19 června, 2024

Výcvikový tábor

Můj dnešní článek je vlastně pro Andreje Babiše. Nemusel bych ho vůbec dávat ven, mohl jsem mu něco podobného poslat mailem. Ale kdo ví, jaká sekretářka mu to tam předžvejkává a ke komu se to dostane. Zdvořilou odpověď nepotřebuju. Takže to zkusíme takto. Třeba Vidláka čte někdo, na koho Andrej dá a přetlumočí mu to líp, než stranický aparát.

Pokud je mi známo, příští týden má naše sněmovna rozhodnout o pobytu příslušníků ukrajinských vojsk u nás. Mají to na programu mimořádné schůze. Ano milé děti, tím se myslí henten výcvik ukrajinských kluků, aby při svém umírání pod ruskými šrapnely, ještě trochu Putinovi zatopili. Aby se ještě chvíli dala živit ta iluze vítězného ukrajinského postupu. Aby se ještě nějakou dobu dalo halasně vykřikovat, že Rusko je před kolapsem. Naše republika se má podílet na tom, aby další ukrajinské děti přišly o táty a ukrajinské matky přišly o syny. Matně si vybavuji, že prachy už jsou zajištěné.

Nechci být špatným prorokem, ale tak trochu bych si myslel, že toto hlasování je na Veľkého Bociana docela dobrá past. A protože ho mám pořád celkem rád a nejsem proti němu nijak vysazený, tak bych ho chtěl normálně varovat:

Milý Andreji. My tu teď máme takovou politicky nestabilní situaci. Dezoláti se umějí svolávat bez asistence České televize. A na každého dezoláta, který přijede do Prahy na demonstraci, připadá nejméně pět dalších, kteří mu fandí z domova, protože přijet nemohu. Těch milion propadlých hlasů, které jsi loni nedostal ve volbách, to jsou přesně ti, kteří čtou henty dezinformační weby.

Já vím, neděláme to profesionálně. Chybí nám redakce, redaktoři i peníze. Ale to bys člověče nevěřil, léta drobné práce vykonají své a dosah už prostě máme. Dokonce je možné, že jsi nás vyrobil ty sám dobou covidovou. Tehdy se asi nejvíc lidí odtrhlo od České televize a začali si hledat jiné informace. Tohle už nikdo nevezme zpátky. Víš, směr je dán. Lidi jdou od majnstrýmu k alternativě. Upřímně neznám nikoho, kdo by byl od nás dezolátů a po dostatečné mediální masáži a fejsbůkové cenzuře nakonec prohlédl a přidal se libtardům. Pravda a láska ubývá, evropské hodnoty ubývají, transatlantické přátelství ubývá. Naopak přibývá těch, kteří nemohou České televizi přijít na jméno. A teď v poslední době se to celé dost zrychlilo.

Ne, neumíme kampaně velkých médií. Neumíme lidem prát do hlav dokolečka dokola nějaké kecy, které je zblbnou. Neumíme pracovat kvantitou a opakováním manter do zblbnutí. Pokud chceme lidi k něčemu vyburcovat, musíme se dát hodně záležet. Musí to být kvalitně napsaný článek, který chytne za srdce, aby to s lidmi pohnulo. Ale… jak vidíš, celkem jsme se to naučili.

Představ si, těchto milion propadlých hlasů se od nás – alternativních blogerů – příští týden dozví, jak hlasovalo ANO ohledně výcviku ukrajinských vojáků… a my jsme tu takoví míroví štváči… Nějak nám ten konflikt k srdci nepřirostl, ani osm měsíců mediální masáže nás nepřesvědčilo o tom, že Rus je jednoznačně zlý a Ukrajina jednoznačně hodná. Také nejsme úplně blbí a pamatujeme si, že Rusko se prakticky od prvního dne války okamžitě zhroutí pod sankcemi a bojovou činností chrabrých Ukrajinců, ale skutek utek. Navíc je všude jaksi draho, projev našeho vrchního lampasáka Řehky, jak se máme chystat na velkou válku, nám moc klidu nepřidal, nemáme rádi Černochovou a vůbec celou Pětikolku a tak prostě nejsme nadšení z toho, že se tu má udělat další krok směrem k válce.

To víš, pamatujeme si z občanské nauky, že prezident je henten vrchní velitel ozbrojených sil… A když nám Řehka vysvětluje, že se máme chystat na válku velkého rozsahu, tak nás prostě musí zajímat, co si o tom myslí jednotliví kandidáti. Jestli náš budoucí prezident udělá totéž, co ten ukrajinský a nažene nás všechny do masakru na východní frontě. My jsme si to téma nevymysleli, to Černochová s lampasákem. Teď máme zrovna příležitost se na to zaměřit a tohle bude důležité, důležité, důležité. Tak důležité, že všechno ostatní začíná být zbytné. Do tohoto týdne šlo „jen“ o chudobu. Teď už začíná jít i o život.

Navíc… většina z nás tě od covidu nemá ráda. Nemohou ti zapomenout ty lockdowny, ale snadno zapomněli, že jsi jim za to sypal peníze… A ti, co se s tím nějak vyrovnali, ti tě stejně berou jen jako menší zlo a hodlají ti to hodit se skřípajícími zuby. Ale jejich přesvědčení visí na vlásku…

Zkrátka, já mám prostě takový neodbytný pocit, že hlasování o výcviku ukrajinských vojáků, ti buď vyhraje nebo prohraje volby. Všichni tady na to budeme bedlivě koukat a podle výsledku si pak uděláme nějaký obrázek o hnutí ANO. Heleď, on ten obrázek ani nemusí být ani pravdivý, ale víš, můj včerejší článek o Řehkově přípravách na velkou válku docela zarezonoval. Přečetlo si ukrutně velké množství lidí, hojně to sdíleli, takže téma války na Ukrajině je velmi velmi silné. A všichni v Evropě dělají všechno pro to, aby dál silné bylo.

Před parlamentními volbami jsi do republiky přivezl Orbána a byli jste k sobě jako dvě hrdličky. Hodně lidí to od tebe bralo jen jako pózu, že ve skutečnosti je ANO stejné jako ODS… Já osobně si to sice nemyslím, ale nejsem Mára Prchal a nemám peníze na kampáááň, která by lidi přesvědčila, že Orbán a Babiš jsou skoro to samé, jen Orbán umí líp česky…

Heleď, nechci dávat panské rady, jak máte hlasovat. Je mi jasné, že takhle to nefunguje. Ale také je mi jasné, že právě tohle hlasování hodně lidí utvrdí, jestli je hnutí ANO součástí problému nebo součástí řešení. A jestli ti mám trochu pomoci s hentou tvojí pozitivní kampaní a nemám ze sebe dělat debila, tak by se mi fakt hodilo, aby lidi při tomto hlasování zjistili, že ANO je jako FIDESZ a ne jako TOP09.

Všichni víme, že prezidentské volby budou docela fičák. Je nám jasné, že na tebe zase vytáhnou všechno možné i nemožné, hnojomety jsou už určitě nachystané… na Alternativě tě leckdo nemá rád, ale na majnstrýmu tě nenávidí spolehlivě všichni. A čím víc novinář, tím větší zášť.

Že se Miloš Zeman stal prezidentem, to rozhodlo 70 tisíc lidí a já mám takový pocit, že tentokrát by to mohlo být ještě těsnější. Tak se nad tím hlasováním na poslaneckém klubu pěkně zamyslete, udělejte si kolem toho nějakou tu tiskovku, pěkně zdůvodněte svůj postoj a zkuste se postarat, aby se milion mírových štváčů nerozzuřilo a neřekli si, že to raději hodí Březinovi. Hrajete o dojem, jestli jsi český Orbán, nebo český Biden…

Oni se nám teď míroví štváči sejdou na Letné. O vojně a míru se tam bude hojně mluvit, protože všichni víme, že naše ekonomika, plyn a ropa jsou s válkou na Ukrajině spojité nádoby a jsou mnohem spojitější, než by kdo čekal… Takže veškeré recepty na drahotu od odborníků se tak či onak kolem války budou motat. Lidi si to vyslechnou a příští týden se budou pídit, jak jste hlasovali a proč. Tak to nezvorejte. K čemu je ti hnutí ANO, když ti to prohraje volby, no ni?

V sobotu o tom budeme na Letné docela dost mluvit. Budeme se pídit, jak to prezidentští kandidáti mají. Nechceme americké hegemonii obětovat naše syny a táty.

Je tu milion hlasů, pro které nikdy nebudeš dobro. Ale pro leckteré z nich můžeš být menší zlo… Hlasování v příštím týdnu to ukáže.

339 thoughts on “Výcvikový tábor

 1. K pravdatelevizi a volbám prezidenta. Tento týden televize jede pokec s kandidáty. První byl pozvaný Babiš, který jim do toho vhodil vidle, ale to pravdatelevize vyřešila náhradníkem se kterým cupovala Babiše jak to jen šlo. No nic, následoval Bašta, Fischer, Hilšer………….. Co mi tedy rozum nebere je skutečnost, proč v těch pozvaných chyběl Březina? To už pravdatelevize měla noty, že ho Rakušanovo ministerstvo vyřadí a věděla to před dnešním datem? Všechno to páchne na sto honů.

 2. Upřímně řečeno si to neumím představit. Kantar pracuje pro Českou televizi, pod jejím velmi přísným dozorem, tam je politický vliv vyloučen.

  podiven u Vlka

 3. Ad: „zkuste se postarat, aby se milion mírových štváčů nerozzuřilo a neřekli si, že to raději hodí Březinovi“

  Tato „výhrůžka“ pozbyla platnosti.

 4. Výběr kandidáta na „profesi“ prezidenta státu by měl upřednostňovat profesionální skušenosti a úspěšnou praxi v politice, to je to jediné co může vést k normálnosti politiky …
  Demokratický výběr z kandidátů, které podpoří 50.000 lidí nebo 10 či kolik poslanců bez ohledu na politické profesní předpoklady kandidátů je obyčejná vyšinutost liberální demokracie ….
  Je to diletant co nic pořádného neumí a v politice nic neudělal, umí ale hezky mluvit, tudíž je to užvaněný blbec, ale nám se líbí, tak ho navrhneme na prezidenta, .,.. to není politika ale politická komedie, a tak je to se vším v libodemo …
  Stejné je to se stranami a jejich reprezentanty, většinou nic neumí a nic nedokázali, umí jenom žvanit, to se lidem líbí a tak je volí …
  Jooo …., kádrová politika …., tu umí jenom vzdělaní lidé ve vědeckém komunismu, a ti už nejsou ….

  1. Přidám něco z historie demokracie a politiky …, z cyklu Šílené dějiny lidstva …
   Dějiny demokracie a politiky začaly ve starověkém Řecku, vláda despotů uctívajících boha Mamona a modlu Zlatého telete byla nějakým Aristo teletem filosoficko teoreticky pokrokově upravena na vládu velikánů ducha – aristo -kratů, jiní k tomu přidali pro lepší přijetí davem svobodných občanů bez otroků demokracii s politikou -správou obce -státu, ale nakonec to dopadlo jako vždycky, protože žádní velikáni ducha nepřerostli tu modlu Zlatého telete …
   Muselo přijít Kristovo křesťanství, aby slouhové Zlatého telete byli vrácení z cesty návratu k opicím zpátky na cestu lidství a duchovní dominance nad Zlatým teletem …, to vydrželo velice dlouho oproti té demokracii a její politice, než církev, která parazitovala na duchovnu křesťanství totálně zdegenerovala k návratu na cestu opic s bohem Mamonem …
   V té době Češi měli mezi prostými lidmi takové velikány ducha a znalce Písma svatého, že Vatikán byl jenom hambou toho, kam to z počátku nábožensky duchovní Křesťanské obrození z počátku našeho Křesťanského letopočtu dopracovalo …
   Trvalo ještě několik století než bohem Mamonem a jeho opičimi Velikány byla obnovena ta prastará zkompromitovaná demokracie a její politika pod novou bludařskou pokrokovou teorii -ideologií liberalismu …
   Noooo …, a v té době také přišel nový myslitel Kristova formátu a velikosti Karel Marx, který musel ale duchovní dimenzi lidství pro značně poopičený Svět definovat v dimenzi opičího boha Mamona – to znamená v dimezi materialismu …
   To by mohlo stačit …, na našem Západě ten zápas lidí a opic, kde nyní přechodně vyhrávají opice trvá stále .,.., historie by mohla podat nápověsu jak v rámci střídání epoch ten boj dopadne

 5. ⚡️🇨🇿Ministerstvo vnitra oznámilo, kteří z 21 přihlášených prezidentských kandidátů splnili zákonné podmínky, a byli tak připuštěni k lednovým prezidentským volbám ❗️

  Do boje o Hrad tak půjde stejně jako v minulých volbách 9 osob. A to poslanci Andrej Babiš (ANO) a Jaroslav Bašta (SPD), dále senátoři Pavel Fischer a Marek Hilšer. Dále generál Petr Pavel, bývalý rektorka Danuše Nerudová, lékař Tomáš Zima, odborář Josef Středula a prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová.
  Zdroj: https://t.me/neCT24/21352

  1. takze jen ASPEN postavil prezidentskou kandidatku ?

   to nas cekaji pekne veci

   Treba tito kandidati na prezidenta, ale treba i smazany Babis

   aspeninstitutece.org/people-profile/pavel-fischer/
   aspeninstitutece.org/people-profile/danuse-nerudova/
   aspeninstitutece.org/people-profile/petr-pavel/

   viz treba

   aspeninstitutece.org/people_tags/politics/

   archivni
   web.archive.org/web/20201208201009/https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/andrej-babis/
   web.archive.org/web/20201127021837/https://www.aspeninstitutece.org/people-profile/josef-stredula/

 6. Blbíš a ksichty aneb zduřelá ega.

  … bych chtěl, abyste se, vážení, podívali dobře na Targův odkaz:
  https://cnn.iprima.cz/zeman-ani-fiala-tomu-nerozumi-babis-obhajuje-proc-podepsal-green-deal-54424
  a pozorně si všimli těch pár vteřin Fialy ( od 0:00 do 0:12 min.) v tom rozhovoru. I když kamera během té úvodní redaktorčiny otázky zabírá Fialu zezadu, přesto z toho postranního pohledu si nemůžete nevšimnout, jak v obavách intenzivně kouká do papírů a čte si na ten televizní rozhovor předem připravené poznámky a jak ještě i při čelním záběru mu trvá mžik, než dokáže odtrhnout oči od papíru!

  Protože výrazu a mimiky jeho ksichtu si všímám už dlouhou dobu, tak co kdybych si střihnul Džamilu, nebo rovnou Hnízdila a pokusil se taky o dálkovou diagnózu … co vy na to? Snad nebude pro některé referenty na závadu, když předešlu, že hádám, takže:

  Tenhle typ lidí mám už zažitý. Měl jsem totiž pár kolegů a kolegyň, kterým se prostě stala v životě docela normální věc, že jim stavařina nešla, ale vůbec! Mohl jsem si tedy na vlastní kůži, jako jejich vedoucí, ověřit, čím denně takoví jedinci prochází a jaké doslova peklo si denně prožívají, kdykoliv jsem se postavil před jejich rýsovací prkno a na první dobrou jsem poznal, že se tam odehrává naprostý masakr a děsné trápení. Už jsem byl natolik vobouchaný HIP, abych věděl, že po těch mých marných snahách z nich něco vydolovat musí konečně přijít fáze, kdy je budu muset ohleduplně připravit a přivést k sebepoznání, že na tohle povolání se prostě nehodí a že budou šťastnšjší, když se k tomu postaví čelem a najdou si jiné zaměstnání, protože to jejich každodenní se skrývání před sebou samým i druhými bylo už natolik sebepoškozující a vyčerpávající, že by z toho mohli i onemocnět (to myslím zcela vážně!)!

  Střih.

  Mohu vám říci, že z těch cca 6-8 lidí, na které si pamatuji a kterým jsem fakt hodně ohleduplně ukázal cestu, se ke mně hlásí ještě dneska téměř všichni. Pouze jeden si svou profesní neschopnost snad do dneška nepřipustil a po těch letech mi to vyhnání od prkna nemůže odpustit, neboť když mě potká, „přechází na druhý chodník“. Furt ale v jeho ksichtu vidím to zděšení, tu nejistotu, ten strach … a ukřivdění … myslím, že neprožívá hezký život, protože nenávidí.

  Střih, a teď zpátky k Fialovi,

  všimněte si, jaké kontinuální zděšení je možné vidět za tím jeho zpoceným blištivým čelem, když se dostane do předem jím nepřipravených situací, kdy (nedejbože) nemůže ovlivnit, odkud „přiletí“ jaká otázka! On patří mezi ty jedince, co se v sobě snaží za každou cenu před druhými skrývat kontinuálně přítomný strach a obavy, aby náhodou na něm nepoznali, že to co dělá či má zastávat, že na to prostě nestačí/nemá. Zkrátka, aby nikdo nepoznal, že je na TO hloupý! V tom jeho ksichtu se doslova zrcadlí jeho každodenně prožívané soukromé peklíčko, které v jeho funkci, si přiznejme, je kontinuální! To se projevuje na jeho ksichtu právě pocením čela, nepokojem v těkavám, doslova zděšeném pohledu, bezradným a nekontrolovatelným mácháním rukou, … konečně si toho můžete všimnout i vy, budete-li ho pozorněji sledovat.

  Takový ksicht je ksichtem lidí, co si nejsou jisti sami sebou a co to o sobě moc dobře vědí! Oni jsou na tom tak blbě, že ta jejich snaha skrývat svou neschopnost za každou cenu je doslova ochromuje a zapříčiňuje, že už nejsou schopni se soustředit a dělat něco dalšího!!! Vědí o sobě moc dobře, že to co umí, je tak žalostně málo, žijí v neustálém stresu, nejsou pro své okolí prospěšní a pokud mají poruchu svého ega a mají ho naopak zduřelé, což je případ právě Fialy, jsou pro okolí doslova pohromou! Příznačným rysem jejich snahy něco dělat je to, že se schovávají za kždičký zástupný problém, který se jim naskytne a neopomenou se ho doslova urputně křečovitě držet jako stébla trávy v proudu řeky … jak to momentálně předvádí s Ukrajinou, s EU a jeho předsednictvím či tou svou nabubřelostí coby =„my, světoví vůdci…“), protože na problémy, které souvisí s premiérováním (jako je hospodářství, diplomacie, umění vysvětlovat, umění něco vůbec vyřešit a hlavně dotáhnout do úspěšného konce), prostě nestačí, protože je na TO zkrátka HLOUPEJ!

  Ano vážení, máme hloupého premiér… a smutné na tom je, že nikoli jen jeho, bohužel!

  1. A ještě bych k tomu doplnil, že vedoucí blbec má tendenci se obklopit ještě většími blbci, aby ta jeho blbost „zanikla v pozadí“. A proto vláda vypadá, jak vypadá.

  2. Plně potvrzuji.
   S Fialou jsem se potkal osobně jen jednou, když ODS dělala představování svého senátora. Fiala seděl za stolem a v úvodu řečnil – tedy blábolil nesmysly. Byl rok cca 2015 a řešily se takové ty věci kolem Lisabonu a právu veta atd. A on sice nemluvil úplně zcesty, ale bylo to takovým tím školáckým stylem, kdy si vypracoval referátek, ten si odvykládá, má zajištěný potlesk a je vyloučena nepohoda. Kritizoval Lisabon, jak on by nepřipustil apod.
   Jenže na kohosi čekali a pak pořadatel udělal chybu a dal možnost položit dotaz. A já jsem byl nachystaný.
   V kostce – v době Lisabonu byl hlavou ústavu pro svatořeční EU a tak jsem mu to pomalu mlátil o hlavu – jestli tedy se v té době věnoval tomu tématu, co psal a hlavně co nepsal, proč, jestli je kolaborant nebo hlupák.
   Byl rudý jak rak a nezmohl se prakticky na odpověď, prostě to nečekal. Pořadatel naštěstí byl jeho člověk, tak prostě položil domluvený dotaz a vrátili to na koleje.

   Uvědomil jsem si, že ten člověk je jednak dost hloupý, a taky to, čemu lidově říkáme sráč.

   1. Proto tento typ lidí často používá jako svou obranou strategii Slušnost…
    Položíte neprijemnou otázku, odpovědí je mlha, zkoušíte znovu a znovu až skončíte u toho, jestli je blbej nebo navedenej… A takhle se ve slušné společnosti přece nemluví

    1. O těchhle týpkách se lidově říká, že mají čuch na to vědět před kým se pos@at a na koho se vys@at. Funguje to výborně.

  3. Blbíši, souhlas; co píšete je nezávisle na Vás i moje životní zkušenost.
   Derniéra Fijalenka jsem ve svých blozích v litterate.cz opakovaně nazval FACHIDIOTEM. To není nadávka, jen věcné označení člověka omezeného jednostranným vzděláním v jeho případě – neproduktivním oboru politologie; zároveň je typem asociála. Podobným fachidiotem je F. ministr pro Evropu – muzikolog Bek. Čtenáři si možná vzpomenou, jak Fijalenko a Bek spolu seděli v lavici „obžalovaných“ v EP, když prudil Verhofstadt fachidiota F., že se fláká ve věci podání návrhu na řešení, aby menší státy nemohly vetovat poroučení velkých…

 7. Jestli na Hradu nakonec zasedne bureš, blondýna či jenerál, bude v konečném důsledku pro normálního občana úplně lhostejno. Všechno je to Aspen Institute. Všichni budou skákat, jak bude Komise 300 pískat.
  O béčkové trojici (Fišer-Hilšer-Středula) to platí jakbysmet. Ti ostatní jsou mrtvé koně.
  Vitásková to odpískala (za co asi?), Skála to podcenil (je to vůbec možné, u tak zkušeného politika?), a v případě gen. Blažko Blaško to espéďáci pohnojili Baštou… O dalších se nemá cenu bavit.
  Kandidát z lidu nemá šanci. Nelze z principu porazit systém, pakliže se – vynuceně – musí hrát podle jeho pravidel. Toto má systém moc dobře ošéfované. Zbytek je nechutná fraška.
  Na partyzánský (od)boj nemají Češi povahu. Zbývá emigrace – vnitřní nebo vnější. Tak jako v sedmdesátkách po „normalizaci“. Každý dle svých možností a schopností. Přeji všem mnoho štěstí.

   1. Může být. Pak to ovšem nejsou komunisti, nýbrž něco jiného, těžko definovatelného.
    V osmdesátkách to byli tzv. UKOMUNISTI. Když to pak prasklo, první zahazovali legitimace a přeskakovali jinam. Do té doby ovšem na každého kritika poměrů ryčeli: „republiku si rozvracet nedáme!“. Ani nemuseli, rozvrátili si ji po převratu sami.

 8. Nerozumím, proč je preferován na post prezidenta pan Březina a Babiš, a zavržen pan Bašta. Z předchozích článků jsem pochopila, že je údajně starý. Jak sleduji pana Baštu, má energie na rozdávání, je to vysoce morální, pracovitý a moudrý člověk. I mnohem starší lidé jsou ve své práci výkonní – Křeček, Klaus, Trump, Noam Chomsky, Daniel Barenboim a mnoho dalších.

  1. „vysoce morální, pracovitý a moudrý člověk“

   S tim bych souhlasil.

   Naposledy jsem ho slysel mluvit pred vice, nez 15 lety, a uz tenrat to byl des bes.
   Necekam, ze by se jeho mluveny projev od te doby zlepsil…
   Par inteligentu a neco alternativy ho tedy bude volit.
   A celemu zbytku bude k smichu. Ani si radsi nebudu predstavovat predvolebni debatu.
   To je realita, z toho je treba vychazet.

   1. Myslím, že není důležité, jak to říká, ale co říká. Bohužel spousta lidí klouže po povrchu a mnohdy se nechává ovlivnit agresivitou projevu / to dokázal ten s knírkem / a ciceronovským uměním, které nevylučuje prázdnou hlavu a podivnou morálku.

     1. Godwinův zákon tu jaksi nesedí, bylo to řečeno teoreticky, pro ilustraci agresivního projevu, toto srovnání není rozhodně bezdůvodné. To by se už podle Vás v diskuzních příspěvcích o německém nacizmu vůbec nesmělo mluvit, protože autor, byť by o nacizmu a Hitlerovi psal z vědeckého pohledu, byl dopředu diskvalifikován. Pan Godwin to tak, jak se ho snažíte aplikovat Vy, s největší pravděpodobností nemyslel, jinak by jenom přispěl k současnému marasmu a nevědomosti o historii. Mladí lidé už o nacizmu a fašizmu téměř nic nevědí, krmí je jenom hrůzami socializmu. Nebezpečí nějaké diktatury je zde stále a oni díky tomu, že se o tom už nemluví nebo v současné liberálně-fašizující době mluvit pomalu nesmí, nastupující diktaturu nerozeznají. Mám z toho velký děs, celá rodina otce mého manžela skončila v koncentráku, dědeček přežil díky nelidské dřině v továrně a kdyby válka skončila o něco později, můj manžel by se nenarodil.

    1. Myslím, že není důležité, jak to říká, ale co říká.

     Naprosto souhlasim.
     Bohuzel zbylych 85% lidi si mysli neco jineho.

     1. Před volbami říkala pětidemolice takové úžasné věci, že bych jim to klidně podepsal.
      Když jsem poprvé slyšel Petra Igoroviče Fialenku, když se stal předsedou modrých strak, tleskal jsem mu ve stoje.
      Stejně tak Němci tleskali jakémusi malíři pokojů s knírkem.
      Všichni tehdy říkali úžasné věci.
      Takže bych asi doplnil že je důležité nejen co kdo říká, ale i jak to říká.
      Ten malíř míval (soudě podle videí, sám to nepamatuji) velmi sugestivní projevy.
      Pan Bašta má (a míval) mluvený projev podobný zaklínačovi hadů, něco jako Ota Černý v pořadech s Bubílkovou, kombinovaný s postavou z jednoho phádkového seriálu, Blekotou.
      Ovšem jeho písemný projev – to je nebe a dudy. Jako by mu to psal někdo jiný.
      Pod každý jeho článek bych se nejen podepsal, ale i tisíckrát přeposlal.

      1. Naprosto s Vámi souhlasím, moc jste mě pobavil, ale přestože mluví pomalu s mírným zadrháváním, mluví vždy velice racionálně, je výborný v diplomacii a vím, že se od něj nikdy nedočkáme podrazu, který hrozí od Babiše, který je v Německu se svými investicemi do chemického průmyslu závislý na bankách. Zřejmě se nakonec Babiš prezidentem stane, protože většina vlastenců mu to ve druhém kole se skřípáním zubů hodí. Všichni si myslí, že Babiš je důraznější a dokáže se postavit oponentovi, ale jeho motivace je naprosto odlišná od Bašty.

 9. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš , který je jedním z uchazečů o post hlavy státu, se letos nehodlá zúčastnit žádné z debat kandidátů. Postup kampaně v lednu příštího roku prý zatím řeší.
  Babiš doplnil, že chodí do debat s občany. „Takže kdo chce se mnou debatovat, rád ho uvidím,“ dodal.

 10. V dnešní době jsem zredukovala svoje nároky na prezidenta na jediný. Aby využil pozice nejvyššího velitelé armády k tomu, abychom nebyli zataženi do války.
  Jako úlitbu rusofobům ať prosadí pro Ukrajinu dodávku sanitek, léků a pod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *