19 června, 2024

Vykulencovy starosti

Dnes si po dlouhé době dáme jednu tuzemskou politickou kauzu, kterak si policie přišla na pražský magistrát pro tamního náměstka za hnutí STAN Hlubočka, který je tím největším etalonem morálky a čestnosti v naší posametové historii. Tři lidi už jsou ve vazbě, ministr školství rezignoval, Vítku Rakušanovi se strana poněkud rozpadá pod rukama a do médií unikají ze státního zastupitelství různé tajné informace především o tom, jak se podnikatelé s politiky dělili o kořist na transparentně zadávaných státních zakázkách. Vynechal jsem něco?

Přiznávám se, že jsem kauzu Hluboček nesledoval do nějakých hlubo(č)kých detailů. Už jsem prostě otupěl. Tohle tu přeci dělá každý. Stát zadává zakázky na móóócinky moc miliard, poměrně snadno se to dá nadhodnotit a předražit, ty peníze jsou tak zajímavé, že kvůli tomu stojí za to jezdit po mnoha pracovních obědech, večeřích a tajných schůzkách, stojí za to vydávat statisíce a miliony na úplatcích, stojí za to budovat kontakty přes prostředníky, stojí za to se zabezpečit šifrovanými telefony a pokud se zadaří, mají Starostové peníze na kampaň i na milenky.

Průser je ovšem v tom, že jde o tolik miliard, že stojí za to to i vyšetřovat, zajímá to politickou konkurenci… a protože hoši neznají míru, časem začnou být příliš sebejistí a neopatrní, nakonec se někdo někde prořekne, policie nasadí odposlechy a nakonec to vždycky praskne.

Prostě nuda. Dělají to víceméně všichni s různou mírou šikovnosti. Dokud někde budou koncentrované velké peníze, budou tam také různí Dalíčci, Šloufíčci, Redlíčci, Hlubočci a další podnikatelé. Jestli si někdo mezi voliči myslí, že byznys dává peníze na politiku z ušlechtilých důvodů, tak by se měl nechat vyšetřit. Vždycky je to investice. Vždycky se to nějak musí vyplatit. Ti nejbohatší si zařídí zákony na míru, ti méně bohatí prostě kradou jak straky.

Já k tomu mám vidlácky jen pár poznámek:

Všimněte si prosím, že celá kauza se táhne už dlouhá léta, ale žádný náš investigativní intervijuk o tom nepsal, nevěděl, netušil, neřešil. To museli až policajti, když měli plné šanony přepisů z odposlechů a vyšlo jim to stejně dobře jako s Rathem. Pak teprve si všichni novináři vzpomněli, vytáhli další kontakty a odrovnali Gazdíka, zřejmě i Polčáka a seznam určitě ještě není konečný. Prostě když jsou u moci ti správní, tak naše mééédia drží basu a začnou se věnovat své práci, až když už to nejde jinak.

Jo, kdyby šlo o Babiše nebo Okamuru, to by byla jiná práce. Tam se intervijuci snaží i u naprostých banálností. Jako že si Babiš zcela podle zákonů koupil ve Francii nemovitost nebo že si projekt přizpůsobil dotačnímu titulu, aby mohl čerpat.

Co bude dál? Podle mě nic. Fialovi musí být naprosto jasné, že si nemůže dovolit žádné zaváhání, protože předčasné volby by prostě projel. Proto odpustí všechno, přehlédne všechno, přizpůsobí se, nějak to okecá, bude situaci pečlivě sledovat a pak vyšle veřejnosti jasný signál. Nemá jinou možnost.

Pořád je tu opozice, které má přes devadesát poslanců a stačí relativně malá odbojná skupina mezi těmi vládními a vše může být jinak. Babiš by si takovou věc užil naprosto dokonale a nedivil bych se, kdyby už navazoval kontakty třeba s KDU, která zase jednou zjistila, že vlezla do spolku s dokonalými asociály a pokud s nimi zůstane příliš dlouho, hodně se od nich ušpiní. Zároveň všichni víme, že KDU je děvka, která jde s každým a nemá s tím problém.

Stejně tak tu máme Piráty, kteří v současné době mají dva největší tragédy české politiky… a to je co říct, protože vyniknout vedle Fialy s jeho jasnými signály, Pekarové s jejím prodejem Budvaru, Gazdíkem a jeho kontakty s korupčníky, Nekulou, který rozvrátil české zemědělství a Síkelou, který právě rozvrací zásobování elektřinou a plynem, vyniknout vedle takových borců, to je fakt hodně těžké. Lipavskému a Hřibovi se to ovšem velmi úspěšně daří (mimochodem – všimněte si, jak přesně Zeman Lipavského odhadl).

K tomu Rakušan s Piráty vyjebal ve volbách…

Bartoš a spol. se teď zoufale snaží, aby to nevypadalo, že byl s Vykulencem někdy v koalici. Těm musí být jasné, že jsou definitivně v háji, že pro ně politika končí a že na dlouhé roky zavřeli cestu pirátství v naší zemi.

Petru Ihorovičovi Fialenkovi není co závidět. Aby udržel vládu, bude se pěkně muset umazat od starostovského hnoje. Ne, že by se ekloval, ale ono to bude smrdět ještě mnohem víc, než to smrdí teď. Košile je ovšem bližší než kabát a tak si myslím, že to ustojí.

Dovolím si na závěr dát jednu radu opozici. Sice si nemyslím, že to vyjde, ale nevíte, co všechno má policie ještě v šuplíku a co nám na Vykulence vytáhne. Mohou být volby… Je nejvyšší čas, aby Okamura a spol. začali slibovat. Vyvést nás z války, vyvést energetiku z lipské burzy, dávat každý měsíc pětitisícový příspěvek na dítě… Babiš to brzy udělá. Protože on ví, co lidi chtějí. Myslet na státní rozpočet v podmínkách pětinásobného zdražení energií, evropských zelených experimentů a rozvrácení průmyslu je poněkud zbytečné. I ten Filala to pochopil a rabuje, jak jen to jde. Pokud Okamura v tomto ohledu nebude slyšet, tak prostě dopadne jako obvykle.

Pád přijde každopádně, ale bude velký rozdíl, jestli vláda těsně před katastrofou rozdávala polívku nebo vydírala daně.

262 thoughts on “Vykulencovy starosti

  1. To jsem přesně čekal. Tipoval jsem Kartouse nebo Štefla. Případně jiného z těch blbů, kteří by tak rádi libodemo proreformovali a prosluníčkovali české školství až do doby kamenné.

  2. Ema: je to doktor pedagogiky, který nikdy děti neučil, aby se tím živil. Jen teoretizuje, jak mají učitelé pracovat. Teoretik by měl nejdřív projít praxi než začne hodnotit ostatní a vymýšlet něco nového.

   1. Vyhledala jsem si jeho, teď nevím, asi bakalářku, ale ta se týkala reklamy. Doktor určitě není. Jo a v té bakalářce dokládal na desítkách stran a s desítkami odkazů onen překvapivý fakt, že má-li být reklama úspěšná, musí nabídnout nějaký lákavý produkt.

  1. Jenže těch 16% se uvádí i se započtením lokomotiv, které se špatně jí.

   Co se týká potravin, ceny mnohých z nich stouply od podzimu o 100% a více. Viz chleba, mouka, maso…
   Člověk musí sledovat slevové akce hytlermarketů, aby zachytil v akci „původní“ cenu potraviny.
   Zatím nejpřátelštější je cenově LIDL, nejvíc si mastí kapsy Albert.

   1. Mě je těch 16% taky podezřelých 🙂 Ale je to oficiální údaj. V Belgii podle mě taky budou mít tu inflací „správně“ spočítanou.

    1. Od oficiálně udávané inflace se odvíjí náklady státu. Různá životní minima a na ně navázané sociální dávky, valorizace důchodů a podobně.

     Takže čím menší hodnota vyjde, tím je to pro stát lepší. Reálnou hodnotu inflace může odhadnout někdo, kdo si vede doma poznámky o tom co utratil například za jídlo a má nějakou delší časovou řadu srovnatelných měsíčních výdajů nebo něco podobného.

   2. Maneca: svět je tolik provázaný, že Západ a Rusko poškozují vzájemně. Neexistuje žádné jednostranně ekonomické vítězství.

 1. Nečekala jsem tyhle kauzy tak brzy a mám škodolibou radost, že se voliči slepence tak rychle přesvědčili, že naletěli.
  KDU doufám vyletí společně se Stan, Piráty a ODS dostane 5%, Trop009 snad skončí definitivně..

  1. Soud rozhodne o čtvrté vazbě kolem Redla. Jeho přítel se přihlásil policii
   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-soud-rozhodne-o-ctvrte-vazbe-kolem-redla-jeho-pritel-se-prihlasil-policii-206768
   ( A Hlubuček v den zadržení daroval pražský dům svému partnerovi Jirkovi.)
   K tomu pár komentářů z diskuse:
   – To se nám ale oteplilo, je ještě některý politik poctivý a heterosexuál?
   – Taková 4procentní malá domů, už ovládají České dráhy, Poštu, Radnici omg.
   – Tak mafiána zastupuje advokát Rampula. To je ten Rampula, který se za Topolánkovy vlády stal pražským státním zástupcem a spolu s Grygárkem a Veseckou prosluli jako zametači kauz. Po vyhazovu jako advokát zastupoval třeba Rittiga. Kolem kmotrů ODS (a teď STANu) se motal vždycky. Tak už víme proč Fiala všem z nich tak věří.
   – No není to Česko úžasná země? Pravomocně odsouzený za daňové úniky si jezdí do zahraničí na golf. Za nitky v dopravním podniku tahá nesvéprávný člověk a Polčák bude dál europoslanec 🙂
   – Celá Evropa se už těší na to české předsednictví! To zase bude obohacení…

   1. Podivejte se na to takhle, v systemu , kterej je prorostlej ,podvody,korupci, ja na brachu, ja vim na ne vsecko, atd. je nemozne se tomu vyhnout.
    Nechci se nekoho zastavat ,ale neni mozny nic vubec nic udelat ,kdyz nenalezite k nejaky parte „dobrodruhu“. A pozvolna zabredavate niz a niz..Samozrejme za odmeny. A jejich rozdelovani a kde je vzit?
    Jinak nejste..

  2. Nevidím to tak růžově. Teď si v komunálních vyzkouší různé kombinace a do parlamentních se spojí klidně i všichni dohromady a krví podepíšou úpis, jen aby od těch koryt nemuseli. Zase „půjde o všechno“ a pokud to začne být ostřejší i jinde v Evropě, budou mít výjimečně pravdu. Jim půjde o všechno. Dočkáme se keců, před kterými je kojzarovština říkankou z mateřinky a nefalšované národní fronty. Oni nenechají propadnout ani hlas. Případně to dostanou za úkol. A samozřejmě zabetonujou chobotnice v policii, soudnictví, na státním zastupitelství a samozřejmě v mééédiích. To se ostatně už děje.

 2. Admirál napsal:20 června, 2022 (17:29)
  Že je na Babišovi něco dobrého, v tom mě vždy, když mám pochybnosti, utvrdí ČT.

  jinak ale dnes mne víc přesvědčila japonská třešeň pilovitá

 3. Z webu euroactiv.cz 13/6:

  Stát jedná s belgickými aerolinkami Brussels Airlines o možném letním posílení letů mezi Prahou a Bruselem. Důvodem je možná hrozba nedostatečných kapacit letů na trase během českého předsednictví v Radě EU. Dopravce zatím přislíbil využití větších letadel na vybraných spojích, od září pak přidá i další lety. V létě však stále hrozí kapacitní problémy. ČTK to dnes řekli mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková a mluvčí ministra pro evropské záležitosti Marek Zeman.…

  Takže občan v rámci ekologie může zapomenout na auto, topení dřívím, potažmo i uchošťoury, ale do Bruselu hejna letadel pro všechny eurohujery . Příklad pokrytectvi EU

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *