18 července, 2024

Vykulencovy starosti

Dnes si po dlouhé době dáme jednu tuzemskou politickou kauzu, kterak si policie přišla na pražský magistrát pro tamního náměstka za hnutí STAN Hlubočka, který je tím největším etalonem morálky a čestnosti v naší posametové historii. Tři lidi už jsou ve vazbě, ministr školství rezignoval, Vítku Rakušanovi se strana poněkud rozpadá pod rukama a do médií unikají ze státního zastupitelství různé tajné informace především o tom, jak se podnikatelé s politiky dělili o kořist na transparentně zadávaných státních zakázkách. Vynechal jsem něco?

Přiznávám se, že jsem kauzu Hluboček nesledoval do nějakých hlubo(č)kých detailů. Už jsem prostě otupěl. Tohle tu přeci dělá každý. Stát zadává zakázky na móóócinky moc miliard, poměrně snadno se to dá nadhodnotit a předražit, ty peníze jsou tak zajímavé, že kvůli tomu stojí za to jezdit po mnoha pracovních obědech, večeřích a tajných schůzkách, stojí za to vydávat statisíce a miliony na úplatcích, stojí za to budovat kontakty přes prostředníky, stojí za to se zabezpečit šifrovanými telefony a pokud se zadaří, mají Starostové peníze na kampaň i na milenky.

Průser je ovšem v tom, že jde o tolik miliard, že stojí za to to i vyšetřovat, zajímá to politickou konkurenci… a protože hoši neznají míru, časem začnou být příliš sebejistí a neopatrní, nakonec se někdo někde prořekne, policie nasadí odposlechy a nakonec to vždycky praskne.

Prostě nuda. Dělají to víceméně všichni s různou mírou šikovnosti. Dokud někde budou koncentrované velké peníze, budou tam také různí Dalíčci, Šloufíčci, Redlíčci, Hlubočci a další podnikatelé. Jestli si někdo mezi voliči myslí, že byznys dává peníze na politiku z ušlechtilých důvodů, tak by se měl nechat vyšetřit. Vždycky je to investice. Vždycky se to nějak musí vyplatit. Ti nejbohatší si zařídí zákony na míru, ti méně bohatí prostě kradou jak straky.

Já k tomu mám vidlácky jen pár poznámek:

Všimněte si prosím, že celá kauza se táhne už dlouhá léta, ale žádný náš investigativní intervijuk o tom nepsal, nevěděl, netušil, neřešil. To museli až policajti, když měli plné šanony přepisů z odposlechů a vyšlo jim to stejně dobře jako s Rathem. Pak teprve si všichni novináři vzpomněli, vytáhli další kontakty a odrovnali Gazdíka, zřejmě i Polčáka a seznam určitě ještě není konečný. Prostě když jsou u moci ti správní, tak naše mééédia drží basu a začnou se věnovat své práci, až když už to nejde jinak.

Jo, kdyby šlo o Babiše nebo Okamuru, to by byla jiná práce. Tam se intervijuci snaží i u naprostých banálností. Jako že si Babiš zcela podle zákonů koupil ve Francii nemovitost nebo že si projekt přizpůsobil dotačnímu titulu, aby mohl čerpat.

Co bude dál? Podle mě nic. Fialovi musí být naprosto jasné, že si nemůže dovolit žádné zaváhání, protože předčasné volby by prostě projel. Proto odpustí všechno, přehlédne všechno, přizpůsobí se, nějak to okecá, bude situaci pečlivě sledovat a pak vyšle veřejnosti jasný signál. Nemá jinou možnost.

Pořád je tu opozice, které má přes devadesát poslanců a stačí relativně malá odbojná skupina mezi těmi vládními a vše může být jinak. Babiš by si takovou věc užil naprosto dokonale a nedivil bych se, kdyby už navazoval kontakty třeba s KDU, která zase jednou zjistila, že vlezla do spolku s dokonalými asociály a pokud s nimi zůstane příliš dlouho, hodně se od nich ušpiní. Zároveň všichni víme, že KDU je děvka, která jde s každým a nemá s tím problém.

Stejně tak tu máme Piráty, kteří v současné době mají dva největší tragédy české politiky… a to je co říct, protože vyniknout vedle Fialy s jeho jasnými signály, Pekarové s jejím prodejem Budvaru, Gazdíkem a jeho kontakty s korupčníky, Nekulou, který rozvrátil české zemědělství a Síkelou, který právě rozvrací zásobování elektřinou a plynem, vyniknout vedle takových borců, to je fakt hodně těžké. Lipavskému a Hřibovi se to ovšem velmi úspěšně daří (mimochodem – všimněte si, jak přesně Zeman Lipavského odhadl).

K tomu Rakušan s Piráty vyjebal ve volbách…

Bartoš a spol. se teď zoufale snaží, aby to nevypadalo, že byl s Vykulencem někdy v koalici. Těm musí být jasné, že jsou definitivně v háji, že pro ně politika končí a že na dlouhé roky zavřeli cestu pirátství v naší zemi.

Petru Ihorovičovi Fialenkovi není co závidět. Aby udržel vládu, bude se pěkně muset umazat od starostovského hnoje. Ne, že by se ekloval, ale ono to bude smrdět ještě mnohem víc, než to smrdí teď. Košile je ovšem bližší než kabát a tak si myslím, že to ustojí.

Dovolím si na závěr dát jednu radu opozici. Sice si nemyslím, že to vyjde, ale nevíte, co všechno má policie ještě v šuplíku a co nám na Vykulence vytáhne. Mohou být volby… Je nejvyšší čas, aby Okamura a spol. začali slibovat. Vyvést nás z války, vyvést energetiku z lipské burzy, dávat každý měsíc pětitisícový příspěvek na dítě… Babiš to brzy udělá. Protože on ví, co lidi chtějí. Myslet na státní rozpočet v podmínkách pětinásobného zdražení energií, evropských zelených experimentů a rozvrácení průmyslu je poněkud zbytečné. I ten Filala to pochopil a rabuje, jak jen to jde. Pokud Okamura v tomto ohledu nebude slyšet, tak prostě dopadne jako obvykle.

Pád přijde každopádně, ale bude velký rozdíl, jestli vláda těsně před katastrofou rozdávala polívku nebo vydírala daně.

262 thoughts on “Vykulencovy starosti

 1. Člověk už ani neví, z které zprávy posledních dní se mu chce víc smát…

  „Německo začne více využívat uhelné elektrárny, aby šetřilo zemním plynem, jehož dodávky z Ruska jsou aktuálně značně omezené. V neděli o tom informoval ministr hospodářství Robert Habeck. Do provozu se uvedou zpět i ty elektrárny, které už byly vyřazeny v rámci dosažení dlouhodobého cíle, který počítá s tím, že v roce 2030 Německo zcela skončí se spalováním uhlí.“

  https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/nemecko-setri-plynem-do-provozu-vrati-uhelne-elektrarny-40400668#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart&dop_req_id=wn2MXauKNBv-202206201645&dop_id=40400668

  1. To je opravdu tristní humor, zvlášť když se v europarlamentu teď zakázala auta na benál, aby se nečoudilo do ovzduší.
   Evropa asi nikdy ve své historii neměla ve vedení států takovou koncentraci tajtrdlíků a smutných klaunů.

   1. Maneco,

    nevím, jetli si to plně uvědomujete, ale hluboce jste mě ranila:
    Smutný klaun….je… jsem… například já!
    Rozumím Vám víc než Vy mně.
    A a právě proto Vás zapřísahám při památce Jana Wericha či Jaroslava Haška:

    Nikdy, aleopravdu NIKDY už NEURÁŽEJTE KLAUNY jakýmkoli srovnáním s většinou vedení evropských „států“ !!!

    Koneckonců – ani odsouzenkyně – budoucí nebožka Evropa – si nic takového nezaslouží:
    Kromě spousty odpudivostí a hnusů měla v sobě i mnoho pozitivního.

    1. Od detstvi jsem mel rad klauny /clown/ nikdo v celym cirkusu neumel jako oni.
     Udelat humor a zabavy je vyhradou velkych ,tvorivych,talentovanych profesionalu. Napriklad klauni hudebni mam na pameti. V cestine je to sasek, ale ani to neni spravnej vyraz i sasek je lepsi ,nez ty dneska..Kaspar asi..

   2. Celá plejáda idiotů.

    Kdyby jsme to jejich klaunské vystoupení neplatili, byl bylo to jednoznačně k potrhání.

    -) 🙂 🙂

   3. Veci se opakujou a lide zevnejsku se divi a smeji ,ale nechapou..
    Zakladem je rozmnozeni penez tistenim ,ktery nejsou nic jinyho nez …
    Surovina jako kazda jina ,ktera je vhodna pouzit .Brambory treba nejsou vhodne. Nebo uhli,plyn.. Driv byly penize zlaty ,nebo stribrny..
    To se podvedlo a podvratilo postune do papirku.
    V dobe bidy ted nemaji cenu , kus chleba prijde na 1 trilion v Zimbabwe.
    Kdo by tak shanel penize tam..Rovnou shani zradlo.
    Penize ze sou vhodny a jaky ,to rozhodnou reditele hlavnich bank. Ti silnejsi a mocny vetsinou taky rozhodnou o jejich zruseni /shori ty dnesni ,jako uhli , nebo plyn/, dneska probiha zacatek konce dolaru a nahrazeni tezce zinflacnenych ,zadluzenych dolaru a euro ,menou jinou..
    Mozna /asi/ ,podepreny zlatem a hodnotou majetku v Rusku.
    Zadluzeny penize a dostatek jich rozmnozuje vlady, urady atd.
    Giga dluhy a nic jinyho ted neni a nejde sprovodit ze sveta jinak, nez krachem..
    Aby se zacalo znovu..
    Tedy skoncit predevsim byrokracii..Jinak to nejde..
    A zatim nikdo neumi odhadnout ,co vsecko takovej Byrokrat muze a Zmuze , zatim je videt, ze vsecko a nikdo tez nevi , kde ma jejich pusobeni hranice a bez krachu, neni mozne je odstranit a zbavit se jich..
    Muzeme pozorovat ,ze prave ti vladni byrokrati ,kongresove ,senati ,vladni urady v Usa v poctu 4 milionu !!! dnes ,predevsim zavisli na dolaru a euro, sami nejvic nici tyto meny. Ale to je princip , jeden z principu cinosti a usili byrokracie..
    Jeden priklad z mnoha dalsich..
    Napriklad v hudbe mate zakladnich 12 tonu a nekonecny moznosti vytvorit ,nekonecny mnozstvi skladeb..
    Dobrej priklad jsou ty Zeleny ,kdy asi pocatecni poctive usili vedene poctivymi lidmi se zvrhlo do uplnyho opaku a jeste to dela znova a dalsi kotrmelce, dokonce cirkusovy Salta Mortale a nikdo nevi, kde to skonci..
    A je taky zajimavy ,ze to delaji nejvic a prave ty Zeleny..

 2. Vtípek (tedy doufám) odjinud:
  Ministryní školství by se měla stát Olga Richterová.
  1. STAN by splatil morální dluh Pirátům,
  2. Ona resort dobře zná, protože chodila do školy.

  1. Ona dobře znala i rezort práce i sociálna ovšem dokud jí nebyl opravdu nabídnut coby ministerská sesle. Pak vzala rychle zpátečku. Se školstvím by to bylo obdobné soudím.

   1. Šmarjá, to byl vtip… pro tužší mysli: může dělat ministra školství, protože sama chodila do školy a tak problematiku zná…

  2. Pokud jsem si všimnla, tak se uvažuje o bývalém (i současném?) kandidátovi na prezidenta Jiřím Drahošovi jako o novém ministru školství. To by byl liberální fičák ve školství!
   Zavedly by se nové předměty jako inkluzivní stahování králíků nebo tanec děrvišů.

    1. Tak asi ten tchai-wanský trh není tak velký jako čínský. Ale podpory banderovců se za pár grošíků nevzdáme. Sláma u kravína!

     1. Číňany (tedy ty, co kupují škodovky) nepodceňujme.
      Pokud je nekupují, není to pro nějakou ideologickou zaslepenost, ale proto, že ve stejné cenové kategorii mají lepsí vlastní auta.
      Což je ještě smutnější zpráva, než kdyby je nekupovali pro antisláma u antikravína.
      Škodovka je dobrý evropslý průměr. A číňané jsou už ale dál.

    2. No, Aleno, buďme realisté:
     Předsedu senáru volilo BEZMÁLA/ bezmnoha, nehodící se škrtněmež , nebudižmež troškaři/ jedno PROMILE tuzemčanů!

     Tedy cca desetinásobek maxima, který by (snad, možná, neosuzujte mne za můj profláklý chronický optimizmus) mohl načerpat Vidlák.

  1. Jojo, zvpominate, jak jezdil Babis propagovat ceske vyrobky a firmy do Ruska a Ciny?
   Ja taky ne.
   Ale pamatuju, jak zakazoval Huaiwei bez jakychkoli dukazu…
   O zavodech ve vyhostovani diplomatu tu uz bylo napsano dost.

   1. Jezdil tam president Zeman, Číňané byli u nás na státní návštěvě, co tehdy dělaly ziskovky, placené ze Západu, škoda mluvit. Babiš tomu jistě nebránil, na rozdíl od mnohých jiných.

        1. Občas je obé stejně nahovno/ na stejně obézní hovno/, je-li inspirováno srovnatelnou globální sebevražednou zabedněností.

         1. Já jenom, že vytrvale útočíte na Babiše, dokonce si o něm vymýšlíte nepravdy, a přitom jste tu neprožil minulá léta, vládu Babiše, štvanici na něj, atd. Tak to můžete těžko z Japonska hodnotit. Názor vám neupírám.

          1. dejte sem jedinoou nepravdu, kterou jesem napsal o Babisovi.

           vzdalenost nekdy zlepsi pohled na ve, aspon se nesoustredim na malicherne detaily (Capak) a vidim lepecelou perspektivu.

           Zbytek jsou jenom Vase nepodlozene dojmy, ktere vudci mym prispevkum povazuji za nepravdive.

   2. ale ty diplomat vyhošťovali socani, bez ohledu na vládu. Měl byste se obrátit na Hamajdu, bylo to pod jeho velením… Copak asi dělá….
    Nějak o něm nešní slyšet. Že by byl nqěkdwe na školení?

  2. Čínský trh byl pro Škodovku zdaleka největším – v době největší slávy tam prodala přes 350 000 vozů ročně. Druhým největším trhem byl ruský s 90 000 prodeji ročně. Čínský trh odepsal předseda senátu Vystrčil, ruský trh Škodovka zřejmě ztratí v důsledku války.
   O propadu prodejů v Číně naše mainstream média raději moc nepsaly – prostě co se nehodí, o tom se nepíše.

   1. Nakonec proc , kdyz jde o nemecke kolonialni tovarny s nemeckymi vyrobky a s ukradenym nazvem. Skoda.
    To se pozna , kolik plati delnikum..
    Uz za jmeno se plati na zapade ,ale kolonie nema narok.

 3. Tak koukám, že tu vznikla pěkná bitka, jestli byl Babiš lepší než Fiala nebo jsou oba stejní (nikde tu nevidím variantu, že by byl Fiala lepší jako Babiš).

  Já si tedy vyhrnuju rukávy a přidávám se do fackovačky (i když riskuju hněv krakonoše Zakladatele).

  Když za sebe uplatním jen a pouze emotivní intuitivní hledisko, tak musím jednoznačně říct, že Fiala mi byl odjakživa odporný a považuju ho za prázdného, eufemisticky řečeno nemoudrého člověka.
  Oproti tomu Babiš je daleko blíž obyčejným lidem a psům a kdyby nedělal fatální chyby zejména v zahraniční politice a kdyby nebyl připosránek, tak se mohl stát pro naši zemi osvíceným monarchou podobně jako Orbán pro Maďary.

  Babiš podle mě ale udělal řadu zásadních chyb, kdy ukázal, že je vyplašený poskok Langley a proto ho na celostátní úrovni už nemůžu volit ani jako menší zlo. Reakcí na Skřípaly a hujerským vyhnáním ruských diplomatů po komediálním představení „Vrbětice“ zahájil totální rozesrání vztahů s Ruskem a přes to pro mě nejede vlak.

  Jediný konzistetní zastánce národních zájmů zůstává Okamura. Doufám, že nepovolí.

  1. Jako Samurajův volič říkám ano….ale jeto tu jedno ale. Vlastně dvě ale. Opravdu by Okamurův tým byl schopen vést zemi? Má dost schopných lidí na ministry, náměstky? Opoziční poštěkávání zvládnu i já. Co nezvládnu je řídit ministerstvo. A s tím souvisí to druhé ale. Jsme si opravdu jistí, že Okamura chce vládnout? Nestačí mu ta opoziční, za nic odpovědnost? Já to nevím. Tak, jako tak můj hlas má. Když už nic, třeba se věci, alespoň rozhýbou.

   1. „Opravdu by Okamurův tým byl schopen vést zemi? Má dost schopných lidí na ministry, náměstky?“

    A Vy máte pocit, že momentální Fialův tým je schopen vést zemi?
    Máte pocit, že můžou být ještě horší ministři než jaké má teď Fiala?

    Jsem naprosto přesvědčena, že Okamura by delegoval na místa ministrů a náměstků pragmaticky velmi kvalitní odborníky, a to nejen straníky SPD. Už dnes má i v SPD mnoho kvalitních lidí.

    1. To je argumentační faul. Celou dobu tu tvrdím, že Fialova banda jsou vlastizrádci a vy se mě zeptáte, jestli si myslím, zda-li jsou schopni vést zemi? Já netvrdím, že Okamura by nesehnal kvalitní odborníky. Jen, že to s jistotou nevím. Stejně jako nevím, jestli chce skutečně vládnout.

   2. Také vidím SPD raději v opozici.
    Okopávají čile pětikolce kotníky a vláda si nemůže dovolit nerespektovat názor 10% voličů.
    Bohužel, není to zjevné. Mohu se jenom domýslet, co by ve Strakovce vyváděli , kdyby je Okamura nesledoval bystrým okem. 😉
    Ještě nejsou lidé dost naštvaní, pětikolka potřebuje ještě pár průšvihů.
    Ty schody si vesele namydlej sami.

  2. O nějakém mém hněvu vůbec není řeč.

   Psal jsem to už nejednou, napíšu to zas: Babiš má páteř z laminátu, Fiala z plastelíny. Tím je o Fialovi řečeno vše.

   Babišovu páteř ohýbají jeho vlastní prachy. Cestu k těm penězům zřejmě popisují nějaké složky, které na Babiše v Langley vedou, zatímco na Orbána (hádám) žádné kompro nemají. Proto z Babiše nikdy český „Orbán“ nebude. Babiš svým konáním ošetřuje své majetky, a když se to hodí, prodává to lidu jako marmeládu na koblihách. Víme, že v bruseli mluví jinak než doma, a víme proč. Vrchní eurocenzorka Jourová je v bruseli právě Babišovou zásluhou. Pamatujme na to, až nám/vám/všem (i Mlynářovi) zavřou weby: mráz přichází z brusele a kliku od mrazničky drží Jourová, Babišův kůň.

   Přesto bych Vás (i jiné) chtěl varovat: nikdy neříkej nikdy. Já takovou situaci na obzoru sice nevidím, ale musím teoreticky připustit možnost, že se objeví někdo, na jehož pozadí se bude Babiš jevit v padesáti odstínech bílé.

   Domnívá-li se kdo, že Fiala je dno domácí reálpolitiky, možná si připravuje nepříjemné překvapení – až se ozve příslovečné zaklepání zdola. Možná, že se z mravního bahna vynoří takový morální kraken, že i já toho Babiše nakonec ještě rád zvolím.

   Než k tomu dojde, budu v mezičase shovívavě dohlížet na půtky zdejších souvěrců a příležitostně mazat trolly. Dneska jich v koši ani moc nebylo…

   1. Ve vší úctě jeho blahorodí, Zakladateli, ale dovolím si nesouhlasit s těmito Vašimi názory:

    „Babišovu páteř ohýbají jeho vlastní prachy. …. Babiš svým konáním ošetřuje své majetky, a když se to hodí, prodává to lidu jako marmeládu na koblihách. “

    Od začátku vstupu Babiše do politiky tvrdím, že Babišovi nešlo jen o jeho prachy a jeho firmy, to je na něho jako na úspěšného manažera primitivní krátkozraký cíl.
    On šel do politiky kvůli mnohem náročnějšímu cíli, a sice zvyšovat koupěschopnost VŠECH obyvatel této země tak, aby zajistil svým firmám stabilní plánovatelný odbyt. Babiš je chytřejší než jak vypadá, není důležité, že se občas do médií vyjadřuje jak Pepik z Bolelóca.

    1. 🙂
     Ale to říkáte jinými slovy totéž, co já. Jen to lépe vypadá, ale obsah/efekt je týž: „…aby zajistil svým firmám stabilní plánovatelný odbyt. “

     Jinými slovy to sama říkáte: jde mu primárně o jeho firmy (= majetek). Blaho lidu je v tom všem jen vedlejší efekt, skoro bych byl v pokušení napsat – nutné zlo, protože když dá lidu chléb, koblihy a hry, má velkou šanci na plánovatelný odbyt svých firem. Bez chleba, koblih a her to prostě v tomto měřítku nejde.

     Jak moc Babišovi záleží na lidu, ukazují jeho činy směrem k bruseli.

     Kdosi na tomto webu vtipně napsal: s Babišem to šlo do prdele a Fialova vláda našla zkratku.

     1. Ne, ne, neříkám totéž.

      Babišovi by bylo na nic, kdyby jen bohatly jeho firmy a prostředí, ve kterém se firmy nacházejí, padalo na hubu a nemělo si za co koupit zboží těch firem.

      Vy žádáte, aby správný Babiš kašlal na své firmy a staral se jen o lid. Ale tak to také nejde.

      Proto jsem vždy tvrdila, že Babiš nikdy nebyl ve střetu zájmu. On měl jen jeden zájem. Jejo zájmem byla prosperita jak jeho firem, tak obyvatel této země. Tyto „2“ zájmy nešly proti sobě.
      Také by se mělo pořád připomínat, že na rozdíl od mnoha miliardářů u nás Babiš zaměstnává cca 30.000 lidí a poskytuje tak obživu jejich rodinám, že na rozdíl třeba od europosranců (kteří jsou zcela na nic) Babiš nebral za dobu, co je v politice žádný plat za politickou činnost, že financuje fondy podporující samoživitelky, atd.
      To Fiala dokázal podporovat jen svou neziskovku starající se o barmské bojovnice.

      1. Nejen to.
       Během covidu to byl právě Babiš, kdo umožnil zadotování stovek tisíc živnostníků v podstatě „na ksicht“ a ještě jim platil zaměstnance. Stejně jako platil zaměstnance podniků, které musely omezit nebo zastavit provoz.
       O tom teď také nikde nepadne ani písmeno.

        1. Lidé nejsou kanál.
         To co propagujete, dělal Kalousek v Nečasové vládě a dojel na to a vylezl Babiš a lidé ho volili.

      2. Ale, ale, ALE!
       MANECO,

       odvolávám co jsem odvolal…. vy jste buď ženská podle mého gusta, nebo přinejmenším alespoň ŽENSKÁ!!! : Tzn . nevíte co chcete, ale nedáte pokoj , dokud to nedostanete.
       NEBIJTE MNE!
       99% mužů je obdobně zženštilých jako Vy!
       (včetně mne, ale to bych – ze studu – nezdůrazňoval…)

      3. O Fialovi se nebavme, ve srovnání s Fialou málokterý politik dopadne špatně. To bychom si nastavili, stojíce v přízemí, laťku do suterénu.

       „Vy žádáte, aby správný Babiš kašlal na své firmy a staral se jen o lid. Ale tak to také nejde.“

       Ne, to nežádám. To mně buď špatně rozumíte, nebo podsouváte něco, co jsem nikdy nenapsal. Ale přijmu pro tuto chvíli Váš výrazový aparát, abych Vám objasnil, co „žádám“: správný český a pročeský politik-oligarcha (v této souvislosti nemohu použít jméno Babiš) se stará o lid tak, že rozvíjí své firmy, přičemž – pozor, teď to přijde – starost o lid je cíl a rozvoj firem prostředek. Jenže Babiš to má právě naopak: on honí majetek, a ty lidi k tomu potřebuje jako obslužný personál, a věřím, že kdyby je mohl nahradit stádem robotů, už je těch 3E5 lidí dávno na dlažbě. – Je jasné, že oligarchů, kteří vyhověli tomu, co „žádám“, je míň než bílých jednorožců v horách HuangShan.

       A že nebral plat a financuje samoživitelky? To je při jeho příjmech asi jako kdybych já nechal cigáňatům po nákupu v hytlermarketu uklidit vozík s pětikačkou a převedl slepou stařenku přes silnici, načež (to sem píšu jmenovitě pro Občana, který strádá a trpí slepou nenávistí ke stavu podnikatelskému) celý nákup za desítku tisíc dám do nákladů a ještě si nechám vrátit DPH. A to já samozřejmě udělám, a opakovaně, protože bych byl blb, kdybych státu dával peníze, které stát obratem předá čolkovi v plísni, aby tento je nasypal do Nilu. Jak je to perverzní! Oligarcha podporuje samoživitelky, čímž si de facto kupuje voliče – a stát, místo aby z peněz, které z lidí sedře protřednictvím daní, podpořil ty samoživitelky, prachy sype do nenávratna a lidi jako Občan mají živnostníkům za zlé, že to nechtějí financovat.

       Babiš jako velkopodnikatel, vstoupiv do politiky, vždy byl, je a bude ve střetu zájmu. Proto ho taky hoši z Langley (nebo jak se to hnízdo zmijí správně píše) drží za pytlíka a občas mu připomenou, že by mohli zmáčknout. To je Babišovo slabé místo a bez ohledu na jeho případnou dobročinnost jím vždycky bude. Takový člověk v čele státu nikdy nebude stát řídit v zájmu lidu. Vždycky v zájmu těch, kdo ho drží za pytlíka.

       Nikdy, nikdy se nedomluvíme. Dalekáť cesta má, marné volání.

       1. V jednom se tedy dnes zcela shodneme, Zakladateli:

        „Nikdy, nikdy se nedomluvíme. Dalekáť cesta má, marné volání.“

        Z mého pohledu jste vůči Babišovi zaujatý, zaťatý a neobjektivní. Ale to nemění nic na mých sympatiích k Vám, blahorodí, i když na můj vkus jste moc systémový pravičák.

        Podstatné je, že momentálně jsme Vy i já voliči posledního samuraje v Čechách.

        1. Přiznám se, že nestačím žasnout: moje stanovisko, vyjádřené slovy „starost o lid je cíl a rozvoj firem prostředek“ je postoj systémového pravičáka? – Neuvěřitelné! Já bych takový náhled na světa běh označil za téměř levicový.

         Nu což: shodli jsme se, že se neshodneme, ale přesto oba volíme Okamuru. – Mimochodem, to je skvělý příklad toho, jak zpozdilé je usuzovat na názorové spektrum člověka podle volebního lístku. Další důvod, proč matematika již pro jistotu není u maturity povinná…

         1. Och, to je nedorozumnění.

          Moje poznámka, že „na můj vkus jste moc systémový pravičák“ vůbec nesouvisela s touto naší debatou o Babišovi, spíš jsem si vzpomněla na svůj dojem z jiných debat, kterých jste se zúčastnil.

          On ten Okamura je v některých věcech pravicový, v některých levicový, stejně jako Babiš s Hnutím ANO.
          Mám pocit, že dnes už je jiné dělení směrů, a sice na národní a nadnárodní. U čistě pro-národních stoupenců (což my dva jistě jsme), se může vyskytovat jak pravicová, tak levicová inklinace, ne?

          To, že matematika již není u maturity povinná, považuju za historický zločin a krok liberálních zmetků k debilizaci obyvatelstva.

         2. Ja zaujaty nejsem a proto mam stejny nazor s Caubisem , ze by nemel , litat helikopterou , nebo aspon ne casto..
          Ani doleva ani doprava , kdyz uz to musi bejt.
          Jeden nikdy nevi , co vi dva, nebo vic jich..

     2. O to by mělo jít skoro každému kapitalistovi. Vyjímkou mohou být snad jen ti, co vyrábějí naprosté unikáty a mají odbyt zaručen na desítky let.

    2. Souhlasím s Manecou.
     Andy má vyděláno.
     Jenom blázen by šel pro pouhé rozmnožení majetku dělat premiéra.
     Jednak to nahoře fouká a druhak se dlouhé prachy dají vydělat i snadnějším způsobem.
     Babiš je soutěživý, je hráč a politika ho evidentně baví.
     Že by se chtěl do dějin zapsat jako grázl???
     To asi né.
     Každopádně se mi jeví AB jako momentálně nejhezčí holka z ošklivince.
     Je o parník lepší než tlučhubové, za kterými stojí jen hýbání mluvidly.

     1. S premiérem Babišem jsem se 2x osobně setkal. A udělal na mně dojem. Třeba jenom téím, že uměl odpovědět na dopis a uměl i to setkání navrhnout. Který jiný ministerský předseda tohle dělával?
      Do jisté míry mu i fandím,protože si myslím, že je násobně lepší než současný slepenec, a taky má na to řízení větších celků talent. Ať už jde o firmy anebo o stát.
      Přesto jsem našel strany, které mají názorově ke mně blíž.
      A o to tu běží. My tady přece nehledáme jen jednu jedinou pravdu a jednotný postoj na vše.
      Ale těch několik zcela zásadních průniků se najít musí- a priorit . Hospodářská a sociální politika, otázka zdravotnictví ,bezpečnosti, justice není boha že by se na tom neshodli okamurovci šlachtovci babišovci majerníkovci. I kdyby vytvořili dohromady svůj tým specialistů či odborníků a ti by šli do správy země aby aspoň to největší svinstvo odstranili.

      1. Folďasi,
       doufám, že nemáte nic společného s Foldynou….
       Toho jsem si kdysi vážil, dokonce jsem s ním kdysi ( pod jiným nickem) komunikoval na Aktuálně.cz za dob c.k. Stejskala bl. pam.

    3. Oba dva jste na omylu. Babiš šel do politiky, protože jeho předluženým firmám už banky nechtěly půjčovat a vypadalo to na bankrot celého impéria. Úspěšný politický projekt mu zachránil majetek.

     1. Králíku, dá se o tom dohledat něco konkrétního?
      Sice se o mluví už hodně dlouho, ale dosud nikdo nikde neuvedl nic určitého.

      Prošel jsem OR a ani jedna z jeho firem nebyla/není v likvidaci či insolvenci. Všechny, které byly vymazány, zanikly sloučením s jinými jeho firmami.
      Tak jak to tedy je?

     2. Tak tady rozhodně protestuji. V Babišově podniku jsem od roku 2012. Banky se perou o to, aby mohly financovat právě jeho. Dokonce i teď nemáme žádný problém s kapitálem. Babišovy podniky se nikdy ani neblížily k bankrotu. Jediné, na čem Babiš může zbankrotovat, je drahý plyn, protože hnojiva z Ruska se sem přes Polsko nakonec dostanou a budou levnější.

      1. Vidláku,
       bingo!
       —-
       Nebudete tomu věřit, ale nejsem ani tak naivní, ani tak imbecilní, jak se t.č. jevím občas i sám sobě…

     3. Blbost! Šel do politiky, protože tu po vládách Topolánka a Nečase byl neskutečný bordel. Sám říkal, že už chtěli takové úplatky aby mohl podnikat, že už to bylo neúnosné.
      Ukrajinizaci politiky omezil na dvě volební období.

  3. Jenže…
   Usiluje o koalování s klausistickou Trikolorou a libertariánskými Svobodnými. Pro obě uskupení jsou zájmy ČR a zejména pak „dolních deseti milionů“ zcela neznámým pojmem. Jak chce tedy s něčím takovým Okamura zastávat národní zájmy?

  4. “ Babiš podle mě ale udělal řadu zásadních chyb, kdy ukázal, že je vyplašený poskok Langley a proto ho na celostátní úrovni už nemůžu volit ani jako menší zlo. Reakcí na Skřípaly a hujerským vyhnáním ruských diplomatů po komediálním představení „Vrbětice“ zahájil totální rozesrání vztahů s Ruskem a přes to pro mě nejede vlak. “

   ´´´´´´´´´´´´´´
   to sedí jak prnec na hrnec

  5. Orbánovi nemohli zavřít jeho fabriky, když žádné nemá. USA si hlavu nelámou, když chtějí něčeho dosáhnout, klidně nechali zavřít Číňanku z Huawei. V Kanadě.
   Orbán také lavíruje.

   1. „Lavírování“ je t.č. synonymum slova „politika“.

    Antonitonimem slova „politika “ je t. č. slovo „rozšířená sebevražda.“

   2. strukturální čenže

    Před těmito volbami byly levicové vlády u moci v Argentině, Bolívii, Chile, Kubě, Hondurasu, Mexiku, Nikaragui, Peru, Svatém Vincentu a Grenadinách a Venezuele. Nyní je na řadě Kolumbie, kde zvítězil Gustavo Petro, bývalý levicový radikální partyzán, který vede koalici různých kolumbijských levicových stran a hnutí.
    Pro pravici je to historická porážka – poprvé v Kolumbii vyhrála volby levice.

    1. vsetko fajn, ale aj tak rozhoduje ekonomika a tam maju silni palicu v rukach USA…..Juzna ci Latinska Amerika sa moze cukat, ale skor vidim v buducnosti tm seriu vojenskych pucov:-( nie ze by ma tesilo, ak by sa tato prognoza naplnila, lepsie by bolo, aby to nevyslo a konecne zacali ich ekonomiky rast dlhodobo

 4. Netreba nič nového zakladať, ani zháňať sponzora,
  ale dostať sa do poradného tímu Babiša.
  Bolo by to najefektívnejšie a najrýchlejšie 🙂

  1. nerozumím…. myslíte, že by někomu naslouchal a mohlo to mít vliv na provoz státu? Nebo plánujete atentát? 🙂

   1. tak on aj teraz niekomu naslúcha, tak nech sa tam Vidlák nejak prekľučkuje.
    Zapne všetky známosti a príde s plánom.
    Môže s ním pokecať pri jeho turné s obytným autom.

    1. Tak doposud se Babiš snažil všechny vidláky zlikvidovat. Pracuji ve fabrice, kde většina mých kolegů žije na venkově, takže leccos o Babišovi zaslechnu, a není to podpora.
     Takže nevěřím tomu, že by Babiš někomu naslouchal, leda sám sobě.

     1. Do Babiše si každý promítá něco jiného. Což není nic divného, není to čitelný člověk.
      Myslí mu to o level víc, než těm ostatním, kteří se derou k moci.
      Nikdo neví, co si doopravdy myslí.
      Ale jedno je jisté : Skalní havloidé mají pěnu u úst, když mluví o Babišovi.
      Naplňuje mne to jistou, i když slabou naději.

     2. Jo, mnohaletá masáž „antibabiš“ nese i na venkově své ovoce. Jenže Babiš je jiná liga než Paroubek, toho prakticky zlikvidovali.

   1. to mi chcete rict ze by vam ale vubec nevadilo ze se nevytvareji stale nove slozitejsi a protichudnejsi zakony, treba po dobu peti let ?
    ze by vam nevadilo ze by lobby skupiny porad neziskavali na zaklade techto zakonu nejakou dalsi rentu z auditu, pojisteni atd.

    ze by nasi zemi nikdo nereprezentoval na legislativni urovni v Bruseli, Jizni americe, nebo na Thajwanu

    tak 100 posrancum, jejich rodinam, jejich asistentum, dodavatelum do snemoven by to teda VELMI vadilo

    to jste tedy pekne neprejici to …. proste fuj

    1. Jen aby si to neuvedomil nejakej sponzor

     Kdyby mel dat kazdemu poslanci jeste jednou tolik aby nic nedelal a neschvaloval, stacilo by mit jen tu vetsinu tak by to mohl byt dobrej byznys

     A kolik penez by se usetrilo tim ze by parlament 10 let nic nedelal, jen zral a sedel v lavicich

   2. Mýlíte se, lidé by si toho všimli. Ne hned, ale časem by začalo být nápadné, že věci jdou podezřele hladce a nikde není nic napříč – a nikdo by si neuměl vysvětlit, čím to.

    1. Jen nektere ekonomicke sektory by plakaly

     Vite jak roztaci kola ekonomiky neustala zmena podminek ?

     Primotopy, potom kotlikove dotace, potom solary
     , potom destovka, zmeny v stk, kazde dva roky, to ty zmeny jsou matkou pokroku a jak se u toho vsichni stridaji

     Prece by jste nechtel aby lide setrvavali v nejakych klidnych podminkach na praci a podnikani, to by uplne zakrneli

 5. Čtu, že se tady rozproudila zajímavá debata na téma Babiš. Zkusme jiný pohled. Je Fiala a celá ta jeho pětiparta přisluhovač Globalismu, nadnárodního korporátního kapitálu? Bez nejmenších pochyb. Je to samé Babiš? Nemohu z čistým svědomím říct, že ano.

  1. Snad postačí dva střípky:
   1)
   Celkem – ze všech zemí – hlasovalo 156 europoslanců pro suverenitu národního státu, 523 proti suverenitě a pro nadřazenost bruselských regulí a 12 se zdrželo.

   Kdo z ČR hlasoval pro suverenitu států EU?

   Tošenovský, Vondra, Vrecionová, Zahradil (ODS)

   Blaško, David (SPD)

   Kdo hlasoval proti suverenitě a pro nadřazenost EU?

   Niedermeyer, Polčák, Pospíšil (STAN – TOP09)

   Šojdrová, Zdechovský (KDU)

   Charanzová, Dlabajová, Hlaváček, Kovařík, Knotek, Maxová (ANO)

   Gregorová, Kolaja, Peksa (Piráti)

   Zdrželi se:

   Konečná (KSČM)

   A nebo další:
   Usnesení Evropského parlamentu ze dne 18. dubna 2018 o pokroku v iniciativě globálních paktů OSN o bezpečné, řízené a legální migraci a o uprchlících 2018/2642(RSP) (P8_TA(2018)0118)
   Hlasování PV 18/04/2018 – 12.13
   PRO: Charanzová (ANO), Dlabajová (ANO), Petr Ježek (Nezávislý, bývalý poslanec ANO), Telička (Nezávislý, bývalý poslanec ANO), Niedermayer (TOP09), Polčák (Starostové), Pospíšil (TOP09), Štětina (TOP09), Poche (ČSSD)
   ZDRŽELI SE: Poc (ČSSD), Sehnalová (ČSSD)
   PROTI: Zahradil (ODS), Tošenovský (ODS), Payne (SSO), Konečná (KSČM), Zdechlovský (KDU), Šojdrová (KDU), Keller (ČSSD)
   NEHLASOVALI: Kohlíček (KSČM), Maštálka (KSČM), Svoboda (KDU)

   A druhý střep jak noha je prostě Věra …. Jourová. Hlasují tam vždy proti nám….!!!!! ANO je zlo!!! Stejné jako pětifiala.

   1. Já se, ale bavím o Babišovi konkrétně, ne o těch darmojedech v Bruseli, které naprosto nemá pod kontrolou. A také, neříkám, že Babiše nikdo nevodí a nekrmí. Jen, že to nemohu říct se stoprocentní jistotou. Na rozdíl od Fialova panoptika. Babiš mi přijde, jako byznysmen, jehož cílem je dělat politiku tak, aby byla pro něj výhodná a zároveň, aby byla výhodná pro pracující lid a Českou zemi. Takže kličkuje, jak se dá. Kdežto Fialova četa jede v globalismu na plný knedlík. Ti tomu věří. Tam netřeba vůbec uvažovat, že jednají proti zájmům ČR a lidu. Tudíž jsou to vlastizrádci. O Babišovi to prostě říct neumím.

    1. Ta verbež, kterou poslal do Brusele, je jeho největší zločin.
     Na druhou stranu, mohl uvažovat i takhle :
     Dám jim co chtějí. Stejně ( za současné situace ) ani ten nejpoctivější poslanec s ničím nehne.
     To hlasování je jenom jako, aby měli Evropané pocit , že žijí v demokracii a mohou něco ovlivnit.
     Podle mne ten MOLOCH budou muset zrušit mocnější státy, než my.
     My bychom měli být připraveni. Může to přijít docela rychle.
     V 89 jsme připraveni rozhodně nebyli. Pár mazaných vykuků vyžralo všechny důležité posty.
     A mlaskaj dodnes a už i jejich děti.

   2. No krapítko myslet. Fakt že kandidovali za ANO je jedna věc, ale volili je lidé místní, ne Babiš. Faktem je že nediriguje místní/nenařizuje a nezakazuje, dává jim možnost demokraticky rozhodovat koho kam pošlou. Takže ne Babiš ale místní složky, které kandidáty znají. Fakt že se chtěli asi té krásky zbavit aby nezasahovala po osvobození do místního dění a že ona se za to mstí.. je bohužel jiná..
    Takže ne on.

 6. Západ směřuje k válce ve vesmíru – šéf Roskosmosu
  Západní kosmonautika „směřuje k válce“, prohlásil v sobotu ředitel Ruské kosmické agentury (Roskosmos) Dmitrij Rogozin s tím, že údajný sběr dat pro Ukrajinu soukromými západními společnostmi je toho důkazem. V rozhovoru pro Russia 24 Rogozin prohlásil, že soukromé americké společnosti jako Lockheed Martin, Boeing, SpaceX a další mají nyní za úkol „jeden konkrétní cíl: zajistit sběr informací v reálném čase, a to jak vizuálních – prostřednictvím infračervených radarových zařízení -, tak prostřednictvím konvenčního sledování“. Tyto údaje jsou shromažďovány pro ukrajinské síly, které je mohou využít „pro navádění balistických raket nebo provoz raketových systémů s vícenásobným startem,“ uvedl. (RT News)
  PS. Jak dlouho ty „soukromé“ špionážní družice vydrží na oběžné dráze? Jejich zneškodnění laserem Peresvet není válečným aktem proti USA.
  https://www.rt.com/russia/557415-rogozin-war-space-companies/

 7. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/A-ted-deti-z-Ukrajiny-Takhle-to-dopadne-Lidr-ucitelu-nejen-o-Gazdikovi-706090
  ***
  (…) Konec Petra Gazdíka zanechá v ČR volnou židli ministra školství. Prezident Pedagogické komory Radek Sárközi si však myslí, že s jeho odchodem si učitelé oddechnou. (…)

  (…) Sárközi na ČT uvedl, že řada učitelů je ráda, že Petr Gazdík už nebude ministrem školství, protože ho vnímali velmi negativně. „Já bych řekl, že je to nejhorší ministr školství za dobu samostatné České republiky,“ prohlásil sám prezident Pedagogické komory. „On každý týden vypustil do médií nějakou změnu, kterou s nikým neprojednal, a tím velice znejisťoval školy, ředitele a učitele, ale i rodiče a žáky,“ … (…)

  (…) Kritizoval Gazdíka i za to, že miliardu z ostatních neinvestičních výdajů (peníze na pomůcky) převedl z veřejných škol na soukromé školy. Což působí školám finanční problémy. „Když nemají peníze na pomůcky, tak kde je mají brát? Berou je z nenárokových peněz na platy učitelů,“ vysvětlil prezident, proč učitelé nemají to, co jim bylo slíbeno.

  Ze STANu by na ministerské pozici nejraději viděl například Pavlu Vaňkovou nebo Věru Kovářovou. „Pokud tam bude pan Drahoš, tak tam vyvstane aféra kolem firmy Livesport. To je firma, která se zabývá sportovními sázkami, která financuje jak Jiřího Drahoše, tak lobbistickou neziskovku EDUin nebo pana Daniela Prokopa, který má sociologickou firmu PAQ Research, která pro Ministerstvo školství dělá nějaké analýzy. Takže to napojení na různé firmy a neziskovky a ten propletenec kolem STANu je takový gordický uzel, který by se dal přeseknout jen tak, že by tam byl někdo z jiné politické strany,“ zakončil své vystoupení. Dodejme, že firma Livesport není sázkovou firmou, pouze poskytuje sportovní výsledky. Její majitel Martin Hájek pak poskytl Jiřímu Drahošovi 3,2 milionu korun na prezidentskou kampaň. (…)

 8. Tahle diskuse je krásným (či spíše ošklivým) příkladem toho, že jsou otázky, ve kterých se neshodneme a proto nikdy nezvedneme moc, až bude ležet na ulici. Třeba „je Babiš menším zlem, než Fiala &co.?“

  1. Protoze je spatne polozena otazka, ta by mela znit: „V cem je vlada Babisova prinosnejsi, nezli Fialova?“
   Podle meho je Fiala Babisuv muz pod jeho primym rizenim a tak nejprirozenejsim koalicnim partnerem ANO je ODS. A predpokladal bych, ze na podzim vznikne vlada narodni zachrany, slozena prave z techto dvou stran (proto taky to nenadale rozvireni kauzy STANu, zname policii jiz nekolik let).

   1. No, já bych věděl snadnou odpověď – Orbán.
    Babiš se s Orbánem kamarádí natolik, že Viktor byl ochoten ho přijet podpořit před volbami. Nebo tu někdo tvrdí, že Orbán je debil a neví, s kým má tu čest? Myslí si tu někdo, že Orbán Babišovi naletěl?
    Já bych řekl, že Orbán ukazuje značný politický um a jednou z disciplín je i odhad na lidi. Já osobně proto dám spíš na Orbána než na Stridora… Při vší úctě k Vám Stridore, nemyslím to osobně. Jen si prostě myslím, že Orbán má o Babišovi lepší informace, než Vy.
    V poslední době na mě Okamura dělá stále lepší dojem, ale Babiš je furt ještě velká politická síla a nějakou dobu to tak ještě bude. A bohužel bych se nedivil, kdyby Okamura znovu odmítl jít s Babišem do koalice a ještě to zase řekl veřejně před volbami.
    Babiš je prostě menší zlo a myslí si to i Orbán. Kdo jsem já, abych odporoval velkému maďarovi, který podle mě jede pro svojí zemi to nejlepší?

    1. Myslím, že Orbán potřeboval víc Babiše než Babiš Orbána, Orbán správně předvídal, že s nástupem pětikolky by ocitnul v izolaci.
     Babiš ale bezesporu JE lepší alternativa, než pětikolka, není ideologický, je to pragmatik. Hladá průchodné cesty, pokud narazí na sílu, kterou nemůže zlomit, ustoupí nebo se pokusí obejít. Na tom není nic špatného. Naopak.

     1. Problem je ovsem definice te sily, kterou nemuze zlomit.
      Pro Orbana nebyl problem vykopnout Sorose a jeho nalejvarnu.
      Babis naopak Sorosovi okamzite nabidnul prostor v Praze.
      Az tak moc se namahal vzdorovat.
      Orban vyjednal v Moskve levne energie na desetileti.
      Babis nejel do Moskvy ani jednou, naopak se chlubil opakovanym vyhostovanim diplomatu. Nejenom Vrbetice, zavzpominejte na Skripaly. Dokonce prohasil, ze dukazy nepotrebuje, protoze veri spojencum.
      Az tak moc se namahal vzdorovat.

      Ja samozrejme nemam nic proti odmitani jit hlavou proti zdi, ale Babisovy skutky ukazuji na neco uplne jineho – on hleda pruchodne cesty hlavne pro sebe, a kdyz se nekdy nahodou protnou s plebsem, tak i ten plebs dostane kosticku.
      Obvykle ale plebs za Babisivo hledani „pruchodne cesty“ zaplati.
      Viz ucty za energie.

       1. Zakladateli,
        líp bych to nejspíš furt eště NAPSAL, ale proč se před eurosmrtí namáhat ???
        Chybí mi spoečenská objednávka.

    2. Jakapak ucta, Vidlaku, bavime se predmetne a ja prijimam kazdy validni argument, tahle rec neni o osobnich vasnich.
     Tedy musim souhlasit spise se Sakurou: Babis vyzil jednou v Usti (?) nabidnutych sluzeb Orbana, coz je snad jediny osobni bod, ktery je spojuje. Podle meho to Orban udelal z obecneho duvodu posileni protibruselskych tendenci ve V4 a o Babise tu neslo.
     Proc? Protoze sazka na tak politicky preletavou osobu jakou je Babis bude vzdy potrestana. S nim je nebezpecne se kamaradit, chybi mu styl a konzistence, je nevyzpytatelnym pragmatikem bez zaruky a podrazi kdykoliv (viz Zeman).
     A ano, mozna je z urciteho uhlu pohledu mensim zlem, ale zalezi, co si z jeho politickych rozhodnuti vyberete. Ta zasadni rozhodnuti jsou mega-zlo (green deal, zmineny Soros, Vrbetice, hlasovani jeho europarlamentaru, Jourova a tak dale, je toho mnoho neviditelneho, ci jiz zapomenuteho).
     Ze Babis nekomu pridal penize neresi vubec nic, to je jen dalsi nesystemovy dluh. Dulezite je, jakym smerem vede republiku: uplne stejne progresivistickym a jednoznacne se podrizujicim, jako Fiala. Jediny rozdil mezi nimi vidim jen ve zkomunikovani (Babis mlzi, Fiala se raduje).
     Orban je uplne jina kategorie, s Babisem maji spolecne jen V4, nic vic. Dokonce se da naopak rici, ze Babis je Orbanovym protivnikem, ztelesnenou europolitikou, klickovanim bez vize a smerovani.

     1. Jen pripominam, ze se zde bavime nad „obecnym Babisem“ coby vektorem mensiho zla a prinosem pro republiku.
      Pokud nekomu prijde jednoznacne pozitivni a objektivne prinosne, ze mu Babis „valorizoval“ (tedy pridal), je to naprosto pochopitelne a nelze pak o takto uchopenemu „mensim zlu“ pochybovat.
      Samozrejme se zde tluce krakodoby profit s dlouhodobymi cily, ale s tim nic nadelat nelze.

      1. Já se k tomu stavím, jak jsem napsal níže – můžeme tu mít pětikolku a nebo Babiše premiéra v koalici s Okamurou. Všechny ostatní varianty jsou tak nějak mezi – Babiš + ODS, Babiš + KDU, Babiš + STAN…. Pokud bych měl stanovit vidláckou strategii, tak říkám, že v první řadě je třeba zničit pětikolku. Klidně i za cenu toho, že se ODS spojí s Babišem. Protože to bude konec ODS u líbodémo.
       V druhé fázi je třeba posílit Okamuru, aby se pro Babiše stal jedinou použitelnou alternativou. To samozřejmě je možné dělat zároveň s bojem proti pětikolce. A až bude Okamura pro Babiše nepostradatelný, je možné Babiše zvolna ořezávat a ořezávat, až se najednou ukáže, že Okamura je víc než Babiš.

       1. Ano, Vidlaku, tenhle problem je mozno v dusledku uchopit bud jako mozny, anebo jako chteny, takze tezko vvasi uvaze muzu neco vytknout. Vy to vidite „mozne“, ja uz nad touhle partou definitivne zlomil hul, takzemi nezbyva, nezli pohled chteny.
        A ja tam tyhle nechci 🙂 nebot jsem presvedcen, ze mezi nimi neni rozdilu a ze Babisovo viditelne mensi zlo bude zakryvat neviditelne velke zlo v pozadi.
        Kdyby mohlo dojit k obema moznostem v paralelnich vesmirech a my se tu sesli za 3 roky, tak jsem presvedcen, ze ten paralelni Fialuv vesmir by se nelisil od Babisova. Samozrejme jeden by byl slusny a za ten Babisuv bychom se museli stydet, o tom zadna:-)

        1. Jeste technicka k Okamurovi: pokus o koalu tu uz ze strany ANO byl, a to do vecerniho telefonatu z Berlina.
         Lze uvazovat o tom, ze se za ty ctyri roky situace nejak zmenila a „extremni pravice“ se stala prijatelnejsi?
         Odpoved je nasnade, prihlednuto i k vytvorene siroke obcanske fronte proti AfD ci LePenove, podle meho Babis nema narok.

         1. Může být, že přijde doba, že ani telefonát z BERLÍNA nebude díky panující náladě populusu a poměru sil v parlamentu rozhodující.

          Leč musíme k tomu dojít.

       2. Vidláku,
        jste tak ostrý, že vám hrozí nebezpecí, že se sám o sebe po(d)řešete…
        Ale nejspíš Vám o Vás neříkám nic dostatečně nového…

  2. Babiš už při vstupu do politiky říkal, že chce koalovat s ODS. Jenže ta se tomu tenkrát bránila. Dnes s chutí chytne laso, které jí hodí Babiš.
   Ale na podzim bude situace až tak vyhrocená, že lidi už Babiš nebude zajímat. Mě Babiš nezajímá už teď. Když je čas revolucí, tak na drobnou práci není čas. A ta chvíle už přichází.

   1. Vsak taky diky tomu projel volby. Uz se klepak na koalovani s ODS, tak do nich pred volbama jeho tym skoro vubec nesil. Vsechno slo na Piraty.
    ODS diky tomu vyslo pro hodne lidi jako volba nejmensiho zla.

 9. Dopadne to jako vzdycky, volici budou volit provarene strany, protoze „nebylo koho (jineho) volit“. Volic je jak male zviratko, koho mu ukazete v TV, tomu da hlas. Pritom jedina sance je hodit to nekomu mimo mainstream a pritom vubec nepremyslet, jaci jsou a co dokazi. Smyslem takove volby je jen a pouze zamichat kartami a etablovanym politikum podtrhnout zidli, proces sam se pak vyvrbi automaticky. K tehle protestni volbe patri i Okamura, vytrzen ze sveho 10% bezvladi by musel ukazat, co v nem je.
  Volbu Babise povazuji za onanistickou, ten clovek je Fiala II. jen ma sve podrazy lepe skryty a doma o nich nemluvi, zatimco Fiala se jimi na domaci scene chlubi, v tom mezi nimi spatruji jediny rozdil. Babis sice „valorizuje“, v tom ma male plus, ale jednoduche zakonitosti eknomiky rikaji, ze kdyz nekde da, jinde musi sebrat- bud nenapadne tem samym lidem, kterym pridal, anebo budoucim generacim (dluh). Babis je ekonomicke systemove fialove zlo, pouze odlozene do budoucna. Politicky jsou jeden za osmnact, druhy bez dvou za dvacet.

  1. V posledních volbách dost lidí volilo strany, které nejsou provařené. Výsledkem je ta vláda, co tu máme. S kartami to moc nezamíchalo.

 10. Plný překlad rozhovoru Lavrova s redaktorem BBC na Petrohradském fóru:
  http://jdem.cz/fg3be9

  „VK – Po přečtení rozhovoru máte v podstatě okamžitě k dispozici celou konceptuální rozvahu konfliktu mezi Západem a Ruskem, protože je v ní obsaženo úplně všechno. Na jedné straně Rusko, které neustále čelí pokusům o obsazení a o útisk ruského obyvatelstva na Ukrajině, ale i všude ve světě, a na straně druhé umanutý pohled Západu, že Rusko je agresor z principu a cokoliv spáchá nebo provede Ukrajina Rusům, je naprosto demokratické…“

 11. Tak nějak mi přišlo si zazpívat
  – kolo kolo mlýnský, za 4 rýnský,…. kolo se nám polámalo, mnoho škody nadělalo, udělalo báááác.
  A tak pořád dokola to zní.

 12. Dnes dobrý Hájek: Přesné vyjádření reality Česka: MafiaSTÁN. Kauza k zakrytí mnohem horších zvěrstev
  http://jdem.cz/fg3bd8
  „… V dění kolem této kauzy zanikají mnohem podstatnější hrůzy, které Fialovci činí (respektive nečiní), nebo se na nich jako přisluhovači cizích zájmů podílejí. Likvidace státu (již zcela nezastřená destrukce našeho průmyslu, zemědělství a potravinářství) a bleskové ožebračení devadesáti procent občanů probíhá v přímém přenosu. A současně dělají vše pro to, aby dezinformace „jsme ve válce“ už nebyla jen poplašnou zprávou (kterou opět policie nevyšetřuje), ale stala se nám realitou. To by nás mělo zajímat v první řadě – protože nám jde už doslova o život…
  …Také bychom se měli postarat. Vzít to konečně doopravdy do svých rukou. Jak? Jeden takový manuál napsal kdysi básník Janko Jesenský, vyzývající k odporu proti předchozímu německému protektorátu a jeho domácím přisluhovačům – ve chvíli, kdy všechno (jako v naší zkoušené zemi tak často) vypadalo naprosto beznadějně:
  „Však před pohřbem / Byť bez obrany / A byť nám vzali domovy / Bijme ty hlavy při padání / Když mečem ne / Tak okovy!“

 13. Babiš ve skutečnosti vládl jako premiér pouze 3 roky a v jejich rámci se potýkal 2 roky s kovidem. Co proti němu porád máte?
  Co se vám, kteří jste nepostavili ani psí boudu, za ty poslední 3 roky povedlo?
  A vnímáte, co za ty tři roky dokázal Babiš? Ne, vy hledáte ideál, který si to najednou rozdá s každým. Ale takhle reálpolitika nefunguje.
  V čem byli předchůdci Babiše po roce 1989 lepší? Prosím konkrétně.

  1. Když chcete co konkrétně tak prosím o soupis všeho co se tedy Babišovi povedlo.
   Možná , že něco ano, ale já o tom teda nevím(nejspíše špatné píárko).
   Co se mu ale nepovedlo je právě ten boj s kovidem. Nezval odborníky ,ale propagandisty a lidi,kteří na vakcínách vydělávali. Přijímal opatření bez opory v zákonu a během kovidu jich musel přes 40 zrušit díky rozhodnutí soudu. Díky kovidu nás zbytečně zadlužil i když už bylo jasné, že ta jeho opatření nefungují .
   Lezl US sviním do prdele, tak, že mu ani nekoukali nohy.
   Vrbětice které rozjel nejsou dodneška vyšetřeny (nejsou důkazy)
   Elektřinu prodával přes burzu do Německa a draze zpětně nakupoval.
   Rychlodráhy nasliboval a hovno v tomto směru udělal.
   To samé s jádrem, všichní víme, že bez Ruské technologie se nepohneme z místa a díky zákazu spolupráce budeme tuto technologii nakupovat stejně nakonec z Ruska , ale jen prostě mnohonásobně dráž
   Udržel ČT v její pozici a tak se z ní stala lživá stoka .
   Podporoval politické neziskovky.
   Bojoval v Afghánistánu, bojoval v Mali, podporoval zlodějskou Ukrajinu a dopomohl k dnešnímu stavu věcí v této části světa.
   Neudělal dlouhodobé smlouvy s RF a tak se dnes koukáme na Orbánovo Madarsko, které má benzín za třicet korun , plyn levnější oproti nám čtyřikrát a ropu pětkrát.
   Kam posunul naše zemědělství? Za jeho vládnutí naše pole zase jen více trpěla erozí.
   Ohrozil fungování ČR.
   Asi by se dalo pokračovat do nekonečna, ale proč.
   Teď napište vy Laco, co dobrého tedy udělal a co se nějak promítlo do naší vyšší životní úrovně

   1. Hnidopich: S covidem by měla problém jakákoli vláda. Ani zákony s takovou situaci nepočítaly ani právní úprava nouzového stavu. Vakcíny a testy oproti lockdownu, drahým lékům a monoklonálních látkám stály ještě málo. Opozice proti němu nasadila zastánce povinného očkování a přísných lockdownu a současně bojovníky proti vakcínam a covidove totalitě, aby ho mohli odsuzovat, ať udělá cokoli. Myslím, že on Vrbětice neotevřel, ale byla to práce jiných skupin. Žádný politik by tomu tlaku neodolal, kdyby neměl pojištěna média, think tanky, část kulturní scény, jako to má Orbán. Nejde jít proti všem naráz bez krytí zad, tohle poslední rok zažívá i pan prezident, že je sám a už nemá sílu vzdorovat. Babis..Nebyl to hrdina, ale aspoň aktivně neškodil obyčejným lidem z vlastní iniciativy. Covid byla vyšší moc a Vrbětice s tím politický začali pracovat jiní před ním. Bojovníci s vládou kvůli covidu se nechali využít a oklamat, pomohli porazit ANO, ale ke kreslum se nedostali jejich lidí. Pomohli tam jen dosadit asociální petikolku, která je potom s růstem cen všeho hodila přes palubu. Pořád se to opakuje intrikani využijí a potom odhodí idealisty. Co jiného byl i slavný Majdan než zneužití frustrace chudých lidí z korupce a oligarchů různými jinými oligarchy a jejich pochopy z řad extremistů? Kdo má víc peněz a ovládá neformální vlivové sítě hlavně v médiích, určuje tón písně.

    1. Každá vláda měla s Covidem problém ale naše to zmastila nejvíc. Což je vidět toho, že na jaře 2020 jem neměli žádné mrtvé navíc – neboli mohli jsme to zvládnout jako Finsko – a nakonec v součtu jsme měli skoro nejvíc mrtvých. To je vše.

   2. 1.
    29. června 2018 spolu s Orbánem nedopustil na Radě EU schválení kvót na NELEGÁLNÍ MIGRANTY proti celé EU.
    2.
    Vláda AB zavedla státní půjčky pro mladé.
    3.
    Nový stavební zákon. ČR byla do roku 2021 v obtížnosti získávání stavebního povolení podle Světové banky ze 190 zemí na 157. místě.
    4.
    Vláda schválila Liniový zákon, díky tomu opravila a postavila:
    5.
    Oprava, vlastně postavení zcela nové dálnice D1 v úseku Praha – Brno v délce 190 km v obou směrech. + 117 km zcela nových dálnic.
    6.
    Výrazné zvýšení platů lékařů, sestřiček, učitelů, policistů, hasičů a vojáků.
    7.
    Výrazné zvýšení důchodů.
    8.
    Zavedení EET a kontrolního hlášení.
    9.
    Hlavní ratingové agentury zlepšily hodnocení ČR na úroveň Belgie, nebo Británie.
    10.
    Česko má i po kovidové krizi šesté nejnižší zadlužení veřejných rozpočtů k HDP v EU. Na konci vlády AB bylo toto zadlužení nižší, než zadlužení, když AB přebíral funkci ministra financí.

    Bylo by toho ještě mnohem víc, ale zde uvádím pouze základní věci, která vláda Andreje Babiše udělala pro lidi a tento stát. Samozřejmě, že spousta lidí, kteří Babiše NENÁVIDÍ to nechce vidět. Včetně lidí v této diskusi.

    1. Laco: ano, udrzoval státní dluh na stejné nominální výši, takže oproti HDP klesl. Potom začal covid a vrátilo se to skoro na původní úroveň světové hospodářské krize za Kalouska. Za co je nemohl. Opozice kritizovala, ať udělal cokoli. Ať by covid řešil nebo ignoroval. Ať by podotkl vakcíny nebo před nimi varoval.

    2. Joo, ty statni pujcky pro mlade, to byla pecka vec.
     Hlavne to neutratte vsechno najednou!

     Uz pri tehdejsich (2018) cenach nemovitosti nam to v kalkulacce na ministerstvu vyslo tak, ze bychom meli narok na pujcku 300 tisic korun, tedy v prepoctu nejakych 8 metru ctverecnich v panelaku…. nebo v prepoctu jeste jinak, pokryla by celou (tehdy platnou) dan z nabyti nemovitosti a jeste by necelych 200kKc zbylo, wooow.

     Celkem by mne zajimalo, kolik lidi tu moznost vyuzilo.

    3. Zapomel jste napsat, jak zaridil v Cechach tezbu lithia. Pry narodni stribro, ktere zachranil pro stat zrovna kdyz ho chteli socani darovat zlym Australanum.
     Takze se tezba uz rozjizdi, nebo uz davno rozjela. Zisky jsou prevadeny na zvlastni ucet.

     Nebo spise odstavil od valu firmu, ktera chtela tezit, jako po celem svete.
     A pak celou vec zabetonoval, protoze se nedohodli na dostatecnem vsimnem?

     Timto az tu firmu nijak nelobbuji, nekde jsou s nimi spokojeni (zrejme zadne vsimne), nekde na ne nadavaji (zrejme velke vsimne, takze firma nemusi brat ohledy)

     Taky podrzel ve funkci reditele CT i pres katastroficke vysledky hospodareni a uroven „zpravodajstvi“.

     Znovujmenoval Koudelku i pres otresne vysledky jeho „prace“. Vrbetice, ricin…

     Samozstatnou kapitolou je Koudelkuv dejeBiS.
     Na ci popud si myslite, ze se Plaga s Kudelkou sesel? A pak Plaga vydal novou metodickou instruktaz pro ucitele dejepisu zvlaste k narodnimu obrozeni a druhe svetove valce.
     Pro me nas Babis proste ukrajinalizoval. Tam delaji z Banderovcu hrdiny a z Rusu okupanty.
     U nas tenhle proces zahajil Babis+Plaga ve spolupraci s Koudelkou.

     Tim nerikam, ze Fiala je jiny. Vsak maji take v ODS Reporyjce, ktery dela prozmenu z Vlasovcu hrdiny.

     Proste jak tu nekdo vtipne poznamenal, Fiala a Babis jedno jsou, jenom Babis vam da na tu cestu do pekla do ruky koblihu.

     1. Sakuro, jeden nepodložený žvást za druhým.
      1.
      Lithium má pod palcem ČEZ, který bude řídit těžbu.
      2.
      Nepodržel ve funkci ředitele ČT, měl menšinovou vládu a tudíž nemohl odvolání ředitele zařídit.
      3.
      Znovujmenoval Koudelku.
      Nejmenoval. Jmenování nechal na příští vládu po volbách.

      Proč vás baví lhát?

      1. Nevím, proč je Sakura tak zaťatý, dokonce věří pomluvám o Babišovi od těch, co mu po celou dobu ve vládě mydlili intenzivně schody.
       Mám přitom dojem, že tu Sakura nežije (mohu se mýlit), tak pak nechápu, proč mu Babiš leží tak v žaludku.

     1. Tady souhlas, minimalne s tim RSD. Kdyby byl u nas novinar hodny toho jmena, tak by musel tehdejsi opozici (ODS zejmena) vyrachat v tech jejich kecech o nestaveni dalnic hubu. Materialu z jejich pusobeni bylo dost, ta vystavba od nich dostala poradnou ranu. Zdravime Vitka Bartu…

   3. Stran rychlodrah je Babiš první, kdo kolem toho začal něco opravdu dělat. VRT se projektují a průzkumy v jejich trasách probíhají.

    1. To urcite ne, prvni nastrely a jednani s obcemi byly uz „pred Babisem“. Rok presne nedam, ale bylo jiste pred 2012 a tykalo se to trasy na sever (na Drazdany).

     1. Jenže až za Babiše to dostalo konkrétní podobu a z původní odbočky VRT z Drážďan do Prahy se naprojektovala celá síť a v terénu začal předběžný průzkum nutný pro udělení územního rozhodnutí a EIA

  2. „Co se vám, kteří jste nepostavili ani psí boudu, za ty poslední 3 roky povedlo?“

   Na koho se, Mlynáři, touto větou obracíte? Tady nejste na Novinkách, milý soudruhu. Tady převažují – snad s výjimkou několika bezvýznamných trollů – lidé práce.

    1. Aleno, výše jsem sepsal 10 hlavních bodů toho, co vláda AB udělala pro tento stát a lidi. Neb jsem byl k tomu vyzván zde v diskusi lidmi, kteří z nenávisti k Babišovi odmítají vidět cokoliv dobrého, co Babiš udělal.
     Co myslíte, že je horší, nepřiměřená osobní útočnost, nebo zaslepená nenávist?

     1. Aniž by byl Babiš můj velký favorit, dávám vám plně za pravdu. Ale lidi, zaslepené nenávistí, tohle prostě nezajímá. Ostatně, podobný mediální hon na člověka už jsme v minulosti zažili. Včetně „instruktážních“ textů novinářského odpadu MF dnes, „Deset důvodů, proč lidé nemají rádi Jiřího Paroubka“. Ano, Paroubek by mohl vyprávět o mediální likvidaci…

    2. 1. Abych poznal, že kape vodovodní kohoutek, nemusím být instalatér. Abych poznal, že padá most, nemusím být statik, autorizovaný inženýr. Abych poznal, že je ve vedení státu něco špatně, nemusím být politik-oligarcha.
     2. Mlynář se Babiše zastává stylem: Vyčítáte Frantovi, že je zloděj, ale kdo z vás převedl slepou stařenku přes rušný prospekt? Kdo z vás přispěl panu faráři do zvonečku na kostel? Franta vždycky zdraví jako první, i mladšího, a ve výtahu po dveřích nikdy nečmáral!

     Já kupříkladu bych se Babiše uměl zastat daleko lépe a logičtěji – ale schválně to neudělám.

       1. Nulo, kde jsem prosím pro Babiše žádal generální pardon?
        Jen jsem odpovídal na žádosti z diskuze lidí, kteří na Babišovi nevidí chlup dobrý.
        Už dávno nečtu beletrii, natož Vaše pokusy o ni.

   1. Milý Nulo, netušil jsem, že jste člen KSČM. Já nikoliv, takže nemáme právo se vzájemně oslovovat „soudruhu“.
    Já se tou žádostí o to, co kdo tu s kritiků Babiše postavil alespoň psí boudu, obracím na všechny Babišovo Babišovy kritiky.

    1. Nulo, ještě doporučuji, když už jste u toho plezíru škrtání, proškrtnout v mém výše napsaném diskuzním příspěvku slovo „porád“ a nahradit jej slovem pořád.

 14. No, je tedy úplně nesdílím optimismus, že tahle vláda brzo padne. Sice už hmatatelně štve většinu národa, ale zatím je to stále v rovině brblání a vzkazů na internetu, nic zásadního se neděje. Další volby si budou pojišťovat korespondenční volbou.
  STAN je sice v rozkladu, ale ta pravá rána by přišla v podobě podobné likvidace ODS. Zazněla tu konspirace, že někoho mocného v zákulisí už stav aktuálního rozkladu sere a tak začal tahat za nitky … kdyby teď další kauzička zasáhla ODS, tak tomu i věřím a mnu si ruce.

  Mezi Babišem a Fialou velký rozdíl nevidím, nemění se směr, akorát na cestu do pekel koblihu do ruky.
  Tomio je z mého pohledu nouzové východisko, on mi osobně trochu vadí svými komentáři „naši lidi“ …ale prostě tu nikdo kloudný s potenciálem získat něco ve volbách není. Bohužel.
  Navíc část voličů s kritickým myšlením odtáhne třeba Rajchlovo PRO, které však suma sumárum bude stejně pod limitem.

  Zásadní by bylo reformovat Evropskou Unii, nebo jí nechat rozpadnout… ale to není v nejmenším v silách ČR a obáváním se, že v malovaném obrazu dnešní krásné,silné, zelené jednoty se všemi těmi šťastnými evropskými lidičkami k tomu není vůle.

  1. Souhlas. Zakladatel ma to vyjadrovani to jo , ale docasne nezapomenutelna Kobliha p. S, zvitezila v diskusi, na cely care. Rozdil a praktickej , je v tom. Kdyz.
   Kobliha v ruce a nebo Caubis na strese..
   Ulit.
   Co se tyka vlady ,je stale min toho, co vlastne ma padnout..
   Rozdil mezi spadlejma svestkama /na destilaci aspon/ a vladama, je tady napadnej..
   Politicky strany ,podobne ,sou vsechny taky na vodpis pocitam..
   Vono je to vsechno mechanismus Bumerangu ,cokoliv se nejakym usilim /nezalezi ani jestli s usilim dobrym nebo spatnym/ vymrsti , jako bumerang se to zase vrati zpatky a bang ,rovnou mezi voci…Tak je asi naivni ,hazet s nim do nekonecna..
   Cest vasi praci.

 15. Vidláku, Babiš od svého školení v USA se totálně posral. Vrbětice, americké vrtulníky a hlavně postoj vůči Rusku a Číně. To je jak Pětikolka. Najdi 5 rozdílů.

    1. Eta: jde o to, že politik bez širší podpory nemá šanci, když nemá svoje lidi v médiích, politických think tankách a kultuře. Tohle si může dovolit snad jen Orbán, který získal vliv i v tom okolním estalishmentu.

     1. A kdo tedy dopomůže krachu EU dřív? Vždyť ODS po švejkovsku ten rozpad urychluje. To nemůže Fiala myslet vážně. „Paní Müllerová, na Bělehrad !“

     2. No já si pamatuji, jak ty Vrbětky byly vyhlašovány a pokud mne paměť neklame, tak s velkou ne chutí dal slovo Hamjdovi a sám jen mlčel.
      V podstatě jsem jej takového do té doby neviděla… tak co vím…

  1. Babiš se podělal po návštěvě v Langley. Na waterboarding bych to nehádal, spíše mu ukázali několik tlustých spisů a dovolili mu do nich nahlédnout, co všechno mají na Babiše připraveno. Možná tam byly nějaké připravené žaloby – a možná i cyklostyl rozsudku.

   1. A myslíte, že na Okamuru tam v Langley nic nemají? Nebo na ostatní české politiky? Je u nás někdo, kdo se může klidně vzpouzet americké administrativě, protože se nemusí bát o politický kejhák? Protože na něj USA nemá páky?

    1. I kdybyste byl čistý jak lilium, tak se kompro prostě vyrobí.
     Co se týká ekonomicky aktivních lidí, tak tam se vždycky najde něco, co je na hraně a šikovným mediálním podáním je z toho kriminální čin – rozkrádačka, krácení daní….

     1. Právě… Proti USA se nedá bojovat polským způsobem – vyjet se šavlí proti tankům. Je třeba je postupně krájet, znemožňovat, dosahovat dílčích vítězství. To samé s EU. Volič, který čeká velkohubé vyhlášení nezávislosti na EU a USA naráz, ten by se měl nechat vyšetřit. Do této situace jsme se dostávali třicet let a ven se z ní budeme dostávat stejně dlouho. Koneckonců i Orbán se před USA a EU tu a tam ohne, aby jinde naopak píchnul.

      1. Ale nejlepsi metoda je se podelit.. Cisar Pan se nedelil a hamtal vsecko pro sebe a jak dopad.
       My se zase nemame delit vo co. Leda vo bidu.
       A jak dopadneme?

 16. Budou volby. Mozna normalni, mozna uz falsovane. Nevime dopredu, co neobolsevici stihnou. Muzou byt predcasne. Doufam v ne…

  Davalo by smysl se na ne chystat. Je to jednodussi, nez chystat partyzanske jednotky.
  Predpoklada to komunikaci a elementarni organizaci.
  ONI se chystaji a byli pripraveni vzdy. Za nimi stoji Aspen a mnoho dalsich zlocineckych organizaci.
  My ale hazeme ty listky do uren a my muzeme taky komunikovat s lidmi. Ne pres CT, ale pres svoje bubliny.
  Tak se podivejme, jestli je koho volit. Ne mensiho hajzla, ale nekoho s pozitivnim znamenkem. Jestli ne, najdeme, zalozme, pracujme na tom. Do prdele to pujde samo od sebe, i bez naseho narikani. Zkusme to aspon pribrzdit.

  1. Kdyz den povstava z noci a z malych veci povstanou velke…
   Ja bych se po prikladu tech popularnich ,bez kterych zadny teplo neni poradny , zacal stavet zady aspon ze zacatku k CT , to muze vest dal a solidarnich koncu videt neni..

 17. Jó, vždycky si říkám, že je vlastně jedno kdo v tom pavilónu poslanců bude – že stejně už nejni z čeho brát. A pak mi nějakej trotl jako třeba ten Hulbloček připomene, že mi i ten pazourkovej oštěp nějak nenápadně přemístí z rukou A do rukou B… nemůžeme se na ně zlobit, majou to v krvi a je to česká tradice.

  Však i ten Cyril s Metodějem přišli o kolo roku 863.

  1. Dialog na vratnici parlamentu:

   Franta: Dobry den, ja jsem Franta a chtel bych delat poslance.
   vratny: ???? Jste debil????
   Franta: To je nutna podminka?

  2. Ano, zvěrozvěsti přišli o kolo ….což o více než tisíciletí opozdilo zakládání pražských cykostezek z dotací Evropské unie říše římské národa německého….

 18. Kdyz ctu ten odstavecek o KDU (ne, ze bych nesouhlasil), tak mne napada jedine. Tady nekdo chce mit pomazane vstupni dvere hovnem…

 19. Chví se základ světa vratký
  na parkety neseženeš drátky
  z linolea stal se vinyl
  mladý si už hlavu vymyl.

  Lepší bude život krátký
  z televize tečou zvratky
  kauflandy jsou plné srágor
  doktorem je každý magor.

  Vládě vládnou protektoři
  a Václav na tuhém oři
  opírá se o kopí,
  kolem voní konopí.

 20. Máme tady vládu pádu
  nejhorší od listopadu.
  Vykulenec kulí oči
  pro korunu přes plot skočí,
  nevadí, že k sousedovi,
  ten by kradl i Bendovi.
  Suchý z nosu držel ruku
  tolik let na státním struku
  až přestalo mléko téci
  a teď bude sedět v kleci.
  Fijalo fijalo
  taky to máš za málo!
  Kdo uklidí ten tvůj chlívek?
  Která četa lehkých dívek?

 21. Hluboček je urážka Hluboček nebo Hlubočce. Hlubuček má slovní základ v bůčku, jde o tzv. hluboký búček, t. j. Viscerální tuk. Toho se dá zbavit jen dlouhodobým půstem, což může nastat v base. Rath to už zná.

 22. „Je nejvyšší čas, aby Okamura a spol. začali slibovat. Vyvést nás z války, vyvést energetiku z lipské burzy, dávat každý měsíc pětitisícový příspěvek na dítě… “

  To ale už Okamura a SPD udělali při zahájení kampaně k podzimním komunálním a senátním volbám.

  SPD dokonce vyslyšelo Vidlákovy dlouhodobé nářky, že se SPD neumí „rozkročit“ směrem k více voličům.
  Ohlásili mnoho lokálních kandidátek společných s Trikolorou a Svobodnými a o společných senátních kandidátkách prý začali jednat s ANO.
  Asi pochopili, že proti vládním koalicím je třeba postavit oponentní koalice.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Dve-ste-espedaku-na-jednom-podiu-Na-podzim-vyjedou-s-pouti-a-s-vyzvou-k-zastaveni-zdrazovani-705975

  1. Já vím, že je to ode mě panská rada, ale měli by být víc slyšet. Je mi jasné, že mééédia jim dávat moc prostoru nebudou, ale jejich úspěch bude záviset od toho, jak moc nahlas budou.

   1. A ohradit se pro těm fašistickým hnědým nálepkám. Kazí jim to reputaci.

    (Přitom se zuby nehty bráníme nazvat nacisty ty, kteří hajlují)

    1. My ale ne, tedy já rozhodně ne, ale ti kdo provolávají Sláva Ukrajině (Fiala a spol, Drábová a kavárny pražské, brněnské a další a samozřejmě ti, co se vydávají za novináře, ale jsou to jen prodejné děvky s minimem mozku v hlavě). A myslím, že ni Vy ne Marie P. a téměř všichni co zde diskutují a čtou tyto texty.
     Nevím proč bychom neměli nazývat věci pravdivě a pravda je , že stát, který staví pomníky válečným zločincům, pojmenovává ulice po válečných zločincích, je státem podporujícím nacismus. A samozřejmě, že v jeho armádě jsou nacistické stvůry. To nikdo nemůže popřít a tedy nevím, proč bychom to my nemohli pojmenovat.

     1. Kočka: to je to nejsmutnější, že armáda na Majdanu nic neudělala. Ani po Oděse. Ani to nezkusila ustanovit dočasně vojenskou vládu národní záchrany, i když uznávám, že zahraniční tlak byl příliš silný, aby uspěli. Místo aby armáda potlačila pluky extremistů, dokud byl čas v minulých letech, nechala se jimi sama nakazit. Dnes tam prý každých 10 normálních vojáků hlídá jeden minimálně jeden fanatik. Mlčeli k neústavní u svržení prezidenta, který byl jejich vrchní velitel. Nechali se nahnat do ATO na Donbas proti vlastním občanům, i když předtím ti samí říkali, že nemůžou jít proti Majdanu, protože by to znamenalo jít proti vlastním lidem a ne vnějšímu nepriteli. Armáda před Majdanem byla slabá podfinancovana a co je nejdůležitější, byla zcela názorové rozdělená. Ani generálové se neshodli na ničem.

      1. Proc myslite, ze tenkrat kvicela zapadni media a politici o nepripustnosti pouziti sily vuci vlastnim obcanum? O par tydnu pozdeji, na vychode uz o nicem takovem ani nepipli. Pokud zijete v takovem state, jako je UA, musite mit sakra dobry nos na to, kdy tu hlavu mit schovanou.

       1. Jožka: pokrytectví banderovců a jejich liberálně unijních podporovatelů je to nejohavnější. Oni zaútočí na stát zbraněmi a je to prý Revoluce důstojnosti. Potom udělají to saméme jiní a jsou to teroristi. Média zapomněla, že první, kdo volal po separatismu byl Lvov v posledních dnech vlády Janjkovyce. Tehdy rebelové postavili i kanón na silnici ve Lvově směrem na Kyjev. Někdy si říkám, či by EU říkala, kdyby teoreticky Majdan prohrál a Janukovyc vyhlásil ATO proti Lvovu a okolním městům. To by určitě EU a USA opustily hájení státní suverenity a volali po sebeurčení západních oblasti a jejich vstupu do EU.

 23. Jen jako korekturu: Ten vášnivý sběratel peněz i jiných požitků se jmenuje Hlubuček.
  I naše/vaše ČT09 v tom měla nějakou chvíli bordel

  1. „Nejlepší“ na této kauze je a co mě velmi zaujalo – podle všeho to organizoval člověk, co má papíry na hlavu, aby vyklouzl z předchozího soudního řízení. Fascinující (jak by řekla Terezka Spencerová blahé paměti).
   PS: ráda bych věděla, který soudní znalec mu ten posudek vyhotovil

   1. Ktery znalec rikas ? Mne nak prisla na rozum jedna doktorka prav. Ja mam chut neco rict. Tady se neco rekne. Nadechuji se… A s ohledem na krehkou psychickou biomasu zdejsich guru to nereknu, aby me nemeli za necitu… 😀 Ale vazneji. Bubis ma v Reichu fabriku zemedelskou chemii. Tamni sedlaci mohu cerpat dotace jen pokud pouzivaji pripravky z doporucenych a schvalenych. ktere to budou, je zcela vnitrni zalezitost Nemcu, kterym ani teoreticky do toho nikdo nemuze kecat. A stacilo by nektere z tech pripravku vyradit z toho seznamu… Vazne vkladate do Babise nake nadeje ?

    1. Rozdil mezi Babisem a Fialou definoval pre casem Vlk. A zaroven se Babisovi omluvil.
     Podle Vlka je jejich politika uplne stejna.
     Oba si zaridi se pohodlne uvelebeni v ritnim otvoru USA at to stoji co to stoji (mysleno naklady nesou Cesi)
     Oba se plazi v Bruselu i v Berline a splni tam kazde prani, jenom Babis doma pak tvrdi opak, a Fiala se tim naopak chlubi. Delaji to z ruznych duvodu, ale vysledek je stejny.

     Jediny rozdil je, ze Babis rozhodi mezi plebs vic drobku, treba na duchodech. To se ted mozna zmeni, protoze ted se Fiala bude muset snazit.

     Takze za me bych investoval do Okamury. Ma sice tu nalepku politickeho podnikatele, ktetemu staci 10% a pohodli opozice, ale pokud nedostane sanci, tak pravdu nikdy nezjistime.

     1. Poté, co oznámil zájem spolupracovat s Trikolorou a Svobodnými, je pro mne Okamura passé.
      Obě pidipartaje jsou jen klony ODS.

      1. Občane, jste první, kdo napsal, co si myslím i já.

       Moje ničím nepodložené a s velkou pravděpodobností skutečnosti neodpovídající pocity:
       parta = ODS + IVK + VK + PP + …
       Trikolora – kapitalističní žraloci
       Svobodní – kapitalističtí intelektuálové
       SPD – užitečná záda
       Budu je volit, abych zjistil, jak to ve skutečnosti je.

      1. Uz celkem davno, vlastne hned jak Fialovci nastoupili, zrusili Babisovo slevu dane na energie, a zavedli „adresny“ system, na ktery skoro nikdo nedosahne.

       1. No, ja ho na nejaky cas prestal cist, protoze uz bylo celkem unavne cist clanek o chovu cincil a v tom vsuvku o redkvicce a Babisovi a filipiku proti vsem, kdo to vidi jinak. Az zase s energetikou a Ukrajinou si u mne „udelal oko“ zajimavym vyberem zdroju.

     2. Sakura: souhlas.

      Pro mne je plejáda hanlivých nálepek, jimiž je Okamura soustavně dehonestován, příznakem, že pomlouvači se mají čeho bát – jinak by si ho přece nevšímali.

      Výhrady, že se v opozici spojuje s tím či oním, mi přijdou poněkud prostoduché:
      – když se nespojí a spokojí s 10% v opozici ==> špatně, je to politický podnikatel a tlučhuba
      – když se spojí s jinou opoziční stranou ==> špatně, podívejte se, s kým se spojuje! Nedá se mu věřit.

      Podle algoritmu výše lze znevěrohodnit jakoukoli stranu a politické snažení. To je pak lepší qolbám nechodit a na poměry si stěžovat na lampárně u 5. nástupiště.

    2. Opět se budu opakovat… princip menšího zla. Babiš JE LEPŠÍ varianta než současná pětikolka. A bylo to tak i v podzimních volbách. Ty dopadly podle principu „kdo chce víc, nemá nic“. Až bude Babiš existovat jako nejhorší varianta a tihle současní vlastizrádci budou na smetišti dějin, až bude Babiš to největší zlo, pak je možné začít bojovat proti němu za něco lepšího. Ale dokud jsou tady Pětilháři, tak je Babiš pro tuto republiku naprosto v pohodě.

     Podobně postupují i občané Vidlákova. Tuze moc chtějí sportovní halu. Ale ne ledajakou, chtějí ji mít dimenzovanou na velké zápasy v házené, chtějí ji mít jako kulturák na koncerty, chtějí tam mít rozsáhlé zázemí, tribuny, chtějí ji mít u školy a chtějí, aby se stavěla ze státních dotací…. a proto také ve Vidlákově žádná hala není. Chtějí toho prostě moc, zadání je nesplnitelné.
     Stejně nesplnitelné je naráz vystoupit z EU, když nemáme vlastní podniky ani vlastní banky a jsme Jůnií obklopeni ze všech stran. Je nesplnitelné vystoupit naráz z NATO, když nemáme obrovskou armádu. Stejně tak nemá alternativa žádnou výraznou volební převahu a není jednotná. Kdo nepochopí nutnost mnoha dílčích kroků, které budou trvat dlouhá léta, kdo nepochopí princip menšího zla, ten je odsouzen k tomu, mít Fialu za premiéra.
     V dnešní situaci je možné mít za premiéra Babiše s asistencí Okamury. To je maximum možného. Žádná Majerová Zahradníková nikdy premiérkou nebude a Volný už vůbec ne. Boj proti Babišovi je v této chvíli bojem za Fialu.
     Ale tohle všechno jsem říkal už před volbami.

     1. V dnešní situaci je možné mít za premiéra Babiše s asistencí Okamury. To je maximum možného.

      Obávám se, že je to pravda pravdoucí.

      Maximum dosažitelného by bylo vytvořit platformu lidí smýšlejících tímto způsobem, která by výše zmíněným představitelům komunikovala, že jejich podpora není bezpodmínečná, ale realisticky podmíněná. Lisí s ambicemi nikoli politiku dělat (obsazovat funkce), ale politiku alespoň nějak ovlivňovat. Tomu by Babiš mohl rozumět.

      1. Babis s asistenci Okamury.
       To uz tady prece jednou bylo, a vsichni vedi, koho si nakonec Babis vybral.
       Takze pokud by stejna situace zahrozila jeste jednou, byl by to Babis s asistenci, KDU, nebo ODS…

       Ja si nedelam iluze, ze by Okamura dostal pres 50%, tomu by urcite zabranili ruku v ruce, Ceska televize, Ustavni soud a mozna i s asistenci jedne ambasady.
       Mozna by mu do partaje nasadily nejake ty blondyny, jako pred lety jine konkurenci.

       Takze bych radsi videl Okamuru s asistenci Trikolory (bez Klause ml uz jsou jenom stin) nebo s asistenci Babise.
       Vsichni ostatni se tam uz vystridali, slibovali, ze to budou delat lepe a dopadlo to jako vzdycky.

       Svobodni jsou jenom takovi saskove, jejich prezentace i vysledky nejsou jine.

     2. Ládik to vystihl naprosto přesně Vidláku. Krátce a úderně.

      Pro ne moc vzdálenou budoucnost budeme potřebujeme někoho s lídrovstvím a selským rozumem a tvrdou nezdolnou náturou. Ono nás čekají zlé časy, a někdo nás jimi musí provést.

      Masochisticky jsem se včera zaposlouchal do rozhovoru našeho signalistu premiéra na Prima CNN. Tolik politických, stále opakovaných bezradných blábolů hned tak někde nelze slyšet.

      I když vás dosti a často setřu, ve své podstatě vám fandím. Zkuste již klasickou cestou politických stran. Máte na TO!!! (jen ne probůh zakládat vlastní stranu)

     3. Já bych vcelku souhlasila. Jenže Babiše korigoval Zeman. Když byl popletený, tak se zašel na hrad poradit a rázem byl jeho postoj přijatelnější. Neměl problém se zorientovat a vyslechnout zkušenějšího a protřelejšího prezidenta, nebo najít inspiraci u kabrňáka V. Orbána. Dokázal poopravit optiku. Kdo mu poradí teď? Bude tam stejně silná figura?
      Okamuru zatím nezatracuji, uvidíme co postupně předvede, zda bude ochotný ještě přidat. Slepenec s Trikolórou a Svobodnými je asi kompromis, ale mě neohromuje. Preferuji novou cestu, nový model, nové vize, více tvůrčího potenciálu.

      1. Zeman nikoho nekorigoval, Babis s nim mel obchodni dohohu – neco za neco.
       Kdyz se mu to prestalo vyplacet, (dostal lepsi nabidku) tak Zemana normalne odkopnul – viz Koudelka.
       A Babisova inspirace orbanem? Haha. Predvadel se s nim par dni pred volbama, nic vic.
       Inspiroval se Orbanovo energetickou politikou?
       Jel aspon JEDNOU do Ruska?
       Nene, Babis a Fiala jsou stejni, jenom Babis hazel do podhradi vice kosti k ohlodani.

       1. I s tímto pohledem můžu souhlasit. Měli dohodu a tím pádem byl Babiš v přijatelnějších kolejích.
        S Koudelkou mi štval, evidentně se bál jít do toho víc, i když měl ideálně připravenou půdu. Koudelka je evidentně mnohem silnější, než se jevil. Tahá za provázky víc než kdo jiný. Stejně to Babiš projel s ČT, kde se také ukázal slušný prostor pro změnu a neměl odvahu.
        Možná se vytahoval před volbami s V. Orbánem, ale kdyby mu dopadly o fous lépe, mohla se v budoucnu vyvinout širší spolupráce, tolik potřebná. Bohužel Orbán je v tom teď sám.
        Souhlas – do Ruska nejel, bál se tam přiklonit, na to byl slabý. I teď se směrem na Východ vyjadřuje neadekvátně. Ale máte někoho lepšího, nebojácnějšího, zorientovaného? Okamura možná, Skála skvělý, ale věříte v jeho širší podporu?
        Vždy je to uměni možného v určitý okamžik.

        1. Ano, souhlasím s Vidlákem a s Danielou. Babiš je v našem politickém pekle nadějí na – očistec. A až tam budeme, tak můžeme uvažovat o tom, zda se vydat vzhůru, anebo zase sjet po tobogánu dolů.

        2. Promiňte mi, ale chtěla bych vidět alespoň jednoho z našich „politiků“ který by snesl to co Babiš. Umění možného je kumštř. A že je pod taktovkou toho či oného bych moc netvrdila. To co se mu a jeho týmu podařilo zrealizovat, navzdory soustavému podrážení a neochotě udělat něco pro republiku či lidi to potvrzuje. Kibicovat a kritizovat dokáže každý tren oný.. ale skutek utek,.
         Chtěla bych Vás vidět na jeho místě. ale to už je takové české zatížení.

         1. Přesně pro to co píšete já mu ještě dávám šanci. V minulosti za jeho vlády jsem v určité chvíle doufala ve víc. To je vše.
          Neupírám mu, že na rozdíl od demožumpy byl ochoten vyslechnout opozici, byl pracovitý, drobků od stolu pro nás všechny odpadalo víc než za předchozích vlád a moc předal s grácií.
          ANO a SPD je v tuto chvíli jedinná hratelná karta.

     4. Vidlák: výsledek voleb byl dán covidem. Únavou z covidu a z vakcin. Únavou z lockdownu. Jsou dnes rádi za současnou vládu demonstranti že Chcípl pes? Dlouho bojovali proti ANO a teď mají petikolku. Stejný princip jako prohra Trumpa a dnes stížnosti Američanů na Bidena. Tohle mi chybí u hlasů volajících Neutralita! že vynechávají, to, co píšete, že neutralita vyžaduje velkou armádu. Budou ochotni a schopni takovou armádu ti neutraliste platit daněmi? Jak dotlačí velmocí, aby neutralitu uznaly? Uvědomují se, že neutralita znamená, že budeme mít velmi omezené možnosti, jak pomoct jinému státu, i kdyby to bylo Řecko na hranicích Evropy nebo dokonce Slovensko? Neutralita znamená nic neudělat, slovy Švýcarů: Tiše sedět. To ještě vynechávají, že dnes ani Rakousko a Finsko nejsou zcela neutrální, když postupně sílí vojenská složka EU. Opravdovou neutralitu má jen Švýcarsko v Evropě s výjimkou malých státu jako San Marino a Vatikán.

      1. Tiše sedět a vydělávat na druhých není dovoleno každému. Švýcarsko i Vatikán mají výsadní povolení. Zatím.

       1. Daniela: jedna věc, jestli s tím velmocí souhlasí a druhá, jestli si to čeští zastánci neutrality uvědomují, že by tím republiku odsoudili k nicneděláni. Navíc uprostřed Evropy a bez jaderných zbraní bysme stejně záruku neměli. Nejsme Finsko má okraji Evropy přes které nikdo táhnout s armádou chtít nebude.

         1. Je až komické, že někteří z diskutérů i v naší dnešní zoufalé situaci ještě kádrují!
          On se Babiš nabízí, že se ujme vlády? On o to nějak úsiluje? Anebo už mu ta štvanice stačila, nemá zapotřebí se nechat stále vláčet medii a opozicí, stále být pod drobnohledem, zatímco jiní veřejně okrádají republiku, pracují proti českým zájmům a vše jim prochází.

          1. Co plánuje pan Babiš nevíme, můžeme tušit. To že se nestáhnul z veřejného života, napovídá, že nějaké angažmá nevylučuje/zvažuje.
           Máme i další představitele ANO.

          2. Danielo, to nebylo na vás, ale na ty, co křičí – Babiše NE – i když on nikde neohlásil, že by případně chtěl vládnout..

     5. Nebudte naivni , vzdycky volici voli aspon Andely z nebe.
      Ze se potom votoci proti volicum je pravidlo, Soros c 1.
      Schazi presny zaruky /guidelines/,co smi politik po zvoleni a co nesmi a kdyz neco porusi tak ven s nim.
      Nesplnenej jeden slib , do vezeni ..

   2. K tomu soudnímu znalci: Samozřejmě se nabízí možnost, že byl podmazaný. Ale je také možnost, že byla použita finta „Kuřim“. Před lékaře předvedli nějakého skutečného cvoka. Lékař při vyšetření identitu pacienta nekontroluje. To dělají někde v recepci, kde je pouze zajímá soulad kartičky pojištěnce s občanským průkazem, aby pojišťovna zaplatila. Zda je na fotce v OP skutečně ten, kdo pak vstoupí do ordinace, nekontroluje nikdo.

    1. Tak to není. V případě posudku na nasvéprávnost je soudní znalec / v tomto případě psychiatr a/nebo psycholog/ určen soudem a výsledky svého šetření pak osobně u soudu obhajuje. Nevím, zda je teoreticky možné, aby v době soudního líčení nebyl přítomen obžalovaný a nebyl konfrontován osobně v soudní síni.
     Po Janouškovi je to další tragikomická figurka „mafiána padlého na hlavu“. A prostý blbec, který platí každou pokutu, jen skřípá zuby…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *