20 července, 2024

Vidlácká strategie pro budoucí rok

Tak nám zrádci v poslanecké sněmovně odhlasovali korespondenční volbu. Ta má usnadnit volbu českým občanům žijícím v zahraničí, kterých je asi půl milionu. Doteď jsme měli volební systém, který umožňoval jen malé a marginální volební podvody. S volebními lístky se takřka nedalo manipulovat a do každé volební komise si kterýkoliv volební subjekt mohl nanominovat svého člověka. Vše se sčítalo ručně a pro kontrolu se dá zpětně proklikat do každé volební místnosti a porovnat součty s volebním protokolem vyvěšeným na obecní vývěsce.

S korespondenčními volbami tohle skončilo. Nikdo neví, za jakých okolností příslušný volič dal svůj volební lístek do obálky a odeslal. Udělal to dobrovolně? Pod nátlakem? Za peníze? Neudělal to někdo za něj a jen použil jeho jméno? Kdo to ověří? Doteď v zahraničí volilo asi třináct tisíc lidí…

Následně se mluví o rozšíření českého občanství až do čtvrtého kolene, což bude znamenat další statisíce voličů, kteří díky občanství mohou konzumovat výhody třeba českého zdravotnického systému a za to budou vděční Fialovi svými hlasy. To už by byl totální rozvrat a zničení tohoto státu. Pokud si přečtu naší ústavu, pak konstatuji, že příští volby už budou nelegitimní, protože právo na tajné volby už není zaručeno. Zároveň bude důvod se domnívat, že došlo k volebním manipulacím a zase více lidí si řekne, že tento stát není jejich.

Všechny tyto argumenty už zazněly. Všichni je známe a ještě se s nimi mnohokrát setkáme. Alternativní média jich budou plná a i v majnstrýmu se o tom bude mluvit. Zákon ještě musí schválit i senát a není možné ho přehlasovat. Pokud to senát neschválí, prostě to schváleno nebude. Ale také platí, že pokud to tento senát schválí, tak případné zrušení tohoto zákona musí opat senát schválit a není možné ho obejít i kdyby ve sněmovně nezbyl jediný líbodémo poslanec. Jako perličku jen dodám, že na hlasování o korespondenční volbě prý nebyl přítomen ani Andrej Babiš, ani Tomio Okamura…

Tak, jako jsem po posledních parlamentních volbách vytyčil Vidláckou strategii, ve které jsem radil se zaměřit na milion propadlých hlasů Alternativy a podporoval jsem ty, kteří to dělali, dovolte mi teď vytyčit podobnou Vidláckou strategii pro parlamentní volby za rok a půl, která zohledňuje schválení zákona o korespondenční volbě.

Ze strategického a taktického hlediska totiž Pětidemolice neudělala nic jiného, než se snaží mobilizovat nevoliče. V zahraničí volí zhruba třináct tisíc lidí a ostatní na to kašlou, protože by museli jet na ambasádu, to může být daleko… a koho vlastně nějaká Česká republika zajímá, že? Fialové, Rakušanové a ostatní Dozimetři doufají, že zmobilizují tyto nevoliče tím, že jim volbu usnadní. Svým způsobem nemusejí vstát z gauče, stačí jen strčit hlasovací lístek do obálky. A samozřejmě se dá pracovat na tom, aby těch lístků přišlo co nejvíc. Stačí nějaké peníze a trocha zlých úmyslů. S tím má Vítek ty nejlepší zkušenosti a Fialu nějaká mrtvola také nerozhodí. Hlavně když bude i z rakve volit Pétidemolici.

I u nás vyhrál prezidentské volby Miloš Zeman tím, že se mu ve druhém kole podařilo přivést do volebních místností ty, kteří v první kole vůbec k volbám nešli. Stejně tak platí, že letošní eurovolby rozhodli nevoliči, kteří se nechali zmobilizovat. K volbám přišlo o pětadvacet procent lidí víc než posledně.

V parlamentních volbách chodí k urnám zhruba pětašedesát procent voličů. Dalších dva a půl milionu lidí k volbám nedojde. Mnoho z nich prostě proto, že je to nezajímá, nechce se jim, nevěří, že by se mohlo něco změnit a podobně. Ale je to dva a půl milionu lidí! Mnohem víc, než těch, které se v zahraničí snaží zmobilizovat vláda. A jsou mnohem víc na naší straně, protože tady žijí, dopadají na ně rozhodnutí Blyštivého Péti a mají ho rádi jako vyrážku v rozkroku. Jen nevěří opozici, že by se mohla něco změnit.

Každé procento navíc, které k volbám přijde, představuje asi 80 tisíc voličů, kteří budou především volit opozici. Zvýšení volební účasti o deset procent úplně vygumuje jakoukoliv výhodu volebních hlasů ze zahraničí i se všemi podvody.

Vládní spin doktoři se budou snažit českým nevoličům podsouvat, že volby nemají smysl a budou se jim to snažit co nejvíc znechutit, aby nepřišli. A naopak ty zahraniční budou co nejvíc lákat.

My musíme udělat přesný opak!

Musíme mobilizovat české nevoliče a znechucovat to těm v zahraničí. Jak se to dělá, to už víme a umíme. Jen to musíme dělat ještě více a ještě lépe. Musíme více rozšiřovat alternativní média, musíme se ucházet především o voliče, ke kterým máme komunikační kanály a samozřejmě nesmíme nechat propadnout takřka žádné hlasy a musíme být zcela nemilosrdní k neúspěšným z eurovoleb. Teď už nejde ani o volební program, teď už jde jen o úplně základní přežití národa a tam jednotlivec nesmí hrát žádnou roli.

Na jednotnou společnou národní kandidátku zapomeňte. Náš národ je vždycky rozdělený půl na půl takřka přesně. Je to naše národní strategie pro přežití. Ti, co se mohli spojit, ti se už spojili a budou kondenzačním jádrem pro ostatní. Ti, co se nespojili, ti toho prostě nejsou schopní a pokud nezvládli nejjednodušší eurovolby, nezvládnou ani mnohem náročnější volby do poslanecké sněmovny. Ohledy nejsou na místě, když jde o samotné přežití našeho národa jako celku.

Druhá strategie, kterou budu sledovat, jsou volby do senátu. Je třeba podpořit konzervativní kandidáty proti těm liberálním. Obzvlášť, pokud současný senát korespondenční volbu schválí. Pokud ano, budeme potřebovat složení senátu, které umožní tenhle zločin na republice zase zrušit.

Tohle je jediné, co mě teď bude na politice zajímat. Plán na senátní volby, plán jak oslovit české nevoliče a plán, jak to znechutit zahraničním libtardům. K dobrému plánu se rád přidám a podpořím ho, seč mi síly budou stačit, ale pokud uvidím, že to jde do háje, opustím ho, stejně jako jsem to udělal v uplynulých dvou letech. Není doba na nějaký sentiment či citové vydírání. Nehodlám řešit, kdo je hodný, kdo je zlý, nebo kdo je uprostřed, ale prostě a jednoduše budu analyzovat, kdo bude úspěšný a kdo bude neúspěšný. Politika je složitý komplexní systém, neexistují tam jednoduché příčiny ani jednoduché následky a ne všechno je měřitelné.

Eurovolby ukázaly, kdo budoval voličskou základnu tím, že v kampani uměl vyjít vstříc širokému spektru voličů s jejich různými názory a postoji a kdo naopak budoval fanklub tím, že svou kampaň zaměřil na přesvědčování přesvědčených. Do parlamentních voleb nás ještě čekají dva lakmusové papírky v podobě voleb do senátu a krajských voleb. Budeme mít dostatek indicií, jak se to bude k těm nejdůležitějším volbám našich dějin vyvíjet.

Kdo si myslí, že příští parlamentní volby nebudou kolosálně důležité, ten si zaslouží zákopy pod Bachmutem i rozpuštění ve velké liberální evropské rodině… především v nějaké turecké nebo syrské čtvrti. Tam mu to evropanství půjde jedna radost. Kdo si myslí, že nic nemá cenu a politika je svinstvo, tomu vzkazuji, že když žije vedle kupky hnoje, stejně se od ní každý den zamaže, i když nechce. A kdo není ochoten volit menší zlo, ten nikdy nedostane dobro, ale dostane to největší zlo. Naprosto spolehlivě.

Tohle všechno říkám s plným vědomím toho, že tu dřív můžeme mít válku i jadernou válku než volby. S plným vědomím toho, že žádné další volby už nemusí být a místo volební kampaně budeme koukat, kde nechal tesař díru. Ale rozumný člověk se připravuje na všechny varianty.

Budoucí rok bude o mobilizaci nevoličů a o podpoře konzervativních kandidátů do senátu. Pokud tohle dokážeme, můžeme zmírnit následky korespondenční volby a zachránit národ i lid před nejhorším.

Že je to zbytečné, protože Aspen, Bilderberg, světové židovské spiknutí, chemtrails, Ilumináti, zednáři, Kallergiho plán, Velký reset, Klaus Šváb, Rotšildi a podobně? Tak si holt řeknu, že jsme to prohráli, ale udělal jsem maximum možného.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód. Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

375 thoughts on “Vidlácká strategie pro budoucí rok

 1. Dovolím si poznámku k jednomu zde mnohokrát opakovanému nesmyslu (myšleno obecně, nikoliv pouze přímo ve Vidlákově článku), se kterým zásadně nesouhlasím. Zdejší mantra o volbě menšího zla.

  Princip volby menšího zla má smysl uplatňovat pouze tehdy, pokud k dispozici není žádné dobro. Je jedno, jestli malé či velké, ale prostě dobro. Pokud jsou nějaké volby, je rozumné si vytřídit kandidáty, kteří mají reálnou šanci v konečném výsledku projít. A pokud je mezi nimi dobro, volte dobro, nikoliv menší zlo, které má sice ještě větší šanci se prosadit, ale i to dobro by stejně v nějaké menší míře prošlo také. Pokud máte k dispozici dobro, ale volíte menší zlo, nakonec v důsledku stejně místo dobra dostanete zlo. Můžete pak zkoumat jak malé či velké je, ale principiálně to jsou méně důležité faktory než základní rozlišení na dobro a zlo.

  Když tedy Vidlák opakovaně píše o upřednostnění volby menšího zla a vědomě či nevědomě ignoruje poznámku o upřednostnění dobra před menším zlem, pokud to dobro je k dispozici, přispívá tím k prosazování zla před dobrem.

  Když se rozhodujete, volte především dobro, které má šanci se prosadit a až teprve potom uvažujte o volbě menšího zla proto, že žádné velké či malé dobro podle vás není k dispozici.

  1. Citace: „A kdo není ochoten volit menší zlo, ten nikdy nedostane dobro, ale dostane to největší zlo. Naprosto spolehlivě.“

   Ten, kdo volí menší zlo, také nedostane dobro, ale zlo. Dobro pravděpodobně dostane jen ten, kdo volí dobro, nikoliv ten, kdo volí menší zlo.

 2. No representation without taxation!“
  Co třeba aby to platilo i v tuzemsku? Daňový census podle daňových pásem. Vyšší daň, víc hlasů. Žádná daň, žádný hlas.

 3. Korespondenční volbu prosadit na sílu také dostali rozkazem z USA a Londýna. Asi nikoho jiného tak poslušného pro plnění rozkazů a za to dát odměnu vládních koryt v celé ČR nenašli, aby je mohli vyměnit v plném rozsahu, pomocí předčasných voleb. Proto také tak z ničeho nic oživili kauzu 21.12. a zaplnili tím plně komplet meeediální prostor, aby odvedli pozornost vovcí od největšího podvodu a podrazu za 100 let-korespondenčních voleb.
  V okamžiku, kdy mééédia vyhlásila: korespondenční volba vládou prosazena, bác – utichly tanečky kolem 21. 12. i s tou šikovně podplacenou “maminkou Elišky”, která točila sukýnkou v barvách lgbt.
  Z toho lze odvodit, jak je tento podvod koresp. voleb pro ně důležitý. Komplexní rozvrat ČR musí být dokonán – hnUSA a Londýn to súrně potřebují. Tím to mají v kapse. Vlastně to byl takový Majdan.

  1. Popravdě nevím, za co se omlouváte, páč jsem tady nyní pouze chvilku, a diskuzi začínám číst … Určitě to nebylo nic vážného – pokud máte jiný názor, budiž. Nicméně opravdu nevím, k čemu se Vaše omluva váže, a tudíž vše v pohodě …

 4. V pátek lidem zrušili svobodné volby, hned den na to lidé řešili fotbal. Vypadá to velmi nadějně.

  Walter Kraft, odsouzený za kritiku muslimské migrace

 5. Nejen havloidním tupcům musí docházet, že se blíží horká fáze konfliktu NATO vs. Ruská federace.

  Nicméně země KoZa jsou nyní v etapě „chléb a hry.“ Po ME v kopané následují OH v Paříži, a tudíž žádná „mírová mise“ na Ukrajinu se v průběhu srpna konat nebude. „Cvrkot“ začne od podzimu 2024. Misku vah nakloněnou k liberálně demokratickým válečným šílencům by mohl zvrátit výsledek amerických prezidentských voleb (listopad 2024). V případě vítězství Trumpa, existuje reálná šance na ukončení rusko-ukrajinského konfliktu, nastane-li opak, Bůh ochraňuj Slovany. Dovolím si apel na mladší generaci…Pokud máte našetřeno 20 000 € vypadněte minimálně na půl roku (říjen – březen) z ČR. Ideální destinace Thajsko, Vietnam, případně Paraguay. Poláci, Češi, občané pobaltských zemí budou za „evropské hodnoty“(=multikulturalismus, gender, 67 pohlaví, BLM, metoo, cancel culture…) umírat jako první…
  PS. Nesouhlasím s Vidlákovou tezí: „Jestli přijde krize, bude se počítat jen to, co máte doma. Nikoliv to, co máte v bance.“
  Krize už přišla a stále máme co žrát. Daleko větší hrozbu hladomoru pro přeživší představuje jaderný úder na ČR (bohudík zatím jen v teoretické rovině). Kontaminace vody, půdy atd…Místo knížecích rad Daniela jedinou spásu představuje mnou doporučená dočasná emigrace do jihovýchodní Asie. A i tam, čtenáři „Kydů“ tolik vysmívanými bitcoiny, lze platit životní náklady.

  1. Až si půjdeš pro jídlo, bude se počítat jen to, co máš v ruce. Keš.
   Nikdo ti bez elektriky nebude věřit, že máš na internetu v databance milióny.
   Polož prachy či šperk na dřevo, nebo běž. Za tebou stojí další, co má keš.
   Bez té elektriky a dat, se nedostaneš ani do té vysněné JV asie. Ani do okresního města, když bude zle.
   Já chápu, že pro soply je to těžko uvěřitelné, že nebude elektrika v zásuvce a nepůjdou data.
   Ale stát se může a pravděpodobně i stane. Když běháte skoro 50 let okolo krizových a zálohových systémů, ledacos se dozvíte.

   1. „Nejdou data“ je docela dobře uvěřitelné. Stačí, abyste měli kabelový internet od UPC, které koupí Vodafone. Starý, stále skvěle fungujicí kabelový modem Cisco (koupený, čili bez placení nájmu) přestanou ze dne na den podporovat a máte utrum. Pronajměte si náš nový modem a plaťte a plaťte … Tak jsem s nimi skončil.

    1. … a s elektřinou je to podobné. Stačí, aby v baráku dělal ČEZ revizi stoupačky. Když odchazejí, zazvoní a pokud nejste doma, nechají jistič vypnutý. Za týden máte celý mrazák vyteklý v kuchyni na podlaze ….

 6. Demokracie je ideologie do pěkného počasí. Teď vládne nečas, tak se na ni nespoléhejte. Šetřete peníze, protože teď budou rozhodovat emoce a síla. Evropa se zřejmě rozpadne a kdo má peníze, má i lepší možnosti se v budoucím chaosu orientovat.

    1. Poslechni, ty digitální chytráku: Když chcípne internet, nebo elektrika v celé lokalitě, tak čím zaplatíš? Vybitým telefonem? A bez proudu tu platbu někdo přijme?

     1. Až bude až tak zle, tak já tady už nebudu :-))) Ale vy si shánějte sirky, konzervy, zásoby dle Vidlákovy rady, protože za ty inflační peníze si koupíte akorát ty sirky 😀 D D

       1. Až přijde krize, tak mě jaderný výbuch zabije buď hned, nebo mě zabije radiace. Zásoby mě nezachrání. Až přijde krize, nebudu se v zahraničí spoléhat na českou měnu nebo euro. Kdoví, jakou budou mít hodnotu. Neinflační Bitcoin je jistota.

        1. Ty půjdeš leda do řiti, ne do zahraničí. Kdybys mohl a měl na to, už tam dávno jsi a nevykecáváš se na webu s vidlákama.

         Na sůl nezapomeňte.
         Maso si případně zastřelíte, ale bez soli ho ani nesežerete, ani neuchováte.

         1. Schválně si to někdo cvičně vyzkoušejte – třeba upéct na starším oleji (jakože ze zásob) půlku kuřete a sníst to bez soli i koření.
          Není to moc k jídlu, zkoušel jsem to. Dojel to sousedův pes.

          1. Shromaďujte tedy koření, sušte aromatické byliny…A zásobte se hořčicí. S hořčicí se dá sníst všechno (= volně podle Trryho \Pratchetta).

          2. No však není nad osobní vyzkoušení. Až budete příště péct kuře, tak ho neosolte a neokořeňte.
           Fakt to není k jídlu a je to cítit nějakou chemií

         2. Klid strejdo, ať vám nepraskne žilka. Já vám jenom radím, ale když nechcete Bitcoin, tak nechte být, já vám ho nenutím. Do zahraničí se mi nechce, leda až bude hrozit ta jaderná válka.

     2. Teco.
      Aspoň nějakou menší FE a tím si napájet počítač a mobil.
      Určitý signál půjde, státní správa se jisti kabeláži,ale je možné omezeni mobilního signálu.

      1. Nepůjde nic.
       Páteřní optika a servry vydrží jen 48h, bezdráty nepůjdou vůbec. Po uplynutí 48h, maximálně ale asi 60h, je to závislé na něčí ochotě, provozovat to.
       Malí provideři, ti nepojedou vůbec, těm to nestojí za riziko, napájet to z centrál.
       A taky to hodně závisí na bezpečnosti toho doplňování paliva, pokud bude z čeho.
       Strategické zásoby nafty máme u firmy v Německu, pamatujete se?
       Přednostně nemocnice a fízlové, pak až všecko ostatní, internety jsou někde daleko vzadu. Zapamatujte si to.

      2. Ale máte pravdu – na jednodenní výpadky, způsobené třeba velkou bouřkou, co potrhá vedení, je malý mobilní FV systém dobrá investice.
       Myslím včera jsem tady o tom psal – ideálně s integrovaným regulátorem a rozumně velkým akumulátorkem, co nenadělá svinčík a s výstupem na 12V.
       Z toho pak jde nabít už ledacos, nebo pár hodin večer posvítit.
       Nabíjecí LED svítilna, nebo radši dvě, jsou taky dobrá věc. Nesmí to ale být ta nejlacinější čínská sračka za pár korun, co za hodinu svícení chcípne.

       1. Teco
        Lépe doplněno.
        Ještě je možnost, baterie z aut,většina motoristé má nabiječku tak třeba propojit i vice baterii za sebou.

        1. Obyčejné olovo do auta, rychle ztrácí kapacitu, dost velkým samovybíjením.
         Po 2-3 týdnech odstavené auto zpravidla nenastartujete.
         Autonabíječky 12V/USB jsou užitečné.

         1. Re: Teco

          Nepravda.
          Odstavené auto po měsíci nastartujete ÚPLNĚ NORMÁLNĚ, pokud odpojíte akumulátor od kabeláže.
          Dnes máme totiž taková auta, která sosají akumulátor i po otočení a vytažení klíčku.
          Daň za modernitu…
          Pokud nevíte, která bije, jedná se např. o dálkové odemykání auta tlačítkem na klíči. Anebo předvolby v rádiu. Anebo předvolby nastavení sedadel.
          Anebo milion dalších ZCELA NEPOSTRADATELNÝCH 3,14-čovin, které modernější auta obsahují…

          1. Na internetech se lze dočíst, že běžné auto-olovo, ztrácí přibližně 1% kapacity denně.
           Pokud odstavíte Felicii i bez všech těch pičovin, ale ne zcela do plna nabitým akumulátorem 44Ah, kterému v tom momentu odstavení, chybí třeba 15Ah do plného nabití, tak po třech týdnech prostě nenastartujete.
           Bude dobře se s tím smířit 😀

          2. Auto se všemi 3,14-čovinami a bez odpojení akumulátoru jsem po měsíci stání bez problému nastartoval. Akumulátor 72Ah. Odběr v klidu 30 mA.

         2. Teco, měla bych k Vám prosbu. Nemohl byste „spáchat“ návodný článek o mobilním fotovoltaickém systému? Bill kdysi měl záchvat nakupování a pořídil fotovoltaický panel s tou těžkou bednou, ke které se to připojuje. Jenže… My oba jsme těžce elektrikou, natož pak fotovoltaikou nepolíbení a podle toho to dopadlo. Když se k té bedně připojí světlo, vydrží to svítit jen chvilku. Mám takové tušení, že je k tomu potřeba připojit baterii/baterie. Ale nevím, co pak dál. Budou spotřebiče fungovat na stejnosměrný proud stejně jako na střídavý? A jaké další záludnosti jsem ještě ani nedomyslela?

          1. Nebo by mohl někdo hodit odkaz na web Conrada co koupit? Nějakých pár konzerv ve sklepě mám, ještě asi koupit další bombu s plynem…

           P.S. i když furt si říkám, že VVP není blbec a ví, že KoZa jenom blufuje, snad se to přežene bez nějakých výrazných problémů… mladí fakt bojovat nepůjdou.

          2. Já to zkusím trochu sepsat samostatně, Petro. Pošlu to pak panu domácímu.
           Každopádně – běžné spotřebiče na nejběžnější americkou střídavou síť 110V/60Hz, nebudou fungovat bez kouzelné bedýnky zvané měnič, v angličtině inverter, nebo power convertor.
           Zařazuje se právě za akumulátor, který je k ostrovnímu provozu a večer, potřeba.
           Panel bez akumulátoru (zásobníku energie) je schopen napájet tento měnič jen při ostrém slunečním svitu – a zpravidla tehdy, kdy to nepotřebujeme 😀
           Zmíněný měnič, vyrobí ze stejnosměrného napětí, které dává panel s akumulátorem, napětí střídavé o požadovaném napětí a kmitočtu, u Vás tedy nejspíše těch 110V/60Hz.
           Stačí to prozatím tak?

          3. Usere, jen tak od boku, kromě materiálních věcí k přežití budou také potřeba znalosti a dovednosti. Zvykli jsme si, že si spoustu věcí můžu dohledat na internetu. Pokud ale dojde na lámání chleba a dlouhodobější výpadek elektřiny a signálu, můžeme se leda tak jít klouzat. Z toho důvodu by možná bylo dobré si včas zajistit knížky s návody na přežití – první (i druhá) pomoc, pěstování a chovatelství, technické obory, určitě vás napadne i něco dalšího.
           A jeden postřeh – nejnovější knihy obvykle mají obvykle moc hezkou výpravu, ale informací pomálu. Oproti tomu staré knížky bývají nabité informacemi, byť výtvarná stránka se nedá s těmi novými srovnat. Z toho důvodu by nemuselo být od věci popídit se po odborných knížkách v antikvariátech.

 7. >Následně se mluví o rozšíření českého občanství až do čtvrtého kolene, což bude znamenat další statisíce voličů

  Máte nějaký zdroj pro ty statisíce voličů? Důvodová zpráva návrhu mluví o počtu cca deset tisíc osob. Jak jste přišel na statisíce?

  „Odhadované počty se týkají cca desítky tisíc osob,“ stojí doslova v důvodové zprávě.

  1. V důvodové zprávě může být psáno cokoliv, ta není právně vymahatelná.

   NSDAP taky ve svých úředních aktech v roce 1936 během olympiády v Berlíně uváděla, že Židům v Německu není nijak ubližováno.

   Nulová právní vymahatelnost, jak říkám.

   1. Právě proto se autora ptám na zdroj tvrzení, že nejde o deset tisíc lidí, ale ve skutečnosti jde o statisíce.

    Pokud je to vážně tak jasné, tak by ten rozpor měl být schopen vysvětlit.

    1. Nemáte se ptát, máte hledat. Bylo by fajn kdybyste i vy sdělil kde jste přišel k těm 10 tisícům osob. Ono to to totiž vypadá, že by jich mohlo být spíš několik set tisíc. Zatím.
     https://www.novarepublika.cz/2024/06/podvod-korespondencni-volby-liskova-rozlustila-iniciativu-kabinetu-a-jeji-dopad-na-rozpocet-statu

     Cit.
     V roce 2020 proběhl v USA census, tedy sčítání lidu, ve kterém se k českému občanství a k českému původu hlásí 1,4 miliónů krajanů, nejvíce přitom ve státech Texas, Illinois (především Chicago Bay Area) a Kalifornie.

     V sousední Kanadě žije podle dalších údajů kanadských orgánů 95 000 českých rodáků hlásících se k České republice.

     V Austrálii žije podle dostupných informací 31 000 českých krajanů.

     Ve Velké Británii žije na 90 000 českých rodáků.

     Z evropských zemí žije nejvíce krajanů právě ve Velké Británii, dále v Irsku (30 tisíc), v Německu (60 tisíc),v Rakousku (55 tisíc), ve Francii (30 tisíc), v Itálii (15 tisíc), v Chorvatsku (10,5 tisíc), na Ukrajině v prostoru Haliče (17 tisíc) a v Rumunsku (18 tisíc). Jenom tento výčet nám dává číslo blížící se dvěma milionům krajanů.

     V

     1. >Bylo by fajn kdybyste i vy sdělil kde jste přišel k těm 10 tisícům osob.
      V důvodové zprávě už zmíněné výše.

      https://www.zakonyprolidi.cz/monitor/7804786.htm

      „I přes široký světový rozsah v aplikaci § 33 lze očekávat, že se v celosvětových součtech bude
      jednat při vyřizování žádostí maximálně o počty v jednotkách tisíc osob, podávajících žádosti,
      z důvodu potřeby dohledávání potřebných dokladů, v objemech rovnoměrně rozložených do
      delšího období. “

      Jinak zbytek Vaší odpovědi je mimo téma. Počty českých občanů v zahraničí jsou něco jiného než počty lidí, kterých by se týkala novela o nabytí státního občanství. O tom jsem explicitně mluvil v prvním příspěvku, kde jsem reagoval na autorovo tvrzení o „rozšíření českého občanství až do čtvrtého kolene, což bude znamenat další statisíce voličů“.

      1. Puvod a obcanstvi je neco uplne jineho.
       V Americe je spousta lidi, co jejich predci sem prisli za Rakouska, a mnozi jeste i trochu mluvi cesky. Zvlaste umi nadavky a slova „dobre“ a „kolace.“ Ale s ceskym obcanstvim to nema nic spolecneho.

       1. Pokud byste si ten návrh zákona, ke kterému se vyjadřujete alespoň přečetla, tak byste věděla proč je Vaše poznámka o lidech, co do USA „prisli za Rakouska“ nesmyslná. Stejně tak byste věděla proč jsou Vaše čísla mimo téma.

        Novela vcelku jasně vymezuje podmínky pro nabytí občanství prohlášením. Proto se nebude týkat velkého množství lidí. Viz. návrh zákona a důvodová zpráva.

      2. Re: KTSJ

       „Počty českých občanů v zahraničí jsou něco jiného než počty lidí, kterých by se týkala novela o nabytí státního občanství. “

       A počty odevzdaných hlasů písemným hlasováním jsou něco úplně jiného, než počty občanů, které opravdu volily.

       A to je, oč tu běží.

        1. Re: KTSJ

         Ani mne nenapadne. Nevím, proč bych měl študovat vaše duševní zvratky.
         Pro mne je z hlediska podmínek definovaných ústavou ČR poštovní volba porušením těchto podmínek.

    2. Obraťte se na vládu, ať vám ten rozpor vysvětlí. Nebo nečtěte vládní zdůvodnění a budete bez rozporů.
     PS: Upozornění – čtení důvodových správ naší vlády vede k předčasné demenci!

      1. Nikoliv. Za vysvětlení hausnumer je odpovědná vláda a Vy můžete na oplátku vysvětlit co Vás vede k prezentaci kdejakých hausnumer, kdejakého vládního potinohy.

        1. Takze ak vlada uvedie, ze 10 tis.a realitq bude pocedzme 500 tis., tak zodpovedny je vidlak? A vlada to len zle odhadla? Ved kvoli 10 tis.by im to nestalo ani za tu namahu

  2. Ale prosím vás, když je to tak neškodný zákon, proč ho předkládají poslanci jako svou vlastní iniciativu a neřeší ho vláda jako vládní zákon? Protože by musel projít kompletním legislativním kolečkem a připomínkovým řízením, že áno (ono by to výsledek stejně neovlivnilo, ale muselo by se to víc prokydat a pak by bylo víc prokazatelné, kdo je jaký zmrd)

   Důvodová zpráva je dobrá akorát na to, aby odůvodnila proč ten zákon přijmout. Nikdo už nikdy nebude zkoumat, jestli byla pravdivá („hele Máňo, voni asi budou vykřikovat, že to přitáhne statisíce až milióny nových takyobčanů… Tak tam flákni do toho přiloženého blábolu, že jako maximálně tisíce, nebo radši desítky tisíc, ať to tak neřve – Cajk, hotovo.“). Máte něco jako oponentní posudek? Nemáte, tak mlčte.

   Tady máte třeba nějaký „dezinformační článek“:

   https://aeronet.news/radek-koten-odpalil-v-televizi-sokujici-informaci-ze-vladni-petikoalice-se-snazi-spolu-s-korespondencni-volbou-protlacit-i-novelu-zakona-o-nabyvany-obcanstvi/

   V Austrálii [5] žije podle informací 31 000 českých krajanů. Ve Velké Británii žije [6] na 90 000 českých rodáků. Z Evropských zemí žije [7] nejvíce krajanů právě ve Velké Británii, dále v Irsku (30 tisíc), v Německu (60 tisíc), v Rakousku (55 tisíc), Francii (30 tisíc), v Itálii (15 tisíc), v Chorvatsku (10,5 tisíc), na Ukrajině v prostoru Haliče (17 tisíc) a v Rumunsku (18 tisíc). Jenom tento výčet nám dává číslo blížící se 2 milionům krajanů v úhrnu!

   A jen tak mimochodem – kdysi se celé slavné Spojené státy vzbouřily proti Británi pod heslem „no taxation without representation“ – jakože nebudou platit daně státu, na jehož vládě se nemohou podílet. No a tady se nám otvírají dvířka, ba přímo vrata, pro „blíže neurčené“ množství lidí, kteří budou mít „representation without taxation“ – budou nám tady instalovat sobě sympatickou či dokonce je uplácející reprezentaci, ale na chod státu nebudou nic přispívat, ani tady nebudou žít, aby si museli s námi ostatními dezoláty, co tu žijí a živoří, vyžrat následky své volby. I jeden takový je o jednoho víc, než je snesitelné. Natož tisíce (známe naše volby, i stovky hlasů můžou převážit křehkou většinu) nebo dokonce miliony. Na to vám můžu reagovat jen názorným obrázkem:

   https://pbs.twimg.com/media/GQkNMt9XgAETb12?format=jpg&name=large

   1. >Máte něco jako oponentní posudek? Nemáte, tak mlčte
    Já důvodové zprávě neoponuji. To dělá autor svým tvrzením o statisících lidí. Proto se také ptám z čeho tato informace vychází. Pokud čistě ze součtu lidí, kteří se v zahraničí hlásí k českému původu, tak je to nesmysl. Viz. podmínky nabytí občanství v návrhu zákona.

    >Jenom tento výčet nám dává číslo blížící se 2 milionům krajanů v úhrnu!
    Na to už jsem reagoval výše v příspěvku pro Vevča. To, že se někdo například v USA hlásí k českému původu neznamená, že bude automaticky splňovat podmínky pro nabytí občanství čestným prohlášením. Viz. návrh zákona.

  3. Re: KTSJ

   A kdopak to hovno, zvané DS vytlačil?
   DS napíšu taky a za polovic toho, co nynější sebranka. Text bude pochopitelně sjednán a odsouhlasen předem, před podpisem smlouvy o odměně za sepsání takového hovna.

  4. Nemělo být … bude znamenat, nýbrž …může znamenat. Otázkou nicméně zůstává, jak daleko, či spíš blízko od sebe je to „bude“ a „může“

   Korespondenční volby umožňují, jak to udělat. A to rozšíření generací a zjednodušení získání občanství zase znamenají balík odkud brát. Naprosto a naprosto bez ohledu na statistiky ministerstva zahraničí, které jdou v tom zdůvodnění. Jde čistě o vytvoření potenciálu, o vytvoření možnosti manipulace s hlasy.

   Předtím zloděj nemohl krást, protože neměl příležitost, ovšem teď se příležitost vytvořila. Což je neoddiskutovatelné. Nelze v žádném případě tvrdit, že „zloděj“ se jí určitě ujme. Ale to, co dosud nebylo možné, brzy bude možné.
   Jistý Foltýn vydal v ranním rozkaze, že všichni jsme povinni důvěřovat státním institucím. Takže jsme povinni důvěřovat taky možnosti, že „mnoho“ potomků pradědečků (a i těch pradědečků) půjde do plnotučné formy (ona je i jakási jen spíš formální) občanství s právem volit. A že „mnoho“ jich pak poslalo volební psaníčko.
   Znovu, nelze tvrdit, že se to jistojistě stane. Ale naopak lze tvrdit, že Foltýn vydal nesplnitelně ambiciózní rozkaz…

 8. Vím, že tu budu za poražence, ale pokud se schválí korespondenční volba, tak je to s velkou pravděpodobností konečná. Pětidemolice to bude mít už nafurt, budou si dělat, co se jim jen zlíbí. A to již teď jedou prakticky bez brzd.
  Co si pamatuji, tak Čechů v zahraničí bylo nikoli 500, ale 600 tisíc. Do toho tu máme cca 400 – 500 tisíc Ukrajinců (spodní hranice odhadu). O tom, že by mohli dostat volební hlas blábolilo tuším už i naše „bolšoe provozchoditělstvo“ z hradu.
  Nebude existovat možnost, jak si ověřit, jak volil Aleš Novák (t.č. v Michiganu), nebo Oleh Kličko z Užhorodu (t.č. z Prahy). V zásadě si nemáme ani jako ověřit, jestli nějaký Aleš Novák v Michiganu, nebo Oleh Kličko z Užhorodu vůbec existují.
  Jen co si pamatuji, tak jen v Rakousku a v USA rozhodla korespondenční volba vždy pro to „správnou“ stranu.
  Takže se můžeme akorát modlit, aby tento megapodvod neprošel skrz Senát, protože jinak jsme skutečně „tam, kde slunce nesvítí“.

  1. Na začátku se označujete za poražence, na konci dáváte naději, že to nemusí projít senátem.

   Označil bych Vás tedy spíše za optimistu :D.

   1. Ale nesouhlasí s tím paskvilem 5K,
    který prostě působí jako záměrně páchaný právě obsahem horkou jehlou pro volby 2025
    a zabetonovaní stavu…..prostřednictvím nerovnosti hlasů potřebných na přikradení si mandátu,
    kdy v paskvilu větších krajích stačí na korýtko nepoměrně „poměrně“ méně hlasů a ty nepůjde moc nijak ověřit.
    A o tom to celé je.
    K tomu složení Senátu, které není pojistkou, ale zesilovačem 5K, utržené ze řetězu…..
    a proto je nutné 1/3 obměnit „stranicky“, aby se plnil vůbec účel Senátu.
    *******
    ANO v pátek 21.6.2024 bylo jako celá opozice PROTI,
    tedy naopak NIKDO za tyto dvě opoziční strany ANO a SPD NEBYL PRO…

    https://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?G=83203
    ***************
    Třeba namátkou Vladimíra Lesenská za SPD z 21.6. v PS:
    „Tento kodex správné praxe Benátské komise (MAJKA – na tu se Pirát za 5K odvolává)
    ve volebních záležitostech se velmi zajímavě vyjadřuje i k otázce ROVNOSTI volebního práva.
    Rovnost počtu hlasů a rovnost VÁHY hlasů podle tohoto kodexu zaručuje splnění podmínky stejného počtu hlasů pro každého oprávněného voliče, rovnoměrného rozdělení mandátů mezi volební obvody i SHODNĚ hodnoty všech odevzdaných hlasů. (MAJKA, smutné ha ha ha!)
    Podmínkou rovnosti je i shodná četnost uplatnění voličského hlasu v rámci voleb do jedné instituce.
    NEROVNÉ volební právo dle tohoto kodexu, a teď pozor, totiž vzniká v situaci, kdy mají někteří voliči možnost odevzdat svůj hlas na více místech, či mohou hlasovat opakovaně, popřípadě pokud má určitá část voličů na výběr z více způsobů hlasování.
    Má určitá část voličů na výběr z více způsobů hlasování!?
    Toto přesně naplňuje navrhovaná korespondenční volba na český poslanecko-vládní způsob,
    která je tudíž s Kodexem správné praxe ve volebních záležitostech Benátské komise při Radě Evropy v ROZPORU….

    Zástupci Ministerstva zahraničí konstatovali v rámci projednávání, že by ze zahraničí možná mohlo volit až 250 000 lidí a předkladatelé uvažují o čísle okolo půl milionu.
    Kolik lidí v zahraničí je tedy vlastně oprávněno volit?
    Kdo na tuto otázku BEZ centrálního elektronického seznamu oprávněných voličů zodpovědně odpoví už v příštím roce při sněmovních volbách?
    Uvědomují si předkladatelé, že navrženým netransparentním způsobem korespondenční volby, který se snaží obhájit a dnes natvrdo prosadit zařazením pevného hlasování ve 13 hodin, můžou ovlivnit důvěru lidí v demokracii jako takovou?“
    *****************************

    Jedinou nadějí v tom marasmu snad ještě je,
    že i 5K ještě s nějakými těmi volbami 2025 takto tedy počítá….a hledá hlasy kde se dá.
    (sarkasmus)

 9. Novinky: Ruský politolog, propagandista a otec pojmu „ruský svět“ Alexandr Dugin prohlásil, že by Rusko mělo poskytnout jaderné zbraně Palestincům, Srbsku, Nikaragui, Venezuele nebo Jemenu. Podle něj je to totiž jediný způsob, jakým svět může dosáhnout „jaderné multipolarity“, která by zajistila, že nikdy nedojde k jaderné válce. Dugin to uvedl na Telegramu, kde dále napsal, že Rusko pomáhá vyvíjet jaderné zbraně KLDR.

  1. Je to propagandista.
   I oni tam mají, podobně jako my, svoje Červené a Zakopané Lhoty.
   Taky mají u nacistických sousedů nějaké ňů jorky, pro jejichž obyvatele jsou tyto „informace“ převážně určeny..

  1. „Trosky sestřelené rakety pobořily šest bytových domů, obchod a další stavby poškodily“. Tak to musela být sakra velká raketa 😀

  1. Nikdo.
   Tam žádný Čech, nebo aspoň jeho stopa, už dávno nepřebývá. Povědomí ano, školní děcka se o tom učí v dějepravě a snadno tam můžete dostat po hubě.
   Ale žádný soudný Čech tam, na žádné podstatné místo, nepojede o sobě rozhlašovat, že je hrdým Čechem.

   1. Proto by možná místní hlasovali jinak, než ti, které zaplatí fialovej hnus – ten by alespoň konečně mohl udělat odlitek ruské stopy.

 10. Když nám svého času Vidlák sliboval změny, trošku jsem tomu nevěřil, ale vítal jsem to. To že z toho nakonec vyšlo, že bude pokračovat v tom co dělal doposud, mne trošku znejistilo.
  Když po EU volbách napsal dva poraženecké články, leč s konstatováním, že není lídrů ani myšlenek, opět to vzbudila naději.

  Dnes nám seznámil s novou verzí pokračování 1,001. Zvlášť objevné je: Druhá strategie, kterou budu sledovat. Sledováni strategie je vskutku neotřelá a inovativní myšlenka.

  Vypůjčím si část textu https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/hranice-mezi-uspechem-a-neuspechem-byva-velice-tenka-rika-langer/
  Nemáte-li vizi, pak vůle je ztrátou energie a práce marněním času. Hledání viníka neúspěchu jinde, než v sobě je komické až tragikomické.

  Vidláku, máte jednu možnost jak posunut své snažení. Vstoupit do politické strany, či si ji založit a touto formou si poměřit schopnost s ostatními prosazovat svůj názor.
  Zatím jsou to jen takové hospodské řečičky jak u pivka.

  Budoucí rok bude o mobilizaci nevoličů Kdo je bude probůh mobilizovat, když nemáte lídra a jednotící, koupěschopné myšlenky?

   1. Drahý Teco,

    z vás vypadne skoro vždy sice drobná, leč i tak blbost. Napište v čem je text chybný. Pokud to utrousení moudra vám pomohlo uvolnit stres, tak to beru a chválím. Leč na blbost to vliv nemá.

    Souhlasíte s hodnocením?

    1. Chybný text se nachází mezi počátečním písmenem K a závěrečným otazníkem. Snad kromě toho linku.
     Chybné texty obvykle vypadávají z chybných palic, ale to vědí už i školní děti.
     Tak zase příště.

  1. Lídr (Führer) myšlenky přirozenosti byl, je a bude ovlivnitelný nebo až likvidovatelný.
   Myšlenky budiž tvořené z pudu zachování druhů (z evoluce), a otrokářské slintání (židácké revoluce), i s poskoky a zločinci, nakormidlovat
   do pekla.

   1. Strany politicky a vsecky bojujou a kdyz jich neni dost tak je zakladaji aby zabranily a nevzniklo hnuti celonarodni jednoty drtivy vetsiny a sjednoceny..
    Na to maji i babisojaponce. Topra cesky ztracence .
    Potom a teprve potom ,by jim volby vybouchly do tech jejich proradnych penezma vycpanejch ksichtu.

 11. Tak mne napadá, že by se panu Vidlákovi naskytla šance dostat se do politiky,kdyby vstoupil do Stačilo v případě úspěchu a vstupu do koalice a ANO,by mohl dostat ministerstvo zemědělství.

  1. Já o to ministerstvo nijak zvlášť nestojím. Nejsem manažerský typ. Kdybych do politiky vlezl, kandidoval a dostal se, tak bych raději působil v zemědělském výboru, než dělal ministra.

   1. Na co by to bylo, jestliže rozhoduje „Brusel“? Vyjma odměny za sezení ve výboru. Víš něco co ostatní nevědí? Jenže vědí. Není to nevědění. Není to tak „jak někdo může bejt tak blbej..“. Není to tak, že musí přijít klaun, aby králi řekl pravdu. Král pravdu zná. Klaun, který se snaží dostat ke králi, aby mu zjevil pravdu, je těmi, kteří ji znají jako on, je za šaška. Přinejmenším za naivního. Což leckteří církevní preláti nevěděli, že Galilei má pravdu? Věděli. Jenže se jim nehodila. Jejich zájmům. Jako jiní v jiných případech. Tohle není záležitost pravdy. Tohle, tak jako v mnohých jiných případech je záležitost zájmů. Chceš-li s vlky býti, musíš s nimi výti. Anebo být nejsilnější aby ostatní vyli s Tebou.

    Ovšem na druhou stranu, znám mnoho těch, u kterých jsem byl, ve své naivitě, překvapen jejich autentickou, nepředstíranou omezeností a neschopností kritického myšlení. Mají společnou vlastnost. Nepochybují.

    Prakticky, pokládám za účelné, bez ohledu na na to jako to ve jmenovitém případě je, nikoho z politiků nepovažovat za blba. Zvlášť ve vrcholných funkcích. Axiomaticky, kdo má schopnost dostat se tak vysoko, má adekvátně tomu dost rozumu. Proto, jestliže činí zlo, nečiní ho z nevědomosti. Není to tak, že král je dobrý, jenže špatně informovaný, že má špatné rádce. Ne. Je to hajzl. Hlavu dolů.

    Politika…. Rajchl, Ušatí motoristé, a další… sbírají jen část protestních hlasů. Nemají ucelený pozitivní natož dlouhodobý program. Tak i SPD. „Ano“ je prakticky šestý člen Pětikoalice.
    V případě „Stačilo“, budoucnost ukáže nakolik se „komunisté“ poučili z minulosti a nakolik jsou schopni na základě dialektického a historického materialismu, opustit utopistické nesmysly a stavět na nejnovějším poznání. Jsem skeptický, neumím rozlišit co z jejich programu je reálné, co je „revoluční taktika“, kterou jsou proslulí. Jejich „tvrdé jádro“ snící o diktatuře proletariátu, v nové podobě, se stále, obrazně řečeno, drží placatosti Země.

    Ke zrození velkého Vůdce je zapotřebí velké krize. Jenže jak víme, pro ten případ je velké nebezpečí, že to skončí Velkým malérem.

    1. „… kdo má schopnost dostat se tak vysoko, má adekvátně tomu dost rozumu“.

     Výjimky potvrzující pravidlo. Naše vláda k nim jednoznačně patří a i když se jich dá najít mnohem víc – hlavně mezi vládnoucími politiky USA + KoZa, vláda ČR si s nimi nijak nezadá.
     Aby dobrovolně a s nadšením „pracovali“ na vlastní likvidaci o rozumu se dá s úspěchem pochybovat.

    2. Ó, velkomyšlenkář,
     diktatura proletariátu byl židovský podvrh, podobný žvástu o liberální demokracii.
     Docela stačí označit zlo zlem a soustředit se na přirozenost (tou nejsou zrůdnosti a židovské perverzní revoluce).

    3. Znovu… Že RAJCHL nemá ucelený program? Proč lžete?
     Jako jediný má konkrétní ucelený a dlouhodobý program. Veřejně ho prezentoval v petičním
     výboru PS ke čtyřem peticím občanů. Má zároveň schopnosti ho prosadit. Jen ho nezvou do TV jako Kateřinu Konečnou. Proč asi?
     Jako jediný z našich politiků se plně staví za Orbána, Fica, AfD, navázal styky s těmito politiky.
     Zatímco P. Konečná (je/byla?) v levicové frakci spolu se stranami podporujícími Green Deal, migraci, LGBT+Q a podobná zvěrstva… :))

      1. Vždyt‘ to není pravda! Chce se jednoznačně spojit s Orbánem, Ficem, Vučičem a Fichtlem, taky pro to dělá první kroky. Teprve potom můžeme odejít z těchto struktur, aby to nezpůsobilo kolaps země. Chce došetřit všechny causy spojené s vakcinami, přidat se k žalobě n. von Leyenovu a vystoupit s WHO! Co to tu pořád melete za nesmysly? Se slovenským poslancem rozběhl dokazování vedlejších účinků vakcín a podání hromad. žalob na farmaceut. firmy, podobně jako nyní na Floridě, Arizoně a v Texasu!

     1. Tak za prvé, Rajchl byl i v TV Petra Bureše, hovořil i s komunistou historikem J. Skálou.
      To jsem ho slyšela poprvé, nijak jsem se o něj nazajímala.
      No a pak se proti komunistům začal vymezovat a dal se dohromady s Vackem a začali vytrubovat do světa, že z východu nic dobrého nepřišlo.
      Poplival bývalé kolegy, ti poplivali jeho a už se viděl v EU či v PS.

    1. Ano, jenže postavil jsem to jako „nevyvratitelnou domněnku“. Přinejmenším, byv tam účelově instalován, má dosttatek rozumu aby si uvědomoval riziko. „Není oběd zdarma. “ Hlavu dolů. Takový postup do budoucna snižuje ochotu nechat se instalovat do pozice „bílého koně“.

   2. Chtěl bych se přimluvit, abyste kandidoval Vidláku. Kádrů, které by lidé volili zas tolik není a do těch krajů, senátu a sněmovny bude potřeba nasbírat hodně volitelných lidí.

    A co si budeme nalhávat, velká část voličů se rozhoduje podle jmen.

    Já Stačilo zvažoval, nakonec jsem jim to nehodil, ale být tam na kandidátce Vidlák nebo třeba Josef Skála, na 99% bych to Stačilo hodil i já rovnou.

    1. Kádrů, kteří by zasedli do výborů, či politických škamen k agendě 2030 je mraky. Ale nikdo nepřinese fascikle sečtených potřeb našich synů a dcer, čili fascikle národní agendy.

   3. Kdysi byla má maličkost součástí dobrovolného, neplaceného poradenského sboru ministra financí. Ač jsme se snažili vyrobit návrh úprav financování státu tak, aby se obyčejným lidem ulevilo, vyžírkům zatrhl tipec a stát netratil. Skončilo to vždy stejně – pan ministr se nechal vždy nabrífovat řka „Já tomu nerozumím, v kostce mi to vysvětlete.“ a pak přišel z porady vlády s rozhodnutími, které úpravy ano a které ne, a celý tým skřípal zuby, protože vysvětlování, jak jsou úpravy mezi sebou provázány a k čemu nesmí dojít, nebylo vyslyšeno. Nevím, jak je to možné, ale vždy si na té vládě schválili naprosto neuvěřitelnou kombinaci úprav, že by vyšlo lépe, kdyby jednotlivé úpravy losovaly stejně jako losovat Matesa.
    Od té doby jsem toho názoru, že tým 12 lidí, který řídí středně velký podnik může řídit celou republiku a nikdy, ale fakt nikdy, na tom nebudeme tak blbě, jako když to řídí jakákoliv zvolená vláda.

    1. Úpravy financování státu ? Nebylo to v r. 2006, kdy ODS vyrukovala s heslem Na daňových reformách ODS vydělají všichni ?
     A rozdávali Tlustého daňové kolečko.
     Po modré společně !

 12. Vidlák napsal: A teď už se navážíte i do toho, že jsem bloger na volné noze, který je živ z dobrovolných příspěvků. Nu, jak myslíte… ještě chvíli v tom pokračujte. Ale jen chvíli.

  Vidlák má někdy problém s přijmutím kritiky. Když psal o fentanylových lízátkách, nedoložil to žádným odkazem, což musel za něho udělat někdo jiný. Když jsem to slušně okomentoval, byl jsem ihned vymazán, asi aby se neukázalo, že Vidlák svou roli opozičního kritika tak trochu fláká.

  1. Ne, nemám problém s přijmutím kritiky. Mám problém s kverulanty. Mám problém s těmi, kterým je třeba splnit nejprve celou řadu požadavků a pak si oni teprve rozmyslí, jestli budou něco dělat. A samozřejmě vždycky dojdou k tomu, že jejich požadavky byly splněny nedostatečně.

 13. Vidláku,
  přeji Vám, abyste na rozdíl od Sisyfose dovalil ten balvan na Akrokorinth hned napoprvé. Ale jsem poněkud skeptikem, že by se něco změnilo. Ty plíživé změny zákonů nějak připomínají Německo 1933. Až se začnou zřizovat koncentrační a pracovní tábory pro hlasatele odlišných názorů, budeme mít o směru politiky jasno.
  Teď nás čeká vítězství jediného názoru a přísun nepřizpůsobivých imigrantů. Cílem není nic jiného než rozbití jednolitých národů a vytvoření tavicího kotle, ze kterého mají vzejít Spojené Státy Evropské. Potíž je, že pokud se EK záměr podaří, bude sjednocená Evropa muslimská. Takže nějaké volby nás trápit nemusí.
  Ve strategii pro budoucí volby chybí ekonomická část, která by mohla mít jediný bod, a tím jsou levné energie. Nerozhodní voliči, kteří dosud nešli k volbám, spíše uslyší na ekonomická témata než na ztrátu demokratické volby korespondenčním hlasováním.

  1. Re: Gerd

   Jediná závada ve vašem příspěvku je ono zřizování koncentráků.
   Nic takového nebude.
   Proč?
   Protože je to drahé a neefektivní.
   Zcela nevhodného jedince lze DNES eliminovat i jinými způsoby, než je poměrně drahý transport a ještě dražší hlídání nevhodných kusů za plotem.
   Máme, digitální svět se vším, co k tomu patří, máme umělou inteligenci, nevhodné kusy budou ještě prosit, aby jejich existence byla nějak ukončena. Dokonce bych si dovolil tvrdit, že jim za tímto účelem bude nabídnuta „výhodná půjčka…“

   1. Pravdu díte, Targusi, jsou i jiné metody likvidace nepohodlných. Třeba zákopy na Ukrajině mají zoufalý nedodstatek kanonenfutteru.

  2. Gerde, já byl první, kdo psal o tom, že elektřina musí stá 2 Kč/kwh, že tomu nebrání žádný přírodní ani ekonomický zákon, jen nenažranost.

   Ale pořád platí, že já nejsem ani volební lídr, ani nemám politickou stranu a nejsem nikde na kandidátce. Já to prosazovat nebudu, ledaže bych se na kandidátku nechal napsat a uspěl ve volbách.

   1. Vidláku,
    to byla jen rada, jak přitáhnout voliče, kteří dosud nechodí k volbám. Zvednou je ekonomická témata, nikoliv ohrožení demokracie či korespondenční volba. Takže žádná kritika, jen doplnění.
    Co se týká ceny elektřiny, dokud nám budou rozkazovat z Berlína, cena se bude tvořit na Lipské burze. I když by mohla být klidně nižší a 2 Kč/kWh by zaručily výborný zisk. Ale nebude, protože ČR zlevňuje cenu Německu. Takže z českých platů platíme německé ceny energií.
    Ale my si něco myslíme, a vývoj jde jiným směrem. Pořád platí, že chceme-li pobavit Boha, stačí mu říct o našich plánech.
    Držím palce, aby Váš plán přes mou skepsi vyšel. Když už Evropa připomíná pandořinu skříňku, podle řeckých bájí tam zbyla v koutku zapomenutá naděje.

    1. Jo, myslím že pro parlamentní volby bude elektřina i plyn silné téma. 🙂

     Jinak máte pravdu… máme jen takovou Tolkienovoskou bláznovskou naději. Nic víc. Na druhou stranu – impérium se hroutí. jednoho dne bude moc ležet na ulici a já bych se přimlouval, aby ji zvedli kompetentnější lidé, než ti v roce 89

     1. Vidlák
      Dorostla generace, která fungující stát neviděla.
      Ale viděla (a budoucnost vidí ) v rychlém zbohatnutí.

     2. V roce 89 zvedli režim z dlažby ti nejkompetentnější, kteří byli tehdy k dispozici. Potvrzeno i občany v následujících volbách.

       1. Volby obvykle ukazují spokojenost občanů s vládou. Nemusíte s jejich výsledkem souhlasit, ale je to největší průzkum veřejného mínění. Ukazují, jaké bude směřování na další volební období.

      1. Akorat se nezucastnila v 89 ta s tem kolackam..Aspon chodili se schartovat na velvyslanectvi..
       V Cely EU se vsichni provolili do 4.rise, musi vest germani.
       Sou po staleti vyzkouseny a osvedceny. A nikdo proti nim nic nema.
       Rozdelujou elektrinu ..Nemusi se buchat ty roury.
       Staci to zastavit nakym knoflikem..Akorat by to stopla nase vlada.
       Ale zadna neni ani nelezi na dlazbe..Uz davno vzali metly a vladu zametli.

 14. mobilizace nevoličů je pohádka. Fáze jsou jinde, potenciál taky. Cílit na nevoliče je sebevražda. Nevoliče nezajímají vaše menší zla.

  A znechucení voličů v zahraničí? hmmm to vidím jako brutální zpětný kopanec do řiti – mladí rádi poslouchají pošuky ze zaoceánu. Koho asi buou volit, když „jim to ti naši dementní dědci domácí rozmlouvají?“

  1. Hm, teď přišlo a pětadvacet procent voličů navíc a mají lví podíl na tom, že je v Bruselu Turek a ne Kolaja. Jasně, cílit na nevoliče je sebevražda… Nejde to. akorát to šlo jak teď, tak to šlo i Zemanovi.

   Jste prostě klasický defétista a rozvraceč. Naštěstí jen internetový – od gauče. Ten moc škody nenadělá.

   1. V Německu mají z průzkumů tu samou zkušenost. Plánovali pustit k volbám 16 ti leté a zjistili, že by povětšině volili AFD. Tak se lekli.

    To samé je to u nás. Kdo si myslí, že Bartoš, Kojala nebo Pexa jsou pro mladé něco jako političtí Beatles, se mýlí. Je to pro ně Moravanka.

    Nedivil bych se kdyby si ve své nebetyčné namyšlenosti a namistrovanosti naběhli na vlastní widle.

    1. Nebylo by dobré proto cílit spíš na tyhle „nevoliče“? Neříkám šestnáctky, ale čerstvé osmnáctky a zhrzelé prvovoliče pirátů?

 15. Že volby všeho druhu jsou v podmínkách „tzv. buržoazní demokracie“ podvodem, je stejně jasné, jako byly podvodem volby za „tzv. reálného socialismu“.
  Stejně ale bych z korespondenční volby neměl větší obavy. Když sleduji volební preference stran v Německu a USA, nemyslím, že je jisté, že většina korespondenčních hlasů ze zahraničí bude vystavena ve prospěch současné koalice.
  Předpokládám, že nejrozumnější by bylo volit pomocí losu z hry Člověče, nezlob se. Vyšlo by to mnohem levněji a také následky ze vzniklých škod by byly nižší.

  1. Re: Laco

   Problém:
   kdokoli může použít NEHLASUJÍCÍ MNOŽINU ( ve volbách do parlamentu např. 1/3 všech kusů, které mají volební právo) a naposílat jejich hlasy ze zahraničí. Do začátku se může třeba jeden hlas NEhlasujícího kusu prodávat za jeden tisíc korun českých. Po takovém byznysu skočí každý bezďák a každá druhá kofola.
   V konečném důsledku se pak může stát, že počet hlasujících bude větší, než počet oprávněných kusů.

   Problém, jak sehnat dostatečný počet hlasů pro Pětihrůzu, je vyřešen.
   Ptákovinami typu rovnosti a tajnosti hlasování se zabývati nebudeme.
   Čemu na tom nerozumíte?

   1. Také si myslím, že Petr Fiala zvítězí s 15 miliony obdržených hlasů, z nichž většina bude korespondenčních. To občanství do čtvrtého kolene je pro Sudetoněmecký landsmanschaft.

    1. Re: Laco a Gerd

     A jelikož je mou povinností všechny okolo urážet a ponižovat, prohlásím vás dva za neschopné břídily a staré mamlasy a TEĎ a TADY vymyslím další geniální trik, jak vysouložit s hnusnými dezoláty typu “ Vidlákův čtenář“.

     Nebude jen korespondenční hlasování do parlamentu, budou i

     !!!!!!!!! KORESPONDENČNÍ POSLANCI !!!!!!!!!
     Takto levně a elegantně vyřešíme přijímání VŠECH zákonů, potřebných k tomu, aby se naši Genossen cítili v Čechistánu lépe, než doma, to jest ve FÁÁÁTRLANDU.

       1. Žádné zvíře nehlasuje, ani rukama ani nohama. Kouká na svý potřeby.
        Nějaké názory, bláboly ani nevnímají.
        Zkuste si to někdy.

       1. Ták, nic jim v tom nebude bránit. Vytvoří digitálního zástupce, do něj vloží algorytmy chování příslušné gubernie, chutě ( to už se praktikuje dnes) , zvyky a nějaký folklor.

        Celá demokracie postavená na tom, co lidi běžně dělají, ale někdy je to podporováno a někdy zakazováno, čili jakože na názorech a myšlení může jít vítězoslavně pod kytky. Účel splněn.

 16. jedinym riesenim je distribuovana demokracia, kedy moje dane spravuje voleny lider a ten spravuje aj alikvotnu cast dani nevolicov. Volic si musi byt vedomy toho, ze iny lider vie jeho dane spravovat racionalnejsie. Ine uvahy mimo distribuovanu demokraciu je len rozjimanie nad tym, ci gulas bude lepsi, ked ho budem miesat do opacnej strany. A o tom miesani je aj vidlakov text.

  1. Nejracionálněji si vlastní peníze spravuje volič sám. Aby se to projevilo v politice, musela by být výše hlasu úměrná výši odvedených daní a volily by pochopitelně i právnické osoby rukama svých jednatelů.
   Možná bychom se dosti divili, jak by se vše zjednodušilo.

   1. Dobrý návrh,
    ale neskoro. Už sa stalo. Peniaze voliča v Európe (a nielen tam) spravujú tí, ktorí odvádzajú najviac, nie síce daní, ale ziskov do svojho vrecka. A celé sa to aj zjednodušilo, reálne volí len pár subjektov – Golden Sachs, Vanguard, Blackrock ešte zopár ďalších.

   2. Výši daní páchá škodná, židácký ksindl, finanční úřady pak, jako užiteční idioti, slouží škodné, viz. zločin daň/ výpalné z nemovitostí (systém pomalu vařené žáby). Volte nadále zmrda Fialového hnuse nebo Antifa Sereš zmrda Dredaře. Dočkáte se výpalného 5% z údajné odhadní ceny nemovitostí.
    Žid Babiš slouží stejné mafii.

    1. Chybná prognóza: 5% budou platit poslanci, dezolátům jako Vy budou účtovat 95%. Ale dají Vám výhodnou půjčku se 23% úrokem p.a.

 17. ….dávám jim tak rok …nejvíc dva….a tady bude letadlo… a tady bude stát kapitán Fajtl …
  Co vykouknout z bubliny do reality? Víc než šedesát procent velbloudů nemá žízeň.
  Jak to bude za rok….V jakém stavu je Schrödingerova kočka, ukáže se za rok a něco. Přejme si aby volby vůbec byly.

 18. Korespondenční volbu schválilo 92 hlasů ve sněmovně.
  To se zdá jako málo vzhledem k 108 většině, ale 5k si to umí spočítat.
  Kdyby ve sněmovně bylo víc opozičních poslanců, tak 5k odvolá pár svých lidí z dovolené, aby se počty vyrovnaly.
  Používá tedy podobnou strategii jako Vidlák.

  1. To bude asi „vypárování“ poslanců. Běžná praxe v parlamentu. Dva bloky se dohodnou, kolik poslanců může vypustit z různých důvodů účast (na obou stranách stejně). Dělá se to odjakživa.

 19. Nevoliči se rozdělují na spokojené a lhostejné.

  Rozhodně se nedá říci, že by většina z nich byla na straně alternativy.

  1. A ktery sou to ty , „musime udelat presny opak“..
   Takhle kaze vlada , vopozice ,media , akademicky , experti na vsecko a nic..
   Kdo teda musi , co je to presny a ten vopak.Krasnej priklad nelidskyho jazyka.
   To neni , ze vsichni tak pisou , to je v dusledcich velmi , nebezpecny.
   Zniceni jazyka je zniceni kazdyho z nas a naroda. To nikoho nezajima a kazdej
   uz totalne vochocenej je, to rad cte a pochvali.
   A ty dusledky uz sou na nas..
   Tak nekdo napise v titulku. Novotny je dusi ODS. Jinej zase porad pani Milerova..
   Nikdo nevi ,ze se zakazuje prijimat bily do prace. Nikdo nepise ,
   ze dva kosmonouti litaji nahore a neni nikdo by je sundal dolu..
   To je moc konkretni..Nezajem. To se prikreje …
   „Kdyby bylo ve snemovne vic poslancu“.. Kdybove a pokudove sou vsude.
   Poslanci sou politicky voslove ,ktery kejvaji na vsecko a kazej s tim pocita a vi dopredu.
   A politika je skutecne to nejhorsi co existuje. Fakta hovori jasne.
   Kazdyho znici, stane se bes a udela to nejhorsi. Dle schopnosti.Akorat se potom unavi.

  1. Já z toho cítím, že v naší společnosti funguje korporativismus – tedy že zájem korporací (všech) druhů je nadřazen zájmu lidí jako jednotlivců, občanů, prostě člověků. Fakulta je přece jenom dobře vydělávající korporace. Nebudou dělat nic, co by ohrozilo jejich financování. Korporativismus zasahuje všude do našich životů. I policisté, bojí se udělat něco sami, protože by s tím jejich korporace nesouhlasila. V tomto systému tedy občan nebojuje za sebe. Odevzdává se korporaci, pro kterou pracuje. A nakonec i náš stát je korporace a mediální veřejnost se chová tak, aby korporaci neubližovala. Věci se nedělají pro jednotlivce, jednotlivec nemá význam, nemá hodnotu, nemá právo. Je to společný korporativismus, kdy společnost je vedena představenými korporací, jakýchsi orgánů, pro něž člověk pracuje a nemá na ně vliv.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *