28 května, 2024

Tak už jsme zase ÚPLNĚ odstřižený od ruského plynu.

Ruský plyn vůbec nepotřebujeme, prostě jsme se od těch diktátorů odstřihli.
Ale jak se trochu ochladí, nějaký sabotér nám hned otevře ty nekorektní kohoutky v Lanžhotě na česko-slovenské hranici a pouští nám sem nějaký nekorektní metan neznámého původu z neznámé východní země.

Čísla z 5. května 2024:
– přítok plynu do ČR: 164 GWh
– z toho přes Lanžhot: 85.5 GWh (52% celkového přítoku)
– spotřeba: 108 GWh
– plnění zásobníků: 63 GWh

30 thoughts on “Tak už jsme zase ÚPLNĚ odstřižený od ruského plynu.

 1. Odstřihnout se od Ruského plynu je ta nejjednodušší operace. V posledních době jsme se odstřihli nejméně 50x.

  1. Ja nestriham , ja smutek mam , ja pocit zbytecnosti mam../Holic z Liverpolu ,Ringo casto Cech , sype to/.

   Cist rychle.
   Co delaji holici kdyz nedelaji , sou na holickach , nebo jenom na holkach ,
   politici sou na polickach , poradci sou na poradach, truhlari na a nebo v truhlach ,
   vypeceny politici na oplatkach ,zeny na zenistech , bankeri na bankovkach , nebo na bankrotkach , kone sou na konicky , klice na klicky , reditele na ridickach , strany na strane, , lucistnici na lukach , hajzlove nekdy na hajzlech , staresinove na zriceninach ,turisti taky , lodnici sou na lodickach ,trubaci na trubickach , holicky na holicich , dlazdici na dlazdickach , hadi na hadickach , ricky na recickach , supermarkety na marketkach,
   duse na dusickach , pomniky na pomnenkach , pani na paninkach , lopatove na lopatach , vrchni sou na diskrecky, lecitele na leckach , draci na drackach , herci na hrackach ,na herkach , kasari na kasickach …
   A lidi , kteri prisli uctivat be nemeli bejt vobleceny, jako burani , kdyz dou do chliva..

 2. https://otevrisvoumysl.cz/corbettuv-report-tohoto-se-globaliste-skutecne-boji/

  Corbettův report: Tohoto se globalisté skutečně bojí
  Ve světě, kde jsou lidé rozdělování více než kdy jindy, je tohle to, čeho se globalisté skutečně bojí. Více v článku.

  Protestující neprotestovali před nějakou vládní budovou nebo úřednickým úřadem. Neprotestovali před ministerstvem zdravotnictví nebo provinčním zákonodárným sborem. Protestovali před televizí CTV.

  Pro ty, kteří nejsou Kanaďany, uvádím, že CTV je největší kanadská soukromá televizní síť a pro mnoho Kanaďanů je hlavním zdrojem zpráv.

  Jak vysvětluje výše uvedený článek The Counter Signal:

  Před budovou televize CTV se sešli protestující z Edmontonu, kteří požadovali, aby se o plánech Světové zdravotnické organizace (WHO) na právně závaznou globální pandemickou smlouvu informovalo.

  Jaký byl výsledek této akce? Dostaly se protesty do večerních zpráv?

  Ne.

  Ale tady o tom mluvíme.

  Vím, že to na první pohled nezní nijak zázračně, takže vám to vysvětlím. Skutečnost, že se zde na chvíli věnujeme tomuto protestu, nám říká dvě věci:

  Vám (a mnoha lidem jako vy) už zprávy nediktuje televize CTV, CBC nebo obdobné televizní stanice ve vaší zemi.
  Protestující si konečně začínají uvědomovat význam nejmocnější zbraně na světě.

  „Cože? Jaká je nejsilnější zbraň na světě?“ ptáte se.

  Vzpomínáte si na můj článek z roku 2020 „Jak zachránit svět (v jednom snadném kroku!)“?

  Ne? No, odkaz je přímo tady. Klidně na něj klikněte!

  Teď, když jste se seznámili s tímto článkem, víte, že nejmocnější zbraní, která kdy byla vynalezena, je narativ (vyprávění). Koneckonců, jak jsem zdůraznil před čtyřmi lety:

  Se zbraní můžete zabít člověka. Bombou můžete zabít celou rodinu. Atomovkou můžete srovnat se zemí celé město. Ale s příběhem můžete ovládnout svět.

  Zamysleme se tedy nad významem hnutí „Exit the WHO“ (Vystupme z WHO), které se rozhodlo uspořádat protestní akci v místní kanceláři televize CTV.

  Protest proti mlčení médií o machinacích WHO (nebo o jakémkoli jiném tabuizovaném tématu) je otevřeným přiznáním skutečnosti, že mediální propagandisté nám prostě neříkají, co si máme myslet o zprávách dne. Říkají nám, co si máme myslet, tečka. Když v lese spadne strom a nikdo ho neslyší, vydá zvuk? A když se v Ženevě chystá podpis pandemické dohody WHO a mluvící hlavy v televizi se o tom nezmíní, dozví se veřejnost, že se to vůbec děje?

  A tak je pro skupinu protestujících naprosto logické zaměřit své úsilí nikoli na falešné a zkorumpované politiky, ale na lidi, na kterých skutečně záleží. Na širokou veřejnost. A jak lidi oslovit? Samozřejmě prostřednictvím médií. A tak jsme uspořádali protest před televizí CTV.

  Je to naprosto logické a vhodné uznání skutečnosti, že pokud jde o změny ve společnosti, záleží na veřejném mínění, nikoli na nějakém zmanipulovaném politickém procesu.

  Tento protest má však ještě hlubší rovinu. Samotný fakt, že se tito protestující shromáždili před kanceláří CTV a demonstrují kvůli něčemu, o čem se nedozvěděli z CTV, dokazuje, že CTV – ani žádného z dinosauřích mediálních bratří CTV – už nepotřebujeme.

  Vzájemně se informujeme.

  Organizujeme se.

  Píšeme svůj vlastní příběh.

  Vítejte u největšího strachu globalistů.
  SJEDNOŤTE SE A VYHRAJTE

  Ukazuje se, že establishment se ve skutečnosti bojí toho, čeho se bál vždycky: že se masy – vy a já – probudíme ze spánku a uvědomíme si, že nemusíme poslouchat mediální mluvící hlavy, abychom věděli, co si máme myslet. Že nepotřebujeme oligarchy a jejich systém kontroly, aby za nás řídili naše životy.

  To je důvod, proč mocní, kteří by neměli být, investují tolik času, energie, zdrojů a politického kapitálu do propagandy veřejnosti: aby nám zabránili spojit se a stanovit si vlastní program.

  Teprve začínáme chápat svou sílu. Dnes možná protestujeme před CTV, ale zítra dokážeme, že CTV je zcela zbytečná. Nahradíme ji.

  1. Tu organizaci vede , dosazenej nekdo kdo rad postava v barech v apartnich trenyreckach.
   V Kanade pripravujou advokati /dalsi nestesti sveta mimo atomovky a co je horsi/,
   zakon ,ze potrestaji vsecky /ktery chteji potrestat/,ale se zpetnou platnosti.
   Kdy ,nekdo neco napsal ,rekl verejne , nebo do telefonu a nebo doma , treba deset
   let zpatky a uz pujde k soudu a zase ,soudu advokatu pro tresty..

 3. Z jiného soudku: „Během státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga ve Francii podepsaly Čína a Francie 18 dohod o spolupráci mezi vládními agenturami v oblastech jako je letectví, zemědělství, mezilidské výměny, ekologický rozvoj a spolupráce malých a středních podniků.“

  Ještě že naše skvělá vláda ty Číňany včas prokoukla. Také bychom mohli podepisovst podobné smlouvy i my.

  https://www.globaltimes.cn/page/202405/1311825.shtml

  1. hmm, proč mi to jen ukazuje, že číňani dostali další celkem velkou zemi víceméně pod kontrolu. Nemyslím, že by si své investice neohlídali. Zdá se mi že využili couvání amíků. Dobří obchodníci.A ještě navíc v dnešní neklidné době. Další klín do fungování KOZY, je zapasován. 🙂

   1. Ju a když se kouknete na rozsah…“smluv“ hmm a jakéže to zbraně chtějí darovat do jisté přesjedno východní????

    1. Smlouvy asi budou vo tom, ze eurove potrebujou realizovat svoje umysly a plany ,
     /vo jaky plany de asi kazdej muze vedet dopredu/, s
     pomoci toho, ke vsemu spolupracovne povolnyho , ani nechci vedet koho.

 4. Metan je ale zatím pořád CH4 a měl by být proto součástí dekarbonizace ČR. I molekuly svobody jsou špína! Stlačené nebo expandované. Pryč s plynem!
  V Tři eckých železárnách ruší uhelný kotel, bude tam paroplynový oběh. Zase špatně! Budou rušit i koksovnu a ocel bude jen z obloukové pece. O větrnících na Javorovém, Ostrém a Čantoryji zatím není slechu.

  1. Azerbajdzansky plyn dopravovany na Slovensko pres Ukrajinu je nesmysl.
   Azerbajdzan a Ukrajina nesousedi.
   Mezi Azerbajdzanem a Ukrajinou neni zadny plynovod, je tam Rusko nebo more.
   Muze to byt maximalne swapovy obchod, ze si Rusko a Azerbajdzan „vymeni“ svuj plyn, aktualne se vyskytujici na ruznych mistech, ve stejnem nebo sronatelnem mnozstvi. Tzn např. Rusko „preda“ Azerbajdzanu svuj plyn na ukrajinske hranici a naopak Azerbajdzan „preda“ svuj plyn aktualne v Recku.
   A pak obe strany zacnou s tim plynem obchodovat.
   Ucetne to bude azerbajdzansky plyn, faktura prijde od azerbajdzanske firmy, ale fakticky fyzicky bude plyn rusky ze Sibire.
   Jinak Azerbajdzan ma sveho plynu nedostatek, kdyz splni svoje dlouhodobe nasmlouvane zavazky dodavek plynu do Gruzie, Recka, Turecka, Albanie a Italie (kudy vedou plynovody TANAP a TAP), pak musi nakupovat plyn z Ruska, aby meli sami v Baku cim topit a vyrabet elektrinu.
   A zvysit tezbu nyni nedokazi, pro to by byly potreba vysoke investice a do toho se nikomu ze zahranici nechce, jedna se o tom dlouho, už 20 roku, viz plynovod Nabucco, najdete ho ve wiki.
   Takze nakupy plynu z Ruska do Azerbajdzanu se kazdy rok zvysuji.

   1. Vsak o to ide, my budeme mat rusky plyn na ktorý sú stavané kotly a EK bude môcť kričať, ako rusky plyn vôbec nepotrebujeme

  2. Mrtví a vyhnaní Arméni z Arcachu nikoho nezajímají.

   V Arménii aktuálně probíhají rozsáhlé protesty proti vládě Nikola Pašinjana. Ten se totiž domníval, že neustálými ústupky si může udobřit Ázerbajdžán a tamního prezidenta Ilhama Alijeva. To se však nestalo a také se to nikdy nestane. Teď si Alijev nárokuje 4 vesnice v regionu Tavuš, a lze očekávat, že své nároky zvětší.

   Arménie je v podobné situaci jako Československo v roce 1938. Stejně jako Hitlerovi nestačily Sudety, Alijevovi nebude stačit Arcach. Uvidíme, zda Arménům se podaří svrhnout vlastizrádného premiéra a napravit pošramocené vztahy s Ruskem a Íránem, které Pašinjan poškodil. Pokud se to nepodaří, nebude žádná Arménie existovat.

   1. Cely Karabach v ramci SSSR patril Azerbajdzanu. Armenie ho nasilne obsadila v letech 1988-1994 a vyhnala odtud asi pul milionu Azeru, jenom v tom, co meli na sobe. Dalsiho pul milionu Azeru vyhnali z ostatnich casti Armenie. Kdyz uz byli v tom vyhaneni, vyhnali z Armenie i Gruzince. Armenie je plna zpustlych neobydlenych rozpadajich vesnic, jako kdysi nase Sudety.
    Azerbajdzan jim to oplatil, vyhnali v devadesatych letech zase milion Armenu.
    Armenie neopravnene Karabach 20 roku okupovala.
    Probehlo mnoho jednani o novem usporadani hranic, Armenie by dostala Nahorni Karabach + plus dalsi azerbajdzanska uzemi pro logicke propojeni s Armenii a Azerbajdzan na oplatku mel mit koridor do svoji enklavy Nachicevan. Vsechna jednani byla neuspesna, Armeni odmitli vsechny navrhy, i kdyz Azerbajdzan byl ochoten se vzdat casti sveho uzemi, vymenou urovnani vztahu a za mir.
    Premier Vazgen Sarkisjan uz vyjednal mirovou dohodu, ale zdivoceli extremni nacionaliste ho zastrelili 1999 primo v parlamentu a tim dohodu znicili.
    Takze Azerbajdzanu nezbylo, nez aby si vybojovali svoje vlastni uzemi zpet vojensky.
    Jinak Armeny z Nahorniho Karabachu nikdo nevyhanel, mohli zustat. Ale vsichni utekli, protoze se boji, ze se k nim Azerbajdzan zachova stejne, jako se oni zachovali ke karabaskym Azeru, pri jejich vyhaneni v roce 1994 bylo nekolik stovek mrtvych.
    Tak to vypada, kdyz kvuli kapricum sto tisic karabascu trpi ctvrt stoleti dve zeme.
    A jinak, ty vesnice, co se maji pripojit, to je dalsi nesmysl, co si vyvzdorovali Armeni. Oni tam nemaji plynule hranice, uprostred Armenie i Azerbajdzanu je nekolik vesnic, trcicich osamocene uprostred ciziho statu, bez spojeni s vlastni zemi. Tak se ted to uzemi ma logicky spojit.
    Viz tady
    https://www.google.com/maps/place/Arm%C3%A9nie/@41.0825239,44.9375799,10.62z/data=!4m6!3m5!1s0x40155684e773bac7:0xd0b4757aeb822d23!8m2!3d40.069099!4d45.038189!16zL20vMGpneA?entry=ttu

   2. Tak hlavně Pašinjan se otočil zády k Rusku a spoléhal se na Východní partnerství EU. Ti je ale při válce o Karabach před několika lety podpořili leda hubou.

   3. Jsme na tom velmi podobně. Pokud se nám nepodaří svrhnout vlastizrádné vedení státu, nebudeme patrně také existovat.

   4. Arméni odvrhli spojenectví s Ruskem a obrátili se ke KoZa. Zasloužili si tím to, co budou mít. Je mi to líto, protože Arméni jsou mi sympatičtější, než Azerové, ale nedá se s tím nic dělat. Kdo chce kam …

    1. Meli by byt vdecnejsi za necinnost Ruskych mirovych sil. Jaky to musi byt pocit, kdyz si Turecko dela s Armenii co chce. Rusku „na dvorecku“.

     1. Tak keď Arménsko oficiálne Karabach nevyhlasilo za svoju súčasť, preco by Rusi mal zan bojovat? Nehovoriac o tom, ze Pasinjan sa ceky dobu vyjadruje, ze Armensko Rusko nepotrebuje a nechce. Takze nakoniec Rusi tusim uz odisli, este nejaky cas a skoncia s Armencami vzajomny obchod a potom Armensko ako stat zanikne a vinne bude samozrejme Rusko. Vobec nie obcania, ktori Pasinjana volili znovu a znovu, napriek tomu, ze vidia kam to taha. UA nie je asi dostatocna ucebna pomocka.

     2. Rusko i ostatni postsovetske staty se tricet roku snazily dosahnout smiru. Probehlo nekolik kol rozhovoru, v Kazani, Almate, Astane, Minsku, Svycarsku, Vzdycky se neco dohodlo a pak do toho Armeni hodili vidle, nebo si extremisti zavrazdili vyjednavace (jakoze jsou zradci). Nestacilo jim ani to, ze byl Azerbajdzan ochotny predat jim asi 5% sveho uzemi. Takze nakonec nedostanou nic, Armenie vymira, pocet obyvatel se kazdy rok snizi o procento. Nakonec se budou muset pripojit k Rusku nebo Iranu, aby je Turci podruhe nevyvrazdili.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *