Ústavní soud rozhodl, Petr Pavel do Ankary pojede a dokonce už všude rozhlašuje, že bude šéf delegace. Teď je na Babišovi a především na Macinkovi, aby předvedli, že uměli přemýšlet dopředu, počítali s touto variantou a mají vývoj událostí pod kontrolou. Jestli se Petr Pavel v Ankaře bude hřát v přízni světových mocipánů, je to pro vládu prohra, takže zatím chci doufat, že mají lepší plán než Zdeněk Hřib a tento plán nejpozději v Turecku dojde svého naplnění. Už nebudu dál spekulovat, proč se Petr Pavel choval jako umanuté děcko a proč Baxa se Šámalem rozhodli, jak rozhodli. Nebudu ani spekulovat, jestli to měli Babiš s Macinkou rozmyšlené. To se během příštích čtrnácti dnů dozvíme. V podstatě mám jediné racionální vysvětlení a tím je, že Petru Pavlovi někdo slíbil post generálního tajemníka po Ruttem a on teď nesmí vynechat žádnou příležitost, aby mohl leštit kliky.
Já se dnes zaměřím na to, jak se toto všechno vlastně mohlo stát.
Je to v podstatě jednoduché – před poslední prezidentskou volbou v roce 2023 byl Babiš pro spoustu lidí ještě naprosto nepřijatelný kandidát. To víte, chtěl nás všechny zavřít kvůli covidu, chtěl nás všechny opíchat experimentální vakcínou, neuměl pořádně mluvit česky, nevypadal dostatečně reprezentativně, v předvolební kampani pořád mluvil o masovém vrahovi Gerasimovovi, kterému Petr Pavel podal ruku, ale on, Andrej, by to nikdy neudělal… Také bylo jasné, že bude odsouzen za Čapí hnízdo, objevily se Pandora papers, v politickém institutu hnutí ANO pracoval ještě člen Evropských hodnot, Roman Máca (byl tehdy vyhozen na můj popud) a všichni se teprve učili, jak překročit svůj stín a hodit to nemilovanému Andrejovi.
Psal jsem tehdy, že příští prezident jmenuje třináct nových ústavních soudců a když nám v roce 2022 na podzim nevyšel senát (dostala se jen Jana Zwyrtek Hamplová a Daniela Kovářová), bylo by dobré vzít v úvahu i tento argument. Soudruh jenerál si navolí svoje kamarády a samozřejmě tak učiní s ohledem na pravdu a lásku, nikoliv s ohledem na nás. Klára Samková tehdy před Babišem dokonce klečela, aby senátní volby neignoroval a nasadil lepší kandidáty než Nagyovou proti Vystrčilovi…
Ale tehdy na to ještě hodně voličů nechtělo slyšet. Argument covidem a očkováním byl ještě naprosto běžný a pamatuju si jako dneska, jak Bašta nepodpořil Andreje ve druhém kole. V následném rozčarování pak SPD ztratila preference, které už nikdy nenabrala zpátky. Andrej sám také ještě nechápal, co to je henta „Alternativa,“ protože v jeho průzkumech veřejného mínění se nevyskytovala a i když se prezentoval jako mírový, zároveň byl i ostře protiruský, což budilo nedůvěru na obou stranách barikády.
A tak tehdy apely na „volbu menšího zla“ narážely na příliš mnoho překážek.
Výsledek se dostavil. Prezidentem se stal Petr Pavel, najmenoval si Ústavní soud a ten ho teď na oplátku podržel. Koneckonců, přesně proto se tam ti soudci dostali. Nedostali se tam, aby strážili ústavu, ale aby stáli na správné straně dějin, až to Kolář bude potřebovat, což se stalo právě teď. Jestli něco protokolář Kolář chápe, je to otázka moci. Idejemi se stačí zaklínat, voliči na to snadno skočí, ale v realitě je třeba si obsadit pozice svými lidmi. Kádrová politika, vole!
Proto už od začátku svého veřejného působení říkám, že je třeba krok za krokem vybudovat pozice. Je zapotřebí se klidně spojit s menším zlem proti tomu většímu, protože když chce člověk naráz všechno, nemusí mít také nic. Je zapořebí budovat podpůrné struktury, je zapotřebí proti majnstrýmovým mééédiím stavět naše média, je zapotřebí proti pravdoláskařským neziskovkám stavět naše spolky a proti liberální politice stavět naše politiky. Ideje nás mohou dávat dohromady, ale pokud nebudeme schopni strategického uvažování, dopadne to jako obvykle.
Teď sklízíme důsledky z prezidentské volby a já jen chci doufat, že Veľký Bocian i Macinke vědí, co dělají. Ale po včerejší Macinkově tiskovce už tomu věřím o něco méně než o den dřív.
Co se stalo, nedá se odestát. Společnost bude zase o něco rozdělenější, zase o něco radikálnější, další lidé ztratí o současném režimu své iluze a zjistí, že všechno je to čistě jen o moci a nikoliv o hodnotách. Pokud ale tohle všechno má mít nějaký smysl, měli bychom se z toho poučit a začít pracovat na prezidentské volbě za rok a půl. Měli bychom se přičinit, aby Ústavní soud svůj budoucí nález učinil pro NAŠEHO budoucího prezidenta, kterého si zvolíme, protože neuděláme stejné chyby jako minule.
Hlavní úkol má samozřejmě Andrej Babiš. On je hegemonem na naší straně politického spektra. On je ten, kdo musí přijít s přijatelným prezidentským kandidátem pro všechny. On o tom musí přesvědčit své koaliční partnery, on se musí postarat, aby se pokud možno netříštily hlasy. A také by měl konečně pochopit, že jeho vstřícnost k prezidentovi i pravdě a lásce všeobecně je brána jako slabost a jeho zdrženlivost bude vždycky po právu potrestána.
A my se psychicky připravujme na volbu menšího zla, protože o ničem jiném příští prezidentská volba nebude. Žádný kandidát nebude ideální, každý za sebou bude mít problematickou minulost i problematické řeči. Každý bude mít nějakou hnidu, média spolehlivě najdou i to, že v první třídě tahal holky za copánky a trhal mouchám křídla. Vzhledem k tomu, jak se teď Ústavní soud odkopal, budeme vlastního prezidenta (nebo spíš prezidentku) potřebovat stůj co stůj a tříštění hlasů si nemůžeme dovolit.
To stejné platí teď pro senátní volby. Ano, senát je zbytečná instituce, kterou by bylo třeba zrušit, ale sakra, je to senát, který spolu s prezidentem vybírá ty pošahané kandidáty na ústavní soudce! Hnutí Stačilo! proto už dva měsíce vyjednává, aby se v každém obvodě nasadil jen a pouze jeden vlastenecký kandidát, aby měl alespoň šanci dojít do druhého kola. Raději nasadit méně jmen a v ostatních obvodech podpořit jiné, než si hrát na hrdiny a projet to všude.
Nedělám si samozřejmě iluze, jak to bude doopravdy. Na to jsem českou politiku viděl příliš do hloubky. Ale každý krůček vpřed je dobrý. Každý senátor, který bude na naší straně, je výhra. Pak budeme mít rok času se shodnout na prezidentském kandidátovi.
Pokud to nedokážeme, můžeme se připravovat na volební průser v roce 2029…
__________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600
Schopnost strategického uvažování? Tak schválně: Nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Na čem se lze dohodnout?
Co nás nejvíce ohrožuje? Hulvath promine, AI sem nezařadím. Ohrožuje náás obecně a stejně tak bude i řešena. Zbývají (na pořadí nezáleží): 1) válka s Ruskem, 2) nekompatibilní migrace a 3) likvidace ekonomiky Green dealem a nekompetentním zásahy do ekonomiky.
Libtardi vs. dezoláti – na válce s Ruskem se neshodneme, z nějakého důvodu se domnívají, že nikam rukovat nebudou a nic na ně padat nebude. Téměř nulový průnik (zatím). S migrací je průnik poměrně značný a s likvidací ekonomiky také. V obou přípdach určitě více než 50%. Dva ze tří – to není špatné.
Dezoláti vs. libtardi – 1) nahlížení na minulost a obecně kolektivismus – průnik nulový. 2) snaha o sociální stát – no, jakž takž, našlapovat jako ve vejcích. 3) vlastenecké cítění – no, podle toho, jak se to podá. Fotbal, hokej – všichni jsou vlastenci. Evropa – všichni jsou Evropané. Tady moc záleží na způsobu podání. 4) Tradiční rodina – také nic moc. Průniky jsou obecně příliš okrajové.
Moc dlouhé, a co s tím? Jakmile je někdo zaškatulkován, automaticky je půlka voličů proti němu a nemá šanci na dobrý výsledek. Je potřeba najít (stvořit, uplácat) někoho, kdo bude prezentovat styčné body a to takovým způsobem, který nedovolí zařadit jej do konkrétní škatulky. Dokonce ani nemusí lhát a může to myslet vážně. Existuje někdo takový? Nevím, možná ano. Ale jsem si poměrně jistý, že pokud existuje, tak do toho nepůjde. Tak to berte jako manuál pro adepty na politiky. Ale ne každý dokáže odrážet nepohodlné otázky tak, aby u toho působil důvěryhodně.
Souhlasím, že nyní je třeba počkat na tahy vlády Andreje Babiše. Rovněž se domnívám, že ten si spočetl, proč nešel do kompetenčního sporu ohledně pana Turka. Tudíž musel počítat s aktivistickou rolí Ústavního soudu i nyní. Tuto roli mu už nikdo neodpáře.
Petr Pavel se sám vmanipuloval do role rozdělovatele společnosti. Bude mít za sebou fandy Fialy, ale to by nemělo stačit. Navíc jde o to, jak z boje o Ankaru vyjde po Ankaře. O tom nyní nemá cenu spekulovat. Jistě má již připravenou řeč o nutnosti zbrojit, greendealovat a eurofederalizovat. Toto vše jde proti politice Babišovy vlády, ale rovněž politice Donalda Trumpa.
Podstatné bude, co se v Ankaře upeče. Jaký to bude mít dopad na NATO, jaký na EU. Nezapomínejme na revitalizaci V4, u čehož Babišova vláda figuruje.
Dočkejme tedy času. Šíleně Umanutý Trucovitý Rozvědčík (ŠUTR) ještě nepřeskočil. Diktuje soudu, vláda si ovšem od emeritního generála diktovat nechat nesmí. V tom duchu se vyjádřil i Petr Drulák (spolek Svatopluk).
Bude zajímavé sledovat, v kom má kdo spojence a jaký je kdo diplomat.
Co bych ale stávající vládě vytkl, je to, že se zdá, že nebude schopna postavit společné kandidáty do Senátu. Pokud tak neučiní, vnímám to jako velkou politickou chybu. Ega musí stranou.
Být panem Macinkou, uberu na rétorice. Zatím není nutné hovořit o puči. Stačí poukázat na to, že Ústavní soud se chová aktivisticky, což mu nepřísluší. A že jeden kariérní komunista se chová arogantně a směšně. To je dle mého v tuto chvíli adekvátní.
Současně jsem si vědom, jak pan Macinka přál panu Trumpovi k narozeninám.
Uvidíme, kam se do jednání v Ankaře posunou konflikty na Ukrajině a Blízkém a Středním Východu. To vše velmi napoví…
Už je pozdě na společného kandidáta na hrad.
To už mělo přijít dřív. Ten zmrd fousatej komanč taky byl lezen do médií dávno před tím, aby ho ovce poznaly.
„vlastenci“ se zase hovno dohodnou, banda zmrdů falešnejch
Jsem asi anarchista. Jestli je Babiš hegemonem na straně Vidlákova politického spektra, tak já do tohoto spektra nechci patřit. Volil jsem Stačilo, ale příště už asi ne. Budu volit nějaké anarchisty. Že mi propadne hlas? Ted mi taky propadl, a co. A volit někoho jenom proto, že to je Pávkův protikandidát, tak to taky ne. Na nějakou ženskou od Babiše nejsem zvědavý.
Kde leží hranice mezi menším a větším zlem?
Velké zlo už velké je. To malé jetřebí volit, aby mohlo vyrůst.
Myslím, že nejste anarchista, spíše na to jdete přes emoce. Sám si odpovězte, zda je to lepší než racionální přístup.
No menší zlo je dnešní vláda, pár dobrých věcí už udělala, snaží se dělat další, proto na ni větší zlo tahá čím dál tím tvrdší podvody. Pokud Vám propadne hlas, jako nám oběma propadl loni, neúčastníte se rozhodnutí mezi nimi. Mně se to stalo již opakovaně, ale ne úmyslně.
Tymákovan – Ano, bude to emoce – cítím k nim odpor z doby kovidu.
A je to zcela pochopitelné. Ale myslím, že i toto se dá řešit racionální úvahou, zvláště když se za to Babiš, u něhož nejsou omluvy silná stránka, omluvit dokázal. Nakonec by stejně měla, podle mého, přijít ta úvaha, jakým hlasem nejvíce prospěji stavu věcí u nás.
Obávám se, že Vidlák se plete, že byl zmrd Babiš pro spoustu lidí nepřijatelný kandidát; respektive – byl, ale i tak mu to hodili, stejně jako já a stejně jako Luboš Volný, a to jsme oba byli mega antivaxeři (on známější).
Babiš už nemá moc kde brát. Jestli bude kandidovat, zase prohraje.
Proč nikde nečtu, že zkusíme omezit vlastní animozity na různá jmena začneme jim důvěřovat, proč nikdo nenapíše, že se sám podujme začít komunikovat s 10 novými lidmi a zkusí pochopit, co je trápí a co by potřebovali vědět, aby se cítili lépe a začali si důvěřovat navzájem, proč tady nikdo nezačne rozebírat, že ho napadá, co by mohlo být proveditelné a neprohlásí, že sice sám ne, ale kdyby se někdo podujme to zastřešit, nemeškal by a přidal by se, dde se ztrattila ta soudržnost všichni za jednoho?
Je to prosté – je nám moc dobře a nechceme riskovat, že bychom o svůj status quo přišli.
Ze zákona existence lze odvodit, že o to naše dobré bydlo musíme přijít, abychom si uvědomili, že znovu (a už zase) jsme na tom tak, že musíme z té ulity vystoupit, musíme jít do větru, zimy, žáru i bouřky, protože už nemáme nic, než smrt. A když to neuděláme, smrt přijde k nám…
Tak je to jednoduché.
Abyste měli imůj časový odhad časové rezervy – možná ještě celý rok, maximálně dva.
Já si myslím, že bude lepší, když vypadne jak PP,tak i Babiš.
S touto variantou by měl pan Vidlák jít do volebního boje.
souhlas
ideálně, kdyby se zabili navzájem
Re: asdf
A dvakrát za sebou, aby byla jistota.
😂😂😂
Tak se vzájemně osolte….
Macinka se svými šesti procenty nemá co ztratit, tak si může dovolit být prostořeký. Pro Babiše dělá špinavou práci, aby pak premiér vypadal jako dobrák.
Šachová partie kolem Ankary je dobře rozehraná, zatím udává tempo Povel. Chce to hodně popkornu.
Fraška s Nývltem je povedená, ale ještě zábavnější by bylo, kdyby vláda prohlásila, že neústavní omezení svých pravomocí nebude respektovat ergo Nývlt zlobil a tak zůstane doma.
vůbec nezní ze stran vládnoucí koalice hlas, že by byla ostuda, kdyby pávek musel před kamerami podat ruku Trumpovi a že tu je i bezpečnostní riziko, protože byl vyškolen k zabíjení imperialistických slouhů a tak jsou v ohroženéí všichni papláši KOZA, kteří se toho sabatu budou účastnit
Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, kdo je to ten Nývlt?
Odkaz na Cimrmana, ležícího, spícího a dvojníky Ferdinanda, Nývlta (hrál ho Čepek) a Franze Josefa, Macháněho…
S takovými neznalostmi sem snad ani nepatříte 😀😀
Každý neví vše, jako vy.
Podmiňovací způsob…Pane doktore! Ten oni vůbec neznají…
Takhle té potřebné jednoty, o které píše Vidlák, nedosáhneme. Každý, holt, něco nevíme. Je důležité dát lidem prostor, aby se mohli ptát aniž by z nich druzí dělali blbečky.
👍 🎯 1️⃣⭐
re: Petra
Hmm, tak to teda nevím, jestli by vás moje Jahoda nepokousala.
Dnes byla v naší ZŠ taková slavnost. Deváťákům, kteří končí školní docházku předávali upomínkové předměty malí prvňáci.
Ponechme stranou to, co si o takové šaškárně myslí adolescenti, a zaměřme se na mladší publikum.
Když Jahoda oznámila v páté třídě, že se půjdou kolektivně a organizovaně mrknout na prvňáčky, jak půjdou popřát deváťákům, kteří vycházejí, jeden páťák se jí zeptal, odkud ti deváťáci vyjdou.
Ne, nebyla to legrace. Ten mladý a nadějný kus se tvářil smrtelně vážně, jak Frigo na mašině.
Jeho spolužáci pak pravili Jahodě, že takto inteligentně se ve škole ptá kohokoli na cokoli několikrát denně.
https://www.youtube.com/watch?v=IP_oH88O7ng
To bys nepochopil!
Myslím, že model prezidentské vlády podporované ústavním soudem je světový unikát. Ale my už jsme holt takoví světoví inovátoři, příkladem je kandidátka národní fronty z roku 1946.
Tohle čertovo kopýtko do ústavy vložili na popud Václava Havla. Alespoň se to učili v občanské nauce v 90. letech. Prezident si může najmenovat svého předsedu vlády, na jeho popud vládu a nechat ji vládnout bez důvěry libovolně dlouho. Havel také tento přístup zkusmo použil jmenováním Tošovského vlády. Jediná cesta jak se bránit se tehdy jevila byla nevydíratelná vláda s ústavní většinou, proto vznikla opoziční smlouva.
Ovšem již tehdy se ukázala síla ústavního soudu, který zrušil nový volební zákon. Pak ústavní soud ukázal schopnost zrušit i ústavní zákon. Teď se ukázalo, že ústavní soud má větší sílu než všechny různým způsobem demokraticky zvolené instituce.
Nejspíš se Soumraku partriarchy nedožiju, prezident je můj vrstevník. Ale alespoň můžu s plným svědomím říci: Za mého mládí a rané dospělosti k vystudování vysoké školy a slušnému zaměstnání s rozumnou výplatou a spoustou relativních výhod nebylo členství v KSČ nutné. A to, že nám dnes v rozhodujících funkcích státu vládnou kariérní komunisté, mne neskutečně vytáčí.
Jenže co když vláda řekne prezidentivi „Thrni si“? Co když to řekne ústavnímu soudu? Co když ti se obrátí na moc výkonnou aby silou zjednala pořádek, jenže ta odpoví „Trhni si!“
No to by si nikdo nedovolil?
Že ne? Dějiny jsou plné takových případů.
Vidlák ve výhledu o čem budou volby 2029 zcela ignoruje, jakoby to neexistovalo, to nejzávažnější téma : Práci a její cenu. O čem tedy budou volby 2029 ? Zapomeňte na migranty a na dotace na elektrokola. V roce 2029 se bude volit premiér, co řekne, kdo zaplatí účet za roboty. Jsou jen tři možnosti.
První: Zaplatí to firmy. Dáš daň na každého plecháče. Z toho pošleš peníze lidem, co přišli o práci. Říká se tomu základní příjem. Firmy budou řvát, že odejdou do Polska. Lidi budou řvát, že mají hlad.
Druhá: Zaplatí to lidi. Necháš to být, roboti vyhážou půlku fabriky, a řekneš: rekvalifikujte se na programátory, nebo instalatéry. Lidi ti řeknou, že ve čtyřiceti už se učit nebudou. A i kdyby – ti „instalatéři“ dneska vydělávají hlavně proto žwe jich je nedostatek. Jak bude až jich budou rekvalifikační kurzy chrlit tisíce ? Vznikne brutální tlak na ceny a nebude útěchou v – najednou – špatně placené dřině, že práce ještě je… Co když radši vezmou vidle ?
Třetí: Zaplatí to stát, tedy dluh. Budeš dotovat firmy, aby nechávaly lidi, i když je nepotřebují. Budeš stavět školící centra, kam nikdo chodit nebude. A za pět let zjistíš, že máš státní dluh jako Řecko a stejně tě předběhli všichni okolo. Všechny strany budou slibovat, že zajistí práci. Ale práce v tom starém smyslu slova bude mizet. Takže volby 2029 budou referendum o tom, jestli věříte na zázrak, nebo chcete jistotu. Jistotu, že neskončíte na ulici, když vás nahradí stroj, co nekašle a nemá děti na krku.
Internet nám dal zprávy zadarmo a fotky koček. Fyzická umělá inteligence nám vezme dřinu. Jenže ta dřina – byla pro spoustu lidí výplata. A až nebude, tak se budeme muset dohodnout, z čeho budou žít. A kdo o tom rozhodne, ten vyhraje volby. Nic víc, nic míň. Plecháči už se montují. Teď jde o to, jestli k nim přimontujeme i rozum. A ten rozum by se musel vzít ze současné politické generace. Jenže ta žije ještě v době, kdy největší problém byl účet za plyn. Na roboty, co berou práci, a na stroje, co si platí mezi sebou, není připravená ani omylem.
Příhoda z dnešního dne: Účetní mi poslal hlášení o DPH k zaslání na Finanční úřad. Datovou schránku FÚ si nechal vyhledat umělou inteligencí. Nefungovala, byla nejen špatně, ale taková schránka vůbec neexistovala.
Umělá inteligence čím dál více halucinuje. Nejspíš je to tím, jak se stále více učí na textech generovaných umělou inteligencí. Nebo do ní někdo záměrně zavádí chyby. Zároveň kdekdo do lidí hustí ať se naučí používat umělou inteligenci, protože bez ní se do budoucna neobejdou.
Nakonec za covidu také lidé uvěřili, že vakcíny jsou účinné, přestože všichni očkovaní kolem nemoc dostali. Dodnes očkovaní s těžkým průběhem nemoci říkají: „Nedovedu si představit, co by to bylo bez očkování!“ My neočkovaní si nic nepředstavujeme, my to víme: Někteří nemoc vůbec nedostali, jiní by o ní bez PCR testu vůbec nevěděli.
Umělá inteligence je akce covid 2.0 . Až lidé uvěří jejímu tvrzení, když máš žízeň tak nepij, populace se za pár dní vytřídí na běžné lidi a lidi se zdravým rozumem. Otázka je, zda se lidé se zdravým rozumem dokážou na dostatečnou dobu skrýt před žíznivým davem, který jim bude chtít zakázat pít.
Příkladmo Josef Nesvadba: Příšerně krásná, krásně příšerná.
Hezky napsáno, ale obávám se, že dostanete spucunk. Já dělal loni projekt s mladšími lidmi a dost jsem se divil, když místo podívání se do manuálu na syntaxi příkazu se ptali UI, samozřejmě výsledky jak popisujete. Naštěstí jsme měli oddělená pole působnosti.
Vidle… Bylo kdysi „z dolů jde plamen a dým…“ Nyní se proletáři nemusejí namáhat. Kapitalisti to dělají za ně.
Účet za plyn splácí Německo dodnes. Příkladmo imigrací. Bohužel my s ním.
Nestrašte presidentkou, jinak pěkný článek.
Hegemon Babiska , Vidlakova poblitickyho spektra, drzi hubu.
Jako stara vechtra. Patri do klubu . Anti ustavistu.
Tak je v tom vsem namocenej.Nebudeme si malovat andelicky ,babisicky, na zed.
Je Zbaxovanej do kouta ,smi drzet akorat , hubu..
Nebyl prijatelnej pro mne jako pro ostatni , protoze jeho covidova vlada silenstvi, predtim.
Takze ja a ostatni sme rikali lepsi jit na pivo , nez k volbam..Dalsi , kriceli posledni prilezitost , neco zmenit..Nebudu jmenovat.
V Rumunsku jim vykopli kandidata .
Takze u nas vladne Gang deseti. Kterej vladnul v Benatkach ,stylem deseti pinochetu..
Voni v tom maji tradici , slovaci vystvali pres sto tisic Cechu , ze Slovenska a 60 tisic zidu ,za ktery Hitlerovi ,radi zaplatili..
Za dvacet let po valce uz nam totalne vladli.
Kam nas hegemoni dovladli, vi kazdej..
Ani popularni furt a vsema vopakovany poucovCI klise ,ze se P.,chova jako umanute decko nesedi..
Umanute decko nezkurvi ustavu spolu s deseti judry..Mne ti nikdo nevnuti.
A honem pospichat se zabejvat volbu dalsiho presidenta dalsiho..Za nekdy.
To je taktika malych kecianku..Na zakryti situace Velkyho Keciana ,kterej se vodkecal…
Babiska nesmel bejt zvolenej presidentem ,protoze , byl naplanovanje do pozice predsedy vlady , kde ma ukoly na splneni..Vysledky uz se hromadi..
Show business must go on .
Aby si nikdo nevsim ,ze vlada nevladne , hadaji se proto ,hystericky a jenom vo Ankaru.
Vseho at V. necha a venujte se volbam v 2029 , poucne radi, robot , Hulvath.
Z roboty se V. potom musi starat vo roboty..Vlada, ta zaplati ucet, za roboty.
Narod si vobuje boty , aby uprch pryc misto roboty, na roboty.
Chybu s tříštěním hlasů udělal i Orbán. Ve složitém Maďarském volebním systému se část poslanců volí v jednokolových jednomandátových volebních obvodech. Kdo zde má nejvíce hlasů, je poslancem.
Orbán a jeho koaliční partner asi ve 20 z nich měli každý svého kandidáta, ale vyhrál tam Magyar i když měl méně hlasů, než Orbán + jeho koalice.
Kdyby se dohodli a stavěli v obvodě jednoho kandidáta a (ta druhá strana ho podpořila) a v půlce takových obvodů by poslance získali, tak by neměl Magyar ústavní většinu.
Což v maďarském politickém systému je reálně znamená plichtu a nutnost nějak spolu vyjednávat.
INOVACE
Babiš a celá vláda je trapná banda packalů,
fakt nevím, proč se tam babí stále cpe,
v jeho věku …
Když už to ale dotáhli do stavu, kdy US
jim diktuje, jaké trenýrky si mají obléci
ve středu, jediná cesta je ignorovat
rozhodnutí US.
Za ignorováním (neústavních) rozhodnutí
US totiž de facto nic nehrozí …
Re: Ano…
Poslední dva řádky – mám stejný názor. Ústavní soudruzi nechť si plácají, co je napadne. Pokud jsem dnes dobře podslouchal Rááádyjožumpál, US měl před rozhodnutím dát možnost vyjádřit se i těm, proti nimž bylo jeho rozhodnutí namířeno, tedy minimálně nějakému zástupci vlády.
Nestalo se tak.
Sbohem a šáteček – vy si spisujte svá ústavní hovna, my si jedem svoji lajnu do té doby, než vy zase pojedete podle zákona.
Já si tto také myslím, tam snad žádné sankce nejsou.
Já bych to udělal jinak. Najal bych schopnou partu alternativnich řemeslníků a poslal bych je udělat generální uklid ústavního soudu. Ten je přece státní, ne?
Vystěhovat všechen nábytek, vysadit okna a dveře, vytrhat a vyměnit veškeré rozvody elektřiny, vody, topení, vzduchotechniku, rozkopat podlahy … prosté jim ukazat, kdo je panem A Hrad? To už jsem psal. Od hodiny go pronajmout diemě, která se smluvné zaváze, ze so 24 hodin odtamtud všechny vystěhuje a udělá z interieru Hradu turistickou atrakci …
nějak už se netrefuju do písmenek, tak raději půjdu spát
Za ignorování jakýchkoli soudních rozhodnutí nic nehrozí. Soudy nemají vlastní donucovací pravomoc.
Kdybys na předsedu senátu vyplázl jazyk, může po vás hodit tak akorát botu.
Veškeré donucení zajišťuje moc výkonná. Z ní jen malá ozbrojená část.
Je zajímavé zkoumat jak celý systém funguje. Základem jsou společensko ekonomické vztahy v rámci kultury tvořené memy. Po biřici, který neplní zadaný úkol není poptávka. Další zajišťují memy jako například „to se musí respektovat“, „to každý ví“, „to je všeobecně známé“… Takového už bylo.
V praxi není žádný apriori kvalitativní rozdíl mezi nařízením samovládce a nařízením odhlasovaným nějakým počtem nějak vybraných lidí.
Přibližně tento systém lze přirovnat k „fiat money“.
No a pak se může někdo divit, že politiku považuji za zábavu sebestředných podivínů, kteří se vlastně jen snaží protlačit „svoji pravdu“ (bez ohledu na to, jak to může uškodit lidem) ale hlavně svoji osobu.
A to včetně loutek. Je to taková blbá hra „na popularitu“, kterou politikům umožňujeme svým hlasováním, s naprosto falešným pocitem, že snad něco rozhodujeme.
NIC nerozhodujeme. Jenom volíme líbivější lež.
Co kdyby se Babiš vykašlal na NATO v Ankaře, a místo to nechal naložit vládní speciál a ještě další schpná letadla vším potřebným a za osobní účasti se záchanným týmem to nechal dopravit do Venezuely?
Cestou zpátky by se zastavil ve Washingtonu za Trumpem, který by se mezitím vrátil.
Gesto určitě krásné – ale nejpozději za dvě hodiny po oznámení akce už by pisálci a kecálci přesně věděli, proč to ten Babiš udělal. 😜
Re Sk
Pisálci by věděli – a co jako? Ať si píšou, od toho jsou placeni!
Protože to pořád někdo čte a poslouchá, není do „dolních 10 000“.
A ovečky přikyvují a přikyvují, že nic nehrozí…
A jestli Bábiška poslechne ÚS, bude KoZe prosmích. EU a NATO si s ním budou ometat boty.
Když puč, tak peč! Vláda má na své straně silové orgány tak je to třeba tvrdě rozhodnout
a šmytec!
A jedno letadlo by nechal vypravit na náklady Agrofertu. Brnkačka. Ačkoli tomu formálně nevládne, dalo by se zařídit. Pravdoláskaři by z toho čůrali Maggi v kostkách.
Re: pyč
Jako že by PePana narvali do jednoho samaljóótu, sami by letěli druhým, protože bezpečnost, a pilot letounu s PePanem by jakože zapomněl nebo popletl cestu a přistál by za 4 hoďky zase v Práglu?
To není špatná idea…! To se mi líbí!!!
Takové špatně ukazující přístroje se přece dají zařídit, ne?
Když jsme u těch vadných přístrojů:
Možná by se dal i rádiokompas přesvědčit, že správný cíl je Moskva. Tak to by bylo dada!
Vole. Do Venezuely. S nákladem pomoci.
Anebo prasklé okýnko u letadla!
Ochranka by ho držela za nohy až do přistání. Pak by si čtrnáct dní kurýroval namrzlý fousy.