16 dubna, 2024

Všechno dobré, Ještěre!

Dnes proběhne inaugurace nového prezidenta a já nepochybuji, že vše bude do detailu rozebráno, natočeno, vysvětleno, načančáno a celá armáda intervjuků se bude rozplývat, jak je to super. Konečně přijde ten správný prezident, který na Hrad vrátí klid a důstojnost a jako bylo v předchozích deseti letech všechno špatně, odteď bude všechno dobře.

Miloš Zeman vlastně odešel tak trochu bez povšimnutí. Pokud mu někdo věnoval nějakou pozornost, tak si neopomněl ještě naposled kopnout nebo přidat jedovatost. A tak jsem si řekl, že to trochu napravím a pokusím se trochu zavzpomínat. Doba prezidenta Miloše Zemana se totiž takřka přesně kryje s mojí blogerskou kariérou. Byla to Zemanova první volba, kdy jsem publikoval své první politologické pokusy ještě u Vlka a byla to jeho druhá volba, kdy jsem průběh komentoval už u sebe na Vidlákových kydech.

Začnu jedním hezkým střípkem. Miloš Zeman přišel na Hrad za premiérského modroptáka a za premiérského modroptáka odchází. Začal za Nečase, končí za Fialy. Na Nečasově pádu měl značný podíl, zajistil si svojí vlastní úřednickou vládu a měl poměrně významný vliv i na vládu Bohuslava Sobotky, neb měl mezi poslanci ČSSD dost přátel i jiných politických vazeb. Poměrně silný vztah měl i s Andrejem Babišem a oba spolu se postarali, aby ČSSD zmizela z politické mapy. Podle mě je toto zmizení definitivní a žádná miliardářská injekce na tom nic nezmění. ČSSD ještě existuje, ale neexistují žádní voliči, kteří by ji mohli volit. Zeman ČSSD vytáhl na vrchol a když ho pak zradila, tak jí zase zadupal zhruba na stejnou úroveň, ve které ji kdysi převzal.

Nedávno jsem si dělal trochu naděje, že bych se k Zemanovi mohl dostat na rozhovor. Nesplnilo se mi to, ale kdyby se to bylo bývalo povedlo, tak bych se ho zeptal vlastně jen na dvě věci:

Při druhé prezidentské volbě, když vyhrál první kolo, ale jeho protikandidát Drahoš získal podporu od ostatních neúspěšných kandidátů, tak to papírově vypadalo, že Zeman prostě nevyhraje. Ale nestalo se tak. Zeman předvedl takticky mistrovské finále v televizních debatách, které naprosto ovládl a dokázal Drahoše donutit, aby se zničil sám. Nakonec vyhrál o sedmdesát tisíc hlasů… To všechno jsme viděli a pamatujeme si to. Já se chtěl Ještěra zeptat, jestli měl mezi prvním a druhým kolem pochybnosti, nebo jestli si byl víceméně jistý vítězstvím. Chtěl bych vědět, jak moc jeho taktiku určovala intuice a politická improvizace a nakolik za tím stál profesionální tým lidí. Dodnes mě zajímá, jestli Zeman šel do těch dvou debat s tím, co potřebuje z Drahoše vydolovat a nebo jestli se prostě jen správně rozhodoval podle situace přímo na bitevním poli.

Druhá věc, která mě na Zemanovi vždycky fascinovala, byla jeho schopnost si udělat z Hradu mocenské centrum, i když je u nás prezidentská funkce jen ceremoniální. Já vím, lidi prezidenta vždycky berou jako tatíčka Masaryka, ale reálně toho prezident sám moc udělat nemůže. Musí počkat, až jiní způsobí krizi a on pak tu krizi nějak řeší. Ke slovu ještě přijde chvíli po volbách, protože je to on, kdo pověřuje někoho, aby se pokusil sestavit vládu. Ale jinak sice může vystoupit v parlamentu, ale nikdo ho nemusí poslouchat.

Zeman byl téměř po celou dobu velmi nebezpečný politický protivník. Uměl stavět různé frakce proti sobě, uměl těžit z cizích sporů, dělal rozhodčího i tam, kde ho nechtěli, ode všech se uměl dobrat nějakých slibů a nakonec mu to umožnilo do značné míry ovlivňovat nejen domácí, ale i zahraniční politiku. Chtěl jsem se ho zeptat, jestli na to existuje nějaký univerzální recept. Nebo nějaké přísloví… prostě nějaké takřka rabínské naučení, co je v politice nejdůležitější.

Starý ještěr z Hradu, to byla moje přezdívka pro Zemana a myslím, že byla trefná. Vždycky jsem si ho představoval jako toho starého už poněkud ošoupaného varana komodského, který možná neběhá rychle jako zamlada, ale je smrtelně nebezpečné, se k němu moc přibližovat, protože když kousne, tak to zavání hřbitovem. Tuto ještěrskou úlohu zastával vlastně až do posledních parlamentních voleb. Bez ohledu na všechny řeči o jeho zdraví, bez ohledu na spekulace o smrtelných chorobách a jeho nemohoucnosti, Zeman byl prostě politik první kategorie, znalý, nápaditý a nebezpečný.

Až po parlamentních volbách ho věk dohnal a byl to právě poslední rok, ve kterém už jen ukončoval svojí předlouhou politickou kariéru. Jeden z posledních, co tam byli od začátku. Jeden z posledních z Prognosťáku, jeden z posledních, který u nás zaváděl to, co dneska dochází ke svému konci. Je to symbolické. S odchodem Zemana odchází i doba, kdy si každý mohl říkat co chtěl, dělat co chtěl, kdy jsme měli nejen svobodu slova, ale i svobodu krást. Se Zemanem odchází česká doba a plně začíná doba evropská.

Zeman k nám přivedl NATO i EU a dožil se i toho, že je NATO použito v opravdové velké válce. Dožil se grýndýlu, emisních povolenek, elektrošílenství, výsledků Lisabonské úmluvy… A to by byla má třetí otázka. Jak to dneska hodnotí? Jak se dívá na naše spojence a jak se dívá na ty, které nám jako spojence zakázali. Ať se totiž o Zemanovi říkalo, že je Putinova děvka a nebo že se plazí před Čínou, ve skutečnosti od naší prozápadní orientace neuhnul ani o píď. Uhnul nakonec od své vlastní politiky mnoha azimutů, ale nikdy neudělal nic, co by zpochybnilo naše směřování do Washingtonské Brusele. Řeči o našem východním směřování byly mizerná práce novinářů a zbožné přání, než skutečnost.

Miloši Zemanovi přeji ještě dlouhé zdraví. S tělem už to asi lepší nebude, ale přeji mu, aby si zachoval bystrý mozek. Ať má šanci ještě vidět, kam se posunul svět, který pomáhal budovat. Ať se ještě dočká vyústění všech současných problémů a jejich hodnocení. Přeji Miloši Zemanovi, aby ještě dlouho zůstal na „svém“ světě, aby ještě mohl zhodnotit úspěchy i neúspěchy své doby.

Všechno dobré, Ještěre!

371 thoughts on “Všechno dobré, Ještěre!

   1. Ta by dala hubanec i Luciperovi.
    Omlouvá jí jen to, že byla doopravdy dobrá herečka. V hlavě nastláno, ale hrát uměla.

   2. Tenkrát mnozí hodnotili Novotného jako fešáka Tonyho. Dneska těžko pochopit, že i v časopise Stern byl v anketě v 60. letech vítězem. Byl prohlášen za nejkrásnějšího prezidenta na světě své doby. Prý okouzlil na zasedání v OSN svým vzhledem.

    1. A proč ne ? Je jeho politická orientace diskvalifikační záležitostí ? Ta nenávist , pohrdání vlastní minulostí i personami z ní tuto společnost , stát, zbytky tzv.národa totálně zničí.
     Takto usilovně a širokopásmově do vlastní minulosti nemohou ani Teutoni…
     Chápu, je potřeba to dát k dobrému, pro zasmání … Jen mi není jasné, proč by Čechy jako národ měl kdokoliv brát vážně, věřit nám, nebo snad nedej bože vážit , když se sami vůči sobě chováme jako hyeny …

    2. Za Fondy Novotnyho jsme se měli nejlíp, říkávala moje babička narozená ještě za císaře pána.Proto to asi někomu vadilo a 68 byl barevná revoluce.

    1. 😉👍 To byl v nejlepší formě, jenerál téměř Zelený ( červený ) baret … Proč je mi z něj neustále špatně …

 1. Tak se nám na Hrad konečně vrátila slušnost a hlavně PRAVDA.

  Skandální odcizení a rozstříhání standardy byl trestný čin, když ji Pávek získal zpět (asi rozstříhanou), má povinnost oznámit policii pachatele. No, sto hoven ale podléhá jiným zákonům. Prostě slušnost a pravda.

  Jak mohl Pávek standardu rekonstruovat, když ústřížky byly rozdány? Ale Pávek přece nelže!!!

  A to ještě neukončil ani první den vládnutí.

  1. Od kdy důstojnická čest dovoluje jednat se zloději? Ještě za první republiky by to mohli skončit vyloučením že všech vojenských spolků.

    1. Crusader: Jak pružně v NATO schválil tureckou invazi do severní Sýrie v roce 2018 těsně před koncem svého funkčního období ve vojenském výboru, to se mi nelíbilo. Jenže s přísahou pokud by to znamenalo, že voják nemůže sloužit novému režimu, potom by se musela armáda hned po sametu budovat od nuly znovu. To je utopie. Dostáváme se na tenký led, jak je to s přísahou, když legionáři porušili přísahu císaři, aby vybojovali republiku. Naopak němečtí generálové svého času dodržovali přísahu tak dlouho bez pochybností až zničili většinu Evropy i své Německo.

     1. Je voják a voják, sloužit a sloužit, přísahat a přísahat, čest lampasáka a čest lampasáka, a v reálu pod trestem kriminalizovat případné angažmá vojcla v uniformě jiné armády…

   1. Tady jde o princip. Buď lhali u soudu oni, nebo teď lže jenerál. Každopádně je s – dle vás – odsouzenými zloději a hanobiteli jednoho ze státních symbolů (deklarovaných ústavou) v kontaktu již delší dobu, protože o tomhle mluvil už nějaký čas před volbami.

  2. ČT 0,9 má z toho vánoce. Vycapila násldující titulek:

   Na Pražský hrad se vrátila standarta, kterou umělci v roce 2015 vyměnili za trenýrky.

   Tak umělci!
   Chce se mi blejt, velebnosti.

   1. Kdyby se titíž pokusili o zcizení čehokoliv na budově Bílé Chýše, leželi by postřílení jako trefení bažanti po honu pěkně v řadě. Bez fanfár, chechotu médií a bez reflektorů TV štábů, bez jenerálských hovadin. Za tu krádež mělo kompletně celé oddělení ochrany Hradu a prezidenta skončit na galeriích – šlo evidentně nejen o otřesné nedbalost, ale i spolupráci, vědomé umožnění trestného činu.
    Pachatelé měli při pokusu dostat každý dávku olova, ochrana metly, a byl by klid…
    Ve státě, kde justice kryje zmrdy, v klidu vystavuje opakovaně prezidenta verbálním výhružkám, včetně fyzicky uskutečnělého činu, bychom se měli oslovovat Soukmenovče, a soukmenovci soudci, vyšetřovatelé a SZ galeje také …

    1. Minorita:. To je pravda, že většinou ti čeští komentátoři, kteří nejvíc odsuzovali Berkut na Majdanu, byli potom největšími zastánci obrany amerického Kapitolu i střelbou, aby se zabránilo převratu. Jak se to hodí jednou jsou vzbouřenci občanští aktivisté a jindy síly přímo protidemokratické, které je nutno rozehnat všemi prostředky. V obou případech šlo o vlády demokratický zvolené. Revoluce proti vládě, která už zakázala volby a mírově ji nejde nijak odvolat, vláda, která odmítá vyjednat s opozicí, to je jiná situace.

     1. Jednoduché pravidlo: jednak je nutné počkat na „noty“, a pak je důležité, o jaké gaunery, podvodníky, sociopaty, či idioty jde – jestli o NAŠE ( pak jde o bojovníky za svobodu a demokracii ), nebo CIZÍ, a v tom případě jde o teroristy, dezoláty, verbež, russké šváby a vrahy …

  3. Z té zástavy zbyl jen vnitřek, obě strany se znakem se vyráběly nové. Nevím, proč z toho dělá takový symbol, když se defacto jedná o úplně jinou zástavu než byla ukradena.

 2. https://www.youtube.com/watch?v=TO9PmG5VV_w

  Stavnate videjko dnes od sudcu Napolitana.

  Utok na Capitol nebol tak ako sa prezentovalo a chlapika s byzonou hlavou odsudili nelegalne, pac neurobil to, za co ho odsudili.
  To ze siel do lochu bolo na titulkach vo vsetkych mejnstrimoch. To ze to nie je pravda sa tak nejak nehodi do kramu.

  Stavnate je i to, ze Scholz bol hodinku tete a tete so sleepy Dzouim. Ako usmevne komentuje, je to nebezpecne, pac Joe si nemusi pamatat, o com sa rozpravali 🙂
  Vyzera ze i jeho pobavila historka o skupinke nadsencov co odprskli NS1 a NS2

  A to porusovanie vlastnych pravidiel nadradenosti federal zakonov voci statnym zakonom je tiez chutofka.
  Vyzera, ze prezidentovanie sleepy Joea je klamstvo od zvolenia az doteraz.

  1. A my se zbavili závislosti na Rusku , která byla spolehlivá( 52 let jsem topila ruskym plynem v kotli Destila bez jedine chybicky) a vydali se na pospas závislosti na americkém plynu, kterého není dostatek, nevedou z nej k nám žádné trubky a je předrahý.O Blízkém východě a jejich totalitních režimech nemluvě.

   1. Z velké části jde o plyn ruský, ideologicky očištěný přečerpáním na us tanker … Apropo, jiné složení plynu odjinud, a především toho origo us z frakovacích vrtů způsobuje lapálie na stávajících technologiích …

    1. Ano, žádná cena za západní cizí zájmy na UA pro nás není dost velká. Zdroje jsou – občané ČR poslušně se otřásající za práskání mediálního a finančního biče.

     1. Jsme unikum, unikátní, a ještě souhlasně bečící ovce k holení, východoevropský odpad děkující a obhajující vlastní zbídačení … Navíc cca 40% ( minimálně ) obyvatelstva souhlasí se zbídačením, eliminací v jakékoliv podobě nesouhlasící části, přičemž je ochotná se na tom sama aktivně podílet … O čem dal filozovat… Prý volby 🤣 …

 3. Pavel i Havel jsou produkty jedné zahraniční továrny vyrábějící umělohmotné spotřební předměty, které lze podle požadavku objednatele použít jako roubík nebo vibrátor, a to i současně.

  1. Jasně, je to tak. Nedívejme se s despektem na současnou hlavu státu. Je to takový Spejbl, kterého někdo vodí na drátkách a on mluví myšlenky a názory někoho úplně jiného.

  2. Havla sice využili takoví jako je Soros, který to potom sám přiznal, ale stejní s rozvědčíkem nejsou. Havel seděl několik let. Rozvědčík se školil být ideologicky pevným a potom otočil kabát. Kdo je potom oportunista? Dnes ukázal, jak ani při inauguraci nepřestane dělat kampaň, která přitom už před několika týdny skončila. Dokonce ani takový egoista jako Trump při svém úvodním projevu už nekritizoval Clintonovou a uznal její určitě zásluhy o stát. Velkorysost sluší vítězi. Inaugurační projev by neměl být zasažen stínem malichernosti, ale tzv. aristokratický dav všemu tleská i tomuto.

   1. Tak Havel sice v brání byl, ale šlo o fešácký kriminál – on to přiznal v jedné ze svých „knih“ … Zapomínáme, že to byl tak velký odpůrce režimu, že měl ofiko zřízené valutové konto… Do té basy dostával balíčky s nadstandardním sortimentem. K chorobě plic nepřišel v base, ale při cestě za podzimní noci z hospody na chatu na Hrádečku – ožralej spadnul do potoka a zůstal tam ležet. Vcdalsich letech ho policajti spíše hlídali, aby se mu nic nestalo …
    Pátek dle mne měl život v kasinu a ve vojenských prostorech tvrdší …
    Fakt, že si Pávek neodpustil jedovaté komentáře jen dokumentuje jeho malost, dokumentuje, že pod maskou hezouna je prázdno.
    Bohužel, ostře řezaný profil, upravený sestřih, střih vousů a pevný pohled zatřásl „znalým, pevným, a zásadovým“ voličstvem v Bohemii…
    Co je za umělou mediální škraboškou, se ukáže následně. Jeho volba jako další memento v řadě demaskovalo českého voliče…
    Kdo je vlastně větší lůzr a podvodník – kamsi řízený věčný kariérista, nebo kdykoliv a s kýmkoliv kolaborující, stejně tak zrazující vychcaná smečka říkajíc si „voliči“ ?

    1. Já bych na ty voliče nebyl tak zlý. Třicet let nám tu indoktrinují naše děti a většina rodičů na to kašle, za výchovu dětí je přece odpovědná škola (velice častý názor). Ty děti dneska volí. Pak je tu část voličů, co je stejně vychcaných jako ti, co nám vládnou, ti je samozřejmě budou podporovat. No a nakonec je tu část voličů, co pořád naivně hledá něco nového, co bude lepší než předchozí. To byl případ Zelených a VV ve vládě, volby všech těch Volných bloků a Přísah, no a dneska volby Petra s Pavlem.

     1. Naopak , český volič potřebuje mít servírovánu permanentní „zprávu o stavu českého voličstva “ na talíři. Na všem, o čem mluvíte, samozřejmě nese svůj velký podíl viny – nikdo jiný, než Franta s Karlem, obrazně řečeno, stávající podobu všeho Nerudova, nikdo jiný legislativní, správní a hospodářsko-finanční zvěrstva nezaváděl, neaplikoval, nikdo jiný se odporně nepropůjčil k čemukoliv za pár stříbrných, nikdo jiný než volič neumožnil vznik a nastavení dnešních pravidel, mantinelů, žebříčků, zvyků, nikdo jiný nové generace v domácnostech nevychovával, nikdo jiný neumožnil školství, politikům, médiím jejich destruktivní činnost, nikdo jiný kvůli vlastní chamtivosti, podlosti, zbabělosti, prohnanosti, vychcanosti, samolibosti a téměř nulové míře solidarity, svornosti a soudržnosti, jeho vznik, funkčnost, vhodné prostředí, beztrestnost nezabezpečil.
      Základní povědomí o mantinelech, Základní výchovu a vzory dítě ( mimo kvanta dedičných dispozic, včetně mentálních a povahových ) nasává DOMA. Za další – rodič jako volič ve třech, vlastně čtyřech volbách ( mimo individuálních možností vyjádřit nespokojenost ) může ovlivnit podobu a kvalitu školství ( parlamentní, senátní, krajské, obecní ) , a pokud by seznal fatální škodlivost školní výchovy, mohl by zareagovat – ale pokud vím, neděje se tak, a naopak horuje za větší apanáž pro pedagogy, která ale dle mne ony problémy neřeší a nevyřeší. Rodiče alibisticky rádi hází svoji zodpovědnost na školství, jehož „demokratickou“ podobu na druhé straně všemožně podporují. JE TO POHODLNÉ, a BEZ ODPOVĚDNOSTI, nic složitého. Školství de facto hledá cesty a způsoby, jak téhož dosáhnout za přísunu peněz také. Navíc v momentě, kdy škola hodlá za patologické projevy vůči jednotlivci či skupině žáků zakročit, ten samý demokratický volič buď školu peskuje, poučuje, nebo rovnou napadne – jako by nestačila už tak tristní úroveň osnov i pedagogů.
      Volič má – pokud má voličská práva a je příčetný – vlastní rozum, rozhoduje se samostatně podle vnějších podmínek aniž by byl upoután na skřípe, pálil ho horkým železem nebo obouvali španělské botičky a palečnice.
      Je důležité vrátit do hry mimo odpovědnosti volených i ODPOVĚDNOST za vlastní volbu , odpovědnost voliče.
      Když je bezohledně vymahatelná prostřednictvím volených politiků na VŠECH voličích ( v lepším případě ) , či dokonce v drtivé většině po množině oponentů či slabých, popřípadě neschopných obrany, proč to necítíte po voliči jako takovém.
      Navíc jsou dnes skoro všichni příznivci liberální pravice a pravicovosti, která se individuální odpovědností ( v reálu nezodpovědností ) doslova ZAJÍKÁ – nemělo by tedy jít o problematický krok.
      Nebo je NĚCO jinak, a to NĚCO by mohlo mnohé opravňovat k nestandartním krokům ?
      Volba, politická, stejně jako náboženská, jest individuální soukromou záležitostí – pokud ovšem ovšem volený, zvolený subjekt neohrožuje funkčnost, bezpečnost a samotnou existenci státu – stát musí mít nástroje na svoji sebeobranu i před liberálním peklem …
      Voliče tedy jeho volba v časech míru a dostatku neomlouvá, respektive neomlouvá jeho jakékoliv lapsy a poklesky stejně jako to platí naopak.
      Český volič je panečku materiál, který si zvykl na BEZTRESTNOST, resp. NEZODPOVĚDNOST ve věcech veřejných a politických – jak si zvykl na BEZTRESTNÉ LOUPENÍ POLITIKŮ, PODNIKATELŮ, PODNIKAVCŮ, BANK, FINANČNÍLŮ, ÚŘEDNÍKŮ, A VLASTNĚ VŠECH Z VEŘEJNÉHO vlastně za bílého dne, stejně tak si zvykl na SVOJI BEZTRESTNOU BUĎ POUZE VOLBOU PASIVNÍ, ALE MNOHDY i AKTIVNÍ BEZTRESTNOU SPOLUÚČAST, a VYŽADUJE JI KOMPLEXNĚ, i v případě VLASTNÍ PODPORY, VOLBY ČI PŘÍMÉ ÚČASTI na čemkoliv prezentovaném jako DEMOKRATICKÉM. Ovšem TO , to arogantní přesvědčení, víra ve vlastní či sdílenou výjimečnost, nadřazenost, NIKOHO, NIC A ZA NIC NEOMLOUVÁ.
      ČESKÉHO VOLIČE DNES, po 30-ti letech zkušenosti s demokraty NIC NEOMLOUVÁ, NAOPAK.
      JE AKTIVNÍM HRÁČEM, který se sentimentem nezdržuje.
      Za to, jak dokonale prohnal dnešní systém je, jak masivně prorostlý korupcí, organizovaným zločinem klasickým i tím státem krytým , tedy politickými stranami, děsivě prolezlý stejně jako metastázami rakoviny ve všech oblastech od poslední obce, po funkci ÚS, Justice, Policie, Správních a státních orgánů, atd. NESE SAMOZŘEJMĚ TAKÉ VOLIČ, JENŽ SE MNOHDY METAMORFUJE , METAMORFOVAL DO POZICE VOLENÉHO NA MNOHA ÚROVNÍCH…
      Existují různé skupiny voličů, které se samozřejmě liší, a to nejen volbou pólu Pol.spektra. Liší se i mírou angažovanosti, mírou fanatismu, bezohlednosti, arogance, velkorysosti, lakoty, pragmatismu, včetně ochoty nést za svoji volbu následky, a nejen benefity …

    2. Minorita: To rypnuti do paní Zemanově jako první dámy bylo zbytečné. V debatě v kampani se mohli urážet, samo zavedení přímé volby nutí kandidáty k negentlemanske kampani, ale kampaň už skončila. Tohle měla být slavnost ke snížení napětí ve společnosti. Ve vojenských školách to určitě bylo těžké. Tohle je něco, co je k uvažování, jak to ovlivní člověka, když skoro celé dětství a mládí má silné autoritářskou výchovu. Střídavé otec a střídavě vojenská škola. Měl vlastně vojnu i doma. Ve 13 letech se stát skoro už vojákem je hodně brzo. Sám řekl, že potom nechtěl na vojenskou vysokou školu a vyhověl až otci, který de facto rozhodl za něho. Považuji to za velký rozdíl oproti mladým mužům, kteří se rozhodli k zelenému suknu na celý život sami dobrovolně jako zletilí až po dokončení civilní stření školy. Nezávidel bych takové mládí už ve 14 letech na vojenských internátech plné i politické výchovy. Na generála se taková životní příprava osvědčila. Jak se projeví v politice? Čas ukáže.

     1. To tak tenkrat chodilo. Sam jsem to zazil, tenkrat si soudruh reditel pozval tri trojkare z nasi tridy plus mne (asi vedel, ze se ze mne taky stane casem trojkar 🙂 ) a nabidl nam, cestu do zeleneho. Dodnes nechapu proc mne, ja mu to s diky domitl hned na miste bez konzultace s rodici (stejne jsem vedel, co by rekli).

     2. Tak nějak s Pávkem hru na těžké dětství hrát nemíním. Myslím, že měl dětství jako mnoho jiných potomků VZP, a nezaznamenal jsem, že by s vlastním dětství byl nespokojený, nebo trpěl nějakou tvrdou dominancí svého otce. Prostě pokračoval v tradici, a bral to jako normální – s tím problém nemám.
      Nemám problém s členstvím ve straně jako takovým – nakonec členství v dnešních politických stranách je minimálně stejně, dle mne však mnohem úspěšněji stíhatelné a trestné . To demokraté se chovají, jako utržení ze řetězu, jako by to měli na věčné časy, a zapomínají na institut lidské paměti. A také na princip zachování energie, či existenci a vyváženost plusu a mínusu, jingu a jangu .
      Co mne jako pamětníka zaráží je věk vstupu, tedy jednoznačně vlastní aktivita, jednoznačně kariérně a na úspěch orientovaný typ. O tom, jakou podobu mít kariéra, vzdělání, profese podobu, rodiče tehdy ( I když záleželo jak kde ) rozhodovali ve větší míře, ale znovu – jak kde, jak kdo.
      Zůstal v prostředí, které znal nejlépe. A snažil se, ne že ne. Na „odpůrce pokračování tradice“ až až.
      I to cajk, pochopitelné.
      Pokračoval v kariérním tažení i nadále, stoupal v žebříčku ČSLA i Armády ČR, hvězdy na epoletách přibývaly stejně jako obšití – je otázkou nadřízených, proč a za co ty hvězdy a zahrádka.
      Ovšem přes co nejede vlak, je jeho aktivní role, míra a snadnost, samozřejmost „kolaborace“ s původním nepřítelem, včetně snaživého angažmá v relativně řídících sférách i když vlastně v roli ne nepodobné roli politruka. Nešlo o funkci přímo ve velitelském sboru s rozhodovací, plánovací pravomocí.
      Co je na pováženou – míra projevené agresivity a nenávisti vůči bývalému vzoru ( a možnému řídícímu orgánu ) v průběhu mnoha let, samozřejmá manipulace a ponoukání směrem k válečném konfliktu s RF, nechutná role v ukro konfliktu a vcelku mnohdy projevená politická drzost , obzvláště když si jeden uvědomí, že ta osoba se nasrala do kandidatury ( bohužel úspěsné ) na nejvyšší ústavní funkci bez toho, že by alespoň starostoval v nějaké malé obci, bez jakékoliv zkušenosti z jakékoliv realné funkce, práce v politice v ČR.
      Kurva, v ČR je možné kandidovat, a zvítězit, ve volbě na nejvyšší ústavní funkci s NULOVOU KVALIFIKACÍ ..,
      Hlavně prosím neargumentovat slovem „demokracie“ – kam to vede vidíme a platíme dnes a denně kolem sebe…
      Tupý plebs tomu tleská, platí, a klidně bude bránit právo odrbat sám sebe a ještě více souseda, bránit a hájit nýmandy, gaunery, neschopy, lháře, kašlat na realitu, prosazovat právo ukrást z veřejného tzv.privatizací beztrestně cokoliv a právo se na tom podílet, stejně jako nárok a právo aktivně zaříznout existenci ČR dovozem bývalých vrahů, vyhlášením války osvoboditeli, lezení do zadku kde Komu za kde co, slepý hujerstvím vůči EU a kovbojům…
      To vše , a mnohé další atrakce značí vztah a naplnění slov český volič a demokracie.
      K tomu přidejte tu personu na Hradě, a je vymalováno…

      1. Minorita: V armádě ta poslušnost je oceňovaná. V politice to chce víc myslet i samostatně. Takový de Gaulle to s myšlením dokázal, ale ot bych chtěl příliš. Pavlův postoj k turecké speciální operaci v Sýrii ukázal, že je stále zvyklý plnit vůli těch nahoře, i když mohl radši odstoupit z vojenského výboru NATO.

       Za 100 dní ve funkci bude možné hodnotit.

 4. Není to dobrý odchod. Může si za to sám. Sebestředný, ješitný, nelaskavý, lpějící na svých chybách. Lhavý. Nařčení Hasenkopfa z autorství Klausovy amnestie, oné kritizované části, bylo lhavé a podlé. Že byl ovládán Mynářem,bez kterého by se nestal prezidentem, není omluva. Prý že to celý víkend studoval. Pche. Nebyl sám.

  1. Schumacher: Mynář a Nejedlý byli oprávněně kritizování za mnoho věcí, ale teď tam je místo nich Kolář senior. Mynář by si na rozdíl od něj netroufl říct, že Zemana vyleštily a připravil do voleb a do funkce.

    1. Inu, VH počínaje a VK konče šlo o morálně-mentální, vysoce pravdomluvné diamanty, na rozdíl od lidské trosky Zemana, že. Dá se konstatovat, že šišlavý zloděj a defraudant z Rakius, jemuž poníženou hudební supliku PEN klub daroval, by vlastně byl lepším prezidentem, i když by Beneše hnal do Haagu, ale to je přece pouze otázka času, kdy se stejný požadavek objeví znovu tentokráte od konaného českého liberálního, pragmatického, proevropského a „komunismem“ nepoznamensného demokrata…

 5. „Pávek končil v roce 2018 po 43 letech v armádě“..

  https://www.info.cz/zpravodajstvi/cesko/general-petr-pavel-odchazi-do-po-ctyrech-dekadach-do-vojenskeho-duchodu-do-politiky-se-nechysta

  a 5 let bere starobní důchod (je mu 61)… šel do penze v 56. 56-43 = 13 let.
  Pávek od 13 let je v armádě (tedy už od základní školy) a to se mu počítá do penze. Normálně to je od 18, když člověk studuje. To už tehdy si pávka pěstovali? Jako práče? Nebo bonzoval už jako dítě?

 6. Terazky neviem ci som tomu dobre rozumel.

  Nejaka skupinko 100hoven slohne oficialny statny symbol.
  Miesto neho da na tyc cervene trenky,
  Nasledne dany statny symbol poskodi – ergo znici.

  Ehm – a kedze to boli umelci – tak akoze sa nic nestalo?? to ako fakt??

  A nasledne sa uz tomu spravnemu presidentovi vrati poniceny kus statneho symbolu a ten ju este len ako buduci president da zrestaurovat a znovu ju vyvesi.

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-pavel-vratil-na-hrad-ukradenou-standartu-40425362

  A to sa akoze moze takto? Skutok sa stal – ale boli to rostaci, tak to necham tak??
  A v tom case len kandidat na presidenta vlastne cely ten cin prikryl, pac to do 100hoven prebral s tym, ze to vrati na hrad, len ak vyhra on a nie AB?

  Samkovej sa nechce napisat nejaku pravnu analyzu? Napomahanie, schvalovanie trestneho cinu hanobenia republiky.

  Na tento dvojaky meter sudnictva to tu cele zakape.

  1. Přesně.
   Celá ta partička „rošťáků“, už měla dávno bručet, ne se vyjadřovat do médií.
   Čučkaři se měli postarat o to, aby se tak stalo a aby standarta visela tam, kde viset má! To by lale nesměli být zaprvé čučkaři a zadruhé protičeští darebáci, sloužící jiným.
   Vrácení standarty za té podmínky, že budu presidentem, je sviňárna prvotřídní a tento president není mým presidentem ještě více, nežli před volbami. Všivák bolševická to je.

  2. Paní Klára psala, že trestní oznámení má smysl, když nebude odložené…

   A plukovník Wagner se pokusil téměř o nemožné již po akci 2022 -vláda a rozvědka žádá a doporučuje
   a soukromá firma blokuje…..(a popsal i jak vidí akci vrácení standarty).
   A zatím to jeho trestní oznámení asi ještě není odloženo, ale snaha bude maximální…

   Co dodat:
   https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/ztohoven-odvolaci-soud-cervene-trenky-prazsky-hrad.A170927_083443_krimi_jkk

   https://www.novarepublika.online/2023/01/general-pavel-jako-podporovatel-trestne-cinnosti

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Da-se-Pavel-brat-vubec-vazne-Erik-Best-a-dve-moznosti-731550
   **********************************
   Uvidíme, co bude dál,
   Fiala už prý vyslal údajně další signál, že VETO (k valorizaci penzí) by bylo nezodpovědné chování prezidenta.

   Docela mne to zajímá, jak to s právem dopadne, když se politicky nehodí….

 7. Proč mám pocit, že se z nás neomarxistické simplexní, vymleté palice snaží dělat blbce čím dál většími fraškami. To už opravdu lidi zahodili poslední zbytky rozumu? To fakt nikdo relevantní nevidí tu trapnou neomarxistickou šaškárnu plnou odporných vlastizrádných pimprlat? To si opravdu tenhle hnus zasloužíme? Proč jsme to hergot pustili z klecových lůžek? Nevím…

  1. Jaký neomarxismus – jde o vývojovou fázi liberálního kapíku. Nic víc. Jsou snad Rockfellerové, Rotschildové a spol.NEOMARXISTÉ ? VTIP, že … Kdy čeští zamrzlí trhovci pochopí, že dnes jde o dobývání renty…

   1. Minorita: Myslím, že jde o účelový neomarxismus. Modifikovaný, ale marxismus. Naroubovaný ku potřebám nikoliv prostého lidu, ale korporátům. A samozřejmě že jde o moc, resp. zdroje. Nyní o ruské, de facto neomezené zdroje. Jen mne zaráží, že jsme nepoznali, jakou odpornou pakáž si po roce 89 pouštíme do republiky.

 8. Tak já už tomu fakt nerozumím. Zarytí antikomunisti, kteří se štítili každého, kdo se o tu partaj jen zdálky otřel, dnes hýkají blahem. Bývalý komunista, sluha totalitního systému, korouhvička, třtina ve větru klátící se. Dnes je těmi samými adorován, jako jejich spasitel. Adoranti a co morálka. A co charakter? Nic? No, jak jinak.

  1. Kdyby komunista – zapráskaný prospěchář, odporný oportunista, bezpáteřní a bezcharakterní kariérista, pravda, tehdy u proletářů, ale UŽ ve 30-ti prozřel, omluvil se, a vykoupil se službou v nejdemokratičtější alianci na světě, v NATU …
   A páč je nositelem „tržních demokratických kariérních mírných nedostatků“, jako je bezcharakternost, Zrada, oportunismus, a lokajství , stejně infikovaná veřejnost vzala salonniho jenerála na milost a ZTOTOŽNILA SE S NÍM, OSLAVUJE MANEKÝNA VE FLANELU ( vždyť je jeden z nás, maká na chatě nebo u baráku ) , ba i nakupování na polských trzích s bruselským důchodem ( no co, chce ušetřit ) veřejnost ouplně přešla ( jsem zvědav jak bude bruselský důchodce solidární s těmi českými, kteří na rozdíl od něho si ani ten výlet na ty trhy nemohou dovolit ) …
   Je načase si uvědomit rozpoložení, politickou orientaci plebsu, a především důvěryhodnost, stálost, jeho ochotu podpořit , ochotu neslevit ze svých požadavků, ochotu a schopnost nepodlehnout v momentě předhození první ohlodané kosti , nevyměknout a nenechat sebou lacino vyjebat ze strany demolice…
   A že to jsou pro část plebsu, které se ekonomicko-sociální likvidace týká , fundamentální, a zatím těžko splnitelná zadání … Spíše-díky dosavadní praxi, obzvláště té z poslední doby, nesplnitelné …

 9. Volal Asfaltový holub.
  Všem děkuje za podporu. Nebude nějakou dobu psát… ale hlas měl mladistvý a ducha bystrého. Mám z něj dobrý pocit a chtěl bych ho předat dál.

  1. Díky za dobré zprávy i ten pocit,
   AH přeji hodně sil, dobré nálady a byla to první zpráva,
   která se mi při myšlence na něj zde nyní otevřela…ještě jednou díky Ládiku
   a PANE Holube buďte………, každý člověk ducha bystrého se (nyní zvláště) počítá!

  2. Díky!! Dnes první dobrá a důležitá zpráva.
   Přeji AH brzké uzdravení a hodně sil a těším se, až zase bude psát, mám jeho příspěvky moc ráda!

  3. Uf, to se mi fakt ulevilo. HODNĚ.

   Já měl dnes otřes mozku v knihovně. Nikoli z náročné literatury, ale robátka blbnula na sedacích pytlích a jedno svalilo druhé tak šikovně, že to vzalo týlem o zem. Docela fest, protože to i přes koberec pěkně zadunělo. A pak už následovala malátnost, těžký jazyk a pod., RZS a odvoz na vyšetření do špitálu.
   Fakt bezva odpolko…

  4. Sice mi uniklo, že by Jáchym a holub byli v ohrožení, nebývám tu zas tak často, přesto bylo-li tomu tak, pak mám rovněž velikou radost a poprosím o pozdravení. Děkuju moc.

  5. Asfalťák na to vyzrál. Prohnípal ten smutný den v narkóze a zítra se probudí s čistou hlavou. Prohlédne si vtipy, lidová tvořivost určitě nebude zahálet. A ještě bude mít opravenou nějakou opotřebovanou součástku.
   🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *