20 května, 2024

Havlem to začalo, Havlem to končí

Ano, milé děti, o víkendu jsem měl na návštěvě Havla. Tedy… ne Václava Havla, ani v podobě jeho lavičky, ale Jiřího Havla – spolusvolávače dvou největších demonstrací posledních let, dlouhodobého aktivistu, který na svoje hledání pravdy vždycky doplatil, protože vždycky přišel na něco jiného, než co říkala méédia a příliš to ohrožovalo velký byznys. Schytal to od všech samozvaných cenzorů (zdravíme Cempera, ve kterém se všechno to zlo koncentruje), schytal to od režimních psáčů, schytal to od Šafra a Kmenty, kteří si s Cemperem fakt nezadají.

A tak jsme si povídali… A já vám to tak nějak převyprávím bez ladu a skladu, protože témat bylo opravdu hodně:

 1. Roztržka mezi ním a Láďou Vrábelem je urovnaná. Oba budou spolu na pódiu teď 28. října na další demonstraci. Došli k tomu, že rozdíly v pojetí jsou vlastně výhodné. Že je rozumné, jít k cíli více cestami, protože v této chvíli nikdo nemůže vědět, co se ukáže správnější a přímočařejší. Na pódiu s nimi stáli představitelé různých politických stran, říkali různé věci a představovali různé vize… úplně klidně mohou mít různé vize i oni dva. Nakonec to stejně rozhodnou lidé pod pódiem. Když mohli na stejném pódiu mluvit Skála, Majerová, Vondráček a další, tak mohou na stejném pódiu mluvit i oni dva, aniž by v tom byl nějaký problém. Osmadvacátého října to uvidíte sami. Nájemní intervjuci puknou vzteky, protože místo jízlivého psaní rozpadu a tahanic o peníze, budou muset cenzorsky mlčet…
 2. Bavili jsme se o nátlakových akcích… Nemá smysl jen naprázdno demonstrovat a utvrzovat všechny, že to vlastně nemá cenu, protože lidi si zahulákají, uvolní se napětí a jinak se nestane nic, protože ochranka ve Strakovce i poslanecké sněmovně má situaci pevně pod kontrolou. Vláda i poslanci stejně žijí ve své bublině a o protestech si přečtou jen to, co napíše nějaký kovaný a prověřený reportér. Vidlákovy kydy si fakt číst nebudou. Dalším krokem proto bude interaktivní mapa všech poslaneckých kanceláří. Jména, adresy, odkazy na hlasování v posledních letech… a hlavně výzva, abyste jim tam do kanclů začali nosit svoje zálohové faktury. Aby páni poslanci věděli, co vás na to náměstí tak táhne. A aby také věděli, že pokud s tím něco neudělají, budou vyneseni v zubech. Mělo by to být schopné zpětné vazby, abychom se dozvěděli, který poslanec do své kanceláře vůbec nechodí… což já s chutí rozmáznu.
 3. Další věcí je, že my všichni už organizovaní jsme. Každý v této zemi, který se zajímá o politiku, přemýšlí vlastní hlavou a hledá si informace, ten už na nás narazil. Zřejmě už si nás dávno čte, nebo nás dávno zatratil. Ale je tu masa lidí, kteří prostě nechodí na fejsbůk, aby si četli o válce na Ukrajině, covidovém očkování, či o blábolech našeho premiéra. Nepotřebujeme přesvědčovat přesvědčené. Pravda má vlastní energii. Jak je objevena, člověk k ní tíhne automaticky… Ale naši soupeři, ti musejí svoje manipulace krmit neustále. Dnes a denně pořád dokola. To je jediný způsob, jak si mohou udržet nadvládu. Prát lidem do hlavy ráno, v poledne i večer. Nám naopak stačí, když u lidí nastartujeme hledání. Pak už to má svojí vlastní dynamiku. Potřebujeme oslovovat lidi, kteří s námi nemají žádnou zkušenost. V tomto ohledu se osvědčily velké inzeráty v Babišových 5 + 2. Sice to stálo nekřesťanské peníze, ale najednou se na stránkách Česka na prvním místě objevily úplně nové IP adresy a úplně noví diskutéři či čtenáři. Tohle bude také součástí výzvy na nové demonstraci – na tohle bude zapotřebí hodně peněz. Bojovat s majnstrýmem jeho vlastní zbraní – inzerováním. Dostat se k lidem, kteří o nás zatím nevědí. Tak se připravte sáhnout do vrecka – budeme proti majnstrýmu používat majnstrým. Potřebujeme, aby se naše myšlenky dostaly i k těm, kteří na internet moc nechodí… Kdo nemáte peníze, ale chcete pomoci, tak choďte za sousedy. Udělá se pár letáků, které budou k vytisknutí. Obějděte domácnosti v sousedství a hoďte jim to do schránky jako za starých časů.
 4. Také jsme se shodli, že se řítíme do strašného průseru a jsme úplně normálně blbí, když tu zůstáváme a snažíme se něco zachránit. Kdybychom byli pragmatici, tak jsme teď právě dokončovali prodeje našich nemovitostí a kupovali si letenky do nějaké jiné části světa. Jsme hloupí, když se snažíme vzburcovat ty, kteří jsou stále ještě ve fázi popírání, protože až v ní nebudou, nejspíš už bude pozdě něco zachraňovat. Ale stejně jsme tady, bubnujeme na demonstrace, snažíme se něco udělat… a režim už připravuje zákon, kterým nám ucpe huby… v tom lepším případě.

Když jsme si tak povídali, došlo mi to jméno… Jeden Havel byl na začátku tohoto režimu, spoluutvářel ho, byl podporován z Německa a USA, měl na své straně nejsilnější státy světa, lidé mu věřili… a pak se stal prezidentem. Druhý Havel stojí na konci tohoto režimu. Nemá žádnou podporu skoro odnikud, jen různé drobné dary, které si lidi odtrhnou od huby.

Ten první Havel si užil kus šikany, ba i v base seděl. A ze Západu přicházely nóty, žádosti o jeho propuštění, velvyslanci ho měli v agendě… Za tím druhým Havlem žádný stát ani režim nestojí. , nepřijde žádná nóta, nikdo se o něm nezmíní, že jsou případně porušena jeho práva… Ale šikany si užívá dost.

Vlastně je to symbolické. Začali jsme stejným jménem, končíme se stejným jménem. Jeden Havel chtěl, aby tento režim mohl vzniknout, protože předchůdci byli zkorumpovaní a neschopní. Stály za ním americké i německé ambasády… Ten druhý chce, aby tento režim laskavě ráčil odejít, protože jsou zkorumpovaní, neschopní a zaprodaní. A nikdo za ním nestojí.

Oba vidíme, co se děje v ekonomice, oba dostáváme stejné „signály“ z průmyslu. Oba máme podobným způsobem zabezpečené domy i rodiny, oba se obáváme stejných příčin i stejných následků. Oba bychom chtěli, aby se Blyštivý Péťa odporoučel na smetiště dějin, oba víme, že to dobrovolně neudělá a oba si myslíme, že na jeho premiérské angažmá tento národ zatraceně doplatí. Oba bychom tomu chtěli předejít a nám oběma je jasné, že existuje jen bláznovská naděje, že se to podaří. A místo abychom se na to vykašlali, tak prostě děláme alespoň něco…

…. a posloucháme řeči, jak je to zbytečné, jak se to nepovede, jak to nemá úroveň, nemá to organizaci, má to spoustu much a motají se kolem toho sprostí podezřelí… a ještě jsme nedeklarovali, že uděláme tohle a neuděláme tamto, nesplnili jsme podmínky, aby se k nám byl ochoten přidat jeden další diskutér, který se raději s Titanikem potopí, než aby byť jen o kousek ustoupil ze svých pevných zásad a představ. Prostě klasika… Nejlepší je brblat… jakmile člověk vstane, vyhrne si rukávy a pustí se do něčeho, tak to hned schytá… a nejvíc od těch, kterým se snaží pomoci.

Na druhou stranu – mezi Havlem a Vrábelem to nedopadlo počesku… Nevyplnilo se toužebné přání Pětikolky, nevyplnily se chmurné představy čtenářů, jak ti dva všechno zkazí. I tohle se tváří v tvář temné budoucnosti prolamuje. Nedostatek energií nás učí toleranci. Válka za humny nás učí dohodě. Když se uměli usmířit a dohodnout oni, můžeme i my. Ještě není pozdě.

Tak tomu dejte šanci a přijďte 28. října na demonstraci. Musí nás tam být víc, než Chvilkařů o dva dny později…

314 thoughts on “Havlem to začalo, Havlem to končí

 1. Konec liberální demokracie?
  V neděli řekl na Primě v Partii poslanec TOP09 a syn proamerického aktivisty Petra Koláře:
  „Já naopak na rozdíl od kolegy Kobzy souhlasím s kolektivní vinou. Rusku je potřeba dávat najevo, že se chová špatně, že toto chování není považováno za civilizované odpovídající našim hodnotám.
  https://cnn.iprima.cz/souhlasim-s-kolektivni-vinou-rusku-musime-dat-najevo-ze-se-chova-spatne-rekl-kolar-190392
  To je ovšem v naprostém rozporu s principy liberální demokracie, jak nám byly dosud hlásány. Hlavním principem liberální demokracie je převaha individuálních lidských práv nad právy kolektivními. Z toho se odvozuje i nepřípustnost uplatňování kolektivní viny, neboť vina je vždy individuální. Vinu nesou jednotliví lidé sami za sebe, nikoliv za ostatní.
  Ještě silnější je jeden z principů právního státu, a totiž, že děti nezodpovídají za činy svých rodičů.
  Padá tedy neustále nám, zejména politiky TOP09 předhazovaná odpovědnost Čechů za odsun Sudetských Němců? Už se dále nemusíme omlouvat, ačkoliv jsme narozeni dávno po skončení války, za odsun?

  1. V zadnem pripade, protoze jednim z hlavnich, lec nevyrcenych principu liberalni demokracie je, ze zasady uplatnujeme jen na sve oponenty. Svoje poruseni vzdycky nejak okecame.

 2. https://www.youtube.com/watch?v=EHpfsZKGW3M

  Nevím, jestli někdo znáte filozofku Hognerovou – možná jste o ní zaslechli, o jejím odsouzení a dehonestacích, když na jedné straně trvala na tom, že je zapotřebí se postarat o mír na Ukrajině a na druhé straně odmítla přisuzování jednoznačné viny JEN Rusku.

  Mně se rozhovor s ní líbil, je to vzdělaná a moudrá dáma, ale nerad bych dostal vynadáno, takže varuji – je tam dost pasáží o fenomenologii.
  Ale možná si u někoho šplhne, když na otázku, koho považuje za současnou elitu, jmenovala na prvním místě Druláka.

  Je tam pár naprosto srozumitelných myšlenek, kterým by měl porozumět každý.

  1. Hampl:

   „Tak jsme tu měli mírové štváče a teď přišla pirátská europoslankyně Gregorová (ano, ta propagátorka užívání drog) s další lahůdkou – „mír agresora“. Válka na Ukrajině prý nesmí skončit, protože by pak nebyl obyčejný mír, ale mír agresora. Co to vlastně znamená? To by byl jako mír jenom pro agresora a pro napadeného by pokračovala válka? To by kluci z napadeného národa dál umírali na bojišti? Samozřejmě, že ne. To s námi jenom gaučová válečnice manipuluje. Aby nám slovo „mír“ začalo připadat hnusné a zbabělé. Abychom se učili milovat zabíjení a umírání.

   Ono je to stejně určené omezené jenom bublině gaučových válečníků. Škoda, že nemůže vysvětlovat matkám, manželkám, milenkám a dětem zabitých, že kdyby jejich blízcí neumírali, byl by to „mír agresora“. Škoda, že nemůže vysvětlovat klukům s utrhanými končetinami nevýhody „míru agresora“. I když, kdo ví. Možná by to zvládla. V roce 2015 mi jedna liberální novinářka s vážnou tváři řekla, že je připravená podívat se do očí matce oběti migračního násilí a říct jí, že život její dcery má menší hodnotu než princip volné migrace. Teď to slyšíme o válce.

   Princip gaučového válečnictví je pořád stejný. Ti nejzbabělejší ze zbabělých volají po krvi.“

   1. „s vážnou tváři řekla, že je připravená podívat se do očí matce oběti migračního násilí a říct jí, že život její dcery má menší hodnotu než princip volné migrace.“

    Škoda, že to reálně nevyzkoušela. Určitě by to pro ni byla osvěžující zkušenost.

    1. Jsem ochoten a schopen stanout tváří v tvář matce, otci, rodiči, sourozenci či příbuznému už jen napadené osoby, i komukoliv, kdo tu tupou, drzou, arogantní, vypatlanou a sjetou MEGABLBKU alespoň pořádně propleskne ( klidně opakovaně ), a PODĚKUJI MU.
     Těchto parazitů se jen volbama nezbavíte – doufám, že to mnohým dochází… Aha, nedochází… Klasika…

     1. Ja doufam ,ze takova matka jednoduse takovy svini kopne rovnou okovanou botou do ksichtu..
      Kazdymu co si zaslouzi..O co si koleduje..

      1. Ano, být tou matkou, rodičem, blízkým, tak tu pirátskou čubku nikdo nedá dohromady…
       Kde jsou ty časy, kdy šlo na veřejnosti inzultovat Pěstí šéfa největší opoziční strany – né, že bych se chtěl toho mamlase nějak zastávat, ale udělat to dnes třeba Pekařce, tak je Vaše hlava na pražských hradbách, jako kdysi…
       Nebo když modří z luxusních aut za rohem vyplaceli v hotovosti idioty, co házeli na socany při volební kampani v R. 2006 vejce i kameny… Nebo když dnešní vládnoucí strany organizovaly odpolední a noční protesty před soukromými bydlišti tehdejších vládních představitelů, souhlasily s nimi v médiích… Vyřvávalo se tam do noci, že je nechtějí za sousedy, došlo snad i k poškození fasád… Za potlesku médií a kreatur v opozici… Když i za účasti těch dnešních demokratů, a na jejich popud „demonstranti“ měli rakve a šibenice…
       Stálo by za pokus té tupé náně alespoň jednu vlepit…

      2. Pardon, autorkou byla liberální „novinářka“, odpad a ŠPÍNA společnosti… A ne deprivantka z Pirátské smečky – místo pirátské mělo být novinářské… Omlouvám se…

   2. Renata Kalenská, z Deníku N , jinak trvale v USA, uklidnila Tachecí.
    Je úplně fuk, jestli republikáni anebo demokraté. Ukrajinu podporují všichni.
    Lid to nezajímá, ty miliardy pro Zelenského jsou pod jejich rozlišovací schopnosti. Řešej potraty a gendery a jiné závažné věci.

  1. A pak že je Covid jenom chřipečka. Oni asi ani ti Číňani ve Wuhanu, kteří dělali výkum na zakázku USA, nevěděli, co jim vlastně uteklo a jak to může mutovat.

  2. Jen pro upřesnění, 80% smrtnost při dobře známé nakažlivosti a inkubační době koronaviru znamená pro lidstvo konec světa. Bez debaty. Armagedon, nebo něco ještě horšího.

   1. Je otázkou, kdy to z které laboratoře – samozřejmě mimo území kovbojů, naprostým nedopatřením unikne mezi veřejnost…
    To procento je skutečně ohromující, nakonec o něj šlo, ne…

  1. To byl rozhovor s Vrábelem.

   Ve stejné rubrice je i rozhovor s Vitáskovou. Cituji:
   „A když jste mluvila o fašistech a nacistech, koho jste myslela? – Myslela jsem část fašistů a nacistů, kteří na Ukrajině operovali, ať už to byl Azov nebo banderovci. – Opakujete ruskou propagandu. – To nevím.“…

   Z rozhovoru s Vrábelem i Vitáskovou, vyplývá , že příslušný redaktor cíleně vede Vrábela i Vitáskovou, k odsouzení Ruska. Pokud řeknou, že chtějí být nestranní a chtějí mír – šíří ruskou propagandu. TOHLE JE DOCELA HRŮZA, kam jsme se dostali.

   Vitásková tomu ještě dává korunu, zmínkou o banderovcích a fašistech. Nebo tím, že UA nedodržovala Minské dohody…

    1. Vitásková má něco více než 65 000, což samozřejmě stačí. Teď jen čistí, aby nebyly problémy . Bašta to má jednodušší , jej doporučilo všech dvacet poslanců SPD.
     Bašta je jen na škodu, odebere pár hlasů a ty mohou Vitáskové chybět

     1. Taky je důležiré mít ty listiny uložené v kvalitně zabezpečeném a střeženém trezoru, aby najednou těsně před lhůtou záhadně po koudelkovsku nezmizely. Ale to snad oni vědí. Doufám.

     2. Bohuzel je velkej ,diametralni rozdil v tom ,co rikaji pred volbami a po zvoleni..
      Nez se dostanou ke korytu, zpivaji vetsinou jako hrdlicky..
      Ja bych volil kone, nebo prase ,jsou to uslechtily inteligentni zvirata , nikdy nestudovali, to je dneska velka kvalifikace ,nebudou nikdy korouhvickove , zaruka ,ze budou vykonavat svoje funkce spravne a representovat nas , je na ne tak spoleh, u koryt se chovaji slusne a kdyz maji dost maji dost a zijou normalne..
      Nejsou schopni delat zly a spatny veci , nedaji se premluvit..
      Nic lepsiho neni..

  2. To je něco nepředstavitelnýho, před chvilkou jsem na to koukal a musel jsem to vypnout, co je to za žumpu nechci říkat novinářskou, protože s novinařinou to nemá vůbec nic společného. Kam jsme se to dostali? A nejvíc smutno je mi z pohledu do diskuze pod tím článkem…

   1. V prvním okamžiku jsem si myslela, že ještě bude nějaká reklama na zeleninu s nějakou trhovkyní a ono to nebyla trhovkyně, ale novinářka. I když Vrábelovi bezmezně nefandím, tak tohle zvládl perfektně .

   2. Ale Vrábel to zvládl na jedna mínus. Jen jednou se nechal gestapačkou zatáhnout na tenký led, ale velmi rychle z něj vybruslil, jinak se přesně držel toho, co chtěl sdělit a říkal to jasně, přes veškerou snahu propagandistky. A že dělala, co mohla. Diskusi neberte vážně, se skutečnou diskusí nemá nic společného.

    Vrábela jsem si všiml už na zářijové demonstraci, ten chlap má charisma a umí mluvit. Bylo by fajn, kdyby movití sponzoři zatáhli ty jeho dluhy, které stejně vznikly kvůli tomu, že mu českobudějovická zločinecká klika na radnici zlikvidovala prosperující pizzerii (viz Občanské judo). On je zatím podle mne jediný evidentní kandidát na lídra hnutí odporu, nikoho jiného nevidím.

    Záměrně nepoužívám termíny „opozice“ ani „alternativa“. To všechno implikuje legitimitu režimu a toho, co předváděla Bastlová v rozhovoru s Vrábelem. Ale ono to legitimní ani trochu není. Proto „hnutí odporu“.

 3. Jen bych chtěl poděkovat Vidlákovi za jeho práci.
  Leckdy dokáže, definovat, vytáhnout na povrch, co bylo pod kůží.
  Má to i terapeutické účinky – člověk si pak nepropadá tak opuštěně jak v té scéně z Planety Opic, kde hlavní hrdina zoufale stojí před poničenou, opuštěnou Sochou Svobody.

  1. Přesně tak Vidlákovykydy nabíjejí i mne. Nepřipadám si tak osamělá, se svým strachem z budoucnosti. O sebe se nebojím, mám to už za pár. Ale o potomky se bojím, hodně.

  2. Re: Zdeněk

   Ten pocit důvěrně znám. Docela nedávno jsem úplně stejně zoufale seděl před dopitou flaškou a hlavou se mi míhaly temné myšlenky…

  3. Je jen dobře že pan Vidlák JE.Jeho všeobecný rozhled a komentáře v této čím dále otrávenější společnosti jsou opravdu povzbuzující.Nenechte se nikým a ničím zlomit.Bohužel se blíží doba,kterou jsem již zažil.Tato vláda se svými pohůnky to má velmi dobře ošéfováno.Musíme doufat že se to zbortí napřed ve Svazu ojropských dezolátních republikách.

 4. Všiml jsem si, že se poslední dobou kolem pohybuje zvýšený počet aut s přívěsem, naloženým dřevem všemožného původu. Při odpolední procházce okrajovou částí města, mi málem nějakej dědula s motorovkou skolil soušku na hlavu. U rodinného domku opodál pohozený bojler a starý kotel… Tak mám pocit, že se toho Češi zase chopili po svém, držet hubu a krok, brblat jen doma pod vousy a zabezpečit se po svém. Odhaduju, že v zimě spálí i ten zbytek našich zubožených lesů. Začínám se trochu za tento národ stydět, Fialovi vše odkývám a pak si někde nakradu dřevo…

  1. To neděláte dobře, Zahradníku. Tihle lidé jsou naopak moudří. Fialovi oni nic neodkývali, to udělali jiní sekáči, kteří možná ani netuší, že se dá dřevem taky topit. Teplo se podle nich přece získává nástavením termostatu…

   Tohle je ta většina, která Fialu ani zbytek jeho parodie na vládu nevolila. Lidi, kteří instinktivně tuší, že bude zle, a snaží se nějak zabezpečit. Ale vědí, že dokud ovladač na termostatu těch prvních bude fungovat, nic se nezmění. Nenechají se zmlátit (mediálními) obušky coby proruští agenti, to po nich nemůžete chtít.

   Oni vědí, že i kdyby Fialova vláda padla zítra, pro tuto zimu to nic nezmění. A za Fialu by to odsraIi jiní.

   Netrpělivostí se toho dá moc pokazit.

   1. Ale odkývali, i senátory znovuzvolili. Anebo byli líní jako prasata, a ani ten zadek ne vedli, což je ve výsledku totéž.
    Kde se furt berou ty zkazky o podvedené veřejnosti, která s tím deprivantem u moci nemá nic společného?
    Kdo ho dostal ( volil) do funkce, stejně jako celý Pětihnus, kdo je přes rok drží u vesla, kdo je podporuje – člověče, posloucháte někdy vůbec tu naprosto vymletou veřejnost, že se jí tak zastáváte???
    Téměř polovina elektorátu to hodila náckům , a polovina té „společnosti“ nácky jsou, o juniorech nemluvě.
    Pod ocasem zahraniční náckové za souhlasného hýkání těch Vašich nevinných , co oslavují óbrnácka, jehož příznivci byli jedny z největších hovad v neustále pokračující II. WW, vraždil v Čechách Čechy za odboj, a v koncentrácích ukopávali k smrti vězně v dresu jednotek SŠ nebo stráže.
    Kdo to tedy těm gaunerům u voleb PRAVIDELNĚ hází, u všech voleb, kdo je podporuje třeba na Letné, na Venclplace, kolik z nich má ten Ukrohadr na svém profilu, kolik z nich furt úpí, jak trpěli od 68, atd.?
    Vy ty týpky z těma pila a znáte, že se jich tak zastáváte? A co když jde o letité voliče Pětihnusu?
    Nevím, co Vaši hrdinové, které tak popisujete, zato dle letitych zkušeností s lidmi a českým voličem mohu prohlásit :blbost, proberte se, Česká společnost a český volič má stejný ksicht, jako vládnoucí Pětihnus…

  1. Re: Docent

   Věřím jen té statistice, kterou jsem sám zfalšoval.
   Tento citát je připisován, jak Churchillovi, tak i Goebbelsovi.
   Můžete si vybrat.

   V případě tohoto průzkumu se ptejte, kdo ho platil…

   1. Targusi, víš vůbec, kolik je u nás pitomců ? Kdyby jich bylo podkritické množství, tak by tahle vláda nikdy nemohla vládnout.

    1. Bingo… A magorů je v Čechistánu silně nadkritické množství… Tady už fakt může vládnout i tlupa opic – ve své podstatě by se nejednalo o změnu, páč i jim jde pouze o banány…

 5. Mně se to jeví kargokultickým. Na rozdíl od situace před více než třiceti lety chybí ne o několik set kilometrů dál zářící výlohy plné zboží z Neckermannu a Quelle, ale i jen světlo na konci tunelu.
  Na objektivní situaci je ještě příliš dobře, hospody plné, tržby trafik za kuřivo neklesají, univerzitní humanities se dožadují nebinárních záchodů, desítiletí diskriminované etnikum nevyhlásilo stávkovou pohotovost…

  1. To je dobré.
   Jenže…Fiala je předsedou vládní „nejpravicovější“ …ehm…strany.
   Řeknete si, „jak je možné,že takový vůl….a další spolu s ním…
   Jenže kdyby byl takový vůl, nebyl by a i ostatní nyní kde je. A ehm…byl svobodně zvolen svéprávnými lidmi.

   Ptejte se, “ jak je možné, že takový chytrý schopný národ má tak blbou neschopnou vládu?

   Hledejte odpověď, máte-li odvahu.

   1. Odpověd je asi jednoduchá. Ti opravdu schopní se politice vyhnuli.
    Ti všehoschopní ne. To je ten útěk ekonomů před právem.
    Velké zlodějiny se nestíhaly a neschopnost řešit problemy a neopovědnost přinášejí své plody.

    1. Také mám temné tušení, že slušný člověk by raději choleru říznutou horečkou omladnic, než vstup do politiky. Čest výjimkám. ( Aby si senátorka Daniela Kovářová nemyslela, že je to i na ní. )

   2. No, to máš podobně, jako když byly holky v pubertě a já se nahlas ptal – jak je možné, že tak geniální děti mají tak zoufale pitomé rodiče???

 6. To je překvapení!
  Zatímco krouží, zkapalněný plyn se nuceně odpařuje do atmosféry….
  Nejspíš prodejci pynu nemají ještě telefony, aby si předem zjistili, jestli je v cíli někdo, kdo by je mohl přijmout, odbavit …
  Ale bude hezké a nadějné třímat ve zmrzlých rukách noviny se zprávou, že plynu je dost, tankery čekají ve frontě na odbavení…jen co někdo postaví terminály.
  Je to velmi silný signál! Kouřový.
  ———
  „U evropských břehů stojí desítky lodí s LNG. Nemohou vyložit náklad
  Ekonomika

  Desítky lodí se zkapalněným zemním plynem (LNG) krouží kolem pobřeží Španělska a dalších evropských zemí a nejsou schopné zajistit si místo pro vykládku,…“

  1. Je otázkou, nakolik je čekání lodí skutečně způsobeno nedostatečnou kapacitou LNG terminálu. Dalším důvodem může být i čekání na vyšší ceny plynu v listopadu a v prosinci.

 7. Rád bych zažil šílené nadšení národa jako v roce 1918 nebo 1948 ,kdy se lámaly okovy. Rok 1989 byl bohužel začátkem zkázy nejen Československa . Levice je vykradena ,tak snad nový politický střed vytvoří Novou republiku,spravedlivou se sportovním duchem.

   1. To ale nebyl problém Čechů a Slováků, Helanov, kdo nechtěl žít v roce 18 v Československé republice, mohl se přestěhovat k pobratimům do Německa či Rakouska. Anebo se naučit česky.

    1. To mohl. Ale možná se mu nechtělo opustit grunt, na kterém jeho předci hospodařili stovky let.
     Ty Němce totiž pozval do pohraničí jeden český panovník. Teď si nevzpomenu který.
     Potřeboval zúrodnit a obydlet příhraniční hvozdy. Čechům se tam moc nechtělo. Vysoká poloha, špatná půda, velká dřina. V Polabí bylo líp.
     Vyplatilo se to, z hvozdů se stal nejprůmyslovější region. Sklo, textil, stavby ovšem v německém, hrázděném stylu.

     1. A o to jde – byli pozvání do cizí země, na kterou si tak jako tak dělali nárok, kterémuž to dojmu propadli tak, že ho brali automaticky….
      A po germánsku to vyřváváním dokonali. Apropo, po Bílé Hoře se tady germáni – ať už rakoušští, nebo němečtí vyřádili až až.
      Snad jim za téměř likvidaci českého obyvatelstva ještě nebudeme děkovat…
      Kruci, kde to žiju…

   2. V roce 18 radostí zase až tolik lidí nešílelo, viz dnešní zkušenosti s vykrmenými městy, a výsledky voleb v nich.
    Pokud by na radnicích, úřadech, ministerstvech, atd. tehdy seděli dnešní sráči, NIKDY by žádné Československo nevzniklo….
    Jde o nejhorší verbež od R. 1918, a kdo ví, koho všeho ta vládnoucí špína ve svém lokajství a destrukci překoná…

 8. ! Argument:
  „Týdeník Forum 24 neustále přitvrzuje ve svém boji proti nesprávně smýšlejícím.

  V posledním čísle tohoto týdeníku jistý politolog Andrej Ruščák přispěl se svou troškou do mlýna. Název jeho článku zní sice jen „Kdo se odvolává na Lenina, souhlasí s masovými vrahy“, ale jeho obsah je ještě tvrdší a nesmlouvavější. Varuje kohokoli, kdo se třeba i jen jednou a sebemírněji zmíní pozitivně o Leninovi, že musí být trestně stíhán.

  Píše přímo: „Kdo jakkoli, byť maličko obhajuje Lenina nebo se o něm jenom jedinkrát pozitivně zmíní, se dopouští trestného činu a kromě toho ztrácí veškerý nárok na to, aby se s ním zacházelo jinak než jako s hrozbou a nepřítelem.“

  Ruščák není sice právník, ale minimálně maluje svět, jaký by si přál on sám, kdyby to bylo na něm. Takže podle něj by si zřejmě měl dát pozor, co říká, třeba i nějaký autor článku z oblasti ekonomické historie (jedno jakého vlastního světonázoru), který by zmínil oceňujícím a pozitivním způsobem Lenina za zavedení Nové ekonomické politiky v roce 1921 v sovětském Rusku.

  I jemu by zjevně mělo hrozit trestní stíhání.

  A na konci svého článku se už dokonce rozvášnil tak, že jakékoli pozitivní vyjádření o marxistické ideologii a Marxovi samotném, by podle něj mělo znamenat trestní stíhání.

  I když téma Marx a marxismus dnes ustoupilo do pozadí, univerzitní a akademičtí levicoví intelektuálové píšící např. do čtvrtečního Salónu Práva by si zřejmě měli pro jistotu dávat napříště setsakra pozor, co říkají.

  Ruščák bdí…“

  1. Zakázat film Doznání, o životě udatného Leninisty Artura Londona ? A jéje…
   Tak to budou mít ojrosouzi práce jako na kostele.
   🤔

  2. Tachecí, Fištejn, Šafr, Jandourek, Klvaňa vyklepali prasátko a založili 100% nezávislou tiskovou agenturu Free Czech Média.
   Pro ty, kterým není ani mainstream dost mainstreamovatej.
   ( Odkud jim choděj případné dárečky se nezmiňují. ) Ale Forum 24 evidentně vzkvétá.

  3. Jestliže nyní emeritní zajisté náležitě vzdělaná ministryně spravedlnosti Marie Benešová nevyloučila možnost trestního stíhání za šíření Marxova Kapitálu, mimochodem byl přinejmenším zčásti zastaralý už v době vzniku, neudivuje mě naprosto nic.
   Na jaře jsem se bavil s komunistou, takovým z těch, kdyby kmoci přišli ti „kovaní“ visel by mezi prvními anebo v lepším případě bychom se jako muklové sešli v jednom lágru, povídám mu, že už je to jako v sedmdesátých, a on pravil, že co v sedmdesátých, že už v padesátých. Jistěže nadsázka, leč jako soft verze ne úplně nepřípadná. Tak když už i komunisti…

   1. Ale to je zřejmé již vcelku dost dlouhou dobu, a na tento „objev“ nemusí být nikdo angažován zrovna v oné partaji – dávejte si dnes pozor na to, který demokrat Vás buďe chtít pověsit jako první, páč už dnes jich je něúrekom – jenom tomu chybí právní rámec. Že ten nebude problém, se přesvědčíte, a reinkarnace „staré dobré Evropy“ bude dokončena, pěkně k pořádkům 18-19.století plus feudalní prvky.
    Evidentně pro to má společnost pochopení… Až Vám secvakne, Vo co v souvislostech Go, bude pozdě, a staronoví demokraticko-feudální kovaní s x-setletou sekýrnickou zkušeností Vám předvedou, jak se „demokracie“ po právu vypořádává s nositeli neklidu, s jedinci co pobuřují a napadají majestat cisarepana, co to melu, demokratůry…

   1. A jde o článek z R. 2022, nejde o něco z archívu tiskového oddělení kancléře AH, a situaci zásobení plynem v Polsku, a na mnoha jiných omezených lokalitách???

  1. To tezko stejny zdroj

   ——–

   Zoufalí Evropané se vracejí k nejstaršímu palivu, aby se zahřáli

   Nedaleko berlínského letiště Tempelhof staví Peter Engelke kolem svého skladu nový ochranný plot. Obává se, aby mu zoufalí lidé nerozkradli zásoby. Tím cenným majetkem, který je teď v ohrožení, je palivové dřevo. Engelkeho kroky odrážejí rostoucí obavy v celé Evropě, která se připravuje na nedostatek energií a možná i na výpadky elektřiny v zimě, píše agentura Bloomberg.

   Na vytápění v Evropě se až 70 procenty podílí zemní plyn a elektřina. Vzhledem k drastickému omezení dodávek z Ruska se dřevo, které nyní využívá k vytápění zhruba 40 milionů lidí, stalo vyhledávanou komoditou.

   Ve Francii se ceny dřevěných pelet skoro zdvojnásobily a vystoupaly na 600 eur (14 800 Kč) za tunu.

   Objevují se přitom známky panického nákupu tohoto paliva. Maďarsko zašlo tak daleko, že zakázalo vývoz pelet, zatímco Rumunsko na šest měsíců omezilo ceny palivového dřeva. Teď může trvat i několik měsíců, než zákazník objednané dřevo na topení dostane.

   https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-zoufali-evropane-se-vraceji-k-nejstarsimu-palivu-aby-se-zahrali-40411938

   1. To je ta liberální dialektika, oni by vám jistě vysvětlili, že to je taky signál blížícího se slavného vítězství…

    1. Ano, to mi něco připomíná. Čím víc krachují firmy z nedostatku plynu a elektřiny, tím fikanější plán EU má. A EU/Německo dělají jen co chtějí a předstírají kolaps, aby co nejvíc naháhli to období nedostatku plynu a energie, protože je to pro ně výhodné 🙂

     1. 🙂

      Tohle je vtipné, to snad ocení i ti, kterých se to týká.

      V poslední době to vypadá, že generál Armagedon začal dělat to, co Rusům američti stratégové (a vy) radili od samého počátku SVO (respektive divili se, proč to tak nedělají, když je to oblíbená strategie při mírových misích US Army a funguje to, což je to samé). SVO snad vstupuje do závěrečné fáze. Doufejme, že zbraně brzy utichnou.

      1. Sledujme to a časem uvidíme. Ono se takhle z dálky špatně posuzuje, co/jestli se změnilo ve strategii. Dnes jsou na zemi Rusové slabší minimálně v počtech, měsíc je iniciativa na Kyjevské straně a oni chtějí očividně využít posledního měsíce, tak se nedá očekávat nějaký radikální pokrok z ruské strany, ani kdyby to chytili pořádně do pracek – dejme tomu, že to do pracek chytili, nebo se rozhodli, že to udělají.
       Až přidou mobilizovaní, bude potřeba ještě chvilku počkat, než se zkonsolidují jednotky a komunikace a začne vypracovávat strategie a taktika vítězné války. Reálně může Rusko něco začít tak v prosinci, taky proto, že zmrzne zem.
       Moc nerozumím tomu rozbíjení civilní infrastruktury a ponechávání válečné dopravní infrastruktury nedotčené. Teď prostě z mého hlediska nejspíš dochází v Rusku k nějakým procesům, které mohou za pár týdnů změnit charakter vedení operací. Nebo nemusí… to z dnešní situace těžko odhadovat.
       Pořád podle mě platí teze, že bez mobilizace a se strategií ze srpna by Rusko mířilo k vojenské porážce a mobilizace s ohnivým mostem a raketovou odvetou by mohly být indikátory změn. Buď reálných nebo předstíraných. A toto dnes vůbec nedovedu posoudit.

       1. Re: gogo

        Jste kapoku mimo.
        První jednotky mobilizovaných už jsou na čáře dotyku. Vasil zkouší další průlomy na třech místech najednou a furt nic. To znamená jediné – Ivani museli dosti dramaticky navýšit počty, a to docela fofrem.

        1. První tam jsou, ale hlavní masa teprve přijde. Brali sice přednostně ty s nějakými zkušenostmi, ale i oni potřebují výcvik a nějaké sladění. A já si myslím, že nezůstane u těch avizovaných 300 000.

         Ty neúspěchy v ofenzivách nejsou primárně kvůli dramatickému navýšení počtu. Jen se Rus zakopal, někde opustil špatně hájitelné pozice a někde začal trochu inteligentně používat techniku. Prostě při elementárním dodržování zásad se nemůže zopakovat Izjum. A taky se změnilo trochu počasí a některé dny byly pro útočící jednotky vysloveně nepřející.

         Největší riziko bylo v Záporoží, kde to jako u Izjumu vypadalo, ale asi to stihli napravit. Tam, kde si troufnou použít letadla, mají většinou lepší úspěšnost než tam, kde nelítají. Přesto je ta válka podivná např. v tom, že Rusové neútočí na shromaždiště techniky. Vyzývalo to nepochopení už dlouhou dobu, nakonec za druhé světové to byla klíčová taktika obou stran.
         A dnes je často nechávají zaútočit. Ale takových nesmyslných věcí je tam spousta, už třeba jen nebránění přísunu NATO techniky do oblasti bojů a vůbec do země. To je pro většinu lidí kromě zdejší komunity naprosto nepochopitelné.

         1. Pro zdejsi komunitu je hlavne naprosto nepochopitelne, ze odbornik na vsechno, od ekologie, energii, politiku, zemedelstvi a hlavne moderni valceni, tu se zaslepenou Sektou Vidlakovou denne strati nekolik hodin casu.
          Je to od gogo moc mile, ale kdyby se spakoval a v breznu odjel do Ruska, tak uz mohlo byt davno po valce a minimalne na polovine Ukrajiny by vlaly ruske vlajky.

         2. Jen malá korekce:
          V Rusku je povinná vojenská služba, takže mobilizované poslední ročníky moc velký výcvik nepotřebují, neboť se vrátili z prezenční služby poměrně nedávno. Naopak, jsou to skuteční „mazáci“, kteří dokáží být nad věcí.
          Mobilizované jednotky mohou zaujmout pozice podél hranic a vázat tak ukrajinské jednotky a zároveň při tom mohou cvičit a slaďovat se.

          1. Tam se ale realne bojuje.

           Davala mi vetsi smysl predstava ry lidi podle urovne posilat fo existujicich a proridlych jednotek. Ale pry zvolili metodu formovani novych jednotek. Tam je pruprava nezbytna.
           Podle me sla na frontu jen mala cast.

         3. Re: gogo

          Pokud si opravdu myslíte, že Ivan se zakopal, aby se mohl bránit, jste opožděn o nějakých 80 let.
          Ale nezoufejte, ještě pár válek a vy to doženete.

        2. gogo je mino uz nejako dobu.
         A po te, co Stelkov odjel na Donbas, tak mu chybi ideologicke vedeni a je dost zmateny.
         Ani si uz nepamatuje, jak tu brecel, ze Rusko valku prohralo nevratne po ustupu u Charkova.

         Jinak to vypada, ze Stelkov celu dobu vedel, jak se veci maji a delal si ze sve sekty srandu.
         Ted se blizi zima (pro gogo: to je podle planu) a jak bylo predikovano ruznymi vojenskymi strategy, tak to Rusko vyuzije jako svou vyhodu.
         gogo tu sice psal, ze Ukrajinci budou v teple u kamen v bunkrech a Rusove budou mrznout pri utoku v otevrene stepi, ale tim jenom ukazal svou kratkozrakost.
         Takze i ten Strelkov cuchal, ze veci se hnou, jakmile se ochladi, takze si pockal, a s prvnimi mraziky vyrazil na Donbas.
         Uvidime, jaky bude novy rusky pristup, ale Rusove dali Ukrajincum dost casu, aby se jim rozsvitilo.

         1. ON to nakonec řekl i generál Armagedon v dnešním rozhovoru pro ruskou televizi. Rusové a Ukrajinci jsou jeden národ, nebojujeme proti Ukrajině, ale proti kyjevskému režimu, času jste měli dost na to, abyste si to uvědomili…

 9. Dnešní článek se hodí ke komentáři, který už nějaký čas chci napsat ještě líp než včerejší. K tomu, abychom jako národ přežili potřebujeme vlastenectví. No a vlastenectví je, když…
  Dvě věci, podle kterých se pozná: Vlastenectví spojuje a je to jedna z nejvyšších priorit. Můžeme si jeden myslet, že se má jít nalevo, druhý, že se má jít napravo, třetí, že se napřed musí vyřešit, že paní starostová spí s kostelníkem. Jestliže jsme vlastenci, nejen že se nerozejdeme, ale najdeme nakonec společnou řeč. Jinak řečeno „jsme jedné krve, ty a já“.
  Druhá: Vlastenec miluje vlast a neopouští ji v těžkých časech. Je srozuměn s tím, že v nejhorším „půjde ke dnu spolu s lodí“. Pan Chesterton to přirovnává k případu, kdy má člověk matku alkoholičku. Je nesmysl namlouvat sobě i jiným, že to tak není, případně že je na tom něco hezkého. Vidí věci, jaké jsou, ale neopustí jí.

  1. Skoda, ze neuvedli jestli teda jako mel kufr s ricinem nebo ne.

   Na tohle tyjatru je nejhorsi ta ticha bezmoc. Muzeme demonstrovat jak dlouho chceme, ale ta rakovina je skrz a nic s tim neudelame.

   1. Víte, co je šílené? Že oni se vlastně sami usvědčují z totální neschopnosti, a všichni z mejnstrýmu Koudelkovi přitom tleskají a plácají ho po ramenou, jaký je pašák.

    Roky – a zejména po 24. 2. 2022 – nás dennodenně zahrnují zprávami o tom, jakou vede Putin vůči nám doslova genocidní hybridní válku, jak je země prošpikovaná ruskými špiony a Putinovou pátou kolonou a že pokud se okamžitě nezačneme bránit, stanou se z většiny občanů brzy krvelačné zombie ovládané na dálku přímo z Kremlu.

    No a teď s velkou slávou uspořádají tiskovkou konferenci za účasti derniéra a na ní vítězoslavně oznámí výsledky své práce, konkrétně tedy odhalení JEDNOHO agenta. Navíc ani ne ruského, jen „proruského“, aniž by řekli, co to jako vlastně znamená. Já tomu rozumím tak, že skutečného agenta nenašli ani jednoho, tak si vybrali nějakého nešťastníka, který se pohybuje v prostředí politiky a prostě jen nepapouškoval ukrajinskou válečnou propagandu, a udělali z něj „proruského agenta“, aby mohli prezentovat aspoň nějaký konkrétní výsledek „boje proti hybridním hrozbám“.

    Po té neuvěřitelné blamáži s kufrem plným ricinu tady máme v přímém přenosu další ukázku neschopnosti agenta CIA Koudelky (což téměř jistě nebude jeho pravé jméno) a jeho podřízených, která nás stojí 2 miliardy ročně.

    Ano, souhlasím, ta tichá bezmoc, že tomu člověk musí přihlížet, je deprimující.

    1. ono je kludne mozne, ze to je skor nejaky pan, ktory odisiel do dochodku…..alebo niekde su nejake clanky o tom, ze dotycny bol zadrzany, sedi v cele a bude prebiehat sud?

  2. Navíc to ani nebyl agent ruský, nýbrž jen „proruský“… takový poloagent, neplnokrevný, který by se dal jistě přeplatit, a to nepoměrně levněji, než stálo jeho „rozkrytí“.

   Takže rozkrytí jednoho agenta stojí tenhle stát cca 2 miliardy korun ročně. Jak říká Horst Fuchs, to se opravdu vyplatí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *