10 prosince, 2023

Co se stalo?

Můj dnešní článek je antitezí včerejšího. Zatímco včera jsem upozorňoval na pohled opačný tomu mému, dneska budu naopak psát o tom, co můj pohled potvrzuje. Vy, co mě nečtete dlouhodobě, tak vězte, že je to můj způsob, jak se dobrat pravdy. Když nemám dost informací, představuju si celou řadu variant. Ideálně takových, které si i protiřečí. Jsem tak vždycky blízko správnému řešení, jen nevím kterému. Výhodou je, že nejsem otrokem žádné své představy, mohu bez zábran mluvit o svých vlastních chybách a nedržet se překonaných představ.

Jak je to dlouho, co nás Šafr začal zásobovat ukrajinskou propagandou o velkolepé ofenzívě na ruskem obsazený Cherson? Měsíc? Tři týdny?

Šafr samozřejmě nebyl sám, omílal nám to celý majnstrým včetně nejlepšího vojenského analytika Vojáčka, který nemá žádné vojenské vzdělání a druhého nejlepšího analytika Visingra, který ukrajinské vítězství propaguje už půl roku. Ukrajina prý pozvolna bere Rusům území a dělá to velmi šikovně. Zničila za Chersonem mosty přes Dněpr a tím pádem jsou Rusové totálně v prdeli, protože nemohou na bojiště dostávat zásoby. Ruští vojáci mají strach, důstojníci opustili svá mužstva a utekli za řeku… a každou chvíli ukrajinští gerojové vyrazí kupředu a zřejmě se na Dněpru nezastaví, z chodu ho přeletí a hned osvobodí Krym, protože ukrajinské rakety zasáhly jeden železniční most někde u Melitolopolu. Vynechal jsem něco?

Vynechal… že mají Rusové přes Dněpr postavené pontonové mosty, sice se mluví o jednom, ale vsadím se, že jich bude několik a možná i několik desítek…

A ejhle… včera muselo i Šafrovo fórum přiznat, že Rusové útočí směrem na Nikolajev a že mají (částečný) úspěch. Já tomu samozřejmě nerozumím, nejsem ani Vojáček ani Visingr a už vůbec nejsem Jandourek a Hovorková, ale tak nějak mi utkvělo, že se jedná o stejné bojiště, kde hrdinní Ukrajinci všechny ruské jednotky odřízli a teď je ničí. Není to náhodou přesně tam, kde Rusové nemohou svoje jednotky zásobovat, odkud už dávno utekli ruští důstojníci a kde Ukrajina co nevidět slavně zvítězí?

Když už i Šafr musel velmi nerad potvrdit tiskovou zprávu ČTK o ruském postupu, tak to zřejmě bude docela slušný vojenský pokrok, protože jinak Ukrajinci ve své večerní svodce zpráv z bojiště vždycky nepřítele přece odrazí a zvítězí. Navíc to není jediné místo, kde Rusové zahájili ofenzívu. I na Donbase prý leckde přituhuje a střílí se jako u Verdunu. Ukrajinské město Ňu Jork, neboli Novgorodskoje je pod útokem ze dvou stran.

Tak si to vezměte… Rusové jsou u Chersonu odříznuti, ztratili strategickou iniciativu, jsou nuceni reagovat na ukrajinské kroky (takhle to říkaly britské instituty války, co nikdy nelžou), nemohou zásobovat svoje jednotky, utekly jim všechny vyšší šarže, mosty jsou nepoužitelné, Ukrajinští vojáci už už vyrážejí do mohutného útoku, protože jsou vycvičeni a vyzbrojeni v Británii….

A najednou… ze dne na den, bez jakéhokoliv mezičasu… bum, není to obr Koloděj, je to princ Jasoň.

To je také moje odpověď Marianu Kechlibarovi na ty „bezprecedentní ruské ztráty a další ruské problémy“. Já v ně prostě nevěřím, ani kdyby se web ORYX uOSINToval. Když člověk měsíc poslouchal propagandistické sračky o tom, jak bude okupovaný Cherson brzy osvobozen a co všechno pro to Ukrajina už udělala… a pak je to najednou ze dne na den jinak, tak to člověka vysloveně nutí hledat si jiná vysvětlení.

Když se měsíc mluví o ukrajinské ofenzívě a pak je z ní naráz ruská ofenzíva, tak to člověku fakt nepřidá na důvěře v systém a v západní demokracii. Nepřidá to důvěře ani všem těm Vojáčkům a Visingrům, ani britským expertům, kteří ještě před dvěma dny mluvili o tom, jak jsou Ruské jednotky demoralizované a v troskách.

Vysloveně mě to nutí vymýšlet si jiná vysvětlení… Jako třeba, že Rusové Ukrajinu prostě melou pěkně pomalu, ale jistě…, že vůbec nejde o obsazení ukrajinského území, ale jde o to Ukrajince nutit plýtvat životy v dělostřelecké palbě a zadlužit se u Západu na tisíc let. Že válka na Donbasu je jen malá část té skutečné války proti americké hegemonii a že jsme ještě zdaleka neviděli všechno a ještě toho hodně zažijeme na vlastní kůži. Nevím to jistě, jen vím stále spolehlivěji, že naše mééédia lžou jako když tiskne.

Jak mám mít důvěru, že Západ má tuto válku pod kontrolou, když se ukrajinské ofenzívy mění v ruské a nikomu to nepřijde divné?

Navíc jsem teď zaslechl, že Británie i USA vydali jakési prohlášení, že (ruské) ostřelování záporožské jaderné elektrárny je může donutit aktivovat článek 5 NATO… Také jsem zaslechl, že na hranicích s Ukrajinou Rusové soustředili nově víc sil, než tam bylo v únoru. Fakt jako jsme všichni kousek od vítězství nad jadernou velmocí a brzy budeme vyvážet z ruského území jaderný materiál, protože se to rozpadne na různé warlordostány? Já bych řekl, že jsme mnohem blíž přímému angažmá NATO na Ukrajině a jadernému armagedonu, než rozpadu Ruska. A pokud budou ceny energií stále takhle vysoké, tak brzy bude nějaký ruský gubernátor bačovat v Praze za potlesku vděčných Pražanů.

Putinův pokerface je pořád stejný… pokud je Rusko v háji, tak to tedy na Vladimírkovi není vůbec poznat. Ale tady na Západě nám nějak stoupá panika a přibývají stále nebezpečnější pokusy to celé nějak uhrát. Včetně keců o tom, jak si Rusové sami ostřelují elektrárnu, aby se našel důvod tam dodávat ještě víc zbraní, protože Rusové sice padají volným pádem, ale bez západních zbraní za mnoho a mnoho miliard dolarů by zřejmě padat přestali a vyletěli by nahoru.

Vždycky, když se Rusům začalo dařit, tak se schválilo další vojenské vybavení ze Západu. Proč, když Rusko tak strašně prohrává? Teď se má posílat další… to znamená, že Rusům se zase začíná dařit a zase vytáhlo nějakou kartu, kterou tady nikdo neočekával. Ukrajina je před vítězstvím, ale potřebuje na něj ještě desetkrát tolik zbraní a stokrát tolik peněz. A od nás se čeká, že k porážce jaderné velmoci přispějeme snížením teploty na hajzlu a nošením dvou svetrů. Rady, jak ušetřit za teplo a jak se mýt žínkou, to mě má jako přesvědčit, že je vše na dobré cestě?

Strašně rád bych věřil v západní vítězství, ale fakt mi to nejde. K mé demoralizaci hodně přispívá Šafr, Kmenta a Lukačevič…a samozřejmě náš ukrajinský premiér Petro Igorovič Fialenko. Ta ruská ofenzíva na Nikolajev mi také moc nepomohla. Z mého pohledu to vypadá, že si ruská armáda udělala měsíční operační pauzu a během ní nám připravovala nová nečekaná překvapení, která brzy vyhřeznou…

Ale jsem jen Vidlák z vesnice. Možná tomu jen nerozumím. Klidně si zítra budu představovat zase jinou variantu vývoje.

268 thoughts on “Co se stalo?

 1. Muj nazor na Stranu PRO
  autor: Matouš Bulíř

  Tento komentář nevnímejte tak, že bych si snad usurpoval právo na to, hodnotit jiné a tvářit se, že jen můj pohled je ten správný. Je to důsledek toho, že jsem v poslední době dostal několik dotazů na to, jaký názor mám na tento nový subjekt, případně zda bych ho doporučoval volit.

  Jal jsem se tedy přečíst si jejich volební program, ač je běžně nečtu, jelikož papír snese vše, ale dozvíte se z toho vždy alespoň to, kam daný subjekt směřuje a co je jeho cílem, jedná-li se o subjekt nový a bez politické minulosti.

  Nedočetl jsem ho celý, jelikož po pár bodech bylo zřejmé, že tato politická strana je pro-UNIJNÍ, ač se snaží vytvořit takový ten „trikolorovský“ dojem, že je strašně proti tomu co nám EU diktuje, ale rozhodně z ní nehodlá odcházet… Tím za sebe musím říct, že pro mě tato strana skončila, jelikož pro mě je referendum o vystoupení z EU jedna z nejvíce zásadních věcí. Ze stejného důvodu pro mě nebyla zajímavá PŘÍSAHA, jelikož i tato Šlachtova bojůvka je programově jasně pro-UNIJNÍ.

  Jejich zakladatele, Jindřicha Rajchla, hodnotit nehodlám, jelikož na něj vyloženě názor nemám, ovšem s jeho pravou rukou ve funkci místopředsedy ano. Řeč je o Tomáši Nielsenovi. Tento advokát během koronateroru vystupoval jako bojovník za práva lidí, kteří se s touto diktaturou neztotožňují.

  Zakládal například ZDRAVÉ FORUM, jehož součástí je transparentní účet, kde se protočilo na darech od obyčejných lidí několik milionů korun.

  Říkal jsem si, je to borec, movitý advokát, který se rozhodl něco obětovat a poskytnout své znalosti. Toto jsem si myslel, než jsem jednou prošel transparentní účet výše zmíněného spolku a zjistil jsem, že si každý měsíc nechává z darů vyplácet paušál ve výši 60 500 korun… Slušný samaritán, že?

  Pokud by někoho zajímalo kdy odešla poslední měsíční platba v této výši na jeho účet tak to bylo 16.08.2022, tedy v úterý. Peníze chodí na jeho firemní účet, takže se jedná skutečně o platbu pro jeho osobu. (Dostal jsem se k tomu tak, že jsem se pokusil ze zvědavosti dohledat majitele účtu, kterému jsou platby adresovány a našlo mi to jeho advokátní firmu)

  Dále tam mizí na jiný účet dalších cca. 60 000,- za a teď cituji popis „Web, PR, provoz – Grafické, reklamni, textové a internetové práce“, což je dle mého názoru pouze další vyvádění peněz, jelikož po prozkoumání stránek webových i facebookových jsem nenalezl žádný autorský obsah za poslední dobu, takže za co se ty peníze platí mi je záhadou… (majitele tohoto účtu se mi dohledat nepodařilo) Aktuálně je na daném účtu přes milion korun, takže je stále z čeho brát…

  Jen toto by si asi zasloužilo vlastní článek, ovšem mým cílem je pouze nastínit, proč pro mě tato strana není zajímavá. Nemohu volit a ani doporučit stranu, která je pro-UNIJNÍ a která má ve vedení takového člověka a komické je, že se v jejich programu dočtete, že to rozhodně nedělají pro peníze, ale pro naše dobro.

  Toto je můj osobní názor. Co se EU týče, tam je to jasné, ohledně onoho vyvádění peněz jde o mé spekulace v rámci faktů, které jsem uvedl, takže budu případně rád, pokud mě někdo opraví a poskytne jiné vysvětlení.

  Závěrem však musím přiznat, že jsem doufal, že by tento subjekt mohl být tím, na který čekám, ale bohužel… Každopádně však respektuji každého, komu se tato strana líbí a nesdílí mé výhrady.

  Matouš Bulíř | http://www.MatousBulir.cz

   1. Pán je trochu zmatený, bojuje za Ukrajinu, podporuje ji a popisuje jak je PRO prounijní a jak moc mu to vadí. Řekl bych, že jde o past na lidi s jiným názorem, viz jeho stránky-názory a případně link-napište mi.. Stránky krásně provedené a funkční… od někoho kdo střílí ty odporné ruSSáky už půl roku na Ukrajině..Ne ne, tohle smrdí jako STS Chvojkovice-Brod..

  1. Navrhoval bych odstraneni stran a vsech.
   Oci vidi ,vseobecna slepota zustava..
   System politickych stran a jejich existence se nejen prezila ,kdyz trvaji dlouho.
   Uz pres sto let. Navic.
   Vsecky ,opakuji vsecky shnily a odporne zdegenerovaly, ve stejne zdegenerovanym a zapachajicim systemu demokracie pri nejmensim , od 1848 ,vzdy zradily a zrazuji proradne a tragicky a budou vzdy zrazovat, plne sluhu ,sve volice, sve spoluobcany, nejvic kdyz se octnou u moci ,jako uplnou samozrejmost , pretvarovani ,chamtivosti , fales , zrudnosti a zvrhlosti jsou pro ne obycejnou a rovnez samozrejmou kazdodenni cinnosti a zalezitosti….A nevynechaji jednu prilezitost nezneuzitou.Pro sve cile.
   Vsechny strany v nemeckem risskem snemu v 1914 , jednotne a bez vahani ,volily pro svetovou valku , v cele s daleko nejsilnejsi ,socialni demokratickou /s mnoha desitkami milionu volicu/,s vyjimkou jedineho Liebknechta.
   Kde ten ma pomnik…

 2. Tedy Vidláku, tolik defétismu je už na válečný soud za podkopávání morálky! Ukrajinská vojska vítězně postupují vpřed na východ, jen si zaměnila východ a západ. I tak lstivě lákají ruská okupantská vojska do předem připravených pozic a léček, kde budou zničena zdrcující převahou západních zbraní. Takže strategické i taktické mistrovství ukrajinské armády nedokážete pochopit, záměrně se staví slabou, aby později ukázala pravou sílu. 🙂
  Obávám se, že dodávky zbraní ze zemí NATO Ukrajině znamenají, že naše sklady budou prázdné, takže postačí dostatek čínských vojáků s čepicemi, aby nás s nimi utloukli.
  Armády NATO poslušně posílají zbraně na Ukrajinu, tak až Čína začne zabírat Tchajwan, už pro ně další zbraně nebudou.
  Naše sankce též zabírají. Všichni dodavatelé surovin jsou k nám nepřátelští nebo neutrální. Výrobní kapacity jsme odsunuli do Číny a nám zde zůstane krásná idylická bukolická krajina zcela zdravá, jen uživí pár desítek tisíc lidí.

  1. Nerad bych byl popotahován příslušnými orgány za šíření poplašné zprávy, ale podle neověřených zpráv prý údajně začali Číňani vyrábět ve velkém čepice s tvrdým kšiltem, takže to bude maso.

    1. To nic není. Ale v Číně se prý ve velkém začaly vyrábět tradiční čínské vějíře.

     Představte si ten fičák, když pouhý milion čínských žen, začne mávat vějíři!
     Zelenského suitu to odfoukne, když ne přímo do Washingtonu, tak do Londýna určitě!

 3. Pohled u obou stran je samozřejmě nejlepší. Ale pro toho, kdo tenhle přístup praktikuje , i krajně nevýhodný.
  Jenom člověk s jasným názorem ví přesně, jak to má být. Nezmítají jím žádné pochyby, mluví ano ano, ne ne, zkrátka žádná třtina ve větru.
  Ten kdo chápe obě strany konfliktu se jeví jako oportunista a někdy si sám připadá jako hajzlík. Strašně moc by chtěl mít jasno. Přímo po tom prahne. Ale… ňák mu to nejde.
  Já mám pochybování tak nějaký v genech. Jeden dědeček byl věřící komunista a zakládající člen strany v Berouně. Druhý byl běloruský exulant a v Kotlině se horlivě politicky angažoval. Když první dédeček slavil vítězství, ten druhý prchal a pro sichr se zastavil až v Kalifornii.
  Oba to byli moc hodní, vzdělaní a čestní lidé. A jsem si naprosto jistá, že kdyby se potkali, tak by si asi velmi hlučné vyměnili názory, ale v žádném případě by si nevydloubali oči.

  1. Vzpomínám si na své stařečky, kteří pocházeli z odlišných třídních poměrů. Dědové si prošli I. válku od začátku do konce, jeden legionář na Rusi, druhý až do konce na italské frontě, ale velmi se vzájemně respektovali a babičky se vzájemně oslovovaly zdrobnělinami křestních jmen, Stázinko a Mařenko.

   1. Možná až v dnešní době mají lidé tak naléhavou potřebu se ostře vymezovat. A nevidět na svém oponentovi chlup dobrej.
    Dneska na ČRo sdělení : Všichni Rusové jsou zrůdy. Je tudíž v pořádku je nenávidět a zabíjet.
    O nějakém usmíření se dá uvažovat, až vychcípají ti staří. Dřív ne.

    1. Jeden z mých dědů byl za války v koncentráku (jakožto výborného zámečníka se jej povedlo zaměstnavateli z tama dostat a tak mu zachránit život), druhý, ze Slezska, bojoval za Wehrmacht (musel).
     Vůbec si nepamatuji, že by měli kdy o čemkoliv spor.

 4. Dneska jsou u Kartousů obzvlášť aktivní, spamový koš se – kromě obligátních reklam na erotické stránky a viagru – utěšeně plní příspěvky elfů!

  Máte, kluci, prémie za každý poslaný kus? Uznají vám to v centrále jako pracovní výron výkon, i když vám to smažu?

   1. O vás vůbec není řeč. Ztratil se vám nějaký příspěvek? Pokud ano, tak chyba není na zdejším přijímači. O tom, co je v koši, jakož i o tom, co mažu, mám docela dobrý přehled 🙂

    1. Alefe,

     netušil jsem, že jsou elfové tak aktivní!
     Ale možná je škoda, že jejich příspěvky, nad kterými strávili hodně času, odcházejí do hlubin zapomnění.
     Nechcete zřídit samostatnou rubriku, kam třeba jednou za 14 dní nebo jednou za měsíc, překopírujte „nejpodařenější“ příspěvky oněch elfů? Stačí bez diskuze, jen tak, na počteníčko. Na pobavení, ale i na ono klasické „poznej svého nepřítele!“ ,což se někdy může více, než hodit!
     Oni rubriku můžete nazvat Elfárna, Trolárna nebo třeba Lampárna …

     1. Lampárna je zřízena právě za tím účelem, mrkněte tam. Ale, dexxi, poslední dobou je to fakt vysloveně intelektuální bída – tak hluboká, že za ten přesun na Lampárnu ani nestojí.

      Řadu lidí napadne – co ti elfové vlastně píšou, že to nesmí v diskusi být ke čtení? Pokud by byl obecný zájem, mohu pustit na sklo ukázku. Vesměs to jsou primitivní štěky; pokud už obsahují náznak nějakého názoru/argumentace, vesměs to jsou prostinké konstrukce, které tady byly nesčetněkrát a opakovaně vyvráceny.

      Právě že opakovaně; to je, oč tu běží. – Dám příklad:

      Představte si web, kde se řeší (odborně) klimatická změna a její souvislost s náklonem zemské osy. A přijde tam někdo, kdo řekne: „Ale dyť Země je placatá!“ Komentariát (díky, Vevčo, za tento sqělý termín! Teď se opravdu hodil!) se do mluvčího pustí a diskuse se docela přirozeně stočí k argumentům, které tento názor vyvracejí.
      Chvíli je klid, a pak zase někdo přijde: „Země je placatá, všichni to vidí (stačí se podívat kolem), jen vy tu zřejmou pravdu ignorujete.“ – Tak ho zase utlučete argumenty a on přijde znovu. Když ho smažu (kdo by ty furt stejné hámotiny četl), on vytasí těžší kalibr: „Cenzura! Vy Lžete! Vy prostě nepohodlné názory mažete! To je nějaká svoboda slova? Země je odjakživa placatá, jen se vám to nehodí do krámu!“

      Když to nebudu mazat, celou dobu tady budeme v diskusi pořád dokola vyvracet blud, že je Země placatá, a k ničemu dalšímu se nedostaneme. Vzplane tady flame war a nebude se nám tady líbit. – Kvůli tomu sem přece Vidlák a ostatní autoři nepíšou, a my ostatní sem taky chodíme z jiného důvodu.

      Ale jak říkám: pokud publikum touží po ukázce… stačí říct.

      1. Mne by to zajímalo. Zajímá mne argumentace lidí.

       Faktem je, že hodně mladších vyrostlo na tvítech a jejich vyjadřování je ubohost.

       PS:
       A co by jste řekl argumentu, že Ukrajina je v právu a tak jo musíme posílat peníze a zbraně, aby vyhrála, protože ji Rusko napadlo? Důkazem, který každý vidí, je to, že ruská vojska jsou na území Ukrajiny!
       Takhle argumentují v mém okolí žádní blbci, ale třeba Mudr. nebo ajťáci.

       1. Argument výše vyvrátíte snadno poukazem na poměry na Donbase a teror vůči ruskojazyčnému obyvatelstvu. Rovněž tak i poukazem na okolnost, že dějiny nezačínají 24.2.2022. – Předpokládám, že vám osobně je podstata výše uvedené argumentace jasná.

        A když vám někdo jako kafemlejnek v různých variantách mele pořád dokola to samé – co uděláte? Budete se s ním pořád dokola přít?

      2. Jo a jestli je to tak, jak píšete s tou placatou zemí, pak je to zřejmě plánovité narušování diskuze odněkud.
       Tak se to dělá všude, kde se sejdou lidi, kteří nemusí mainstream…

       1. … no a pak přicházím já, abych to uklidil.
        A když znám zdroje toho narušení předem, nastavím na ně filtr rovnou do spamu/do koše a vy to v diskusi ani nevidíte.

        A nově příchozí nás obdivují, jak je tady diskuse kultivovaná. – To máte jako na nádraží, v kině nebo v parku: místa, kam chodí hodně lidí, je třeba setrvale uklízet. Je nasnadě, že kdo byl uklizen, ječí, že je to cenzura.

        Tady bych měl říct, že zdaleka neuklízím jen „názorové“ oponenty z řad trollů. Uklidil jsem i pár našich „souvěrců“, kteří nebyli ochotni respektovat běžná a obvyklá pravidla mezilidské slušnosti. O cenzuře samozřejmě ječí i oni: je to pohodlné a moderní.

  1. Děkuji Zakladateli,
   divil jsem se, že diskuse zde je vcelku rozumná. Většinou to netrvá dlouho a oblíbený web a jeho diskuze se posune kamsi. To, že je to vaší pilnou prací mně fakt nenapadlo. 🙂 Asi je to tím, že já bych to dělat nechtěl.
   Takže, smekám a ze srdce děkuji.

 5. Ještě bych se rád zeptal Signalisty I., kdy začne ta česká účast na rekonstrukci válkou postižené části Luhanské lidové republiky. Kde mají české firmy rezervované území.

  1. Na dotazy Signalistovi I. byla včera šance v našem statutárním městysi, byl tu na návštěvě. Leč s občany se nesešel, nechápu proč, když jeho politiku přece všichni podporují.
   Šel jsem náhodou kolem radnice cestou z fitka a místo bylo zaplněno ozbrojenci. Možná proto, že by nám mohl být Signalista I. ukradený?

   https://www.idnes.cz/volby/plzen/fiala-plzen-horazdovice-setkani-kampan-spolu-ods.A220821_172615_plzen-zpravy_vajo

   1. “ občany se nesešel, nechápu proč, když jeho politiku přece všichni podporují“

    Možná prosté bezpečnostní opatření, aby ho v přemíře lásky a obdivu neumačkali…?

   2. Bo asi všichni z ochranky viděli film nebo četli román Patrika Suskinda – Parfém: Příběh vraha. Tam nakonec občané hlavního hrdinu milovali tak, že ho doslova sežrali z lásky.

   3. Pane Hudče, podíval jsem se na Váš odkaz na Iděsu. Zejména část návštěvy U Salzmannů byla pro Signalistu I. signifikantní, jak se dnes moderně česky říká. Jako první běžel obsadit židli, zády do ulice, podle signálů udělaných Signalistou I., to mohlo podvědomě znamenat, trhněte si, nebo možná i hůř „Bojím se Vás.“
    Nevím kolik má ODS v Plzni členů, ale tolik zájemců o Signalistu I. mívá Babiš mezi příznivci tak 45 minut před příjezdem obytňáku. No ale ostrá kontaktní kampaň prý teprve začne a nyní jen chtěl Fiala vědět, zda jsou kandidátky do voleb řádně obsazeny.
    Prostě, „Stěrače stírají, ostřikovače ostřikují.“

    1. Už při posledních obecních volbách před čtyřmi lety získalo ANO o fousek víc hlasů než ODS, na počet zastupitelů to vyšlo fifty/fifty a tak to Roman Jurečko ještě dokázal vyjednat primátora pro toho debila a hajzla Baxu. Tak jsem na to letos zvědav, zda bude nějaký posun, který bych z logiky vývoje předpokládal.

     Problém je v tom, že ANO tu vede Zarzycký, což je po Baxovi debil a hajzl číslo 2, psychopat a podrazák. To je pak těžká volba. A moje SPD tu trpí takovou personální nouzí, že za lídra nominovala Honzu střelce olympionika Kůrku, což je můj hodně dlouholetý kamarád a prima chlap, ale….. 78 let. Tudy cesta nepovede….
     Co s tím? Sám nevím.

     1. U nás v Liťáku je to podobné. O kandidátech ANO jsem zatím nic neslyšel. Jsou dobře utajení.

  2. Laco: až se česká vláda dohodne s tou Luhanskou. Jinak budou muset rekonstrukci odložit na neurčito a to tamní obyvatele zarmoutí.

 6. Ještě k tomu stavu ruské armády. V druhé polovině osmdesátých let pracoval jeden můj dobrý známý coby občanský zaměstnanec pro jednu sovětskou jednotku v západním pohraničí. Nebyli to žádní bigoši, zajišťovali odposlechy USarmy v SRN. Stejně ale známý pravil, že nechápe, jak tato bordel armáda mohla vyhrát II. světovou válku. Sám byl poručíkem v záloze ČSLA.
  Od té doby sice uběhlo více jak 30 let, ale mentalita lidu, ze kterého pochází jádro armády se asi změnila jen málo. Ovšem dtto ukrajinská armáda, tam sice byl po dobu minulých 30 let zase dril USSáků, ale ta mentalita tam byla také podobná té ruské.
  Putin pravil, že zatím pořádnou válku ještě nezačali. Tomu bych věřil a také faktu, že velká část ruské armády je v záloze za hranicemi, zatímco ta ukrajinská už dýchá z posledního.
  Podobné to bude s vyspělými zbraněmi. 8 dronů Poseidon číhá v ponorce Belgorod kdesi v hlubinách Atlantického oceánu, naprogramovaných na zalití New Yorku, Londýna, Bostonu a Washingtonu.
  „Jen si začněte,“ pravil také Putin.

  1. Ta armáda za 2.světové fungovala zcela jinak. Každému veliteli dýchal na krk jeho politruk, politrukovi zase dýchala na krk NKVD a za nesplnění rozkazu, jakkoli nesmyslného, byl trest – lehký: poslali vás do trestního oddílu(pravděpodobnost přežití při nejbližším střetu se odhaduje na 10-30%), těžký: odvedlo si vás NKVD, které vás buď utlouklo nebo zastřelilo nebo poslalo do gulagu. A pokud se dělo něco, co nešlo místnímu NKVD pod nos, tak pozatýkali všechny kolem předpokládaného viníka, protože neohlásili podvratnou činnost. Takže ten bič byl hodně dlouhý.

   1. To jste vzal dost zkratkovitě. Velká vlastenecká válka trvala 4 roky a poměry v Rudé armádě se pochopitelně v čase měnily.
    Na počátku opravdu mohli politruci fušovat velitelům do rozhodování, to ale záhy skončilo a byla zavedena nedílná velitelská pravomoc, řečeno dnešními slovy.
    Nesplnění rozkazu se odjakživa trestá v naprosto každé armádě. NKVD (resp. SMERŠ) se v demokratických armádách nazývá vojenská policie a působí v družném úsilí s dalšími složkami.
    Jinak doporučuji kouknout na wikipedii (českou), je tam překlad legendárního Stalinova rozkazu číslo 227 „O opatřeních k posílení kázně a řádu v Rudé armádě a zákazu svévolného ústupu z bojových postavení“. Účel oněch až drastických opatření je tam jasně a jednoduše popsán – navození a udržení kázně. Jakmile se toho dosáhlo, opatření byla uplatňována mírněji. Nemělo smysl někoho střílet jen tak, když jej bylo možno využít efektivněji.

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Rozkaz_%C4%8D._227

    1. Nepřímo o poměrech v Rudé armádě za války píše ve svých pamětech von Manstein. Ze začátku nestačil wehrmacht organizovat kolony zajatců (nejspíš také těch, co se vyhýbali válce). Po roce 1943 už počet zajatců z řad RA výrazně klesl.
     Ono se všechno nedá dělat jen násilím. Kulky v zádech důstojníků a pasivní rezistence nejsou nic milého.

     1. Ukrajinci se k nim dávali dobrovolně fasisty obdivovali,to až když viděli ta zvěrstva,kterých se Němci dopouštěli na civilním obyvatelstvu,pochopili,že Stalin je přeci jen lepší volba.

     2. Víte co je ale zajímavé. V roce 1941 podobný rozkaz neexistoval a přesto jednotky bojovaly na místě (až skončily v nějakém kotli) – proto ty kolony desetitisíců zajatců.
      Po rozkazu ani krok zpátky se Němcům žádný podobný kotel realizovat nepovedl, poslední bylo zničení 2. úderné armády generála Vlasova (a tam do kotle vlezli vlastně sami a bylo to před vyhlášením rozkazu č. 227) a přitom byl zákaz ustupovat.

 7. O válce na Ukrajině toho mnoho nevíme. Teprve, když se podaří Rusku obsadit další obec, přízná to i BBC a potom už i Zelenskij. Nyní se na severu bojuje o Bachmut a na jihu, kde Zelenskij nařídil ofenzivu a před tím na nějakou dobu zneprůjezdnil mosty přes Dněpr, takže ta ukrajinská ofenzíva vlastně ani nepočítala Dněpr s překročit, se válčí o Mikolajiv, což je poslední větší město před Oděsou.
  Rusové hlavní útok vedou v oblasti na levém břehu Dněpru, kde mosty nepotřebují a jen slabě na pravém břehu, kdy mají obsazen Cherson.
  Cherson nemohou nechat Ukrům, protože tím by
  ohrozili vodu z Dněpru přes Severokrymský kanál na Krym
  a mít pod kontrolou Cherson znamená, že mají pod kontrolou provoz na řece do Černého moře po obou stranách Dněpru.
  Takže bych hádal, že strategie je postupně ovládnout Ruskem celé pobřeží Černého moře, včetně Oděsy a tím i definitivně donutit Západ, aby zrušil sankce na provoz námořních lodí z ruských přístavů s obilím a hnojivy.

  1. Laco: asi čekají na zimu. Můžou vyřadit elektrárny a teplovody. K tomu námořní blokáda. Něco jako byl plán Anakonda, který prováděla Unie proti Konfederaci v Americe na řadu starého generála Winfuelda Scotta, který nevěřil, že mladší generálové můžou dobýt Richmond bleskově jednou bitvou a krátkým obléháním, i když ležel blízko u Washingtonu D. C. Jen v Konfederaci ještě nebyla elektřina a šlo o export bavlny a import různých strojů z Británie. Ukrajina určitě neměla 30 let západní instruktory ale asi osm let a ve vyšší intenzitě až poslední možná tři roky. Od ústupu z Afghánistánu bych si nedělal iluze i médiích ani o strategii NATO.

   1. Já si myslím, že k žádnému vyřazení elektráren a teplovodů na Zelenského území Rusové nepřistoupí. Oficiální ruská propaganda tvrdí, že nemají nic proti ukrajinskému národu, který se nechal zblbnout Západem a banderovci. Takže zatím žádné akce, které by měly uškodit civilnímu obyvatelstvu, nejsou povoleny.

    1. Kralik: jsou různé stupně té blokády. I blokování pobřeží dlouhodobě je dost vážný. Je možné trvale vést všechen obchod jen železnici přes Polsko a Rumunsko, když lodě převezly mnohem víc?

   1. vzdialenosť Cherson-Nikolajev je cca 55-60km. Línia dotyku ide zhruba stredom, takže podľa polohy 8-12km za frontom sú údery sú vedené na ukrajinské delostrelecká postavenia, pozície veliteľstiev jednotiek na fronte a ich skladové, tylové a ubytovacia kapacity.

    1. Rusové teď prý také změnili taktiku… Nejprve střílejí do ukrajinského týlu – tam, kam by ukrajinští vojáci utíkali. A až to tam rozmasakrují, pak teprve udeří na první linii.

     1. Třeba je to humanitární bombardování:
      (Nejen) Sověti měli ve zvyku mít v týlu postupující útočné armády jednotky, které zastřelily každého nehrdinu, který by měl v úmyslu neútočit či dokonce zdrhnout.

      Takže by mělo logiku, kdyby nejprve vytvářeli pro Ukrajince „humanitární ústupový koridor“a pak na ně teprve útočili.

      1. To má niečo do seba… Je už celkom dosť príkladov, kedy ukrajinský hrdinský nacionalisti v tyle menej hrdinských bežných chochlov tvrde potrestali za zbabelosť.
       Ostatne známy útek ukrajincov pod Debalcevom v 2016 bol umožnený práve tým, že rusi po „dohode“ poriadne preorali postavenia uzáverových jednotiek.

    2. Aha, takže jestli (až?) udeří Rusko na Anglii raketami ze Sibiře, tak to bude útok vedený východně od Uralu, správně jsem to pochopil?

 8. Me od nedavna slouzi jako barometr Zelenskeho Cau lidi.
  Uz jsem to tu doporucoval, ma to i svou zabavnou rovinu.
  Dnesni Cau lidi je na stupnici absurdnosti zase o stupinek vyse, cimz se potvrzuje, ze Kyjevu bombardovani JE moc nepomohlo, jenom Rusa premluvili k jejimu odstaveni. To se bude panecku v zime dodavat elektrina do EU.

  Jinak si vsimete, ze drive vyhrozoval, ze podud na byvalych uzemich Ukrajiny budou vyhlasena referenda, tak uz nikdy s Ruskem vyjednavat nebude. Nikdy a o nicem. A bude usilovat pouze a jenom o konecne vitezstvi.
  Uz jenom tohle vyhrozovani by melo napovedet, ze toho v rukavu moc nema.
  Dneska vyhrozuje opet tim samym, ale pry pokud se uskutecni proces se zajatci z Azovstalu.
  Pry uz informoval, OSN, Turecko, I Macrona…
  U toho vyctu Ukrajinskych opor jsem se rozesmal.
  Jedo dva hlavni loutkovodici tam nejak chybi.

  Tak jak jsme na tom podle ukrajinskeho barometru Cau lidi?
  Me to vychazi na na pruser.

  1. Sakura: je to chytrý se tolik starat o Azov, když u vojáků jednotek armády to může vyvolat pocit, že je vláda opomíjí? Považuji to za cestu k demoralizaci.

 9. Ministryně války Černochová schvaluje terorismus na civilní ruské obyvatelstvo a schvaluje nájemnou vraždu Darji Duganové: „Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi lito ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc na 21.8. si v Rusku zapamatují.“
  Přiznám se, že to je silné kafe i na mě.

  1. Podle reakcí na většině doposud jí spřízněných sítí by se dalo napsat, že váš pohled není ojedinělý, a to nejen pro naplnění trestné skutkové podstaty aktyálních zákonů ČR jejím prohlášením…

  2. Do předjímání budoucích událostí se zrovna nehrnu, ale řekl bych, že datum 21.8. 2022 si dobře zapamatuje i Černochová.

   Jenom houšť a větší kapky,
   lidem spadnou z očí klapky.

   1. Nespadnou. Ona je jasným odrazem svého voličstva a lepšolidí. Do takového bahna padají a strhnou nás sebou. Ty husté kapky budou kroupy a budou dopadat na naše hlavy. Systém se nezhroutí, jen nám přituhne, dokud válka neskončí. Náš stát je pouze barometrem dění.

    1. Neříkám, že spadnou všem. Ale některým ano.

     Jde o to, že stávající věrchuška má talent nasrat různé skupiny lidí různými způsoby – dokonce i ty, které by jí za určitých okolností mohly poskytovat podporu: tu dvěma svetry, tu fialovým deštníkem, tu selektivní podporou terorismu… Každý bude nasrán z jiného důvodu – ale bude nasrán, a to se počítá. Spoléhám na to, že po dosažení kritické hladiny se kvantita mění v novou kvalitu. To je přírodní zákon, který nepodléhá hlasování v senátu či parlamentu.

    2. aleši, opravdu se moc bojím, že máte pravdu. já jsem realista (doufám) a tento pocit mám už delší dobu. dej bůh, aby to nebyla pravda…

    3. Taky si myslím, že většině (některým ano) lepšolidí, klapky nespadnou.

     Protože jim nespadly, ani když lidovec Václav Bartuška adoroval vraždění civilistů v Oděsse, „kde je prostě upálili“ a srovnával to s masakrem civilistů v srbské Krajině, kde Chorvati mrtvá těla dětí a žen prostě zakopali do náspu a na něm postavili ihned silnici.

     Bartuška schvaloval smrt 50 lidí, co měli jiný názor než banderovci v Kyjevě.
     A nic. Jen se omluvil. Dostal odměnou státní koryto, kde dělá experta na „energetickou bezpečnost“.
     Což je teď aktuální. A co dělá ve skutečnosti, placenou našich daní? Jedno velké gow*o. Takže asi tak.
     Myslím, že Afroameričanová se maximalne omluví. Ale možná ani to ne…

  3. Clovek se pak zamysli, jak muze nekdo neco takovyho ,kdyz zdalky vypada taky jako my ,jako clovek.
   Odkud to prichazi. Jisty je jen jedno.
   Neni to clovek ani bejt nemuze. A nikdy uz nebude.

   1. Jsou to démonické bytosti, které se do našeho světa rodí, když jsou vhodné podmínky a ty jako společnost spoluvytváříme morálkou, smýšlením a činy.

   1. Mimochodem další dement v panoptiku, jakýsi Bláha, obhajuje tuto vraždu kvůli tomu, že oběť byla novinářka. Aha… takže když údajně vraždí novináře Putin, je to zločin proti lidskosti, když je vraždí „ti naši“, je to akt svobody a demokracie. Tak to pak jo.

    1. Takto to dopadlo v 2015:

     https://www.denik.cz/z_domova/bartuska-nespachal-vyroky-o-ruske-intervenci-na-ukrajine-trestny-cin-20150710.html
     Odtud kopíruji:
     *************
     „Šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek dnes na dotaz redakce sdělil, že dozorující státní zástupkyně označila trestní oznámení, které na Bartušku podal poslanec Zdeněk Ondráček (KSČM), za NEdůvodné.
     Lelek uvedl, že vedle Ondráčka zaslal na Bartušku trestní oznámení i další občan.
     Příslušná státní zástupkyně vyzvala oba oznamovatele, aby svá podání doplnili, to prý však neučinili.
     „Státní zástupkyně následně vyhodnotila obě trestní oznámení jako NEdůvodná
     a založila je s tím, že v nich NEspatřuje podezření z trestného činu,“ konstatoval.

     Bartuška v dubnovém interview nazvaném „Diplomat Bartuška: Nemějte iluze! Putin se na Ukrajině nezastaví“ odpovídal na dotaz, který se týkal připravenosti na možný zásah neoznačených ruských vojáků v Pobaltí tak, jako předtím intervenovali na Krymu a východě Ukrajiny. „Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé,“ řekl v rozhovoru.

     Za výrok jej kritizoval jak prezident Miloš Zeman, který jej označil za fašistický, tak i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD).
     Komunistický poslanec Ondráček se domníval, že Bartuška mohl spáchat trestný čin podněcování k nenávisti vůči skupině osob, konkrétně vůči ruskému národu.
     Zmocněncova slova označil za cynická, urážlivá a patrně fašizující.“
     *************
     Co dodat:
     Zejména ten Zaorálek, kde byl (je) zřejmě stále Bartuška zaměstnán je ukázka pokrytectví par excellence.

     A „diplomat“ Bartuška?

     Nejen že ho nevyhodila ani ta vláda ČSSD, ANO a lidovců…., ale dokonce nám povýšil.
     Od ledna 2022 je prý zvolen za ČR do dozorčí rady evropské energetické agentury ACER a ta nám ještě předvede jak vypadá „solidarita“, ČEPS by mohl vyprávět….

     A takhle si tu žijeme, evropsky hodnotově…..

  4. Revolucionaru proti Janukovicovi bylo az dost , penez taky 5 miliard a proto na strechach byli umisteny strelci a tech vlastnich postrileli „Nebeskych sto“ , pri protestu na namesti ,aby byly posvatny obeti .
   Dolf mel neco podobnyho z puce 23..

 10. Na Mykolajivském směru vedou ruské sily útočné akce na ose Vasylki-Blahodatne, mají částečný úspěch. Obsadili jižní část obce Blahodatne, – uvádí sa v ranní zprávě Generálního štábu Ozbrojených síl Ukrajiny.
  Zda-li to pravda je a nebo není. Případně zda se to rozvine do nějakého většího operačního úspěchu si může tipnout snad jenom Sybila, ale rozhodně to bohužel vypadá ofenzovněji než to co předvádějí Ukrajinci.

   1. To jako, že by si k té co už mají v Zaporoží přibrali další? No, možné to samozřejmě je. Nicméně, já plány ruské armády neznám. Ale osobně si myslím, že z dlouhodobého hlediska je spíš bude zajímat taková Oděsa, případně Podněstří a k tomu hlavně doladit celý Donbas.

   2. Ta je přes 100 kiláků za Nikolajevem, to bude ještě chvíli trvat, než ji rusové obsadí a pak začnou ostřelovat

    1. Nejsem si jisty, ze Rusove budou Odesu ostrelovat.
     Podle me cekaji, az se trochu ochladi a pak jit rada mest spadne do klina sama.
     Uvidime, jak je na tom Odesa. Par jich upalili, hodne se jich vystehovalo do Ruska. Mozna tam nejake to podzemni hnuti bude.

     1. Podzemní hnutí tam JE. Nebo bylo, před 6 měsíci.
      Partyzáni dali vědět, že až se Rusové přiblíží k městu, tak napadnou posádku Ukronácků zevnitř a převezmou město. Rusko mělo připravený výsadkové lodě, ale nakonec operaci neuskutečnili. Asi byla nějaká rizika…

 11. „Bussines as usual“ řekl by anglosas. Minulé dva roky se pakovali farmaceuti, teď se pakují zbrojaři a energetici. Ve výsledku je to ale jedno, protože všechny penězovody vedou do jednoho bodu. A když říkám všechny, tak myslím opravdu všechny.
  Ukrajinci to odskákali na životech a Evropa na penězích. Ostatní jásají a snaží se urvat co jde.
  Nechápu co je na tom po těch letech ještě k diskuzi.

  1. Není to těžké pochopit. Emočně logický kód více jak 85% populace je odrazem morálních, etických a mravních principů sociální skupiny, které je daný člověk členem. Proto si většina populace nedokáže připustit, jak věci ve skutečnosti jsou a neustálým žvaněním se obelhávají, že jsou svobodní a mají na věci vliv. Doporučuji si přečíst knihu Digitální demence německého neurologa a psychiatra prof. Manfreda Spitzera, která s vaším povzdechem zdánlivě nesouvisí. Ztotožnění se s principy sociální skupiny, stejně jako pohlcení digitálními technologiemi, je fixováno i fyziologickými změnami nervových synapsí, nikoliv pouze intrapsychickou transformací.

 12. Ruska vojska nemaji kam spechat ….

  Ukrajinská ekonomika se zmítá v chaosu, přičemž od února bylo do země zasláno 12,7 miliardy dolarů zahraniční pomoci. Do konce roku Kyjev doufá, že obdrží dalších 15 miliard dolarů. NBU má rezervy ve výši 12,9 miliardy dolarů, ale bez západní podpory vystačí jen na několik měsíců, pokud bude západní podpora zastavena. NBU, která se snaží situaci napravit, nenašla jinou možnost než vytisknout dalších 240 miliard hřiven (asi 6,5 miliardy dolarů), což podpoří inflaci. Jako alternativu vláda projednává zvýšení DPH, návrat spotřební daně na pohonné hmoty a vojenské dovozní clo. To vše se samozřejmě projeví na cenách v obchodech a na čerpacích stanicích, které se již do konce roku 2022 musí zvýšit o 30-40 % a v roce 2023 o dalších 20 %. Náklady na pohonné hmoty tak vzrostly o 40-50 % a do zimy analytici předpovídají jejich zdražení o 100 %. Ředitel společnosti WOG Holding BV Andrej Pivovarskij se domnívá, že tento měsíc může Nejvyšší rada vrátit zrušenou spotřební daň na motorová paliva, a poznamenává, že po návratu ke starým sazbám spotřební daně může maloobchodní cena nafty vzrůst o 6 UAH/litr, benzínu A-95 o 9,5 UAH/litr, LPG až o 1 UAH/litr. To znamená, že nedostatek pohonných hmot se může opakovat, ale již v celosvětovém měřítku.

  1. Penez je dost , pisou, ze si v Usa natiskli 5.8 trilionu a v EU prej 2.8 trilionu..Ale.
   Putin jim ty zabavy chce zkazit a pravil smerem do sveta ,ze na takovy penize neni spoleh..

 13. Vzpomel si hrdinny anonym na zvaci dopis z roku 2003?
  Tenkrat taky slo o mir, jenze v americke verzi.
  1 200 000 mrtvych.

  SSSR a Breznev byli tedy obycejni amateri.

 14. Vzhledem k historickym genocidalnim tendencim Ukrajiny je mnohem lepsi, kdyz ruske zbrane obklici Ukrajinu, nez naopak.
  A zatimco se normalni lide v Mariupolu pomalu vraceji a stoji fronty na ruske pasy, Hitlerek v Kyjeve uz vi, ze je v hajzlu, takze mu nezbyva, nez bombardovat jaderne elektrarny.

  Ale s vystavovanim lidi jadernemu zamoreni uz zapad nejake ty zkusenosti ma, takze nic noveho pod sluncem.
  Zbyva uz jenom nejaky ten dopis od nejakeho vehlasneho mirotvurce, aby ze demokraticky zapad nebal, a jaderne bombardovani si zopakoval.
  Vzdyt i vsech humanitarnich bombometciku futral Havel casto tvrdil, ze na Rusa staci zadupat, on se lekne a utece.

  1. K tomu jadernému zamoření.
   Legendární sovětský Černobyl leží na území Ukrajiny. K havárii tam došlo prokazatelně lidskou chybou. Zajímalo by mě národnostní složení té obsluhy jaderného bloku, která ve snaze splnit závazek k 1.máji a dostat slíbené prémie vypnula automatickou ochranu a prováděla experimenty s extrémně nízkým výkonem reaktoru – výsledek je znám.
   Dnes víme, že to byl „ruský reaktor“, ale kdo tu patálii skutečně osobně spískal, to nevíme, resp. já si to nepamatuji. Vedení elektrárny jistě, ale ta samotná obsluha, operátoři jaderného bloku?

   1. Pred par lety HBO natocilo o katastrofe serial.
    Do jake miry je to pravdive, je otazka, ale i prezivsi rusti vojaci potvrzovali vysokou miru autenticity.
    Samozrejme upozornili na celou radu nesmyslnych detailu, kere mely za cil na zapade celou udalost udelat poradne nelidskou a hlavne celou vec svalit podprahove na ruskou technologii.
    Nicneme v tom serialu jsou ve veline sami Ukrajinci a i nejblizsi nadrizeny, kam pak technici volaji je Ukrajinsky jaderny prumysl.
    Do Moskvy se cela zalezitost dostala docela pozde.

    1. Já mám informace z první ruky, od prof. Kota, jaderného odborníka, kterého tam sověti hned přizvali ke konzultacím, když to ještě hořelo. Ale na národnostní složení jsem se ho nikdy neptal, ono z tehdejšího pohledu vlastně ani nebylo důležité. Napadlo mě to až teď, kdy všechno špatné je ruské a Ukrajinci jsou jen oběti. Nějak mi to nesedí….

   2. tvrdí sa, že väčšina obsluhy bola ukrajinská, prevažne stredoškoláci, a nikto so smeny na velíne nemal vysokoškolské vzdelanie v odbore. Smena na velíne tiež neprešla „stmelovaním“, ako iné osádky velínov v ruských atomových elektrárňach. To totiž organizovali a riadili bývalí námorní dostojníci – ponorkári, a prebiehalo presne ako výcvik na atomovej ponorke, v duchu zákona „sme na jednej lodi a buď všetci prežime, alebo všetci zdochneme“. Ukrajinca (už vtedy) predsa žiadny ruský lampasák drezírovať nebude!
    Ostatne – veľmi zaujímavá je štatistika národnostného zloženia „likvidátorov“ – mužov, čo s nasadením života a zdravia likvidovali najhoršie následky katastrofy. Ukrajincov je tam… povedzme „pomálu“…

 15. Existují weby jako třeba readovka.news a tam jsou články s mapami, je tam vidět jak vypadá fronta. A jdou dohledat ty starší.
  Ukrajinský web strana.ua také vydává mapy.
  Aktuální konflikty také dávají mapy.

  1. Pro neznalé ruštiny telegram např účet Miro Del nebo Pravda vítězí. Jsou tam pravidelné svodky z fronty, často porovnání ve stejném dni ukrajinská i ruská verze.

    1. Paw: v online době je to nutné pro každou armádu aspoň oddálit zveřejnění některých informací aspoň o pár hodin, když už je nemůžou tajit několik týdnů.

   1. Doplnim dalsi telegram kanaly:
    Slovensko NEWS-FRONT.INFO
    Selský Rozum
    Casus Belli Live
    Zvodka Online

    Pro anglictinare:
    Intel Slava Z

  2. Zpusob jak se dobrat pravdy a vyhnout zotroceni. Budiz.
   A proc to zase musi bejt tak nekonecny. /To vysvetlovani/.
   Opakovat do omrzeni, ze nektery uz dlouho a dokola rikaji/pisou takhle a jiny zase jinak..
   Vzmoh sem se ted ,abych cumel do clanku..
   ….Zasobuje jeden propagandou , jinej je zase anylitik, Vojacek, Hovorkova Visingr, se to rymuje s kisingr a pisingr, Kechlibar ,zase nazdar ,Kolodej a Jason , jasne mi neni jasno /ani jasono/…
   Obr na hlinenych nohach ,ktery rozumi jen sile a do nekonecna opakovany moudra taky opakovany, jinych ..
   Mlaceni prazdny slamy , nekdo rekne , spis vyvoravani porad stejnych brambor dokola, uz davno vyvoranych..
   Plejtvani casu a jitrnic, pak ubyvaji. Neni na ne cas, ani na cas , neni cas..
   Zbejva pak necas a blby pocasi? A jiny a zase jinak.
   Opakovani pak vzbudi neodbytne podezreni , vo co tady a komu , vubec de.
   A vsecko je zase jinak..Delaj z cloveka pdeziraciho ,praparanoika a navic vola.
   Nekonecny diskuse vo tom , vo cem se ani diskutovat neda, uz dal nectu..Nejde to.
   Pristal mi v hlave mezitim nabozenskej vyraz, Ocistec.
   /Kdyz sem cumel kolem.,co kde lita a co nelita a hlavne/. Mozna to ma ukazat taky jinej a daleko sirsi obrazek , nez jen ohen a naklepany duse na smazeni..
   Ta vidina smazeni po naklepavani, se nejak a ponekud zvetsuje…
   Hej garson , naval kafe, z toho napadaji napady ,jeste spleteny s Gretou.
   Garson je slicna …Jinak bych sel jinam. Kafe je vsude a furt stejny.
   Ocistec muze bejt ,ze se vsecko pod samozrejme tsunami informacistu ,udalosti nepozorovatelne zastavuje , nejde a nechce dal.
   Komunisti nevedeli jak dal, komunismus je navic tajne omrzel ,prisel jinej pokrok jak dal jinak uz zase neni ,zbejva , jak a cim se to vyplnuje..
   Proto se zmena smeru vod srpna, musi zaslapavat..A jejich podil a pravy priciny..
   Protoze kdo se zastavi a preslapuje, se navic ubira a potom prcha zpet do minulych rozvalin..
   Tedy behem ocistce se vec odehrava jinak a vsude ta konecna ,znamena ale odjezd do tretihor nebo jinam..K tomu prispiva ,ze nikdo nic behem naklepavani ,pred usmazenim,netusi..Resi se , spekuluje se co bylo a bude ,hada se z listku caje , z logru kafe, jasnovidky vidi jasne astrologove to vypoctou sectou a podtrhnou..
   Plazove maji plazivej mozek. To je vono a ukradeny vod jinud. Vod nevedomcu.
   Zastira se , podvadi se. Nalhavam a zase nalhavam a kdyz se to provali, lzu dal..
   I sobe. Greta a podobny to maji jednoduchy , nevi vo do co de. Ani radeji nechteji.
   Kdyz neni vo co stat.
   Z takovy ,co se prohlizi pred zrcadlem do aktivistky… Odtud je pak zvastanim prima cesta do vytouzene ,slavne a vsevedouci ,Celebrity. At na mne vsichni cumi jako ve skole.
   Takze zase jen latentni a horsi pripady opakovane hysterie..
   Takove aktivity nikoho neomrzi.
   A ten neviditelnej vocistec nam zatim podrazi nohy..vsechny ..Jako obvykle..
   Co je usmazeni snad nemusim…

 16. Ukrajinská válka udělala dobře jednu věc – ukázalo se, kteří „analytici“ upřednosňují svá přání a ideologii před hodnocením fakt. U amerických a britských je to spíše o marketingu, jak udržet dodávky zbraní, protože když slovan zabíjí slovana, tak to není problém. Ale přecejenom jsme u konfliktu blíže, bylo by na místě realistické vidění situace.
  Samotná Ukrajina ale žádné informace nepouští. Není to tak dlouho, kdy samotné USA říkaly, že mají více informací o Rusech, než Ukrajincích. Proč asi…

  Další věc spojená s analytiky, že byť někteří autoři obrazně umí zanalyzovat strom, každého mravence a houbu v lese, nevidí ten pověstný les a to, co se opravdu děje.

  Rusové mají opravdu slušné ztráty, ale je to pro ně problém, kvůli kterému to zastaví? Můžete sčítat popadané stromy, ale milým analytikům chybí schopnost podívat se, jak velký je les.

  Reálně proto nemá smysl číst zprávy a už vůbec poslouchat Zelenského. Platí, že obsazené je to, kde jsou pěšáci. Čím déle to potrvá, tím více bude Ukrajina v zádeli. Pokud by Putin povolil, není jisté, že by nezvítězili „silovici“ a nepřišel by někdo více drsný.

  Poslední pohled: Ruská armáda v mnoha ohledech není po letech reorganizací stále v dobré kondici. dělají zbytečné chyby a stojí je to zdroje – jak lidi, tak techniku. Západní zbraně jim dávají co proto, hlavně raketomety a ruční protiletadlové zbraně.
  Ale je to také poprvé, kdy se aktuální západní zbraně v proxy válce potkávají s ruskými. Pro Rusko je to prostor se s tím seznámit a změnit taktiku. Postupně vyhází armádní vedení a nahradí to novým.

  Svým způsobem je to prostor pro transformaci. Ta, pokud se povede, posune Rusko hodně v před. Pokud ne, zapouzdří se a ztratí jiskru a postupně vymže pohlcené Číňany.

  Jde o to, jak teď poradí se změnami.

  Pokud bych si měl tipovat další kroky, tak bych na podzim čekal vypnutí ukrajinské rozvodné sítě a zastavení plynu. Tím se EU a Ukrajina dostane do situace, kdy žádná ideologie již nepomůže, ani 10 svetrů MPA nebude dost. Ekonomická a energetická realita nahradí ideologii. Svým způsobem to bude šance i pro naši transformaci a zbavení se všech ideologií, které nás dostaly tam, kde jsme nyní, na okraji světa.

  1. Ze je to valka se potvrdilo tim , ze je zaroven automaticky, revoluce a svetova.
   A neda se vedet ,kam nas povede

  2. Jeden jediný drobňoučký dotázek bych měl. Jak konkrétně dává 16 Himarsů a 12 M270 MLRS „co proto“ ruské armádě (spíše tedy armádě DLR) na frontě dlouhé přes 2000 km ? A proč by tyto raketomety měly jakkoliv změnit stav ve válce, když na jejím začátku měla Ukrajina konkrétně přes 200 ks raketometů obdobných BM 27 Uragan a BM 30 Směrš a bylo jí to le.no platné ? Protože tomu dělají PRko v mainstreamu ?

   1. Systémy HIMARS jsou pro Rusko opravdu velmi nepříjemné. Je potřeba vidět, že celé bojiště včetně ruského zázemí je trvale sledováno, dá se říci v reálném čase, americkými průzkumnými prostředky. Ať již pozemními, vzdušnými nebo kosmickými, takže ruská armáda musí postupovat velmi obezřetně.
    Američané dodali Ukrajině protiradiolokažní střely HARM, mají dosah až 150 km a rychlost přes 2200 km/h. To považuji za větší problém než HIMARS. Mimochodem, těmito střelami mají být vyzbrojeny letouny MiG-29; jakpak je to dlouho, co se tvrdilo, že západní výzbroj není kompatibilní s východními prostředky a je třeba kupovat vše od Západu?

    1. Jistě to sledování „nepříjemné“ být může, ale jak konkrétně to ve spojení s 16 raketomety HIMARS Rusům dává „co proto“ ? Pár děr v mostovce ? A jak jim pomůže několik střel HARM na pár Mig 29 dodaných s Polska a Slovenska tuším, když jim nijak nepomohly protiradarové CH-58 na cca 250 bojových letadlech které měla UA ve výzbroji ? Já bych těm propagandistickým „zázrakům“ tak moc nepodléhal.

     1. V dnešním videu JP https://yurasumy.livejournal.com/3233198.html cca od 2:00 odpovídá na vaše dotazy.
      Např. z 15 dodaných německých houfnic je funkčních 5, hlavním důvodem není zničení spojeneckými vojsky, ale „polámání se“ díky velké zátěži, terénu, nárokům na údržbu+ opravny jsou mimo území Ukrajiny. Tomu docela věřím, protože stížnosti v tomto duchu jsou na ukrajinských videích.
      HIMARSů už také není tolik a nejspíš chybí i munice. VSU je používá je převážně v noci a útočí s nimi hlavně na sklady v hlubokém spojeneckém týlu, podle posledních zpráv to vypadá, že počty útoků na sklady v týlu klesly z 2-3 na 0-1 útok během noci.
      Poslední denní útok HIMARSu byl na centrum Wagnerovců v Popasné, kde ukrajinská propaganda ohlásila zabití šéfa muzikantů a stovky kontraktorů, ruská kamenovala vojenského korespondenta, že byl blb a na videu ukázal adresu centra. Když se všechno uklidnilo, šéf muzikantů Prigožin v rozhovoru sdělil, že muzikanti nemohli najít úkryt HIMARSu, který je otravoval, tak vymysleli léčku. Zveřejnili video, drželi ve vzduchu několik UAV a čekali. Po útoku na jejich centrum UAV našlo HIMARS a sledovalo ho, a pak ho rozstříleli. Povídačka vypadá dost pravděpodobně, protože
      – ruští vojenští korespondenti se někdy od půli května drží pravidla, že video se zveřejní pouze tehdy, když místo natáčení už není aktuální.
      – od té doby ukrajinská propaganda nehlásila žádný úspěšný zásah HIMARSu

      1. Domnívám se, že pro Rusko je nutné najít obrnu proti HIMARS, MARS a dalším systémům. I kvůli PR , byť reálné škody nemusí být až tak fatální. Nezaznamenal jsem, že by sestřelili rakety Himarsu. Osobně jsem měl o ruské PVO lepší mínění.

       V rámci toho ZOO systémů, co Ukrajinci získávají, je otázkou, zda jsou tak šikovní a rychle se učí obsluhu, a nebo tam mají „poradce“.

       1. Tak začátku ostřelování mostu v Chersonu se ruské PVO dařilo HIMARSy sestřelovat. Pak Ukrajinci přišli s taktikou přetížení PVO a HIMARSy dopadali do cíle. Teď se zdá, že Rusové něco vymysleli a k přetížení PVO nedochází. Dle info z ruské strany salva HIMARSu se dříve skládala ze 6 střel, dnes ze 3.
        Faktem je, že pokud Ukrajinci ostřelují něco v hlubokém týlu, tak ruská PVO nezareaguje včas a dobře.

        1. Králík: na to se často zapomíná, že každá PVO jde zahltit různými střelami v různých směrech a výšce. I Izrael má s tím problém a to velmi převážně jen jednoduchým raketám. antiraketa bývá mnohem dražší než raketa.

 17. Přiznám se, že patřím mezi Putinovy trolly, kteří by raději jeho výhru. Ale nevěřím ani jedné straně konfliktu (každá pochopitelně lže) a nevěřím ani Vidlákovým vývodům v tomto článku. Ofenzíva vypadá jinak. Spíše jde o pat a obě armády se trápí, protože i když obě stojí víceméně na místě, neznamená to, že je méně mrtvých. Lžeme si do vlastní kapsy. Nejsem Kechlibar, nejsem Vidlák, nejsem Šafr, jsem jenom Homer Simpson bez nároku na svatozář uznávané autority.

  1. Vzpomínáte si na Mrzouta ze seriálu Šmoulové? Nějak takhle, jako on se cítím.
   Nemám rád tuhle válku, protože se mně a mých blízkých osobně dotýká.
   Nemám rád naše americké přátele, kteří dotlačili Putina do téhle války.
   Nemám rád, že zažíváme nevídaný růst cen především z důvodů energetické nedostatečnosti.
   Nemám rád EÚ a Německo zvlášť, že se nechali našimi americkými přáteli přesvědčit, aby vedle krajíce s máslem a medem (Nord Stream 2) dobrovolně hladověli.
   Nemám rád naše novináře, kteří ochotně podporují protiruskou hysterii.
   Nemám rád naši vládu, která mě vyhrožuje, že mě zavře, pokud budu chválit Putina a Rusko.
   Nemám rád nacistickou a zkorumpovanou Ukrajinu, která je naší vládou a novináři předváděna jako ubohá oběť této války.
   Nemám rád ani Putina, že se nechal do této války dokopat a že ji vede tak blbě, jak ji vede.
   Nemám rád manipulace a tou poslední dobou Vidlákovy články jsou.
   Jsem Putinův troll, protože chci aby tato válkou neskončila jeho prohrou a následným jaderným armagedonem.
   Z Vidlákova pohledu to vypadá, že si ruská armáda udělala měsíční operační pauzu a během ní nám připravovala nová nečekaná překvapení, která brzy vyhřeznou…
   Z mého pohledu to vypadá, že ta příprava bude ještě nějakou dobu trvat.

  2. Info z naprosto nepodstatných videí.
   1) Kdesi okolo Pesků velitel(roty? čety?) za ním pobíhá vojenský korespondent, Peski jsou již dobyty. Velitel říká, že při dobývání Pesků ztratil více lidí než při dobývání Mariupolu. Na otázku kolik – 3 mrtvé, 11 zraněných. Video již nelze dohledat.
   Většina vojenských komentátorů považuje dobytí Pesků za zázrak, protože z jejich pohledu to byl betonový masív. Někteří spekulují, že je to zásluhou změny taktiky dělostřelecké palby – nejdříve rozbijí druhou(záložní; tu, kam si myslí, že budou ustupovat) linii ukrajinské obrany, pak první a při ústupu do druhé opět ostřelují tu druhou.
   2) Na otázky odpovídá voják námořní pěchoty z Tichooceánského námořnictva kdesi u Seversku. Jejich rota je připojena k vojsku DNR, je tam už pár týdnů a těší se zpět na základnu.
   Jsou na tom Rusové tak špatně nebo probíhá plánovaná rotace, aby frontovým bojem prošel kdekdo?

   1. Re: Králík62

    Kuwa, králík, nese*te a uvědomte si, že jste blbej králík, kterej může akorát tak žrát sušenou vojtěšku a ne radit jedině chytrejm soudruhům, kteří rozhodli, že Rus prostě MUSÍ mít velké ztráty, protože proto!!!
    Rotujte si mezi miskou s vodou a krmelcem, stejnak půjdete na pekáček a Ivan s vámi, protože TAKY proto!!!
    Tady bude pravda a láska a po 3,14-či front! jak říkali naši páni mazáci a soudruzi velitelé.
    A tuhle válku vyhrajeme a Na Bělehrad!!! a tak všelijak podobně.

   2. Taková kacířská myšlenka. Co když, ti Ukrajinci u nás, v Polsku, atd tady neutekli před rusem, ale aby s rusem nemuseli bojovat? Na jednu stranu jsem na ty modrožluté fangle na úřadech, farách a zejména sociálních sítích u profilové fotky alergický, na druhou stranu si říkám radši 1000 ukrošů než deset machometánů.

   3. Z mého generálského pohledu je to rotace kvůlivá bojovým zkušenostem. Stejně jako to bylo třeba v Afghánistánu, kde se sice oficiálně u Kábulu bojovalo tu za Prahu, tu za Kodaň nebo Varšavu, ale bojové zkušenosti, alespoň minimální, tam na té správné straně „čerpalo“ téměř 50 armád.

   1. Díky za ty stromy. ale mám v počítači nejméně dvacítku takových a nevidím o kousek dál.
    To co zatím vidím je, že k výročí nezávislosti se Ukrajina pokusí o nebezpečné PR akce typu přímého útoku na krymský most nebo ZJE. Za ten kousek dále nevidím (a jsem rád že nevidím).
    Děkuji za obavy o mé duševní zdraví.

 18. Na Kechlibara pozor.
  Je to režimní lísal, jen nedává svůj permanentně antiruský přístup tolik najevo.
  Je to jeden z mála „hlasatelů těch správných pravd“, akorát to balí do líbivé omáčky

  1. Nevim, jestli „rezimni lisal“, ale je to jeden z tech, kteri si preji vitezstvi zapadu za kazdou cenu, a jsou pro to ochotni neco udelat.
   S flintickou by to Kelichbar na fronte moc nevytrhnul, tak se do toho dal na poli propagandy.
   On dobre vi, ze lze, ale o tom valka prece je.
   Nebo se snad nekdo nekdy pohorsoval, ze Britove dobyli Indii sprostym obelhanim tehdejsiho vladce, ktery jim a smlouvami s nimi veril?

   Vzdyt „zapadni“ pristup k smlouvam uz osvetlil Zelensky, kdyz se he jeste pred valkou zeptali, proc neplnil Minske dohody. Normalne odpovedel, ze nebyly pro Ukrajinu vyhodne…
   Ja bych misto Ukrajiny dosadil USA, ale to uz asi vsichni vedi.

   1. Valky se vyhravaji, kdyz kazdy dela propagandu a nikdo nechce bojovat? Pokud nevzal flintu a neni na Ukrajine, tak pro vitezstvi západu nedělá vubec nic 😉

   2. Mozna stoji za pozornost jak britove /ted lidumilove/,se kolonialni rise taky zbavovali a nechavali vsude za sebou miliony zmasakrovanych…Indie a Pakistan,Cina, napr. atd.
    A ty ostatni nezustavali pozadu.

    1. A opět mně napadá- myslíte si, že by mohli dlouhodobě mírově kooperovat Indie a Pakistán? Vždyť ty lidi rozděluje jen víra v jiné božstvo.

     1. Jste nenasyta. Nestačí Vám, že se rozeběhla indicko-čínská spolupráce? a v Kašmíru je relativní klid? a v Pákistánu se to mele, neb předchozí nejvyšší se začal vzpouzet americkým loutkovodičům?

  2. Tady by se hodil titulek z filmu.
   Hadej ,kdo prijde na veceri.
   Cokoliv chce nekdo sdelovat . Vzdy ,opakuji vzdy a z kazdeho projevu na verejnosti musi prosvitat pevnej a nemenej postoj .Tam kde dotycny stoji sedi , spi.
   A treba i veceri.
   A bez korouhvickovani a bez klickovani vode zdi ke zdi..Treba.
   A bez vyhod prehrsle ,svych nazoru . Ty si vetsina ctenaru umi sama a dobre udelat.
   A jakej ma mit kazdej ma pocit s tema jitrnicovejma vecerema .A vysledkama tech veceri.
   Povzbuzeni a neco kritiky obecenstva, nepomaha..
   Ctene obecenstvo napodobuje. /Jindy asi, vo co tady de a proc/.
   A treba opakuje s velkou vervou „..to strileni do nohy“. Nebo vytahovani Putinem.
   Nema to koncu , opakovani klise s tresnickama na dortech .Moc lepsi se podivat na tu slavnou a sensacni dortovou bitvu ve filmu…Du se ted na ni znova podivat.
   Kdyz na prvni pohled /ctu jen titulky a clanek sem este necet/, jde predevsim jedno.
   The boomerang came back.
   Co kdo chystal na jiny , vetsina toho a jeste horsi , to jiny a daleko horsi /este neni konec/, prilitlo zpet a rovnou je piclo rovnou mezi voci../Staci se podivat kolem/
   A nikam jinam..

 19. Každé pravidlo má svoji výjimku – reakce na články předchozího týdne

  Minulý týden jsi mě Vidláku dvakrát překvapil. Jednou kladně a jednou záporně.
  1. kladně – zmínil jsi se o Trikolóře a „nekopnul“ jsi do ní. Vzhledem k tomu, že jsem ještě na „Kydech“ četl tvůj volební program tak jsem nikdy nepochopil tvoje „kopání“ do Trikolóry a současné adorování Velkýho Bociana jako přijatelné východisko.
  2. záporně – dovol abych ti připomněl, že jsi byl „chřipečkář“ ještě v době, kdy M. Kechlibar publikoval na svém blogu dva příspěvky (jeden ohledně Číny, druhý z Bergama) o tom, že C-19 je „veliký malér“. Když se ty „problémy“ dostaly z Číny, a následně z Bergama do celého světa (i do ČR), tak jsi otočil a stal jsi se „svědkem kovidovým“. A to cca půl roku poté, co Martina Kociánová publikovala první rozhovor s prof. Jaroslavem Turánkem ohledně vakcín proti C-19. Po vyslechnutí rozhovoru člověk s kritickým myšlením zjistil, že je vakcinace hodně riziková záležitost s velmi vysokou pravděpodobností zdravotních následků. Doslova a do písmene J. Turánek řekl (ještě před začátkem očkování): “ očkovaný nejsem a o tom jestli se nechám neočkovat, začnu uvažovat, až po ukončení klinických studií a jejich vyhodnocení“.

  Jak ty Vidláku, tak i M. Kechlibar píšete zajímavě, rád vás čtu. Oba dva, ale máte témata, u kterých vaše úvahy jdou „totálně vedle“. Naprostá totální ztráta kritického myšlení a schopnosti vyhodnotit téma bez předsudků. U tebe je to očkování proti C-19. Moc jste se ovlivnili s P. Hamplem navzájem.
  M. Kechlibara je to Rusko. Sám to v jednom svém příspěvku přiznal. Lidé z Ruska jsou mu méně sympatičtí, moc jim nerozumí, nechápe. Má raději ty ze západu, jsou mu bližší. Tímto vyjádřením začal první z jeho článků ohledně Ruska.

  Bohužel, M. Kechlibar je v otázce Ruska demagog. Je to zřejmé z jeho veřejné odpovědi Šafrovi. Proč odhadem jedna třetina článku je jeho osobní a zaujatý postoj k událostem na Ukrajině, když nosným tématem je svoboda projevu?

  Co se týká druhého článku ve kterém je bagatelizováno množství a účel US vojenských základen po světě. a) Jenom se chci zeptat, proč vznikla Kubánská krize? Jenom pro oživení paměti, na Kubě se začalo stavět jeden rok poté co USA rozmístilo více než 100 raket středního doletu Jupiter s jadernými hlavicemi v Itálii a Turecku. Výsledek dohody o ukončení krize bylo stažení ruských raket z Kuby a amerických z Itálie a Turecka.
  b) Jaký je rozdíl mezi rozšiřováním NATO na východ a obsazením demilitarizovaného Porýní Wermachtem v 1936? Vidí v tom někdo rozdíl? Pokud ano, tak jaký?
  c) V článku je probírána možnost klasické invaze na území nepřítele, ale záměrně se neuvažuje o možnosti nasazení supersonických raket s jadernými hlavicemi. Z odpalovacího zařízení na území UA je tato raketa za cca 4-5 minut v Moskvě (pokud si pamatuju přesně).

  PS: doplněk k bodu a) někde jsem četl, že důvodem pro svržení Asada v Sýrii bylo prý jeho nesouhlasné stanovisko k výstavbě plynovodu z Quataru do EU. Problém nebyl v plynovodu, který měli stavět Američané. Podmínkou bylo, že každých x set km měla být US vojenská základna a každá x-tá základna měla být letiště s volnými koridory průletu pro US vojenská letadla. No a jedno to letiště mělo být v Sírii. Není to ale ověřené.

  1. George, jen krátce k tomu covidu… Já nebyl propagátorem očkování, jen jsem tu jen jednoho dne napsal, že jsem se nechal očkovat. Já i celá moje rodina. A pak jsem se posmíval všem těm, kteří mi za to psali nenávistné maily, jak jsem zradil vlast i alternativu a tvrdil jsem, že když se nechalo naočkovat 6 milionů lidí, tak pokud jim budou „vlastenci“ nadávat, tak se připravili automaticky o 6 milionů voličů. To si myslím dodnes.
   Pokud jsem něco propagoval, tak to byla covidová opatření. Snížení rizika nákazy. A těžce jsem nesl, že nejsme schopni ani tak jednoduché věci, jako držet distanc. Především jsem se snažil prolomit argumentaci v kruhu – opatření nefungují, proto je nedodržujeme, opatření nedodržujeme, proto nefungují…
   Ale také jsem kritizoval nesmyslná opatření, první jsem mluvil o nefunkční chytré karanténě, mluvil jsem o tom, že lidi se nejčastěji nakazí doma, kde roušky nenosí… A nepodlehl jsem kecům, že při PCR testu se zajede tyčinkou až do mozku. A také jsem jako jeden z prvních vyhodnocoval úspěšnost očkování při další vlně, kdy se ukázalo, že není nic moc, že nezabrání ani nákaze a v mnoha případech ani nezabrání těžkému průběhu nemoci a také jsem řekl, že za takových okolností si do těla nemíním ládovat další dávky. Že jsem sám pro sebe byl ochoten jít na první očkování v zájmu vlasti, ale píchat si něco, co není ověřené zas a znovu, do toho jsem prostě nešel.
   A dodnes se vysmívám všem řečem, jak nás očkování čipují a jak tu bude zavedena trvalá covidová diktatura.

   1. Plytvani nevystiznych slov a slovosledu nasi krasny cestiny , rozmnozovani ,rozmelnovani ,vyznamu inflacnim tvrzenim s opakovanim a rozsirovani obycejnych jednoduchosti…
    Jedno Duchove se mnozi do, Moc Duchu..
    A nic ,prakticky skutecnyho..
    A slysim hrat ten slavnrj pohreb s procesimi s kvetinami ,s funebraky a knezimi, s nekonecnymi a procitenymi proslovy , nad hrobem, nad rakvi , kde se skutky a ciny pohrbivaji a hodne hluboko a mnozi se vika,pokladana na rakev …
    Sbohem zesnuly ..Uz se nam nevratis…Tvoje duse odletela do …Ocistce.
    Napada mne ted ,mozna presnej vyraz z toho rodokapsu ,zvanyho bible a snad o tom ,pozdeji..

   2. Vidláku, zdravím a díky za reakci 🙂

    Máte více než méně pravdu. S tím co píšete souhlasím. Bohužel pro vás jste se zdiskreditoval rozhodnutím o naočkování celé rodiny v době, kdy už bylo jasné, že očkování žádný přínos nemá. Podkladů k tomu bylo v té době už dost. Jasná absence „kritického“ myšlení, pouze a jenom „dojmologie“.

    Vysmíváte se všem řečem, že očkováním se snaží lidi „načepovat“ jako psy? To vás dodnes nenapadlo, že čip není v očkovací látce, ale tím čipem je Covid Pass? Ten Covid Pass, který si dobrovolně instalujete do mobilního telefonu. Všude se s ním musíte prokazovat, pokud chcete vstoupit? Teď v létě už není třeba, co ale bude v Listopadu?
    Ano, sama aplikace tečka nikam data neposílá, ale v smart telefonu jsou jiné aplikace jiných vývojářů, které sledují co „děláte“ v jiných aplikacích a jiné údaje. Ty data pak každou hodinu zasílají do centrály k vyhodnocování. Toto je hlavní obchodní činnost FB a Google, díky které vydělávají.

    Existuje o této problematice zajímavý rozhovor mezi Joe Rogan a Robert Epstein. Pro mě je nepochopitelné, že je tento rozhovor alternativou v ČR přehlížen. Tady je (z jůtůbu byl smazán).
    https://podtail.com/podcast/the-joe-rogan-experience/-1768-dr-robert-epstein/

    Robert Epstein má užitečnou stránku.
    https://medium.com/@re_53711/seven-simple-steps-toward-online-privacy-20dcbb9fa82

    Vysmíváte se všem řečem o připravované kovidové totalitě. To jste nikdy nepřemýšlel, proč soukromá organizace WHO (není součástí OSN !!!) změnila parametry na vyhlašování epidemie. Současně připravovala smlouvy s jednotlivými vládami, že v případě vyhlášení epidemie, budou vlády „tupě“ následovat rozhodnutí WHO? Nikdy? Ani nevím jak to dopadlo v ČR, možná se budeme divit.

    PS: K tomu šmírování pomocí telefonu. R. Epstein vypráví příběh, jak jeden otec náctileté dívky zažaloval Google že „obtěžuje“ jeho dceru masivní a agresivní reklamou na novorozenecké oblečení, pleny, potřeby, knihy „jak být dobrou matkou“ atd. Během předběžného líčení u soudu se zjistilo, že jeho náctiletá dcera je těhotná. Ten šmírovací sráč spolu s vyhodnocovací algoritmem věděl dříve, že je jeho dcera těhotná, než začala mít příznaky a udělala si test.
    Ten šmírovací sráč sleduje nejenom co děláte na netu, jiných aplikacích, ale nahrává zvuky atd. Vyhledává klíčová slova, specifické zvuky and a ty každou hodinu posílá na vyhodnocení. Domníváte se že se tato technologie nedá použít spolu s Covid Pass?

    Ještě pořád se vysmíváte?

  2. Jak jste věděl, ještě před 1. očkováním, že Covid je jen další virová nemoc? Co když příště to bude větší sekáč, taky neočkovat, nedodržovat, protože svoboda? Nějaký Beran na netu se najde vždy, na kterého se bude dát odkazovat. A jemu to buď vyjde, nebo ne.

    1. Zakladatel: Vědělo se samozřejmě, že je to virus od začátku, ale třeba o možných dlouhodobých následcích tzv. Longcivid se vědělo nula informací. Mohlo to taky být ještě horší nebo naopak mírnější než skutečně bylo.

  1. Che, che… poníženou supliku… O tom, že chci mír a nelíbí se mi pumpování zbraní na Ukrajinu. Vskutku to bylo hodně ponížené… chtěl jsem zabránit tomu, co se teď na Ukrajině děje.

 20. O tom, jak si představují američtí neokoni hybridní působení proti Rusku psal George Friedmann jeden z nich ve své knize Příštích sto let na stranách 97 až 100. Naznačil pořadí kroků. Vliv na Ukrajině. Tlak na Bělorusko. Neklid na Kavkaze. Barevná revoluce v Moskvě.

   1. Lana : je to tak a předvídá i rozpad Číny.
    Írán považuje za nedůležitý. Přeceňuje ekonomiku Turecka a dobyvačné touhy Japonska. Japonsko se svým stárnoucím obyvatelstvem nemá důvod ani sílu něco dobývat. Mohli by sice v budoucnu vojsky nahrazovat drony a roboty, ale stejně by potřebovali pěšáky a už od roku 1945 vědí, že je snazší si suroviny koupit než je dobývat. Jen u Polska jejich ambice vidí dost přesně. Je to spíš, jak by svět chtěli něco mít než jaký pravděpodobně bude. Je těžké předvídat, ale u Číny bývají tendence ke sjednocování silnější než k rozpadu už tisíce let.

 21. Doporučuju Technet Idnes článek o Polsku, jak posiluje svou armádu a co to může znanenat do budoucnosti. Protože to posilování je už takové, že polská armáda překoná italskou, španělskou a v některých typech zbraní i německou, britskou a francouzskou. Mají mít víc tanků než Německo, Francie a Británie dohromady a víc HIMARS než USA! Tím se posílí polská závislost na americkém servisu. Jižní Korea si vydělá mnoho miliard na polských zakázkách. Polsko zjistí, že Visegrádskou spolupráci už skoro nepotřebuje. Pokud se současné uspořádání Evropy rozpadne, může dnes demokratické Polsko podlehnout nějakým tendencím k imperialismu živeným pocitem své výlučnosti a pravé víry…To by pro sousedy příjemné nebylo. V Polsku byla v minulosti častá kombinace mimořádné odvahy vojáků, kteerou nejde neobdivovat, a mimořádné hlouposti politiků, kterou nejde pochopit. https://www.idnes.cz/technet/vojenstvi/polsko-tanky-leopard-raketomety-himars-letadla-f-16-f-35.A220818_133545_vojenstvi_erp

   1. Pisou jinde ,nevim co je na tom pravdy ,ze z 25 tun zlata /2007-14/ukr Janukovic namnozil 45 tun a potom to vzalo vopacnej odchod nekam.
    Pisou ze v cervnu odeslo zlato za 500 mil. a na ceste do Banky England ,zmizelo vsechno nekde v Polsku, beze stopy..Vono se rika ,kamaradi ,kamaradi ,ale votocis se a zlaty hodinky sou v prdeli. Ja to rikam furt.

    1. Ze jeste v cervnu bylo na Ukrajine zlato za 500mil?
     To bude nejaky nesmysl, a zbytek pribehu o jeho zahadnem zmizeni spis bude slouzit, jako zamaskovani jeho rozkradeni.

     1. Janukovič zlatý poklad UA opravdu znásobil. Postmajdanovska vláda zlato vyvezla „uložit“ do USA. Od té doby UA nemá žádné zlato…

  1. Pokud si dobře vzpomínám, tak Friedman ve vámi zmiňované knize predikoval Poláky a Turky jako budoucí velmoci. Podle mě jde ovšem spíše o manipulaci. Zjevně úspěšnou protože nová generace „pilsudských“ se té myšlenky s radostí chopila. Proti supervelmoci s jaderným arzenálem jsou jim ovšem ty tanky a letadla na prd. To je v případě Poláků špatná zpráva pro nás, ale ne pro Rusko. Poláci mohou klidně obsadit těšínsko a následně i celou republiku, ale směrem na východ je to neposune ani o centimetr. Jakmile to zkusí, vyřeší to jeden Sarmat a na Polsku už navěky nebude co dělit. To je ovšem další špatná zpráva pro nás a ostatní okolní státy.

   1. Zas: Polsku dává armáda pocit bezpečí, že nebude další dělení země. Do Běloruska je Rusko nepustí, ale kus Ukrajiny by Poláky lákat mohl, že by ho vzali pod svou ochranu.

    1. Manueli, na Lvov ale zase nepotřebují tolik tanků a letadel. Myslím, že skutečně míří výš, jenže jsou geograficky na blbém místě. Na východ nemůžou, na severu je jen moře a za ním sníh. Jediný rozumný směr je na jih, ale tam jsou koaliční partneři. Ještě tak na západ, pokud se ze SRN stane emirát. Nicméně příležitost přeje připraveným…

     1. Zas: máte pravdu. Proto jsem psal, že by tahle posílená armáda hrála roli, kdyby se současný řád v Evropě rozpadl.

     2. Zas: máte pravdu. Proto jsem psal, že by tahle posílená armáda hrála roli, kdyby se současný řád v Evropě rozpadl…

  2. Podle mých informací Polsko mohutně nabírá vojáky do armády.
   Kontrakt na 1 rok, náborový příspěvek 25000 pzl.
   Reklama prý v tv stále.

 22. Melou a melou, pomalu ale jistě, protože cesta je i cíl. Prodělávají snad na komoditách, ne! Naopak.
  Ty zkazky že jim Čína neprodá ani tranzistor to jako fakt? Vážně se nenajde překupníček? 😀
  Putin je snad oblíbenější víc než kdy jindy.Rubl sílí, že ho musí oslabovat. Sankce 1 miliardy lidí z 8 (9?) miliard, kdy se více či méně potichu k RF hlásí zbytek světa? Že OPEC vyběhl s Bidenem? Že v Reichu budou používat k mytí těla žínky, teplá voda bude na pár hodin denně a možná neodstaví zbylé jaderky?
  No, my ten grýndýl mít budeme, ale proto, že budeme žrát trávu.Němci se budou hodit na nás – untermensch.
  BTW: OSN lobuje za vyjmutí ruských hnojiv ze sankcí, fór, co?
  Nakonec ten NS2 budou muset spustit, páč jinak jim afričtí hosté ten studený odchov pěkně osladí, a bez průmyslu nebudou mít ani love na sociální dávky, kterými tyto nemakačenka uplácejí…
  A bylo by toho víc, ale chce se mi spát…

 23. Jestli je pravda, že „….Ruská federace našla za polárním kruhem na Taimyru díky tajícímu premafrostu v okolí okrajových moří Severního ledového oceánu 120 miliard tun ropy a plynu.
  Tato kvalitní „sladká“ ropa prý dokonce údajně překonává kvalitou i ropu Brent a ESP!
  Má jen 0,05 % síry, proto je vhodná pro výrobu nafty s nízkouhlíkovou stopou.
  Je tam tolik ropy, že není vůbec nutné dělat jakákoliv světová opatření proti jejímu nedostatku…..“

  https://arctic-russia.ru/en/project/world-class-cluster/

  pak by to znamenal konec dosavadního světového ropného byznysu, tedy hlavně západního byznysu pomocí zákazů a restrikcí. A kdopak by nejraději ropovod Nord Stream2 vzteky rozbombardoval? Chcípající kobyla bude schopná všeho před smrtí!. Viz např. i dodávky zbraní, munice, kam se komu zamane, bez ohledu na dohody,….

  1. Zprávy o ložiscích na Tajmyru a jejich využití se začaly na veřejnosti objevovat kolem r. 2004. Od té doby probíhal obrovský projekt na jejich využití, stačí si zadat Vostok Oil do vyhledávače. Na pozadí stát připravil podmínky pro jeho rozběh a rozkvět:
   – OPEC odsouhlasil navýšení ruských kvót těžby ropy na objem, který v dané době nebylo schopno Rusko využít; ani nyní nejsou schopni těžit tolik, aby využili celou kvótu
   – je postavena ohromná loděnice pro stavbu tankerů(přiživí se i vojsko), která má zakázky na stavbu několika desítek tankerů, ledoborců..(do vyhledávače Zvezda Yards; Zvezda shipyard;)
   – zprovoznění a zabezpečení Severní mořské cesty pro plavbu tankerů, rozběhla se stavba ledoborců, naplánováno jejich 10
   Sama společnost Vostok oil :
   – oznámila spuštění výstavby přístavu
   https://warsawinstitute.org/russias-rosneft-starts-construction-vostok-oil/
   – objednala si u korejské společnosti „součástky“ pro stavbu 10 tankerů
   https://thebarentsobserver.com/en/industry-and-energy/2021/10/oil-shipments-through-barents-sea-could-rocket-rosnefts-new-arctic-field

   1. Mam takovou konspiracni teorii, ze vsechny ty GryyynDyly a zakazy aut na fosilni paliva v co nejblizsi budoucnosti, jsou prave kvuli Vostoku.
    Tim, ze nebudeme mit auta a prumysl na benzin/naftu, zasadime Putinovi zdrcujici uder, zmarime jeho ropne investice a zlikvidujeme Rusko.
    Vsak Rusko je to jenom benzinka prevlecena za stat, rikaji (zapadni) experti …. 😉

 24. Vidláku jste postižen tím, že nevěříte české oficiální propagandě a vládě a začínáte si vymýšlet. Jako terapii doporučuji pravidelně číst diskusi na Novinkách. Ta Vám narovná hřbet.
  Přece nám od malička říkali, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou a tak by žádný člověk neměl být postižen ztrátou víry, obzvlášť když ji stále opakuje.
  Problém nastane až Rusko na U7krajině získá co chtělo a u nás nebude ve vládě nikdo kdo by tomu hoaxu věřil.
  Opravdu se zdá, že se Rusové pohnuli. To ovšem není problém, prohlásí se, že vše byl jen trik jak Rusy poškodit a porazit. Vždyť již pod těžkými údery masově utíkají z Krymu.
  Co je opravdovou tragédií je, že lidské ztráty Ukrajiny budou prudce stoupat. Pár tisíc narychlo vycvičených vojáků je nespasí.
  Stále opakuji, je to geopolitický zlom, přeformátování světa, vše probíhá rychle a začínají se již ukazovat obrysy světa nového. Středobodem je konflikt USA x ČLR. Ani jedna mocnost nemůže být poražena. To vyčerpá obě strany a EU zůstane samo se svými neřešitelnými problémy.

  1. Huntigton různé revoluce a rozpory na Ukrajině včetně toho o Krym předvídal už ve svém Střetu civilizací, protože svou hranici mezi západní a pravoslavnou civilizací umístil doprostřed Ukrajiny.

   1. To jeden aspekt, druhým je pro Anglosasy zničit Rusko-čínské spojenectví. Přitom varianta spolupráce EU a Ruska je nepřípustná, znamenala by opravdu prosperující Evropu od Lisabonu po Vladivostok, která by byla neporazitelná. Německo – ruské spojenectví je noční můrou Anglosasů již několik století.
    A tak nezbylo než vsadit na poslední kartu a to porážku a zničení Ruska. Evropa v ní hraje roli oběti a je určena ke zničení – to ostatně je i tak pod přílivem připrchlíků. Tak proč ji šetřit.
    Takové velké plány ale občas selžou, politici a jejich fámulové nejsou žádní lumeni. Viz zmiňovaný Vojáček a Visinger.
    Je povzbuzující, že jsme přímí účastníci. I za stovky let nám budou závidět. Pište paměti!

    1. Berem a vsecko a zase a uplne vsecko. Co slo nebo jeste jde na zapad.
     Tvrdi cinani.
     A Putin opakovane pripomina ty Sireny z Homerovy Odyssey.
     Ten se musel nechat pripoutat ke stezni a zalit usi voskem..
     Na koho se podiva a zakvili, je ztracenej. Az k neuvereni..
     Pred tim to byl treba tejdne nevodbytnej Kerry , ted zas Macron a dalsi jako Scholtz co nema turbinu a proto musi do Kremlu..
     Kdyz udela P.chyby , nejsou nikde znat..

  2. Diskuse na Novinkách bývá výživná, ale všiml jste si toho hodnocení jednotlivých čtenářských reakcí? Takovými usměvavými či nasraně se tvářícími ikonkami?
   Diskutující musí uvést svoji identitu, ten hodnotící, myslím si, nikoliv, nebo ne tak úplně a prvoplánovitě.
   To „hodnocení“, obdoba prý jakýchsi lajků, vypovídá ledacos o „názorové hladině“ čtenářů, jak se to označovalo kdysi.

   1. Registrovaný diskutéri mají opačné názorové složení než jinde, kde takovou registraci mít nemusejí a mohou komentovat víc anonymně.

 25. Nic noveho pod sluncem. Lidova satira casto v genialni zkratce vystihne podstatu propagand. Treba vtip ze vubec posledni hlaseni nemeckeho rozhlasu znelo : Pod nepratelskymi letadly se nenachazi zadne risske uzemi. 😀 Nebo z novejsich dob, jak Breznev a Carter soutezili v behu. Moskevska pravda pak napsala : Soudruh Breznev dobehl na krasnem druhem miste, Carter byl predposledni. 😀 No a z ohledu na jemne vychovanou biomasu p.t. ctenarstva, nebudu uz rozvijet jiny pribeh, popisujici jak sveho casu na cinsko – sovetske hranici lezelo hovno…

 26. Zdrcující útok ukrajinských soudruhů na Cherson je nám oznamován minimálně od poloviny června.
  Již tehdy jsem naivně žvanil o tom, že zamýšlená ofenzíva se NEavízuje předem v tisku, nýbrž se chystá na tajňačku.
  No nic, jsem stejný mamlas, jako Vidlák.

  … jen buřty a píívo a nenávist…
  (Petr Hapka)

  1. Majnkot Targusi, Vy nemyslíte, jak si asi má svět poznat, že Ukrajina útočí? Musí si sama udělat včas PR.
   Co jsme si přečetli fundovaných článků o ukrajinské protiofenzívě. Hlavní uvedl Vidlák. Já jen dodám, že dezertují nejen ruští oficíři, ale i hladoví vojclové, které hned střílí Čečenci.
   Vojáci v Chersonu dezertují, Rusové na ně posílají Čečence, tvrdí vojenští analytici
   in Novinky, 17.8.2022
   Ruské dezertéry čeká strašný osud. Pokud z války odejdou, je pro ně smrt slitováním
   CNN Prima News, 19.8.2022
   A válka končí, no tak vidíte. Teď jen čekají na bílé lajntuchy.
   Konec Ruska? Co začíná jejich armáda dělat je vskutku zarážející. Podle experta to může značit, že se už brzy vzdají
   Události247, 21.8.2022

  2. Podle ruských zdrojů se připravuje útok na Krym, protože:
   – 24.8. by měla Ukrajina slavit Den nezávislosti
   – Zelenský potřebuje nějaké vítězství, na bojištích nic moc a ani ten atentát na Dugina se nepovedl
   – Kerčský most stále stojí
   – už pár nocí nad Krymem poletují nejrůznější UAV a kvadrokoptéry, které ruská PVO konečně začala sestřelovat. Probíhá vášnivá diskuze, proč sestřeluje PVO a nepoužívají se rušičky, protože je všem jasné, že si protivník mapuje rozložení, dosah a reakční čas krymského PVO

   K atentátu na Dugina:
   – Dugin je solitér; není za ním žádná politická síla jaká byla za Žirinovským
   – i pro „samoděržaviki“ je moc imperiální, tak se s ním nebratříčkují
   – ukrajinské a britské SMI nafukovali jeho slávu a styky; den před atentátem se pořad o něm objevil v centrální ukrajinské televizi
   – porovnání s Rasputinem? šedá eminence? Dugina před atentátem znali akorát někteří analytici. Jeho profil na sítích začali redigovat v posledních pár dnech. V Rusku má daleko více příznivců antropolog Drobyševský než filosof Dugin.

   1. Pri bitve v Ardennach , si jeden americkej velitel nechal nastoupit vojaky a prohlasil:
    Vojaci ! Nepritel je pred nami , nepritel je za nami , nepritele je nalevo a napravo. Tentokrat , vojaci , nam neunikne“!!!
    A kdo by ty takovyhle americany, nemel rad …
    A rusove sou jiny , maji ten podminenej reflex z nacistu porad v sobe…
    Kdyz sem byl malej tak panovalo nedorozumeni ….20 let po valce a kdo …..
    Co nadelas..
    Utocit se domnivam tvrdohlave a neustale na ten samej most ,plejtvat raketama, nabojema /neni jich zrovna ani dost/,vojakama /taky ubejvaji prej/ a jejich usilim, na misto bojovat proti nepriteli /rovnou pred nosem/, pise se, ze pod dozorem zapadu , neni to pravy si myslim a uplne /lesne/ jahodovy. Co to rika o veleni NATO?
    Rika a nerika.
    Cort znajet.
    Vo transcendentnim veleni a cemu a za jakym ucelem asi to veleni, ted veli…../vyznam toho fuj slova je mirit za obzor a za limit,cesky omezeni/.
    Ja tam mirim porad , je to ve mne..
    Ty zahradni jahody jako sampansky vrchnosti ,sou akorat „zatraceny kyselo“.
    Krivi se z toho huba, ale potom jdou bajecne ,nejak dohromady,v ty hube.

 27. Nedávno vyšel článek, že američtí generálové požadují poslat Ukrajině více zbraní protože porážka Ruska je na dosah. A jako další argument na podporu dodávek uvedli, že kdyby Rusko na Ukrajině alespoň částečně vyhrálo, tak možná napadne Polsko a Pobaltí. Takže současné je těsně před porážkou, ale kdyby neprohrál, tak to vypadá, že napadne státy NATO – mě to připadá jako dost schizofrenní stanovisko.
  https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/generalove-pisi-bidenovi-porazka-ruska-je-na-dosah-poslete-zbrane-40406281

  1. Tento rozpor je v médiích pořád. Dost lidem se to nezdá, protože se pořád píše o nutnosti posílat další zbraně k tomu protiútoku a současně jsou weby plné zpráv o naprosté neschopnosti a slabosti ruské armády. Nebylo by smysluplnější při žádání o zbraně spíš sílu svého nepřítele přehánět než podceňovat?

   1. Tento rozpor existuje celou dobu, ale zjevně není potřeba to řešit, protože normální (= průměrný) občan se ani o politiku, ani o mezinárodní vztahy nezajímá do hloubky natož systematicky / dlouhodobě.

    Je to jakási obdoba Orwelovského doublespeaku. Argumentuje se v emocionální rovině a punktuálně, bez kontextu. Podle toho co je potřeba akcentovat.

    Na jedné straně je Rusko tak strašné, že je potřeba stále více zbrojit, na druhé straně je to jen benzínová stanice ve stepi mezi Evropou a Čínou.

    Nikdo neřeší např. výdaje na zbrojení ca. 1.000 mrd. NATO vs. 65 mrd. Rusko atp.

    Volná asociace: Způsoby manipulace pěkne popisuje třeba Albrecht Müller ve své knize Věř máločemu, pochybuj o všem a mysli sám. Bohužel to asi nevyšlo česky ….
    (https://www.thalia.at/shop/home/artikeldetails/A1062609309?ProvID=11010474)

    1. Díky za tip. Našel jsem tuto knihu a i několik dalších zajímavých od A. Müllera jako e-knihy ke stažení na jednom darkwebu.

  2. Americti generalove si pripadaji, ze jsou v raji.
   Konecne muzou valcit do sytosti, ale vojacky v cernych pytlich jim domu nevozi. Nasli totiz nekoho dost tupeho, kdo si do tech pytlu vleze dobrovolne misto nich.
   A jako by to nebylo malo, tak se nasel i spolek retardovanych, kteri to cele zaplati.

   Divite se americkym generalum, ze zadaji o dalsi zbrane?

   1. To je zahada , hlavni general je porad ten 20let prohravaci Milley ,
    / okolo 3 trilionu to stalo , plus mrtvi, zraneny a tragedie/ a ted vylez zase dalsi , bejvalej velitel EVropy /porad prohravaijici Evropy a za kazdou cenu ,pamatuje si snad nekdo neco jinyho/, Hughes , ten verejne rekl ,ze staci poslat zbrane a maj to vyhrany..
    A neni divu ,ze .
    Je potom general kazdej a lepsi..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *