21 dubna, 2024

Výzva poslancům

Přátelé, prosím o sdílení následující výzvy, aby se maximálně rozšířila:

Vážená paní poslankyně, vážený pane poslanče,

oslovujeme Vás v souvislosti s hlasováním o vyslovení nedůvěry vládě a děkujeme těm z Vás, kteří jste toto hlasování jako standardní metodu vyjádření podpory či nepodpory vládě Petra Fialy v aktuální situaci vyvolali. Chceme Vás vyzvat k tomu, abyste v zájmu občanů České republiky, které jste skládali svůj poslanecký slib, a vědomi si toho, že s tímto konkrétním hlasováním budou historicky spojena Vaše konkrétní jména, vyslovili vládě Petra Fialy jednoznačně nedůvěru. Nyní už přece dávno nejde o něho nebo o stranické zájmy, ale o záchranu České republiky, a tím i o Vaši čest a možnost podívat se českým občanům v budoucnu do očí.

Tato vláda zcela viditelně a prokazatelně čím dál víc závažně selhává, ať je to otázka energetické bezpečnosti, oblasti ekonomiky, v níž se zcela ztrácí konkurenceschopnost českých firem, podpory nerealizovatelných evropských směrů typu green deal, přístupu ke svobodě slova směrem k cenzuře. Dále pak snaha kriminalizovat svobodu projevu, komunikační strategie na hranici propagandy, přímá podpora popření práva veta v právu EU a přenos suverenity členských států na orgány EU. Snaha otevřít statisícům cizinců všechny naše veřejné služby – úřady, zdravotnictví, školství a další, a to nejen coby konzumentům, nýbrž i coby jejich zaměstnancům, bezmyšlenkovité vyvádění miliard mimo Českou republiku, kterou pak musí zadlužovat na úkor svých občanů, preferování zájmů jiných zemí před zájmy České republiky, pobyt cizích vojsk na našem území se má stát samozřejmostí… A tak bychom mohli pokračovat. Situace je skutečně vážná, a vy, stejně jako my, musíte vidět, že členové vlády už dávno nejsou objektivně schopni dané problémy řešit a i v dnešní vážné době sahají k politicky nezralým jednáním typu dražby mikin; jiní členové vlády jsou zase zcela neviditelní. I proto je tato vláda na historickém minimu podpory našich občanů.

Potřebujeme proto ihned jinou, odborně akceschopnou vládu, která začne neprodleně jednat a zastaví pád naší země na úplné dno. V této souvislosti chceme se vší odpovědností k České republice prohlásit, že jsme připraveni k rozhovorům o tom, jak postupovat dál, a v případě shody i k poskytnutí odborné pomoci v těchto nesnadných úkolech. Jakékoli politické i jiné soupeření jsme připraveni dát stranou, pokud uvidíme, že cesta z tohoto neutěšeného stavu má jasný záměr – zvýšení prosperity, bezpečnosti a suverenity České republiky. Času totiž není  nazbyt. Naopak – je pět minut po dvanácté. Naším jediným cílem je ochrana zájmů naší země a našich občanů. Tomu by dnes mělo vše ustoupit stranou.     

Následně můžeme dojít legitimní cestou k novým volbám. Věříme, že v nich budou mít šanci uspět zejména ti kandidáti, kteří při hlasování o nedůvěře vládě opustí stranickou linii a budou hlasovat podle svého slibu, tedy v zájmu občanů České republiky.

Proto si Vás dovolujeme oslovit s touto výzvou – hlasujte v zájmu občanů České republiky, hlasujte pro nedůvěru vládě Petra Fialy. Nelze už jinak.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová – senátorka

JUDr. Jindřich Rajchl – předseda strany PRO

Mgr. Libor Vondráček – předseda strany Svobodní

 Vidlák – bloger

26 thoughts on “Výzva poslancům

 1. Zajímavé. Ale když máte šanci volit někoho, kdo by to udělal, tak hodíte hlas kovidteroristovi Babišovi.
  To je jako říct – líbí se mi ta pěkná, ale vezmu si radši tu škaredou, protože tu pěknou by mi záviděli.

 2. Mám pocit, že se tady někomu zastesklo po starých „dobrých“ časech? Jako tuto vládu fakt rád nemám, ale zajímalo by mě, kdo nastoupí místo ní? Jako nerad bych dostal jednoho dne od soudruha Hamáčka (který byl mimochodem vynálezcem svetrů či mikin v politice) pendrekem za ty moje kecy.

  1. No právě .. buď by se vytvořila nová z tohoto parlamentu, a je otázka, jestli by po těch tahanicích šli ANO s SPD do holportu. Pokud ne, tak by zase byla pětikoalice.
   Nebo by byly volby – a už jsem to tady psal, že to chce trochu promyslet, koho by kdo chtěl v premiérském křesle.

   Já si dovedu představit, že Bašta přime demisi a po dohodě s Babišem ho jmenuje a SPD mu to odmává.
   Nedovedu si ale představit, že Babiš přijme demisi a protlačí do Strakovky Šilerovou.

 3. Podepisuji.
  Pan premiér by měl podepisovat prohlášení a výzvy k uzavření míru a ne teatrálně hlaveň tanku,který zabije a zničí.Může i jeho a jeho rodinu.

 4. Tato výzva je pomoc panu Baštovi,který slibuje,ze odvolá tuto vládu, předem děkuji poslancům této vlády, kteří umožní schválit nedůvěru teto vládě. zemědělec.

 5. Takhle krvelačnou vládu jsme nikdy neměli a to pamatuji Tondu Novotného. Za toho jsme se měli nejlépe,přesto je uvržen v zapomnění.

  1. S tím Novotným souhlas. Neprávem opomíjen. Snad proto, že po něm nastoupil populární ale slabý a neorientující se Dubček.

   Postupně vylézají na světlo informace, které to ilustrují a potvrzují.

  1. P.S.: Není tady těch apelů tak nějak „Zu viel?“

   Začínám mít pocit, že i pro alternativce jsme jenom „masa“, kterou je třeba ideologicky připravit na „závěrečnou bitvu“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *