byť v tom, že odhalí, že se zatím dílo nedaří. Kdo se včas nedokáže poučit ze svých chyb, je odsouzen k nezdaru. Kdo je po včerejší demonstraci spokojen, je naivní, a podlehl sebeklamu.
   https://www.michalapetr.com/map-1785-sok-90-zmobilizovanych-ukrajincu-to-uz-ma-za-sebou-udaje-o-katastrofalnich-ztratach-kyjevske-soldatesky-vcera-na-porade-v-poltave-oznamil-vysoky-mobilizacni-komisar-ukrajiny-gosudarova-voj/

   1. Podívejte se. Český národ přesvědčivě zvolil za prezidenta komunistickou gumu Pávka, který už jednou zradil své přesvědčení. Který zjevně nemá žádnou svou smysluplnou myšlenku. Pokud se utrhne a jedná bez rozkazu shora, navrhuje v Evropě hromadnou internaci ruských občanů a to i bývalých. Čekáte od lidí, kteří volili Pávka a Fialu, nějaké zázraky?

  2. Re: Petr2

   Těch nelichotivých výrazů jsem si nějak nevšiml. Nevidím nic špatného na tom, když o někom napíšu, že dotyčný je starý a nesnášenlivý dědek, který má svůj zenit dávno za sebou a svůj stín už prostě nepřekročí, i kdyby se postavil třeba i na hlavu.
   Jediné, co jsem napsal blbě, že mu z kdysi pravidelných přispěvatelů zůstal pouze Leo. Není to pravda, občas se smiluje i Geordyn.
   Jinak na Kosu občas zabrousím nikoli pro vlkovu genialitu, nýbrž ppro to, že nyní je jeho Kosa podobná někdejší relaci ?Nad dopisy diváků“.
   Čtenáři najdou, vlk to prožene překladačem, pročež se to skoro nedá číst (zejména texty z AJ jsou dosti katastrofální) a pustí to na sklo.
   A já nemusím složitě hledat a ztrácet čas brouzdáním po netu, nýbrž mám zajímavé myšlenky či náhledy na dění ve světě na jednom místě.
   To je zároveň i odpovědí, PROČ na Kosu chodí „litteráti“, kteří z Kosy uprchli, anebo byli vystrnaděni vlkem samotným.

   1. Vlk je jistě ješitná a nepříjemná osoba, to je jasný.

    Ale někdy MÁ analytickou jasnou chvíli, ne že ne (jestli jste to psal vy, nebo někdo jiný je jedno).
    To je osvěžující, na blozích vládne obvykle citovka, a kdo umí líp nadávat je king Targus

    1. Vlk pro propagaci této demonstrace udělal totéž, co majnstrým.
     Kromě kritiky Rajchla o ní zarytě mlčel.

     To je stejný, jako kdybych pitval, kdo že to se schází na jím propagovaném svícení proti fialové tmě, třeba v Chrudimi, kam přijde 5 lidí se svíčkou. A jaký to má význam. Naopak, jsem za to moc rád, že tam přijdou. Oceňuji to.

     Vlk včerejší demošku analyzuje stylem “studených čumák”, jakože on proti pětidemolici bojuje nejlíp? A na analýzách je vždy důležitý úhel náhledu, jak zpívá Nohavica.

     Ani neví, jakou jim tím dělá službičku.

     1. Vlk je prostě Vlk. Unavenej hádavej dědek.
      Ale! Nezapomenu, že v roce 2014 nám poskytl pravdivé informace o dění na Ukrajině, včetně zvěrstva v Oděse… V té době tam jezdil majdan slavit Schwarzenberg, Štětina s Procházkovou v médiích jásali.

       1. Re: lujjza

        Velký Zao byl na Majdanu samozřejmě taky a bil se v prsa, že s Putinem je potřeba zatočit. Žádné hnusné a trapné půjčky cash od zasr… Ivana (tehdy za NE-podpis přístupové dohody dával Vladimírek Ukrům 1 giga v USD na dřevo plus zvýhodněnou cenu plynu, který mu Ukři kradli ve velkém), jenom mladé, krásné a chytré dotace – pardon – úvěrové tunely kryté Bruslogradem. DAtum vám samozřejmě neřeknu, ale chce se mi z něj blít ještě dnes.

       2. Já zase u Vlka oceňoval fantastický seriál o Vrběticích. V takovém rozsahu a s takovou systematičností, se tomuto ožehavému tématu, nevěnoval na českém internetu nikdo.

      1. Re: AZ

       Dělal totéž, co dělá dnes.
       Akorát měl na špinavou práci svého Šemíka (Ernesta) a dnes se s tím musí srát sám a nejde mu to.

       Pokud nevíte, co nebo kdo je Šemík, byl to kůň bájného Horymíra, který rád páchal hrdinské činy a Šemík při tom zaklepal bačkorami.
       Na vojně v ČSLA bylo za mazáckých časů dobrým zvykem, že každý mazák – starý kus měl svého mladého, ptáka, zobáka, koníka, který za něj dělal všechny nepopulární práce (čištění hajzlů, šůrování podlah blablabla).
       No a já jsem tyto koníky pojmenoval na Šemíky, protože každé věrně sloužící zvířátko by mělo míti své jméno. To je pak páníček o maličko hodnější.
       Tudíž všichni věrně sloužící jsou pro mne generálně ŠEMÍCI.

    2. Re: P. 2

     Petříku vlčíku, běžte laskavě do p*dele. Co jszte zasil, to sklízíte.
     Analytické chvíle se dávno nekonají, jen se mele z podstaty, kterážto se skládá z pouček namlácených do palice v letech dřívějších a je shrnuta v brožurce pro bankovní úvěráře. Mám jednoho takového na dostřel, dělal to cca 15 let v KB a je to můj bývalý spolužák, takže tak nějak slabě tuším, o čem píšu.

  3. S Vlkem jsme se setkávali u Stejskala ,pak založil svůj blok dokud tam byla diskuse bylo to setkaní zajímavých názorů, jenom číst mě nebaví. Vlk je svůj, s plno jeho názory nesouhlasím na druhou stranu kolik z nás tomu věnuje tolik času a úsilí. Jenom nechápu proč plno lidí musí sáhnout k urážkám a osobním útokům když se jím nelíbí názor druhého. A to myslím hlavně všeobecně, ano na vyjímečné případy to možná jinak nejde ale proč použít sprostotu na jen jiný pohled to nepochopím

   1. Na Vlkovi pozoruji, že si na Rajchla už dávno udělal podobnou škatulku, jako na Zemana a na Babiše. Píše o něm dost ad hominem jako např. “… pozadí Páně Rajchla …” Vypadá to, že cokoliv Rajchl udělá bude u Vlka špatně. Stejná personifikace jako u Zemana (viz Vlk: svědci Zemanovi) a Babiše (Vlk: koblihy).
    Dělá to buď záměrně, nebo z frustrace z pádu socdem. Nevím, to je sice vedlejší, ale on tím vědomě urazí/odkopne hodně lidí. A když se mu ozývali, zrušil komunikaci (diskusi pod blogem).
    A tohle Vidlák nedělá, snaží se spojovat.

     1. Vlka čtu pravidelně, ale žádné urážky jsem u něj nezaznamenala. Což tady je celkem běžné, když má někdo jiný názor než většina diskutujících.

    1. To je pravda, ale když začala vládnout pětikolka, tak jasně napsal, že si nemyslel, že to někdy napíše, ale že Babiš by něco takového nedovolil a že se mu omlouvá.
     On kopal za ČSSD a ta je tam kde ji dostali Hamáček, Sobotka a spol.

   2. Vlk ty diskuse nezavřel z nějaký svý libovůle, ale protože mu je skellop zasyflil svejma prasečárnama.
    Vlk jako starší pán nemá zapotřebí přehrabovat se hromadama hnoje a hoven a mazat to.
    Ten zasranej syfl to kurví i tady, pod desítkami nicků…

     1. Hlavně to vyžaduje strašně moc času. Vlk ten čas chtěl evidentně věnovat něčemu užitečnějšímu, než tomu přehrabování sraček z diskusí.

      Proti tomu stojí přístup třeba takového D-F, který nechává v diskusi doslova vyblít úplně každého.
      Poslední dobou to tam ale vypadá bohužel tak, že například z 60 příspěvků, je minimálně polovina hnoje od úplně vymaštěného trolla s ruským nickem. Zřejmě upoutaného na vozík, lůžko, nebo silně medikovaného, který se vysloveně baví zasíráním diskusí o jakémkoli tématu čímsi, co snad ani nelze nazvat textem.
      Najdete ho tam kdykoli – ráno, v poledne, večer, v noci i ve čtyři ráno.
      Od D-F je to taky forma přístupu, ale dle mého osobního názoru, ty trollovy sračky odrazují a znechucují od čtení lidi, kteří by tam i rádi normálně podiskutovali. Jenže troll to dělá tak, že zasere všechna vlákna i odbočky z nich tak, že to vysloveně nejde – nic na sebe logicky nenaváže. Svůj smysluplný příspěvek tak potom najdete pod hromadou jeho sraček, kde právě ten Váš příspěvek pak vypadá, jako nějaký ojedinělý výkřik do tmy – přitom je to reakce na příspěvek, který je ale o celou stranu výše…Každý příspěvek je pak nutné jmenovitě adresovat – a i tak jej můžete najít na další straně. To otráví i lidi zkušenější v pohybu po netu.
      V tomto směru se tedy panu Vlkovi nedivím, že diskuse prostě zavřel.

      1. Pokud pan Vlk zdejší diskuse čte, rád bych mu vzkázal jednu maličkost:
       Pane Vlku, my odrostlejší, co už skoro sedmdesát let hltáme „papír“, jsme bohužel až patologicky navyklí na to, že ten „papír“ byl pečlivě gramaticky-jazykově korigován.
       Smířil jsem se, ač s nechutí i s tím, že texty na internetu až tak pečlivě korigovány nejsou, někdy vůbec a je to katastrofa.
       Někdy mě to množství chyb a nelogických formulací vysloveně odradí a nechám toho, protože se to nedá – právě kvůli tomu návyku, vpálenému do mozku od toho „papíru“.

       Přimlouval bych se za to, aby alespoň některé zásadní články, které přebíráte ze zahraničních webů a necháte je projít (zřejmě neplaceným) překladačem, prošly i Vaší korekturou, aspoň částečnou. Jistě všechny články před zveřejněním čtete také.
       Někdy se to opravdu nedá číst, zvláště při větším rozsahu textu – kdy si čtenář musí zpětně a mnohokrát po sobě domýšlet, jak to původní autor asi myslel.
       Ukázkovými příklady univerzálních hrůz – pro mne, jako čtenáře – jsou například tyto dva texty :
       https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/09/17/the-times-ukrajina-protiofenziva-jsem-pripraven-zemrit-90-z-kluku-tady-taky-zemrou/

       https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/09/15/1003027/

       To jsou texty, které mají obrovskou informační hodnotu a které by si, opravdu mimořádně, zasloužily Vaši větší pozornost a hlavně Vaše korektorské zásahy.
       Nespoléhejte prosím na to, že si to čtenář „dá nějak dohromady – domyslí“.
       Například já sám třeba ano, jistě i spousty dalších, ale mnohé čtenáře, mně podobné typy, tohle může otrávit – a zbytečně.
       Chápu, že den má jen 24 hodin, Vy už nejste nejmladší a jistě máte i jiné povinnosti, což může být důvodem, proč Vám na korektury nezbývá čas.
       A třeba by jako první opatření stačil i jiný, novější překladač, nebo od jiné „firmy“ – prostě takový, který má lépe naprogramovánu češtinu.
       Byla by to fantastická vstřícnost vůči čtenářům Kosy – jak těm stálým, tak i novým.
       Děkuji zdejšímu domácímu, že mám možnost Vás oslovit i takto. Že Vám nemusím přidávat do mailboxu práci navíc, které tam jistě máte i tak dost.

        1. Martino,
         pokud jste chtěla říct, že Tecočamp v 16.51 lil na Vlka špínu, jste vedle jak ten příslovečný jehličnan.
         On jen velmi slušně a zdvořile Vlka požádal o korektury textů, které pak mají být zveřejněny. Ona se ta pačeština často opravdu nedá číst. Dělá to dojem, že Vlk ty texty před uveřejněním vůbec nečte.

 3. Vidláku gratuluji, byla to jednoznačná výhra. S potěšením jsem si přečetl dnešní Vlkovu analýzu, která je mi blízká, ovšem se závěrečným zhodnocením se shodnu i neshodnu. 😈
  Dovolím si stručné doplnění Vlkových postřehů:

  1. Neúplný, nebo mylný výchozí předpoklad
  Vlk konstatuje, že zvolit termín demonstrace na den NATO byla neuvěřitelná chyba devalvující schopnosti PRO. Co když to žádná chyba nebyla? Analýza má rozebrat všechny možnosti. Pokud vyloučíme všechny nelogické důvody, zbyde jediná možnost, a to, že velmi schopné vedení PRO se záměrně rozhodlo pro termín na den NATO. Kdy jindy, když je NATO tak blízké jejich srdcím?

  2. Trefné rozvrstvení účastníků a voličstva
  Marná sláva, své voliče a jejich chování má Vlk mnoha volbami odpracované a vidí je jak na rentgenu. Dovolím si doplnit důvody třetí skupiny, která na demošku vůbec nepřišla, a rozdělím je na dvě podskupiny.
  První a větší podskupina prostě a jednoduše ztratila veškerou důvěru v tento tzv. demokratický systém. Politikům, jakékoliv strany a názoru nevěří ani pozdravení. Věříte snad dobrým úmyslům člověka, který vás opakovaně pozdravil? Ne, nevěříte mu ani to ahoj.
  Druhá menší podskupina, která má s první určitý průnik, jsou lidé, kterým jejich šedé buňky mozkové kladou neodbytné otázky typu: Komu jejich akce prospěje? Jaký realistický výsledek to bude mít? Vyplatí se je podpořit? Kdo s nimi a s kým oni utvoří vládní koalici? A proč proboha v sobotu?

  3. Závěr jako hra s nulovým součtem
  Vlk svůj článek uzavírá, že pro nespokojené s vládou byl včerejší Václavák prohra. Prohraje-li někdo, tak proto, že jiný vyhrál. Včerejší Václavák hodnotím jako jednoznačnou výhru. Výhru těch, kteří mají z existence a aktivit PRO největší prospěch.

  1. Ještě drobná poznámka. S jedním názorem Vlka se zcela ztotožňuji. A to tím, že ne u Kábulu se bojovalo za Prahu, ale ve Francii, kde se Macronovi podařilo vyhrát a papalášům kolektivního Západu vyslat jasný signál, že se svých voličů netřeba bát.
   Nikoho s patologickou poruchou lidé nezajímají. To je podstata rovnice, do které si můžete dosadit libovolného politika. Proč by politiky měly zajímat takové věci, jako inflace, drahé energie nebo léky? To je jen pro lidi.

   1. Macronovi se podařilo zvítězit se stejným výsledkem jako měl PePa a Čaputová. To je příliš okaté a tím pádem nevěřím.
    Afrika už toho má dost a poslala západ tak kde slunce nesvítí.

 4. Vidláku, tohle je fakt perfektně odvedená práce. Asi půl roku jsem tu nebyl, ale nezměnilo se zde vůbec nic. Žádný posun, stejná ideologie a vše jak se i dle diskuze zdá, perfektně funguje. Doufám, že se zde podařilo vystrnadit všechny racionálně smýšlející, kteří kladli nepříjemné otázky :). Pokud by někdy v dohledné době došlo k výměně figurek ve vládě, tak Rajchl nemá šanci, je to jen někdo kdo má dělat vlny a pak bude zapomenut. Ale současná korporátní totalita by si talentovaných lidí Vašeho kalibru měla vážit a věřím, že na ministerstvu Pravdy byste se vyjímal coby tiskový mluvčí. Co tam je dnes, to jsou naprostí břídilové a amatéři.

  1. Mimochodem, když někdo v dnešní době ani nedokáže populisticky využít situace k tomu, aby se dostal ke korytu, tak je buďto neschopný, nebo se tam dostat nechce a jen dělá vlny, jak jsem zmiňoval. Ono by úplně stačilo využít zhoršené životní úrovně, která se týká většiny lidí. Vynechat útoky na současnou vládu, naslibovat lidem hory doly, předložit nějaké falešné, ale přesvědčivé řešení… prostě zkopírovat ODS, jen by se to jmenovalo PRO a spousta voličů pětikolky by ochotně tupě hodila hlas. Ovšem když se někdo vymezuje téměř proti všemu a všem, pak logicky musí skončit jako menšinový extrémista, dezolát apod.

   1. To by nestačilo. Musela by změnit azimut I ČT, státní rozhlas a polostátní noviny . Z hovna je nutné udělat spotřebitelům mediální laskonku.

     1. Systém je ten, ze kterého mají děngy . Děngy = systém a systém = děngy. Jakákoliv změna je ohrožuje. Opozice chce na ČT došlápnout, přinejmenším jim nechce platit . A co Aspen Instituty, Open Society, různé nadace?
      Jistota je tato vláda. Dengy mají právě teď. Změna může být jen k horšímu.

      1. Tak snad jedině ČT by měla újmu, kdyby nedostala peníze přímo z koncesionářských poplatků, ale ostatní média jsou placená sice také z našich peněz, jen je ta jejich cesta trochu delší a těch se to nedotkne nikdy. Souhlasím, že jistota je tato vláda, ale stejně tak každá budoucí jiná. To že někdo říká, že něco chce ještě nic neznamená, snad těch příkladů jsme už měli a máme dost. Je potřeba si uvědomit, že média neovládá vláda, jak by se mohlo zdát, ale jsou v moci těch co je platí (teď nemyslím nás, kteří to celé vlastně zaplatíme :)). Takže když se vláda znelíbí, stačí vydat pokyn a i v médiích upadne v nemilost a bude vyměněna za novou.

       1. Takže když se vláda znelíbí, stačí vydat pokyn a i v médiích upadne v nemilost a bude vyměněna za novou.

        III

        O tohle právě jde. Ovšem, zapomínáte na podstatnou věc. Vláda bude vyměněna za novou, ale 9složenou z těch stejných stran, jako vláda předchozí. A bude prosazovat stejnou agendu. Alespoň takové strany budou média podporovat a ty z jiného tábora zesměšňovat a podrážet. Protože skutečný majitel nebo plátce, což vyjde nastejno, nespí na nějaké konkrétní vládě. Jde mu o to, aby vládla ta skupina, které háji jeho zájmy na úkor obyvatel dané země.
        Z toho logicky plyne, že media na druhou stranu názorového spektra nepřeběhnou, což tvrdím já, kdežto vy říkáte opak.

       2. Pokud se stane, že lidé volí v rozporu s médii hlavního proudu , v médiích nastane zběsilá permanentní dehonestační kampaň. Jak jsme viděli v případě Zemanovy, Paroubkovy nebo Babišovy vlády, na naše poměry fenomenálně ekonomicky úspěšné. Pak stačí pouhá Kubiceho zpráva na změnu výsledků ve volbách. Následná „správná “ vláda je všemožně podporována a její smrdící hovna média mění na
        vonné chutné laskonky.
        V případě prezidentů je to stejné. Permanentní kampaň proti jednomu a u druhých tutlání alkoholismu, nedostatku morálky, lhaní a blbosti.
        Že to tak je ve všech západních zemích, ukazuje případ z našeho velkého bratra a přítele, Když vyhrál volby Trump.

  2. Tak se zase už můžeš vrátit zpátky ke svému tupému stádu, které si na pokyn mocipánů tu nandá roušku, tu nechá na zadnici vytetovat ukrajinskou vlajku, tu se vzdá svého auta, prototože to škodí přírodě atd.

   Béééééé. Jazyk tvého kmene.

  3. Jednou za 14 dní nebo 3 týdny, pravda, někdy za měsíc, se sem mrknu , když potřebuji prokrastinovat. Ta neměnnost, o které mluvíte, je fakt. Minule, když jsem i něco napsal, se na mne okamžitě zavěsil něco jako místní špicl. Nestál jsem v lajně . Což může být důvod. Posun nebyl ani v kydech na demonstraci. Všechno bylo řečeno loni. Odborné řeči dřív říkali odborníci, třeba plyn a elektriku měl Štěpán a Noveský. Teď už se to jen opakovalo a v kratší formě . Hutka nezpíval Rajchlíčku Rajchle, Kryl Dezoláta a premiéra, Spirituál kvintet Jednou budem v US …. . Ti pod 40 na to zvysoka čů..jí a Pepici z plotny taky. Stejně , jako Pekari s Rakušanem a Fialenkou na sjezd dezolátů z mimo Prahy , tedy nejspíš z Asie. Jindříškovi věřím, že to myslí upřímně. Před volbami. Stejně jako dřív Fialovej, Bartoš, Kalousek nebo Pavel.

 5. Byl jsem na pěti demonstracích. Tentokrát jsem nejel. Myslím si, že demonstrace, kde by se po půl hodině vystřídali např. Rajchl a spol., Havel a spol., Vrábel a spol., Skála a spol. měla větší šanci. Konferovat by musel někdo jiný, než JUDr. Vacek. Závěr dnešního článku u Vlka: „Včerejší Václavák byla zkrátka prohra. V mnoha ohledech. Počínajíc Mošnovem.“

  1. Vlk je bejvalej kovanej havlista, to on může za to, že je to tu v hajzlu. Analytik jako prase. Jako malý jsem prosil rodiče ať jedem na akci Bahna (vojenská technika), tak jsme jeli – tátu to nebavilo (stačila mu pakárna na vojně), mámu to už vůbec nezajímalo a mého bratra taky ne (ten miloval fotbal). Takže jsme tam byli 4, ale ani jeden z nás z politických důvodů (láska k NATO vrahům).

 6. Jen drobná poznámka k porovnávání účasti na Václaváku a na Dnech NATO.
  Hrušky a jabka, jako obvykle. Čísla nejsou důležitá.
  Především pro mužskou část populace je na vojenské zničující technice vždy něco strhujícího, bez ohledu na čas a prostor. Od kroužkového brnění a mečů či šavlí až po stíhačky jakéhokoliv výrobce (dřív se předváděli gripeny, teď holt F 35).
  Za čásů mého dětsví, v hloubi minulého sotletí, jsme také na DEN ČSLA (6.10,) lezli do přistavených tanků, koukali na přelétající MiGy, stříleli slepými náboji. S nějakou podporou strany a vlády to ani tenkrát nemělo nic společného, stejně jako dnes.

  Dny NATO jsou PR akce jako každá jiná. Prodávající předvádí své zboží, lidé ochutnají, ale tím ještě není řečeno, že hned utíkají do nejbližšího krámu, aby se ten mls koupili.

  1. Dny NATO jsou zavedena, dvoudenni akce, ktera ma stabilni navstevnost 200-250k ucastniku v zavislosti na pocasi a programu.
   Neni duvod, aby to letos bylo jinak.

  2. Pokud má člověk alespoň trochu nějaké zásady, tak na něco tak přiblblého a ve své podstatě odporného prostě nejde. A to i kdyby tam vystavovali právě sestřelené UFO.

  3. Re: Godot

   Trochu tě poopravím.
   Lidi OPRAVDU nepoběží do krámu, aby si ten mls koupili – naprostý souhlas.
   Tato šaškárna má skrze poměrně přesně definované účastníky (čti čumily) ovlivnit většinové smýšlení populace vzhledem k monstrózním výdajům za tyto hračky.

   1. Jasně, však píšu: PR akce.
    Také jsem je dělával a také jsem je potom vykládal po svém. Hlavně, že byly dobře zaplacené a posloužily plánovanému/bohulibému účelu.
    Nic nového pod sluncem.

    1. PR akce jsou nutné. Jinak by lid netušil, že WEISSER RIESE jim to vypere dočista dočista a na suchou vaginu je nejlepší vagisan.

  4. Dny NATO bývaly hojně navštěvované, ale kde ty loňské sněhy jsou.
   V dobách minulých byly silnice totálně ucpané a jelikož naše vesnice je vedle hlavní trasy ze Slovenska přes Rožnov, tak jsme věděli, že bude nával.
   A letos nic, ze Slovenska asi nikdo, z Rožnova také ne.
   A hlavně oni lítají jen nad Mošnovem? Dřív to tu dunělo, to teď lítají bez motorů?

  5. Škoda, že někdo nepustil fámičku, že se bude na té grýndýl-eko-bio-pouti verbovat do Armády České republiky a do geril majitelů Ukraruska.
   Ideální by bylo požadovat po divácích podpis pod prohlášením : Odmítnutí služby v AČR…
   To by si hodně státních parazitů a přicmrndávačů asi cvrnklo do trenek.

 7. Pěkné, ale čas a peníze ukáží, jak to bude s vývojem názorů. Statistika a historie od 89 neúprosně ukazují, jak všechna hnutí „zdola“ dopadla, kdo koho koupil, jak se protagonisté začali ve sněmovně chovat „konstruktivně“. Opravte mojí skepsi. Včera jsem tam byl, projevy se mi líbily, ale nějak jsem z toho všeho neměl pocit boje za společnou věc, spíše se mi zdálo, že se ocitám v divadle, které nejspíše biska nazývá „monitoringem, usměrňováním, řízením hněvu části společnosti“ . Třeba to bude jinak, ale….

  1. Nebude to jinak a přesně proto, jsem tam nebyl.

   Taky nevidím ten boj za společnou věc.

   Až někdo začne požadovat zrušení výsluh policajtů, vojáků a dozorců a zastropování důchodů, protože nevím, proč mají mít nějací škůdci obrovské důchody, za to, že věrně škodili národu ve vysokých funkcích, jen proto, že to estébáci předepsali Havlovi, tak to začnu brát vážně.

   Tento požadavek totiž vyvolá skutečný společenský konflikt a bude něco měnit.

   Všechno ostatní je takové stínové divadlo.

   1. Á, pan plukovník Karel Tichý, z tzv. Bezpečnostní divize Agrofertu – osobně?

    Člověče nešťastná – když se tohle nemohlo stát už těsně po r. 89, tak proč si myslíte, že by to mělo jít dneska?
    Připravit atraktivní vdovu Grossovou o gigantický vdovský důchod, případně chtít prokázat původ majetku – když ten její bývalý křišťál, byl škůdcem národa par excellence a ještě ulhaným?
    Připravit o vdovský důchod a všecky prebendy Veškrnovou? Z čeho by pak žila?
    To jste nemohl myslet vážně.. 😀

   2. Vaše návrhy jsou stejně trapné, jako trestní stíhání Miloše Zemana. Z hlediska veřejných rozpočtů to je nepodstatný detail. Jiná věc je, a to by Vám jistě vadilo, zavedení stejných plateb zdravotního pojištění pro OSVČ, jako platí zaměstnanci. Argument, že podnikatelé nechodí k lékaři, neužívají léky a nemarodí neberu.

   3. A co lidovci? Ti neposluhovali režimu?
    Ti lezli do zadele i Hitlerovi, pak byli v Národní frontě a těch se to netýká?

 8. Demonstrace v pořádku a taková účast se dala čekat,asi větší účasti nepomohl datum.
  Zrovna s Mošnovem,ale i pěkné počasí,čeho využili chataři,chalupáři,ale i ti co sklízejí úrodu.
  Účast v Mošnově,dost ovlivnili návštěvníci ze Slovenska a Polska.

   1. Re: Sk

    AM nemá ambici přicházet s řešením.
    AM konstatuje na základě studia oficiálního tisku, že ekohovna, která nám měla přinésti zářivou budoucnost, se jaksi jednoduše nekonají a jak to vypadá, ani konat nebudou.
    Nicméně soudruzi mají jasno. Nově angažovaní japonští myslivci (od slovního základu „mysl“)
    ONOSETO
    a
    SAMOSETO
    naši zářivou budoucnost stejně zajistí, „ať chcem nebo nechcem“ (toto je pro změnu Mayův románový cyklus „Ve stínu Padišaha“. Nic jiného jsem nikdy nečetl, proto s tím furt otravuju).

    1. @Targus
     S velkym zájmem a ponaučením bych si rád přečetl vaše řešení, ale nikde ho nemohu dohledat. Myšleno se vší slušnost.

   2. Nic.
    Byla to slepá cesta.
    Infrastruktura pro vodík je příliš komplikovaná, drahá, zbytečná a nebezpečná.
    Už teď se vlády a EU snaží vybudovat sítě CNG (stlačený zemní plyn), sítě LPG (propanbutan), LNG (zkapalněný zemní plyn), elektro dobíjecí stojany.
    Něco z toho logicky musí ze hry…

    1. Já bych vodík do buducnosti definitivně nezatracoval. Elektrika se může ukázat jako nedostatečně výkonná a můžou dojít i materiály na baterie. Nafta nutně jednou dojde, zatím ji ždímeme a uvidíme, na jak dlouho to bude stačit.
     Je ještě jedno řešení – co nejvíce snížit nároky na přepravu, hlavně zboží, nevozit věci na zpracování přes půl Evropy jen proto, že na tom celkem ušetříme dvě koruny na kile – a zahustit veřejnou dopravu natolik , aby osobní auto užívali jenom ti, kteří se bez něj nemohou obejít, třeba řemeslníci. Ne zákazy, ale finanční výhodností/nevýhodností. Korunou se hlasuje nejpravdivěji.
     Samozřejmě tahle myšlenka vyvolá bouři nesouhlasu a bude se tu šermovat „osobní svobodou“.
     Jak je libo. Se svobodou to ale nemá nic společného. Bohatci na osobní dopravu budou mít vždy, ale není jich zas tak moc. Bude to jako kdysi po válce. Auto měl jen místní řezník, pekař, doktor a zubař. Ostatní jezdili tramvají, vlakem a autobusem. Cesty však byly mnohem volnější. To, že potřebujeme tolik osobních aut je myslím křečovitá chiméra.

     1. I městská a meziměstská hromadná doprava musí být něčím poháněná – většinou tou fuj fuj naftou.
      Je třeba pohánět sanitky, hasiče, armádu, lodě, letadla…
      Všechny ty CNG, LNG, vodík a elektro jsou jen kapric třetiřadých politiků.
      Bez jejich tlaku a jimi přidělených dotací by o nich nikdo ani nepřemýšlel.

       1. Vtip mého bratra asi před 50 lety:

        „Pane, proč za sebou taháte ten provázek?“ „Já jsem ho zkoušel tlačit a on se mi krčil.“

        Tolik k tomu tlaku.

      1. Kdyby lidi nebyla blbá hovada, univerzálním palivem, i pro palivové články by mohl být metanol. Samotný nepříliš toxický, jen jeho metabolity.

     2. Jistěže. Už můj oblíbený inženýr Kovář, v dlouhých zimních večerech v Žulovém domě vyprávěl o budoucím využití vodiku.

    2. Byla to slepá cesta. Infrastruktura pro benzín je příliš komplikovaná, drahá, zbytečná a nebezpečná. Už nyní se úřady monarchie sna vybudovat sítě skladišť na uhlí, sítě skladišť na dřevo, na vodu. Něco z toho musí ze hry….

     1. To je trochu kokotský příměr.
      R-U vláda rozhodně benzinovou motorizaci nedotovala, nestarala se o ni vůbec.
      Jediné co dotovala byla železniční doprava právě se skladišti uhlí a vody.
      Císařovi bylo jinak úplně u prdele, budou-li po silnicích jezdit parní Sentinely, Křižíkovy elektrický Landaulety, benzínový Laurin&Klement nebo něco jinýho.
      Přirozenej vývoj si to sám zařídil, ostatní muselo ustoupit.

      To je diametrálně jiná situace než dnes…

      1. Tak.
       Je to brutálně předotované a hlavně to dojezdem/výdrží zatím nedosahuje ani poblíž těch nejhorších benzínových/naftových/plynových vozidel.
       Skutečnost, že v elektrokrámu za milión kupní ceny, ke kterému musel ještě další půlmilión dotace přihodit stát, si na 200km zimní trase nemůžu ani zatopit, abych někam dojel v rozumném čase, to je na palici. V létě to samé – klimatizace omezí dojezd na polovinu, fronty u nabíječek, nedostatečné kapacity elektráren i rozvodů…Zatím všecko hovoří proti akumulátorům. Jak a kdy se povede, vylepšit palivové články na primárně levná, nejlépe „odpadová“ paliva, to je ve hvězdách.
       Už i majitelé hybridů obou nejrozšířenějších druhů začínají brblat, kvůli složitosti, zvýšené poruchovosti už po 100.000+ a cenách následného servisu.
       Zatím žádný sériový elektrokrám, nepřekonal dojezd i komfort jízdy u průměrného benzínového auta.

    1. Je dobré nejen pro zeleninu a obilí k jídlu.
     Je dobré na hojení stromů s českým ovocem.
     V lejnu žijí broučci a ty žerou ptáčci. Blbečci z Ptáčci na krmítku se diví, že ubývá ptáčků.
     Ale mají roční grant 30 milionů pro 17 zaměstnanců.
     Lejno je užitečnější než mobil. A ještě tisíce let bude.

     1. To je právě to: „obnovitelný“. Jestli je nebo není obnovitelný. Na druhé straně:
      Na jak dlouho budou stačit zásoby fosilních paliv. To je vždycky takové číslo, které něco „předpokládá“. (Putin se taky může se zásobami surovin jenom chvástat.)

      V každém případě – pokud sloni žili na ostrovech, které se oddělily od pevniny a měly jenom omezené zásoby potravy, přežili jen ti menší, kteří toho sežrali míň. Skončili ve velikosti řeznického psa. Jiné, méně flexibilní druhy zvířat prostě vyhynuly.

 9. Škoda, že se Vidlák zbytečně umazal od libtardího klišé, kdy nezaměstnaný = špatná společnost.
  Jsou i pracovití lidé se vzděláním a praxí, kteří dnes, zejména v některých regionech, velmi složitě a dlouho hledají jakékoli zaměstnání, natož ve svém oboru. Být kolem padesátky půl roku i rok na ÚP, než něco seženou, není nic vyjímečného.

  Za druhé, u Havla a Kollera, by bylo čestnější nesplétat hypotézy o jejich motivech, ale vyjádřit se k tomu, zda mají, v tom co říkají, pravdu.

  Akce v Mošnově je mnohaletá ostuda a lakmusový papírek, jak je to u čechů s vlastenectvím, atd. Lze si tedy exaktně ověřit, že pátá kolona jde početně v této zemi nejméně do statisíců. Dost možná, že kdyby jim na to NATO přišlo maximálně 15 bezdomovců, jinak ani noha, tak by to byl pro vládu výraznější „signál“, než akce na Václaváku. Leč, nestalo se…

  1. Re: prozaik

   Spíše je tragédií, jaké práce musejí kusy 50+ při svém vzdělání vykonávat, když se jim po půl roce podaří někam nastoupit.
   Před týdnem jsem se byl podívat na novou práci, protože po telefonu jsem se nebyl schopen se slečnou vůbec domluvit. Slečna prostě dostala úkol pročíst obdržené životopisy a vybrat kus.

   Přišel jsem tam jako poslední kus, který se jí do výběru vetřel. Šlo o místo obyč točvolanta – řidiče sklápěčky osmikolky, ovšem pozor – s vlekem. Poctivě se vyptávala, jestli jsem s tím už jezdil a tím vyčerpala sérii připravených otázek.
   Když jsem se jí zeptal, zda se jedná o vlek s točnou, anebo tzv. tandemový vlek, naše debata skončila. V tu chvíli už jsem věděl, že se toto místo mi ale opravdu nehrozí.
   Trvalo mi totiž dlouho, než jsem pochopil ZÁKLADNÍ princip výběrovek. Uchazeč MUSÍ působit chytře, mladě, a krásně, avšak NESMÍ dát najevo, že ví a umí o něco málo více, než soruh/-žka výběrčí.
   Což byl v případě této dívčiny docela problém.

   1. Chyba. Nesmí působit chytře. Ne chytřeji, než ta personalistka. Moc jste mluvil, chyba.

    Targusi, kde je to se stálou prací tak bídné, že ji tam nemůže sehnat ani člověk Vašeho formátu?
    Ale Vás asi nepůjde uvázat za kulky a za píchačky, že? Vy musíte být sám se sebou a volný, jinak nic pro Vás – pletu se?

   2. Re: Targus

    I mi už se stalo, že mě „vyslýchaly“ slečny ve věku mé dcery, aby se ujistily, zda vůbec něco umím 🙂
    Nejedna přitom měla problém jak s gramatikou, tak s pochopením psaného textu, takže hlavní náplní pohovoru zpravidla bylo opětovné odvykládání celého CV 🙂
    Po pravdivé odpovědi na jejich oblíbenou otázku „proč jste odešel z posledního zaměstnání“ se vždy rozloučíme do dvou minut.
    Svinstva a neserióznosti totiž nikdy nemohou být na straně zaměstnavatele, víme ? Vždy je vinen uchazeč. Už jenom tím, že existuje.

    1. Asi jste ještě nikdy nikoho nepřijímal do zaměstnání, že?
     I na té zaměstnavatelské straně stolu je to je občas hodně husté. Lidi si často o sobě myslí, že přicházejí jako spása a mohou si tedy klást podmínky. Ale jejich použitelnost bývá občas (často) mizivá. Takže jednání skončí aniž se využije institutu zkušební doby. Ztráta času, mistra Evropy je zbytečné poučovat.

     1. Opět se mýlíte, neboť jsem mistr Asie a nábory zaměstnaců jsem dělal, coby technický vedoucí, zhruba 15 let.

      V málokteré oblasti je mezi lidmi, zejména důchodci, rozšířeno tolik mýtů a pověr jako v pohledu na současnou personalistiku a nezaměstnanost.

  2. Do Mošnova se jezdí dívat na letadýlka, ne adorovat NATO.
   Pamatuji tam Mriu, i Súčka 10 metrů nad hlavou – a byla to letecká show Varšavské smlouvy.
   Pak se přejmenovalo. Lidi zůstali víceméně stejní. Letadýlkáři s rodinou a dětmi. Takže si myslím, že to na pražskou demonstraci vliv nemělo. Lidi přece neřeknou: „Je krásně, půjdeme si někam zademonstrovat!“

     1. To byl ten nedodělaný a rozebírali ho na náhradní díly.
      Kdo ho rozstřílel?
      Já bych si tipnul hollywoodský filmový štáb pro Zprávy z bojiště.

     1. To jsem tedy nevěděl.
      Kromě toho, bylo to sovětské letadlo, společné svazové dílo, shodou okolností Antonova, sídlícího na UA.
      Rusové i ukravínci nemohli mít ani jedni zájem, rozbít jediný exemplář na světě. Ale možná se pletu ve skutečných motivacích. Kdosi už dávněji psal, že byl zaparkovaný v Hostomelu a že ho poškodili právě tam. Proto jsem se ptal a teď čtu, že Kyjev?

      1. Kdoví, jak to bylo. Píšou, že byla zničena „během ruské invaze“, ale zatím jsem nenarazila na konkrétní a jasné tvrzení, že to udělali Rusové.

       „Domovským letištěm stroje bylo letiště Hostomel, kde ho též 24. února 2022 zastihla ruská invaze. Během druhého ruského útoku na letiště Hostomel byl stroj zničen. Konec letounu potvrdily 27. února snímky z dronu.[6][7] Letadlo nemohlo uletět před válkou kvůli tomu že bylo na kontrole. Ještě den před invazí mělo svěšený jeden motor.

       V listopadu 2022 při otevírání letecké výstavy v Lipsku uvedl Jevhen Havrylov, generální ředitel společnosti Antonov, že se na utajeném místě staví nové letadlo Mrija jako náhradu za zničený stroj.[8]“

       https://cs.wikipedia.org/wiki/Antonov_An-225
       ***
       https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-mrija-se-mohla-zachranit-odletem-do-lipska-ale-vedeni-antonovu-to-zakazalo-40426306

   1. Mýlíte se v míře, která seniorům nesluší. To harampádí, které tam ukazují, i propaganda kolem, JE určitým symbolem. Ne, že ne.

    Kam zmizel německý tank od ostravského pivovaru ?
    Proč tolik útoků na T-34 barvičkami ?

    Proč je počmáraný MIG ve Vítkovicích ?

    To vše je symbolem… A nová éra už nechce mladým pravdivě připomínat, co jak bylo.

    Umíte si představit Japonce, jak vodí dětem okouzleně ukazovat americké bombardéry ?

    Kolik dobra nám přinesly západní perutě je dobře zpracováno např. v třídílném pořadu „Americké svobodné bomby“ z letošního února, stačí trochu hledat.

    1. Tank nestál u ostravského pivovaru, tank stál tam, kam ho nechal nainstalovat majitel Restaurace Pivovarská. Ten provozuje i střelnici a tomu tank patřil (í?).
     Prý tam po nějakou dobu dleli Čepička s Myškinem. Ne v tom tanku, v objektu ..

     I u nás žilo dost konfidentů gestapa, členů NSDAP, příslušníků SS atd. apod. Dost na to , aby jejich potomci dokázali bojovat s Rudou armádou aspoň tak, že se vychčijou u nějakého tanku apod.
     No a ten nový narativ, že. A sice dobytí Československa a jeho okupace r. 1945, až na ty oblasti, kde se němečtí vojáci či esesmanni radostně vzdávali té části Spojenců, které zoveme “ západními“.
     Ale i tito Spojenci některé nácky vydávali našim aj. úřadům.

     1. Milý hnojníku, vím přesně, kde stál, jezdíval jsem kolem něj ( v první půli osmdesátek ) trolejbusem při cestě na Fifejdy.

      Zbytek té změti slov nestojí za komentář.

      1. Milý proserousi, takže dozajista víte, že stál nejprve u křižovatky , která byla ve směru Cihelní – Ostrava Přívoz zaslepena, kousek od prostoru, kde stával Zimní stadion, tuším že Josefa Kotase.

       Urážka svědčí o Vaší pokleslosti, ne o mé.
       Doporučuji změti slov nečíst, aby Vám, proserousi, automaticky nevyletěla pravá ruka vzhůru, otevřenou dlaní směrem od sebe…..

   2. No, nevím,chodit obdivovat zbraně,co zabíjí lidi, zvláštní.Ale z téhle sorty by na Václavák stejně nikdo nejel.

  3. Ne. Jen rozdíl mezi nezaměstnaným a práce se štítícím nezaměstnatelným.
   Nezaměstnatelné vytváří novodobá „pravice“, podle které sociální dávky jsou nákladově výhodnější než vytváření pracovních příležitostí ve spektru užitečných kvalifikací. S potřebným odborným školstvím. Protože z příčiny svého krátkodobého pohledu nevidí narůstající individuální sociální a s nimi spojené celospolečenské škody. Proto místo práce a případného pracovního „přímusu“, protože „lidská práva“, nabízí jen sociální dávky. Natož aby vytvářela podmínky pro potřebnou mobilitu pracovní síly. Pro bydlení, školy, služby. Pro to aby lidé nemuseli jezdit a často se stěhovat za prací, ale aby práci měli tam kde dlouhodobě žijí. Právě trvalé osídlení se podílí na sociální soudržnosti, vytváří kulturu. Kde lidé žijí po generace.
   Kdežto nyní jako by ona „pravice“ uskutečňovala program „Zkočovnění trvale usídleného obyvatelstva.“

 10. Zubama, nehtama
  drží se u moci.
  Půjdou do pyžama
  není jim pomoci.

  Ber struk a rychle doj.
  Zuří mocenský boj.

  Zubama nehtama
  drží se u moci.
  Zmizel i Obama,
  spasitel velmoci.

  Z vemena rychle pij
  než na tě vezmou kyj.

  Zubama nehtama
  drží se v koryté
  PePovi, Zuzaně
  teče to po kýtě.

  Cicej, dokud se dá.
  I když je plína hnědá.

 11. Je lhostejné, zda na demonstraci bylo 100 nebo 40 tisíc lidu. Je to špička ledovce, tudíž podporovatelů budou tak 400 tisíc až milion lidí. K tomu další, kteří k volbám nechodí. Z nich bude tak třetina znechucena vším a dvě třetiny opravdu lhostejných.
  Vidlák a Rajchl by si měli přečíst historii listopadu 1989 v heslech až po generální stávku. Najdete třeba zde https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sametova-revoluce-den-po-dni-78946
  Začalo to 21. 11. 1989 demonstrací 200 tisíc lidí na Václaváku, a demonstracemi v každém krajském městě. Pak přišla Letná 25.11. s 800 tisíci demonstranty. Hodně z Prahy, hodně dovezených. Vrcholem byla generální stávka 27.11.1989 na dvě hodiny.

  Objektivně těch počtů zatím demonstrace nedosáhly. Podpora lidí je značná, ale ne natolik, aby došlo k pádu vlády. Až bude demonstrantů dvojnásobek, pak bude větší šance. Podle mě je proces pádu vlády zhruba v polovině času.
  Není třeba házet flintu do žita, česká vláda odvádí skvělou práci, aby demonstrantů proti ní přibylo. Další zima s vysokými cenami energií nahlodá neochvějnou podporu mnoha libtardů a přidá další počty do mlčící většiny. Propad reálných mezd pokračuje vysokými daněmi a lidé to pocítí sami na sobě.

   1. Jinými slovy lidé ještě nejsou dost naštvaní, i když už jsou naštvaní hodně. Dejme tomu ještě pár měsíců. Letos Petr Fiala ještě povládne, ale příští rok to bude pro něj už výrazně těžší.

  1. Listopadové demonstrace byly vrcholkem ledovce. Ne příčinou změny režimu, nýbrž jejím průvodním jevem. Navíc, byla to vlna v celém východním bloku. Mající hospodářský a generační základ, s klíčovými změnami v Sovětském svazu. V RVHP a Varšavské smlouvě.
   Nyní, v EU a NATO taková situace není. Zatím.
   Rok o tom píšu, jsou mi akorát propírány držďky. Rok s rokem se sešel, a ? Je to jak jsem psal.

   1. Základem byly reformy Teng Siao Pchinga. Nevím kde to Teng vyšťáral, možná v Leninově NEP, možná ho oslovily měnící se ekonomicko- hospodářské poměry po návštěvě Nixona u Maa (ten nechal syna Teng Siao Pchinga vyhodit z okna). Každopádně šlo o to jak zůstat u moci, anebo ještě lépe – jak moc vedení KSČ 😀 ještě více upevnit. Podařilo se, jinak než např. u nás, kdy se použilo kladivo na podniky i sektory, v Číně použili pero a papír.
    Ještě kolem roku 2000 se objevovaly i na tkzv. Západě články poukazující na to, že stamiliony obyvatel Číny byly za Ten Siao Pchinga vytaženy z bídy. Později už je Čína hrozbou, jak hospodářsky, tak i vojensky.
    Ostatně bez nepřátel, krizových situací atd. by asi válečný průmysl strádal. Což by mohlo v určitých zemích vyvolat velké krize….na zbrojní průmysl jsou navázány mnohé další výroby, lidé z těchto produkčních entit dostávají mzdy, ty utrácejí opět v dalších a dalších podnicích, platí jimi za služby, např. za služby bank, dodávajícím jim dluhy – občas úročené a prodávané udržitelným způsobem, jindy více problematicky….

    1. „Nezáleží na tom, jestli je kočka bílá nebo černá, hlavně že chytá myši.“
     Heslo komunistického vůdce Teng Siao-pchinga.

   2. Dejme tomu příští rok, kdy drahé energie zasáhnou celou Evropu. Green Deal snad vymysleli nepřátelé EU, protože ji dokáže skvěle likvidovat společně s migrační vlnou, a daří se jim.
    Současný směr hospodářského vývoje EU není udržitelný a vede jen k rozpadu EU. Ještě se dočkáme vlny, kdy budou státy z EU vystupovat. Letos ještě ne, osobně odhaduji rozpad EU na rok 2030 (nebo kolem něj). Pád současných eurohujerů odhaduji na příští rok.

    1. Záleží, mimo jiné, na počasí.
     Jestliže dojde k rozpadu EU, z mého nynějšího pohledu se jeví tak, že Česko zůstane co nejdéle spolu s Německem. Klíčová bude hospodářská provázanost.

  2. Dívný. Na tom Václaváku v tom devětaosmdesátým jsem byl. A nezdálo se mi, že by tam včera bylo míň lidí. Spíš naopak. Tenkrát jme měli zimní bundy, včera trička ..
   A prej tenkrát 200 000 a včera nižší tisíce.
   Asi něco, jako říkal Džugašvili-Koba-Stalin. Důležité je, kdo sčítá hlasy ..

   1. Postačí, když lidí bude hodně, a to už je, ale zhruba polovina. Když Fiala a spol dostanou ještě rok na likvidaci hospodářství, dojde to i jeho největším sponzorům, jak špatnou politiku provádí. A podnikatelům to dojde zhruba v březnu až červnu 2024, až budou sčítat výsledky hospodaření ze 2023.

 12. Podle mě – zaplněnost Václaváku nevyjadřuje míru nasranosti lidí na 5kolku. Spíše míru zájmu o budoucnost. Začínají se zajímat i ročníky, které mají do důchodu daleko.

 13. Hodně odhodlání ale nakonec se většina lidí unaví a přestane je to bavit někam chodit. Takto se budou demonstrace tak dlouho opakovat až jednoho dne přijde normální den příštích voleb do sněmovny, který by přišel i bez demonstrací. Je možné to odmítat nebo kritizovat, ale tím se to nestane méně pravdivým, že většina Čechů nemá výdrž na mnohaletý aktivismus, kdy po většinu času budou na té méně vlivné straně. Co zkusit něco dalšího z legálních cest jako je generální stávka nebo vyhlášení závazku více stran kandidovat v jedné koalici? Bylo to snad vyhlášeno a uniklo mi to? Pětikoalice to dokázala tenkrát navzdory různým rozdílům ve dvou kandidátkách.

   1. Re: Pepa

    Na GS je moc brzy a moc dobře. Je nutno padnouti mnohem hlouběji. S tím prostě NIC nenaděláme.
    Komu se tato alternativa nelíbí, může použít Vidlákovu metodiku. Dokázat vyprodukovat něco žrádla a skopat náklady na topení na co nejnižší minimum.

    Jinak řečeno – lidi se ještě pořád mají moc dobře:
    – Schkodoffka ještě furt jede,
    – pořád je hlad po lopatách ochtných pokoušet se pracovat rukama,
    zastavil se růst cen nemovitostí, takže na nový kurník 2+KK dosáhnou i budoucí důchodci, jejichž nyní velmi mladí rodiče je nyní vodí do školek a začínají splácet tu JEDINĚ senzační hypošku,
    – Vondráčková si zlomila žebro (to je taky pozitivum),
    – dokonce i dva největší dodavatelé energií „sami od sebe“ zlevňují a nabízejí lopatám slevy oproti uzavřeným smlouvám.

    Prostě ffšude uplně-ganc-cype samá pozitiva a sociální jistoty.

    1. Jo! A vy jste beztak nějakej hnusnej Pepa, kterej by nám chtěl rozvracet tu naši válčičku.
     My si naši válku rozvracet nedáme – to pravila souška Afročechová a aji soudruh Fyjallách.

    2. Pokud jsem dobře slyšel, pak si Helenka natloukla na schodech „v časných ranních hodinách“.
     Tak nevím – na odchodu nebo příchodu. Buďto šla běhat ( 🙂 ), nebo nevím….

    3. V 89 lidé měli z čeho platit účty a taky byla revoluce.

     Dělal ji někdo, kdo věděl, co dělá.

     Máte aspoň nějakej symbol jako ty trapné placky OF nebo otazníku proti Babišovi, o nějakejch symbolickejch akcích mezi stávkama ani nemluvě.

     Jedinej cíl vidím v tom „zvolit PRO a zbytek si najdete v jejich programu“ a věřte, že svůj program bude plnit, jako jste to uvěřili této vládě, co teď dělá přesnej opak a směje se vám do ksichtu.

     1. Však už fšude kolem bylo rozhodnuto… když se valí henta řeka, je přirozený nechat se nést proudem (ale ke stavidlům, hrázím které ten tok usměrňují se vobyč lopata nedostane natož aby pochopila smysl toho náspu kterej kdosi kdesi připravil)

   2. Máte pravdu. Ale generální stávku mohou vyhlásit odbory. Jak je to se Středulou všichni víme. Už půl roku drží tzv. stávkovou pohotovost (jako aby to vypadalo, že mává prstíčkem „ty,ty,ty“), ale skutek utek a bude utíkat i nadále. Ale na demošce zazněla výzva od odborového svazu KOVO. Paní (bohužel mi vypadlo jméno, omlouvám se) tam oznámila, že jí Odborový svaz KOVO dal jednoznačný a plný mandát k tomu, aby se zúčastňovala jako zástupce tohoto svazu všech protivládních akcí a vyzvala další odborové svazy, aby svým předákům rovněž tento mandát udělily (neb na Středulu již nemá smysl spoléhat). Bylo oceněno obrovským aplausem účastníků demošky. Tak snad se i tady ledy trochu hnou.

 14. Ta početnost je ze všech stran probíraná věc. Samozřejmě tisíce je čirá idiocie, pohříchu do toho spadá i policie se svými asi 10.000. Nevadí jim asi, že jsou za debily, moc bych ale chtěl, aby jim to naopak vadilo (nejen tohle), ale nesměli kvůli šmejdovi Rakušanovi jinak.

  Plocha Václaváku je kousek před 4,2 ha, obsaditelná asi něco kolem 4. Po Vodičkovu je to o kus víc, než půl plochy. Něco zabralo pódium, pár dalších mezer, kdyby tím pádem byly nahusto něco kolem či přes 2 ha, znamená to 40.000+ bigošů, pokud by na jednom čtverečním metru stáli dva. Což není nic extra hustého, každý si může představit svých řekněme 40×70 cm, tam se dva takoví vlezou, aniž by se tísnili. Když by se občas lehce dotkli rameny, klidně tři a pořád nebude vyloženě těsno.
  Pak to mělo dolů řídnout, ale nějakých dalších 20.000 není přemrštěných. S tím, že nějaké tisíce přišly, odešly a přišly jiné. Může se proto objektivně mluvit o 60, spíš 70.000+, patrně i víc. Kdyby bylo skutečně 101.000 a všichni ve stejnou chvíli, muselo by na náměstí být úplně všude 2,5 člověka na metr, to je nejspíš moc.

  Ta bagatelizace množství není překvapení. Samozřejmě se po více zkušenostech vědělo, že to tak bude. Ale ještě jednou, nemělo se to dít takto přímo encyklopedicky debilnim způsobem. I kdybych se pleti o polovinu, pořád je to několikanásobně víc.
  Každý si může velmi snadno ověřit, jak je to daleko od reality. Na triku to mají blyštivej s kradavým, jen další „střípek“ do mozaiky jejich prasopsovitosti. Tentokrát střípek velikosti Václaváku. I „jen“ tato záležitost ukazuje, jak je prasopsům jedno, když lžou a doslovně každý si může ihned ověřit , že je to lež.
  A nepíšu to, že jsem překvapený, ale protože je tím usvědčuju dalším důkazem v tom, jak do slova a do písmene serou lidem na hlavu a smějí se tomu.

   1. To neni hádka. 100.000 je mimo, v tom je jasno. Stejně tak 10.000.
    Na úrovni Vodičkova – Jindřišská, to jsou ty koleje, už to moc husté není. Jak jsem ale uvedl, i kdybych se mýlil o polovinu, pořád je policie ten debil. Ne ve smyslu nadávky, ale diagnózy.
    Je ošidné počítat jak metry, tak jejich obsazenost. Ta plocha skutečně je přes 4,2 ha, kdesi píšou, že ale přes 6000 m2 je neobsaditelných kvůli soše, magistrále a zeleni. Což mi přijde celkem dost, protože to je větší fotbalové hřiště. Ale co já vím. Když se vezme pódium a dost aut, tak ale už asi jo.
    Jsme tím bez toho užšího spodku pod Vodičkovou někde kolem 2,5 ha pro bigoše, asi možná trochu míň. Nahoře hlava má hlavě, tam je jistě velká část přes dva na metr (do autobusu 12×2,5 se vejde až 30 sedících a 70 stojících, viz internet, to je 100 na 30 m2 a je tam ještě řidič. A čím dál od pódia řidší. Tam opravdu můžeme jen spekulovat. A taky pár (spíš menších) tisíc průběžných účastníků musíme zahrnout.
    Podle všeho uvedeného tam bylo tím pádem spíš minimálně těch 40.000. To moje číslo je nejspíš už opravdu moc, ale 50.000, u toho se neobjektivity zas tolik nebojím.

    1. A co je podstatné, nebylo míň, než na předchozích. To je důležitý parametr. V kontextu s počtem voličů by bylo i těch 100.000 málo, jde o to, jaká je u nás kapacita lidí schopných/ochotných tam být. A ta se nesnižuje, jakkoli by se tomu vzhledem k rozvláčností a tendencím ke skepsi nemohlo divit.

     1. Z té fotky mám upřímnou radost. A všem na Václaváku děkuji za to, že přišli. Ty kyselé hrozny v komentářích mi taky dělají radost. Aspoň si můžu udělat přesnější obrázek….

      1. Jo, jo.

       Hlavně se radovat, že hnutí neroste.

       S Babišem nehla ani Letná a kolik libtardů tam uvědoměle přišlo.

       Co se do toho dát seriózněji.

        1. Jasně a budu se donekonečna hádat s lidma jako vy.

         Mohl bych si třeba založit nějakej web, vytvořit si během let tvrdé jádro skalních přiznivců, shánět prachy na politiku a tak podobně.

         Máte pravdu, je to daleko jednodušší, než to jen říct a nějak přimět lídry, už existujícího hnutí, aby se zamysleli.

         Slyšel jste o Leninovi? Ten měnil strategie jak ponožky a bral každej nápad.

         Jdu dělat něco užitečnějšího než nutit lidi přemýšlet o věcech, o kterých se jim přemýšlet nechce.

         Dělejte si to jak chcete, jen beze mně.

  1. Na počátku demonstrace měla CNN v titulku napsáno, že v Praze demonstrují desítky tisíc proti vládě. Tenhle údaj brzy zmizel a objevil se jiný titulek pro reportáž z demonstrace na Václaváku, který už počet neobsahoval.

 15. Mně osobně mrzí, že Láďa Vrábel, který to všechno začal se ocitl jaksik mimo. A protože mám zkušenosti s lidskou soupeřivostí a ne respektem, tak mě to i zlobí. Další, kdo opravdu bojoval ještě dříve než jiní je Volný. Taky mi v tom hlavním (pokud teda hlavní je) proudu chybí. Důvěra se získává těžce a lehce ztrácí.

  1. Víte, pane Krištofe, Láďa promrhal obrovský potenciál, když se víceméně hned po velmi úspěšné demošce loni v září silně rozhádali s Havlem. Pro hodně lidí to bylo jako studená sprcha. V účasti lidí na jejich dalších akcích se to odrazilo. Vždycky jsem si myslela, že ten problém byl na straně LV, ale když jsem v posledních dnech viděla Havlovo úsilí v podstatě naprosto bulvárním způsobem pošpinit třeba p. Druláka nebo koneckonců i stranu PRO, tak se p. Havel u mě natolik shodil, že tu důvěru si u mě už nikdy zpět nezíská a už si také myslím, že to byl spíš on, kdo podrazil LV. Ten pak zase následně neunesl to, že počty lidí se na jeho demoškách snižují – (mimo jiné i proto, že nabízel cestu velmi dlouhodobou a více chimérickou, než pragmatickou, zatímco lidé žádali jasněji nastavený postup), a že to po něm začíná přebírat Rajchl a začal, bohužel, špinit. A když se zkamarádil s bláznivou Petrkovou, jejíž životní náplní se stalo kydat na p. Rajchla hnůj, lze i rozumět tomu, že organizátoři o jeho účast už tak nějak nestojí.

   1. S dovolením bych to shrnul:
    Češi opět prokázali nesvornost a sobectví. Tak jako mnohokrát předtím. Každý druhý je nositelem absolutní pravdy a ti ostatní by neměli dostat slovo, jsou to pomýlené ovce.
    Já, já, já, jenom já!
    Bojovníci proti cenzuře se nestydí používat cenzuru, když oni sami potřebují potlačit jiný názor.
    Obyvatelé kotlinky se spojí jedině když je všem dost zle a hrozí, že brzy bude hůř.
    Proto připomínám názor zkušeného člověka, který si něco prožil – F. Villona.
    Nuzota z lidí lotry činí a vlky z lesů žene hlad!
    Že jsem už s tím nudný? Možná, ale na Villonova slova dojde! Zatím vždycky došlo.

  2. Vy asi nevite , ze Vrabel mel uspech a to se nelibilo, tak zacla hadka.
   Nejsou lidi, tak dali dohromady Rajchla,Qidlaka /krici denne za demonstrace /
   a Vacka /Vacka maji narizenyho , toho se nesmi vzdat at rekne cokoliv/a pribrali za kazdou cenu Samkovou.
   Na Vrabela vypukla okamzite zast a ukradli mu demonstrace.
   Ty sou ted planovany a rozkazany dopredu , jejich porucnikama.
   Mozna vedet neco vo politice a co to je a ze vzdycky a vse nekdo,
   ridi ze zadu a jiny se pitvori na vas vepredu.

 16. Také mne zaujalo, že pár lidí tam mělo svoje lehce odrostlejší děti. A všiml jsem si několika organizovaných „zájezdů“ (průvodkyně dávaly pokyny, kde se jede zpátky …). Na pódiu bylo dost hvězd. A nebylo tam něco, u čeho bych vysloveně skřípal zuby kam sem to vlez jako bylo občas dříve. (ezo, očkaři …) Snad PRO posbírá více ten milion propadlých hlasů, než co sebere ANO a SPD. (a bude to stačit).

 17. Vidláku, myslím, že váš projev patřil k nejpovedenějším. Foldyna taky výtečně a Samková mi mluvila z duše- nemají ze Strakovky odejít, ale mají být za své činy odvedeni! (a že jí kolísal hlas? – statisícový, jo, pardon řádově tisícový dav- dokáže rozhodit i zkušenou advokátku).
  Dlouho jsem na podobné akci nebyla, musím ocenit zápal a nadšení lidí, kteří vydrželi stát hodiny v nebývalém vedru, poslouchali, byli spontánní. Přijeli z celé republiky, viděla jsem skupiny z Hradce Králové, z Klatov, z Náchoda…
  Člověka potěší, když vidí naživo lidi, co mají podobný názor na vývoj v ČR. Dětem jsem raději řekla, že jedu na návštěvu, jsou to sluníčkáři…ale přece nezavrhnu rodinu kvůli politice…
  Jo, přinesla jsem vám k pódiu švestičky z naší zahrádky (tedy můj letošní angreštový džem z odrůdy Zlatý fík). Snad vám bude chutnat!

  1. Samková nebyla nervózní z toho davu, ona byla pohnutá tím, že se nedávno vrátila z Afriky a viděla blíže, co tam ten slavný humánní Západ prováděl a stále provádí…….

   I proto začala svůj proslov větou: „já nechci patřit na Západ“.

 18. Tak jsem tam byl zase, vedro neskutečné.
  Lidi se tlačili pod ochranu domů podél náměstí . Starých skutečně méně, dnes by pokapali. Dorovnali to ale jak Vidlák píše mladší , to bylo potěšující. Klára Samková mě dostala a myslím že nejen mě. Trestní odpovědnost pětikolky , to byla velká výzva. Vacek nebyl vypískán, ale potlesk byl jen že slušnosti a na základě výzvy Rajchla. Prostě Vacek to už prohrál a já mu ruku nepodám. Jo a Vidláku promluvili jste si spolu? Slíbyl jste to, tak nezapomínejte.

  1. Ted jsem to chtel napsat.
   K ucasti samozrejme blahopreji, a to i kdyby to bylo jenom 40-50 tisic.
   Konkurence na Staromaku vyjadruje naladu ve spolecnosti nejlepe.
   Zajimalo by me, proc tam nejsou ti nejspravnejsi, treba Priban, Hutka a tak. Mozna predem cekali propadak, tak tam radsi ani nesli.

   No, jenom to dasi beleni Vacka na cisto uz je trapne.
   Pripomelo mi to „vysvetleni“ z mainstreamu, proc ta jarni/letni protiofenziva jede Ukrajincum tak pomalu: na neobdelavanych polich pry roste plevel, a Rusove se tedy maji kde schovat… (to opravdu psali v jenom renomovanem britskem deniku)
   Vidlakova verze je, ze kdyz muz pred zraky desitek tisic lidi fyzicky neinzultuje zenu, za to ze ma na neco jiny nazor, tak je to ta demokracie…
   Napada me hodne veci, ktere by se k tomu daly napsat, ale nejvystiznejsi asi bude jedno slovo: smutne.

 19. Chtěla jsem si podat ruku, ale neprocpala jsem se davem… ale potkala jsem několikrát omladinu s kárkou a tak máme trička a novou knížku 😀
  Atmosféra byla moc fajn, děti také nadšené…
  Jen jsem tedy nepostřehla ani na Václaváku a ani na Letné to zásadní: Co dál??

  1. Samková, to je ta šedá eminence cígoneziskovek? To bych fakt chtěl vidět její seznam potřeb. A odněkud se zas vynoří eta, že jim taky pomáhá a chrání jejich bydlení. Tak rači už du spat.

   1. Musi to byt bosorka, dyz jsou Vidlakovci na ni tak zatizeni 🙂 Ale svym insintnim a rozklepanym projevem byla nejslabsi recnici dneska. A je velice problematicka pro slusne lidi kvuli sve minulosti. Za kterou se nikdy neomluvila.

   2. Běžte do prdele oba, šulini.
    Hybaj do hračkářství, kupte si dětské piánko s mikrofonem (má to s externím reprákem asi tak 3W výkonu), běžte na ulici a zkuste smysluplně promluvit k deseti lidem, které najdete na chodníku.
    Bude se vám potit čelo i prdel, sucho v krku, přeskakovat hlas a řeknete jen desetinu toho, co jste si doma připravili. Obyčejná tréma, která takto u mikrofonu naživo a před tolika lidmi, složí 95% lidí.
    Obyčejní, nepřipravení lidé, tj. neprofesionální řečníci, jsou často rozhozeni i z přítomnosti mikrofonu samotného, z rozhovoru na záznam.
    Třebaže podvědomě stále vědí, že záznam lze kdykoli stopnout a vrátit, nebo rovnou to vzít letmým střihem od poslední dobré pasáže, tak ten pocit zodpovědnosti a prostá tréma tyhle lidi dokonale sváže tak, že je lze uvolnit až 2-3 panáky, někdy ani to ne.
    Záznam viditelným mikrofonem (ani klopák ne) je pak nemožný a buď je třeba jej ukrýt a skrýt i příslušenství s kabely (a dálkáč do kapsy), nebo dělat rozhovor na papír. Dá se zkombinovat obojí, výsledek stejně vždy musí na autorizaci – jenže u live projevu je to sakra jiné.
    Tam nic nevrátíte, neopravíte (na opravu přeřeku, máte jeden rychlý pokus), nic nestřihnete a všichni slyší všechno, případně si to dneska všechno nahrávají.
    Dřív to ve vysoké kvalitě a rozlišení nahrávala zpravidla jen StB, nebo nadšenci, vlastnící upravené Urany/Pluta, ale dnes si to může nahrávat úplně kdokoli. Pokud bude stát přímo u beden, tak i v solidní kvalitě a buď rovnou, nebo o pár minut později přenášet na net.
    V tomto dnešním případě tedy Vaše tréma/chyba nejenže zasáhne přímé účastníky, ale také třeba další statisíce lidí při pozdějším přehrávání.
    Já vím, že třeba dědek Biden, ten si z tohoto všeho absolutně nic nedělá, ale to je jen příznak jeho rychle postupující demence, nic víc. Řekne Vám to každý, kdo opatroval starého, stařeckou demencí zasaženého rodiče.
    Plně tam platí to přísloví o tom, že : „Zlé slovo, ani párem volů do huby zpět nevtáhneš“ a podle mého skromného mínění měl být p. Vacek, myslí-li to pan Rajchl s lidmi dobře, ze strany už dávno vyfakován.

    1. Slyšel jste, jak tam Rajchl Vacka dlouho a zaníceně chválil?
     Bylo to před Vackovým projevem.
     Nene… prostě Vacek je takříkajíc rodinné stříbro a u Rajchla má své pevné místo.

    2. Teocamp is blb az do blba a prikladnej a ,k pohledani ,
     Vidlak je zemedelec a mluvi normalne…
     Jednomu staci kdyz je normalni a ma co rict a neni 5ti lety dite.

 20. Milostivá z Boží vůle vrchnost;

  Dny NATO v Ostravě. ????

  Největší radost mám z toho, že současná Česká republika není nějakým černým pasažérem aliance, který riskuje a spoléhá se na pomoc spojenců. Naopak. Jsme zodpovědným státem, svoji bezpečnost bereme vážně.

  Nedávno jsme podepsali obrannou dohodu se… pic.twitter.com/Lwgyb4ouqx

  — Petr Fiala (@P_Fiala) September 16, 2023
  Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) ČTK napsal, že demonstraci vnímá jako legitimní projev nespokojenosti části lidí v obtížné době, za nepochopitelné a nepřijatelné ale má využívání této nespokojenosti k podněcování nenávisti a strachu.

  „Na dnech Varšavské smlouvy na Václavském náměstí bylo o cca 90 tisíc méně lidí než na Dnech NATO.

  1. No, nerozumím.
   Dny Varšavské smlouvy se přece slaví 21. srpna. A letos docela hustě. Už dva týdny před výročím se angažovali Jednadvacátníci srpnové okupace v televizi i rádiu povinně živených koncesionáři radiového vysílání.
   Kolik lidských civilních životů má na svědomí ta Varšavská smlouva za dobu své existence?
   Kolik lidských civilních životů má na svědomí to NATO na cizím nečlenském území za dobu své existence?
   A kolik při obraně členských států aliance?
   Kolik států NATO bylo napadeno za dobu její existence?
   Kolik?

   1. Agarin: Jen jednou byl aktivován slavný článek 5 a to paradoxně pro pomoc pro USA od ostatních slabších států. V roce 2001. Čím víc států bude v NATO, tím méně budou schopni nebo spolu vyjednat.

    1. Pro celý svět by bylo přínosem, kdyby už konečně začali jednat podle článku 1… o kterém ovšem ani neceknou:

     „ČLÁNEK 1
     Smluvní strany se zavazují, jak je uvedeno v Chartě OSN, urovnávat veškeré mezinárodní spory, v nichž mohou být
     účastny, mírovými prostředky tak, aby nebyl ohrožen mezinárodní mír, bezpečnost a spravedlnost, a zdržet se ve
     svých mezinárodních vztazích hrozby silou nebo použití síly jakýmkoli způsobem neslučitelným s cíli OSN.“

     https://mocr.army.cz/assets/nato/strategie-a-cile/severoatlanticka-smlouva.pdf

  2. Představte si, ty letecké dny v Ostravě se pořádaly už hluboko za bolševika a představte si, byla tam vždy vysoká účast, okolo 100 tisíc lidí.

   Myslíte si, že ti lidé tenkrát na leteckém dnu vyjadřovali podporu Varšavské smlouvě?

     1. Jel jsem tam tehdy na motorce s klukem za zády a nebylo kde zaparkovat. Tolik aut v okolí letiště. Hodil jsem ji do škarpy. a šli jsme 3/4 hodiny pěšky. Všichni čuměli na letadlo, nikdo si motorky ve škarpě ani nevšiml. Když jsme pak odjížděli, tak se Mrija zvedla a někam odletěla. Vypadala spíš jako vzducholoď – tak zdánlivě pomalu letěla.

   1. I já jsem Vám ji zmáčkla, heč! A taky mám knížku, ke které si sednu hned během poobědního kafíčka. Už se těším.

  1. Tuhle košer propagandu si měl za úkol?

   Na dnech Varšavské smlouvy na Václavském náměstí bylo o cca 90 tisíc méně lidí než na Dnech NATO.

   Myslím, že to vypovídá o tom, na jaké straně česká společnost stojí. Ráda bych občanům poděkovala, protože drtivá většina ukazuje, že ví, kdo je agresor a čemu se musíme bránit.

   — Markéta Pekarová Adamová (@market_a) September 16, 2023

   1. U Pekarové je často přání otcem myšlenky… no, v jejím případě přesněji přání rodičem 1 výměšku.

    Dny NATO neměli s politikou nic společného. Vsadím se, že by se mezi těmi 100 tisíci návštěvníky nenašel ani jeden, který šel na tuto akci především podpořit Fialovu vládu. A těžko by se hledal i někdo, kdo tam šel s úmyslem ukázat podporu NATO.

    Je to velmi jednoduché. Byl krásný slunečný den babího léta a rodiny s děckama si udělali výlet do Mošnova, aby si zblízka prohlédli velká letadla a jiné armádní bazmeky.
    Navíc někdo někde napsal, že tam bylo hodně Pšonků.

   2. „Pod příspěvkem Pekarové se našla řada lidí, kteří s političkou a jejím výrokem skálopevně souhlasili, ale našly se i názory, jako připsal bývalý šéfredaktor Reflexu Marek Stoniš. „…a na dnech NATO bylo zhruba třikrát tolik lidí, než kolik bude TOP 09 volit díky Vaší inteligenci a moudrosti v příštích volbách.““

 21. Týý brďo, melu z posledního…2,5 hodiny v pozoru u Komerční banky nad výstupem z metra „Můstek“ směr Václavské náměstí, vyjma tedy 2 vychcání na veřejných záchodcím za celkovou sumu 20,- Kč. Havloidní doupě – Praha – vydělává na všem…

  Co mne zaujalo? V 15:15 se 10 m od mé pravice postavil k „hlídce VB“ propagandista z veřejnoprávní televize – Jakub Železný – a se zájmem poslouchal projevy „dezolátů“ na pódiu. Dvojice postarších Moraváků si Kuby též všimla…Pán jevil zájem si osobně s redaktorem ČT24 „popovídat.“ Na mou radu podpořenou prosbou partnerky, tak neučinil. Resume, nejel jsem na demonstraci zbytečně… Soudruh Železný může bez modřin na xichtě i nadále kázat své bludy z obrazovky TV věrným ovečkám.
  PS. Díky, Danieli, po všech stránkách povedená akce…

 22. Moc se mi to líbilo, podle mého účast výrazně vyšši než v březnu. Za Vidlákem jsem tentokrát dorazit ne svou vinou nestihl, to mne mrzí, tak snad příště. Vidlákův projev fakt dobré – krátké a úderné.
  U modrožlutého stánku jsem diksutovat byl, zcela ztracený čas, bylo to jak s robotem, nechtěl nic říci, prý mu mám vyprávět já jak to bylo v Americe s indiány a černými otroky v dobé kdy Havlíček napsal citát, který držel. A snad mu nebylo ani dvacet.
  Technická poznámka, samozřejmě nikdo nemůže myslet na všechno, ale zvažte přístě umístění pódia vůči slunci, na Letné nebylo absolutně nic vidět.

    1. Re: Vidlák

     Zcela zbytečná cesta.
     Pokud chceš vidět tank, jeden aktuální stojí jako reklama před VOZ Nový Jičín – Šenov.

    2. Povídali v rádiu, že přátelé Poláci předváděli fungl nové letadlo z Jižní Korey a fungl nové tanky také z tama.
     A dodávka pár měsíců od podpisu smlouvy, zatímco přátelé Němci ukují tři tanky za měsíc.
     Je to o dost víc, než slepí a poskládají přátelé z USA těch F-35.
     A tak mě napadlo, kde jsou ty slavné evropské zbrojovky, které kdysi sypaly zbraně do celého světa a teď nejsou schopné uplácat dost ani pro sebe a své sousedy?
     Tak snad bude dost hajzlíků pro všechna ta pohlaví, až se z toho všichni konečně poserou.

     1. Můj předchozí komentář, že mám radost z fotky, se týkal vidlákovy fotky z tohoto článku, která ukazovala masovou podporu Ukrajině na Staroměstském náměstí. Asi bylo moc pěkně a Pražané vyjeli na chaty…

   1. Tymakovan: Přesně tak. To se nedozvíme. Většina návštěvníků je tam víc kvůli zájmu o techniku než o politiku, ale nevíme jak velká.

 23. Na podporu Ukrajiny….
  „Pravda, kapela nebyla z nejpočetnějších, ale oba muzikanti, harmonikář a dirigent, dělali co mohli.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *