18 července, 2024

Buďme u toho

Sledujete situaci v hentej naší – vaší EU? Už vám majnstrýmová média řekla, jak dopadl pád vlády v Lotyšsku? Kurňa, už je to nějakou dobu, ale když si dáte takové heslo do vyhledávače, tak vám to vyhodí nějaké staré volby. O současném dění se mlčí, mlčí, mlčí. Víte proč? Ono to tam nedopadlo zrovna dle líbodémo představ… Nebudu to teď víc rozebírat, oni tam stále ještě jednají, ale na Litterate se brzy objeví fundovaný článek od Martina Kunšteka, ze kterého se dozvíte všechny podrobnosti.

A víte něco o tom, jak vypadá předvolební situace v Holandsku? Tamní líbodémo vláda chtěla farmářům vybít krávy, ti si založili stranu a volební průzkumy jim věští takový úspěch, že sám strážce klimatu Timmermans opustil své teplé místečko v Bruseli a šel kandidovat jako hlavní lídr za svoje Socialisty, v naději, že právě jeho neomarxistická osobnost zachrání grýndýlové preference… I toto téma na Littterate Martin Kunštek zpracuje…

Víte, jak vypadá situace v Rakousku? A nebo v Polsku? Tam také budou mít brzy volby. A také to tam pro líbodémo nevypadá nijak zvlášť dobře.

O tom, že se v Německu snaží ti praví demokraté zrušit AfD, to k nám proniklo… Ale už méně k nám pronikly hlasy saského premiéra, který se staví proti sankcím na Rusko a požaduje opravit Nordstrým. Proč to najednou říká? On prohlédl? Zjistil, že Putin je kámoš? Ne, on prostě zjistil, že jestli nezačne alespoň trochu říkat to, co říká AfD, tak po volbách dopremiéruje.

Ještě tak trochu tušíme, co se děje na Slovensku, protože strašení Ficem se dostalo i do našich pravdomluvných médií, ale jinak je ticho po pěšině. Přitom do voleb tam mají zhruba čtrnáct dní. Když Slováci volili Čaputovou, tak ještě nevyhrála, ale už jí byla plná Česká televize.

A víte proč? Protože kdyby Česká televize začala referovat o tom, jak se mění politické klima všude okolo nás, tak by nám na demonstraci už zřejmě nestačila Letná. Ono se to liberálům sype úplně všude. Prostě to přehnali. S bojem za klima, s emisemi, s grýndýlem, s hubením dobytka, s cenzurou… a hlavně s válkou, kterou… nevyhráváme. Samozřejmě se ta válka na Ukrajině bude jinak jevit Lotyšům či Polákům a jinak neutrálním Rakušanům nebo Němcům a ještě jinak Holanďanům, jejichž LNG terminály jedou na 200%. Ale pokud válku prohráváme, prohráváme ji v Polsku, Lotyšsku i Holandsku a je to znát.

Jasně, konzument našich pravdomluvných médií, ten je v klidu. Svět je v pořádku, Ukrajina slavně vítězí, už pronikla minovými poli a odteď už žene mužiky zpátky za Ural. Petr Fiala je nejlepší premiér, který snižuje náš státní dluh a ti, co nadávají, to jsou prostě je nenažraní a žijí si nad poměry. Obzvlášť samoživitelky a důchodci si žijí nad poměry…

Ale kdyby Česká televize informovala o tom, jak vypadá situace všude kolem nás, tak už byla Pětikolka dávno na smetišti dějin. Takhle dává Blyštivému Péťovi ještě chvíli času…

Proč to všechno píšu…

Jestliže se to sype všude kolem, sesype se to i tady. Stejně jako v roce 89. Jeden den tu vládla Strana s velkým S, jeden den jsme patřili na východ, nemohlo to být jinak a nešlo, aby se na tom něco změnilo. Měli jsme spoustu mezinárodních úmluv se Sovětským svazem, byli jsme spojenci v rámci Varšavské smlouvy, nic z toho se nedalo vypovědět…. a pak jsme se ráno probudili a nic z toho neplatilo. Všechny ty smlouvy byly cár papíru. Jak jsem nedávno psal, lidské rozhodnutí se dá jiným lidským rozhodnutím změnit. A je úplně jedno, že jsou to smlouvy, které měly platit na věčné časy.

V roce 89 do těch změn mluvili ti, kteří byli na náměstí. Ti, kterým dav tleskal. Ti, kteří byli připraveni, kteří dostali zpravodajské školení, kteří dostali igelitky plné peněz a kartony cigaret… Ale nebyli tam jen Chartisti… Byli tam i kluci z Prognosťáku, kteří ještě o pár dní dřív říkali Lorencovi „šéfe.“ Byli tam i další, nečekaní a vlastně nezvaní. Například Miloš Zeman… Toho tam vlastně nikdo nechtěl… Ale on prostě byl v OF, protože ve správnou chvíli šel okolo a nakonec byl hybatelem naší politiky až do roku 2023.

Šimon Pánek má svého Člověka v tísni a dodnes hýbe politickými figurkami. O Kolářovic rodině ani nemá cenu mluvit. Marek Benda? Furt je tam. I KSČM ještě v roce 2021 byla parlamentní strana. TOPka je jen reinkarnace bývalé Unie svobody nebo ODA. Až s Okamurou a Babišem se do politiky dostali lidé, kteří nebyli spojeni s událostmi roku 89. Ale některým to vydrželo až doteď. Třicet čtyři let po revoluci… Tak moc bylo důležité být tenkrát ve správnou chvíli na správném místě.

Přijďte v sobotu na demonstraci. Zatleskejte těm, které byste si dovedli představit v čele země a vypískejte ty, které tam v žádném případě nechcete. Ono to začíná praskat v celé Evropě. Dřív nebo později to dojde i k nám. A kdo u toho bude, ten do toho pak bude dlouhá léta zasahovat. A ten, kdo zůstane doma, protože nic přece nemá cenu, ten se pak bude divit, že dějiny zase nevzaly v potaz jeho názor a místo aby se to dělalo podle něj, tak se to bude dělat podle Rajchla.

Protože ať chcete nebo nechcete, Rajchl a PRO si to odpracovali. Oni vědí, kdo tam na Václavák přijde a také vědí, kdo tam nepřijde. A když tam někdo nepřijde, tak nemá moc smysl artikulovat jeho názory. Když nepřidá na hromadu ani svůj jeden kámen, nemá smysl se ho ptát, jak by to chtěl mít v Kotlince uspořádané.

Hele, ona ta Česká televize obrátí pak v jeden den naráz. Večer budeme ještě pevnou součástí západních struktur a ráno nic z toho nebude platit… a ti stejní Řezníčkové a Moravcové budou říkat, že se národního vítězství nemohli dočkat a strašně trpěli pod kuratelou režimních ředitelů a budou se vyvracet z vlastizrádných smluv se včerejšími protektory.

Nemyslete si, že se nic nikam nehýbe. To jen tak vypadá. Když máte roztlačit vlak, tak on nebude hned v plné rychlosti. Setrvačnost neoblbnete… Všude se to hýbe… dokonce tak moc, že si toho všímají i papaláši z eurounijní stratosféry a vracejí se domů, ve snaze si zachránit zadek.

I ta válka na Ukrajině se hýbe… maršál Petrla to raději přestal komentovat. Jednoho dne se to provalí a budoucnost budou určovat ti, co u toho budou. Přijďte na demonstraci a buďte u toho. Pokud si počkáte, až to spadne, tak tam bude takový nával, že se na vás zcela jistě nedostane a předběhnou vás i Holubová s Klusem. Tohle oni umějí ze všeho nejlíp.

Chápu, proč na demonstraci nejdou voliči Babiše. Těm stačí jen počkat. Chápu, proč tam nejdou voliči SPD. Ti mají své jisté. Ale pokud to chcete jinak, než jak to chtějí Babiš či Okamura, tak byste tam jít měli. Je třeba sypat na největší hromadu a alespoň svým malým kouskem ovlivnit, jakou chceme budoucnost… Nevím, jestli to přijde teď, ale jednou to přijde, bude to jako obvykle nečekaná rychlovka, moc bude ležet na ulici a vezme ji ten, který u toho bude. Měli bychom u toho být… Ať víme, koho pak máme a nebo nemáme volit.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý kdo pošle dar alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihu (nebo knihy) z nabídky.  

149 thoughts on “Buďme u toho

 1. Lidé čtěte,
  V Plzni se to už zřejmě nějak „sesypalo“,
  takového násilníka by asi nebylo škoda poslat okamžitě do první linie a „návrat nežádoucí“,
  chudák chlapeček…..,
  s takovými násilníky bych já tedy neměla ani špetku soucitu.

  https://www.krimi-plzen.cz/a/napadeni-6leteho-chlapce-ocima-hlidek-mestske-policie-plzen/
  Odtud:
  „Vyjádření záchranáře zasahujícího na místě
  Krátce po vydání původního článku ho okomentoval jeden ze záchranářů, který na místě zasahoval: „Bohužel žádný článek nemůže popsat dost přesně realitu. Byl to výjezd, který si budeme dlouho pamatovat… S takovou brutalitou vůči dítěti jsem se dlouho nesetkal,“ napsal nám a dodal, že oceňuje skvělou práci hlídky městské policie na místě.

  SOUD útočníka nevzal do vazby …“
  *********************
  MAJKA:
  CO se nám to tu zavádí za divné soudní rozhodnutí okolo obětí – dětí,
  tady „vyšetřování na svobodě“ ….,
  copak nehrozí od takové kreatury další násilí, útěk…,
  když ani se šestiletým neměl slitován?

 2. Premiér Petr Fiala je i přes výrazný pokles popularity jeho vlády a kritiku odborníků přesvědčený, že vláda postupuje správně. Odmítá výtky, že by se vláda dopouštěla chyb, nedělala dostatečné reformy nebo málo šetřila ve stále prázdnější státní pokladně. „Cítím důvěru lidí. Až uvidí výsledky vlády, tak řeknou: Udělali jste to dobře, dám vám znovu důvěru,“ míní v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

  1. Ale my taky pořádáme Sousedskou slavnost.
   Vybereme peníze, koupíme sud piva, ženské napečou sladké, chlapy upečou maso a pak si povídáme a slavíme, že máme navzdory vládě co žrát a pít.
   Kolik asi vybrala paní velkomožná od přátel ve sněmovně?

 3. Mám dotaz ? Četli jste příspěvek pana Dvořáka – Co může dělat každý aneb: O reálné moci „Františků“.
  Pak je mi divné, proč napsal pan Vidlák ta „hodnocení“ ANO a SPD ? Sám hovoří o sjednocování všech, co jsou proti vládě a teď jsou oni – Rajchl a spol. jedinní, kteří to opravdu chtělí a něco PRO to dělají. Jsem volič SPD, ANO nemusím, ale byl jsem na demonstracích, byl jsem na Pochodech pro mír, odstranění téhle vlády si přeji, ale napsat :“ Chápu, proč tam nejdou voliči SPD. Ti mají své jisté.“???
  https://email.seznam.cz/download/j/kU6zK567haPJQpY7KcRYzsAJgUm3c5Sfn7IncnUrLqGr0d66uZInnOgfsqH0q74tMTfKuT8/lide%20proti%20vl%C3%A1d%C4%9B.jpg
  Sjednocovat, přátelé sjednocovat, jinak to nepůjde.

  1. Myslel jsem to tak, že chápu, když voliči SPD půjdou na svojí demonstraci a voliči hnutí ANO na demonstraci nepůjdou. Oni mají své lidi ve sněmovně a budou je volit. Ale samozřejmě vím, že celá řada voličů hnutí ANO i SPD na tuto demonstraci přijde a budu za ně rád. A vůbec mi nevadí, když pak budou volit Babiše nebo Okamuru.
   Můj dnešní apel by směřován k těm, kteří Babiše ani Okamuru nevolí a nechtějí ani Rajchla. To znamená, že nebudou mít vůbec nic, protože jejich hlas zase propadne. Pořád platí, že v minulých volbách propadly hlasy, které by dohromady daly čtyřicet poslanců.

   1. Já to také myslel tak, že není potřeba psát, že voliči SPD půjdou na svoji demonstraci (a jak to víte?). Spíš bych očekával od Vás pozvání“ všech lidí dobré vůle“, především těch, kteří ještě na demonstracích nebyli aby přišli a apel na voliče SPD i ANO by se přidali. Okamura se chová jako předseda opoziční strany, ale on není vůdce, který by oslovil a strhl lidi.
    Osobně (i s manželkou) bych se velmi rád PRO demonstrace zúčastnil, ale není to vůbec snadné kvůli vzdálenosti od Prahy (více jak 300 km-východní Morava) a věku. Pokud by byla demonstrace např. v Brně, Olomouci nebo Ostravě, určitě bych tam přijel.
    A přeji si a doufám, že bude 16. září plný Václavák.

   2. Až budu mít chvilku času, kouknu se, kolik hlasů „propadlo“ v předchozích volbách (2017 a dále do historie). Myslím, že ten milion je celkem obvyklý.

 4. Někteří z nás se z různých důvodů nezúčastní a zatím nenašli tel.číslo pro podporu,
  dám sem „CTRL C“ z ofic. stránky PRO:

  …. Alespoň touto formou budete v sobotu s námi a i Váš hlas se bude počítat.
  Naším cílem je ukázat, kolik je v naší zemi lidí, kteří se nenechají zmanipulovat mainstreamovou propagandou.

  Předem za tuto projevenou podporu všem ze srdce děkujeme!

  Psát můžete až do 16.9. do 13:00 hod.

  Telefonní číslo pro vaše sms:

  775 177 479

  Cena SMS je dle Vašeho tarifu, nejedná se o dárcovskou SMS
  —————

 5. Cit.: „Všechny ty smlouvy byly cár papíru. Jak jsem nedávno psal, lidské rozhodnutí se dá jiným lidským rozhodnutím změnit.“
  Vidláku, nemáte pravdu. Pokud jste slabší, tak smlouvy musíte dodržovat. Tak nás učí dějiny.
  Jinak ale souhlas. Rubikon překročen a jen se čeká, kdy se to sesype. Fiala to holt vzal zkratkou a zaslouží si poděkování, ne vypískání.

   1. Asi tak. Jen si nemyslím, že pokud stát napaří bankám a výrobcům elektřiny 50% daň, že vybere násobně víc. Spíš nevybere skoro nic, protože oni budou optimalizovat a zisk se bude realizovat (a danit) mimo ČR.
    Podobně dopadne vláda s ohlašovaným plánem na postupné zdražování cigaret a alkoholu. Opět nevybere víc, lidé si jej koupí v Polsku nebo budou vyrábět doma. A jako bonus se rozjede šedá ekonomika.

  1. re Eta :

   S hesly „Nejsme jako oni“ a podobné, běžte do háje. Teď chtějí stíhat exprezidenta Zemana, snad za vlastizradu?! A vy se bojíte vypískat Fialu, který nás zavlekl do bažin.

  2. Já to řeknu ještě jinak Eto – pokud je někdo silnější, může si dodržování smlouvy vynutit. Ale… je ten někdo ještě silnější? Podívejte jak silní byli Američané v Afghanistánu…. a pak jednoho dne už tam nebyli vůbec.

   1. Ale nebudete to s Rajchlem zkoušet v praxi? Že, ne?
    Něco jako vyvlastnění ČEZu či vystoupení z EU. A čekat, jak to dopadne.

    1. Vystoupení z Rakouska – Uherska nás taky stalo miliardy.
     Zaplatili jsme přes polovinu reparací, ačkoliv počtem obyvatel jsme polovinou nebyli.
     Co jsme získali?
     Místo u vrat do paláců těch Západních hodnot.
     V Mnichově nás za to odměnily..
     Dneska se paktujeme s těmi stejnými podrazáky.

 6. Tak to dokázali! Udělali z Mašínů hrdiny a bojovníky za svobodu.

  Do boje o amerického Oscara půjde snímek o Mašínech Bratři
  Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vybrala kandidáta na amerického Oscara. Akademici v hlasování rozhodli vyslat do boje o cenu americké Akademie filmového umění a věd film Bratři režiséra Tomáše Mašína. ČFTA informaci zveřejnila v úterý.

  Drama vypráví jeden z největších příběhů studené války, bratrů Mašínových, kteří se rozhodli se zbraní v ruce opustit komunistické Československo.
  https://www.novinky.cz/clanek/kultura-bratri-ceska-filmova-a-televizni-akademie-cfta-vybrala-kandidata-na-americkeho-oscara-40443331

  1. Už byl natočenej film o gangu Baader-Meinhofová, o Tedovi Kaczynském, o Šakalovi.
   Nic novýho.
   Ještě by mohli natočit arabové něco o 11. září, bylo teď nějaký výročí.
   A palestinci o olympiádě…

  2. Tudíž je tím vlastně řečeno, že je legitimní zavraždit příslušníka policie-sluhu režimu, pokud daný režim považuji za zločinný. Je to tak, nebo se pletu úplně? Není tu nějaká odbornice, např. Danuše Nerudová, která by předložila kromě důchodové reformy i právní výklad tohoto problému? Děkuji

    1. Copak chlapče? Hádám byls kovanej soudruh a od devadesátýho si na komanče otvířáš hubu, viď ty hrdino. Takových tu máme. Mohl bys být i prezident, považ….to už musíš být řádná kapacita, vole.

    2. Jak jste tento diskusní příspěvek myslel? Alef dokonce dal na blog celý text o tomto přepisování dějin, o tom, že vrazi jsou tady již za hrdiny, takže by mě docela zajímalo jak jste to myslel. A vůbec se nedivím asdfasdf že vás zhodnotil jak zhodnotil, na mě to také působí (ale třeba se pletu) dost podobně.

  3. Přiznám se, že když jsem před více lety četl knížku o Mašínech, tak jsem měl rozporuplné úvahy, kam až může člověk dojít. Dodnes jsem tohle téma absolutně nezpracoval. Snažil jsem se vcítit do pocitů těch bratrů i těch obětí a nakonec jsem došel k závěru, že to co dokázali oni já bych nedokázal.
   Boj za svobodu určitě předpokládá osobní oběti a hranice, kam až lze zajít je u každého člověka někde jinde. Bratři Mašínové to vzali od podlahy a servítky si rozhodně nebrali a za svou pravdu byli ochotni položit i svůj život, neboť tady byla totalita. Já dodnes tápu, jestli konali dobře nebo nekonali, ale když je dnes oslavují ti dnešní komunistobijci, kteří mají rozhodně blíž ke komunistům , než sami deklarují, nabízí se mi otázka, zda nemají strach, že se dnes opět nenajdou noví “ mašínové“ , kteří vezmou spravedlnost do svých rukou a nepokusí se napodobit jejich dílo? Je dnes malá, nebo velká totalita a jak proti ní bojovat, když se každým dnem ukazuje, že na Pětidemolici je každá demokracie krátká?

   Prosí, berte můj příspěvek pouze jako úvahu.

 7. Jsem dlouholetý volič SPD a stejně na tu demonstraci jdu. A bohužel čím dál více zjišťuju, že má Vidlák tak trochu pravdu s tím, že ANO a SPD mají své jisté a víc ani nechtějí – SPD dělala do roku 2019 dost, líbila se mi práce Davida v EU atd., ale od covidu už to nestačí. Co nejvíce (SPD a ANO) udělali? Stoupli si k pultíku a zablokovali tak schválení okradení důchodců o celý jeden den…..To je naše nejsilnější vlastenecká strana + naše nejsilnější opoziční strana? To je maximum co dokáží pro lid udělat? Ti nahnědlí progresivci v minulém volebním období blokovali dovolení rady ČT snad rok nebo jak dlouho. Dokonce i Lubomír Volný to sám dokázal blokovat déle – některá opatření počas covidu, než ho policie násilím odvedla. Nevím koho volit, Vacek se mi taky nelíbí, ale to, co dělala SPD už ani zdaleka nestačí…… Do roku 2019 včetně to stačilo, teď už ne. Bohužel. Tím neříkám, že mají vzít zbraně, ale mohou tak silně blokovat jednání a obstruovat na maximum a vyzvat občany ve velkém do ulic, aby to způsobilo něco jako ústavní krizi. Cožpak demokratické principy země nejsou narušeny? Jsou a jak.

  1. Jestli jste si nevšiml naše „demokratická“ většina v parlamentu silně omezila možnost poslanců vyjadřovat se v diskuzi. Neomezenou délku projevu mají, pokud se nepletu jen předsedové stran, ostatní poslanci to mají zkrácené asi jen na 10 minut. Jestli se také nepletu je omezen i počet příspěvků do diskuze. No a vzhledem k tomu, že máme v parlamentu jen dvě opoziční strany (i když ANO s ?), opravdu se hlasování nedá blokovat donekonečna. Ty dvě slabé opoziční strany tam jsou i díky Volnému, kterého v příspěvku chválíte.

   1. Tak jest,
    nakonec i to je mimo jiné předmětem ústavní stížnosti na „paskvil“ na jedno vytření si s důchodci
    a další ústavní stížnost na druhou novelu od 1.10.2023 bude nejspíše následovat…

    108 si přece odhlasovala na „okrádačku“ zkrácené jednání dokonce ve stavu legislativní nouze.
    A bylo jim to málo, tak „poručili po liberálně-demokraticku “
    ještě i přeskočení obecné rozpravy….

    To si ani Babiš u Rady ČT prostě nedovolil.

    A připisovat pak 5K k dobru, jak zvládala obstrukce dokonce lépe než současná opozice,
    je po čertech (nejen ale i od antiHavlisty) nešťastné….

    A pokud bude i Ústavní soud politikařit, 108 se odváže úplně…..

    1. Oba máte pravdu, ale je to jako v tom vtipu, kdy se baví Jugoslávec s Čechem, proč že tady nevedli pořádný odboj a Čech kontruje s tím, že to bylo zakázáno. Když jde o pouliční bitku na život a na smrt, tak se nehraje na gentlemanské manýry. Chápu – progresivci jsou chráněni systémem, tuto výhodu druhá strana nemá a tak si může dovolit mnohem méně.

     ALE

     Pokud by druhá strana opravdu chtěla – upřímně – tak by toho mohla dělat/zkoušet mnohem více. Mlátí pantem od Fialy z SPD přes Jermanovou až po Konečnou a kdekým dalším. To je vše. To může dělat každý. Abych ale jen nehaněl, tak jsem rád, že součástí té ústavní žaloby je i stížnost na procesní bod, kdy je označeno za protiprávní právě to omezené vystupování zákonodárců z opozice.

 8. Vidláku, opakovaně děláte velkou chybu, když šijete do VOLIČŮ Babiše a Tomia. Není problém rýt přímo do těch dvou, ale jejich voliče nechte, prosím, na pokoji. Takto se opozice nedá nesjednotit.
  Když nepříjdou v sobotu na Václavák voliči ANO a SPD, tak tam bude lidí jak v Příbrami na lize.

 9. U nás je PS horšia ako komunisti v 1948 keď s Gotwaldom prevalcovali čo sa dalo. Uvádzam z FB jeden názor kovaného liberálneho demokrata a názor si urobte sami. „Fico sa stal hovorcom politického CYNIZMU a lacného POPULIZMU – t.j. síl, ktoré vážne ohrozujú nielen stabilitu SR, ale celého priestoru okolo nás. Jeho euroskepticizmus, útoky proti NATO, ale najmä výsmech hrdinskej obrane ukrajinského národa proti ruskej agresii, ho zaraďuje medzi vážne celospoločenské HROZBY. Mal by byť ešte pred voľbami izolovaný, alebo jeho kryptoboľševická rusofilská strana ZAKÁZANÁ. Ak sa to nestane – znamená to – že demokracia v SR nemá sebazáchovný pud.“ … ja osobne vidím v týchto PS osobách totálne nebezpečensto pre slobodu a demokraciu ………. horší ako bolševici

 10. Nejsem volič PRO a nikdy nebudu, přesto na demonstraci půjdu, stejně jako jsem byl i na těch předchozích. Prostě zastávám princip negativní zpětné vazby z teorie systémů. Pokud si nenecháme nic líbit, žádná vrchnost s námi nebude vorat, ať je to kdo chce.
  V první řadě by nám mělo jít o základní lidská práva, jako je svoboda projevu a svoboda po projevu, právo shromažďovací atd.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *