28 května, 2024

Bezpečná Evropa

Ano, je to volební heslo SPOLUkoalice do europarlamentu. Bezpečná Evropa… Asi nejblbější fráze ze všech hesel. Naprosto infantilní a nulová míra sdělení. Obzvlášť v době, kdy nemine den, abyste si v majnstrýmu nepřečetli, že bezpečná už Evropa není. Odkudsi vyskakují jacísi islamisté, školy terorizují dětské gangy, firma Victorinox kvůli tomu bude vyrábět zavírací nože bez nožů, princip multikutlury selhal… přejet hranice se zálesáckou kudlou na opasku znamená si koledovat o malér s německými úřady, ale s migrací to jednou pro vždy NE-SOU-VI-SÍ.

Dokonce i Kandidátuše má mnohem lepší heslo, že chtějí Evropu tvořit a ne bořit. Je to samozřejmě také blbost, protože kdo je dneska proevropský, ten je jednoznačně protičeský. Evropská agenda není o ničem jiném, než o rozložení a zničení národních států. Ale volební heslo STAN má alespoň nějakou sdělovací hodnotu. Alespoň víte, co si pod ním představit a co bude Nerudová v Evropě dělat. Mně se z toho ježí chlupy na zádech, ale alespoň vím, na čem jsem.

Ale heslo o bezpečné Evropě je tak infantilně blbé, že jsem se normálně začal zamýšlet, jestli za tím něco není. Ano, slavná SPOLUkoalice je po všech stránkách v prdeli, protože světový lídr není světový lídr, ale neschopný hlupák, pod Pekarovou se houpe židle a KDU se už brzy sloučí s ODS, ale v pozadí mají pořád ještě Blažka či Drobila a to žádní imbecilové nejsou. Navíc, přes ODS teď tečou válečné, ukrajinské a stíhačkové prachy, takže chudáci také nejsou a mohou si dovolit dobré marketéry.

Přesto dospěli k heslu, které by vymysleli žáčci třetí třídy.

Já vím, že člověk nemá hledat zlý úmysl tam, kde se vše dá vysvětlit obyčejnou blbostí, ale stejně mi to nedá. V hlavě mi naskakuje to, co jsem psal ve včerejším článku. Čuč.gen. Koudelka varuje před ruskými teroristickými útoky v Evropě, protože když Rusové vyhrávají, používají chlór a nic si nepřejí víc, než aby se Evropa vzpamatovala a přešla na válečné hospodářství. Francouzi už snad mají na Ukrajině i první mrtvé vojáky (ne žoldáky, ale regulérní francouzské vojáky), vydávání Ukrajinců domů na jatka začíná být hotová věc, obzvlášť po prvním červnu, až Ukrajina všem zneplatní pasy…

Do toho se ausgerechnet v Praze odehrává mistrovství světa v hokeji, kde budou lidé z celého Západu a bez Ruska… Všechny naše sdělovadla přišly s tím, že Rusko na frontě použilo chlorpykrin…

Bezpečná Evropa nedává smysl a je to nejblbější volební heslo všech dob… tedy, pokud se nestane něco zrůdného a hodně ošklivého s velkou spoustou mrtvých. Nejlépe mrtvých dětí nebo týnejdžrů… Pokud někde něco ošklivě vybuchne, lidé se nadýchají nějakého svinstva a najde se u toho ohořelý ruský pas, pak najednou heslo o bezpečné Evropě začne fungovat. Zatím je tohle heslo jako balón. Velký obal a uvnitř prázdno… Ale stačí nějaký ten oheň a začne nadnášet.

V dnešní době už si člověk dovede představit všechno. Od doby, kdy chtějí porazit Rusko semknutím a vykřikováním hesel o ruské zaostalosti, od doby, kdy nám vysvětlují, že jsme na jadernou válku připraveni a tvrdí nám, že pár jaderných výbuchů není nic fatálního, od doby, kdy Timmermans řekl, že Rusko zaútočilo na Ukrajinu, aby odvrátilo pozornost od klimatické krize, se už nedivím ničemu a spekuluji o stále divočejších scénářích, neb vynalézavost blbců úplně hypertrofovala.

Rusko mezitím hrozí cvičením s taktickými jadernými raketami a Ukrajinci se ptají, jestli henty jaderné rakety vůbec fungují. Jaká se na tohle dává odpověď? Jaderný test v atmosféře?

Zkrátka a dobře, člověk už vidí bubáky všude. Dokonce i v blbosti SPOLUkoalice, která nebyla schopná si ani vymyslet pořádné volební heslo a spáchala tak okatou blbost, že za tím člověk hledá nějaký záměr. Člověku se prostě nechce věřit, že eurovolby jen tak prošustrují vlastním přičiněním. Obzor je příliš temně zamračený a v mracích se ozývá příliš zlověstné dunění, než aby se člověk Modroptákům jen tak posmíval za marketingovou impotenci.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

160 thoughts on “Bezpečná Evropa

 1. Vrchnost znehybnila Čechy na maximum. Už jen lezou a hrabou jako larvy. Nic víc z nich néní. Duch někam utekl a nepomůže dokola jim vykládat, už na to nemají tvořivého ducha. Co je tvořivý duch, no to je podle mého názoru esenciální tvořivost neomezená zákonnými pravidly. Pokud se řídíš pravidly tohoto světa nemůžeš nic nového vymyslet.

  A vypisovat denně bubáky aby byli Češi podvědomě ještě více podělaní je na co dobré?
  Aha , možná nevíte co dokáže dělat s blboněm podvědomí. Nu což. Masírujte se, bubákujte se, informujte se co kdejaký zloděj ukradl a jak je vám ubližováno a hlavně nezapomeňte “ nikdy nevolte svoje potřeby“ .
  Nezbylo by miliard na svině u koryt. 🙂

  V muzice vás trumfne každá východňárka,
  https://www.youtube.com/watch?v=O6B_ih9xh-A

  https://www.youtube.com/watch?v=Q5DgZnJEMuI

  1. ně je takových cvičených opiček vždycky líto. Ať už na kladině, na pódiu, na ledě….
   Kolik z nich ve třech či čtyřech letech přišlo a řeklo: Maminko, tatínku, já chci být hvězda!

 2. A takhle si tu žijeme.
  Když mě/vás zaštiťujou tihle aneb, jak už se nebojím:
  “ Zrušme výsluhy těm, kdo dál žijí za peníze od státu.“
  Šolichání aneb chození do práce:
  “ Jak pilně chodí europoslanci do práce a kolik za to berou?“

  …a další a další chuťovky, pokud by to k večernímu kafi někomu bylo málo, tak:
  https://www.kverulant.org/

 3. 2 Sergej:
  Asi mu ta nová řízně zavelela – BODÁK VZTYČ!, NÁBOJ VSUŇ! … a tak s vojenskou kázní splnil rozkaz.
  Jestli ta nová byla vyškolena v KGB nebo v GRU, není zatím známo.

 4. Vite co jsem si vsimnul na statni svatek nebyl zadny film co by nejak resil druhou svetovou valku , nas odboj ci osvobozeni. Na Slovenske televizi jsem v prubehu dne videl 4 filmy u nas na CT marnost pohledat…

  1. Před chvílí jsem si na PL přečetl, že „Evropská unie má více dolarů na obranu a stejně velký počet aktivních vojenských pracovníků jako Rusko“. Dobrý, co?

   Za ten termín „aktivní vojenský pracovník“ by se ani Orwellův Velký Bratr nemusel stydět. To je něco jako „operátor výroby mrtvol“?

   1. Ne, tim se snazi naznacit, ze to ma mundur, plati to armada, ale v zivote to nedrzelo v ruce kver.

    Uz pred lety jsem byl u toho, kdyz k nam prijeli na vycvik vysadkari. Kdybych nevedel o koho jde, povazoval bych to za teambuildingovy vikend nektere z firem.

    1. nojo, ale ty podle vaší definice by na Ukrajinu poslat nemohli. To by pak už byli byvalí vojenští pracovníci 🙂

      1. Nojo, vycházel jsem z kontextu článku na PL. To co jsem citoval má být argument, že Uhnije, hola, Rusko zdolá 🙂 🙂

   2. … ale řekl bych to ještě lépe: „dosud aktivní obranný pracovník“, na rozdil od „byvalý obranný pracovnik“, což je ta mrtvola 🙂

   3. Aby ubyla vostuda s dohadama kolik mega miliard dat a nebo nedat ukrovi, uz davno jako vlada , se mely zapadoNatovy armady taky zmenit do bezny neziskovy organizace..
    Kritikovy by byli umlceny , na vladu taky neutoci , ta neni korporace a tak nema zisky.
    Jenom dobrovolny zvochotneny investory. Kritikove sou taky. Jinak nejsou.

 5. Z titulky Novinek to zmizlo během pár minut https://www.novinky.cz/clanek/domaci-general-rehka-moje-soukromi-se-stalo-cilem-informacni-operace-40470965#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest241_shrnuti_llm_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Pan morální maják si vrznul mimo manželskou ložnici, nová š….á lépe než stará a tak došlo k partnerské výměně. Stará ven, nová dovnitř a protože se to začalo dostávat na veřejnost tak se z toho udělá ruský informační útok….
  TVL to fakt nevymýšlíš ….

   1. Posledni brambora ve sklepě je ovšem důležitá opravdu hodně.
    Pak totiž zbývá už jen vyhrabávat kořinky ….

   2. Chtěl jsem tím jen naznačit, že NGŠ armády o 9.000 vojácích, myslím nestojí ani za bakteriologický útok čerstvým hovnem.

  1. Celý článek mlžení, dohady, tajemství, hledání viníků a komu to prospěje….a nakonec, úplně obligátní zásun vedle. Pořád se čekalo, kdy vykoukne z pod postele putin a zatím story z domácí kuchyně.

 6. K dnešnímu článku bych měl důležitou poznámku a také výzvu. Nepřejímejme propagandu a manipulaci, obzvláště pak nepřejímejme propagandu a manipulaci zastánců EU, diverzity, rovnosti, klimatické krize a podobných zvrhlostí.

  Když prounijmní manipulátor řekne „Evropa“, v drtivé většině případů to neznamená Evropu, ale Evropskou unii. Ale Evropa a Evropská unie nejsou totéž. Pokud na takovou manipulaci přistoupíte, to už rovnou můžete soudobou liberální demokracii považovat za demokracii, přestože to demokracie objektivně není.

  Manipulátoři rádi podsouvají a matou, zaměňují pojmy a fabulují, ale racionálně smýšlející člověk s kritickým myšlením by měl být schopen většinou rozlišit mezi prezentovanou manipulací a realitou. Pojďme nepřijímat demagogické manipulace nám předkládané a pojďme věci nazývat objektivně správně. Evropa by bez Evropské unie velice pravděpodobně vypadala jinak.

  Vidláku, nenechte si, prosím, vnutit demagogii profesionálních politických lhářů.

  1. Nechtějí znát zeměpis, a tak kradou Evropě jméno.
   Já je chápu. Označení „Evropská unie“ nese spoustu záporných znamének, čím dál tím více.
   Tak raději „Evropa“.

   1. Když slyším “Evropa” nebo “nová Evropa” tak si vzpomenu na protektorátní filmy, kde se těmito obraty jen hemžilo.

 7. Inaugurace propršela, na přehlídce sníh…. počasí moc nepřeje…
  Letos bez techniky ale připadalo mi to takové uvolněnější. Putin bez upjatosti ……, vcelku dost úsměvů. Jen při tom volnějším shromáždění po položení květin u památníku mi připadalo, že se ochranka měla dost vítr… evidentně to nebylo jen zaclonění prezidenta a monitorování davu ale vypadalo to, že se někde něco dělo….

  1. Pluto:
   Jako by Rusům kdy vadila zima. Vždycky jim spíš pomohla a oni ji milují. Možná vlastně naopak počasí přálo 🙂

 8. 9.5.1945
  Přeji všem příjemné prožití dnešního svátku vítězství a ukončení 2.sv.války v České kotlině. Věnujte prosím tiché zamyšlení a dík těm, kdo se o to nejvíce zasloužili – rudé armádě. Přes 140 000 jich padlo, abyste Vy mohli žít.

  1. Možná je na čase věnovat tichou vzpomínku i těm, kteří dnes umírají ve válce proti znovu probuzeného fašismu. Každý den, nejen dnes. A možná víc než tichou…

   Co si asi myslí ruská matka, které se Ivan vrátil v černém pytli, když vidí Pyjalu s Černochovou v mikinach s granáty?

 9. Tak KoZa tajné služby to minimálně jednou udělaly v Bologni a jak jim to pěkně zafungovalo. Komunisti se nedostali do vlády a co na tom, že se to po 40 letech provalilo.

  1. Dtto Itálie, cca 1956-7. Komunisté vyhráli volby, takže nastartovali „spojenci“, povyprávěli parlamentu co všechno se Itálii stane, pokud budou ve vládě a… A bylo „zdemokratizováno“.

 10. Ja vcera na cestach videl billboard se Sasou Vondrou, an tvrdil, ze se v Evrope neztrati. Beru to jako vyhruzku, pro nas by bylo lepsi kdyby se ztratil uz pred lety.

  1. Já ten billboard taky viděla, v Praze z tramvaje. Vondra tam smrdí i z fotky. Zajímalo by mne, proč ho aspoň neostříhaj, neučešou, neoholej či nepřistřihnou fousy a neumejou. Že by kandidát bezdomáčů?

 11. Částečně OT: Na Neviditelném psu má dnes Kechlibar skvělý článek donře pojmenovávající to, na co se na těchto stránkách dlouhodobě poukazuje.

  https://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost/vzdelani-skoly-v-roli-otesanka.A240508_152300_p_spolecnost_nef/diskuse

  „Jak čas běží, z mizerných studentů se stávají mizerní pedagogové, kteří pak na mizerných školách připravují na mizernou kariéru další generace mizerných studentů, zatímco píší do mizerných časopisů mizerné články, aby nějak prokázali svoji mizernou, ale na papíře dostačující, kvalifikaci.

  Jedním z nejdůležitějších zákonů v ekonomii je takzvaný zákon klesajících výnosů, známější pod svým anglickým názvem law of diminishing returns. Víceméně jde o princip říkající, že jak „rvete“ čím dál víc času, peněz a úsilí do nějaké aktivity, dodatečné zisky z tohoto úsilí jsou čím dál chabější. Je velký rozdíl přestěhovat se z garsonky do bytu 3+1, ale kdybyste získali byt 30+1, bylo by to spíš k vzteku (už jen ten úklid…), proto se taky běžně nestavějí. Nebo co se dopravy týče – je lepší jezdit mercedesem než babetou, ale za žádné peníze si nepořídíte auto, které by dokázalo jezdit 4000 km/h. A tak dále, a tak dále: prostě od určité chvíle už je další tlačení na pilu spíše kontraproduktivní.

  Vzdělávací sektor ve vyspělém světě dávno dosáhl této meze a už se nachází bezpečně za ní. „Nízko visící ovoce“ bylo sesbíráno už v minulých generacích a zejména vysokoškolský svět by dávno potřeboval spíš redukční dietu než další růst. Kdyby se přes noc počet našich vysokých škol a jejich posluchačů smrskl o třetinu, zejména pak ale v těch divných oborech, nic negativního by se naší ekonomice ani společnosti nestalo, možná dokonce naopak; ta „živá síla“, vázaná na různých třetiřadých institucích, přece jen na běžném pracovním trhu schází.

  Celková kulturní i vzdělanostní úroveň národa je poměrně tvrdě zastropována množstvím talentu, který se v něm vyskytuje. Inteligenci zatím nijak uměle „augmentovat“ neumíme (kdežto svaly, oči nebo uši ano), stejně tak neumíme příliš posílit naturální umělecké talenty. Existuje tedy nějaké maximum, za kterým už další expanze školského systému nic nepřinese.“

  Po 89. roce se objevil záměr zvýšit počet vysokoškolsky vzdělaných.
  I řekl jsem si, VÝBORNĚ, to si teda dali velmi vysoký a náročný cíl. Vytáhnout k vysokoškolskému studiu ty, kteří sice mají mentální předpoklady, ale brání jim v tom třeba sociální, osobnostní, zdravotní omezení.

  Já důvěřivý bloud! Jak jsem se spletl. Oni pouze podtrhli laťku potřebné úrovně pro absolvování VŠ.

  Dneska, jak píše p. Kechlibar je jasné, že se s tím bude něco muset udělat.že se budeme nějakou cestou muset vrátit k systému školství podobnému tomu, co tu bylo (povětšinou správně) nastaveno před rokem 89. Bez toho jsou kecy o konkurenceschopnosti, o soutěži s „hnusnými“ režimy (ať si každý dosadí) jen kecy a nic víc.
  K tomu zelený úúděl, gender, LGBT a další hamotiny lezoucí k nám z EU.

  Nevím jak komu, ale mně to připomíná Maovu čínskou kulturní revoluci. Jak metodami, tak výsledkem, který už se začíná v jasných obrysech rýsovat. Jen záchrana, změna, nějaký evropský Ten Siao Ping není na obzoru.

  1. Maova „kulturní revoluce“ byla podobná jako naše „dohnat a předehnat“.Možná ale víc sjednotila
   národ a to je dnes velká hodnota.Tak jsme je dohnali,a zjistili,že jsme celospolečensky dál než oni.
   Dnes Západ umírá v křeči a naši zrádci národa se snaží o totéž tady.Chtělo by to brigádu v uranovém dole.

  2. Admirále,
   nevím jak vy, ale já na stará kolena zjišťuji, že život byl vlastně kontinuálním řetězem omylů.
   Zajímavé je, že některé z nich byly pro moje dobro, což jsem v době jejich vzniku netušil.
   Jiné naopak byly téměř fatální (vo fous), což se zřídka zjistilo ihned, spíše až po letech.
   Stejně zajímavé je, že čím je člověk starší, tím nad svými omyly má větší tendenci mávnout rukou s obvyklou a nevyvratitelnou reakcí: „No a co….?“

  3. Skvěle popsáno. A hrdě se hlasím k tomu, že jsem to viděl správně hned od začátku. Ono stačí kouknout na Gaussovu křivku. Tam lze snadno odečíst, kolik procent populace máme s IQ větším než něco. IQ=100 je medián, takže 50%. Těch s IQ=115 a vic už je jen 15%, a čím půjdete výš, tím jich je méně (nad 130 jen 2%). Takže když chcete zvětšit počet absolventů, musíte snížit laťku. Nic jiného nepomůže. Jenže je tu další faktor. Ta laťka je pro různé obory různě vysoko. Důsledkem je, že v těch náročných oborech, které přinášejí společnosti největší užitek, studuje stále méně studentů, kdežto v těch zbytečných, okecávacích oborech jich stále přibývá.

   1. Nikoli. Pokud vím, opravdu jsem si to před mnoha lety zjišťoval, tak IQ je definováno že mezi 80 a 120 je třetina lidí, zatímco na každé straně tohoto intervalu ty dvě zbývající třetiny. Takže z definice má třetina lidí vyšší IQ než 120.

     1. Ano, tím že má nad 100 je těsně v té chytřejší polovině. Nutno ale také poznamenat, že president by měl být elita národa, tedy alespoň těch 130. Mohu si o těch minulých myslet cokoli, ale jistě měli všichni více než 107.

      1. Nepotrebuje, ma externi myslivnu. Pritele na telefonu.
       Na vzniklou situaci se da ovsem nahlizet i z druhe strany, totiz ze PePa je nastrcenym udem.
       Neni trestne takhle verejne prezentovat svuj ud?

     1. Pěkné.

      „A tu sa rodia predpoklady pre vzdelanie ako uskutočňovanie našej ľudskosti. Muži a ženy nie sú v konkurenčnom vzťahu, ale majú spoločný „tímový“ cieľ!“

      Tesat do kamene.

  4. Je moc lehky a nezodpovedny psat, zklavesovat o mizernosti jinych jen tak , pro vlastni mizenou zabavu , mizerii vlastni nad chytrosti ,bez uvedeni, kdo jsou ty mizerny.
   A jak se projevuji..Ja nejvic skvele chytrej voni mizerny.
   Je moc mizerny napsat , ze se bude muset neco udelat..Zase se bude , se, se grafomani, vseho se se bezmocne zchytrali..Bez jakekoliv zodpovednosti ..
   Vo nejaky ceste , se vratit ke skolstvi, co tu bylo , zase nevi, jaky sou prednosti skolstvi, co bylo. Vi hovno a my zase vime , ze neni mozny nikdy se nekam vracet.Do .
   Povetsine spravny ideologicky komunisticky skolstvi , vo kterym zase povetsine vi hovno..
   Vratit se ke skolstvi jako k vlade nemizernych komunistickych generalu a vyskolenych a
   povetsine, dle psavce ,nemizerne ,spravne ..
   Tady mate tu vzorky informacni revoluce a jejich pokrokovych teoretiku ..
   Ktery nekdo vydrzuje…

  5. Ad.A
   A kde jsou dneska všichni ti filosofové a politologové a další zbytečně vystudovaní a nepoužitelní absolventi? Na trhu práce chybí odborníci i dělníci, ale tihle je doplnit nemohou, protože už jsou někde zašití. Vykopejte je z různých ÚSTRú a podobných zbytečných ústavů a hned bude dělníků dost.

   1. Na novinkách se nějakej Ukrajinskej zvěd chlubil jak čistili Bachmut od rusských vojclů. Jo čistili ho tak, že po ukáčkách nezbylo vidu ani slechu.

    1. Švejk:
     Užuž. Právě jsem si na Kirschovi vyposlechla, že zhaftli na frontu nějakou fotbalistickou hvězdu z Kyjeva, tak to mají v kapse.
     Mimochodem, včera jsem to sem dávala Katango, ale opakování je matka, tak si poslechněte. Ale doporučuju před jídlem. https://1url.cz/L1tUQ

  1. To je zase špatně (správná verze) ČESKO OD TEBE VŠECKO. Hentěm politikům se vždycky nějak popletou písmenka.

 12. Také se obávám, že ti dementi upytlíkují nějakou false flag operation. A já říkám nasr at, howada, nasr at!

  1. Možná, že se pletu, ale zdá se mi, že jedna už proběhla – na filosofické fakultě.
   Na mnoha místech nese stopy připravené akce, která se debilitou fízlů zvrtla. Proto to ticho.
   Dovedu si představit ten randál, jaký by ještě dnes rezonoval Evropou, následné šťáry a protiteroristické akce, kdyby někdo takhle protřídil některou německou univerzitu.
   Ten kravál, s jakým by se němečtí rodiče sháněli po dětech, po vyšetřování, bezpečnosti škol, ale i po motivu v případě, že by střelcem byl etnický Němec.
   Pcha.

   1. Kdyby byl střelec muslim tak by oběti byly poplivány odsouzeny a zapomenuty.Alespoň
    taková je podle informací v Německu atmosféra.

  1. A vsechny tri nebo budou losovat?

   Ze jsou pribaltici sileni se vi uz davno. Ostatne, co chcete po zemi, kde se elity rekrutuji primo z vyhnanych nacku a jejich kolaborantu.

  2. A tak zatímco USA-NATO blafuje „ani noha na zemi“
   a to se údajně má podepsat na summitu NATO ve Washingtonu, ale až 9. až 11. července,
   tak jednotlivé země Evropy (které ale jsou v NATO) budou bilaterálně své vojáky posílat
   na to – „cvičit“ ty, kteří Ukrajině chybí….

   My dodáme granáty – nejdříve na mikinách- a jistě také nějaké ty „školitele“,
   zázrakem už by to najednou nevedlo k zapojení ČR do konfliktu…?
   Přesně tak totiž vysvětlovala Černochová, proč je NUTNO „školit“ Ukrajince v ČR a ne na Ukrajině…

   Prostě USA si poodstoupí a nechají v tom vymáchat ty evropské chciválky….
   hlavně když z 2 % udělají tři a více na tu “ bezpečnou Evropu“, a co nejvíce utratí v USA ,
   no a prozatím „bezpečí“ zajistí ten EU fest blázinec šíleným Migračním paktem…
   Nu, někomu se to jistě vyplatí!

   NATO podle deníku Corriere della Sera také údajně převede zodpovědnosti za západní podporu Ukrajiny
   z amerického ministra obrany Lloyda Austina na velitelství NATO v Bruselu…..
   zdroj:
   https://echo24.cz/a/Hc6VR/zpravy-svet-konec-spekulaci-vyslani-vojaku-nato-na-ukrajinu

  3. Zatim je snaha vydrit co se da ,hura na rusa , ale musi bejt podporena z cely EU , vod bohacu co rozdavaji z naseho , vod vlad ,Nato, hodne milionama , pac na nic nemaj, sou holy prdele.

 13. I kdyby se povedl nějaký ten čin pod false flag, v reálu se stane co? Kromě mediální hysterie? Nic. Jen se zase rozkrade něco pěnez, pár ks jatečních pitomců (< 50) se nechá vyhecovat k odjezdu na UA, odkud se vrátí za měsíc bez noh nebo v pytli za truchlení presstitutů z Blesku nebo HN a za týden to vystřídá zase jiný mediální hnůj. Evropa nemá ani zbraně, ani lidi – sněhově vločková mládež je úplně nepoužitelná (k čemukoliv). Zdravotně nezpůsobilá, psychicky vyřízená – dovedete si je představit v zákopech? 😀 A staří na to budou kašlat, ti mazanější z nich se potichu chechtat a čekat na Rusa, až to tady přijede přeorat jako pětačtyřicátém.

  1. Pokud Putin rychle nedovede neomluvitelně příliš dlouhý konflikt do vítězného konce dříve, než se Ukrajina zaplní západními vojsky, odkáže světu jaderný Armagedon.“

   JO

  2. ..a rikal to Jim Bridger , ja mel sem v noci sen , ze pod sedmou kavalerii , krvi rudne zem , kmen Siouxu je statecny a dobre svuj kraj zna , proc Custer neposloucha ,
   ta slova varovna…/J.B.zved a poradce americky armady/.

   Akorat se vi , ze to nema dno..
   Akorat se nevi ,jak to aspon pojmenovat.

   Se jedna vo ty vedecko akademicky zitrky plny vseobecnych a nerealnych ,vymozenosti pokroku…
   Gagarin vylit kousek vejs a vsichni byli vohromeny ,ale ze zahynul na blbost ,
   to uz geniusy nezajimalo. A nezajima..
   Nikdo nepohlidal a je pozde , davy yntelagentu poucovali jenom iluse vo nasem pokroku do nejlepsiho. Zadnej snazivej idiot, skudce na obzoru..nikde.

   Vsecko na nas vyskocilo najednou a na jedny hromade. Vod antiky,pres filosofy, knezi,vedce, fanatiky,vseho moznyho ,socialisty ,komunisty ,kapitalisty ,marxisty, pravdolasky knizeci s bombama. Demokraty ,bohace rovnych prav nerovnosti ,
   poucky milionu knih ,,pocitace , parlamenty, soudy,zaplavy zakonu , furt dokola a vic.

   Vod 45 zminovany atomovky uz mame na prahu a mocny je chteji mit po ruce a na nas.
   Ofensiva blbosti, hlouposti , prevzdelanymi idioty a spol ,kazdymu a ocich
   a bez hranic a omezeni je sokujici a vsudypritomna .
   Nikdo se nevenoval tomu problemu. Ni presnej nazev nemame. Jenom dohady ,
   co vsecko , to asi vobnasi..Kdyz slysime ty vykriky vedy a akademismu, vo hmyzu..
   Takze ani nevime , zaspali vsichni co vi vsecko a maji moc ,spise pravdepodobny ,ze shnili do absolutni zrudnosti , ve snech nekonecnych podvodnych ilusi vo lidstvu,
   jak to skoncit. Zachrana vzduchu je uplna katastrofa na nepreziti pro ne..

   Clovek zmizel a s nim lidskost. Tu obsahuji jen male deti ,nez se dostanou do sparu bestii..
   Atomizace pokracuje ,umistenim kazdyho do zvlastni klece..
   Atomizace a stridani ideologiii, planu , politickych smeru , krute vyzadovanych ,
   kazdej rok jinych a totalni potlaceni minulych, vcerejsich i s jejich nasledky.
   /Vcera feminismus a dnes…/.

   Vsecko co si lide vytvorili vzalo za svy. Otocilo se a otaci proti nam a do zkazy.
   Vsecko se opakuje , spojeny do ofensivy ,diverzanti, banderove a jejich nepratele ,valky za mir, chaos do katastrofy , kterou si nedovedem predstavit ,neni to v nasich silach..
   Nenavist vladne a spolu s banditismem jsou neco konkretniho ,viditelnyho..
   Falesna ,umela minulost na potlaceni skutecnosti a plna zlocinu valek, masakru a nasili , ted miri nekam nikdo nevi kam..A vedet nemuze..

   Nekdo muze bejt nejdriv,jen nekdo jen trochu spatnej ,ale teprve absolutni intenzity
   nejhorsi a nepredstavitelny spatnosti a zvrhlosti , dosahne jenom v politice..
   Kazdej a bez vyjimky. System vladnuti, je manipulacni stroj ,kterej ovlada
   vytah smerujici do pekla .
   Bez moznosti uniku..
   Mozna to je pravej nazev pro deni dneska. Neunavny usili politiku prokopat
   se politikou , az na dno nejhorsiho a pokracovat dal..
   Nemaj nikdy dost a neni zrejme konec …
   Jenom koncem zivota na zemi, to skonci. To uz tady taky bylo..

    1. Vlada litvu si taky chce zakoupit palace ,nekde v emerice , dal vod rusa a zalibit se porucnikum ,ze bude prikladne pomahat ..Tyhle kecy ma prikazany.

    2. Dik, Obcan..Sou v tom obsazeny nejaky myslenky ,ktery sdilim ..Treba ..
     A sokujici, nevime nikdo co je a co bude zejtra..
     Co nekoho napadne ,jenom ale takovy , kdo sou nejhorsi.
     Ani je nezname.A vladnou vsemu.
     Treba chteji zlepsit ovzdusi vod CO2 a hned ,misto postupne , coz neni potreba , vzduch potrebuje vycistit , ale ten spini vladni globalni konglomeraty a nepredstavitelne moc. Nejvic..
     Takze vo tom ticho..Nici zemi a pudu..Pralesy Jizni Ameriky.
     Oceany nici taky /ukradli je ,pouzivaji je zadarmo ,nic nezaplati
     a patri jenom jim /, jejich , zase dalsi obrovska lod se jim potopila i s tisici tunama nakladu..Za obrovskou skodu nezaplati zase nic. Nekonecny tema.

   1. Stalo se před 12 tisíci lety: „Žhnoucí sloup kouře a plamen jasný jako deset tisíc sluncí vystoupil v celé své kráse. Byla to neznámá zbraň, železný blesk, obrovský posel smrti, který všechno živé rozmetal na popel. Těla byla spálená k nepoznání. Vlasy a nehty vypadaly, hrnky se rozbily bez zjevné příčiny a ptáci zbělali“.

 14. Bezpecna Evropa je docela dobre heslo, univezalni.
  U hesla neni dulezity vyznam, ale aby nebylo napadnutelne- pochybnostmi, kritikou, vysmechem.
  A to Bezpecna Evropa splnuje.

  1. Podobně laděné heslo minulé doby je nějak dnes už úmyslně pozapomenuté „Nenecháme vás padnout!“…

   .. je dobré si denně připomínat, všechny významy, které vláda této koalice Spolu a PirStan dokázala, za poslední dobu, do tohoto hesla „vložit“…

   1. Ano, jak vysvětluje Petra, slova jsou jen slova, dle skutků poznáte je.

    A SPOLU „pachatelé“ teda dělají kde co, ale bezpečím mi to teda nezavání ani na vteřinu.
    Jak píše správně paw „člověk zmizel a s ním lidskost“…..

    Někomu skutečně přijde normální a pro Evropu „bezpečné“ už jen tvrzení tvrzení,
    že jaderná velmoc „bude poražena“?
    Čím to má jako být, co se v CIA dozvěděl, tragický derniér?

    A dovedou si ti „bude poražena“ vůbec představit,
    co by znamenal chaos v zemi s jadernými zbraněmi, kdyby se jejich vlhký sen splnil?

    Prý:
    Premiér Petr Fiala (ODS) na pražském Vítkově u připomínky konce druhé světové války řekl,
    že válka na Ukrajině může skončit jedině tak, že agresor, tedy Rusko, bude poražen…..
    *********************
    Prostě když blázinec, tak proč ne i „bezpečná Evropa“ – vzor SPOLU 2024,
    který by měl myslící spíše děsit!

    P.S.
    To heslo ani nevymysleli Vidláku, to prostě jen zkopírovali z EU, tam to jede už dávno
    „Bezpečná Evropa v lepším světě“,
    to je ta údajně hodnotová evropská bezpečnostní strategie, vzor 2003…
    ale skutek – „činy“- dnes žijeme …

    Nejhorší je prý ztráta důvěry
    a tak jsem sama zvědavá, jak velké procento voličů budou zajímat volby o EUROkoryta
    a bohužel i u nás zase uvěří falešnému žvanění těch válečných bubnů,
    podstatnější však bude,
    jak se bude volit v zemích, které mají víc než 21 mandátů z nově 720,
    ZDA PRO MÍR, či válku a jaderný armagedon.

  2. Už jen samo spojení těch dvou slov, Bezpečnost a Evropa, je na titulní stránku Dikobrazu. A když se k tomu přidaji fotky těch kandidátů SPOLU … No, ale k smíchu to moc není. Spíš proti snížení žaludku 🙂

  3. Evropa byla vzdycky nebezpecna pro celej svet a na sebe snad este vic.
   A neni nikdo ,kdo by si povsim .Nikdo neudela nic na zlepseni ,ani potom.

   Uz vo tom chci napsat dlouho. Je to casto nejen fyzicky tragicka zalezitost tech
   nesporne vynikajicich osobnosti po vsech strankach, prirozenych vudcu narodu .
   /Intelektualnich i narodnich vudcu/. Nebo i metafyzicka.

   Vezmeme si Jana Husa , je po ruce. S Wyclefem , asi tezko muzeme najit lepsi ,v te dobe.
   Nekonecna otazka je, proc museli zaviset , zacali a museli se porad machat ve spine hnusu , zrudnosti ,uchylnosti , nasili, ve zneuzivani fanaticky idelogie parasitu Vatikanu .
   Kterej by si i Krista vymyslel ,kdyby nebyl , na zneuziti k zotroceni vsech.

   Proc optimisticky verili , ze jenom davno nenapravitelna cirkev , ty stejny skudci ze se dobrym slovem zmeni v andely , neco muzou este taky napravit ,navzdory skutecnosti.
   A dalsi je nasledovali ..Akademikove musi porad zboznovat
   a zneuzivat jejich pedagogicko politickou ideologii Husa.

   Proc se vod tech ideologii nemuzou nikdy osvobodit a s nimi potom cele narody..
   Luther prisel jen s nakou zdegenerovanou vzdorocikvi. Zase nic noveho ..
   Zrejme jde o premrsteny sveraci kazajky vzdelani ,ktery vede do zotroceny a slepy zavislosti , na „moudrych „, pouckach jinych..
   Kdy neni moznost ani orientace ani se svobodne nezavisle na nicem ,rozhodnout ..

   Kdyz mame uplne vsichni zde, jen jednu ideologii,ideologii nasi vrozeny lidskosti
   a k ty jediny mame vsichni samozrejmou povinost a zodpovednost .
   Kterou musime hajit a branit za kazdou cenu..Pak je vse uplne jasny.
   Je to jednoducha ideologie a diktovana nasi lidskosti a naseho vyvoje do dalsi a jeste dokonalejsi uslechtilejsi lidskosti , ktera je vecna a jedina ..Pro vsechny stejna.

   Aby clovek vyuzil vseho , co ma v sobe a neni toho malo , vyuzil sve schopnosti a
   vyjimecny a spolecne , aby ti schopni mezi nami pripravili a zavedli co nejlepsi podminky ,pro nejen vyvoj, ale neuveritelnou budoucnost nas vsech a bez zneuzivani..
   Bez nekonecnych voprav a velkyho snazeni do neceho co nema smysl a nikdy nemelo.

   Potencial /moznosti v nas/se to nazyva , neco co sme ani zdaleka jeste nevyuzili,
   co slibuje vopravdovy a netuseny zazraky , ktery uz nekteri mezi nami dokazali.
   I v tezkych podminkach..Zda se jedna o spravnou , stejnou na veky a prirozenou orientaci ,kterym smerem nase spolecny usili k necemu povede.
   Kdyz vsecko se zhroutilo uz mockrat.
   /A nebudu uz linej , rovnou bez kriku ,ani bidnej , zavedu bez vadnou diakritiku/.

   1. Někdo vás pochválí a hned byste zaváděl diakritiku, hmm, občan, říkáte si.. a tak si lidé říkají: já též jsem člověk, hmm, husita!

 15. To je pohled do vesmíru idiotin. Nekonečné množství nepředstavitelných výroků.
  Slova, slova, slova nic než slova. (Shakespeare)
  Příliš mnoho not. (Sallieri)

  Není to skutečnost.

 16. Nikde jsem zatím nečetl, že by Ukrajinci zpochybňovali funkčnost ruských jaderných zbraní a nechci malovat čerta na zeď, ale pokud se tak stalo, jenom to potvrzuje něco, čeho jsem se dávno obával:

  Na Západě je mezi elitou zřejmě rozšířené mínění, že by ruské jaderné zbraně být funkční nemusely. Protože nějaký zdroj ty ukrajinské řeči mít musí. Jak by k něčemu takovému mohlo dojít? Kdysi Rusko dodávalo do USA velké množství štěpného materiálu z rozmontovaných raket, které byly zlikvidovány na základě odzbrojovacích dohod. Rusko dohody dodrželo a USA údajně ne, jsem se někde dočetl.

  No, a je docela dobře možné si představit, že dodávky uranu nebo plutonia, které byly jistě pro různé oligarchické mafie lukrativním kšeftem, pokračovaly dál. Z raket, které měly Rusku zůstat. Američanům by jen stačilo spočítat dodané množství štěpného materiálu, aby věděli, jak na tom Rusko s jadernými zbraněmi je. Pokud by tomu tak bylo, některé termonukleární hlavice by neměly roznětky. Samozřejmě ne natrvalo, výhodné okno pro válku by se mohlo časem zase zavřít. Američanům by taková lstivost byla podobná – je to jen nová varianta triku s výměnou indiánského území za korálky a ohnivou vodu. A ostatně, někteří ruští náčelníci se těm indiánským taky mohou podobat.

  To jsou samozřejmě jen spekulace, ale obávám se, že bohužel ani pouhý jeden atmosférický test ruské jaderné zbraně nedá dostatečnou odpověď. Ale nějaký pádný důvod, proč se Západ nebojí či prozatím se ruských jaderných zbraní nebál, být musí.

  1. Mno, rus je širá a je tam hodně volnejch nedostupnejch míst. Taky pochybuji, že by byli tak nedůvtipní/ myslím tím armiju/ že by Gorbojelcinům/kteří to posílali dál/ řekli fšecko. Když jsem se tak koukala na ty „pozvané“ a tak porůznu- . Hmm
   Když si tak promítnu – ty mraky co se objevili na SVO – a logicky – na obranu země při její velikosti to bylo nutné , tak mne napadá jedno – fšechno bylo jinak. Aby potencionálnímu nepříteli vyzvonili všechno.. nevím, nevím. Možná nějaké ty neutronovky ale, kdo ví
   Došlo mi to, nevím proč, při tom jeho inauguračním projevu.

    1. O tomhle se psalo naposled v 80.letech a v tichosti to bylo odpískáno, na obou stranách. Nevýhody a vedlejší účinky převažovaly.
     Kde skončil specifický štěpný materiál, o tom můžeme diskutovat třeba do zimy a stejně se ničeho nedobereme.
     Takže neutróni z paneláků mohou zůstat v klidu. Nebude to tak, že oni se roztečou na růžovo-hnědou kalužku – a panelák zůstane nepoškozen stát.

     1. a v com mali spocivat tie nevyhody a vedlajsie ucinky, neviete? vzdy ma to zaujimalo, kedze to svojho casu bola velka vec a potom to slo nejak do stratena

      1. Nekontrolovatelné šíření radiace a potom fakt, že radiací zasažené území, by nebylo využitelné mnohem déle, než se teoreticky předpokládalo. Myslím, že to přímo souviselo s neočekávanou absorpcí do stavebních konstrukcí a s jejich následnou dekontaminací i dezinfekcí. Když v nějakém větším baráku, musíte nechat třeba půl roku sto mrtvol, nemůžete je kvůli vlastní bezpečnosti okamžitě vyklidit, nedopadne to dobře.

  2. Neboji se, protoze vi, ze jako prvni by Rusko pouzilo lokalni takticke hlavice na nejakem nezajimavem uzemi, v nasem pripade na Ukrajine (ci v Pobalti, anebo i Cesku).
   A pokud to Rusko udela, v tom okamziku bude mezinarodne vyrizeno.
   Tudiz tlak na to, aby Rusove nevydrzeli a provedli „odstrasujici uder“ bude jenom silit.
   Po moznem uderu by se konflikt prelil do globalni politicke roviny a vytvoreni mezinarodni fronty, bojujici proti nezodpovednym statum, hazardujicim s budoucnosti lidstva. Rusko ani nemusi byt zmineno, kazdy bude vedet o kom je rec a malomocnemu se bude usilovne vyhybat.

    1. Hluboce se podle mého názoru jako obvykle mýlíte ve svých závěrech. Obávám se, že Ivan i svět to budou vidět jinak, než si přeje KoZa. To co píšete jsou zbožná přání KoZa. který ví moc dobře, že po prvním použití taktických JZ Ivanem bude nejspíš muset chca nechca stáhnout ocas, zalézt do boudy a oslábne i to vyštěkávání za plotem, protože si už nikdo nebude jistý, kdy a kam to přiletí příště, no a globální konflikt opravdu KoZa nechce. Ono to vyjádření, že jedni skončí v ráji a ti druzí jednoduše zdechnou je k zamyšlení. Pořád je to zatím poker vs.šachy.

     1. Ale tak jsem to i myslel.
      Pokud KoZa nema s Ruskem vojenskou paritu a zatim se valci na uzemi pro Zapad nezajimavem (co s Ukrajinou), pak zbyva jedine: obetovat ukrajinskeho pesce a pokusit se znicit Rusko politicky.
      Rusko pouzije na Ukrajine atomovky, KoZa se stahne a prizna, ze prohral a Rusko uvrhnou do globalni karanteny a z Rusu udelaji malomocne.
      Rusko uvrhnou- kdo uvrhne? Oni, to jest globalni fronta narodu za mir, vcetne Ciny, Indie a zrejme celeho Brics+ a vetsiny dalsich puvodne Ruskych sympatizantu.
      Uziti atomovych zbrani je totiz prekroceni te nejtlustsi vseobecne uznavane cervene linie a na argument „Rusko se jen branilo“ se nikdo neodvazi ani pomyslet.
      KoZa ztrati Ukrajinu, ale vymeni ji za Afriku, coz neni spatny obchod.
      Casto se argumentuje tim, ze Zapad nechce globalni konflikt, ve kterem by mohl zdechnout.
      Ovsem nejak se zapomina, ze to plati nejen pro Zapad, ale i pro Rusko a cely zbyly svet.
      A kdo prvni vytahne atomovku, bude vinen hrichem nejtezsim.
      A Rusko o tom neustale mluvi, hrozi atomovym uderem. Medvedev, mistopredseda bezpecnostni rady a predseda kremelskeho Jednotneho Ruska; Peskov, mluvci Kremlu.
      Puvodce mozneho armagedonu se sam odhaluje, identifikovat ho a dat do karanteny nebude zadny problem.
      Jinak: tohle je ma hypoteza, proc ze KoZa chova sebevrazedne. Nerikam, ze to tak bude, ale ze Zapad takhle premysli. Vi, ze na Ukrajine nevyhraje, tak teatralne zinscenuje svoji prohru a z Ruska udela vyvrhele.
      Prekombinovane to neni a jde jen a pouze o to, Rusko vydrazdit k atomovemu utoku, dalsi dej uz pojede samospadem.
      Rusove to samozrejme vedi, ale co mohou delat? Kdyz atomovou kartu sami vytahli, musi s ni hrat dal.

      1. Moc písmenek. Zaměňujete si totiž vlhké sny KoZa a tvrdou, zejména ekonomickou realitu. Afriku si bere Čína, v Indii začíná Ivan za utržené rupie mohutně investovat a kvalitní blbuvzdorné zbraně a suroviny všeho druhu půjdou na odbyt za dobrou cenu stále. Navíc si myslím, že Ivan nepoužije TJZ na 404, nanejvýš ve Lvowě, ale spíš to vidím na Rzesow a když bude chtít jo přitvrdit, tak Varšavu (ve Vymirátech žije pořád dost Rusů), ale je to jen můj názor a samozřejmě to myslím jen hypoteticky a rád bych se mýlil.

       1. Mohutne investovat za utrzene rupie.
        Malo pismenek, chybi vam tam slovi „musi“(investovat).
        Ja bych to videl spise jako Banksta:
        „Přeloženo do srozumitelné ruštiny. Indie investuje do ruské ropy a rozvíjí vlastní ekonomiku. Je v dvojnásobném zisku – získává suroviny za nízké ceny a tyto peníze nedává prodejci, ale nechává si je a využívá je se ziskem.
        https://t.me/banksta/51874
        Přínos Indii je zde zřejmý. Prospěch Ruska spočívá pouze v morálním zadostiučinění. Ano, zisk z investovaných prostředků bude patřit ruským investorům, ale opět jej nelze vybrat, stejně jako nelze vybrat platby za ropu. Bude se tedy muset investovat i do rozvoje Indie.
        Za Indy může být člověk jedině rád. Zbývá pochopit, kde přesně v tomto schématu je tu prostor pro radost pro Rusko.
        Banksta:
        Miliardy ruskych rupií uvízlé v Indii poté, co Nové Dillí zvýšilo své nákupy zlevněné ruské ropy od roku 2022, byly investovany do indických akcií, vládních cenných papírů a infrastrukturních projektů, zjistil The Hindustan Times.“
        Samozrejme to lze interpretovat zcela opacne: Rusove investuji, jako o zivot.
        Podobne, jako v Dubaji, kde si ovsem namisto apartmanu na Montmartru porizuji betonovou kucu kdesi v pousti.
        Jak moc je pro Rusko vyhodna vynucena investice penezmi, ktere zmizi z ruskeho trhu a castecne i ze statniho rozpoctu, na to si snad dokaze odpovedet kazdy.

        1. Nějak mi schází ten závěr, že Ivan bude fakt světový vyvrhel, natož reakce na ostatní v příspěvku. Je to marný. Končím.

        2. Trochu mi to, pánové, připadá jako zbytečná hádka. Z mého pohledu nešlo o prognózu toho, co udělají Rusové, ale o vysvětlení poněkud divné věci, že se Západ ruských jaderných zbraní neobává – na rozdíl například od severokorejských nebo hypotetických íránských.

         Že by si Západ přál naopak jejich použití, aby mohl z Ruska udělat mezinárodního vyvrhele, mne přímo nenapadlo. Je to podnik po mnoha stránkách nejistý, pokud by Západ nemohl ovlivňovat rozhodovací procesy v Rusku. Ale možná, že může nebo aspoň mohl. Na rozdíl od zkorumpovatelných ruských politiků a úředníků jsou Severní Korea a Írán černé schránky a jejich vůdci minimálně v očích Západu dostateční magoři na to, aby své atomovky hodily přesně tam, kam Západ určitě nechce.

         Podle spekulací Aeronetu má po Timuru Ivanovovi končit i Šojgu, což je zcela nepřekvapivé. Nemohu nevzpomenout to, co o obou říkal Prigožin. A že se kdosi snažil, aby bylo Rusko se svojí konvenční válkou v potížích, má svou logiku – pak by muselo své taktické atomovky použít. Přičemž, manévrovat opatrně podivně běžící SVO do těchto konců, by pro někoho vlivného nemusel být zase tak riskantní.

         Samozřejmě, je to jen další spekulace a časem uvidíme…

         1. osobne si myslim, ze nepotrebuju pouzivat jadrove bomby tam, kde stacia termobaricke….reakcia zahranicnych partnerov bude v podstate nulova, kontaminacia radiaciou tiez, moznost zasahu ruskeho uzemia tiez. Zbrani maju zrejme dost. Jadro si pravdepodobne setria pre zapadne rozhodujuce centra

          1. To máte pravdu, ale diskuse místních válečných odborníků má lepší šmrnc, je-li odborná řeč jadrná.

          2. Pardon, ale opět (Janka, Josef Švejk) poněkud off-topic. Nebyla řeč o tom, jestli Rusové mají něco zapotřebí, ale proč se Západ jejich jaderného arzenálu neobává – případně, jestli je to pravda a co jiného tím sleduje (jak vysvětloval stridor). Neokecáte ničím, že do jiné jaderné velmoci se nikdo ani proxy válkou, takhle otevřeně podporovanou a přiživovanou, nenaváží.

           Rozhodně stojí za to zvážit, co za tím stojí, protože to dosud nebylo zvykem. Za Stalina, Chruščova, Brežněva, Černěnka, Andropova ani Gorbačova nemyslitelné. Doposud bylo členství v jaderném klubu zárukou, že se do vašich věcí nikdo nemíchá, natož pokud jde o velmoc, považovanou v této oblasti za první na světě. Přes vaše jakoby chytré a mazácké řeči jste nevysvětlili nic…

          3. Jak jsem řekl, tak se stalo, sledovali jsme, jak se provokace krok za krokem zvyšují, protože Putinova nečinnost podněcovala stále závažnější provokace. Putinova lhostejnost naučila Washington a NATO, aby se nebály důsledky útoků hluboko na ruské území.
           Je zřejmé, že Putin potřebuje realističtější poradce, pokud se chceme vyhnout jadernému Armagedonu.
           Putin povzbuzuje bezohlednou západní agresi:
           https://m.youtube.com/watch?v=UBiWxkUIWTk
           Cunninghama z rusofobie asi podezirat nelze.

         2. Ma koncit Sojgu i Gerasimov. Podobne nadeje se objevovaly i v pripade Nabiulliny. Sojgu byl jeste nedavno temer genialni vojevudce, dnes je z nej malem pata kolona.
          Sem do diskuze se nechodi pro napady, ale pro oduvodneni, proc uz Rusko davno vyhralo.

          1. Vidím to podobně, včetně těch varování, co mnohokrát psal Roberts. Kdyby byl Putin tak geniální, jak si většina alternativy myslí, nikdy by to nemohlo dojít až sem.

           Mají nebo měli tam nějakou „žábu na prameni“, která jim všechno kazila, až jsem myslel, že je to sám Putin. Ale možná to byla ta korupční klika kolem Ivanova, jestli opravdu odejde i Šojgu a Gerasimov, bude to potvrzení, že si Prigožin nevymýšlel. A velká změna, možná důvod celé té nedávné západní paniky.

          2. Zeptate se, proc se Zapad neboji a diskuteri si zacpou usi.
           Nektere indicie se casem stavaji dukazy, napriklad vyse diskutovany NS2: „„Na základe vyšetrovania orgány môžu skonštatovať, že sabotáž potrubí bola úmyselná. Zároveň nebol zistený dostatočný dôvod na začatie trestného stíhania.“
           Vysetrovani aktu statniho terorismu, likvidujici hospodarstvi mnoha statu neni oduvodnene…pak je ale temer zbytecne se ptat, jestli to provedlo Rusko. Ackoliv jde o indicii, mame zde temer dukaz, ze Rusove to neprovedli.
           Podobne pata kolona v Rusku: Putin ji udajne cisti, co to jde.
           Ale indicie se s casem opet meni temer v dukaz: Putin cisti uz po dobu jedne generace a po 22 letech hygieny je vysledek ten, ze pata kolona ma (mimo jine) obsazeny posty mluvciho prezidenta, ministra financi, sefky centralni banky a ministra obrany. Takovy je vysledek prace po 22 letech?
           Argumenty oponentu jsou podivuhodne: Putin je schvalne drzi v uradu, aby je mel pod kontrolou.
           Co se Ivanova tyce, pak ten sve baraky za miliardy jiste nepostavil za mesic.
           V Kremlu se urcite neco pohnulo, ale nema to co do cineni s korupci, ani patou kolonou.
           Obecne se da rici, ze nalada na ruskem internetu graduje smerem k nespokojenosti s Putinovou vahavosti.
           Podle nej je cilem operace ochrana Donbassu, ovsem mosty pres Dnepr, pres ktere se vozi Donbass ostrelujici dela a naboje stale stoji.
           Muj soukromy tip je, ze Putin stavajicimi cistkami dopreje vice hlasu jestrabum, pozadujicim intenzivnejsi akci.
           Protoze pokud mu zacina byt nejaka skupina nebezpecna, pak je to tahle, jestrabi.
           Ale ze by tam slo o patou kolonu, ci korupci, to bych po tech 22 letech Putinovy vlady silne pochyboval.

          3. Coz samozrejme nevylucuje to, co rikate.
           Prigozina vitali pri jeho pochodu na Moskvu kvetinami, rostovska posadka mu otevrela branu a z Moskvy uprchly tisice oligarchu a vysokych uredniku.
           O cem to vypovida? O tom, ze nespokojenost se zdrzenlivym vedenim operace je jak mezi obcany, tak i vojaky vysoka a ze urednici, kteri maji vzdy dobry cich na pomery, nejsou odhodlani za Putina polozit svoji existenci.
           Situace je nakrapla, coz opet neznamena, ze to Putin neudrzi pod svoji kontrolou.

          4. Jo, vím to, přesně tak to je. I s tím, jak si zacpou uši. Taky čtu ruský internet.

          5. Pak vite, ze Rusko je komplet westernizovano a Putin je dusi „zapadnik“.
           Za Putinuv nejvetsi prinos povaziji to, ze (zatim) nedovolil konecne odtrzeni od Evropy, nebot Rusko a Evropa se vzajemne potrebuji.
           Doby, kdy se na Zapade budou Putinovi stavet sochy se ale zrejme nedozijeme.
           Mmch, kdo byl v ruskych dejinach sefem nejvetsi pate kolony?
           Ani Chodorkovsky, ani Navalny, nybrz car Petr l. 👍

          6. Nemilovaný přítel Západu. Proto se nechal léta opíjet rohlíkem, oblbovat Merkelovou, reformoval (rozpouštěl) armádu, stále si myslel, že se s nimi nějak domluví. Jako Husajn, Kaddáfí nebo Miloševič. Snad bude mít lepší osud…

          7. Frau Merkel, to je take velke a velmi rozporne tema.
           Dle meho propalila to lhani okolo Minskych dohod zamerne, aby pomohla Putinovi. Tim se sebeobetovala a byl to jeji posledni akt ve prospech Nemecka.

          8. Agivessana napsal:
           10 května, 2024 (0:58)
           Nemilovaný přítel Západu. Proto se nechal léta opíjet rohlíkem, oblbovat Merkelovou, reformoval (rozpouštěl) armádu, stále si myslel, že se s nimi nějak domluví. Jako Husajn, Kaddáfí nebo Miloševič. Snad bude mít lepší osud…

           A to naozaj verite tomu? Naozaj nevidite ten rozdiel, ktory nastal v Rusku od 2014? Ze sa z potravinovodovozoveho-zavisleho statu stal najvacsim exporterom, ze ked udreli na SWIFT, tak mali analog (ktory v dobe Minskych dohovorov nemali), ze od tych cias maju nahradu kariet Visa ci Mastercard (co Europa doteraz nema), ze maju uplne schodny izolovany od Zapadu internet pre pripad nudze), plne funkcny GLONASS (co EU doteraz nema sprevadzkovane), ze z americkych dlhopisov ktorych mali vtedy nadpriemerne vela sa v case lacneho zlata stali jednym z najvacsich drzitelov zlata, ze sa prezbrojili a v Syrii aj vytrenovali (asi tazko by to zvladli, ak by ekonomicky boli plne izolovani a sankcionovani v tej dobe, takze nielen Rusko by mozno padlo, ale urcite aj Syria), nemali v tej dobe tak silnu podporu Ciny a Juhu (koniec koncov v tej dobe Saudi plne spolupracovali s USA na znizeni ceny ropy). Na jednej strane sa vysmievate, ze ludia si robia z Putina gurua ale na druhej strane za mna je to a vzdy bol prevazne spravodajsky dostojnik. A ten neveri Minskym dohodam len preto, ze to povedal (co mal ine povedat), ten im veri len v tom zmysle, ze nedali cas len UA a Zapadu, aby ich prezbrojil, ale aj Rusku, aby sa pripravilo a zmenilo. A zmenilo sa k nepoznaniu. Ale ked si zapad sam nasere do huby a verejne sa prizna, ze v buducnosti sa im neda verit, tak preco by to nevyuzil. Ale ak by naozaj bol taky naivny, tak by RF dopadla tak ako UA…..ved aj ti sa celu tu dobu pripravovali, cvicili, ekonomiku stavali, trenovali podla NATO standardov. Naozaj nevidite rozdiel medzi nimi dvomi?? A nemyslim len bojovy

          9. stridor: Může to tak být, jen to propálila poněkud pozdě, když už to bylo skoro každému jasné. Možná už i geniálnímu šachistovi.

           Janka: Klasický problém poloprázdné versus poloplné sklenice. Kdysi se za socíku vykládal takový vtip. Počítače, dnes bychom řekli AI, se prý v USA zeptali, kdy bude v SSSR komunismus. AI odpověděla: No a co, vy zase mlátíte černochy. Mohl bych napsat stejně dlouhou litanii o tom, co Váš idol udělal špatně, ale nemá to cenu. Můžete vyvrátit něco z toho, co jsem napsal? Myslím, že ne.

           Možná nebo nejspíš není Putin úplně špatný, co já vím. Jenom to nekritické opěvování skoro celou alternativou přineslo své plody, nedávno jsem psal obecný příspěvek na to téma. V každém případě mu osud těch ostatních lidí, co si také mysleli, že oni jsou ta výjimka a se Západem se určitě domluví, nepřeju.

          10. Ještě k té Merkelové – ona svůj původně přátelský postoj k Rusku změnila, když s ní málem spadl vrtulník. On opravdu spadl, ale naštěstí v něm nebyla.

          11. A ještě za třetí – jeden z důvodů, proč jsem Putinovi nevěřil je právě to, že byl zpravodajský důstojník, ale jeho naivní přístup k Západu (a jeho praktické kroky, které teď už nebudu vypočítávat, jelikož jsem to už párkrát udělal) tomu neodpovídá. Když vám připadá něco divné, že to nesedí, je opatrnost naprosto normální a správná věc, kterou každému doporučuju.

          12. Hodnoceni dobry/zly Putin je pro odhaleni pricin veci trochu zavadejici. Podival bych se na etapy vyvoje Ruska:
           1) stalniska totalita, ovsem prolidova
           2) chruscovovsko- breznevovske uvolnovani, charakterizovane snahou o privatizaci urednickych prebend a vyhledove jejich legalizaci
           3) postjelcinovske prevzeti statu zlodeji a ustanoveni protilidoveho systemu
           *
           Putin patri do treti kategorie a vhodnejsi, nezli nahlizet na jeho individualni zasluhy, ci prohry, je zaradit ho jako komunikatora oligarchickych skupin.
           Tam bezpochyby az genialne dela co muze, ovsem vysledek jeho politiky neni jeho.
           V tomto smyslu je take obeti systemu.
           Soucasny problem Ruska je v tom, ze kompradorske elity u moci nemaji plan rozvoje statu, ani spolecnosti. Ziji ze dne na den, kradou a vyrazeji klin klinem.

          13. Merkelova se po vrtulniku zacala trast s neuveritelnym vysvetlenim, ze byla dehydratovana- predevsim opakovane.
           Dlouho tahla Nemecko smerem k Rusku a Wir schaffen das byl kryci manevr a zaroven ulitba za NS2 v nadeji, ze to nejak protahne.
           Neprotahla, kdo je panem, se casem ukazalo jednoznacne.
           Tvrdost a osudovost situace a trendu se v az krutych metodach, kterymi nakonec smerovani Nemecka zastavili. To je zcela nova uroven, neznama ani za studene valky.

     1. Jojo, ale to mají blbé. Proč by Rusové vytahovali jaderné zbraně, když mají takovou převahu v konvenčních, že jim na ubránění se bohatě stačí.

     2. Merkel to rozkazali aby mecela vo tech dohodach ,aby to nebylo na ne a vona dostala ochrance pred jejima, vobohacovacema a pensi.

   1. Dovedu si klidně představit, že Rusové sestaví konferenční hovor a oznámí:
    „Hoši, neplašte se. My si tady u nás, někde hodně daleko, jen vyzkoušíme jednu ze Sarmatek, jestli nám správně fungují. Namísto plného ekvivalentu 3x20Mt, tentokrát použijeme jen jeden testovací, 200kt ekvivalent. O výsledku vás budeme informovat. Během našeho testu, si na tento ekvivalent můžete nakalibrovat všecky ty vaše detektory v satelitech, co visí ve vesmíru a nad naším územím“.
    To by mohlo zafungovat potřebným směrem.
    Na rozdíl od jiných, nemám Rusy za hlupáky a velení jejich strategických jaderných sil za bandu ožralých mužiků.

  3. Atmosférický jaderný test by si nikdo neměl přát.
   Díky jevu, popsanému panem Comptonem a následné reakci atmosféry, totiž vznikne gigantický, doslova znásobený EMP, který zničí naprosto vše, zhruba způsobem „co metr, to kilovolt“.
   Představte si třeba vvn vedení, dvojitou linku 2x220kV. Jaká je vzdálenost mezi stožáry a jeho celková délka?
   Co metr fázového vodiče, to kilovolt navíc, sestavy izolátorů jsou dimenzovány na dvojnásobek provozního napětí – ale to jen tehdy, jsou-li naprosto čisté a nepříliš staré, nedegradované UV a mrazem. Jiskřiště na stožárech, jsou nastavena na pětinásobek, to kvůli úderům blesků a zemní odpor každého zemniče na stožáru (dva či čtyři) je do pěti ohmů.
   I kdyby to -Božím dopuštěním- všechny izolátory, jiskřiště, zemniče a stožáry vydržely bez průrazu, nevydrží to vinutí transformátorů, tlumivek a izolace odpínačů na obou stranách toho vedení.

   Jeden takový test a je po nás všech, jako po přejeté žábě. Během pár týdnů nebude kam a jak pohřbívat mrtvé. Testy Starfish probíhaly právě proto ve stratosféře, resp. už ve vesmíru.

   1. Nechci se hádat, ale: „Car“ bomba, 50 MT, výška cca 4 km. To, co popisujete, velmi záleží na vzdálenosti od výbuchu. Z počátku byla většina jaderných testů v malé výšce nad zemí (na stožáru) nebo shozením bomby z letadla na padáku, aby se letadlo stihlo včas vzdálit.

   2. Když si to čtu podruhé, možná jen došlo k nedorozumění. Atmosférickým jaderným testem jsem myslel výbuch ve vzduchu (jako protiklad podzemních nebo podmořských jaderných testů), na efekt, dobře viditelný, ovšem s nebezpečím zamoření. Jako byly ty první jaderné výbuchy.

    Ale ne pokus o „zapálení atmosféry“, kterého se údajně obávali sovětští konstruktéři, kteří proto omezili sílu výbuchu „Car“ bomby z odhadovaných 100-150 MT na přibližně 50 MT. Nemůžu mluvit za Vidláka, ale myslím si, že i on ve svém článku myslel to, co já.

  4. Americka a proslula chytrost zase klapla. Rus si jejich dobrym vlivem postavil
   rakety novy ,soucasny a moderni , zatimco zapad si skladuje ty stary, predpotopni
   a z druhy ruky. A na novy nema ..
   Pac si vsecko zdrazuje ..Pozor na elejtisty sou podprumer v blbosti.

   A skodi si , ve vire a v domneni, ze skodi jinejm..Jejich lstivosti /zabezpecovany atomovkama a armadama/sou taky vcerejsi ,
   staci si je jenom si pripomenout ..Nejen to , sou chytry , informujou nas vo tom a
   vytvorili si podminky, aby nikdo ,nemusi bejt lepsi ,ale jenom novej nemoh mezi ne a hrozi se dopredu toho, co by asi udelal.

 17. liberálové se mají za probuzené. Měli by se lépe podívat, za kým to slepě kráčí. Kdo je vede… Dva odžilí ještěři, Schwab a Soros si své projekty chtějí ještě užít, a tak tumlují a snaží se Agendu 2030 uspíšit, at‘ to stojí, co to stojí… Feministky si vjíždí do vlasů s transsexuály. Fascinující :))

  1. Viditelna a vzajemna nashromazdena hniloba vyssich vrstev. Asi zakonita.
   Vodpad nakazlivy hniloby , kterej patri uz davno do kanalu , chce hmyz za potravu.
   Daleko horsi podminky vsem , nez v nacistickych lagrech.
   V porovnani s nima, je satan humanista..

   Napadlo mne vo tom Libanonu , kde udajne a umyslne prej a navzdory,
   shromazdovali tisice tun a porad vic ,
   umelych hnojiv , ktery ale chemicky vzdycky reagujou, navzajem s nasledkama.
   Moh to bejt vybuch a test ,nakyho novyho druhu nuklbomby.

 18. Sluhové Satana kážou o bezpečí a přitom do protektorátu EU pašují islamisty po statisících Ti samí košer zmrdi hodlají nahánět gojimy Ukrajince do masomlýnku na Ukrarujně. Za zájmy banksterů BlackRocku. Demokracie, svoboda, nezávislost, vole. Jo a hlavně revoluce (Great Reset) do nového SSvětového košer (zlo)řádu.

 19. Nová doba se vyžívá v tom používat stará slova v úplně jiném významu a lživě se tvářit se že to tak bylo odjakživa.

  Kdejaký dobrodruh z Afriky co si šel do Německa pro doživotní rentu bez práce byl uprchlík. Ideálně válečný. A musel být prolit hodně krve a zmarněno neskutečně mnoho peněz, než se jim začalo říkat migranti.

  Vožení kanónů na UA se nazývá humanitární pomoc a nebo mírová aktivita. Ten dovoz munice co ji svět neviděl doprovázejí propagandou, kde u toho malují mírové holubice co mají v zobáku bomby. A myslí to vážně a není to ironie.

  Takže to heslo „bezpečnější Evropa“ (a u toho starostlivě se tvářící Vondra) může znamenat cokoliv. Zatím to vypadá spíš na to že se sem budou dovážet migranti tak, aby se jim u toho nic nestalo. Vláda ODS dnes nehlasoval proti migračnímu paktu a už je to definitivní.

  1. Jojo, ty holubice s bombou v zobáku si pamatuji, v 50. letech to býval standard, ještě s tlustým kapitalistou, co kouřil jako doutnik atomovku. A taky krvavého psa Tita se sekerou.

   Víte, ono to neni v ideologii, ale v lidech. Jsme nepoučitelní …

 20. Kdysi jsem vymyslel heslo: „Rozvážně a odvážně“.
  Bylo velmi úspěšné.
  Lidé prostě mají rádí blbosti.

   1. Umím si to představit v jasných barvách:

    Obstoupí vás 6 dívek na hranici 15 let.
    Jedna Vám šlohne peněženku, ze které vytáhne kreditky a prachy.
    Další 4 Vás svléknou do naha, a sebe taky.
    Ta šestá Vás v různě lascivních pózách s ostatními vyfotí.

    No a teď nastane licitace, jako v mariáši. Co za to, že fotky a naše svědectví nedostane policie (menší malér), nebo Stará Jahoda …

    1. Re: JG

     Jste ZCELA hloupé JéGéčko, které ale VŮBEC nepočítá s jakoukoli mou aktivitou. To jest:

     1/ s mým moudím v pohotovostní poloze (kupodivu ještě občas funguje), které zajisté zaujme až ohrozí přítulené soudružky v rouše Evině,

     2/ s průpovídkou mého již nežijícího spolužáka, kteroužto spolehlivě boural všechny dívčiny v doslechu.
     Jelikož zřejmě nevládáte gorolštinu, jsem nucen ji přeložit do češtiny a ona poněkud ztratí údernost a věrohodnost, ale zkusím to s vámi.
     Tedy to zaklínadlo v českém překladu znělo – Ukaž cecky, dám ti kreplik (kreplik je kobliha).
     Pokud nevěříte, že to funguje, zkuste to dnes říci třeba prodavačce v Lidlu u kasy a ihned uvidíte, jestli bude míti po vašem proslovu tendence se odhalovat.

     1. Je to vůl a žere seno.
      Vůbec neví, co jsou dnešní holky zač a co mají vtlučený do palic..
      Ty by spíš naskákaly pod vlak, než by se dotkly dospělého chlapa a ještě 55+. 😀

     2. Pronést to Vaše zaklínadlo v místním Lidlu, tak mně chytnou 2 svalovci, odvedou někam dozadu a budu mít zážitek, na který hned tak nezapomenu 🙂

      Ale věřím, že za vašeho mládí to mohlo fungovat …

      1. Stoji za povsim , ze jde ted a zde o tema diskuse clanku..
       Proc upadly zvanilove nejdou jinam.
       Podivejt se ,co sracek udelaji. Jinym.
       Zakladni lidska slusnost je v respektu a v ohledu k nesnadny praci
       jinych , autoru , k ostatnim diskutujicim , ktery vsichni se musi brodit doslova srackama nekterych ,ktery nepotrebujou , k ohledu kazdodenni tezky praci a usili udrzovat zdejsi blog , kdy usili a starosti neubyva..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *