13 června, 2024

Co ještě mají?

Pamatujete, jak se loni začalo mluvit o rozšíření BRICS? Když se najednou ukázalo, že Rusko není izolované, ale naopak Putina vítají s královskými poctami takřka všude jinde mimo Západ? Když se začalo mluvit o jejich společné bance i společné měně? Nebo alespoň o společné zúčtovací jednotce? Profesor Budil BRICS označuje za určitou revitalizaci starých amerických myšlenek a receptů na rozvoj (Keynesiánství) a je vidět, že tato koncepce začíná být populární všude mimo americkou dominaci.

Majnstrým považuje BRICS za uskupení, kde je každý pes jiná ves – jsou tam země, které spolu mají nevyřešené spory o hranice a mají rozdílné zájmy, ale pravdou je, že celá skupina funguje, dělá stále více společných projektů, spojuje se a nachází společnou řeč. Kdo tomu nevěří, ať se podívá, jak vypadá vítání Lavrova nebo Putina na letišti. Možná proto také BRICS funguje. Není to budování nového velkého impéria, ale budování nového velkého byznysu bez amerických bankovních služeb a jejich bdělého (sankčního) dohledu.

Zároveň země BRICS neruší svoje původní vazby. Jen je trochu rozvolňují. Nezavírají si účet v bance, kde ho měly dvacet let. Jen si otevírají nový i jinde. Je to taková diverzifikace portfólia. Koneckonců, kdo by chtěl přicházet o jachty a tučná bankovní konta v Londýně jen proto, že je kosmopolitní Rus a jeho nepříliš milovaný prezident se rozhodl, že Ukrajina vstoupí do NATO jen přes jeho mrtvolu… Viď, Abramoviči?

Hned jak to celé vyhřezlo a začal takový „celosvětový úprk k BRICS,“ začal jsem si říkat, jaká asi bude americká odpověď? Jak to Američani udělají, aby jim Bůh jejich impérium ještě chvíli zachovati ráčil? Co ještě mají, co nemají v Africe? Mobily ani počítače už to nejsou. Auta už to také nejsou, v obou oborech jsou Číňané na světové špičce a mnohem levnější než Západ. Potraviny to nejsou, Rusko ke své obdělávané půdě přidává ročně milion hektarů, zároveň mají levná hnojiva i superlevnou naftu, takže oni mají takřka za všech okolností nejlevnější obilniny. Navíc Ukrajina víceméně doexportovala. Americká ochrana nakradených peněz už to také není. Když mohou zabavit prachy Rusům, mohou to udělat komukoliv.

Co ještě Američané mají? Jaké želízko v ohni může nabídnout Anthony Blinken, aby kupříkladu Argentina vzala zpět svou přihlášku do BRICS? Jak mohou Britové působit na svoje bývalé africké kolonie, aby nešilhaly tak okatě po Rusku a nedopadlo to jak Francouzům, kteří hladce přišli o uranové doly v Nigeru a Mali a vzmohli se jen na plané výhružky? Co může vyjedené impérium, které ničí drogy a mexická migrace, nabídnout tomu Mileimu, že je ochoten opustit argentinskou měnu a přijmout dolar?

Trh! Volný trh. Trh, kam by tyto země mohly exportovat. Ne ten americký samozřejmě. To by Bidenovi neprošlo. Američtí farmáři a průmyslníci by svému prezidentovi neodpustili, kdyby americký trh zaplavil argentinským hovězím. Amerika má ovšem ještě jeden bohatý trh, který by se na toto dal použít. Unijní trh. Evropský trh.

Před půl rokem mi tahle myšlenka přišla tak fantastická, že jsem ji nepouštěl ven. Pamatuju si, jak to vypadalo, když jsme do EU vstupovali my. Hezky jsme jim otevřeli celý svůj trh a oni ten svůj pootevřeli jen trochu. Akorát na to, aby ta prounijní klika u nás zvítězila. Ale ani o kousilínek víc. Polákům museli povolit víc než Teličkovi…. Děkujeme Pavlíku, doufám, že za svoje ojrovyjednávání jednou skončíš v pekle.

Ale v poslední době ve mně začalo hlodat… Nejprve ohledně Ukrajiny… Ta měla projít podobným procesem jako my a měla také dopadnout jako my. Ale když se podíváte na současné představy unijních lídrů i ukrajinských špiček, tak se vlastně skoro počítá s tím, že Ukrajina přijde k hotovému. Prostě dostane k dispozici celý evropský trh bez jakýchkoliv podmínek. Pesticidovaná ukrajinská mouka na našem trhu je toho důkazem. Navíc, Zaorálek někde řekl, že „každý ví,“ pokud Ukrajina vstoupí do EU, tak Francie z EU vystoupí. Proč? Protože současná podoba EU hraje do karet francouzským zemědělcům. Kdyby to mělo být jinak, nemá Francie důvod zůstávat.

V uplynulém týdnu jsem se dozvěděl, že se v Bruseli dojednává dohoda o volném obchodu s Keňou… A také to má být v podstatě naprosto volné, neomezené… s kvalitou importu a jeho bezpečností si nikdo nebude dělat hlavu… Mluví se o podobné dohodě Chile a… jaká náhoda… s Argentinou. Martin Kunštek na toto téma bude mít v nejbližší době článek na Litterate.

Co mají Američané, aby udrželi své impérium a udrželi si spojence? Evropský trh. Eu je ještě pořád dost bohatá, aby financovala válku na Ukrajině a je tady ještě hodně průmyslu i zemědělství, které může zkrachovat ve jménu americké velikosti. Americký císař dá svým strategickým partnerům k dispozici jedno takové zbytečné (ale bohaté) území k drancování.

Jak prosté, milý Watsone.

Brexit najednou dostává úplně nový rozměr, že? Ausgerechnet se ve volném obchodě začíná s bývalou britskou kolonií, Keňou… Britové svůj trh neotevírají, ale ten Unijní… to je něco jiného. Také se tím vysvětluje lobotomie všech unijních šíbrů. Stačilo evropanům vnutit nové zelené náboženství a oni se zničí sami. Budou tomu ještě tleskat, budou to vítat a dokonce to i zaplatí.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

135 thoughts on “Co ještě mají?

 1. Athénský námořní spolek zde občas zmiňuji. V první fázi byla společná pokladna spolku na ostrově Naxos. Ve fázi druhé byla společná pokladna v Athénách, kde za to stavěli lodě a Akropolis. Ve třetí fázi se spolek změnil na ovládání a ždímání neposlušných kolonií. A pak za jedné bitvy u Kozí říčky athénští spojenci přeběhli k loďstvu Sparty.
  USA pro svůj způsob života obětují kohokoliv. Teď došlo na Evropu, neb nepřítel je příliš silný. Ještě dojde k honu na čarodějnice a likvidaci odpůrců se zabavováním jejich majetku. Kladivo na čarodějnice bude opět zakázaný film?

 2. Vidláku nebylo by možné někoho popíchnout kdo umí formulovat otázku, kdo by mu vymáchal hubu stou lží co pronesl v Karviné o financování Ukrajinců?

 3. forum24
  Ano, ministr vnitra Vít Rakušan to zkusil. Je obdivuhodné, že na to měl žaludek, a taky je pozitivní, že se nebál a neschovával se před svými kritiky v cukrárně jako někdo, koho je asi zbytečné jmenovat. Šel do střetu, uspořádal debatu na výbušném místě a stalo se to, co se dalo očekávat. Dezoláti – a ano, tohle jsou dezoláti – se shromáždili jako můry kolem rozsvícené lampy a viděli jsme přehlídku toho nejhoršího, co v některých lidech dřímá.

  Sledovat tu přehlídku totálních nesmyslů, které agresivní jedinci jeden přes druhého vykřikují, jak se to ostatně naučili v řetězových mailech nebo na facebooku, je skoro až fyzicky k nevydržení. Když člověk někdy přemýšlí nad tím, kde ti lidé vlastně jsou (pokud je nemá ve své sociální bublině), tak tady to je, takhle vypadá úspěšné vymývání mozků v rámci ruské hybridní války. A tohle jsou lidé, na které míří. Nevychovaná lůza.

  1. Něco Vám povím. Ocitnout se ve srabu a potřebovat pomoc, tak se jí dočkám od těch uřvanejch dezolátů. ten navoněnej pazneht by člověka přelídnul jak krajinu. Ten šmejd tam jel jen provokovat. Ovšem patřičně obklopený chrániči.

 4. Chci se zeptat, také někoho zarazilo když Rakušan vysvětloval že platby Ukrajincům jsou uplně mimo, .Ona má vláda jiné peníze neš z našich daní?

 5. Tak se nám ta západní solidarita v rámci NATO a spol. začíná krásně rýsovat:

  „Poľsko už nemôže Ukrajine dodávať zbrane zadarmo a Kyjevu poskytne vojenskú pomoc na komerčnej báze.

  Uviedol to poľský premiér Donald Tusk počas návštevy Kyjeva na spoločnej tlačovej konferencii po rokovaní s ukrajinským prezidentom Vladimirom Zelenským.
  „Dospeli sme k dohode o financovaní už neposkytnutej pomoci, pretože pomoc bez peňazí bola možná, ale je jasné, že určité príležitosti končia,“ povedal s odkazom na spoluprácu medzi oboma krajinami vo vojenskej oblasti. Poľsko je pripravené podporiť Ukrajinu vybavením, budeme naďalej hľadať spoločné financovanie a využívať rôzne obchodné príležitosti.“

  Zelenskyj súhlasil, že Ukrajina nakúpi zbrane z Poľska na úver.“

  https://aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=46748a5e3edc60339ff668a0de5ae7ae&start=18660#p370293

    1. Tento konkrétní úvěr, na který budou dodávat Poláci Ukrajině, asi ne. Za ten si, podle mého, vezmou Poláci od Ukrajiny kus země ?

  1. Hej, tak tomuhle říkám „diskuse“. Rakušan jako jediný třímá mikrofon a kolem něj je celkem velký hlouček bijců z ochranky. A teď dostal slovo nějaký typický volič pětikolky a ptá se na digitalizaci. To určitě lidi v Karviné trápí úplně nejvíc. No celkově to působí hodně spontánně a přesvědčivě 🤣

     1. Přesně. A teď, dívám se díky návštěvě se zpozděním, zlatý hřeb programu. Otázka : Proč se nic neděje s výroky Pavla Novotného na sítích ? Odpověd : Policie jich několik prověřuje.

   1. tdx:

    Otázky jsou pokládány na přeskáčku, to je voda na mlýn Rakušana a nikdo nepokládá klíčové otázky, proč jsme zatahováni do války na Ukrajině?, proč posíláme zbraně na Ukrajinu?, proč je u nás tolik Ukrajinců?, proč se Ukrajincům platí tolik peněz?, proč kupujeme předražená letadla?, proč se máme stále hůř?, proč nás vláda zatahuje do války?, proč je všude kolem nás levněji?,proč nás okradli na celoživotních úsporách, hlavně důchodce?, a tisíce dalších důležitých otázek.

    Tahle debata je úplně na hovno, měli by se správně ptát novináři , ale ti jsou všichni placeni mainstreamem.

    1. Za pár dní video Šatna 2: „Tak, hoši, bylo to drsný, ale ustáli jsme to. Šli jsme do toho tvrdě, nicméně jsme to zvládli. A když jsme zvládli tohle, dokážeme všechno! Důležitá je prostě týmová práce, vzájemně si věřit a stát si za svým. Jde jen o to vydržet. Takže, kluci, do voleb půjdeme se stejnou vervou! Tvrdě! A Fialovi to teda řeknu…“

    2. Ale to tam dvakrát žádal ten pán pod kamerou, poprvé to vymlčel, podruhé řekl, že mu to takto vyhovuje. Na to, jak to bylo naplánováno, jsou ty otázky ještě dost dobré. Proti skutečnému protivníku si ke stolu nesedne.

 6. Ministr vnitra Vít Rakušan se v pondělí vydal do Karviné, aby si vyměnil názory s místními občany na politiku vlády. Hned z kraje ho část publika vypískala a vyzvala k demisi. Předseda STAN odpověděl, že na to jsou svobodné volby. „Zasloužíte lidový soud“, „ohýbáte ústavu“, „chceme referendum o korespondenční volbě“, skandovali mimo jiné různí účastníci akce.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rakusan-demise-debata-bez-cenzury-karvina.A240122_170031_domaci_remy

  1. A diskuse jako vždy výživná 🤣 Pokaždé úplně žeru ty diskusní mentály, co sami sebe titulují jako chytří, vzdělaní, bohatí a s logickým myšlením. Ano, to jejich „logické myšlení“ nás dovedlo v důsledku jejich stupidních rozhodnutí přesně tam, kde jsme dnes. Nicméně v diskusi je cítit začínající náznak paniky. Mimochodem, vždycky si říkám, že opravdu bohatí, kteří si peníze vydělávají tvrdou prací, budou mít jistě spoustu času na vysedávání v diskusích na iDěsu nebo Seznamu.

   1. Mimochodem, to mě pobavilo asi nejvíc, nechápou, proč Rakušana tamní titulují fašistou. No tak jestli nechápou tuhle elementární záležitost, tak to budou jistě mocky chytří a vzdělaní s obrovským přehledem. I když zrovna Rakušan poskytuje několikanásobnou nápovědu. Nu což.

    1. Jestli on si autor nechtě neodpovídá na položené otázky už v samotném úvodu: „Dokonce 20 let po komunistickém převratu – v roce 1968 – vrcholila „zlatá šedesátá“ – období ( relativní ) svobody a ( skutečné ) umělecké „kreativity“ – šílenostem a vraždění bolševických 50. let __navzdory.__“ Jestli ono to nebylo spíš právě proto…

     A znovu opakuji (v narážce na závěr článku), samotní aktivisté nejsou problém, ti jsou symptom. Problémem jsou ti, kteří je financují a tahají za jejich nitky čistě ve svůj prospěch. Ve skutečnosti jsou totiž všichni ti progresivističtí aktivisté něčí zhmotnělý zájem skrývaný rádoby vznešenými hesly a fanatickým bojem za údajné vyšší dobro lidstva, který je ale opět cíleně moderován v zájmu něčích privátních zisků a moci.

 7. Tady je krásně vidět, co a jak pomáhají „velká média“ rozfoukávat až do požáru.
  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-verejny-lync-je-za-hranou-rika-prezident-soudcovske-unie-k-podmince-za-znasilneni-40458115

  Speciálně Seznam a Novinky uveřejňují hysterické reakce jak svých „redaktorů“, tak i údajné veřejnosti.
  Fakt je, že veřejnost je čím dál víc nasranější, agresivnější a reaguje naprosto neadekvátně – což mi včera dopoledne potvrdil majitel středně velkého penzion/hotelu. Říkal, že agresivita lidí za ty tři roky (dva roky měl zavřeno kvůli covidu) neuvěřitelně stoupla, že útočí na personál kvůli naprostým hloupostem, hádají se s ním a když nedosáhnou svého, při odchodu ničí vybavení pokojů. Nikdy předtím, myslel zřejmě před rokem 2020 se tohle nedělo, nebo se objevil jeden takový pacient za celou letní sezónu. Teď jsou to prý i čtyři do měsíce a personál prý už to nedává.

   1. A z těch sraček pak někomu hrábne, nakoupí 8 divných věcí za míč na půjčku a zkusí si podobnou hru, jako byl třeba Doom nebo Expendables z nějaké třídy.
    Příště se třeba někdo nebude inspirovat v Mordoru, ale u našich přátel největších a nejvěrnějších a bude tryzna mnohem větší.
    Chce se mi blejt, velebnosti.

 8. Zdar. Taky něco přidám na hromádku. 😉

  ===
  Najít, odebrat a vrátit domů. Putin vydal rozkaz vzít Anglosasům vše, co za posledních 500 let Rusku ukradli.

  ..“Nelze ani spočítat, jak velký majetek vyvezli z Ruska během revoluce a po rozpadu SSSR země ztratila mnohonásobně více. Odhady jsou různé, pokud to přepočteme na současné peníze, tak od 5-10 bilionů dolarů. Pro srovnání, čínské mezinárodní rezervy jsou pouze 3,3 bilionu dolarů.“..

  ..“Klíčové je, že na úrovni prezidenta došlo k historickému rozhodnutí vrátit to, co bylo ukradeno, vyvezeno, zprivatizováno. Navíc se toto rozhodnutí týká všeho, co naší zemi patřilo za posledních 500 let.

  Jak budou majetek zabírat?

  Skutečnost, že v šedé zóně lze zabírat majetek jakýmikoli legálními i nepříliš etickými metodami, zdaleka ne tržními, je nepopiratelný fakt. Vzhledem k tomu, že Anglosasové vlastníma rukama zničili mezinárodní právo, nyní vůbec není třeba se na ně ohlížet, zvláště když se sami po staletí zabývají krádežemi v univerzálním měřítku. Existuje mnoho návratových schémat. Na základě zkušeností Britů je možné napsat celou vědeckou práci. Jinou otázkou je, že nyní jim nakradenou kořist sebere Rusko.“..

  https://www.pokec24.cz/politika/najit-odebrat-a-vratit-domu-putin-vydal-rozkaz-vzit-anglosasum-vse-co-za-poslednich-500-let-rusku-ukradli/

  1. Rusko v tom zdaleka není jediné.
   Kdyby mělo loupeživé Britské impérium vrátit všechno, co nakradlo po celém světě za posledních 500 let, tak by z něj nezbyl kámen na kameni. Možná leda tak nějaké skotské hrady na severu či keltská opidua.

   Stačí si vzpomenout, co všechno Britové odvezli z Egypta či středního východu Asie (např. historické památky). Jak vysávali Indii nebo jižní Čínu. O Africe nemluvě.
   Ono to začalo už ve 2. polovině 16. století, když královna Alžběta vydávala kaperské listy námořním pirátům, kteří za právo domovského přístavu v Británii odváděli podstatný díl z naloupené kořisti britskému majestátu. „Sir“ Francis Drake by mohl vyprávět… a nejenom on.

   Leckde už ten britský útlak nešel vydržet – viz opiová válka v Číně, povstání Spahiú v Indii a Mahdistů v Sůdánu, či bůrsko-britská válka v jižní Africe. I ti američtí osadníci se nakonec vzbouřili proti neslýchané hrabivosti britské koruny (čímž vlastně vznikly USA). Anglosasové vylupovali celý svět. Všechno oslnivé bohatství, kterým se dnes v Británii tak okázale honosí, bylo někde ukradeno! I ta část československého zlatého pokladu z 1. republiky, který Beneš jakože „zachránil“ před Hitlerem.

   Není náhoda, že loupeživost Anglosasů tak dokonale souzní s obdobnými vlastnostmi jiného (prý vyvoleného) národa. Proto také v britském hlavním městě vznikl jejich jakýsi stát ve státě, celá městská čtvrť, kde platí vlastní zákony – zákony nadnárodního banksterstva.
   Nic není náhoda, ani v City!

   1. Královské rodině by zůstala prázdná šperkovnice. A královská koruna bez jediného kamene. I když toto by měli aspoň symbolicky vrátit.

  1. Tohle jejich „Seznam Médium“ je zajímavý trik. Kromě Mitrofanova, který bez uzardění dál páchá na stránkách Seznamu trestnou činnost (například podle § 355 – Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob, zde: https://www.novinky.cz/clanek/komentare-ocima-sasi-mitrofanova-koblihy-v-ohrozeni-40456451), většina ostatních „novinářů“ už se začíná krotit, protože tuší, že něco je ve vzduchu. Ale aby ideologická orientace Seznamu zůstala do doby pádu režimu zachována a nebyli jinými zmrdy předčasně kanibalizováni, zavedli si tuto platformu, na které různí anonymové (nebo operátoři umělé inteligence) publikují to, co oni ještě před rokem publikovali sami, ale dnes si na to už většinově netroufnou. Jediné, co jim stačí udělar, je dát takovému příspěvku patřičnou publicitu umístěním na úvodní stránku Seznamu. Vlk se nažere a koza zůstane celá. Povinná dávka nenávisti a plivání na opozici je splněna, a kdyby něco, mají výmluvu, že to přece nebyl redakční článek, ale „hlas lidu“…

  1. Ten Milei se chová dost schizofrenně. Správně to popisuje Petr Hampl:

   Požaduje okamžité zastavení progresivistické agendy, která ničí kulturu dělnické třídy a životy obyčejných lidí z nižších vrstev. Skvělé. Jenže pro Mileie je tento odpor proti progresivistické inkvizici neodmyslitelně spojen s tím, že předá americkým korporacím vládu nad svou zemí. Přitom progresivistickou agendu zavádějí právě ty korporace a je vyjádřením jejich finančních zájmů. Až bude Milei za pár let odcházet z úřady, bude progresivistická inkvizice v jeho zemi silnější než kdy předtím.

   K tomu snad jen dodávám, že jako pojistku proti tomu, kdyby na tom chtěl někdo v budoucnu něco změnit, chce jako argentinskou měnu zavést americký dolar. Což znamená v podstatě to samé, jako kdyby zrušil argentinskou armádu a místo ní nechal povolat jednotky US Army..

 9. V Polsku dějí podivné věci, o kterých naše média vůbec neinformují .

  Je tam litý boj mezi novým premierem Tuskem a prezidentem Dudou. Tusk zatkl dva bývalé ministry přímo v prezidentském paláci, řádí jak černá ruka.
  V ulicích probíhají masové demonstrace, o kterých se u nás nepíše.

  Poland’s Presidential Palace Raided: Fugitive Opposition MPs Arrested | Vantage with Palki Sharma
  https://www.youtube.com/watch?v=B9v0ovzyrSI

  Protivládní demonstrace v Polsku
  https://www.youtube.com/watch?v=BuQpaxleK4U

  1. Polsko – masové demonstrace proti výsledku svobodných voleb
   Německo – blokády silnic za dotace na naftu
   Slovensko – demonstrace proti proruské politice Fica
   Česko – masivní nájezdy na povánoční výprodejové akce v obchodních centrech

   A z toho máme jako vyvozovat co?

   1. v Čechách ospalý klid, přitom

    – Řehka straší válkou na území ČR
    – korespondenční volba s nutností opětovně se povrtat v gumové již ústavě + jakýsi výprodej českého občanství – copak na to Sudetští Němci a prapravnoučata emigrantů ?
    – Zeman vyzve k občanskému neklidu
    – kauzy a kauzičky včetně Dozimetru – naprostá arogance vlády vůči voličům
    – zprávy z Davosu o plánovaném oklešťování práv občanů
    – drahota, blbá nálada

    a nic. Akorát v televizi řeší, jaký padouch je Fico.
    ve mně už se vaří krev, ale nevím, jak svůj nesouhlas vyjádřit kromě přičinlivého podepisování petic

  1. Zdravím Maneca,

   ju, nejzajímavější věta z celého článku:

   „Agrární komoru vyzývá k mimořádnému celorepublikovému jednání. „Dříve, než se dají do pohybu zemědělci zdola,“ vzkazuje.“

  2. Bouře ve sklenici vody, neb toto mi nevadí vůbec. Jen to potvrzuje Fialovu (a jeho týmu) kvalitu.
   A Vám vlastně na tom vadí co?

 10. Zelené náboženství v EU již skončilo. Odborníci ví, že bude válka za 3 roky (do 5 určitě). Takže je nutné přesměrovat veškeré finanční toky na naše vyzbrojení. Jakákoliv koruna na Green Deal potom chybí na zbrojení a všichni kdo toto činí, nás oslabují. Napomáhají nepříteli.
  STOP Green Dealu, STOP plýtvání prostředků!
  Buď 10 nových nabíjecích stanic na elektroauta, nebo jeden tank Vítek. Buď 10 ekologických kotlů, nebo jedna houfnice – to je to, oč tu běží. Pryč se zelenými revanšisty.

  1. Nakonec nebude ani zbrojeni, ani GrynDyl, ale jen chudoba, valecna porazka, a licitace mezi Ivanem, Mustafou a Abdulem nad prubehem vnitroevropskych hranic.

  2. Oni ten systémový průser, který se vyvalil, když se zjistilo, že nejsme schopni vyrábět zbraně v potřebném množství nejsou schopni odstranit. Když by chtěli víc vyrábět, musí ne to mít fabriky. Když budou mít fabriky, nebudou do nich mít lidi s potřebnou kvalifikací. Suroviny.

   To je práce na 20let. Zreformovat školství, zákony, ovlivnit myšlení lidí. A to ještě za předpokladu, že si ten průser v celé šíři uvědomují (já bych řekl, že ne – někteří na to mentálně nemají).

   Takže, i kdyby překonali odpor zelených revanšistů (což půjde ztuha, protože valná většina z vládnoucí elity jsou zelení revanšisté), tak mají před sebou pro ně neřešitelný problém.

   1. Ako chce Van Leynova vyrabat zbrane pri nulovým emisiách? Myslím si, že elektrický plastový tank bude k niečomu v boji s Rusom? Ešte aj ten plast je z plynu

     1. no teoreticky plastovy tank by mohli vytlacit 3D tlaciarnou:-) len ten plast im musia dorucit Cinania, kedze BASF sa uz odstahoval:-(

 11. Podle me jde o srovnatelne zasadni Vidlakuv text, jako byl ten, v nemz si dlouho pred UkRu valkou vsiml, ze Cinan a Rus krechtuji zlato a potraviny.

  Kdyz jeste pripocteme, ze ten „porad jeste bohaty trh“ urceny k vydrancovani lezi na uzemi mozneho (planovaneho?) bojiste, dojde nam cela blahobost „prozapadni“ orientace tech nejen ceskych vladnich blbecku.

  1. A kdo je blbeček?
   Ten který si odletí do své vilky na druhé straně zeměkoule, nebo ten, co tu bude pobíhat s kvérem?

   1. Dobra otazka. Ale cosi mi rika, ze pro Fialu, Sikelu, Janu C., ba ani Scholze nebo Rehku, se s zadnou vilkou, ba ani miatem b bunlru, nepocita. Ty dostanou Kolar… Rektor… Na zaprazi snad i PreVitek.

    Zbytek se muze tesit z nezistne obeti.

    Slava!

    1. Bych se divil, že nějakou již nemají a k tomu zdroje, aby v ústraní někde dožili. Jinak to jsou kaskadéři.

     1. Mistem… Bunkru.
      Samozrejme.
      Proc kaskaderi? Co variamta U P L N I blbci? Snazivi, cynicti, nelidsti (to vse jo), ale holt postradajici vnitrni radar, ktery by jim pomohl se vyvarovat spatnych kamaradu.

        1. Re: Zakladatel, tzR

         … krátko žil,
         krátko žil,
         kto mu kvet do rúk vloží…?

         … bláznivé výčiny,
         riskoval vždy za iných sám…

 12. výsledek voleb,
  aniž by se volby musely fyzicky konat. Podle Schwaba tím dojde k zásadnímu omezení uhlíkové stopy celých národů, protože při volbách dochází k obrovskému cestování lidí a k mohutným zátěžím na klima planety.

  Digitalizace voleb je finálním cílem globalistů a v ČR byly v době zasedání WEF v Davosu spuštěny české digitální občanské průkazy v mobilech
  https://aeronet.news/klaus-schwab-pred-7-lety-v-davosu-v-rozhovoru-se-sergejem-brinem-nastinil-myslenku-preskriptivniho-vladnuti-kdy-ai-predpovi-vysledek-voleb-bez-toho-aby-se-volby-vubec-konaly/

 13. Další přehlídka Aspen ksindlu

  Aleš Michl (člen Bankovní rady ČNB)

  Andrea Procházková – (novinářka z Bakalova Respektu)

  Emma Smetana, (novinářka z Bakalovy DVTV)

  Vít Rakušan, předseda STAN

  Jan Farský, poslanec STAN

  Jiří Mádl, (aktivistický herec a režisér, mj. protagonista někdejší nechutné předvolební kampaně „Přemluv bábu“)

  Lukáš Kovanda, (ekonom)

  Markéta Pekarová Adamová, předsedkyně TOP 09

  A kdo třeba přednáší na výročních konferencích Aspen Institut Central Europe?

  Bob Kartous, (EDUIN, lobbistická společnost snažící se zcela změnit systém českého školství, podpora inkluze atd.)

  Ivan Gabal

  Josef Středula, šéf největší odborové centrály ČMKOS

  Jiří Fajt, exředitel Národní galerie

  generál Petr Pavel, kolaborant z Hradu

  Vladimír Dlouhý, privatizátor z devadesátek a debilizátor dodnes
  Lipánek za Pirátskou stranu
  https://www.spd.cz/v-ceske-republice-ma-vlivna-globalisticka-organizace-aspen-institute-hajici-zajmy-globalistickych-elit-usa-spolupracovniky-i-mezi-znamymi-politiky/

 14. V Aspen institutu se nachází také návštěvníci srazů Bilderbergu – Jiří Pehe a Vladimír Dlouhý.

  V řadách členů Aspen institutu najdeme také dalšího člena ČSSD a zároveň šéfa odborů Josefa Středulu.

  A aby byla plejáda ministrů úplná, nemůže zde chybět ani ministr průmyslu Karel Havlíček.

  Nikoho jistě neudivuje, že mezi členy Aspen institutu najdeme také Lenku Bradáčovou či další v současné době velmi často mediálně prezentovanou ženu, šéfku TOP0,09 Markétu Pekarovou Adamovou.

  https://necenzurovanapravda.cz/aspen-institute/

  Aspen Institut je financován mimo jiné Open Society založenou Georgem Sorosem a také nadací Billa a Melindy Gatesovovými. Ta od roku 2003 do roku 2020 poslala Aspen Institutu 101 milionů dolarů (2,3 miliardy korun v dnešním kurzu).

  Vivian Schillerová, šéfka digitální odnože Aspen Institutu
  👹🕎
  Aspen Institute
  https://www.youtube.com/watch?v=6xPirQMc7DA

 15. Celá Ponziho pyramidová hra je nastavena tak, aby zajistila, že všechny velké společnosti budou dodržovat diktát globální elity a podílet se na agendě klimatických změn, díky níž jsou obyčejní lidé na celém světě rok od roku chudší.

  A přesně to je i jejich cíl: nikdo nic  nebude vlastnit a všichni (globalisté) budou šťastni. Tedy BlackRock bude nadále tím, kdo bude vlastnit – a to úplně vše, včetně lidí, kteří budou nuceni být pod digitální diktaturou absolutně poslušnými.

  A jak to dopadne, až bude mít nějaká země či korporace ESG skóre 100%? Skončí jako Srí Lanka, první udržitelná země na světě.
  https://necenzurovanapravda.cz/2024/01/generalni-reditel-spolecnosti-blackrock-v-davosu-musite-si-zmenu-vynutit-v-blackrocku-si-take-vynucujeme-chovani-video/

  1. Re: Jasl

   Já určo ne. Popsal jsev reakci na H – Alefa, k čemu takový sejšn slouží. jednoduše proběhne registrace pitomců, kteří si myslí, že si můžou plivnout na Pětisoudruha.
   NEMŮŽOU…

   1. Tady jsem vám to zkopíroval.

    Trambus – Targus napsal:
    21 ledna, 2024 (23:31)

    Re: AN

    Chce provést monitoring nespokojených.
    Snad mi nechcete tvrdit, že nevíte, nebo si alespoň neumíte představit, jak se to dělá.
    Těsně k místu konání se postaví tři čtyři auta a kamery v nich schované snímají ksichty idiotů, kteří tam jsou.
    Totéž se děje na parkovacích plochách v okolí, aby se posbíraly eR Zety zaparkovaných aut. Z obojího se pak případně odfiltrují místní prověřené kusy a máte parádní seznámek místních dezolátů, na které si došlápnete, kdykoli to uznáte za vhodné.
    Problém rebelujících smetáků je vyřešen.

    Naprosto ideální stav by byl, kdyby na ty Rakušanovy dýchánky dorazili pouze službu konající poliši. To by byl ten nejlepší vzkaz Pětihrůze.

    1. Také si myslím, že nejlepší odpovědí na Rakušanovu nabídku jeho „diskuze bez cenzury“ by byl prázdný sál hlídaný policajty.

     1. Re: Eta

      No a co? To já přece dávno vím!

      A jedna věc je přemílat hovna doma na kompu, druhá věc je někam vyrazit a vyslovovat zcela nevhodná slovíčka a falešné větičky na shromáždění lidu s přímým dozorem cenzorů.

      Zatím ještě nenastal pádný důvod k tomu, abych slezl z gauče a přestal se cpát pop-cornem. Debata s vymaštěnou palicí velikosti Vykulence mi nedává žádný smysl.

      1. Targusi:
       nedolehla k vám z Polska zajímavá zprávička ohledně synka (nebo vnuka ?) bojovníka Wehrmachtu Tuska ?
       Odporné eurozrádné stvoření, co je dnes premiérem, zrušilo jakýsi úřad na vyšetřování smolenské katastrofy. Jak tenkrát spadlo to polské letadlo s Kačinským a dalšími vládními činiteli. Onen úřad bádal a bádal snad deset let nebo kolik, hledajíce „ruskou stopu“ na pádu letadla, takový pěkný pašalík, podobný našemu Ústavu pro studium totalitních režimů (který mi stále nevyzkoumal, zda hledaným důstojníkem gestapa byl dědeček nebo pradědeček prezidentského loutkáře).

       Zajímavé platy, bádání ve stylu alchymistů ve stylu Císařova pekaře a Tusk tu srandu rozpustil. Nebyli tam JEHO lidé, tak rozkopal bábovičky konkurenci.

       1. Re: Auto

        Polské zprávy sleduji asi ve stejné intenzitě, jako ty české. To jest, když se moje Jahoda omylem přechodně zblázní a začne mačkat nevhodné čudly na dálkovém bazmeku k televizi.
        Což se naposledy stalo před mnoha lety. Jinak situace v Gorolistánu je taková, že pokud chcete lapat veřejnoprávní televizní vysílání z Pšonkostánu, musíte mít mimo jiné extra anténu. Komerčky jedou vcelku dobře, ale také záleží na lokalitě, protože ze tří světových stran máme poměrně vysoké hory, takže rušení, odrazy, blablabla…
        A na satelit Jahoda prachy nedá a nedá a nedá…

 16. K Teličkovi – v jednom rozhovoru tvrdil, že na něho plivou neoprávněně, že naopak byl jako jeden z mála 100% úspěšný, protože vyjednal naprosto vše, čím ho zaúkolovali. Podle něho ten problém je v tom, že prostě nedostal od zemědělců nic dalšího k vyjednání … a sám zemědělec není, takže netušil, co se vlastně má pro zemědělce vyjednat. Kdyby řekli … tak by prý vyjednal. Jaká jsou fakta nevím, možná by to chtělo veřejnou diskuzi s ním a nějakým oponentem – např. na TV Petr Bureš. Sledovanost by určitě byla.
  K meritu článku – říká se, že když člověk plánuje, tak Bůh se směje 🙂 … a v případě plánů anglosasů s EU se musí přímo válet v křečích smíchu.
  Si to vemte – Američané počítají, že EU vysají ve svůj prospěch, ale současně počítají, že bude tak bohatá, že bude schopna místo nich financovat válku na UA proti RF. Už tohle je očividná blbost – buď EU vysají, aby se zachránili nebo tady zdroje nechají, aby z nich bylo možno financovat mlácení klackem po ruském medvědovi.
  A teď do toho, že někomu nabídne volný trh EU … a jenom skromný dotaz: čím ta EU bude platit? … suroviny nemáme, výroba je buď rušena jako fuj výroba nebo stěhována do USA za účelem tamní záchrany. Že bychom platili exportem odborníků na gender, LGBTQ++ a jinými životně důležitými komoditami? … nebo čerstvě potištěným papírkem? … a co na něm má být? – $ nebo € ?? zájem bude určitě veliký 🙂 … co máme levněji než RF, Čína nebo vlastně celý BRICS+??
  Doporučuji pohodlný gauč, sklenku něčeho dobrého a třeba arašídy … ta komedie bude stát za to.

  1. Re: DD

   Platit se bude zadlužováním. Zkuste si zjistit dluhy Polska před rokem 89. A zodpovědně mohu říci, že ty půjčené prachy doslova a do písmene prožrali, protože nebyli schopni rozjet alespoň zemědělskou výrobu.

   1. Ve východním bloku byly dva státy, které po válce přijaly tzv. Marschallův plán – Polsko a Rumunsko. V obou sice mohli promítat Kačera Donalda a jistě tam byly i žvýkačky Made in USA, ale taky víme, že shodou okolností to byly dvě země, kde byl málem hladomor.
    A tedy OK – budeme se zadlužovat … ale čím to splatíme? … vždyť voda co nám tady z nebe naprší patří Francouzům … že by tenhle byznys pustili, aby mohli k lizu ti, kteří nám tady budou něco dodávat?

    1. Re: DD

     A kdo vám nakecal, že bychom měli někdy něco splácet?
     Říká se tomu řecký scénář.
     Nejdřív se nasekají dluhy, pak přijde před volbami nějaký spasitel, který po vyhraných volbách předá majeteček české provincie – pardon – českého státu věřitelům.
     Problém je vyřešen.
     A my budem u předražené vody vzpomínat na toho komunistického pitomce, tuším, že Štěpán se jmenoval, an vyřvával, že budeme cizinci ve vlastní zemi.
     Měl pravdu, syneček…

    2. Ať se snažím jak se snažím, Wikipedie, Britanica, Statista a další zdroje – ani jeden neuvádí Rumunsko ani Polsko jako účastníky Marshallova plánu.
     Viz: https://www.statista.com/statistics/1227834/distribution-marshall-plan-by-country/

     Ekonomické problémy, které zažívaly (ve srovnání s ČSSR, Maďarskem a NDR), musely mít původ jinde.

     Rumunsko bylo ve WWII mezi poraženými, mělo platit reparace ve výši 300 milionů dolarů (v komoditách)
     https://www.cnbc.com/2015/03/18/who-still-owes-what-for-the-two-world-wars.html

     1. Polsko dojelo na pujcky od zapadu pozdeji, v sedmdesatkach. Resp. ani ne tak na pujcky, jako spis na jejich polskou realizaci, kdy rozjeli spoustu prumyslovych projektu, ale nedokazali jejich realizaci dotahnout do plne kapacity nebo je i vubec dokoncit. Takze misto aby si vydelali na jejich splaceni… prodelali kalhoty a v osmdesatkach byli v radnych srackach (o kterych se tady nikomu ani nesnilo).

      1. Sám tu dobu v detailech nepamatuju, měl jsem jiné starosti. Ale ty fóry, jak si český pes chodí do Polska svobodně zaštěkat a polský k nám nažrat se, ano.

       Anglická Wikipedie uvádí, že na začátku byly půjčky, až za Gierka (ve funkci od prosince 1970) celkem 24 miliard dolarů, které umožnily nákupy pro investice i okamžitou spotřebu. Po 1973 pak ekonomické efekty ropné krize a odsud snížený odbyt polského uhlí a jiných komodit. Koncem sedmdesátek šla jejich měna úplně do kopru, v albu mám z té doby poštovní známku s nominální hodnotou 8000 zlotých. Největší bankovka měla 2000000 zlotých a ke konci už zas tak moc za ni nebylo.

       No ale pro argumentaci používanou ve zdejších diskusích je hlavně podstatné, že s Marshallovým plánem ty polské problémy let 1970-1990 nijak nesouvisely.

       1. Re: Laban

        Problémy v Polsku byly způsobeny:
        1/ neřízeným působením katolické církve – zejména NA VENKOVĚ, resp. financováním společenských bordelů z CIA přes Vatikán, zejména pak po zvolení Wojtyly papežem v r. 78. Tato neošéfovaná linka vedla k založení hnutí Solidarność,
        2/ nezvládnutou poválečnou kolektivizací zemědělství a z toho plynoucí zoufalou efektivitou tohoto sektoru,
        3/ mizernou kvalitou průmyslových výrobků napříč odvětvími,
        4/ naprostým nezvládnutím přechodu ekonomiky na úspornější technologie po prvním ropném šoku.

        Někde k tomu mám poznamenané i nějaké zdroje z netu, ale kde to je zašité…

       2. Na přelomu 70. a 80.let měli Poláci tolik peněz, že si mohli dovolit dvoutýdenní dovolené v ČSSR – ale doma si za ně nic nekoupili.
        Celou dovolenou tady trávili skupováním u nás běžných věcí, balili to do balíků a posílali poštou. Masové konzervy, Sunar, sušené mléko, droždí, mouku, punčochy, manšestráky, boty a vložky.
        Tehdy jsme je fakt litovali, když nám líčili, jak mají prázdný obchody.
        Ale na tu dovolenou přijeli nadstandardně, až luxusně vybaveným Fiatem 125p 1500.
        Nikdy předtím jsem neviděl Poláka na elektronech, s nastavitelným cyklovačem, osvětlením kufru i motorového prostoru, elektronickým bezkontaktním zapalováním, opěrkami hlavy na všech místech, centrálním zamykáním i s kufrem a modely s řazením na podlaze, ty se u nás teprve začaly prodávat a oni to měli v pětikvaltu. Luxusní kočár, nechali mě v tom svézt.
        Takhle vybavený Polák v 1.5 by u nás přišel tak na 100k.

        1. Tak to souhlasí s tou anekdotou, co si pamatuju.
         Potkají se dva psi v Těšíně na mostě přes Olši/Olzu.
         Kam jdeš?
         Nažrat se. A co ty?
         Jdu si zaštěkat.

  2. Re: DD

   Ještě k Teličkovi
   Telička by úspěšný na 100 %, protože v podstatě všechno, co po něm chtěli v Bruslogradu, dobrovolně a bez keců odkýval, takže nám plebejcům „pan profesóóór“ neustále povídal, jak vítězíme nad ostatními zotročenými státy v počtu uzavřených kapitol.

   Když Telička věděl hovno o zemědělství, měl to říci nahlas a měl hodit ručník do ringu s tím, že neví, vo co gou.

   1. Targusi, on byl vyjednávač za ČR – pro všechno, nelze mu vyčítat, že nevyjednal něco, co neměl vyjednat. Byl pro tuhle úlohu vybrán, protože nejlépe znal Eu prostředí a tam zaběhnuté mechanismy. Ta volba jeho osoby byla celkem logická.
    Ovšem otázka zní, zda mluví pravdu – proto by to chtělo diskuzi … veřejnou.

    1. Re: DD

     Já vám opakuju, že to, co tu vypouštíte, jsou hovna.
     Samozřejmě nikoli vaše, nýbrž soudruhů, kteří chtějí přikrýt NEčinnost teličky a celého jeho ansámblu. Vy je pouze opakujete.
     Samozřejmě, že Tel. tam NEBYL sám, nýbrž měl k ruce celé družstv – po novu – celý tým poradců, expertů a odborníků na kdejaké hovno.
     Kdybyste měl pravdu vy, neválcovali by nás (a Slováky) Poláci a Maďaři v zemědělské výrobě, a to nemluvím o podvraťácích z Francie a Holandska, či rovnou z Německa.

     1. Co si pamatuji, tak Telička, měl za úkol lobovat za český průmysl, zemědělství bylo obětováno (prý 2-3% zaměstnanců a pod 1% HDP) jako nepodstatné. Něco ve stylu „Dovezeme si, když to jiní dotují“ (Klaus?)

      1. Re: Eta

       Tak to pamatujete blbě. Pan profesóóór tuto mantru používal nejen pro zemědělství.
       Jádro problému spočívalo ve výši dotací z Bruslogradu.
       Výše dotací se měla srovnat do snad 20 let a samozřejmě se tak nestalo. Kromě toho se vyjednávala výše povolených dotací z rozpočtu ČR, kdež nám byla povolena jistá svoboda, ovšem to bychom na ni museli jaksi míti. Místo škváry pro sedláky máme obří dluhy a tak je to jedině správně.
       Nu a Pšonci si vyřvali řadu dalších výjimek, jako je sociální a zdravotní pojištění, možnosti dosti extrémních dotací exportovaných potravin, nezdaněná nafta, atd., atd…

  3. Jsem pro export LGBTQ „odborníků“; Gregorová, Farský, mladá Jourová, Řeporyjské prase, stará Jourová, Lipánek, Ropušan, Dredař a podobný aspenistický a jiný serešovský ksindl.

 17. Díky Vidláku. Tak jsem si v pozdním odpoledni konečně poslechl trochu zmatený projev Trumpa po vítězství v primárkách ve státě Iowa (jak mluví bez čtecího zařízení, hned je to vidět…). Zaujala mě jedna krátká pasáž, hodně vypovídající o volbách v USA. Zažil jsem je tam osobně dvakrát, a vždy poté jsem svým kamarádům v Praze říkal, že kdyby se takhle volilo v Praze, tak už tady dávno máme vojska spřátelených armád, aby nás zachránily. Nejkrásnější bylo, jak kolega, takto až do nedávna význačný člen pražské právnické obce, který mne vždy obvinil jak si vymýšlím, se účastnil jako „mezinárodní pozorovatel“ voleb v jednom velmi vesnickém státu USA (maskýrovka, protože USA nedovolují mezinárodní pozorovatele u voleb, ale o to více je podporují jinde). Tak tam prostě v jednom „bramborovém státě“ zjistil, co já už dávno věděl. Že stačilo přijít v malém městě, říci své jméno, dostal lístek a už šel ke sčítacímu stroji…… Nu byl by to dlouhý popis toho, jak se volí v USA (často bez prokázání dokladu, dopředu i poté atd….) To ale všichni ví. Ale žádné volby tam nikdy nebyly falšovány, a dovoz statisíců obálek ke sčítání o volební noci s jedním jménem, zachycené kamerou – to byl odporný výmysl, a demokracii si tady rozvracet nedáme. A zaplať pánbůh, že existovaly v některých státech soudy, které rozhodly, že je možné počítat i hlasy, které došly až za týden.. (jak to bude u nás, a bude platit hlas v obálce, které bude mít české poštovní razítko?¨)
  Proč to píši….. Vím Vidláku, že Váš web čtou mnozí. I politici. No a protože řada z nich neumí anglicky ( i když i to je možná jen pomluva), dovoluji si tady popsat, co říká Donald Trump o amerických volbách v budoucnosti v čase, kdy se u nás diskutuje tzv. korespondenční volbě.
  Ten chlap bídná říká něco v tomto smyslu: “ A vrátíme se k volebnímu zákonu. A zavedeme volby pomocí papírového hlasovacího lístku, který se bude házet do urny. A zavedeme volby jenom v jeden den po celé zemi, a ne aby trvaly šedesát dva dnů……
  Tak tohle říkal Donald Trump ve státě Iowa. Každý si to může na YouTube najít. Pokud tohle opravdu plánují, pak je to něco, čím bychom se měli, jako správní soudruzi, kteří následují svého amerického bratra, řídit.
  Kdo to poví Pekarové?

  Váš IK

  1. Re: IK

   A víte vo tom, že jste zcela nevhodnej ÝÝÝ KÁÁčko, že jo?

   Nevěřím, že by něco takového, jako papírový hlas do urny mohl Eméééryce jen tak projít! My si totiž demokracii rozvracet nedáme!

 18. Má to něco do sebe.
  Ale při druhém pohledu bych se divil, kdyby Mordor nebo rejžáci neměli nějaké ty bývalé západní kolonie (nebo alespoň některé z nich) „ošéfované“.
  A Argentina dluží SSA MMF dost zelených papírků. Tedy kromě toho, že dluží, kam se podívá a je prakticky v permanentní platební neschopnosti.
  Ona sice dluží i 10 giga i rejžákům, ale větší pes víc souloží větí dluh trumfuje ty ostatní.

 19. Zdravím Vydláku,

  ju, na tom něco bude. Dospěl jsem k přesvědčení, že nás naši vnuci budou nenáviděl stejně jako generace „husákových“ dětí nenávididí svoje prarodiče, že se nechali oblbnout komunisty.

  To vše je jenom proto, že se nedokážeme vypořádat (myslím tím exemplárně potrestat) s největšíma „sviňárnama“ v historii. Nikdo nebyl potrestán za dobu komunistické vlády před „sametem“. Nikdo nebude potrestán za „covid“, protože už to není aktuální (tvoje vyjádření, že ano).

  A tak si tu žijeme. Pak se divíme, co všechno si na nás „plebejce“ v budoucnu ještě vymyslí.🤔🤷🏻‍♂️

  1. Re: GB

   Hmm, já svým prarodičům spíše spílám proto, že to tu tenkrát nevyčistili mnohem a mnohem důkladněji.
   A zároveň děkuji všem starším, než jsem já, za to, co všechno tady – v Čechistánu – stihli postavit.
   Pětatřicet let po hadráku – a furt je co krást!
   Kdo z vás to má?

   Dnes ten spolek kreténů a dementů není schopen za 9 let opravit D1 alespoň do stavu, jaký byl po jejím otevření. A veškerá modernizace spočívá v přemalování pruhů ve stoupáních.

   1. jj. Dálnici ani postavit neumějí. Natož pak opravit. Zdravíme svobodnou nezávislou statkářku Havránkovou.

    1. Bez jakéhokoli komentu. Bába, která se o vidle umí možná tak akorát opírat, sejme ministerstvo dopravy, potažmo celou státní správu, potažmo celý čechistánský parlament.
     To už snad ani není přehlídka mamlasů, to bych urazil všecky mamlasy…

      1. Zda ho někdo budoval…1998 když to Miloš přebírá tak Úřad pro kontrolu kampeliček měl dva počítače a tři lidi

       1. Re: Hyper…

        Miloš měl zavřít jak kampeličky, tak i ty tři ouřady se dvěma kompy.
        K čemu jim ty kompy byly, když neměli data? Aby mohli dělat turnaj v Piškvorkách?

        A propos – všichni dobře věděli, že kampeličky byla jedna velká Černá díra, předem určená k vyčištění vkladních knížek pitomců, kteří naletěli na pohádky o vysokých úrocích.

         1. Re: Tymákovan

          Můj první životní poznatek:
          každý, kdo ti tvrdí, že to s tebou myslí dobře, tě chce ojebat.

          Tohle jsem věděl už v mateřské školce.

          1. Já vím, ale spousta lidí tehdy tuto zkušenost neměla, to byla úplně jiná společnost co se mezilidských vztahů týče.

          2. Re: Tymákovan

           Tak se ti pičusi měli na pár let nastěhovat na Slezskou někam ke kofolám. Anebo do Gorolistánu a hlásit se k Čechům. Tady by dostali takovou čočku, že by při pozdravu „dzień dobry“ okamžitě roztahovali deštník.

    2. Jestli to nebude tím, že ji tenkrát nabídli ohlodanou kost.
     A když nepřijala, odmítli s ní jednat a řekli, že ji vyvlastní…
     Pozemky, které ji mohli dát výměnou rozfrcali v privatizacích…
     Prostě klasické ODS a spol…

  2. A co takto sa zamysliet, ako sa to stalo, ze vyhrali komunisti? PRECO si tenkrat ludia komunistov ZVOLILI? Preco nechceli ostat sluzit tym s modrou krvou, ako na zapade? CIM komunisti dokazali oslovit ludi, ze ich videli ako najlepsiu variantu?

   A PRECO, ked na zapade rozpravam, co bolo u nas bezne pre ‚obycajneho‘ cloveka, tak zapadniari VALIA OCI A NEMOZU UVERIT?

   1. Počítám že tenkrát znamená 1946…inu… byl tam Mnichov a byla tam válka a Byly tam také kšeftíky… rozdávání sudetských domků

    1. Re: Hyper…

     Zapomněl jste na „národní správce“, nebo jak se jim říkalo. To taky nebyl špatný byznys. Takových u nás bylo…

   2. Lidi tenkrát hledali menší zlo, tak jako my dnes.
    Našli ho.
    Komunisti prostě zbyli, tak jako dnes Babiš…

   3. Mozna ze stejneho duvodu, z jakeho zvolili komunistu PePu107:
    Stari politici uz je omrzeli a chteli nekoho noveho, slusneho.

    1. Re: stridor

     V takovém případě si český národ nezaslouží budoucnost. vybrat si do svého čela zku**ysyna, který porušil své chlapské slovo – vojenskou přísahu – a který chrápe – pardon – sdílí domácnost s bývalým politrukem, může udělat jenom člověk nesvéprávný.

     Btw. pokud nevíte, co je politruk, račte si to nastudovat.

     https://cs.wikipedia.org/wiki/Politick%C3%BD_komisa%C5%99

  3. Jiříček

   Pokud někteří z generace „husákových“ dětí nenávididí svoje prarodiče, že se nechali oblbnout komunisty, tak jsou to idioti oblbnutí košer propagandou.

   Komunismus, fašismus i libtardismus s krimigrací a covidismem pochází od žida.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *