28 května, 2024

Vyhoďte televizi z okna

V posledních týdnech se na mě obrací stále více lidí, že chtějí nějak pomoci, ale nevědí jak. Rádi by něco udělali, protože situace se stále zhoršuje, ale henta demogracie nějak nefunguje, protože k žádné změně nedochází. Stále častěji nacházejí společnou řeč se svými sousedy, stále častěji jsou překvapováni, kdo sdílí jejich názory, ale když se podívají na Události nebo na Novinky, nic se neděje, vláda je pevně v kramflecích, jin vymýšlí další způsoby, jak nás obrat.

Ano, taková je situace. My vlastně ani tak nebojujeme proti vládě, ale proti médiím. Vláda může být neschopná, mohou dojit občany této země, mohou ruinovat rozpočet, mohou vycházet vstříc cizím zájmům, mohou kupovat předražené vojenské hračky, zvát sem cizí vojska, stačí že jsou miláčky médií. Mohou mít své Slepičáky, Hlubučky, Stanjura se může splést o šedesát miliard a chlubit se tím, že na ministerstvu financí dělají excelové tabulky, Fiala se na ideové konferenci ODS může chlubit, že jsou nejlepší vláda pod sluncem, Rakušan může kriminalizovat svobodu projevu, protože Novinky nikdy nedají článek „Vládo odstup, protože jsi neschopná.“

Představte si ten mediální řev, kdyby měl takovou vládní tiskovku Babiš…

Když jsem ve středu mluvil ve Šlapanicích o tom, že potřebujeme mít vlastní média, která budou vnášet do veřejného prostoru naše témata, zastavil mě pak jeden člověk, který mě pokáral, že máme mít nikoliv VLASTNÍ, ale NEZÁVISLÁ média…. Zasmál jsem se. Nezávislá měla být Česká televize nebo ten Respekt… a podívejte se, jak to dopadlo.

Žádná nezávislá média neexistují. A pokud ano, tak existují jen krátce a jen někdy. Nakonec bude vždycky ovládnuto nějakou mocenskou skupinou, která si ho použije pro své zájmy. Ostatně… prakticky všechny naše noviny vlastní nějaký miliardář… A víte, co první každá taková mocenská skupina udělá? Prohlásí jejich názory za pravdu. A pak si založí různé cenzory, ověřovače pravdy, Cempery, Demagogy a Manipulátory a začnou rozhodovat, co je pravda a co je dezinformace. Zcela libovolně.

Pokud někdo tvrdí, že potřebujeme nezávislá média, tak vlastně pořád hraje tu hru, která vznikla v roce 1990. Nic takového neexistuje. Můžeme mít média, která jsou na naší straně. Můžeme mít blogery, kteří vnášejí do veřejného prostoru naše pohledy a naše názory. Ale zapomeňte na to, že by někdo mohl objektivně vyhodnocovat, co je pro každého nejlepší. To dokáží do jisté míry jen tajné a svobodné volby. Tam může každý hodit do urny to, co se mu líbí a nikdo na něj nekouká, který lístek dává do obálky. Ale že by něco takového dokázal nějaký novinář… na to zapomeňte.

Nejhorší lež od roku 89 je to, že nějaká televize nebo redakce bude nezávislá a objektivní. Není, nebyla ani nebude. Podstatou naší svobody není objektivní novinář, ale možnost říkat svobodně jakékoliv názory. Podstatou naší svobody je, že když váš hlas nepřinese do veřejného prostoru Čeká televize, tak to udělá někdo jiný. Třeba Vidlákovy kydy. Pokud o vaší realitě neinformují Novinky, udělají to Parlamentní listy. Pokud Česká televize Babiše jen haní a nenechá ho domluvit, je tady Xaver, který ho naopak mluvit nechá.

Řeknu to ještě jednou. Neexistují objektivní média. Existuje jen rozmanitost médií. Podívejte co vzešlo z té novinářské nabubřelosti, že jsou nezávislí a objektivní – Řezníček, Václav Moravec, či Erik Tabery. Výsledkem je to, že i náš prezident klidně řekne, že na názory dezolátů se nemusí brát ohled. Takhle vypadá jejich objektivita.

Naší cílem není nezávislá a objektivní Česká televize. Naším cílem je, aby tu vedle České televize byli i jiní. Naším cílem není jedno velké „objektivní médium.“ Naším cílem je hodně malých různorodých názorů, které zastupují celou společnost. Ano i názory na okraji. Česká televize není svoboda, to je názor, který chce být uznán za pravdu.

Pokud chcete pomoci, aby končil monopol velkých médií., tak v dnešní době není nic snazšího. V době sociálních sítí a mobilních telefonů už dnes velká média prohrávají. Proto kolem sebe kopou. Proto se snaží vyžebrat nějaké peníze ze státního rozpočtu. Každý trochu lepší influencer má dneska na fejsbůku větší dosah, než Otázky Václava Moravce. Teď už jen stačí tento proces urychlovat.

Vrátím se zde k nerealizovanému projektu Petra Štěpánka “ Nekrm hydru.“ Prostě vyhoďte televizi z okna… Pak můžete klidně odhlásit televizní poplatky. Ušetřené peníze vezměte a posílejte je pravidelně měsíc co měsíc těm mediálním projektům, které vám mluví z duše. Vykašlete se na novináře, kteří vás chtějí vychovávat a podpořte ty, kteří mluví vaším hlasem. Celkem platíme České televizi sedm miliard. Pokud by se pět procent z této cifry dostalo k Modrým jelenům, Prvním zprávám, Vidlákovým kydům, Tomáši Lukavcovi, Rádiu Universum a dalším a dalším, tak je Česká televize nahraná, protože bude mít proti sobě naprosto rovnocennou konkurenci.

Nebo si založte fejsbůkový profil, naklikejte si co nejvíc přátel a sdílejte naše články. Lajkujte je, nejlépe srdíčkem, protože to nejvíc zvyšuje dosah. Každá pomoc se šířením a zvyšováním dosahu je užitečná a opravdu pomůže.

Petra Rédová teď začala namlouvat moje články na jůtubu. Kdo třeba jezdí autem a nemůže číst, ale má dost času poslouchat, ten to ocení. A hned to začalo být vidět. Přibyly mi další stovky a tisíce příznivců.

Banny mi obsluhuje telegramový kanál. A dělá to perfektně.

Kdyby se našel někdo, kdo by to dělal na twitteru, budeme zase o notný kus dál.

V poslední době hraje Alternativa stále častěji v první lize. Jsme tam proti Seznam zprávám trochu jako Kotěhůlky proti Spartě, ale už tam jsme. Už nejsme jen pár pošuků sloužících hrstce lidí. Stále častěji se nám daří vnášet do veřejného prostoru naše témata a velká média je nedokáží vymlčet. Stále častěji dýchavičně reagují na nás, než abychom my reagovali na ně. A co víc… děláme to za zlomek jejich nákladů. Takhle Tálibán porazil nejsilnější armádu světa… Jeho vojsko bylo o několik řádů levnější než americké síly. Vousáči v sandálích… přesně to jsme pro mediální presstitutky. Oni mají techniku a peníze. Vypadá to impozantně, ale bilance nákladů hovoří jasně.

Chcete, aby se do České republiky vrátil hlas českých občanů?

Vyhoďte televizi z okna a podpořte ty, kteří vám mluví z duše. Penězi, lajkováním, sdílením, kopírováním, namlouváním, šířením. To bohatě postačí.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

314 thoughts on “Vyhoďte televizi z okna

 1. Samozřejmě, holenkové, že proti tý 108-9 není šance! Ale já (= chcimír) fakt myslel, že Rajchl & etc. si nenechaj utýct tuhle (podle mýho) nejořechovatější příležitost ukázat opět světu (ne Fialovi, ten je úplně ztracenej, neb musí držet lajnu) lidi tentokrát v ulicích kolem Parlamentu, jak skandujou:
  “… všichni chcivojnové vyližte si prd@l”!

  Samozřejmě že vím, že si tu prd@l nakonec vylížou chcimírové, ale tady de přece o něco tak zásadního, co navíc tady už jednou a úplně to samý bylo, totiž ten nikdy nepotrestanej „Zvací dopis.“

  Tohle přece zase nemůže skončit úplně stejně, kdy viníci, a to všechno kolem, vyšumí!!!

  Zvednutím pracky v PS pro „Smlouvu“ se totiž naši zastupitelé jasně postavěj do světel ramp, bude na ně vidět ze všech stran. Zkrátka je to nesmazatelnej a kdykoli dohledatelnej podpis, kterej každýho jednoho JEDOU dožene (a že to JEDOU opravdu příde si buďte jistý). Tu zvednutou pracku jim holt už nikdo nevodpáře.

  Ta demonstrace (sem si myslel) mohla varovat i toho úplně nejblbějšího, kterej zvedne ruku pro, aby si nemyslel, že se zase schová za většinu, že on muzikant, že nevěděl, že sou tady chcimírové, kterým prostě už došla trpělivost a že nadchází čas zúčtování, čas vymáhání zodpovědnosti!

  P.S.
  Ale jó, Vidláku, můžou o tom Vašem „zvednutým odporu“ psát blogeři ostošest, Rajchl může svým nesouhlasem třeba zase naplnit někde nějakou sokolovnu, nebo udělat speciální nahněvaný selfíčko ze svý kanceláře, ale tu Smlouvu a NEdemonstranci vidím jako přelomovej bod, kdy se kolaboranti už, sakra, musej začít bát, že je jejich činy JEDNOU dohoní.

 2. Vyhodit televizi z okna je málo. Je to k ničemu. Je to klasické řešení „na konci trubky“, end-of-pipe solution.
  Je potřeba vyhodit z okna vládu, z dvacátého patra nejméně, aby během letu, dříve než dopadne, měl každý jeden člen vlády čas nejen na to, aby se posral strachem, ale i na přemýšlení, kde se stala chyba.

  Dosáhli jsme nové, zatím neviděné úrovně veřejného lhaní, více na PL:
  „Že SPOLU nezvýší daně? Jen zkratka z billboardu. To jste si špatně vysvětlili, vzkazuje Stanjura.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ze-SPOLU-nezvysi-dane-Jen-zkratka-z-billboardu-To-jste-si-spatne-vysvetlili-vzkazuje-Stanjura-736151

  Derniérova metafora „jsme/nejsme ve válce“ byl sice hustý level, ale toto Stanjurovo prohlášení nebude snadné překonat. Veřejně popřít veřejně daný slib, kterému nepochybně uvěřila řada voličů a dala pětikolce hlas – bylo to tu už někdy?

  Já to nepamatuju. Co je toto za strategii? Odradit národ od účasti ve volbách?

  1. Také mi to připadlo jako neuvěřitelné, co u nás nemá ještě obdoby.

   Na předvolebním bilbordu: „Nebudeme dělat z čtverečku kolečko.“

   Teď – Staňura: „Také žádné kolečko neděláme. Nikdy jsme ale neřekli, že nebudeme z čtverečku dělat dvanáctiúhelník, že.

  2. Vyhodit z okna vládu je taky celkem end-of-pipe. Ihned by na jejich místa nastoupili další. Navíc většině populace vláda v zásadě nevadí a v zásadě ji podporuje. Takže to chce změnit myšlení populace, omezit propagandu a ubránit se Spojeným státům, resp. těm, kdo v USA udržují elitu u moci.

   1. No jo. Ale změnit myšlení populace, omezit propagandu a ubránit se Spojeným státům, to nevím, jak provést. To ještě nikdy nikdo nerealizoval.

    Vyházet konšely z oken, to není žádná raketová věda, to se už několikrát podařilo.

    1. Změnit myšlení většinové části populace by trvalo celou generaci. To minimálně a za ideálních podmínek – výchova k vlastenectví ve školství, v televizi a v dalším mainstreamu, stopnutí globalistických (ne)ziskovek a jejich veřejné označení za zahraniční agenty (viz např. zákon FARA), atd, atd.
     Převýchova (čti debilizace) národa do současného stavu tu probíhá nejméně 30 let, což je více než 1 generace. Vlastně nejen tady. Akorát, že u některých národů to jde snáze, jinde pomaleji a někde to vysloveně drhne. To je dáno historickou zkušeností i genetickými předpoklady.

     1. Zatímco defenestrovat vládu je otázka jediné hodiny včetně přípravných prací (nezahrnuje úklid).
      Vyhažme je z oken a pak se zabývejme otázkou, jak změnit myšlení populace.

      Zabývat se praktickými detaily defenestrace je zcela legální od té doby, co řeporyjské prase 🐷 veřejně svolávalo na český národ válku a vyvraždění rodin.

       1. To je zajímavý příměr.
        Po odstřelení vršku ledovce se změní težiště tělesa a ledovec se ustálí v nové poloze s novým vrškem.
        Po odstřelení konečného počtu vršků ledovce ledovec zmizí. Budeme-li tedy opakovaně vládu defenestrovat, dosáhneme stavu, kdy
        – buď nebude důvod k další defenestraci
        – nebo nebude materiál k další defenestraci
        – a nebo oba předchozí stavy nastanou současně

        Suma sumárum, defenestrační algoritmus (konstruktivní, konečný a rezultativní postup) mně přijde jako správný směr vývoje – alespoň pro dobu, dokud někdo nepřijde na něco lepšího.

 3. https://t.me/SolovievLive/178437
  Munícia pre tanky Leopard a Marder bola zničená v Chmelnickom po útoku ruského letectva. Bol tam aj náklad z Dánska, Nemecka, Talianska a Japonska v hodnote 200 – 220 mil.

  💬 Okrem munície boli zničené aj satelitné komunikačné systémy, vojenské tablety, systémy na šifrovanie údajov za 83 miliónov eur.

  1. Europe Elects
   @EuropeElects
   ·
   21 m
   Türkiye, presidential election (first round) today:

   Anadolu Ajansı parallel count (85.8% counted)

   Erdoğan (AKP~NI): 50.1% (-0.6)
   Kılıçdaroğlu (CHP-S&D): 44.1% (+0.6)
   Oğan (*): 5.3%
   İnce (MP-*): 0.5%

   +/- vs. 77.1 counted

 4. Francouzští aktivisté uspořádali v Paříži shromáždění, během kterého stříhali vlajky EU na kusy.

  Jejich opoziční vůdce Florian Filippo řekl, že: „Brusel slouží americkým zájmům a oslabuje evropské země.
  https://t.me/ksbspravy/70550

 5. Chtěl bych upozornit na vynikající rozhovor s generálmajorem Petrem Pelzem

  Zdroj: Kupředu do minulosti http://www.kupredudominulosti.cz
  Rozhovor moderuje Martina Kociánová

  Díl 4/4
  Mozek je zbraní 21. století – a cílem je udělat z každého člověka zbraň, uvádí studie NATO
  https://www.radiouniversum.cz/pelz-petr-4d-mozek-je-zbrani-21-stoleti-a-cilem-je-udelat-z-kazdeho-cloveka-zbran-uvadi-studie-nato/

  Všechny díly jsou obsahově skvělé.

  1. K tomu bych zmínil jeden bod ze svodky od Medvěda, na místní podstránce Tribuna:

   23; Ve Švédsku muž pobodal ženu a podezříval ji, že je ruský agent. Ve Švédsku muž napadl dívku nožem v podezření, že je ruskou agentkou, a zabil její matku.

   Ano, z lidí se stávají zbraně. V jejich psychóze je jim jedno, že třeba i stráví 15 let ve vězení. Stávají se z nás teroristické zbraně. Otázka je, zda na to bude muset Rusko/Čína/neZápad reagovat stejným způsobem..? Je to nevyhnutelné?

     1. Ale teď budou lidé fungovat jako zbraň, viz můj příspěvek z 22:08. Takže klasická duševní porucha ani nebude potřeba. Postačí davová psychóza.

 6. Srovnání přístupu k valorazoci důchodů Česká republika vs Polsko 2023.

  Ekonom, se kterým spolupracuji je už v důchodovém věku. V Polsku pracoval necelá dva roky asi před 18 lety ve funkci ředitele velké společnosti. Včera mně předložil tři dopisy, které přišly začátkem roku 2023 z Polska určené pro emeryty (důchodce).

  1. V privním dopise bylo, že mu od března přiznali jednorázově na přilepšenou 1.573 zl.

  2. V druhém dopise opět mu přiznali po dovršení 75 let navýšení důchodu měsičně o 300 zl.

  A teď to příjde
  3. V třetím dopise mu přiznávají navýšení důchodu o 15 %.!!!

  To jsou obrovské rozdíly. Všechny dopisy jsem viděl a plně autorizuji obsah.

 7. Osmansko
  ISTANBUL, 14. května. /TASS/. Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vede s výrazným náskokem v prezidentských volbách, které se konaly v neděli. Novinářům to oznámil oficiální představitel vládní Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP) v čele s Erdoganem Omer Celik.

  „Náš prezident vede s výrazným náskokem, sčítání hlasů stále probíhá,“ řekl a vyzval opozici, aby z výsledků hlasování nedělala předčasné závěry

  Pozn.: protikandidát ze sebe dělá Pravdolásku (Vencu Flašku) snad voliči nenaběhnou slibům, jako my!

  https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/17745553?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop

 8. Asi tu televizi vyhodím, našla jsem na yootube toho pablba Novotného u Tomáše Lukavce, nevypadá to, že by Tomáš byl zrovna nadšn, že si ho lidé vybrali.

  1. Evix
   Hlavně dbejte pokynů výrobce ohledně likvidace a snažte se, aby televizor dopadl na příslušné místo sběrného dvora.

 9. Tak jsem se byla dnes podívat na brněnský Zelňák, kde od 14.00 Hnutí ANO pořádalo „Rodinný den s Hnutím ANO“.

  I když fakt hnusně pršelo, kolem stánků se tlačily a neustále obměňovaly stovky lidí. Jasně, že tam bylo hodně důchodců, kteří především natahovali ruce po kousku makové buchty a kafe zadara, ale největší tlačenice byla u stánku, kde do brožurek ANO dávali podpisy Babiš, Schillerová, Havlíček a Mračková Vildumetzová. Byli na všechny laskaví a trpěliví.

  Bylo ale také zajímavé, že tam bylo docela dost mladých až náctiletých lidí, kteří byli šťastní, když si mohli udělat selfíčko s někým z vedení ANO.

  Odchytila jsem bokem stojící Taťánu Malou (právnička), poslankyni ANO a řekla jsem ji, že je teď pro potenciální voliče Hnutí ANO smrtelně důležité, jak se Hnutí ANO zachová v poslanecké sněmovně při schvalování pobytu americké armády na našem území. Tedy jestli bude hlasovat s opozicí PROTI nebo s 5demolicí PRO.
  Malá pokývala hlavou a řekla: to běžte říct hlavně Schillerové a Havlíčkovi, já hlasovat PRO nebudu.

  Pak jsme se chvilku bavily o tom, jakou šanci má ústavní stížnost podaná Hnutím ANO k Ústavnímu soudu skrzevá redukce valorizace důchodů.
  Malá řekla, že to dostal na starost jako zpravodajce ústavní soudce doc. JUDr. Jan Svatoň, CSc., což je podle ní velmi dobré. Vůbec to jako právnička nevidí beznadějně. Vyjádření ÚS očekává ke konci tohoto roku.

  1. Já vím, že jsem jen obyčejná MAJKA,
   ale doporučila bych všem a zejména důchodcům s kontaktem na ANO
   aby určitě doplnili do té ústavní stížnosti,
   pokud to tam už někdo moudrý nedal(nikde jsem ale takové vyjádření neslyšela a nečetla)
   analogicky toto, i když zde šlo o pokus měnit jednorázově „ústavní“ zákon:
   *******************************************
   „Originární ústavodárce v čl. 9 odst. 2 Ústavy u principů zásadně identifikujících ústavní systém
   České republiky postavil na stejnou úroveň princip demokratický a princip právního státu.

   Jak plyne z judikatury Ústavního soudu, porušení PRINCIPU OBECNOSTI zákona spadá do rámce NEPŘÍPUSTNÉHO narušení právního státu.
   Případnými výjimkami jsou buď případy přijetí AKTU aplikace práva ve formě zákona (kupř. zákona o státním rozpočtu), dále případy VÝSLOVNÉHO zmocnění k vydání zákona ad hoc (kupř. ústavních zákonů vydaných dle čl. 11 a čl. 100 odst. 3 Ústavy) anebo zákony ad hoc, pro jejichž přijetí vypovídají výjimečné důvody splňující podmínky testu proporcionality (kupř. „výčtové“ restituční zákony).

   Při ABSENCI ústavního zmocnění k vydání ústavních zákonů AD HOC by ústavní konformita ústavního zákona přijatého v rozporu s Ústavou vymezeným rámcem kompetence Parlamentu mohla být založena toliko ochranou materiálního jádra dle čl. 9 odst. 2 Ústavy.

   Jinými slovy vyjádřeno, ochrana demokratického právního státu formou přijetí ústavního zákona ad hoc by mohla být akceptována za naprosto výjimečných okolností (jakými jsou např. okolnosti válečného stavu či přírodní katastrofy, jejichž řešení neumožňuje ani Ústava ani ústavní zákon č. 110/1998 Sb., o bezpečnosti České republiky, ve znění ústavního zákona č. 300/2000 Sb.),
   přičemž takový postup by musel splňovat hlediska, jež plynou z principu proporcionality.

   Pl.ÚS 27/09 ze dne 10. 9. 2009
   318/2009 Sb.
   **************************************

   A ten paskvil pozdě a zpětně a znásilněním zákonodárného procesu je „zákon“ skutečně jen na jediné AD HOC použití v podstatě k vytření si vládních …řití důchodci
   jen u jediné jedné valorizace a pak je zákon sám na….

   A to i přesto, že v 2022 fialovci chrápali a neprobudila je ani druhá mim. valorizace
   v součtu v 2022 již 13,4 %
   a tím jen naopak zvýšili legitimní očekávání důchodců, že při další skokové drahotě „JEN“ o 11,5 %
   to bude opět stejné….

   A tak, jako se snaží nyní dělat z vlastních voličů blbce,
   kteří nechápou, že „nebudeme zvyšovat daně“ je metafora pro jakési celkové daňové zatížení, které ale voliče moc nezajímá, jako dělá blbce z pedagogických pracovníků,
   když za ně vláda považuje ale jen učitele – pro 130 % platu, tak i zde lež střídá pokrytectví….

   1. Definice : Cokoliv , kazda organizace , vlada , urady, cokoliv potrebuje na svoje
    zalozeni , provoz a existenci penize , nemuze bejt nezavisly, ,nikdy v nicem , ani trochu.

  2. Andrej Babiš
   ·
   Můj dnešní komentář pro Právo. Přečtěte si 👇
   VELKÁ VLÁDNÍ DAŇOVÁ LOUPEŽ
   Cože to pan Fiala celou dobu, co byl v opozici, voličům sliboval? Čím se zaklínal ještě loni v zimě? „Nebudeme zvyšovat daně.“ Zlatý voči! Vláda nám zvýší daně o 70 miliard ročně. Oškube úplně každého. Zaměstnance, zaměstnavatele, živnostníky, rodiny s dětmi, seniory i studenty. Po čtvrtku museli procitnout i ti nejnaivnější voliči pětikoalice.
   Rodinám s dětmi pánové Fiala se Stanjurou z peněženky vytáhnou odhadem ročně 100 tisíc korun navíc a seberou školkovné, slevu na studenta a osekají slevu na manželku. Živnostníkům napálí odvody na dvojnásobek. Úspěšné lidi Fialova vláda potrestá za to, že si dokážou vydělat a nespoléhají na stát.
   Zodpovědným občanům, kteří se zabezpečili nákupem bytu nebo domu, zdvojnásobí daň z nemovitosti, a ještě ji bude pravidelně zvyšovat podle inflace. A aby toho nebylo málo, ještě zdraží dálniční známku na 2300 korun. Kapitolou samou o sobě jsou přesuny DPH. Na snížení sazby na potraviny z 15 na 12 procent se napakují obchodní řetězce, pokud tedy ministr zemědělství nezařídí v Lidlu zase nějakou slevu.
   Zvýšení DPH z 10 na 12 procent zdraží léky, vodné a stočné, teplo, dětskou výživu nebo MHD. Přesun ostatních položek do 21procentní sazby zdraží všechno ostatní od kadeřníků, přes opravy kol až po svoz odpadu a točené pivo. A stát stejně přijde na DPH o 4,1 miliardy ročně.
   V mlze zůstávají vágní sliby ušetřit 78 miliard na výdajích. Jde o další Stanjurovo hausnumero, jako bylo 100 miliard na dani z neočekávaných zisků od bank a energetických společností. Se snižováním platů politiků se ale vláda nepřetrhne.
   Fialovy výkřiky o hrozivém zadlužování mají lidi vystrašit, aby zvyšování daní akceptovali. Naše finance ale nejsou v rozkladu a nikdy nebyly. Když hnutí ANO předávalo vládu, bylo zadlužení státu vůči HDP nižší, než když jsme do ní v roce 2014 přišli – navzdory dvou letům covidu a skutečnému propadu HDP do minusu, což Fialova vláda nikdy nezažila.
   To, že premiér a ministr financí nerozumí ekonomice, nevědí, co s inflací a umí jen tupě zvyšovat daně, opravdu není vina Babiše. Fialova vláda se prostě rozhodla zadřít celou ekonomiku stejně jako kdysi „nejlepší“ ministr financí.
   My ale nechceme ohrozit hospodářský růst, zaměstnanost a životní úroveň, proto by hnutí ANO šlo cestou postupného, každoročního snižování deficitu o 0,5 procenta, tedy zhruba o 40–50 miliard. Dokázali bychom to skutečným šetřením na výdajích státu, cíleným bojem s inflací, využíváním evropských fondů a důsledným výběrem daní a bojem s daňovými úniky – pomocí EET (ročně až 20 miliard), analytikou kontrolního hlášení nebo zvýšením kompetencí celní správy.
   Už jednou jsme naši zemi dali do pořádku po eldorádu tradičních politických stran. Udělali jsme to způsobem, že rostly platy a důchody, zvyšovala se životní úroveň, investovalo se a zároveň se snižovalo zadlužení. Po dalších sněmovních volbách po pětikoalici uklidíme znovu.
   Fialovy výkřiky o hrozivém zadlužování mají lidi vystrašit, aby zvyšování daní akceptovali

 10. Je to hodně dlouhé, ale stojí to za přečtení (rusky), možná se objeví nabídka překladu: https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02cMgLnN3BNZy6ex5XzsKqKfdMr4F5mZ4sjNpcCvJ99eETrJuySpV2RqsCnVJ5cqdVl&id=100003273321447&post_id=100003273321447_pfbid02cMgLnN3BNZy6ex5XzsKqKfdMr4F5mZ4sjNpcCvJ99eETrJuySpV2RqsCnVJ5cqdVl

  A doporučuji podívat se na komentáře (také se dají automaticky překládat). Člověk pak snadno pochopí, proč jsou i mladí Rusové ochotní položit život za svou vlast.

  Sorry za off topic.

  1. Za perestrojky to u nás šlo v kinech, jeli jsme na to do Prahy do Alfy.
   Je to i na jednom známém Úložišti.
   Silnej film.

  2. Off topic, pokud je aspoň trochu cenný, se dá prominout. Ale nevím, odkud se pořád bere představa, že všichni dezoláti mají facebook. ( Aby jim nemuseli osobní složku zakládat a aktualizovat čučkaři ? )

   Informační hodnota takového, dokonce šestnáctiřádkového, příspěvku je pak rovna zjištění, že je to dlouhé, je to rusky, ale nevíme, co to je…

   1. Re: prozaik

    Já fejsko nemám a normálně se mi to otevřelo a mohl jsem si to projet. Akorát mi nefachčil překladač, jak doporučoval Občan.
    No, řekl bych, že pokud rád spíte bez nočních můr, rád to počteníčko oželíte. Ono to ÚPLNĚ stačí jen přečíst, aby se vám o tom zdálo…

   2. Je to k filmu a trochu o filmu „Jdi a dívej se“ (Idi i smotri, SSSR, 1985)
    O nacistických zvěrstvech spáchaných na Rusech a Bělorusech, o vlivu téhož na přeživší a o SKUTEČNÉ válce. Ve článku i komentech jsou jsou velmi konkrétní detaily vč. jmen a věku obětí (i přeživší se stali oběťmi, protože psychika).
    Prostě si to přečtěte.

 11. “Co vám to tu kvete?” Zeptala se 16letá premiantka střední policejní školy. Odpovídám: “Šeřík. To neznáš?” “Ne”, řekla bez uzardění.

 12. Televizi jsem postavil na chodbu v činžáku před léty dvanácti. Po půl roce si ji někdo vzal. Dal bych mu k tomu i ovladač kdyby zazvonil. Ten krám mi nikdy nechyběl.

 13. Ještě bych televizi nevyhazoval.

  Někteří již zachytili signál, a změnili názory.

  Dříve:
  Ekonom Lukáš Kovanda: Halíře dělají talíře. Možností, kde šetřit, má stát celou řadu

  https://finmag.penize.cz/clanky/autor/70024968-lukas-kovanda

  Nyní: Lukáš Kovanda, Ph.D. (Trinity Bank)
  Státní rozpočet | 09.05.2023 16:28:13
  Češi se nechali vyděsit rozvratem veřejných financí, který je ale jen mýtem. Teď vládní politici sází na to, že když už jim tento mýtus vyhrál volby, Češi kvůli němu i mnohem ochotněji kývnou na zvýšení daní

  Lukáš Kovanda, Ph.D. St 14:50 Makroekonomika
  České veřejné finance jsou v příznivém stavu, říká ratingová agentura Moody’s. Vláda však potřebuje vyburcovat veřejnost, aby ta snáze přijala nepopulární kroky typu osekání daní či zvýšení důchodů

  Signály.

  Nástup třetí velmoci. Indie čile obchoduje s Ruskem a dotahuje se na USA a Čínu

  Všichni znají pořekadlo, že když se dva perou, třetí se směje.
  Málokdo se podle toho ale umí poučeně chovat.

  Z hlediska geopolitiky dominuje našim zahraničním vztahům a jejich reflexi a kritice v médiích stále víc eskalovaný střet Západ (USA + EU) vs. Východ (Čína + Rusko).

  A to v tom v lepším případě, v horším případě jsme svědky moralistní politiky a profilování se cestami na Tchaj-wan či vyvěšováním tibetských vlajek……

  …..Indické ekonomice v současnosti hodně prospívá i její zahraniční politika, dlouhodobě nestranná.

  Ta jí umožňuje mít dobré vztahy jak s USA, které do ní přesouvají například výrobu iPhonů z Číny, tak s Ruskem, od kterého nakupuje za diskontované ceny sankcionované ruské suroviny, především ropu, uhlí a hnojiva.

  https://echo24.cz/a/HK2hf/tydenik-echo-indie-nova-velmoc-matocha

  Dumping dolaru: Nahradí nová měna BRICS americkou měnu pro obchod?
  Příběh od FP Explainers • 4. dubna

  https://www.msn.com/en-in/news/world/dumping-the-dollar-will-a-new-brics-currency-replace-the-us-currency-for-trade/ar-AA19rwlX

  Možná uvidíme v bedně něco obdobného, jako po Listopadu.

  1. Jistěže. Vždy když mám pocit že zabředám hlouběji do ideologie, vždy najdu pevnou půdu pod nohama v porovnání nákladů a výnosů.

 14. Gratuluji Vidlákovi k dnešnímu článku a kdyby se mi chtělo, poslal bych mu za něj 5 (vypelichaných) slepic.
  Autor v něm skutečně „objevil Ameriku“. Sám jsem vyděračskou televizní daň odhlásil již před mnoha lety (se začátkem digitálního vysílání), a po nezbytném antitelevizním detoxu jsem např. zjistil, co mám najednou volného času…
  Že je televize tím nejzavilejším služebníkem vládnoucí „šlechty“, je přece obecně známo. Tedy všem, co mají nervovou soustavu větší prvoka. Byla, je a vždy bude. Vždyť první vysílací pokusy televizní propagandy byly učiněny již během III. Říše ministrem Goebbelsem, a později za vlády komunistické strany se tento princip úspěšně zdokonaloval. Nejinak tomu bylo ihned po bezpečném (a domluveném) předání moci v roce 1989, tudíž nezměnilo se na tomto vymývaní mozků nic. Jenom to nebylo v prvních letech po hadrové revoluci tolik vidět. Hrála se totiž chvíli hra na jakousi pluralitu názorů. Ovšem pouze odsud-pocud, co přesahovalo, bylo v rámci tzv. demokracie bez milosti odřezáno. Již tehdy. Obrana byla před 30 lety prakticky nemožná, poněvadž internetová síť mezi občanstvem ještě v podstatě neexistovala. Takže zůstalo pouze na tiskovinách a veřejných protestech, pouštět se do nerovného a předem ztraceného boje s televizní hydrou.

  Dnes mají odpůrci současného zločineckého režimu a tzv. nepodvolení mnohonásobně větší technické možnosti. Což s radostí pozoruji a kvituji. Alternativní weby, internetové televize a rozhlas se úspěšně rozmáhají.
  Jenom aby nedošlo k mýlce – i ten dnešní internet se dá do jisté míry blokovat a cenzurovat, což nám proglobalistická vláda ukázala již vloni. Nehledě na to, že se chystá jeho úplná metamorfóza Sítě v tzv. INTERNET II – plně kontrolovaný globální mocí.
  I to placení televizní daně dozná brzy rovněž zásadní změny – již dnes se objevují hlasy ze strany televizně-korporátních parazitů, že bude nutné „redefinování televizního koncesionáře“. Tedy předefinování těch, kteří budou povinní tuto daň platit. Již dnes mají některé státy v EU (např. Němci) tzv. PŘÍPOJKOVÝ ZÁKON = každý kdo má el. přípojku s elektroměrem, musí odvádět výpalné televizním budižkničemům. Případně se televizní daň uvalí na každého uživatele internetu či mobilních telefonních sítí… Prostě – v totalitním režimu lze jakoukoli daň uvalit na cokoliv.

  Sypat veškerý popel na hlavu by si tudíž měli nejen všichni voli(čové), kteří za uplynulých 33 let darovali svůj hlas celému spektru kryptototalitních part(ají), dnes momentálně opět v čele s ODS; avšak i ti, kteří se v minulosti ve svém nezájmu nepřipojili k hlasům varujícím před nastupujícím NWO a nepodpořili je.
  Dnešek je jejich dílem. Pouze se obávám, že televizní „problém“ bude to nejmenší, co nás bude tížit.

 15. Zatímco našinci kvůli modrožluté bezedné díře ryjí drškou brázdy a jak to vypadá, tak budou čím dál hlubší.
  Náš milovaný, adorovaný, obdivovaný…. nad tím našim ohnutým hřbetem, projevuje vděčnost.
  https://echo24.cz/a/HkJJp/zpravy-svet-ukrajina-plany-zelenskeho-druzba-madarsko-okupace-unikle-dokumentyv-nekterych-pripadech-je-zelenskyj-viden-jako-omezujici-ambice-svych-podrizenychv-nekolika-dalsich-navrhuje-riskantni-vojenske-akce-prave-on
  Možná to cpaní vrchem spodem má úplně obyčejný důvod, strach.
  Nikdo neví, kdo do Evropy nalezl, co je to zač a čeho je to schopné.

  1. Když budeme počítat i ty, co se sem nahrnuli po roce 2014, tak tu máme zhruba 1,1 až 1,3 miliónu páté kolony. Větší část z toho jsou už dospělí, nebo brzy dospělí lidi.
   Potěšující zjištění je, že ti „starousedlíci“, co přišli mnohem dříve, s těmi „válečnými uprchlíky“ až na výjimky nedrží, nekomunikují a kritizují je. Otázka je, jak by se asi zachovali za stavu „tlusté do tenkých“, který může přijít co nevidět.
   O velké části z těch, co přišli po 24.2., nic nevíme. Nevíme, proč takovým fofrem zdrhali, proč zrovna sem a jestli mizerně fungující státní správa i justice, není právě tím důvodem, proč jsou tady.

   1. “ Nevíme, proč takovým fofrem zdrhali…“
    No, mě kdyby někdo ustřelil střechu nad barákem, tak zdrhám taky. Páč by se mi nechtělo čekat až se rozhodnou, že mi zrušej sklep. (I když kecám, kopnul bych rodinu takovou razancí, že by tamodsud hodně rychle vyfičeli, jedno kam, ale hlavně na opačnou stranu, pak bych vzal kvér a šel tam, odkud ten granát přiletěl. Což se také většinou děje, takže já překvapený nejsem).

    1. Ono, jak se do lesa volá, tak se z něho s ozvěnou ozývá…
     Alias – jak se na Rusy střílí (Donbas), tak se to později do Kyjeva navrací.

     Co by nezdrhli, když se brány otevřely, doma vlastní vinou svrab a neštovice, a v zemích „zaslíbených“ téměř vše zadarmo!

     1. Já žiji v sudetech, milý Charone. Na odpadní rouře mám nápis Bodenbach, ne Podmokly. Když maluji byt a seškrábu pozdější vrstvy, objeví se nezničitelné německé vzory. Plány k svému baráku mám psané švabachem. Všechno toto kdysi patřilo němcům.
      Pak je někdo vyhnal, já to nebyl a po 40 letech devastace tohoto objektu podnikem OPBH jsem ho v dobré víře zakoupil a začal ho opravovat. Pokud sem zítra němčouři přijdou, že ho chtěj zpátky, sáhnu po kulovnici a pokusím se jim vysvětlit, že se ho nehodlám vzdát, protože je můj a žije v něm moje rodina a moji blízcí.
      Ať to bylo jak to bylo, napadení ukrajinci mají plné právo bránit svojí zemi. Já bych to tak dělal taky. Pokud by někdo chtěl odevzdat klíč od baráku dobrovolně agresorovy, nemohl bych si ho už pak nikdy vážit.

      1. Trochu mi uniká, jak problém českého ohraničí (tzv. sudety) souvisí s Donbasem a Ukrajinou…? A z jakého úhlu pohledu to posuzovat? To zaprvé.
       Za druhé by bylo třeba si ujasnit, které právo má přednost – zda právo na sebeurčení národů, či právo na nedotknutelnost území státu. Je to to první nebo to druhé? Případně, jak se to kdy (a komu) hodí???
       A konečně zatřetí, dějiny jsou kauzální souvislost událostí, anebo okamžiky vytržené z kontextu? Druhá WW začala v roce 1939 anebo 1944? Či snad někdy jindy?
       Konflikt na Ukrajině pak započal SVO 24.2.2022 nebo v roce 2014 na Majdanu? A kdo je vlastně ten agresor a kdo je oběť?
       Trochu moc otázek pro jednotlivce, jenž je jen smítkem ve vlnobití globálních sil.
       Přesto by měl každý mít snahu si na ně poctivě odpovědět. Aby věděl, odkud vítr fouká.

       1. Někteří historici tvrdí, že Světová válka začla dobytím Ceuty.
        Došlo k tomu v roce 1415 (ano, ve stejném roce upálili Mistra Jana Husa).
        A že WW2 byla pokračováním WW1, po cca 20-letém příměří.

       2. K tomu právu – nabízí se paralela se Slovenskem… Kdyby se tehdejší představitelé drželi tzv. „nedotknutelnosti území“, měli bychom tu analogickou válku, jako je teď na Ukrajině… Prostě historická zkušenost říká, že Slováci měli zájem o společný stát jen když jim vyhovoval. No a tak, v předvečer německé okupace Čech a Moravy se odtrhli a vyhlásili Slovenský štát a spojenectví s Hitlerem. No a když se začalo ukazovat, že by mohlo jít tlustý do tenkejch a že by mohli být bráni jako poražený stát WWII, tak honem rychle udělali povstání – a co bylo před tím, na to zapomeňte… (no, děda vyprávěl – Čecha do měcha a měcha do Dunaja!)
        Takže se dalo čekat, že při první příležitosti, kdy se jim to bude zdát výhodné, se okamžitě trhnou znovu… No a postoj většinového Čecha je – když chtěj, ať si jdou… Místo toho, aby se zdůrazňovala nedotknutelnost území (což by mnohým vyhovovalo a tím pádem bychom tu měli regulérní válku). Místo toho mám na Slovensku dost kamarádů a nebojím se tam jet a mluvit tam česky. Chtěli to – maj to mít. (I když hovornej taxikář mi říkal, že přijetí Eura byla ta největší debilita a že za společného státu se mu dařilo lépe… Ovšem, to je hlas lidu. Na ten sere pes…)
        Kdyby vládnoucí Ukrajina nebyla banda nácků a nechtěli si zlikvidovat vlastní menšiny, mohl tam bejt dnes klid… Snad se dá ještě někde dohledat Volyňská neděle (leckde odstraněno)… 150 000 obětí, co se provinilo jen tím, že to nebyli echt Ukrajinci…
        A podobně jsme mohli dopadnout tady – ty snahy tu byly… A stěžejní otázka – Čí bony?

        1. Ty blbce ! V 1938 bylo zalozeni Slovenskeho statu dejinna nevyhnutelnost, jinak by si uzemi rozebrali sousede – beztak treba Kosice patrili Madarum. Kteri Slovaky radne utiskovali, treba v tech letech v Kosicich ani nebylo staleho divadla, po tydnech se tam stridali madarske divadelni spolecnosti. A Slovaci povstali kdyz nemci jeste byli silni – ne |“operetne“ jako Cesi 3 dny pred koncem valky…

         1. To si teda Slováci pomohli přidáním k Hitlerovi.
          Ne nadarmo se zpívalo

          Hej Slováci jste vrtáci, že vám není rovno, chtěli jste mít svoboděnku a teď máte hovno.

          1. Mezi námi:
           Když jsem mluvil s obyčejnými Rusy (důchodci, dělňoši, kumštýři, taxikáři, tak téměř vždycky přišla řeč na to, jak je možné, že jsme se rozdělili a netekla krev a netrpíme (jistě až na výjimky) vzájemným pohrdáním. Tohle z Čechů a Slováků dělá v jejich očích něco divného, zvláštního. Něco jako Elfové.
           Nedokázal jsem jim vysvětlit, že české pivo zpomaluje reakce a tak nad lecčím mávneme rukou. Kdybychom tu pili vodku, asi by to dopadlo jinak. [;>))

          2. Kocourek, myslim, že to bylo tím, že my jsme tu žili odděleně, nebyly tu enklávy menšin, jako třeba v Srbsku nebo na té Ukrajině. Vzájemně jsme si nevadili a nekonkurovali si.

        2. Bože, do čeho jsi to duši dal. Slováci museli vyhlásit Slovenský štát, jinak by byli rozdělení mezi Polskem a Maďarskem. Ti se totiž na Mnichovské dohodě také podíleli.

         1. Faráři babičkám v kostele řekli, že musí volit lidovce, tak si zvolili luďáka Hlinku a klerofašistu Tisza a stali se vazaly Hitlera, Maďarsku stejně museli kus nechat ( vídeňská arbitráž) . Takže si moc nepomohli. Nějaké že museli, aby jim nebylo ukrojeno, si Evix s Banditou strčte, víte kam.

      2. berrnarde, představ si, že na vedlejším pozemku si někdo postaví barák.
       Však proti baráku nic. V dobré víře, budeš v případném vyjádření jako soused souhlasit.
       A za nějaký čas, si zádumčivý soused na terasu nainstaluje elektronický dalekohled jako kráva, s dálkovým servořízením a namířený objektivem směrem ke Tvému baráku.
       A dnem i nocí u monitoru toho dalekohledu, bude někdo nejspíš šmírovat, nebo případně i nahrávat, co zrovna děláš Ty, nebo Tvoje žena a děti. Bude nejspíš vědět, cos měl k večeři, na co koukáš v televizi, nebo kolikrát týdně spíš se ženou.
       Ty ale nebudeš vědět s jistotou, jestli se zrovna někdo dívá, nebo nedívá. U dalekohledu nikdo stát nebude.
       Jak se při tom budeš cítit?
       Objektivně proti tomu nemůžeš vůbec nic dělat. Dalekohled si může na terasu instalovat kdokoliv, kdykoliv a čumět s ním kamkoliv.

      3. Oni chlapi asi válčí rádi , baví je to a ty války potřebují.Je to smutné a asi to tak je. Včera jsem koukala na zázraky přírody a Kořen zkoumal, jak která zbraň střílí a jaké jsou mýty v Hoollywoodských filmech( třeba že schovanemu za autem se nic nestane nebo že kulky sviští kolem hlavy člověku pod vodou). A když mu půjčili na střelnici pušku , co dostřelí 2,8 km a on začal střílet, úplně ho to rozparádilo a vykřikl: docela mě to baví. Přišlo mě to divné, mít takovou zbraň za hračku.Tak se klidně budou vraždit kvůli staré barabizně.

    2. Od kdy to celé počítáte? Kde je začátek? 2014 po Majdanu? Nebo dřív? V okamžiku, kdy dali Ukrajině samostatnost?
     Je to složité, vždycky bylo něco předtím. A každý ty události, křivdy a pomsty počítá od jiného data.

     1. Re: Klkůn

      Samozřejmě že kdyby měl za sebo dvouletou službu v ČSLA u nějaké normální zbraně, vykopl by obloukem rodinu z postřeleného baráku a pak by jim běžel dělat při jejich dopadu návodčího.
      Žádný normální člověk, který zvládá násobilku a přelouskání Blesku, by dobrovolně na Rusa nešel…

      1. Žádný normální člověk, který zvládá násobilku a přelouskání Blesku, by dobrovolně na Rusa nešel…

       tesař do kamene

  2. Schopné všeho. Ukrajinská mafie v počátku devadesátek byla ze všech sem nalezlých mafií nejhorší. Uz tenkrat meli samopaly a bomby.Naštěstí tenkrát narazili, tady ještě leccos fungovalo a nebylo jich tolik. Nedávno dávali detektivky z devadesátek podle skutečných událostí, tato mafie byla zapletena do zločinů často a často zde zmiňována.

  3. A proto tomu cpeme další a další zbraně a peníze, o nichž ani netušíme, kde vlastně končí?
   Přicházejí, odcházejí a vracejí se zcela bez kontroly, takže si klidně mohou vozit tuny ručních palných zbraní a tady s nim kšeftovat nebo si je syslit pro další použití.

   1. Velkopanské chování mají určitě horší než Rusové a Amíci dohromady. A teď se jim ještě živí sebevědomí narativem, že jsou chudáci.

   2. Nikdo je prakticky nekontroloval, protože „chudáci váleční uprchlíci“.
    Nikdo nekontroloval osobní zavazadla, kufry aut, autobusů, nebo početné a údajné „kontejnery s nábytkem“ na překladištích.
    No tak jistě – zdrhám údajně narychlo před okupací i válkou, ale celkem v pohodě stíhám ještě i zaplatit a vypravit pozemní kontejner s údajným obsahem kvartýru…Z ukrajiny. Jasně.
    Tohle vykládejte koním, mají větší hlavy.
    Když budete chtít třeba do USA, tak tamní státní správa je schopna obrátit celý internet, ale hlavně zahraniční archivy naruby, aby se o vás dozvěděla všechno, než vás pustí do země jinak, než turistu.
    Tady nikdy nikdo a nic takového nedělal – čehož důkazem jsou ty UA mafiáni z devadesátek.
    To byli vesměs veteráni z Afghánu, nebo tamní místní zločinci, o kterých se to dalo zjistit – a ne, že ne.
    Něco padá na vrub proměny státního aparátu a chaosu v té době, ale jak později řekli sami kriminalisti – u naprosté většiny z nich, byla dohledatelná kriminální, či válečná minulost.
    Když tu minulost dokázala dohledat kriminálka, tak státní správa nemohla, nebo co jako ??
    Od toho převratu jsem si myslel, že se budeme vzdalovat tomu neurčitému stavu, kdy se fakticky čeká na průser, až nastane – a teprve pak se něco řeší.
    Když nenastane, tak taky dobře – ale i potom stále balancujeme na hraně toho průseru a snažíme se, oddalovat ho.
    A my se tomuto stavu spíš přibližujeme, než vzdalujeme.
    Nemám z toho dobrý pocit. A dost mě sere ta naprostá bezmoc, cokoliv s tím udělat.
    Kamarádi z elektrikářské silnoproudé party – dostanou zakázku od firmy a při její realizaci se čistě náhodou dozvědí, že ta výrobní hala ve které to dělají, má dva roky propadlou revizi. Ale výrobní ředitel je každoročně na Kanárech.

     1. Hehe, když si člověk vychytá termín, tak letenka na Tenerife vyjde levněji než jízdenka vlakem z Prahy do Filalokova…

    1. V kopřivnické Duře byli někteří pracovití, ale po výplatách se sebrali a odletěli do Kanady. Celé rodiny, prý co tady 🙁
     Mám tam sestru a že by to bylo tak jednoduché tak přicestovat a žít, to také neplatí.

 16. Mno, já jsem teď přežil Partii TT se Stanjurou (ODS) a Radimem Fialou (SPD) a nestačil jsem zírat.
  Voliči SPD by si to měli pustit alespoň dvakrát.

  Fiala si totiž částečně notoval se Stanjurou a zároveň kalouskoval o nutnosti rozsáhlého seškrtání „státu“. Doslova tryskal signály směrem k potenciálním koaličním partnerům.

  1. Tak to se podívám. „Seškrtat“ stát je určitě třeba, ale přísně výběrově. Ořezat jmelí a suché větve.

  2. Jako první půjde na držku Česká pošta.
   Dráha mimo Cargo, bude následovat co nevidět.
   Viděl bych to tak po prázdninách, ale možná to přijde i dřív. Je až neskutečné, sledovat měsíc po měsíci tu rotaci lidí na jedné, velikostně menší poště u nás. Ne, že bych tam chodil jen jednou měsíčně, ale všiml jsem si, že z těch lidí, kteří tam byli zaměstnáni ještě na konci roku 2020, tam nezůstal vůbec nikdo.
   Fakt to vypadá, jako kdyby to byl nějaký brigádnický flek, nezůstává tam kámen na kameni – kromě trvale přítomné neznalosti a neodbornosti. Plus k tomu, stále víc otravného vnucování něčeho, kvůli čemu tam nejsem a co stát přitom musí platit.
   Holka jen s vypětím sil, taktak zvládne odeslat balíček dobírkou a tak, jak chci já. Polovinu toho času, mnou stráveného u přepážky, slečna potřebovala na několikatero odbíhání, radit se k o něco služebně starší kolegyni vedle. Přitom je ten poštovní počítačový systém, podle vyprávění dřívějších zaměstnanců, poměrně robustní, dost blbuvzdorný a snadno se i obsluhuje. Tak nevím, co si o tom mám myslet. Tedy o té personální politice.

   1. Nejsou nepoučitelní, naopak – poučeni jsou až až. Jak tahat protestně smýšlející za nos a kanalizovat opoziční občanský potenciál. Prostě nastrčená a řízená „opozice“.
    Poslanec Radim FIALA – ex ODS za Olomoucký kraj. Takových je v SPD více, např. městský zastupitel JELÍNEK z Olomouce. Taky ex ODS. Jednou ODS = vždycky ODS. Tohle je stejné jako s komunistama.

  3. Pane Občan.
   Fiala jako Fiala.
   Možná to víte,když vlezl k Okamurovi,tak se cosi psalo o nastrčené vši,snad až,že má ovládat Okamuru.
   Podle mne,rozložit SPD je přání jak ODS,tak i ANO.

  1. Napriklad vas zrani . Zeptaji se hned , si OK ?…a potom reknou sorry /omluva/ a nic se nestalo.
   Reknou I am sorry a vse musi bejt /pro ne/, zapomenuty. I kdyz ste napul mrtvej.

   1. Jo, přerušovaná pozornost. Na takový boj se jim můžu vykašlat. Někteří se otupěně asimilují, ale hrany to neotupí. Jednou ty hrany z té vaší vyšší moci, chcete-li, do sebe narazí

 17. Dneska Vám zvedám palec, pane Vidlák. Ano, přesně tak to je.
  Hned po roce 1989 nadlouho jsem se nechal zpitomět „ušlechtilým“ názorem o nutnosti objektivity a nestrannosti médií. Velkou roli v tom sehrál pan Čulík a Britské listy. (Ostatně se domnívám, že tento „ušlechtilý“ názor byl vymyšlen právě pro snadnější zpitomění lidí.).
  Bohužel jsem prohlédl až poté, co antirusismus na BL začal „ohýbat koleje“ (podle zlých jazyků to souviselo s Krvavou Madlou a financováním Britských listů, a snad i s další existencí katedry, na které pan Čulík přednáší).
  Proč se vyhýbat stranickosti?
  Četl jsem, že třeba před více, než sto lety, existovala v USA celá řada velmi stranických novin, které financovali obyčejní lidé, kteří ty nebo ony názory sdíleli. Do doby, než byly zlikvidovány kapitálem a nesmyslem o nestrannosti a objektivitě.
  Fakta by se neměla překrucovat, ale zcela běžně se to děje a bude se to dít i nadále.
  Solidní a slušné sdělovací prostředky by to samozřejmě dělat neměly. Nicméně lidé budou stejně vždycky přistupovat ke stejným faktům svým, odlišným způsobem interpretace. To není lež, to je vyjádření svého názoru na skutečnost.

  1. Nejste jediný pane Václave, kdo prošel podobnou cestou, včetně Britských listů páně Čulíka. Nakonec to byla vynikající cesta jak si vybudovat imunitu. Čulík se ukázal jako preventivní ochranná injekce v době, kdy z dnešního pohledu „o nic nešlo“. Sice samozřejmě šlo, ale víra byla ještě silná.
   Prvním krokem je poznat nepřítele.

   1. Re: strejda

    Naštěstí jsem imunitu budovat nemusel. Byl jsem otřískán jinde a jinak.

    A byl jsem předem varován, jak celý ten slavný plyšák skončí.
    Skončil samozřejmě ještě o něco hůř, protože předpověď nebyla koncipována na tak dlouhý časový termín.

  2. ODS měla svého času svůj stranický tisk – Telegraf. KSČM má dodnes Halo noviny. Vládní koalice má své Forum24.

 18. Já osobně myslím že není potřeba vyhazovat televizi aspon pro naši generaci. Umíme vyhodnotit a známe oba světy. Není na škodu občas si poslechnout argumenty druhé strany. A pak je snadné přepnout třeba na sport nebo úplně vypnout. Ovšem horší je to z mladou generací tu spracovávají už ve škole. V tom nebyli ani ty komunisti tak dobrý jak současná nalejvárna. Ale tam nepomůže vyhodit televizi ty mají jiné cesty. Mě osobně stačí používat selský rozum a mě už těžko oblbnou.

  1. Mě se nezhnusily jenom politické zprávy, na ty jsem se nedíval už před dvaceti lety. Ale každý seriál, každý cestopisný „dokument“, každá znalostní nebo písničková soutěž, dokonce i každá štědrovečerní pohádka mají svůj ideologický podtext. Ten je ve skutečnosti mnohem závažnější, než přímé politické lži.
   Proč? Protože postupně, velmi pomalu, ale zato neúprosně formuje názory lidí. Je to nebezpečné hlavně pro mladé lidi a děti, ale úplně imunní není nikdo. Pomáhá samozřejmě vyšší IQ, větší zkušenosti, schopnost kritického srovnání v kontextu delší časové řady, ale není to všemocné.
   Proč myslíte, že lidé zvolili Pětikolku?
   Protože její protagonisté hlásali věci, o kterých jsou lidé přesvědčeni, že jsou správné.
   Já nevím, jaké je skutečně aktuální rozložení politických názorů mezi lidmi, ale nedivil bych se, kdyby měla Pětikolka stále převahu. Je o tolik jednodušší cítit se být součástí toho mocného, spravedlivého Západu, vládnoucího na věčné časy a nikdy jinak. Protože pokud mu nevěříte, dostáváte se na velice nejistou cestu, která Vám určitě nedá klid.
   Má pravdu Rusko (a kdo v Rusku – tolik různých názorů)? Čína? EU? USA? Svět se Vám začne houpat před očima, začnete mít těžké sny.
   Není mnohem snadnější věřit mainstreamu, no řekněte? Konečně, třeba jsou ti cvrčci opravdu tak výživní, vždyť se jimi živí i ptáčci zpěváčci!

   1. Ale pan Hrabě má pravdu. Totéž přece dělaly i pořady televize dřív. Třeba i Nemocnice na kraji města.
    Jenže zkušený divák si dovedl věci odfiltrovat

    1. Seriály jsem neměl rád nikdy. Ale zrovna tenhle patří k těm lepším, propaguje to lepší v lidech.
     Mimochodem, četl jsem kdysi, že seriál „Das Krankenhaus am Rand der Stadt“ byl velmi oblíbený i v západním Německu.

      1. Ano, slušně zpracované povídky J Heriota, skoro vždy mají dobrý konec. Takové laskavé podívání se do venkova předválečné Anglie.

       1. A co mně překvapilo, kolik tam ještě před 100 lety měli negramotných. Ve 2 dílech byla zápletka, že si někdo něco nepřečetl, protože to neuměl. Tady naprosto nepředstavitelné. A to chtěli vládnout světu a o vlastní občany se nestarali.Klasika.

       1. Tak třeba každou sobotu dopoledne vařit. K tomu na ČT 1 výborný pořad.
        Seriál
        Technopárty, kterou lze i jen poslouchat, takže lze vykonat i práce u dřezu otočená zády k TV
        Z metropole pražský magazín

        A je uvařeno

    2. Nebo Major Zeman byl dobrej.
     Ale musí se uznat, že i v něm byly díly, které neobsahovaly ideologii. Napadá mě např. :“Otec byl od rána neklidný (Studna)“, to si pak člověk krásně od té ideologické masáže odpočinul. Sice jsem pak měl pár dní noční můry, ale ideologie tam nebyla, to je fakt.

      1. No, všechny.
       Řekl bych, že Okres na severu už byl síla i pro kované komouše.
       Muž na radnici a Žena za pultem taky žádnej moc vodvaz. Ale on uměl chodit s dobou. Schválně hádejte, o čem by psal seriály dnes. V tomto směru byl velice schopný řemeslník, který dělal to, co se po něm žádalo.
       Ale já se za to na něj nikdy nezlobil, protože mi dal „Byli jednou dva písaři“.

       1. Kdo ví, jak by dopadli, kdyby tam bylo jiné obsazení. Naši dnešní na to nemaj ani náhodou.
        Já si pomalu vyhledávám některé filmy co mám na kazetách. Je tam i Noe Dearborn.. ,a tak pomalu se mi záznamy plní.

         1. Komedie a z nejlepsich dodnes , tech serialovych, je Alo , alo..
          Cumel sem na to divadlo Sveraka, tam asi chodi ti co se radi smejou a vsemu..Poucne pedagogickej,umornej druh.
          Pak sem zhlid kousek od divadla Sklep , velmi zabavny. Skutecnej , bezprostredni a cistej humor..

          1. Od Pythonů mám rád všechno . „Cimrmany“ mám rád klasické, z doby Svěráka i Smoljaka. Černou zmiji, Červeného Trpaslíka.
           Jsem podezřelý živel…..

        1. To vždy říkám, dnes nejsou herci, ale odříkávači. A herecké umění udělá koukatelný zážitek i ze škváru, toť můj názor.
         A když nějaký scénárista píše dlouho, kvalita taky klesá, to vidíme v Hollywoodu, jak trháky od čísla 3 se mění v nekoukatelné braky.

        2. A pár roků před smrtí si uvědomíte, že ty filmy je nikdo nebude chtít vidět. Knížky které jste nakupovala celý život půjdou někam do bazaru nebo do stoupy atd. Uvědomil jsem si to, když jsem přebíral pozůstalost po strýci.
         Dvě tašky knížek a suvenýrů. Zbytek do popelnice. Za likvidaci nábytku ještě zaplatit.
         Jako děcko jsem si vzpomněl, jak se teta a strejda nastěhovali do nového bytu a jakou měli radost z nového nábytku.
         A s námi to dopadne stejně.

    3. Jenže dříve nebylo tak rozšířené podprahové ovlivňování… Samozřejmě zakázané… ale znáte to – kde není žalobce…

   2. Máte naprostou pravdu. K TV je potřeba přistupovat velmi obezřetně a s předběžnou nedůvěrou. Samozřejmě se najdou i pořady do kterých nepronikla podprahová či agresivní politika. Jen se musí hledat.
    Stále ale stojí za opakování : „Každému, co mu patří“. Tedy, koho jsi si zvolil, toho píseň zpívej a nediv se, že náklady platíš ty.

    1. Obezřetně i proto, že z obrazovky se na vás obsah valí. Když čtete text, tak třeba můžete odhlédnout, chvíli počkat, zamyslet se. U obrazovky či filmu ne.

  2. tato, málokdo má takové životní zkušenosti jako Vy. Co je pro Vás samozřejmost, to mnozí mladí ani nechápou. Doufejme jen, že jim život dá na poznání dost času jako dal nám. Doufejme.

  3. Na přepínání na sport není třeba televizního příjímače. Stačí kecky, nebo dostatek dříví a sekera…. Daleko zdravější i přínosnější než sledování gladiátorských zápasů prokládaných reklamou. Než to, daleko zdravější je cokoli.

 19. Dole v diskusi se probíralo, že přijdete o tu svoji rodinu (děti, vnoučata), kterou se budete snažit přesvědčit, že jsou pod vlivem propagandy. Ano, nesnažte se je přesvědčovat, přít se s nimi, hádat se s nimi. Na to nemáte sílu. Nemůžete bojovat takhle horizontálně, když oni názory přijímají zvrchu. To se spíš snažte ovlivnit tu samotnou propagandu ve svůj prospěch, ale nemluvte o tom se svými blízkými, nesnažte se je přesvědčovat. Věnujte se svému „boji“ proti systému, ale svoje bližní do toho netahejte, takhle jejich změny nedosáhnete a oni s vámi třeba se přestanou stýkat.

  Jenže změnit samotnou propagndu, to také každý nezvládne (téměř nikdo samozřejmě). Takže jediné co nam z interpersonálního hlediska zbývá je to, že se změníme sami. Nemůžete změnit druhého, můžete změnit jen svoje chování. To v tom druhém vyvolá nějakou reakci, zamyšlení, údiv, cokoli, a tím pádem je možné, že ten druhý také změní svoje chování.

  Takže zapomeňte na politiku, na média, na propagandu. Ppkud s vámi druhý nesouhlasí, tak se ho nesnažte napřímo přesvědčovat. Ukažte naopak, že vy sami jste lepší, vzdělanější, morálnější, cokoli. Musíte se k tomu druhému chovat normálně s úctou a autenticky, jen tak máte šanci, že on si třeba něco uvědomí. Změňte nejdřív sami sebe, když chcete měnit druhé. Jinak je neměňte, zavřete si dveře. Ten druhý musí být vaší změnou k vám přitahován, aby sám přišel. Musíte se změnit především sami a svoje chování. Jinak nic nemá smysl.

  1. Re: Klkoon

   To jsou kecy jak Folarových Hochů od Bobří řeky.

   Proč bych měl měnit své chování? Mám být ještě větší hovado a sprosťák, případně mám na potkání rozbíjet tlamy svým diskuzním soupeřům, anebo jim mám vše přichvalovat, aby si mysleli, že přesvědčili oni mne?

   Nějak jsem se v návodu na duševní ušlechtilost poztrácel.
   Ano, o politice, případně o válce kmohu diskutovat a obhajovat své stanovisko.
   Anebo mohu o všem, co mi v těchto oblastech nelíbí, pouze pilně mlčet.

   Ještě jinak – nejsem schopen pochopit, proč bych měl o smradlavém hovnu tvrdit, že chutná jako cukrkandl, když to evidentně není pravda.

   1. Asi je to patetické 🙂 Jádro sdělení je to, že nemůžeme moc bojovat s propagandou v horizontálním směru. A že třeba si musíme nejdřív zamést před vlastním prahem, než začneme řešit svět. A to o té změně chování mám z vlastní zkušenosti. Nemůžeme měnit druhé, jen sebe.

    1. Re: Klkoon

     Dovolím si vás poopravit.

     Vychovávat dospělé kusy je UŽ zbytečné.
     Anebo jinak – starého psa novým kouskům nenaučíš.

     Osobní příklad – ANO.
     Ale nesmí se nechat vyložit jako projev slabosti, jinak si vás ti „určení k převýchově metodou osobního příkladu“ namažou na chleba.

     A ještě jinak – člověk si musí vybrat:
     a) buď dělat druhému šaška – to jest pilně mlčet, anebo se hrubě přetvařovat,
     b) anebo se jednoduše odseknout. Ano, bolí to, ale někdy je to menším zlem, než provozovat na celý úvazek bod a).

     1. Tak. Vychovávat – převychovávat dospělé je většinou marné. Tam kde se ukáže, že to není marné, je tím, že po oloupání slupky se ukáže, že jádro je zdravé, že onen bloudící hledal směr. Že tak jak dosud žil, bylo proti jeho přirozenosti.

    2. Souhlasím. Jak obtížné je někoho změnit, nejlépe se dá poznat při snaze změnit sebe.
     Proto mnozí vynakládají úsilí, či spíše vyslovují požadavky na změnu ostatních, než na změnu svých poměrů, třebaže objektivní podmínky to umožňují.

  2. Re: Klkoon

   Citace
   „Musíte se k tomu druhému chovat normálně s úctou a autenticky, jen tak máte šanci, že on si třeba něco uvědomí.“

   Nikoli, neuvědomí.
   Neuvědomí, protože to je sobec, zahleděný sám do sebe.
   Ještě jsem nikoho takového nepotkal. Jedinou výjimkou byli pozůstalí po zemřelé, kteří zjistili, že dotyčná na ně přitlačila na fest s tím, jaké podmínky nastavila pro převod majetku.

   Podmínky nakonec splnili, „bo ranec peněz“, ale stejně pak jeli v původních kolejích.

   1. Anebo je také možné se s dotyčným přestat bavit o politice. A ono je pravda, že často ti dotyční jsou sobci zahledění do sebe. A v kombinaci s propagandou.. Proto s nimi nebylo možné se normálně bavit.

    Nakonec je to o těch základních vlastnostech. Propaganda třeba využije, když je člověk sobec nebo když není psychologicky vyrovnaný. Využije se, že člověk je v něčem nevyrovnaný, a tím se z toho člověka vyrobí největší proponent té ideologie.

    Když o tom teď přemýšlím, tak jsou lidi, kteří jsou pod vlivem propagandy, ale dá se s nimi diskutovat. A pak jsou lidé, kteří nejsou ochotni připustit nic, jsou hrubí, přesvědčení, a vždycky je u nich nějaká psychická nevyrovnanost, a to (hloupě) kompenzují tou ideologií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *