18 července, 2024

Ty detaily…

Zůstaneme dneska ještě v našem českém rybníčku u aktuální kauzy naší skvělé koaliční strany, která je příkladem všem politikům ve známém vesmíru a která je pouhým selháním několika jednotlivců, přičemž nejlepší ministr školství, ač nevinen, podal demisi, protože to je známka vysoké politické kultury.

Včera jsem napsal, že jsem z podobných kauz už otupěl. Že je to pořád dokolečka stejné. Někde je hodně peněz a tak se tam začnou stahovat všichni marodéři z okolí a snaží se urvat, co se dá i nedá. Klasické korupčnické pravidlo říká, že můžeš žrát, ale nesmíš mlaskat… ale s jídlem roste chuť, časem to u těch korýtek přeženou a přijdou si pro ně chlupatí… nic nového pod sluncem.

Ale…. Když už jsem o tom začal psát, tak mi to nedalo a pokusil jsem se přečíst všechno, co k tomu bylo na našem mediálním rybníčku napsáno. A promiňte mi, zase mě štvou nějaké ty detaily.

Jednak na soudruha náměstka Hlubučka nic nemají. Pár odposlechů, ale s prachama ho nechytili. Kauza je poměrně stará – táhne se v podstatě už od Babišova premiérování a Hřibova primátorování. Včera se policii přihlásil další obviněný Kos. Ten už zřejmě v klidu zametl stopy. Únik do médií se proběhl v podstatě ihned a to se spoustou podrobností, s odposlechy, se vším. Modroptácký Don Pablo začal hned vyšetřovat, kdo za to může, ale řekl, bych že to se už dávno ví. Spíš se ověřuje, co všechno může policie vědět a na koho. Rakušan odvolává šéfa Pošty, který se s Redlem jen tak vzdáleně potkal…

Babiš neohlásil kandidaturu na prezidenta… Čeká. Proč asi?

Milion chlívek se ani neobtěžoval něco řešit. Nějaký střet zájmů je v této kauze pod Rollovu rozlišovací schopnost…

Pokud zůstanu věrný své zásadě, že když neznám pravdu, protože nemám dost informací, tak se prostě pokusím najít nějakou hypotézu, tak mám prostě a jednoduše pocit, že tu máme akci Vidkun II.

Je to už hodně dávno – to jsem psal ještě na Kose – tehdy jsem se seznámil s plukovníkem od GIBSu, který byl od útvaru odejít v rámci Chovancových čistek. Všechny tyhle lidi si tehdy nabral Andrejko k sobě do firmy a díky nim měl naprosto dokonalý přehled. Tento plukovník mi později řekl, že u nás není problém rozjet celkem libovolnou kauzu. Všichni vysocí státní zástupci mají na politiky plný trezor kompromitujících materiálů a zbytek je jen otázka ceny. Není problém někoho sbalit, chvíli ho povodit v klepetech, dostat ho před soud, zničit mu kariéru… a než se ukáže, že celý případ stojí na vodě, proběhnou dvoje volby…

Dovolím si parafrázovat Napoleona – s Modrými strakami se dá počítat jako s konstantou. To je pořád ta stejná mafiánská banda lidí, co spolu mluví, kteří se přisáli na státní penězovody už v devadesátkách a kteří představují tu skutečnou líbodémo moc. To jsou ti, kteří platí Mináře, Starosty, Piráty, Kalouska, Fialu i Člověka v tísni zároveň. To jsou ti, kvůli kterým pak modroptáci dělají sebevražednou politiku, protože prostě musejí.

A tak mi dovolte si zatím myslet, že se u příslušného státního zástupce konečně dohodla cena za pokus o odstřel vlády. Metoda je známá už od Nečase a je snadno replikovatelná. Všechno bylo připraveno, včetně příslušných mediálních úniků, bude z toho zase mnoho povyku pro nic… a teď se hrají klasické šachy, kdy nám vrcholní politici odhadují, kolik se toho na ně ví a podle toho se připravují reagovat.

Pokud mám pravdu, tak budeme v příštích týdnech svědky toho, jak se do médií dostávají další odposlechy a další podrobnosti. Když se spouští policejní razie, tak se už dopředu zpravidla ví, co se hledá. Čili si dovedu představit, že brzy vyplave na veřejnost něco, co bylo nalezeno v příslušném trezoru a vůbec bych nepochyboval o tom, že se to dotkne dalších politiků, kteří teď ani nevědí, že už mají na zádech terč. Pokud je celá kauza jen pokračování politiky jinými prostředky, budou nám postupně pouštět další a další pikantní detaily.

Pokud mám pravdu, tak nejde o žádného Hlubučka, ani o penězovody. Jde o odstřel vlády v tom nejblbějším možném okamžiku. Ve chvíli, kdy Fiala potřebuje být čistý jak lilium, protože přesně o tohle předsednické PR se dost snažil.

Včera se v diskusi poměrně široce řešilo, jaký je rozdíl mezi Fialou a Babišem… jestli vůbec nějaký je. Je vlastně docela dobře možné, že to brzy zjistíme. Máme politickou krizi, což je během předsednictví EU naše tradice. Dokonce si dovedu představit, že Fiala dostane od Andrejka neodolatelnou nabídku – předsednické a premiérské křeslo za určité přeformátování koalice…. ODS a ANO pospolu… Pak už budeme vědět, že Andrej je jen druhá strana té stejné mince… Ale ODS to zničí.

A nebo ty předčasné volby budou. Opozice vládu sestřelí a nechá si znovu rozdat karty… Pak budeme vědět, že mezi ODS a ANO skutečně rozdíl existuje.

Dejte si popcorn a sedněte si do první řady. Nekonečný seriál na téma modroptáckých vládních krizí právě vysílá další díl.

123 thoughts on “Ty detaily…

     1. Toto uvažování je čistě teoretické.
      Gazdík by musel mít o něco více šedé kůry mozkové a empatie. Lidové řečeno, na úkol, vyjednat plyn, nemá.

  1. Ono to jméno Suchého z nosu je vlastně celé využitelné…
   měl by valit gazíkem do gazpromu, sjednat přímé trubky k nám a nakonec vyslovit dík za gaz, od toho je ten gaz-dík.

 1. “Byl pátek 20. listopadu 2020 a konspiračním bytem v Revoluční ulici v centru hlavního města zněla píseň Colorado od kapely Kabát. Policejní odposlechy zaznamenaly hovor dvou mužů. „Já ti říkám, Jirko, žádný strachy, když přijdem do Prahy, můžem krást,“ vyprávěl jeden druhému.

  Mluvčím byl Michal Redl, zlínský podnikatel, vlivný zákulisní hráč a někdejší spojenec odsouzeného mafiána Radovana Krejčíře. Právě on konspirační byt využíval. Posluchačem byl Jiří Fremr, blízký spolupracovník europoslance Jiřího Pospíšila z TOP 09 a klíčová postava kampaně strany v komunálních volbách v Praze roku 2018.” (Acz).

  Bude si rvát Jiřina vousy?

 2. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prvni-kandidat-na-prezidenta-ma-padesat-tisic-podpisu-Ten-o-kterem-se-moc-nemluvi-706175
  *****
  (…) Pětašedesátiletý (Tomáš) Březina zahájil kampaň a sběr podpisů v dubnu, kdy oznámil kandidaturu a začal objíždět své bývalé firmy na betonové dlažby Best a oslovoval tamní zaměstnance. Březina se krátce objevil v politice v 90. letech, kdy byl dva roky poslancem za ODS a později za Unii svobody. V roce 2013 byl lídrem středočeské kandidátky hnutí ANO, svoji kandidaturu ale nakonec stáhl s tím, že ANO není dostatečně pravicové. (…)
  ———————————————————————————–
  https://www.novinky.cz/volby/prezidenta/clanek/podnikatel-tomas-brezina-se-uchazi-o-prezidentskou-funkci-40393913
  *****
  (…) V 80. letech plánoval emigraci z Československa, kvůli narození potomků ji rodina odkládala. S manželkou a dětmi odjel v roce 1989 do Rakouska, kde jim však hrozilo roční zadržení a rozdělení rodiny. Březina se po návratu do Prahy snažil vydělat na cestu a život v Kanadě.

  Místo toho přišla sametová revoluce. Březina se dostal do čela stávkového výboru v podniku vyrábějícím protetické pomůcky, kde pracoval. Do Kanady přece jen poté na několik měsíců zamířil, což jej inspirovalo k rozjezdu vlastního podnikání. (…)

  (…) Na jaře 1996 Březina zdárně kandidoval za ODS do Poslanecké sněmovny v tehdejším Západočeském kraji. Po svém zvolení zasedl do rozpočtového výboru a stálé komise pro bankovnictví, na čas se stal jejím místopředsedou.

  Patřil do poslaneckého klubu ODS, v roce 1997 se dostal do jeho předsednictva. V lednu 1998 v reakci na skandál s financováním ODS vznikla strana Unie svobody.

  Do jejího nově utvořeného poslaneckého klubu přešlo přibližně třicet poslanců ODS. Mezi nimi byl i Březina, který se v něm stal členem předsednictva. V únoru 1998 se však mandátu z osobních důvodů vzdal a vrátil se k podnikání.

  K občanským demokratům měl blízko i poté. V roce 2006 slíbil vyplatit z vlastní kapsy každému svému zaměstnanci v průměru tři tisíce korun, pokud ODS vyhraje sněmovní volby a sestaví vládu. Konkrétní částka měla představovat rozdíl mezi mzdou dosavadní a počítanou podle rovné 15% daně, o niž ODS usilovala. Stranu také v minulosti podpořil jako sponzor. (…)

  (…) Chce být odlišným kandidátem než jiní, kteří mohou voličům splývat. Ve svém volebním programu hovoří mimo jiné o nezbytnosti druhé transformace a řešení české „byrokratické hydry“. V minulosti se rovněž vyjadřoval pozitivně o monarchii. (…)
  ———————————————————————————

  1. V roce 1988 emigrovala sestra s manželem do Rakouska a velmi brzo dostali obsílku, že spáchali trestný čin nedobrovolné opuštění republiky. Československého občanství se vzdali.
   Se dost divím, že pan Březina neměl problémy se správou státní bezpečnosti.

 3. Mám prosbu – máte někdo zkušenosti s pošťákem Opera mail. Vypadá solidně a jednoduše, ale nejde mi spustit/propojit se servrem.
  Díky

 4. Co se stane, když shodíte
  do Orlické přehrady člena ODS?
  Nejdřív vyplavou špinavé peníze a potom čistý komunista.

  Ptá se reportér Fialy: „Máte rád schopné, čestné a poctivé politiky?”
  „To víte, že mám.”
  „Tak proč nějaké takové nejmenujete do vlády?”

  Jsem slyšela, že Drahoš má být novým českým ministrem školství,
  a jeho první školskou reformou bude zavedení osmého pádu:
  „Kudy? Kam?“

  1. Svatá prostoto, on se tím ještě chlubí.
   Ale jo, z jeho hlediska jde o pozitivní věc. Čím víc občanů závislých na dávkách, tím víc vděčných klientů.
   Jenom si nejsem jistá, že ti na všemožných podporách budou volit právě pětikolku.
   Možná by dali přednost dobám, kdy ani netušili, že nějaká sociální podpora existuje.
   V tomhle ohledu jsme už ten Západ možná i předehnali.

  2. Teď už jen stonásobně zvýšit plánovaný počet osob s nárokem na bezplatné hromadné pohřebné a uzákonit bezplatnou bytovou euthanázii zmrznutím jako plnohodnotnou náhradu zdravotní péče.

 5. Bože, letos jsi mi vzal mého oblíbeného zpěváka, oblíbeného herce, oblíbeného člena kapely…
  Říkala jsem Ti už, dobrý Bože, že můj oblíbený politik je Petr Fiala?

  1. Fiala je pro věřící druhý nejoblíbenější bič Boží hned po Atillovi.

   Pro atheisty bych ho definoval jako biologickou zbraň hromadného ničení s dálkovým ovládáním.

   1. Definovat Fialu jako „biologickou zbraň hromadného ničení s dálkovým ovládáním“ je naprosto geniální, Asfaltový holube.
    Je vidět, že jste holůbek který nechodí ani po galánkách, ani po hambálkách.

 6. Sedí Fiala a Rakušan nad rozpočtem a Fiala říká:
  „Gazdík už si nahrabal – nedostane nic, Černochová – nic, Válek – taky nic.
  Blažkovi na zlepšení života vězňů – dostane trojnásobek.”
  Rakušan: „Proč tolik na vězně?”
  Fiala: „Mysli, Víte, na budoucnost, vojáci nebo studenti už sotva budeme.

 7. odjinud

  https://www.novarepublika.online/2022/06/presne-vyjadreni-reality-ceska-mafiastan-kauza-k-zakryti-mnohem-horsich-zverstev-balancovani-na-hrane-valky-proc-chteli-britove-unest-lavrova-utazene-plynove-kohoutky-a-navrat-pred-husaka-velky

  ………..mnohem podstatnější hrůzy, které Fialovci činí (respektive nečiní), nebo se na nich jako přisluhovači cizích zájmů podílejí. Likvidace státu (již zcela nezastřená destrukce našeho průmyslu, zemědělství a potravinářství) a bleskové ožebračení devadesáti procent občanů probíhá v přímém přenosu. A současně dělají vše pro to, aby dezinformace „jsme ve válce“ už nebyla jen poplašnou zprávou (kterou opět policie nevyšetřuje), ale stala se nám realitou.

  1. Nic novyho pod sluncem , sotva Hitler zacal valcit, uz nebylo co zrat a kam se dostal, tam se umiralo na hlad. I v samotnym Nemecku. Jeho wermachti taky casto hladoveli …
   V Charkove /skoda ,ze maji kratkou pamet / ,hned okolo 150 tisic zahynulo , v Kyjeve jeste vic, je ted vyroci osvobozovani Hitrelem ,41-42 ,mozna oprasit nejakou vzpominecku ,by pomohlo, kdyz rus ted hamouni miliony tun obili pro sebe..
   Dava nazrat jen ukrovi. Si rus zase nepolepsil…A je tak ted horsi Dolfa.

 8. „Soud odmítl nároky Walderode: Krajský soud v Hradci Králové zamítl nárok rodu Walderode na zkonfiskovaný majetek za 3 miliardy Kč. Rod o vrácení majetku usiluje od roku 1992.“

  1. Chudák Honza Rumlů. Tolik se s Bratinkou, Zieleniecem a dalšími snažili a teď tohle.
   A co teprve Johanka Kammerlanderovic, jak ta k tomu přijde? Už se viděla co grófinka na Hrubém Rohozci a nýčko aby sháněla flek v důchoďáku.
   Hrozná nespravedlnost 😀

 9. Hostinský Jan Dobiáš podnikajúci v Českých Budějoviciach dostal dvadsaťtisícovú pokutu (v českých korunách) od Štátneho inšpektorátu práce za to, že na dvere reštaurácie vyvesil inzerát oznamujúci, že jeho podnik prijme „účtujúcu servírku“.

  Informoval o tom portál Novinky.
  https://www.novinky.cz/krimi/clanek/hostinsky-dostal-pokutu-za-diskriminaci-muzu-40400499

  Táto formulácia totiž vynecháva mužov a podľa pravidiel by mal použiť napríklad neutrálny pojem „obsluha“. Inšpektorát tvrdí, že išlo o obzvlášť závažný priestupok, za ktorý mohol podnikateľ dostať až miliónovú pokutu.
  To, že oznam priamo pred úradníčkami vymenil, ho podľa inšpektorátu neospravedlňuje, ide iba o poľahčujúcu okolnosť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *