27 května, 2024

A máme po Starostech

Dneska jsem chtěl opět rozebírat Ukrajinu, protože se tam dějí pozoruhodné změny, které se navíc dost podobají mým analýzám na začátku konfliktu. Tož jsem chtěl machrovat, jak Ukrajinci přiznali, že v bojích u Kyjeva spolu bojovala ukrajinská armáda a nervózní ukrajinská domobrana, které neprozřetelně rozdali automatické zbraně a molotovovy koktejly. Že Rusové od začátku neměli zájem Kyjev obsadit, jen tam jejich nepočetné jednotky tajtrlíkovaly, přesouvaly se a budily dojem, že jich je o hodně víc, že většina těch tanků zničených Javelinem byla ve skutečnosti jen poškozena, posádky se z nich ve zdraví dostaly a pak tank odpálily, aby ho nemohla použít protistrana a z toho byly ty odtržené věže… Zkrátka je toho ještě mnohem víc, co teď vylézá na povrch – zahraniční tisk už začíná své národy připravovat na porážku a zkouší si zachránit velmi pošramocenou reputaci… Chtěl jsem být jízlivý a odporně ironický, protože naši Etzlerové a Dorazínové to ještě nepochopili a stále referují o velkém ukrajinském vítězství.

Leč… musím si to nechat na jindy. Kauza našich bojovníků proti korupci a za lepší politické prostředí nám stále bují a jestli to takhle půjde dál, za pár dní bude mít Fiala po Starostech.

Asi budu muset jít v neděli do kostela, docela by mě zajímalo, jak na ty superhodné Rakušany budou reagovat naši místní líbodémo. Před volbami, to se o nich rozplývali ještě víc než Zdeněk Svěrák (kterému za jeho pochvalný fejsbůkový příspěvek, že bude Starosty volit, poděkoval Hlubuček osobně) takže by mě zajímala jejich aktuální nálada. Jak totiž mohu sledovat na sociálních sítích, ještě stále se najde dost věrných následovníků, kteří svého Vítka stále ještě vyjadřují podporu, že za nic nemůže a o ničem nevěděl a vůbec jim nedochází, že adorují předsedu, který kam sáhl, tak si vybral blbě.

Pak si poslechnete, jak se na kokainových večírcích řešilo, kam si prášek správně vetřít a že to byly velmi vyhlášené večírky plné drog i kurev, čili i vesnickému vidlákovi musí být jasné, že zřejmě existují velmi zajímavé fotečky. Jestlipak má Vítek také krásnou momentku, jak šňupe koks z vyvinutých ňader nějaké slečinky? A prosím, nezobrazujte mi představu, že se to dá šňupat i mnohem zvráceněji…

Od včerejška už máme i první mrtvolu. Prý sebevražda. Ne, nebudu spekulovat, že to může být i jinak, ale pokud tu máme mrtvolu, tak se zřejmě úklid důkazů úplně nepovedl a to, co policie policie pustila teď, to není nic proti tomu, co ještě brzy přijde.

…. a stále mě dráždí to, že se celou kauzou tak dlouho čekalo. Máme před předsednicvím a před volbami. A nějaké kecy o tom, že to tak prostě s vyšetřováním vyšlo, těm se mi po všech Pandora papers, Panama papers, Čapích hnízdech a Andrejovi Juniorovi fakt nechce věřit.

Představte si to rozčarování našeho nejlepšího brněnského politologa… Tak se snažil zavděčit se v EU i USA. Pěkně si na fejsbůku sponzoroval oslavné ódy o sobě, jak to spolu všechno zvládnou a udělají změnu, které můžeme věřit. Teď měl být na vrcholu. Měl předsedat celé EU, měl z toho dělat hezká videjka a tvrdit nám, jak má všechno pod kontrolou, jak na nás myslí a že nám sice nemůže pomoct, ale to nevadí, protože mu naslouchá i Macron se Scholzem. A ono to vypadá, že po vzoru Topolánka bude za debila právě v té chvíli, kdy bude nejvíc vidět.

Drze bych řekl, že pan profesor si půl roku žehlil, vyšíval a bělil košili…. a ve chvíli, kdy si jí má obléknout, kdy je nasvícen a kdy je publikum připravené, tak mu vybuchne žumpa přímo pod nohama.

Mimochodem… neslyšel jsem náhodou včera něco o tom, že ministerstvo zemědělství bude po Agrofertu vymáha 4,5 miliardy korun? To je dost peněz, aby stálo za to napnout síly a něco s tím udělat ne? Ale zdá se, že Hlubučci tomu dost pomohli i bez Andreje a stačilo jen počkat na správnou chvíli.

Fiala má v této chvíli vlastně jen dvě možnosti. Buď se nechat ohodit sračkami, jaké tu už dlouho nebyly a tvářit se, že je to cukrová vata. A nebo mít po Starostech. Zbavit se jich, zradit je, odvolat je, zrušit koaliční smlouvu a ukázat národu, že Babiš zase není tak zkorumpovaný, jak tvrdil před volbami, protože bez Babišových hlasů je vyřízený.

A předsednictví se blíží…

Buď bude Petro Ihorovič Fialenko nasvícen, napudrován a nakadeřen… a v přímém přenosu na něm budou ulpívat ty kurvy, korpučníci, drogy a další podrobnosti, které teď vylézají na světlo, přičemž je dost možné, že ho Rakušan stáhne sebou, protože pokud před tím zavře oči a vylezou další důkazy, tak bude vlastně spoluviník.

A nebo v nouzi nejvyšší zareaguje, Starostů se zbaví a dá Babišovi všechno, co bude Andrej chtít. Jako gesto dobré vůle začne tím, že se nad dotačními miliardami udělá rychlá Nekulovská tečka možná i za cenu Nekuly, Pekarové i Jurečky.

Upřímně – nedovedu si takovou rošádu představit, protože by to byl konec celé pětikolky. Ale dnešní doba je tak uhozená, že to možná ani jinak dopadnout nemůže. Pětikolka vlastně už padla. Teď už Fiala hraje jen o to, jestli dokáže oddálit svůj vlastní politický konec. Kurňa… předseda EU – a on, takový hňup, to měl už skoro v rukách… Že pro jejich ambice může zhynout republika, to nám už myslím dokázali docela jasně. Teď se ještě ukáže, jestli pro Fialovy ambice může zhynout i ODS.

Babiš je v ideální situaci. Má v ruce klíče od docela dobrého řešení…. Nechá Fialu na premiérském křesle, nechá ho předsedat EU… a pak budou předčasné volby. A nebo ani nemusí být. Tohle má Babiš přece nacvičené od Sobotky. Nechá Fialu, aby si vyžral všechny neúspěchy a všechny úspěchy si přivlastní. Podpora Fialy za ministerstvo financí… a ministerstvo vnitra… To postačí.

A pokud Fiala nebude chtít? Tak bude osračkován v přímém přenosu před zraky všech těch jeho kamarádů v Německu a Bruseli. Kokainu sláva.

Vlastně si myslím, že Babiš už na prezidenta kandidovat nebude. Bude ministrem financí… a nebo i premiérem. A možná to ani celé nespustil on. On totiž v Práglu zase tak silnou pozici nemá. Co takhle Marvanová? Ta má Vítkovi co oplácet… Nikdy vám žádný protivník nemůže uškodit tolik, jako to může udělat zhrzená láska.

Tik tak, tik tak… Fialovi běží čas. Má týden… Pak už to dopadne tím nejhorším možným způsobem…

317 thoughts on “A máme po Starostech

 1. Padly dnes zmínky o jakémsi „norském“ plynu.
  Tak jsem zakutal a našel článek o tom, jak ČR v letech 1996-2017 „diversifikovaně“ nakupovala plyn:
  https://oenergetice.cz/plyn/pred-20-lety-prestalo-byt-rusko-jedinym-dodavatelem-zemniho-plynu-do-cr
  Ani mililitr z něho nebyl jiný než ruský plyn!!!
  VŠECHEN „diversifikovaný“ plyn, který nám ochotně přeprodávali různí obchodníci, byl po celých 20 let RUSKÝ.
  Mj. i proto, že norský plyn má jiné složení a „naše“ rafinerie ho neumějí.

  1. Občas jsme prý dostávali plyn, který šel předtím přes naše území do Německa. Ruský plyn v Evropě za chvíli skončí a splní se sen těch, co požadovali odstřižení od ruských dodávek energií. Plyn odjinud bude samozřejmě mnohem dražší. V krátkém horizontu ho navíc bude málo – i když ministr Lipavský tvrdil, že Evropa ruský plyn nepotřebuje, takže třeba ho nedostatek nebude:
   https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/lipavsky-putin-dal-evrope-vanocni-darek-ukazal-ze-rusky-plyn-nepotrebuje-40386779
   Válka na Ukrajině asi jen tak neskončí, takže „se máme na co těšit“.
   Fiala nám dnes večer tvrdil, že za všechno může Putin a Rusko. Rusko dlouhodobě ustupovalo tlaku USA a NATO a vznikl dojem, že je slabé – kdyby z Ruska „šel strach“, tak by Ukrajina, Finsko, Švédsko o členství v NATO neuvažovaly, protože by si nedovolily narušovat „bezpečnostní zónu“ Ruska. Ukrajina by nebombardovala Donbas, protože by věděla, že by přišla tvrdá odpověď. Ta odpověď nakonec přišla po osmi letech a zatím podle mě stále nelze úplně odhadnout, jak to skončí – u obou válčících stran jsou zřejmě ztráty značné (ukrajinské jsou zřejmě větší než ruské, ale je tam řada dalších faktorů, které o výsledku války budou rozhodovat).

   1. Plyn bude dodavat do EU ,Izrael. Prave se to dojednalo .
    Akorat, ze zadnej plyn nema , to nic, ,mal chybicka se vzdycky vloudi.

 2. Já to poslouchal naživo v rádiu.
  Až pak jsem se podíval na videozáznam na DVTV.
  Můj dojem jako člověka s určitou psychologickou průpravou – a bývalého dramaturga docela úspěšného divadla:

  Ten chlap si neuvědomuje, že hrát metodou Stanislavského (tj. po dobu pobytu na jevišti věřit tomu, co říkám, položit se do role a věřit, že jsem tím, koho hraju) vyžaduje trénink a soustředění.

  Projev mu napsali bez ohledu na jeho herecké schopnosti.
  Nevěří ani slovo z toho, co říkal, ale sám by se přece jenom nepřiměl žvanit tak nehorázné nesmysly.
  Tvrdí (našprtal se), že od dnešního dne budou dělat přesný opak toho co doposud dělali/dělají – a to za pomoci nadpřirozených schopností a v rozporu s přírodními zákony, které doposud respektoval i případný Bůh.

  Pozitivní je, že je tu alespoń nějaká myšlenková „kotva“, kterou se můžeme spolehnout: To jest, že Fiala nám lhal, lže a bude lhát ještě daleko důsledněji než doposud. Možná, že do dnešního dne občas lhal i sám sobě. Dnes mu ale přestalo záležet na jakémkoli kontaktu s realitou.

  1. O Babišovi se pořád vykládalo, jak jede na tygru. Nakonec se mu vlastně ani nic nestalo, když seskočil, rozhodně na něj šelma neskočila, nezadávila a neroztrhala. Neumím si ani dost dobře představit, na čem jako jede Fiala. Na odpálené raketě s jadernými hlavicemi?

  2. Vy , jako vsichni akademici hltate oficialni media ,ktery nikoho nezajimaji ,abyste potom moh bejt lacino chytrej..Do detailu . Na tech, co nikoho nezajimaji..
   Abyste nechtel na nich, co sam nemate?
   Voni nemaji tu myslenkovou kotvu a kde ze je, ta vase?
   Zjistenim a „originalnim“ , ze lzou?
   Dramaturg neni herec. Ani s prupravou. Jednoduse nema talent.
   A kdo nema talent, tomu ani deset Stanislavskych nepomuze..
   Objev ,ze nekdo neveri tomu, co kaze ,je ponekud zpozdily..
   A koho zajima ten radiovej a bezvyznamnej .

 3. Takže, shrňme si to. I když vyrábíme nejlevnější elektřinu, budeme i nadále za ni platit nejvíc, v zimě mrznout a mít super inflaci, jaká se v Evropě nevidí. Chudým se ucpe huba nějakou almužnou, která půjde na dluh. No a aby toho nebylo málo, ve vládě stále zůstanou bukanýři ze STANu, kteří se nestydí „odklánět“ si naše peníze do svých kapes.

  Jó, to se to šňupe kokain ze zádelí, když nás ti volové pořád volí !

 4. Tak jsem si dnes místo Fialy povídala s kamarádkou. Informace od ní: Uhelné sklady mají zákaz dodávat uhlí občanům, byť ti si již zaplatili, neboť uhlí se valí do Německa do znovu otvírané uhelné elektrárny.

  1. Tomu nevěřím, to bude nějaká ruská dezinformace, zaměřená na podkopání důvěry ve stát, která je v Tuzemi tradičně velmi vysoká.

   „Našim hlavním cílem musí být energeticky soběstačná Česká republika. Masivně podpoříme výstavbu fotovoltaických elektráren. Bude nás to stát spoustu úsilí a hodně peněz, ale je to cesta, která se nakonec bohatě vyplatí. Je to investice do naší energetické suverenity,” dodal Fiala.

   Kromě solárních elektráren chce stát také podpořit využívání termálních čerpadel či zásadně zvýšit produkci domácího bioplynu.“

   Bude to stát hodně úsilí a peněz, ale nenecháme vás padnout prdnout, řekl energetický Sámsistačím Fiala. Jistě to řekl i s ohledem na tu domácí produkci bioplynu. Bude to trvat dva až pět let (to už bude po volbách, žejo), já mu věřím!

   1. Cilem nikdy nesmi bejt reseni levny a jednoduchy. Dale svetla budoucnost je tak uplne a bohate a predevsim zajistena..
    Pro vas budoucnost a pro nas co zbude , to bohatstvi.. A to hned dvakrat.
    Akorat zbejva porucit slunci, aby furt svitilo..
    Kdyz ale valka na U. je zdaleka nejdulezitejsi a potom dlouho nic a potom teprve skutecnost ,ze se valce musi vse podridit.
    Tem co valku nechteji nikdy skoncit.
    Kdyz svet jinde se ted zabyva energii z uvnitr zeme a energii slunce, ze stratosfery /nekde , kde sviti furt/,vysilane na zem.

 5. Zcela zbytečný pompézní projev „Všem, všem, všem…“.
  Zbytečný projev proto, že:
  a) Neřekl vůbec nic o konkrétních krocích pro nápravu nehezké situace. Bylo to jen PR.
  b) Zcela minul hlavní příčiny současných potíží, které vidím dvě:
  – zoufalou energetickou politiku EU
  – bez rozmyslu vyhlášené sankce na Rusko metodou „střelba do vlastního kolena“.

  Fiala nemá problém s tím, že by snad měl přesvědčit Babišovy příznivce nebo podporovatele „alternativy“, což se mu viditelně nepodaří, ale s tím, že ho (myslím si já) nejspíš začnou opouštět dosavadní podporovatelé, střední třída. Ta si zvykla na určitý životní standard, který teď klesá a klesat bude. Tím se z ní třeba nestanou podporovatelé Babiše a už vůbec ne alternativy, ale podpora pětikolky z jejich strany bude laxnější, váhavější, neochotnější. Vzhledem k vývoji uvnitř toho vládnoucího spolku a také s vědomím, že ve volbách zvítězili podvodem (jsou tak trochu „menšinová vláda“, byť nikoliv v parlamentním slova smyslu), bude pro ni důležitý každý hlas.

  Fialenko má rád signály. Pro mě bude signálem výsledek komunálních voleb. Ani ne tak na vsích a menších sídlech, ale ve větších městech

  Dnes jsem potkal dlouholetého kamaráda, spolumajitele velmi populárního a prosperujícího místního knižního vydavatelství, povoláním historika. Dramaticky jim poklesly prodeje knih a mají obavy, že jejich každoroční žně (předvánoční nákupy dárků) budou propadákem. Akceptoval moji domněnku, že lidé třeba zaplatí za dražší bůček, ale dražší, či vlastně vůbec nějaké knihy….. to bude první položka, kterou lidé vyškrtnou. To jen jako příklad.

  1. tady
   vy-politika/715715/fialuv-projev-k-narodu-k-drahote-prispela-minula-vlada-rusko-nas-chce-vydirat.html

   pročmusel být tento projev mi zatím nedošlo…. kdo ví co chystají

  2. Hudče,
   z Fialáhova hlediska to nebyl zbytečný projev.
   Přeložím-li jej (ten projev) do srozumitelné češtiny vyjde mi:
   Děláme pro lidi vše, co můžeme a ještě kousek navíc.
   Bojte se cen energií a neplýtvejte pozorností na naše vládní kauzy.
   Dejte nám klid na práci a hlavně hlasy ve volbách.

 6. „Fňuk, fňuk, to „voni“, ale my se fakticky snažíme.
  Fujfuj Babiš a Rusko, kteří „nás“ chtějí zničit.
  Připravte si kešeně, v nichž vám udělám pěknej fičák.
  Všechno je v hajzlu, připraveno nemáme nic, ale buďte svorní, solidární, makejte a neklaďte nevhodné otázky.
  Heeezký veeečer.“

  Signálů, ze kterých běhá mráz po zádech, tam bylo docela dost. Jeden dražší a ujetější než druhý. A nejhorší na tom je, že to myslí vážně a pokusí se je zrealizovat.

  1. Jeden vyslaný signál vypadal srozumitelně. Přemrštěná cena elektřiny (s ohledem na náklady)
   odpovídá zájmu jistých držitelů 30% akcií. Ti, kdož nevlastní akcie ČEZu to holt hůř chápou.

 7. Ještě jedna poznámka:

  Česká suverenita v energiích – sami si budeme rozhodovat, od koho (a za kolik je nesmysl!) plyn a ropu nakoupí.

  To má také 2 významy:
  1) Budeme mít roury na všechny strany. A to je určitě pozitivní.
  2) Nikdo nám nebude kecat do toho, od koho budeme kupovat.

  To ad 1) je nesporně pozitivní.
  To ad 2) by bylo krásné, ale v současné situaci se zdá neuskutečnitelné. Pod Fialou určitě.

  1. S tou suverenitou mě úplně rozsekal.
   Bez notiček z Bílého domu si sami nezavážeme ani tkaničky.
   Zlatej Kreml v tomhle ohledu.
   Ten nás aspoň netahal do svých potrhlých válečných dobrodružství.
   Tihle militanti by válčili, až by brečeli. A ještě si libujou, že smíme.

 8. Jaroslav Plesl

  Takze si to shrnme: Nic pro vas nemame, ale davame dost, jen jste si toho nevsimli. A bude to jeste horsi. Ekonomickou valku vyvolal Putin sankcemi, ktere na sebe uvalil, aby nas znicil. A za vsechno ostatni muze Babis.
  Tak to byl hodne silnej signal. Ten projev psal zrejme stejnej buh, jako ten tweet o uspesnem zvyseni poctu rodin na davkach.

 9. Aktuální Péťovo projev:
  Ty bláho. Tohle bylo tedy silný kafe.
  Takže se vezmou peníze daňových poplatníků a zadotuje se výroba, aby se zvýšil výnos burziánů na energetické burze. Klasická socializace nákladů (zaplatíme my) a privatizace výnosů (vydělá německý obchodník). Tohle je fašismus v nejryzejší a principielní podobě. A nejhorší je, že vzhledem k nedostatku na trhu a vyšší kupní síle němců se na nás ta komodita nedostane nakonec ani draho.
  Ten zmrd se nám normálně všem vysmál přímo do ksichtu.

  1. Nezapomenout na dulezitou vec , ze mimo jine k zivotu potrebne suroviny, se asi nejvic prodrazi a nas ve vsem podrazi ,Vlada ,pro zmenu akademiku!!!

 10. V rámci psychohygieny jsem se nedíval a dle reakcí o nic nepřišel. Chleba, plyn atd. levnější nebude. Demise bohužel také ne.
  Voliči antiBabiš v mém okolí stále tleskají, takže nějaký posun můžeme čekat jen v případě že přijde bída. A pokud by ta bída měla odstranit současný vládní hnus, tak si klidně nějakou dobu v uskromnění prožiju.
  Moji bezva rodiče nás vychovali v dostatku ale skromnosti. Sami vyrůstali v poválečné době, kdy jejich maminka koupila občas 10 deka salámu, a to pro celou rodinu, a kolečka si po chlebu posouvali aby jim zůstaly na poslední kousnutí….. možná by to byl lék na současný hnus. Až bude střední třída vysvětlovat dětem, že je snídani nebude šunka ani cornflake ale na chleba tence namazaný máslem se dá troška marmelády a k pití do školy nebude plechovka koly ale do prázdné lahvičky se nalije čaj. Tak jako za našeho mládí, kdy tou lahvičkou byla třeba placatka od Praděda.
  Pokud to povede ke zlepšení, rád tu cenu zaplatím…..

 11. Tedy, čekal jsem víc… ale překvapený nejsem. Mám k tomu dvě poznámky:

  1. Když tak neskutečně mele dokolečka o tom, co pro nás všechno udělal, tak je si tím sakra nejistý. Nejistotu pak zahání obřadností.
  2. Nevím, jestli si uvědomuje, že toho sice hodně nasliboval, ale nic z toho není v jeho moci. Naopak. O tom, zda své sliby splní, rozhoduje Putin, Brusel a Washington. Ani jedněm na Fialovi nezáleží. Jakpak se asi občané budou tvářit, až Rusové plyn zavřou, Němci nám žádný nepustí a Fiala bude za slibotechnu…

  1. Omyl. On hlavně řekl, že prostřednictvím státu budou poplatníčci z dojné krávy sponzorovat rozvoj výrobních kapacit, který pak soukromí bursiáni prodaj na hladový německý trh. Socializace nákladů, privatizace výnosů. Vlastně nám vzkázal, že jsme v prdeli.

   1. Nevidtel jsem to, ale shlédnu to.

    Co jiného muže pravice nabídnout, než okrádat lidí?

    A nemá to být tak, že budeme výrobě vlastně dotovat nejdražší energie v Evropě???
    To by teda byla naidi prasárna …

    Mimochodem, všiml si někdo, že pravice to zlodějina vždy dovedla v ČR zugrunt?
    Levice rozběhla ekonomiku, média začala štvát, dle přání svých pravicových majitelů. A najednou se objevili pravicoví hujeři s obrazem nepřítele. A cyklus se opakoval….

    Je jasné, že kdyby média nestála za pátou kolonou, nepřežili by týden. Ale stojí…

    PS:
    Nějaký závazek, třeba, že přestanou krást, tam nepadl?????

    1. Já myslím, že se mýlíte. Když o sobě zločinec říká, že je pravičák, je to z jeho strany trik, na který vy jste naletěl. Podobně: když o vás zloděj tmavší pleti po vaší úspěšné obraně řekne, že to byl rasýzmuz, taky tomu uvěříte?

     Konání darebáků, kteří se vydávají za pravici, nemá (kromě názvu) s pravicovostí nic společného.

     Utěšovat se můžete tím, že spolu s vámi na to naletěla půlka národa.

     1. Na druhou stranu, když o sobě jisté náboženství prohlašuje, že je zcela mírumilovné, ale řada jeho nositelů páchá nejhorší možné činy a v jeho základním posvátném spisu se píše o šíření víry ohněm a mečem, asi si budete dávat preventivně pozor na každého jeho stoupence. Ergo většina zlodějů, tunelářů, mafiánů, psychopatů atd. by se politicky vymezovala až na výjimky vždycky značně vpravo. Ono to totiž konvenuje s jejich vnímáním sama sebe.

      1. Srováváte nesrovnatelné. Základní kniha onoho náboženství explicitně ponouká věřící k zabíjení nevěřících. Uveďte libovolnou kanonickou literaturu, z níž vychází „pravicová myšlenka“, která navádí své stoupence k tomu, aby kradli!

       Pochopte: zločinec neprovozuje takové zbytečnosti, jako např. fair play. Zločinec, bude-li to aktuálně účelné, přihlásí se k čemukoli, proč ne k pravici? Nebo za jiného režimu – k levici? Nebo za ještě jiného režimu k nějakému vhodnému náboženství, proč ne, přinese-li to výhodu?

       Tvrzení „většina zlodějů, tunelářů, mafiánů, psychopatů atd. by se politicky vymezovala až na výjimky vždycky značně vpravo“ nemůžete prokázat, minulý režim vaši hypotézu vyvrací.

       1. Základní doktrínou liberalismus je laissez-faire, tedy nechat věcem zcela volný průběh bez jakýchkoli zásahů státu. Nicméně i relativně malé dítě by na základě pozorování světa kolem sebe muselo nutně dojít k závěru, že jakmile přestávají platit pravidla vynucovaná nějakou vyšší autoritou, začnou si okamžitě vlastní pravidla vytvářet ti nejsilnější s nejmenšími morálními zábranami (viz třeba Pán much).

        Jasně že to nebude žádný „kanonický spis pravice“, který navíc neexistuje, říkat napřímo, protože by to bylo lehce napadnutelné. On to prostě říká takto oklikou. Liberalismus je prostě nástrojem bezskrupulózních k morální obhajobě jejich svévole, kterou si pojišťují skrze monetární a právní systém. Jinak řečeno jednoduše, prachy zmůžou vše, morálku i zákony, stačí jich mít dostatečné množství. A kde peníze nepomůžou, použije se síla, přičemž peníze poslouží k její legitimizaci, případně i legalizaci.

        Tu tezi obhajovat skutečně nemusím, zkuste se začít ptát těch lidí, určitě nějaké ve svém okolí znáte, na jejich politické postoje. Mimochodem, ti, co kradli za minulého režimu, zastávali pořád stejné postoje. Stále se považovali za vyvolené, předurčené a nadřazené. V tom levicového není ani zbla.

 12. https://orangeacademy.cz/clanky/rec-tela/
  Stříška z prstů
  Uvidíte-li někoho, že staví při rozhovoru prsty do stříšky, pamatujte si, že tím dává najevo dominanci a očekává od vás poslušnost.
  Přehnaná gestikulace
  Při jednáních si dávejte pozor také na přehnanou gestikulaci, která nejenže působí rušivě, ale značí také nadřazenost.
  + desinformace par excelans např. – nespolehlivý dodavatel (mohl by mně ten lachtan říct kdy rus něco nedodal co bylo nasmlouvano)

  1. Rus je perfidní právě v tom, že vše co bylo nasmlouváno, dodá.
   Rus je perfigní v tom, že dělá drahoty v dodávkách toho, co nasmouváno nebylo.

   Čepelem v tu zrádnou hruď!

 13. No teda – čekal jsem minimálně, vod zejtřka plyn nebude a dočkal jsem se jen signálů… myslím že na zimu už budeme křičet na jinou vládu, která vopravdu za nic nemůže a nic nezmůže, protože před ní byla ta předchozí

  1. „Našim hlavním cílem musí být energeticky soběstačná Česká republika. _Masivně podpoříme výstavbu fotovoltaických elektráren._ Bude nás to stát spoustu úsilí a hodně peněz. Je to investice do naší energetické suverenity,” řekl ve středečním projevu k občanům Fiala.

   To je blbec.. Vlastně ne. Chtěl nás jen připravit na další megatunel.

   1. On len vysvetlil, ze polnohospodarstvo krachne, a na uvolnenych poliach sa za (megatunel) postavia solarne panely … a co nekrachne, to bude pestovat plodiny pre bioplyn, co to tam vravel, ze je nasa druha spasa. Stejne sme ako narod obezni, dobre nam to urobi.

  1. Já bych se na to podíval tak nějak pozitivně … správně politicky …
   Kladem je, že mluvil česky a nikoliv ukrajinsky nebo amerikansky. A mně se třeba hrozně líbila ta pasáž, kde vypíchl, že Putin chce vyvolat nespokojenost lidu a narušit demokracii. To bylo extra podařené, protože snad jen chybělo, že tohle celý Západ moc dobře zná, proto to ihned rozpoznal – vždyť ctihodná společnost nedělá dlouhá léta nic jiného a i ty sankce jsou přece za stejným účelem. Jen se nějak přepočítali v tom, že každý klacek má dva konce :-).

   1. No, byly tam signály. Např. , že situace se zlepší za dva, nejpozději za pět let. Nebo, že za 15 let postavíme další jaderný blok. To řadu lidí uklidnil, předseda.

    1. A taky nelže, předseda. Nikdy.
     —“Prakticky od konce zimy se česká vláda velice intenzivně věnuje zajištění plynu, kterým plníme naše zásobníky a jsme v tom úspěšní…”
     —“Pokud by tedy došlo v zimě na krizový scénář, budeme schopni dostatečně a dlouhodobě zabezpečit dodávky do všech českých domácností….”
     —“Některé kroky jsme už provedli. Asi jste zaznamenali, že jsme v posledních týdnech spustili léta bezdůvodně odkládaný tendr na dostavbu Dukovan…”
     —“Díky intenzivnímu vyjednávání v rámci EU jsme získali výjimky na zásobování českého trhu s pohonnými hmotami…”

     … a taky jest třeba a mělo by se…

     —“Musíme zásadně navýšit kapacitu plynovodu a ropovodu …”
     —“ Musíme získat další kapacitu v terminálech pro LNG plyn na moři. …”
     —“Musíme podporovat výstavbu bezemisních zdrojů energie. ..“
     —“Chceme zásadně zvýšit objem produkce domácího bioplynu a podpoříme ….”

 14. Boze … do ceho si to dusi dal ….
  Rekl nekdo nasemu dernierovi Piotru Fijalenkovi, ze od Ruska zadny plyn Cesko neodebira ???

 15. Fiala nerekne nic jineho, nez co slychavame denne z Bruselu: Rusko chce rozlozit demokraticke staty a ty se se musi semknout. Bude to tezke a ocekavejme obeti, jsme s vami, budte s nami!

  1. Jsme s vámi, buďte s námi – to bylo heslo na pohlednici z podzimu roku 1968, vydalo to Pressfoto a prodávalo se to v trafikách. Zajímalo by mne, kolik by to muselo stát dneska, aby se tam srovnatelné funkce mohly zvěčnit a dát do placené distribuce a něco se vůbec prodalo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *