21 dubna, 2024

Hodnocení událostí na Ukrajině IV

Opakování je matka moudrosti. proto sem znovu umístím svůj text,, který jsem sepsal někdy v březnu 2022 a několikrát zde vyvěsil. Není na něm moc co měnit, jen doplnit aktuality.


– Největší poražený je dlouhodobě, nehledě na aktuální situaci a konečný výsledek, je UKRAJINA. Poskytnout svou zemi jako bitevní pole pro souboj mocností a své občany dodat jako „kanonen futer“, to je „geniální“.

TO JE NUTNÉ 3x PODTRHNOUT A VYTUČNIT, TO BY SI MĚLI UVĚDOMIT PŘEDEVŠÍM UKRAINCI.

V letní ukrajinské ofenzivě za záchranu svobodného světa zase eufemisticky řečeno „hodně ubylo živé síly“. S tím, jak Ukrajinci ve vojenském (a už i v nevojenském věku ) docházejí, je sháňka i po těch, kteří nehoří takovým nadšením zachraňovat svobodný svět a rozutekli se po světě. Uvědomění si pro Ukrajince, v jakém jsou postavení v téhle válce, se blíží a až k tomu dojde, bude to mazec.

Ukazuje se, že být dána tatáž příležitost Fialovi a jeho pětikolce hladce by Zelenského a jeho kliku trumfli. S rozzářenýma očima by posílali český kanonen futer do zákopů.

Fialova pětikolka v disciplíně „vtažení země do války“ exceluje. Nezkazit jim provokaci s raketou poslanou do JZD v Polsku 18. tohoto měsíce Binden, Černochová už by měla kyrys, shodila by sv. Václava z koně a za zpěvu husitského chorálu bychom v houfu táhli na Moskvu.

„Plně stojíme na straně našeho polského spojence i Ukrajiny, dnes opět bombardované teroristou Putinem. Nyní vyhodnocujeme prokázaný dopad ruských raket na polské území. Ať by šlo o omyl, nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy“.

Jana Černochová
@jana_cernochova
Ministryně obrany ČR a poslankyně Parlamentu ČR za ODS.

Za to by ta pani měla odstoupit a být internována v nějakém dobře vypolstrovaném sanatoriu.

Česká vláda oproti většině jiných zastává ke konfliktu na Ukrajině přístup nenechávající prostor pro ústupové cesty. Ničí základy české konkurenceschopnosti, tj. přístup k laciným zdrojům energie, což byl po dlouhá desetiletí základ pro prosperitu českého prostoru. Odmítnutí ruských surovin spolu s ovčím přístupem k naprosto šílené bruselské kvazi zelené politice nás zničí.

V bojovém zápalu se rozhodli vytáhnout i na Čínu. Připomíná to dětskou křižáckou výpravu z roku 1212. Bůh nás ochraňuj.

Kdokoli cokoli udělá, aby TIHLE vládci co nejrychleji zmizeli ze scény nejlépe do vězení, má mou úctu a podporu.

– Na druhém místě, nedaleko za poraženým z pelotonu Ukrajinou, sprintuje EU včetně ČR. Další sankce, odříznutí se od laciných energií znamená ztrátu konkurenceschopnosti EU a odchod do chudoby a zmatků. Zvláštní cena za střelbu do vlastní nohy.

Ochota střílet do vlastních nohou, aniž bychom vážněji poškodili protivníka, je naprosto udivující. Takový novodobý tanec sv. Víta.

Ukazuje se, že EU, chudáček, za to nemůže. Je mentálně nedostatečný, V centrále je paralýza, nevidí skrz zelený zákal, každý si do něj může podle chuti kopnout (útoky na nordstrýmy). BOŽE! Kam jsme to zase vlezli! Do čeho jsme to zase šlápli!

V EU si situaci leckteří státníci a velká masa lidí začínají uvědomovat, ale nevím nevím, jak uspějí proti vědeckému světovému názoru svazáků z centrály v Bruseli.

– Na celé situaci hodně prodělávají Rusové. Na dlouhou dobu jsou zpřetrhány vztahy s EU, s prostorem, který pro Rusy představuje nejpřirozenější směr spolupráce jak ekonomické, tak je to okruh, kam kulturně naprosto bezpochyby patří. Nasměrování na Čínu není pro Rusy to nejlepší ořechové. Když ale musíš, tak musíš. Za všechno se musí zaplatit cena.

Není co dodat. Snad jen, zbaví li nás Putin zeleného úúdělu, seženu pro něj čerstvé voňavé šeříky i v zimně v lednu.

V Rusku proběhl Prigožinův pokus o převrat. Celkem rychle skončil a Wagnerovci posílili obranu Běloruska. U některých jedinců událost vzbudila velká očekávání, že se blíží dovolená na Krymu a tak. Očekávání vystřídalo zklamání. Jak už to tak bývá u lidí, kteří jsou špatně informováni.

Prigožin byl následně zřejmě zabit při letecké nehodě. Vyrojilo se tisíc spekulací, kdo za to může. Ani není divu. Vzhledem k tomu, komu všemu míchal Prigožin polívčičku…

Prigožin, na to jaký měl životopis a co a jak prováděl a mluvil, měl nepřirozeně dlouhý život a jeho smrt byla k s přihlédnutím k jeho životopisu naprosto přirozená.


– Vítězem (ve smyslu vítězství Pyrrhova) jsou USA. Rozesraly dlouhodobě vztahy Evropy s Ruskem, Zničily konkurenceschopnost Evropy, což je jejich dlouhodobý cíl. Bohužel se jím ale podařilo přitlačit Rusy k užší spolupráci s Čínou a to se rovná z dlouhodobějšího hlediska prohře.

USA mají našlápnuto k mnohem grandióznějšímu vyvrcholení. V boji o dolar a udržení hegemonie není žádná cizí oběť dost velká a nevylučuje se ani rozpoutání jaderného armageddonu. Pak už nás problémy s ropou, plynem a pšenicí nebudou zajímat.

Spolupráce Ruska s Čínou leckomu v USA vrtá hlavou. Samozřejmě kromě těch, kterým už v hlavě není co vrtat a už to tam mají dost rozvrtané. Takový fungl nový kandidát Republikánů na prezidenta Ramaswamy to chce změnit a s Rusy se smířit. Takový Trump chce ukončit válku do 24 hodin. Docela věřím, že Lipavský, Černochová a celá pětikolná vláda neklidně spí. To když se stane, budou za hodně velké VOLY.

V USA se příští rok, podle toho, jak to z vnějšku vypadá, může stát ÚPLNĚ VŠECHNO. A podle toho, co se stane, se taky bude odvíjet válka na Ukrajině.


– Vavřínový věnec vítěze si na krk pověsil žlutý závodník. Sitting Ping se usmívá. Ani Mona Lisa se nesměje tak tajuplně. Proč by se neusmíval, když si zajistil podporou Ruska, laciné suroviny zajišťující rozvoj jeho velké země na dekády dopředu. Číňany s Rusy v zádech může těžko něco vážně ohrozit, mají široký prostor pro manévrování.

Není co dodat – jen že si Číňan toho prostoru k manévrování patřičně užívá, stává se patronem urovnání dlouholetých nepřátelství, tiše podkopává dolar – sloup moci USA.

Dost pravděpodobně zní z úst nynějšího velvyslance ve Vietnamu pana Komoníčka předpověď, že toto století bude asijské a Evropa se stane pouze nejzápadnějším výběžkem Asie. A že se máme starat, aby nebyl dopad do této reality příliš tvrdý. Za mně. Pan Komoníček je můj favorit na ministra zahraničí.

Za sebe jen prohlašuji (a stále i 12.9.23 platí)– nedlužím nic ani Rusům, ani Ukrajincům, ani Američanům, ta válka, co se vede na Ukrajině, není moje válka, nebojuje se tam za mne nebo mé zájmy, nic dobrého pro mě z ní nekyne a proto vyzývám Fialu a pětikolku, nepodporujte válku, nefinancujte prodlužování, nezatahujte nás do ní. Zasaďte se o její co nejrychlejší zastaveni a minimalizujte co nejvíc ekonomické dopady. Nikdo nemá zájem vaši ideologickou zaslepenost platit životy a penězi ze své peněženky.

Admirál

43 thoughts on “Hodnocení událostí na Ukrajině IV

 1. Telegram:
  Tak vás zdravím . Po delší době se mě vrátila má pravá ruka z UA z Ternopilu kde jsem sem dával fotky . Nu a pochopitelně je zarmoucen jak to na UA i s vojáka kteří tzv za UA bojují chodí .
  Tak tedy , ti kluci mají munice i raket dost , ale mají předepsáno jen několik střel které můžou vystřelit za týden ..a to i když najdou bod protivníka , musí se zeptat jestli mohou střílet , přijde odpověď kde je jasně řečeno ano ale 200 m vedle. Můžou bojovat jen krátkou distanc.
  Výbava , výbava vojákům chybí jelikož prostě není vydána ne že není ale není vydána dokud ji nikdo nezaplatí . Pan Zelensky založil privátní firmu která dává objednávky západu na výzbroj a výstroj tato firma to prodává státu který řídí zase pan Zelensky. A takových privátních je mnoho . Co se týče normální výbavy ať už utěrky , ručníky , medikamenty atd. Vše se prodává přes privátní prostředníky kteří jsou blízcí z UA parlamentem a politikou a patří ve většině případů UA politiky .
  Nu a perla vybudování UA , jako budovy , silnice , infrastruktura a podobně je rozdělena mezi Čínu, USA, UA a RF a teď pozor ne nerozdělili se jen tak . Jsou na tom domluveni mezi sebou na základě smluv . Čína například bude budovat nové budovy jako teď v Číně za pomoci nové technologie . Jen tak na okraj aby se taky vědělo jak to chodí.
  A teď bez zájmu i ti kluci má UA neví proč a za co mají bojovat když vlastní lidi na ně serou . U rusů branců a jednoduchých vojáků to není jinak . Je jedno pro co jste , je to jen byznys a ten má své zájmy tečka . Je jedno kolik lidí na jaké straně zemře .
  Co se týče rusů mají předepsáno stejně kolik a kde co mají vystřílet jestli trefí nebo ne .

  1. Homer: Teorie spiknutí mocných? To by nešlo zvládnout koordinovat v takovém rozsahu. Válka je jak rozvodněná řeka, kde tok můžou směřovat hrázemi, ale těžko je možné kontrolovat každou kapku vody.

  2. „…a to i když najdou bod protivníka , musí se zeptat jestli mohou střílet , přijde odpověď kde je jasně řečeno ano ale 200 m vedle“
   horuci kandidat na pičovinu roka…

 2. Pan velvyslanec se jmenuje Kmoníček, nikoliv Komoníček.
  A já bych ho brala nejen jako ministra zahraničí, ale klidně i na post prezidenta.

 3. Autor článku, Admirál, se mýlí v jedné věci. Dost podstatné: „Poskytnout svou zemi jako bitevní pole pro souboj mocností a své občany dodat jako „kanonen futer“, to je „geniální“.“ To není jejich země a jejich lidi. Oni přece věří, že jejich vlast či spíš země zaslíbená leží na Blízkém východě, a dění, jako je to současné na UA, je údajně přibližuje k událostem zjeveným v jejich nejposvátnějších spisech. V takovém případě přece není žádná cizí oběť dost velká.

 4. Histórie se nikdy neopakuje v identické podobě, ale přesto je poučná.
  Před pár dny jsem dočetl „Napoleonovo tažení 1812“ od jakési francouzky (jméno jsem neudržel a už nenajdu – zapůjčeno v knihovně). Takové ne úplně špičkově odborné, leč dobře čtivé a se spoustou citací z dobové korespondence ruské i francouzské.
  Autorka se zaměřila spíše na osudy obyčejnějších lidí z obou stran, než jen na generály a maršály. Trochu mi to připomínalo současnou situaci – obrovské ztráty na lidech i materiálu, které Rusové ustáli, Francouzi však nikoliv.
  Podstata ruského vítězství spočívala tehdy nejen ve využití obrovských ruských prostor, ale především ve sjednocení Rusů od mužiků po cara. Oni jim totiž sáhli na vlast…..
  Jeví se mi, že po historických zkušenostech s Napoleonem a Hitlerem byl prostě Putin vůči KoZa poněkud rychlejší, poučen z minulosti. Ke značné míře sjednocení dochází na Rusi i dnes, jeví se mi.
  Onen Kolář, co je „přítelem na telefonu“ našeho generalissima, se kdysi (ještě dávno před současnou válkou) vyjádřil v Hospodářských novinách, že „… Rus je zvyklý trpět.“ Musím s ním souhlasit – pro vlast jistě. A v tom je pro KoZa zakopaný pes, aniž bych si snad Rusy idealizoval.
  S pojmem „agrese“ je to trochu složitější, než se nám snaží namluvit. Od rozpadu SSSR je Rusko vystaveno agresi, kterou bych označil (vzor: československá „kontrarevoluce“) jako „plíživou“. Vývoj těch třiceti let zde netřeba popisovat – od verbálních slibů až po Minské dohody.
  Opět platí: „Všechno má své meze,“ řekl jednoroční dobrovolník dvojsmyslně.
  Radost z toho všeho nemám…..

 5. Nejvíc získá Čína a Turecko. Prospívá to i islamistům, když nevěřící bojují mezi sebou, na ISIS a jim podobné se pozapomnělo.

   1. Jožka: Generálové AFU si musejí zoufat, když víc než jim prezident naslouchá takovým poradcům. Příliš velké zpoždění stažení z Bachmutu prosadili poradci proti vůli generálů, kteří chtěli ustoupit už dřív. To je jen jeden příklad za všechny, co tam poradci vyvádějí.

 6. Doporučuji shlédnout jedno video – není dlouhé, cca 27 minut. Šéfka a majitelka firmy Petrof Zuzana Ceralová Petrofová dala celkem názorný rozhovor, jak se věci mají.
  Pouze v jednom okamžiku blahořečí, že volby vyhrál Fiala a parta kolem a pokládá to z správné, nicmé.ně jinak celých 27 minut běduje nad stavem věcí s výsledkem, že ve firmě Petrof vlastně už delší dobu běží realizace plánu na přesun výroby někam jinam.
  Ta ženská upřímně věří, že Fiala je naše výhra jen nějakým nedopatřením se věci nedaří a je stále hůře a hůře. Prostě neúmyslné nedopatření, vše je jinak v cajku … jen stačí trošku poštelovat, odstranit nějaké zjevné nedorozumění

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/audio-podcast-ptam-se-ja-chystame-presun-casti-vyroby-do-zahranici-rika-sefka-legendarni-firmy-na-piana-236507

 7. Autor se mýlí. Černochovou navéknout do maskáčá a vyslat v čele praporu tvořeného sněmovnou, senátem a generálním štábem dobývat nějakou aktuálně dobývanou vesnici na ukrajině.

  1. AfD je je jenom NSDAP bez Hitlera. Nechápu co to má společného s českými vlastenci, které ty nácku posměšně nazýváš „flastenci“ stejně jako ti náckové za války.

 8. Ukrajinský boj za nezávislost vedl k tomu, že horda Kyjev nedobyla a ukrajinský národ pořád existuje.

  Se z toho poserte. Patříte všichni poněmčit, protože je o národní nezávislosti jen kvákáte, ale ve skutečnosti ji odmítáte.

  1. Takže USA jde o „národní nezávislost Ukrajinců?“
   Kde jste na to přišel?
   A jde Ukrajincům také o národní nezávislost třeba Maďarů? (S Poláky a Čechy si to vyřídili už v minulosti).

  2. Sudeťácké šidélko bylo toho dne poněkud neklidné … a tak nám zase hezky a průkazně vykouklo, což, broučku? 😀

  3. Přejme Ukrajinkám a Ukrajincům aby , až zvítězí, měli ve vládě a na postech v institucích konečně takové lidi, kteří nebudou krást ze státního, nebudou korupčníky, kterým je národ ukradený, kterým jde jen o to si nahrabat. Ať tam vládnou kompetentní a slušní lidé.
   Prosperující , skutečně demokratická Ukrajina by tak mohla být i vzorem Rusku.

 9. Amen…

  Verim, ze v planu UA nacalstva to nemelo chybu. Nechaji se platit a zasobovat ze zapadu, kdyz zadupou na vychod, tak ten se rozpadne, jako vedlejsi ucinek dojde k procisteni UA o odporne moskaly a stat ziska novou ideu „ochrance civilizace“ a nasleduji uz jen sama pozitiva a socialni jistoty.

  Tady hledejte koren jejich postoju soucasnych i cerstve pomajdanskych, kdy mistrovali kde koho a „jednani“ v jejich pojeti znamenalo, Ukrajina rekne a vy udelate.

  No, nejak jim do toho ta realita hodila vidle. To se bez zpetne vazby stava kazdemu systemu.

  1. pořád tady převládá pocit, že ukrajinci o něčem rohodli, nerozhodli, západ dosadil svoje lidi, a ti jen plní příkazy, proto Zelenský místo Porošenka. Porošenko se vyprofiloval díky majdanu, Zelenského stvořili od nuly.

   1. No, rozhodli se. Byt nastrojem. Kladivem. Ale nejak zapomneli na to, ze kladivem se mlati a kdyz se rozbije, tak se vyhodi.

 10. Hlavnym porazenym su Juesej. Pac sa im podarilo za rok a pol komplet zdegradovat status dolara.
  FIRE u nich teda ide nenavratne do kopru.

  A to rus este ozaj nezacal a snazi sa nevyrusovat nepriatela (UA), ked robi jednu chybu za druhou.
  Predpokladam, ze hlavne rus caka na moment, ked sa poriadne seknu amici. A amici si o to koleduju v jednom kuse.

  Vycuvat z tejto slamastiky nepojde len tak. Pre USA to bola velmi zla investicia a budu mat obrovske problemy sa z toho vyvliect.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *