13 června, 2024

Co se stalo?

Můj dnešní článek je antitezí včerejšího. Zatímco včera jsem upozorňoval na pohled opačný tomu mému, dneska budu naopak psát o tom, co můj pohled potvrzuje. Vy, co mě nečtete dlouhodobě, tak vězte, že je to můj způsob, jak se dobrat pravdy. Když nemám dost informací, představuju si celou řadu variant. Ideálně takových, které si i protiřečí. Jsem tak vždycky blízko správnému řešení, jen nevím kterému. Výhodou je, že nejsem otrokem žádné své představy, mohu bez zábran mluvit o svých vlastních chybách a nedržet se překonaných představ.

Jak je to dlouho, co nás Šafr začal zásobovat ukrajinskou propagandou o velkolepé ofenzívě na ruskem obsazený Cherson? Měsíc? Tři týdny?

Šafr samozřejmě nebyl sám, omílal nám to celý majnstrým včetně nejlepšího vojenského analytika Vojáčka, který nemá žádné vojenské vzdělání a druhého nejlepšího analytika Visingra, který ukrajinské vítězství propaguje už půl roku. Ukrajina prý pozvolna bere Rusům území a dělá to velmi šikovně. Zničila za Chersonem mosty přes Dněpr a tím pádem jsou Rusové totálně v prdeli, protože nemohou na bojiště dostávat zásoby. Ruští vojáci mají strach, důstojníci opustili svá mužstva a utekli za řeku… a každou chvíli ukrajinští gerojové vyrazí kupředu a zřejmě se na Dněpru nezastaví, z chodu ho přeletí a hned osvobodí Krym, protože ukrajinské rakety zasáhly jeden železniční most někde u Melitolopolu. Vynechal jsem něco?

Vynechal… že mají Rusové přes Dněpr postavené pontonové mosty, sice se mluví o jednom, ale vsadím se, že jich bude několik a možná i několik desítek…

A ejhle… včera muselo i Šafrovo fórum přiznat, že Rusové útočí směrem na Nikolajev a že mají (částečný) úspěch. Já tomu samozřejmě nerozumím, nejsem ani Vojáček ani Visingr a už vůbec nejsem Jandourek a Hovorková, ale tak nějak mi utkvělo, že se jedná o stejné bojiště, kde hrdinní Ukrajinci všechny ruské jednotky odřízli a teď je ničí. Není to náhodou přesně tam, kde Rusové nemohou svoje jednotky zásobovat, odkud už dávno utekli ruští důstojníci a kde Ukrajina co nevidět slavně zvítězí?

Když už i Šafr musel velmi nerad potvrdit tiskovou zprávu ČTK o ruském postupu, tak to zřejmě bude docela slušný vojenský pokrok, protože jinak Ukrajinci ve své večerní svodce zpráv z bojiště vždycky nepřítele přece odrazí a zvítězí. Navíc to není jediné místo, kde Rusové zahájili ofenzívu. I na Donbase prý leckde přituhuje a střílí se jako u Verdunu. Ukrajinské město Ňu Jork, neboli Novgorodskoje je pod útokem ze dvou stran.

Tak si to vezměte… Rusové jsou u Chersonu odříznuti, ztratili strategickou iniciativu, jsou nuceni reagovat na ukrajinské kroky (takhle to říkaly britské instituty války, co nikdy nelžou), nemohou zásobovat svoje jednotky, utekly jim všechny vyšší šarže, mosty jsou nepoužitelné, Ukrajinští vojáci už už vyrážejí do mohutného útoku, protože jsou vycvičeni a vyzbrojeni v Británii….

A najednou… ze dne na den, bez jakéhokoliv mezičasu… bum, není to obr Koloděj, je to princ Jasoň.

To je také moje odpověď Marianu Kechlibarovi na ty „bezprecedentní ruské ztráty a další ruské problémy“. Já v ně prostě nevěřím, ani kdyby se web ORYX uOSINToval. Když člověk měsíc poslouchal propagandistické sračky o tom, jak bude okupovaný Cherson brzy osvobozen a co všechno pro to Ukrajina už udělala… a pak je to najednou ze dne na den jinak, tak to člověka vysloveně nutí hledat si jiná vysvětlení.

Když se měsíc mluví o ukrajinské ofenzívě a pak je z ní naráz ruská ofenzíva, tak to člověku fakt nepřidá na důvěře v systém a v západní demokracii. Nepřidá to důvěře ani všem těm Vojáčkům a Visingrům, ani britským expertům, kteří ještě před dvěma dny mluvili o tom, jak jsou Ruské jednotky demoralizované a v troskách.

Vysloveně mě to nutí vymýšlet si jiná vysvětlení… Jako třeba, že Rusové Ukrajinu prostě melou pěkně pomalu, ale jistě…, že vůbec nejde o obsazení ukrajinského území, ale jde o to Ukrajince nutit plýtvat životy v dělostřelecké palbě a zadlužit se u Západu na tisíc let. Že válka na Donbasu je jen malá část té skutečné války proti americké hegemonii a že jsme ještě zdaleka neviděli všechno a ještě toho hodně zažijeme na vlastní kůži. Nevím to jistě, jen vím stále spolehlivěji, že naše mééédia lžou jako když tiskne.

Jak mám mít důvěru, že Západ má tuto válku pod kontrolou, když se ukrajinské ofenzívy mění v ruské a nikomu to nepřijde divné?

Navíc jsem teď zaslechl, že Británie i USA vydali jakési prohlášení, že (ruské) ostřelování záporožské jaderné elektrárny je může donutit aktivovat článek 5 NATO… Také jsem zaslechl, že na hranicích s Ukrajinou Rusové soustředili nově víc sil, než tam bylo v únoru. Fakt jako jsme všichni kousek od vítězství nad jadernou velmocí a brzy budeme vyvážet z ruského území jaderný materiál, protože se to rozpadne na různé warlordostány? Já bych řekl, že jsme mnohem blíž přímému angažmá NATO na Ukrajině a jadernému armagedonu, než rozpadu Ruska. A pokud budou ceny energií stále takhle vysoké, tak brzy bude nějaký ruský gubernátor bačovat v Praze za potlesku vděčných Pražanů.

Putinův pokerface je pořád stejný… pokud je Rusko v háji, tak to tedy na Vladimírkovi není vůbec poznat. Ale tady na Západě nám nějak stoupá panika a přibývají stále nebezpečnější pokusy to celé nějak uhrát. Včetně keců o tom, jak si Rusové sami ostřelují elektrárnu, aby se našel důvod tam dodávat ještě víc zbraní, protože Rusové sice padají volným pádem, ale bez západních zbraní za mnoho a mnoho miliard dolarů by zřejmě padat přestali a vyletěli by nahoru.

Vždycky, když se Rusům začalo dařit, tak se schválilo další vojenské vybavení ze Západu. Proč, když Rusko tak strašně prohrává? Teď se má posílat další… to znamená, že Rusům se zase začíná dařit a zase vytáhlo nějakou kartu, kterou tady nikdo neočekával. Ukrajina je před vítězstvím, ale potřebuje na něj ještě desetkrát tolik zbraní a stokrát tolik peněz. A od nás se čeká, že k porážce jaderné velmoci přispějeme snížením teploty na hajzlu a nošením dvou svetrů. Rady, jak ušetřit za teplo a jak se mýt žínkou, to mě má jako přesvědčit, že je vše na dobré cestě?

Strašně rád bych věřil v západní vítězství, ale fakt mi to nejde. K mé demoralizaci hodně přispívá Šafr, Kmenta a Lukačevič…a samozřejmě náš ukrajinský premiér Petro Igorovič Fialenko. Ta ruská ofenzíva na Nikolajev mi také moc nepomohla. Z mého pohledu to vypadá, že si ruská armáda udělala měsíční operační pauzu a během ní nám připravovala nová nečekaná překvapení, která brzy vyhřeznou…

Ale jsem jen Vidlák z vesnice. Možná tomu jen nerozumím. Klidně si zítra budu představovat zase jinou variantu vývoje.

268 thoughts on “Co se stalo?

 1. Pan Šafr je známý tím, že všude byl a nikde není. Jinými slovy, Všude kam se vrtnul to padělal a odevšad ho vyhodili. Tak si musel založit vlastní noviny. Ale k té ofenzivě: Zelenský a spol. mluvili o miliónu vojáků, kteří se někde připravují a zaútočí na Cherson. Pan Šafr (a zdaleka nejen on) to všude a hlasitě papouškoval a různí „experti“ a „vojenští analytikové“ přidávali ještě ze svého. Kdo si umí představit MILIÓN vojáků? Tak vezměme jen potřebu jejich holého přežití. V běžných kasárnách za ČSLA byl zpravidla pluk. Tzn. cca 1000 – 1200 vojáků. Kolik kasáren by potřeboval ten milión? Každý voják musí mít uniformu. A hned několik (min. dvě – služební a polní). Dále musí mít prádlo. A také min. čtyři sady. V něčem musí spát. Někdo mu je musí prát. Na vojně se pralo každý týden, ložní prádlo se měnilo 3x do měsíce. Každý voják musí dostat 5x denně najíst. Studenou stravu výjimečně a max. 3 dny po sobě. Každý voják se musí denně mýt. …. AA to vše v kasárnách i v poli. O výzbroji, technice, PHM, zdravotnickém zabezpečení atd. ani nemluvě. A to vše by asi neuniklo ruské rozvědce. A to halasné sdělování místa a cíle útoku b ukazovalo, že ten koks už začali brát i na GŠ AFU. Zkraťme to – sám pan Arestovič minulý týden veřejně prohlásil, že ona ofenzíva, jakou svět neviděl byla pouhým psychologickým nátlakem na Rusko a na podporu morálky ukrajinských vojáků. něco jako onen bájný „Duch Ukrajiny“, který sestřeloval ruská letadla o desítkách. Pan Šafr nám to asi z vrozené stydlivosti zapomněl sdělit.

 2. Bulharsko „potupně“ zahájí jednání s Gazpromem o dodávkách plynu, i když ten jej v dubnu odpojil.

  Bulharsko zahájí jednání s ruským Gazpromem o zajištění přímých dodávek plynu. Dnes to uvedl Rossen Christov, ministr pro energetiku současné úřednické vlády balkánské země. Podle jeho slov Bulharsko nemá na výběr. Zemi prý hrozí závažný výpadek dodávek plynu. (…)
  V Německu se tak například i z nejvyšších politických pater, konkrétní z vládní FDP, už ozvaly hlasy volající po spuštění plynovodu Nord Stream 2. Sofie zase tedy nyní činí otočku o 180 stupňů. A zatímco na jaře figurovalo Bulharsko společně s Polskem v první linii zemí EU, které nepřistoupily na platbu v rublech a plyn jim tak byl odpojen, nyní naopak činí krok, který tříští jednotu EU a značí určitou novou příchylnost k Rusku, které jej zřejmě proto i náležitě propagandisticky využije.

  Vyjednávání budou pravděpodobně dlouhá a náročná a ministerstvo je připraveno na různé jeho scénáře, řekl také Christov. Bulharsko nyní očekává odezvu Gazpromu.
  https://www.kurzy.cz/zpravy/667195-bulharsko-potupne-zahaji-jednani-s-gazpromem-o-dodavkach-plynu-i-kdyz-ten-jej-v-dubnu-odpojil/

  1. Buď je to zpráva staršího data nebo se Bulhaři chystají na druhý pokus. Minulý týden chtěli Bulhaři nakupovat za ruble, ale Gazprom odmítl prodat.

  2. To je z bulharske strany nepromysleny krok a Brusel by jim mel vydat pratelske varovani. Bulhari by se meli predne obratit na USA a jejich zkapalneny plyn, ktery Evrope nabidli. Nebudou se preci opet vrhat do zavislosti na Rusku, kdyz uz se ho jednou zbavili, to by byl nebezpecny krok vzad.

   1. Ano, bylo to velmi lehkomyslné a nezodpovědné. Kdoví, jestli to ještě vůbec půjde napravit! – Snad humanitární bombardování by pomohlo, ale nevím…

    Jen aby naše vláda stihla vydat souhlas k přeletům spojeneckých letadel!

    1. Jste prilis tvrdy, vzdyt jde o bezne lidske selhani. Podle meho by uplne stacilo, aby Brusel pratelsky pohrozil zastavenim dotaci a bulharsti politici by brzy sami pochopili, ze udelali chybu. Humanitarne, ve vlastnim zajmu Bulharu, bych je bombardoval az potom, kdyby se ukazalo ze se pratelske rady zrikaji a ze se rozhodli ve svem omylu setrvat.

    1. Vsimnul jsem si predevsim stabilnich +- 25%, odpovidajicich „urcite ano“ a stabilnich +- 10%, odpovidajicich „urcite ne“ (a obracene podle typu otazky). Tech 10% rozdilu rozhoduje volby, sedemu stredu je vcelku jedno, co se deje. Progresivistu je 2,5x vice, coz staci na ukradeni republiky i pri ctvrtinovem zastoupeni. Coz potvrzuji i ma laicka sousedska pozorovani- tam se sice nekrade hned republika, ale ruzne seslosti, kluby, kolektivy. Ctvrtina „rozhodne ano“ uplne staci ke kradezi v malem, republika je jen obrazem beznych mistnich spolecenstvi.

    2. Četl jsem a několikrát jsem se u toho silně zavzdušnil 😁😁😁

     I přes úpornou snahu autora a STEM je vidět, že lidem, někdy dokonce i voličům ODS, pomalu dochází, co je brusel zač.

    3. Je asi velmi snadny posuzovat a kritizovat takovy jako Safr, Vojacek, Visingr, Hovorkova, pak jsou o kus dal zase dalsi Safr, Kment ,Lukacevic a Fiala…
     A jinde treba zase ty ustavni judr soudci ,senaty atd..
     Vlastne sami odsuzuji vsemozne sebe , svoji cinnosti. A neschopnostmi .
     A kdyz nejsou ani sto, se v prubehu nejak zlepsit ,treba zkusenostmi..
     Aby treba potom zlepsili mnohe kolem nich.
     A neni vubec tezke , naopak snadne zjistit /dle tvych skutku vejdes ve znamost/ a prikre odsoudit.
     Nemuzu nejak tohle doporucit.Protoze ..
     Kupodivu , lacinym, levnym vytahovanim a odsuzovanim z pozice nad nimi ,se jeden nestava lepsi, ale nejak se dostava a klesa na jejich uroven..
     Obzvlaste kdyz prisni a nesmiritelni karatele nesvaru a jejich neunavni objevitele ,sami neznaji a tedy nenavrhnou reseni, jak a kudy ven.
     Coz takovym odsuzovanym, nejdrive pomoci a zkusit jim postupne navrhnout ..a nemohl bys ty veci delat trochu jinak, treba takhle??? Kdyz .
     I neschopny se nauci casem delat hodne veci dobre , kdyz nevi, tak se zeptaji..
     Zadnej ucenej z nebe, taky nespad..
     Tohle je zase situace, prozatim neresitelna, jak nejen ma nekdo poukazat ,ale jeste navrhnout a tak zustat jiny..
     Mozna tady min ,znamena vic a lip.

 3. Jindřich Rajchl

  2hod.

  Pár krátkých poznámek ze dneška:

  1) Trestní oznámení na ministryni obrany Janu Černochovou bylo dnes podáno. A přidal jsem k ní i Jakuba Jandu z Evropských hodnot a Ondřeje Tesárka alias Bratříčka. Ten se dokonce usvědčil sám, neboť napsal, že Duginová byla na „seznamu legitimních cílů“. Přičemž samozřejmě žádný takový seznam neexistuje. Bratříček si ho vymyslel. Takže se už během pár týdnů dozvíme, zda ještě žijeme v právním státě, kde zákon platí pro všechny stejně, nebo zda to, za co dostal obyčejný člověk 6 let projde vrchnosti zcela beztrestně.

  2) Obchodní komora ze Saska-Anhaltska napsala Olafu Scholzovi dopis, v němž jej vyzývá k okamžitému zrušení protiruských sankcí.
  Speciálně bych ocenil tuto větu: „Nechceme obětovat Německo na oltář Ukrajiny. Není to naše válka“
  Ke zrušení protiruských sankcí vyzval už i předseda rakouské FPÖ Herbert Kickel.
  Buď se začíná rozlézat proruský švábismus, nebo začíná čím dál tím víc lidí dostávat rozum.

  3) Rozhovor Vratislava Ludvíka dnes na CNN Prima News

  Moderátorka: Na jak dlouho nám bude stačit zásoba plynu, který dle prohlášení vlády budeme mít na zimu k dispozici?
  Vratislav Ludvík: Na málo.
  Moderátorka: Takže v řádech dnů?
  Vratislav Ludvík: říkám, že na málo.

  Dále ještě pan Ludvík dodal, že plyn ze zásobníků se přidává k potrubnímu plynu jako posílení v topné sezóně, nicméně že plyn ze zásobníků nemá bez potrubního plynu naprosto nejmenší možnost naši spotřebu v topné sezóně pokrýt.

  4) A perlička na závěr – z dobře informovaných zdrojů mám informaci, že jediný zásobník plynu na našem území, který skutečně patří České republice je naplněný pouze ze 3%.
  Z 80% jsou naplněny ty, které patří Německu. A je veřejným tajemstvím, že s tímto plynem počítají Němci na pokrytí spotřeby Bavorska. My z něj neuvidíme ani kubík.
  Bohužel to vypadá, že došlo na slova, jež vyřkl autor mnoha úžasných citátů, k nimž se často ve svých úvahách obracím, britský politik Edmund Burke.
  Ten kdysi řekl, že „demokracie se může lehce stát vládou darebáků.“
  Myslím, že u nás už se tak stalo.

  V sobotu 3.9. započneme společně proces obrody naší země. Vláda darebáků musí skončit!

  https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/?ref=page_internal

   1. Mockrát děkuji, Vaše blahorodí.
    Když jsem to poslala na sklo neupravené a uviděla to, tak jsem z toho byla nešťastná a chtěla jsem Vás požádat o úpravu.
    Teď je ovšem jasné, milý Zakladateli, že mezi námi cestují myšlenky… doufám, že mi nezačnete posílat nějaké ušmudlané urousané myšlenky.

   1. Ale no tak, Vidláku…
    Rajchl u mě nikdy nebyl v nemilosti.
    Pouze přes to, že jsi ho zde nedávno popsal ze své vlastní zkušenosti a byl jsi z něho nadšený jak malé děcko o vánocích, tak se mnou to nic nedělalo, Rajchl mi byl nadále šumafuk.

    Teď mě ale začíná zajímat kvůli jedné vlastnosti, která se mezi politiky nenosí, a sice:
    ono to vypadá, že ten člověk je důsledný!!!, čož se mně začíná náramně líbit.
    Pokud mu to vydrží, tak vyhraje (a možná přesvědčí i dexxe, který je momentálně z něho zoufalý).

     1. Promiňte, dexxi. Ale podle toho, jak o něm píšete, to tak opravdu vypadá.

      Když čtu některá vaše vyjádření o Rajchlovi a položím si Alefovskou otázku (=co bych musel cítit, abych takto psal), zoufalství jako odpověď vychází docela přesně. Předpokládám, že Maneca postupovala obdobně. – Neberte to jako výčitku či negativní kritiku. Je to pro vás zpětná vazba.

      1. No, dyť jsem to věděla… to cestování myšlenek mezi námi funguje, Zakladateli. Díky.
       Přesně tak, jak píšete. Ano, to není ani výčitka, ani kritika dexxe, je to čistě jen pocit ze čtení dexxových příspěvků týkajících se Rajchla.

       1. Zajímá mne způsob komunikace, o něj jde v politice a nejenom, především! Zde vidím velmi zajímavý myšlenkový zkrat. 😎

        Vidlák píše, že byl Rejchl u Manecy v nemilosti. A nebyl. On to tak přesto viděl.
        (Pritom mne taky nebyl Rejchl v nemilosti. Jen zachovávám předběžnou opatrnost a neraduji se z něj jak děcko, neb to už nejsem. Jedna, ani několik vlaštovek, jaro nedělají.

        Zkuste své tvrzení doložit konkrétně, žádné pocity.
        Opravdu mne to zajímá:-)

       2. Pardon, to u Manecy bylo na Alefa.

        Třeba zareaguje. Zajímalo by mě, jestli na tento zkrat, jako matematik, přijde!. 😉

        Vy to, Maneco, berete moc emočně, pocitově. Proto je to s vámi těžké (to není kritika) Fakt by mne opravdu zajímalo, jestli bych vám to dokázal v diskuzi vysvětlit! 🙂

  1. 1) Včera pan Rajchl prohlásil , že bude „…podávat jedno trestní oznámení za druhým…“ – https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Paragrafy-Cernochova-spustila-co-nikdo-necekal-711924
   Ale o tom, že by je už podal, se mi nepodařilo nic najít.

   2) Žádná „obchodní komora“, ale Okresní sdružení řemeslníků z Halle: https://www.spiegel.de/wirtschaft/unternehmen/brief-an-kanzler-olaf-scholz-handwerker-fordern-ende-der-russland-sanktionen-a-da4c662a-cf9f-474a-bcdd-a21c02af34c1
   Ale jako první vlaštovka skvělé. Snad se pochlapí i silnější organizace. V Německu to vzbudilo docela velkou pozornost.

   3) Pan Ludvík v r. 2014 hlásal, že se bez ruského plynu v pohodě obejdeme, protože EU má dostatečné zdroje odjinud: https://ceskapozice.lidovky.cz/tema/kauza-plyn-z-ruska-budeme-v-zime-mrznout.A140916_164247_pozice-tema_lube
   Že by zásadně změnil názor?

   4) K tomuto bodu se mi nedaří zjistit, o jaký zásobník by mělo jít.
   Pokud jde o zásobník v Dambořicích, tak ten NEpatří ČR, ale z poloviny Gazpromu a z druhé poloviny Komárkově KKCG. Ta se své poloviny nyní snaží zbavit, protože Gazprom do něj kvůli sankcím nemůže posílat plyn – https : // www. ceskenoviny. cz/zpravy/ kkcg-jedna-s-vladou-o-prevodu-firmy-vlastnici-zasobnik-plynu-v-damboricich/2226574 (vloženy mezery)

   Takže pan Rajchl posílá, řekněme, značně nepřesné informace.

 4. https://www.hlavnespravy.sr/90-stupnov-putina-ako-mozu-bombove-utoky-na-kryme-a-smrt-duginovej-dcery-zmenit-situaciu-v-rusku/2908840

  Zajímavý text, který, v souvislosti s případem Duginové, hodnotí na ruské poměry otevřené současný styl SVO, a spíše směřuje k: „začněme konečně válku“. Je to text jehož ozvěnu už nějakou dobu sleduji na ruských webech (děkuji překladači, ale občas z něj vypadnou docela … ).

 5. @Když se měsíc mluví o ukrajinské ofenzívě a pak je z ní naráz ruská ofenzíva, tak to člověku fakt nepřidá na důvěře v systém a v západní demokracii.@

  je jasne ze za to mozu rusi
  cely mesiac sa lzivo tvaria ze prehravaju az nakoniec zacali vitazit a tak sa usvedcili z klamstva a pretvarky

 6. Spáchala paní Černochová trestný čin schvalování trestného činu dle ustanovení § 365 Trestního zákoníku tím, že jako veřejně činná osoba veřejně schvalovala trestný čin? Tedy konkrétně schvalovala trestný čin teroristického útoku dle ust. § 311 odst. 2 písm. a) Trestního zákoníku?
  Rozhodně to nelze vyloučit. Svým twítem a zejména reakcí na pana Němečka se dostala patrně za hranu. Chtělo by to paní Černochové připomenout, že Heydrich byl voják, tedy legitimní cíl, zatímco Darja Dugina byla civilní osobou, tedy osobou, kterou válečné právo chrání. Nemluvě už o tom, že podle paní Černochové se Darja Dugina provinila schvalováním. Jen ve velmi totalitních státech je za schvalování čehokoliv trest smrti.
  Mimochodem, atentát na Heydricha byl podle tehdejšího i současného válečného práva teroristickým činem, proto se píše o „spáchání atentátu“ a proto byl po válce vydán zákon č. 115/1946 Sb.,, který všechny obdobné činy amnestoval.
  Paní Černochové nepomůže, že trestný čin byl spáchán mimo území České republiky, neboť podle § 7 Trestního zákoníku platí pro trestný čin teroristického útoku zásada univerzality a podle ust. § 313 Trestního zákoníku se ochrana podle § 311 poskytuje též cizímu státu.

  Bývalý komunistický prokurátor Igor Stříž je nyní v těžké pozici. Buď prokáže, že hájí základní principy právního státu, mezi které patří rovnost před zákonem nebo se postaví proti Pětikoalici. V takovém případě ovšem riskuje vlastní možné budoucí stíhání pro trestný čin nadržování dle § 366 Trestního zákoníku.

  1. Myslím, že i kdyby se hrálo na „poctivé „padni komu padni“, Černochová bude argumentovat, že popisovala pouze své emoční rozpoložení, nikoliv že by hodnotila či přímo schvalovala teroristický akt, který sám o sobě je samozřejmě fuj. Jednoduše, říct „Není mi jich líto“ není totéž, jako napsat „Dobrá práce“ (či „Jedna z možností je střílet do člunů“.).

   A tím se to uzavře.

   Ale opakuju, takhle daleko se to nikdy nedostane, to už by se Bartuška dávno učil hrát na housle v Daliborce.

  1. To je opravdu zajímavé, ale stále nevíme kterého Putinova dvoj, troj či více níka se to týká. Je veřejně známé, že Putin zemřel za podivných okolností v Petrohradu v roce 1998 aby uvolnil cestu prvnímu speciálně vycvičenému dvojníkovi změnit Rusko, po jeho násilné smrti v Kremlu, kdy ho zavraždili jeho protivníci, nastoupil třetí, ten s tím divným uchem. Dnes se běžně střídá s dalším, čtvrtým Putinem. Rusko přešlo na systém permanentního vládce a tak jako se z Césara stal císař, tak se z Putina stane putin jednojediný.

   1. Když má někdo pozitivní výsledky své činnosti, často se stává, že některým závist a zášt oslepi jejich rozlišovací schopnosti…
    Můžeme si připomenout třeba tu velkolepou Daču, kterou si měl VVP stavět na důchod…

    1. Mám osobně zase jiné informace.
     Putin vůbec neexistuje a je sporné , že někdy vůbec existoval. Když si ho vymýšleli, dali mu krycí jméno Putin, které je vepského původu. Někdo ve štábu měl smysl pro humor. Jaká je pravděpodobnost, že se zástupce drobné ugrofinské národnosti o pár stech nebo pár tisících hlavách, stane v obrovské konkurenci, ruským prezidentem?

     Putin, je ve skutečnosti Nývlt. A řídí ho, ..
     hádejte, jaká lobby? 🙊😎

  2. To prece neni nic noveho.
   Paroubek by mohl vypravet, Zeman jakbysment.
   To je takovy obvykly postup tech jedine spravnych, kdyz uz jim nic jineho nezbyva.
   Muj barometr rika, ze Ukrajina je v hajzlu.

 7. 28.srpna přijede do Prahy říšský… eh, čo to tárám…, spolkový kancléř na inspekční cestu do kolonie. Co nám asi nabídne? Nebo snad bude něco chtít? Nebo to bude jen formou rozkazů: č.1, č.2, č.3…. se stručnou blyštivou odpovědí: „Provedu. Dovolte mi odejít.“

  1. Přidejte na začátek jedničku a konec nulu. To jsou reálná čísla, která kolují po Ukrajinských štábech.

 8. BLESK: Vražda Daria Dugina na předměstí je odhalena
  22.08.2022 – 14:17
  BLESK: Vražda Daria Dugina na předměstí vyřešena | ruské jaro
  Federální bezpečnostní služba Ruska oznámila odhalení vraždy Darie Duginové (Platonové). Zločin spáchaný v Moskevské oblasti připravily a spáchaly ukrajinské speciální služby. Pachatelem vraždy byl ukrajinský občan, který po činu uprchl do Estonska.

  FSB uvedla, že pachatelkou byla Ukrajinka Natalja Vovk, narozená v roce 1979, která do Ruska dorazila 23. července se svou dcerou Sophií Shaban.

  Pronajali si byt v Moskvě v domě, kde žil Dugina.

  Ke špehování své oběti použili vůz Mini Cooper, na kterém třikrát změnili SPZ: kazašská, ukrajinská a dokonce i DPR čísla.

  V den činu dorazil Vovk a jeho dcera na festival Tradice. Po řízeném výbuchu 21. srpna jsme odjeli přes Pskov do Estonska.

 9. Info z Telegramu:
  Ruská Federální bezpečnostní služba vyřešila případ vraždy novinářky Darji Duginové, sdělilo centrum pro styk s veřejností. „Bylo zjištěno, že zločin připravily a spáchaly ukrajinské speciální služby. Pachatelkou je občanka Ukrajiny Vovková Natalja Pavlovna, narozená v roce 1979,“ uvádí zpráva.
  🔻Za vraždou stojí ukrajinské speciální služby
  🔻 Pachatelkou je občanka Ukrajiny Natalja Vovková, narozená v roce 1979
  🔻 Do Ruska přijela 23. července se svou dcerou Sofií Šabanovou
  🔻 Pronajaly si byt v moskevském domě, kde žila Duginová
  🔻 Mini Cooper byl použit ke sledování dívky. Třikrát se na něm měnila SPZ – používaly se poznávací značky DLR, Kazachstánu a Ukrajiny
  🔻 V den činu přijela Vovková s dcerou na festival Tradice a po realizaci řízené exploze 21. srpna odjely přes Pskov do Estonska
  🔻 Vyšetřovací spis byl předán Vyšetřovacímu výboru RF.

   1. Dep , Hnidopich

    Proč mne to, že se Ukáčka zabývají terorismem, vůbec nepřekvapuje?

    Jestli pak to není tom, že ve své vlastní zemi terorizují a vraždí, jinak smýšlející, naprosto svobodně??

   2. Dep , Hnidopich

    Proč mne to, že se Ukáčka zabývají terorismem, vůbec nepřekvapuje?

    Jestli pak to není tom, že ve své vlastní zemi terorizují a vraždí, jinak smýšlející, naprosto svobodně?

   3. Není třeba se omlouvat, je to důležitá informace a může zde být i vícekrát.
    Zakladateli to jistě vadit nebude.

  1. A nikomu není divné, že tu Volk sledovali celou dobu, věděli kdo to je a po atentátu ji nechali odjet do Estonska?
   Samozřejmě že jde o ukrajinský státní terorismus, odpornou banderovštinu nejhrubšího zrna, ale tady něco asi nehraje.

   1. Re: Eles

    Vyhodnocené kamerové záznamy. Dnes to dělají všichni a všude. V Čechistánu v pohodě půl roku zpátky.

   2. Ale no tak 😉 Téměř všechno jsou to informace, které lze zjistit i dodatečně, zejména s využitím kamerových záznamů.
    Jak jednoduché, milý Watsone!

 10. Pro všechny, kdo by ještě tápali, o kom je vlastně řeč:
  „Ruská propagandistka, dcera fašistického spisovatele … „ (nějakej Daniel Drake, Hovínky)
  Takže kdo by snad pozvedl stéblo pochybností nad vyjádřením afrokolorované mini stryje, je sám buď … anebo … , nejspíš obojí.

  1. Taky jsem to Martine zaznamenal ale už nemám sílu to ani komentovat.
   Lživé nálepkování pro ospravedlnění neospravedlnitelného.
   Proboha pojďme všichni na ten Václavák a zatněme jim již tipec.

 11. Jiří Vyvadil:
  „V roce 1989 jsem bojoval za to, abychom se znovu stali právním státem, kdy spravedlnost platí pro všechny a není závislá na výkladu vládnoucí moci. Tehdy to byly „v politických případech“ sekretariáty KSČ, dnes je to BIS plukovníka Koudelky a veřejné pokyny skrz naskrz ideologického premiéra.
  Zaznamenal jsem, že někteří aktivisté, jako například Jindřich Rajchl, jehož angažované antiwaxerské aktivity jsem fakt nemusel, podává na Černochovou trestní oznámení. V tomto ohledu má mou plnou podporu.
  Jenom psát o tom nelze. Černochová musí být stíhána, nejen proto, že o spáchání uvedeného zločinu není ani v nejmenším pochyb, ale i proto, že četní dobrovolníci, kteří bojovali proti banderovským neonacistům na Ukrajině, jsou nyní v českých věznicích na dvacet a více let.
  A pokud mne zoufalý otec Alexandr Dugin požádá, abych ho jako poškozeného zastupoval u trestního stíhání proti pachatelce Černochové, učiním tak z přesvědčení rád… Právo nesmí být služkou vládnoucí vrstvy.
  Asi tak.“

  Jiří> Vyvadil

  1. nerozumím větě….ale i proto, že četní dobrovolníci, kteří bojovali proti banderovským neonacistům na Ukrajině, jsou nyní v českých věznicích na dvacet a více let….kdo to je?

  2. Jsou vzdycky nejmin dvoji zakony, vyrabene zakonodarci na zakazku pro obrovske aparaty vlady ,ministry vnitra a spravedlnosti , nekolik druhu policie ,soudcu a ustavnich , nejvyssich a vsemoznych druhu soudu a jinych sluhu, ktery nemusi byt videt a nic se o nich nevi.. Jedny pro nas a na nas….
   Takovy nepricetne se mnozici zakony na nas ,kazdyho zarucene utopi..
   Vina nevina , koho to zajima.
   Prejdes ulici na cervenou a je na to 20 zakonu nejmin.
   A neni nikdo , kdy by aspon jeden zakon z milionu , aspon jednou denne neporusil.
   Na jiny ,treba uplne stejny ,totozny zakony neplati , na ty, co nejsou my.
   Co muzou vsecko..Casto to i radi davaji najevo..
   Jsou vsichni absolutne proti zlocinu, nikdy by zadny nespachali , v zadnym pripade a proc teda maji a za kazdou cenu potrebuji a na co, tu imunitu pred zakonem..
   Zakon z nich sklouzne pryc , jako voda ze strechy ,kdyz treba na ni tejden prsi ..
   Napr. nedotknutelnost E.Kennedyho..
   Je naivni si myslet , ze je to jinak. Ze to muze bejt jinak..Nic neni perfekt.
   /Skoro nejlepsi policajt vubec ,byl ten velkej zlocinec ve Francii , co se potom stal policejni prefekt.
   Byl velmi chytrej pres ty zlociny, vo kterejch vedel nejvic. Kazdyho zlocince chytil/.
   Nekdy je to horsi a nekdy mene..Zalezi na situaci
   To je vse.
   A vzdycky je to videt.
   Podobne je to s velmi rozvinutymi zakony proti teroru .
   Ty se pouziji jako tajna zbran demo vlad a treba se odsoudi a hodne hlasite a tak se poskytne a vytvori masova propaganda i pro teroristy pro jejich pouziti na dalsi ucely …
   Aby se stal kazdodenni zalezitosti vsude..Jde zaroven zase o..
   Naklepavani rizku na usmazeni v ohni teroristickych utoku…A zakonu.
   Nahodou jeden mel holou prdel kdyz kolem jeli nejaky cizi vojaci a uz je zakon na koni..
   A nebo se terorista hleda treba 20 let , pak se ihned najde a rovnou demokraticky zabije bez soudu. Kdyz skonci cas jeho uzitecnosti.
   Tak chytit a zneskodnit Bin Ladena neslo ani Saddama , dronem ,musela vypuknout velka valka .
   Kdyz ale stacily drony na Zawahiriho a na Sulejmana bez valky. To je co se hodi ..
   Tady zacal uz davno posun k vseobecnymu teroru a jeho rozvinuti a pronikani do verejnyho zivota a vsude ..
   Nejdrive byli zli teroristi a ostatni. Ted je teror rozsirenej vsude ,plnej medii a zacal bejt schvalovanej..
   Ze je to proti jejich vlastnim zakonum…??
   Jsou vzdy nejmin dvoji zakony …..

 12. Potrebuju radu:

  Topenar mi mel dodelat topeni nejpozdeji 01/2022, jenze to zacalo vaznout, v 04/2022 jsem ho dokazal „na dilo“ dostat dvakrat a pak uz se zacal zapirat. 06/2022 sehnan jiny, nastoupi za dva tydny. Takze az budu uzavirat smlouvu na plyn, nebude to v dobe 80€/MWh (dnes 280+ €/MWh).

  A ted mi poradte… mam toho puvodniho debila vyhledat a zabit nebo vyhledat a zabit?

   1. Mam krbova kamna, kdybych je nemel letosni zimu, zmrzla by uz hotova vodoinstalace zatepleni nezatepleni.

    A kdyz jsem v roce 2019 vybihal papiry, tak jsem byl na ourade za podivina, protoze jsem trval na propesnosti komina a zalozniho zdroje v podobe kamen.

    Nekdy mne az desi, jak moc lide dokazi prepinat mezi stavy „takhle se mava a takhle se hrozi“.

 13. Řeší se tu vlastně jen detaily. Kdo má pravdu – a proč ji vlastně nemá.
  To mě moc nebaví, je to jen takový bojový pokřik fanoušků dvou manšaftů.

  Ale co mě zajímá je význam těch nesmyslných předpovědí a falešných zpráv. Jestli si ti autoři myslí, že v dnešní době si nelze opatřit jakékoliv informace na síti. Jsou tu sice mnohé pokusy, jak omezit možnosti hledání nebo i připojení se na „nedovolené“ weby, ale zatím se mi daří najít boční cestičky, jak se dostat tam, kam mě napadne. A tak mohu srovnávat zprávy třeba z pěti, šesti zdrojů. Nemůžeme sice zprávy „sečíst“ a vydělit jejich počtem, nezískáme tím průměr, pravdu, ale nesmysl. Nicméně slušný přehled po srovnání zdrojů ano. Zajímají mě zdroje, ne komentáře, kdy se k skutečnosti přidává názor komentátora, který může vlastně zcela nahradit informaci . Názor si udělám sám a tak se nerozčiluji na tím, co na říká Šafr nebo Visingr, případně Fiala, Zelenskij, Strelkov nebo Putin.

  Zastavit internet si zatím nikdo netroufl, ani Rusko, ani Ukrajina, ani Čína nebo USA, protože svět je tak prorostlý Sítí, že by to okamžitě způsobilo velké potíže v organizaci veškerého života: Bankomaty, platební karty, komunikace s úřady, rozvody vody, tepla, plynu, elektřiny, zásobování. Něco by zvládla síť GSM ale i ta je svázána s internetem. Snad je vojáci mají separátní síť – ale podle mých informací i ta používá „železo“ běžného internetu. Jak se žije bez internetu by mohli povídat Ukrajinci, kteří se schovávali dlouhé týdny ve sklepích a nebylo jak dobít své chytré mobily. Nebo civilizace, které internet neznají dodnes. Vypadá to, že jsou to už jen indiánské kmeny v pralesích jižní Ameriky a snad Eskymáci. Ale ti nepoužívají ani banky, supermarkety a nemají elektřinu. Tak těch jediných by se vypnutí komunikace nedotklo.

  1. Kocour: pravda. Ještě je model Severní Korea. Možná 1 % lidí na internetu, 10 % na internetu a zbytek je off line.

  1. Ještě nepřišla ta pravá chvíle (rozuměj paní Zima a následné platby na energie), demoška bude sloužit jako upouštění tlaku v „papíňáku“. I pojistný ventil se může ucpat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *