28 února, 2024

Významná šance

V uplynulých týdnech jsem se poměrně hodně snažil burcovat Alternativu, aby se sjednotila. Napsal jsem na toto téma celou řadu článků, nastínil různé možnosti… ale také jsem sám za sebe odmítl dělat z Kydů jedenapadesátou politickou stranu, která by těm ostatním jen užrala pár hlasů, ale jinak k ničemu nebyla.

Tvrdil jsem, že je nutné zapomenout na minulost a není už možné poměřovat spojence podle toho, co dělali před deseti lety. Tvrdil jsem a tvrdím, že jediné, co zde máme společné, je právě tento blog a každý, kdo sem přijde s dobrou vůlí, ten je spojenec. Tvrdím, že spojenectví je třeba budovat přes další blogy a blogery.

Dneska bych chtěl popsat, proč jsem tak říčnej do hentoho sjednocování, odpouštění a urychleného formování skutečné politické síly, která by se opírala o skutečně masovou podporu voličů. Chci popsat, proč je na místě spěch. Podle mě máme totiž šanci, která do Kotlinky přijde jednou za 500 let.

Doba se fakt změnila. Přečtěte si něco od Ivana Davida a Miroslava Macka. Oba mají svůj mediální dosah a není problém si o nich udělat obrázek. Oni jsou už v podstatě stejní. Přitom jeden byl ČSSD a druhý byl ODS. Tváří v tvář největší krizi za třicet let se původně akademické debaty poměrně hodně zkonkretizovaly. Stejně jako se ve dvacátém století vyzkoušely takřka všechny utopické vize filozofů století devatenáctého. Vyzkoušel se Marx i Nietsche. Masaryk i Smith. Stejně tak už dneska víme, jak dopadly vize Klause i Zemana. Víme, jak si politici představují svobodu slova, víme, jaká je globalizace, vyzkoušeli jsme evropskou solidaritu, neviditelnou ruku trhu, vyzkoušeli jsme liberální demokracii i své transatlantické přátele. Rozdíl mezi Miroslavem Mackem a Ivanem Davidem se víceméně setřel a protože jsou oba dva chytří a a inteligentní lidé, není divu, že došli k velmi podobným závěrům.

Zároveň se také ukázalo, že u nás v republice prakticky není žádná proruská kolona. Není tu žádné hnutí starostů či politiků, kteří by bránili dodávkám zbraní na Ukrajinu. Nejsou tu stovky ruských neziskovek, které by učily ve školách, že jsou jen dvě pohlaví a Putin je frajer. Není tu žádná strana, která by chtěla přijmout jako měnu rubl. Neběží tu žádný stipendijní program pro tisíce českých studentů na Lomonosově univerzitě. Vrcholem proruskosti je konstatování, že Putin je pro Rusko dobrý prezident a vrcholem ruského vměšování do naší zemičky je Puškinova cena pro Nohavicu.

Mnohem víc lidí by si u nás přála českého Orbána než českého Putina. A toho ruského Putina tu nechce prakticky nikdo a málokdo si dělá iluze, že spojení s východní velmocí by bylo nějak kvalitativně lepší než spojení s velmocemi západními. Vítek Rakušan musí vyrábět ruské šváby z lidí, kteří si přejí korektní vztahy s Ruskem.

Nedávno jsem psal, že se tomu vlastně nedivím. Proč by Putin korumpoval Zemana, Salviniho nebo LePennovou, když se domluvil s indickým Módim a saúdským Salmánem? Tihle jsou terno, a ne nějací pofidérní politici, kteří už deset let nejsou schopni uchopit reálně moc. K čemu se zabývat Vyvadilem, když nic nezmůže a nikdy se to nezmění? Módi zařídí nákup ruské ropy. Vyvadil neudělá vůbec nic. Kamarádit s Chameneím, to je terno. Mít telefon na Erdogana, to je super. Ale k čemu je kamarádšoft s Marinou, která neustále prohrává prezidentské volby?

Zároveň sledujeme v přímém přenosu, jak se nám všechny ty západní neziskovky i se všemi Sorosy, Římskými kluby, Aspeny, politiky, novináři i Evropskými hodnotami, historicky znemožňují. Jak dokázali uvalit protiruské sankce na nás samotné, místo na Rusko, jak dokázali odzbrojit Evropu i USA v ohni ukrajinské války, jak nás zadlužují nad jakoukoliv míru a jak umějí jen mávat rukama a vysílat signály.

Celá ta obrovská síla soft power, kterou naši bratři USáci třicet let budovali, najednou generuje jeden průser za druhým.

Jasně, mají zatím všechno v rukách, ale nejsou schopni ničeho. Nejsou schopni dosáhnout ruského pádu, nejsou schopni snížit ceny energií a benzínu, nejsou schopni ani pořádně vypnout dezinformační weby. Nejvíc se jim teď daří vzbuzovat proti sobě nenávist a nedůvěru. Novináři, politici, Pánkové, Jandové, Kartouzové… mají fůru peněz, mají moc nad sociálními sítěmi, ale už jim to k ničemu není, protože nemají schopnosti. Rusko tváří v tvář Západu dokázalo přesněrovat dodávky ropy a plynu, dokázalo se domluvit na všech stranách, snížilo dodávky, vytvořilo nejistotu a Gazprom se topí v penězích. Nám naši politici doporučili, abychom se nemyli.

Tihle všichni teď dělají všechno pro to, aby se definitivně zdiskreditovali. Aby ukázali beze vší pochybnosti, že jsou neschopní, neznalí, hloupí, neschopní plánovat a vnímat souvislosti. Děje se to přímo před očima. Mávající premiér je už naprosto ikonický a dávno překonal Milouše Jakeše. Ale krásně zapadá do společnosti Leyenové, Trussové, Bidena a jim podobných.

Přátelé! V této zemi není žádné Putinovo bratrstvo, které jen čeká, až americkým neziskovkám a jejich českým přisluhovačům zakroutí krkem! Není tady nic. Pusto a prázdno. Rusko se zaměřovalo na jiné, důležitější hráče. Není tu ani žádná orbánovská neziskovka! Je tu jen hafo západních kašparů, kteří tu teď hromadně přicházejí o kredit! Rusko s budováním svého podhoubí ještě ani nezačalo! Čína se také moc neangažuje, zřejmě jsme pod její rozlišovací schopnost.

Je tu jeden Babiš, jehož ANO nejvíc připomíná politickou sílu, ale on má s Německem a USA společného víc, než je zdrávo. Spíš to vypadá, že ho do své zkázy strhnou sebou, než aby se od nich oddělil.

A pak je tu Okamura, pro kterého bylo před posledními volbami důležitější zabezpečit teplá místečka, než se pokusit ty volby vyhrát.

A pak nějaké nové (a možná i nadějné) strany.

Toť vše. Nikdo a nic víc.

Když končil Sovětský svaz, tak tady už dávno měl Západ svoje želízka v ohni. Dobře zaplacená želízka. Ale teď, když končí Západ, tak tady nikdo svoje koně nemá. Nikdo! Fakt nikdo! Není tu proruská kolona, není tu pročínská kolona, není tu nic a nikdo, kdo by chtěl ve jménu svého impéria uchvátit moc. Dokonce tu není ani žádná pročeská kolona. Ta se zatím hádá o detailech a pečlivě lustruje, kdo je dobrý Čech a kdo není.

Kdy byla v této zemi tak jedinečná příležitost, abychom se moci chopili my sami? Abychom předběhli všechny protektory z Arábie, Ruska, Číny nebo globálního byznysu? Až se Západ definitivně znemožní, vznikne krátké vakuum. Noví rektální alpinisté se brzy najdou a poběží na Moskvy, Dubaje i Pekingu, aby si nechali naší zemi udělit v léno. Ale při trošce štěstí by to nemuseli stihnout.

Jak často máme my tady uprostřed Evropy takovou šanci? Jednou za 500 let? Jak často jsou všichni naši sousedé tak slabí nebo nevšímaví, aby dali alespoň chvíli pokoj? Jak často se stane, že jde jedna velmoc do prdele a druhá má úplně jiné starosti v jiné části světa? Kdy naposled se impérium kymácelo, aniž by bylo nutné zařídit to pomocí cizích vojsk, přecházejících naše území?

V brzké budoucnosti nás čeká krátké období bezvládí. Západ bude na huntě a Východ bude mít jiné starosti. Máme šanci tu udělat Střed. Náš Střed. Budeme mít krátkou šanci na českou cestu dějinami. Už dvakrát nám nevyšla. Nepodařilo se husitským hnutím a nepodařilo se nainstalovat ani socialismus s lidskou tváří. Budeme mít novou příležitost.

A já bych chtěl, aby se jí tento národ chopil. Bez ohledu, že je to jen malá šance. Proto volám po sjednocení. Je to třetí či čtvrtá šance za celé naše dějiny. Tak ať to neprosereme.

416 thoughts on “Významná šance

 1. Navrhuji pojmout to obecně. Nechť vláda předstoupí a prokáže jak všechno, bod po bodu co učinila, činí, a plánuje učinit, rezort po rezortu, je v prospěch daňových poplatníků, jejích zaměstnavatelů. Jaké dobro za své peníze od vlády dostávají. To by, ideálně s podzimem mělo být tématem opozičních interpelací.

 2. Jak tak přemítán nad plejádou politických stran, tak zjišťuji, že u nás by měl vyhrát volby osvícený diktátor. jednoho znám a ten by se na nás vykakal. Politické strany před volbami naslibují všechno možné, vždyť jim jde jen o blaho občana a prosperitu naší zemičky.

 3. „V Německu jde do tuhého. Žádná teplá voda, vytápění na 19 stupňů

  První velké německé město zahájilo razantní úsporný režim. V Hannoveru, hlavním městě spolkové země Dolní Sasko, se už ve sportovních halách, tělocvičnách či městském bazénu neosprchujete teplou vodou. Městské lázně už navíc nebudou vytápěny plynem, přestanou tryskat fontány a veřejné budovy jako radnice, muzea či další památky už nebudou v noci osvětleny.

  Nejsou to jediná omezení, k nimž Hannover přistoupil. Městské budovy budou od 1. října do 31. března vytápěny maximálně na 20 stupňů.

  V prostorách, jako jsou například chodby, technické místnosti či sklady, bude teplota dokonce jen mezi 10 a 15 stupni. Všude přestane téct teplá vody a k mytí rukou bude muset stačit studená.

  Bude také platit zákaz používání mobilních klimatizací a topných těles. Zredukuje se počet tiskáren, ledniček či jiných elektronických přístrojů. Sídla společností budou mezi Vánocemi a Novým rokem uzavřena.“

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/v-nemecku-jde-do-tuheho-zadna-tepla-voda-vytapeni-na-19-stupnu-40404234

 4. VLÁDA SE POUČILA
  27.7.2022 Jan Keller

  Keller bez cenzury:
  Jan Keller dnes píše o tom, jak se současné vláda poučila z chyb těch minulých a jak to občanovi přijde draho.
  ——————————–

  Cílem pravicových vlád bývá na minimum snížit sociální transfery. Pravicoví politici to údajně nedělají kvůli tomu, že by byli snad nějak asociální, ale čistě jen proto, aby státem přerozdělované prostředky nenarušovaly jinak křišťálově průzračnou logiku tržních vztahů.

  Pravicové vlády v Česku se v nedávné minulosti pokoušely redukovat sociální transfery mnoha různými způsoby. Zatím vždy neúspěšně. V oblasti zabezpečení na stáří k tomu měla sloužit důchodová reforma, která posílí soukromý penzijní pilíř a bude do něj postupně přesunovat prostředky z průběžného penzijního systému. Projekt zkrachoval mimo jiné na nízké ochotě občanů přistoupit na tuto hru. Do soukromého penzijního fondu se jich přihlásilo žalostně málo.

  Jiný způsob, jak přečerpat peníze z veřejných fondů a zatížit placením přímo zainteresované občany, představovaly pokusy o zpoplatnění vysokoškolského studia. Vyjmenovávat pro a proti by bylo na delší analýzu, faktem však je, že tyto pokusy byly smeteny demonstracemi masy studentů a hrstky jejich učitelů.

  Snahy osekat kapitolu zdravotnictví, přenést náklady na léčení na samotné nemocné a učinit z jejich chorob ziskové příležitosti pro zdravé a podnikavé mají mnoho různých podob, jak jistě v té či oné formě zaregistroval snad každý. Ani v této oblasti však zatím nedošlo k zásadnímu průlomu, ať již ohledně privatizace fakultních nemocnic, snižování státního příspěvku na osoby ekonomicky neaktivní či ještě razantnější finanční spoluúčasti pacientů. Vymýtit se podařilo snad jen zdravotní prevenci, která je pravicí vnímána jako zbytečný luxus.

  Velké úsilí bylo vynaloženo s cílem snížit finanční pomoc sociálně potřebným. Příslušní ministři zde byli neobyčejně vynalézaví. A tak jsme zažili období, kdy nezaměstnaní měli povinnost hlásit se pravidelně v kontrolních místech zřízených na poště a kdy přiznání dávek v nezaměstnanosti mělo být vázáno na povinnost nastoupit na výkon veřejných prací, a to i pro maminky s dětmi. Ani tyto iniciativy lidí pravé vůle se neujaly. Stranou ponechme, že ty, kdo v oblasti sociálních dávek dovedou šikovně kličkovat a podvádět, nepostihovaly ani v nejmenším.

  Fialova vláda, jejíž ministryně a ministři jen na první pohled vypadají jako zcela nekompetentní diletanti, se z těchto neúspěchů svých pravicových předchůdkyň dokázala poučit. Přichází s novou a hluboce promyšlenou strategií. Jejím cílem je vzít lidem s konečnou platností možnost svobodně se rozhodnout, jaký sociální, zdravotní, penzijní či vzdělávací systém by chtěli mít. Takového stavu lze dosáhnout vcelku snadno a lze ho udržet bez ohledu na výsledky jakýchkoliv voleb. Stačí udělit velkorysé půjčky vybraným velkým firmám, které dosahují masivních přebytků. Stačí vyhodit relativně laciná a ověřená vojenská letadla a na dluh si zakoupit zbrusu nová, ta úplně nejdražší. K nim jako vhodný módní zelený doplněk za desítky miliard pořídit ty nejtěžší transportéry a tanky. Kvůli tomu všemu nákladně upravit a přebudovat vzdušnou i pozemní dopravní infrastrukturu. Třeba i tu vodní, pokud by někdo usoudil/a, že k obraně míru a kapitalismu nutně potřebujeme ponorky. Stačí vypůjčit si stovky miliard, abychom vybudovali horkovody, a to rozhodně ještě dříve, než vyřešíme, čím a hlavně za kolik budeme vodu ohřívat. Za další miliardy nakoupit vakcíny plně srovnatelné s těmi předchozími.

  Při tom všem není třeba ani v nejmenším obhajovat přednosti soukromých penzijních fondů, kázat o výnosnosti investic do vzdělání potomků, dohadovat se o každé koruně ubrané ze systému zdravotního pojištění, zasvěceně pravicově vysvětlovat, že lidé jsou líní, a proto si musejí nárok na dávky při ztrátě práce tvrdě odpracovat. Všechno přijde samo od sebe, a i kdyby někdy nějakým nedopatřením vznikla snad vláda levicová, bude její jedinou starostí obsluhovat dluhy, které nasekaly úsporné vlády.

  Čím se v této situaci utěšit? Snad jen tím, že podpora velkých koncernů, zadlužování na generace kvůli nákupu vysoce účinných zbraní a ne zcela účinných vakcín i další podobné kšeftování ani v nejmenším nenarušují tržní prostředí. Proč? No přece proto, že to vše provádí tržně orientovaná pravicová vláda s požehnáním Evropské unie.

  1. Strašný!!!
   Tahle údajně pravicová vláda se holedbala s koncem zadlužování.
   Výsledkem jejího vládnutí je masivní zvyšování výdajů za obranu.
   Netuším proč?
   Necítím se být ohrožena z žádné strany. A navíc: pokud by na nás někdo udeřil, tak jedině NATO, které by nám přispěchalo poskytnout bratrskou pomoc.
   Podobnou situaci jsem zažila už jednou.
   Tenkrát jsme se nebránili, protože by to nemélo žádný smysl. A udélali jsme dobře.
   A dneska by to dopadlo jako přes kopírák. A zase by to bylo rozumné rozhodnutí.
   Jsme malá země na pomezí dvou systémů a naším údélem je patrně švejkování.
   Ale lézt mocnosti s rozběhem mezi púlky bychom zase neměli a nemuseli.
   Za to se stydím. 🤮

 5. https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/tretina-ukrajinske-urody-konci-v-polsku-nacerno-40404239
  ***
  (…) Polsko slíbilo, že bude ukrajinské obilí rychle přepravovat přes své území do Hamburku a dalších přístavů. To se mu však daří jen s velkými obtížemi, a navíc asi třetina končí nelegálně v polských sýpkách. (…)
  (…) Poukázal také na věrohodné informace od zemědělců, rolnických organizací a poslanců v jihovýchodním Polsku, že toto obilí nelegálně nakupují velké polské společnosti, které ho „načerno“ dodávají velkým chovatelům zvěře, prasat a výrobcům krmných směsí za ceny nižší, než činí náklady na obilí vyrobené v Polsku.

  Za cenu nižší než tisíc zlotých (méně než 5,1 tisíce Kč) za tunu nakupují načerno i polská výkupní střediska na jihu země. Přitom obilí od polských zemědělců, kteří ho donedávna prodávali za dva tisíce zlotých, nikdo nechce. „Když ho přivezou do výkupny, čekají na ně beznadějně zamčená vrata a za nimi sila plná nelegálně získaného ukrajinského obilí,“ upozornil Ardanowski. (…)

  1. Jak dlouho už žije pod sankcemi Kuba?
   Po rozpadu východního bloku se říkalo, ze Kuba končí.
   Po rozpadu ( defakto) Venezuely se říkalo to samé.
   A…
   Nezdá se, že by se Kuba chystala skočit Bílému domu do náruče.

 6. Chytrý politik Miroslav Macek

  Jeden z prvních privatizátorů. Privatizace Knižního velkoobchodu. Závazek, že zachovají pracovní místa a podnik.
  Místo toho podnik zrušen, lidi vyházeni a pražské nemovitosti podniku, rozprodány po částech (je tak větší finanční zhodnocení) zahraničnímu kapitálu. V tehdejší době to byl obrovský vejvar.
  Miroslav Macek, tehdy člen zlodějské ODS, jak se mělo ukázat, byl první nebo jeden z prvních, který privatizoval. Podnik získal, díky známostem, pod cenou, nedodržel privatizační podmínky, podnik zlikvidoval a po částech jeho mrtvé tělo rozprodal, s pohádkovým ziskem. Čímž se královsky zajistil do konce života.
  Za svůj podvod, se nezodpovídal nikdy před soudem. Jen tehdy odešel z politiky.

  Byl to vizionář. První nebo jeden z prvních. Jeho causa otevřela oči a ukázala cestu jeho mnoha dalším, převážně modrým, učedníkům a následovníkům…

  Mne také, jako mladému člověku, otevřel jeho případ oči. Prvně jsem, díky MUDr. Mackovi pochopil, o čem je demokracie. ODS jsem tehdy volil. Poprvé a naposled. Díky Mackovi.

  https://www.mesec.cz/clanky/knizni-velkoobchod-miroslava-macka/

  1. Ano, po transformaci OF na ODS jsem je poprvé a naposled volil taky. Stářím holt jeden prohlédne. Ne zmoudří, prohlédne.

   1. Já hůř. Když si vzpomenu, že jsem volil OF, mám pocit jako po únoru1948 živnostník, který šestačtyřicátém volil KSČ.

    1. Ten živnostník ale potom musel být buď hňup, nebo nečetl noviny a neposlouchal rádio.
     Gottwald vykřikoval v parlamentu, o tom, co se naši komunisti jezdí učit dělat do Moskvy /kroutit krky buržoazii – kapitalistům/ přece už v roce 1929. Čili sakra dlouho před válkou – a ostatně, o něco málo později v Německu, dostávali komunisti od nácků pravidelně na budky, byť to byla jedna sorta hajzlů, co si rozhodně neměli co vyčítat.
     Nikdo nemohl říct či vymlouvat se, že nevěděl, co jsou komunisti zač. I můj prostý dědeček, vyučený tesař a čtvrtláník, to věděl. Já chápu, že komunisti dobře prodali úspěch bolševiků v 2.SV, ale to automaticky neznamenalo, že naši komunisti budou lepší. Z okolí obou prarodičů všichni volili agrárníky, nebo lidovou stranu. Každý, k čemu měl blíž.

  2. Mimochodem, mám pocit, že Macek byl též reformátorem v oblasti partnerských vztahů a v liberalizaci užívání jazyka, nebo zákeřný pohlavek zezadu se začal nově nazývat facka. ODS bych nevolil nikdy ani s pistolí u hlavy. Už zahajovací sjezd a zvolení Klause do čela jasně předznamenaly, co bude následovat.

 7. Jindřich Rajchl
  4 hod ·
  Ženeme se do naprosté katastrofy!
  Cena plynu na burze v Amsterdamu – 228 EUR/MWh
  Cena elektřiny na pražské burze – 376 EUR/MWh
  Obě dvě ceny zlomily historické rekordy.
  Ptáte se proč? Protože společnost Siemens odmítla provést prostřednictvím své dceřinné společnosti Siemens Canada opravu turbíny v plynovodu Nord Stream 1. Obě větve tak jedou pouze na 20% své kapacity.
  Teď už existují pouze dvě možnosti – buď se konečně spustí Nord Stream 2, což bude obrovské vítězství ruské diplomacie, nebo u nás zkrachuje veškerý průmysl a zimě tady zmrzneme.
  Evropa prostě reálně zešílela.
  Počítám, že 3.9 budeme muset zavelet k razantnějším akcím. Teď už je to v podstatě pouze o pudu sebezáchovy. Jdete do toho s námi?

    1. Jen houšť a větší kapky.

     Třeba nás od nich osvobodí muži s práskačkami.
     Možná dokonce bude jedno, jestli se budou jmenovat Ibrahim nebo Dmytro…

  1. Dnes jsem se na portálu Innogy dozvěděla, že podle jejich informací k 1.7.2022 bude můj doplatek plynu k 1.1.2023 činit 18.000+ Kč.
   K 1.1.2022 jsem při stejných zálohách cca 3.000 Kč (a dokonce i mírně vyšší spotřebě) měla přeplatek pár stovek korun.

   Před časem to tu napsal Admirál: „… tohle není moje válka!…“
   Tak proč, dobrusele, já mám kvůli nějakým vypatlaným ideologickým aktivistickým pozérům a vychcaným lidským zrůdám na burzách platit ze svého důchodu navíc 18.000 Kč???

   Dejte mi vědět, ze kterého okna budete defenestrovat ty debily, pomůžu vám je žduchat z okna.

      1. Schválně.
       Jakou částku bude dělat v rozpočtu zvýšení plateb za energie, u Fialláha?
       Ani si toho nevšimne.

       A mladej Fialláh bude ze státního koryta, hájit práva žen v Barmě (ale už né v Saúdské Arábii nebo Emirátech.)

   1. Tak tuto odpověď zítra zopakují.
    Předně by bylo potřeba pana doktora přestat pomlouvat
    Občan zajisté ví co tím myslím.
    Jako další je potřeba si uvědomit , že pan doktor to nedělá pro sebe ale pro nás všechny. Takže bez podpory to nejde
    Chcete změnu? Tak přijďte na Václavák.

  2. toto mi ale nedava logiku, pokial viem tak nemci sa dohodli s kanadou ze na turbiny bude vynimka
   odkial ma ten clovek opacnu informaciu?
   rad by som to videl nejako potvrdene

   1. Dohoda má takovou šikovnou vobezličku – Kanada ji smí kdykoli změnit nebo zrušit.
    Ostatně, ani ta „vrácená“ turbina dosud NEOPUSTILA Německo.

 8. Lidi chtějí sračky, dejme jim sračky. Bude to stačit téměř jistě nadpoloviční většině. Jsem si jist tím, že tak to vidí drtivá většina PR agentur a tam je to marný. Co se ale nabízí menšině ? Před posleníma volbama jsem přečetl schválně volební programy všech, kdo měli šanci alespoň na jedno procento. Bohužel, byl to program pro většinu napsaný PR agenturama. Vizi má každý, prostě něco si „přeje“. Strategii už málokdo, ale smysluplnou strategii a realistický plán tam není nikde.

  Tak vezměmě jedno nosné téma. Třeba energie. Vizi mají všichni i potentáti v Ojrokomisi a strategii taky jako slovo používá kde kdo. Ale smysluplnou strategii s variantami jsem doposud neslyšel a pokud jde o plán, ano některé mimo vládní úroveň dávali smysl.

  A teď bych čekal, že se toho chytne nějaká skupina a rozpracuje to smysluplnou strategii a plán v jednoduchých bodech (jako Desatero). To budete neustále sypat do lidí. Je úplně jedno, co si budou o tom vykládat různí kašpaři, když jde do tuhého oni jim to chlapci a děvčata z agentur vysvětlí smysl hry. A to může ve finále být win-win , kašpaři se budou poplácávat, že to vymysleli a ostatní z toho mohou mít užitek.

  Z mého pohledu je mnohem efektivnější něž někde křičet na náměstí, denně konfrontovat kašpara s jeho neschopností. Desatero pobere opravdu kdokoliv a máte jednotící prvek a jedno téma.

  1. proboha……………………..Z mého pohledu je mnohem efektivnější něž někde křičet na náměstí, denně konfrontovat kašpara s jeho neschopností. Desatero pobere opravdu kdokoliv a máte jednotící prvek a jedno téma.

   A co VÁM POMUŽE HO konfrontovat Vy ho hlavně musíte zbavit ty svinárny dělat a to bez toho náměstí nejde

  1. A kdo si myslite, ze byli ti Zaoralkovi „zraneni demonstranti“?
   Privezli je armadnim specialem na osetreni, a pak je uz nikdy nikdo nevidel.
   Novinari ani necekli, ani o kratke interview zajem neprojevili.
   Nic bych za to nedal, ze ten ulepenej socan evakuoval ty vrahy z Majdanu.

 9. Docela mě mrzí ten příkrý názor na Okamuru.
  Z mého pohledu je to velmi úspěšný lídr.
  SPD má svých standardních už 10% prakticky ve každých volbách. Považuji to za výborný výsledek. Co by jinde opoziční strany za takový daly.
  Strana přežila i svoje vytunelování klikou okolo jakéhosi Černocha. Nasazení Volného se nepovedlo, hurá !!!
  Jsem pevně přesvědčená, že SPD má v parlamentu velký vliv. Že kdyby tam její poslanci nevedli u pultíků plamenné proslovy, tak by si pětikolka vyskakovala ještě drzeji a daleko výš.
  Každý desátý Čech je řádně naštvaný a to je docela dost. Ti u volantu s tím musejí počítat a také dozajista počítají.
  Blbé je, že takový vliv je jaksi nezměřitelný. A tudíž se asi najde i dost občanů, kteří sysifovskou práci členů SPD dostatečně neoceňují.
  Škoda.

  1. Mě mrzí dokola opakovaný žblebt „mejnstrým informovačů“ a to i zde, jaký je Okamura politický podnikatel, jde mu jen o pohodlné bydlo a tak dále. Snad jedině od Vidláka jsem četl, že měli spolu nějakou dlouhou debatu, kde si v dost věcech nesedli. U něj jediného to beru. Samozřejmě, mohu se v něm splést jako v Zahradilovi nebo Farrage z U.K.

   Naproti tomu, zde celkem dobře přijímaná paní Klára, která se ve svém dopise Cukrbergovi vyznala v členství Ščukovy cikánské iniciativy hned po převratu, podáním jakéhosi návrhu za „rovnoprávnost“ sexuálně deviantních lidí (a dnes vidíme, k jakým hrůzám to vše vedlo – není myšlena sama paní K.), členství v TOP09, zde bych si já, nýmand, naopak pomyslel něco o politickém podnikatelsví. Ne, nebudu druhý Hulvath (snad jsem se trefil s přezdívkou jejího věčného kritika).

   1. Můj odsudek na Okamuru je nově dán především tím, že před volbami příkře odmítl po volbách spolupracovat s Babišem. Tohle je věc, na které se u nás bude lámat chleba, protože Babiš jaksi není tak úplně majnstrým (jdou po něm od začátku do konce), ale není tak úplně alternativa, protože má ohled na (svůj) byznys směřovaný na Západ.
    Opět se vracíme k mým článkům o tom, že věci jsou, tak jak jsou. Okamurových deset procent je k ničemu, když se k něčemu nepřidají. Musel by mít třicet, aby se jiní ucházeli o něj. Pokud má deset, musí koalovat. A jestli koalovat nebude a bude trvalou protestní opozicí, tak se jednoho dne dočká toho stejného co komunisti – seděli v parlamentu od začátku, u ničeho nebyli, nic neovlivnili a když pak vypadli, nikdo si toho ani nevšiml.

    1. „Můj odsudek na Okamuru je nově dán především tím, že před volbami příkře odmítl po volbách spolupracovat s Babišem.“

     Není to poprve, co to tu tvrdíš, Vidláku.
     Před volbami 2017 to určitě není pravda, naopak Okamura hlásal, že je po volbách ochotný jednat s každým. Nejsem si tak jistá, jak to bylo před posledními parlamentními volbami v roce 2021, ale docela bych se vsadila, že Okamura tvrdil totéž.

     Nebyl to naopak Babiš a Hnutí ANO, kteří“před volbami příkře odmítli po volbách spolupracovat s SPD“ ???

    2. Teď odmítl. Před volbami. Aby se dostal do parlamentu, Babiše nepotřebuje.
     Odmítne, na beton, i po volbách??
     Koalice ve sněmovně se, totiž, dělají, většinou (s výjimkou páté kolony) po volbách.

    3. Babiš je oligarcha. Zrovna v RF a u VVP vidíme, že oligarchy je potřeba držet na krátkém řetězu.
     Babiš ho měl tak dlouhý, až jsme dopadli, jak jsme dopadli.

    4. Nu, že by RICIN fandil Okamurovi asi zde nikdo nepředpokládá a ten to v 2021 napsala takto:

     https://www.respekt.cz/agenda/volby-2021-okamura-chce-referendum-babis-odhalil-chuligany-studenti-voli-piraty
     „Audience u Zemana
     Prezident se po osmi dnech vrátil z nemocnice, a tak – jak měl v plánu – mohl ve středu odpoledne v Lánech přijímat návštěvy.
     Nejprve mu šéf SPD Tomio Okamura oznámil, že JE PO volbách ochotný jednat s premiérem Babišem o účasti ve vládě, ale jen POKUD mu šéf ANO slíbí REFERENDUM o členství v EU a NATO. To se prý Zemanovi líbí.
     Znamená to, že buď se chce SPD vyhnout vládní odpovědnosti, protože pro Babiše bude taková podmínka nepřijatelná, anebo premiér ustoupí – a pak se vzhledem ke zdejším náladám Češi možná mohou těšit na odchod z obranného spolku…“
     xxxxxx

     MAJKA:
     A protože jsem do EU referendem vlezli, nevidím žádný důvod, proč by neměl mít český volič možnost chtít další referendum, není to hen ta diskriminace?
     Proč by měla být taková podmínka nepřijatelná, že?!

     O tom „obranném“ spolku, ale jen zájmů USA a vojenskoprůmyslového komplexu nemluvě.

     Ty prachy (nemilá vládo) na ty letadla, či „obranné a solidární“ smlouvy a další zbraně potřebuje nyní ČR přednostně (i na dluh) spíše na pořízení hasících strojů a hotové…,

     Protože pokud půjdeme cestou jak naznačuje Dexx, musíme a hodně hlasitě a ihned (ne až 3/9 řvát), že nám jde o klima FIRST a klima si to přece žádá a hasící letadlo je zelenější, hasit se musí v celé EU, válčit ne.
     A na to by i mladí možná slyšeli…..

     KLIMA a limity CO2 náš vzor a my dolní, když už nám hoří i chalupy na tom trváme,
     bez válečného šrotu se viditelně obejdeme, vždyť ho dokonce i rozdáváme.☺

     A navíc, vždyť to zabíjí lidi…… !!!

  2. Beru to pragmaticky. Pro mě všichni politici jsou zlí lidé. Jen někteří z nich jsou víc na mé straně.
   Posledně jsem volil SPD a asi budu volit znovu. V obecních a doplňovacích volbách kohokoli kdo bude mít šanci proti komukoli z pětikoalice. Řeknete si třeba, že náš starosta je například dobrý i když je za ODS.
   Tak to je špatně. Už jen tohle ho diskvalifikuje. I kdyby jinak byl svatý. Jiný příklad za všechny, například Kolář. Proti němu má smysl podpořit kohokoli kdo proti němu má šanci. Kohokoli. Třiba někdo z vás namítne, že to beru příliš tvrdě. Ano. Nevidím jinou zákonnou možnost. Vynasnažím se využít své právo nadoraz.

 10. Proč lidi volili Starosty?
  On Vidlák (16:28) nakopl jeden důvod, který je podle mě hodně důležitý:
  „Ale jinak pár silných nápadů u Starostů je. Třeba ten jejich název. Vypadá to, jako by zastupovali všechny starosty v republice.“

  Představte si voliče na malém městě, který se po celý rok o politiku nezajímá, protože má dost své práce.
  Ale k volbám pak chce jít, protože je slušně vychovaný. A tak se týden před volbami snaží zjistit, kdo to kandiduje a kam vlastně, probírá si názvy stran a trochu se ptá u zámých a sousedů.
  Jména jako ODS nebo ČSSD zná z minulosti a ulpěl na něm pocit, že tyto strany něco v minulosti zprasily.
  Pak mu zůstanou oči viset na názvu „Starostové a nezávislí“ a hned se mu vybaví místní starosta, který obci pomohl k nové kanalizaci a všichni to ví. … Takže pan volič nabyde dojmu, že volbou STAN vlastně podpoří svého místního starostu.
  Takže tak nějak.

  1. Přesně tak.
   Volič zná dobře svého starostu. Ten je většinou slušný, protože je mu vidět tak říkajíc do talíře.
   Bohužel, jakmile se dostane do tzv. velké politiky, tak se v něm něco zlomí.
   Uvážlivý mladý starosta ze Suché Lozi je vykopnut vzhůru a ocitne se v Praze.
   A za pár týdnů skáče po Staromáku v tibetské vlajce jako kozel.
   V Suché Lozi by si to nedovolil. Tam by ho spoluobčani vynesli v zubech.
   STAN prostě jen využil, spíš sprostě zneužil, dobrou značku komunálních politiků.
   A ono to výborně klaplo.

   1. Uvážlivý mladý starosta, říkáte? A znáte někoho ze Suché Loze? Já jo, víte?
    A pamatujete si to cirkusové číslo s Bémem?

   1. Tak jo. Zdrojem textu jsou moje šedé buňky. Link na ně neumím dát.
    A citaci z Vidláka si můžete zde níže dohledat, je tam čas 16:28.

 11. Chybí dlouhodobý positivní spoující prvek. Ne krátkodobý negativní, typicky spojení se proti nepříteli. Protože co pak?
  „Otázka národní jest především otázkou náboženskou.“
  K tomu dodávám, že nejen národní, ale civilizační. To platí všeobecně. Lidské dějiny jsou dějinami náboženství. Ano, rozumem jsme pochopili, že svět funguje jinak, že „na Olympu nesedí bohové“.
  Potíž je v tom, že zatím co náboženství (víra) ví aby se jím samy staly) s příslušnými spojujícími rituály (příznačnými i pro režimy, které se snažily samy sebou nahradit náboženství je všeobecným spojovatelem a regulátorem, pouhý rozum jím není. Především pro významnou populační gaussovy křivky „dospělé“ populace. Ostatně, víme, že „dospělost“ či formalizovaná jako „zletilost“, co se týče schopností, jsou nějakým rámcem, jenže samy nepostačují. Kromě toho, moderní technologie a jejich dostupnost významně rozšiřují akční potenciál především formálně vzdělaných blbců.
  Řešení neznám ani se nedomnívám, že znám. Přijde samo na základě interakce ve spontánním řádu. Nepochybně přijde. Na základě znalosti zalespoň zmapovaných dějin se obávám, že nebude příjemné.
  Protože, jeví se mi tak, že jsme na vrcholu. Další cesta, alespoň, prozatím, přechodně musí vést dolů. Nehledě na dlouhodobý vývoj člověka jako živočisného druhu, podléhajícího veškerým obecným zákonitostem.

  1. ….Potíž je v tom, že zatím co náboženství (víra) s příslušnými spojujícími rituály (příznačnými i pro režimy, které se snažily samy sebou nahradit náboženství aby se jím samy staly) je všeobecným spojovatelem a regulátorem, pouhý rozum jím není…..

 12. Lidi se rozhádali kvůli covidu. Státy se rozhádaly kvůli válce. Považoval jsem Visegrád se za velkou naději pro střední Evropu, ale jak se můžou na něčem shodnout protichůdné zahraniční politiky Polska a Maďarska?

  1. Však ony by shodly (tedy jejich zahraniční politiky) kdyby se bývalo podařilo shodit ve volbách Orbána. Připraveno to jistě bylo, viz ta velká koalice proti němu (stejný scénář jako u nás?), jenže to jaksi nevyšlo.

  2. Těžko. Protože mají odlišné zájmy založené na zčásti odlišných dějinách. Příkladmo především ve vztahu k Rusku a k Německu. Kromě toho je odlišující etnická kultura a mentalita, dlouhodobě vyselektované v nějakých odlišných podmínkách. To se projevilo příkladmo v osmnáctém a devatenáctém století. Maďaři si nakonec vymohli dualismus, zatím co v případě rozhádaných Čechů, ve Vídni marně dumali nad tím, co chtějí. Jestliže výsledkem národního obrození je „tři sta let jsme trpěli“, je to málo. K tomu mýty Lipany, Bílá hora… a další. V tomto proti Paleckému upřednostňuji Pekaře.

   V naší současní době stěžejní otázkou národní není jen jakým přínosem jsme pro sebe, ale jakým přínosem jsme pro ostatní? Co dobrého jim nabízíme? Čím jsme užiteční sobě, čím jsme užiteční jeden druhému navzájem. Nejen jako jednotlivci, ale i jako národ mezi národy.

   1. Schumacher: Maďarů bylo víc než Cechu a v 17. století je Vídeň nemohla připravit o půlku šlechty, když je potřebovala proti Osmanům. Dnes jde nejvíc o Polsko, kde se lidi nechají snadno manipulovat Washingtonem, který ukáže na Rusko a Varšava hned kupuje předražené zbraně USA. A podřídí se americké vizi energetiky. Navíc na rozdíl od ostatních členů Visegrádu Polsko z války i těží. Získává levnou pracovní sílu. Když Azov a Ruska armáda se oslabí vzájemně, Poláci nebudou litovat ani jednu stranu. Vyzkouší si polské zbraně a ještě proti Rusům. Mají i šanci v budoucnu vzít pod svou ochranu před Rusy i tu část Ukrajiny, kde dřív bylo Polsko. Výhodou pro Polsko je i to, že Varšava se staví do pozice štítu Evropy proti nebezpečí z východu a to jí může pomoct proti EU, která chce soudit údajné nedostatky právního státu v Polsku. Polsko má víc obyvatel než zbytek Visegrádu, ale zájmy má jiné.

 13. Tak nejpravděpodobnější scénář po prohrané válce bude „více Evropy“. Když extrapoluju do dálky 5 generací, národní odrození, schlamstnutí Německem.
  V realitě, kde vysokoškolské vzdělání získá ročně 10x vice lidi než maturitu z matiky, se happyendy nedějí. A to je možná dobře.

 14. Amen.
  Leč…pro nabízený produkt nejsou ani poptávající ani reálně nabízející. Na to je, zatím, příliš dobře.
  Jenže až bude méně dobře, tak obávám se, že poptávka bude odlišná a nabídka také. Protože není zde positivní kultura čekající na příležitost. Pracující na příležitosti tak jako někdejší národní obrozenci. Tím nemyslím fangličkáře. Bohužel, spíše než národ v positivním kulturním smyslu, většinou vidím jen obyvatelstvo. Situace je naprosto odlišná od té v roce 1918, třebaže, při zpětném pohledu zániku R-U lituji. Ovšem, bez znalosti alternativní dějinné větve. Nebýt obou světových válek.
  Nejsou zde obdobné politické síly jako tehdy.
  Možná, že objektivní příležitost je. Jenže rozhlédnu-li se kolem sebe, nevidím elitu, která by na ni čekala, nevidím národ o který by se mohla opřít, nevidím národ, který by na ni čekal, nevidím elitu, o kterou by se mohl opřít. Republika Československá byla postavena na obecných kulturních základech Rakousko – Uherska. To málo co z nich zbylo, bylo vypláchnuto v posledních třiceti letech. Nelze postavit civilizaci na základě mravů jen „zákonných.“ Bohužel, ani těch mnoho není.

 15. Nacistický termín Gleichschaltung ( německá výslovnost: [ˈɡlaɪçʃaltʊŋ] ) nebo „ koordinace “ byl proces nacifikace , kterým Adolf Hitler a nacistická strana postupně zavedli systém totalitní kontroly a koordinace nad všemi aspekty německé společnosti a společností okupovaných nacistickým Německem . „od hospodářství a obchodních sdružení po média, kulturu a vzdělávání“.
  Z Wikipedie.
  .
  Bohužel naše země (a hlavně lidé v ní) čelí zcela srovnatelné metodě snahy Establishmentu o názorovou a myšlenkou jednotu obyvatelstva. A není to jen otázka současnosti. Děje se to již dlouhou dobu,ale v dnešní době a situaci je to zcela markantní (pro vědomé a vědoucí). Veškerý odpor a organizování naráží hlavně na neúprosnou zeď zgleischaltovaného obyvatelstva, které je aniž to ví, nebo tuší je samo sobě nepřítelem a o to více nepřítelem vědomých.
  .
  „Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají.“ — George Orwell

  Tedy. Vyjma snahy o odpor a snahy se organizovat je nutno najít metodu( a možná i jasnou metodiku) jak ze skupiny zgleichschalovaného obyvatelstva vytrhnou čím jak největší množství lidí (vlastně bohužel nepřátel).
  Vybavil se mi moment z Matrixu, kdy Morphius říká Neovi při procházení davem- bohužel toto jsou nepřátelé, kteří budou systém, který je zotročuje sami do posledního dechu bránit (parafrázuji).
  Čili naprosto primární snaha všech vědomých občanů kromě snahy o nadnázorové sjednocení musí být snaha vytrhnout velké množství lidí z tábora nepřátel (nebudu slova zaobalovat).
  Samozřejmě mnoho lidí je ztraceno.
  Ale toto úsilí o vytržení těch, kteří zachránit jdou by mělo být primární.
  Je tedy třeba vyjít z bubliny a bojovat s větrnými mlýny.

  1. Svatá Prostoto,

   uvažujete logicky. V podstatě do jisté míry obdobně, jako já. To se mi líbí! 😄

   Tak uvažujte dál. Víte, že jsou umění sebeobrany, kde využijete sílu protivníka, abyste ho dostal na zem? Jen tu sílu maličko nasměrujete jinam. Na nasměrování hrozivé síly protivníka, vynaložíte daleko menší sílu vlastní. Nebo daleko méně zdrojů, peněz…

   Zkuste jít dál. Proč, proboha(!) vycházet z bubliny? Vytrhávat a zachraňovat ostatní (i když o to nestojí)? Proč bojovat s větrnými mlýny?
   Proč nevyužít zdroje a kanály protivníka proti němu? Jeho vlastní zbraně! Právě tohle nečeká ani ve snu!!😎

   PS:
   Samozřejmě, jeden z prvotních cílů – získat mladý.

   1. Mnoho lidí zde píše, že až přijde podzim a zima a lidé pocítí skutečnou bídu a strádání, že pak jim dojde o co kráčí a začnou přemýšlet a pochopí.
    Nic není vzdálenější pravdě. Naopak o to více budou hledat falešné viníky své nouze.
    Pravda totiž nevědomého neskutečně bolí, stejně jako jej obrovsky bolí skutečné myšlení.
    A lidé často duševní bolest snesou mnohem hůře, než fyzickou. A ta duševní se nejlépe zažene lží a ještě lépe lží uplatněnou ve velké skupině.
    .
    Vím, že jste psal o něčem trochu jiném, ale ten lichý argument, že až budou lidé rýt držkou v zemi …pak… . Ten tady zaznívá často.

    1. Naopak.
     Lidé, pociťující – tedy prožívající – skutečnou bídu, rezignují.
     Otupí, zeslábnu, ztratí sílu vzdorovat a soustřeďují se jen na holé přežívání. Maximálně si v rámci zminimalizovaných možností pomáhají navzájem.
     Existují k tomu dvě dost zásadní studie z období velké hospodářské krize ve 30. letech – „Dornkappel“ od Ilji Jozefa Marko a „Marienthal“ (Lazarsfeld, Jahoda, Zeisel). Obě byly vypracovány lidmi, které to ještě skutečně zajímalo a kteří je nepsali na kšeft.
     Obě shodně popisují rozpad „komunity“, uzavření se rodin do sebe, nemožnost vybudit rezignované k nějaké aktivitě atd. Nutno prostudovat, protože je nelze popsat pár větami.

     Ostatně – lidí, kteří již dnes prožívají skutečnou bídu, je i v ČR dost. Jsou ale neviditelní a němí, protože nikoho nezajímají.
     Čím víc jich bude, tím bude menší šance dostat lidi do ulic. Zapomenutí oprávněně nikomu nevěří; proto také nechodí k volbám ani na demošky. A jsem si JISTÝ, že NIKDO z těch, co teď burcují k demonstracím, by nebyl ochotný jít mezi ně.

     1. Máte pravdu, Občane.
      Lidi, kteří pátou kolonu nevolili, to tak cití, jak píšete.

      Ale – ti ideové zaťatí voliči a že jich je!

      „Nic není vzdálenější pravdě. Naopak o to více budou hledat falešné viníky své nouze.
      Pravda totiž nevědomého neskutečně bolí, stejně jako jej obrovsky bolí skutečné myšlení.“.

      Ti budou hledat falešné viníky své nouze…

      PS:
      Jak je to v Europarlamentu?
      To, co Greendealem zapříčinili vzrůst cen fosilních paliv, dnes křičí, že je třeba ještě víc greendealu!

     2. „Lidé, pociťující – tedy prožívající – skutečnou bídu, rezignují.
      Otupí, zeslábnu, ztratí sílu vzdorovat a soustřeďují se jen na holé přežívání. “

      To jste perfektně popsal Ukrajinu od r.2014, kdy jsem v jejich opozičních TV poslouchal jak názory lidí na ulici, tak v jejich různých TV oblíbené hlasování telefonem (zdarma) k různým politickým a ekonomickým otázkám. Když člověk viděl výsledky, pořád si říkal, jaktože jejich vlády už dávno neskončily jako pan Ceaușescu s chotí. Vy jste to vysvětlil. Jen nerozumím, jak tam žijí dnes.

      1. Z vyprávění svých prarodičů vím, co se dělo při hospodářské krizi v 30.letech.
       Ti lidé za krize nechodili demonstrovat, nestávkovali. Snažili se nějak přežít. Jakkoliv, třeba odchodem jednoho z členů rodiny za prací za oceán.

      2. Auto: Ukrajina má nízkou porodnost, spousta lidí emigrovalo, ale to revoluční majdanovske nadšení tam přesto je silné. Většinou to bývalo naopak, že revoluce byly v mladých početných národech, které postihla jen krátkodobá krize nebo neúroda. Jako Francie 1789 v té době byla nejlidnatější zemi Evropy po Rusku. Lidnatější než německé země dohromady. Bylo Francouzů víc než Němců a Napoleon ten potenciál využil. Kdyby žil v jiné době, nemohl by rekrutovat tolik vojáků.

    2. Nic není vzdálenější pravdě. Naopak o to více budou hledat falešné viníky své nouze.

     Výborně!! 👍
     Popisujete skutečnost jako já!

     A co se zamyslet, JAK Z TOHO VEN? NĚJAKÉ ŘEŠENÍ, NÁVOD?

     Opakuji:
     Zkuste jít dál. Proč, proboha(!) vycházet z bubliny? Vytrhávat a zachraňovat ostatní (i když o to nestojí)? Proč bojovat s větrnými mlýny?
     Proč nevyužít zdroje a kanály protivníka proti němu? Jeho vlastní zbraně! Právě tohle nečeká ani ve snu!!😎

     Napadá někoho něco??????

      1. Děkuji za důvěru! 😃

       Byl jsem mezi nima. Znám je. V dnešní vládě znám minimálně 3 lidi osobně. Jednoho až moc dobře.
       Ale, minul jsem se povoláním a už to nedoženu.

       No a kdyby vás něco napadlo, ohledně těch mladých třeba, klidně mne tu kontaktujte. 😎

 16. Sjednocující myšlenka by mohla být:

  „Chceme levný plyn a elektřinu, vládo, a máme na to právo. Zařiďte to – od toho tam jste a od toho vás platíme.“

  1. Já si klidně připlatím…

   Od vlády bych chtěl, aby:
   1. Po afghánském fiasku nějaká vysoká guma sesmolila nějaký cca 100-stránkový text, kde by popsala, co jsme tam chtěli, co jsme tam dokázali a jak teda s tim NATO do budoucna… Dokud ten text neschválí občané v referendu, nekoupí se armádě ani vétřieska…
   2. Něco podobného k EU – ať už jde o deset dávek nebo účinnost sankcí…
   3. Aby nedělala ratlíka proti Rusku, kdykoli získají na vnitru, v BIS či v Respektu pocit, že to anglo-američtí spojenci ocení… Aby ta vláda lhala, jen když musí.

   V podstatě chceme to samé. Rozdíl jsou až dva roky s ostrahou na horní sazbě…

   1. Krasobreta: za posledních několik let jsem v médiích viděl několik diskuzí a prohlášení příslušníků AČR. Bohužel většina o Afghánistánu před tím potupným stažením nebo útěkem jen chrlila fráze ze školení NATO o potřebě pomoct USA, který potom pomůže zase ČR až bude potřeba. Kdyby řekli na rovinu, že poslouchají rozkazy a k politice se vyjadřovat nebudou, bylo by to lepší a víc pochopitelné než jejich potřeba každou misí ospravedlňovat podivnými důvody. Problém armády je přes všechny knihy o bezpečnostní politice naprostá nejasnost, jakou armádu a proti komu budujeme. Pro to není ani jasné, jaké zbraně kupovat, pro to hádky o nové stíhačky. I malý stát to ale vědět může Švýcarsko, Izrael, Singapur nebo Arménie. Člověk si chce armády vážit, ale je to těžké, když potom vidí důstojníky, kteří politikům a neziskovkám usluzne pomáhají bojovat proti dezinformacím a kteří volají po tuhé cenzuře. cenzuře trvalé a všeho, protože hybridní války můžou trvat i desítky let a skoro všecko může být hybridní zneužito. Pro politiky je snadné využít jejich horlivosti a absence smyslu pro politickou umírněnost. Ti důstojníci přece nejsou politici, aby měli potřebu ji mít. Pro část politiků zastánců cenzury je to dobré, protože můžou říct, že oni to nenavrhli, ale jen se řídí doporučeními od důstojníků a bezpečnostních mediálních expertů z neziskovek.

 17. Výborná myšlénka.

  Jen si dávám otázky CO? A JAK?

  Tedy CO, jaká myšlenka, jaká idea lidí sjednotí?
  Volební program a podrobný?? Madonna Mia! Raději neříkat už nic…🥵

  Taky JAK to celé provést?
  Takových skupin je více a nové vznikají a pokud přijde otřes, vznikat budou. Ty, co někdy držely moc, mají know how.
  Co nebo kdo, dá zrovna tomuhle tu rozhodující komparativní výhodu??!!

  PS:
  Od 40 nahoru jsme starci. (Podle Jimma Morissona už od 30ti. )
  Základní otázka: Zamyslel se už nad tím někdo, má někdo plán, metodu, JAK ZÍSKAT MLADÝ???
  Tuhle otázku, nechť si každý potenciální měnič režimu 100 X zopakuje, než bude přemýšlet o dalším postupu…

    1. Myslím, že jste mi rozuměl. 😉
     Jestli program měl, nebyl určen běžným voličům!
     Pro ten jeho program ho většina voličů nevolila…

        1. Zkusme nechat přemýšlet Vidláka. Kdyby na to přišel, hodně by ho to posunulo.

         Vám Alefe, neb jste člověk zvídavý.
         Cituji „důvody, kterých může být daleko víc, než si (možná) dovedeme představit.“
         Uvědomujete si, co jste tímto řekl??

         1. Osobně si myslím, že v partě, která starosty zakládala, musel být génius.
          Aspoň Kradouskova formátu.

          Ledaže by se při brainstormingu, při zakládání tohoto politického uskupení, inteligence nesčítala a pak dělila počtem účastníků, ale přímo vytvořila vyšší kvalitativní úroveň! 😄

          1. Vítek Rakušan nepotřeboval program. Je to asi stejné, jako že Putin nepotřebuje Vyvadila, protože má Módiho. Kdo je tím Módim pro Rakušana? Ivan Bartoš!
           K čemu by Rakušanovi byl program, když se o to postarali Piráti? Ani prachy nepotřeboval, to taky zaplatili Piráti. Piráti udělali všechno. Vítek s nimi akorát vyjebal. To je celá ta genialita. Doporučuje jedenáct z deseti Gazdíků.
           Ale jinak pár silných nápadů u Starostů je. Třeba ten jejich název. Vypadá to, jako by zastupovali všechny starosty v republice.
           Pak ta neexistence programu – to předali Fialovi – kde není program, tam nejsou spory. Program netřeba, stačí otevřené dveře Rédlům a jejich zájmům.
           No a pak to, co jsem už řekl – schopnost s kýmkoliv vyjebat.

           Jinak si ale myslím, že Rakušan i Fiala byli zvoleni, protože se do kampaně proti Babišovi zapojili všichni. Novináři, pandora papers, mladý Babiš, a dokonce i alternativa, která nepostřehla, že budoucnost se nebude lámat na covidu, ale na úplně něčem jiném.
           Nechci se vytahovat, ale říkal jsem to ještě před volbami. Dodnes registruji tak 20% alternativců, kteří stále ještě vyhlížejí covidovou diktaturu a opevňují se proti ní.
           Kdybychom udělali podrobný rozbor, kolik lidí Starosty volilo, tak by to bylo překvapivě nízké číslo. Ale… kroužkovali a volební matematika tomu pomohla. Půl milionu hlasů dodala alternativa, protože přesně tolik propadlých hlasů připadlo na líbodémo.

          2. Vidlák, odpověď zde, protože píšu na founu a řádek vpravo je už mimo dosah…

           Víte, on opravdu nepotřeboval program. Stejně programy nikdo nečte. Snad nějakou osnovu nebo pár prvních vět.

           S Módím pararelu nevidím.

           Máte velmi moudrý postřeh! A to
           “ kde není program, tam nejsou spory“.
           Do kamene tesat!!! 👍

           Když budete mít program, budou spory. Čím podrobnější bude, tím více sporů. Pokud podrobný program budete sestavovat s více subjekty … 🥴

           A proč ho teda volili? Na to si odpověděl Alef sám. Zřejmě, aniž to věděl.

           Nezávislí a starostové. Ty zná ze svého okolí každý! Jsou to místní, ne jako ti hlupáci v Práglu. Každý je zná. Oni, jako místní jednotlivci, nemají žádné korupční pražské škraloupy.
           Zároveň – každý jsme jiný a díváme se na svět jinak.
           STAN může každý vidět jinak a není to na závadu. Do Stan-u si každý může ze svých představ a očekávání, dosadit, co jen chce a vidět v tom, taky co chce. Každý něco jiného! Slovy Alefa – „více, než si dovedeme představit!“ 😃

           Takže tak…

           PS:
           Zkuste se teď zamyslet, jak chcete sjednotit lidí a strany a tak dále.

           Pořád proto tvrdím, že za vznikem, této navenek otevřené struktury STAN, která je pro každého tím, čím jen kdo chce, jaké hodnoty si tam dosadí sám (proto nemá skutečný program!)
           a zároveň emočně dává podprahový pocit, že jsou čistí, musí stát génius!
           Ale, jak jsem četl, STAN se zrodil z brainstormingu několika zakladatelů; v tom případě, z průniku jejich myšlenek, vznikla nová kvalita! 👍

          1. Bingo!!
           Pokud pirát alespoňintuitivně neodhadl, že počet možných surjekcí pro p=|X| q=|Y| se vypočte jako

           q p − ( q q − 1 ) ( q − 1 ) p + ( q q − 2 ) ( q − 2 ) p − . . . + ( − 1 ) q − 1 ( q 1 ) 1 p {\displaystyle q^{p}-{\begin{pmatrix}q\\q-1\end{pmatrix}}(q-1)^{p}+{\begin{pmatrix}q\\q-2\end{pmatrix}}(q-2)^{p}-…+(-1)^{q-1}{\begin{pmatrix}q\\1\end{pmatrix}}1^{p}} q^{p}-{\begin{pmatrix}q\\q-1\end{pmatrix}}(q-1)^{p}+{\begin{pmatrix}q\\q-2\end{pmatrix}}(q-2)^{p}-…+(-1)^{{q-1}}{\begin{pmatrix}q\\1\end{pmatrix}}1^{p} = ∑ i = 0 q − 1 ( − 1 ) i ( q q − i ) ( q − i ) p {\displaystyle =\sum _{i=0}^{q-1}(-1)^{i}{\begin{pmatrix}q\\q-i\end{pmatrix}}(q-i)^{p}} =\sum _{{i=0}}^{{q-1}}(-1)^{i}{\begin{pmatrix}q\\q-i\end{pmatrix}}(q-i)^{p}

           aniž by si tento triviální základ volební matematiky načrtl na pivní tácek, pak ať neleze s Rakušanem do koalice, anžtož bude spolehlivě přechcán!

           To maj piráti z toho, že furt preferují jointa proletářské trávy před lajnou elitního sněhu!

      1. Vidlák 14:00
       Člověk by se, pravda, měl učit od úspěšných politiků.
       Od Polpota přes Havla a Gottwalda až k nositeli Nobelovy ceny Obamovi.
       Oni měli jedinou společnou úspěšnou strategii prosazení skutečných cílů: ZATLOUKALI je !

       Pokud zakládáte politickou stranu nebo hnutí a někdo se nás zeptá na program, je třeba hrdě přiznat, že máme dokonce TŘI programy : Zatloukat, zatloukat a zatloukat!

       My totiž programy zbytečně neplýtváme! Marnotratná Pětikolka jich měla plných pět:
       Babiš, Babiš, Babiš, Babiš a Babiš!
       Dnes je, zdá se, inovovala na: Ukrajina, Ukrajina, Chcemeválku, Chcípničesko – a Babiš.

        1. dexxi,
         kdybych měl dodatečně odhalovat a dešifrovat každou geniální či důležitou myšlenku, které se během dne dopustím, nedělám po nocích nic jiného. 🙂
         Nevím tedy, kterou z důležitých myšlenek považujete za nejdůležitější.
         Ale zopakuji jednu ze svých starších myšlenek:

         Lež je pro politika základním výrobním prostředkem.
         Lež je pro politika tím, čím jsou pro fotbalistu nohy.
         Pravdomluvný politik je totéž co beznohý fotbalista.
         —-
         Koukolík to řekl jinak (parafrázuji):
         Neptejte se, který politik lže.
         Lžou všichni.
         Ptejte se, který politik lže v náš prospěch a který proti němu.

         1. To, že voliči 5koalice se neřídili programem, který nejspíše ani nečetli a tedy ani rozumem.

          V naprosté většině volili svými emocemi! 💥

          —————
          Dodám.
          Se kterými někdo dobře, při volební kampani, pracoval.

          A, jak to v těchto případech bývá, značná část nebo dokonce většina, jich volila proti svým životním zájmům. Odměnou jim byla, snad několikadenní, euforie, že je Babiš pryč…

          PS:

          Až jim bude v zimě zle, nebudou hledat příčinu v sobě. Dostanou náhradního viníka a toho se budou držet…

       1. Ukázat prstem na nepřítele je základní věc.
        Nejdřív ho pojmenovat, ( stalo se, je to Rusko a Čína) a potom zatroubit do útoku.
        A na nepříteli se nesmí ponechat ani chlup dobrej. Takže přepsat dějiny a to by bylo, aby to nevyšlo.
        Vedlejší, ale důležitý úkol, je rozhádat společnost.
        Témat se najde vždycky dost. Třeba covid, LGBT, multikulti, feminismus, grýndýl, BLM… Když “ téma” přestane táhnout, tak rychle nastolit jinou blbinu. A už se to zase v podhradí mele a pere.
        A ti nahoře mají klid na práci.

   1. Pokud se pamatuji z nedávné historie, přesvědčivé vítězství zaznamenali 1946 komunisti.
    Jejich voliče formovala krize dvacátých, třicátých let, Protektorát, Mnichov. (Na Slovensku to bylo trochu jinak, v ústředních orgánech Komunistické strany Slovenska se objevovali lidé jako Karol Bacílek, Karol Šmidke). A vysoká porodnost čtyřicátých a padesátých let .
    Z dnešních událostí má potenciál ,,nezapomenutelnosti“ například grýndýl (ještě neskončil). Tím nechci říct, že volby vyhraje grýndýl, ale spíše alternativa k němu.

  1. Jak získat mladé – dobrá otázka! Většinou to byli studenti co spouštěli nějakou revoltu (a také jejich byla první krev), poslední roky jsou to naopak studenti co spíš táhnou s establishmentem, s EU.
   Při demonstracích l.p. 2016 proti migraci jsme snad nezaregistroval jediného studenta, spíš otce od rodin, střední a nižší třídy. Ba i důchodce, ale mladých bylo pomálu.

   1. Děkuji. Přesně 👍

    Přesto, změny dosáhnete Jeny když získáte mladý.

    Otázka měsíce: jak ty mladý získat??

    Je to práce na roky, ale podaří se to. Stačí využít metody protistrany. Za posl. 40 let. 😎

    1. Temná strana má v tomto neuveřitelný náskok. Indoktrinovaní pedagogové generují indoktrinovanou mládež. Již od základní školy!

     Potomek se mi na (ZŠ) vůči jednomu takovému pokusu ohradil, já potomka podpořil (jedinný z celé třídy) a bitvu jsme sice vyhráli, jsme za hrdiny – jen mezi dětmi, kteří tuto vložku také neakcentovaly (ostatní rodiče dělali mrtvého brouka či dokonce padagogovi experimenty schvalovali) a… skončilo to změnou školy.
     Pedagog si na potomka zasedl, ne nějak tvrdě, ale dítko přecijen není nevšímavé a ocelové, tak jej ta mikrošikana (úklid po ostatních) oslovování příjmením – ostatní děcka oslovoval jménem, přecjen otrávilo.

     1. Aspoň jste se nedali a něco vybojovali. Úcta.

      Jestliže, co se týče mladých, má nad námi temná strana náskok, musíme začít okamžitě!

      Takže tohle, jak je získat, je otázka měsíce. Tímhle by se mělo začít. Ale je to namáhavý běh na dlouhou trať. Prostě hodně práce.

      Snad proto to, žádné plánovače světlých zítřků, nezajímá??

      1. Tady je asi jediná cesta, apel na rodiče aby všechny ty pokusy o woke (vyzdvihování menšin na úkor většiny) a pod. prudce a nekompromisně odmítli. Pokud to bude jediný rodič jako já, odnese to dítě, pokud se ozve většina a on ten pedagog není žádný hrdina a tak si dá pokoj.
       A mimochodem, od toho momentu mu docela poklesla autorita, a potomek mu to pochopitelně dával najevo (pak už to byla spirála: mikrošikana X provokace X mikrošikana X provokae. Holt potomek se potatil 😀 ). Žel, ostatní rodiče sklopili uši a stáhli ocas, tak nějak pěkně počesku a pedagog dál pokračuje v prznění mládeže.

    2. V roce 1968 mi bylo 20. Bylo zkušební období a na kolejích byla zima a každou chvíli vypadávala elektrika. A bylo to hned.

   2. ad Většinou to byli studenti co spouštěli nějakou revoltu – a proto je třeba vzdělání postupně zlikvidovat a průměrného studenta zblbnout na vovci. To se úspěšně daří. A tzv. sociální sítě tomu vydatně napomáhají.

    1. Mladí si na to budou muset přijít sami. Určitě se to stane. Zatím ale ještě evidentně nenazrál čas.
     Po 48 byla mládež také dlouho v prvních řadách nového režimu. A ti, kteří ne, se drželi obezřetně zpátky. Do určité doby.

 18. V USA se prý rodí třetí politická strana z bývalých členů Demokratů i Republikánů nazvaná Kopředu. Za jak dlouho se asi v jejich počínání objeví ruská stopa?

  1. Kopředo! Podle ména – takovó strano jako gdebe založile Hanáke…

   Milý tdx, já se omlouvám, ale Vašemu kouzelnému překlepu jsem nedokázal odolat – trochu jsem ho dotvořil, snad se nezlobíte 🙂

      1. No nejsem lingvista, ale kolem Prostějova se říkalo kurva s u, co si pamatuju. Tož kurva… bylo uvození každé druhé věty našeho strýce.

       1. Kadlasi,to je jen důkaz, že i na Hanó proniká civilizace, šíří se osvěta a jsou přejímána slova z vyspělých cizích jazyků – angličtiny, němčiny a češtiny.

        Ostatně – kurva se československy řekne Zákruta.
        Viz kdysi oblíbený pořad českého rozhlasu Achtung, die Kurve!

   1. Kopředu levá nebo pravá ? Tipuji, že Amíci to dnes mohou vzít někde mezi levou a pravou
    ( uprostřed). Samozřejmě všichni víme co se tam nachází. (D)

    1. Zapomněl jste na další možnou variantu, a já se obávám, že právě ta je realizována. Nevím, jestli bych to uměl správně hanácky, tak zkusím obecnou češtinu: Kupředu oběma zároveň!

 19. Jo, Vidlák v komentáři v 10:17 přesně určil program strany, kterou bych volil. Co nám chybí, je totiž národohospodářství. Volný trh a orientace na okamžitý krátkodobý prospěch, to je důvod, proč nás teď komunistické a totalitní země ekonomicky válcují. I komunistické řízení státu bylo alespoň nějaké národohospodářství. Dnes je jen trh ve smyslu ring volný, ať si každý nakrade, jak umí. Žádná dlouhodobá strategie nebo když už, tak je to taková hovadina, že se lidi smějou už tomu návrhu, viz GreenDeal. Rozumně se mi jeví podpora hnutí PRO a štve mě, jak to kazí sám Rajchl tím, že hlavní svůj úkol vidí v orávní ochraně lidí, co odmítají roušky. Jako kdyby to byl náš hlavní problém. Znám ty čekárny u doktora, kde trpělivě sedí babičky a dědouškové s rouškama a pak tam vlítne nějakej namachrovanec, co nebude dodržovat nikdy nic a naprská na ně covida. Rajchl je pro mě důvod opět tuto stranu nevolit, bohužel. Navíc ta Švihlíková s Kellerem mi tam pořád chybí.

  1. Ještě bych k tomu dodal, že bez národohospodářství není národ. Nádeníkem/zaměstnancem/živnostníkem či drobným podnikatelem využívajícím okamžitou skulinu na trhu můžu být v Čechách úplně stejně jako v Německu, v Rusku nebo třeba v Itálii. V podstatě všude, kde jsou nějaká předvídatelná pravidla. Nějak mi přijde, že ten náš národ a vlastně ani stát, na nic nepotřebuju. Nejsem na něj hrdý a tak jako já jsem našemu státu totálně ukradenej, zrovnatak je náš národ a stát ukradenej mě.

 20. Nadpis na PL:

  „Prymula: Omezení masových akcí na podzim? Je to ve hře“
  **********
  On tím míní kovida.
  Ale jako záminka… Nebo ty opičí neštovice…

 21. Povidláku 7:56,
  netahejte sem, prosím, levičáckost Khmerů!

  Copak oni bojovali proti extrémní bídě?

  A to jste si nevšiml, že byli polpotovci PŘIZNANĚ(!) finančně podporováni – dokonce i americkým Kongresem přiznaně – i po své porážce komunisty severovietnamskými?

  Pak jste jste tedy kdysi (na rozdíl ode mne) kdysi blbě poslouchal Hlas Ameriky. Nebo jste příliš mlád. Kdoví jestli nejste teprve šedesátiletý adolescent, kterému teče Nestlé po bradě!

  Po opravdu/ možná/ dočasně- konečné /porážce byli,
  -pochopitelně jakobyli všichni před nimi a budou všichni po nich také skartováni!

  Stejně skartováni jako naprosto všichni dosud použití a již nepotřební fasovatelé podpor z USA – bez ohledu na to, zda to jsou komunisté, dubčekisté Czaucezcu, nacisté, světci obdaření svatozáří jednoho z 10 000 t.č. registrovaných bohů – či masoví vrazi.

  Až na pár neskartovaných kouskůz lógru morální žumpy, ze kterých by se i Eichmann poblil hnusem a které si americký (?) hluboký stát pěstuje na semeno či řízky pro příští případné použití.

  Asi jste kdysi (na rozdíl ode mne) blbě poslouchal Hlas Ameriky.Nebo jste příliš mlád,:
  Kdoví jestli nejste teprve šedesátiletý adolescent, kterému teče Nestlé po bradě! 🙂
  Nicméně – výše řečené nijak nebrání mé úctě a respektu k Vašemu segmentu pohledu na tento zanikající svět!

  1. je to ještě horší, jsem ještě kojenec v plenkách a do šesti křížků mi chybí téměř dvacet let!
   Jenom jsem si v životě nabil hubu tolikrát, že si připadám dvakrát starší. Za svou nejvetší chybu považuji fakt, že jsem se vůbec naučil číst a co hůř, někdy u toho i myslím. Jak zpátečnické!

   1. Jojo, synku (vnoučku? Mám spolužáka, kterímu se narodil syn, když mu bylo patnáct.)
    Až ti, chlapče, (omlouvám se za tykání) bude tolik co mně, budeš možná považovat za svou největší chybu, že ses vůbec narodil… Ale souhlasím, že myšlení je dnes výhradně pro masochisty.
    Čtení by až tak nevadilo, pokud se omezíte maximálně na Blesk a jeho deriváty.

    1. Milý dědečku, tykání mi nevadí. Leč dovolím si připomenout, že v rámci mého koníčku asfaltový houb nemívá dlouhý let.
     😉
     Vše v dobrém.

 22. Jde Fiallah s manželkou po ulici, Fiallah se otočí za pěknou slečnou a manželka mu dá facku. V tom přiskočí jeden chlápek a dá mu taky facku. Manželka se ohradí a říká: „Proč mi bijete manžela?“ A chlápek říká: „Promiňte, já myslel, že už to začalo“.

 23. mozno, neviem ci to prijmete ale ja by som zaklad videl vo vzdelavani ludi
  dobre poznat historiu a vlastnu kulturu
  a nasledne dobre poznat ako to chodi v politike, rozne tie zakonitosti, napriklad keby sa ucili v skole zaklady geopolitiky, tak by mnohi politici nemali ako oblbovat
  ako povinne citanie by som dal aj Machiaveliho alebo Dunu
  svoje caro ma aj serial BBC Yes, minister
  dalsie uzitocne vzdelavacie knizky su Zmrdi vohnouti …. alebo Dost bylo ko***u
  toto ludi pripravi na realnu politiku a medialnu manipulaciu daleko viacej ako nezmysly ktore sa v skolach ucia teraz (nastastie ako kde)

 24. Vidláku, nevím z jaké učebnice dějepisu jste čerpal své znalosti, ale já nevím o žádné epizodě v historii zemí Koruny české, kdy by toto království pobývalo v časech nikoho (i za krátkého období husitské vzpoury ne). Vždy jsme museli vyšlapovat podle těch větších kolem nás. Jakž takž to šlo do roku 1627, roku vydání Obnoveného zřízení zemského, potom až do roku 1918 nikdy. A i po roce 1918 velel československé armádě francouzský, německý, sovětský, nebo usácký generál.

   1. Doležal je sebekritický: „Nevolám po tom, aby šli sedět. Pro většinu z nich by byly mnohem větším trestem veřejně prospěšné práce. Řada z nich by tak měla poprvé v životě příležitost zkusit pracovat.“

    Netrestej se tolik, vždyť ty už ani nezvedneš lopatu, Jiří! 🙂

    1. Tak například já se svou firmou konám veřejně prospěšné práce pořád. Konal jsem je i ve své předchozí kariéře programátorské. Je to v úhrnu zhruba pětatřicet let. Ze své profesní kariéry vyjímám roční ZVS a učitelskou epizodu, relativně krátkou – nalívat matiku do dubových hlav je ekvivalentní házení hrachu na zeď. Tyto dvě společensky škodlivé etapy jsem ale za těch pětatřicet let bohatě odčinil. Já vím, co je to práce.

     Ví to i Doležal?

     1. Mám nápad: napíšeme do Fóra 24, jestli můžeme převzít Doležalův článek – co ty na to, Vidláku?
      To by byla reklama jaxfiňa…! Hned by o nás věděl celý národ!

      Mám?

      1. 28.7. 2022

       Redakci webu Fórum 24

       Vážená redakce,

       jsem majitelem a současně administrátorem webu litterate.cz. Jsme názorový web-občasník, do něhož píší naši zatím nemnozí bloggeři (odkaz na galerii autorů), ale jejich počet postupně narůstá. Pod články našich autorů probíhá živá a inspirativní diskuse, která se nevyhýbá ani těm nejpalčivějším společenským tématům dneška, jako jsou například aktuální počet pohlaví; molekuly CO2; jasné signály, vysílané vládou směrem k voličům i do světa, a mnoho dalšího. Spektrum čtenářů, které náš web oslovuje, každým dnem roste.

       Co našim stránkám ale prozatím chybí, je humorný či komický prvek. Já sám smyslem pro humor příliš neoplývám a proto bych tuto zatím zanedbávanou stránku našeho webu rád svěřil někomu, kdo to opravdu umí. – S radostí jsem si přečetl článek vašeho autora JXD (odkaz na článek) a bylo mi okamžitě jasné, že právě tento autor je tím, co můj web tak bolestně postrádá.

       Rád bych proto požádal vás, redakci, o svolení Doležalův článek převzít, samozřejmě i s odkazem na váš web. Už dlouho jsem se tak dobře nezasmál a věřím, že se tímto článkem pobaví i naši čtenáři. V případě kladné čtenářské odezvy jsem hotov nabídnout panu Doležalovi otevření blogu na našich stránkách.

       Děkuji vám za čas, který věnujete posouzení mojí žádosti, a věřím, že bude kladně vyřízena.

       V dokonalé úctě

       Alef Nula
       ————–
       To je samozřejmě jenom šmírák – ještě jsem to neposlal…

       1. Pretisknete i odpověď, třeba to bude větší hlína! 🙂

        Za sebe bych navrhoval získat reakci přímo sňatky Doležala. Mohlo by to být dobré!!😄👍

       2. Já jsem se při čtení nesmál. Trochu jsem se bál a byl hodně smutný. Já být Alefem, tak bych si o tohle do redakce jako o humoristický článek nepsal.

      2. Pánové, sice pozornost upoutáte, jde o to, jestli o takovou skutečně stojíte. Chcete přesvědčovat přesvědčené a čelit ultralevicové lůze alias „klinika“, antifa a nájezdu trolí farmy nebo mít prozatímní klid na práci?
       Ať Doležal dál raději jen upoutává pozornost na svoje FB oblíbence, Peterkovou a jiné exoty, je to nebezpečný blbec s nebezpečnými následovníky.

     2. Přimlouvám se za Vidláka!
      TOHLE by fakt nemělo zapadnout.
      Na druhé straně se -coby ďáblův advokát – pokusím zastat Doležala:

      Veřejněprospěšné práce (jak dí i sám Zakladatel) nelze dnes omezovat jen na lopatování!

      Veřejněprospěšnými pracemi může být i bretšnajdrování, fízlování, oblbování, vymývání mozků, čičo se to dnes v lebních dutinách nachází.

      Záležé pouze na tom, KTERÉ veřejnosti ty které veřejné práce prospívají!

      Koneckonců veřejné domy (to jsou ty domy,co dnes mají nad vchodem ta Havlova neonová srdéčka), veřejné záchodky, ba ani veřejno-právní televize nejsou přece pro KAŽDOU veřejnost!

      Pokud ale začnete do vody míchat Viagru,

      diuretika /tj. pro lidové vrstvy, kdyby sem náhodou zabloudily, chcánkopudné sračky/,

      či – v případě české veřejnoprávní televize – veřejnost antičeského určení,
      pak jsem plně připraven plnit trest Doležalových veřejnopopravních prací!

      Pro začátek nabízím veřejnoprospěšný elaborát na téma Ježíš Kristus – největší zločinec lidské historie.

      Či naopak Adolf Hitler – humanistický završitel Kristova myšlení a pečeť Proroků .

      Dodejte mi vhodnou veřejnost – dodám vhodnou veřejně prospěšnou práci!

      Heil Havel!
      p. s.
      Kdybych nedejpánbupřesto narazil na nepochopení, spoléhám na to, že mě z toho před soudnou stolicí Boží Klára Samková vyseká.

      1. Klidně můžem přetisknout, ale musíme vyžádat, to je má podmínka (vážně). Každý převzatý text, ne jen JXD. To je slušnost.
       A dále: budeme-li žádat, nesmím to být já – pak by to byl výsměch (viz výše), ne slušnost.

    2. V citátu: „Petr Prosek: Myslivci máte za každý zastřelený prase2000kc lidi by vám přidali“ vidí
     J. X. Doležal hrozbu. Z toho by se dalo usuzovat, co si J. X. Doležal o sobě myslí, že je.

    1. Pokud by šlo na fórum přidat rubriku Obludárium, mohla by mu vévodit tato fotečka:
     https://stridavka.cz/wp-content/uploads/2018/09/manipulator-jiri-x-dolezal.jpg
     či tato:
     https://cms.parlamentnilisty.cz/image.ashx?w=632&h=307&f=IMG_2797.jpg&id=654

     Obludárium na paměť všem co se zasloužili o společnost.
     On i Pavka Novotný aka řeporyjský čuník má moc pěkné fotečky. Pan Cempr zas okouzluje duchaplným výrazem a pana Jandu nutno na jeho nejslavnějších aktech poněkud cenzorsky rozmazat…

   2. Nechci podceňovat bezpečnostní složky, ale při počtu cca 60 000, a rozloze republiky 78 870 km2, připadne asi jeden na 1,3 km2.

    Zažili jsme uzávěry okresů při Covidu.

    Policisté přišli o část stabilizačních příplatků.

    O část příplatků přijde zhruba 80% z 39 825 příslušníků.

    Nejvíce v Praze ….

    Nebo:
    Policisté v nejistotě. Kvůli reformě služebního zákona se bojí o peníze
    Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/policiste-v-nejistote-napeti-vyvolava-hlavne-obava-aby-reforma-sluzebniho-zakona-neprinesla-kraceni.A220124_093047_ln_domov_lros

    Co dodat?
    Raději nic.

   3. Jak že se jmenoval onen slavný článek v Rudém právu? Zaprodanci a ztroskotanci? Tímto J. X. Doležalovi gratuluji k dosažení ještě hlubšího dna, než se kdy podařilo těm nejkovanějším prorežimním novinářům před listopadem.

    1. Ah, tak drobná oprava, Ztroskotanci a samozvanci. Ale to bude J. X: D. jistě vědět mnohem lépe, evidentně se řemeslo učil u nejpovolanějších politruků.

     „Myslím si, že mohu nejen za sebe, ale i za všechny železničáře říci, že na včerejší schůzi, kde bylo přítomno 120 pracujících našeho depa, byl pamflet Charta 77 jednomyslně odsouzen. Proti těmto zaprodancům vystoupili nejen dělníci, ale i naši techničtí pracovníci, kteří doslova říkali – Jak je možné, že my máme plné ruce práce, a oni nám zde v republice kalí vodu? Ať jdou tam, kde vidí svoji budoucnost a odkud berou svůj žold. A pokud si vyberou Rakousko, my jihočeští železničáři je tam rádi a zadarmo odvezeme, protože víme, že nám v naší republice v budování socialistické vlasti stejně nic nepomůžou.“

   4. Pro toxikomany jsem měl vždy pochopení, všichni jsou to uvnitř stále zraněné děti, ale někdy vede vnitřní slabost a nedostatek vůle k závislosti na ruce, která krmí. Stanete se nástrojem státní propagandy. Obětujete morálku, umlčíte svědomí a abyste to peklo tak necítili, začnete sami sobě lhát. O tom, co vidíte kolem sebe, o tom, co vidět nechcete. Stanete se sami lží. Celou vaši osobnost pohltí póza. Žijete nenávistí ke svobodným lidem, protože vaše duše je v pasti. (Článek za čtení nestojí, autor v podstatě vyfabuloval problém, to minimum, co je skutečné – pár proruských facebookových extremistů, dost možná placených KGB, BIS či CIA – zdramatizoval tak, aby morálně obhájil schvalování jakéhokoli případného budoucího teroru, který by mohl na podzim postihnout nepřátele socialismu – občany odmítající očkování, mráz, hlad, domácí izolace, měnovou reformu…)

  1. Kotlinka má dva historické pokusy o českou cestu. Oba neúspěšné. A pak má několik neúspěšných i úspěšných pokusů balancování mezi většími. Úspěšné balancování byla třeba vláda Přemysla Otakara I nebo Václava II. Nejúspěšnější pokus zřejmě byla doba Karla IV. Bylo to takové Orbánovské. Trocha rezistence, trocha kolaborace, nějaké ty intriky… ale nikdy to nevydrželo dlouho.
   Pokusy o českou cestu se odehrály dva – husitská revoluce a pražské jaro (socialismus s lidskou tváří). Oba tyto pokusy vznikly tady doma a opíraly se o českou veřejnost a české elity. První pokus byl nakonec tlakem celé Evropy rozdrcen, ale spustil spoustu reforem (například u nás církev značně zchudla). Druhý pokus skončil na sovětských tancích.
   Teď to začíná vypadat, že brzy budou podmínky pro třetí pokus. Tím neříkám, že do třetice se to konečně podaří, ale říkám, že by se ta příležitost měla vzít za pačesy.

   1. Zapomněl jste na Jiříka z Poděbrad. Spíš tam bych hledal kořeny možné ryze české cesty.

    Tzv. Pražské jaro bych možná přestal adorovat a vzývat úplně, a to s přihlédnutím k tomu, že už máme v přímém přenosu možnost vidět, jak se tyto „demokratické opozice“ vyškolují a financují v systému, který se vyvíjel minimálně od konce druhé světové války. Samet a Jaro jsou jen dvě verze téhož, akorát Pražské jaro bylo ověnčeno za ta desetiletí gloriolou čehosi výjimečného, ba až sakrálního, byť v tom zřejmě hrály roli úplně jiné síly než čisté ideály.

    1. Prazske jaro jsem nezazil. Jenom si pamatuju. ze kdyz bylo vyroci, tak tata vzdycky nadaval, co to blaboli, ze to byl spor o moc mezi dvema skupinama komousu.
     O volbach nebo pluralite pry tenkrat nikdo ani nepip.

   2. Vidláku, Karel IV. je výjimka. On byl vlastně vládcem největší tehdejší říše. Vyrovnávat se musel nanejvýš s papežem.
    Všichni Přemyslovci, i ti které jmenujete, museli počítat s okolními vládci.

  2. Nikoli, od 1. ledna 1926 – 21. listopadu 1933 byl náčelníkem Hlavního štábu československé branné moci a tedy velitelem ozbrojených sil Republiky Československé armádní generál Jan Syrový. Protože byl ve stejném období i ministrem národní obrany, zastupovali ho generálové Radola Gajda, Jan Horák a Alois Podhajský. Po něm byl až do 1. března 1939 náčelníkem Hlavního štábu československé branné moci armádní generál Ludvík Krejčí. Takže od roku 1926 až do zániku druhé republiky velel československé armádě Čech, frantíci už do toho neměli co kecat.

 25. Za pravdu je jiná sazba,
  někdy pomník, jindy vazba.
  Kdo ji řekne dřív než včas,
  tomu pravda zlomí vaz.

  Epigram stále platí společně se rčením, že revoluce požírá své děti. Takže veškeré burcování je hezké, ale bylo by také dobré poučit se z minulosti, především stavovského povstání 1547. https://cs.wikipedia.org/wiki/Stavovsk%C3%BD_odboj_roku_1547 Tehdy se bojovalo mimo území Čech a Moravy, ale obyvatelé kotlinky byli nakonec do bojů zataženi. Po prohře povstání Ferdinand I. z Habichtsburgu zlikvidoval města natolik, že při dalším povstání 1618 už revoltovala jen šlechta.
  Je sice hezké se spojovat, ale připadá měn to jako Charta 77, kterou většina prostých disidentů dost těžce odnesla vězením, ztrátou zaměstnání, existence.
  Mít plán pro případ nouze je dobré, ale jevy jsou globální a nějaká lokální iniciativa je nezmění. Myslím si, že pád EU je nevyhnutelný a nastane kolem roku 2030. Pak má smysl se sebrat a jednat.
  Do té doby jsme pevnou hrází míru a demokracie. Pak můžeme uvažovat o změně, tj. ani západ, ani východ, ale Czech first!

  1. CZECH FIRST!?!
   To by nám musel někdo dovolit.
   Z ruské TV propagandy: 80% obyvatel osvobozených obyvatel si přišlo pro ruský pas. Mnozí mluvil směsí ukrajinštiny a ruštiny.
   Z ukrajinského rozhlasu: Třicet procent obsazených si pro ruský pas nepřišlo, i když mohlo. Jsou pod strašným tlakem těch ostatních, aby si změnili občanství! Nechtěli ani mluvit na mikrofon, bojí se pomsty Rusů – i když pevně věří ve spravedlivé vítězství Ukrajiny.
   Komentář: Je tam 110% obyvatelstva! Nejméně 20%lhářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *