20 července, 2024

Vidlácká strategie pro budoucí rok

Tak nám zrádci v poslanecké sněmovně odhlasovali korespondenční volbu. Ta má usnadnit volbu českým občanům žijícím v zahraničí, kterých je asi půl milionu. Doteď jsme měli volební systém, který umožňoval jen malé a marginální volební podvody. S volebními lístky se takřka nedalo manipulovat a do každé volební komise si kterýkoliv volební subjekt mohl nanominovat svého člověka. Vše se sčítalo ručně a pro kontrolu se dá zpětně proklikat do každé volební místnosti a porovnat součty s volebním protokolem vyvěšeným na obecní vývěsce.

S korespondenčními volbami tohle skončilo. Nikdo neví, za jakých okolností příslušný volič dal svůj volební lístek do obálky a odeslal. Udělal to dobrovolně? Pod nátlakem? Za peníze? Neudělal to někdo za něj a jen použil jeho jméno? Kdo to ověří? Doteď v zahraničí volilo asi třináct tisíc lidí…

Následně se mluví o rozšíření českého občanství až do čtvrtého kolene, což bude znamenat další statisíce voličů, kteří díky občanství mohou konzumovat výhody třeba českého zdravotnického systému a za to budou vděční Fialovi svými hlasy. To už by byl totální rozvrat a zničení tohoto státu. Pokud si přečtu naší ústavu, pak konstatuji, že příští volby už budou nelegitimní, protože právo na tajné volby už není zaručeno. Zároveň bude důvod se domnívat, že došlo k volebním manipulacím a zase více lidí si řekne, že tento stát není jejich.

Všechny tyto argumenty už zazněly. Všichni je známe a ještě se s nimi mnohokrát setkáme. Alternativní média jich budou plná a i v majnstrýmu se o tom bude mluvit. Zákon ještě musí schválit i senát a není možné ho přehlasovat. Pokud to senát neschválí, prostě to schváleno nebude. Ale také platí, že pokud to tento senát schválí, tak případné zrušení tohoto zákona musí opat senát schválit a není možné ho obejít i kdyby ve sněmovně nezbyl jediný líbodémo poslanec. Jako perličku jen dodám, že na hlasování o korespondenční volbě prý nebyl přítomen ani Andrej Babiš, ani Tomio Okamura…

Tak, jako jsem po posledních parlamentních volbách vytyčil Vidláckou strategii, ve které jsem radil se zaměřit na milion propadlých hlasů Alternativy a podporoval jsem ty, kteří to dělali, dovolte mi teď vytyčit podobnou Vidláckou strategii pro parlamentní volby za rok a půl, která zohledňuje schválení zákona o korespondenční volbě.

Ze strategického a taktického hlediska totiž Pětidemolice neudělala nic jiného, než se snaží mobilizovat nevoliče. V zahraničí volí zhruba třináct tisíc lidí a ostatní na to kašlou, protože by museli jet na ambasádu, to může být daleko… a koho vlastně nějaká Česká republika zajímá, že? Fialové, Rakušanové a ostatní Dozimetři doufají, že zmobilizují tyto nevoliče tím, že jim volbu usnadní. Svým způsobem nemusejí vstát z gauče, stačí jen strčit hlasovací lístek do obálky. A samozřejmě se dá pracovat na tom, aby těch lístků přišlo co nejvíc. Stačí nějaké peníze a trocha zlých úmyslů. S tím má Vítek ty nejlepší zkušenosti a Fialu nějaká mrtvola také nerozhodí. Hlavně když bude i z rakve volit Pétidemolici.

I u nás vyhrál prezidentské volby Miloš Zeman tím, že se mu ve druhém kole podařilo přivést do volebních místností ty, kteří v první kole vůbec k volbám nešli. Stejně tak platí, že letošní eurovolby rozhodli nevoliči, kteří se nechali zmobilizovat. K volbám přišlo o pětadvacet procent lidí víc než posledně.

V parlamentních volbách chodí k urnám zhruba pětašedesát procent voličů. Dalších dva a půl milionu lidí k volbám nedojde. Mnoho z nich prostě proto, že je to nezajímá, nechce se jim, nevěří, že by se mohlo něco změnit a podobně. Ale je to dva a půl milionu lidí! Mnohem víc, než těch, které se v zahraničí snaží zmobilizovat vláda. A jsou mnohem víc na naší straně, protože tady žijí, dopadají na ně rozhodnutí Blyštivého Péti a mají ho rádi jako vyrážku v rozkroku. Jen nevěří opozici, že by se mohla něco změnit.

Každé procento navíc, které k volbám přijde, představuje asi 80 tisíc voličů, kteří budou především volit opozici. Zvýšení volební účasti o deset procent úplně vygumuje jakoukoliv výhodu volebních hlasů ze zahraničí i se všemi podvody.

Vládní spin doktoři se budou snažit českým nevoličům podsouvat, že volby nemají smysl a budou se jim to snažit co nejvíc znechutit, aby nepřišli. A naopak ty zahraniční budou co nejvíc lákat.

My musíme udělat přesný opak!

Musíme mobilizovat české nevoliče a znechucovat to těm v zahraničí. Jak se to dělá, to už víme a umíme. Jen to musíme dělat ještě více a ještě lépe. Musíme více rozšiřovat alternativní média, musíme se ucházet především o voliče, ke kterým máme komunikační kanály a samozřejmě nesmíme nechat propadnout takřka žádné hlasy a musíme být zcela nemilosrdní k neúspěšným z eurovoleb. Teď už nejde ani o volební program, teď už jde jen o úplně základní přežití národa a tam jednotlivec nesmí hrát žádnou roli.

Na jednotnou společnou národní kandidátku zapomeňte. Náš národ je vždycky rozdělený půl na půl takřka přesně. Je to naše národní strategie pro přežití. Ti, co se mohli spojit, ti se už spojili a budou kondenzačním jádrem pro ostatní. Ti, co se nespojili, ti toho prostě nejsou schopní a pokud nezvládli nejjednodušší eurovolby, nezvládnou ani mnohem náročnější volby do poslanecké sněmovny. Ohledy nejsou na místě, když jde o samotné přežití našeho národa jako celku.

Druhá strategie, kterou budu sledovat, jsou volby do senátu. Je třeba podpořit konzervativní kandidáty proti těm liberálním. Obzvlášť, pokud současný senát korespondenční volbu schválí. Pokud ano, budeme potřebovat složení senátu, které umožní tenhle zločin na republice zase zrušit.

Tohle je jediné, co mě teď bude na politice zajímat. Plán na senátní volby, plán jak oslovit české nevoliče a plán, jak to znechutit zahraničním libtardům. K dobrému plánu se rád přidám a podpořím ho, seč mi síly budou stačit, ale pokud uvidím, že to jde do háje, opustím ho, stejně jako jsem to udělal v uplynulých dvou letech. Není doba na nějaký sentiment či citové vydírání. Nehodlám řešit, kdo je hodný, kdo je zlý, nebo kdo je uprostřed, ale prostě a jednoduše budu analyzovat, kdo bude úspěšný a kdo bude neúspěšný. Politika je složitý komplexní systém, neexistují tam jednoduché příčiny ani jednoduché následky a ne všechno je měřitelné.

Eurovolby ukázaly, kdo budoval voličskou základnu tím, že v kampani uměl vyjít vstříc širokému spektru voličů s jejich různými názory a postoji a kdo naopak budoval fanklub tím, že svou kampaň zaměřil na přesvědčování přesvědčených. Do parlamentních voleb nás ještě čekají dva lakmusové papírky v podobě voleb do senátu a krajských voleb. Budeme mít dostatek indicií, jak se to bude k těm nejdůležitějším volbám našich dějin vyvíjet.

Kdo si myslí, že příští parlamentní volby nebudou kolosálně důležité, ten si zaslouží zákopy pod Bachmutem i rozpuštění ve velké liberální evropské rodině… především v nějaké turecké nebo syrské čtvrti. Tam mu to evropanství půjde jedna radost. Kdo si myslí, že nic nemá cenu a politika je svinstvo, tomu vzkazuji, že když žije vedle kupky hnoje, stejně se od ní každý den zamaže, i když nechce. A kdo není ochoten volit menší zlo, ten nikdy nedostane dobro, ale dostane to největší zlo. Naprosto spolehlivě.

Tohle všechno říkám s plným vědomím toho, že tu dřív můžeme mít válku i jadernou válku než volby. S plným vědomím toho, že žádné další volby už nemusí být a místo volební kampaně budeme koukat, kde nechal tesař díru. Ale rozumný člověk se připravuje na všechny varianty.

Budoucí rok bude o mobilizaci nevoličů a o podpoře konzervativních kandidátů do senátu. Pokud tohle dokážeme, můžeme zmírnit následky korespondenční volby a zachránit národ i lid před nejhorším.

Že je to zbytečné, protože Aspen, Bilderberg, světové židovské spiknutí, chemtrails, Ilumináti, zednáři, Kallergiho plán, Velký reset, Klaus Šváb, Rotšildi a podobně? Tak si holt řeknu, že jsme to prohráli, ale udělal jsem maximum možného.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

375 thoughts on “Vidlácká strategie pro budoucí rok

 1. Musím chtě- nechtě přiznat, že má Vidlák pravdu a je třeba radši volit menší zlo, než naprostou katastrofu.
  Mě osobně se volební možnosti značně zúžily, protože některé strany (pro mě vhodnější) se prostě nechtějí spojit a snaží se sólově prorazit hlavou zeď a výsledky jsou vidět- katastrofa.

  1. Jak zjistis pred volbama, ze volis mensi zlo, podle nakejch slibu , vo kterejch po volbach politici uz nevi..Nikdo nevi , co jim prikazou jejich porucnici zejtra..
   Co to je konkretne , mensi zlo??

   1. Když máš na výběr mezi Fialou a Babišem, zvolíš Babiše. Když se do sněmovny nemá šanci dostat PRO, zvolíš raději Okamuru.
    Rozumí tomu každý a není to vůbec těžké. Jen se nesmí fandit a volit srdíčkem.

    1. hm. jenže z menšího zla časem bude taky velký zlo, takže absolutně nemá cenu se pokoušet jím nahradit to velký zlo, který je právě teď a tady, už si zajelo svou rutinu a každou vteřinou přidává další a další neodstranitelný průsery. nene, toho já se účastnit nebudu, na protest zůstanu doma a budu tak mít právo pohazovat po internetu ctnostný pindy jak to všichni ostatní měli udělat.

     1. To je sice pravda, ale než z malého zla vyroste zlo velké, vezme to nějaký čas. Zatímco velké zlo je velkým okamžitě.
      V situaci, kdy dobro (ať malé či velké) je bez šance, volba menšího zla poskytuje alespoň nějaký odklad největšího průseru a nějaké malé „delta t“ , kdy je možná příležitost něco změnit.

 2. K občanství patří i povolávací rozkazy. Pokud by si to pravnuk nějakého bývalého občana ČSSR uvědomil, třeba by si to rozmyslel. Riziko za být povolán do války s jadernou mocností za hlas pro Fialu by mu stát nemuselo.

  Obdobně volič žijící v zahraničí na sebe zbytečně upozorní stát, kde se nachází. Pokud dojde na nahánění a chytání Ukrajinců v zahraničí, tak by to mohlo nějaké krajánky odradit, zda by jim korespondenční volba bude stát za riziko, že bude váda vědět, kde jsou.

  Tohle by se mohlo pravidelně zdůrazňovat pokaždé, když Černochová zase něco plácne.

  U korespondenční volby mi přijde riziko, že případné podvodné hlasy může organizovat cizí mocnost.

  1. U bývalých krajanů jde o Němce. A my bychom zcela jistě do války proti jaderné velmoci šli až po nich. Takže oni nemusí mít strach, že by tu odvolili a šli bojovat za nás. To my půjdeme za ně i bez voleb.

  2. Pokud bude hlasovat „náš občan“ v zahraničí,měl by taky svými daněmi přispívat do české
   ekonomiky.Stačí upravit daňové zákony pro zahraniční Čechy.A vyloučit možnost podnikání
   na našem území bez umístění sídla firmy na našem území.Jako to bylo před válkou.
   Je podivné,že Babiš a Okamura nehlasovali proti….
   Cizí mocnost už prosazuje korespondenční volby,aby rozvrátila volební systém.A její
   účast na masakru před Vánocemi je nepochybná.Lži,které zveřejňuje vnitro,jsou připraveny
   v zahraničí.Stačí si přečíst „Tajnosti a lži“ a je jasné,kdo střelce „upravil“ k zamýšlenému
   cíli – terorismu.Pan Vidlák má pravdu v tom,že musíme vysvětlit těm,kteří si z neúčasti při
   volbách udělali „krédo odporu“,že je to krok do tmy.A že se tím přidávají ke zrádcům národa.

   1. Babiš nehlasoval proti, protože on korespondenční volbu sliboval před volbami taky.
    Takže se nedá předpokládat, že by ANO po vyhraných volbách 2025 koresponďáky zrušilo.

    1. Lepsi dyz sou spravny vlady ,ktery lid chce , posychrovany . Naka nekorespondencne, nedbale a spatne zvolena vlada by mohla zaseknout vedeni elektriny do naseho rajchu a nezodpovedne pozadovat i nejmensi poplatky za obchod. Bez frankfurtu..
     Babis na to spolecne s vladou dohlidnou..Vlada napr. zmensuje pocet volicu ,
     lid zahorkne a muze se hodit Babis, kterej nezmensuje , dyz zase nemuze..
     Kdyz moh..moh ochotne..Husak taky vochotne..LId nebyl zklamanej.
     Cech spolehlivej ochotnik neni..

  3. Ako niekto vynuti, aby Cech zijuci v Britaniialebo USA ( najlepsie s dvojitym obcianstvom) ktoru spravne boli, bol odvedeny na front? Ak pojde, tak kvoli tomu, ze ho donuti krajina, kde zije a za seba

   1. Krajánci v Británii či v USA jsou pro tamní společnost až na vyjímky póvl. Pokud bude fronta potřebovat milion vojáků, nikdo se tam s nimi mazat nebude.

    V Británii by jim snad mohla pomoci konverze k islámu.

     1. im0
      Ano, Němci mají smysl pro přesnost. Ačkoli některé výrazy převzali a přizpůsobili pravopis, slovo ,,Desserteur“ píší francouzsky. Nezdomácněl.

        1. To bohužel nemám jak zjistit, nebo ověřit. Nikoho v Německu nemám a neznám.
         Zato občas napíše Nikolaj, tak aspoň něco.
         A ten v únoru psal, že poslední odhady, které získal on, bydlící zhruba 180km východně od Moskvy, hovoří až o 6,5 – 7 mega banderovců jen v RF.
         Čemu se mi nechtělo uvěřit je informace, že okolo jednoho mega celkově, by jich mělo být, jako laciných pracovních sil, i v těch pobaltských vymírátech.
         Co tam hledají za štěstí..?

  4. Volba je tajná… takže přišlá obálka se nedá spárovat s již existujícím prohlašečem za ovčana ČR, navíc uznáváme násobná občanství

  5. Proč si myslíte, že ty korespondenční hlasy budou posílat nějací voliči? Od čeho jsme Statistickému úřadu zaplatili počítače? Rovnou z tiskárny pojede hlas do skeneru, možná v rámci grýndílu se bude i ten papír šetřit.

 3. Naše rodina volila Rajchla. Bohužel jsem Vidláka neposlechl :). Ale tentokrát ho poslechnu (ve vlastním zájmu) a hodíme to Stačilo.

  1. Člověk má tendenci vyzkoušet všechno možné, než udělá konečně ten správný krok. Homo sapiens sapiens se takto zvrhle chová pravidelně a systematicky.

  2. Moderato…
   Ještě nevíme,co STAČILO! upeče a jestli to bue životaschopné. Neupínejte se na to. Sledujte možnosti. Budu o tom psát, ale v této chvíli jen říkám, že Kateřina má našlápnuto k dobrému projektu. Jestli se to podaří, to teprve uvidíme.

 4. Otcové se ptají synů
  Jak lze unést vlastní vinu
  Matky tázají se dcer
  Kam se ztratil správný směr

  Dcery ptají se svých matek
  Proč v životě máme zmatek
  Synové se ptají otců
  Jak se dostat z různých kotců

  Společně pak vzhlíží k státu
  Hledají v něm mámu, tátu
  Doufají snad tolik marně
  Stát že vyřeší vše zdárně

  Stát se na ně shora dívá
  Státní hlavou moudře kývá
  Buďte dobří, buďte šťastní
  Stát vás v zájmu vašem vlastní

 5. Pokud se do parlamentních voleb nezmění politická mapa, tak se ptám už teď:

  Jaká by měla být v duchu dnešního Vidlákova textu optimální povolební koalice, aby splnila jeho cíl záchrany národa?

  1. Co je potreba to si vodhlasujou novym volebnim systemem.
   Kdyz neuvedli , co bylo spatny na tom starym.
   Uz se nemusi obtezovat slibama napred.
   Ted napr. vyhlasi chceme konec sveta a na korespondencnich listkach si to soukromou postou /takova posta se dobre hodi ,ty vladne spratelenej miliardar vodnekud a dostava penize vod vlady / ,taky vodhlasujou a schvali ..velkou vetsinou.
   Nezapomente si vybrat dobry kandidaty..

  2. ANO + Přísaha/Motoristé + (alespoň tichá podpora) Stačilo

   Není to zázrak, je to však lepší než Fialova parta.

  3. Optimální koalice zřejmě nikdy nebude, ale dobrá, řeknu vám své zbožné přání.

   Přál bych si, aby za STAČILO! kandidovali lidé jako Drulák, Švihlíková, Petr Bohuš, Jandejsek, mladý Stropnický, Tomáš Tyl a další a další, kteří by se dostali. Přál bych si, aby STAČILO! uspělo tak dobře, že by Babiš neměl na výběr s koalicí. A přál bych si, aby erudice a inteligence těchto lidí dělala protiváhu Babišovým manažerským technokratům. Aby vznikla symbióza manažerů, kteří umějí vydupat z lidí výkony, mají zkušenosti s řízením a na druhé straně by byli lidi, kteří mají politický přehled, umějí formulovat politická témata a umějí s nimi pracovat.
   Chtěl bych, aby ten „nesnesitelný Babiš“ chodil na pracovní obědy s Drulákem. Aby Schillerová chodila na večeře se Švihlíkovou.
   A já bych tam chtěl být, poslouchat to a psát o tom.

   Chtěl bych, aby jeden z prvních bodů koaliční spolupráce bylo vykastrování České televize. Já bych to udělal jednoduše – koncesionářské poplatky by byly dobrovolné. Tečka. To by stačilo.

   Takhle bych mohl psát celé hodiny a napsat knihu o tom, jak bych si to představoval. Ale realita samozřejmě bude přízemnější.

   1. K těm přáním bych přidal i Mírovskou odměnu pro většinu dnešních (ale i předchozích) kormidelníků. Nebude-li hrozit takováto odměna, nikdy se to nezlepší!

    1. Myslím, že tu si zaslouží spousta rádoby mocných a vlivných rodinek, produkty jejichž vadných DNA nám už v minulosti nadělily exemplární příklady idiotických „politiků“, předsedů různých stran apod.

   2. Nejmenovaná „veřejnoprávní“ televize v USA vybírá dobrovolné poplatky s tím, že za každý dobrovolný dolar dostane další dolar že státního rozpočtu …

    1. A všichni, kteří jsou proti této veřejnoprávní TV by měli od ní dostávat po dolaru, jako omluvu za své kecy.

   3. Tahle předpověď zní vcelku reálně. Jenže s extrémními levičáky jako Stropnický nebo Švihlíková ANO do koalice nepůjde.
    Jandejsek ano, Tomáš Tyl ano. Bohuš … v zásadě ano. Zkuste přitáhnout lidi jako Pikora, Šichtářová (respektive jeden z nich), Daniela Kovářová. Rozumnou část PRO a SPD.
    Být atraktivnější nevěstou pro Babiše než ODS. Národní nevěstou, ne komunistickou.

    Asi vás nebudu volit, na mě nejspíš zůstanete i tak příliš nalevo, ale myslím, že taková strana tu chybí a má potenciál.

    1. Pikoru a Šichtařovou berou Motoristé. U PRO už žádná ani rozumná ani nerozumná část není. Tam je jen Rajchl a nikdo jiný. Volby to ukázaly.
     Myslím, že Babiš klidně půjde s levičáky. Pokud bude moci zůstat kapitalistickým technokratem a podržet si hospodářská ministerstva, nebude mít problém s tím, aby zahraničí, sociální věci, zdravotnictví a školství dělal někdo jiný.

     1. To z Vás budou mít zdejší přispěvatelé radost.

      Na druhou stranu, vy narozdíl od nadávajících mas děláte alespoň něco a poctivě, takže práci čest. 🙂

      1. Nevím,čím by bulvární ekonomka Šichatarová přispět. Plus ten její Pikora, vyhraněný pravičák sledující jen své zájmy.

     2. Já osobně kromě uvedených jmen, se kterými naprosto souhlasím, chci stále podporovat Jindřicha Rajchla. Chápu, že pro mnoho lidí jsou problematická jeho dřívejší působení, například u Chvalovského. Měl jsem jednou možnost se ho na to zeptat a jeho odpověď byla uspokojící v tom smyslu, že jako mladý advokátní koncipient dostal tento případ přidělen. Jsem přesvědčen, že by v politice a nápravě poměrů udělal kus prospěšné práce.

      1. Ano, to jsem si myslel také. Jenže on se rozhodl, že nebude budovat stranu, ale fanklub. Že uspěje díky Haškům, Drbohlavům a Viktorýnům.
       Nikdy jsem neřekl jediné křivé slovo o jeho programu, ale jeho taktika byla špatná a výsledky tomu odpovídají.
       Osobně nevěřím, že se to zlepší, protože vím, jak probíhá jejich vnitrostranická diskuse.

       Ale víceméně to, co platí pro Rajchla, platí i pro Okamuru.

   4. To je reálné jako že obyvatelstvo vyloučené lokality vybuduje další Sillicon Valley.

    Ne, že neumějí k sobě najít cestu, pokecat u piva. Oni nechtějí.

  4. Především by měly zmizet nesmyslné výroky že s SPD ne.Ta má pronárodní program,
   takže bez ohledu na city by měla být ve vládě.Taky se vrátí komunisti v nějaké koalici.
   Zrádce národa Rychetský si asi neuvědomil,že koalice může vytvořit kdokoliv.
   Asi očekával,že se ministrany neshodnou.Takže tím umožní návrat komunistům
   do sněmovny,a možná ještě dříve do senátu.To bude překvapení……A v krajských volbách
   je potřeba vymést současné svinstvo,které manipuluje úplně se vším,především se
   neohlíží na zákony.(mohu dokázat).Takže se musí spojit pes s kočkou,aby vyhnali ZLO.

   1. Já jsem nikdy neřekl, že má SPD špatný program. Stejně tak jsem nikdy neřekl, že má špatný program Rajchl.
    Ale znovu na plnou hubu říkám, že pokud bude SPD pokračovat tak, jak pokračuje, tak vypadne ze sněmovny a budou to její hlasy, které propadnou.
    To samé jsem před půl rokem řekl Rajchlovi. Jestli budou pokračovat, jak pokračují, tak se do ojroparlamentu nedostanou, i kdyby on sám mluvil jako Jan Zlatoústý.

    SPD má dneska velké grémium. Tak snad se tam poučí a změní svou strategii.

   2. Všem zrádcům národa, počínaje Rychetským a konče exponenty pětisračky včetně chciválků je potřeba rezervovat místa v zařízeních ministerstva spravedlnosti. Mírov má přednost. Nezávisle na věku.

 6. Kuj železo, dokud je žhavé

  Hejtman byl vojevůdce, případně správce, zástupce panovníka.
  Co je nyní?
  Bojovník za ohlodanou kost RUD (ROZPOČTOVÉ URČENÍ DANÍ)?

  Kraje jsou, mimo jiné, zřizovatelé škol a nemocnic.
  Chceme tam pustit Řeporyjce a Dezimetry?
  Chceme vojevůdce, nebo zástupce?
  Krajské volby (volby do zastupitelstev krajů) 20. a 21. září 2024
  https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/386795-starosta-z-ods-rve-na-lidi-ze-jsou-prasata-takhle-reaguje-sef-fiala

  1. Hatemani jsou dneska symbolická funkce. Nenesou za nic zodpovědnost a nemají ani tolik pravomocí, co bývalí tajemníci a předsedové OV KSČ, natož tak KV KSČ.
   Název funkce zřejmě má navozovat atmosféru jakési „úcty“ k té starobylé funkci.
   Jenže někdejší mocní, zkušení a spravedliví hejtmani, to bylo sakra něco jiného. O místním hejtmanovi a rychtáři, jako zástupcích zde panujícího, uherského rodu, mi vyprávěla babička. Pocházeli vždy z místa, kde měli funkci vykonávat, znát kraj i lidi v něm.
   Dnešní hatemani jsou jen papírové funkce na dobývání nadstandardní renty a požitků, jinak jsou na hovno.
   Kdo je ze Zlínského kraje, jistě vzpomene, jaký byl rozdíl mezi někdejšími hejtmany Mišákem a Lukášem. Myslím, že i Čunek byl vyhovující, staral se.
   O jakémsi Holišovi není slyšet. Tady v městečku skoro nikdo neví, kdo to je, nebo co je zač a kdo ho tam navolil..

    1. Josef původní napsal:23 června, 2024 (13:23)

     Například:
     Stačilo! Jihomoravského kraje

     Jihomoravskou krajskou kandidátku koalice Stačilo! představili v Brně lídři těchto pěti stran, které se seskupily kvůli letošním podzimním volbám nových zastupitelů do samosprávy Jihomoravského kraje.

     Uskupení je jediná relevantní opozice současného zřízení, které si službu občanům vyložilo jako pašalík pro své vlastní politické zájmy……
     http://portal.kscm-brno.cz/stacilo-jihomoravskeho-kraje/

 7. Proč tohle neodvysílá veřejnoprávní žumpa? „Maminka zavražděné Elišky Š.: „Co chcete řešit, když je podle Rakušana vše v pořádku?“ ptají se mě“
  https://www.youtube.com/watch?v=1whT-qdn9OU&list=PLcpl3ZN7hlz5PxC-V69roJxSeynnHHX73
  Ze všech politických aktérů vytekl hnus včetně hradní gumy.
  Ukrajinku (poplivanou) pozval s velikou pompou a naši lidi se museli sami vnutit. Jo a pokládat gumě nějaké otázky? Zapomeňte.
  Tak tenhle rozhovor mě totálně rozsekal.

 8. Mimo mísu:
  Dva kamarádi z mokré čtvrti vyjdou z baru a dívají se na nebe.
  „To je ale krásná noc,“ zasní se prvý. „Jen se podívej na ten Měsíc.“
  „To není měsíc, ty hlupáku,“ škytne druhý. „To je přece Slunce.“
  Chvilku se spolu hádají a vtom k nim přistoupí Sasin.
  „Hele, pomoz nám,“ požádají ho. „Podívej se nahoru a řekni, jestli to je Měsíc nebo Slunce.“
  „Já nevím,“ vzdychne Sasin. „Nejsem zdejší.“

 9. takze dokud uraduje rychetsky tak zadny mumlani a odpor proti statu 🙂

  Článek 23 Listiny základních práv a svobod
  V České republice je právo na odpor výslovně zakotveno v článku 23 Listiny základních práv a svobod[3] a je podmíněno dvěma skutečnostmi, které musí být splněny současně:

  -odstraňování demokratického řádu lidských práv a základních svobod založeného Listinou základních práv a svobod a
  -znemožněná činnost ústavních orgánů a účinného použití zákonných prostřed

  1. Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

   1. To mate uplne jedno, nakonec pravo urcuje a vyklada ten, kdo vyhral. Tudiz to, co se psalo pred tim, neni dulezite.
    Pokud prohrajete, tak vas zavrou; pokud vyhrajete, bude to VZDY podle prava.

   2. Kolikrát jsme to tu už probírali, mockrát. Napište nám k tomu tedy ještě váš názor, jak vy byste to praktikoval a nechte nás v klidu o něm přemýšlet.

 10. „… volebním protokolem vyvěšeným na obecní vývěsce.“ Nevím, nedohledal jsem, koho je to povinnost ze zákona. U nás v Po-Šu-Kově to nefunguje.

  1. Tak vzneste dotaz. A musí to sedět s tím, co najdete na čsú.
   Nominujte se napříště do volební komise. Zavolejte na sekretariát některé ze zúčastněných stran jako její příznivec.

   1. Přesně tak,když se účastním v komisi voleb,vidím při sčítání poměry a změny
    počtů voličů pro jednotlivé strany.Nemůžu se vyjadřovat v průběhu voleb
    k ničemu,ale při sčítání vidím,jak se blbost drží zuby nehty,aby ZLO nějak
    uspělo.Sebrali jim 30% hodnoty úspor a stejně je volí….opravdu jsou čísla
    konrolovatelná.Ale v případě vstupu do NATO a EU si myslím,že nás nechali
    odvolit podle pravidel,a pak prostě přehodili výsledky ,takže jsme vstoupili
    někam,kde nemáme žádné šance přežít.

   2. V OVK jsem byl členem od r. 1990 do 2006. A vždy se postupovalo následovně:
    7. Uložit volební dokumentaci a ukončit zasedání komise ve dnech voleb
     Komise vyčká návratu svých zástupců z přebíracího místa ČSÚ.  Volební orgány nesmějí zjištěné výsledky hlasování zveřejnit do doby stanovené pro uzavření poslední volební místnosti na území Evropské unie (§ 59 odst. 11 zákona).  Předseda komise nebo pověřený člen komise předá po návratu do volební místnosti k nahlédnutí ostatním členům komise protokol o bezchybném převzetí výsledku hlasování v okrsku do dalšího zpracování a opis výsledku hlasování v okrsku (opis výsledků lze porovnat se stejnopisem Zápisu).  Komise do druhého stejnopisu Zápisu, který zůstal ve volební místnosti, promítne případné opravy provedené přímo na přebíracím místě ČSÚ.  Komise poté do označených obálek postupně zapečetí výpis ze seznamu voličů, včetně odevzdaných voličských průkazů, a dále druhý stejnopis Zápisu spolu s doklady o převzetí výsledků hlasování do dalšího zpracování v ČSÚ.  Komise předá do úschovy obecnímu úřadu zapečetěnou volební dokumentaci pro volby do Evropského parlamentu, která obsahuje v jednotlivých označených zapečetěných obálkách:
    Tož tak.

 11. Všechny strategie pro senátní volby jdou do znančné míry do háje kvůli izolovanému druhému kolu. Tady mají obrovskou vinu Klaus a Zeman, kteří prezidentovali 20 let, tedy desatery senátní volby, přičemž termín voleb vypisuje prezident. Co tedy Klausovi a Zemanovi bránilo o dva týdny předřadit první kolo senátních voleb před ty další volby, které v tom termínu probíhají, a tím zajistit, že ze dvou kandidátů na prvních dvou místech nebude vybírat pár tisícovek hlasujícícch, ale statisícové masy? Pak by jistě výsledky vypadaly úplně jinak. Jenže teď už se to skoro nedá změnit, a i kdyby, kompletní obměna senátu po třetinách je běh na strašně dlouhou ztrať.

 12. Kurňa, tady se to zase mele páté přes deváté, podrobně přečtu po ránu. Starý kocour hezký, taky podrobně přečtu ráno. A drobná poznámka, předmětný zákon není ústavním zákonem. Nebo se snad mýlím (což je lidské).

  1. Kazdej na neco dojede. Zadnej se nezepta kazdyho politika , kdy zlevni chleba vo kolik.
   To je samej vysokej yqeligent . A dobre jim tak.
   Uz sou vycviceny ,aby se neptali..Co se ptat nesmi.
   Ted rajtujou na mensi zlo. Co to je nikdo ve skutecnosti konkretne nemuze odpovedet.

 13. A jaka je strategie na kulturni obrat proti korespondencnim volbam a pridruzenym otazkam obcanstvi?

  Dam priklad. Kolem r. 1970, po dlouholetemu uspesnemu kulturnimu tlaku, Amerika legalizovala potraty. Ale konzervativci, kteri toto tenkrat prohrali, se zacali temer okamzite kulturne mobilizovat proti. Pomoci stolku na ulici nebo na univ. kampusu s obrazky s 12-tydennim plodem, ktery uz vypada lidsky. Ci psalo se o tom, kdy mu zacne bit srdce. Byly pak i filmy, kde si to jeste dlouho nenarozene dite cucalo palec. Atp. Lide protestovali u klinik. Byly clanky. Byly debaty. Jestli si vzpominam spravne, nejaky fanatik i zastrelil jednoho doktora, ktery vedl kliniku, kde potaji delali protizakonne (v tretim trimestru) potraty u malych holcicek, ktere se doma baly rict, a pak uz normalni potrat nebyl mozny. Provalily se skandaly s tim, jak zabijeji potracene deti, ktere se nahodou narodi zive. Nebo jak hazou potracence do kose. Jak kseftujou s jejich ostatky. Skandaly s potraty v sedmem mesici u zen, ktere mely medicaid, ale se na to dlouho vykaslaly, a pak se rozhodly dite zabit malem pred porodem.
  Zeny se prestaly bat, mluvit o tom, co po potratu nasledovalo, a jake to melo pro jejich zivot nasledky. Byla to dlouha kulturni valka — a nakonec konzervativci vyhrali. Nedavno Nejvyssi soud vyhodil ten davny rozsudek (slavny Roe vs Wade) a vratil to rozhodovani individuelnim statum. Tak jak to melo byt od zacatku (podle meho nazoru). Tisice takovych drobnych akci. Takove bitvy se nevyhraji u voleb. Vyhralo se to kulturne, a pak uz se to zacalo menit i v politice.

  A to, ze vam doma przni volebni system, a ze si to lidi nechaji libit, je kulturni zalezitost. Cesti vastenci zatim prohrali tuto bitvu, prestoze my v zahranici uz vime na vlastni kuzi, jaky je v tom ted bordel, kdyz se muze volit postou. Kde je strategie, jak to kulturne obratit, zatimco politici nejsou ochotni proti tomu nic udelat?

  Z clanku i komentaru mam pocit, ze proste to lidi vzdali. „Uz se nic neda delat… tak to je.“ Ale neni…! NENI!

  1. Přesně tak. Velké vyrůstá z malého. Vše, co je dnesvelké, bylo kdysi malé.
   Nečinností a nezájmem jsme dnešní srab nechali vyrůst a ten náš teď začíná dusit. Kousek po kousku, pláteček po plátečku, až je těžké něco s tom udělat.

   1. Mně se to „menší zlo“ taky moc nezamlouvá.
    Když dosadíte do funkce menšího zmrda, protože slušný člověk po ruce není, tak z původně menšího zmrda, působením peněz a moci, vyroste plnohodnotný, velký zmrd. Navíc si do funkce přinese svoje zmrdí zvyklosti a prasárny, bez kterých nemůže fungovat.
    Netvrdím, že z původně slušného člověka, dosazeného ke správě věcí veřejných či firemních, se časem nestane taky zmrd. Peníze a hlavně moc, to je pro zmrdy silná motivace. I slušný člověk má co dělat, aby uhlídal sám sebe.
    Ta moc nad jinými lidmi, začne být časem silnější motivací, než jen peníze.
    Ty jsou potřeba k tomu, aby se dotyčný k té moci dostal a udržel si ji. Časem zjistí, že je úplně jedno, kolik má majetku a na účtech, už to ani nepočítá. Platí si loajální lidi, kteří mu ty prachy a majetky spravují.
    Co zkusit zmrda se spoustou moci, o ty prachy připravit? Po vidlácku – „jakýmkoli způsobem“?
    Tady účel světí prostředky. Zmrd ztratí schopnost, tu moc si udržet a platit loajální lidi.
    Nebo ty zmrdovy loajální lidi, zkusit zkorumpovat. Tady v Čechách je snad úplně každý loajální – ale jen do výše platu. Kdysi jsme byli většinově loajální i k Třetí říši a přísahali jí věrnost!
    Kurvafix, něco na ně platit musí.

    Kde máte -místní chytrolíni a chodící encyklopedie- všecka ta hořká poučení, co napsali zchudlí zmrdi – původně namyšlení a mocní miliardáři?
    Pár těch poučení jsem četl, byla trefná a zřejmě i pravdivá, jinak by je zchudlý zmrd nepsal.
    Třeba ta poučení o moci, která je mnohem opojnější, nežli sex, prachy, nebo jakákoli droga.
    To počáteční poznání, že s takovou kopou prachů všichni okolo vás tancují, jak vy pískáte!
    A když jim kousilínek té moci propůjčíte, mohou se potom i přetrhnout, aby vyskočili ještě výš.
    Vzápětí vám, jen s tím kousilínkem propůjčené-delegované moci, podtrhnou nohy.
    Třeba nenápadným přetahováním zákazníků, nebo i celých kšeftů k sobě a kámošům, protože mají v hrsti vaše knowhow. Ukradnou vám firmu pod prdelí, doslova.
    A mezitím – asistenti asistentů, vám valí do řiti i rypáku tolik prvotřídního koksu, že si pak ani nevšimnete, že ty krásné asistentky vám hulí péro v kanclu ne proto, že jste krásný a mocný, ale aby si kousek té moci, utrhly pro sebe.
    Třeba tak, jako si utrhávala kdysi paní Nečasová-Nagyová.

    1. Je opravdu možně zkrotit korupci, zmrdy atd? Ano, například Stalin vydal příkaz postavit dva velké hřbitovy a po prvních mrtvých bylo klidněji.

     1. Myslím, že Stalin to měl nesrovnatelně těžší.
      Určitě v tom, že s tehdejší sovětskou společností, zahrnující tak moc odlišných národností i kultur, na tak strašně rozlehlém území, to podle samotných Rusů nešlo jinak, než hodně tvrdě.
      Na lidi, kteří byli vzdálení třeba 2.000km od Kremlu a měli o něčem rozhodovat na odlehlém místě, muselo být spolehnutí. A když to spolehnutí nebylo, no tak…bylo z čeho vybírat.
      Tam to prostě tak mají.
      Jsou smíření s realitou i s tím, že když se pohybuješ na hraně, tak v takové různorodé společnosti to mívá tendence, přepadávat na některou stranu.
      Bez pevné ruky by v takovém společenství Stalin dopadl možná hůř, než carská rodina. Svazový stát by se nejspíš rozložil dřív, než by stihl něco dokázat. To asi nebylo cílem ani Lenina, ani Stalina.

    2. Čína má recept který funguje. Kulka za úsvitu. A zbytek pak funguje též. Že to není demokratické? Jděte se vysmát. Důležité je pro všechny (kromě ty s kulkou v hlavě) že to funguje.

   2. Vy jste úplný taoista. Tak já k tomu vašemu ještě něco dořeknu:

    Malé dobro nestojí za to, aby bylo konáno; malému zlu nestojí za to odporovat.
    A tak dobro nikdo nekoná a zlo se hromadí.

    Výsledky jsou patrné, kam se podíváš.

  2. Baže, že není, lidi začali dělat neokulturně to, že na sebe v psaných textech řvou velkými písmeny, aby je bylo lépe slyšet, co velikého oni řekli a vtloukli čítačům do hlav. A mnoho dalšího.

  3. Vevčo, buď jste neinformovaná, nebo kecáte:
   https://en.wikipedia.org/wiki/Abortion_in_the_United_States

   Navíc jste dosáhli jenom toho, že se vrátily „andělíčkářky“, zabíjení novorozenců a malých dětí a obchod s dětmi (pokud jde o chudé ženy), a potratová turistika (solventní ženy).
   A že místo státem kontrolovaných, časově omezených, bezpečných a cenově dostupných interrupcí máte džungli.
   Brejvou!

   A tohle Vy dáváte jako příklad „kulturní revoluce“, přenositelný na řešení problému s protinárodní a protistátní vládou v ČR?

   1. Taky se mi to nepozdává.
    Podobní tmáři jsou dneska i Poláci, mají s tím stále větší a větší problémy.
    Řešilo se to tam asi rok před chřipečkou. Politici se tam rvali, jako psi o poslední kosti – a názor matek nikoho z nich nezajímal.
    Hovno kulturní revoluce – politické téma. Téma s potenciálem, úplně rozjebat zemi, postavit lidi proti sobě. Jako rukojmí si vzali ty zoufalé matky, na kterých vydělávali „pašeráci“ k nám, nebo do Maďarska.

    1. Ano, rozjebat zemi. Na jedne strane „progresivni“ magor, co vyrvava, ze ma pravo dite v lune zabit, dokud se nenadychne prvniho vzduchu. A opacny magor zase, nikdy a za zadnych okolnosti! Fanatici na obou stranach pak zaruci, ze se problem nikdy nevyresi, a nikdy neni mozno jit dal.

   2. Je mimo,ostatně jako vždycky. Prý….konzervativci, kteri toto tenkrat prohrali, se zacali temer okamzite kulturne mobilizovat proti….

    Ve skutečnosti určití lidé zaplatili neziskovku, která za jejich prachy začala dělat bordel, stejně jako u nás házení vajíček na Paroubka, Milion chvilek proti Babišovi. Žádna kulturní revoluce z vůle lidí. Žádný výsledek, který by byl dobrý pro lidi.

   3. Obcan: Brejvou? Andelickarky? Vyste takovy deda Vseveda, ze jo.

    Kdyz se vam nelibi muj priklad, tak si dejte jiny. Ta sama logika.funguje vsude.

    Dobry, poctivy volebni system vznikl kulturne, udrzovany lidmi, kterym zalezi na poctivosti. A kdyz kultura upada, upada i volebni system, ktery se pak dostane do rukou krivaku.

    1. Tak zrovna tohle je blbost. To Polsko je na sever od nás. Prostě do 12 týdne a konec. Pak už jsou větší zdravotní problémy.
     Každý má tolik dětí, kolik chce a nikdo by mu do toho kecat neměl.

     Za komunistů byly potratové komise, před ně musela nastoupit každá žena, když žádala potrat a později na průzkumu psychologů byly zrušeny, protože dítě, které matka musela donosit, bylo prostě nechtěné a děti si dobře uvědomovaly, že jsou odstrkované.
     Jo dřív bylo dětí hodně a tvrzení, že rodiče je měly všechny rády, je blbost. Pohádky to jasně vyprávějí.

  4. Zeny se prestaly bat, mluvit o tom, co po potratu nasledovalo, a jake to melo pro jejich zivot nasledky.
   ……….
   Co po potratu následovalo? No že už nebyly těhotné.
   Na potratu čtvrtého dítka byla i moje matka, otec byl vzteky bez sebe a chtěl se rozvést, nesouhlasil s velkou rodinou. A matce nic jiného nezbývalo.

   Ono se to dobře kecá, třeba v Polsku už na tyhle zákony doplatily životem některé ženy, jejich děti jsou sirotci.
   Přestaňte dělat z plodu člověka, do 12 týdne a šlus. Pak se začne tvořit placenta a už je pro matku větší riziko. Ono je to i tak. Tohle mi vysvětloval primář v jedné gynekologickoporodnické ambulanci. Musela jsem jít na operaci v těhotenství a velká nemocnice mě odmítla.
   Za komunistů, tak mi tchyně po známosti vyřídila zákrok v menším špitále.

   No co ten sirotek? Má smůlu.

 14. Rád bych se pletl, ale řekl bych, že lístky, které zahraniční voliči pošlou, jsou už připravené.
  Vytištěné, vyplněné, v obálkách a bedýnkách naskládané v podzemních kancelářích Ministerstva Lásky

  A jaká to shoda šťastných náhod a okolností, parlamentní volby NAD VEŠKEROU POCHYBNOST „prokážou“, jak důležité bylo umožnit korespondenční volbu i expatům ze zahraničí. Jestliže jich doposud hlasovalo nějakých 10-15.000, teď jich bude hlasovat klidně i 3/4 milionu. A většina z nich, jak jinak než pro strany Pětidemolice.

  JJ, KSČ si musela dávat do ústavy slavný Článek IV. o své vedoucí roli.
  Kam se hrabou na dnešní „demokraty“

  BTW, pokud se podaří prosadit i „české občanství pro potomky až do čtvrtého kolene“, lze jenom z Německa počítat s potenciálem nějakého minimálně 1,5 – 2 milionů hlasů…

 15. Kalergismus, hovnota Evropské komise
  Nesplněním své povinnosti Budapešť přenesla odpovědnost, včetně finanční odpovědnosti, na ostatní členské státy, které se tak musely zabývat přijímáním žadatelů (krimigrantů pašovaných židovstvem) o mezinárodní ochranu, posuzováním jejich žádostí a jejich navracením. To podle soudu „vážně narušilo zásadu solidarity a spravedlivého sdílení odpovědnosti (zničení kalergismem) mezi členskými státy“.
  „Vzhledem k tomu, že Maďarsko stále nesplnilo rozsudek z roku 2020, podala (židovská) Evropská komise novou žalobu pro nesplnění povinnosti, ve které se domáhala uložení finančních sankcí,“ sdělil košer unijní soud v Lucemburku.

   Maďarsko se podle něj „úmyslně vyhýbá uplatňování společné unijní politiky jako celku“, což představuje „bezprecedentní a mimořádně závažné porušení unijního práva“.

  Podle rozhodnutí Soudního dvora EU dostane Maďarsko jednorázovou pokutu 200 milionů plus jeden milion eur denně za to, že nedovolí vstup nelegálním migrantům.

  1. Soudni dvur se poradi a soros rozhodne rozsudek.Soros poda taky zalobu.
   Soros jich poda kolik chce..
   U nas po 48 , stejny soudy a zaloby , pod vedenim Slansky a spol. ,
   kdyz se zatcenej dozil jednani soudu.

 16. Svatá prostoto ! O tom, jestli bude válka nebo ne, volby nerozhodují. Rozhodují peníze a ochota plebsu nechat se zabít. Ani ti největší chciválkové u nás nejsou ochotni zvednout se z gauče a jít na Ukrajinu. Mám to ověřeno na mnoha vzorcích. A tak v klidu volte koho chcete a jestli se chcete mít dobře, tak se spoléhejte sami na sebe a ne na politické Spasitele.

  1. Ano, myšlenkové pochody podobných gigantů ducha se v historii vždy „vyplatilo“ poslouchat. Tedy pokud to jeden ještě stihl. Až tu například nechají řádit „odvodové komise“ z UA, tak ten klídek chci vidět.

   1. No, hlavně nezapomeňte zaplatit do kasičky Institutu českého venkova, neboť konec světa se blíží a spaseni budou jen věrní platící věřící.

    1. Závistliví sociopati sú len jedna kategória škodičov – sociopatov, ktorých je celkové okolo štyroch percent populácie.

    2. Nedávno jste mluvil o mé pomstychtivosti a o tom, jak Rajchl uspěje, protože dvakrát vyprodal Václavák… Inu, dopadlo to jinak. Volba dobra skončila jako vždycky…

     A teď už se navážíte i do toho, že jsem bloger na volné noze, který je živ z dobrovolných příspěvků. Nu, jak myslíte… ještě chvíli v tom pokračujte. Ale jen chvíli.

    3. Rozhoduje momentální úspěšnost židovské propagandy a podlosti mezi otroky.

     Haj S$emitismus/chazarismus:
     „Nyní začíná revoluce umělé inteligence, která vytváří zbytečnou třídu, třídu, která nemá žádnou vojenskou nebo ekonomickou užitečnost, a proto ani žádnou politickou moc.“

     „Velkou otázkou nyní je: k čemu potřebujeme tolik lidí?“
     Podle žida Harariho ovčany musí
     udržovat šťastné tím, že jim dýlujou drogy a košer počítačové hry. A soustavně jim vymývají mozky debilitami.

  2. Tak. Jestliže, příkladmo u Charkova bojuje za Prahu, neměl by se prezident zachovat podle příkladu Čapkovy „Matky“? A sám se postavit v čelo dobrovolnických sborů. Být vzorem. Tak jako Jan Lucemburský u Kresčaku. Tam se také bojovalo za Prahu….

   1. Nejen Jan Lucemburský i Lipánek už nastoupil s přílbou a ocelovým poprsím do první linie jsa připraven dát nepříteli na budku. Jetřebí více takových hrdinů, neb o Prahu se dnes bojuje už téměř na každém zeměkoulovém rohu.

   2. Rusove zautocili a velici s velkym brichem general ukrajinskeho frontu sedel daleko v restauraci se svym zastupcem s taky velkym brichem . Ze rusove chystaji utok , to je nezajimalo.Rusove velkej udelali prulom..

  3. jaká ochota? na ukrajině už ochota není, ale když na vás namíří ákáčko tak máte jen na vyběr smrt hned nebo pravděpodobná smrt v zákopech

   to už tak v pohodě není viď?

  4. Volby rozhodují nepřímo, nastolí se trend , váleční štváči budou u koryta, budou mít moc, vliv, peníze, k vymývání mozku, matky, co poslednímu synu řeknou bez, se začnou objevovat a pak i množit a ostatní pak půjdou taky. Budou muset, jako vždy v historii.

  5. Vaše ne-logika mě docela překvapuje.. Jasně, že z gauče nikdo sám od sebe do války nepůjde, ale když dostane povolávací rozkaz, nebo si pro něho dojde „náborová“ četa, tak bude MUSET. Tam končí sranda.

 17. No a? Jestliže prakticky přes šedesát procent, zhruba osmdesát, aktivně či mlčky svobodně podporuje vládní politiku, co zmůže brojení proti korespondenční volbě? Nic. Tohle je jen odvádění pozornosti od příčiny, proto je to jak to je. K tomu boj proti GLBTQ +…..jako by to byli oni, kdo způsobuje nefunkčnost a rozpad hetero rodin, jako by vlna „sexuálních dysforií a tranzic“ by z přirozeně orientovaných zdravých kluků a holek dělala opak? Jako by se sem hrnuly houfy migrantů s touho zde zůstat místo útěku odsud na „vyspělý Západ“?

  1. LBGTQ+ je genialni napad jak totalne zamorit myslenkovy a medialni prostor debilitou co nestoji ani za odplivnuti,ale ucinne to brani tomu aby se resily skutecne problemy protoze na to uz prostor neni, ja to povazuju za majstrstyk bilderbergu, dokonale presmerovani energie lidi k totalni kravine.

   1. Navíc se tím postupně zvyšuje tolerance pro veškeré jejich úchylky u veřejnosti, takže je v blízké budoucnosti ani nebudou muset skrývat. Ono už toho ani moc nezbývá.

    1. Naopak, to je dobré. Usnadňuje to výběr. Tak jako když už podle obalu poznáš zboží. A podle uvedených technických údajů. Ne když teprve když po vybalení zjistíš že štekr od nabíječky nepasuje.

     1. Ale blbost.
      Na obalu mohou být nesmysly a taky, že jsou. Technické údaje dtto. Lže se stále a čím dál víc, žádná EK na to nemá vliv.
      Přenosný BT reproduktor, věhlasné značky JBL a s LI akumulátorkem 14,8V/1Ah, má na krásné lesklé krabici napsáno „250W peak power“.
      Že nepasuje štekr, tak to se stává leda u té nejnižší cenové šprušle zboží (ne pro nás!), které prodejce při převzetí ani nekontroluje.
      Naposledy to vidí nějaký ten bývalý agrobolševik, když do balicího automatu sype ty nabíječky, návody a štosy rozložených krabic. Neví, že to má pasovat.
      Když to někdo v obchodě přinese či pošle vrátit/reklamovat, tak se mu dá, nebo pošle nový nerozbalený kus, který vykazuje stejnou závadu. Zpravidla to vykazuje úplně celá dodávka téhož typu do malého státu, jak říká zkušenost s německou korporátní partou, co si říká Recoton.

      1. To bylo obrazné přirovnání.

       „Nevadí Ti, že mám malý penis?“
       „Byl bych radši kdybys neměla žádný.“

       250W… PMPO je po desítiletí profláknuté od vietnamských tržnic. Nás, pravověrné příslušníky církve Ohmovy zajímá jen sínus při stanoveném THD. V některých případech definovaný impulsní například jak bylo řešeno v zesilovačích NAD. Mám 304. Stále dobrý.

 18. Ja to napisu teda pred Sasinem, zase prezvejkani toho co vime, proste sis neco precet a ted to zase trochu prikorenis svoji AI. ZAdne konkretni navrhy co delat, zadny smer k hnuti, knizku napatlas o zemedelstvi ale na poradnej cajk o politice zatim nemas.

  ja bejt Fiala tak si te ctu misto Dikobrazu na hajzlu, nekdy davno sem svarovy tisknul podobne DFense aby mel pri srani co cist, to bylo v dobe kdy na internetu po vas vsech nebylo ani pamatky a pristup meli jen vyvoleni co byli blizko CVUT 🙂

  bud se pohni dal nebo toho nech, to co delas je jen z v podstate uvrzujes lidi v jejich bubline a tvuj presah pres ni je minimalni.

  navic delas tsrasne moc chyb, podporujes lidi kterym ani nerozumis co delaji a kdo jsou, pak se od nich zase distancujes protoze jsi naiva co neprosel bitvami nazoru v dobe kdy jeste vsude nebyly bany za cokoli a pristup na vsechny zpravodajske weby byly anonymni.

  to bys videl co je to poradne rozesrana a vytrolena diskuse , ty nezvladas psychicky ani kdyz ti nejakej Sasin trochu kopne do hracek.

  Adorujes Turka opet stejne chybne jako Rajchla, je to zase LIBERATRIAN a zlo horsi nez cela petidemolice, tyhle lidi jsou pro jakoukoli zmenu v socialnim smeru k nicemu a jen vykradaji hlasy decek.

  uz jsem to tady psal jednou a napisu to znova, ZADNA alternativa doku nebude mit, symboly, vlajky, marseilaisu, bibli a proroky, PROGRAM a to konkretni s pozadavky na znarodneni klicovych odvetvi jako jsou prirodni zdroje, energie, bydleni ,- trim bych zacal – tak zadna neni. jen par lidi co se na tom veze.

  nezapomente ze libtardi toto vse ma – Randova, Hayek, Keynes, Rakouska skola, Atlas Srugged, privlastneni si demokracie, vlajka EU, hymna se jim moc nepovedla protoze kradli, a dalsi drobnosti vcetne sjednocene sily retardu a placenych zlocincu.

  Pokud chces necim pohnout tak kazdodenni mumolani proste nestaci.

  1. aby měl Rakušan ulehčenou práci? Zač tahle agitka? Pro koho? Anonymita na síti
   je pro provokatéry ideální pole…

   1. co na tom Rakusanovi neco ulehci? toho nejaky nazory lidi absolutne nezajimaj, ten ma noticky dane, ma plat ze statniho zarucen a nevzda se hjo, k tomu je jiste nalezite mitvovan z nejakeho sorosfondu. co si tu mi pisem je mu ukradene, pochybuju ze o tom vubec vi.

    1. ale Vy nestojíte o názor, snažíte se burcovat pod jeden prapor. Akorát jste udělal krok zpět…
     Nevěřím Vám ani to i ve slově my…

  2. Na zjevne chyby ktere Vidlak kona, byl upozornen jiz mnohokrat.
   Odpoved byla vzdy logicka: tak si to udejte sami po svem. Coz je nutne prijmout.
   Situace je ovsem absurdni, to ano.

   1. Stridor: To mate recht, ale jen v cernobilem svete.

    Jsou tu jeste jine moznosti. Napriklad to prodiskutovat, vic promyslet… na vsech stranach, nejen na Vidlakove. Nikdo nema patent na pravdu…

    1. Vzdyt je to jasne:
     – cilem je vytipovat nejvetsiho skudce a oznacit mene skodlivy subjekt, ktery je prijatelny
     – metodika jeho vyberu (volby) je promenna a meni se podle analyzy situace
     Vcera byla analyza, dnes je v clanku metodika.
     Pokud s tim nesouhlasite, zalozte si vlastni konzultacne-lobbistickou firmu.
     Diky velke variabilite casto si protirecicich clanku a postoji chytre horakyne autora, ktery nedela politiku, ale zaroven je mluvcim ve Stacilo! mate jako ctenar dve moznosti:
     Bud bezvyhradne prijmete, co se prave pise, anebo to budete ignorovat.

     1. Blaboly ,metodicko analyticky, ostrazitych abstraktnosti.
      A navic , pokud stupidnich nesouhlasu.Bez jedinyho smyslu.

      Vidlak si napise co uzna za dulezity. Muze se mylit.
      Vidlak potom dava prostor a moznost se vyjadrit ke vsemu.
      Blaboly , zhovadilosti a bez konce , nechce.
      Potrebuje ctenare a ne dobytek ,ktere prezvejka vsecko a dokola a diskusi pokazdy zablokuje nekonecnym poctem vodpadku..
      Co prumernyho ctenare odrazuje. Znechuti.

      At se s takovejma ,ktery nemaji konkretni nazory, ale hazi jenom stejny sracky /potreb napr./, z klavesnice, at se patlaji jinde. Navrhuje.
      A co mu taky zbejva…Poslat kazdyho takovyho doprdele.
      Kdyz nejsou porad schopnosti porozumet tomu, co je samozrejmy , bezny a jednoduchy.

      Nikdo nemusi variability,protirecici clanky ,postoje chytre horakyne , kdyz clanky se opakuji , muze cist jinde. Ale.
      Kdyz s necim nekdo nesouhlasi muze to vzdycky vysvetlit a obhajit.
      Jako chlap ,vyrazi dvere i s futrem treba , ale stoji si za svym.
      Ty nazory ale musi mit konkretni smysl,novy a reagujici k veci.
      Vetsi trochu tolerance /si myslim,ale v praxi je to jiny/,by mela bejt s devcatama ..
      Ale i to ma naky hranice..

      1. Těch, co by se donekonečna bohapustě vyjadřovali a mleli semleté názory, je plný čekoland.
       Pojďme si vyměňovat názory, a jaký máš názor, a proč máš názor, k čemu ti je názor, no přece abychom si mohli vyměňovat názory, a jaký máš názor, a proč máš názor, k čemu ti je názor a tak dokola la la.

       Norbert Naxera o tom, že současné vlády nevytvářejí nové bohatství. Žijeme z odkazu předků.
       https://www.youtube.com/watch?v=yIdeGusvj2o

     2. Che, che… Víte jak to bylo Stridore? Měla být tiskovka krajské STAČILO!, kterou měla odmoderovat jistá brněnská herečka, která si den předem uhnala zánět a nemohla mluvit.

      A tak mě na poslední chvíli poprosili, jestli bych neodmoderoval tiskovku. Bloger nebo herečka, to je skoro totéž. Hlas mám, mluvit umím…

      A ano, mám k tomu všemu blízko. Velmi blízko. Stejně tak mám blízko k lidem od Okamury i Rajchla i Babiše.
      Ale líbí se mi, jak z gauče posuzujete něco, o čem víte naprosto kulové.

      1. Tito politici se strani svych volicu. Nejdou mezi ne na diskuse , aby uprimne s lidmi hovorili ,lide je nezajimaji , jenom laciny kecy z podia.
       Potom je samozrejme nikdo nemuze znat , jenom ty privilegovany..
       Obvinovat kazdyho je potom snadny.

       Lide nevi , ale snazi se neco dozvedet. Snazi se posuzovat,
       protoze chteji vedet na cem sou.
       Moderovani hereckama, ktery meji zajem a kvalifikaci na divadlo a vystupovani v roli , kterou se naucila a pak vodrikava roli Ofelie , dle prikazu rezisera , taky neni nejlepsi.
       Nekdo kdo ridi debatu to musi umet.
       Jinak divadla Stacilo s hereckama , Nestacilo.
       Pak sou parta Stacilo , ale komu.

 19. Boj o moc s plebsem, který má být jen tím zdrojem je zakódovaný v genech politikaření od vzniku politiky.
  Vrchnost chce žít na vysokých nohách navěky, prostě se s tím nedá po desetiletích zkušeností nic dělat.
  Stejně tak chtějí žít v luxusu a navěky třídy zbohatlé aristokracie, která chce skrze politické strany svá dědictví legitimizovat a uzákonit rovněž navěky. Boj zaměstnanců a námezdních dělníků, kteří hledali celé věky způsoby jak si jha usnadnit, vymysleli všelijaké stroje a postupy, které jim jako vždy majitelé peněz a průmyslové výroby ukradli a přivlastnili si je. Když hrozilo, že už chybí větší páky, veškerou práci rozumu lidu, národa chcete-li, odvezli do ciziny. Takto jednoduché to je.

  Když Klaus nechal rozkrást pomocí kuponků republiku, kterou ještě předtím roztrhl s Mečiarem na dvě porce eumefisticky lidem říkával, vydržte pár let, vaši vládu, která se k vám navrátila musíme nechat zbohatnout abychom i u nás mohli zase žmoulat čepičky před pány, co lidem jakože dávají práci. Že komedie?

 20. V tom případě, jestliže „Česko“ není národním státem, což není možnost formálního ustavení Českého národa na základě práva na sebeurčení? Proč by Češi v EU neměli mít právo na sebeurčení a nepožívat stejné jako ostatní národy, například jako Kosovští Albánci, Muslimové či Ukrajinci? Nakonec, proč by neměli mít právo na zřízení vlastního národního státu, například po vzoru Kosova? Ovšem, pak je otázka, podle čeho určovat příslušnost k národu. Řešení je. Například po vzoru Židů, „halachy“. Bylo by to plně v souladu s právem na sebeurčení a jistě by se například v Izraeli a v Židovské našel někdo kdo by pomohl adaptovat tamní pravidla pro Český národ.

    1. Nech si ty zahranicni vzory a vopiceni po nich a ty tvoje „proce“ ,pro tvoje zahranici.
     Eskymopygmejsky a zkosovany..
     My potrebujeme jen to nejlepsi pro nas.Ovsem, to je tezky pochopit.
     Nevis co je stat a jak vznika a co je a neni a nemuze bejt narod a narodnostni vetsina atd..Nevysvetlujes.Bla,bla..

     1. Co je na tom k nepochopení. V různých rovinách. Jak bych to vysvětlil…. to je jako náčelníkovi lidožravců vysvětlovat co je muzeum.

      Jak vzniká stát? Jeden zatočí kyjem a zařve „Já jsem nejsilnější, všichni mě budete poslouchat. Jinak…“ A ti ostatní už si nepřejí poznat co by mohlo být ono jinak.

    1. mimochodem mi tu bylo aktivne vyhrozovano banem tak rok, mozna vic pred objevenim nejakeho sasina 🙂 takze nic noveho, jen je ted zlejsi nez ja a prisaham nakocici svedomi ze to nejsem ja 🙂

     1. Kristova noho, co je toto zase za lempla? Cigáni rozebrali v Bohnicích plot?
      Sasin je magor, který píše k Vidlákovi několik let, psal už na původní Kydy, kdy po těchto stránkách ještě nebylo ani vidu, ani slechu.

      Tenhle onan sice hovno ví, ale všechny by poučoval. Nejhloupější mezi trolly…?

 21. 🍥protože Aspen, Bilderberg, světové židovské spiknutí, chemtrails, Ilumináti, zednáři, Kallergiho plán, Velký reset, Klaus Šváb, Rotšildi

  Kazisvěti budují svůj zlořád na takzvané důvěře ovčanů. A to je vhodné u některých upravovat k pudu zachování druhu. Ukázat na přednášky žida Harariho, nebo na slavné rozhodnutí židovského soudu EU proti Maďarsku za vytrvalé odmítání krimigrace, Kalergiho plánu.

   1. Ach jo. Vidím také tak. Nemám s čím polemizovat. Jen doplním, co pozoruji, politici, vůdci…. Vladimira Vadimiroviče nevyjímaje, třebaže možná má vnitřní názor odlišný od projevovaného, jenže jede na tygru, místo aby vládli událostem, nechají se jimi ovládat. A ekonomicky nahlédnuto, projevuje se efekt již vynaložených nákladů.

   2. Proč o něčem jiném, Starý kocoure?

    Dokud se tu všichni na tom co Gój píše neshodneme, tak si myslím, že je třeba to neustále a intenzivně opakovat..

   3. „..Kentucky rain is coming down“…/Elvis/.
    Na aero se diskutuje a ty dezinformace tam se zacinaji blizit skutecnosti. A nejen to.
    Nedavno Tucker , kterej hleda jak by se mocnejm co nejvic pomstil , ze ho vyhodili vod koryta 10 milionu rocne ,je prumer ,ale hodne popularni..
    Byl tak pustenej k Putinovi a ted po rozhovoru s jednim kongresmanem
    /T.Massie z Kentucky/,
    zacala ta vopravdova a umlcovana skutecnost vychazet ,asi po sto letech ,na svetlo bozi.
    Dalsi se osmelili , az se zakoktavaji , jak chteji pridavat dalsi fakta a informace ,
    je to vo tom kdo vladne svetu a kdo jenom prisluhuje dle prikazu.
    Kdo napriklad podava zaloby a kdo zaroven rozhoduje, jaky smi soudy vynest rozsudky.
    Vzdycky ty stejny ,ktery porouci vladam , ktery plati vsem a pak sou zvoleny , ktery davaji miliony aby ty jiny v us a jinde nebyli zvoleny. Atd..
    Nejdrive se vymrstilo sokujici silenstvi , zalozeny na,… my muzeme vsecko… ,
    potom nakej velkej soud reagoval zatykacem na predsedu ty vlady, na to senati ,
    ze budou bojovat s tim zahranicnim soudem,
    do toho udesny nelidsky zasahy ve svete udesny vlady us a tyhle provokace prinesly reakce a uvedomeni lidi , ktery uz neni mozny potlacit a umlcet bohacema ,
    ktery vlastni vsecky media…Umele vyvolany valky , diktaty vlad ,jejich predstirani, propaganda lzi a podvodu za zady svetove verejnosti a
    vsecky ty konflikty zrajou do reseni.. Neni vyhnuti..
    Vsecko dosavadni co je spatny a vede do vseobecnyho nasili a zrudnosti , musi bejt nahrazeny …Jako napr. forma a system vladnuti, bez opakovany zhouby demokracie. Atd.
    Rusko je katalyzator toho , tedy urychluje ty zmeny..

  1. chemtrails kravina, kallgeriho plan nei o vyhlazeni ale zaplaveleni evropy aby se obyvatelstvo nebylo schopno bourit a melo jien starosti, velky reset spekulativni ale mozny, zbytek sedi.

    1. Voni nejdriv technologii delaji dukazy spatnyho pocasi ,media vo tom hystericky jeci, aby potom mohli kricet musime neco delat a zablokovat slunce ,
     coz prinese neurodu a hladomor vsem..

     To je porad doko,a stejna taktika. Uz je to dlouho trapny..
     Napr. japonec nas strasne napadl v 1941
     a my se musime branit.
     Co nam zbejva , Havaj nam nepatrila, tu sme nasilim vokupovali ,zakladnu vybudovali ,ale japonec nas podle napad ..
     Vietnam napad nasi obrovskou valecnou lod u jeho brehu nakou kocabkou /obvykla lez/ ,musime se zase branit..
     My by sme zadnou valku nikdy nechteli a za nic , my sme humanisti a demokrati..Saddam chtel znicit celej svet za 40 minut.
     Afganci nam zborili ty baraky ,tri.Lybie , kdo vi ,muzou za vsecko.
     Ale ted, kdyz nas ty saudove neposlouchaji , zjistili sme , ze nas napadli prave saudove a v poctu 16 teroristu s nozejckama na kartony , na tri baraky udelali nalety..
     To sme doted nevedeli.

  2. Tak to udělej jako Mohamed. Za základ vezmi Bibli, tedy „Starou smlouvu“. Je na čem stavět, pokus už tu byl. Praotec Čech, Říp, země zaslíbená….

   1. Jen na genocidu po vzoru vygenocidovaných Kenaánců a dalších, příkazem JHVH určených k vyhubení, nedošlo. Možná, že jsou to jen takové silácké řeči, že, jak říkával dědeček, „to je tak dávno, že už to ani není pravda“. Jenže jak kdy, jak pro koho. S tímhle opatrně. Když na to přijde, byl-li by zájem, a protože právo je derivátem moci, stačí nevhodné vyjádření v nevhodné době, a člověk je trestním soudem oflastrovaný jen to hvízdne. Přísněji než Feri za znásilnění. Protože, výroky proti aktuálnímu kultickému názoru vždy byly přísně trestány. Tuhle jsem četl v pro laika poučném rozhodnutí Nejvyššího soudu, “ i skladník si může přečíst Vergilia v originále“, o tom že v něčem je historický narativ po roce devatenáct set devadesát odlišný o předešlého. A že flastr je na místě. Zajímavé. Učebnice dějepisu psané trestním právem. Třebaže souzený je mimo mísu, ale netřeba se tím zabývat. A v jiném soudním rozhodnutí o „ideozločinu“ je o potřebě ochrany „demokracie“ a podobné kecy nesouvisející s žalovanoou matérií. Jak z padesátých let. Jenže lecos i z „První republiky“ je pikantní. Pokračování v tradici. Jenže v té, za takové výroky, například na „táboru lidu“ bylo tak čtrnáct dní kriminálu. „Nejsme jako oni“? Bejvávalo. Tak jako dřív se z pana prokurátora stal soudruh prokurátor, tak ze soudruha prokurátora pan prokurátor. Vzorec myšlení nezměněn. Jen, podobně jako u starých tramvají, místo „Na konečné přepni aby nedošlo k poruše osvětlení“, je pomyslné „Při změně režimu přepni….“ Je vidět, že pro flastrování tuze chybí „pobuřování“, „podvracení“, „rozvracení“, a celý „Zákon na obranu míru“. Odvrženo co totalitní. Tak se ono, zoufale chybějící, částečně nahrazuje vhodnou interpretací toho co je.

   2. A na mladé děvenky při těch základech nezapomenout.
    Hoodně mladé, aby se daly zavčas zformovat a neodmlouvaly.
    Tos asi nemyslel moc vážně, že ne? 😀

 22. Rozumím tomu tak, že bude stačit poslat z dovolené kdekoli v zahraničí s jistým předstihem před volbami (případně s určitým zpožděním po volbách) libovolný počet korespondenčních hlasů, a přijet domů a odvolit ještě řádně? Přičemž k té tzv. korespondenční volbě bude stačit seznam lidí žijících delší dobu v zahraničí, který si v dnešní době nebude tak obtížné pořídit? Takže malému počtu dezolátů by stačilo vyjet si na Slovensko k nejbližší poštovní schránce a naházet do ní tak dvě stě hlasů každý?

 23. Všude, kde je zavedli, zrušeny pro podvody
  To znamená, podvod na obou stranách
  A přesně to se dá očekávat v kolébce demokracie
  Ještě bude veselo

 24. Strategie OK, jen pesimisticky poznamenám, že její účinnost se odvine od toho, kolik dávno mrtvých, ztracených nebo nikdy nenarozených „krajanů“ strčí do obálek příslušné dopisy.

  A abych nebyl jen pesimista – může to dopadnou i úplně jinak. „Krajané“, žijící v zemích toho KoZa, vidí ekonomický propad, bezvýchodnost směřování a idiotskou válkychtivost libodégoš oligarchů stejně dobře, jako my. Už v evr. volbách volila nejmladší generace jinak, než se čekalo. A je tu jistá šance, že totéž postihne Čechy v cizině – ne všichni dělají bankéře na Wall Street.

  Navíc se, zdá se, začíná rozkližovat domácí Koalice. Rakušan to přehnal s krytím stříleček do jejich vlastních lidí, čím dál tím větší část střední třídy si začíná uvědomovat, že v očích místní junty jsou jen materiál k vydojení a odpisu.

  Ale předvídat cokoli fakt nelze. Je tady příliš mnoho faktorů.

  1. Ano, také mě napadla ta varianta, že zahraniční voliči můžou jít v korespondenční volbě nakonec proti pětidemolici. Pochopitelně jen ti normální živí voliči, zatímco ti mrtví, nenarození a naklonovaní budou dál volit pětidemolici.

     1. Chápu to tedy správně, že Andy a Tomio vlastně hlasovali PRO korvolby?
      Že tedy jsou opozicí řízenou matrixem?
      Že tedy i Le Pen, Meloni atd. Jsou jen kanálem pro odvedení nespokojenosti obyvatel, ale přitom součást Matrixu? A že, podle útoků na ně, AfD je skutečná opozice?

       1. Tos mohl přidat Rotschildy. Starej aby se v hrobě obracel co pravdoláskaři spolu s neviditelnou rukou trhu provedli s Ostravskými doly.

       1. Kanimůra do Sněmovny příště nechce.
        A Babiš se možná bojí sestavování vlády.
        Jinak si to nedovedu vysvětlit.

        1. U Hájka na Protiproudu tenhle Okamura vyprávěl, že se chce účastnit na vládě, aby mohl prosazovat program. Na kolik to myslí upřímně? (jeho bratři jsou nastaveni k službě kazisvětům)

        2. I podle mého názoru už Okamura do PS nechce.
         Jednak už má za ta léta asi dost peněz ( zbylé kšeftíky a známosti, při rozumném životním stylu do budoucna postačí) a jednak to začíná celé smrdět.
         Smrdí to nedostatečností budoucí vlády, kterou se nemusí povést složit. A taky potřebou následné zodpovědnosti, pokud by se musel vlády účastnit. Zodpovědnost nemusel nést Okamura nikdy za nic, než za sebe.
         Sere na všecky, což ostatně bylo vidět na baštonádě, kristepane.
         Jen rádoby vlastenecky žvaní a jednodušší lidi mu to bez přemýšlení žerou.
         Sere i na své věrné voliče, kteří mu těch 12-14% vždycky naházeli.
         I na ten vykradený Úsvit, nebo lidi na něj pracovně navázané, se zvysoka vysral.
         No bóže, tak nám šlohli deset mega. Však jsou to jen peníze, nejde o život. Naše žvanění a vaše peníze za hlasy, o nic nejde a nikdy nešlo.
         Vůbec bych o SPD neuvažoval, jako o možné části vlády.

       2. Politika je o symbolech….. obal prodává. Jenže my kutilové to máme tak, že bereme šroubovák… abychom se podívali co je uvnitř, a co by se mohlo kurvit.

     1. Ve fyzikální učebně základky, byl můj pravý opak Jarka, levý opak byla Alena.
      Opakovaly po mně. Seděl jsem tam, jak trn mezi růžemi.

   1. Vlastně… proč by i ti mrtví, nenarození a naklonovaní nemohli také svobodně volit proti pětidemolici?
    Kdo chce kam, pomozme mu tam.

  2. A co když je úplně jedno, jak bude zahraničí volit. Co když jediné, na čem bude záležet, bude počet hlasujících? Stačí mít nachystané voličské lístky s namíchanými hlasy ve správném poměru (můžou být i napáskované jako bankovky, aby se s nimi snáz a rychleji pracovalo). Pak není ani třeba příchozí hlasy upravovat metodou ATV (Aby To Vyšlo), prostě celý pakl volebních lístků se zlikviduje a nahradí předpřipraveným souborem. Jediné, na čem bude záležet bude aby seděl počet zaznamenaných přišedších hlasů. Jak dlouho bude taková výměna trvat?
   Kdo si myslí, že to je nesmysl, ať se pokusí najít video z prezidentských voleb v USA v 2020 – někde v Georgii. Když se ukazovalo, že Trump bude mít víc hlasů, zavřeli volební místnost s tím, že prasklo potrubí a je třeba jej opravit a pozorovatele poslali domů, že se pokračovat bude až ráno. Na co zapomněli, byly bezpečnostní kamery, které zaznamenaly, jak po uzavření volební místnosti zbylí komisaři vytáhli zpod stolů pokrytých ubrusem až na zem kufry hlasovacích lístků a začali je přidávat k ostatním.

  3. Martine Konvičko, já to předvídám. 70+ procent ze zahraničí bude libo-demo. Myslím si, že to lze předvídat velmi snadno.

   1. Ceska komunita na Floride se nechala poblaznit od Kolare, a byla pro gumu. Bylo mi to divne, protoze oni jsou povetsinou konzervativni typy. Mela jsem pak pocit, ze ona ta nejstarsi generace exulantu nebyla schopna prejit na jinou kolej, tedy ze Sovetsky svaz a Rusko jsou dve rozdilne veci. Ovsem vetsina z nich nevolila.

    1. Ano, nenávist vůči Rusku (zdroje komunismu, před kterým utekli..) je v nich asi mimořádně silná. A určitě byli utvrzování v tom, že kdyby volili Babiše, tak ten že je pro Ruský. Emoce jsou základem každé propagandy.

    2. A jakým způsobem se Kolářovi podařilo, pobláznit třeba Matuškovu rodinu, nebo ty české pracovní party ze Sarasoty? Osazenstvo toho obchůdku s českými potravinami a Fernetem, kdesi na Floridě, jak furt reklamou zasírá FB stránku „Češi v Americe“?

     Kolářovi se to povedlo jen internetem, nebo ještě i jinak?

 25. Vidláku, situace je ještě mnohem horší.

  Vy zmiňujete jen možné rozšíření počtu „zahraničních“ voličů o nově uznané občany (potomci – dejme tomu – odsunutých milých krajanů).

  Ale vsaďte se, že sotva tahle prasárna projde do sbírky zákonu a po očekávatelném předložení Ústavnímu soudu na to dají štempl i tihle zaprodanci, tak nastoupí nějaké neziskovky či jiní užiteční idioti s další ústavní stížností: znevýhodnění domácích voličů oproti zahraničním. Proč má mít možnost volit poštou jen ten, kdo odcestoval za hranice a ne ten, kdo zůstal doma a má to také daleko do volební místnosti? No a slavný soud vydá další těžce demokratický nález, že když korespondenční volba, tak pro všechny – a už bez jakéhokoliv projednávání, čistě jen rozhodnutím soudu, budou volit korespondenčně úplně všichni. Včetně těch co nevolí a možná ani už nežijí. USA náš vzor.

  Tohle už se opravdu volbama napravit nedá…

  1. Historia magistra vitae… Vzdy v dejinach, kdy se rezim se kterym nesouhlasila vyznamna cast obyvatelu takto „zabetonoval“ , tak cim vice byl posichrovan a tvrdeji, tim silnejsi pak byl ten vybuch. Viz srovnani Madarsko 1989 – kde to probeho temer bez povsimnuti, CSSR 1989 – hlucne, ale bez nasili – Rumunsko 1989 – kde to popisovat netreba. U jednech byl socialismus jen aby se nereklo, u druhych pro bezneho cloveka zadna tvrda totalita ci zoufala nouze, u tretich temer otevreny fasismus…

   1. Re: Hulvát

    Jestli vás to nenasere, v Rumunsku o nějakém masakru v Temešváru NIKDO NIC NEVĚDĚL, NEVÍ A VĚDĚT NEBUDE.
    Vše bylo pečlivě nachystáno PŘEDEM, včetně následného odprásknutí Ceausesca. Kdo to nachystal a kdo to provedl, o tom můžeme dlóóóuze rozprávět.
    A proč to divadélko? Nu protože Rumuni sice žili relativně bídně, ale o to brutálnější sešup zažili PO odstavení Nykoláááje. O takovém rozvratu se nám nezdálo ani v nejhorších snech.
    Jinak starší lidé proti jeho režimu nic moc neměli. Spíše naopak. Samá pozitiva a sociální jistoty.
    A navíc NEZADLUŽENÝ stát…

     1. JO TYHLE SPRAVEDLIVE ODVETY LIDU. kDAFFI, hUSAJN, DOVEDES SI PREDSTAVIT ZE BY JIM DOPRALI SPRAVEDLIVY SOUD A ONI BY TAM VYKECALI CELEJ TEN BORDEL O KTERYM VEDELI, O ZBRANICH V AFRICE, O UPLATCICH O VSEM 🙂

      srrycaps.

  2. Napravit volbami se to nedá, ale „volby jsou relativně nekrvavá informace o tom, jak by dopadla občanská válka“ (C. Yarvin).

   K té se to řítí mílovými kroky, tak proč v té generálce neobstát co nejlépe?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *