16 dubna, 2024

Aby byla veřejnost připravená

Zajisté jste všichni zaznamenali video z města Buča na Ukrajině, odkud se stáhli Rusové. Přesně takhle to ruská armáda totiž vždycky dělá – stáhne se a ponechá všude důkazy svého bezuzdného řádění. Nechá na ulici civilisty, nechá odkrytý hromadný hrob, prostě na závěr své měsíční okupace postřílejí civilisty a nechají je na zemi jen tak. Asi jako varování. To přece známe ze Sýrie, tam také vždycky těsně předtím, než Asadova vojska vyhrála, tak použili ještě chemické zbraně proti civilistům z čiré pomstychtivosti i když to už nemělo vojensky žádný smysl. Rusové to takhle dělají. Vždycky když u nás chtějí vyhrát tendr na stavbu reaktoru, tak vyhazují do povětří muniční sklady. Vždycky když dodělají do Německa nějaký plynovod, tak začnou bezdůvodně vyhrožovat zemím okolo sebe. Takže bychom se neměli divit, že přesně takhle je to i v Buče. Takhle nám to naše mééédia předkládají k uvěření – Rusové prostě nejsou lidi, páchají válečné zločiny, postřílejí civilisty přímo na ulici, vůbec se neobtěžují zamaskováním stop svých zločinů a vše připraví pro ukrajinské kameramany.

Co na tom, že existuje video bučského starosty, jak se raduje, že ve městě už není jediný ruský okupant a z té radosti vůbec nezmíní mrtvoly na ulicích ani hromadný hrob. Je úplně jedno, jestli se toho chopí nějaké warfakes servery a budou to vyvracet. Je úplně jedno, jestli se to bude vyšetřovat, je úplně jedno, jestli to tam v Buče takto vypadalo přirozeně a nebo tomu někdo pomohl. Důležitý je okamžitý dojem, protože za pár dní se bude mluvit o epické bitvě tam na Donbase. Tohle video z Buči je pro nás – veřejnost tady na Západě. Takových videí ještě bude velké množství a budou ještě srdceryvnější.

My tady totiž musíme vědět, proč budeme strádat. Je zapotřebí, aby veřejnost vyvinula tlak na váhající politiky a odmítavé průmyslníky, co nechtějí zabřednout ještě hlouběji do ekonomického průseru. Je zapotřebí, aby veřejnost tleskala zavření ropy i plynu. Nesmí se to dělat proti vůli lidu. Lid musí reagovat odhodlaně, musí být připraven nést oběti. Je zapotřebí mít argumenty pro ty, kteří nás od ruských energií (a železné rudy a uhlí a dřeva a neonu a pšenice… atd, atd) odstřihnou. Všichni ti Fialové, Pekarové, Jurečkové i Rakušani potřebují v případě nesouhlasu ukázat na Buču a vysvětlit nám, že tam se umírá a my se máme jen trochu omezit. Pro takto obrovský úkol je nutno použít všechny dostupné prostředky, i kdyby mrtví ani mrtví nebyli.

V klidu… o nás to stejně nebude. My z Ruska žádné energie neodebíráme. My s Ruskem žádné smlouvy nemáme. My kupujeme od Němců nebo Slováků nebo Rakušanů nebo Poláků. Ti kupují z Ruska. My prostě jen nějak dopadneme. Naše veřejnost může tlačit kterýmkoliv směrem, ale nebude to mít význam. Je mnohem důležitější, co záběry z Buči udělají s veřejnosti v Německu. Sedmnáctý Bundesland v roli Dojče Hinterhóf vždycky jedná podle Berlína. Ale až budete nespokojení s cenou chleba a výší úvěru na hypotéce, tak Buča bude jedním z nejčastějších argumentů, proč můžete být rádi, že přijde jenom exekutor – může totiž přijít Rusák.

Přátelé… jaké máte dovednosti? Co umíte opravdu svýma rukama? Ona nám ta globalizace fakt končí, víme? Za chvíli zjistíme, že surovinami oplývající diktátorská země je na tom líp než vyspělými technologiemi oplývající Evropa, která nemá prakticky žádný obor kompletní a závisí právě na těch surovinách. Ano, máme tu globální trh a suroviny se těží nejen v Rusku. Ale jak se ukazuje, v Rusku se toho těží o dost víc, než by si Lipavský myslel.

Co umíte, aniž byste k tomu potřebovali hromadu moderních hraček, které to de facto dělají za vás? Kdo z vás se umí uživit nářadím, které může sbalit do jedné tašky a jít s ním někam dělat? Kdo z vás může svůj byt či dům proměnit v dílnu, kdo z vás umí obdělat záhumenek a kdo z vás je schopen uskladnit potraviny?

Přes všechny hlasité proklamace o malých podnikatelích a podpoře řemesel, ve skutečnosti se všechno zásadní dělá v obrovských továrnách. My všichni už dávno jen skládáme finální výrobek z unifikovaných komponent, které chrlí obrovské závody. I ten malý zemědělec udělá houby bez traktoru, na kterém se podílela půlka planety jehož některé díly oběhly svět třikrát.

A teď se to začíná lámat.

Na začátku jsem se modlil za mír. Teď už se modlím za všechny, kteří teď musejí improvizovat, aby jejich podniky ještě fungovaly. Já se fakt strachuju o Babiše, aby udržel svoje chemičky, aby udržel zemědělské zásobování, aby udržel svoje potravinářské provozy. Strachuju se i o Madetu i Scheniderův masokombinát. Strachuju se, jestli vůbec budeme schopni usušit úrodu, jestli pojede nějaké automotive, jestli se vůbec bude dát u nás něco dělat. Protože jinak budeme brzy masově propouštěni. Přeju úspěch všem těm nenáviděným oligarchům, aby sem ještě vůbec dostali plyn za rozumnou cenu a aby udrželi dodavatelské řetězce. Strachuju se za Slovnaft, Kralupol i Litvínov. Fakt se strachuju za všechny české miliardáře, aby to nějak zvládli, protože pokud to nezvládnou, vezme nás jejich krach všechny sebou.

Pokud se jim to nepodaří, tak zjistíme, jaké to je, se živit sami. Opravdu se ukáže, co u nás dokážou malí chovatelé i zemědělci, kteří jsou teď protěžovaní, ale v minulých letech nikdy nedodali ani gram levného masa či pecen levného chleba.

Sakra, uvědomuje si tady někdo, že nejde jen o ruské suroviny, ale že takřka všechno se vyrábí v Asii? My to tu jen kompletujeme a projektujeme. Výroba probíhá především v zemích, které s námi soupeří a nemohou se dočkat, až skončíme na smetišti dějin. Ano, i USA se na to těší. Sakra, to bude prachů.

Podle mě je naše budoucnost zase jednou úplně na začátku. Začneme rukama. První se vzpamatují ti, co doopravdy něco umí. Co to něco umí od začátku do konce. Pracuje se na tom, abychom tu globalizaci definitivně ukončili. Abychom se odstřihli od větší části světa a abychom tomu tleskali a měli z toho radost. Tedy alespoň v první chvíli. Každý den můžete vidět v televizi záběry, které přesně tohle mají umožnit. Aby se veřejnost nebála a souhlasila s nevratnými kroky.

To je také jediný účel naší vlády, ač si to neuvědomuje. Oni mají za úkol udělat spoustu věcí, co nepůjdou vrátit. Mají to udělat teď, dokud jsme všichni otřeseni válečnými obrázky. Co se stane pak, to už je jedno. Na Fialovi nezáleží. Ten může být klidně odejít, případně něco horšího. Ale i kdyby ho lůza vláčela ulicemi a slavnostně ho gilotinovala před katedrálou Svatého Víta, tak už bude pozdě. Nikdo už nevezme zpátky obchody navázané jinam. Nikdo nám nedá energii, když ji Rusko mezitím za obrovských nákladů nasměruje do Číny. Nikdo už znovu nerozjede zhaslé vysoké pece.

Budoucnost se dělá teď. Rozhodnutími dneška. Všechno ostatní už bude jen napravování škod, které si dneska ještě nedovedeme představit.

293 thoughts on “Aby byla veřejnost připravená

 1. Prudiči, povaleči, nišrobiši a pěšáci globalizačního fašismu z Extinction Rebellion budou tak dlouho prudit, než tam do nich někdo, komu prdnou nervy, vkuří dodávkou a rozšmelcuje to tam na kašu. To je moje predikce.

 2. Markéta II. Tlamatá (podle geniálního pojmenování od Vlka z Kosy) tvrdí: Ty volby nebyly svobodné a pouze ukázaly postupující putinizaci Maďarska.
  Budeme protestovat? Zpochybníme práci pozorovací komise EU, která neshledala žádné vážné závady? Je Markéta Tlamatá příčetná?

 3. Z AK:
  „Čistenie Buče
  Video od Národnej polície Ukrajiny. Natáčané 2. apríla. Sedem minútové video – ani jedna civilná mŕtvola. Navyše miestni o mŕtvych nič nehovoria. Jeden z obyvateľov uvádza, že z jeho domu boli strhnuté ukrajinský erb a vlajka. A to bol najstrašnejší „zločin“, ktorý spáchali Rusi v Buči. Jednoducho si to treba pozrieť a urobiť si vlastné závery. A mať na pamäti, že bolo plánované vyčistiť „všetkých diverzantov a komplicov ruských útočníkov“.“
  https://t.me/newsfrontsk/6401

  1. Díky za zprávy.
   Jsem ráda,že jsem našla tento blog❤
   všem tady přeje hezké a klidnē Velikonoce
   Pražská vlaštovka💋

  2. To video jsem viděl hned po natočení. Zajímavé je, že nikoho nenapadlo, kde jsou kolaboranti s ruskou armádou. A je jasné, že i v Buče byli takoví, kteří byli rádi, když přišli Rusové. Rusové jim údajně nabízeli, že se mají stáhnout s nimi do Ruska, ale byli prý ve většině případů odmítnuti. Jsem přesvědčen, že to byla jejich mrtvá těla, co posloužila ukronacistům k provokaci v Buče. Bohužel je dost lidí, kteří říkají, že to by přece Ukrajinští vojáci svým lidem neudělali. UDĚLALI! Tak jako postříleli stovku svých příznivců na Majdanu, jako upálili 50 lidí v Oděse nebo desítky spoluobčanů v Mariupolu na na Korsuni. Nevadilo jim 8 let střílet na Donbas, i když věděli, že každý odstřelený dělostřelecký granát zabíjí nevinné civilisty, ženy, děti… A popravdě to nevadilo ani většině českých občanů. Však zabíjeli „jen“ Rusáky… Když řekli německému prezidentu Steinmajerovi, že na Donbase je to genocida ruských obyvatel, prohlásil, že je to směšné.

 4. Svodka od JP
  RA opustila Černigovskou oblast a drtivou většinu Sumštiny.
  V Charkovské obl. trénují Ukry dělostřelbou, Izjum totéž, ale motostřelci nikde neútočí.
  Probíhá evakuace Lozové, neohlášeně probíhaji evakuace Slavjanska, Kramatorska, Pokrovska.
  Malé úspěchy se objevily u Gorlovky, opolčenci se dostali až k Ňůjorku (za komančů Novgorodskoje).
  Průlom se zatím daří prodlužovat a rozšiřovat, jistě i zlepšenou součinností s dělostřelci a vzdušnými silami.
  Guljajpolje a okolí – žádná změna.
  M-pol – přicházejí zprávy, že se masově vzdávají vojáci z m-polské posádky, nikoli ale Azovci a členové 36. brigády námořní pěchoty. Večer započal další útok RA na jižní přímořský okrsek, a pokud by se podařilo toto území vyčistit, zůstalo by obsazeno vojsky VSU pouze území Azovstalu, poslední bašta Azovců.
  Drobné potyčky jsou hlášeny z bojiště pod Nikolajevem. Prý došlo ke změně taktiky boje – zjednodušeně řečeno – dělostřelci vedou palbu tak dlouho, dokud se něco sebeméně hýbá. Teprve pak vyjíždějí tanky (je to jasné, Javeliny a spol. mají vyšší účinnost, než je genštáb v Moskvě ochoten tolerovat). Nyní posádky měst Nikolajev na Charkov s obavami očekávají další nástup RA.
  Charkov je jasný nástupce M-polu a v N-jevu jsou potrápeni předešlými boji a dělostřeleckou palbou.
  Projevily se další raketové přepady skladů nafty jak na Donbassu, tak i na jihu sníženou mobilitou VSU.
  Připomínám, že před několika dny byly vedeny dělostřelecké a letecké údery na místa, kam by bylo možno dostat těžkou techniku (myslí asi železniční stanice) – Lozovaja, Sinělnikovo, Pavlograd.
  Celkově je možno přirovnat situaci ke klidu před bouří, která vypukne za několik dní.

  1. Jen malý dodateček – pokud někdo najde v mých pokusech o překlady nějakou chybu, přivěšujte to rovnou k těmto textům.
   Pokud budu mít čas, rád se poučím, neb nejsem znalcem ruštiny, v Rusku jsem nebyl nějakých 25 let, (takže praxe nula nic), a své pokusy o překlad velmi často netvořím ve zrovna ideální zdravotní kondici.
   Navíc využívám k lepšímu porozumění ruské titulky, což práci většinou dosti zrychluje, ale jindy to je děs a hrůza, co tam naskakuje, takže pokus o překlad se pak blíží detektivní činnosti.

   Díky za Vaši toleranci.

    1. …v diskuzi je také také otřesné video, kde Ukrajinci zjevně zastřelili spoutaného(!) vojáka, tedy vražda zajatce. Jsou tam další 3 mrtví vojáci, ale jen u jednoho jsem viděl spoutané ruce…
     Válka se nám stává stále více patologickou.

     https://t.me/boris_rozhin/39736

     1. Co člověk může očekávat v situaci, kdy Sáša na Novinkách veřejně píše o „tumoru ruské rakoviny“. Za to by se nestyděla ani Pujmanová v padesátých letech.

 5. Jsem si všiml, že se tady chystá úklid.

  Jestli bych k tomuto mohl něco sdělit, tak, když jsem sem přišel, zjistil jsem, že jsem zde vlastně jediný v opozici. S tím problém nemám, jsem na to zvyklý, ale přišlo mi, že vy si tady tak krásně všichni notujete, navzájem spolu souhlasíte. Ale jestli vás to baví, tak prostě vymeťte všechny s opačným názorem. Budete zde mít komunikační ráj na zemi, ale krapet nůďo.

  Celkem chápu, že když se to tady moc zasviní, bude z toho bordel.

  Co s tím? Kompromis?

  V reklamách nabízí prostředky, které zlikvidují 99,9% bakterií. Paráda! Budu bez bakterií. Ale pak už budu ztrácet imunitu, organismus nebude mít s čím bojovat. Já bych to tak nehrotil, nějaké bakterie bych nechal.

  1. Berrnarde, prosím vás: musíte být takový vůl? Vy jste nepochopil, že vás mám rád? Fakt, vůl jak anděl.

   Napíšu vám, proč mám pro vás takovou slabost, slibuju. Možná to bude ještě dnes, možná zítra, mám na práci i jiné věci, než dělat vychovatele dospělým lidem.

   1. Jakej vůl?
    Já to přeci dávno vím, že jsem váš oblíbenec a mě se výmaz netýká.
    Já tady nezištně, jelikož jsem charakter, loboval za jiné.

    Ale ten milostný dopis kdyžtak nechte na zítra, už jdu chrnět, ve čtyři vstávám.
    Dobrou všem!

  2. Berrnarde, jste sice v opozici, ale dá se s Vámi diskutovat. To, co tu dnes předvádí nick Jan, nemá s opozičním názorem nic společného. Jsou to jen výkřiky do tmy.

  3. Nie ste sam. Ja len na tu jednostrannu lajnu nemam ani chut reagovat. Tak si len citam a bavim sa. Pjakin mi to zhrnie raz za dva tyzdne:-))).

   P. S. Nie, ze by som neveril, ze tak ako v Syrii, ci inde, aj na Ukrajine sa budu pouzivat fabulacie, herecke vykony…Ale nie som spadnuty na hlavu, aby som si myslel, ze putinovci nerobia to iste.
   Napr. taky Pjakin (to je u zdejsich zdejsich guru) 14. 03. vo svojej relacii tvrdil, ze tu mame potraviny na pridel, obchody su prazdne… a ostatne bludy putinovskej hry pre ruskych obcanov. Staci si to pozriet:-).

   1. Odjinud

    pokud má tedy být neobjektivita, tendenčnost, politický aktivismus veřejnoprávních médií měřítkem pro rozhodování o férovosti, či neférovosti nějakých voleb, v takovém případě, by ty loňské – české, pro prokazatelnou neférovost ČT, ČRo, měly být neprodleně anulovány! : – )
    Zdroj: https://josefhavranek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=785795

 6. Novinky: Běloruským novinářům se podařilo získat jména i kontaktní údaje ruských vojáků, kteří z pošty v běloruském Mazyru posílali domů ukradené věci z Ukrajiny. Novináři vycházeli ze záběrů bezpečnostních kamer, které zveřejnili v neděli.

  🙂

   1. Odpovím vám za něj: Jan: fašismus => PUTÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. Jako jo, snažíte se, Jane, psát slušně a spisovně… ale tohle fórum je unikátní právě proto, že se tu koncentrují zprávy a názory z odvrácené strany měsíce.

   Sem tam se i Váš názor dá přečíst, pokud je cítit, že je to opravdu Váš vlastní názor… ale proč sem, do prdele, (laskavý Zakladatel si nehodící se škrtne) přetiskujete slovo od slova propagandistické bulvární titulky z mejnstrýmu anebo pasáže kravských mejnstrýmových článků, které s žurnalistikou už nemají nic společného.

   Tydle pakárny si může bez omezení každý v mejnstrýmu přečíst, tak to sem nedávejte. Kdo má mezi těmi exkrementy pořád kličkovat.

   Tak. A teď dostanu předčasnou velikonoční mrskačku od Zakladatele nebo Alefa.

  1. On se mi hlavně neukázal. Napsali mi, že jsem robot 😭 Musel jsem si to vyklepat ručně svou robotickou rukou 😮

  2. Je otázka, zda Apoštol dal panu Křížovi souhlas k přetištění článku na Pravém prostoru. Pokud jde o mne, já jsem k ničemu takovému souhlas nedal, a své texty bych na PP přetisknout rovněž nenechal. Já si svých textů vážím, a na webu, který přetéká reklamou, nota bene reklamou, z níž se mi zvedá žaludek (nahnilé prsty, paraziti, dvěstěpadesátiprocentní potence a jiné chuťovky) bych určitě nepublikoval.

   Pana Kříže jsem i s jeho novinářskou etikou už dříve poslal do prdele a on mi na oplátku poskytl banán.

   Já, kdybych chtěl převzít cizí text, napsal bych autorovi/provozovateli webu rámcově asi takto: Dobrý den, já jsem Alef Nula, líbí se mi Vaše texty a rád bych je zveřejnil na svých stránkách. Dovolíte, prosím, abych tak učinil? A pokud ano – za jakých podmínek? S pozdravem …

   Toto bych považoval za postup, který je v souladu s jakousi etikou. Která je panu Křížovi ganc egál; on otiskne patrně kde co bez ptaní, poněvadž mu to zvyšuje čtenost – a Apoštolovy texty čtivé jsou, to je bez diskuse – a skrze reklamu vydělává peníze. Když si na to půjčuje cizí texty, měl by si o ně aspoň slušně říct.

   Odkaz tady nechám, mně nepřekáží; kdo chce, ať si na PP zajde a během čtení si prohlídne i parazity, lezoucí z konečníku, nebo jiné chuťovky. Na tomto webu nikdo nikdy nic takového nespatří, a komu to chybí, ať si zajde na PP. – Tolik můj názor.

   Bylo by zajímavé vědět, co o tom soudí Apoštol. Třeba se s ním Kříž dohodl – a pak je vše OK.

   1. žádné svolení jsem nikomu nedal. Nikdo mě nekontaktoval. Ale celkem mě to nepřekvapuje. Odkaz na Litterate se už několikrát objevil na fejsbůku a poměrně brzy si mě začali moji čtenáři opět nacházet. Kříž to dělá jako obvykle. Převezme a neřeší.
    Ale alespoň se odminula naučil, aby dával odkaz

    1. Budeme to nějak řešit, nebo to necháme plavat? Jaký je Váš názor nebo přání?
     Mně odkazy na litterate.cz nevadí, ale jde o Vaše texty (že by Kříž převzal třeba můj text, cha! to věru nečekám).

     1. Alefe, tohle je Váš blog, já sem jenom píšu… 🙂
      Pokud se na PP objeví ještě pár mých textů, tak tu budete mít brzy všechny moje čtenáře včetně trolíků. Po Pravém prostoru si to najdou i na Nové republice, někteří moji čtenáři z fejsbůku už si Litterate našli a začínají na to odkazovat. Tentokrát to nebude trvat pět let jako na Kydech. Za pár neděl tu budete mít kompletní obsazení se všemi starými známými i s těmi, které bychom raději neviděli.
      Podle mě se tomu prostě nedá zabránit. Kříž bude zdejší texty tak jako tak přejímat, protože jsem mu dělal slušné procento čtenosti a i kdybyste ho nějak přesvědčil, tak tím proud přicházejících čtenářů na Litterate jen zpomalíte. Za pár týdnů tu budete mít 5000 unikátních čtenářů…

       1. Úklid?
        To se vymetá vždy nějaké svinstvo, že?
        Hlásím, že jsem se právě vysprchoval, nechty ostříhal a usmívám se…

        1. Sám bych to nedokázal nazvat líp. Ano, vymetá se svinstvo. A podle dosavadních projevů důslednosti pana domácího stran úrovně jeho blogu by se dalo říct, že pro svinstvo se tento prostor stane přímo zátokou Sviní.

   2. kurva ty oči, vážení, a to už jsem si myslel, že svět se konečně natáčí správným směrem, když jsem četl Alefa, že:
    …“ on mi na oplátku poskytl bonbón“
    a … a pak mi to přišlo nějak podezřelý a tak doostřím voči a … a všechno zase bylo v prdeli, neb Kříž mu:
    …“on mi na oplátku poskytl banán“
    Pak se má člověk na něco těšit, žejo?

 7. rozpozná niekto, či je to na videu ukrajinská ruština?
  Slabé aj silné povahy nepozerať!
  Len tie najsilnejšie!
  Peknú mladú ženu tam nahú mlátia, zapaľujú jej vlasy,
  hádžu po nej kamene a tak. Niečo ako masakre kedysi.
  Krv skoro žiadna, je to točené v tme, ale aj tak šialenosť,
  žena sa drží dobre, akoby bola zvyknutá, prežila, molodci si to samozrejme natáčajú.
  https://www.facebook.com/angela.italia.5/videos/273675748304737

 8. Když je tady řeč o věrohodnosti záběrů a svědectví z Buče…když někteří zpochyňujete i Human Right Watch, Nevěříte ani BBC?
  Tak se musím zeptat, komu potom vlastně věříte.

  1. Verim vice na sobe NEZAVISLYM zdrojum.
   A od te doby, kdy v BBC vydavali za pismo svate „analyzy“ Bellingcatu, kteri zase sva tvrzeni dokazovali snimky z pocitacove hry, uz proste BBC neni zdaleka, co to byvalo.

   Podobne dopadl treba americky Washington Post, ktery kdysi odhalil Nixona a jeho predvolebni cachry zname jako afera Wategate, a sel tedy tvrde proti vladnousi verchusce.
   Dnes je z nich uz jenom prorezimni platek vlastneny oligarchou, ktery patricne sve politicke bile kone spozoruje, a za to nasleduje po volbach stedra odmena.

   BBC je britske vladni medium, ktere je v drtive vetsine pripadu poplatne sve vlade. Nemam jim to za zle, ale o kredit se pripavili sami.

    1. Přestaňte trolit.
     Žádné zdroje nejsou důvěryhodné, vše je třeba porovnávat a zapojit vlastní rozum.
     Pokud potřebujete něčemu věřit a nepřemýšlet u toho, tak si najděte jiný diskuzní klub.

     1. To já také vím, že je nutno zapotřebí porovnávat.
      Ale zdrojů je nekonečné množství a vy se nevyhnete tomu, že si některé vyberete a jiné ne.
      A časem zjistíte, že některé jsou důvěryhodnější než druhé.
      Co na tom nechápete?

      1. Tak určitě. A zrovna vy v sobě máte takový prvek… v přestavbě… který vám to umožňuje dálkově detekovat. Nejlépe skrzevá sorosovské weby tzv. fachidiotů… vlastně factcheckerů, kteří – ač v naprosté většině blbí jak troky a bez většího rozhledu a vzdělání – mají dycynky pravdu. K tomu jim dopomáhej neznaboh Soros, druhdy nádeník 3. říše. Páč voni v sobě ten prvek mají jako hodně zastoupenej. Mrknou a vidí. Je to tady dole vlevo. Oni vidí.

      2. @Jan: Consilium abeundi

       Zdrojů (v rámci našeho kontextu) není nekonečné množství, je jich sice mnoho, ale konečně mnoho. – To jen na okraj; kardinalita množiny zdrojů není to hlavní, o čem jsem chtěl psát.

       Spíš jde o vaše působení zde.
       Mohl byste se zamyslet a následně prozradit, co je cílem, který sledujete? Předpokládám, že vám neuniklo, že jste v příkré kontradikci s většinou přítomných.

       Chcete přítomné přesvědčit o své pravdě? – To nepůjde, váš pohled je se zdejším většinovým pohledem nekompatibilní.
       Chcete přítomné popudit proti sobě? – Pak jste uspěl; ale pak byste nejspíš byl případ pro dr. Chocholouška: člověk, který se raduje z toho, že nasírá jiné, není mentálně v pořádku.

       Setrváváte v sociální bublině, která vám není příznivě nakloněna, to není přirozený stav lidské mysli – jste založením misionář? nebo jste tady služebně a plníte úkol?

       Na tyto otázky nenacházím odpověď a chtěl bych ji slyšet od vás, abych vaši motivaci pochopil. Toto je můj web, na němž bloggeři i návštěvníci jsou moji hosté, mnohdy i přátelé, a rád bych, aby zde i přes určité názorové rozdíly panovala vlídná atmosféra. Vaše dosavadní angažmá zde oné vlídné atmosféře dost překáží, mám-li být upřímný. Snad byste měl zvážit radu, kterou vám dal někde v diskusi už Robertx, totiž nalézt sociální doménu, která bude v souladu s vaším pohledem na svět. Neměl jsem v úmyslu vás vyhodit, ale pokud svůj modus operandi nezměníte, nemám jinou možnost. – Abych trochu odlehčil, budu parafrázovat pana Ondřeje Havelku: to záleží na vás (https://www.youtube.com/watch?v=B4vUr55J0fw)

       https://cs.wikipedia.org/wiki/Consilium_abeundi

       1. Zakladateli, není problém, je to váš prostor a vy jste tu šéfem.
        Občas se rozjedu víc než bych chtěl a strávím více času než bych chtěl.

        Přeji hezký den

       2. Na něco jsem zapomněl.
        Škoda, že už asi nenapíšete článek o tom, jak jste byl osobně v Kyjevě a jak tam řádí ukrajinská mafie zatímco Rus je vlastně z obliga.
        Fantasy mám totiž rád.
        🙂

     2. Normalne sa pytal, ktore su pre neho tie vieryhodne zdroje. Tak nech ich uvedie, alebo ak mate potrebu hovorit za neho, uvedte ich Vy.
      Jednoduche.

    2. Zcela důvěryhodné nejsou ŽÁDNÉ.

     osobně vyřazuji ty, která v minulost prokazatelně a pravděpodobně vědomě šířila propagandu, a podílely se hrách zpravodajských služeb.

      1. Jene, netuším, kolik Vám je let, ale konkrétně BBC pozbyla etalonu objektivity a zodpovědnosti v okamžiku, kdy ji neblaze proslulý britský expremiér B´Liar v r. 2003 nechal „znormalizovat“.
       Zhruba v té době začala ztrácet kredit i HRW.

     1. Podobne ako Vy, Admiral, pristupujem k zdrojom i ja. Pozriet si i krajne zlava a sprava, i mainstream (pre istotu), porovnat si, porozmyslat, …urobit si potom nazor.

    3. Jane, nebuďte legrační.
     Se vzpomínkou na novičok, malajský boeing, Vrbětice a další podivnosti je spíše jasné komu věřit nelze, než hledat komu se věřit dá.
     Na sto procent nelze věřit nikomu.
     Pohyboval jsem se ve světě médií většinu svého profesního života a proto omezeně věřím vlastním očím, pár lidem ze svého okolí, několika veřejně známým personám, vlastním zkušenostem a rozumu, pokud mi nějaký v tom současném blázinci zbývá.
     Stačí vám to jako odpověď?

  2. BBC je ale jeden z největších manipulátorů. Human Rights Watch nepíše o zvěrstvech Ukrajinců. Je to jen další neziskový manipulátor. Naprosto nedůvěryhodné sračky

  3. To je vtip? On nemá být svobodný a nezávislý názor založený na faktech ověřených z více zdrojů, ale na víře? Ten váš výkřik mi matně něco připomněl. Něco hodně zapomenutého a spojeného se stranou a soudruhy.

   1. Ovšem! Má pravdu! Což není psáno: „…věř, a ostatní ti bude přidáno“?
    Podívejte se na ty, kteří věří tomu, co se po nich žádá – a kolik je jim přidáváno!

    1. To jako chcete telefonní seznam? 😂 Abyste je hned začali nahlašovat, ne? 😂 Ne, tak takhle to fakt nefunguje. To není o nějakých konkrétních stránkách na internetu, kde se jakože vyjevuje pravda v její nahotě. To je o zjišťování informací, jejich srovnávání, a to nejen navzájem, ale zejména s tím, co člověk zná a jaké jsou jeho zkušenosti, třídění, přehodnocování a samozřejmě také prodiskutovávání. Ale ne s vámi a vám podobnými, ale s lidmi, s nimiž ta diskuse má smysl, byť zastávají zcela odlišné názory. A jestli jste si nestihl všimnout, nikdo z nás tady netvrdí, že tu pravdu zná. Ale lži a blbosti jsou místní schopni rozpoznat většinou dost rychle. Aniž by si zároveň dělali patent na neomylnost.

     Pokud však nejste schopný chápat, jak to funguje, napsal bych kritické myšlení, ale to je tak zprofanovaný pojem, zelfovatělý a zvrábelovatěný, že raději řeknu kritické zhodnocování a ověřování si informací, tak je zhola zbytečné něco vysvětlovat. On totiž může přinést pravdivé informace i zdroj zcela nedůvěryhodný, to je ale překvapení, že?

      1. Jakoupak asi výpovědní hodnotu může mít výrok někoho, kdo ani netušil, že Human Rights Watch je prodlouženou rukou americké vlády, nebo respektive na povel štěkajícím ratlíkem, který se vždycky ozve v tu nejsprávnější chvíli, a to na základě „faktů“ dodaných tajnými službami. A jejímž chlebodárcem je slavný zloděj a spekulant, který neměl problém v mládí pracovat pro Říši. Takže vaše tvrzení. že se „vykrucuji“ beru jako takový folklór a důkaz, že vůbec nechápete, co jsem napsal.

       1. Serte na něj tdx, necháváte se od něj vydráždit k dlouhým odpovědím jeho jednu větou.
        On napíše větičku a udělá si čárečku, aby mu to mohl později Kartouz proplatit.
        Serte na něj tdx …

        1. Máte pravdu. I když ve skutečnosti jsem úplně klidný, protože si občas u těchhle ani nejsem jistý, jestli je na druhé straně živý člověk, nebo bot. A to si neberte osobně, vás bych napsal s velkým B 🙂

       2. Jen mlžíte. Informace k vám nepadají z nebe, berete je z nějakých zdrojů.
        Ledaže byste se rozjel na místo osobně, ale stejně budete sbírat informace od místních zdrojů.
        Takže jen mlžíte, sorry.

        1. Tak určitě 😂 Nechtěl jste se – náhodou – ve skutečnosti zeptat, ne které zdroje považujeme za věrohodné, ale kde bereme informace _k téhle konkrétní kauze_? Jen hádám, to vaše nezáměrně kryptické vyjadřování může znamenat cokoliv.

        2. Jene mohl by jste mi neznalému sdělit jaké zdroje v tomto případu má HRW a BBC? Nebo jen mlží. Informace k nim nepadají z nebe, berou je z nějakých zdrojů.

    2. Vzhledem k tomu, že víme, že všechna média hlavního proudu globálně konspirují a účelově lžou (i ti hloupější už by to měli vědět nejpozději od Saddamových zbraní hromadného ničení), tak spíše věřím těm, kdo tvrdí opak než oficiální mejnstrým. A i to se zrnkem soli.

    3. Já Vám to prozradím. Věřím tomu, co vidím na vlastní oči (z první ruky), a tomu, co vidí mi přátelé (z druhé ruky). Třetí ruce a zejména médiím nevěřím. Novináři zpívají tak, jak zadá chlebodárce. Za peníze, podle poptávky trhu. Stačí to?

      1. Pohybuju se, nesedím na řiti. Nemůžete mě soudit podle sebe. A rozum mám proto, abych si udělal úsudek. Poznám návnadu i naviják.

  4. A vrahům z Volstrýtu věříte?

   Tak američani zatím nejsou přesvědčeni o ukrajinském Buči..
   Pentagon uvedl, že americká armáda nemá nezávislé potvrzení zpráv o událostech v Buči.

   Americkému prezidentovi novináři položili otázku, zda souhlasí s tvrzením Zelenského o tom, že skutky RF na Ukrajině můžou být označeny za genocidu. Biden na dotaz odpověděl NE.

  1. bože můj, vrtmistři z Unigea a Hyppolite Zoglobossou, takto IG geolog z Beninu podepsanej pod zprávou, že Říp bude vypadat jako dvě půlky. Takhle jsem se dlouho nezachechtal… Děkuji !

 9. Human Rights Watch píše, že zdokumentovala několik případů ruských válečných zločinů proti civilistům v černihivské, charkovské a kyjevské oblasti Ukrajiny. Zahrnují znásilnění i vraždy. „Jednoho klečícího muže střelili zezadu do hlavy. Ruský velitel řekl ostatním lidem na náměstí: ‚Nebojte se. Vy jste normální. Tohle byla špína a my tu čistíme špínu,‘“ popsala podle organizace jedna svědkyně.
  Podrobnější info na stránkách Human Rights Watch.

  Ruské ministerstvo obrany reagovalo tak, že na svém oficiálním telegramovém kanálu zveřejnilo příspěvek propagandistického kanálu Válka s fejky. Podle Moskvy jsou mrtví na záběrech figuranti, někteří se hýbou a případné civilní oběti má prý na svědomí ukrajinské ostřelování.

  Když se dívám na fotky Mariupolu, tak to připomíná fotky nacisty zdevastované Varšavy.
  Když čtu, jak někteří ruští vojáci během mírové operace zachází s civilisty, tak si říkám, že ti nacisté byli na rozdíl od Putina aspoň upřímnější. Na žádnou mírovou operaci si nehráli.

  1. To takhle jede ruský tank po Ukrajině. Smrádek a bordel v něm jako v tanku, řidič má na palubní desce láhev vodky, je ožralý jako Rus, ale to nevadí, tank jede sám od sebe pořád rovně a každý se mu raději vyhne. Velitel je lepší sorta, tedy je ožralý jako Dán, nabíječ vzadu nabíjí sténající Oksanu, válečnou kořist, a vedle něj se místo nábojnic válí hromada nakradených věcí (český tisk: znásilňují, ustupují a kradou všechno). Sténání doplňuje tikot stovek hodinek, shromážděných při speciální vojenské operaci „Davaj časy!“. Jakžtakž po kupě je z posádky pouze střelec, což se projeví fatálně později.

   Přijedou do města a v ulici Stěpana Bandery (pak že není co denacifikovat) panelák, ve třetím patře v okně klec se žlutomodrou andulkou. „Provokácija!“ zařval velitel, těžko ze sebe dostal náměrné údaje a „Огонь!“ a v paneláku přesně na tom místě díra jako kráva, vzduchem se smutně snášejí modrá a žlutá pírka, protože střelec byl v cajku a nechybil. Opravuji, v paneláku díra jako tři krávy.
   (Opsáno z nejmenovaného webu)

    1. No pointa přece je, že co Rus, toť horší zvěře a v civilizovaném světě nemá právo žít. To je přece úplně ložený. Důkazů netřeba. A když budete dostatečně oddaně věřit, úplně vás vovanou ty větry jako Myrku. Uvidíte to ruské strašidlo obcházet Evropu. Do posledního Ukrajince!

      1. Nebyla by nějaká umně skovaná sabotáž Valeryho sarkofágu efektivnější? Koneckonců se kolem toho černobílí motali dost dlouho, fotky sou, videja taky… A jako startér pro evropske debily by titulek „Rusové způsobili únik radiace“ mohl zabrat líp než nějaký trapný „chemický útok v dědině Azbukovice“.

   1. Myslíte, že Human Right Watch píše beletrii?
    To jsem ještě od nikoho neslyšel.
    P.S.
    Nenechte se pořád přemlouvat a rozepište se o tom, co jste viděl v Kyjevě.
    Vaše svědectví se tolik liší od ostatních…právě proto byste ho měl publikovat, aby jste strhl závoj lží západních propagandistů, jestli to tak mohu napsat.

    1. „Nic proti faktům, to je základ, ale občas beletrie dokáže něco postihnout lépe“

     My se tady můžeme jít všichni vycpat, protože ve vás jsme konečně našli svého Mistra. Nic lepšího než tuto vaši myšlenku na tomto webu nikdo nikdy nenapíše, vážený beletristo.

     Cokoli napíšete, je od té chvíle z této kategorie. – Tak se snažte, ať máme co číst.

     1. Vám se nikdy nestalo, že jste pocítil, že nějaký román dokonale vystihnul společenskou atmosféru? Tak to je mi vás líto, v životě jste byl o hodně ochuzen.

          1. Já mám Velkého Učitele v premiéru Fialovi. Jeho beletrie stran cesty do Kyjeva překonává i tu vaši.

      1. Důvodů ke čtení je víc, namátkou:
       – admin ho číst musí, protože admin je tu služebně
       – i slepé kuře může najít zrno. Myšlenka, kterou se Janu Beletristovi podařilo zformulovat (https://web.litterate.cz/aby-byla-verejnost-pripravena/comment-page-2/#comment-6620), je příkladně nadčasová, to jistě uznáte. Kdybych ho roloval, lehce bych to přehlédl
       – studovat jeho pokusy o manipulaci („…vy nevěříte HRW? Skandál…!“) je poučné. Občas je pro mne kompasem, jehož střelka ukazuje na jih

       Ale nestěžuji si, mám, co jsem chtěl 🙂

    2. A to ani nemluvím o tomhle:

     „Human Rights Watch se charakterizuje jako „jedna z předních světových nezávislých organizací zabývajících se obranou a ochranou lidských práv“. Úzké vazby HRW na vládu USA však zpochybňují její nezávislost.

     Například ředitel washingtonské pobočky HRW Tom Malinowski dříve působil jako zvláštní asistent prezidenta Billa Clintona a jako autor projevů ministryně zahraničí Madeleine Albrightové. V roce 2013 HRW opustil poté, co byl jmenován náměstkem ministra zahraničí pro demokracii, lidská práva a práci pod vedením Johna Kerryho.

     Místopředsedkyně správní rady HRW Susan Manilowová se ve svém životopise na stránkách HRW.org popisuje jako „dlouholetá přítelkyně Billa Clintona“, která se „velmi angažuje“ v jeho politické straně a „pořádala desítky akcí“ pro Národní výbor Demokratické strany.

     V současné době jsou členy poradního výboru HRW Americas Myles Frechette, bývalý velvyslanec USA v Kolumbii, a Michael Shifter, někdejší ředitel pro Latinskou Ameriku v Národní nadaci pro demokracii financované vládou USA. V letech 2003-2011 byl členem poradního výboru HRW Americas Miguel Diaz, který v 90. letech pracoval jako analytik Ústřední zpravodajské služby. Nyní působí na ministerstvu zahraničí jako „prostředník mezi zpravodajskou komunitou a nevládními odborníky“.“

     https://www.twn.my/title2/resurgence/2014/286/human1.htm

    3. Já bych vás rád vybídl, abyste se odebral mezi své soukmenovce, například na web Seznam.cz. zcela nepochybně tam sklidíte bouřlivý aplaus, vyjádřený záplavou souhlasných smajlíků. A opozičních názorů se naprosto nemusíte obávat. Pokud jen trochu poskytují odlišný názor na věc od presstitutů mainstreamu, jsou nemilosrdně mazány v zájmu jediné, křišťálově čisté, pravdy. A kdo ví, třeba přiletí i nějaká ta pochvala od mitrofanova, cempera, kartouse, rozumka, pehe a řady dalších věrozvěstů.

  2. Re: Jan

   A kdo vám nakecal takovou blbost, že má ta operace být mírová?
   Nikdo nic takového netvrdil, to jste si vymyslel.
   Zásadní hesla této operace jsou:
   -demilitarizace
   – denacifikace.
   Pokud zjistíte, že Ivan sponzoruje karatelské bataliony a všěeobecnou adoraci OUN, zastoupené osobou soudruha Bandery, máte možnost obvinit Ivana ze lži.
   Totéž můžete udělat, pokud najdete důkazy, že Ivan dodává Ukrům zbraně.

 10. Tak jsem byl dnes v servisu s pilou a bavíme se tak, že když teď Stihl rusákům nedodává, čím budou ruští lesáci těžit dřevo?
  Asi nějakejma čínskejma pilama.
  Jé, to jsme se nasmáli.

  1. Pomocí „břichatek“, v rukou bývalých nezaměstnaných z EU, kteří se zahřejí prací a ne plynem.

  2. Videl jste nejakou cinskou pilu?
   Nebo treba japonskou?

   V pripade ze ne, tak se smejte dal smichem bolsevickeho idiota, protoze ze stejnych duvodu se pred lety smali i soudruzi.

   Mimochodem zazil jsem kdysi Americany jak se smali japonskym autum. Pak tem korejskym. U tech cinskych jim uz smich pomalu dochazi.
   Svet neni jenom to, co vidite rano v lese. Urcite mate z nejake usetrene kapitalisticke penize, tak vyrazte to te vysmivane Asie a presvedce se, jake to tam je.
   Ale nebudte jako jini cesti setrilci, kteri si koupi cinskou pilu necelou stovku a pak nadavaji, ze Cinan umi delat jenom smejdy 🙂

   Jo, abych neplacal (jako vy), tak kdysi v Cechach jsem mel Husqarnu, ted mam Tanaka a rucni Silky. Jsem naprosto spokojeny.

   1. K tomu je třeba říct, že pověst „čínských šmejdů“ zavinil ne čínský výrobce, nýbrž tuzemský dovozce. Na šmejdech je totiž největší rabat.
    Čína umí zboží všeho druhu ve špičkové kvalitě, jen se k nám ne vždy dováží.

    S cestováním do Číny zatím je ještě utrum: drahé a ještě dražší letenky a pořád dlouhá karanténa po příletu. Vydržme.

  3. Re: B.

   Hahaha,
   1/ Stihl je jediná značka pil na světě a
   2/ B&S vůbec nedělá motory do pil ostatních značek a
   3/ všichni věříme té jedině správné pravdě, že tyto motory se ještě stále dělají nějakým omylem v USA a
   4/ motory nejsou vyměnitelné a zaměnitelné. Prostě nejsou.

   Chacha – cheche – chichi- chocho- chuchu.
   To jsme to Ivanovi nandali, že se z toho velce postraní

   1. Já věděl, že se mě vás podaří rozhicovat.
    Vy fungujete jak na čudlík.

    A mimochodem, profi pila není jenom motor. A celkem by mě zajímalo, kdybych si do práce vzal ty Sakurovi zázraky a dal jim čočku ve stoletém porostu, sedm hodin denně, po kolika dnech by se z nich zakouřilo. Ale spíš nezakouřilo, spíš bych to po půl nádrži nasraně hodil do rokle.

    1. Tak presne tohle mi se smichem tvrdil bratranec (usa) o japonskych autech.
     A pak zacly automobilky v usa krachovat a japonci sklizeli jednu cenu za druhou, nehlede na prodeje.

     Chapu, ze na tom nejste momentalne psychicky nejlepe, ale zkuste mene ideologie a vice faktu.
     Jinak se stavate pouze clonem scallopa a vy urcine nemate v oblibe levne kopie 🙂

    2. Re: berrnard

     Od svého bratrance jsem dostal těžce zánovní profi pilu zn. Husquarna.
     Je v ní motor B&S.
     Neptejte se mne, kdo ho dělal. Že jej upatlali v USA, vám možná bude věřit má dvouletá vnučka, když jí to budete pumpovat do hlavy asi tak dvě hodiny před spaním místo Křemílka a Vochomůrky.
     Stran toho ostatního okolo motoru už bratranec vyměnil za Čajnu z Alíka. Ovšem za trochu jiné peníze, než bývá obvyklé, ale stále níž, než mu byxlo vnucováno ofiko servisem.

     1. Já jsem ale ve svém prvním postu zmiňoval ruské těžaře. Bavil jsem se o profi pilách.

      Beru, že pokud jí budete potřebovat k tomu, abyste si udělal dřevo na zimu, můžete v Mountfíldu koupit cokoli a ono vám to poslouží.
      Pokud budete potřebovat, aby vám spolehlivě dřela šest dní v týdnu a sedm hodin denně, aby makala ve vedrech, když chčije, když je plná sněhu a když potřebujete zpracovat strom, který sázel někdo, kdo už je půl století po smrti, sáhnete po profi pile.

      Kdysi, když jsem se vrátil do lesa a neměl moc přehled o tomto, jsem se zeptal mechanika od Huskqarny, čím řežou profíci v Americe, či Kanadě. Jestli tam nemají nějakou svojí značku.
      Odpověď: Profíci v Americe, Kanadě a na celém světě nejvíc používají Stihl, jelikož ta vede (sdělil mechanik od Huskqarny).
      A to bylo v době, kdy ještě Huskqarna jakž takž držela krok. Jenomže pak rezignovali na vývoj profi pil, ujel jim v tomto vlak, jelikož se ekologicky vrhli do el. pil. Nic proti nim na zahradě, ale do lesa je to k hovnu.

      Takže v současné době, na této planetě, v tomto segmentu trhu prostě Stihl nemá konkurenci. Což je špatně, vždy je dobré aby konkurence krapet soutěžila, ale tohle je prostě fakt.

      A tím, jak jsem psal, že jsme se nasmáli, jsem vás pochopitelně chtěl trochu nasrat. Jinak těch ruských těžařů, pokud budou donuceni pracovat s nějakými nespolehlivými jebkami, je mi líto. Tam cítím profesní sounáložitost.
      Asi tak.

      1. Tak pokud vím, tak Putin prohlásil, že vzhledem ke zlodějským „sankcím“ západu přestává Rusko respektovat patenty a určitě si nakonec dokáže vyrobit něco hodně podobného sám…

       1. Prářeté, nevíte někdo, jakým hmatem se dělá ten smajlík, jak takhle leží na zádech, řehtá se, že u toho tluče hlavou o zem a tečou mu slzy?

        1. Re: berrnard
         Já smajlíka nepotřebuju, já se zasměju nad vaší prostoduchostí (za slovo „blbost“ bych tady dostal černý puntík) i bez kresleného návodu.
         Takže asi tolik k pilám. Pradon – tolik o vašich pilových představách a snech.

         1. Já napsala úmyslně smajlík písmeny, objevil se barevný.mozna to půjde podobně i s jiným.Ale kopání nožičkama, tím si jistá nejsem.

        2. Prářeti, já jsem se zase zasmála, když Rusové amíkům poradili, aby si na ISS létali třeba na koštěti. Snad daj i pilu, když dali tohle.

         1. Ověření informace o koštěti (Rusové si taky rádi honí triko):
          Rusové do USA motory pro 1.stupeň rakety nedodají. Rusové se domnívají, že Američané mají ještě 15 kusů v zásob a mohli by je použít. Problém je jinde. Dle smlouvy jsou to Rusové, kdo ty motory připravují na start. Před pár lety si to Američani chtěli zkusit sami bez Rusů, raketa explodovala už při zážehu. Pak se Američani s Rusy domluvili, že budou okukovat, jak se to dělá. Neověřené info, Rusové je nevzali do týmu, ale bylo to na kukačku a zdálky. Druhý americký pokus dopadl stejně. Od té doby už Američané přípravu motorů nechali na Rusech.

        3. Dobrá otázka! – nevím, ale zkusil bych ten smajlík zkopírovat odněkud, kde ho zrovna vidím, a vložit, kam zrovna potřebuju. Netvrdím, že to bude fungovat, zkuste.

         1. Klávesa „windows“ + klávesa „tečka“ současně.
          Vyskočí roletka s ksichtíkama.
          Naučila mě to vnučka.

        4. Huh… hmmm: 🤣 tenhle?

         Návod: do google jako debil napsat „smajlík kopírovat“, páč kompjůtr je vlastně takový chytrý blb, co ví co má chytře udělat, když mu to někdo řekne jako debilovi, ťuknout levým myšítkem na xicht, který se zamlouvá, v tu chvíli je uložený v ctrl+vé a pak ho jen někde 40x těpnout pomocí ctrl + vé

         pilu mají enem ruční 🪚

         Alternativa je pak kód – cosi přes levý alt + „haštag“ číslo… etc symbol… meh, jednodušší je to zkopírovat…

         1. Nazdar Scallope!
          Rád vás zde vidím.
          Teda, ne že bych byl nějaký váš fanoušek, ale doteď tady prcali akorát mě a rád bych si taky někdy krapet oddechl. Tak šup šup do boje, sokolíku.

          1. ále kdepák boj, her Bernard Dvojeratý. Já jen scallopovi čornul kabát, když ležel ožralej ve škarpě. Dlouho jsme váhal estli si tu smradlavou kůži mám na sebe hodit, ale je to dobrý kabát, huňatý, teplý, takový emotivní… Ale jak to tady tak pozoruju, tak za chvíli tu stejně bude nakvartýrovaný taky v celé své vyškeblené kráse. Jen doufám, že pan domácí bude ctít právo prvního, a nekuchne nás pro sichr oba. A když, nu což, žejo =).

       2. Ago, už se na to moc těším.
        Až budu mít pilu jako teď (mám 3), která se neposere před 120. letým bukem, zajede do něj a dá ho.
        Pilu, kterou si takhle, když budu v půlce měřit průměr, tak abych jí nemusel pokládat na zem, tak si jí položím na ten oblý kmen, ona si bude brumlat, ale bude tak perfektně odpružená, že z toho stromu neseskočí.
        Když mě budou zábzt ruce, zapnu si vyhřívání rukojetí.
        Teď děláme dost souše, ty hodně práší, takže se ucpává vzduchový filtr, čímž se stává méně průchodným, tak bude mít řídicí jednotku, která to spočítá a podle toho připraví palivovou směs, aby byla nejoptimálnější a pila měla v daném okamžiku nejvyšší možný výkon. To je dost důležité, ago, jelikož když budete pižlat na zahradě dřevo na buřty, můžete si počkat půl sekundy, než se pořádně řetěz rozběhne. U profi pily při odvětvování potřebujete aby při přidání plynu šla okamžitě do nejvyšších otáček a plného výkonu, na půl sekundy, ale při přešlapu na další patro větví by už řetěz měl být zase bez pohybu.
        Pak bych na vašem místě ještě Putinovi poradil, když už bude ty technologie krást, že by bylo dobré od lopatek vést tunýlek, který bude hnát vzduch na filtr. Jelikož vzduchový filtr je problém a jak se ucpává, i když máte vytuněnou řídící jednotku, stejně jde o kompromis a pila ztrácí výkon. Tento systém vám zajistí, že na filtr bude hnáno několikanásobně víc vzduchu, než si filtr vezme, takže bude vlastně ofukován a zasírá se míň.
        A snad jasná páka je uložení válce. Když máte fakt silnou pilu a vezmete jí do rukou, přidáte plyn, tak ona, jak má sílu, tak vám má tendence se nadzvedávat v rukách. Tak vyřiďte Vladimiru Vladimiroviči, až to budou kopírovat, ať na tohle hlavně nezapomene. Dnes se toto řeší tak, že se válec ukládá šikmo, aby ta síla nešla nad pilu, ale do vašich rukou, lépe se pak ta bestie zvládá.
        Tak až tohle budou rusáci vyrábět, dejte vědět, kde to seženu, ago.

        p.s. Sakuro, když už jsem se tady tak krapet rozepsal o svých pilách, nepasal byste vy zase něco o těch svých? Asi řežou, že jo? Tak nic!

       3. Co se týče patentů, autorských zpráv apod, mé vlastní zkušenosti.
        V březnu se v amerických knihkupectvím objevila kniha špičkového odborníka – teoretika. V září se podle ní učilo na vysokých školách, protože byla k dostání v ruských knihkupectvích, samozřejmě přeložená a za cenu lidovou 1,54 ruble – cena 3 obědů v menze – v množství obrovském.
        R.1984 – na VŠ ekonomického směru se objevila jedna učebna s 25 stolními počítači ruské provenience na úrovni XT, obsazená výukou od Po-Pá 8:30 do 22:15, So 8:30-14:30.

        1. No a to byl také nejspíš důvod proč jedny z prvních úspěšných PC her hnedle po roce 85 byly z hlav a klávesnic ruských programátorů. Např. Tetris.

   2. nojo, me to pripomina, jak se Nemci smali Rusum, ze jim vyvlastni GazpromGermany…

    Jinak sem dam prekvapko pro ruzne fandy zbozi made in usa na vecne casy a nikdy jinak. Jak si s nima jejich velky vzor vytira zadek. Pekne po kapitalisticku: vyrobi levne v Cine (Cinan to vubec neokopiruje) a prodat draze, protoze prece made in usa hahahaha.
    Ale kdyz se porad najdou blbci, kteri jim to zerou, tak proc ne. To je prece zaklad kapitalismu.

    Are STIHL chainsaws made in China?

    Stihl chainsaws are manufactured in the United States and China. The company has a facility in Virginia Beach, Virginia, and Qingdao, China. “Made by STIHL” is a brand promise – no matter the location of production.

    1. Dvě věty pro zasmání v tom Vašem servisu:
     1)
     „Naše továrna zde v Číně je důležitým členem mezinárodní výrobní sítě STIHL.
     2) STIHL vyrábí v Číně motorové pily, křovinořezy a nůžky na živý plot pro asijské a mezinárodní trhy.

     Ale pravda, Stihlu moc nerozumím, já radši tohle:
     https://www.youtube.com/c/HookedonWood/videos

     1. Díky za překlad, akorát nechápu souvislost.
      To, že mají výrobci dovavatele mnohde na světě vím a Čínu Stihl neopustil. To jsem nikdy nepsal.
      A když už jsme u těch dodavatelů takhle rozstrkaných po tom světě, tak jsem se dnes dozvěděl, že jedna fabrika na Ukrajině byla v rámci osvobození ukrajinců od fašismu rusáky vybombardovaná a druhou měl Stihl v Rusku a tu zavřel.
      Čína zatím neválčí, celkem jsem nepochopil důvod dávání mi této informace od Občana a Targusovu radost nad rozkopanými bábovičkami.
      Dle mého stále platí, že ruský servisák nedostane díly a ruský těžař je v prdeli.
      Což je to, co jsem psal na začátku, takže, za mě dobrý.

      1. Dodatek.
       Všimněte si jedné zajímavé věci.
       Já zde něco napíši, vy mě to nedokážete vyvrátit, tak na mě jdete s čínou, o které já vůbec nic nepsal, jste rádi, jak jste mi to nandali a nakonec mě aga uzemní skvělým vtipem, že si to vyroběj sami.
       Já vás mám rád, jelikož mě bavíte. Kdepak, odtud se nehnu, tady se mi líbí.

       1. Re: berrnard

        Takže po lopatě.
        Čajna na nějaké sankce na Ivana se*e, jak na placatý kámen.
        Tudíž si Ivan koupí pilu PŘESNĚ podle vaší rady a podle vašich představ v Čajně a za poloviční cenu, než by ji dostal z Fátrlandu.
        Proč?
        Protože bude levnější o cestu od Ojropy a o Velkoněmeckou přirážku.
        Spěte dál…

        1. Od koho si ten Ivan tu pilu koupí?
         Od číňana, který to montuje, ta fabrika je v číně, nebo od němce, kterému ta montovna v číně patří a který se přidal k bojkotu ruska?
         Když si pořídíte nějakou malou fabričku, postavíte jí na katastru jiné obce, budou tam hákovat místní lidé, kdo bude rozhodovat, kam budete vaše výrobky prodávat? Starosta té obce? Ti, co tam hákují? Nenechte se vysmát, Targusi, budete rozhodovat vy.
         Čajna na sankce srát může, ale produkty vyrobené na jejím území jejími lidmi nejsou čajny. O jejich prodeji rozhoduje majitel. Takže rusák si koupí tak akorát hovno.

          1. O tom berrnard pochopitelně nerozhoduje, ale dělal dost dlouho v kšeftu a ví, jak funguje.
           Majitel má dílnu v čajně, té platí za to, že tam tu dílnu má. Někdo mu tam montuje, těm platí za to, že mu tam montují.
           Účet je srovnán. Platí za prostor a práci, to udělal. Konečný výrobek je jeho. On rozhoduje, komu ho prodá. Tečka.
           Pochopitelně, může se stát, že by majitel prostoru, nebo zaměstnanci začali majiteli výrobku dost kecat, kam to zboží půjde. Co v tom okamžiku majitel udělá? Půjde okamžitě jinam, jelikož už by pak nebyl majitel, přicházel by o to, co je svaté právo majitele.
           Ale to se nikdy nestane, jelikož číňan je obchodník a ne debil, takže tohle ví. Ví, že by mu do toho mohl chvíli kecat, ale pak už by s tímto subjektem neměl kecat o čem, jelikož subjekt by byl ve Vietnamu.
           Pro číňana, obchodníka, jasná ztráta, tak proč by to dělal?

         1. …“ O jejich prodeji rozhoduje majitel. Takže Rsák si koupí tak akorát hovno.“

          Svatá prostoto, berrnarde, tak ještě to tedy zkusím s Toyotou, když máte rád teréňáky, a když ani tohle, tak mi už vlezte laskavě na záda.

          „Toyota říká, že neví, jak ISIS získala vozidla, a „podporuje“ vyšetřování vedené jednotkou pro financování teroru ministerstva financí – součást rozsáhlé snahy USA zabránit tomu, aby zboží vyrobené na Západě skončilo v rukou ministerstva financí. teroristická skupina.“
          https://abcnews.go.com/International/us-officials-isis-toyota-trucks/story?id=34266539

          P.S.
          … a to se prej říká, že člověku na čerstvým vzduchu svědčí

 11. Mno, tak na AK tolik k těm EU hodnotám a jednotnému postupu: „Ukrajinská Bukovina již obdržela rumunské pasy. Více se mluví o Maďarech na Zakarpatí a o držitelích polských karet v Haliči a na Volyni. V relativních i absolutních číslech je však situace s romanizací Bukoviny mnohem nebezpečnější. Černivci jsou v podstatě rumunským městem, kde má téměř každý již druhý rumunský pas a hlavním předmětem podnikání, soudě podle inzerátů, je poskytování rumunského občanství. A relativně nízké počty ukrajinských uprchlíků v Rumunsku mnozí vysvětlují tím, že není důvod k útěku z již de facto rumunizovaného území, které je plně řízeno rumunskou rozvědkou Siguranza. Bankovová by se touto otázkou měla urychleně zabývat. Situace je tam kritická.“

 12. Tak jsem se mrknul na pár těch Hansem vychvalovaných komentářů na RT, které to údajně Rusům natírají a odhalují ty hluboké pravdy. No je to stejná verbež jako byla na Kydech nebo se začíná tlačit sem. Prostě hřeší na to, že zatímco nezávislé komentáře na FB, Twitteru, Novinkách, Seznamu, iDnes atd. jsou okamžitě mazány a jejich autoři ihned na udání banováni a často policejně stíháni a soudně postihováni, na RT, Kydech či tady je relativní tolerance i k fakt debilním názorům prezentujícím mainstreamové polopravdy a lži. Takže ať tam bezmozci plknou sebevětší sr*nec, prostě ho hned tak někdo nesmázne. A oni tam pak vzápětí masturbují nad tím, jak to těm zlým Rusům nandali a předávají jako tvl ty planoucí pochodně té jediné správné Pravdy.

  Mimochodem, je hrozně zajímavé, že Rusy nikdy nikdo při těch jim připisovaných zvěrstvech přímo nezachytil, neexistují žádní přímý svědci ani důkazy. Ukrajinci si naopak například mučení a popravy ruských zajatců klidně sami nafilmují. Nějaká chyba v Matrixu, ne?

 13. Někdo tu postoval zprávu, že více než 5000 aut projíždělo Berlínem jako manifestace na podporu Ruské federace. (Drivers organized a rally of more than 5,000 cars in support of the Russian Federation.)

  Focus to vidí jinak.
  Předměstím Berlína v neděli projela kolona několika stovek aut, jejichž osádky dávaly najevo svůj odpor k údajné rusofobii, která se podle nich v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu šíří německou společností. Podle informací serveru Focus se pojízdné demonstrace konané pod heslem „Přestaňte nenávidět Rusy“ účastnilo asi 900 lidí.

 14. „Sankce jsou natolik účinné, že Rusko na nich vydělá dvakrát více než loni.
  Agentura Bloomberg předpověděla Rusku rekordní zisk: 321 miliard dolarů z prodeje ropy a plynu. Institut mezinárodních financí předpověděl, že přebytek běžného účtu platební bilance Ruska se zvýší na 200-240 miliard dolarů. Pro srovnání, v roce 2021 se přebytek běžného účtu platební bilance Ruska zvýšil 3,3krát na 120,3 miliardy dolarů.“

  1. No, a ted si k tomu dejte pro srovnani hodnoceni Ruska demokratickym zapadem.
   Dve renomovane zapadni agentury uzoznacily ruske statni papiry jako junk – uroven hajzl papiru. A nemecti vrcholni politici pred par dny prohlasili, ze Rusko je uz vlasatne v defaultu, nema zadne penize a statni krach je vlastne uz v behu…
   Tak moc je ten demokraticky zapad zahledeny do sebe ve sve bubline a izolovany od prakticke casti sveta. Na slabsi typu Venezuela to fungovalo, a kdyz ne, tak meli v zasobe humanitarni bombardovani (Libye, Syrie).
   Rusko se muze uspesne branit obojim spinavostem a jeste si vyspely zapad namaze na cheba, viz nemecky pozadavek na zalozeni GazpromGermany a nasledne smlouvy o dodavkach pouze s nemeckou filialkou. Pokud se potvrdi vsechny mozne implikace, tak bude nejaka platba v Rublech naprosto irelevantni otazka, protoze hlavni problem budou neexistuji smlouvy na plyn do Nemecka. Mam na mysli ty, podle kterych Nemci berou plyn za 280 a spojencum Cechum ho pak preprodavaji jenom se 400% prirazkou.
   ALe jak tu uz nekdo prohlasil, to je kapitalismus, a pokud ma prodavajici jistotu, ze najde kupce, tak pro by si neprirazil kolik uzna za vhodne.
   Pad na hubu bude bolet, ale bohuzel ne papalase.

   1. Y Telegram kanalu:
    „Západní země mohou nyní na základě mediální kampaně o „kauze Bucha“ ruský plyn situačně odmítnout, a dokonce demonstrativně porušit dlouhodobé smlouvy.
    Jak vysvětluje zdroj, Západ nyní odebral jen tolik plynu, aby vystačil na celé letní období. Cílem celé kampaně je opětovný pád rublu a vyvolání druhého pokusu o protesty v ruské společnosti.
    Pokud se situace do srpna nezlepší, bude to pro Evropany velmi obtížné. Budou muset narychlo podepsat smlouvy za nové ceny a budou nejméně třikrát dražší než nyní. Další nuancí je, zda Rusko na podzim podepíše nové smlouvy o dodávkách plynu, nebo začne vyjednávat, což povede ke zvýšení ceny a nedostatku plynu a zároveň zažene mnohé vlády do „politického kouta“.
    Západ nyní využívá plynovou kauzu k vydírání Ruska a na podzim ji Rusko využije na oplátku.
    Plynové války jsou nebezpečné také proto, že plyn přestane fyzicky proudit přes GTS, což způsobí vážné škody ukrajinské ekonomice obecně.
    Vyjednávání probíhají, země možná veřejně vypoví smlouvy o plynu, ale obchodní smlouvy budou podepsány v zákulisí.“

    1. Zkusím vysvětlit jen jeden aspekt.
     Rusko má ve státním rozpočtu příjmovou složku pro příjmy za prodej ropy+plynu+uhlí. Tuhle trojici nazývá energonositeli. Pokud částka za prodej energonosičů je vyšší než předpokládal plán, tak se přebytek odkládá do Fondu národního bohatství. Pokud by byla částka z prodeje energonosičů nižší, tak by se doplnila na plánovanou hodnotu z Fondu národního bohatství, což se ještě nestalo.
     Ruští ekonomičtí odborníci se neshodnou, ale tvrdí, že kdyby z prodeje energonosičů nedostalo Rusko ani kopějku, tak Fondu národního bohatství je schopen plnit na 100% složku příjmy z energonosičů ve státním rozpočtu po dobu 3-6 let.
     Západ se pouze domnívá, že je to on, kdo plynovou krizí vydírá Rusko.
     Tohle si mohu zjistit já, od jakéhokoliv analytika očekávám více.
     Diskutér Jan snad pak pochopí, proč jsou analytici na baterky a nelze jim věřit.
     – buď si data neumí najít, pak by neměl dělat analytika
     – ví, ale vědomě lže nebo ničí => pak by měl před každým svým článkem a vystoupením, oznamovat, že není nezávislý a jeho informace jsou ovlivněny

 15. Přehled událostí od JP
  Rajón Děrgači – dělostřelecký přepad VSU ruským dělostřelectvem.
  V Charkově očekávají zvýšení aktivity současně s dalším započetím bojů na Donbassu.
  Izjum – pauza pro pěchotu a tanky. Dělostřelci a letectvo pracují bez přestání, zkoumajíce další cestu pro nadcházející útok.
  Barvěnkovo, Christišče, předměstí Kramatorska a Slavjanska – totéž.
  Severodoněck, Lisičansk – vše při starém.
  Očekávají se pokusy o rozdělení frontu na několik menších, izolovaných kotlů.
  Novobachmutovka je podle tiskového prohlášení MO RF pod kontrolou RA.
  Avdějevka – od severu by měla být komunikace tímto přerušena.
  Pogruzka – kdo mne tam odsud sleduje, všem doporučuji se vzdálit ze zástavby, očekávají se těžké boje.
  Jednotky, které byly nad M-polem, se už stáhly ke komunikaci Doněck – Zaporoží, je možné, že zde už začne nástup RA.
  Cherson – RA pomalu postupuje k Nikolajevu.
  Nikolajev – objevuje se panika z přibližující se RA.
  Krivoj Rog – útok, který odsud vedly síly VSU, byl zastaven, VSU přešly do obranné činnosti.

 16. Citát z povídky Lva Nikolajeviče Tolstého o kavkazské vesnici po trestné výpravě ruských vojáků:

  „O nenávisti k Rusům nikdo ani nemluvil, pocit zakoušený všemi Čečenci byl silnější než nenávist, bylo to neuznání těch ruských psů za lidské bytosti; takový byl odpor, štítivost a nechápavost tváří v tvář nesmyslné krutosti těch kreatur, že touha po jejich zničení byla tak přirozeným pudem, jako je pud sebezáchovy.“

  1. Vidis, a dlouho to netrvalo a z tech nenavidenych kreatur jsou nejlepsi kamosi. A za to demokraticky zapad Putina nenavidi nejvic.
   Oni totiz se s temi kdo je nenavideli nedokazali usmirit nikdy, takze nasledovalo kompletni vyhlazeni. Viz Indiani v Severni americe, kde odbornici pocitaji genocidu na vyssi desitky milionu.

   Nebo v Kyjeve nevite, ze Cecenci se Putinovi hlasi jako dobrovolnici 🙂

   1. Otázkou je, za jak dlouho budou zase Ukrajinci a Rusové nejlepší kamarádi…
    A ti Čečenci? Pro upřesnění, to nejsou všichni Čečenci, ale Kadyrovci.

    1. Aha, takze pokud pred valkou podporovalo Hitlera 95% Nemcu, tak nemuzeme rict, ze Hitler mel v Nemecku podporu ovyvatel.
     Proste pokud nemaji vsichni 100% unifikovany nazor, tak to neplati. Vynoruji se mi vzpominky meho mladi, kdy jista strana pravidelne dostavala ve volbach 99.8% a porad to bylo soudruhum malo.
     Diskutujici pod nickem Jan se zrejme zasnil a rovnez se rozpomel na zlate casy sveho mladi. (domovniho duvernika?)

     1. Chci tím jen říct, že Kadyrův klan to má v Čečně pod palcem a ostatní klany mají smůlu, buď můžou emigrovat nebo drží ústa.

      1. Nerad bych vas vydesil, ale slysel jste uz nekdy o demokracii?
       To proste funguje tak, ze pokud jsou s vami lidi spokojeny a vyhrajete volby, tak to pak proste mate „pod palcem“. Jako treba Kadyrov v Cecne.
       Soudruzi mivaji prave s timle problem, viz vcerejsi volby v Madarsku, ale to uz je jejich zivotni udel.
       Musiam ale priznat, ze v Cechach se za pomoci ruznych neziskovek zacalo soudruhum opet nebyvale darit, ale to lze vysvetlit vyssi koncetraci patolizalu a udavacu, na kterou si stezovalo uz Gestapo za protektoratu.

       1. V demokracii si můžete otevřít ústa proti hlavě státu a nic se vám nestane.
        Zkuste si v Čečensku otevřít ústa proti Kadyrovovi.
        Ale to bych Vám opravdu nedoporučoval.

        1. Vážně, ty brepto? Zkus se u nás postavit proti členům vlády. Nebo v USA proti prezidentovi. Tohle je fakt naprosto trapně průhledná propaganda.

        2. V demokracii je nejen svoboda projevu, ale také svoboda po projevu. Zkuste se postavit před soudruha prokurátora Stříže s transparentem, na němž bude napsáno .aká.ané písmeno konce abacedy.Ale to bych Vám opravdu nedoporučoval.

        3. „Zkuste si v Čečensku otevřít ústa proti Kadyrovovi.
         Ale to bych Vám opravdu nedoporučoval.“

         Halt jiný kraj, jiný mrav. Demokracie má mnoho odstínů, podle odstínů příslušného demos/u. Afghánská demokracie taky byla jiná než ta matečná – americká. A v zásadě, ta afghánská se mi líbí víc, hraje v ní větší roli místní pojetí cti než upírské peníze jako na bankovních kontech v USA.

        4. Chm, k vám se ještě nedoneslo, že svoboda projevu v demokratické společnosti má své limity? A jestlipak víte, který demokratický činitel ve které demokratické zemi toto oznámení pronesl? (Malá nápověda: Kadyrov to nebyl.)

  2. To bylo tak přibližně v období, kdy Američané vyhubili Indiány a jistě si tím také získali jejich neutuchající přízeň.
   Velmoc jako velmoc, iluze nejsou na místě.
   Vřele k tomu doporučuji např. Vladimír Votápek „Kavkazská tragédie“ (Ruské dobývání Kavkazu 1783 – 1864).
   Méně beletrie, více faktů.

    1. Re: Jan

     O tom, kdo je postižen a jak, můžeme vésti dlouhé hovory.
     Pokud fakty zůstanou i v hovorech tím, čím jsou, je taková hovorová kecárna stále pouhou kecárnou.

    2. Díky za radu, máte pravdu.
     Proto už jsem ve třetím díle Proustova Hledání ztraceného času na str.100.
     Jen nevím, zda tušíte něco o literátské licenci, hyperbole a dalších spisovatelských fíglech.

  3. Tak pokud se nepletu, za doby Tolstého mohli ta zvěrstva v Čečně páchat ukrajinští – ne ruští – psi – což by tak odpovídalo dnešnímu obrazu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *