20 července, 2024

Zatímco jsme volili

Evropští papaláši se pár dní báli o svoje pašalíky, protože volby jim nevěštily nic dobrého, pár dní přemýšleli, co to pro ně znamená a pak zavládlo ulehčení. Vítězná ofenzíva liberalismu se sice zadrhla, ti největší inkvizitoři se už do svých kanceláří nevrátí (že, Kolajo?), ale stále jich je ještě hodně. Je to trochu jak v bitvě u Moskvy. Doposud vítězné voje byly vrženy o nějakých sto kilometrů zpět. Propaganda do bez problémů zdůvodní jako náhodu zapříčiněnou mrazem, ale teď prostě nezbývá, než vykopat zákopy a pokusit se v nich udržet.

Evropští političtí generálové už vědí, že nemají sílu na útok v celé šířce fronty a tak naplánují další ofenzívu v jednom směru. Bude to grýndýl? Nebo to bude válka na Ukrajině? Nebo tlak na Čínu? Ne všechno dohromady už nejsou síly. Pochopili to i v generálním štábu? Uvidíme.

Operace Uran bude až za rok. Při našich parlamentních volbách. Do té doby musíme sbírat síly, získávat zkušenosti a nedopustit stejné debakly jako doteď. Naši generálové počátku války už povětšinou skončili „obklíčeni v kotlích,“ Ještě budeme chvíli couvat, ale liberálové už teď píší ve svém stranickém tisku o tom, jak odpor nepřítele zesílil, je mnohem poučenější a stále narůstá. Ale stále to ještě nepochopili, protože mluví o naší neschopnosti a hlouposti. Teď začnou zažívat Mansteinův paradox na vlastní kůži.

Zatímco jsme v posledních dnech vedli tyto boje, ruské válečné lodě přijely do Havany a jistá ruská ponorka zmizela Američanům z hledáčku. Prostě se ztratila, netušili kde je a kam se vydala. Pak se vynořila pár set kilometrů od amerického pobřeží… Pochopili Američané vzkaz? Nevím. Ale každopádně jsme se poprvé na plnou hubu dozvěděli, proč se vede válka na Ukrajině a proč Ukrajina prostě nemohla zůstat neutrální mezi NATO a Ruskem.

Jsou tam totiž suroviny za jedenáct bilionů dolarů. Řekl to americký senátor Lindsey Graham. To je ten, který se na hentu Ukrajinu jel nedávno podívat a nechápal, proč ještě není mobilizační věk snížen na osmnáct let, případně na sedmnáct. Takový utřinos také unese kvér a může se nechat zabít za svobodu a demokracii někde pod Bachmutem. Uznejte, že se mnohem lépe těží na liduprázdném území. Když tam někdo bydlí, tak mu zpravidla vadí, že mu kvůli dolu berete dům. Když budou všichni mrtví, bude se těžit jedna radost. Stačí jen vyhrát tuhle válku.

Putin zase nedávno „propálil“ údaje o ruských ztrátách. Řekl že Ukrajinci přicházejí o padesát tisíc lidí měsíčně a poměr ztrát je pět ku jedné ve prospěch Ruska. Vyvolal tím zděšení u ruských vojenských blogerů, kteří tento údaj začali různě bagatelizovat a zakrývat, ale já osobně si myslím, že je docela reálný. Putin prostě vyměňuje jednoho Rusa za pět Ukrajinců. Zajímavé bylo, že ani západní zdroje tento údaj nijak extra nezpochybnily. Kecy o tom, jak mají Rusové strašlivé ztráty a postupují přes mrtvoly svých kamarádů, jsou jen ukrajinská propaganda, které už nevěří ani Ukrajinci. Jejich vojenské hřbitovy jsou prostě už příliš velké a obrázky z násilné mobilizace jsou příliš časté.

Mimochodem… všimli jste si, jak i u nás ukrajinští muži zmizeli z ulic? Šíří se mezi nimi šeptanda, že pokud je zadrží policie kvůli nějakému přestupku nebo trestnému činu, tak jsou promtně odlifrováni na Ukrajinu a posláni do masomlýnku. Ale jistě všem Ukrajincům udělalo radost prohlášení naší Uršulky, že Ukrajina splnila všechny podmínky, aby s ní mohly být zahájeny přístupové rozhovory k Evropské unii.

Firma Rheinmetal slavnostně otevřela závod na opravu těžké techniky na Ukrajině. Samozřejmě nevytrubovali, kde ten závod je. Ale ve stejný den večer přiletěla nějaká ruská raketa do Kyjeva a i když ji ukrajinská protivzdušná obrana samozřejmě sestřelila, v Kyjevě hoří nějaké budovy a ne a ne zhasnout. Člověk se nemůže ubránit dojmu, že to byl právě tento závod. Odpovídalo by to ruskému černému humoru. Necháme je to dodělat, naplnit vybavením a teprve pak to zničíme.

Ládik Větvička hlásí, že letenky do Uzbekistánu, Gruzie a dalších tamních destinací neuvěřitelně zlevnily. To znamená, že se tam nikomu moc nechce, jen bláznivým turistům. Všichni, kdo tam létali kvůli práci a za obchodem, toho nechali. Asi vědí něco, co my ještě nevíme. Nechci být škarohlíd, ale slušně se to mele v Arménii, která možná ani nebude potřebovat válku, protože si zařídí občanskou válku. Ta je mnohem lepší a mnohem víc toho zničí. A nebo zvládnou obojí zaráz. Tamní premiér Pašinjan chce vystoupit z obranných dohod s Ruskem a hlásí, že už brzy bude Arménie v NATO, což se určitě bude ohromně líbit Íránu, který nad zbytky arménského území zatím drží ochrannou ruku a tlačí na Azerbajdžán, ať si nechá zajít chuť.

Gruzínci si prohlasovali svou verzi zákona FARA o zahraničních agentech. Zatím se to obešlo bez Majdanu a krveprolití, což je vlastně skoro nečekané. Gruzínská vláda zároveň oznámila, že pracuje na obnovení diplomatickcých vztahů s Moskvou.

Izraelci dálo dobývají pásmo Gazy a pořád s tím nejsou hotoví. Zároveň jsou docela slušné ohňostroje nad jižním Libanonem, kde operuje hnutí Hizballáh Podle nepodložených zpráv Hizballáh v uplynulých dnech přehltil izraelský protiraketový systém Iron drome a nadělal Izraelcům i nějaké škody. Jestli Rusové dodají nějaké ty rakety třetím zemím, aby útočily na Západ, tak to bude vypadat nějak takhle.

A na závěr, abychom názorně viděli, jak my tady v Evropě děláme všechno dobře, objevila se informace, že pokud Evropa uvalí cla na čínská auta, Čína zakáže import evropských zemědělských produktů a potravin… Hádejte, koho to víc poškodí…

A abychom to ukončili opravdu stylově, Michal Šmarda ze SOC-DEM se poučil z porážky v eurovolbách a navrhuje, aby jeho strana byla nejprogresívnější sociální demokracií ze všech. Prý je třeba nespoléhat na staré zkušené tváře a je zapotřebí mít blízko k lidem. Což zařídí tak, že udělá online konferenci… Já ho vlastně chápu. On mezi lidi nemůže, protože by zjistil, že nikoho nezajímá, ale fakt nechápu, proč tam s ním ještě sedí Zaorálek a Maláčová. S každým dalším dnem, co se Šmardou zůstávají, na nich ulpívá jeho morový puch povýšeného neschopného hlupáka, který na co sáhl, to zkurvil. Pardon za silný výraz, ale pro něj prostě lepší nemám. Není u nás horšího předsedy, není u nás horšího politika. Maláčovou a Zaorálka by stálo za to zachránit, ale Šmardu prosím ponechte na potápějící se lodi.

Mimochodem, víte jak se řekne Michal Šmarda holandsky? Zhouven dohouven.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

151 thoughts on “Zatímco jsme volili

   1. Zajímalo by mne i pozadí toho odebrání dětí.
    Každopádně pokud jsou pojištěni, tak peníze dostanou, může jim pomoci půjčkou z peněz ministerstva. A citově vydírat, že přišli o fotografie, to je fakt dno.

 1. Seznam se zřejmě díky ekonomickým problémům přeorientovává na humoristický časopis. Stačí některé titulky :

  Beze mne by STAN byl na hraně zvolení, nechápe kritiku Nerudová

  To jí tam mají ani ne deset dní, zdali Blbuše ví, že z hnutí Dozimetr se často odchází sebevraždou. Nejít o ni, doporučil bych zamyalet se, než zase něco plácne.

  1. Já bych navrhoval ty její výroky sbírat, archivovat, a jednou vydat knižně. Může to být trhák!

   Na Slovensku si z takových absurdních blábolů (především) místních politiků dělají švandu do té míry,
   že na rádiu Infovojna pořádají každý týden posluchačskou soutěž TOP5 o ceny. Každý všední den s výjimkou čtvrtka, hned na začátku relace po aktuálkách. Posluchači hlasují prostřednictvím e-mailu o „nejhodnotnější“ výrok a v úterý je pak vyhlášení vítězné hlášky a vylosování výherce. Plus představení nové pětice žvástů.

   Stálo by za to něco podobného uspořádat i v Česku. Věřím, že výroky od Danuše by často vyhrávaly.
   😀

   1. Si sice děláte prdel, ale já už hafo let shromažďuji zajímavé a ujeté komentáře z CSFD a rád si v nich občas počtu.

  2. Jen houšť, jen více prostoru, pozornosti médií, více rozhovorů, více tiskovek – to by v tom byl čert, aby Danuše nespáchala on line, v přímém přenosu, nic nechápajíce, politicko-mentální a osobnostní sepuku, a vezme sebou ty co ji nominovali. „Jsem zděšen“ z míry a koncentrace blbosti plus stupidity, jež ta figura předvádí. I když si iluze o „kvalitě, možnostech a schopnostech“ mnohých nositelů titulů , včetně těch z Alma mater, nedělám, ale blbuše je skutečně extrém …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *