28 května, 2024

Dnes si připomínáme to, že před 79 lety bylo naše území osvobozeno od německé okupace.

Chtěla bych v kontextu dnešní doby připomenout, že si v dnešní době málokdo uvědomuje, před čím nás to vlastně spojenci spolu s Rudou armádou zachránili. Nemluví se o tom, nehodí se to. Přesto je to historicky prokazatelná pravda, i když i ta historie začíná dostávat na frak. Každá vládnoucí elita se ji snaží upravovat, ohýbat a mazat podle svých aktuálních potřeb, a ani dnes to není jinak.

Měli jsme být zotročeni a vyhlazeni. Žádný jiný osud by nás po válce nečekal. Jen Rusové za cenu 26,3 milionu svých padlých. Z toho 3,5 milionu jejich lidí nechali Němci úmyslně zemřít v zajetí tím nejhorším možným způsobem. Zkrátka je nechali vyhladovět. V Bělorusku bylo vyhladověno a vyvražděno 30% populace. Vypálené a se zemí srovnané byly celé vesnice včetně jejich obyvatel. Pro srovnání, téměř každý třetí Bělorus byl mrtvý. Celkový počet polských obětí se vyšplhal na 5,6 milionů. Polsko mělo být zlikvidováno i s Poláky mezi prvními. Kromě nějakých 3 milionů Poláků, kteří měli sloužit jako otroci pro německé hospodářství. V Jugoslávii byl přes 1 milion mrtvých, z toho 500 000 zabitých civilistů.

Slované měli jednou pro vždy přestat existovat. Díky tomuto zadání Němci na východní frontě nedodržovali žádné Ženevské konvence, naopak za sebou nechávali zcela spálenou a zdecimovanou zemi. Genocida místního obyvatelstva byla součástí armádní strategie. Tak, aby měli po válce se zbylým obyvatelstvem co nejmenší „práci“.

Čechy si šetřili z praktických důvodů na dobu po válce. Ale jejich osud měl být ve finále naprosto stejný. Jen díky nedostatku kvalifikované pracovní síly, kterým Německo trpělo, přistoupil protektor Reinhard Heydrich na konečné řešení české otázky až po vítězství ve válce. Vím, že říkat pravdu se dnes považuje za něco nepatřičného, brzy možná opět trestného. Přesto bych ráda připomněla, kdo a za jakých ztrát na životech nás vlastně osvobodil, a umožnil nám dnes žít.

Jen v průběhu druhé světové války přišlo o život přibližně 350 tisíc lidí z řad Čechoslováků. Při osvobozování Československa přišlo ale kromě československých občanů a československých vojáků o život také 139 918 příslušníků sovětské armády, 33 241 Rumunů, 351 Američanů a 79 Poláků. Mimochodem je zajímavé, jak moc se novodobí bojovníci za pravdu dokáží rvát za důležitost podílu amerických vojsk, zlehčovat ztráty Rusů a zcela ignorovat téměř stonásobné ztráty Rumunů.

Lhalo se nám vždy, lže se nám teď a lhát se nám bude zcela jistě i v budoucnosti. Jen mi přijde připomínat si i takováto výročí lží hloupé a krátkozraké. Ale jak říkám, dělá to každý režim a nastupující diktatury zvlášť. Nezapomínejme na to.

55 thoughts on “Dnes si připomínáme to, že před 79 lety bylo naše území osvobozeno od německé okupace.

 1. Dovolte jenom jednu věcnou poznámku ohledně plánů „našich německých přátel“ na dobu po válce, kterou samozřejmě předpokládali vyhrát.
  * Zhruba 1/3 Čechů (ti tzv. nejnebezpečnější a nejvíce nezávislí) měla být po válce vybita. Židé byli určeni k vyhlazení jako první, po nich Slované
  * polovina národa měla být sterilizována (vykastrována) a pod přísným, leč spravedlivým dozorem příslušníků „panské rasy“ měla v postavení bezprávných otroků sloužit k budování „nové Evropy“
  * a zbylá necelá pětina měla být poněmčena – tedy mělo jí „být umožněno, aby se rozpomněla na své německé kořeny“. Děti měly být převychovány, mladé holky poskytnuty „na plemenitbu“ a chlapi měli pracovat právě jako dozorci otroků, kde si svou tvrdostí měli zasloužit přijetí mezi plnoprávné Němce

  1. Oprava překlepů aby se zdejší grammaři nezbláznili.
   Dnešní „pravda“ se stane pravdou nezvratou, až všichni pamětníci II. světové (a jejich děti) vymřou.
   Čtěte Orwella, tam to všechno je.

 2. Paradoxne nas zachranili pred tim, cemu uhybali, s cim se snazili dohodnout, predhodili nas tomu a dokud je same to nezacalo pozirat, tak byli naprosto lhostejni k tomu, co to dela nasim predkum.

  1. Západní “ spojenci nás před ničím nezachránili
   Zradili, předhodili, paktovali se s tím, bylo jim ganc egál, co nám to dělá a teprve když to je samé více či méně požralo, začali fňukat na všechny strany o pomoc. Načež nás v Jaltě prodali znovu.

   Jak Vás tedy napadla ta hloupost, že nás před něčím zachránili?
   Nebo jste myslel někoho jiného? Poláky?

   Když nám v r. 1938 chtěl SSSR pomoci, tak Polsko zakázalo sovětským letadlům přelet přes svoje území a obratem si utrhlo kus našeho území. Protože pakt Pilsudski-Hitler z r. 1934.

   1. Pakt Molotov-Riebbentrop. Jste nejak z te historicke paralely vytrousil.
    Historie Ceskoslovensko Polskeho pohranicniho soupereni tim byla jen prerusena. To ze Polaci CSR neco utrhli, to byla jen dalsi epizoda. Kdyz uz mluvite o tom trhani, Soveti si utrhli Zakarpatskou Ukrajinu. Ty moznosti, ktere nabizite, maji docela obludne vyznivajici paralely smerem k Sovetskemu Svazu.

    1. Nebyla, pořádně si přečtěte jak Poláci dělili s Maďary republiku při Mnichovské dohodě. Poklonkovali Hitlerovi.
     Já vím propaganda. Poslouchám historika prof. Čechuru a ten říkal, že propaganda je stará, užívala se už koncem středověku. Mimochodem v těch německy mluvících zemích začaly hony na čarodějnice, nejdřív ve švýcarském kantonu německy mluvící už v 15.století . Tenhle národ má sebevražedné sklony už dlouho.

     1. Ale to deleni ja vubec nepopiram, jen rikam, ze tech pohranicnich bojuvek byla za dob CSR nespocet. Nevim zda zamerne z toho vytahujete nejakou finalni podobu a vynechavate treba Nemecko Sovetske deleni Polska.
      Treba by Vas zaujalo tema Zakarpatske Ukrajiny.
      https://www.ustrcr.cz/wp-content/uploads/2021/04/PD_1_20_s63-77.pdf
      A ted trochu odbocim:
      Nechapu, proc bych si mel pripominat Sovetske hrdiny a bitvu o Berlin, nejake sovetske tanky se svetlomety prodirajici se ranni mlhou Seelowskymi mokrady a podobne. Kdyz tech Ceskoslovenskych bylo dost i tech co je ceskoslovensky stalinisticky rezim umucil v lagrech nebo vyhnal. Za vsechny bych jmenoval treba desant Silver A a Alfreda Bartose.

      1. Nakolik jsem slyšel, o Zakarpatí požádal Beneše Stalin a Beneš si mohl říct, které území za to má být k ČSR přičleněno jinde. Prostě, kus za kus, a to tedy byla hodně férová nabídka, protože nabízet nemusel taky nic.
       Že byl Beneš realista (anebo předposraný – jak kdo chce, když si neřekl on nic, ani o to nešťastné Kladsko) a s díky nabídku odmítnul s tím, že nám stačí dostat to, co nám patřilo dříve, je věc další. Předat Zakarpatí Sojuzu se dá považovat za moudrý počin, protože stačilo stavět na nohy feudálně-zemědělské Slovensko, kam se z Čech ještě před převratem v 89. pumpovalo nějakých 30 000 000 000 Kčs ročně. Pozor, korunek československých, takže na dnešní tak krát 8. A vděk stejně nikde.
       A považovat USTRCR za zdroj validních informací vyžaduje hodně optimismu, jedno oko zavřené a druhé přivřené. To nemůžete myslet vážně.

       1. Nevidim v tom zadne pravo Sovetskeho Svazu na ZU. CSR vznikla driv.
        Rad bych videl uvedene Vase zdroje, ja je alespon uvadim.
        Jinak to beru jako Vas subjektivni nazor, ktery respektuji.

     2. Z odkazu o Zakarpatske Ukrajine:
      Krátce po vyklizení země československými úřady, počátkem února 1945, provedly zakarpatské milice další nevyprovokovanou agresi, když obsadily slovenské město Čop a jeho okolí (obce Ašvaň, Batva, Galoč, Komárovce, Malé Slemence, Palaď, Palov, Rátovce, Surty, Šalamúnovo a Téglás) o rozloze asi 250 km2 a prohhlásily je za připojené k Zakarpatské Ukrajině.
      A za to muzou Polaci, Nemci a Madari. Soveti vubec ne. (sarkasmus)

      1. MY sme dostali Zakarpatskou Rus za trest , vod „spojencu“.
       NIkdy nam nepatrila. My sme Cesi , my sme si vybojovali zeme Koruny Ceske.
       My sme nechteli dalsiho nic .Ani zrudny germany ani madarsky slovaky. Jen zit pohromade .
       Za dvacet let nam spojenci dodali hitlu a nacisty. Slovaci zase kudlu do zad. A v 67 dalsi.

       1. Ano a to proto,ze resime blbosti. Dobre nam tak. Zapomel jste na Sovetsky Svaz. Nevim jestli zamerne, ale RF se chova stejne jako Nemecko a Francie.

        1. Kdyz se tak RF chova , ukrove a k Moskve se priblizujici
         NATO /v rozporu s dohodami/, rusum k tomu hodne pomohli ,ale sami si nepomohli..

     3. Tak pan profesor kecá nebo to myslí nějak obrazně.

      Středověk skončil koncem Rekokvisty a objevením Ameriky 1492, případně pádem Cařihradu 1453 či zveřejněním Luterových tezí 1517. Pak už to byl novověk.

      Propagandu dělal katolický úřad Sacra congregatio de propaganda fide, založený 1622. Původně propaganda znamená šíření. Vzniklo to jako reakce na reformaci a protestantismus.

      O 100 let později.

      Jinak se propaganda dělala samozřejmě odjakživa. Vis Zápisky o válce galské nebo Ramesovo vyobrazení bitvy u Kadeše.

    2. Pak Molotov-Ribentrop byla vyděšená sovětská reakce na nečekaný pakt Pilsudski-Hitler, který by umožnil Německu přisunout své jednotky na polské území, až na hranice Sojuzu, tedy přímo ohrozit Sojuz.
     Je nutno zmiňovat je v tomto pořadí, jinak to vyzní nesprávně. Věci mají své příčiny.
     A ano, Sojuz byl jediný ochotný přijít nám pomoci s Němci, podmiňoval to ale pomocí Francie – to byl náš top spojenec v té době. Ne nadarmo, když lóže československá byla v nejužším přátelském spojení s Velkým Orientem v Paříži. Poté, co Mussolini zlikvidoval zednáře v Itálii. Že se na nás vykašlali jen jaksi dokresluje, k čemu jsme byli a vždy budeme Západu dobří: k vydojení a vykopnutí.

    3. MAlbi, vaše „Soveti si utrhli Zakarpatskou Ukrajinu“ ignoruje, že toto území bylo ke vzniklé ČSR přifařeno na úkor území ruského státu. Historicky nebylo nikdy součástí českého státu a slovenský stát (národní) historie nezaznamenává. To snad víte?

   2. Kazdy vosvobozovani i u nas a nebo predevsim, vede zase do dalsi okupace u nas a jinde do revoluci a valek..Nic jinyho.
    „Rivers of blood“ prohlasil v padla mentu brutu E.Powel ,uz v 68 ,kdy tajny plany na dnesek uz byly hotovy..Byl honem vyhozenej..
    Zmanipulovany , za tim ucelem do fanatismu a importovany mensiny, uz okupuji ovladaji vlady a zivot a populace ve vetsine zemi eu. Uz to neni zivot nebo smrt , uz to je jenom smrt.

    Polsko zmanipulovany do spoluprace /s hitla a zapadem/, protoze to taky nedalo zadnou praci , aby vlada Polska spolupracovala a vyprovokovala a tak zacala svetovou valku..Jak to bylo.
    Zmanipulovana nejen populace , vladou a s pomoci medii , od 1918 , do zase dalsi nepricetny nenavisti na rusa . /To skonci s koncem EU, az nezbyde zadnej
    nenavidejici , myslim mistni/.
    Tak se spolcili ..Samozrejme nenavistna na Rusko vlada nejvic , s hitla zapadem ..

    At sem bit a uplne znicenej ve valce, / celej narod a zeme ,kdyz vlada vedela ze zbabele prchne vcas/ , jenom kdyz uskodim rusovi..Navrch..
    Neco jako tak…
    /Akademik vo tom nevi a vedet nechce , moc jednoduchy/.
    Predtim nase vlada udelal podobny ,trochu jinak s divadylkem Mnichova.

    Nejaky hloupy iluse , lepsi prenechat porad psavym akademikum. Este.Nebo.
    Kdyz se sejdou naky jesitny akademicky /dva nebo vic/ , neni to a nemuze to bejt ,
    jen tak,/jako sousedky na pavlaci, to ne/., musi to bejt velka udalost v zivote naroda , zabiraji to kamery ,mikrofony a pak se to siri vsude a vysila.

    Porad je hlavni zalezitost presvedcit vsechny , ze vsecky vlady to mysli dobre a ze vobcas se chybicka vloudi..Kdyz vsechny vlady sou vzdycky hitlove , s planama proti nam , akorat hrajou trapny loutkovy divadla..U nas je to taky porad dost vodporny..
    U nas je to pevne zabudovany a nacpany do kazdyho, aby tak pobihal k volbam , podivejte vlada ma delat to nejlepsi pro nas ,ale nedela..To je hrozny..
    Ted zase polaci soutezi s jinejma kdo driv …

    Evropa je a byla postupne nicena predevsim mentalne /treba polaka ctvrtili asi 4x , v nedavny minulosti/ , kazda generace mela svoje sileny deformace a degenerace /hamburgove hohenzovolove napr. po cely staleti/…
    Mimo to pracovitej a velmi schopnej lid nabizel ochotne, spolupracujicim vladam a dobyvatelum lecos k vyrabovani …

    1. Vestit u nas v Evrope zase neni nict tak tezkyho..
     Slovani sou tak zpatlany ,ze z toho poradaji navzajem hrozny veci.
     Ukr polaci a zidi s primesi rusu a krvezniznivy taky litvaestonci .
     Zdola to tlaci armenci ,davaji vesnice zadara azerum a grusove.
     Kazachstanskej ministr ubil manzelku.
     Dokonce si zvoli a povazujou za politika , saska nejnizsi ho druhu ,
     vopravdovy ostudy pro sasky a kaspary.. Z televizniho orwelovyho laskovani ,rovnou do vrchniho valecnyho velitele , Zelinsteina..
     Bejvalyho Zelinare. A poslouchaji ho jako hodiny , stedry nabidky se zachranit k rusovi jemy verny ,vodmitaji .
     .
     V Usn roztrhal dokonce Chartu izr. Pac tam nektery vedou reci a dokonce rikaji ,co je napadne a to v dobach ,kdy nekomu reknete ,ze je blbej a je to rasismus a este antikritismus a este hitlerismus. Zjednodusene ativseckismus.
     Ukr ma vyjimku.
     Svetovlada pak upada..Kazen se droli.

     Stara laska nerezavi..Nasi hrdinove se zbavili rakouskych germanu a jejich kruty nadvlady ,v 1918 ,aby sme meli nasi Ceskou republiku ,ale pohroma zvana MasarykyBenes , ktery na nas pribehli , byli poslany ,az potom a hned se zvali se osvoboditele ..

     To pride lito , clovek se chce smat a plakat zaroven..to sme si nezaslouzili ,
     aby sme vod nich dostali, vod jejich spojeneckych za tim ucelem porucniku , kterym vcas darovali este nasi armadu Legie ,pac bylo opravneny nebezpeci ,ze muze bejt nase Ceska .Nase jejich vlada nam poridila rychle
     3 miliony..germanu /za trest ze sme Slovani/ a este dalsi mlynsky kolo na krk slovaku.
     Polaci dostali taky stedre spousty germanu a este Gdansk..
     My jenom sudety, jejich vladu, na nasich hrobech kvety. A akademicky, aby v mediich opakovane kriceli vlastenecky..

     A nevysli z problemu ,politkama, zamestnanyma v asi 30ti politickych stranach ,koalicne. Porucnik to ma rad..
     Germani ,byli tak utlacovany , ze brzy meli tu zdaleka nejsilnejsi stranu ,inu jako za Rakouska..Jak tohle muze bejt.
     Stara laska rakouskych politiku a u nas usazenych nerezavi..Mohli germani sestavit vlady ,po kazdejch volbach ,ale furt to nebylo dost.
     Pod vladou vyznamnyho humanisty porucniku ,Masaryka a Benese..
     A rakouskych politiku..Porad ta laska nerezavi ….
     Zivili sme slovaky a rusinum vybudovali velkej Uzhorod ,ale vedle madar mel v cele fasistu a slovak to taky musel mit a taky chtel a poridil si v 39 honem vladu fasistu..
     Pak nas vyhodne zfederalizoval v 67 ,pomoci janosiku ,dubceka a husaka..
     Bez valasky, se slivovici ,ku vlade Flasky.

     Maji madari orbana a tak slovaci, taky hned potrebujou svyho orbana..
     Stara laska..Do Cech se porad cpou v desitkach tisic , lepsi koryta.
     Cech ustoupi..
     Polak se zase chysta normalka na rusa a jeho vlada zase vi, ze vcas utece ..
     To je stara a zabehla tradice , vlada utece jinam a vcas , ke svym porucnikum a este vocud prikazuje zpatky , vodkud zbabele utekli , ze maji jejich zvotroceny podany statecny a bojovat ,aby potom zase mohli vladnout pro svoje porucniky dal..U nas jich padlo hodne..Zvotroceny mrkvi udajny vlady Cechu..
     A co maji a nemaji delat, aby ubejvali….
     Lepsi to nebude nez se tohle zrusi.

 3. De facto by ČR měla slavit/připomínat konec 2. světové války až 11.-12.5.
  Protože do noci z 11. na 12. 5. 1945 na našem území probíhaly boje, ba dokonce zcela regulérní bitva (byť malého rozsahu).
  Schörnerovi esesáci také vraždili a ničili až do okamžiku podpisu kapitulační dohody. Která byla sama o sobě absurdní, protože byla uzavřena až 2, resp. 3 dny po oficiálním skončení války.
  Navíc všichni ti, co po 8. 5. 1945 padli v boji s nacisty či jimi byli zavražděni, zmrzačeni či připraveni o majetek, NEJSOU obětmi WWII a NEMAJÍ nárok na žádné odškodnění, podporu, náhradu škody a pod.

  1. A velky vitani tech zheydrichovanych Benesem v 45 , felka laska , kterej to vsecko
   ve sluzbach porucniku, nam poridil.
   A zase nas vosvobodil. Proklinejte vosvobozeni a vosvoboditele a furt.Kamenujte je .
   Do vosvobozeni pro komunisty ty nas potom pres slovaky zase
   vosvobodili demokrautum..Mame Nato glejt. Ale este a zaroven.
   Uz vopravdu neni kam blejt..

 4. Onehdá jsem si pustil přednášku amerického profesora, který posluchačům vysvětloval podíl Rudé armády na vítězství v druhé světové takto:

  Stačí si zapamatovat jeden zlomek- 8/11. Osm z jedenácti bojových ztrát Němců v této válce způsobili Sověti.

  1. Profesor je zase dalsi pako, depresor.
   Keca hovadiny ve zlomcich..Valku, miliony vojaku mrtvych ,nekonecny utrpeni a katastrofy a to hovado , tupy a hnusny, chce zakrejvat , zablablavat , az si z toho dela zlomky.
   Prase yntelygent , chrochta ..Jak muze neco takovyho existovat..
   Zdeformovanej vzdelanim degenerat , vodlidstenej z poucek , jesitnej zvanil,
   uchylna zruda a nic jinyho..Takovy nesmi bejt v lidsky spolecnosti..
   Takhle vas nacpavaji , jako Vidlak prejt do jitrnic, pamatuje si jenom zlomek.
   A uz ste vzdelany..Ale nechutny na bliti, pri nejmensim..Na rozdil.
   Ctete jejich poucny knihy ,poslouchejte lekce , debaty a uz ste a chcete bejt jako voni..
   Budete potom debatovat ,jako mozkovy invalidi a v invalidnich zlomcich..
   To staci a este naky ty ztraty……

 5. Marková: „Z toho 3,5 milionu jejich lidí nechali Němci úmyslně zemřít v zajetí tím nejhorším možným způsobem. Zkrátka je nechali vyhladovět.“

  Paní Marková, Němci měli v tomhle veliký vzor, který jim na Ukrajině ukázal jak se to dělá.

  1. Myslíte USA a KoZa, kteří v době sucha a neúrody odmítli platby za zboží v jakékoli měně a ve zlatě a jediné, co přijímali, byly obiloviny?
   Ano, to byla neskutečná sviňárna a USA s KoZa zavinily smrt statisíců lidí.

   Dalším vzorem byli německým nacistům Poláci, kteří nechali zemřít hladem a žízní asi 125 000 válečných zajatců a civilistů v internačních lágrech..

  2. A převážná část toho golodomoru se odehrávala na území patřícímu Polsku.

   A možná si vzali za příklad našeho přítele nejvěrnějšího, největší demokracii, náš nedostižný západní vzor, kde v letech 1930-35 chybí ve statistikách asi 8 milionů lidí.

  3. Rakušany, že. Koncentrační tábor Thalehorf blízko Gratzu. Tam začali nejdříve s likvidací nepohodlných.
   Víte že Rakušáci zlikvidovali nejvíce civilistů v 1.Světové válce? Vyvražďovali systematicky srbské vesnice, oběsili veškeré dospělé obavytelstvo, děti patrně nechali pomřít hlady. Kupodivu to není genocida, se to nehodí, stejně jako vyvražďování Indiánů v USA.
   A Hitler byl Rakušan.

 6. On by to ten nadpis ještě snesl, už jsme zvyklí 🙂 , dodat slovíčko …DOČASNĚ…osvobozeno.
  Neb pak bylo 45ti letech Němci (aj.) plně ekonomicky převzato, ale říkáme tomu zahraniční investice.
  Takže máte německou škodovkou, asi 3 německé nekonkurující si(!) potravinářské řetězce, anglicko-indické hutě – na „huntě“, francouzskou vodu atd.
  A pochopitelně každý investor chce to co do podniku vložil zpátky + ZISK!, což je normální
  Ale z ČR ročně odpluje 300-400 miliard, které se obvykle nereinvestují zato daní (pokud vůbec?) v daňových rájích..
  A že jde stát zugrunde, když je tomu rok co rok, k tomu se pořizují drahé vojenské krámy, zřizují zbytečná ministerstva se nemůžeme divit.
  Tak veselé oslavy toho „osvobození“… a o Ruských padlích ani muk!

 7. Dovolím si hodně, když to zopakuji?
  9.5.1945
  Přeji všem příjemné prožití dnešního svátku vítězství a ukončení 2.sv.války v České kotlině. Věnujte prosím tiché zamyšlení a dík těm, kdo se o to nejvíce zasloužili – rudé armádě. Přes 140 000 jich padlo, abyste Vy mohli žít.

    1. „Ja k soudu sel sem , cely nesmely, bylo to prave, v to pondeli , kdy amnestii vyhlasili a pro mne nemeli, predseda soudu mirnej byl sice ,ale pak
     zarval jako ta lvice a poslal me smerem ….na Libkovice““…/Lidova se severu/…

     S neuveritelnym vyvojem spravedlnosti, pravniku a zakonodarcu , uz je pro populace trestny uplne vsecko. /Se vo tom akademicky nezminujou/.
     Kdyz neni ,tak to sluhove nejak udelaji a vymysli.
     Kdo si zaslouzi potrestani ten neni trestanej , nebo jen tak na voko
     a hned kdyz to utichne de domu, zase se to nejak udela..
     Delaji saskove bla , bla bla u soudu..Bezny..

     Aby hyeny zvany pravnici a zakonodarci ,nezahaleli , tak vydavaji a schvalujou zakony novy a dalsi , navrch tech, uz jednou nebo vickrat , driv uzakoneny..
     Sichr je sichr , pravila jeptiska..Bata sekal cvicky ,voni zase zakony..
     Trest je vetsi , kdyz se na provinilce nahromadi daleko vic zakonu ,
     nez bidnej jeden..
     Vsecky zakony sou na tresty a nic jinyho..
     To neni vsecko.
     Zakony sou formulovany, aby se do nich veslo vsecko ,co clovek udela..
     Uplne vsecko..To neni vsecko.
     Este sou dalsi /sicht je sichr/, na to , co clovek neudela..
     Tentokrat nam zase zadnej neunikne..To neni vsecko..
     Kdyz neudela neco a taky nic , a nelze voboji na nej hodit , tak se
     vodposlouchava vsude a vsecko, co kde rekne .
     Kdyz zase nic ,tak vymysli podvrh na nej..Policajt pri prohlidce bytu ,
     da neco do skrine , aby to pak nasel..
     Problem , zatim je populace vic, nez policie, soudu ,tak na kazdyho se hned nedostane..Zakonu je vic nez dost, to neni problem, to je v poradku..

 8. Jak se chovají vládní šašci a jejich média je strašná ostuda. Z těch jejich keců prosakuje lítost nad tím, že jsme tehdy vůbec byli osvobozeni a že Němcům ten první pokus o evropskou unii nevyšel.

  1. Lidovci se chystají křivdu osvobozením odčinit a vyznamenat sudeťáka Posselta. Někde jse to četl, snad je to pravda. Asi aby dal svým poddaným správné instrukce, koho volit korespondenčně? Se asi budeme divit, až dostanou lidovci pohodově nad 5% – a nikdo v širém okolí je nevolí.
   Nedávnou jsem tu dával link na fotku na FB mladých lidovců, kde hrdě stojí vedle reklamního poutače Konrad Adenauer Stiftung. Aspoň svůj vzor a sponzora přiznali. Kam to tady došlo…. .
   Ta návštěva Fialy a koudelků v sídle CIA začíná dávat smysl – tématem mohlo být „Jak vyhrát (opět) nevyhratelné volby“ a „Na věky věků se ve vládě zabetonovat“.
   Na YT na mě vyskočil reklamní klip, kde stará paní vyprávní o russácké okupaci 68. roku někomu mezi dívkou a hochem a je to profi práce a moc emotivní. Vrbětice se recyklují a objevují se další Šukové a Hekové a možná se najde i popálený pas Putina, který tam byl osobně. Volby tedy možná budou o protikladu západní demokrat vs. russký šváb a hlavně emoce a nepřemýšlet o programu. Dá se očekávat i tetrální odhalení nějaké ruské vlivové skupiny, která tu bude chtít ovlivnit a dokonce možná i znemožnit volby atd. Spolu s rituálním potrestáním domnělých představitelů, „zatočí s nimi po bolševicku“, aby tady bylo všem jasno. Lidovci si vsadili na německý import, viz. Posselt – to jim může dobře vyjít. A, to nejlepší nakonec, volební sčítací program je snad z US a má tam mít i adminy. Zlé jazyky říkaly, že pochází z dílny CIA.
   Zajímavá úvaha z metra, tam se člověk doslechne…. .

  2. Hitla by sam taky nic nezmoh, musel mit za sebou stranu nacistu a s koalici , pro jistotu..
   Akademicka je pro politicky strany, koalice a politiku, /vo tom mlci , ze museji bejt,
   to je pro ne zebrik , vedouci zaucene ke korytum , masy a media sou na to, aby je tlacily potom zebriku nahoru/…

   S tim vzdelava neunavne a neustupne, zvaneni je na zakryti jejich neschopnosti ,
   /koryta vzdycky cekaji a bojuje vo ne a doporucuje jen sebe ,/je yntelygent nad jiny, tak nevybrat takovyho ani nejde , kam by sme prisli / a vybrany politiky ,politicky strany a koalice ,pro masy. .
   Akademik vybira a nakupuje zbozi pro masy .Ty si potom ty nakupy zaplati stokrat a vodskacou .Ze vsecko jiny, je pro ne , pro masy urcite nejhorsi ..

   Aby zvotroceny stada nevocumovali kolem, /kdyz napr. cely stado chodi do prace , tak nekdo, kdo nechodi je automaticky vybranej !!!vyvrhel, pro stado a snadna korist provlady..U jinych zase vybranych ,ze parasitujou je zasluha..

   Vo necem jinym , zbytecne , to se nesmi , beda kazdymu, treba Vrabelovi ,
   toho ukrici ,raz dva , ve svobodnych diskusich a pomluvama ,ve svobodnych mediich ,jako Ostravak, /se to hodi vlade taky/,aby se zadnej takovej nevybranej ,nehodil..

   Koryta nejsou pro vsecky..Kdo se pricinil a osvedcil jim a koryto treba nechce ,koryto mensi , skromnejsi dostane , je prinucenej , tech snazivych a pracovitych zase neni tolik..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *