24 června, 2024

Nikdo u mě nebyl…

Dnes si dáme článeček, který tak milují všichni ti verifikátoři pravdy typu Jana Cempera. Zase byl u mě jeden neexistující člověk. Člen aktivních záloh – tankista. Mladý kluk. V poslední době vůbec vidím stále více mladých lidí, kteří stojí na naší straně… Přijel si prostě popovídat o situaci, protože se účastňuje největšího bordelu v naší republice – armády. I když je jen záložák, tak tam vidí věci, které by nám ani na mysl nepřišly a tudíž je ještě více frustrovaný z toho, kam naše republika kráčí. Já v poslední době (na své poměry) hýřím optimismem, tak si přijel poslechnout, jestli je k tomu důvod.

Nebudu psát o tom, co jsem mu řekl. V podstatě jsem mu nad kávičkou převyprávěl podrobněji mé články z posledních dvou týdnů. Kdo mě čtete pravidelně, tak víte přesně, na co jsem poukazoval. Myslím, že jsem mu náladu trochu zvedl.

Ale co on všechno řekl mně…

Hele, Černochová už rok mluví o tom, jak jsme ve válce, Řehka by mobilizoval a šturmoval na Moskvu… ale dole je bordel nad bordel. Teď se dělá víc cvičení než předtím, protože musíme přece pomáhat Ukrajincům. I záložáci cvičili… Vězte, že měli problém dát dohromady čtyři tanky, které zároveň střílely i jezdily… Zbytek našich bojových tanků je zvolna kanibalizováno v garážích… Když přijedou hlavouni na inspekci, tak jim prostě ukáží pár tanků v garážích a o ostatních tvrdí, že jezdí po cvičišti, ale ona to není pravda. Nejsou náhradní díly, na všechno je zapotřebí milion papírů, nic nefunguje a ze čtyř tanků se konce cvičení dočkaly jen tři. Jeden jim ještě kiksnul po cestě.

Mám tu pro naší kriegsministryni takový malý tip… až bude mít někdy zácpu, měla by si zajet k tankistům a spustit tam nenadálé a neočekávané cvičení. Zjistí, že naše slavná armáda je schopna vyjet tak s pěti tanky a ze dvou bude ještě chlístat olej. Měla by jednou nedat na ty pěkně rostlé kluky ze štábu, ale osobně se přesvědčit, jak jsme na ten boj proti Putinovi připravení. Myslím, že zácpa plynule přejde v průjem.

A až zjistí, že jsem ohledně tanků nekecal, mohla by to podobně udělat v celé naší armádičce. Dost pravděpodobně zjistí, že do první linie může vyrazit tak maximálně Řehka sám.

Zkrátka a dobře, poslouchal jsem historky z posledního cvičení a v mé duši se rozhostil hluboký mír. Ano, možná vydají rozkaz k mobilizaci, ale ta nikdy nepřejde v realitu. Armáda se už dávno naučila cvičit pomocí předávání lejster, jak byly všechny úkoly dokonale splněny. Na papíře nám všechny tanky jezdí a všechny dokonale fungují. Podle papírů mají v garáži stát čtyři tanky, ale stojí tam jen tři a ten jeden už vůbec nevypadá jako tank. Černochová se může jet podívat…

Pamatujete si ta videjka z Ruska, jak prý jejich armáda nezvládá mobilizaci? U nás to bude totéž na desátou. A až si armáda nakoupí americké hračky za to miliard, tak už nebudou prachy vůbec na nic. Ale my ta letadla máme hlavně koupit, ne s nimi lítat.

Když jsem to tak celé poslouchal, zjistil jsem, že naše armáda má ještě mnohem horšího nepřítele než Rusko. Svůj generální štáb. A víte, co je na tom nejlepší? Prakticky všichni vojáci si to myslí taky. A i přes pravidelná politická školení mužstva o skvělé vojenské situaci našeho ukrajinského spojence, takřka všichni si myslí, že to celé dopadne poněkud jinak. Inu… jsou od fochu a vědí, jak to vypadá.

A jedna informace z doslechu…. prý ti Ukrajinci, co se u nás cvičí, tak ve velké většině jsou to lidi posbíraní někde v kancelářích, kteří si u nás dají třítýdenní výcvik, což nestačí ani na základní dovednosti a pak zmizí na Ukrajině neznámo kde. Bezděky (a nevím proč) mi naskakuje jméno Bachmut… Takřka všichni naši vojáci věří v ukrajinskou ofenzívu, ale takřka žádný nevěří v její úspěch. O mlýnku na maso se mezi nimi mluví docela často. Kupodivu to berou se šibeničním humorem… asi vědí, že v případě rozkazu k útoku nedojedou naše vojenské mašiny ani do Ostravy… Jsme prý jediná armáda na světě, která stoprocentně splní rozkaz „zpátky ni krok,“ jednoduše proto, že je nepohyblivá.

A pro Cempera přidám ještě jednu historku, co se nikdy nestala…

V prosinci se můj syn probudil s oteklou pusou a hlavně oteklým jazykem. Dost vážně na to, aby se mohl udusit. Byla z toho tenkrát rychlá záchranná akce, celé to dobře dopadlo, nakonec se ukázalo, že je alergický na ořechy a náchylný k anafylaktickému šoku. Tenkrát jsme pro všechny případy dostali takovou moderní věcičku – šokové pero. Prostě takovou speciální blbuvzdornou injekci s adrenalinem pro domácí použití, kdyby se to stalo znovu.

To mu píchnete do stehna, říkala i lékárnice, adrenalin zmírní otok a získáte čas, než přijede záchranka. Doktoři patřičně nastrašili mojí ženu, co všechno se klukovi může stát a tak se toto pero stalo součástí každé naší dovolené a cesty.

Včera mi najednou volali z lékárny, že se ukázalo, že tato šarže jaksi neúčinkuje, že ji máme vrátit a nechat si předepsat jiný výrobek… Vlastně ani nemám odvahu své drahé polovičce říct, že sebou vozila něco, co by v případě potřeby kluka stejně nezachránilo, jen bychom se spolehli na medikament, který od začátku nefungoval.

Takhle se Leopardík Válek stará o dostupnost a kvalitu léků… Chyba se zjistila po skoro pěti měsících. Možná tak, že někdo jiný tu injekci potřeboval a ono to špatně dopadlo. Možná jich dokonce bylo i víc.

Tohle prostě není selhání jednotlivců a obyčejný šlendrián. Tohle dokonce už není ani klasická čechiše šlemperaj. Tohle je normálně mor, který se rozlezl po celé společnosti a ničí úplně všechno. Armáda v troskách, léky v troskách, rozpočet v troskách… pusťte k něčemu libtardy a výsledek se brzy dostaví.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“ Všem dárcům děkuji.

168 thoughts on “Nikdo u mě nebyl…

 1. Orechy a alergie.
  Tedy alergie chlapce je bud na vsechny orechy , nebo jen na urcitej druh.
  Dale asi je proto treba zjistit , ktera ta organicka latka , konkretne v orechu skodi.
  Dale se poohlidnout jestli ta organicka latka , se vyskytuje jeste v jinych potravinach , ktere se konzumuji a mohly by uskodit..
  Testy na alergie, jsou taky dulezite, na presnou identifikaci vseho , co alergii zpusobi..

 2. Vendula Moravcová – Úsporný balík. Kdo za něj zaplatí? Co zdraží a co možná zlevní?
  Pozváni byli předseda vlády Petr Fiala a expremiér Andrej Babiš.
  Babiš – Prosím vás, nenechte se zmanipulovat Václavem Moravcem. V neděli v jeho pořadu fakt nebudu.
  Máme skvělou akci v Brně, kde od 14 hodin na Zelném trhu pořádáme rodinný den a určitě tam dorazte. Bude to rozhodně větší zábava 😉
  Pan Moravec moc dobře ví, že od roku 2020 do jeho aktivistického a antibabišovského pořadu nechodím a nepřijdu ani NIKDY v budoucnu.

 3. Když máme to šedivý, studený sobotní odpoledne, tak si dám:

  Blbíš a politici aneb “co se státem, kde na ministerskou funkci stačí být skvělý traktorista?“

  Když sem včera četl o těch všelijakejch složitejch hejblátkách traktoru za několik mega a těch za traktor přípojných bazmecích našeho agronoma kulajdy a jeho prej na traktoristu háklivých traktoristech, opět se mi vybavil nadčasovej text Nohavicovy písně:

  “…víš, co on má starostí s celú tu Evropu, s vesmírem a vůbec všecko“

  … slova jeho Anežky aspoň já chápu jako povzdech nad tím, co se stalo zcela běžným jevem, když prakticky pro reálnej život nepoužitelnej člověk dokáže dokonale předstírat onu Jarkovu “starost“, tak mu to většina lidí sežere i s navijákem … jak sme se už dávno přesvědčili (a stále se přesvědčujeme) na vlastní kůži, žejo?

  V jedný větě to vystihl náš strejda úplně přesně, když napsal, že:
  “Co se státem, kde na ministerskou funkci stačí být skvělý traktorista?“

  A jak vám mám dneska tu blbou náladu z toho studenýho šedivýho sobotního odpoledne, tak sem si udělal horký kafe, nohy hodil na stůl, vykašlal se na čárání a zaposlouchal sem se do docenta Rokyty, jak třeba matematici se trápí s tím, co „jenom“ NEJDE, nebo naopak s tím, co JDE a najednou sem pocítil, že se mi zase dělá dobře. A tak sem si řekl, že třeba tady je taky někdo, komu je blbě a třeba by se mu mohlo udělat zase dobře.

  Prostě je to furt a furt o tý pomyslný řece a jejích dvou březích, který se tady třeba náš Asfalťák snaží překlenout svou nadpozemsky nekonečnou nadějí a vírou v něco lepšího, ale co zároveň nemůže fungovat u těch, kdo neumí, neví, neznají a hlavně se ani nesnaží trápit nad tím, co JDE, nebo jít mělo! Zato sou schopný mrhat penězi a energií druhejch na to co evidentně NEJDE, nebo nikdy nemůže fungovat, což je vlastně v kostce hlavní rys současný orby fialových traktoristů, který v kulajdovo drahým traktoru stěží a drze ovládají leda tak jednu páčku a to ještě od rozmetadla, když ty ostatní páčky ani nechápou k čemu sou. Prostě každej traktorista by měl orat to, na co má a hlavně, na co stačí! Hodně se mi líbilo, jak Rokyta uměl vysvětlit to „vymezený pole“ v kterým matematici ořou mezi 7:10 až 10:00 minutou záznamu, i když celej ten odkaz je děsně poutavej (… uznávám … jak pro koho):
  https://www.youtube.com/@marekvalasek7251

  1. Trtaktorista ministrem by nebylo tak zlé, kdyby se ovšem mezi trektoristy o ministerský post losovalo a nebylo použito dosavadních metod výběru traktoristy.

  2. Blbíši,
   díl za milý, byť zcela opačný pohled na mne- většina lidí mě považuuje naopak za nkonečného pesimistu a bezlimitního škaohlída.

 4. Tak znova. Válka, ničení nebo terorizmus sou jen fíkovým listem ekonomických či hospodářských problémů nebo imperialistických zájmů. Už se nesoutěží v rukavičkách, ale zákazník se mlátí a zabíjí přímo. Buď zaplatí nebo umře. Tak je to.
  Všechny ostatní litanie kolem užitečnosti, či potřeby války a její materiálního zabezpečení vycházejí z nepochopení podstaty, že kapitalizmus je válka. Je to ve skutečnosti nejodpornější hnus, ke kterému se lidstvo dopracovalo svou nekonečnou podělanou „prací“.

  1. Řekl bych, že kapitalizmus je spíš něco jako smlouva s ďáblem. Napřed vám snese všechno možné, pak přijde krize a je to pryč. Navíc po krizi často následuje válka, ve které snadno přijdete o život.

     1. Aha. Pro základ vyhledejte na netu: Ekonomické nepravidelníky. Pak bych začal Adamem Smithem (Bohatství národů), to pro nás marxisty-leninisty je základ, kriticky pokračoval Kapitálem od Marxe, a pak „doporučeným“ čtivem na Mises Institutu. Kriticky Keynese. Pro odlehčení zábavným Bastiatem. Dál Milton Friedman. Samozřejmě, že Hayek, Rothbard.

        1. Taky jsem četla blog Honzáka a ten končí otázkou

         A teď je tu skutečnost, že většina z nás nabírá s věkem stále více zkušeností a znalostí. To má třeba také jiný důvod, než abychom si to vzali sebou do krematoria. Ale jaký?

         1. Větší, bohatší možností srovnání.
          Protože informací je rozdíl, smrk i dub jsou stromy – ale to je poměrně banální zjištění…..stejně jako že fašismus a bolševismus jsou totality.
          Je to pracné, zejména v prostředí zamořeném propagandou, viz Koukolík: Propaganda a logické klamy.
          A většinou to k ničemu nevede, stejně potřebujete mít ke změně moc. Což chce libido k moci, mocenský chtíč. Kdy už jen letmý pohled na ty, kteří takový chtíč mají a realizují jej, vede ke zklamání a odevzdanosti.

          Idealem je Boží Království, kdy stačí , aby se jeden, jedna jen trochu změnili. Za cca 10 let tomu budou dva dny (jeden den pro Boha, tisíc let prolidstvo) od sestoupení Krista pod zem. Takže možná….

          1. Lidi mají nekonečné ambice. Jinak s dnešním poznáním a technologiemi by mohl být ráj na zemi, ale lidi chtějí pořád víc a víc, lyžovat z helikoptéry, lovit pyžmoně , sjezdit celý svět, tak se musí drancovat a drancovat

      1. Adam Smith byl ale, co se týče UK, dosti protekcionistický (srovnej a A. Hamiltonem – USA, „infant industry“, ve zkratce : Jsme pro svobodný trh, ale až poté, co si vybudujeme dostatečně silný domácí průmysl, dále též Čína za Teng Siao Pchinga).
       A napsal také „Teorie mravních citů“.
       Rakouská škola je o svobodě podnikání, ovšem při zachování tehdejšího i dnešního rozdělení ekonomicko (dnes rozuměj finančního) mocenského , by její ideály v praxi vedly ke korporátnímu fašismu. Tedy libertarián ano, ale s nějakým restartem. Mimochodem, jeden ze zastánců libertarianství se zastává 😀 i komunismu, ovšem dobrovolného- kritizuje zákony kanadské vlády, které neumožňují “ vlastnictví“ (v Kanadě je půda kvazivlastněna státem) určitého nadlimitního počtu hektarů, kdy kvazikomunistické společenství Hutteritů může prosperovat až od určitého počtu hektarů půdy, která jim, coby společné vlastnictví, patří.

  2. No dobre, dobre, ale kapitalismus je treba necim pak nahradit. Cim ? V socialismu rychle vznikla vladnouci trida stranickych uredniku, ktera take zdegenerovala v nevykonnou a skodlivou kouli na noze spolecnosti…

   1. Náhrada není nutná. Kuličku socialismu jsme nahradili koulí svobody, která nám den za dnem utěšeně roste v zeměkouli demokracie.

      1. Asi že – „Komu není rady, tomu není pomoci.“
       Čímž by neřekl nic nového pro nás, kteří to víme, nebo i jen tušíme.
       Jenom ti šašci na čelech tajtrlických postů „kolektivního Západu“ odmítají to vědět nebo si to uvědomit, a tak nás vedou s tklivou melodií krysařů…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *