20 července, 2024

Ukrajinská šachová partie

Pokusím se dát svůj názor na situaci, která se odehrává na Ukrajině tak, aby to bylo srozumitelné mé oblíbené dvojici „Vlastě prodavačce a Frantovi soustružníkovi“, kteří se o dění moc nezajímají. Vycházím ale z předpokladu, že je už dostatečně všeobecně známý fakt, že nejde o tahanici mezi Ruskem a Ukrajinou, ale Ruskem a KoZa, alias „Kolektivním Západem“.

O Putinovi se říká, že je vždy několik tahů před soupeřem, ale v případě Ukrajiny bych souhlasil s názorem, že je nikoliv o několik tahů před anglosasy, ale o několik partií před nimi … zkrátka, oni nestačí dohrávat běžící hru a Putin jim už chystá další partie.

Napřed jedna historií prověřená pravda:

Hru nemusí vždy zákonitě vyhrát ten lepší. Větší šanci na vítězství má ta strana, která je schopna v průběhu hry změnit pravidla.

Opakování je matka moudrosti – je to v nich jak v koze

Už jsem to tady jednou rozebíral, tak jen malé připomenutí, protože je zde aspekt, který v podstatě vykresluje „vo co gou“.

Společenství lidí se utváří na základě nějakých společných myšlenek, činů atd., které se následně promítají mj. i do umělecké tvorby. A tak je možno s jistým nadhledem konstatovat, že takové „westernovky“ odhalují co mají anglosasové společného. Úmyslně píši malé “a“, protože povětšinou nemám na mysli Anglosasy jakožto národní označení, ale skupinu napříč národy, které se hlásí k tomu, co mají anglosasové společného.

Westernovky – o co v nich vlastně jde

Pro hodně diváků to byl velmi oblíbený žánr, což jenom dosvědčuje, že anglosaské myšlení a způsob života jsou celkem „chytlavé“. Vše se v nich točí kolem způsobu, jak bez nákladů~námahy zbohatnout … tuhle přepadnout dostavník nebo vyloupit banku, počkat až hledač zlata najde svou zlatou žílu a pak ho zavraždit a obsadit jeho claim, ukrást dobytek, přijít rychle a bezpracně k penězům v kasinu nebo v kartách, uzavírat smlouvu s „méněcennými indiány“ a pak ji klidně porušit, protože jsou prostě něco méně atd. Tohle je prostě v nich jak v koze. V případě anglosasů to jsou v podstatě takové jejich konstanty chování, na které se lze spolehnout a počítat s nimi.

Ostatně nemusíme chodit ani moc daleko do historie – viz. „Mnichovská zrada“, což nebylo nic jiného než porušení uzavřených smluv, dále veřejný slib o neposunutí NATO ani o píď na východ nebo Minské dohody, kde zcela nepokrytě přiznali, že důvodem bylo oklamat Putina a získat čas pro své přípravy proti RF. Těch případů by se našlo nepoměrně více, ale podstatné je, že tohle je „modus operandi“ anglosasů a je vyjádřen právě v těch westernovkách.

Převrácený stůl.

To co se děje na Ukrajině je něco, co se odehrává v podstatě v každé pořádné westernovce, ale málo lidí si to dá do souvislosti.

Napřed otázka, – co se děje, když „ten správný hráč“ prohrává? … správně, převrátí hrací stůl!. A je třeba si vysvětlit, proč to dělá. Asi budete souhlasit, že když se hrají třeba karty, tak se hráči soustředí na průběh hry a mají snahu sledovat a pamatovat si, jaká karta už šla, kdo jak hraje a na základě toho odhadovat, jaké karty má v ruce atd. Zkrátka prioritou je pro hráče u stolu hra, její průběh a peníze mívá zpravidla volně na stole trošku bokem.

Pokud dojde ale k převrácení stolu, mění se pro hráče priority, tedy mění se pravidla uprostřed hry.

Najednou už není důležité jaké karty má kdo v ruce, ale prioritou se stává zachránit své peníze rozkutálené po podlaze. Je jasné, že hra skončila, dosavadní hráčské znalosti a pozorování se stávají neužitečnými a nastává naprosto jiná, nová situace … s jinými prioritami.

Efektivní obrana

Položme si otázku, co dělat, pokud víme, že prohrávající chce změnit priority hry, tedy chce „převrátit stůl“. V tomto případě je správnou strategií držet stůl, nepřipustit jeho převrácení a trpělivě počkat, až prohrávající hráč bude muset sám uznat, že je v koncích a prohrál – povětšinou se čeká až hráči dojdou peníze. Mezitím ale všichni vidí, že hráč prohrává, že mu peníze docházejí, že se blíží okamžik jeho totální porážky, která bude neoddiskutovatelná … zkrátka všem je čím dál zřejmější neodvratný konec hráče, pokud nenastane „zázrak“ nebo jiná nepředvídatelná skutečnost. Tohle je ve zkratce důvod, proč prohrávající převrací stůl – nechce uznat prohru a potřebuje změnit priority hry, protože pokud se nic nestane všichni uvidí, že je s ním konec.

Hegemon je plajte

Dolarové Ponziho schéma, alias hra „letadlo“ se blíží ke svému finále a anglosasové jsou v situaci, kdy urgentně potřebují změnit priority tak, aby jejich hrozící bankrot měl nižší důležitost než nově navozená situace. Současně ale nemohou jen tak očividně bez důvodu zahájit velkou válku, akceptovatelná by, z jejich pohledu, mohla být „tvrdá reakce“ na nevyprovokovanou agresi. A všichni vidí, že se snaží seč mohou, aby Putina vyprovokovali k něčemu, na co by pak přišla „spravedlivá odpověď“. Putin taky není zrovna v jednoduché pozici, protože nesmí před svým lidem vypadat jako slabý vůdce – proto se vyhlašují všechny ty „červené čáry“, které anglosasové jednu za druhou překračují v naději, že provokace padne na úrodnou půdu. Ovšem je to jak v té karetní hře u stolu – Putin stůl zatím drží a pomalu, ale jistě, se dostavují výsledky, kdy všichni vidí a hlavně si uvědomují zoufalé chování prohrávajícího, který je před bankrotem. K tomu „převrácení stolu“dojde, ale tipnul bych si, že v nejméně očekávatelný okamžik pro anglosasy …

Anglosasům nezbývá nic jiného než zvyšovat sázky, tedy zvyšovat provokace a eskalaci celkově. Jde jim doslova a do písmene o vše. Tato kobyla bude ještě chvíli kopat, ale konec je již neodvratný a docela blízko. Zoufalost podtrhuje i fakt, že málokdo je ochoten za ně bojovat – neznám nikoho, kdo by chtěl položit život za rychlejší zákaz automobilů, za větší okradení důchodců za další snižování životní úrovně ve prospěch pár nenasytných oligarchů typu Bakaly nebo Křetinského atd. A situace se i v tomto směru pro elity zhoršuje, proto je tlačí čas na provedení změny priorit. Za rok budou mít ještě méně podporovatelů a více nasraných nepřátel mezi vlastním obyvatelstvem … a nemůžete bojovat na frontě s nepřítelem a doma v zázemí s vlastními občany. Blížíme se ke konci hry čím dál rychleji – naposledy Saúdové neobnovili smlouvu s USA o výhradním prodeji ropy za USD což je konec éry petrodolaru, Moskevská burza přestala obchodovat v USD a € , Francie přestala drancovat Afriku a nakupuje uran již ne za padesátinu tržní ceny, ale 50x dráž a spousta další drobností dokládá zrychlující se a neodvratný pád hegemona vč. jeho satelitů, které strhne s sebou.

Situace dokládá, že anglosasové velmi urgentně potřebují změnit priority, aby jejich zoufalá situace byla méně důležitá než nově nastolené podmínky – a tohle perfektně splňuje větší válečný konflikt. Kdysi jsem tady napsal, že nevím, jak to navlečou, ale logika mi říká, že se o něco pokusí … a myslím si to stále. Domnívám se, že k eskalaci dojde do prezidentských voleb v USA, pak už budou mít jiné starosti, protože si např. nedovedu představit situaci, kdy jedna ze stran v USA uzná volební porážku. Ostatně i srbský prezident Vučič měl teď rozhovor, kde zmínit termín 3-4 měsíce do většího konfliktu. Jako poslední střípek do mozaiky chciválků je rozhodnutí NATO vyloučit Maďarsko z příjemců důležitých zpráv z důvodu, že by se obsah dostal na stůl známému chcimírovi Orbánovi …

162 thoughts on “Ukrajinská šachová partie

 1. Článek výborný, zejména ta analogie s westerny. Čtenář si domyslí, jaký scénář mají ruské a sovětské klasické filmy.

  Nicméně. Na stole se hraje hra typu Monopoly. Rovněž vynález KoZa. Hráčů u stolu je více, tři z nich drží vedení. Ale ještě je tu bankéř..

  Dokud Rusko neznárodní ruskou národní rotšildovu banku, nedá se mluvit o skutečné válce. Že by toto byla ta neočekávaná další partie, kterou Putin chystá? To by byla skutečně dějinná událost.

  1. To by byl úder na komoru. Konec tanečky. Protože o peníze tu jde.
   Jak to ti Ročildové dokázali, řídí skoro celý svět. Vyvolení jsou na vrcholu pyramidy moci. Vládnou skoro všem.

 2. Divoký Západ nebyl střed civilizace, ale její periférie na pokraji divočiny. Proto tam nebyly zákony a bylo možné převracet stoly. Saloony se tomu rychle přizpůsobily, odebíraly se zbraně, na balkónech byli střelci. Soudce s šerifem posílali na šibenici koho chytli, v kraji se objevovaly letáky MOST WANTED a lovci odměn se chytáním darbáků slušně uživili.

  Dneska se stoly převracejí tak, že uděláte převrat v Nigeru, najednou kontrolujete jejich uranové doly a pro Francii zdraží uran 50x.
  Vezmete Saudskou Arábii do BRICS a ona USA vypoví smlouvu o petrodolaru.
  Moscow Exchenge přestane přijímat vypořádání v dolarech, eurech a hongkongských dolarech.
  Vaše ponorka se objeví na Kubě a připomene kubánskou krizi neverbálně.

  No a nikdo nemůže udělat Putinovi to co Kadáfímu a Sadamovi, protože s ním válčí i tak už dva roky.

  Když stáli anglosasové proti Římu, tak byli za divochy oni.

  1. Drobná oprava, Saúdi smlouvu nevypověděli, prostě vypršela její platnost. Byla na 5O let a skončila 9.6.2024. Saúdi ji jen neprodloužili.

   1. Zatím to žádné oficiální MSM médium ani nepotvrdilo, ani nevyvrátilo.
    I Saúdi drží bobříka mlčení, jen se někde nechali slyšel (volně parafrázuji), že jsou otevřeni jakýmkoliv obhodům a platbám.

  2. Další drobná oprava. Moskevská burza se aktuálně stala terčem nejnovějšího balíčku západních sankcí. Nezaměňoval bych následky s příčinami.

  3. „uděláte převrat v Nigeru“ – to je zajímavé, když se zabrání rozkrádat zemi je to převrat, ale Majdan byl demokratická revoluce, že ?

   Burza si nesmí stanovovat svá pravidla ?

   Nějaký problém když loď dojede na návštěvu do přístavu kde je vítaná ?

   Máte zajímavé pojetí rovnosti a demokracie.

  4. Vždyť jde – vzhledem k anglosaským způsobům používaným desítky, v případě Britů celá staletí, zatím pouze o zcela nevinné hrátky. Až budou hořet jejich města, až budou ve velkém umírat děti, novorozenci i obyvatelstvo v důsledku sankcí na farmaka, popřípadě díky „demokratizačním“ útokům na konvoje, infrastrukturu, likvidaci oponentů, až budou vojensky rozvráceni i jejich sympatizanti, až budou pod tunami sankcí na cokoliv, až budou nerosty , jejich těžbu i zpracování nuceni darovat protektorovi, až budou platit velkou cast z hdp na konto protektora, až budou nuceni zaměstnávat kvuli plnění tech závazků i deti zadarmo či otřesnou almužnu, až budou muset poslechnout na lusknutí prsty, až budou povinni platit palmare vyvoleným firmám i státům, až si ani jejich starostové nedovolí pojmenovat ulici či postavit sochu bez povolení diplomatické úřadovny protektora, až media budou poslušně zpívat unisono dle not z jistých zastupitelství, až budou kandidáti a vítězové tzv.voleb schvalováni a vybírání tamtéž, až se budou muset podílet na umoření dluhů, ztrát a rekonstrukvi protektorem určených zemí z vlastních zdrojů, atd., teprve tehdy se možná dá s jistou nadsázkou hovořit o ovlivňování, nedej bože odplatě – to by KoZa , a hlavně kovbojové měli při dodržení parity v počtu obětí vylidněná města, a nejspíše nejen ta …

 3. Pan Dvorak dostal na kaficko za dalsi nadymaci dezinficko ? Nasla by se odpoved na mou otazku o Majdanu 3 a Ukrajinske ustave prosim ?

  1. 🤣 🤣 🤣 🤣 🤣

   To je taková legrace, když se trapná nula jako vy snaží urážet někoho uznávaného. Závist je strašné sviňa, co ?

  1. Beloruska media referuji o ucasti beloruskeho letectva na jadernem cviceni, povsimnete si prosim rozostreni pod obema kridly. To jsou palivove nadrze… muhehehehe
   https://x.com/Maks_NAFO_FELLA/status/1787884335040790530

   Ono to s temi meeeedii nebude slavne ani tam.

   A co se tyce te kubanske epizody, doporucuji se oprostit od toho jak moc to asi americanum vadi nebo nevadi a co tim rusko rika a nerika. Zkusme si predstavit, ze na zaklade rozhodnuti VVPutina zde ponorka ze ktere jedine maji americane respekt, tridy Yasen-M (i kdyz se da predpokladat ze pri konfliktu Rusko – NATO tahle kraska neprezije vic nez 24 hodin), tak vypluje americanum pekne na dvorecek. Budme si jisti ze za ni pluje nejedna ponorka a nad ni leti nejedno letadlo a ze to k ni maji pekne blizko a hodne dobre si zmeri vsechny emise, elektromagneticke i hlukove, vsechny vsecicky co pujdou aby az to bude potreba, tuhle ponorku pekne vykostili. Za me zbytecna paradicka a odkryvacka karet, pokud vlastne vubec o ni neco jeste Amici nevi. No hloupe politicke gesticko, jen ukazujici jak si Putin vazi svych a svych eventuelnich poddanych. Uplne stejne, ne-li hur nez na tom „prohnilem zapade“.

   1. Škoda že nesloužíš v ruském genštábu. Tohle všechno si oni určitě neuvědomují.
    Holt, mužíci v laptich ze zemljanek.

   2. Jste úplně vedle, vy „gestíčko“, a evidentně vám vůbec nedochází, o co skutečně jde. Podobnou věc si nikdo takto otevřeně vůči USA nedovolil od konce druhé světové války. Kubánskou krizi nelze počítat, tam se to celé dělalo potají. Ale tohle je jasný signál do světa, hele, to mají být ta všemocná USA s jejich neporazitelnou armádou a ekonomikou, která svou vojenskou sílu demonstrují desetiletí před celým světem. No a my jim tu úplně v klidu na jejich zadní dvorek posíláme své vojenské lodě a atomové ponorky. Strýčkovi Samovi evidentně docházejí síly.

   3. To je něco jako když se „státníci“ bojí na návštěvě i zajít na cizí záchod a zanechat tam stopu. Jen nevím jak se ta stopa chytá a odlišuje od ostatních a nevím, co když se naráz půjde povinně „uvolnit“ celá delegace?
    Podobné je to s tím doprovodem jak píšete. Myslíte, že se na to nemyslí již při konstrukci těch vrcholných technických prostředků?

    1. Dobre, tak zas presne to co jsem psal ze by bylo dobre si domyslet.
     Z toho pohledu se jedna o pravidelny vylet, urcite se to da dohledat, ktere lode tam pluly vloni.

     1. Je docela drzost se navážet v barvách kovbojů do RF kvůli této akci, když ta smečka hyen s hvězdami a pruhy den co den aktivně figuruje co by původce zabíjení ruských vojáků i civilistů, včetně útoků na voj.cíle v hloubi RF ať už přímo technikou, tzv.poradci, kteří obsluhující jisté zbrojní systémy, nebo tzv.nepřímo díky sdílení satelitních a průzkumných dát z prostředků elektronického průzkumu.
      Je načase, aby ochutnali vlastní recepturu, vlastní medicínou, zmetci.
      Pochopitelně se vždy objeví další buď placený, nebo jinak zainteresovaných užitečný chytrák s „libtardí rádoby zasvěcenou“ rétorikou , nebo-li žvanil …
      Že by hybridní hrozby, elfové, neziskovky, biska, a spol.dostali nové noty, popřípadě pràskači odtamtud dostali něco navíc?

  1. Medvedev je pitbull, ale neskodny. Rusove vzdy vymezi cervene cary, ty nasledne Zapad pokazde prekroci a Rusove stejne nic neudelaji.

     1. Urcite, to je masakr, nepredstavitelny mlynek mnohonasobne prevysujici vsechny vlhke sny o genocide rusu ukrajinci pred rokem 2022.

      1. Nebolí z té libo masturbace ruka ? Pozor na kapely – neřeší, že dotyčný šíří tu zaručenou demokracii …

    1. ano, v pohádkách a v bibli tomu tak je

     v reálném světě různí havlo-veksláci si žijou do 100 a hovno se jim stalo

     1. Vážně? Například v padesátých letech s nimi u nás dost zametli podlahu. Jen ne zcela důsledně. To nicméně neznamená, že budoucnost nebude poučenější. Vidíte svět v příliš omezeném prizmatu.

 4. No tak, ale to není rozbor, to je perfektní sumarizace faktů či skutečností, které tu během doby byly připomenuty. Perfektně seskládaná historie. Díky Davide, nic jste nepřehlédl ani nevynechal. Ten kdo tu pravidelně čte a podle znalostí připomíná, to ví. Ale takhle seskládané…. uff za 1********

  Jen je asi opravdu to lidem co nejvíc připomínat, bo lidská paměť občas šmajdá

  1. Re: ema

   Kua, já chcu taky jedničku s hvězdičkou!
   Sice dělám úplné hovno, ale to mi neva!
   Já chci!!!
   (-:

 5. K Medvěděvovi.
  Jestliže v případě války je legitimním cílem suverén, který ji vede prostřednictvím armády jako nástroje své politiky, příkladmo panovník, diktátor, pak logicky, bez ohledu na kýmsi kdysi odhlasované a podepsané konvence, v „demokracii“ suverénem a legitimním cílem jsou občané. Kdo to popírá, současně popírá suverenitu občanů a demokracii.

 6. Souzním. To sedí jak zadel na hrnec. To samé o Anglosasech říká manželka. Jak přes kopírák. Bude potěšena. Je nás víc, kteří nezávisle mají stejný názor.

  1. Málo je známá esej „My – Anglosasové“, ve které se Twain čestně a upřímně snažil odpovědět na otázku, kdo jsou Anglosasové ve skutečnosti. Ve své tvorbě Mark Twain popisuje elitní banket, a situaci, které se stal osobním svědkem. V hale – jeho slovy – byla celá americká elita – bankéři, průmyslníci, finančníci, vojáci a další mocní lidé. Klub byl také nazýván velmi symbolicky – „Daleko na konci Země“. Zatímco Mark Twain chodil po sále a pozoroval všechny přítomné, na scénu přichází předsedající klubu, udeřil pěstí do stolu a vykřikl:
   „Jsme Anglosasové, a když Anglosas něco potřebuje, jde a vezme si to!“
   Vyhlášení, které tento večer zahájilo, vyvolalo v hale bouři potlesku a právě tento okamžik vzbudil v mysli Marka Twaina touhu objasnit tuto otázku. Spisovatel ve své eseji později napíše: „Na banketu bylo nejméně sedmdesát pět civilistů a dvacet pět důstojníků armády a námořnictva. Trvalo to nejméně dvě minuty, než vyčerpali svůj obdiv k tomuto prohlášení. Sám inspirující „prorok“, který ho vytrhl ze svého nitra, stál a zářil úsměvem. A já se na to díval a pomyslel si, vždyť jestli to co bylo řečeno, přeložíme do jednoduchého jazyka, pak se ukáže, že my Britové a Američané jsme zloději, lupiči a piráti, a ještě jsme na to pyšní.“ V následujících částech eseje si spisovatel stěžuje, že se neodvážil na sebe převzít oponentní funkci. Twain si pomyslel, že by byl v roli spravedlivého na této schůzce směšný.

 7. Tu teorii převrženého stolku razí Petr Drulák na situaci ve Francii, kdy Macron rozpustil parlament a vyhlásil předčasné volby. Zajímavě to Drulák vysvětluje u Tomáše Lukavce na jeho webu Zákony bohatství.
  Pane Dvořáku – děkuji za Vaše kvalitní články

 8. Dmitrij Medveděv:
  Prezident vystoupil na zasedání ministerstva zahraničí. Podle mého názoru bychom měli věnovat zvláštní pozornost tomu, co hlava státu ve svém projevu řekla nebo opatrně naznačila:

  Za prvé. Rusko opakovaně nabídlo Washingtonu, Evropě a NATO, aby ukrajinskou krizi potlačily v samém zárodku a zabránily rozsáhlé tragédii. Odpovědí byla pouze cynická manipulace a otevřené podvody. Poprvé se tak v této věci stalo v roce 2014. Tehdy slib zastavit řádění a provokace neonacistických sil v Kyjevě, který dal osobně americký prezident, vyvrcholil státním převratem. Jeho výsledkem bylo referendum o navrácení Krymu Rusku.

  Podruhé byl podvod oděn do minských dohod, které se proměnily v nechutnou falzifikaci uvařenou pouze za účelem vyzbrojení kyjevských orgánů. Její západní signatáři to přiznali.

  Potřetí se tak stalo po začátku konfliktu v podobě vynuceného zrušení smlouvy o neutralitě, kterou kyjevský režim parafoval v Istanbulu.

  Bylo to důsledkem bohorovného nátlaku některých amerických představitelů a britského podivína Johnsona, jakož i živočišné zbabělosti vládnoucí ukrajinské kliky, která se bála, že dostane nový Majdan.

  (Mimochodem, zahraničním lídrem, kterého zmínil Vladimir Putin a který navštívil Moskvu v březnu 2022, nebyl nikdo jiný než izraelský premiér Naftali Bennett, který po Moskvě odcestoval do Kyjeva a navrhl kompromisní mír s určením osudu tehdejších sporných území. Byl jednoduše poslán do pryč a označen za agenta Kremlu. Skuteční idioti, kteří nabídku možného míru za pro ně nejlepších podmínek odmítli).

  Za druhé. Nyní je situace zcela jiná. Všechna nová území se ústavně stala součástí Ruska. A to navždy. Jsou další jednání možná? Ano, jsou možná. To dnes řekla hlava našeho státu, když formulovala novou představu o ukončení konfliktu, ale pouze s ohledem na realitu na místě na základě Istanbulské smlouvy a současného znění Ústavy Ruské federace.

  Za třetí. Je zřejmé, že události se vyvíjejí podle katastrofického scénáře pro banderovský režim. Bude to jen horší, řekl to přímo náš prezident a vymezil tak základ pro případná jednání. Prostor pro kompromis se zmenšuje jako šagrénová kůže spolu se zmenšujícím se územím umírající země. A není daleko den, kdy z něj může zbýt jen úzký pruh. Rusko se musí chránit v budoucnu. Odtud mimochodem pochází myšlenka sanitární zóny, s níž přišel Vladimir Putin. Tato zóna by mohla zahrnovat celou b. Ukrajinu až k hranicím s Polskem, protože právě odtud přichází neustálá hrozba. A co potom? Prezident to přímo neřekl, ale je zřejmé, že taková území se mohou, pokud si to tam žijící lidé budou přát, stát součástí Ruska.

  Za čtvrté. Zítra začínající „summit odsouzených“ skončí naprostým fiaskem. Vždyť nesmyslná „jednání“ v nepřítomnosti Ruska podle mrtvolné formule kyjevského šaška jsou jen náborem nových statistů pro účast v hloupé hře na legalizaci kyjevského fouňače jako plnohodnotné hlavy státu. Všem, i našim odpůrcům, je však jasné, že je to jen ubohý uzurpátor, který se třese strachy a drogovým absťákem. Putinův systematický výklad ukrajinské ústavy vede k velmi jednoduchému závěru: pravomoci prezidenta podle ní nelze rozšířit, přecházejí na hlavu parlamentu.

  Za páté. Zelenský je teď nikdo a jeho jméno je nic. Nemá žádnou moc a jeho příkazy by neměl nikdo plnit. A všichni ti, kteří jím byli jmenováni po uplynutí jeho funkčního období, nemají vůbec žádné právo rozhodovat. Tyto osoby jsou nelegitimní a jejich rozhodnutí jsou nezákonná. Proto se každý ukrajinský voják dopouští trestného činu, když vykonává nezákonné rozkazy úředníků jmenovaných nelegitimní mocí. Uzurpátor, který se zmocnil moci v zemi, tak udělal ze všech obyvatel Ukrajiny rukojmí. A každý den posílá vojáky na smrt, aniž by k tomu měl jakékoliv právo. Čeká ho soud nebo bude zmasakrován davem. Ukrajina – kapitulace.
  https://t.me/medvedev_telegram/506

 9. Je otázka, zda se skupince těch lumpů povede převrátit stůl, a nebo zda skupinka ostatních hráčů, co hrají spolu, stůl udrží. BRICS. Čína. Indie. … Rád bych věřil, že stůl zůstane na místě.

  1. Pres 600 tisic mrtvych zeme ve valce pres dva roky ,miliony uprchliku, z U.
   a pro pisalka v kancelari je to jen pouhy pohyb figurek ve zrudny hre ,na kusu dreva.
   To je priklad maximalniho totalniho odlidsteni, degenerace , zrudnyho odcizeni
   a zotroceni , placani klavesnicovy klise, mechanicky prevzaty vo jinych..

   Particka jenom v sachu a miliony mrtvych , velkej pocet deti ,treba Vietnamu na napalm.
   Na bombardovani ve straslivych a nepredstavitelnych valkach…
   A vzdelanej yntelygent z toho ma premistovani figurek na kusu dreva ,kde
   jeden zlocinec hraje a keca s jinym…Na bliti..To je kam se snazi vas zavest..

   Nektery vi vic „tahu“ dopredu.Takovy sou povyseny nad ty co tahnout neumi,
   takhle si zredukovali udalosti na svete sebepovyseny prechytraly..
   Aby sirili hry a grafomanii ,kde lide hynou za strasnych podminek.
   Monstra.Jako ty vladni hraci ,kterym se chteji podobat ….

   Priority,zmeny pravidel hry !!! masakry , sou hry pro tyhle obdivovatele takovy sachu ,
   kde hru na masakry nemusi nekdo vyhrat ,ale masakrovat,lidi ,deti rodiny…
   Za obrazovkami jejich pocitacu.
   Monstra zlocinu jako hry.

  2. Stůl zůstane na místě.
   Je přišroubovaný k podlaze šrouby a úhelníky, vyrobenými v Číně, z ruských nerostných surovin a za pomoci ruských energií.
   Čína nutně potřebuje, aby stůl zůstal na místě, nepřevrácený.
   Nakrmit 1,5 miliardy krků a něco při tom i vydělat, není sranda.
   Čína nutně potřebuje prodávat hotové výrobky, vyrobené z ruských surovin a energií.
   A potřebuje prodávat všem – jak Rusku, tak hlavně Anglosasům. Protože ti už nejsou schopni žádné rozumné, konkurenceschopné výroby. Anglosaské automobilky jsou z Číny fakticky vypakované.
   Je v nejvyšším zájmu toho zdivočelého agrobolševika, aby se stůl ani nehnul.

   1. Je velké riziko, že ten zdivočelý agrobolševik vyřeší své problémy válkou. Už byly dvě velké války v moderní historii lidstva, tak kde je psáno, že nebude třetí. I kdyby jenom na evropském kontinentu. Taky pořád věřím na odstrašující vojenskou sílu Ruska, ale jistotu samozřejmě nemám. Čína sama o sobě válce není schopná zabránit.

    1. Re: Pavel

     Zabránit možná ne,ale může řádně zamíchat kartami v talónu. Nezapomínejte, že z Čajny je v době postmoderní opravdová dílna celého světa.
     A co se nedělá v Čajně, tam mají soudruzi Rejžáci zabořené pracky až po lokty. Mám na mysli jižní Asii a Afriku.
     Kdyby nějakým omylem stopli veškeré dodávky do Ojropy a do Emériky třeba na nějaký měsíc, neboli na 4 týdny a kousek, dýchalo by se anglosaským soudruhům hodně blbě.

     1. Kdyby to bylo takhle jednoduché, tak by to už udělali a vyřešili Taiwan. Co jsem četl v různých článcích, je Čína pořád závislá na USA . Stejné sankce jako na Rusko by neustála. Čínští soudruzi se obávají případných domácích nepokojů.

       1. Absence rustu spotreby cinskych domacnosti, nizsi zamestnanost v dusledku nizssi poptavky. A to si nemyslim, ze by sankce necemu vubec prispely. Pomalicku se deje to, ze z Ciny odchazi zatim drobnejsi investice smerem do Vetnamu, Indonesie, Indie. Toto samo o sobe je zmena. I Tchajwan hleda vice nez driv nova mista pro fabriky. Prosim tohle neni zasluha Pekarove nebo Vystrcila. Stejne tak jako se Cina snazi o cim dal vetsi sobestacnost ve vyrobe cipu a dari se.
        Jestli by neco mohlo Cinu poskodit, co bych rekl ja, bylo by to spolecne Brazilsko – Severoamericke omezeni vyvozu soji. Jidlo pro prasata je myslim si pilir vztahu USA-Cina.

        1. A o tom bychom se treba dozvedeli, kdyby Vidlak, ktery tomu zemedelstvi rozumi, porad nepsal h8vna o ukrajine a napsal neco poradneho optikou zemedelce.

         1. Vnitrni dluh Ciny je z poloviny v sede, statem nekontrolovane zone: do neziskovych, predevsim developerskych projektu investovaly obce, druzstva a lokalni korporace. Banky, ktere maji investice v popisu prace lze sanovat, soukromniky nikoliv.
          K tomu mohutne utika kapital ze zeme, kdo muze, investuje mimo Cinu.
          Na poskozeni Ciny tedy neni potreba nejakych specialnich sankci, nybrz staci takove, ktere budou pusobit mirne, ale plosne- viz treba vami jmenovana soja.

          1. Německý kapitál vyhrožuje odstěhováním do USA nebo do Číny. Ano, Čína pouští nějaké investice např. do Vietnamu z důvodu zlepšení vztahů s touto zemí. Z jakého důvodu by šla Brazílie proti svému partnerovi z BRICS?

          2. V pripade BRICS o partnerstvi v uzkem slova smyslu mluvit nejde, mezi staty neexistuji zadne formalni zavazky. Je to uskupeni, jemuz dal jmeno Goldman Sachs, je to facebookova skupina, ci schrankova firma.
           Pamatujete jeste, jak Brazilie odmitla poskytnout Lavrovovu letadlu kerosin a ruske velvyslanectvi horko tezko shanelo soukromeho obchodnika, ktery by letadlu naplnil nadrze?
           A cinske banky odmitaji vyporadani v rublech, jaky ma duvod jit proti nekomu z BRICS?
           Stejny jako Brazilie, duvodem jsou obavy z druhotnych americkych sankci.

       2. Např. banky. Dvě čínské banky žádaly USA o povolení na finanční transakci, týkající se ruského LNG na dálném východě.

        1. To ale padne pokud budou obchodovat mimo dolar. A možná jim to krátkodobě nepomůže, ale nezdá se mi to být pro Čínu nijak kritické.

         1. Nejsem žádný ekonom, jenom co čtu. Čína drží velký podíl amerických státních dluhopisů. Odchod od dolaru je na hodně dlouhou dobu. Říkají to i ruští ekonomové. Takže je pro Čínu pořád riziko jít otevřeně proti USA.

    2. pavel:
     Krátká paměť, jako ostatně u lidí tvého typu skoro vždy.
     Nepamatuješ si, co zdivočelý agrobolševik prováděl za covidu?
     Že to byla pitomost, že neměl kapacity na výrobu ochranných pomůcek a neměl zdravé lidi, kteří by ty kapacity obsluhovali?
     Už asi 10, možná 15 let nikdo jiný, než agrobolševik, všecky tyhle roušky a respirátory nevyrábí!
     Přibrzdění dodávek bylo uměle vyvolané a agrobolševik situaci vyřešil zcela ve svůj prospěch:
     Jedině agrobolševické, výjimečně ruské cargo letadlo mohlo přiletět s dodávkou, u které asistoval agrobolševický velvyslanec v dané zemi, aby vládě dané země, nastoupené u letadla, zdůraznil nutnost korektních vztahů s nimi – zdivočelými agrobolševiky.
     S agrobolševiky, kteří smíchali vládu jedné strany, se zdivočelým kapitalismem.
     Výsledný koktejl je tak smrtící, že si dnes nikdo nedovolí, na agrobolšána se jen křivě podívat.
     Veškeré výrobní kapacity západního světa jsou tam a jsou jimi patřičně ideově zpracovaní soudruzi, kteří po dohodě s VVP zatopí každému, kdo by se chtěl šprajcovat.
     Způsobila to naivita, hraničící snad až s debilitou – západních firem, které si myslely, že agrobolševik bude věčně makat za tři jídla denně, střechu nad hlavou a nikdy nebude chtít víc. Protože mu prostě nedovolíme, aby spoustu technologií ovládl.
     Jenže on se ani neptal a ty technologie ovládl tak rychle, že nikdo nestihl ani zareagovat.
     Kopie západních výrobků, se vyrábí na kopiích západních strojů a technologií.
     Chápu, že pro Západ je nepřijatelné přiznat, že jsou bez agrobolševika v prdeli, ale tak to prostě je.
     Dosud rudý agrobolševik si dupne, ale omítka ze stropu bude padat na Západě…

     1. Nevím co je výraz agrobolševik, čtu ho poprvé. V první reakci na tvůj příspěvek jsem chtěl napsat USA místo tvého výrazu. Jak to bylo myšleno je i tak zřejmé, tak nevím, proč mě napadáš. Neobhajuju Čínu, jenom tvrdím, že taky zatím potřebuje Západ. Viz návštěva Scholze v Číně nebo návštěva Si v Paříži. Takže dupání a padání omítky zatím není na pořadu dne. Já jsem proruský, ale neidealizuji si ho. Za covidu se tam taky děly věci.

      1. Doufám, že je to jen výkyv, třeba nervosita okolo voleb nebo něco osobního, snad ne závažného. Souhlasím, že již pár dní píše Teco agresivněji a radikálněji než u něj bylo dříve zvykem. A také si myslím, že je to na škodu věci.

       1. Kolego, není to výkyv.
        Je to rostoucí frustrace z toho, co se dělo a děje po covidu, který způsobil právě agrobolševik. Lezeme mu do prdele už jen tím, že děláme mrtvé brouky, jakoby se nic nestalo, jakoby za ten průser vůbec nebyl zodpovědný právě tupý agrobolševik, ale snad my sami, nebo co..
        Ano, přiznávám se k tomu, že ty rejžáky nemůžu jako technik ani cítit.
        Není v tom ani kouska rasismu, nýbrž jejich rozdílný přístup k výrobě pro jeden, či druhý zbytek světa, ale i chování k nim. Několikrát jsem s nimi musel komunikovat a mnohokrát osobně jednat, se zástupci zde v Evropě, ale i v Kanadě.
        Moje otřesné zkušenosti s tupými agrobolševiky, pocházejí výhradně z profesionální sféry. Z patnáctileté práce pro velkou nadnárodní firnu, sídlící v kanadském Pickeringu, která mě mj. spřátelila s Björnem Erikem Edvardsenem – a ty zkušenosti, s výrobou čehokoli agrobolševikem, to je na samostatný článek.
        A teď sám a už déle vidím, že ten zbytek světa, je ZASE závislý na vůli toho tupého agrobolševika, jestli válka nakonec bude, nebo nebude. Hnus.

        Tady už po několikáté píšete, že je covid „mrtvé téma“.
        Já si to nemyslím. Už proto, kolik lidí bylo postiženo, kolik financí utraceno.
        Ale nechápu tu neochotu, psát o tom. Je to tak zřejmě proto, že se zde schází spousta „alternativců“ s takovými kusy másla na hlavách, až to pěkné není.

        1. Teco rozumím. Nemyslím si, že bych já psal, že covid je mrtvé téma. Jen mi třeba vadí, když někdo hází vše na tehdejší vládu a omlouvá tehdejší oposici, která by nám tu bývala, být u moci, udělala minimálně druhé Rakousko. A myslím si, že se daleko jednodušeji rozhodovalo mně nenechat se očkovat, než někomu, kdo to měl povinné v práci. Nezpochybňuji, že se našli i tací, kteří zabojovali proti všemu a za cenu obětí se nenechali naočkovat, ale jsme prostě různé povahy. Proto bych jim to nezazlíval. Znám pár takových. Nemyslím jedince, kteří se nechali naočkovat aby mohli na dovolenou. Nechci Vás naštvat, ale nošení roušky do obchodu v době, kdy řádí lehce přenosná a smrtelná nemoc považuji za minimální nepohodlí, které může zahránit životy. Rozhodnutí že naše nestačí a musejí se, poté co jsme si všichni našili a prošli s nimi docela úspěšně první vlnu, kupovat už je něco úplně jiného.

         Co se týče Číňanů, pokud chápu Vaše názvosloví správně, to vidím daleko složitěji. Zaprvé pokud by to vypustili sami a úmyslně, tak jsme stejně v pytli, protože by to namenalo, že všechny velmoci na nás hrají divadlo, že spolupracují přes všechny inzerované rozepře a že ty války jsou jen naoko.

         Zadruhe já s nimi mám osobně daleko lepší zkušenosti, jak odborné ( IT ) tak lidskě. Ale chápu Váš názor, i když jsem přesvědčený, že ty hrůzy dělali spíše dříve, teď už umějí udělat tak kvalitně, kvalita odpovídá jak se jim zaplatí. Oni vlastně kopírují vývoj Japonska o nějakých čtyřicet let později. Ale mají výrazně lepší, jak to říci, národní kulturu než Japonci.

         Na závěr mé přesvědčení je, že pokud budeme kádrovat a odepisovat lidi, kteří udělali nějaké neúmyslné chyby, zdůrazňuji neúmyslné, ne že se nechali koupit a z prospěchu škodili jiným, tak dopadneme jako Martin Koller a nikdo nám nebude dobrý, zůstaneme zcela osamoceni.

         Píši narychlo, musím za chvilku mizet, omlouvám se, pokud jsem něco napsal příliš zkratkovitě, večer případně zkoriguji.

  1. Pisou nekde , ze Orban dostal prave pokutu 200 milionu euro ,ze nechce uprchliky.
   Potom musi kazdej den zaplatit dalsich 200 milionu..
   Afrika uz vyhrala , zkolonizuje a ovladne celou Evropu.

  2. Re: Jp

   Ne. My jsme ti idioti, ne které polámaný sedlák dopadne v rámci předstíraného měkčení drsného přistání.
   Takže HLUBOKO pod selským chomoutem…

 10. Já bych se zaměřil na Macrona,ma šanci vládnout neomezené a Francie je na tom dost špatně, navíc naštvani kvůli Africe.

  1. Jestli se zkusí pustit do Rusů, tak na tom Francie bude ještě mnohem hůře. Macron je na to blbej dost. Otázka je, jestli se mu podaří sehnat dost jemu podobných.

   Nám to může být jedno. Z nás naše chrabrá vláda udělala cíl prvního úderu tak jako tak. Dokonce by to mohla být pouhá demonstrace síly. Na servilní a devótní Čechy sere pes, takže Rusové by ukázali, že to s atomem myslí vážně a myslím, že nikdo další z našich skvělých spojenců, by se kvůli nám nějak extra nevzrušoval.

 11. Pane Dvořáku, rád si vás přečtu, ale nechápu, proč děláte z obyčejných lidí hlupáky, viz úvod. Hloupí lidé se vyskytují napříč spektrem lidské společnosti bez ohledu na jejich vzdělání. Např. výsledky voleb, názor na konflikt na Ukrajině atd. Atom bába Drábová, asi jí to technicky myslí, ale to je asi tak všechno. Její názory na současné dění jsou vyloženě hloupé. To je jenom malý příklad, takových lidí je v Česku hodně. Prostě i člověk s nějakým vzděláním může být blbec. NERUDOVÁ, ale tímto jménem jsem si už jenom ulevil.

  1. To není vůbec špatný nápad. Místo kurva řvát Nerudová. Třeba: Nerudová, kde mám ponožky. A v Polsku: Ó Nerudová. To by se mohlo uchytit stejně jako Grasel nebo Bruegel.

  2. To pavel – víte, celkem jsem uvažoval, jak to napsat, aby to nevyznělo, že obyčejní lidé jsou hlupáci … proto ten dovětek, “ … kteří se o dění moc nezajímají“.
   Moje reálná zkušenost je totiž taková, že právě ti obyčejní lidé si zachovávají zdravý selský rozum … ale SPRÁVNĚ ho použijí v podstatě jen případě, když mají k dispozici objektivní fakta ze všech stran. A to je ten problém – z vlastní zkušenosti vím, že sledovat dění tak, abych získal co nejvíce objektivní náhled na situaci bere neúměrně času a zkušenost je, že lidé tomu ten čas v podstatě ani nemohou dát. Jsou v práci, něco málo spí a to volno samozřejmě nevěnují studiu mezinárodní situace.
   Věřím, že to moje přirovnání hodně lidem, kteří opravdu nemají čas detailně sledovat situace, seřadí jim dostupná fakta do správného obrázku.

   1. Problém s časem nemají jenom tzv. obyčejní lidé, ale lidé obecně. I ty se vzděláním. Hezké mzdy jim nikdo zadarmo nedá. Také nemají čas sledovat každodenní zprávy z více zdrojů. Tak se akorát večer podívají na ČéTéčko a to jim formuje světonázor. Oni by hlavně potřebovali alternativu.

    1. Samozřejmě, problém s časem mají takřka všichni – proto se zvedá všeobecná informační úroveň pomalu. Když jsem se začal zajímat o dění ve společnosti více, tak mi jako první došlo, že málokdo je chopen a ochoten tomu dát tolik času … prostě ten čas je problém. Takový politik je v tom dění celou „pracovní dobu“, ale ten kdo má normální zaměstnání tuto pracovní dobu věnuje své práci a tedy ten čas následně chybí.
     Ale zpět k „obyčejným lidem“ – mám takový pocit, že čím vyšší vzdělání, tím je snaha zapojit více teoretizování do řešení jakéhokoliv problému. A tohle může být někdy ke škodě věci, jsou situace, kdy použití obyčejného „selského rozumu“ může přinést praktičtější výsledek.
     Napadlo mě Kolumbovo vejce – vědátoři by byli schopni roky prudumat, jak vejce postavit na špičku, aby se neskutálelo. A přitom stačí lehce tu špičku naťuknout 🙂

     1. Dám protiteorii (ověřitelnou v praxi): lehce posypat stolní desku solí, postavit vejce a zbytek soli odfouknout. A už se mohou do sebe poustit „naaťukávači“ a „soliči“.
      Prostě Homo sapiens recensů.

  3. Nejsem si jist, jestli to vzývané atombábě technicky myslí tak, jak si mnozí představují.
   Když měla v debatě u Xavera, vysvětlit xenonovou otravu reaktoru, tak jen řekla, že to je na dlouhé povídání a že by to někteří ani nepochopili.
   Na jiném místě internetu, se o tématu xenonové otravy reaktoru, dá dovědět to podstatné v cca osmi delších větách.

   1. Matematika jí asi problémy nedělala, měla by mít analytické myšlení. Ale při jejích současných názorech a hajlování si nejsem tak jistý. Já jí mám zkrátka za blbou.

 12. Jen bych dodal: na prevrhnuti hraciho stolu musite mit, musite to umet.
  Kdyz stolek prevrhne loser, dostane po papuli; kdyz zkuseny grazl s bambitkou za pasem, pak meni hru ve svuj prospech.
  Jinak si nemyslim, ze by USA byly v panice, spise hraji, a to vcelku chladnokrevne, az na doraz.
  A bambitku maji pripravenou- jak jsem tu jiz vicekrat psal, je to digitalni dolar.
  Takze na prevrzeny stolek stale cekame, ale cas se krati.

  1. ok, mna by ale fakt zaujimalo, co im digitalny dolar pomoze. Ano, vynuluje im to dlhy, ale budu musiet riesit kompenzacie domacim veritelom (kedze su to casto bohati ludia alebo sice penzijne fondy, ale tie zasa musia vyplacat domacich dochodcov) alebo budu mat doma burku. 1/3 dlhu povedzme relativne zmazu (ak!)), ale nadalej budu potrebovat z Ciny dovazat tovar a z inokade suroviny. A uz vidim, ako Cina bude posielat dalej trajekty plne tovaru len preto, aby jej to potom zlikvidovali a aby mala domacu produkciu…..to moze produkovat sama pre seba a s minimalnym dopadom. Navyse ak to urobia, tak dolar ako rezervna mena skoncil….a skonci rychlo. Lenze Amici nemaju nieco pripravene na nahradu. Zlikvidovana EU im nebude schopna platit velke peniaze na zbrane ci plyn bez schopnosti vyrabat a exportovat. Zvysok sveta sa im na to v tychto okolnostiach vykasle. Tak kde robim chybu v usudku?? Preco by im to malo realne pomoct? (teda v situacii, kedy evidentne nie su schopni donutit ostatnych aby akceptovali ich pravidla hry a dalej pokracovali v praci zadarmo pre USA)

   1. „Zvysok sveta sa im na to v tychto okolnostiach vykasle.“
    No, to je otazka, protoze smenny rezim digitalnich men je pripravovan globalne, ale je dost pravdepodobne, ze svet se rozdeli na valutove zony.
    SSSR melo dvoji rubl- vnejsi, mezi obcany a vnitrni, kterym si firmy navzajem vyrovnavaly pohledavky.
    Digitalni dolar ted bude obdobou vnitrniho rublu.
    Hospodarstvi SSSR bylo sice planovane, ted ale bude planovatelna = programovatelna digitalni mena.
    Castecne odpisi dluh a rozhodne podchyti inflaci.
    Pak vyhlasi bankrot a dluhy v petrodolaru „zrestrukturalizuji“, t.j. odepisi.
    Co si pak na nich jejich dluznici, majitele americkych statnich obligaci vezmou?
    Nic, protoze firmy se budou vyrovnavat v jinem/digitalnim dolaru a nikoliv petrodolaru.
    Je potreba definovat vychodiska:
    Co je to Amerika? Firmy, stat a lide. Tedy 3 slozky a nikoliv jedna.
    Co je cilem prevrzeni hraciho stolku? Neni to vitezstvi a udrzeni stavajici hegemonie, ale stabilizace firem a statu skrze vlastni valutovou zonu.
    Jiste, lide (obcane) zchudnou, ale neprijde krach na newyorske burze a nasledna zivelna krize.
    Amerika celosvetove ustoupi do pozadi, ale v ramci sve valutove zony zustane hegemonem s kontrolou nad ucetnimi operacemi vsech zucastnenych firem. To mate USA a cely Aukus, Izrael, Evropa, zrejme Armenie a i Stredni Asie a dalsi staty s Amerikou kooperujici, treba Argentina, Japonsko atd. Maly dvorek to rozhodne nebude.

    1. 2 poznámky – napřed k dvojímu Rublu. Nějakou dobu se spekulovalo, že se Putin vrátí k nějakému obdobnému schématu, který údajně vymyslel Stalin – ono totiž, pokud obíhají dvě měny ve státě, pak je velmi omezena korupce … proč budete uplácet firmu, když si za ty peníze nic nekoupíte, protože v oběhu mezi lidmi (a obchodech) se používá jiná měna?
     A teď k budoucímu postavení USA – myslím si, že budou mít snahu udržet své kolonie ve svéře vlivu USD, ale taky si myslím, že to je dlouhodobě neudržitelné. Ty kolonie totiž nemají zdroje, jen tiskárny na Euro.
     Všichni na KoZa budou dříve nebo později stát před problémem za co získávat Ruble, Yuany a případně další měny, aby mohli nakoupit suroviny. BRICS je totiž spolek zemí, které vlastní reálné suroviny a kde běží reálná výroba, KoZa je spolek zemí, kde nic z toho není, doposud anglosasové žili na úkor slabších (dnes v BRICS) a mohou nabídnout jen finanční spekulace a odborníky na gender.

     1. Nechci oponovat jen pro oponenturu samu, pane Dvoraku, ale mam dve namitky:
      Predne bych nerekl, ze Aukus, Argentina, nektere africke staty a velmi pravdepodobne i Stredni Asie neda dohromady nejake ty suroviny. To zaprve.
      Zadruhe: zijeme v epose globalizace, kdy autarkie prichazi do uvahy jen za cenu castecne deindustrializace. Coz nikdo nechce a proto bude vzajemny obchod probihat i nadale.

      Vidim chybu alternativy v tom, ze na probihajici konflikt nahlizi prilis fundamentalisticky, hrc, anebo prc.
      Rusko na Ukrajine vyhraje- Amerika skonci.
      Vychod ma zdroje- Zapad nema nic.
      Kreml hraje sachy- Washington jsou idioti.
      Vychod vyrabi- Zapad toho neni schopen.
      Cina je stabilni- Amerika se nezadrzitelne riti do propasti.
      BRICS vsechny prevalcuje- zbytku sveta na to musi bud se koukat, nebo se pridat.
      Atd.
      Podle meho to tak neni, nebot nezijeme v ere opouzdrenych, tradicne industrialnich narodnich statu.
      Treba ty „cinske“ cipy z Tchajvanu jsou delane podle americkych navrhu na holandskych strojich.
      Po 10 letech sankci Rusove stale resi paralelni dovoz komponent, ktere nedokazi vyrobit (ne, ze by nechteli).
      Americane nedokazi vyrobit stabilni palivove tyce (ne, ze by nechteli).
      Atd.

     2. Re: DD

      Musím vás pokárat. Zcela jste vynechal odborníky na kurvení školství.
      Vy jeden Davide!!! Fujky fuj!!!

  2. Ctou radi a hltaji clanky , prirovnavaji pitomy sachovy hry k skutecnosti
   kde denne umiraji lide ve valkach , z toho prevrhnou i stolky..
   Zizni horecne poucovat , radit , ze skutecny masakry sou vase oblibeny
   upadly dementni hry , ze skutecnych udalosti udelaji hbite patlani s figurkama nekde.
   Hltaji studie mezinarodnich situaci ,nekonecny grafomanie ,kterym nerozumi,ale miluji
   aby byli taky yntelygenti ,ktey taky siri vodlidsteny epidemie poucek,klise a falsi.
   Aby se zavdecili svym chlebodarcum ,se boji nazvat veci pravymi jmeny.
   Udelaji z udalosti hru na clovece /a vrchnost /,nezlob se .Dyt se jenom hrajou hry.
   Figurky na kusu dreva..Prevrhavani stolku..
   Ze prej idioti hrajou hry,ale nemusi vyhrat.
   Tak proc je hrajou??
   Skutecnost je jejich velkej nepritel.

   Udalosti na svete sou pro povyseny ,jenom zvatlani vo hratkach s figurkami nekterych.
   Daleko od skutecnosti , po vzoru akademicek ,vyhnout se nazyvat
   udalosti pravymi jmeny..
   Od konkretni skutecnosti ,prchat …Co nejdal.
   Nekdo udajne zna tri tahy dopredu.Kdyz celej svet nevi ,co bude zjtra…
   Kdyz osud zavisi na nekolika bezvedomych senilech.Prizemnich yntelygentu,
   ktery se starali celej zivot jen vo svoji prdel.Ted chteji diktovat svetu valky.

   Poucujou klavesfasisti jiny s prirovavanima ,ze valky nejsou valky..
   Ale jenom jejich zbesily choromyslny sachovity nesmysly.
   Nemaji v sobe spetku normalniho lidskyho citu. Znaji jen hry a figurky, spekulace , slabomyslny vesteni ,infantilni pitomosti siri zbytecny poucky co bude .
   Tak i z tech nejhorsich zlocinu se snazi vykvakat a ukajet svoje zavislosti ,
   ze skutecnost a svet sou jen nejaky zhovadily sachy a neco uplne jinyho..
   A bez lidi..

 13. Něco k tématu – kupodivu.

  Staženo pře Aktuální konflikty.

  https://t.me/new_militarycolumnist/135838

  Na obrázku je zakreslena trasa šmíráckého „litaku“ MQ-4C Triton. Cíl je jasný – lodě RF a zejména Kerčský most. Už víme, co mají strejček Sam a pablb Vasil za lubem jako rozcvičku před převržením karetního stolku.
  Ivan by udělal nejlíp, kdyby jim ten litak zase opláchl dávkou kerosinu, jako minule.

 14. Trochu se obávám, aby ten stál nepřevrhli Pšonci. S USA jsou jedna ruka, frustrace z II. světové v nich stále je, ekonomika jim docela šlape, stíhačky už startují ob den…
  Domnívám se, že v EU není jiný stát tak připravený a vlastně i natěšený na další kolo eskalace jako PL.
  O ČR ani nemluvě, MO sice utrácí jak divé a kupuje drahé krámy na minulou (útočnou) válku, ale vojáků má sotva na týden kafemlýnku a nábor nových drhne.

  1. Re: JzP

   Kde jste přišel na to, že Pšonkům šlape ekonomika? Je to úplně stejná nalěštěná bída, jako Čechistán.

   1. Určitým vodítkem je stav silnic – ve srovnání s ČR jsou úplně jinde, i to, že jim funguje obchod lépe – řetězce si skutečně konkurují, mnoho věcí se tam stále vyplatí koupit i přes nyní dražší Zlotý a znovu zavedenou DPH, mají často i v ČR nedostupné léky a průměrná mzda (vím, jak je to zavádějící) je k 39.000 Kč (ČR asi 45.000 Kč).

    1. Re: JzP

     Podle silnic určo ne-éé. Dělají je na dluh a stavějí je hlavně proto:
     1/ aby se dalo táhnout na Rusa
     2/ že jim byl slíben obrovský kontejnerový terminál v Gdaňsku a ono hovno. Akorát, že se o tom nesmí mluvit, protože ofiko denně oslavujem ukradinská vátězství a polský kontejnerák.

     1. Targusi k bodu 1) – už pár dní mi to vrtá hlavou a vy jste takový světoběžník…
      Co naše silnice? Vyhovují k táhnutí na Rusa?
      Na nádraží v jednom nejmenovaném jihočeském krajském městě, se již pár dní dějí věci. Léta nepoužívané koleje s nakládacími rampami se najednou čistí ode všeho vzrostlého. Koukám na to jak tele a vidím to v coloru – ku.wa tady by se dobře na plošiňáky nakládala bojová technika – pak mě poleje studenej pot – voni to s tou válkou snad myslej opravdu vážně pane vachmajstr. Ale proč zrovna v ČB? Uniká mi logistický význam?

      1. Kam by asi přes nás táhli? Mezi náma a Rusem jsou částečně Tatry a částečně močály. Všichni na Rusa šli přes roviny současného Polska, nebo od Černého moře.

 15. Rus je na Kubě, připlulo tam toho více.
  Kubánci fotili (mají patlafony😳, což je divné, bo maistrém tvrdí, že nemají many a jsou hladem). A vyfotili i tu ponorku, co se tam vynořila a pak zanořila a Amíci nevěděli kde je. Tož litali jak magoři a nemohli ji najít.
  Prý se už našla, byla úplně někde jinde než ji hledali.
  Aspoň tak to tvrdí kanály na telegramu a Ivan Kratochvíl u Petra Bureše.
  No a Američanům opravdu Hútíové trefili jejich chloubu, tu letadlovou loď „Ika“, to je zkratka, snad to mám dobře, nechce se mi to hledat.
  Že ji vlekli do saudské Džiddy.
  Jak vlastně chtějí bojovat s Ruskem?
  Chtějí vůbec bojovat a nebo jen bombardovat? Do Rusa se trefí jen jednou.

  1. Evix:
   Ritter to pravil moc pěkně: 12 minut do příletu kinžálu do Bílého domu. Co to dělají Rusové? Dělají nám to, co my jim už dlouhé roky – chtějí, abychom pocítili jaké to je.
   Díky Velkému duchu za Putinovu chladnokrevnost.

 16. Pane Dvořáku, mám takový nepříjemný pocit, že jste blízko pravdě. Před 30+ lety jsme si zvolili tu „správnou“ stranu, po té jsme postupně vyšlechtili naše milé kormidelníky a teď už jen, jako dobří oslové budeme čekat, kdy na nás spadne výsledek. Než k tomu dojde, budou naši náckové usilovně vyzbrojovat nácky na Ukrajině a vše platit z našich peněženek.

  1. To už se přece dávno děje, nic nového pod sluncem … K tomu matlal z Brna ubytoval na erární náklady cca přes 700 ticek ukronácků ( a to se držím při zemi, odhady se různí, páč prý s kuliočkem neměli čas je počítat ani cokoliv zjišťovat ), za poděkování či erarní spoluúčasti od mobilu přes bydlení až po zubaře, o klasické medicíně nemluvě, včetně „finančních příspěvků na hlavu“ , léčí se zde jejich vojcli, další prý cvičí, na Rusa se posílají „poradci“, kteří se raktivně účastní akcí, Česká výzbroj vraždí děti i civily v Rusku, dobrovolníci včetně umjelců pořádají sbírky, financují drony, místo pyžama nosí ukrohadr, atd. Proboha, co teď hned chcete po Pražské pobočce Kyjevské nazi garnitury …

  2. To sou jenom vypatlany tupou blbosti vosvejkovany poucky ,rusove nas zradili a predali nas jako kolonii zapadu.Zradili i Rusko a ztratili triliony.
   Predtim nas Benes protiustavne predal nacistum ,po nich nas dodal zase nacistum zvanym komunisti.
   Takovy sou nemocny, vopakovatcwlwj zivot tupy zvasty. A nikdy je to nepusti.
   Musi vopakovat,ktery jiny do nich nacpali. Myslet nesmi ,zadnej votrok..

   1. Pawe neberte si laskavě pana presidenta do svých prochlastaných úst. Jen lžete a blábolíte. V prvním případě neměl šanci vojensky, ve druhém případě dodržel Ústavu.

 17. Ještě k článku.
  Slova Vučiče jsem taky dříve četl a tak nějak mi z ničeho nic přestalo šmakovat.
  Pravděpodobnost, že nás nemine to, co nám předpověděl, je docela vysoká.

  A vzpomněl jsem si na jednu babu. Říkali jí Kassandra.

  A taky jsem si vzpomněl, jak mi vždycky všichni nadávají, co jsem to za svini, že něco dopadlo ještě hůř, než jsem předpovídal…

 18. No prostě jste hnusnéééééééééj Dvořák, kterej fandí Vladimírkovi!!!
  _________________________________
  Ano, takové reakce se vám dostane od jedině správných soudruhů. Já bych dokonce neváhal na vás poštvat známé ptáky, třeba Ostříže. Anebo Německého Folentýýýýna.
  Vše je pochopitelně jen metafora.

  A pokud bych měl doplnit váš text, musel bych psát nějakou metaforu v tom smyslu, že Vladimírek se započal chystat k rozehrání této JEDINĚ NESPRÁVNÉ hry nejpozději od r. 2007, kdy mu soudruzi předestřeli plán postupného ochočování jeho sousedů – pozvánky do NATO, blablabla…

  Ale pravděpodobně si uvědomil tento megaprůser v okamžiku, kdy se mu podařilo vloudit se na flek uvolněný ochlastou Borisem (vodka Yelzin).

  Tenkrát se rozval RF (pro mne docela záhadně) nepodařilo dokonat. A smeták Ivan vylezl ze zemljanky, podrbal se v nemytých a nečesaných vlasech a uznal, že bude muset začít něco dělat.

  1. „pravděpodobně si uvědomil tento megaprůser v okamžiku, kdy se mu podařilo vloudit se na flek “

   Targusi, je to čistě jen můj pocit a mýlil jsem se už dříve, ale já bych šel ještě dále. Myslím si, že i ten Jelcin měl nějaké svědomí a povědomí a bylo mu jasné, jaký megaprůser dopustil. ( Pokud někdo nechápe, tak třeba Solženicinovo Rusko v troskách to vysvětluje skvěle ) Mohla to být i kombinace se strachem z osobních následků, které jdou v Rusku rychle a tvrdě, ale já si myslím, že když Jelcin předával Rusko Putinovi, kterého si sám vybral, měli tito dva už domluveno co bude Putin dělat. Tedy podle mého si Putin rozsah megaprůseru uvědomoval již před nástupem a také proto začal činit vlastně ihned po nástupu do funkce. Samozřejmě musel opatrně než se zabetonoval, aby neskončili špatně oba, v tomto případě ale ne po ruském způsobu.

   1. Re: Tymák…

    Nikoli. Putin byl protlačen svými soudruhy ve zbrani – tuto větu myslímnaprosto vážně. Potřebovali tam chlapa s exteriérem blbečka, který zvládá pouze podpis a půlhodinové kdákání na úrovni PŠM – politického školení mužstva (základní služba v ČSLA).
    A Borísek dostal volbu – buď to zabalí, nebude dělat problémy a obdrží generální pardon nejen na trestné činy, ale i na nakradený majetek, anebo čistka v jeho rodině až do pátého kolena.
    Borísek se posral – kdo by se neposral – a hodil do ringu spolu s ručníkem i Putina.

    Btw. to, co jsem napsal, není z mé chytré, mladé a krásné hlavy, nemusíte se obávat.

    1. Rozumím, díky. V tom případě mi vrtá hlavou ještě jedna věc, proč mluví Putin o Jelcinovi tak hezky. Musí přeci vědět, že Gorbačovi to sice podělal nejvíce, ale Jelcin je hned za ním.

     1. Nemluví moc hezky. „Ličnomu“, osobnímu hodnocení se vyhýbá. Ale že se Rusko málem rozpadlo je fakt. Putin RF s pomocí církve a komunistů zase dává dohromady. Čím dál tím víc to připomíná SSSR – jenom na církev se už nesmí sahat.
      Nedivím se. Rusové jsou silně věřící. Vidět Zjuganova v kostele je docela zážitek. A byl jsem v několika chrámech. Modlí, křižují se a líbají ikony zcela dobrovolně a bez dozoru.
      Targus potvrdí.

    2. Já to vidím trošku jinak. Soupeření klak o vrcholné pozice bylo už za SSSR, v 80. letech to byli straničtí loutkovodiči a silovici. Po vítězství silovici začali soupeřit mezi sebou. Putin byl vybrán úplně stejně jako Brežněv – člověk nepohybující se ve vrcholové politice, který se bude muset spolehnout na štáby poradců a za jehož zády se poperou o moc. Ukázalo se, že Putin dokázal mezi jednotlivými skupinami úspěšně lavírovat a každé ze soupeřících skupin něčím vyhovět, proto získal podporu téměř od všech. Silovici mají shodný cíl – silné Rusko, liší se pouze výběrem způsobů, jak toho dosáhnout. Takže pokud Rusko bude sílit, Putin má podporu všech soupeřících skupin siloviků.
     Teď potřebuje hodně úspěchů v ekonomice a na mezinárodním poli, aby udržel jestřáby na uzdě.

     1. Re: K62

      Nemyslím si, že naše pohledy jsou příliš rozdílné. Určitě se shodneme v tom, že tzv. silovici byli schopni odhadnout, kdy a jak půjde Rossíja do hajzlu. A že jsou rozsortováni do více skupin, je přirozené.
      Jejich společný zájem byl – nasadit do čela chlapa, který nebude umět škodit JEJICH zájmům, nikoli zájmům těch druhých, za současného zachování RF. Proto Putin prošel sítem.
      Že to pak dopadlo z pohledu většiny siloviků poněkud jinak, je věcí, o které by bylo možno psát tlusté knížky již nyní.
      V každém případě je před Putinem nutno smeknout a hluboce se poklonit. Dle mého názoru je to skvělý prototyp státníka.

 19. Snad nebude spatne zde zopakovat muj predchozi prispevek z jineho vlakna : Copak, peklo zamrzlo, redaktorka Česke televize rika pravdu o Ukrajine ?! 🙂 „Jako příklad uvádí obranné linie v Charkovské oblasti, které měly být slovy ukrajinského prezidenta Zelenského ze sta procent vybudovány. Když Stomatová se svým týmem oblastí projížděla, zjistila, že to není pravda.
  „Mým velmi dobrým kontaktem, který je obeznámen i se zákulisím, mi bylo řečeno, že se polovina peněz prostě rozkradla. To, co se dalo na Charkovskou oblast a její obranné linie, skončilo v kapse několika úředníků,“ https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/spotlight-rozhovor-darja-stomatova-zpravy/r~bed8f6e8296911efbb77ac1f6b220ee8/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1264130&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  1. Re: Hulvát

   Myslím, že soudružka se s odhadem plnosti kapes ukradinských soudruhů držela HODNĚ nízko…

 20. A teď spíš trocha sci-fi.
  Co když se vyrobí a vypustí hodně blbej vir, zaměřený na Slovanskou DNA? A většina z nás se přece nebude omezovat a dodržovat nějaká epidemiologická opatření. Léky? Očkování?

  1. No teď se pokoušejí upravit vir ptačí chřipky tak, aby se přenášel mezi lidmi.
   Zatím asi mají problém, vir sice nakazí, ale jen jednoho, navíc pokusného tvora a nevím zda se jedná vůbec o lidi.
   Ale ptáků ubylo, to si všímá hodně obyvatel a svádí se to na klimatickou změnu a na ničení přírody.
   Ale vzhledem k jejich opovrhování lidmi, bych se nedivila, kdyby se pokoušeli nakazit nějakou skupinu osob.

  2. SF! Už by se to použilo.
   Ale souvisí to s tím, co teď smolím na svém blogu.
   Velká snaha upoutat pozornost „publika“ na jeden nebo několik aspektů, aby si nemělo čas všímat celku.

   Jenže D.D. si si čas našel a jeho až biblické podobenství je velmi přesné. Jen nepočítá s černou labutí. S tou se ovšem počítat nedá.
   Ale jinak má ode mě tak asi patnáct slepic….

   1. no .. těch 35(!) laboratoří na ukrajině (teď přestěhovaných, mimo jiné, částečně i k nám), tam celou dobu asi tak dělalo co?

    1. Re: im0

     Dělali ušlechtilé plísně na zrající sýry a vy kvůli zcela nevhodnému dotazu fčilek vůbec nesplňujete parametry chytrosti, krásy a mládí!
     Co s vámi?

  3. Hypotéza:
   0. Akronymní agentura vypustí virus, který si piplali na Ukrajině co by (další) Game Changer
   1. Virus bude chvilku dělat bordel na Slovanech. Rusko omezí pohyb obyvatelstva a zavede racionální opatření.
   2. Mutacemi se prosadí méně ničivá a více šířivá varianta.
   3. Tato varianta následně zmutuje tak, aby si zmlsla i na dalších, Slovanům příbuzných etnicích v KoZa.
   4. Tamní obyvatelstvo začne masově umírat, protože se víc přeboostovalo mRNA vakcínama a poškodilo si tak imunitní systém, mimo to je přestárlé a dost často mimo kondici. Navíc byrokratický aparát KoZa je míň racionální a míň efektivní než ten ruský.
   5. Kolaps KoZa.

  4. Eta:
   Šly takové řeči, že právě tohle se snažili vytvářet v těch ukrajinských/amerických biolaboratořích. Jak o nich Viktorka Nulandovic pravila, že tam žádné nejsou, ale zaboha se nesmějí dostat Rusům do rukou. Tak je Rusové vybombardovali – pamatujete? Byla to jedna z prvních věcí, co udělali. Termobarickejma bombama, pokud mě paměť neklame, aby výry nepřežily – tedy předpokládám, že proto. Vypadalo to, že i s výzkumníkama. Takže pokud tato hezká myšlenka ještě žije hádám, že by museli začít od začátku.

   1. Nevím, nakolik je ta informace pravdivá. Spíše je to propaganda. Viděl jsem TV šoty z těch opuštěnch laboratoří a moc vybombardovaně nevypadaly.

    Věc je jiná:
    Byly snad nějaké vstupy z toho výzkumu? Nevím o žádných, že by to všechni stihli uklidit? Nikam nic nezapadlo? Nebo se jich zmocnili Rusové a drží si je v záloze?

    Jo a kutura virů v trezoru přežije nejen termobarickou bombu, ale i bombu atomovou. Nevěřte na dokonalé zpopelnění. Života schopné viry byly i po ročním pobytu v kosmu. Nepamatuji si, které. Nějací ti malí ničemové žijí a prosperují i v chladící vodě atomových reaktorů.

    1. Kocour:
     No právě že taky nevím. Kdysi jsem to zaznamenala a myslela jsem si, že na Aktuálních konfliktech, tak jsem obětovala čas a snažila se proklikat zhruba k jaru 22, jenže ono je tam toho strašlivě moc, tak mě to vyřídilo. Navrch nevím, jestli to vážně bylo tam.
     Mimochodem – dobrých 95% videí odtud zmizlo, často s poznámkou, že je smazanej účet uživatele. Trubka hnusná cenzorská! I přesto – pokud nesmaže gůgl celé ty stránky – je to úchvatný studijní materiál celé války od roku 17 – teda pro toho, koho to baví.
     Vážně jsou trezory, co přežijou i termobarickou bombu?? Já když viděla někde na videu, co to dělá, tak se mi udělalo šoufl. Takový pidiatom.

     1. Hledám vždy nejjednodušší vysvětlení. A tím je obvykle propaganda.
      K trvanlivosti některých věcí:Viděl jsem pošozené plošné spoje, které byly ve vojenské raketě, která sama vybuchla jak měla. No a dalo se tam z pamětí vydolovat, odkud ji poslali.
      Nebo černé skříňkyv letadlech. Ty jsou přesně na to konstruované.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *