24 června, 2024

A abychom věděli, zač je toho loket, ukázali nám názorně vládní ministři rozdíl mezi plebsem a úřednickou „elitou“.

Takže zatímco lidé šetří, kde se dá, balancují někdy až za hranou chudoby, aktuálně milion Čechů pod touto hranicí a dva miliony balancují těsně na ní, ministři vesele rozdávají na odměnách svým věrným stovky milionů korun. Konkrétně je těch milionů přes 350.

A protože řádně ideologicky ukotvené a finančně motivované úředníky potřebuje hlavně udavačské Vnitro, rekordmanem je tak jeden z náměstků Vítka Dozimetra Rakušana, který dostal za pololetí 520 tisíc korun, druhý náměstek na tom nebyl o moc hůř, ten dostal 472 tisíc a tak bychom mohli pokračovat. Celkem Vítek rozdá svým poddaným a oddaným 83 milionů korun. Prá za plnění mimořádných a zvlášť významných úkolů. Aha.

Největší průměrné odměny na jednoho pracovníka ovšem rozdalo ministerstvo financí pod vedením elektrikáře Stanjury, které téměř 43 milionů, v průměru 33 195 korun na osobu za půl roku. Resort to zdůvodňuje tím, že jeho zaměstnanci měli plné ruce práce s přípravou škrtů pro ostatní a pro nás a zdůvodňováním toho, co zase prošvihli a nebo blbě spočítali.

Ale abychom nebyli nespravedliví, odměny rozdávali všichni, třeba i taková Janča Černochová, která odměnila své lidi bezmála 35 miliony a samozřejmě nejvíc svého náměstka, 300 tisíci, prý za dokonalý nákup F-35 a cvičných tanků Leopard. Se divím, že za ty Leopardy neposlala něco i Válkovi, ví toho o nich možná víc.

Takže stát je v totálním mínusu, podnikatelé a firmy se tu pokládají jedna za druhou, lidem je předkládám úsporný balíček a daně i ze vzduchu, ale naše elita se za to musí v době škrtů nadstandardně odměnit. To se jim to potom káže klikům a holkám, kde máme šetřit a jak máme žít. To se člověk potom nediví, že se chtějí udržet u korýtek za každou cenu, i za cenu podvodů v korespondenční volbě.

30 thoughts on “A abychom věděli, zač je toho loket, ukázali nám názorně vládní ministři rozdíl mezi plebsem a úřednickou „elitou“.

 1. šaráda 😉
  NE (98%, Hlasů: 1 825)
  ANO (1%, Hlasů: 25)
  NEVÍM (0%, Hlasů: 7)
  (Celkový počet hlasujících: 3 907)

  1. S bandou lotrasův není možná žádná diskuse, ani oznámení rozsudku. Tu je nutné pouze fysicky eliminovati a liqidovati- všemi způsoby. Proto – vzhůru k defenestracím- zatím. Dále pak i k různým jiným nástrojům a přístrojům pro eliminaci škůdcův! Nuž v boj! Nuž v boj! Nuž v boj! Ať bouře sílí!

    1. Re: ema

     Já se takto celý třesu, když u sebe nemám butylku šnapsu.
     Anebo když vidím na stole hromadu peněz.

    2. Lékaři by to mohli vysvětlit všelijak.
     Já bych se takhle klepal, kdybych věděl, že na mě míří likvidátor a není jisté, koho má trefit.
     Kromě absťáku mě napadá ještě strach.

   1. Jste bohužel blbá, jako děravá štoudev a už to lepší nebude.
    Veřejnoprávní tisk se „neodváží“ právě proto, že je to evidentní kokotina, kterou si každý může ověřit během pár minut, ale jinde. Je to už moc velká lež i pro žumpu – a to je co říct – víte?
    Kdybyste namísto sledování bulvárů, šla na oficiální ruský stránky moskevského Vojenského historického institutu, tak se právě tam, doslova za pár minut, dozvíte pravdu.
    Oni se totiž nijak netají tím, jaké vztahy panovaly mezi Leninem a Stalinem, nebo celkově v sovětské politice. Dočtete se pravdu o Leninovi, o Trockém, o Ježovovi, na koho si vzpomenete – a máte to tam podloženo skeny originálních historických dokumentů, jsou jich tam desetitisíce.
    Jenže to byste nesměla mít překladač od googlu, doslova nasáklý antirusismem, který vám z oficiální ruštiny přeloží všecko až tak „korektně“, že z toho budete mít v palici ještě větší guláš, než máte teď.
    Zrovna překladač od googlu, je na ruštinu v současnosti nepoužitelný! To jsou cílená opatření proti tomu, abyste si nemohla dohledat informace z druhé strany, nic divného.
    Jenže za „nekorektní“ překladač ruského původu, je potřeba zaplatit asi 1.600 rublů (cena 2021), což je asi tak pět stovek – a to vy asi nedáte, že ne? Vám asi stačí ty blesky…
    Prosím, opravdu moc prosím, emo:
    Strčte všecky ty odkazy na blesky a ahaonline do vlastního WC a pořádně spláchněte. Necpěte ten odpad sem, hovna patří do hajzlu.
    Za sebe děkuju.

    Za „mojí“ éry byste ovšem skončil tamtéž (ale nebyl byste sám, snad vás to potěší). Pamětníci vám to rádi dosvědčí.
    Alef Nula

   1. Neviděl bych to tak černě, jakože chudí a musí..
    Je zde přece vláda rozpočtově zodpovědná a ta se stará.
    Oni si komedianti tu nutellu dají na Bali, či na Bermudách na zasloužené dovolené a při té příležitosti se vyfotí v plavkách (nebo bez) a lidi z toho mají radost. Umělci jsou zde totiž proto, aby měli lidi radost. No a naše vláda jedná zodpovědně tak, aby se lidi radovali. A vo tom to je.

    1. Převlékači kabátů jsou na mizině, už nejdou obrátit, proto ušijeme nové kabáty, vzory nám dodá Brusel (skloňuje se podle vzoru „prdel“) a taky vrazi z Volstrýtu (copyright Jasánek), jarmulky určitě dovezl PePa 107 – rozvědčík!

 2. Kolik protiatomových krytů pro obyčejné lidi zafinancovali výše zmínění ?
  Neřku-li že sami postavili ( “ Když máš srdce zjihlé,když máš potíže, tak dej cihlu k cihle…“). I sir W. Churchill uměl zedničit, proč by se k tomu nemohl snížit nějaký Rakušan a jeho kompars ? Za peníze, za zasloužené peníze, to se rozumí. Přece nikdo z nás nechce někoho z kapitalistických papalášů okrást.
  Každému podle jeho skutečných zásluh, to určitě platí i v pekle, určitě si to tam Satan ohlídá, aby nějaké líné čertovské kopyto nežralo zadarmo a při tom hlasitě nemlaskalo.

  1. Zapomněls na těsto do díže, havlistickej zmetku.
   Mě nepřekvapuje, že tě jako první napadla tahle kolaborantská svěrákovina.

      1. Táhni už konečně do prdele!
       Myslíš, že když změníš nick, tak nebude poznat, co jsi za debila?
       Vyber si jiný web a zasírej tam. Nebo někomu obsírej barák, to je jedno.
       Hlavně nelez k internetu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *