13 června, 2024

Velmi flexibilní… kolaboranti? Nebo co to vlastně je

Přátelé a kolegové, jak se to stalo, že najednou už migrace není přínosem? A obzvlášť ne ta muslimská? Jak se to stalo, že pravdomluvná mééédia začala najednou refereovat o německých a francouzských školách, kde se znásilňuje, kam se bojí i učitelé? Kde se najednou vzalo, že bez jakéhokoliv zardění referují o tom, že takové poměry už dávno zevšedněly, to znamená, že musely trvat roky, ne-li desetiletí?

Není to tak dávno, co uvědomělá lliberální mládež (s Lipánkem v čele) řvala, že mají mnohem větší strach z Okamury, než z Islámského státu. Není to tak dávno, co dnešní lídr eurokandidátky SPD řval, že nechce být zvolen pět procenty českých fašistů (a tehdy tím myslel právě našeho Samuraje), protože migrace je pravicově prospěšná věc… potřebujeme obsadit ty pracovní místa, ne?

Já samozřejmě vím, že přišel velmi povedený útok Hamásu na Izrael… tak dokonalý, že leckdo přemýšlí, jestli jeho dokonalosti nepomohla nějaká izraelská tajná služba, či tak něco… ale každopádně najednou byl přínosům migrace konec a všichni udělali tak rychlý coming out, že nás to vlastně všechny minulo.

Jeden den ještě Řeporyjec Novotný urážel všechny, kteří bojovali proti muslimskému přistěhovalectví a neměl dost pohrdání pro Martina Konvičku a druhý den už psal na sociálních sítích, že je také protimigrační a protimuslimský. Akorát geny prostě nevychčiješ a hned označil Gazany za opice, které je zapotřebí vybombardovat. Policie samozřejmě neudělala nic… Teď už se muslimy urážet může, minimálně ve stejném rozsahu, v jakém se může mluvit o všeobecně prospěšném zabíjení Rusů.

Ale všimněte si, ze dne na den všichni umělci, novináři, neziskovkáři… všichni přepnuli. Bylo to tak hladké a rychlé, že k takovému Rakušanovi to ještě úplně nedolehlo (protože politici žijí ve vlastní bublině) a ten ještě několik dní i týdnů mluvil o skvělém migračním paktu. Teď už mlčí a snaží se, aby se na jeho podíl co nejrychleji zapomnělo.

Jeden den jsme byli všichni xenofobové a fašisti a druhý den už Petr Mach mohl klidně vstoupit do SPD… Já teď vlastně přemýšlím, jestli bude mít Okamura vůbec nějakou práci, když teď jsou už všichni protimigrační a protimuslimští. Zeptejte se kteréhokoliv politika v kterékoliv straně na jeho názor k přínosům migrace a zjistíte, že úplně všichni už to vidí navlas stejně jako Tomio (který je dál samozřejmě xenofob a fašista, i když věděl o deset let dřív, jak to dopadne) a budou vám zcela vážně a upřímně tvrdit, že takový názor měli vždycky. Koneckonců, Lipánek se zorientoval tak rychle, že byl v Izraeli jako jeden z prvních…

Vždyť to bylo vlastně hrozně snadné. Deset let tady mluvíme o nebezpečí, které plyne z přistěhovalectví naprosto nekompatibilní civilizace, deset let se bodá noži, vystřílelo se Charlie Hebdo, jezdily vraždící kamiony… a internetové blbky řvaly, že se nebojí muslimů, ale bojí se čecháčků. Je úplně jedno, jak sme o tom psali. Jestli emočně zabarveně, jako to dělám já, nebo naprosto logicky a chladně, jako to dělal Marian Kechlibar… Bylo to jako mluvit do zdi… Před válkou na Ukrajině bych byl stejný dezinformátor a kolaborant, protože bych mluvil o tom, že neděláme dobře, když sem pouštíme ty lodě z Afriky. Prostě mocní vysílali signály, že migrace je přínos a libtardi řvali, že je to přínos. Mocní si uvědomili, že je to jinak…

… a najednou šup… všechno je jinak. Jo, bylo to velké probuzení… několikanásobné. Hamás jaksi nerozlišoval mezi židy a liberály, střílel do všeho, co se pohnulo. Vzápětí se zjistilo, že jsme se od ruských zdrojů odstřihli a dali klíče od energetické bezpečnosti do rukou diktátorům, proti kterým je Putin slabý odvar. Ukázalo se, jak důležitá dopravní tepna je Rudé moře. Ukázalo se, že ani Spojené státy nemají na to, aby udržovaly dvě války naráz.

U nás se nemuselo stát vůbec nic. Nemuseli jsme kvůli tomu nikoho popravit, nemuseli jsme udělat státní převrat, nemuseli jsme dělat dny hněvu, obešlo se to bez jediné demonstrace, dokonce se to obešlo bez jediného teroristického útoku. Stačilo, že se liberální ovce podívaly na televizi, která začala dávat něco jiného. A my, alternativní, tu prý podléháme lžím a dezinformacím. Tak určitě… To libtardi deset let poslouchali lži, ale úplně hladce přepnuli, jakmile jim to jejich oblíbení pravdomluvní novináři naservírovali. Doublething funguje. Viděli jsme to na vlastní oči. Najednou jsme odjakživa ve válce s muslimským světem.

Ne, to není nový fenomén. Na vlastní oči jsem teď viděl to, co jsem v roce 89 ještě nepochopil, protože mi bylo osm. Viděl jsem takovou soft verzi, jak byli všichni se Sovětským svazem na věčné časy a pak jim stačil týden na to, aby z nich byli přesvědčení kapitalisti. Nikoho nebylo zapotřebí zavřít, nevytekla ani kapka krve… lusknutím prstů bylo po všem. Stačilo, aby Československá televize začala jinak vysílat. Najednou byli všichni disidenti a ti skuteční chartisté byli v tu ránu „bez práce.“ Teď dělají hladovky, protože nemají důchody. Jasně že nemají… komunističtí funkcionáři celý život pracovali a pracovali i po roce 90. Jen už prostě byli kapitalisté, co za komunismu tak strašně trpěli, že se skuteční bojovníci proti režimu vlastně vůbec nedostali k lizu.

Kolik já slyšel historek, jak byli evangelíci v Miroslavi utiskovaní a u toho mi ukazovali rodinná alba fotografií, jak nesou na Spartakiádě vlajku, jak obdrželi vysokoškolský diplom, který obsahoval i úspěšně složenou zkoušku z marxismu-leninismu… Flexibilita to byla. Neskutečná celonárodní flexibilita.

To samé bude i s Ruskem… obzvlášť, jestli Putin ještě neřekl poslední slovo a chystá si na závěr této války něco působivého. My, proruští kolaboranti a dezinformátoři budeme ze dne na den bez práce. Najednou budou všichni protievropští a vždycky obdivovali Rusko, jak bojuje za svojí suverenitu. Všichni ti, kteří se teď starají, aby ani trochu nevypadali prorusky a bojí se jakkoliv špitnout o Rusku, ti udělají tak rychlý coming out, že si toho vlastně ani nevšimneme.

I tentokrát se to obejde bez násilných změn režimu či vlády… Možná dokonce se to obejde i bez změn jednotlivých postav. Možná se maličko přetrasformují politické strany, ale nejspíš ani nebudou muset. Obejde se to bez demonstrací, bez poprav, bez výměny soudců… ba i Čermák s Tušlem zůstanou pěkně v lochu, protože si na ně vzpomene jen Petra Rédová, která jim píše dopisy.

Řeporyjec Novotný je dokonalou ukázkou. Nejdřív byl vítač, pak zjistil že tudy cesta ke korytu nevede a tak se stal odmítačem. A aby zakryl vlastní (velmi atrofované) svědomí, tak ukázal horlivost a hned z muslimů udělal opice určené k vybombardování. Začal proti muslimům bojovat přesně ve chvíli, kdy to přestalo být nebezpečné. Stejně jako se v roce 1990 vyrojili komunistobijci, protože už jim za to nic nehrozilo. Onen místokurátor, který mě v kostele označil za proruského kolaboranta, ten je přesně z tohoto kadlubu. Dnešní horlivostí umlčuje obtížené svědomí z minulosti. Každý, kdo po pětatřiceti letech od Plyšáku bojuje proti komunistům, je prostě jen velmi flexibilní kolaborant s kýmkoliv. Uvidíte zanedlouho.

Stejné to bude s grýndýlem i celou EU.

Aby se tak stalo, vlastně postačí jen událost, srovnatelná s útokem Hamásu… K takovým událostem jsme velice blízko. Jen tak namátkou:

Pořádný blackoutek v Německu…

Vyhlášení emirátu ve Francii…

Výhra Trumpa ve volbách a třeba odchod USA z NATO…

Náhlá a nečekaně hladká ruská ofenzíva…

Plnotučná válka na blízkém východě…

Čínská invaze na Taiwan…

Další konsolidační balíček…

Ještě jedna návštěva Fialy v televizi… tady nemohu jinak, než pogratulovat Andreji Babišovi. Fiala mu v duelu na Nově zařídil první jednobarevnou vládu v této zemi. Ještě půl roku a zařídí mu i ústavní většinu. Andrej si to jen nesmí sám pokazit.

Flexibilita, vole! Flexibilita. Teď jste ji viděli v přímém přenosu. Vlastně stačí jen změnit vysílání na Krkavčích horách a všichni libtardi z fleku přepnou z války s Eastasií na válku s Oceánií. Tohle je tak efektivní a dobře udělaný systém, že ho využijí i naši budoucí protektoři, nebo, nedej Bože, i domácí páni.

Ale vlastně, co se divím. Příprava se ukázala už v prezidentské volbě. Tam také byli všichni třicet let tak strašně protikomunističtí, aby si pak úplně hladce zvolili rozvědčíka a ještě byli překvapení, že to někomu přijde poněkud chucpe. Ve schopnosti vystihnout, odkud vítr fouká, jsou libtardi naprosto nepřekonatelní. Měli bychom jim vymyslet nějaký univerzálnější název, liberalismu je pomalu konec, za rok či dva se už budou jmenovat zase úplně jinak.

A já se jdu smířit s tím, že to jednoho dne přijde a v tu ránu budou všichni tam v Práglu říkat to, co já říkám teď… a z fleku se zapomene, že tady už šest let burcuju a píšu. Měl bych si začít nacvičovat hladovku před Strakovkou… a nebo si včas zajistit místo u politického koryta…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

327 thoughts on “Velmi flexibilní… kolaboranti? Nebo co to vlastně je

 1. Belorusko je kolem bilych rusu , pribuznych rusu ,
  takze nechteji, zadnej agresivni bordel fanatiku.
  Putin ale musel pomoc. Vod agentu zapadu.

  Na rozdil s ukrem , kde to furt kvasi a este nejakej cas bude.
  Vladnou tam ty pozustatky, ze by chteli velkorisi. Vysledek sou rozbroje uvnitr , perou se v parlamente navzajem , snadnou sou tak zneuzitelny .
  Co je uplne pro mne neuveritelny , ta groteskni minulost ubohyho ,nepovedenyho svlikaciho saska , kterymu se ihned zacal klanet
  celej zapad s hysterii v mediich …
  Jediny cim se vyznacuje, je udesna neschopnost nicemy.
  Rozvrat vseobecnej je nasledek. Nic jinyho bejt nemuze.
  Trockisti dodany usakem , se tam taky ujali a rychle zakorenili ,za kolacek.
  Vykopavat navic Bandery a spol, agresivitu a fanaticky nasili navrch
  s nima, je vzdycky nezdravy. Nesourody do dalsiho rozpadu.

  Polak je na tom podobne ,porad fantasiruje , ze ma bejt velka rise
  a chtel by ale nikdo nevi jak a nemaji na to /a rus na to ma/ a vyrabi to v nich zmatek ,
  ztraci smer a casto se slepe pajtlujou vode zdi ke zdi..
  Neni dobry pro zdravej vyvoj.
  Polaka si evropani delili uz nekolikrat , pac si s nim nevi rady.
  Je sice ochotnej a presnazivej , ale neni ukaznenej jako german a casto kousne ruku ,ktera mu dava.

  Pro nejakou pribliznou konkretni predstavu na pochopeni ,
  snad by priklad vosiho , srsniho hnizda , moh trochu pomoct.
  Ktery ty hnizda , jenom samotna existence Ruska jako rise ,velmi rozbesnuje
  k silenstvi , nebo tak.
  Tedy uz samotnou existenci rusa , nenavidi a potom kazdej klacicek ,
  kterym do nich zapad /hlavni hnizdo/ zastoura , je rozbesni ,
  rozdmychavaji si snadno slepou agresivni nenavist ,
  /s pomoci lzi az tisice let nazpatek, vo spatnostech rusa /, aby zacali na medveda vselijak a zase utocit..
  Jenze to z rusaka dela nejak schopnejsiho , dodava silnou motivaci,
  ze mu de vo krk a ze se musi branit..
  Putin prej musi dobrovolniky vodhanet ,co jich ma..
  Tohle jim ani zapadu zaklad k trvaly existenci jako statu, nezajisti..
  A celej zapad a predevsim usak , ted prave na to, seredne doplaci…
  Nebo tak..

  1. Paw.

   Pawe, líbí se mi, jak jste to shrnul. Dle mého tam právě takového svlíkacího šaška potřebovali, koneckonců, proto si ho tam také nainstalovali. Uměle vytvořené divadlo, k němuž jako nástroj jsou/byla využita média, mělo za úkol onou hysterií vytvořit kouřovou clonu, aby se snadno zdůvodňovaly miliardy sypané zbrojnímu průmyslu za účelem splnění vize oslabení, či, dej Bůh, zničení, východoevropsko-asijské země. Přesně jak píšete. Že přitom poteče krev? No a co, z cizího přece, jak víme, neteče, že… Každý, každý, kdo k tomu mlčel, či kdo to dokonce schvaloval, podněcoval, na té hysterii se spolupodílel, má tuto krev na svých rukou…

   PS – Pro mě jsou tak naši vrchnostenci nevolitelní. A ti mediální přicmrndávači nečtitelní, resp. nesledovatelní, v jakémkoliv typu sdělovadla. Ano, Vidlák má pravdu – ten odklon je jednosměrný.

   1. Sem zvyklej na lecos TK, jako kazdej , ale ty hruzy vydavany za zabavu toho zeli na podiu a dokonce v jejich TV a tanecky presto sokujou. Nekdo , kdo se k tomu snizi nema nadeji…Vylozenej nepritel zabavy a humoru.

 2. Tak jsem mérknul na toho zbrojaře Hynka, prostě nejde sem dát ochutnávku! To hlava nebere, ale jen tak dál, nejsem vůbec proti jejich pohledu na svět.

  Šlape jim to blbě, mají neschopné manažery, je tam klientelismus, na posty ve státních podnicích se dostávají lidé, kteří by tam vůbec neměli být, protože na to nemají, ale pořád je Rusko zemí, kde se může nařizovat. Když řeknete, že otevřete nový důl na zinek, protože vám chybí, tak ho prostě otevřete a neptáte se na to životního prostředí. Když potřebujete zaměstnance, tak je zaplatíte. Proto je prezident Putin schopen verbovat do armády stále nové lidi. Jeden můj kamarád, který tam roky žil, říká: Je tam spousta ženských, kterým když padne manžel, tak mají doživotní rentu a nemají doma chlapa, který propije celou výplatu. Taková je v těch nejchudších oblastech prostě realita. Nevycvičení a špatně vyzbrojení vojáci… Ale pořád mají kde brát lidi i suroviny. Ruský průmysl je sice neefektivní, ale funguje.

  1. Nesirte tady nejaky pavlacovy spatlaniny, stupidni drby a vylozeny zhovadilosti ,
   vo Rusku co mate asi z paty ruky. Sam nevite nic tak aspon …
   Spinu vodjinud , kterou musite tady sirit.
   Co je to za blbou tupost , ze prumysl neefektivne funguje. To jenom mluvi vo vas a jasne.
   Neco takovyho nema vyvoj nikam a tedy rychle konci.

    1. Tak jsem mérknul na toho zbrojaře Hynka, prostě nejde sem dát ochutnávku! To hlava nebere, ale jen tak dál, nejsem vůbec proti jejich pohledu na svět.

     Hynek: „Šlape jim to blbě, mají neschopné manažery, je tam klientelismus, na posty ve státních podnicích se dostávají lidé, kteří by tam vůbec neměli být, protože na to nemají, ale pořád je Rusko zemí, kde se může nařizovat. Když řeknete, že otevřete nový důl na zinek, protože vám chybí, tak ho prostě otevřete a neptáte se na to životního prostředí. Když potřebujete zaměstnance, tak je zaplatíte. Proto je prezident Putin schopen verbovat do armády stále nové lidi. Jeden můj kamarád, který tam roky žil, říká: Je tam spousta ženských, kterým když padne manžel, tak mají doživotní rentu a nemají doma chlapa, který propije celou výplatu. Taková je v těch nejchudších oblastech prostě realita. Nevycvičení a špatně vyzbrojení vojáci… Ale pořád mají kde brát lidi i suroviny. Ruský průmysl je sice neefektivní, ale funguje.“

  2. 🍥Nevycvičení a špatně vyzbrojení vojáci… Ale pořád mají kde brát lidi i suroviny. Ruský průmysl je sice neefektivní, ale funguje.

   V jakém stavu pak musí být průmysl celého židovského KoZa, když takové zaostalé a nevycvičené stepní podlidi nedokáže, už poněkolikáté, vyhubit jako klaté? S tím neefektivním a negrýndýlovým průmyslem údajně KoZa a fašistickému NATO zničili:
   Celkem bylo k19.12.23 speciální vojenské operace zničeno: 553 letadel, 259 vrtulníků, 9861 bezpilotních prostředků, 442 protiletadlových raketových systémů, 14165 tanků a jiných obrněných bojových vozidel, 1189 bojových vozidel -více odpalovací raketové systémy, 7382 děl a minometů a také 16 437 kusů speciálních vojenských vozidel.

   Pozoruhodný výkon na ožralé, špatně vycvičené a špatně vycvičené burlaky.

  1. To si někdo pěkně odskáče. Ten řidič autobusu co přikresloval politikům na plakátech tykadla by mohl vyprávět…
   A že se tak stalo u Kolína nebude náhoda…

 3. V červnu 22 si Rusové uvědomili, že na Ukrajině nemohou prohrát. A nejpozději na jaře 23 jim došlo, že tahle válka má potenciál revidovat výsledek studené války, totálně změnit geopolitické uspořádání světa. Od toho okamžiku si Rusko Ukrajinu „hýčká“. Jen si to představte, dva válčící státy, a jeden z nich (Rusko) stále tomu druhému dodává plyn, aby ukrajinská ekonomika úplně nezkolabovala. Veškerá vojenská (i nevojenská) pomoc Ukrajině putuje notoricky známými trasami z Polska a Rumunska. Ač Rusové obden ostřelují Ukrajinu desítkami raket a dronů, trasám s vojenským materiálem se vyhýbají jako čert kříži. Přitom stačí zavřít plyn a vyhodit do povětří pár mostů – a s Ukrajinou je amen. Američané až na podzim 23 pochopili, že z ukrajinské války se stala kamufláž. Kromě spousty mrtvých a polykání stovek miliard dolarů, které Západ už odepsal, se tam nic jiného neděje. Zato ve zbytku světa se dějí nevídané věci. Blízký východ, Afrika, Latinská Amerika – všechny ty lokální války, státní převraty, i legální volební změny – nic z toho ve prospěch Západu, vše k profitu Ruska (a sekundující Číny a Indie). Kupříkladu ve Venezuele si v referendu odhlasovali, že můžou sousednímu státu Guyany sebrat dvě třetiny území. Před několika lety nemyslitelné – nejenže by to nešlo vojensky provést, ale autorita USA by ani takové referendum nepřipustila. Dnes USA verbálně protestovaly, kdežto Rusko už má ve Venezuele své „mírové sbory“ Wagner Group, připravené dohlédnout na pořádek. Turecký prezident Erdogan prohlásí, že spravedlivý svět je možný jen bez USA, to řekne představitel státu mající druhou největší armádu v NATO! Co to vypovídá o NATO? Kdo je přítel a kdo nepřítel? Evidentně doposud zavedený světový řád se bortí.“

  Copy – Neviditelný pes (zdroj)
  haha rusové si to dávaj

  1. Nakonec si kousek Ukrajiny ukousne Rusko, kousek Polsko, kousek Maďarsko…a všichni budou spokojeni. Zůstane celistvá Ukrajina s menší rozlohou.

   1. To myslis vazne ? Gosudar rekl, ze Odesa je ruska mesto. Takze se nespokoji s nicim mensim, nez odriznout Ukrajinu od more a udelat ni zcela vazalsky, nezivotaschopny stat, atrapu neschopnou Rusko i v budoucnu jakkoliv ohrozit a Zapadu byt jakkoliv na prospech – naopak, na obtiz.

    1. Poučme se z historie.
     Kdy byla Ukrajina samostatným státem a jak dlouho jí to vydrželo?
     Do 17. století žádná samostatná Ukrajina nebyla, nechoďte na mě s Kyjevskou Rusí.
     Pak Ukrajinci/kozáci požádali o ochranu ruského gosudara a od té doby byli součástí Ruska, část Polska, část pak RU.
     Trochu mi to vzdáleně připomíná Kosovo, také teď uměle vytvořený útvar, který nejeví známky života schopnosti. K těm se řadí i schopnost nějak vyjít se svými sousedy, hlavně s těmi většími. Opírat se o vzádlenou mocnost se neukazuje jako funkční, však to asi také poznáme.

     1. Kyjevsk rus ,dneska, zalozena sv. Vladimirem a vznik dal zaklad dnesniho ruskyho imperia.
      Vocud maji ty legendy /vo nejakym pluku Igora/ a tam zacina jejich historie .. Aspon ..
      Se neco takovyho pise.

      Nejakou roli taky hraje fanaticka snaha i v mediich , za kazdou cenu
      udelat z U. neco ,co U. neni a bejt nemuze.
      Zrejme nemaji ten organickej zaklad nejaky narodnosti , kolem
      ktery se stat a narod zalozi poridi a hlavne udrzi a prezije…
      Moskevska novgorodska rus prezila a hodne.
      Za cara tam byl ten Pale settlement. Vocud se objevili Trocky a spol.
      Bohatli na rusech , vic nez sto let, ale vodvazeli zisky do Svajsu..
      Jestlize s tim car a vlada nic neudelali , zadelavali si na problemy.
      Ty zase chteli ovladnout svet risi v cele s dalsim buzkem ,Marxem.
      Dalsi knezi a dalsi modly a dalsi silenstvi na celej svet .
      Usak si zase nasel buzka , Dolar ,ale hlavne Zisk. Ty meli vyresit vsecko.
      Inkove a Aztekove taky meli nejaky..
      De hlavne vzdycky vo ukajeni krutosti krvelacnych fanatiku.
      Nejak se jim nedari zit v klidu a bez rozvratu a se to zase potvrzuje..
      Muze bejt ,ze furt chteji vsecko.
      Sou prej pod Donbasem velky zasoby lithia na ty baterky v autech , se proslejcha. Valka se rusovi taky vyplaci a vic nez si moh predstavit.
      Oficialni duvod Kremlu , je odfasizace a odzbrojeni Ukra.
      /Vo zadny vokusovani ukra rusem nejde ,nebo jinejma/.
      Se celkem nevi , co jinyho se skrejva za timhle oficialnim ruskym vyhlasenim..

     1. To „zmensi“ ale bude znamenat nejen geograficky ale predevsim mocensky. Bude to vazalský ne-stat a tak bude i vniman (teda krome nasich meeedilanich analytiku 🙂 ) Bude vniman asi jako amici vnimaji mocensky nas. Hezky se to promita do jejich popkultury. Ve filmu Air Force One stihali jejich stihacy jedna tadost cele hodiny – aniz by se scenariste zatezovali tim ze by to muselo byt nad nekolika vzdusnymi prostory vychodoevropskych statu. Nebo v kteremsi jinem filmu chytal a zatykal v Praze agent FBI – samozrejme v ramci korektnosti cernoch – krajana lumpa (ten samozrejme bilej). Aniz by se scenariste zatezovali nakou jurisdikci ci suverenitou. Atd. A presne do takove „neexistence“ se propadne Ukrajina.

      1. aibapol: Mně samotného zajímá, jak to nakonec Putin udělá s Ukrajinou. Co si vezme přímo a jaký režim bude nastolen ve zbytku. Na té Ukrajině je zajímavé, že „nejbohatší“ regiony byly ty východní a jižní, klesalo to přes střed, až úplně na západ. Zároveň na této škále jakoby stoupal tradicionalismus / venkov. Otázka je, co se po válce stane s Ukrajinci, jak to budou celé vnímat. Ví to vůbec někdo? Co budou chtít? Jaký bude etnický vývoj?

       1. Jaky bude etnicky yvoj ? Muzeme si vzit priklad z povalecneho Nemecka. Dnes se kdekdo divi, jak to ze utrpne snaseji neuveritelny vyvoj islamizace a afrikanizace sve zeme. Kam se podel ten hrdinsky, udatny, bojechtivy narod ? A takovi byli, ne ze ne – cim samozrejme nijak nechvalim jejich tehdejsi rezim a jeho cile. Odpoved je jednoducha – ti udatni padli, prezili zbabelci. Dnesni Nemci jsou potomci tech zbabelcu.

        1. Poněkud moc zjednodušené, nemyslíte? A kromě udatnosti jsou i jiné vlastnosti, které rozhodují o úspěchu, které když nemáte, tak je vám udatnost na nic. A třeba u Německa bych to hlavně viděl tak, že jsou na určité rovině doposud pod silnou okupací.

         A měl jsem na mysli hlavně otázku, jak moc se vrátí nebo nevrátí k Rusku. A jak budou reagovat jednotlivé části Ukrajiny.

     2. ….Ukrajina je hlavně už teď demograficky zrujnovaná. Za 2 roky 6mio Ukrajinců pláchlo do Ruska, 6mio prchlo do EU . V roce 1993 jich bylo cca 52mio a teď poslední odhady hovoří v intervalu 19-29mio. Na Ukrajině zůstali hlavně muži a staří lidé . Ti populaci na nohy znovu nepostaví. Ten národ páchá sebevraždu v přímém přenosu.

      1. Ukrajina buď bude neutrální, nebo nebude vůbec. Čas na neutrálno vypršel, tak tam bude spálená země. Už tam je – v místě bojů – spálená země, nejaderně jaderná postapokalypsa kde i ze záběrů je vidět jen krátery s dřevní šťepkou z palbou rozbitých stromů, hlubokými příkopy, minami a nevybuchlou municí na každém kroku.
       Na jaře, až navíc fronta postoupí na západ, ustupující sníh odhalí tu spoustu mrtvých těl, bude ten předobraz Pekla surealisticky dokonalý.
       Chtěl by se tam někdo vracet? A mít rodinu?

       1. Ale bude dobry kseft pro survival kurzy, kde bude stovky km daleko jen krajina jako po konci sveta i realnym rizikem – treba z min, nebo z potulnych banditu. Blizko Evropy Zeme nikoho…

      2. Ukrajinci jsou v Praze na Vaclavaku. Ověřeno dnes.
       A další přijdou.
       Jde o to, jestli se asimiluji, nebo si tu vytvoří Malou Ukrajinu.
       Ale nemam pocit, ze by chtěli své děti vychovávat jako Čechy .

       1. Vidím v práci: Neasimilují se, druží se více s ostatními mluvícími rusky (máme kolegy z více zemí bývalého SSSR) než s Čechy. S ostatními mluví anglicky, logicky, generace Čechů cca pod 45 už ruštinu neumí na rozdíl od angličtiny a nepozoruji žádný průnik s Polskou skupinkou, snad ani u těch co jsou z PL/Ukr pohraničí (ale nejsou s nimi ani v nějakém konfliktu).

        1. Vsud pisou , ze jde vo vobohacovani uprchliku, v miliardach denne a bych pridal , ze vobohacovani mistnich v miliardach dluhu s uroky.

 4. „Dědo, půjdete letos zase na sraz protifašistických bojovníků? Ne, letos už ne. Já ty nové partyzány ani neznám.“

 5. Evropské komisi unikly informace o tom, že zvažuje odebrat Maďarsku hlasovací práva
  Evropská komise prý zvažuje, že odebere Maďarsku hlasovací práva, a to v souladu s článkem 7 zakladatelských smluv EU. Tento článek hovoří o tom, že Evropská komise může dočasně odebrat hlasovací práva členské zemi EU, pokud tato země jedná v rozporu s klíčovými pravidly a hodnotami EU. Podle Evropské komise je neochota Maďarska a rovněž Slovenska poskytovat Ukrajině finanční a vojenskou pomoc v rozporu s bezpečnostními zájmy EU, protože na Ukrajině se prý bojuje za evropskou bezpečnost.

  A když Orbán a Fico sabotují financování a vyzbrojování Ukrajiny, jednají tím pádem v rozporu s klíčovými principy a hodnotami EU. Zatím se prý uvažuje o odebrání hlasovacích práv jen Maďarsku, které se má stát exemplárním a varovným příkladem pro ostatní “zlobivé” země EU. Pokud by Robert Fico pokračoval ve svých postojích a blokoval by vojenskou a finanční pomoc Ukrajině určenou pro vedení války, potom by Evropská komise odebrala hlasovací práva i Slovensku,“ aeronet.news

 6. Několik dalších prohlášení Sergeje Šojgua:

  ▪️ Míra úmrtnosti zraněných ve speciální operaci je nižší než 0,5 procenta a stále klesá, což je nejnižší hodnota v historii vojenské medicíny;

  ▪️ Pro skupiny ruských vojsk bylo vytvořeno 500 000 záložních souprav oděvů a pancéřové ochrany, 300 000 souprav první pomoci, 160 vozidel pro evakuaci raněných;

  ▪️ Denně je uskupením ruských vojsk dodáváno až 15 000 tun munice a pohonných hmot, 2 000 tun potravin a 1 500 tun pitné vody;

  ▪️ Výše příspěvků pro smluvní personál, dobrovolníky a mobilizovaný personál se pohybuje od 210 000 rublů výše a tato záležitost je pod zvláštní kontrolou;

  ▪️ Na zajištění bydlení pro účastníky speciální operacíebylo vyčleněno 40 miliard rublů;

  ▪️ Za účelem zlepšení poskytování sociálních záruk vojákům se zřizuje vojenské sociální centrum Ministerstva obrany Ruské federace, které pracuje na principu jednoho správního místa;

  ▪️ K dnešnímu dni již bylo vydáno 458 000 osvědčení pro veterány bojových operací a v blízké budoucnosti budou vydána všem účastníkům speciální operace;

  ▪️ Od příštího roku se plánuje přechod na elektronická osvědčení pro veterány bojových operací;

  ▪️ Zkušenosti ze speciální operace ukázaly, že ruské ozbrojené síly jsou schopny adekvátně reagovat na operacejakéhokoli moderního nepřítele;

  ▪️ Více než 650 000 vojáků získalo bojové zkušenosti během speciální operace;

  ▪️ Ruská armáda je dnes nejlépe vycvičená a bojeschopná na světě a její zbraně byly vyzkoušeny v bojových podmínkách;

  ▪️ Úroveň ruské jaderné triády umožňuje zajistit strategické odstrašení a úroveň modernosti výzbroje dosáhla 95 procent;

  ▪️ Strategická raketová vojska dokončila přezbrojení raketovým systémem Avangard a pokračuje jejich vybavování systémem Jars;

  ▪️ Letectvo strategických jaderných sil bude brzy doplněno čtyřmi strategickými raketovými nosiči Tu-160M;

  ▪️ Pozemní síly obdržely v roce 2023 1 500 nových a modernizovaných tanků, 2 500 vozidel BMP a obrněných transportérů;

  ▪️ Ruský systém varování před raketami v průběhu roku detekoval 78 startů balistických raket a 168 startů kosmických raket;

  ▪️ Byla dokončena výstavba jednotného technického komplexu pro nosné rakety Angara na kosmodromu Pleseck;

  ▪️ Ruské námořnictvo obdrželo v průběhu roku čtyři moderní víceúčelové ponorky a osm hladinových lodí;

  ▪️ Všechny plány na doplnění stavu armády a námořnictva v tomto roce byly splněny v plném rozsahu a jejich počet se zvýšil na 1 150 000 vojáků;

  ▪️ V příštích třech měsících bude dokončena výstavba 9 nových moderních vojenských nemocnic v ruských regionech;

  ▪️ Plány na výstavbu zařízení pro ruské ozbrojené síly v roce 2023 byly plně realizovány;

  ▪️ Bylo postaveno 592 špičkových objektů pro umístění strategických raketových systémů Sarmat, Avangard a Jars;

  ▪️ V DLR a LLR byla dokončena výstavba tří vodovodů o celkové délce více než 250 kilometrů, které zásobují vodou více než 1,5 milionu lidí;

  ▪️ Do ruského námořnictva byl přijat ponorkový křižník na jaderný pohon „Imperátor Alexandr III“ projektu Borej-A vyzbrojený raketami Bulava;

  ▪️ Šojgu stanovil úkol přijmout do ruských ozbrojených sil v roce 2024 2 raketové nosiče Tu-160M, křižník „Kníže Požarskij“, 3 ponorky a 11 lodí;

  ▪️ Šojgu stanovil úkol zvýšit výrobu raketových systémů Kinžal a Zirkon a v roce 2024 zvýšit dodávky raket a munice 1,8 krát;

  ▪️ Šojgu označil za jeden z prioritních úkolů zvýšit počet smluvního personálu na 745 000 do konce roku 2024, a to s přihlédnutím k náboru nových útvarů;

  ▪️ V souvislosti se vstupem Finska do NATO a chystaným přijetím Švédska do NATO pokračuje formování Leningradského a Moskevského vojenského okruhu.
  https://t.me/tass_agency/223313

 7. Když poslouchám našeho novináře Jiřího Justa (podle mě veš v ruském kožichu) komentovat dění v Moskvě (Rusku), tak první co mě napadne, jestli by to šlo i opačně? Jak je možné , že tam nechají Jiřímu Justovi takový prostor, kde dotyčný vystupuje převážně protirusky a protiputinovsky?

  Už mě to zaujalo vícekrát a tak bych se chtěl tady zeptat, jak to vidí zdejší pisatelé?

  1. to je taková bizarní postavička.
   Z jeho článků jsem pochopila, že on se přiženil do Moskvy a žije tam s paní, zřejmě Ruskou, a jejich malou dcerkou. Zasvěceně líčí systém propracované pediatrické péče a příspěvků pro matky s dětmi a na stranu druhou fluše jedovaté sliny.
   A Rusům to je, zdá se, dost jedno, což je v dost příkrém rozporu s tím, o jakém marasmu politickém a morálním, o nesvobodách, tenhle pán píše.

  2. Tak von už o tom Just kdysi sám mluvil, že je taková trpěná „veš v kožichu“. Dřív ho zvali i do státní ruské televize jako oponenta.

 8. Každému soudnému bylo jasné, že Ukrajina nemá šanci RF v konvenčním boji porazit. I pokud by bylo nasazeno celé NATO, RF by přistoupilo k jaderné záležitosti.

  Jediné jak tahle banda zmrdů může porazit RF – je přes nasazení/podplacení zase nějakého Gorbačova, tzn. rozložit to podlostí a podplacením či degenerací společnosti (LGBT…..) zevnitř. Zvenku RF nelze porazit.

  Howgh!
  Blbý,co Scalopíku.

  1. a proto si (už nejen) RF hlídá ty dobrotivé neziskovky, zejména ty financované z ciziny. Proslulý Člověk v plísni to dotáhl až na tamní seznam nežádoucích organizací.

   Ono asi moc dobra škodí, třeba jako cca 400 českých neziskovek pomáhá českým cikánům. Upomáhali se k první čeké (přiznáné) No-Go zóně v Ústí n. L, ve čtvrťi Mojžíř (tedy, těch nepřiznaných jsou velké desítky), totální závislosti celé populace na sociálním systému a rapidnímu nárůstu negramotnosti atd.. O dalších sociálně patologických jevech netřeba psát.
   A jako každá sranda to něco stojí, za těch cca 30 let (za neustálého komandování z USA, že rasismus v ČR jen bují) se tak vyhodilo X neuvěřitelných miliard…

 9. V národním podniku, kde jsem pracoval v 82-89, proběhl přerod ZO SSM v OF zcela spontánně, i subordinace zůstala zachována. Předsedkyně se stala opět předsedkyní, pokladník pokladníkem. Dnes taková uskupení ani nejsou, bude stačit správně komentovat obrázky v televizi a přihlásit se k odkazu správných předků.

 10. Vojnu zacali neoconi a vojaci a ukoncia ju financnici.

  Dva roky su uz dlha doba na to, aby z grafov a kriviek uz vycital aj menej vyspely CEO investicnej skupiny v USA, ze takto to dalej nejde.

  USA vrazili strasidelne pengy do vojny. Bol to vklad s vidinou prirodnych zdrojov Ruska a UA zaroven. A vklad sa mal vratit nasobne.
  Len s rusom bol a je stale problem a ak by mali amici zmysel pre humor zazalovali by rusov za zmarenu investiciu… na nejakom tom okresnom sude v USA.

  Nie nahodou sa dostali do novin tie obludne ciastky, co sa – len ofiko – splachli vo vojne.
  Uz pred 3/4 rokom sa u sudcu Napolitana riesilo, ze USA si svojou stavkou na vsetko zabuchli dvere na akykolvek ustup z lapalie na UA a bez vychodiska to bude masaker. Politicky, financny ….

  Kazda americka kompania, co investovala svoje pengy na vychodobreznej UA ci na ciernomorskom pobrezi , moze investiciu odpisat. Ani zem, ani prirodne zdroje a ani pobrezie pri Ciernom mori nebude patrit UA. A rus im na ten papier …. oneeeee.
  A uz Hailey pisal, ze bezny american vie byt fakt nasraty, ak mu nepride kazdorocny sek s 12 USD rocnych dividend jeho investicie v nejakom fonde. A buduci rok su volby aj v juesej.

  Preto USA tak ozlomkrky robia dvojstranne dohody s clenskymi statmi ( a aj neclenskymi, pac Svedsko este stale nie je clenom ) NATO, by mali aspon o nieco lepsiu vyjednavaciu poziciu.

  A Europa je uz ako stara kurva, ochotna podrzat americanom kedykolvek a cokolvek.

 11. Dvojník Putinova dvojníka, ten co jeho rakovina dostala rakovinu, vstal z mrtvých, povede druhou nejlepší armádu ožralých mužiků nejspíš až na Berlín:
  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/list-odhalil-plany-ruska-na-okupaci-ukrajiny-do-konce-roku-2/r~2e8e2ce89d8c11ee93abac1f6b220ee8/

  Nehodící se škrtněte.
  Raději si protřu oči, hned dvakrát, jednak jestli Ukrajina už nezvítězila a pak, jestli není 1. dubna…
  😀

 12. Autor to, zdá se, konečně začíná chápat eurohodnotně a dialekticky… my ostatní můžeme jen v žasnout nad flexibilitou, prozíravostí a nekonečnou moudrosstí našeho politického vedení:

  Minulého, současného, i budoucího.

  Slava!

 13. Musím konstatovat, že Vidlák „jako vždy“ nemá pravdu, protože dnes je úplně každému jasné, že Ukrajina má vítězství na dosah ruky, akorát je potřeba počkat asi tak deset…, eh, to nestihnou, tak tedy patnáct…, to nevychází s pracovní přestávkou…, tak tedy za dvacet minut.
  Pravila to soudružka Michaela Prešinská a ta to přeci musí vědět, když píše pro tak hvězdný server, jako je A.CZ.

  https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/tohle-nejsou-hvezdne-valky-ukrajinci-ukazali-drtivou-silu-am/r~45cc5962980911ee82b7ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-5&utm_campaign=Aktualne

  Přijede drtivě silný emerycký soudruh obrněnec, vyhrká OBA TŘI plné zásobníky a nadělá z pěšáků nudličky (akorát ještě nevím ze kterých, ale to už je dnes jedno).

  Co tím chci sdělit. Jsou ještě soudruzi, kteří plní své bojové úkoly do posledního dechu a svůj kabát naruby nepřetočí a nepřetočí.

  Zůstává otázkou, zda jsou tak zapálení, anebo tak blbí.

 14. OT
  Hlavní body z projevu Sergeje Šojgua na rozšířeném zasedání rady ministerstva obrany:

  ▪️ Ruské skupiny vojsk osvobodily území pětkrát větší, než bylo území držené LLR a DLR před speciální operací;

  ▪️ Ve vodách Azovského moře byl vytvořen námořní oblast;

  ▪️ 3 miliony uprchlíků se vrátily do nových regionů Ruské federace;

  ▪️ Od začátku speciální operace oznámilo 54 zemí vojenské dodávky kyjevskému režimu, ve skutečnosti zbraně a vojenská technika pocházejí z 15 zemí;

  ▪️ Ukrajina obdržela od vnějších sponzorů 203 miliard dolarů, což je o 30 miliard dolarů více než její HDP;

  ▪️ Ukrajina je ve skutečnosti zbankrotovaná země;

  ▪️ Při rozsáhlé ofenzívě nebyla VSU schopna překonat taktické obranné pásmo ruských vojsk;

  ▪️ Ukrajině bylo dodáno 5 220 tanků, BMP a BTR, 28 letadel, téměř 90 vrtulníků;

  ▪️ Ztráty VSU při protiofenzívě přesáhly 159 000 vojáků, 121 letadel, 766 tanků, včetně 37 Leopardů, 2 348 obrněných vozidel, včetně 50 Bradley;

  ▪️ Vojáci NATO na Ukrajině přímo obsluhují systémy protivzdušné obrany, operačně-taktické rakety a vícenásobné raketomety;

  ▪️ Ztráty VSU od začátku speciální operace přesáhly 383 000 zabitých a zraněných vojáků;

  ▪️ Důstojníci NATO připravují vojenské operace a školí personál VSU;

  ▪️ Ukrajina provedla devět vln mobilizace a desátá vlna stále probíhá;

  ▪️ v zájmu VSU působí 410 vojenských a kosmických plavidel dvojího užití zemí NATO;

  ▪️ Zahraniční žoldnéři, kteří aktivně působí v ukrajinských ozbrojených silách, byli většinou eliminováni;

  ▪️ Celkem bylo eliminováno více než 5 800 zahraničních žoldnéřů, z toho 1 427 z Polska, 466 z USA a 344 ze Spojeného království.

  ▪️ Na ukrajinském území bylo zlikvidováno více než 100 válečných zločinců, kteří prokázali zvláštní krutost;

  ▪️ Produkce tanků se od února 2022 zvýšila 5,6 krát, BMP 3,6 krát, BTR 3,5 krát, UAV 16,8 krát, dělostřelecké munice 17,5 krát;

  ▪️ Putinovým rozhodnutím byly vyřešeny rozsáhlé úkoly týkající se opevňovacího vybavení obranných linií;

  ▪️ Podél celé frontové linie bylo vytvořeno 7 000 kilometrů minových polí, 1,5 milionu protitankových překážek, 2 000 kilometrů příkopů a 12 000 železobetonových konstrukcí;

  ▪️ Podél celé frontové linie bylo zřízeno 3 000 opěrných bodů, 45 000 zákopů a více než 150 000 úkrytů pro techniku;

  ▪️ K dnešnímu dni zaminování dosahuje do hloubky 600 metrů obranné linie;

  ▪️ Vojenští stavbaři, ženisté a železniční vojsko dokončili 82 procent opevňovacích prací na linii dotyku;

  ▪️ Taktika boje vševosjkových zbraní prošla vážnými změnami a byly nasazeny útočné a bezpilotní jednotky;

  ▪️ Byly revidovány přístupy k vytváření záloh a v každé armádě byl vytvořen záložní pluk;

  ▪️ Ruské ozbrojené síly začaly komplexně využívat protivzdušnou obranu ve speciální operaci a výrazně se zvýšila schopnost rychlé reakce a dosažení rozsahu ničení;

  ▪️ Ruské systémy protivzdušné obrany sestřelily za šest měsíců 1062 střel MLRS NATO, operačně-taktických a střel s plochou dráhou letu a řízených bomb;

  ▪️ Ruské ozbrojené síly výrazně zlepšily kvalitu a spolehlivost zbraní a vojenského vybavení používaného ve speciální operaci;

  ▪️ Zástupci průmyslu, kteří spolupracují s ruskými ozbrojenými silami, modernizovali v nejkratší možné době 107 druhů výzbroje a vojenského vybavení;

  ▪️ Ve vojenských skupinách bylo vycvičeno více než 1 700 posádek bezpilotních prostředků a více než 1 500 operátorů bezpilotních prostředků FPV;

  ▪️ Moderní ruská technika byla důkladně testována v podmínkách speciální operace a prokázala svou převahu nad obdobnými modely ze zemí NATO;

  ▪️ Do bojového výcviku ruských vojáků byly zavedeny nové a nestandardní taktické techniky, které se v průběhu speciální operace osvědčily;

  ▪️ Více než 98 % zraněných během speciální operace je díky včasné evakuaci a kompetentní lékařské péči propuštěno s uzdravením;

  ▪️ Počet zahraničních dobrovolníků ochotných účastnit se speciálních operací na straně ruské armády se zvýšil sedmkrát.
  https://t.me/tass_agency/223311

  1. Re: Homér

   No vy jste se zas dorval ke klábosnici, tak do ní mlátíte a mlátíte a mlátíte, že jo?

   To nemůžete zas pro změnu napsat nějaký hezký epos? Název už bych měl, třeba v souvislosti s nedávným výročím – Flaškijas a Vencossea.
   Zní to zahraničně, zápletku vystavíte třeba okolo pokusu o krádež nějaké lucerny nebo baterky, v nejhorším by to mohla být i svíčka…, co?

 15. To budou asi hen ta ona eurohodnota

  🇳🇴🇷🇺 Norsko odmítlo povolit přistání ruskému letadlu s nemocným cestujícím na palubě.

  Při letu z Moskvy do Varadera na Kubě onemocněl cestující. Začal vnitřně krvácet kvůli vředu.

  Piloti požádali Norsko o povolení k nouzovému přistání, ale norská strana to odmítla. Piloti se rozhodli otočit letadlo zpět do Moskvy.

  V době přistání na Šeremetěvu byl nemocný cestující naživu a odvezli ho lékaři záchranné služby.

  1. Re: Homér

   Norští soudruzi jedině správně pochopili, že z Moskvy na Kubu může lítat jen nějaký méněcenný nebo hybridní tvor. Dobře udělali. Na holotu se musí zostra!!!
   Se jen dobře podívejte, jak zostra – ale spravedlivě – vraždí issraelští soudruzi zcela nevhodné kusy v Gaze.
   Pokud to nechápete, obraťte se na soudružku Mylunu.

   1. Nejen to; krvácení do žaludku je nebezpečné také proto, že z krve se uvolňuje draslík, který zastaví srdce. Prasklý vřed je zkrátka na okamžitý převoz do nemocnice, čím rychleji, tím lépe.

    1. Re: Máňa a Kchódl

     Vy jste oba velmi…!!! – nikoli blbí, nýbrž změkčilí!
     Tady soudruh z Rasýýýje je kus hen toho oného – chlapa, drsný jak šmirgl stovka a nebojí se rozběhat i ustřelenou hlavu! Kampak na něj s nějakým usmoleným sodíkem!

    2. Aha, k42 je i lekar, biochemik, fyziolog, a majitel PC s Google, no koukejme 🙂 🙂 Ten chlap me neposloucha, ze by se mel drzet nerozhodnutelnych, nazorovych temat a nebrousit do faktickych veci. Ted to nahodou vygoogloval spravne, jako jednotlivy detail. Ale je jen otazkou casu kdy neznajice teoreticky background a souvislosti toho ktereho oboru, zas zavesi neco o pesakovi co strili na 800 m 😀

      1. Ano googlovat umi vyborne – ale to je tak vsechno. Na to jsou tzv. skoly aby clovek nemel jen jednotlive, z kontextu vytrzene poznatky, ktere aplikovat (sirit) muze dopadnout blbe. Ve vedomostni oblasti jsou to takova k-cka, v realne technice jsouto treba – i kdyz se z toho uz rychle dostavaji – Cinane se svym smesnym kopirovanim, treba i ojete pneumatiky na mopedu 🙂 Ale smich je prejde kdyz cekaji ze co vzhledove podobneho vyrobi, bude i fungovat. Casto nebude, nebo jen omezene. Treba jsem mluvil s vyrobcem mikropivovaru, ze cinane koupili jeden kus a chteli to delat sami. Jo, jenze nevedeli proc ma mit trubka takovy radius, prurez, izolaci, atd. Zachytavali se jim v zahybech produkty apod, proste pivovarek vyrobili hezky, jenze nekvasil, co je u vyroby piva dosti podstatna zavada 🙂 Vytrzene, kvuli sireni sveho EGA ad hoc hazene „znalosti“ delaji ve verejnem prostoru presne podobnou paseku. Jen se zeptejte lekaru jak maji radi kdyz k nim prijde „nagooglovany“ hypochondr… To je duvod proc tak moc nesnasim ruzna „k-cka“. Siri informacni smog, rozdil mezi odbornikem a Pytlikem je asi jako mezi slusnym zenbychtivym chlapem a sarmatnim snatkovym podvodnikem… Akorat ze ten slusny casto tzv. „neimponuje“…

       1. 😁 ba, ba, BANdito, k42 má mnoho podob, tváří, názorů, kvalifikací, bude to zřejmě a zcela evidentně úspěšný muž, když si může dovolit chov blondýn.

        Oproti tomu existují i ubozí, zakomplexovaní jedinci, kteří profesních a životních úspěchů nedosáhli, že?😁

      1. Podle toho doktora se při krvácení do žaludku krev natráví, uvolní se z ní draslík a ten se pak krevním oběhem dostane k srdci a po nějaké době se srdce zastaví.

       Strýc měl žaludeční vředy, prasknul mu a tak si vzal prášky na bolest a zalezl do postele. Za pár hodin bylo po něm.

       1. Prostě vykrvácel do zažívacího traktu, přítomnost natrávené krve ve stolici je i možný příznak (ono to ani nemusí ani nějak moc bolet) a prášky na bolest typu aspirin, Ibalgin tomu nepomůžou – naopak oba jsou kyseliny, oba snižující srážlivost.
        Toho draselného iontu musí být na zástavu dost vysoká koncentrace (podat i.v.), to by člověk ani nemohl jíst např. banány, které ho obsahují dost…

        1. Aspirin, Ibalgin neměl, byl to Oxycodon. Měl totiž amputovanou nohu, takže na bolesti měl předepsané tohle svinstvo…
         Takže to o draslíku v krvi díky krvácení do žaludku je omyl – sdílený jinými lékaři.
         OK, vysvětleno, díky.

       2. Neni jasnej ten draslik , ten se uvolni jen krvacenim do zaludku a jinym krvacenim se neuvolni?
        A jak to uvolneni z krve ten draslik provadi?
        Krve mame dva druhy , okyslicenu a neokyslicenou.
        Co je to natravi?
        Kdyz se z krve ten draslik uvolni jo , jak se muze potom krevnim obehem s krvi ,ktera je bez nej , bez uvolnenyho drasliku ,
        se dostat do srdce . A to srdce zastavit ..?
        Ta krev draslik nema mit.
        Jak potom cestuje ten uvolnenej draslik do srdce.?
        Po zacatku krvaceni do zaludku.
        Jak draslik zastavuje srdce. Kolik drasliku je treba na zastaveni srdce . A kolik drasliku srdce nezastavi..?
        Srdce ma bejt jen pumpa na krev a prestane fungovat ,kdyz se poskodi nejak fyzicky , nikoliv kdyz pumpuje krev s chemikaliemi.
        Rozvadi z plic dychany vzduch v krvi ,do celyho tela..
        Kdyz se zastavi pouzivaji se fyzicke metody k ozivovni srdce , rukama , s el. nastrojema a elektrinou , atd.
        Kdyz praskne zaludecni vred , slysel sem , ze vredy vyoperujou ze zaludku , aby nemohly prasknout.
        Tady je to asi zalezitost jak se co nejdrive dostat na radu na operaci , nebo tak.
        Jak se momentalni prasknuti vredu dotycny dozvi. Zvraci krev ,proziva bolest v oblasti zaludku a nebo este jinak .
        Kdyz dotycny proziva bolest ,ma jit na pohotovost , nebo volat sanitku.?
        Prasky na bolest sou vic druhu..
        Jen trochu upozorneni na nejake nejasnosti , nesouvislosti ,
        psani je remeslo , jako kazdy jiny a vyzaduje neco mysleni v prubehu, aby byl spravnej dopad na ctenare.
        Nesnazim se bejt chytrej , jen upozornit na nejake nedostatky,
        spise bych uvital nejaky konkretni fakta.
        Jeden nikdy nevi..

      2. Jan z Polovidlakova: Možná tohle?
       „Releasing too much potassium can result from:

       Breakdown of red blood cells, called hemolysis“

       1. Už to neřešme. Laboratorně to kalemii zvýší, ale na srdeční zástavu to vážně stačit nebude. Ono se to někdy nepovede navodit ani například při popravě (nitrožilně: thiopental nebo midazolam + nějaký myorelaxant a nakonec chlorid draselný)
        A též by proti téhle verzi svědčilo množství přeživších toto i jiná vnitřní krvácení, tím nechci zlehčovat žaludeční vředy, dá se na ně umřít rychle i pomalu, zvláště když se to neřeší a tím vředem je nějaká rakovina (nebo se to zanedbá a nechá přejít v rakovinu), to je nepěkná smrt..

        1. Jakmile je tam nějaká chemikálie, jsem u toho pečený vařený, tak pardon za ještěřešení.

         Jistě záleží na koncentraci. Při hyperkalemii jde tuším o zvýšení v jednotkách milimolů (jeden je ca 0,04 g – mám to dobře, že jde o draslíkový iont?) na litr, což jakoby není mnoho, na druhou stranu člověk denně sní jednotky gramů. Což patrně víte. No a žaludek si s tím vším poradí.

         Nechce se mi zpochybňovat lékaře, je-li ale běžná koncentrace 5mmol/l (můj nástřel doprostřed) a množství krve v těle 5 litrů, musel by se do žaludku vylít litr krve a veškerý její draslík se vrátit do cév, aby se koncentrace zvýšila na 6,25 mmol/l. Což možná už hyper znamená, nevím, jak je to odstupňované a zda to už cvičí se srdcem. Otázkou vždycky sice je stav pacienta, zda ji udejchá, kdy vylít do žaludku celý litr by ovšem znamenalo větší problém, než zvýšený draslík. Čímž potvrzuju Vaše slova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *