13 června, 2024

Vyber si občane – chceš vyrábět tanky nebo máslo?

Poslouchám zajímavý rozhovor na Deutsche Welle.

Jedním z hlavních problémů, který komplikuje zvýšení zbrojní výroby v Německu (a nejspíš nejhlavnějším) je odpor odborových svazů. Odpor ke všemu – požadují zavedení mimořádných příplatků za druhou směnu, odmítají zavedení třetí směny, odmítají nepřetržitý provoz nebo za něj požadují ekonomicky nezvladatelné mzdové příplatky (více než 100%). Odmítají najímání nových pracovníků a zvyšování počtu zaměstnanců do trvalého pracovního poměru. Z bezpečnostních důvodů nemůžou zbrojařské podniky na spoustu pracovních pozic jen tak mýrnyx dýrnyx najmout ani cizince nebo nedejbože neprověřené agenturní pracovníky bůhví odkud.

Takže suma sumárum – zvýšení zbrojní výroby by vyžadovalo neúměrné mzdové náklady.

Druhým významným problémem jsou finance. Pro rozšíření výroby by byly potřeba nemalé investice do vybavení – a protože zbrojní výroba je fuj fuj fujky a není bio a eko, tak má vééééééééééliký ošklivý černý puntík, proto většina bank odmítá dát zbrojařským podnikům na investice dlouhodobý úvěr a ošívá se i u úvěrů krátkodobých provozních.

Suma sumárum – zvýšení zbrojní výroby by bylo pro zbrojařské podniky ekonomicky nevýhodné. Navíc nedostatkové zboží má výrazně vyšší cenu, dokonce několikanásobně vyšší, a tím se vydělává lépe, než zvýšením výroby. A zbrojařské podniky jsou podniky soukromé a hlavním cílem jejich podnikání je zisk, nikoliv nějaké nedefinovatelné národní zájmy. Tím spíše zájmy nějakého státečku na východě, který zanedlouho už nebude existovat a nejspíš nikdy nesplatí svoje dluhy.

Tu druhou reportáž o výrobě v největším ruském tankovém závodě (který je zakamuflovaný pod jménem UralVagonZavod), který teď jede v nepřetržitém režimu 24/7, tu Vám radši nebudu podrobně popisovat. Snad jenom – ty tanky se teď v podstatě nevyrábějí, jenom je vlaky svážejí z mnohačetných skladů, v závodě se prohlédnou, refrešnou, dostanou nové těsnění, aby z nich nekapal olej. Taky dostanou pár nových vychytávek, nějakou elektroniku a optiku a satelitní internet a satelitní navigaci – přece jenom některé ještě pamatují SSSR. Pak si projedou cvičnou jízdu po tankodromu, trochu si zastřílí. A znovu se nalodí na železniční podvalníky a odfrčí směrem na západ. Připraví takhle ve fabrice několik tanků denně, bratru 50 kousků týdně, to jsou dva vlaky. Ve skladech je jich ještě pořád po těch dvou letech několik tisíc.

Slavně Zvítězíme. Třikrát Hurá. Hurá, hurá, hurá.

61 thoughts on “Vyber si občane – chceš vyrábět tanky nebo máslo?

  1. Naštěstí měla státní zástupkyně tolik rozumu, že proti rozhodnutí soudu podala stížnost.

   Novinky nezklamaly, diskuse k článku nebyla otevřena.

   1. Re: Jirka II.

    Takže státní soudružka je ZCELA NEVHODNÝ kus. Je potřeba ji eliminovat, protože to je problémový článek.

  2. Zkopíruji sem reakci na tento případ od Lexe z jiné diskuze – neměla by zapadnout.

   „Prosím, zklidněte emoce vyvolané presstituty v mainstreamu.
   To, co tam totiž napsali, je snůška hovadin, a docela by mě zajímalo, co autora (-ry) toho článku vedlo, že tyhle hovadiny pustili do rotaček resp. na sklo compů, a nemohl nevědět, že to přivodí příval nenávisti.
   Ti presstituti totiž jednání ukrajinských pachatelů popsali, jakoby šlo bezmála o vraždu. Dokonce to podbarvili nějakými citáty.
   Jenže to může platit na lidi nedotčené trestním právem.
   Ti autoři se totiž záměrně vyhnuli sdělením právní kvalifikace jednání pachatelů, která nemůže nekorespondovat se způsobem a závažnosti jednání pachatelů a se způsobeným následkem.
   Tak, jak je jednání pachatelů popsáno, totiž nasvědčuje, že by mělo jít o zločin těžké ublíženi na zdraví podle § 145 tr. zákoníku, minimálně ve stádiu pokusu. Tam je ovšem trestní sazba odnětí svobody minimálně 3 – 10 let. A opakuji, z hlediska kvalifikace jde o ZLOČIN.
   Jenže odklon trestního stíhání v podobě podmíněného zastavení trestního stíhání s uložením zkušební lhůty dvou let pod dohledem je možný pouze v případě tzv. PŘEČINU, což je skutek, výrazně méně závažný a mj. znamená, že jednání pachatelů bylo kvalifikováno jen jako „ublížení na zdraví “ podle § 146 trestního zákoníku, kde je trestní sazba odnětí svobody 6 měsíců až 3 léta.
   Způsobené zranění tedy nemohlo být „těžkou újmou na zdraví“ ani k ní nemohlo směřovat.

   Za této situace jsou dvě možná vysvětlení –
   a) buď jednání obviněných špatně kvalifikovaly orgány činné v trestním stíhání /policejní orgán, státní zástupce, soud/, nebo za
   b) to, čím naše oči a uši krmí presstituti jsou žvásty hodné přežvýkavců /čemuž věřím více/.

   Chce to zklidnit hormony, přátelé, a vždy být velmi ostražitý vůči tomu, co najdete v mainstreamu, tím spíše dělat z toho vlastní závěry.
   Pro sebe jsem si v epoše lží, propagandy, umělé inteligence a digitalizovaného procesu tvorby obrázků i videí stanovil zásadu věřit výhradně tomu, co jsem in natura vnímal svými vlastními smysly /podobně jako sv. Tomáš, který „uvěří v smrt Ježíše Krista až tehdy, když své prsty vloží do jeho ran“/.
   L.“

   1. Lexovo vyjadreni jsem cetl a po pravde… nechapu.

    Stal se utok tak, jak je popsano?
    Byla jeho nasledkem praskla lebka?

    Pak (z lacikeho hlediska!) jeho prispevek jako pravnickou formalistni mlhu. Obzvlast porovnam-li pristup nasi policie a hlavne justice k pripadum v obracenem gardu.

 1. OT, zákonem zvyšovaná daň z nemovitosti se promítne do cen nájmů. A to každý rok.
  Většinou jsou totiž nájemní smlouvy koncipovány tak, že se nájmy každoročně zvyšují o inflaci. Nyní přibude i inflační zvýšení přes daň z nemovitosti.
  Což může vést k další likvidaci malých obchodů a provozoven, ve prospěch rajchsmarketů.

  1. Mno kocúre, možná je to tím, že zdejší seniores něco pamatují, něco zažili a taky měli ve škole kombinatoriku a analýzu.
   Nehledají senzace ale porovnávají možnosti a fakta v dané době. Zda to je, či bylo možné. Mně osobně se velmi líbí ten široký zaběr, a mnoho věcí a dění, které by mi jinak uniklo a soudila bych jen povrchně Tak jak se to stáva velmi často ledaskde.

 2. Podobné opravy a mírné modernizace starých tanků pro Ukrajinu z dob CCCP dělají ve VOP Šternberk. To je tam jak se Fiala podepisoval na kanón.

  Ale 50 za týden jich tam nedělají. Možná tak za rok.

  Tipuji že už tam nemají moc kde brát staré tanky.

 3. Jasne ze vyrabat tanky a aby to islo jak po masle,bo ked budeme vyrabat metly,kazdy nam s nou najebe po hlave vybavene.

  1. To já. Já ho zlikvidoval. Byl to už starší člověk, nevydržel to. Kvůli mně by se měl zavést nový termín, nikoliv „genocida“, ale „géniocida“ .
   Zabil jsem k42, pánové.

    1. Ale ne, vzdyt bylo Novorocni vlno. Vsadim se, ze jel nekam na hory, nebo k mori.
     To jenom vemena, ktera si neumi ani najit zlaty audiokabel, nebo predpovidaji Bastovi 20 % smrdi u klavesnice porad a nadavaji.
     A opravnene se prave tihle bezmozci klepou strachy pri jakekoli zmince o AI.
     Pro ostatni je to vitana pomucka.

    2. Squaw a nacelnik kmene indianu sou pozvany na jednani a sou ubytovany v drahym hotelu . Nacelnik dostane zizen a posle squaw pro vodu.
     Ta hleda a za chvili prinese vodu v dlanich. To je malo a .
     Za chvili ma nacelnik zase zizen a zase posle squaw.
     Ale squaw se vrati bez vody. Kde mas vodu bido, krici nacelnik ,mam zizen.
     Vodu nemam ,smiluj se krici squaw … Bila tvar sedi na prameni..!!

     Clanek nas hodne upozornuje absenci zminky jedineho.
     Vono by se vyrabelo a hodne moc ,ale kde vzit tu predrazenou a tak do krachu zahanejici nedostatek energie ,vlada da penize ,
     ale ty hrube nestaci , zaroven vladu ovlada zajem, za nedostatek energie
     a ma jedinej zajem na ruseni zdroju
     elektricky energie,vsech elektraren i atomovych , jako silena.
     A zavadi elektricky auta z uplne normalniho a samozrejmyho silenstvi..
     Jak jinak to nazvat..Baterie pohani auta a nic dalsiho vlady nezajima..
     Ted kde vzit a nekrast ,kdyz ani to nejde.
     Baterie pohani auta.Uplne jednoduchy..Lejno a vsechny pyzdy ,kdyz se chteji a potrebujou vodu tak si ji napusti z kohoutku, nic jinyho ani netusi.
     Ale zdroje vody taky chteji znicit. Bila tvar swabachova ,chce sedet na prameni.

     Vladne / s vyjimkou vsech vlad/, samozrejme celosvetova zizen
     po zivotodarny energii.
     .Nic potom nejde a germanska squaw krici…

     Ruska tvar sedi na prameni.!!!!

 4. Ty nové ruské tanky se samozřejmě vyrábějí, ale určitě ne v lokalitě, o níž píše autorka.
  To, co nám popsala, se nehezky nečesky jmenuje revize a repase a nemá to se samotnou výrobou vůbec nic společného. Slůvko „dozbrojení“ je na tom o něco lépe, ale jen o něco.

  A počítám, že tamtudy projede všecko, co jede na Donbass, takže i ty stařičké T-54/55, které Ivan používá jako dělostřelecké jednotky na krátkou vzdálenost.

  Tudíž se nám paní autorka sekla, ale jenom lehce a v technikáliích. Jádro sdělení, že soukromý podnik bez možnosti tvrdého řízení státním aparátem je v dobách nepříliš přívětivých vcelku k hovnu. O skutečnostech, že se Jelcinovi nepodařilo proje… – pardon – prosouložit všechny sovětské vojenské zásoby a Vladimírek z toho nyní těžce profituje, psáti netřeba. To vidí každý, kdo se aspoň občas koukne na svodky z jatek na Donbassu.

   1. Zajimave video, školni deti kresli obrazky pro delniky aby vyrabeli skvele tanky pro ruske bojovniky… Kdo si mysli ze je to nahrana propaganda, at si cte diskuze na ruskych webech… Jde z toho podobna energie jako z filmu o stihacich za II. svetove valky, Leningradske nebe… Kdo porazi Rusko ? Nejblize byli porážce za Jelcina, lide tam zili v pro nas nepredstavitelne beznadeji. Podnikatele meli adresu firmy do prazdneho bytu kde byl na podlaze telefon a fax, aby je mafiani nenasli. Zbohatlici v Moskve zasadne neprepinali z dalkovych svetel na tlumena – az taxikari zacali nosit v krabicce kulicky z lozisek. Duchodce ve meste prezil jen diky tomu ze mu jeho kocicka nosila domu ulovene holuby. Kapitan jaderne ponorky v prestavkach turnusu delal taxikare. Vedci hezky v sanonech odnaseli z ustavu dlouholete vysledky a prodavali je na Zapad. Kdo si nesehnal zahranični grant, mohl sice chodit do prace v ustavu – ale nedostával plat. V kasarnach opilstvi, beznadej a sileny mazacky teror z frustrace. Toshiba koupila v Leningradskych lodenicich jeden z peti nejvetsich vodorovnych soustruhu na svete – jen proto aby okamzite ho rozrezali na žiletky… Kazdy jiny narod na svete by po 7 takovych letech propadl anarchii a „státnost“by byli jen čáry na mape, treba jako Somálsko. Z TOHOTO se Rusove dostali. Zazrak. Proti tomuto je pro ne valka, ozbrojeny boj, jen ‚brnkacka“…

    1. Rusové říkají tomu období Smuta 2. Ta první smuta byla v době kdy v Rusku taky vládli samozvanci a na cara si hrál Lžidimitrij s tou polskou kurvou a dalšíma polákama, ze kterých udělal ministry.

    2. Bandito, nevím jaké máte osobní zkušenosti z jelcinovského Ruska, já dosti děsné. Ovšem dlužno podotkonut, že věrchušce se až tak zle nevedlo. Bylo by to na dlouhé vyprávění, včetně o osobní privátní návštěvě u Černomyrdina.
     Ale koho by to dneska zajímalo….. vzpomínky starých zbrojnošů.

     1. Proč ne? Na internetu kolují výroky Viktora Černomyrdina, např. :

      Ještě nikdy to zde nebylo a už je to tu zase!

     2. Godote, ještě zbývá napsat, že jste si s darebáky typu Klause, Čermáka, nebo Honajzera tykal a bude to kompletní.
      Jestli chcete naznačit, že jste u všech sviňáren byl a teď se tím nenápadně chlubíte, tak Vás musím ujistit, že opravdu není čím.
      Výt ve stejné smečce vlků, co Československo roztrhali na kusy a roznesli po světě…no nevím, asi bych spíš chodil kanálem.

      1. Musej to brát z tej lepší stránky (jinak by se také mohli z toho všeho zbláznit). Kouknou třeba na Lužické Srby – maj se nějak špatně, hůř než jiná etnika v Germánii ?
       O svátcích si zatancujou, vlajku svoji mají (zatím ji nikdo nezakázal, tak trochu připomíná ruskou), prej maj i národní povědomí, navíc maj euro a vůbec všecky germánské výdobytky, asi i tu imigraci a imperiální sklony.
       Dycinky u toho byly tajné služby, to by ale mohlo ukázat jen celostátní referendum – to je procedura, o kterej tady každý už přes jednu generaci furt mluví, ale užívá se prakticky jen tehdy, když je dopředu znám výsledek.

      2. Jardu Hudce bych vynechal – ne že bych se s ním ve všem shodnul – ale nesmočil si – je z těch co na prostě nemají žaludek, jen viděl. Vím. I když u ledasčehos byl.
       Brtník z brlohu

     1. Re: Všichni nade mnou

      Pomáhal jsem přežívat špičkovému operatérovi z Moskvy.
      Ve chvílích volna organizoval s mým minimálním přispěním transporty českého piva z Čechistánu do Ruska.
      Pivo jsme spolu vykládali z kamionu ručně, basy jsme tahali na uskladnění do prostor hudební školy.
      Jeho žena si nechala přivézt pletací stroj a přivydělávala si tím, že na něm pletla svetry, které pak měnila v tržnici za jídlo…

      Když jsem se ho ptal, jestli mu můžu pomoci nějak jinak, řekl mi, že až nastane čas, dá mi vědět, že zatím ještě neumírají hladem.

      Kdo neprožil, neuvěří…

      1. Bez těchto zkušeností by se zřejmě Putin u moci čtvrt století neudržel. Ty vzpomínky jsou tak silné a srovnání se současným stavem tak zdrcující, že by mu vystačily i na další generaci voličů. To se můžou scallopi všech zemí třeba podělat ušima, ale nezmůžou s tím nic …

       1. A my zas měli na fasádu jednoho (ukrajinského) inženýra z Oděsy. Inženýr čehožeto? Prý – hydraulika zámořských lodí. Co prokrista děláte tady, ve vnitrozemí?? To ani vás neplatěj? Kdyby to – povídá – ty kurvy rozprodaly a zničily celou naši flotu.
        A to se psal nějaký 98-99…….to byl fofr, co? Povídám mu – a já tu pláču za naší zámořskou flotou…….

       2. u môjho kamaráta dvaja profesori- atómoví fyzici z Kyjeva murovali, omietali. Najradšej spomína na večerné debaty , po robote.

     2. Mám z té doby z Ruska také jednu zkušenost.
      Jasně, normálním lidem bylo tak zle, že má fakt Putin vystaráno. Kdo to neviděl, ten si to nedovede představit.
      Ale na jeden večer jsem se dostal (čirou náhodou díly osobním kontaktům z minulosti) na trachtaci v hotelu Metropol. Přesně to, co Bulgakov popsal jako trachtace v Gribojedovi v době NEPu.
      Je fantastický zážitek vidět v reálu něco, co znáte z literatury.

  1. Autorka se sekla , ze se v nicem nesekla.
   Ani lehce a kde je vysvetlenej pitomej rozdil mezi sekanim lehkym
   a zase sekanim uplne tezkym.
   Aby autori a zarove este sekaci , meli nastroje na sekani a vedeli, jak se maji sekout..
   Dle ty vobjevny grafopoucky, velky dulezitosti.
   Dozbrojeni neni vyroba. Nic takovyho.
   Jelcin souhlasil a predal jen hlavni podniky vyvolenym a temer zadarmo..
   Co a jak potom voni delali a nedelali , nechal na nich. A na jinych treba.
   V tom z ceho je vobzalovanej, loutka jako von ,jednoduse, neJelcoval.
   Ani nemel schopnosti k necemu takovymu..
   Z ceho , ze starickych T54/55 ted Putin tezce profituje. Na kratkou vzdalenost.
   A nepritel beda , nebojuje na kratkou vzdalenost ,ani napad ,
   strili jenom daleko, co nejdal daleko , vi co dela ,nebo co..
   Tak Putin furt profituje a furt profituje..Furt.

  2. njn a má to jednu výhodu. Je to ještě ze starého kvalitního materiálu, žádné náhražky. Pak se divme. Stejně je kupodivu že Gorbojelcin neprokecl kde a kolik je všeho uloženo/schováno/. A možná to ani nevěděli a armádní velitelé jim to neprozradili.- Talže tomu dnešnímu velení se nedivím,

   1. Ale stejně je to zajímavé, že i přes perestrojku a kdeco oslavného, stejně byly v rusi širé síly, které dění momentální viděli jinak, bez růžových brýlí. Teda tak jak to ve skutečnosti bylo a o co vlastně šlo. ., Nechali liidi si ozkoušet západní demokracii, aby zjistili na vlastní kůži co to obnáší, protože není nad vlastní zkušenost.. A stejně, nechali KOZU a spol. vyplácat všechno co měli a že jistě měli taky dost velké zásoby, protože ty roky co ruinu zásobují, museli pěkně šáhnout do zásob. A ta výroba nových… njn, začíná to být zajímavé, i když si myslím, že možná měli nějaké tušení a jestli ty akce rusko, jim neměli dodat beznákladové zásoby na ovládnutí zbytku světa. hmm i to je možné.

   1. Kdyz v Norimberku vynesli rozsudky smrti obesenim, tak se Goring obratil na vedle stojiciho Hesse : Co jsem vzdycky rikal, ze konecne rozhodnuti padne ve vzduchu.

   2. Duvera lzim. Duvera neduverovat..
    Svet jako zrcadla,mlha, tma a zare reflektoru , ktery maji medialne nasvitit a rvat vo tom ,co je treba. Do chaosu vakua. Do vakua chaosu.
    Akademik v demokraticky kancelari nema co delat, tak si vymejsli teroristicky hrozby , na ukajeni svoji hysterie. Ma znamy ze studii ,ktery mu vsecko uverejni..
    Von zase pise, co chteji..
    .To zna ze skoly,kde ucitele tam denne vyhrozuji zackum. Zkouseni latky za celej rok vyhlasi tri pedagogicky teroristi za jeden den..
    To je za ucelem strachem zdeformovat kazdeho a donutit biflovani lzivych poucek ,do masy zbrainwosovany plasteliny..Ktera vi jen ,co voni chteji.
    Akademik Dugin napriklad vyhlasil vo silach zapadu. To muze bejt vsecko a nic.
    Je slavnej.
    Nema akademik co delat tak si vymejsli a vysila hrozby na svet a porad.
    Potom se neco vyplni z ty zaplavy a zacne hystericky kricet je sem vedel vo tom,treba zdrazovani dopredu ,divejte se jak sem chytrej a potom vam nezbejva ,
    nez aby ste mi verili. Hysterie ramusu ,bezohledna a neukojitelna ,
    je hlavnim motivem ,proc se stat pedagogem.
    Loutka rajtuje na stupinku ,poslusne dle prikazu ministerstva,donucovat.
    Vsichni sou donuceny denne ji venovat pozornost nebo zacne terorizovat i rodice ….
    Straslivej pokrik vymrstili na nas stada lzidemiku ze my sme vyzbrojili ,
    tristivou munici ukra..Byly to vlady ,casto tajne vyzbrojovaly a dodavaly zbrane a my
    vsichni sme obvineny zlocinci..Ty vlady predstiraly mirumilovnost a slibovaly opak.
    A jako obvykle muzeme my za vsecko za vladu ,panuje shoda , ktera neni nase a zadna nikdy nebyla /asi vod 1560 ,ani ta hamburgrova/
    a bejt nesmi ,ani vod 89 a to byl plan…
    Jak napriklad porad vopakujou ty zpitomely poucky , klise , fon Curvasewitze ,nepricetne valkou posedlyho germana ,valkou a propagandou valky a dokola.
    Kompilace ,vysavani a zpatlavani ,co je kolem je znameni vnitrni prazdnoty a vakua ,
    nemoc lzidemiku, zavislosti parasitu na pouckach ,je vzdy jejich hlavni cinnosti,
    nasavat vsude a vsecko v kancelari a porad..

    1. Ale chci napsat neco uplne jinyho..
     Vodhaleni nejakych skutecnosti za donucovanim poucek stale dokola vnucovanych , zmnozeni velkych lzi, kruty, absurdni tresty za neviru v ne,
     nekonecne pochodujicich v mediich, s tim ze, nemaji kratky nohy.
     Kdyz sou ty zajmy..

     Kdyz byli ty skinheads a malovali nacisticky symboly vsude ,kde se to hodilo ,pac ty zajmy a vselijaky zbrane i propagandy za jejich realizaci..
     Ale zjistilo se ,ze to skinheads nebyli ..Zjisteni nepopularni se nehodilo.
     Strasnej nacismus ,nesmi se na nej zapomenout, nikdy.
     Na umysly a plany nacistu pronasledovani nas misto , totalniho pronasledovani nacistu dodnes. Ty zajmy.

     Ale naprostej a uplne opacnej souhlas a nadseni ,vlad a medii pres noc,
     22.2.22, s temi symboly a symboly oznacenymi armadami na U.
     A vsemozna okamzita podpora..Zase na rusa.
     Prave toho obratu 180 stupnu , jsou schopni a smi ,jen ty vyvoleny a jejich jim podrizeny…Kazdej automaticky mysli na zlo nacistu. Ale. Ty zajmy.

     Obliba ,popularita a obetavost pres noc pro ukra ,monstrozni.Bez hranic.
     S pouzitim vsech metod propagandy prave od nacistu.
     Penize sou na zabijeni rusu ,nejlip utraceny. Krici vladci.
     Jinej zase vyskakuje Bolton a jenom krici ,kterej stat a narod se musi
     napadnout. Rusko prvni na rade.Osvobodil rus Osvecim, ale to nevadi.
     To uz neni a se nikdy nestalo. Ty zajmy.

     Ovladnuti medii majiteli ,ovladnuti vlad a akademiku ,coz je to samy..
     Kdyz sou ty zajmy.
     Pisou na priklad , ze usak je nejvetsi spojenec izra.
     Ale kdyz izr zakricel povel, nastup na nasi valku a na nasi obranu.
     Naprosty a jednomyslny uposlechnuti prikazu , ihned.
     I kdyz vladne celym zapadem zaroven
     udesnej strach a uplna jistota ,ze rusak napadne NATO. Nevadi.
     Cinan hrozi ze zarucene napadne Tajwan , nahle to vubec zase nevadi
     a najednou, 4 hlavni flotily okolo izra. Ty zajmy.

     Tak ihned ,ze to nahrava domnence , ze vse uz bylo predem pripraveny ..
     Kterej konflikt zacal..Z vobou stran..Ty zajmy .
     A kdo smi vsechno, cokoliv ,kdykoliv.
     Povinnost sluhy rozsirit valku izra v te oblasti , co nejvic na celej svet..
     Tedy chtel sem upozornit na povsim nepovsimnutyho…
     Ty zajmy ,co se pres noc stridaji do opaku.
     Kdyz ten dnesni novej vyvoj udalosti vrha novy svetlo na minulost a pronasledovani vod nacistu /prisne doted tajny , jak Eichman pronasledoval,
     a dodnes/ ,behem ty svetovy valky..

   3. Blby , jako ten tlustej G. s vysokym IQ vod akademika prideleny..
    Maslo udela tlustym kazdyho, kdo nic nedela ,kdo je linej jako prase a jenom zere,
    ale je dulezita soucast vyzivy pro aktivni praci ,masy.
    Absence a zakaz masla ,neporidi a nemuze najit dost penez na zbrane potrebny na valky.
    A na udrzeni moci. Ukaze na neschopnost vlady poridit co je treba ,
    suchej chleba poslusnost a moralku nezvysi , jenom hlad a touhu se nazrat..
    Marnou a dalsi silenou touhu a dalsi bezmoc ,se zase nazrat z ruskyho.
    Dokonce nacisti kradli ukrovi jeho hlinu a vozili do rise a
    ukr je dodnes, za to vdecnej..A co ted s nim..

  1. jen odkud ocel, odkud energie a v jaké huti zpracovat?
   myslím si, že ta čísla na Vampýrech v Belgorodu sehrají svoji roli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *