16 dubna, 2024

Hodnocení událostí na Ukrajině po 24. 2. 22. po 5 měsících

Vrátím se ke svému hodnocení událostí na Ukrajině po 24. 2. 22., aktualizovaném 1. 6. 22. Nemám na tom hodnocení v podstatě co měnit, jen si dovolím zase některé věci dodat.

– Největší poražený je dlouhodobě, nehledě na aktuální situaci a konečný výsledek je UKRAJINA. Poskytnout svou zemi jako bitevní pole pro souboj mocností a své občany dodat jako „kanonen futer“, to je „geniální“.


1. 6. 22 – Ukazuje se, že být dána tatáž příležitost Fialovi a jeho pětikolce hladce by Zelenského a jeho kliku trumfli. S rozzářenýma očima by posílali český kanonen futer do zákopů.

25. 11. 22 – Fialova pětikolka v disciplíně „vtažení země do války“ exceluje. Nezkazit jim provokaci s raketou poslanou do JZD v Polsku 18. tohoto měsíce Binden, Černochová už by měla kyrys, shodila by sv. Václava z koně a za zpěvu husitského chorálu bychom v houfu táhli na Moskvu.  


– Na druhém místě, nedaleko za poraženým z pelotonu Ukrajinou, sprintuje EU včetně ČR. Další sankce, odříznutí se od laciných energií znamená ztrátu konkurenceschopnosti EU a odchod do chudoby a zmatků. Zvláštní cena za střelbu do vlastní nohy.


1. 6. 22 – Ochota střílet do vlastních nohou, aniž bychom vážněji poškodili protivníka, je naprosto udivující. Takový novodobý tanec sv. Víta.

25. 11. 22 – Ukazuje se, že EU, chudáček, za to nemůže. Je mentálně nedostatečný, v centrále je paralýza, nevidí skrz zelený zákal, každý si do něj může podle chuti kopnout (útoky na nordstrýmy). BOŽE! Kam jsme to zase vlezli! Do čeho jsme to zase šlápli!


– Na celé situaci hodně prodělávají Rusové. Na dlouhou dobu jsou zpřetrhány vztahy s EU, s prostorem, který pro Rusy představuje nejpřirozenější směr spolupráce jak ekonomické, tak je to okruh, kam kulturně naprosto bezpochyby patří. Nasměrování na Čínu není pro Rusy to nejlepší ořechové. Když ale musíš, tak musíš. Za všechno se musí zaplatit cena.

25. 11. 22 není co dodat.


– Vítězem (ve smyslu vítězství Pyrrhova) je USA. Rozesrala dlouhodobě vztahy Evropy s Ruskem, Zničila konkurenceschopnost Evropy, což je jejich dlouhodobý cíl. Bohužel se jím ale podařilo přitlačit Rusy k užší spolupráci s Čínou a to se rovná z dlouhodobějšího hlediska prohře.


1. 6. 22 USA mají našlápnuto k mnohem grandióznějšímu vyvrcholení. V boji o dolar a udržení hegemonie není žádná cizí oběť dost velká a nevylučuje se ani rozpoutání jaderného armageddonu. Pak už nás problémy s ropou, plynem a pšenicí nebudou zajímat.

25. 11. 22 není co dodat.


– Vavřínový věnec vítěze si na krk pověsil žlutý závodník. Sitting Ping se usmívá. Ani Mona Lisa se nesměje tak tajuplně. Proč by se neusmíval, když si zajistil podporou Ruska, laciné suroviny zajišťující rozvoj jeho velké země na dekády dopředu. Číňany s Rusy v zádech může těžko něco vážně ohrozit, má široký prostor pro manévrování.

25. 11. 22 není co dodat.

Za sebe jen prohlašuji – nedlužím nic ani Rusům, ani Ukrajincům, ani Američanům, ta válka, co se vede na Ukrajině, není moje válka, nebojuje se tam za mne nebo mé zájmy, nic dobrého pro mě z ní nekyne a proto vyzývám Fialu a pětikolku, nepodporujte válku, nezatahujte nás do ní, zasaďte se o její co nejrychlejší zastaveni a minimalizujte co nejvíc ekonomické dopady. Nikdo nemá zájem vaši ideologickou zaslepenost platit ze své peněženky a tím méně životy.

Admirál

48 thoughts on “Hodnocení událostí na Ukrajině po 24. 2. 22. po 5 měsících

 1. Vládnoucí třída netuší, jak vyřešit problémy současného světa…
  Zbavování se lidí je docela spolehlivý způsob snižování jejich naléhavostí. Manažerským newspeakem reprioritizace…

  1. To jsem opravdu zamáčkl slzu, jak se mu orosily oči.
   Jen jestli nás někdo nehoupe.
   Po sedmi týdnech by normální kuře už bylo stejně velké, jako ta kočka.
   Brojler by po sedmi týdnech pípal tak leda v Kauflandu na kase.

 2. Omluva za OT:
  Na ČT sport právě moderátor: tohle je vítězství pro utiskovaný íránský lid…. Tak to má chlapec po moderování. Kdopak nám to utiskuje íránský lid?

  1. Naopak… dodrzel noticky…

   Jen si vzpomenu, jak si sportaci v devadesatkach uplivovali nad sportaky doby drivejsi, kteri podle nich tahali do sportu politiku. Mam cim dal vetsi pocit, ze Zarubou pocinaje a poslednim pucmidratem nekonce uz nad Skorpily a Bakalari docela vitezi…

  2. Ladíku, taky jsem si toho všimnul- ten aktivismus komentátorů je k zblití, A taky na začátku, sport má spojovat fotbal určitě- kura a kdo vylučoval týmy ze soutěží???

 3. Prosím o opravu: Zelenský neposlal SVÉ občany do války. Zelenský NENÍ Ukrajinec, Zelenský je ŽID! Kdyby se V. Čech naučil čínsky, kdyby bydlel v Šanghaji a kdybych se stal presidentem ČLR- to bych byl Číňan???
  Posílat cizí národ do války, je obyčejem vůdců. Korsičan žene nelítostně do války Francouze, Rakušan žene Němce do stalingradského masomlýnku, Švéd Mannerheim posílá do války Finy, Gruzín Džugašvili s chutí žene Rusy… a o Židech ani nemluvě… jen se podívejte třeba do historie počátků sovětské říše. Každý druhý vůdce je Židem, nebo aspoň židovským křížencem (i Uljanov)… kolik to všechno stálo arijské krve!

  1. Víte, někdy to není tak jednoznačné.
   Moje žena je poloviční Slovák a myslím, že se cítí býtje Češka.
   Já jsem odkojený Moravou a také se cítím býtjsem (snad) Čech.
   Jakýsi člověk jménem Bary Soetoro, narozený na Havaji a jehož otec byl Keňan (co byla matka si už nepamatuji), získal v SSA prestižní stipendium pro zahraniční studenty na prestižní vysoké škole.
   Později byl ten člověk známější pod pseudonymem Ubunga, Obama, nebo tak nějak, už mi paměť moc neslouží.
   No a slyšel jsem, že prezidentem jedné nejmenované zámořské země, nášeho vzoru a nášeho přítele nejvěrnějšího, smí být pouze rodilý a čistokrevný občan SSA. Oba rodiče musí být narozeni v SSA a musí mít jejich občanství v době narození potomka.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Barack_Obama_star%C5%A1%C3%AD

   A jakpak budeme pohlížet na mladé Vietnamce, kteří vyhrávají literární soutěže v češtině?
   Rodiče tu žijí třeba 40 let, děti perfektně mluví česky.
   Jsou to ještě Vietnamci, nebo jsou to Češi asijské etnicity?

   Mnoho otázek a asi žádná odpověď, která by uspokojila všechny.
   Záleží na úhlu pohledu.

   1. No, jo… máte pravdu. Ale přesto, byl bych Číňan?
    ———————————————–
    mimo téma: Ten Husein Obama je nejen špatný (křížený) černoch. On je taky špatný (křížený) běloch. A taky špatný muslim, špatný křesťan, špatný laureát Nobel ceny, špatný Keňan, špatný Američan, špatný president…. PROSTĚ ŠPATNÝ ČLOVĚK!

   2. „Čech“ sám o sobě je etnicita, takže „Čech asijské etnicity“ nedává úplně smysl.
    Kolečko mrkve se přece nestane okurkou tím, že ho zavaříte do láhve k okurkám. Není to „okurka mrkvové etnicity“, je to zkrátka a jednoduše mrkev mezi okurkami. Ano, celé té láhvi a jejímu obsahu se souhrnně říká „okurky“, chutě se časem prolnou a všechno to bude nasáklé stejným lákem, ale pořád je tam objektivně existující a popsatelný rozdíl mezi oranžovým kolečkem a zeleným válečkem. Předstírat opak by bylo pokrytecké.

 4. Pro zajímavost
  Británie se už od května netají tím, že Ukrajině dodává laserem naváděné střely Brimstone 2. Poprvé v těchto dnech se ale ukázaly záběry, jak Ukrajinci používají rakety původně určené pro odpalování z letadel. V raketomety proměnili obyčejné sériově vyráběné dodávky, jaké na Ukrajině používají například obchodníci se zeleninou.
  https://echo24.cz/a/Se9p7/zpravy-zahranici-brimstone-strela-raketa-ukrajina-montuje-dodavky

  takže se Ukrajinci ještě chlubí, že civilní auto používají na raketové útoky a média jsou tak hloupá, že to ještě opakují včetně videí.

  Takže každému pak musí být jasné, jak posuzovat další hlášku o civilních obětech, HLP, jak nějaký pekař s dodávkou vyletěl do vzduchu. Pak se taky nelze divit, pokud to protistrana bude brát z gruntu, protože tohle není ani partyzánský boj, protože to používají na ukrajinském území….

 5. Je to pravda, že Erdogan řekl, že západ zaplatí za sankce proti Rusku? Tedy nešlo mu ani tak v pravém smyslu slova o peníze pouhé.

 6. Pěkně napsáno. Jenže naše věrchuška z pětidemolice dostala: zaplaceno, slíbeno, vyhrožováno (nehodící se škrtněte). Ale netuší, že až je možná převezou vrtulníky do Rammsteinu, tak další cesta rozhodně nebude na Floridu. Osobně bych to viděl na Guantánamo.

 7. Výborné shrnutí.

  Jen bych dodal, že česká vláda „pomáhá“, tedy posílá zbraně, peníze, poskytuje ubytování a živobytí „uprchlíkům“, včetně těch ze střední a západní UA, kde se nebojuje, včetně plně lékařské péče, třeba u zubaře, na počet obyvatel, nejvíce v Evropě.
  Jako první začala posílat na UA těžké zbraně.
  Jako země, předsedající EU, se ani náznakem, nepokusila o zprostředkování jednání, mezi oběma stranami.
  Události na UA od roku 2013, včetně násilného, protiústavního puče a následně šikany a vraždění jinak smýšlejících nebo s nevhodnou národností, jsou českými politiky Fyjalové vlády, zamlčovány, ba přímo tutlány.
  Dnes stojí v Lidlu chléb 2x více, než před rokem a některé ostatní potraviny, se tomu začínají blížit. Tohle, i inflace, je v podstatě forma válečné daně.

  Stojí za zmínku, že v posledních letech existence SSSR, který se s Čínou nemusel, se USA snažily obě země rozeštvat ještě více. A za Teng Siao Pchinga, začaly ve velkém s Čínou, hospodářsky spolupracovat. Posílíš- li nepřítele svého nepřítele, oslabíš ho. USA tak značně urychlily rozvoj Číny.

  Obdobně, jako s agresivním islámem, stvořeným USA a použitým proti SSSR v Afghánistánu, se to zvrtlo. Dnes je Čína hlavní spojenec Ruska a největší ekonomická hrozba pro USA.

  USA, proti okolnímu světu, používají stejnou strategii, jako GB sto nebo více let, před I. světovou válkou, v Evropě. Kontrolovat jednotlivé tábory a jakmile některý zesílí, vyvolat konflikt s ostatními tábory. Aby nikdo příliš nevyrostl a nestal se pro GB konkurencí. Za současné podpory svých koní. Stejně jako na UA, dle zprávy Rand Corporation. Což znamená ve světě nestabilitu, puče a války. A zisky US korporací.
  Bohužel, není naděje, že se to časem zlepší…

  1. Co naši voliči chtěli, to mají.

   Jinak by se přeci bouřili.

   Tu starou strategii používal kdysi Řím proti germánským kmenům.

  2. https://www.michalapetr.com/map-1520-rozdeleni-ukrajiny-usa-se-pred-par-dny-tajne-dohodly-s-ruskem/
   „Souhlas Washingtonu s rozdělením Ukrajiny je důsledkem existence tajného dodatku smlouvy “O přátelství bez omezení”, kterou 4. února letošního roku v Pekingu podepsali Putin a Xi Jinping. Tajný dodatek smlouvy zavazuje Čínu i Rusko k automatické vzájemné obraně v případě, že by proti jedné z obou mocností byla provedena invaze. Výklad tajného dodatku rusko-čínské smlouvy je stejný jako výklad článku 5 smlouvy o NATO. Jakýkoli útok proti jednomu členu aliance, znamená útok proti celé alianci.!

   „USA byly o existenci tajného dodatku informovány Čínou i Ruskem okamžitě po jeho uzavření, ale Washington své spojence v NATO oficiálně dále nijak neinformoval.“………..

   Pozn.
   Nikde jinde než tady zatím ani vidu ani slechu. Ta smlouva ze 4. února je, alespoň pro mne, je také novinka. Ostatně zajímavý, a to hodně, je celý ten článek.
   (Anna2)

 8. Admirále, výborně!
  Škoda, že se nedá zjistit, kolik Čechů, Moravanů s Slezanů má stejný názor, stejné vyhodnocení situace, jako vy. Průzkumy mínění nejsou objektivní, těm se věřit nedá.

 9. Bráno z tého úrovně nazírání, není prakticky s čím polemizovat.

  Je jasné, že na nás dopadají důsledky samotného faktu jak války, tak existence EU, genocidních plánů jak Německa, tak USA a zejména likvidační politiky vlády ČR vůči občanům ČR.
  Není tedy jedno, co se děje a jak se to děje, ale na druhé straně, od posledních voleb nejsme v pozici, že bychom mohli něco ovlivňovat – takže nezbývá, než z pozice diváka sledovat. Jde jen o to, jestli z pozice fanouška, nebo z pozice střízlivého analytika. Bohužel, nezdá se, že by se v ČR formovala jakákoliv politická alternativa k té stávající, sloužící Německu/EU/USA.
  Samotní ti, kteří se za ni vydávají, tyto snahy velmi efektivně likvidují. Je otázka, jestli vědomě, za peníze, nebo prostě z blbosti.

  V důsledku mám dojem, že když vynecháme oblasti přímo válkou zasažené, pak z hlediska ztrát a úpadku následuje hned ČR, jako důsledek otrocké mentality vedení země minimálně posledních 10 let, s prudkou akcelerací posledním rokem. Mnou užívaný termín Ukrajinizace, který jsem začal užívat v době, kdy se k moci dostával Babiš, jako varování, že moc uchvacuje oligarcha napřímo, dnes dostává úplně jiný význam, přičemž velmi aktuální – příklad země, poskytující svoje zdroje, populaci a území pro geopolitické hry hegemona (v první řadě USA), který zemi užívá jako nástroj velmi bezohledně a místní vládnoucí kasta situaci ještě zhoršuje.
  Zbavit se pěti/šesti-kolaborantů je nutnost, bohužel je problém kým je nahradit. Ani po 30 letech se o tomto nezačlo ani racionálně uvažovat a jisté pokusy nesou prvky sabotáže nebo kretenismu.. těžko to někdy odlišit.

 10. Diskutujici napsal

  Laco G. Mlynář napsal:25 listopadu, 2022 (6:35)
  Vidláku, poslal jsem odkaz na dnešní článek Bocianovi na ověřenou a osvědčenou e-mailovou adresu, kterou osobně čte a to většinou ihned.

  Také jsem zvědavý, jak budou hlasovat.

  Co začít s šířením třeba tam?

 11. Pošlete to do sněmovny na hrad každému starostovi do senátu do nezávislého rádia lepte na zdi a do každé schránky . Takhle tady jen plkáme,karavana jede dál a politici jen zvýší daně zruší mateřskou osekají důchody a peníze pošlou zase na Ukrajinu.

 12. Admirále,

  dostáváte velmi malé a vůbec nic neznamenající (+), slovy – plus – za terminus technicus – ZELENÝ ZÁKAL.

  Naprosto geniální pojmenování zeleného OJRO-třeštění.

  1. Targusi,
   je vidět, že jste gorolský harpagon.
   Admirál si za tento terminus technicus zaslouží nejméně VELKÝ železný kříž…nejlépe pak před nastoupenou jednotkou…
   …jen si musíme dít pozor na to, co si přejeme. někdy se stane, že se to i splní…

   1. Re: Hraničář

    Jste čuně!!!
    Velké železné kříže se montují na náhrobky.
    FUJ!!!

    A Admirála tu nebudu chválit před nastartovanou elektrocentrálou, když chci být já sám nejkrásnější a nejchytřejší, to dá rozum!

    1. Náhrobní jsou teprve ty opravdu HODNĚ velké, ty menší prej mají dubovou ratolest…když už jsme v tý říši..nebo řiti? Teď jsem zmaten…

     To vám ještě nezvedli zálohy, aby jste abyste nahodil elektrocentrálu?? Admirál si ocenění zaslouží, pojmenování je trefné a výstižné, když s tou elektrocentrálu jste takový hamoun, Alespoň tedy

     BRAVO!!! ADMIRÁLE, BRAVO!!!

     1. Proč jen dubové ratolesti, já bych Admirála rovnou dekoroval brilianty. Leda, že by ty dubové ratolesti byla zlaté jako u Hanse Ulricha.

 13. V Kyjevě U potemníka
  neuvidíš kominíka.
  Takové má dobré krytí;
  všude je tma, jako v riti.
  Když ti spadne hřivna na zem…
  Lépe se Sovětským svazem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *