20 července, 2024

Vítku, tohle nedáš!

Před týdnem jsem pro deník TO napsal komentář, kde jsem se zamýšlel nad nejlepším ministrem vnitra všech dob, který do politiky přinesl slušnost a evropské hodnoty, PreVítkem Drakušanem. Napsal jsem, že Ropušan přežil ve funkci pět mrtvých z Dozimetru, tak přežije i patnáct mrtvých na Filozofické fakultě. Mělo to na fejsbůku velmi solidní dosah…

Ale teď už si to nemyslím.

Nemine den, aby se neobjevily další podrobnosti z policejního zásahu na fakultě a nemine den, aby nevyplavala na světlo Boží další lež policejného šéfa Matějčka a samozřejmě i našeho Vítka Pytelnamrtvoly Rakušana. Po půl roce nečinnosti začali novináři alespoň trochu konat, protože kdyby dál pokračovali ve své pozici mrtvého brouka, Seznam zprávy by mohl rovnou zavřít. Tak moc by redakci nemohl dotovat ani Lukačevič.

V posledních dnech jsme zjistili, že policie dobře věděla, že hledá nebezpečného vraha. Sami strážníci to uvedli v protokolu o své akci. Věděli, že Dejvy Kozy zavraždil svého otce a věděli, že je pravděpodobně po zuby ozbrojený. Navíc jsme zjistili, že policejní hlídka žádné kamerové záznamy ani nežádala. Prostě přišli, prošli se po přízemí a poté, co zjistili, že Kozák má mít hodinu v jiné budově, odešli tam a nechali ji vyklidit, přičemž někteří studenti přešli právě do budovy, kde se pak střílelo jak u Verdunu.

Matějček si snažil zachránit kůži a Rakušan ho kryl lhaním jako když Bakala tiskne.

Co ještě nevíme, jak vypadala komunikace policejní hlídky s nadřízenými a ještě nevíme, jak vypadala komunikace mezi středočeskou a pražskou policií. Nevíme, jak velký byl informační šum, nevíme, kdo dával rozkazy a kdo má přímo na svědomí, že měl Kozák víc než hodinu čas se připravit na svých pětadvacet minut hérostratovské slávy.

Petr Hampl už před časem napsal, že Rakušan hned po nástupu do funkce sliboval, že bude stíhat nenávist na internetu. Musíte uznat, že svůj slib splnil. Čermák s Tušlem skončili v lochu, celá řada dalších lidí dostala podmínku a kdo ještě nebyl popotahován za nevymáchanou hubu, ten brzy bude. Samozřejmě, pokud se nejedná o řeporyjské prase. To může. A pak také můžete svobodně litovat toho, že Fico po atentátu vyvázl a přát mu další kulky v břiše.

Ale zkuste u nás říct, že je třeba vládní poslance vzít za rypák a naházet je do Vltavy…

Ale když se řeší nenávist na internetu, tak se holt neřeší nenávist na Filozofické fakultě. Neřeší se tak moc, že stále ještě nevíme, co Dejvy Kozy napsal do toho svého dopisu na rozloučenou. Zřejmě to také bude pořádná politická bomba, když se to tak tvrdošíjně zatlouká. Na víc není čas. Neřeší se propojenost zbrojního průkazu s docházkami na psychiatrii. Neřeší se propojenost registru zbraní s psychologem, neřeší se propojenost policie mezi jednotlivými kraji. Neřeší se pouliční kriminalita.

Ale když jste na to v prosinci či lednu poukázali, když se vám nelíbilo policejní a ministerské mlčení a dovolili jste si něco napsat na fejsbůk, hned po vás skočili. Stačilo si zaspekulovat, že zásah neproběhl bezchybně a už Cemper psal o šíření dezinformací. Tam naopak propojenost mezi ministrem, policií, soudy a liberálními neziskovkami fungovala naprosto ukázkově. Stačilo ne internetu blbě ceknout a pomáhači a chrániči u vás zvonili do čtyřiadvaceti hodin.

Nicméně, pravda nakonec zbude, když se všechno ostatní prošustruje. Včera hodil Vítka přes palubu i šéfkomentátor Seznamu, Jan Lipold. Seznam novinářů, kteří mají s Vítkem a Matějčkem problém, se prodlužuje každý den. Vítkovo lhaní totiž začalo křičet až do liberálního nebe.

Ministr vnitra tohle nemůže politicky přežít. Odteď stahuje ke dnu nejen vládu, ale i STAN. Ať udělá nebo řekne cokoliv, vše bude poměřováno jeho prokázaným lhaním, ke kterému se snížil i před majestátem smrti patnácti mladých lidí. Matějčka navíc stále ještě neodvolal a i když to teď udělá, bude to spíš trapné, protože si tím bude chtít zachránit vlastní kůži, čímž zase jen prokáže nízkost svého charakteru.

STAN to teď má jednoduché. Buď se urychleně zbaví předsedy, nebo je Drakušan stáhne ke dnu. Já vím, ve vládní koalici je teď v módě odpouštět… samozřejmě jen svým kamarádům, ale tím pádem padají hříchy jednotlivce na celou partaj. To je stejné, jako kdyby kdysi ČSSD řekla, že Ratha stále berou jako svého váženého člena. ODS má svého Pavla Novotného, STAN má odteď Rakušana. Rozdíl je jen v tom, že Řeporyjec je hulvát, ale Drakušan je lhář za kterým teče krev.

Tohle tam ve STANu chcete? Víte, jak to je… nemůžete žít vedle kupky hnoje, aniž byste se každý den alespoň trochu nezasvinili. Fakt se chcete ještě rok a půl umazávat krví? Chcete před volbami do sněmovny všichni vypadat jako Rakušan? Pokud ano, nic si nepřeju víc. Vaše preference nejsou nic moc, PreVítek vás spolehlivě stáhne ke dnu a ulpí to na vás už nafurt.

Patnáct mrtvých a celá ta fůra lhaní se nalepí i na Fialu a ostatní koaliční partnery. Všichni uvidí (a budou o tom přemítat) že je důležitější podržet lháře, aby on podržel vládu. Všichni uvidí, jak opravdu vypadá ta změna, které můžeme věřit.

Mimochodem… u Vlka na Kose si můžete přečíst, že náš strategický komunikátor Foltýn má možná bratra Martina… takového mafiánského bývalého policajta, který byl zapleten v moc pěkných kriminálních kauzác, kde se vydíralo, házely se granáty, mučilo se a bylo to tam jako u Redla v domácnosti. Pokud je to pravda, všechno začne dávat smysl. Mafián k mafiánovi. Foltýn k Rakušanovi. Pak je pochopitelné, proč tak snadno našli společnou řeč a proč ze zelené gumy udělali mluvčího, který má komunikovat státní zájmy.

Tohle prostě Vítek nedá. Buď skončí v politice sám a hned a nebo skončí po příštích volbách i s celým hnutím STAN. A upřímně… ať se ještě chvíli udrží. Ať ještě chvíli lže. Ať ještě nadělá škodu svým kamarádíčkům, ať je nervózní, ať udělá ještě řadu chyb a ať vezme celé to dozimetrické hnutí do pekla sebou.

PS.

Aby všemu nebylo konec, Vítek učinil zase jedno ze svých vrcholných prohlášení na twitteru. Obhajoval tam evropské rozhodnutí, které přiklepává výnosy ze zmrazeného ruského majetku Ukrajině. Napsal doslova: Kdo se nechová jako civilizovaná země, může o výnosy ze svých majetků v civilizovaných zemích přijít. Ať se obhájcům Ruska tohle opatření příčí, jak chce, je podle mě jednoznačně správné.

Také z toho úplně zřetelně cítíte, že kdo se nechová jako civilizovaný občan, ten může za naší civilizované pětikoalice o majetek také přijít? Ať se mu to příčí jak chce. Protože podle Vítka je to jednoznačně správné. Co je civilizované chování a kdo je či není civilizovaný, to určuje samozřejmě Rakušan.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

296 thoughts on “Vítku, tohle nedáš!

 1. Motiv.
  Chybí motiv Kozáka, chybí zveřejněný dopis.
  Podle toho úporného mlčení, je to nejspíš tak třaskavá věc, že to budou zatloukat do posledního momentu, co budou schopni.

 2. Neviděl bych to pro Rakušana tak černě. Už byl takřka na lopatě, šli po něm jak slepice po flusu a teď dostal dárek. Od opozice. Šest měsíců hájení. Už se jistě piluje komunikační strategie ve smyslu, klídek, sněmovní komise pracuje, počkejme si na výsledek… Vánoce budou na krku a pak brzy volby. Přežije to.

  1. Zatím držím palce paní Šimůnkové i ostatním rodičům.
   Aby se neposrali před zastrašováním, nebo nenechali zlákat úplatky.

   Povedlo se jim, v případě Uherského Brodu, ututlat příčinu.
   Namyšlená a arogantní radnice, odmítala jakkoli pomoci panu Kovářovi s umístěním jeho nemocné paní do příslušného zařízení.
   Chodil, prosil, psal – všecko nadarmo. Současně viděl, do jakých nesmyslů a hovadin, brodská radnice vráží peníze. Lidi v Brodě nejsou ani hluší, ani slepí.
   To byla skutečná příčina toho, proč pan Kovář udělal to, co udělal.

   Tady, v případě té fakulty, se tvrdošíjně až zoufale tutlá motiv, proč Kozák udělal, co udělal.
   Zoufalí lidi, obvykle dělají zoufalé věci.

  2. Proč se ti zasraní novináři nimrají v nepodstatných detailech a neptají se po tom podstatném – po motivu?
   Nimrají se v ptákovinách okolo chaotického počínání fízlů, ale nikde nevidím vyjádření matky střelce, nebo střelce samotného! Je to jenom kouřová clona!

 3. Politiku za Louží neovlivníme, to tady ano. Mrtvé neoživíme, ale můžeme zabránit dalším. Tím, že se naučíme bránit se. Nejde jen o technickou stránku. Jde především o psychickou. Zbavit se zábran a strachu útočníka zabít. Vládnoucí nás udržují ve schizofrenní situaci. Na jednu stranu, abychom na jejich rozkaz zabíjeli lidi, které neznáme a kteří nás neohrožují, a nechávali se jimi zabíjet, na druhou stranu v nás hrozbou trestu vzvolávají strach zabití někoho kdo ohrožuje nás. Že máme jednat přiměřeně. Jenže v případě, že jsou ohroženy jejich zájmy a pošlou nás jako kanonenfutr, to neplatí. Říkají tomu bránit stát, vlast. Jenže tím myslí sebe, své zájmy, a cizí zájmy, kterým slouží. Nejprve svojí politikou a za naše peníze, které zoufale chybí kam se podíváte, vyvolají nepřátelství těch, kteří se nechystali nás napadnout, ani to neplánovali, naopak usilovali o dobré vztahy, či dokonce nás ani neznali, dokud jsme společně s jinými k nim nevtrhli abychom tam zaváděli jim cizí pořádky, a nakonec neslavně utekli, a pak proti nim křičí „do zbraně!“ a dožadují se dalších peněz na podporu cizích zájmů, a nás připravují na to abychom se stali toho kanonenfutrem. A spousta občanů jim to žere a žere, jako kdysi Hitlerovi řvoucímu z Voksempfangerů zvaných „Goebbelsova tlama“, což v nynější zdejší podobě je především televize. „From pulpits and papers…“ A navíc mají tu nehoráznou drzost zvýšit poplatky a rozšířit zpoplatnění jiných prostředků převážně sloužících jiným účelům, než příjmu vysílaných sraček vraždících duši národa. To je největší nebezpečí. Tomu se musíme bránit. To hrozí ne desítkami mrtvých, ale statisíci, miliony, v infernu, do kterého nás pro cizí zájmy, ze své blbosti, chtivosti, v představě své sebevýznamnosti chtějí zatáhnout. Ano, volá se po lepší práci policie. Jenže kdo nás ochrání před nimi? Kdo jiný než my sami. Nikdo jiný to za nás neudělá. Nenechme se svést s cesty předhazovanými vedlejšími tématy. Je to snadné. Útočníka zabít, a tamty, proti nim máme, zatím účinnou zbraň, kterou je můžeme zničit. Svobodnou volbu. Dokud je čas.

   1. Nedělejte se ještě víc hloupější, protože o situaci v policii víte zřejmě velký kulový.
    Od dob nechvalně proslulého ministra Langera jsou v policii na různých úrovních nesnášenlivé skupiny a slovo válka často není až zas tak přehnané.

  1. Ano. Policie to posrala. Ne v důsledku selhání jednotlivců, ale v důsledku selhání systému. Řízení, sdílení informací, práce s nimi. Neprostupnost strukturou organizačních složek a velení. To lze do budoucna napravit.
   My se věnujme tomu co svým vlivem můžeme změnit. My jsme v pozici těch na fakultě. A jiných. Jde o naše životy. Teď a tady. Například kolik z nás zbytečně dřív zemře proto, že chybí peníze vyhozené na podporu cizích zájmů… Kolik zdejších životů by mohly zachránit stamiliardy kdyby nebyly vyházeny na přípravu na válku o kterou nikdo z nás a stejně takových na všech stranách, nestojí. Vyházeny obchodníkům se zbraněmi. Protože, ve skutečnosti, o nic jiného nejde. Zatím co občan tváří tvář vrahovi je nucen mít prázdné ruce. A to situace u nás zdaleka není tak mizerná jako ve „vyspělém zahraničí“. Jenže může být.

   1. My s tím, Schumachere, naděláme leda tak hovno.
    Teoreticky můžeme změnit leda to, zda nás příbuzní pochovají, nebo nechají spálit.
    Ale protože to druhé, je dneska výrazně levnější, tak vlastně nemůžete poslední vůlí ovlivnit ani to, jak se pozůstalí doopravdy zachovají.
    A to i v případě, že ještě za svého života podniknete všechno potřebné k tomu, aby byla Vaše poslední vůle splnitelná a aby Vás pochovali do předplaceného hrobu.

    Nemáme nejmenší šanci ovlivnit to, k čemu budou použity naše daně.
    Pokud se tihle raketýři rozhodnou, že nás vyšlukujou spolu s náhražkou tabáku, tak se to stane a my nebudeme schopni to jejich rozhodnutí nijak zvrátit.

    Idioti, kteří ještě věří na možnost změny volbami, nechť se laskavě ohlédnou pár let zpátky.
    Zkuste si odpovědět na otázku, kdo vlastně zvolil ty raketýry, o kterých je řeč, když jsme to nebyli my, ale ani naše blízké okolí.
    To blízké okolí, které nám nejméně celý poslední rok tvrdí, že oni by něco takového rozhodně nevolili.

    Kolego, zkuste namísto citýrování něco realističtějšího.
    Pro začátek třeba to, jak zabránit tomu, aby nás vyšlukovali ukravínci – zevnitř i zvenčí.
    Dívejte se okolo sebe a hlavně poslouchejte. Máte k tomu k dispozici minimálně stejně dobré uši, jako mám já.

 4. Žádná rezignace nebude, i kdyby k tomu bylo milion důvodů – dokud nedá pokyn vodič této loutkové “vlády”, žádná výměna za variantu č. 2 Babiše nenastane. 21. 12. byla prací USA a Londýna – rozkaz Pávkovi dovezl sám Soroš těsně před tím tyjátrem na FF. 21. 12. byla psychologická operace, kterou pokládají každou chvíli tak, jak to zrovna potřebují. Ten “Kozák” na ochozu tmavovlasý, namakaný ve skutečnosti hubený, světlovlasý. Celé je to divadlo pro vovce v režii CIA a MI6, alias student Šmíd – i to ticho – přímo Bobřík mlčení kolem těch “zastřelených” – jen jedna “matka” v lgbt sukýnce týden před potichu schválením korespondenční volby, aby odvedla od toho podvodu století pozornost vovcí – “vířila mééédia”-jakmile bylo schváleno, hotovo – sukýnka utichla. A vovce čumí s otevřenou hubou. Akci 21/12 použijí vždy, když se jim to bude hodit.
  Tahle USA a Londýnskou Mafií dosazená vláda tu bude drancovat a ničit tak dlouho, dokud se to bude USA a Londýnu hodit. Pyjala a dozimetři jsou ale velmi přeposlušní – i do Londýna pojedou s vrahem milionů mladých lidí – Zelenským – slíbit, že jemu a ukradinské mafii dají všechny naše peníze, důchody, daně, majetky a vše co si bude Londýn přát. I ty ukrzákopy naplní čecháčkovskými vovcemi.
  A kde skončili, vážení, ty pidistrany se svými Vidlákovými šancemi a „tahy na branku“, motorista Turek, Konečná…. I tohle se bruselským fašounům povedlo: odehnali SPD hlasy, pidistrany se vytratily – a schválně: že už si ani nevzpomenete jak se vlastně jmenovaly. A na trůnu v bruseli se usadili ještě horší svi.ně, vrazi, fa.šisté, než tam byli doteď.
  Proto korespondenční volba musela bez odporu vovcí projít – tak jednoduchý podfuk na vovce si nemohli nechat západní páníčci ujít. Aby si své loutky ještě povodili ku prospěchu svému.

 5. OT
  Dmitrij Medveděv:
  Podívejme se, koho tu máme!

  Úžasná trojice v NATO a Evropské komisi. Mark Rutte, Ursula von der Leyenová a Kaja Kallasová. Noví a staří lídři, jeden hezčí než druhý.
  Číslo jedna. Mark Rutte, bývalý nizozemský premiér a nyní generální tajemník NATO. Docela svérázný chlapík. Během poměrně krátké doby se z této umírněné osobnosti, kterou jsem kdysi potkával na summitech, stal zavilý rusofob a zarytý atlantista. Jaké látky z amsterodamských coffeeshopů způsobily tak prudkou změnu jeho nálady, se nedovíme. Nizozemci jsou zvláštní lidé i na pozadí zbytku svobodné Evropy. Ostentativní skromnost v každodenním životě se snoubí se zuřivostí na politické tribuně. Od jisté doby naši zemi zuřivě nenávidí. Zastánce stále tvrdších sankcí. Zřejmě bude věrně následovat kurz klasiků paranoidního atlanticismu.

  Číslo dva. Známá stará, zavalitá tvář – Ursula Gertrud von der Leyen. 65 let. Zlá belgicko-německá politická babka. Vypadá jako středně velká volžská vobla. Během pandemie dobře vydělala na předražených vakcínách Pfizer. Dokonce i obvyklá liberální „sorta mužů“ v Evropské komisi se jí zjevně obává. Tím spíš, že v jejím rejstříku je i působení ve funkci německé ministryně obrany, během něhož se stala i hrdinkou korupčního skandálu s milionovými zakázkami pro „externí poradce“. Už se připravovala na potupnou rezignaci, ale sušený šváb se nepotopí. Od roku 2019 stojí Ursula v čele Evropské komise, kde maskulinně obsazuje komisaře s nebinární genderovou identitou. Zároveň je masochisticky oddaná svým zámořským pánům a připravená na jakoukoli formu náklonnosti ke gerontologickým playboyům z Washingtonu. Neustále vypouští zlomyslné nesmysly o Rusku, aniž by si vybírala výrazy.

  Číslo tři. Kaja Kallas, 47 let. Stane se vysokou představitelkou Evropské unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku a nahradí Borrella s ochablým obličejem. Dosavadní premiérka velmoci, impozantního Estonska. Je jasné, že taková země má premiéra, který se jí vyrovná. Kaja v sobě dokonale spojuje dvě vlastnosti, které jsou pro úspěšného evropského politika nezbytné: jadernou rusofobii a nekonečnou touhu po zisku. Zatímco ona hystericky vykřikovala po celé zemi o ruské hrozbě, její vlastní manžílek Arvo Hallik, jeden z majitelů dopravní společnosti, obchodoval s ruskými firmami se značným ziskem. A za roky 2022-2023 vydělal asi 1,5 milionu eur. Mimochodem, manželka sama svého času investovala do manželova podnikání 350 tisíc eur (podle její verze „půjčených“). Když všechny tyto skutečnosti vyšly najevo a rozzuřená estonská společnost se snažila chytrou dámu volat k zodpovědnosti, chladnokrevně ctěné veřejnosti zalhala, že „o ničem nevěděla a je jí to velmi líto“, ale že stejně neodstoupí. Potřebuje peníze. Výborně hájí lidská práva. Autorka slavné nacistické věty „návštěva Evropy není právo, ale výsada“.
  Je také velmi odvážná – nebála se legalizovat manželství osob stejného pohlaví v již tak demograficky neúspěšném Estonsku. Není divu, že je nyní chráněnkou Ursuly von der Leyenové a brzy se stane její pravou rukou.

  1. Dimitrij rád jí vtipnou kaši.
   Nejlepší výrok provedl na adresu našeho bejby ministra Lipánka, který vyzval Rusko nechť vrátí Krym.
   Odpověď Medvěděva byla krátká a břitká : Ano, až vrátíte Sudety Německu!

     1. já bych, že to neřekla, spíš je to provokace Oni už nevědí jak lidi proti rusům popudit, nebo taky možné propíchnutí, co se děje v zákulisí/to spíš/

  1. Re: Berkowitz

   A copak já s tím. Mám jít vyčistit ministerstvo vnitra?
   (-:
   PISTOLOVOU munici, která si poradila např. s kevlarovými přilbami na nějakých 20 metrů, už uměli v Uherském Brodě v devadesátkách, tedy velmi zhruba před 30 lety. Jak to dopadlo, tedy jestli byl zájem ji vyrábět, to netuším, měl jsem tehdy poněkud jiné starosti.
   A pokud nechcete utrácet nesmyslné prachy za takové ptákoviny, úplně vám bude stačit Číza vz. 52. Má sice jen 8 nábojů, ale pokud se s ní dokážete trefit, víc jich určitě potřebovat nebudete.

   https://www.stoplusjednicka.cz/pistole-vz-52-ceskoslovenskou-zvlastnost-si-oblibili-italsti-levicovi-teroriste

 6. Pětidemoliční vládnutí a třešinka s mrtvými na konci. To je možné pouze v totalitě. Bohužel se pořád dostáváme k tomu nejpodstatnějšímu a to jsou voliči Vítka. Je to podobné jako dodělávající komunisti v roce 1989. Ti drželi stranu pevně u moci dokud nepřišel Hadrák z venčí. Pětidemoliční voliči mají tuhý kořínek, protože spousta z nich zázračně zbohatla díky Pětidemolici.
  Už jsem taky pamětník a tak mě ani neudivuje, že největší majetky dnes mají bývalí soudruzi , po kterých to převzali jejich děti, kteří jsou až po uši v zadku USA a Brusele. Bohužel jim to dnes žerou i lidi, co si myslí, že jsou střední třída a nemají nic jiného než dům s bazénem a luxus-auto a vše na úvěr.

  1. Organizovanost v KSČ byla, údajně, 14 % starších 18ti let. Počítáno i s „vyškrtnutými a vyloučenými“, mělo tou partají k roku 1989 projít málem 18 % z žijících dospělých obyvatel tehdejší republiky.

   Pak by bylo žádoucí, Milane 44, srovnat podíl zbohatlých s komunistickou minulostí ke všem zbohatlým s předchozím, abyste mohl tvrdit cokoli z toho, co tvrdíte. Bez toho plácáte naprázdno. Já hádám na schopnosti i znalosti a v mnohém i na „západní kontakty“.

   Pravdou asi bude, že špičkou tehdejší kompartaje blbci nebyli. Jednak by se do vedení nepropracovali, druhak, jak to dnes vidím, by ten tehdejší stát zdaleka tak, jak v daných podmínkách fungoval, fungovat nemohl. Dnes už mají skuteční pamětníci možnost srovnávat. Podle fakt, ne podle pocitů.

  1. Výborná práce Pavla Cimbála. To bude zase kvikotu, když někdo použije tak v desetinové míře běžné režimní metody.

  2. Tohle přece nemůže nikoho překvapit, bavíme se tu o tom téměř každý den. Jediné, co je překvapivé, je, že to někdo zveřejnil.

 7. rusti sprymari vovan a lexus zverejnili 15 minutovy zaznam videohovoru s davidem cameronem. ten, v domneni ze mluvi s byvalym ukradinskym „prezidentem“ porosenkem, si pustil hubu na spacir a vykladal jim zakulisni historky ktere ted bude tezko vysvetlovat…

  1. Jo. V anglosasku je z toho mrzení, pročež ty dva – místo aby zjezdili Camerona – ruče obvinili z toho, že jsou ruští agenti.
   „Lid“ británský se zasmál a vyrazil na šichtu. Po šichtě na fotbal a na pivo.
   A je po affaiře.

 8. Vidláku, chápu, že označování osob, které spojily svou kariéru s armádou za „zelené gumy“ může pro pár čtenářů specifické mentální úrovně působit přitažlivě, ale jak to asi působí na příznivce alternativy, kteří jsou nebo byli v armádě, to nechám na tvé představivosti. Nejsem příznivcem korektnosti a jsem rád, když lidi jsou, jací jsou a hovoří, jak jim zobák narostl. Ale paušalizovat a urážet kvůli pár idiotům všechny ostatní, o jejichž schopnostech nevím nic, to něco naznačuje. Chápu to u Řeporyjského prasete, tady na alternativě např. u Teca, v pár nesmyslech alá Majk je pán se blýskl i Targus, ale u tebe mi to prostě vadí. Máš na to moc velký rozhled.

  Lidi, kteří mají bytostný vnitřní problém s bezpečnostními složkami jsou většinou lidé, kteří mají problém s řádem. Jsou to prostě neřádi. U libtardů je jich většina a tady na alternativě jich je také dost. Ono i egíčko, které postaví na místo boha (přirozeného řádu apod. – dle preferencí) sebe, na tom má lví podíl.
  Věta, která tyhle hned odhalí zní: „Víte, kdo já jsem?“
  Indové měli a možná ještě mají kastovní systém, v kterém jsou vojáci na druhém nejvyšším stupni. Že by nadávky na ně byly závistivou reakcí méně rozvinutých duší? Jak moudrý systém měli.

  Jinak k FF UK lobuji za pozornost pro paní, co hned druhý den po útoku pustila ven policejní maják a byla následně po bolševicku (pardon demokraticku) odejita. Už tehdy z toho majáku byla jasná většina toho, co se zde a v mainstreamu nyní tak vášnivě probírá. Dle mého jasná whistleblowerka, ale bohužel pro ní to nějak v té naší demokratuře nevyšlo.
  Dále by zasloužilo pozornost vedení Odboru vnitřní kontroly PČR, které též posvětilo, jak fantastický zákrok to byl a že nešlo nalézt chybičku (tedy až na komunikaci s vedením FF, abych byl přesný). O GIBSu nemluvím neb lhaní asi nebude trestný čin. Tedy alespoň pokud je to ve prospěch dnešní strany a vlády.

  1. Fysisi, když nechápete smysl pojmu guma, je to pak s vámi těžké.
   Ne každý v armádě je guma.
   Ale někdo holt guma je.
   A někdo guma tuplovaná.

   1. Některé gumy (někteří gumové) bývají vulkanizovaní. Mají mimořádnou odolnost, zejména proti rozumu.
    A to jsem kapitán v.v……

   1. Nevím o nikom takovém, ale teoreticky existovat může. To nelze vyloučit (když se přimhouří obě oči a všecky kuří).
    Na světě je možné všecko.
    Nebo skoro všecko.

   2. Kdysi (1963-66) nás na vojenské katedře ČVUT učil radiolokaci jistý kapitán Kus, a to byl fajn chlap, rozhodně ne guma. Udělal si ovšem dálkově VŠE a z armády odešel.

  2. Je mi to líto. Ale po nedobrovolném vězení na dva roky, 300 kilometrů od domova, zničeném vztahu, poškození zdraví, hladu, špíně a buzerování od kariéristických poručíků typu Pavel pro vojáky nebudu mít nikdy jiné pojmenování než guma.
   Jejich mentalitu jsem tvrdě poznal na vlastní kůži. Nemá to nic společného s neúctou k řádu ale s posměchem k zelenému kašpárkování.
   A ta paní, co pustila policejní záznam, to fakt nemohlo skončit jinak. A stejně by měl skončit policejní prezident a Rakušan. Pravidla jsou pravidla ….

    1. Pluto, já vojenskou základní službu absolvoval nějakých 350 km daleko od „domova“. Žádný vztah mi nezničila (za co by asi stál). Byla mi tím, co jsem si osvojil, přínosem. Stravou mi prospěla, špínu, krom terénu nevzpomínám.

     Za to na důstojníky, kteří mi veleli v dobrém, dílem i s jistou úctou vzpomínám. Nejspíš už nežijí, a proto jmenuji: npor. Tunega, kpt. Mjartan, major Patka, major Chalupa. Major Brabec a por. Šipla byli gumy. Druhý bez viny. Staršina Bačinský byl hlupák. Taky mi, co „bažantu“, velel rotný Šofr, fajn kluk, vyučoval kpt. Mukařovský, přátelský chlap a procvičoval tvrďák, fér fronťák npor. Magda (co si to prošel od Buzuluku).

     Nevím, že by tomu, co a koho potkáte v civilu, bylo nějak zvlášť jinak. Odznak „Vzorného vojáka“ mi dopřán nebyl. Právem. Ostatně, ono to, tak jako vždycky, všechno, tak nějak záleží i na každém z nás.

  3. Re: fysis

   „Lidi, kteří mají bytostný vnitřní problém s bezpečnostními složkami jsou většinou lidé, kteří mají problém s řádem.“

   Nikoli. Lidé, kteří mají bytostný problém s bezpečnostními složkami, mají problém i s minimální množinou blbců, kteří se pohybují v jejich perimetru.
   Během času pak tento problém přerůstá v alergickou reakci na výskyt čehokoli, co tyto debily připomíná.

 9. Dá, nedá…. Je to jedno. Změna přijde zvenčí. Už přichází.

  V hentamtom případě není co vyšetřovat. Pachatel je mrtvý.
  Jakékoli způsoby oživování mrtvého koně vedou ke stejnému výsledku.

  Na čem se shodneme, je, že takhle umřít je blbé. Bez boje. Býval by stačil velký pepřový sprej. Jenže napadení nebyli na takovou situaci především mentálně připraveni. Jak to bývá. Nebyli cvičeni k aktivnímu odporu. Nejsme cvičeni k boji. Než abychom bojovali s tím, že
  nejhorší se nám může stát, že zemřeme v boji, strach ze smrti způsobí, že promarníme šanci a že zemřeme bez boje. Je to hluboce v naší kultuře a v genech. Zatím co jiní jásají “ Do boje! Valhalla čeká!“

  1. Neumím si dost dobře představit, jak byste chtěl zneškodnit zabijáka s dlouhou zbraní pepřovým sprejem jakékoliv velikosti.

   1. Jsi v prostoru do kterého vedou jedny dveře otevírající se dovnitř. Je vás několik s pepřovými spreji. V místnosti je nábytek. Stoly, židle. V budově byl spatřen střelec s dlouhou zbraní.
    Nápověda: taktický rozdíl při použití krátké a dlouhé zbraně v různých situacích.

     1. Re: Po

      Radši dva a ze dvou stran. Ideální stav pěna a sníh.
      Pěna zalepí kukuč, sníh bezpečně zchladí vášně. Popálení nastává již po půlsekundě. Aspoň tak nás to učili na školení.

   2. Re: Annotatore

    Dlouhá zbraň není při střelbě zblízka výhodou. Proto existují jednoruční železa s krátkou hlavní.
    Ovšem uznávám, že nechat se dobrovolně zastřelit magorem při pokusu o jeho eliminaci je psychicky poněkud náročnější disciplína a bez spolupráce několika namotivovaných kusů je takový pokus spíše iluzí.

    Tam byla šance jedině v takovém případě, kdyby měl mezi přítomnými někdo krátkou střelnou zbraň a neměl by psychickou zábranu ji použít.
    Neboli čekat, zda se dotyčný uráčí zahájit palbu takovým směrem, aby protistřelec byl pouze v periferním vidění zorného pole dotyčného a nemilosrdně do něj vyprázdnit zásobník. Ideální stav – nejdřív obě kolena, pak hned do hlavy, to kdyby měl zmetek balistickou vestu.

    Pepřák má dosah odhadem tak do 2 metrů, bylo by to o ještě příznivější konstelaci hvězd, než při koordinovaném útoku několika neozbrojených kusů.

     1. Jsou rozličné účinné prostředky.
      Dobré je, že u nás, na rozdíl od „vyspělejší“ ciziny jsou dostupné a legální. Zatím. V tom jsme ostrůvkem svobody. Zatím.

     2. U tekuté střely se uvažuje těch 6 metrů ale musí to být velký sprej a ne hračka do kabelky. Zásadním problémem je relativně pomalý nástup účinku takže krátká střelba zpět by byla reálná. U magora s nožem je to ještě větší problém…
      Kozák měl myslím brýle, což ještě snižuje účinnost

    1. Ano. Spolupráce je nutná. Schopnost spolupráce odlišuje smečku od stáda. Je výsledkem evoluce. Člověk je živočich jako každý jiný.
     Stačí, alespoň, když ve skupině je jeden s reálnou představou a umí velet.

     Obrana proti střelci částečně chráněnému balistickou ochranou. Ano. Zasáhnout nechráněnou část těla. Ideálně kloub, hlavu. Ale i při zásahu do balistické ochrany je necvičený cíl otřesen. To umožní dostat se mu na tělo.

     Do kolene! Do obou kolen! Tangua už nikdy nesedne na koně aby ho ukradl jinému kmeni!

    2. Další problém pepřového spreje je, že při jeho štědrém užití v uzavřených a dobře nevětraných prostorách (a že na tohle není nikdy dost oken) dočasně oslepnou úplně všichni zúčastnění jedno v jaké vzdálenosti od uživatele (bohužel vyzkoušeno na vlastní bulvy)…

     1. Můj známý byl svědkem hospodské rvačky, kdy hostinský vytáhl sprej a nastříkal to agresorovi směrem na hlavu z asi 2 metrů. Prej jako by si toho skoro ani nevšiml. 🙂

      Zřejmě záleží na kvalitě pepřáku, vzdálenosti, větru, psychickém stavu útočníka.
      Nedá se na to spolehnout, když jde o život.

      1. Re: Zpj

       Zasažený soudruh byl evidentně pod vlivem, to jsem si už vyzkoušel taky.
       Z množiny sjetých jsou nejhorší perníkáři. Dají se zastavit opravdu jen zneškodněním kolenních kloubů, anebo snížením krevního tlaku, což trvá při útoku nožem či střelnou zbraní nepřiměřeně dlouho.

    3. Podle US statisticky je nejúčinnější střílet na tělo, pak na hlavu, a zdaleka nejméně účinné je střílet na končetiny (protože obránce je v extrémním stresu).

     Prostě v praxi se ochranné vesty do statistiky zřejmě moc nedostaly.

     Ono taky dostat ráží 9mm (a více) není žádná slast ani s ochrannou vestou.
     https://www.youtube.com/watch?v=NEDJI9PhfAM

     1. Re: Zpj

      Při zásahu do BV jde střelený na záda. Pokud padá na rovnou podlahu a je fyzicky dostatečně disponován, aby nepráskl hlavou o beton, anebo má dokonce přilbu, zůstává bojeschopný a nemá zakrytý výhled.
      Špatně.
      Pokud mu sejmete koleno, jde na ksicht, případně si může přilehnout zbraň.

      Samozřejmě, že trefovat kolenní čéšku na 50 metrů z dámské prskavky asi nebude úplně dobrá volba…

      1. O reakci na zásah do BV viz můj odkaz na video výše.

       Jste v extrémním stresu a pod časovým tlakem, do čéšky se nestrefíte.
       Byl popsán případ střelby zloděje do nohy, ten s ní jen tak zahýbal a pokračoval dál. Policie ho našla až na ošetřování v nemocnici.

       A jak se tak budete pokoušet strefit do čéšky, dáte útočníkovi čas aby vám prostřelil plíce, srdce, hlavu…

       1. Re: Zpj

        Střelba do vesty?
        Když uděláte to, co je ve videu, naspídovanému frajerovi, tak ho akorát naserete. Jakože soudruzi zas až tak úplně střízliví na akce nechodí, to si zapište za uši.

        Co se týká kolena, tam stačí vyřadit jednu ze šlach, kteréžto jsou docela na krajích. Čéšku trefovat netřeba.
        Ale platí, co jsem napsal, trefovat se v časové tísni do soupeřova kolene na vzdálenost nad 5 metrů je pro necvičeného jedince docela hazard.

    4. Targusi, stále ještě bych si připadal jako magor, kdybych chodil po našem statutárním městysi s pistolí za pasem. Ale časy mění, přituhuje, čerti vědí, zda nedojde ke změně zásad a zvyků.

     1. Re: Godot

      Na tvém místě bych si zjišťoval, o kolik to mám po přestěhování blíž z baráku na střelnici.
      Btw. Lobzy ještě fungují, anebo to už taky prodali nějakému developerovi?

      1. Myslím že fungují, nevím zda pro budoucnost. Podle mého pro developery to je špatně přístupná oblast, z jedné strany sráz, z druhé řeka.

     2. Re: Godot

      Já bych si dovolil tvrdit, že už i ve statutárním městysi záleží nejenom „kam“ nechodit, ale i „kdy“ nechodit.
      Čímž nechci sdělit vůbec nic, kromě potvrzení, že ano – časy se mění a rychlost změn narůstá…

    5. misto taktiky boje s magorem ozbrojeným dlouhou zbraní bych spíš chtěl vědět, kde ten magor (student !) vzal prostředky na zakoupení takového arzenálu.

     To by totiž mohlo ukázat na někoho, kdo si DK vyhodnotil jako vhodného kandidáta a jeho mánii finančně podpořil.

   3. A v tom je ten kurevský problém. Umět si představit. To pacifikovný ovčan neumí. Nechce umět.
    Navíc, že by mohl ublížit. Už jen představa, že by plnou silou vzal někoho třeba židlí přes kedlubnu je pro něj noční můrou.

   4. Ale jo. Zlikvidujete chlapa s kvérem i holýma rukama. Dokonce je to i lepší, než s tím pepřákem. Jen nesmíte mít tu smůlu, že budete první, koho dotyčný odpráskne, nebo být od něj x metrů daleko.

    Pokud ale víte, že v budově, kde se zrovna nacházíte, je aktivní střelec. Už to je hodně velká výhoda. Jestli to bude skutečný profík, tak jste víceméně bez šance. Jenže pořád je tam to víceméně.

    V tomto konkrétním případě je třeba si uvědomit, že uvnitř budovy střílel krátkou. To je z hlediska obrany horší, ale ne neřešitelné. Navíc tihle grázlové jsou ve skutečnosti neskuteční zbabělci. Nepočítají s tím, že se jim někdo postaví na odpor a ani s tím neumí pracovat.

    Upřímně, netuším, jak bych se zachoval sám. To se dost těžko odhaduje. Mohl bych doufat, že by se mi hned ze startu podařilo se s odpuštěním „neposrat“. Pak bych šance měl a možná že ne úplně malé.

    Je to na delší debatu.

    1. Nesmysl. Zkuste si to někdy simulovat v tělocvičně, neozbrojen proti ozbrojenému střelnou zbraní, který vás vidí.
     Navíc Kozak byl zřejmě připraven zemřít. To bylo na jeho straně velké plus.
     Navíc není snadné nepodlehnout davové psychóze, v tomto případě davové panice/strachu.

     1. Děláte si legraci? V tělocvičně? Vážně? Ty oběti byly v tělocvičně? Byl jste někdy na jakékoli FF? Desítky místností, dveří do nich, chodby, křížení chodeb, rohy, schodiště, výklenky.
      Speciální jednotky musí být banda diletantů. Stovky a tisíce hodin se učí, jak se v takovém prostředí pohybovat, jak vejít do dveří a nezařvat při tom. Přitom je to přece všechno zbytečné, protože tělocvična.
      Proč tělocvična? Proč ne fotbalový stadion?

      1. Re: LC

       Fotky a filmové šoty ze zásahů takových jednotek mne přivádějí střídavě k úžasu a ke smíchu. Hejno mamlasů namačkaných na sebe a vepředu jeden s prknem, které má asi tak tankový průzor, to jako fakt?
       Možná ideální stav, když to adresát nečeká.
       Třikrát běda jim, kdyby čekal a hodil vedle nich pod nohy obyč granát, který si je schopen udělat každý aspoň trochu poučený laik v garáži.
       A naprostý mazec, kdyby takový granát byl zaháknutý na dveře, kterými soudruzi vstoupí na nečekanou návštěvu.

     2. Záleží na taktické situaci. Tahle je nevýhodná. Smůla. Na druhou stranu, může se soustředit na cíl, jenže mít jiné v zádech. Mohu být cílem, to je blbé, anebo být v zádech, to je lepší.
      Na druhou stranu stejně blbé je zkápnout navzdor dobré pozici, jen kvůli strachu ze smrti. Hledejme řešení pro situace řešitelné.

      1. Předpokládáte akci do určité míry zkoordinované skupiny. Ta by nejdříve musela po počáteční panice vzniknout a pak se zkoordinovat. Na to není čas.

  2. Jsou národy, které umí bojovat a jsou národy, které umí pít jedno pivo za druhým. Nikdo nemůže mít všechno, neměl by to kam dát.

    1. Třeba to někteří v sobě mají. Píseň „Bývali Čechové statní jonáci“ je snad z poloviny 19. století. A v jistém období toho 20. se hrstky bála celá Sibiř :-).

  3. A proč tomu tak, kurva je? Proto že kurva, ti, kteří nám vládnou, kteří nás ovládají, kteří šíří strach z aktivní obrany, to tak potřebují. Kurvy!
   Jenže na druhou stranu….voliči to tak chtějí. Proč? …….

  4. Ty jo, Schumacher je rychlejší než spoušť. A dětem ke svačině sůl, pepř a pepřák. Jednou bude ta evropa bezpečná, já těm představitelům prostě věřím a i lidé to tak chcou. A že nám Schumacher neporadil ještě před dotyčným činem, že si ten den máme zopakovat chvaty, možná stačilo pár posuňků rukama a domluvili bychom se.. Pak by byl rychlejší než myšlenka, než nápad

 10. Vítek je zmetek a jestli půjde od válu, tak to není žádný trest za jeho působení ve vládě. Já bych navrhoval vězení a propadnutí majetku a co vy ostatní?

  1. Z celé vlády by měla být vytvořena pracovní četa. Každý s dvoukolákem by měl doživotně brouzdat v Pražských ulicích a zjednávat pořádek.

   1. Proč ta brutalita?Postačilo by je zavřít do klece a poslat vládním speciálem do Moskvy.
    Oni už by je za něco odsoudili a Gulag má jistě spoustu pracovních příležitostí.

     1. Re: adfasd

      Vy jste ale hen ta zfíííně.

      Já bych dal soudruhům po deseti letech milost, za dvou současně splněných podmínek:
      1/ Konfiskace veškerého majetku získaného v dobách, kdy bačovali.
      2/ Dom jedině pěšky a celou cestu. Pochopitelně na jídlo a botičky by si vydělávali žebrotou a příležitostnou prací.

      Z Magadanu do Práglu to je 12 000 km…
      Co to je pro jednoho, když se těší dom…
      … jeden můj praujec přišel v třiapadesátém dom pěšky z Rotterdamu, nějakých 1200 km, bo to bral zkratkami…

      1. Jenže soudruzi byli zvoleni. To bys je musel vyexpedovat i s voliči. Aby nezvolili další soudruhy,což je princip demokracie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *