24 června, 2024

Invita invidia – několikanásobně

Říkal jsem, že o demonstraci rozhodne fotka shora… A byla to hezká fotka. Lidé tentokrát sahali až za Vodičkovu a protože protidemonstrace se tentokrát odehrávala na Staromáku, hodně lidí stálo i za pódiem. Podstatně víc než obvykle. Všechny tyto fotky je možné na hentěch internetech najít, takže nebudu nosit sovy do Athén. Ale jednu fotku sem dát musím… takto vypadala demonstrace na podporu Ukrajiny:

Čtyři vlajkonoši a přenosový vůz České televize…

A to je první postřeh z dnešní demonstrace. Oni zase na Novinkách budou říkat, že nás byly nižší tisíce lidí, budou ukazovat fotky, kdy Václavák ještě nebyl naplněný, budou to různě okecávat a i v naší diskusi se objeví posměváčci a skeptici, kteří budou rajtovat na detailech, ale tohle je neoddiskutovatelné. Nevím, jestli podpora demonstraci, svolané Jindrou Rajchlem, vzrostla o pět nebo dvacet procent, ale podpora Ukrajině je v této zemi na bodu mrazu dokonce i v libtardí Praze.

Když jsme pak šli pochodem na Letnou k ministerstvu PreVítka Rakušana, ukrajinských vlajek hodně ubylo. Já zaregistroval po celé trase asi tři. řádně ošuntělé a vyšisované sluníčkem. V dubnu, to ta žlutomodrá visela všude a řeporyjské prase nám s ní mávalo před nosem, ale tentokrát… nula nic.

Navzdory libtardím útokům. Navzdory pokusům o diskreditaci, navzdory štvavým článkům na Seznamu, na Václaváku bylo plno a na Staromáku bylo pusto a prázdno.

Já teď budu chvíli říkat věci, které na fotce shora vidět nebyly… Hele, ono přibylo mladých lidí. Zatímco loni byla první demonstrace ve většině o seniorech, teď už bych řekl, že většinu tvořili čtyřicátníci a padesátníci. Leckdo přivedl své děti nebo dorostence, takže už to tam vypadalo víc jako hóóódně velké rodinné setkání.

Při potřásání rukou jsem se tentorkrát ptal lidí, čím se živí… a ejhle, samý vysokoškolák nebo dlouhou praxí ošlehaný středoškolák. Celou dobu jsem si dělal čárky, kdykoliv mi někdo řekl, že je nezaměstnaný… Ani jeden, přátelé! Ani jeden. Říkají nám dezoláti, ale v poslední době je to vysloveně dobrá společnost.

Fotka shora vám také nemohla ukázat, že mě přestalo ignorovat první pravdomluvné médium. Našel si mě Bartoníček z Aktuálně. Měli jsme spolu hezký desetiminutový rozhovor, kdy jsem mu vysvětlil, v čem selhal jako novinář i jako médium a protože se vůbec nechytal, celkem pochybuju, že to odvysílá. Ale na konci jsem mu dal jelito, tak se mu třeba u večeře dojde, že jejich čas se krátí a buď bude muset být skutečným novinářem a nebo se naučit, jak se ovládá koště. Prosím, jestli jste náš rozhovor někdo natočili, docela bych o něj stál. Co neudělá Aktuálně, to budeme muset udělat my.

A konečně… fotka shora vám nemohla ukázat, že henten Tim Kožuchov, co se kasal, jak přijde mezi demonstranty s transparentem, že Rusko je teroristický stát a že je otevřen diskusi, tak byl otevřen diskusi jen tehdy, když za ním stála celá jednotka těžkooděnců. Pár libtardů si totiž postavilo u muzea petiční stánky. To už je mi milejší ten Bartoníček, který nebyl srab a došel za námi. Sám bez policajtů. Ti ostatní machrovali slovy o diskusi ale jako banda srabů se nehnuli od jednotky zakuté v kevlaru.

Pojďme dál…

Podle mého soudu, lidí od posledně přibylo. Ale pojďme klidně připustit, že jich minimálně neubylo. I přes spoustu zaklínání, že PRO je řízená opozice a chce nás ještě víc uvázat v NATO a EU, i přes rozbory u Jirky Havla, i přes spoustu zaujímání postojů, pokud někteří nepřišli, tak místo nich naopak přišli jiní. Petr Vacek z pódia svůj postoj vysvětloval a obešlo se to bez pískání a dostalo se mu potlesku.

Ale z pódia zaznělo i něco jiného. Klára Samková svojí řeč začala tím, že nechce být součástí Západu… A myslíte, že k ní Vacek přiběhl, vytrhl jí mikrofon z ruky a řekl, že něco takového tady nebude říkat? Nebo že jí to pak v zákulisí někdo vytýkal? Demokracie, vole! Myslíte, že Rajchlovi vadí, že lidé mají EU i NATO plné zuby a už je fakt nechtějí? Pokud tedy někdo přišel na demonstraci, aby nasypal na největší hromadu a zároveň fakt nechtěl být součástí západních struktur, myslím, že mu Samková mluvila z duše. Já si spojování představuju právě takhle… sorry jako.

Potkal jsem spoustu voličů ANO i hodně voličů SPD. Jo, pořád má Andrej i Tomio za sebou spoustu lidí, kteří PRO berou jako nový subjekt, který má před sebou ještě spoustu práce a kdo ví, jak to s nimi dopadne… ale také chápou, že pětidemolice je největší zlo, které musí být zastaveno co nejdřív a tak jim pranic nevadilo, že je svolal Rajchl. A to je prosím další postřeh – Rajchl touto demonstrací nevyhrál volby a nestal se českým císařem, ale rozhodně potvrdil svojí pozici zvonu, který když začne zvonit a svolávat, tak lidi přijdou.

Přes všechnu závist typu N-1 (když má soused kozu, tak já chci, aby mu chcípla), ano Jirko Havle, mluvím o tobě, lidi prostě přišli. A protože jich přišlo tolik, můžete místo účelového sestříhávání rozhovorů po večerech přemýšlet, jestli to vlastně Jindrovi nepomohlo… ono to totiž ode mě skoro vypadalo, že když Havel řekl, že tam nepřijde, Koller řekl, že Jindra je řízená opozice, mnoho dalších hodilo na fejsbůk, že tam nepřijdou, tak si naopak jiní řekli, že tihle podivní pánové tam nejsou a tak tedy sami konečně půjdou… Lidi přišli navzdory závisti a projevili mnohem více disciplíny a lásky k tomuto národu než vy, co se dojemně staráte, aby lid náhodou neslyšel z pódia nějaký závadný názor a bojíte se, aby se Rajchl náhodou nedostal do sněmovny, i když to vůbec není na vás, ale na voličích.

Tak nějak bych čekal, že když tolik lidí deklarovalo, že na demonstraci PRO nepřijdou, že právě tyhle přesvědčíte, aby přišli na nějakou vaší demonstraci, která bude více o odchodu z EU a NATO. Zkuste pro příště závist N+1 (když má soused kozu, tak já si vychovám lepší) a ukažte nám všem, kolik lidí sdílí vaše postoje a fandí vašemu způsobu záchrany této republiky. Udělejte si pořádnou demonstraci která všem vytře zrak. Ale vlastně bych vám to moc nedoporučoval… mohlo by to dopadnout jako nedávno, kdy na Letné bylo víc policajtů jak demonstrantů.

Chci poděkovat všem, kteří přišli a děkuji všem, se kterými jsem si mohl podat ruku. Rovnou hlásím, že je mi jedno, jakou stranu nakonec budete volit ve volbách. Kdo dokázal pochopit, že se musí sypat na největší hromadu a že jednota přichází zdola, ten se také bude umět správně rozhodnout, komu dá svůj hlas. Kdo dokázal pochopit, že prvním úkolem, je dostat Fialu ze Strakovky, ten bude schopen velmi uvážlivě zhodnotit všechno, co slyšel z pódia a přihlédnout k tomu dobrému, i k tomu špatnému.

Vůbec se nebojím budoucnosti. To, co se loni narodilo, to už nezanikne. Bez ohledu na chyby, bez ohledu na lidská selhání, bez ohledu na těžkosti. Už je to v srdcích. Dost hluboko, aby to žádná závist nepřemohla.

Děkuji vám za to.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

434 thoughts on “Invita invidia – několikanásobně

 1. Sleduju jak Vidlákovo, tak Rajchlovo snažení se sympatiemi, nicméně mi ve všem tom hemžení chybí solidní ekonomický fundament.
  Celé vládnutí nakonec není nic jiného, než handrkování o tom, kolik vybrat od lidí peněz a jak s nimi potom naložit.
  Přitom sympatizujících ekonomů je jistě dost, proč se neopřít třeba o Ševčíka nebo o Šichtařovou? Z tohoto hlediska má částečně pravdu Vlk – 20 bodů PRO je zoufale nekonzistentním programem, který především neříká, jak a co udělat teď a tady. A především naprosto opomíjí několik dle mého soudu zásadních věcí
  – zdrojem inflace jsou především deficity veřejných financí
  – růst cen nelze zlikvidovat podporami a kompenzacemi, případně manipulacemi s úrokovou mírou, nýbrž jen a pouze ulehčením života výrobě (včetně onoho zrušení emisních povolenek, ale také třeba zákoníku práce)
  – energie a jejich ceny jsou počátkem všeho, rozhodují o prosperitě nebo krachu. Anglie postavila své impérium na uhlí, USA na ropě
  -embarga a cla, i když pod bohulibými záminkami, vždy a všude vedou ke zchudnutí a nakonec bídě toho, kdo je uvaluje
  – stejně tak vedou ke zchudnutí a bídě dotace a subvence, na to ostatně dojel reálný socialismus

  1. Při vybírání se nikdo nehandrkuje. Vždy maximum. K handrkování dochází až při rozdělování do které kapsy a kolik nasypat vyždímaný lup.

  2. Jen k jednomu (mohl bych oponovat i jiným bodům, ale nechce se mi, půjdu hajinkat) :
   „….embarga a cla, i když pod bohulibými záminkami, vždy a všude vedou ke zchudnutí a nakonec bídě toho, kdo je uvaluje…“
   To není až tak pravda, záleží na stupni hospodářského vývoje dané země, rozumné vlády rozvíjejících se zemí (takovou zemí byly i SSA za A. Hamiltona) si nejprve při pomoci cel vybudují (třeba i při pomoci státu) *své hospodářské kapacity a až pak připustí cizí konkurenci (právě zmiňovaný A. Hamilton a termín “ infant industry“). Obdobně subvence a dotace, málo se ví, že skokově navýšil dotace SSA farmářům navenek zastánce volného trhu Reagan.
   I Adam Smith uvažoval Velkou Británii, měl na srdci a peru její rozvoj, rozkvět.
   I takový Ricardo zas jednou poznamenal, že se nediví ludditům, že být na jejich místě, tak by asi dělal totéž.

   *Viz Čína a skutečné restrukturalizace, joint ventures….nebo o něco dříve Japonsko.

   K těm embargům….to skutečně také nevím kdy nějak zafungovala, aby třeba byla odstraněna nějaká autokracie, většinou to odnesli obyčejní lidé. Ale zas až takový přehled nemám.

   Libertarianský systém by , bez nějakého restartu vlastnických forem , vedl zřejmě k něčemu co by se dalo nazvat fašismem monopolů. Navíc má fiat měna zatížená úrokem už v sobě samé zakomponovány příjmové rozdíly, její užívání, její monopol. Takže tlak na sociální systém, aby byl sociální smír.

   1. Jistě, volný obchod předpokládá volný přístup na trh. A pak už nastupuje zákon komparativních výhod. To ale předpokládá odbourání intervencí a regulací. Což je ovšem žádoucí stav.
    Embarga a cla jsou dle mého soudu jednou z příčin úpadku západu. O fiat měně darmo mluvit, zde je prapůvod všech hospodářských krizí. Jen nerozumím tomu spojení s úrokovou mírou, úrok byl, je a bude vždy. Budoucnost je vždy diskontována. Pokud ovšem máte na mysli manipulaci úrokovou mírou v podmínkách fiat money, pak souhlasím.

      1. Vevčo, monopoly povětšinou vznikají v důsledku lobbystických tlaků za účelem zamezení vstupu nových účastníků na trh.
       Pomíjím tzv. síťové monopoly (rozvody elektřiny, vody, plynu, železnice atd.), kde je asi jistá forma monopolu nutností. V tomhle sám nemám jasno, chce to další studium 🙂

      1. Odkazoval jsem tu na Ekonomické nepravidelníky. Jako motivující úvod. Na Petici výrobců svíček..
       Je to marný. Zdejší kargokultisti ve většině chtějí lokální zaprděný socialismus, ovšem bez jeho nedostatků. Většina ho nezažila. Nanejvýš jako malé děti. Tak o něm blouzní jako o ráji tak jako jiní o něm blouzní jako pekle.
       Hlouběji jejich úvahy nejdou.

    1. „…. Jen nerozumím tomu spojení s úrokovou mírou, úrok byl, je a bude vždy….“

     Zkuste Adam Votruba : Paradox úroku, nebo B. Lietaer : Budoucnost peněz
     Pokud raděj hraný film tak Das Wunder von Wörgl (být více takových lidí jako byl pan Unterguggenberger…..tak by možná Schicklgruber ……….).
     Velikán své doby, spolu s tamním panem lékárníkem a panem farářem.

     Fakt už zavírám očička….:-D

     1. Ale jistě, nejpregnantněji se k těmto otázkám patrně vyjádřil Murray Rothbard. Je ovšem chybou zatracovat spolu s nekrytými penězi i úrok. Úrok je prostě časová preference a existuje i v podmínkách komoditních peněz.
      Jiná věc je manipulace úrokovou mírou ze strany centrálních bank (jež jsou ostatně největšími škůdci hospodářství).

      1. Foundryman: Bylo by dobre, kdybychom na alternative meli vic diskuzi o hospodarskych otazkach. Tencokida tady chvali Hamiltona. Buuuuuu… 🙂

       Ja bych hlasovala pro: mene politiky, vice reality.

       1. Vevčo já jsem pro, ekonomický fundament mi tu dost chybí. Bydlím ostatně kousek od Vidláka, pokud si na mě udělá někdy čas, rád to s ním proberu.
        Živím se tím 40 let, tak to snad může být trochu k užitku…

        1. To by bylo skvele. Ja jsem prave zjistila, ze Bernard Lietaer zemrel v roce 19. To je moc skoda — doufala jsem, ze on neco poradneho rozjede. Mluvil tenkrat o mene zvane Terra.

         1. Takový stav nám slibovali v 90.roce a kde jsme se dostali… Elity si nenechají žádnou příležitost udělat ze společnosti občanů poslušné ovečky.

      2. Ostatně, něco podobného jako Unterguggenberger zavedl i Hjalmar Schacht v Německu (MEFO směnky). Obojí jsou to ovšem z ekonomického hlediska dluhopisy, jak ve Woerglu, tak i v Německu úročené .
       Experiment v Německu ovšem trval déle, nikdo to nezarazil, takže to skončilo krachem.

       1. Pry svycarsky WIR porad jeste existuje. V Americe bylo dosud hodne drobnych mistnich experimentu, ale dlouhodobe moc pracne pro zapalene zakladatele.
        Taky doporucuju knihy Toma Greca (Thomas Greco).

        1. Jak jsem se zmínil, jde o koncept soukromých peněz, teoreticky podrobně prozkoumaný jak Misesem, tak i Rothbardem. centrální banky jsou v tomto konceptu nadbytečné. V podstatě se jedná o dluhopisy kryté komoditou. Dluhopisy jsou ostatně i dnešní bankovky, ty ovšem nejsou kryté ničím.

     2. Úrok… co je úrok ….
      Svobodně zvolíš. Dvě čokolády po týdnu. Pak na Tobě banda zdejších socialistů požaduje aby ses s nimi rozdělil, protože tu svoji jednu hned, kterou si svobodně zvolili, už snědli.

    2. Embarga, cla, státní ochrana existujících monopolů i před vnitřní konkurencí, a přehnaná patentová ochrana.

 2. Na Václavák zas tak často nechodím. Ale včera jsem si všiml, že ta modrožlutá fangle na Muzeu je pěkně vyšisovaná a zaprášená. Začíná splývat s fasádou. Nebude dlouho trvat, a skoro nebude vidět. 😁

 3. A Vidláku, děláš to dobře.
  Tolik nenávisti vůči tobě a Vlkovi tu ještě nebylo.
  Mají strach paraziti. Z těch komentářů je vidět, že to byla výhra.
  Takže, jen tak dál.

   1. Schumi: Tak. Jenze… myslim, ze na to chlapci z PRO nemaji. Nic jineho nez „demosku pod konem furt dokola“ zatim nevymysleli. Vzdyt o tom tady mluvime uz skoro rok.

    Myslim, ze tentokrat Vlk prastil hrebik na hlavicku. Tak ferovy clanek jsem od neho necekala.

    1. Vidlák má. Ale jinak. Svůj rozum.
     Nejsem schopný si představit Rajchla jako předsedu vlády.
     Ani Okamuru. Ani jeden na to nemá.
     SPD volím jako beranidlo. S tím, že někdo třeba i staronový se najde.
     Ať mě tu sežerou, ale jako použitelný se mi jeví Paroubek. Rozumné názory zná vládní státní systém.
     Nebo třeba někdo úplně nový. Podmínkou, mimo jiné, je znalost systému. Umět pracovat s deep state. To platí u celé vlády. Bohužel, například Hamáček po dobrém začátku se odepsal. Sputnik.
     Tak i Babiš je pro mě nepřijatelný. Odepsal se Vrběticemi a Sputnikem. Vulgárně řečeno, zesral se v přímém přenosu. Z celého národa udělal idioty.
     Až před volbami zas bude někdo přemlouvat, že je třeba volit nějaké „menší zlo“ protože jinak nedosírné následky, pošlu ho do řiti.
     To nejdůležitější, výsledky voleb a státní politika se odvíjí od preferencí voličů. Problém nevidím v osazenstvu baráku „Strakova akademie“, ale v těch, kteří svými hlasy potvrzují kdo tam bude.
     Proto demonstrace na Václavském náměstí ve skutečnosti nejsou demonstracemi proti vládě, ale ….proti spoluobčanům, kteří ji aktivně či pasivně, volební neúčastí volí. Ti jsou skuteční viníci proč je to jaké je.

     1. Nu dobrá, ale. Včil by mě zajímalo proč ta demonstrace vyvolala takové šílenství mezi adoranty slepence.
      Proč po Rajchlovi jdou, jako slépka po flusu?

      1. Protoze nic jineho nemaji.
       Jsou pevne usazeni v sedle a pokud nezasahne vyssi sila, v naprostem klidu vydrzi az do voleb.
       Rajchl slouzi jako utuzovac moralky, lze se po nem lacine vozit a vysmivat se mu do oci „vyssimi tisici“ demonstrantu, ackoliv i jimi uvedene fotky jasne ukazuji pri nejvetsi rezervovanosti ~ 50 tisic lidi.
       Proc se po nem muzou vozit?
       Protoze neni nebezpecny, je to laciny cil a neni nebezpecnym protivnikem.
       Konzolidacni praci priznivcu ma tak Petikolka zdarma- Fiala ukaze prstem a priznivci se aktivizuji a sjednocuji pri posmechu nad dezolaty a jejich vudcem.
       Posledni clanek na iDnes (ve 20:18):
       „Rajchl blouznil o sto tisících lidí v Praze, vlak s demonstranty zpozdil sebevrah“
       Priznivci blouzniveho vudce dezolatu pachaji sebevrazdy….to musi kazdeho Petikolkare rozveselit a presvedcit o tom, ze si vybral spravnou partaj slusnych lidi s budoucnosti.

       1. Je zajímavé, že takový posměch tedy nesklízí ta blběna, co řídí PS. Co výstup, to perla. Sestříhat to, tak se vyplní silvestrovký večer a je to bez práce. Další zásek tohoto týdne „inteligentní pirát“ k lékům. Lidé musejí hodně spát a nebudou potřebovat léky. O signálovi se nebudu ani zmiňovat. PreVítek je taky jedlej. Ať vezmu jednoho po druhém ze slepeniny, tak by se člověk mohl chechtat do uchechtání. Je fakt, že někteří jsou neviditelní a tím nás ochuzují o zábavu.

       2. Nepohne se to dokud se nenaserou jejich voliči. Pak někdo, kdo zatím vyčkává, postaví se do čela. Třeba nový, neokoukaný. A povede je vstříc…novým průserům

      1. Co máte proti Paroubkovi? Pragmatický člověk bez ideologického chomoutu. Vyrovnával vlivy v ČSSD, udržoval stranu širokonázorovou, díky tomu byl na 30%.

       Být u moci v ČSSD Paroubek, Babiš by to měl sakra složitější.

       1. Kocour: Nemuzu si pomoct. Mne to pripada, jako by vlastenci v roce 1840 sli demonstrovat do Vidne proti vsem tem ponemcenym nebo mlcicim spoluobcanum. Kteri byli tehda v poradne presile.

  1. 😀 Také se bavím, jak kdejaký ferda najednou ví, jak to mělo být a jak to nebylo. Nebo jak to nemělo být a jak to bylo. Kuku zpoza buku, nebo garáže, po akci každý rozdává knížecí rady. Ruku k dílu? To néééé. Mlátit hubou? To jóóó.

  2. Někdy to skoro vypadá, jako když se tady střídají ti, co jsou ve služebním poměru na šichty. Vždycky jeden skončí a nastoupí jinej.

 4. Nedá se nic dělat, výhra to nebyla. Je potřeba svolat další demonstarci na 28. září, další na 28. října a další na 17. listopadu. Jednou to dopadnout musí.

 5. Schumacher sem dnes napsal už 30 příspěvků – tedy skoro desetinu z dnes publikovaných, gratuluji!
  Ale na Goga ještě nemáte, i když už jeho rekord dotahujete. Chce to víc se snažit!

  Radek Bartoníček dělal včera na demonstraci řadu rozhovorů, jeden také s Vidlákem:
  https://twitter.com/R_Bartonicek/status/1703339429526450576
  Ale lidé mu nejsou vděčni, moc se zlobí za pravdu, kterou si ještě dnes někdo (zde Vidlák) dovolí říci.
  Jinak ten Bartoníček píše do Aktuálně, na Forum 24, asi si myslel, že těmito rozhovory ukáže „dezoláty“ v pravém světle, ale nějak to nevyšlo…
  https://twitter.com/pozorzmena/status/1703295625108811837
  https://twitter.com/pozorzmena/status/1703131053173432473

  1. Soudruh Bartoníček je idiot, protože dosud neodhalil, že tady je falešná hra na demokracii, korporátní a zednářský fašismus. Válka na Ukrajině by prý skončila, kdyby se Rusko stáhlo. Hm, a grýndýl a Agenda 2030 také? Pozoruhodné, jací idioti ovlivňují konzumenty.

   Vidlák tomu agentovi humanitárních bombarďáků, mezinárodních lupičů odpověděl odvážně.

  2. Vidlák, jako už poněkolikáté, příjemně překvapil. Mě osobně. Je dobrý diskutér. Po téhle zkušenosti ho do diskuzního pořadu v ČTV nejspíš nepozvou. Dokáže reagovat i na návodné otázky. Aniž by pronášel hodnotící výroky.
   [;>D)

 6. Na druhou stranu, třebaže mnozí Dezoláti nebudou souhlasit, oceňuji odmítnutí vydávat Ukrajince Zelenskému jako kanonenfutr. Kdo chtěl, přihlásil se dobrovolně.
  Ministr Blažek to podložil příkladně.
  Byl bych potěšen, kdyby to tak zůstalo.

  1. Schumacher.
   V případě většího konfliktu a nasazení naší armády popřípadě i mobilizovanych našich mužů Ukrajinci tady zůstanou?

   1. Tak nad znáte ten slavný citát o tom jak se dotyčný nikdy nikoho nezastal, když pro ně přišli a by když přišli pro dotyčného nebylo nikoho, kdo by se jej zastal …
    Zkuste o tom chvíli přemýšlet.

    1. Když si přišli pro García Lorcu, nebyl, kdo by se ho zastal, protože si pro něj přišla CELÁ vesnice. G.L. to věděl předem. Takový člověk je jaksi přirozeně dost skeptický …

   2. Pokud nejsme pohůnkem Ukrajiny tak ano.
    Dle svého rozhodnutí a ochotni dodržovat zdejší pravdla. Víte co znamená asyl? Pokud někdo pronásledovaný doběhl do kostela, byl v tom kostele bezpečný.
    Pokud se lidi vzdají i tohoto zvyku, nastane naprosté bezpráví.
    A navíc – Ukrajina se jeví poddaná KoZa.
    Co bychom pak byli my, kdybychom poslouchali něčího pohůnka.

  2. Měl bych nápad pro Fialenka. Až se bude blížit požadavek na dodávku ukrajinského kanonenfutru zpět do banderistánu, dát jim české občanství. Další parlamentní volby v kapse s přehledem a ještě se ukáže jako lidumil.
   Koneckonců také bych místní UA nevydával, kupříkladu Vidlákův „schovanec“, na kterého se tu skládaly penízky, by šel taky.

   U manželky v práci zašitý bohatý UA „buzinecman“ už se nechal slyšet, že se mu tady přestává líbit, necítí se už bezpečně a se synátorem v jatečném věku přemýšlí o stěhování do Reichu. Nevím, nakolik Reich bezpečí poskytne, když my ne. Řekl bych, že dotyčný je celkem neutrální, nemá problém i dnes zařídit kšefty a přes UA dopravit zboží do Ruska.

   1. Anebo obráceně. Že by se dezoláti vzali za Ukrajince, kterým se nechce do mlýnku na maso pro cizí zájmy. Jenže to by Rajchl ztratil koaliční potenciál pro SPD jedoucí na protiimigrační vlně.

    Jenže co když…..
    Plány islamistů zhatí naši Ukrajinci zlatí.

 7. Soudruh Vacek se ale přece hlásí
  „jasně přihlásilo k prozápadnosti a proevropskosti v zahraniční politice!“
  K té patří i ekologismus, lstivé žvásty o změně klima, a na ně navázaný teror a výpalné: „potravinová produkce, výroba, EU klesne o 12 %, postará se o to Zelený úděl.“

  Soudruh ministr zemědělsví, jinak pánbíčkářský debilizátor a sedmilhář, se jeví jako skvělý kádr pro další zhoubu:
  „jako dárek k Živitelce, zrušil čerstvý ministr zemědělství Marek Výborný pro letošní rok, čili se zpětnou platností, dotační program na chov dojnic a na chov masného skotu,“ sdělil pro PL Jan Veleba.
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/10-68-Kc-dovoz-Cechovi-za-35-Kc-Novy-Mnichov-Fiala-a-Pavel-mlci-742735

  1. Zemědělské dotace by asi měl hodnotit odborník (za mě dotace 0 a cla ve výši dotací okolních států, které neférovou dotaci vyrovnávají, ale vůbec nevím, jestli to lze), každopádně zrovna kritika víry („pánbíčkářský“) je to, co sem nepatří.
   Tahle civilizace je postavena na kapitalismu a křesťanství. Ekologismus & spol. je deviace.

   1. Jenže na dotacích jede zemědělství v evropských protektorátech. V tomto protektorátu jsou zlomkové oproti jiným. Na dotacích jede krimigrace. Pánbíčkářství soudruha Výborného není o víře, ale o zločinném spolčení.

    Tahle civilizace je postavena na lsti, debilizaci, a v současnosti na importu islamismem postižených afro-orientálních samců, zhouby původního evropského obyvatelstva. Grýndýlismus je deviace ze stejné satanistické žumpy.

    Jediné řešení je vystoupení z EU a zločinecké, banksterské NATO. To však je mimo víru soudruha Vacka. Ten lže, že ty satanistické podniky lze reformovat. Tak jistě, ale kterým směrem? K Agendě 2030, k pandemické smlouvě WHO, ke Schwabovu kapitalismu zúčastněných stran, k vyhubení většiny otroků.

    1. Pořád to samé. Přitom návod máte. Tak jako Židi. Dokonce z něj citujete. Je to open source. Tak si to místo remcání zkompilujte pro svoje železo.

 8. Demonstrace stvrdila zabetonovani situace, ktera se za rok nikam neposunula. Krome jedineho- z diskuze se stala obhajoba stranicke linie a vahave kadry z ni byly eliminovany.

  1. Podle předpokladu. Nakonec bude odkopnut i Vidlák. Jako nepotřebný bude odhozen šíbry hrnoucími se k moci. Přitom je všech nejkvalitnější. A zakladatel. Samozřejmě, že velké poděkování Alefovi.
   Jediná možnost je „One man show“. Reálné cíle. Drobná práce kulturní, politická, osvětová, obrozenecká. Že jí je třeba, svědčí zdejší diskuse. Některé příspěvky, jestliže zde diskutuje výkvět dezolátstva, je to svízel. A Klára Samková? Takhle podlehnout atmosféře „kotle“…
   Rok sem píši názory, ťukám sem, tam, sleduji odezvu. Fackovaný zprava zleva. Naštěstí virtuálně. Někdo si přečte kousek, sám si podle svého dopředného názoru doplní mimo kontext všeho ostatního, a…. „Čtyry nohy dobrý.“ Už jak jen stačí „nevhodný“ nick. A s tímhle bych se aktivně zapojil… Alespoň přímo pokecat s Vidlákem. Jenže můj pohled zná, čte to tu. Přinejmenším ví co já. Co já….
   Jak to tady schytává moudrý Starý Kocour. Ví kudy chodí myši a zná lidi.
   Tak jen opakuji to samé. Nynější situace je normální. Třebaže se nelíbí, a že někteří tuší či dokonce již vidí ledovec před přídí. Kapitán si nedá říci, vyhrožuje, že ještě jednou…. a lodní vězení. To by znamenalo jít ke dnu i s lodí. Nafukovací záchranný člun v kufru v kajutě by byl k ničemu.

   1. To je logika veci.
    Vidlak pojal sve pusobeni temer scholasticky, moderni terminologii receno pouziva manazerskou brainwashingovou metodu. Predklada halabala sva mineni, casto oponentni a ocekava, ze skupina si je prebere a zvoli to nejlepsi.
    Ovsem kazdy tym, praktikujici brainwashing je vazan firemni strategii, tedy myslenky z nej ziskane se pohybuji v ramci firmou predem vytyceneho koridoru uvah a smerovani.
    A to zde zcela chybi, nejen u Vidlaka.
    Vysledkem je pak bezcilna anarchie myslenek, vedouci v diskuzi k hysterickemu napadani oponentu.
    Jelikoz chybi projektivni smerovani, zbyvaji emoce (osocovani, dehonestace, vysmech).
    Ono ale vystavet nejaky politicky plan je temer nemozne, nebot takova cinnost hrozi realnou kriminalizaci a -prekvapive- i ztratou volicskeho potencialu, nebot lide se nemaji tak spatne, aby se radikalizovali. A kdyz uvidi realne akcni plan, cuknou (kazdy manazer vi, na co narazi pri zavadeni nove strategie, ale ma v ruce vyraznou paku- vypoved, kterou v pripade volice uzit nelze).
    Takze zbyva jen obrozenecka drobna prace ve svem okoli, coz, striktne vzato, ani neni politika, nybrz „obycejny zivot“.

     1. Ano, korektne brainstorming, ale ja mam radsi washing 😂. Jde o odlisne techniky s velmi rozdilnymi vysledky, ovsem pouzitelne na stejnem miste.
      Vymyvat muzete za dvojim ucelem: bud zbavit substrat nezadoucich komponentu (z hlediska pradleny) anebo naopak jim ziskat zadouci substanci ve vyluhu. Ja mel na mysli to druhe.
      V pripade mozku se odplavovanim zacyklenych spoju dostavate k zapadlym obrazum, nedostupnym pri beznem boureni komercnich evolucnich struktur 😂
      Jinak ano, prevazuje prvy vyklad/ termin, mate pravdu.

   2. Srdcaři jako je Vidák ani to odkopnutí nepotřebují.
    Mají dobrý instinkt, kdy z toho rozjetého ešelonu vystoupit. Kdy se faktická jednání dostanou do rozporu s jeho svědomím. A patrně si najde svůj sloupek, aby se mohl dívat okolo.

     1. Nic ho zrat nebude, nebot neni nebezpecny. Nema totiz, na rozdil od kardinala Richelieu, ani plan, ani ambice.
      Casem ztrati na politicke zajimavosti a bude opusten a odsunut.

     2. Už ho to sežralo. Viz nejen tě to článek, ale i následující. Do očí bije, že nerozeznává virtuální realitu, kterou si vysnil, od reálu. O kterém píšete vy. Takhle se skórovat nedá. Jestliže nerozezná realitu, tak včas nevystoupí.

 9. To je řečí o volbě potřeb, a jen člověk zvolí podle své praktické potřeby, je klystýrován za nedostatečnou ideovou podporu budoucí Strany a vlády.

   1. To je volba podle vlastních reálných životních potřeb. Opakem je volba v rozporu s nimi. Například z příčiny ideové manipulace.

      1. Jistě, že potřebuju. Neumím rozlišovat mezi potřebou a chtěním, to jsou jemně odstupňované odstíny téhož.

       V extrémním případě si dovedu představit existenci o plackách a vodě a chodit v láptích. Na druhé straně bude právě to Maserati. Pořídil jsem si místo toho třeba Škodovku; tam se ochota vynaložit náklady protne s uspokojením z cíle.

       Minimálně do doby, než se staneme nezávislí na zdrojích (hmota, energie) jako je tomu např. ve Star Treku, naše potřeby (chtění, touhy) mnohonásobně převyšují naše možnosti. Proto existují peníze, které umožňují udržovat rovnováhu; aby každý uspokojil své potřeby do té míry, na jakou má. Peníze získá zase jen tím, že vytvoří něco užitečného pro jiné. Výjimkou jsou příjemci daní, zloději a lupiči.

 10. Docela mě baví, jak si ty dny vojenský techniky vláda a její kuřbuřti přivlastnili jako kdyby to byla manifestace občanů za souhlas s jejich politikou. Přitom tam lidí chodí nezávisle na tom, kterej kokot vyhrál volby a chodili tam už před plyšákem dívat se na Migy a na Mriju.
  Spolu s lhaním o tom, že tam bylo 10 000 lidí místo skutečných 70 000 to je velice vtipné.

 11. Tak koukám, že jsem se s tím odhadem docela strefil. 100k na Den NATO a 20-40k na Den proti NATO.

  Co bude dál?

  P.S.: Kdyby se PRO jasně přihlásilo k prozápadnosti a proevropskosti v zahraniční politice, kritizovalo daňovou zátěž, ekologismus a prasečinky, kopalo za opravdového českého zemědělce / podnikatele a ne za „dezoláty“, nemělo by sice takový obdiv u pisálků, ale ve volbách o dost víc hlasů.

  1. 🏳️‍🌈proevropskosti v zahraniční politice,

   Pro buzerantskou, pro genocidní, pro krimigrantskou, pro islámskou, pro korporátně fašistickou, atd., vždy do pro pasti🕳️

 12. Při letmém pohledu na blogy IDěsu, musím konstatovat, že ta demonstrace nebyla vůbec marná. Provládní pucfleci se tam můžou pominout. Ta nenávist a hnusota z nich přímo teče. Jinak, co sleduji vyjadřování politiků, snaží se tentokrát držet na uzdě. To, že v přímém přenosu lžou o počtech (10 000), to už člověk bere jako normu.
  Jen ta jalovice se opět urvala z řetězu a nemohla si pomoct.

 13. Vidlák píše „Říkal jsem, že o demonstraci rozhodne fotka shora… A byla to hezká fotka. Lidé tentokrát sahali až za Vodičkovu…“

  Kde je, prosím, k vidění fotka, na níž lidé „sahají za Vodičkovu“?

  Na těchto fotografiích
  https://i3.cn.cz/1694867943_P2023091603071.jpg

  https://1gr.cz/fotky/idnes/23/092/cl8h/LRE7f6ac024f9_150113_22458176.jpg

  je zřejmé, že účastníci demonstrace „za Vodičkovou“ (ve spodní části náměstí pod tramvajovými kolejemi) nebyli.

  1. To mě právě zlobí nejvíce, když si někdo lže do vlastního hnízda. Myslíte si že když lže Bartkovksý, ČT a Seznam, že bude nejlepší je v tom trumfnout?

   Když sypat na největší hromadu tak prosím, ale stavět naši politiku na lžích?

 14. Může se to zdát OT, ale není. Čtěte článek v odkazu:
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-vlada-nas-zatahuje-do-nesmyslne-valky-zaznelo-na-piete-s-armadni-strazi-236950
  Nejvíc mě baví představa, jak musí zuřit naše ministryně války, když tato pravdivá slova zaštiťovala čestná stráž jejích podřízených. Ještě aby nezačal tank v její kabelce vzteky střílet…
  A autorovi těch „nevhodných“ krásných slov palec nahoru, a to za sloh i odvahu!

  1. Stejný model situace, jako by angažovaný soudruh národní umělec protestoval u soudruha ministra Dzúra, že mu tam pronikly imperialistické živly a snažily se rozložit jednotu Varšavské smlouvy. A ten skandál rozmázlo Rudé právo.

 15. OT
  https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_people_who_have_declined_a_British_honour
  Mj, je zde seznam lidí, kteří odmítli aby jim byl udělen Řád Britského imperia (různých podob, druhů).

  David Bowie, vrátil John Lennon, Brian Eno, Bernie Ecclestone, T. E. Lawrence, Malcolm McDowell, Ken Loach: „I turned down the OBE because it’s not a club you want to join when you look at the villains who’ve got it.“, Hank Marvin………….

   1. Je tam “ vrátil“, ne “ vrátili“.
    Méně hodnotit a více používat trivium (umění číst, psát a počítat).

    1. V tom případě „vrátil John Lennon“ měl být uveden zvlášť .
     Jak je podáno, vychází, že odmítli Davied Bowie a Ken Loach.
     Když v seznamu odmítnuvších byl uveden vrátivší John Lennon, třebaže nelogicky,
     mělo být podáno…John Lennon vrátil…. Pak by vrácení nebylo přiřaditelné dalším v řadě. Přípustné je vrátili i vrátil. Vrátil ten, ten, ten….

 16. Hahahaha strašně se mi líbí hodnocení diskutujících „na demonstraci jsem nebyl, ale byla to prohra“
  Fakt? Sorry jako, ale jste kokoti.

  1. Michalapetr přehlédl jeden fakt :
   Složeíí protestujících se mění ku prospěchu mladších ročníků. Pokud trend vydrží, přijde vládní seskupení o důležitou část voličů.

   1. Zaznamenal jsem. Moje agentka mi hlásila z terénu. Zatím co jsem využil jedno z posledních pěkných počasí k dlouho odkládané protivné garážní činnosti pro zajištění pracovních podmínek pro plnění plnění zadaných náročných úkolů k domácí spokojenosti, případně pro sousedy, přátele….Aktuálně se zabývám náročným politickým dilema, jestli svěrák na ponk vlevo, uprostřed, či vpravo.
    Kam světlo. Kam vrtačku s frézkou….

     1. Pavel se těšil, že má odpracováno, že pro USA udělal ve funkci vojenského předsedy NATO dost.
      Bohužel, není dost vhodných lidí, a tak musí sloužit dál.

       1. Je politicky promiskuitní.

        My máme prezidenta, který je zase rozvědčík a bývalý komunista – a tím pádem prodejná děvka taky.

        Aby jste se neosypal.

      1. Máte pravdu, propadáme se do bahna spodiny. Odsuzovali jsme nadávky na Miloše Zemana a měli bychom odsuzovat i nadávky na Zuzanu Čaputovou.
       U ní si cením, že našla odvahu z toho mlýna odejít. To není nic lehkého, obzvlášť když byla manipulovatelná. Najde takovou odvahu i Petr Pavel?

       1. Jakou odvahu že našla ? Její poradci vidí, že nemá žádnou šanci na obhájení mandátu. Tak si jen chce ušetřit ostudu. Totéž co minule Kiska.

       2. odvahu????, hahahahahahaha, vy vtipálku

        ta pí.. už neměla šanci, to došlo i jí a hlavně jejímu páníčkovi sorošovi

        ona teď dostane vysokou funkci v NATO nebo EU komisi a bude škodit dál

        prej odvaha……

      2. Hitler byl taky hodnostář – a jen kvůli tomu se k němu máme chovat s úctou?

       čaputová je taková pí.., že to svět neviděl a je úplně jedno, jestli je nositelkou úřadu bo neni

       1. Vy to nechápete, že?

        Je to SLOVENSKÁ prezidentka. SLOVÁCI si o ní můžou mluvit, jak chtějí, ale od CIZINCE jsou ty Vaše výrazy prostě daleko přes čáru.

       1. Prezidentem by měl být hodný stařeček, potažmo přihlouplý muž mladého až středního věku (Vladislav II. Jagellonský – říkalo se mu “ král bene“ , na všecko odpovídal „dobře, dobře“…..anebo údajný kreten Ferdinand I. Dobrotivý…..).
        Tak si třeba počkáme asi tak ještě dvacet let , co nadále bude poslancovat….. a prezidentem se stane pan Benda.

        1. Já mám raději krále kaše. Tehdejší bulvár hlásil, že Rejčka na tom taky má podíl, a to co do náročnosti ve věcech večerních.
         Ale když se jednomu přihodí všechny ty věci, co jemu… Jestli ta Rejčka opravdu byla taková roštěnka, tak tam dobrý. Ale ty Horažďovice a po nich to přijmutí kapitulace ve stavu tužším než tuhém, to nemá každý…

         Ale zase, takoví u nás jako prezidenti už dopředu taky mají kaňku. Nechce se být v té EU a tu máš Habsburka…

        2. „Náš Ferdáček“ ….. Děkuji za „údajného“. Alespoň někdo si vzpomněl. Ano, bylo neštěstí, že za takového byl považován. Do role hlavy státu se nohodil. Jinak, byl nadaný. Pod dobrým vedením mnohé dohnal. Znalost řečí, zájem o přírodní vědy, umění, hospodářství.
         Franz byl vycepovaný úředník. Osobně slušný, poctivý, ale úředník. Karel bohužel nastoupil pozdě.

 17. Pár postřehů z včerejšího Václaváku.
  – Účast stejná jako minule, odhadem tak 50-60 tisíc. ČT lže jako obvykle, ale 100 tisíc asi ne, náměstí zaplněné nebylo. Za mě ale zklamání, lidí totiž NEPŘIBYLO. A vůbec bych to nevysvětloval Mošnovem, hezkým počasím, atd. Vysvětlení je prosté, ti, co měli přijít, nepřišli. Prostě je to nezajímá, nevidí průšvih do kterého se řítíme, je jim to jedno. A důvod, pokud nad ním vůbec přemýšlí, si vždycky najdou.
  – Ozvučení mizerné. Stál jsem u Štěpánské a tentokrát jsem nerozuměl ani Rajchlovi.
  – U takovýchto akcí jde opravdu pouze o účast. Jak říká Vidlák, sypat na jednu hromadu. A zvětšovat rozsah se objektivně nedaří.
  – Je třeba se zamyslet jak dál. Víc lidí prostě nepřijde, takže 5demolice může být v klidu. Řeči o upouštění páry taky neberu, já tam kvůli tomu nechodím. Bez zapojení dalších, kteří se o politiku nezajímají (ale politika se setsakra bude zajímat o ně) se nic nestane. Musí se zapojit alespoň o volbách, nezůstat doma a nevolit 5kolku. A k tomu dodávám, pokud ještě volby budou a budou regulérní.

  1. Tak. Prakticky stejné jako před rokem. S tím rozdílem, že, zatím, katastrofická vize se nenaplnila, situace v energetice je stabilizovaná. I obecně. Rychlost a intenzita změn jsou zatím menší než schopnost a možnosti adaptace většiny voličů.
   Jestli nepřijde další malér. Pokud, tak zvnějšku. Rychlá změna klimatu, změna proudění nad Evropou, eskalace války na Ukrajině.

   Co se týče ukrajinských uprchlíků, mohou být naší kulturně existenční záchranou. Při neprvoplánovém dlouhodobém pohledu.

   Co se týče, GLBTQ+ cokoli, nejsou reálným nebezpečím pro standardně orientovanou většinu. Nejsou příčinou nadpadesátiprocentí rozvodovosti a rozpadlých rodin. Jsou jen více viditelní. Chápu, že někomu na některá ta „strašidla“ není příjemný pohled. Ale to je všechno. Malý počet těch, kteří v důsledku svého hraničního osobnostního založení a dispozic se nechají strhnout tímto směrem jako módou, aby toho někteří později litovali, není tím co bz stálo za řeč. Ani naprosto výjimečné vděčně medializované případy že někdo má vyšinutého jednoho z rodičů. Viz v USA případ Georgulas. Na světě je už osm miliard lidí, z nichž naprostá většina má naprosto jiné starosti. Takže tohle mediálně a a pro někoho, protože není schopný voličům nabídnout jiné téma, jiný program, každý hlas je dobrý…. je jen bouře v umývadle.

   Tak za všechno můžou Židi, brejlatí, Ukrajinci, soused s elektromobilem…. Tak Židy zplynujeme a vyfoukneme komínem, brejlatý enteligenty umlátíme motykama, Ukrajince pošleme do mlýnku na maso, elektromobil zapálíme, nebo alespoň obejdeme s hřebíkem a propícháme kola…
   Protože za naše životní průsery nemůžeme v naprosté většině sami, ale …. dosaďte si podle libosti. A protože sami jsme i natolik hloupí a líní přemýšlet, čekáme koho nám jako viníka přehodí prodejci snadných, jednoduchých rychlých řešení.

   Je nynější opozice schopna sestavit funkční, úspěšnou vládu pro zlepšení poměrů?
   Moje odpověď je, že není.

   A co většina voličů? Odpověď dávají ve volbách. Zatím svobodných a s výběrem toho koho najdou v regále. Protože samotným se jim do regálu nechce. Je to logické, každý váží náklad a výnos. V té či oné podobě.
   Dostat se do regálu vyžaduje „regálné“. Čím výš, tím vyšší.

   Jak dál? Se sebeobelháváním, s nářky na minulost „tři sta, čtyřicet, třicet let jsme trpěli, kdo všechno jiný za to může….“ Bez komplexního rozboru chladným rozumem to nepůjde.

   1. Vám by pro začátek stačilo rozeznat od sebe jednotné a množné číslo, u sloves. Až pak bych se pouštěl do komplexních rozborů chladným rozumem.
    😀

   2. Mozek? Spíš „Místo mozku z piva kostku.“
    Číst Vás Fiala, považoval by Vás za vzorek potvrzující tezi, že dezoláti jsou ti s nižší inteligencí.

   3. Volby nejsou výsledkem volby voličů, ale práce médií.
    Jak může volič ODS, kterému nikdy kromě slibů nic nedala, volit tuto partu znova?
    Uvěří médiím a těm loutkám v nich.
    Co umí loutky je dneska vidět na stavu státu.

 18. Na demošce jsem nebyla, ale mám nasušené seno pro králíky.
  Záznam jsem si pustila večer na netu, vysílal ho Petr Bureš TV, Vidláku jste dobrý, pak ještě jsem poslouchala Foldynu, Rajchla. Vacka jsem neposlouchala.
  Bydlím za Kopřivnicí a jsou tam ty Dny NATO v Mošnově a je klid 🤔🤔
  Jiné roky hluk, letadla prolétavala nad zahradou a teď jsem slyšela jedno, jen jedno. A 100 tisíc diváků? Asi všichni jeli vlakem, silnice poloprázdné a bývalá kolegyně dávala na fb fotky teho amerického zázraku a lidí tam tedy moc nebylo.
  A údajně třetina Poláků, teď se dokonce zapojili na organizaci.

  1. A pro rovnováhu nezapomeňte navštívit nějaké pravdomluvné médium. Na Seznamu se dočtete, že na demonstraci se propagoval ,,putinismus“ (musím někde najít, co to je).
   Pokud si nevšimnete sami, v diskusi vás upozorní, že lidé na snímku mají tlusté zimní bundy a stromy nemají listí.

    1. Jirka II. fakt dobré a výživné….. demokraticky pozatvárať oného putinovho Rajchla a jeho prisluhovačov. Demokraciu a slobodu si nenecháme ukradnúť putinovým Rajchlom 🙂 …… Ako Rudé Pravo a Pravda v časoch minulých …..

    2. Jen taková poznámka. Bloggerka Terka se nenamáhala použít zřejmě vlastní fotku a mrskla tam fotku z jara nebo zimy, jak jí to přišlo pod ruku. Obloha je zatažená a lidi jsou navlečení do bund a čepic. Přesnost článku jak vyšitá.

    3. Ani jsem to nedočerl.
     Ale na Seznam obvyklé.
     Jistě tu agitátorku brzy pozvou do ČT 24 na interview. A Peherer nesmí chybět.

  1. Vypadá jak typický vyzáblý fetkoidní pirát, ne jako nějaký polovojenský pořízek fandící muzikantům. Takže dost možná zaplacená šmíra.

  2. Vyhrajte volby, a ….systém je vám k dispozici.

   Příkladmo, tričko Wagnerovců jako schvalování, popírání….
   „Wagnerovci“jsou obdobou například „Black Water“. Soukromá armáda pro “špinavou práci“. Pro nasazení, které by u „vládní“ armády bylo politicky nevhodné.
   Jsou novodobou organizací.
   Kdežto hnutí těch s „trojzubcem“ má kořeny v nacistické genocidní minulosti. Proto všichni, kteří je oslavují, podporují, nosí takové symboly, hlásí se k Banderovcům“, užívají i jiné symboly spojené s nacistickou genocidou, dopouštějí se trestného činu schvalování genocidy a podpory hnutí, potlačujícího…..

   Jenže v praxi to není trestné, protože toto je i nynější vládní politikou. Vláda určuje, co je genocida, co je schvalování, podpora….Je to účelový politický výklad zákona. Jako jindy, jinde. Obecný jev.

   I například, jestliže Trump nařídil vraždu Sulejmáního, byl to legitimní akt vlády Spojených států, svobody,demokracie a lidských práv.
   Jestliže obdobné někdo jiný, je to akt státního terorismu. Jestliže následník Saúdského trůnu nařídí vraždu novináře, co učiní světová velmoc „chránící svobodu, demokracii a lidská práva na celém světě“?
   Sklapne podpatky. Protože zájmy… Čí zájmy? A nohsledi a pochlebovači tohoto světového, třebaže již pelichajícího tygra s připálenými vousy, tak jako šakal Tabakí, horlivě přikyvují.

   Dokumentujte. Toto i jiné. Sbírejte důkazy. Vyhrajte volby, získejte ústavní většinu. Pak to budete to vy, kdo podá svůj politický výklad zákona a vynutí jeho užití v praxi. Tak jako jiní nyní.

   Vyhrajte volby, a…systém je vám k dispozici.

   To je demokracie.

   Vy, kteří to tu služebně monitorujete, zajisté v duchu přikývnete.

   1. Ano. Dobře jste popsal, jak to dělají. Svině!

    Obecně formulované (a dopadající na jednotlivé lidi daleko víc): Vyhlaste přísná pravidla, podle kterých se prakticky nedá žít, svým milcům tolerujte jejich porušování a své protivníky podle nich odsuzujte.

    Vyhrajte volby a vyměňte modré svině za červené? Princip menšího zla: Vyměňte svině, jejichž priority jdou proti vašim zájmům, za svině, jejichž zájmy jsou s vašimi alespoň v částečném souladu.

    1. Ano. Jsem realista. Mezi psychopaty lačnícími po moci a mít se dobře hledám schopného politika, jehož zájmy jsou co nejvíce shodné s mými. Případně mě alespoň nechá volněji dýchat.

  3. Broučku, až si jednou vytáhneš krátkou slámku ty, taky se dostaneš na titulky hodnotově ukotvených tiskovin. Jak vidíš, jeden z 60 tis. stačí a soudruh nadplukovník nemůže plýtvat kádry.

 19. Že ty demonstrace ztrácejí efekt je podle mě více než jasné, mimo to že se mi nepodařilo získat žádného dalšího účastníka, podtrhuje fakt že tam nešli ani někteří skalní odpůrci vlády.

  Nalhávat si – ostatním že to bylo báječné a úspěšné je podle mě kontraproduktivní.

  Celkém správně to tady již napsali jíní – CO BUDE DÁL???
  A to je to podstatné, jinak poslední zhasne…

  1. Nutno zkoumat proč.
   Mým vysvětlením je, že kvalita, kvantita a rychlost změn je nižší než schopnost adaptace většiny voličů.

 20. Moje postřehy z včerejšího Václaváku.
  – včera jsem byl na Václaváku organizovaným PRO naposledy a tím hlavním důvodem je Vacek. Ten člověk si kálí do úst a doposud jsem měl pocit, že sypu písek do soukolí systému a po projevu pana Vacka mám pocit, že kapu olej. Byl jsem asi 50 m od pódia a jsem rád, že Vackovi tleskalo odhadem tak 1/3 lidí a to ještě velmi vlažně. Pan Vacek tvrdí, že chce reformovat EU a NATO zevnitř a udělat nápravu těchto institucí. Hledat nějakou jinou cestu je utopie. Pro mě je utopie si myslet, že EU a NATO je možné změnit. Ne není a pan Vacek mi připadá jako reformní komunisté v roce 68. Systém je nastaven, hřiště je vytyčené, pravidla daná, rozhodčí podplacen, protivník určen, fankluby zmanipulovány. Pokud by náhodou někdo začal mít sílu něco měnit, dopadne jako JFK nebo Olaf Palme. PRO se formuje do strany jako byla Unie Svobody, Věci Veřejné nebo Zelení a stejně dopadnou jen s tím rozdílem, že se možná do parlamentu ani nedostanou.
  – prodejci vlaječek
  stál jsem na jednom místě od cca 13:00-16:00, kdy jsme už museli odjet domů. Celkem mi bylo nabídnuto 7x koupit vlaječku za 100Kč, s tím že přispěji na postižené děti. 1. prodejce jsem odmítl. 2. prodejce byla celkem sympatická mladá slečna. Řekl jsem jí, že jí žádné peníze nedám a jestli ji zajímá proč. Prý ji to zajímá. Moje odpověď. Jsem zaměstnaný a zároveň mám ještě ŽL, tj. o volných chvílích ještě pracuji nad rámec toho co by bylo potřeba. Daně tedy odvádím řádně a nadstandardně a to včetně DPH, jelikož jsem plátce DPH. Stát tyto peníze použije na nákup stíhaček F-35, církevní restituce, nákup letadel CASA, převoz koně Převalského do Mongolska, převoz Zelenského po Evropě, nákup zbraní pro Ukrajinu nebo na mejdan typu ProMoPro, a tyto peníze pak samozřejmě nemohou dostat ti co je opravdu potřebují, třeba právě postižené děti a vy tu slečno žebráte. Požádal jsem jí, ať se zamyslí a řekne vrstevníkům, že je potřeba nám starším pomoct, aby se to změnilo a že to náměstí musí být plné mladých. Dle výrazu soudím, že slečna vůbec nepochopila.
  3. prodejce slečna s dvěma kroužky v nose
  Odmítl jsem ji hned, ale ještě než odešla jsem jí dal otázku. Když teď dám 100Kč, kolik z té stokoruny dostane to postižené dítě. Odpověď = 75Kč. No hezky pěkně. Tak jsem se slečny zeptal, zda zná nějaké postižené dítě a že pokud mi řekne kdo to je, že dám 2000Kč přímo tomu dítěti. Slečna odpověděla, že zná, ale že mi přeci nemůže dát adresu. 🙂 Tak jsem ji řekl, že nic. Načež slečna odcházela se slovy “ tady jsou špatné vibrace“.
  4.-7. prodejce
  Hned jsem je odmítl, protože to nemělo cenu s nimi diskutovat.

  Přispívám nepravidelně a cíleně těm kteří to opravdu potřebují. Můj první příspěvek byl na začátku 90.let na Lexelův gamanůž. Poslední podpora byla pro Sáru na serveru Donio.

  Celkově mám pocit, že této zemi není pomoci a že jsme fakt totálně v řiti. Zřejmě jsme za horizontem události a do té černé díry už prostě spadneme.

  1. Tak s tím Vackem naprostý souhlas.
   Prodejci vlaječek jsou jiné téma.
   Ten kdo ten marasmus zde změní bojuje na východě, vlastně to již zde postupně mění.
   Takže vydržme, choďme na demošky, vyžadujme odchod Vacka z PRO a pracujeme na sjednocení opozice. Včera jsem měl dobrý pocit že zástupců strany Svobodných přítomných na Václaváku a z návratu pana Olmerta z organizace Chcípl pes. Tak jen tak dál a nenechme se odradit. Vacek musí jít, jinak stranu PRO nebudu moci volit a nejen já. Je to škodná a je mi líto, že to Rajchl nevidí.

   1. Myslím, že pan Rajchl to vidí, slyší i čte. Ale z nějakého důvodu je Vacek stále na svém místě – a mě by například zajímalo, proč a co je za tím.
    Pokud by si pan Rajchl stál za tím, co všechno říká, tak by tam Vacek už dávno nebyl – ale je.
    Nevychází mi moc možností, proč to všechno pan Rajchl nechává být.

    Zkusit aspoň napodobit Orbána. Aspoň napodobit a udělat jeden vstřícný krok vůči těm, kteří protestují proti válce a její podpoře.
    Zastavte dodávky, nebo placení zbraní a například to omezte jen na humanitární materiál – přesně tak, jako Maďaři.
    Rusové jsou a umějí být velkorysí – u Maďarů je to velmi dobře viditelné.

  2. Teprv tam v té černé díře se některým rozsvítí.Je dobře,že tato rozmazlená splolečnost nadbytkem,si namláti hubu.Každá říše tak dopadla.I nacistická německá říše si do posledního okamžiku nepřipouštěla svůj zánik.

  3. V oněch situacích argumentuji stejně.

   Jestliže pro cizí zájmy jsou vládou jako zanášející slepicí z peněz daňových poplatníků vyhazovány stamiliardy, není divu, že se nedostává milionů na zdejší potřebné.

   1. Dokázal by někdo spočítat, kolik těch stamiliard už na UA zahučelo? A i se započtením nákladů na vetřelce po 24.2.?
    Ten údaj by mě velmi zajímal. Dalo by se podle něj snadno spočítat, oč byl ošizen, resp. okraden český občan.

    1. Nejen na UA, na Greendeal. Střelím od boku, přinejmenším několik stamiliard. Byl by za to přinejmenším další Temelín, možná, že i Dukovany.

     1. Podotázka:
      Kolik z těch peněz „na Ukrajinu“ a na „Green Deal“ se vrací do kapes hýbatelů, tedy do vojenskoprůmyslových komplexů, bank a výrobců podivných náhradních technologií které mají šetřit životní prostředí?
      90%?

  4. → Pepe Walker:
   Ohledně té Vaší první odrážky: vidím to naprosto stejně, jak jste napsal: „PRO se formuje do strany jako byla Unie Svobody, Věci Veřejné nebo Zelení a stejně dopadnou jen s tím rozdílem, že se možná do parlamentu ani nedostanou.“
   Já jsem s účastí na estrádách na Václavském náměstí skončil loni 28. října. Tam jsem uviděl, že mezi lidem není zájem (tedy je, ale malý).
   Mimochodem i Vidlák si tehdy ještě uvědomoval, že to není žádná sláva, když se „hento lidové hnutí jaksi nezvětšuje“ https://web.litterate.cz/nejblizsi-budoucnost/
   A to tam bylo stejně nebo víc lidí než včera.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *