30 května, 2024

Dva roky vlády nejméně oblíbeného světového lídra.

Přesně přede dvěma lety usedla do vlády koalice SPOLU a PirStan. Přesně přede dvěma lety měl být zrozen nejlepší, největší, nejoblíbenější a nejslušnější evropský lídr a český premiér, Petr Fiala.

Místo toho se zrodil Blyštivý Péťa, škemrající o nějaké ty drobky z bruselského stolu, ochotný za to poštěkávat na kohokoliv a kdykoliv, zadlužovat se komukoliv a pro kohokoliv a z vlastního programového prohlášení si udělat trhací kalendář. Ze slibů nezbylo nic, kontinuálně pokračuje snad jen linka „Za všechno může Babiš“.

Péťa dotáhl k dokonalosti směšnost svých píárfotek, kde dominují ty s pilotem, který se už pro jistotu točí zády a nezapomenutelné jsou samozřejmě i ty, jak hodlá malovat obývák ve značkovém saku, jezdí v helmě a balistické vestě ve vlaku, nebo se krčí na společné fotce lídrů EU u záchodků. Jeho facebooková dorostenecká letka je taky jedna velká směšnost, kdy prázdná hesla jsou mnohdy tolik v rozporu s realitou, že tomu snad už nevěří ani oni sami.

Jediný, kdo své auře asi stále věří, je čím dál tím víc mimo realitu stojící premiér. Premiér, který opět obsadil v nejnovějším průzkumu agentury Morning Consult, která sleduje hodnocení vládních představitelů v několika desítkách zemí, krásné poslední místo. Českého premiéra podporuje pouhých 18 procent vlastních spoluobčanů. Lépe je na tom i Macron, který aktuálně velí polorozvrácené Francii, kde tak tak zažehnal hrozbu občanské války.

Ono se ovšem není co divit, toto by podporoval jen šílenec, i když i těch je tu zjevně stále neskutečně dost. No posuďte sami.

– Ženeme se hlavou do zdi jménem Green Deal a ještě si na to chceme půjčovat miliardy.

– Posunujeme věk odchodu do důchodu na hranici odchodu do LDNky, případně rovnou do hrobu.

– Zoufale a opakovaně chybí základní léky, přesto se vrchní tankista Válek drží na ministerstvu zdravotnictví jako veš v kožichu.

– V rámci zeštíhlení státu, jsme si hned zřídili trafičky ve formě tří nových ministerstev.

– Vyplázneme miliardy za zbraně, které uvidíme za x let. A to jenom, když budeme mít kliku.

– Vrábel je vláčen po soudech za to, že řekl v tu chvíli nereálnou pitomost, zatímco ji po pár týdnech zcela reálně potvrdila ministryně obrany Černochová a náčelník Generálního štábu Řehka. Na jadernou válku se prý máme připravit my, Vrábel se má připravit na další soud…

– Ze slibu, že se nebudou zvyšovat daně, nezůstal ani ten slib. „My nevěříme, že se má jít cestou zvyšování daní a zatěžování občanů a firem. Vidíme možnosti úspor na výdajové stránce a určité racionalizaci fungování státu,“ tvrdil ještě loni v prosinci premiér. Teď tvrdí, že to tak netvrdil a už vůbec to tak nemyslel.

– Reálně se tedy daně zvyšovat budou a to třeba daň z příjmu firem a části fyzických osob, daň z nemovitosti či odvodů živnostníků na sociálním pojištění.

– Ministr spravedlnosti to komentoval slovy: „Nenazval bych to, že to je lhaní. Spíš něco (Fiala) říkal, ale nemohl to udělat,“ tvrdil Blažek. Asi jako celé to vládní prohlášení, na základě kterého je lidé volili?

Zkrátka nelhali jsme, jen jsme z vás udělali úplné idioty, a vy to evidentně už začínáte vidět. Jenže teď už je to fuk, máme stoosmičku, takže s tím vy, vážení občané, nic neuděláte. Howgh.

16 thoughts on “Dva roky vlády nejméně oblíbeného světového lídra.

  1. Von to PePa nějak odčiní, nechá se vyfotit na rogalu nebo na tygrovi a to zas budeme mít prézu,za kterého se nebudeme muset stydět.

   1. Nenávist je zbytečně silná emoce, zčásti namířená i proti jejímu nositeli. Spíše mě napadá totální opovržení těmi ubožáky… ale uvidíme kolik lidí je bude zase volit…

 1. Slibuji, že snížím daně –
  vyblekotal polekaně.
  Pročís hřívu, spravil brylky
  v televizi hráli trylky.

  Snížím ceny, inflaci,
  dezolátům zvednu dávky
  Volit mě se vyplácí,
  splním všechny požadavky!

  Spolčím se, s kým bude třeba,
  nepustím sem nefachčenky.
  Za pakatel bude chleba,
  nepřipustím žebračenky.

  Nebudou tu chudobince,
  ani zima ve slotě.
  Když ti zbudou jenom mince
  deštník proti drahotě
  ochrání tě proti svrabu.
  Už se taky trochu škrábu.

 2. A přesto je premiér, stojí za ním většina parlamentu. Odvolat jej nelze. Tedy demokraticky. Jedině jeho protektor by měl tu moc. Ale proč by to dělal?

  1. Přesně. Účtování proběhne nejpozději (teda, pokud hoši od nadplukovníka nevymyslí něco jako mimořádný stav, který umožní volby „dočasně“ odložit) za dva roky, do té doby mají „klid na práci“. Na předčasné zúčtování (jakkoliv je to u vlád ODS za posledních 27 let taková pečlivě dodržovaná tradice) by bylo potřeba buď reputační průser o velikosti asi tak pěti dozimetrů nebo rytí držkou v zemi takového rozsahu, že by výstražná generální stávka nabyla reálných kontur. A na to si zase, dokud budou moct, dají pozor.
   Není náhoda, že konec druhého roku bačování bývá dobou těch největších prasáren, teď ještě umocněno tím, že téměř celý třetí rok bude bez volební zpětné vazby. Na přelomu roku, v době snížené pozornosti kvůli Vánocům, očekávám dokončení těch největších projektů a pak, někdy koncem jara, už naopak první vlaštovky „náhlého přicházení k rozumu“, jakož i „operativního přehodnocení priorit vládního prohlášení“, jak už to bývá. Evropské, senátní, krajské a kdyby náhlé změny nepomohly, vždycky je možnost zkraje roku 2025 státotvorně, kvůli „nepřípustnému tlaku štvavých vysílaček serverů“ pustit veslo a začít nemilosrdně tepat a kriticky odhalovat a do voleb jít z pozice toho, kdo to chce všechno napravit. (Že po Babišovi, to snad ani netřeba dodávat.) A ne že by to nebyl vyzkoušený postup.

   1. No poštu rozprodávají, i když teď to trošku stopli, protože se k lizu dostal nesprávný ODSák. No a na řadě je slíbené rozkulačení Českých drah ….

  2. Protože se mění politická linie, a bezvýhradná podpora Ukrajině jaksi není cool. A Fiala štěkal hodně nahlas! Tak co: mají obětovat nějaké své náměstky – nebo premiéra té malé zemičky? Ono stačí málo: Fico ještě ani nesestavil vládu, a Čaputová, bruselice nejbruselovatější už odvolává podporu Ukrajině.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *