18 července, 2024

Trump řekl Izraeli, že udělal „velkou chybu“

„Snímky vybombardovaných budov obrátily svět proti válce premiéra Benjamina Netanjahua“, prohlásil exprezident

To je titulek z dnešního vydání RT.com. Článek pokračuje:

„Bývalý americký prezident Donald Trump varoval, že Izrael ‚ztrácí velkou podporu‘ a musí ‚ukončit‘ svou válku v Gaze, než jeho pověst dále klesne. Tyto výroky představují vzácný moment kritiky židovského státu ze strany Trumpa.

V rozhovoru pro Israel Hayom, který byl částečně zveřejněn v pondělí, Trump řekl, že by jednal ‚v podstatě stejně jako vy‘, kdyby byly USA napadeny stejně jako Izrael Hamásem v říjnu. ‚Jenom blázen by to neudělal,‘ dodal Trump.

Trump však označil izraelské hromadné ničení civilních domů v Gaze za ‚velmi velkou chybu‘.

‚Je to velmi špatný obrázek pro svět. Svět to vidí… každou noc jsem sledoval, jak se na lidi řítí budovy,‘ pokračoval Trump.

‚Jděte a udělejte, co musíte. Ale to vy neděláte,‘ řekl izraelským novinám. ‚A myslím, že to je jeden z důvodů, proč došlo k tolika negativním reakcím.‘ Kdyby to lidé neviděli, nesledovali to jako já každou noc, každou z nich… A myslím, že Izrael chtěl ukázat, že je neoblomný, ale tohle byste neměli dělat.‘

Trump byl blízkým spojencem izraelského premiéra Benjamina Netanjahua během jeho funkčního období v Bílém domě a sám sebe označoval za ‚nejvíce proizraelského prezidenta USA v historii‘. Na Netanjahuovu žádost uvalil sankce na Írán, přesunul americkou ambasádu v Izraeli do západního Jeruzaléma a zprostředkoval Abrahámské dohody, díky nimž Izrael normalizoval vztahy s Bahrajnem, Spojenými arabskými emiráty, Marokem a Súdánem.

Tento vztah se však zhoršil poté, co Netanjahu poblahopřál americkému prezidentovi Joe Bidenovi k jeho volebnímu vítězství nad Trumpem v roce 2020. Trump v říjnu pro Fox News tvrdil, že Netanjahu ‚nebyl připraven‘ na útok Hamásu. Na předvolební akci později toho dne Trump prohlásil, že Netanjahu potřebuje ‚srovnat‘ svůj zpravodajský aparát.

Když se válka v Gaze blíží k hranici šesti měsíců, bývalý prezident naléhá na Netanjahua, aby ji dovedl k rychlému závěru, a řekl svým izraelským tazatelům, že ‚ztrácejí velkou podporu‘ na mezinárodní úrovni.

‚Musíte dokončit svou válku,‘ řekl. ‚Musíte to udělat.‘ A jsem si jistý, že to uděláte. Ale musíme dosáhnout míru, takhle nemůžeme pokračovat.“

Netanjahu slíbil, že bude pokračovat v boji, dokud Izrael nedosáhne ‚totálního vítězství nad Hamásem‘, a slíbil, že navzdory prosbám Bílého domu napadne město Rafáh – v současnosti je domovem více než milionu vysídlených civilistů z Gazy. Izraelský vůdce v pondělí zrušil návštěvu izraelské delegace ve Washingtonu k projednání plánované operace v Rafahu poté, co Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci požadující okamžité příměří v Gaze.

Rezoluce prošla díky tomu, že se USA zdržely hlasování. Vzhledem k typicky bezpodmínečné podpoře Washingtonu Izraeli v OSN bylo zdržení se hlasování a neúspěch vetování ze strany USA odborníky považováno za historický projev nespokojenosti s Netanjahuovým chováním v Gaze.

Izrael vyhlásil válku Hamásu 7. října poté, co ozbrojenci provedli přeshraniční nálet, při kterém zabili více než 1100 lidí a zajali nejméně 250 rukojmích. Izraelské síly od té doby zabily více než 32 000 Palstinců, podle zdravotnických úřadů enklávy,“ píše RT.

Zde je část rozhovoru z fb stránky Israel Hayom:

https://www.facebook.com/IsraelHayomEng/videos/388913997431170

A zde odkaz na článek:

https://swentr.site/news/594966-trump-finish-war-israel/

54 thoughts on “Trump řekl Izraeli, že udělal „velkou chybu“

 1. Jako obvykle před Americkými volbami, všichni kandidáti se tam předhánějí, kdo je hloub zalezlý v Izraelské pr-deli, RFK i Trumpovi z ní nekoukají ani kotníky, kdežto Biden je tak senilní, že už se ani na tohle nezmůže, a zatímco jeho administrativa tam dál posílá bomby, aspoň jednou se odvážili nevetovat spravedlivou rezoluci proti Izraeli, inu, protože je před volbami a Izrael tu Genocidu a bestiální zvěrstva tak notně přehnal, že zejména Bidenovi voliči toho mají dost…

  A ovšem – jak články v RT vždy nakonec ad-nauseam opakují tu dnes již známou lež, že prý tam Hamás zabil 1200 lidí, když možná i víc než polovinu jich zabila teroristická mafie IDF…

  πα½

 2. nebylo by na miste aby sypani agenta orange a napalmu na vietnamce kde zarvalo ve valce 2 mio vietnamcu bylo oznaceno za genocidu?

  1. Nejen ve Vietnamu. Laos byl US chemickým a zápalným bombardováním postižen ještě hůř než Vietnam.
   A ano, byla to genocida.

   1. Oni měli ty bomby připravené na nás, na další válku v Evropě, ale procházela jim 20-letá životnost (shelf life), válka v Evropě se nekonala, tak místo aby ty bomby draze likvidovali, tak je naházeli do Laosu a Vietnamu…

    Jednak je to cynické, ale druhak když si na nebohé oběti Laosu a Vietnamu vzpomenete, pomněte také, že ty bomby byly původně určené proti nám, to tady proti Východnímu bloku a proti SSSR plánovali tu válečnou genocidu s miliony bomb…

    πα½

 3. Občan napsal 27 března, 2024 (21:13) : „Jo, Rafah… Už tři dny ho náckové bombardují hlava-nehlava a útočí výhradně na obytné domy a civilní infrastrukturu.“

  Jaká civilní infrastruktura?
  V Gaze žádná taková neexistuje.
  Všechno je používáné Hamásem pro teroristické účely.

  1. Nejhorší jsou ti teroristi s dudlíkem, od tří měsíců věku.

   Prý do něj používají smrtelně nebezpečné střely, kterými útočí na Tel Aviv.

  2. Že by troll? Mrtvých je už 30000 civilistů, z toho třetina dětí. Nic z toho Rusko nedělá a je agresor 😡 Přitom před tou operací byly ty republiky odstřelovány jako dnes Belgorog a mrtvých 14000.
   Mrtvých Izraelců 1400 a Izrael dnes běžně hovoří, že musí to obyvatelstvo vystěhovat. Na podzim padlo, že i do EU, proč? Proč zase jen do Evropy?
   Mossad nejlepší tajná služba a nechala se překvapit? Už vidím jak někdo trénuje let na rogalu a nikdo to nevidí.
   A překvapení bývalých vojáků sloužících na té hranici, že oni viděli na monitorech ptáky, myši a pak tu hranici někdo klidně překoná a nic, všichni spali. Dřív nespali!

 4. Co mohl říct Trumpeta největšímu cígošovi v oblasti. No tak to tam pozabíjej nějak humanitárně. A hlavně tam dělej bordel. Jestli máš málo, natiskneme ti víc. Kdy toto skončí, nevím, ale jestli, tak tam Den po té, bude snad ráj. A zase budou psát své rajské pohádky a o milostném zabíjení jehňátek.

 5. Velení Hamásu může nabídnout propuštění rukojmí a kapitulaci Gazy výměnou za volný odchod do nějaké země, která je přijme, pokud by válku chtěli ukončit. To, že čas pracuje proti Izraeli by měli uznat lidí z obou táborů dělících se v názoru na ten konflikt. V 80. letech Gázu ovládaly IDF s malou námahou. Do roku 2005 byly ztráty pořád poměrně nízké. První raketa z Gazy ležela roku 2006. Od roku 2005 a Šaronova jednostranného stažení je každé další tažení do Gazy těžší než to předchozí. I to asi byl důvod té současné operace, že generálové vědí, že čekat dalších 5 nebo 10 let by jejich postavení zhoršilo. Izrael byl na vrcholu sil v porovnání se svými sousedy pravděpodobně po šestidenní válce a potom v 80. letech, kdy arabský nacionalismus slábl a náboženská hnutí jako Hamás a Islámský džihád teprve postupně vznikala než začala první intifáda a nemuseli vyjednávat s Palestinskou autonomii před jejím vznikem. Možná je to jeden z důvodu, proč sílí snahy izraelské pravice obsadit Gazu a víc osídlit Západní břeh, protože chtějí získat strategickou hloubku než dojde k většímu rozšíření dronů a raket mezi Araby. Zatím to vypadá, že pokud existuje nějaký plán na oslabení Izraele, stojí za tím Íránci. Protože je tam snaha válku natahovat hlavně ostřelování na libanonské hranici. Sázka na to, že Izrael v minulosti vyhrával krátké války, ale s opotřebovávací válkou měl potíže. Síly IDF jsou příliš velké má to, aby se v Gaze vyčerpaly. Spíš je to pokus o oslabování izraelské ekonomiky pomalým udržováním napětí. Pokles turismu, zemědělství atd. Obecně letošní rok je bouřlivý, když jsou volby ve většině důležitých států světa, takže těžko předvídat, co bude.

 6. Trump jenom nahavi volice, kterym se nelibi dalsi mazakr v rezii Zidu.
  To je vse.
  Kdyz byl v urade, tak byl prozidovsky, jako nikdo pred tim.

 7. Rezoluce se zdrzel Biden, Donik kontroval kritikou. Oba lovi ve stejnych vodach propalestinske volice, cimz je pro ne oba palestinsky problem vyresen.

   1. Vypadá to tak, Šklíbo, že příspěvek, na který SK reaguje, beze stopy zmizel. Podezírám „moderátora“ WEB/u. Občas se to tady, zdá se, stává. Podle mého je to chyba. Beze stopy, to se nesluší. „Na hanbu“ s tím, by podle mého bylo korektní řešení. Diskuze na nápaditém, řekněme kritickém a za daných okolností opozičním Web/u, by neměla být bublinou, ve které se vzájemně přesvědčují podobně přesvědčení. Pokud nemá zdejší diskuze dopadnout stejně, jak dopadá kdysi dávno pestrá diskuze na pánů Davida a Dvořáka „Nové republice“. Kde jsem, co čtenář, pamětníkem.

   2. Tady by meli votevrit taky pobocku psychiatrickyho ustavu , je nejvyssi cas..
    Potom zavladne klid, dobra nalada a pohoda.
    Fantomy ulevy, bezvyznamnych prispevku ,ktery este nebyly napsany a taborovy nenavisti netaboricich straniku ze vsech stran /nejen tech svetovych /,
    taky brzy prejdou a pominou..
    A kdyz neni prispevek tak se nakej vymysli..S tim se taky prestane..A.
    Ruzovy sloni ,jakykoliv nesnasenlivosti , taky odleti zpet do dzungle..
    Beze stopy.

    1. Ta pobočka už tady je, reprezentovaná minimálně mou maličkostí a možná i jinou maličkostí. Jen jsem se oficiálně neujala funkce, ale všichni potenciální pacienti už mne serou teď.

     1. Obšas je to tady zkouška ohněm nejen pro kvalifikovaného psychiatra, který má ovšem tu výhodu, že je na to vyškolen.

     2. Urychleně se ujměte funkce a vše připravte na plynulý příjem. Až Vás pan Karpíšek začne zásobovat nebudete vědět kam dřív skočit.

 8. Jo, Rafah…
  Už tři dny ho náckové bombardují hlava-nehlava a útočí výhradně na obytné domy a civilní infrastrukturu.
  S rezolucí RB OSN si vytřeli zadel a s ramadánem také.
  „Endlösung“ začne naplno 22. dubna, protože to začíná Pesach. Takový „Erntefest“ požidovsku…

 9. Zajisté jste si také všimla, paní Kunšteková, že Trump má zcela u zadele desetitisíce Palestinců povražděných sionistickými nácky (pořád ještě se mi trochu příčí napsat „židovskými nácky“). Že je mu líto jenom těch rozbombardovaných domů.
  A víte proč?
  Protože jeho zeť Jared Kushner už má kunčofty na parcely v Gaze a odklizení trosek vč. pod nimi pohřbených obětí sionistické genocidy bude drahé.

  Židé genocidu Palestinců už tentokrát provedou do konce jak v Gaze, tak na ZB, protože vědí, že nikdo z KoZa nehne prstem, aby jim v tom zabránil.
  Ty plky, co teď Trump hází do éteru, jsou jenom předvolební píárko. Až/pokud vyhraje volby, bude dělat přesně to samé, co teď dělá Biden – v uctivém předklonu bude přebírat úkolenky od AIPAC, které mu přinese Jared, a pilně plnit zadání. Vzpomeňme, jak dopadl Clinton, který se pokusil vzepřít.

  A to je vlastně vše.
  Na politice USA se nic nezmění. Dál pohrnou miliardy dolarů izraelskému nacistickému režimu a budou sabotovat všechno a všechny, kdo se jen pokusí proti tomu něco udělat. Stačí se podívat na US útoky proti OSN, proti UNRWA, proti Červenému kříži atd.
  Nicméně…
  Židé svou genocidou Palestinců vytvořili precedens, který bude nepochybně použit a KoZa nebude moci říct ani popel. Někteří židé si uvědomují, co to znamená, a protestují proti genocidě prováděné jejich souvěrci. Jenže jsou v menšině.

  1. Pořád, i kdyby vyvraždili všechny Palestince, jak je asi opravdu jejich plán, bude relativně malá israelská populace obklíčena Araby, kteří nebudou spoléhat na Boží mlýny a opět začnou brát spravedlnost do vlastních rukou. Největší ochránce Israele pojde zřejmě ekonomicky i vlivově dolů. Dalo by se říci, že karma zřejmě Israel dožene, kdyby to jako vždy neodnesla i spousta nevinných lidí.

   1. Prožidovský a proruský nacista si myslí, že jeho židovští přátelé na nějakou karmu zvysoka serou.
    Bezpečnost státu bude i nadále dána (nikdy nepotvrzeným, ale evidentním) vlastnictvím jaderných zbraní, takovým množstvím účinné techniky a takovým počtem motivovaných lidí, že okolní Arabové se do ničeho pouštět nebudou.
    Palestinští cikáni byli trnem v oku všech pravověrných Arabů – jen si vzpomeňte, jak je např. Jordánsko „chtělo“ přijmout, třeba jen dočasně.
    Nacista si myslí, že už toho bylo dost.
    Ano, Gaza mohla zvenku připomínat „koncentrák“. Jen připomínat. Byla to opatření proti pronikání teroru směrem do Izraele (všimněte si směru zalomení vršků těch zdí), plus podzemní zeď do hloubky asi 30m měla zabránit pašování lidí a ničivého materiálu tamtéž, tedy směrem do Izraele.
    Není nikomu divné, že vězni toho koncentráku, mohli v klidu dojíždět za prací do Izraele, mohli v klidu vykopat 500km tunelů, perfektně je vybavit a léta letoucí v nich vyrábět a pak z civilního sektoru vystřelovat rakety na Izrael?
    Trochu divný koncentrák, který je bez dozorců, nemyslíte?
    Hýkání školníků a rádoby alternativních pisálků, na situaci nic nezmění.

    1. Tecočampe, židé zapoměli na svoje středověká gheta, kde byli také za zdí jako palestinci v Gaze …
     Historie se opakuje a bude opakovat …, jooo …, ty pogromy, pogromy, vždy na čas problémy vyřešily …

    2. Proruský a prožidovský nacista tentokráte příležitostného čtenáře jeho komentářů zklamal velice zjednodušujícím pohledem na situaci v Izraeli- Palestině. Nacista zřejmě nepřipouští vinu Židů na tomto konfliktu. Například protiprávní zabírání půdy na palestinských územích, násilí ze strany židovských osadníků, neoprávněné hloubení studní způsobující katastrofální nedostatek vody v Gaze. O historických příčinách vzniku tohoto konfliktu asi nacista taktéž moc povědomí zřejmě mít nebude.

     1. Originální prožidovský a proruský nacista se domnívá, že v historii se stalo mnoho chyb – a dnes je nikdo neřeší. Část Německa, pod okupační správou SSSR, se podle všech dohod, už nikdy neměla dostat ke zbraním a zbrojní výrobě – natož tak, aby se sjednocovala s tou částí Německa, která byla pod správou Západu. Mohlo se tak stát jen díky tomu, že se SSSR topil ve vlastních problémech, vyplývajících z řízení takto rozsáhlé země. Pokud by SSSR tehdy nebyl rozložen způsobem, jaký jsme mohli sledovat, nikdy by sjednocení Německa nedovolil – jako hlavní vítěz druhé světové války tím tuplem.
      Dnes nacista vidí, že Německo je sjednoceno a opět má choutky, strkat pazoury do prostoru, obývaného Rusy. Nemělo se to stát, stejně jako se nemělo stát to, že Židé dostali „přiděleno“ sporné území. Druhá věc je, jakým úsilím a v jak malých počtech, si Židé toto území dokázali hájit. To myslím nemá ve světě ekvivalent.
      Už se stalo, uplynulo spousta roků, Židé jsou jinde – a obyvatelé arabského původu?
      Osmdesát roků hraní si na ublížené, ukřivděné a utlačované – z toho se dá taky žít.
      Smiřte se s tím, že místní origoš nácek, to všechno možná vidí dost zjednodušeně, sere na detaily co-kdo-kdy-komu a podstatný pro něj bude výsledek.
      Ten je vcelku předvídatelný, alespoň pro origoš nácka a pro zbytek světa, kterému zůstaly v hlavách zbytky mozku.
      Myslí si snad někdo, že Židé zahodí osmdesát roků práce, zahodí výsledky práce skoro pěti generací lidí – a odstěhuje se jinam? Po tom všem?
      Origoš náckovi nejebe.
      Jebe těm, co předvídají jiný výsledek než ten, ke kterému to viditelně směřuje.
      Žid má už plný zuby stavění protiraketových krytů, zabíjení svých lidí, kterých je i tak málo, lítajícími vodovodními rourami, zaplacenými z EU.
      Žid má plný zuby importního teroru a chce žít, obchodovat a pracovat v klidu.
      Origoš nácek vám všem klidně napíše, že Židovi vždy bude milejší Žid, než kterýkoliv lenivý arabský příslušník Hamásu, kterým nutně musel být každý občan Gazy.
      Každý občan Gazy, nebo i ZB nutně musel vědět o tom, co Hamás dělá pod jeho barákem, nebo kdekoliv jinde. Tady nebylo a není nevinných, snad kromě úplně malých dětí, odmalička ale vychovávaných v takto toxickém prostředí a k jedinému cíli.
      Origoš nacista vzkazuje všem ostatním nacistům:
      Strčte si ty své moralizující a poučující kecy do řiti.
      Řešení už probíhá a bude přesně takové, jaké origoš nacista předvídal už dávno, už někdy u Litého olova.

      1. Příležitostný čtenář komentářů (origoš) proruského a prožidovského nacisty má na věc týkající se palestinských území názor ten, že násilí a bezpráví vyvolává násilí také. Na sporném území měly vzniknout dva státy a nic na tom nemění řeči o špinavých palestinských Cikánech. Pokud se proruský a prožidovský nacista označuje také jako proruský nacista, jistě viděl, kam dospěla z vnějšku léty podporována nenávist na Ukrajině. Židé jsou jistě schopní a pracovití. To je ještě neopravňuje k tomu, aby si přivlastňovali cizí území. Jestliže by náckovi někdo zabíral půdu, jistě by mu také jeblo a to o to víc, když by viděl, že jeho boj je téměř marný. Tuto nenávist by jistě předal i svým dětem. Nácek by neměl hledat spravedlivé řešení jen tam, kde je mu to sympatické. Tecočampe, zrovna vloni jsem byl v Izraeli a trochu o tom vím. Doporučuji si přečíst například článek od Scotta Rittera…“Jednou jsem byl na straně Izraele, ale to už nikdy nebudu.“ . Jestli si myslíte, že toto Arabové Židům nebudou vracet, tak je příliš podceňujete. Bohužel. Jinak máme na mnohé jistě stejný názor.

      2. Tak jo. Už vám k tomu notování chybí jen fanatička a vepřoryjec. Jo a ten na sloupku, pro kterého není realitou nic z toho, na co se odmítá dívat.

      3. Nácku, Rusové by Vám za Vaše „sympatie“ zkalibrovali mordu a hodili by Vás přes plot k Vašim banderovským soukmenovcům.
       Neberte si Rusy do své náckovské tlamy. S takovými, jako jste Vy, mají velice neblahou zkušenost a nehodlají si ji zopakovat.

     2. Re: Sokolí Oko

      Tímto názorem jsem zklamán. Kolik mrtvých Palestinců bude dost? Milion? Protože Židé jsou vyvolený národ? A Palestinci jsou špatní proto, že jsou Palestinci? Co byste od těch smradlavých šmejdů taky chtěli, – nic jiného než terorismus je nezajímá, že… Dělat nebudou, mrchy černý líný… Vystřílet…
      Mám začít vypočítávat, kolikrát byla v historii použita úplně stejná rétorika? Co takhle smradlaví Germáni (pro Římany), indiáni, černoši, žluťoši (pro všechny Evropany, kteří se zrovna dostali k lizu)… Myslíte si, že třeba Číňani uznávají nadřazenost Evropanů (samozřejmě i těch emigrovavších, jako jsou Kanaďani, Australani, …)? Proč by měli? Kdo se může srovnávat s jejich tisíciletou říší? Co vím, tak Číňani jsou hodně „čínostřední“…. A nejsou sami. Japonci jsou „japoncostřední“, pokud vím. A takových je víc.
      „Vyvolený národ“ je pojem, který patří do středověku. Žádný národ neopravňují minulé represe na nich spáchané k tomu, aby se chovali stejně, jako jejich někdejší mučitelé a vrazi.
      „Méněcenný národ“ je stejně pitomý názor. I národy, které jsou zrovna „v bahně“ se tam nějak dostaly. Homo sapiens je (zatím) homogenní druh.
      K čemu vede podobné jednání?
      Ti momentálně slabší si budou všechno pamatovat (a ledacos si i vybásní a domyslí). Stejně jako všichni ostatní kolem. Židům se to vrátí jako bumerang. Neštěstí je, že to jako obyčejně odserou hlavně ti nevinní, třeba ti, kteří aktuálně demonstrují proti izraelskému vraždění.
      Největší problém je, že skoro veškerá argumentace na obou stranách (včetně té mojí, bohužel, protože vědečtější pojmy se v naší populaci nepoužívají) je na úrovni středověkých náboženských válek. Právo, neprávo, …oprávněná obrana,… kdo věří v boha pravého a kdo má jenom lžiproroky, …
      Je slyšet jeden jediný názor, který by řekl, jak dosáhnout míru? Není. Protože ani rozdělení na dva státy, které je nezbytným minimem (které je ale pro většinu zcela nepřípustné), by nestačilo.
      Co by stačilo? Palestinci by museli dostat reálnou možnost normálně žít, lékařskou péči, možnost vzdělání, právo, ale i povinnost pracovat. Všichni, Palestinci i Izraelci by museli žít v režimu, který by jakékoliv projevy národnostní a náboženské nenávisti tvrdě a rychle trestal. I oprávněné projevy nenávisti. Za vraždu smrt. A podobně.

      Když se nedávno rozjížděly v Rusku protižidovské demonstrace včetně některých násilných projevů, Kadyrov policii doporučil (tedy vlastně přikázal, že): Dva výstřely varovné do vzduchu, třetí do hlavy. Nepokoje utichly.

      Co budeme dělat? Vyvražďovat ty „horší“ lidi? Arabské „cikány“? Araby vůbec? Naše Cikány? Černochy? Nebo oni nás?
      Z argumetace Tečočampa a dalších je zřejmé, že ano. Uniká jim, že stejný pohled, jaký mají oni na Palestince, mají jiní (třeba Němci) na Čechy , ale i na ostatní. Proto budou války. Multipolarita znamená jediné, nebude jeden hegemon, který by vraždil, koho se mu zamane, ale bude bojovat kdokoliv proti komukoliv, na základě momentálně výhodných spojenectví, za suroviny, za vodu, za pánaboha…. Ono se vždycky něco najde.

      Emoce, z jedné i druhé strany, hloupé argumenty…
      Kdepak zůstal pokrok? V prdeli. A ono se nám to vrátí všem. Nikdo nehledá skutečně funkční řešení. I když tu je sýčků celá řada, ve skutečnosti skoro nikdo nevěří, že se systém nevrátí zpátky, – k tomu, na co jsme byli zvyklí a co nám víceméně vyhovolalo.
      Nevrátí. Je prostě nestabilní a vychyluje se čím dál víc. Proč? Protože to, čím jsme, vytvořila vědecko-technologická civilizace. Ale my jsme nedospěli k vědě a systémovému pohledu, my se většinově chováme jako divoši, jako hloupé opice.

      Racionální prognózy některých (výjimečných) analytiků říkají, že války, i mnohem větší, než ty současné, budou pokračovat nejméně desítky let (samozřejmě, pokud nedojde k té definitivní). Rovnováha, která se nakonec (možná) ustálí, bude mít málo společného se současným stavem. Prakticky jistě bude pro běžnou populaci mnohem horší.
      Kasty, v závislosti na rozvoji biologie i rozčlenění druhu homo sapiens na (tentokrát už reálně) méněcenné a ty geneticky nadřazené. Lidem, kteří v tom budou žít, to bude připadat normální a zcela zákonité.

      1. Pane Václave, v Gaze a na ZB neřádí „Izraelci“, ale židé.
       Protože „Izraelci“, to jsou i křesťané a muslimové; a ti se probíhající genocidy nejen neúčastní, nýbrž jsou jejími oběťmi!
       Já chápu, že je nepříjemné si to připustit, jenže realita je taková, že se mezi židy urodilo nehezky mnoho čistokrevných nacistů; vč. antisemitismu. Protože nenávidí jak Semity, tak vlastní souvěrce, kteří mají odlišný názor. Tak dlouho KoZa bezvýhradně podporoval tyto extrémisty, až tito nabyli JISTOTY, že jsou nedotknutelní, ať spáchají cokoli. Jediné, čeho KoZa dosáhl je, že jím nynější izraelská nacistická vláda bezmezně pohrdá a dělá si, co se jí zlíbí. A KoZa jen zděšeně čumí a neví, jak reagovat.

       Palestinci si nic vymýšlet nepotřebují, protože tu hrůzu zažívají dennodenně již více než 70 let. A po celou tu dobu jim KoZa neustále opakuje, že nemají právo se jakkoli bránit; ani „úřední“ cestou, ani se zbraní v ruce! Načež ten samý KoZa COKOLI, čeho se dopouštějí židé, označuje za „sebeobranu“ a plně je v tom podporuje finančně, politicky i materiálně.

       Jak jste dospěl k názoru, že Palestinci „potřebují“, aby jim někdo zvenku dodal vzdělání, lékařskou péči, právo a povinnost pracovat???
       Oni totiž mají VLASTNÍ školství, zdravotnictví, právo. A makají jak šroubi v rámci omezených možností, které mají k dispozici doma, nebo v zahraničí. Co na tom, že jsou hlavně zemědělci a producenti potravinářských výrobků a kosmetiky? CO JE NA TOM ŠPATNÉHO?????
       Oni nepotřebují, aby jim někdo něco milostivě dodával. Potřebují klid a záruky; nic víc.

       Za celých 70 let nedal KoZa Palestincům ŽÁDNOU záruku, že mohou a budou moci žít v klidu. Jediné, co celou tu dobu slyší je – vzdejte se území, podřiďte se, nebraňte se, nemáte vůbec žádná práva.

       1. Re: Občan
        Máte taky jednostranný pohled, jenom z druhé strany, než Tečočamp a Sokolí oko. Chcete tvrdit, že toho (myslím, nejsem si datem jistý) 7.10. nezaútočili? Nikoho nezabili?

        Blbost.

        V žádném národě nejsou jenom beránci. Určitě jsou tam takoví, kterým krev zachutnala.
        Tím, že budete tvrdit, že jsou tam samí inženýři a bělostné dušičky, nikomu nepomůžete. Určitě se spousta Palestinců chce pomstít. Vůbec se jim nedivím (i když pomsta není řešení a neměla by se připouštět.)

        Tím, že z nich děláte nevinné lilie jim jenom škodíte, protože tomu nikdo soudný nevěří a vyvolává to zcela opačné reakce.

        Podobně si někteří lidé hloupě idealizují americké černochy. Historicky vzato jsou oběti. Klečet před nima je ovšem debilismus, který k ničemu dobrému nevede.

        Věřím tomu, co jsem napsal. Normální živobytí, dostupný sociální výtah, možnost zlepšování pro děti, přísné a tvrdé tresty na jakékoliv projevy národnostní/rasové nenávisti z kterékoliv strany. S tím, že v současné společnosti je to samozřejmě nemožné.

        1. No, tak pokud mi hodláte podsouvat takové nesmysly a pokud i Vy patříte mezi ty, pro než začala historie i současnost 7. 10. 2023, je další debata zbytečná 🙁

         1. Já myslím, že Vám nechce nic podsouvat, jen píše, že i na straně Palestinců jsou tací, kterým „zachutnala“ krev. Ale v podstatě nemáte zase tak rozdílné názory.

         2. Zkuste si ty příspěvky přečíst celé.
          Historie nezačala před měsícem, před rokem ani před sto lety, dokonce ani před tisícem let.
          Existuje obrovské množství nespravedlností, které nemohou být z principu napraveny.

          Já vím, že to ti Palestinci neudělali bez příčiny (Navíc byli pravděpodobně manipulováni. Nevěřím, že je ta válka záležitostí emocí. Ty jsou jenom využívány pro dosažení nějakých konkrétních cílů.).

          Pokud má lidstvo přežít, nemůže se soustředit na hledání „spravedlnosti“ – každý národ najde nějaký případ, že mu „ti druzí“ zabili nebo okradli strýčka.

          Je jediné východisko.

          Hledat a vytvořit životaschopný model společnosti, a tomu všechno podřídit.

          Nebo chcete trestat potomky římských legionářů, kteří vyvraždili celé kmeny Germánů, včetně kojenců?
          A co uděláme s celým druhem homo sappiens sapiens, který vyvraždil neandrtálské obyvatelstvo Euroasie? I když to nemuselo probíhat ve všech případech jako přímé vraždění, genocida ve smyslu dnešních definicí to pravděpodobně byla. Co s tím?

          To jsou prostě slepé uličky.

          1. Konečně něco, co mohu podepsat. Ono to „Oko za oko a zub za zub!“ není řešení. Nějaké nespravedlnosti je třeba umět odpustit.
           Ne zapomenout, jenom odpustit. nežádat plnou satisfakci. Nikdo se s nikým nedohodne, pokud bude pořád vytahovat viny otců, dědů atd.
           Jedna ze života: Můj táta, který je náhodou přežil německý koncentrák se normálně bavil s Němci v Sudetech, kteří nebyli odsunuti pro svůj vysoký nebo nízký věk. Ptal jsem se ho, jak může dělat s nimi dělat vtípky a „obchodovat“, když ho Němci málem zabili. Odpověděl mi jednou větou, kterou si pamatuji už sedmdesát let. Řekl: „Tihle to nebyli!“ Já se tím řídím.

       2. Školníku, proruský a prožidovský nacista by strašně rád viděl produkty toho palestinského zemědělství, potravinářství a kosmetiky.
        Sem s tím!
        Nacista si myslí, že i Židé znají ono přízemní pravidlo, na které se chcimíři, podobní školníkům tohoto typu, ani neodvažují pomyslet, natož tak jej nahlas vyslovit.
        Školníku, už si jednou provždy zapamatuj pravidlo, že silnější pes jebe.
        Vždycky to tak bylo, je a bude – vzdor tomu, že školníci tvého typu, zmasírovaní příslušnou propagandou, si to zcela odmítají připustit.
        Z prosté neznalosti, nebo odmítnutí akceptace tohoto přírodního zákona, pak zbytečně vznikají nedorozumění a různé, rádoby „alternativní“ výlevy, jako vidíme výše i níže.
        Napíšeme si o tomto přírodním zákonu znova, až budou Rusové hotovi u kravína, ano?
        A potom si můžeme -jestli ještě bude kde- napsat i o tom, jaké důsledky bude mít ten prastarý přírodní zákon pro nás.
        Pro Čechy a alternativní školníky, ano?

        1. 1942-1945 jebali židy náckové.
         Bylo to dobře?‘
         Naprosto upřímně nemám rád židy, ale myslím si že některé jebání je cufýl a ti jebači by měli viset v nějakým hezkým městě – třeba v Norimberku nebo v nějaký jiný zasraný německý prdeli.
         Nebo by je měly vyhladit nějaký pákistánští, saúdští nebo nějací jiní majitelé atomové „pravdy“
         Jaká přesně by kde vzikla škoda?

         1. O případných škodách prožidovský a proruský nacista ani nepsal, ani neuvažuje.
          Jak se kdo smíří s tím pravidlem, je čistě jeho věc.
          Podle mínění nacisty, je současné jebání slabšího psa silnějším, oproti době například před 30 lety, o trochu odlišnější.
          Podle nacistova mínění, do všeho toho jebání vstoupila pěkně svinská věc, internet se jmenuje.
          Nácek soudí, že virtuálně je jistě možné, aby čivava jebala bullteriéra, na závěr aktu ho ještě kousla do ocasu a mstivě ho ještě i pochcala, jak už to čivavy dělají.

        2. Hypotetická situace. …Silnější chlap ojebe Vaši ženu.
         Předpokládám, že to akceptujete jako tisíce let platný přírodní zákon.

    3. Re Tecočamp
     Palestina: 100 let kolonialismu, 75 let ilegální okupace
     https://www.novarepublika.cz/2023/10/palestina-100-let-kolonialismu-75-let-ilegalni-okupace

     Tento proces, který začal před více než sto lety, dal vzniknout posledním 75 letům postupujícími a stále plynoucímu kolonialismu, okupaci, útlaku, etnickým čistkám a apartheidu, kterým palestinský lid čelil odvážným a bezprecedentním bojem za obnovu své země a národních práv.

     V důsledku nacionalistického vzedmutí, které vzniklo v druhé polovině 19. století v Evropě, kde žilo 90 % světové židovské komunity, se zrodil “sionismus”, název vytvořený v roce 1890 Nathanem Birnbaumem, jako nacionalistické hnutí, které si dalo za cíl vyřešit problém perzekucí evropských Židů. Za tímto účelem prosazoval přeměnu společné náboženské identity evropských židovských komunit na takzvanou “národní identitu”.

     Sionismus se zrodil v době přivlastňování kolonií hlavními evropskými mocnostmi, s nimiž se snažil navázat vztah, aby dosáhl svých cílů. Díky lobbistické akci britské židovské komunity vznikl sňatek mezi britským kolonialismem a sionistickým projektem přivlastnění Palestiny, který se velmi dobře doplňoval s plány Londýna proniknout na Blízký východ.

     1. Re Chcimír, (Tecočamp). Děkuji za výklad a uvedení na pravou míru tvrzení proruského a prožidovského nacisty. Tyto Vámi uvedené skutečnosti jsou také součástí mého povědomí.

      1. Nacek „mysli“ a furt aby moh bejt agresivni a kazdymu nadavat a
       nadavkama tady hystericky zaplnovat diskuse.
       Crump ,ovsem se stal miliardarem v New Yorku a kdo tam
       taky vladne ,a je uz dlouho taky videt ,
       ze je velmi velka chyba, von sam..Dalsi prispevecek na smazani..
       Vladnou ty ,ktery nesmi bejt kritizovany ,kdyz na to zavedli
       velky tresty ..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *