18 dubna, 2024

Brzy to přijde…

Rusové začali ničit ukrajinskou energetiku. Pořádně. Tentokrát nestřílejí na transformátory, ale na turbínové haly. A samozřejmě na rozvodny. Především ty, které jsou klíčové pro propojení ukrajinské energetiky s tou evropskou. Zároveň se Rusové starají, aby se na dněperských přehradách nedala zvedat stavidla. Jinými slovy, aby nikdo nemohl spláchnout případnou invazi přes veletok. Do útoků se zapojily hypersonické rakety Zirkon.

Protivzdušné obrany má Ukrajina už tak málo, že včera poprvé ruské letectvo bombardovalo Charkov klouzavými bombami, které každodenně dopadají na frontu. Objevují se fotky zničených amerických Abramsů. Hoří stejně dobře, jako Chalengery, Leopardy i Té sedmdesát dvojky.

Ruské úřady vypouštějí stále víc zpráv, že za teroristickým útokem v Moskvě stojí Ukrajina. Putinův největší jestřáb, Nikolaj Patrušev, říká zcela nepokrytě, že za vším stojí Kyjev. Rusko má své jedenácté září, ruská veřejnost je sjednocená jako nikdy, prezidentské volby už proběhly. Ruská ekonomika už není závislá na západních trzích a vše potřebné se do Ruska vždycky někudy dostane. Rus má stále dost čipů i ložisek. Nejchudší ruské vrstvy si válku pochvalují, protože pro každého je práce a mzdy těch nejchudších značně vzrostly.

O další podpoře Ukrajiny se hodně mluví a málo dělá. Já osobně už pochybuju i o té české granátové iniciativě. Když někomu dodáváte výzbroj, která alespoň na čas významně posílí jeho schopnost obrany, tak o tom nemluvíte. Nechcete, aby někdo začal sledovat trasy těch granátů. Nechcete, aby se na to nepřítel zaměřil. Tady se o tom mele naprosto otevřeně a z osmi set tisíc granátů už je milion a půl. Proč ne rovnou pět milionů? Fantazii se meze nekladou.

Mluví se o speciální české psychologické operaci a já myslím, že přesně tak to je. Naše věrchuška se chlubí granáty, které nejspíš vůbec neexistují. Odpovídalo by to přechozím dvěma rokům, kdy jsme dělali především kvalitní propagandu. Putin totiž prohraje, pokud budeme podporovat Ukrajinu nošením těch správných triček. Je to už dva roky, co ruské armádě došla nafta, čipy, vojáci i jídlo. Situace je hodně tristní, něco se udělat musí a tak BIS „rozprášila ruskou vlivovou strukturu,“ kterou tvoří ukrajinský opoziční oligarcha Medvedčuk a jeho mediální projekty. Začal hon na čarodějnice, ale ani to už nemá šťávu. Lidi už to ze židlí nezvedá. Mají starosti se uživit.

Vrabci si cvrlikají o jarní ruské ofenzívě. Jediný, kdo o ní nic neříká a tradičně mlčí, je Putin.

Představitelé NATO stále častěji mluví o tom, že jsou na válku s Ruskem připraveni. I na tu jadernou. Představitelé Ruska stále častěji mluví o tom, že si válku s NATO nepřejí, ale s Ukrajinou si to vyřídí.

Západ se utěšuje, že Rusko se teď masivně zadlužuje a to nemůže dělat věčně, ale ruský dluh je stále naprosto směšný proti dluhům zemí EU i USA. Navíc, Rusko má pod zemí takové bohatství, že jím může splácet válku ještě tisíc let. Kupců je dost a dost.

Americká centrální banka se propadla do ztráty sto padesáti miliard dolarů. To se ještě nikdy nestalo. Francouzská centrální banka ji poměrně úspěšně napodobuje. Vybrakovala svůj rezervní fond a moc tam toho už nezbylo. Jak se vyvíjí český státní rozpočet, to víte. Směřuje k dalšímu konsolidačnímu balíčku.

Hele, myslíte, že západní elity teď prostě sklapnou podpatky a smíří se se svými finančními ztrátami? Ano, možná by se mohli smířit se ztrátami na bojišti i ztrátami území, koneckonců, to vsadili do hry slovanští podlidé, ale všichni ti europapaláši do této hry vsadili i svoje podniky. Vsadili do toho zničený Nordstrým, vsadili do toho ekonomický sešup, vsadili do toho svoje vlastní banky a vlastní dluhy.

Ukrajině to tak nějak může být jedno… kdyby vyhrála, bude platit ruskými penězi. Když prohraje, tak prostě nebude mít z čeho zaplatit. Znáte to, když dlužíte bance sto tisíc a nemáte peníze, jste v průseru. Když dlužíte bance sto milionů a nemáte na zaplacení, tak je v průseru banka. Ano, přesně tohle se stalo. Ukrajina dluží Západu tolik peněz, že pokud nezaplatí, je v průseru Západ.

Myslíte, že se všichni ti Švábové, Draghiové, Rotšildi, Black Rocky a Vanguardy a další, prostě jen tak stáhnou, odepíší ztráty a nechají toho, když dobře vědí, že ruské vítězství znamená konec západní finanční bubliny a konec jejich fiktivního bohatství? Myslíte, že se nepokusí udělat cokoliv, aby se to nestalo?

Na Ukrajině odepsali milion mužů a ani se neušklíbli… myslíte, že nad námi nebo Poláky by cítili lítost? Myslíte, že životy našich dětí jsou pro ně cennější než jejich digitální konta?

Na všech stranách se odhazují masky. Stále zřetelněji je vidět, kdo kde stojí, jaké měl záměry a čeho chtěl dosáhnout. Ale stále zřetelněji z toho vysvítá, že Západ je na kratší straně páky.

Ne, nevím, jestli z toho bude Třetí světová válka. Ale jsou splněny všechny podmínky, aby byla. A i kdyby se nad námi Pánbůh slitoval a ušetřil nás atomovek, velmi brzy bude záležet nikoliv na tom, jaká čísla máme na bankovních účtech, ale co máme ve skutečnosti doma. Už brzy se nás dějiny zeptají, jak jsme se připravovali. Už brzy to přijde. Je to každým dnem zřetelnější.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

228 thoughts on “Brzy to přijde…

 1. NA ZELENÚ NÔTU

  Vojnychtivci znovu dali
  gól do vlastnej bránky
  Dôstojníkov plaší medveď
  myši žerú tanky

  Na bužírke z kukurice
  budujú si telá
  zapípu len jak je táto
  NATO Army skvelá

  Oficieri zasa viedli
  dǒležitú poradu
  z medveďa hneď pos… sa
  chudák ušiel od smradu

  Medioti perá žhavia
  „Sabotáž ći náhoda?“
  že na strane Ruska stojí
  už aj sama príroda.

 2. Všem kydačkám,kydačum,hlavně u pana Vidláka,přejí, pohodové prožití velikonočních svátků, doufejme,že nejsou poslední.
  Oslovují pana Vidláka jeho uměleckým jménem.

 3. Z diskuse na úplně jiném webu: “pokud budete debil co věří ruské propagandě na 100% tak nakonec budete mít pravdu v minimálně 70%” 😁

 4. Ničení turbín a rozvoden je zaměřeno na ochromení ukrajinské schopnosti výroby zbraní. Ale sotva jako předzvěst ofenzívy. Bez elektřiny se budou na Ukrajině rakety špatně vyrábět. Turbíny jsou ničeny, aby si Ukrajina minimálně rok a více nebyla schopna vyrobit dost elektřiny z vlastních zdrojů, rozvodny, aby Ukrajině elektřinu nemohl dodat Západ. Rok v případě malého poškození, více v případě velkého poškození, protože by to znamenalo vybudovat elektrárnu znovu. Navíc to stojí peníze.
  Reaktory AP1000, jejichž vybudování podepsala Ukrajina před invazí, už asi vybudovány nebudou.
  Na invazi to bude vypadat, až dojde ke zničení hrází přehrad na Dněpru. Pravý břeh je strmější než levý (Coriolissova síla) a SSSR měl při překonávání Dněpru (24.8. – 23.12.1943) hodně velké ztráty a potřeboval 5 frontů s 2,65 milionů vojáků proti 1,25 milionům německých. Rusové a Putin si jsou toho dobře vědomi, tak budou plánovat spíše něco jiného, A Ukrajinci si jsou bojů z roku 1943 vědomi taky.
  Proto spíše než nějakou obrovskou ofenzívu dojde ke stálému tlaku a sázce na zhroucení financování Ukrajiny ze Západu.
  Zelenskij už nyní připravuje půdu a říká, že pokud nedostane zbraně a finance, bude muset ustupovat. A má pravdu. Z prohry Ukrajiny ale obviní Západ. Po konci konfliktu budou Ukrajinci nenávidět Rusy, ale NATO taky.
  Že se blíží konec konfliktu poznáme podle toho, až Ukrajinci zničí Kerčský most na Krym.

  My se sice soustředíme na boje na Ukrajině, ale nenápadná rozhodující událost nastala založením nové obilní burzy, která na sebe brzy nabalí země Afriky, Asie a Střední + Jižní Ameriky, a brzy se na ní začnou obchodovat i nerosty. V jiných měnách než USD a EUR, což bude znamenat úpadek financování dluhů vlády USA a Evropy. Nikdo nebude potřebovat obchodovat významně v USD, tedy ani nakupovat dluhopisy či obchodovat v USD, které tím přijdou postupně o status světové rezervní měny, kam centrální banky parkují přebytky nebo drží rezervy. Jakmile nějaká nová měna vznikne, světoví diktátoři začnou převádět krvavě nakradené miliardy USD na jiné měny, což USA prodraží dovoz. Nebo dojde na krach USD?
  V každém případě po žních v červenci uvidíme, jak se ensmělé počátky obilné burzy mění ve zbraň globálně ničící USA.
  Tohle bude rizikem vzniku jaderné války. Buď pokles životní úrovně v USA na 50% nebo vyhrožování jadernou válkou kvůli zachování dominance USD, což přináší nebývalé výhody. I jen mírný otřes v dominanci může spustit celosvětovou finanční katastrofu.
  K pádu USD nedojde okamžitě, přechod bude pozvolný, ale USD dluhopisy emitované FED náhle nezačnou nalézat kupce. Čím dál více centrálních bank přestane navyšovat své rezervy v USD a soustředí se na jiné měny nebo zlato. Nyní začíná být vidět, jak chybný byl prodej zbylých zlatých rezerv ČNB v množství cca. 66 tun zlata v době jeho nejnižší ceny. A jak moc budou chybět je stabilizaci CZK v době konce obchodování s USD. Přijmout EUR v dnešní době je už jen výplodem chorých mozků, protože EUR už nemá šanci na přežití. Dluhy Ukrajiny jsou nesplatitelné a de facto jde o dar, ač de iure jde ještě o půjčku.
  Pád USD bude rozseknutí nerozpletitelného gordického uzlu právních předpisů EU, ESG, Green Dealu a boje proti klimatu, Istambulské úmluvy. Zkušenosti přenesené z jiných modelů ukazují, že by taková událost postihla úplně všechny a 50% populace by ji neustálo.
  Jak bychom se měli zachovat my? Jedno radikální řešení by tu bylo. Navrhuji vybrat nějaký africký stát o rozloze odpovídající přibližně ČR a vyměnit si s jejím obyvatelstvem zemi. Benin, Togo, Guinea, Sierra Leone, Somaliland, Středoafrická republika, Eritrea, Malawi nebo jiná země Panama – co bychom si měli vybrat k emigraci?
  Situace se totiž začíná dost nápadně podobat situaci před 24.10.1929, kdy docházelo k hromadění mezinárodních platebních prostředků v USA, a tak otřes v USA zasáhl celý svět.

   1. Kdyby se stěhovali jen dezoláti, pak by se složila Praha a příznivci pětikoalice. Pak by jim nastal pravý ráj na zemi, ve kterém by jim už nikdo nebránil v dosahování vysokého HDP. Jistě by se rádi zadlužili.

  1. Mi se dostala ke čtení zajímavá knížka – 10dnu které otřásly světem. Jsem sice v půlce ale je tam tolik povědomého historie jakoby se opakovala. Ju a všem přeji z Hodonina klidně svátky, pokud možno . Málo saharského písku.

  2. Ničení turbín na Ukrajině je hlavně zaměřeno proti EU, protože z Ukrajiny se nakupovala laciná elektřina, když soláry a větrníky přestávaly dodávat elektřinu a bylo potřeba vyrovnat síť.

   To už nepůjde. Taky bude potřeba z EU dodávat elektřinu na Ukrajinu, takže bude i pro nás dražší.

   Cílem hry není ochromit Ukrajinu. To je samo sebou.

   Cílem hry je, ochromit EVropu, aby už nemohla štvát Ukrajinu proti Rusku.

   Elektřina zdraží, vše zdraží, začnou nepokoje, muslimské nepokoje a na konci jsou občanské války a muslimské státy.

   Game over.

   Když chcete někoho k něčmu donutit, musíte mu udělat problémy. Takové, co doopravdy vadí.

   Jestli uděláte manifestaci, Fiala řekne, že to byli proruští desoláti a nic se nezmění, tak musíte přijít s něčím, co mu vadí víc. Ne udělat stejnej typ manifestace, která zase nic nezmění a kam jen přijde míň lidí, protože nejsou blbí a vidí, že to k ničemu nebylo.

   Jste měkký.

   Jo, v roce 29 to byla klasická bublina, která praskla. Do světa se to přelilo proto, že Američtí bankéři chtěli zpět své půjčky z Evropy (Německa).

   Vyměňovat si zemi s populací nějaké země v Africe je stejně ulítlé, jako levičácký blázniviny s Green Dealem. Doufám, že to byl jen vtip.

   Většina Ukrajinců se dávno těší na to, aby je už konečně zabrali Rusové. Jen nemohou jít přímo proti vládě, protože by je zabili.

   No a ti fanatičtí banderovci budou nenávidět nás. Budou mít pocit, že za nás krváceli a my se dost nesnažili a tak maj právo si brát vše, co se jim líbí. Nemáte jak se bránit a ani nechcete.

   1. „Taky bude potřeba z EU dodávat elektřinu na Ukrajinu, takže bude i pro nás dražší. “ – myslím, že jsem četl, že současně Rusové vypli i spojení z Evropy, takže asi nebudeme dostávat ani dodávat.

  3. To vypinani elektriny muze mit jeste jiny duvod.
   Rusove nevypinaji proud na zapade, ale naopak na vychove, zejmena Charkov. Tam by to melo byt spise proruske… a tech fanbrik na rakety tam moc nebude. Je to moc blizko fronty a Rusove tam aji asi dost spionu.

   Ale bez proudu lidi proste mesto opusti, nebude tam mozne zit a nebude tam ani prace…
   No a pak se Ukrajinsti soldati nebudou moct schovavat mezi civilama.

   Ta posedlost Krymskym mostem je neuveritelna… Za tim bude nejspis neco jineho.
   Jinak zatim si nikdo nevsiml, ze jedna lod to v USA nabori do pilire a CELY most se sesype. Rusky most bombarduji, vozi tam tuny nalozi, a spadne jim jenom jedna sekce.
   Nemuzu se ubranit myslence, kde udelali soudruzi z USA chybu.
   Ozraly muzik to ocividne zvladnul lepe. O ty mosty pres Dnepr z doby sociku drzi dobre.

   1. Sakuro, pro Ukrajinu je Krymský most symbol Putina. Putina dosud nezabili, Krymský most se nehýbe, tak je snazším cílem.

  4. Zapad vsadil na vydrancovani sveta valkama , revolucema ,kolonizovanim ,zotrocovanim mas a vydiranim svet atd, az rychle a neuveritelne zbohat.
   Tak ,ze si moh koupit celkej svet nekolikrat.
   Jenze penize a majetek zapricinuj ivladu nelidsky chamtivosti a tim zotrocuji ,
   deformuji sami sebe do zrudnosti, silenstvi a udrzeni se u moci nasilim.. Sami sebe.
   Bohatstvi ruku v ruce s chamtivosti ,totalne vladne a diktuje, jako
   vsemocnej otrokar svym otrokum.
   V prubehu si tak zcela samozrejme /to se porad opakuje/ zacali nicit hodnotu penez a majetku, /i ten zatracenej most si ted zbourali/, az prisla na radu a vynorila se skutecna
   hodnota vlastnictvi surovin a jejich vlady..
   Poctiva a vynosna lidska prace a usili..
   Nikoliv zhoubny kseftovani a spekulace bankeru a jejich vlady , s nimi. S hodnotami.
   A potlaceni normalniho vyvoje.Vyvoje sou taky falesny ,umely , neprirozeny ,
   napr. komunismus ,demokracie atd. Vyzbrojeny zrudnejma ideologiema..

   Ted sou bohaci nekde a ty nepostradatelny pro zivot i zradlo ,hodnoty, suroviny , lidskost , poctiva prace , normalni spolecnost , taky uplne nekde jinde a este si bohaci ty jinde znepratelujou ..
   Ty ,ktery je maji a na surovinach ,nezbytnych pro zivot sedi na nich ..
   Neprijemny vystrizliveni z neporozumeni vlastni situace..
   Na takovy jednani nemame ani spravnej nazev.Ani yntelygent si nevi rady ..A nemuze.
   Pac je preplnej tim IQ..

  5. Ta nová burza bude game changer. Proti tomu je vliv vybíjení chudáků Ukrajinců ve jménu západního blahobytu a výměny obyvatelstva na světové dění nevýznamný.
   Ruská pomsta je vzdy jiná, než Západ čeká.
   České válečné nadšení mediotů a libtardu zmizí v ten moment, kdy se vyhlásí revize modrých knížek. Oni jsou hrozně bojovní, pokud za ně sapr drží v ruce nějaký na ulici odlovený chudák z Ukrajiny. A ty revize, to je brzká jistota. Ono je to nadšení přejde.

   1. Yntelygenty ,kterejch je hodne , nevi a odsuzujou jiny a porad, a doporucuji porad jiny
    spisky z poucek v nich z kterejch se stali yntelygenty.
    Aby se kazdej poucoval jako voni.
    Protoze nemaji vlastni mysleni. Zadny. Tak sou zavisly a zotroceny a zavisly bezpodminecne uverit ,tomu ,co nekde nekdo sepise ,tim vyplnit svoji prazdnotu ,
    aniz by sami mohli cokoliv svym myslenim posoudit.
    Potom se stavaji nejdrive zastanci ruznym pitomych a poucnych ideologii , kterym uveri ,az sou potom ideologama a nakazou ideologie , sami vobetovany ..

  1. Několik nepřesností se tam jistě najde /pokud pominu vulgární nadsázku ze strany „Zmrdů a vohnoutů“.
   Namátkou – „Pávek“ nebyl „agentem“. Petr Pavel byl kádrovým rozvědčíkem /v přípravě/. Babiš nebyl agentem StB, resp. veden v agenturním svazku byl, avšak bez svého vědomí, a to jen proto, že ty agenturní svazky do kategorie „agent“ byly zavedeny funkcionáři XII. správy ZNB v Bratislavě proto, že na ně oni bafuňáři vykazovali odměny, které ovšem rozkrádali. Jakmile to zjistila kontrola z FMV Praha, byla část svazků převedena zpět do kategorie „důvěrník“ /což NEBYL vědomý spolupracovník StB/ a větší část jich byla ukončena.
   Pokud jde o autorem avizovaný nesoulad růstu důchodů s průměrnou inflací, autor připopozapomněl, že do loňského roku se důchody zvyšovaly nejen o inflaci, ale také o polovinu růstu mezd.

   Samozřejmě, tyhle nesrovnalosti z tvorby autora s realitou jsou fakt jen namátkové, pokud jde o autorovu kritiku Baxových „ústavních sudičů“, tady asi není co zásadně vytknout. Naprosto pregnantně to vyjádřili soudci Svatoň a Šámal ve svých odlišných stanoviscích https://nalus.usoud.cz/Search/GetText.aspx?sz=Pl-30-23_2
   L.

  1. Re: libor24

   Tak rozhodně mají za emeryckými soudruhy co dohánět.
   Korea, Vietnam, Irák, Sýrie, Afghánistán, státy Jižní a Střední Ameriky vynechávám.

   1. nezapomněl bych na srbsko, tam ta ruSSácká deSStruktivita byla hezky vidět.
    … moment, nepřehnal jsem to s těma písmenkama? nemám tam něco navíc? jedno „r“?

    1. Re: im0

     Jo, to jsem zapomněl. Ale nepsal bych Srbsko, napsal bych „bývalá Jugoslávie“.
     Nemálo slízla Bosna, Chorvati dostali nemalé „půjčky“ na obnovu za to, že Jugošku pomohli rozvrátit. Že si je rozkradli a namísto obnovy rozbitých měst stavěli „kuče“ na pobřeží, to je jejich boj.
     A samozřejmě Makoška, ta měla jediné štěstí, že Kozomrdy – pardon – Šiptary už soudruzi nepotřebovali, takže Makoši dostali jak potřebnou techniku, tak i souřadnice, kam napřít svou bombardovací pozornost. V podstatě se dá prohlásit, že si to rozbíjeli sami, i když samozřejmě podmínky na to chystali jiní.

    1. Neplatné.
     Prožidovský a proruský nacista už ví, že před 35 lety bylo zaděláno na dnešní libtardy.
     Schválně: Kolik asi bylo libtardovi, který psal tenhle článek?
     https://autosalon.tv/novinky/retro/retro-vyzkouseli-jsme-posledni-skodovku-s-motorem-vzadu-abychom-si-pripomneli-jak-hrozna-byla
     Nacista tvrdí, že nebyla, přestože není žádným militantním škodomilem.
     Necelý půlrok ji nácek používal jako služebák, když byl jemu přidělený, služební Žigulík 2104 1.5 v generálce. Po spolehlivě natočených 100.000 a pár banálními poruchami, co nikdy neměly vliv na dojetí. Kdyby to nevyžadoval podnikový předpis, tak na GO ten Žigulík ještě dalších 50.000 nemusel. Nacista byl rád, když mu Žigulíka z vyhlášeného, prostějovského autoservisu, vrátili po opravdu vzorné GO.
     Nácek používal Škodu 125L spolu s jiným, ještě ostřejším náckem, co tohle auto, ubohou jednadvojku, rozhodně nešetřil a v podstatě v něm 12h denně žil.
     Zpravidla šest dní v týdnu, to auto lítalo cestami-necestami, často šplhat do ostrých kopců a s předním kufrem, naloženým trvale asi 70kg materiálu (celé výkonové bloky, trafa…), plus plné prostory za zadními sedáky, na zadních sedácích další bedny se servisním materiálem.
     Tehdy totiž nebylo možno, kvůli nějaké prkotině, se třeba 100km vracet. Nebo to dělat tak, jako je dnešní praxe, tzv. „čekáme na dodávku náhradního dílu“ a zákazník je přitom i celé týdny bez funkční části technologie.
     Ne zrovna tuhle 125L, ale statisíce jiných škodovek stejné řady, tehdy sloužilo svým majitelům bezchybně. Stačila jim ta nejzákladnější péče a taky – nenalívat do toho například hektolitry kradeného techničáku, napůl se Speciálem.
     Motor moderního auta, by na takovou směs buď odmítl pracovat vůbec, nebo se rozletěl – tohle umělo na směs techničák-Speciál+denaturák najezdit vyšší desetitisíce kilometrů, než to ucpal karbon z toho techničáku..
     Těch pár tisícovek fakt nepodařených kusů, pondělních či pátečních, na výsledku „spolehlivý služebník“ nemůže nic změnit.

  2. Re: libor24
   Co já vím, tak na Ukrajině pomáhají Zelímu v „dekomunizaci“, ke které se zavázal.
   Všechny elektrárny a fabriky, které rozbili, byly postavené v době nenáviděného Sovětského Svazu.
   Takže by měl Zelí ještě poděkovat.

  1. Já to dal jen 45 vteřin…
   Jako proč sedí někde na dvorku? To jako že fakt nutně potřebuje prachy, že už nemá ani na nějaký slušnější obývák?
   Chce se mi zvracet, velebnosti.

 5. Ukrajina by mohla situaci ještě zvrátit.
  Musí nechat sešrotovat paletové vozíky, ze skladů vytáhnout staré rezavé tanky z padesátých let, rezavé polní lopatky a hlavně – musí začít vymontovávat čipy ze starých praček a mikrovlnek!
  To se osvědčilo, to bude fungovat!
  Navrhuju udělat národní sbírku – osobně daruju starou ledničku, topinkovač a friťák.
  Snad jim to pomůže.
  Slava!
  https://www.youtube.com/watch?v=zicWMwVkEXc

  1. Bohužel starou ledničku, topinkovač a friťák nemám, ale mám výborný švýcarský nožík a mohl bych, bude-li třeba, ty čipy ze dřeva vyřezávat. Tedy po večerech, přes den mám důležitější práce a na pitomosti nemám čas.

   1. Moh byste začít s lopatkama a postupně se miniaturizovat. Už takovej čip velikosti běžné poštovní známky…to by bylo terno!

 6. Ona akce s nákupem dělostřeleckých granátů ve mně z nějakého neznámého důvodu probouzí vzpomínku na ne tak vzdálenou akci nákupu něčeho podobného přes jistou kampeličku. Dopadlo to tak, že peníze z kampeličky odešly, ale zboží kupec nedostal.
  Tohle by byl majstrštyk o několik řádů vyšší.

  1. Máme takovou lidovou píseň, která v kontextu doby nabírá aktuálnost jak Titanic vodu:

   Na krku má granáty, mezi nima dukáty…

   A že těch dukátů je!

   1. Alefe,
    všechny další příspěvky prožidovského a proruského nacisty, jsou už předem přesměrovány do koše?

    1. Nevím, Tecočampe. Zprávy o tom, co právě dělá Leoš Mareš, Agáta nebo nějaký nacista, nečtu. Ve třetí osobě o sobě mluví jen vinetů nebo magor.

     Božínku! Jsem bývalý majitel, webu zakladatel. Ne na učňáku vychovatel nebo na psychiatrickém oddělení ošetřovatel.

     1. V pořádku, prožidovský a proruský nacista Alefovi děkuje.
      Není ani vinetů, ani magor, což se ostatně dá zjistit snadno.
      Nálepku „nacista“ musí sundat ten, kdo ji přilepil.
      Prožidovský a proruský nacista bude dál psát své, pro někoho snad zajímavé příspěvky, dokud mu nálepka nacisty nebude sňata.

    2. Opravdu jsou, Alefe? Kéž by!
     Teda aspoň do doby, než se Tecočamp zbaví – ad nauseam neustále opakovaného – sousloví „prožidovský a proruský nacista“.
     Fakt se divím, že to furt omílá.
     A taky, že to zřejmě nikomu nevadí…

     Jinak čtu jeho příspěvky ráda – jsou zajímavé.

     1. Vadí. Jinak s Vámi souhlasím. Také jeho příspěvky čtu, to znamená, že ho nepovažuji za trolla nebo blba ale to sousloví mně také vadí a to moc. Možná mělo význam uvést to jednou, dvakrát, ale opakovat to stále je hloupé.

      1. No, ve vládě a v mainstreamu nás dezoláty opětovně těmi dezoláty a nejen jimi titulují. Já to beru jako narážku na tuto praktiku. Já starý cynik, sprosťák, nacista, fašista, chcimír, dezolát, xenofob a ruský šváb.

       1. Jenže Tecocamp to nepíše jako narážku na mainstream ale jako narážku na, asi, nick Agivessana, se kterým měl při o palestinsko-izraelskem konfliktu.

        1. Piky piky, kočka šklíba.
         Sedí na druhý straně střechy, čouhá jí ocas a myslí si, že ji nikdo nevidí!
         Jediná.

         1. Obávam se, že Aggivesana vyřešil situaci odchodem, dlouho jsem jej neviděl. Mne osobně třetí osoba nevadí a titul chápu jako stupnici jak moc to zasáhlo. Píši za jen sebe, každý má právo na názor.

          1. Prožidovského a proruského nacistu by zajímala taková drobnost.
           Jak tady v komunitě říkáme lidem, kteří po použití posledního argumentu, začnou sázet nálepky?

          2. Já s Vámi v principu samozřejmě souhlasím. Ale tu zmíněnou srážku jsem opravdu neviděl. Prosím nechtějte po mně soudy. Opravdu se nevymlouvám, opravdu jsem to nezaznamenal a dlouho mi trvalo, než jsem se dozvěděl, proč jste změnil formu projevu.

     2. lujjza veru vadí, len predpoklad je, že sú tu dospeláci a každý vtip pobaví len raz, potom je to už otravné…..

     3. Lujjzo,
      prožidovský a proruský nacista, se jen snaží upozornit na zjevný paradox.
      Neberte to, prosím pěkně, jako vysírání.
      To opravdu nebylo, není a nebude úmyslem.

     4. Mně to nevadí. Už jsem si zvyknul. Je to taková jeho ochranná známka. Jako když ve filmu Sám doma ti lupiči vždycky nechali ve vykradeném domě puštěné vodovodní kohoutky a říkali si Mokrý banditi.

 7. „České zbrojovky hlásí rekordní tržby, bodují nejen na Ukrajině.“
  Píšou na Seznamu. Oni se tím už chlubí a mají z toho radost.

   1. Re: Třešňák

    Platíme to my.
    Dezoláti to vědí.
    Krásní, mladí a chytří soudruzi dobře vědí, že to vědět nemají a nesmějí.
    V čem vidíte problém?

 8. Jinak o te treti svetove, nuklearni, myslim ze zapad by hodne rad.
  A na nejakych slovanskych podlidech jim opravdu nesejde.
  Vidlak nema pravdu, ze nad milionem mrtvych ukrajinskych vojaku se zapad ani neusklibl. Zapad tam proste poslal poskoka (Graham, senator z USA, South Carolina) a ten jim na rovinu rekl, ze snizit povolavaci vek do armady z 27 na 25-26 nic neresi. Pry musi jit vsichni od 18.
  A hadejte co na to Zelenksy 🙂

  Problem je, ze pri nedostatku zbrani ani masa untermeshu nic nevyresi. A rakety maji USA i Rusko, takze tam je to spatne pro vsechny. A navic se ukazuje, ze Rus ma v tech raketach nejak navrch.
  Takze bude pokracovat faze provokovani Rusa aby pouzil nuklearni zbrane jako prvni a pak uz by ho nadnarodni media umlatila a nova spojenectvi by skoncila.
  Do ted se o odsouzeni hodnem pouziti atomovych zbrani nesmi mluvit, protoze by nekoho prumerne inteligentniho mohlo napadnout ukazat prstickem na USA. A to se nesmi.
  I ten japonsky premier se sebe udelal imbecila, kdyz na vyroci v Hiroshime jedinym slovem neznimil USA, a misto toho mluvil o „ruske jaderne hrozbe“.
  Vsak taky po to teroristickem utoku v Moskve se telegram jenom zahemzil vyzvami na bombardovani Ukrajiny taktickymi atomovkami. Vsadim se, ze vetsina tech vyzev byla z trollich farem CIA.

  Nene, zapad nuklearni valku sam nezacne, proto by to byla prinejmensim nevyhra, a to jenom pro ty, kteri ziji nejde v horach.
  Ale kdyba zacal Rusak, tak by bylo jine kafe.
  Proto teroristicke akce v Rusku. Vsechno ostatni totiz uz selhalo.

  1. Současná situace na bojištích je pro Rusy optimální, proč by oni měli začít s atomovkami ? Za koncert u Moskvy ukrajinské elektrárny a rozvodny, žádný problém.

   1. No prave.
    Vzdycky kdyz Asad valcoval ISIL, tak dostal nutkani zplynovat par svych civilistu. Vetsinou v oblastech, kde byly pohorove pripravene bile prilby.
    Proc to delal?
    Odpoved US state departmentu a zapadnich novinaru byla: je to krvelacny blazen.

    A to je proti Putinovi prece cajicek.

  2. Když ono to nějak nejde oddělit. Když to jedna strana odpálí, druhá nemůže čekat, protože až to dopadne, nebude už mít co odpalit. A až to spadne na obou stranách, zbude po evropském Rusku jen píseň „přes spáleniště, přes krvavé řeky“ a po USA totéž, a možná ještě míň (pokud se Rusovi povede vyrazit špunt z yellowstonského supervulkánu).
   No a my se v tom svezeme taky, celá Evropa. Když se třeba kouknete, kde všude jsou v ČR vojensky použitelná letiště, tak těch zapadákovů, kde by šlo přežit, moc nezbyvá …

   1. Záleží také na kvalitě PRO. Což je ale proti nám, protože někde by ty rakety, pokud by je Rusové dokázali včas sestřelit, spadnout musely.

    1. Cely tenhle masakr debilnich Ukrajincu poradaji USA proto, ze mapuji ruskou PVO.
     Vsechny ty nalety na Krym, drony na Moskvu…
     Proste zkouseji kolik toho Rus dokaze sestrelit a kdy uz je PVO zahlcena.
     Nove rakety USA nemaji, takze musi kvalitu nahradit kvantiou.

     Rus si samozrejme ohmatava americke rakety a prizpusobuje PvO.
     Ale kdyz na Krym leti 30 raket, tak proste dve projdou, to je realita.
     Patrioty se ukazuji byt uspesne jenom proti dronum a letadlum. Proti rakeram to americanum moc nefunguje, takze jsou na tom hur nez Rusove.
     Ale to je v pripade atomovek slaba utecha.

 9. Jasnovidec Jackowski na svém YT nedávno tvrdil vizi velkého požáru v Rusku, pravděpodobně nějaké rafinérie/zásobníku ropy. (Jackowského nedávná vize velkého teroristického útoku v prosklené budově odpovídá tomu moskevskému.)
  Soudě podle dosti bizarních upozorňováních USA, aby Ukrajina přestala bombardovat ruské ropné zdroje, zdá se, že jde o pečlivě dlouhodobě plánovanou operaci.
  Po které se ruský medvěd asi už opravdu rozzuří…

 10. Rusští chudáci se těší na obnovu zničeného majetku. Tak stejně se radovali ze zvýšených platů i zápaďáci, když začali ledek ve velkém cpát do bomb. Že konečně nějaká „práce“. A když to skončí a odsají se všechny zisky do kapes ničitelů lidstva, zase bude bída, zase nebude „práce“.

  1. Tak v Rusku sa spustil pomerne silný proces reindustrializacie. Ak svoje dosiahnu, tak im to moze pomôcť prekonať dobu, keď sa bude tlmiť vojenská výroba. Plus nejake daňové príjmy do štátnej kasy

   1. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že tam bude práce na léta.
    Do skladů bude potřeba doplnit to, co vytahali na anihilaci banderovců.

    1. Iste, ale asi nepôjdu na 24/7, takze nejaká pracovna sila sa uvoľní a prestanu sa hltat peniaze na zbrane v takej miere

     1. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že vybojované bude třeba nadále hájit, obnovovat některé části infrastruktury i bydlení ala Mariupol, současně poběží i sériová výroba nových typů zbraní, které byly v tomto konfliktu teprve klinicky zkoušeny. Plus k tomu, poběží vývoj úplně nových – tak, aby byl status jaderné velmoci, demilitarizátora a denacifikátora zachován i pro další generace.
      To podle nacisty nebude jednoduchý úkol.
      Vítěz ponese i jistou zodpovědnost.
      Částečně bude nutné i hlídat prohrou rozběsněný, navíc ekonomicky rozesraný Západ.
      Nacista si myslí, že ani USA, ani NATO, se nebudou smiřovat se ztrátou hegemonie snadno.
      KoZa vyjma USA a včetně nás, jsme v řiti už nějakou dobu. Jen se sveřepě tváříme, že tomu tak není.
      Prožidovský a proruský nacista si myslí, že tentokrát stojíme na fakt blbé straně.
      Už po 2.SV jsme to měli divně nahnutý, ale Stalin rozhodl – a tak jsme se ocitli na vítězné straně – dokonce včetně vás, Slováků. To byla ze Stalinovy strany ruská velkorysost, jak se patří.
      Tentokrát to bude jiné.

      1. Souhlasím se vším, až na to, že to bude tentokrát jiné. Možná ve smyslu že tentokrát pomohou Slováci nám, ale ruská velkorysost bude zase, mají to v povaze, zvláště když jejich velvyslanec v OSN při projevu říkal, že 70% našeho obyvatelstva je proti dalšímu vyzbrojování Ukrajiny. Nenechají slovanský národ požrat germány.

        1. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že Japončíkům a jejich podržtaškům, to může být úplně jedno.
         Ale je pro nacistu velice zajímavé, jaký mají v Japonsku dobrý a podrobný přehled o situaci nejen v ČR, ale i v RF a ukravína.
         Skutečně obdivuhodné 😀

        2. Nespletl se určitě on, možná já. Číslo sedí, možná moje paměť trochu pomotala formulaci, ž by 70% bylo pro zahájení jednání, nevím přesně, ale je to dohledatelné.

 11. Na akci proti Petru Bystroňovi je zajímavých několik věcí. Předně, Petr Bystroň to v rozhovoru na XTV předpovídal. Je to už obehraná písnička. Další je, že s obviněním přišel Deník N (N jako nenávist), tedy médium financované přes řetězec prostředníků americkou vládou.
  Další, že finacování jde i přes George Soros (vlastním jménem Schwartze). Nabízí se paralela s Robertem Maxwellem (vlastním jménem Jánem Hochem), který byl agentem MI6 a zároveň Mossadu, pro které prováděl různé služby.
  Domnívám se, že by v demokratickém státě mělo být velice přísně trestáno, pokud se někdo podobnými metodami snaží ovlivnit výsledky voleb. Je to útok na samu podstatu demokracie. Ani u nás to není nic nového, stačí si vzpomenout na Kubiceho zprávu, která tak fatálně ovlivnila výsledek voleb v roce 2006. Rozhodně bych obviněním proti Bystroňovi popřál více sluchu, pokud by přišly až po volbách. Načasování jejich věrohodnost značně nabourává.

  1. „Spousta věcí, které dnes provádíme (myšlena organizace National Endowment for Democracy ) , se před 25 lety uskutečňovaly tajně prostřednictvím akcí CIA.“
   (Allen Wenstein, 1991)

 12. Jednou dojde na vyjednávání, Sedmiletá i Stoletá válka také tak skončily. A Ukrajina bude tahat za hodně krátký konec. A jako moderní společnost svoji katastrofu přisoudí Západu. Právem, lhali ji a lhali a hnali do neštěstí. A tak se militantní Ukrajinci obrátí proti Západu i proti nám. Tak to vždy bylo, je a bude.
  Rusové dnes potřebují Zelenského do doby než obsadí Charkov, Slavjansk a Oděsu. Vztahy se Západem mají Rusové tak špatné, že horší být nemohou a proto nemusí brát žádné ohledy.
  Čeká se jen na zhroucení Ukrajiny jako státu. Probíhá tu nelidský experiment šílených politiků Západu, kteří se utrhli ze řetězu. S jadernou válkou se nepočítá, není důvod, ale v době, kdy se pokazí co se pokazit dá, jsou velké obavy na místě.

   1. Pleteme se všichni.
    Prožidovský a proruský nacista například čekal, že první na řadě bude Oděsa, ne Charkov.
    Náckovi přišlo jako důležitější, to odříznutí od moře, ale Rus to má evidentně promyšlené jinak.
    Ty Zirkony, ty ledacos napověděly. A video z horizontu, ve kterém je snad poprvé zaznamenán zvuk přilétajícího Kinžalu.

    1. I podle mého mají Rusové větší zájem o Oděsu než o Charkov. To je ale až při konečném dělení území mezi Rusko, Polsko, Maďarsko a Rumunsko, včera tu byla pěkná mapka. Já si ale myslím, že jít hned na Oděsu by znamenalo příliš úzké dlouhé území, které by bylo velmi zranitelné. Proto vytvářejí širší frontu a také na Charkovu zase ukrajinskou armádu dále demilitarisují, lépe než cestou na Oděsu.

      1. No ale mají tu mapku špatně. Je tam samostatné Moldavsko. O to, aby Moldavsko existovalo, nestojí ani Rusko ani Rumunsko. Myslím, že sever Moldávie se připojí k Rumunsku a jih k Rusku (Oděsa potřebuje taky nějaký ochranný koridor).

 13. V 02/2022 průzkum bojem nedopadl podle plánu. Nyní jsou na stole výsledky plánu B a je jen na Koze, jak posoudí realitu. V tomhle posuzování má slabiny, viz green deal.

  1. Ono se stačilo podívat na ty ruské generály, jak je škrtí límečky. Od té doby mám v hlavě vytvořený pojem „ruské podhrdlí“. Od psacího stolu se krásně bojuje. Stejně jako z gauče.
   Ale štíhlí a načesaní generálové američtí (a rázní němečtí) mi tu už zažitou představu dost nabourávají.
   Ve vizáži to možná nebude.

   1. Nebo na pérko.
    Posádka ho zatlačí dozadu, pak bleskově naskáče na tank a jupíííí. Asi tak 50 m a znovu tlačením couvat.

   2. Elektřina přece bydlí v zásuvce… natáhnou si dlouhatááánskou prodlužku.

    A vůbec… ono to půjde i bez elektřiny:

    „Elektřinu ke svému životu nepotřebuji, na televizi se klidně budu dívat při svíčkách.“ (mluvčí slovenských Greenpeace Lubica Trubíniová)

     1. Ve skutečnosti to je ještě horší. Nemůžete o nich vykládat všechno, lidé by si mohli myslet, že jde o naprosté idioty.

  1. Ládiku,
   to jste vlastně popsal ekologické a na 100% recyklovatelné bojové vozidlo pěchoty zvané žebřiňák. Jen místo koní bude pohon elektrický a na lithiové baterie.

 14. Jaderná válka?
  Tu započne jenom ten, kdo ví, že prohrává všechno. Je to sebevražedná válka bez vítěze. Jen rozbitý svět.
  Už dlouho funguje tzv. jaderné odstrašení. Jaderná rovnováha. Kdyby to nefungovalo, už dávno by si Západ rozebral Sovětský svaz, respektive jeho následníka, Rusko, v době, kdy bylo vojensky i hospodářsky oslabeno opilcem Jelcinem, který se nechal oblbnout KoZa. Ten by snad prodal celé Rusko za dvě bedny vodky.
  Dneska už zdaleka není Rusko „nejslabší supervelmocí“. A má čím dál tím víc partnerů. Čína, Indie, Jižní Amerika. BRICS.

  1. A s tou Afrikou je to totéž. Slavný západ slíbil těm mouřenínům, že je bude chránit před islamistama a jiným terorismem, když se od nich nechají surovinově vysávat a uloží své devizové rezervy do banky v Paříži. Ovšem svoje sliby nesplnili. No a když pak přijde Rusák nebo Číňan, co líp platí a ještě se k nim chová jako k obchodním partnerům a ne jako k póvlu jako Američan a Francouz, tak není co řešit. Zvlášť když muzikanti z hudební skupiny Wagner jsou schopný islamisty vyřešit během pár dní.

   1. Niger (a treba Burkina Faso) jsou hodne osklive priklady.
    USA jim slibily ochranu pred teroristy (Boko Haram), vymenou za levne suroviny (uran do Francie) a zakladny USA na jejich uzemi.
    No a po letech americke a francouzske vojenske protomnosti, se pocty teroristu nejak zvysily smerem vzhuru, zle jazyky tvrdi, ze nekolikanasobne. Stejne tak civilni obeti a unosy.
    Teoristi ma ji podezrele hodne americkych zbrani.
    Ani supermoderni drony teroristy najit neumi.
    Rusky muzik vyzbrojeny polni lopatkou teroristy vyhmatnul behem par tydnu.
    Tady to proste smrdi na sto honu, a blaboleni o protiustavnich pucich v zapadnich mediich nic nevyresi. Na to slysi uz jenom souhove typu Vondra a PePa.
    Takze se pak nemuze nikdo divit, ze v USA vyskoleni mladi plukovnici z Nigeru provedou puc, svrhnou loutku u vesla, a to prvni co udelaji je, ze vykopnou US army.
    Samozrejme to nejde tak rychle, protoze USA samozrejme reknou, ze nikam nejdou. (pamatujete, jak Irak v parlamentu odhlasoval, ze US armu musi pryc? To byl konec kecu o demokracii v Iraku)
    Suverenita a demokracie ma sve meze a navsteva madam Nulandove v Nigeru byla opravdu okazkou chovani USA ke svym spojencum.
    V Nigeru ji tedy poslali domu. V Cechach by se jeste ted hadali, kdo ji bude otvirat dvere a lestit kliky.

  2. Re: Sk

   To nená žádná pravda. Taváááryšč Jelcin by za dvě bedny vodky Rasýýju nikdy nevyměnil. Chtěl by takové bedny s vodkou minimálně tři a možná i čtyři.

   1. Přesně tak. Jaderná plnotučná zkáza, to je něco, čeho se bojim ze všeho nejmíň. To bude prostě konec a pro všechny. Lusknutím prstu okamžitá vaporizace. Je to mnohem lepší než nechat se někde uléčit k smrti nějakou chemoterapií, nebo chcípat na žízeň z nezájmu sester v LDN.

    1. Poněkud se mýlíte. Okamžitá smrt to bude pro pár procent. Ostatní zajdou dlouhou ošklivou smrtí z důsledku zamoření a kolapsu zdravotnictví. A hladem a zimou ..

     1. Re: Canoso

      Mýlíte se. Většina populace zemře žízní, menšina, která se dostane k závadné vodě, pak na infekce.

       1. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že se StK mýlí.
        Dneska se nedostává zdravotnického materiálu a léků i pro živé lidi, v potenciálním míru. Toto zdravotnictví, má podle nacisty ke kolapsu méně, než milimetr, takže v případě „stavu ohrožení“ by se až tak moc nezměnilo 😀
        StK jistě občas chodí k doktorům a do lékárny, takže o skoro chronickém nedostatku léků, dokonce i generik a na ty nejvíce frekventované, civilizační nemoci, nedostatku atb, kdysi běžných analgetik atd. musí vědět stejně dobře, jako o něm ví nacista.
        Vleče se to „nenápadně“ podél celého covidu a kulminovalo to loni, když reexporty „ochotných“, současně s touhou po válečném vejvaru, kulminovaly také.
        V jednom kuse něco chybí, něco se něčím nahrazuje, zpravidla ke škodě nemocného.
        Nacista nabádá k prohlídce sortimentu lékáren, nakolik se za ty cca 3 roky proměnil – z bezproblémových originálů na problémová generika a padělky z Indie, které se pak musí otravně stahovat z distribuce, aby neotravovaly lidi. O cenách nemluvě, to jistě vedle nacisty vidí i StK sám.
        Dočíst se o té ostudě nelze, ale od spřátelených magister se dovíte leccos.

        1. „Šel jsem do lékárny pro nějaké léky. Když jsem viděl částky, které mám doplácet, usoudil jsem, že bude lépe umřít. Odešel jsem domů k PC.
         Ovšem když jsem tam uviděl ceny v pohřebnictví, vrátil jsem se raději do té lékárny. Tohle přece nemohu pozůstalým udělat!“

         Převyprávěno z emailu…

     2. Vzhledem k tomu, že jsme ze sebe udělali největšího nepřítele Ruska hned po USA to schytáme na plný koule. Žádnej strach.

       1. Hirosima a Nagasaki taky nebyly vybrany proto, ze by tam slo neco rozbit.
        Odtajnene materialy jednoznacne odkazuji, ze ti bylo zamereno na vyhlazeni co nejvetsiho mnozstvi lidi a tim na odstraseni tech zbylych.

        Pribeh o vojenskych cilech je uz davno passe a opakuji ho jenom ti nejzarytejsi amerikaniste typu Vondra.

         1. O tom muzeme jenom spekulovat, ale naopak je jiste, ze tam zarvali Japonci.

          Jinak ja s Japonci zadny soucit za to nemam, v Cine delali veci, pri kterych by se i Mengele cervenal.
          Jenom jsem reagoval na to, ze Cechy jsou v pohode, protoze tam neni co bambardovat.

          1. Jojo, zařvali Japonci, ale pro Japonsko byl větší problém ti, kteří (alespoň krátkodobě) přežili. Ono, postarat se o 100 000 zraněných není sranda.
           Mimochodem – co by nastalo v našem zdravotnictví, kdyby se na Ryzyni rozpláclo větší letadlo a nestatisticky to přežilo 300 popálených?

  1. Geniální postřeh.
   Podle této logiky hrozbu nevytváří ten, kdo vytváří nebezpečí, ale ten, kdo na to upozorňuje.
   Až si tohle přečtou v „majnstrýmu“, tak z vás budou mít radost.
   L.

  1. Polaci si ty zapadni hodnoty vopravdu uzivaji , nechali je v kasi s hitlem a
   nejdriv naslibovali jim vsecko. Ukrove vyvrazdovali polaky vopravdu dukladne
   ve stotisicich ,asi vic nez nacista a polak je pobezi zachranovat ..
   Prekvapeni je vod nuland , ze jim vlada poridila vojenskou povinnost,
   na dalsi vynulovani , vynudlovani ,jako ma ted ukrutina…

   Napise sem tam pod homera , kdyz potrebuju vyvoj tema vod prispevku /continuity/
   k dalsimu a tady hodne mazou bez varovani.

   1. Voni vás opravdu zamazali bez varování? Hrůza!
    S tím vynudlováním to jako opravdu nebudou mít žádné nudle? Ani u nosu?

   1. No jasně, ale už vidím ten strach z armády, která se dokáže decimovat sama doma, to zaprvé. Ale hlavně je mi divné, že to teď, v době vrcholného štvaní do války, takto napíší. Vidím v tom něco mezi řádky.

 15. Jedno pořekadlo:
  – ukradneš-li jednu ovci, oběsí tě.
  – ukradneš-li celé stádo, budou s tebou vyjednávat.
  (a s námi jenom vyj€báv@t)

   1. Re: Pivoj
    Musíte se vrátit do školy, nejlépe politologii nebo sociální, či bezpečnostní studia na Masarykově univerzitě, ev. Karlově univerzitě (Vysoká škola politických a sociálních věd v Kutné hoře bohužel krachla, ta by byla nejlepší), ev. by to mohla být žurnalistika na jedné z uvedených VŠ. Ale dodávaný matroš na Vás nebyl příliš silný, doporučuji předtím absolvovat nějaké elitní gymnázium, pokud možno v Praze.

     1. AspoňInštitut je nadstavba, to by s Pivojem třísklo.
      Taky si nezačnete rovnou píchat herák nebo perník, začnete s trávou.

   2. To není matrošem, základem je v kojeneckém věku vypadnutí z kočárku na hlavičku! Zbytek přijde časem sám od sebe!

  1. polo,
   to je podle prožidovského a proruského nacisty důvod, proč Marek Stoniš Reflex opustil a provozuje TO.
   Poskok jako poskok.
   Povíme si už brzy, čí poskoci vyskočili výš 😀

   1. No moment, jsou ta videa autenticka ? Rekl to Zelenskij nebo ne ? To je snad dulezite, ne zda je to na Aeronetu nebo kde…

    1. Pardon, Hulvath byl rychlejší, já neobnovil stránku po sledování těch videí, proto jsem jeho příspěvek neviděl.

      1. Veci druhou je, zda neni pro Rusko existence Zelenskeho ted takticky vlastne vyhodna. V miru by museli likvidovat banderonacky na Ukrajine nepopularnimi policejne-dehumanizacnimi metodami. Ted mohou zcela v intencich valecnych zvyklosti proste poslat raketu na sidla SBU a podobne. Valka prinesla ruske armade nebyvale zdokonaleni schopnosti a moznosti. Treba uz jen tim ze se mohli vyhazet stare kadry pamatujici jeste snad Brezneva. O rychlem pokroku ve vyzbroji ani nemluve, treba klouzave bomby se ukazali jako temer ultimatni frontova zbran. Posilili i politicky, viz Afrika, BRICS… Mne se zda, ze udrzovat to jeste v tomto trendu nakej cas je pro Putina vyhodne.

       1. To není tak nepravděpodobné, Alefe. Pokud vím, je to britská ochranka a podléhá britskému velení. Zelenskij to neví nebo se tváří, že neví. Nevěřil vlastním, má cizí.

  1. V Anglickych nonach to uz pisi i ti nejzavilejsi chcivalkove.
   Ale vinu hazi na USA.
   Pry kdyby Biden poslal tu pomoc, o kterou se handrkuji (60miliard usd), tak by pry Ukrajina valcovala rusa dal…

   No jinak to vypada, ze se do Roho Rus pousti konecne doopravdy.
   Bombarduje cile, o kterych mitni sekta jednoho gaucoveho stratega tvrdila, ze je bombardovat neumi.
   A to turbiny elektraren, plynove zasobniky a svete div se: i mosty.
   U tech plynovych zasobniku je to pikantni, protoze plyn v nich podle vseho patri evropskym firmam, ktere si ukrajinske zasobniky pronajimaly.
   Na CR to ale nebude mit vliv, protoze CR se od ruskych surovin (hlavne plynu) odstrihla uz davno 🙂

   1. Re: Třešňák

    Dovolím si vás doplnit.
    CR se od ruskych surovin (hlavne plynu) odstrihla uz davno 🙂a ÚPLNĚ (cype)GANC.
    Tak, teď je to správně.

    Jen pro vás – vzpomenu si na vás vždy, když jsem nyní doma a podívám se z okna.
    … stromořadí koupající se v růžovém oparu…

   2. Už se začíná rýsovat, jak to Ivan myslí s tou sanitární zónou. Pruh cca 100 km široký podél hranic s KoZou, který bude bez života, důkladně zaminován a pravidelně vypalován a za hranicí bezmocně slintající chciválkové při pomyšlení na tu úrodnou zem a suroviny, co tam leží ladem.
    Ze zbytku území ruiny si Ivan vezme, co bude chtít a bude si tam dělat, co bude chtít. Ten mezikus území mezi tím budou jako kdysi divoká pole, kam se „dobrovolně“ přestěhují zbylí ukrové. Žádný průmysl, žádná elektřina, žádné cesty, stav jako před příchodem ruských okupantů. Koňské povozy, prasátko a kravka ve chlívě, políčko na obživu, žádné zbraně. Prostě Green deal a pohoda v praxi.

     1. Kurzy přežití teď pořádají pro západní žoldáky na Ukrajině.
      Jsou asi dost tvrdé – polovina jich to vzdává před koncem a polovina té druhé poloviny nedožije do konce kurzu. Zájem o lovecké výpravy s názvem „Zastřel si svého Rusa“ proto stále klesá. Vysoká cena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *