17 července, 2024

Startovní čára

Přátelé, dovolte mi dneska první analýzu pro eurovolby. Ještě nám nezazněl startovní výstřel z pistole, ale na startovní čáře už se nám rozcvičují jednotlivé kandidátky. Už známe většinu jmen, většinu koučů a v některých případech i loutkovodiče v zákulisí. Kolem dálnic se začínají vynořovat bilbórdy, agentury dávají první průzkumy, politologové dávají první vyjádření. Tož já se k nim také přidám.

Začnu Babišem. Ten totiž hraje úplně jinou ligu než všichni ostatní. Je na prvním místě ve všech průzkumech, těm druhým ujíždí o parník, na kampaň má vyčleněno víc než dost peněz a nepochybuji o tom, že vše bude manažersky dokonale zvládnuto. Na druhou stranu je na první pohled vidět, že eurovolební preference se nepotkávají s preferencemi voleb do poslanecké sněmovny.

Hnutí ANO má totiž před sebou tři překážky. Jourovou, Charanzovou a Maxovou. Tyhle tři Babišovi berou hlasy, protože to byl on, kdo je vyzdvihl do vysokých funkcí a jim se moc zalíbila. Obzvlášť Jourové. Za poslední europoslanecké období se navíc veřejné mínění značně proměnilo. Když jsme je do europarlamentu volili naposledy, nikdo nevěděl ani o covidu ani o válce na Ukrajině. Nikdo také ještě neřešil dezinformace a mluvilo se především o muslimské migraci a dobrovolné solidaritě.

To je všechno dávno pryč, jen ty tři grácie zůstaly a „může za to Babiš.“ Dobré časy plné pozitiv a sociálních jistot skončily, z Jourové se stala vrchní cenzorka, všichni jsme zchudli, EU rozjíždí grýndýl i válku a Charanzová s Maxovou jsou nadšeně pro.

Osobně bych čekal, že alespoň část kampaně bude zaměřena právě na to, aby se ANO co nejvíc oddělilo od těchto tří.

Na druhém místě je (zatím) SPOLUkoalice. A myslím, že toho už teď všichni litují. Vondra, Niedermayer a Zdechovský. Tři vzájemné koule na noze. Lidovci jsou dávno pod pětiprocentní hranicí díky Jurečkovi a Výbornému a Zdechovský s tím těžko něco udělá. Už neobhajuje paní Michalákovou ani kamioňáky ve Francii, teď se svléká do půl těla a kupuje Tomíkovi vzduchovku, aby ukázal připravenost boje proti Rusku.

Niedermayer někam zmizel. Párkrát jsem viděl nějaká hesla o tom, jak je v Evropě dobře, ale asi to moc nefunguje, tak udělali alespoň gerilový marketing. Vondra má na plakátech napsáno, že patří mezi TOP 100 europoslanců.

Samotný Saša Vondra ze sebe udělal debila svým pafletem proti Jandejskovi, který byl tak ubohý, že mu to nesežrali ani liberálové, ani Terezie Tománková. Navíc, jeho šarm elektrického úhoře je někde pryč. Na první pohled je vidět, že Vondra musel v zákulisí hodně bojovat proti společné koalici, ale nepovedlo se mu to. A tak jde do voleb tak nějak bez espritu.

Zato STAN s Rakušanem jsou na koni. Udělali si dobrou kampaň jako přípravu. Rakušan si objel republiku, ukázal, že se nebojí dezolátů…. sice na to potřeboval placený kompars a ochranku jak americký prezident… ale přinese mu to body mezi městskými zdegenerovanými liberály, pro které je Vítek najednou hrdina. Tak velký hrdina, že se do něj pouští i Ivan Bartoš, protože Piráti a STAN se přetahují o stejné voliče z Prahy, Brna a dalších velkých měst. Těmto voličům v principu nevadí ani Danuše Nerudová, naopak je přitahuje… zřejmě proto, že je na to inteligenčně stejně jako oni.

Osobně si ale myslím, že Vítkova dobře vedená kampaň vezme zasvé, jakmile Prezidentuše promluví. Málokdy vidíte něco tak podprůměrného. Proto bych doporučil Pirátům, aby se zaměřili na ty chytřejší liberály a ty blbější nechali STANu… aha, už vím, v čem je chyba této úvahy. Těch chytrých moc nebude… naposledy to stačilo na čtyři poslance…

U SPD na mou duši váhám. Okamura udělal koalici s Trikolorou a jako lídra kandidátky dal Petra Macha, který už europoslancem byl za Svobodné a nechal toho v půlce mandátu, že nemá cenu se o něco pokoušet. Lídrem se nestal Ivan David, který v zemědělském ojrovýboru odvedl dost práce, k tomu založil informační server Nová republika a byl mezi lidmi známý. Podle všeho, co o české politice vím, je to prostě chyba, podobně jako s Baštou v prezidentských volbách.

Jeden průzkum preferencí by mi dával za pravdu – SPD v něm má kousek přes 7%. Což by odpovídalo typické české politické matematice, že desetiprocentní SPD plus tříprocentní Trikolora mají dohromady sedm procent. Ano, přesně tohle mluví proti spojování. Upečete koalici a víc voličů ztratíte než získáte.

Ale jiný průzkum zase ukazuje, že SPD je na svých číslech a kampaň ještě nezačala. Osobně ale budu velmi zvědavý, jak půjdou dohromady Mach a Majerová s převážně levicovými voliči SPD. Ne, že by to nešlo, ale Mach bude muset hodně ubrat na svých libertariánských tezích a Majerová bude muset začít podporovat referenda o vystoupení z EU či NATO. Oba se navíc budou muset odnaučit slova jako placené zdravotnictví a školné. Pokud se neudrží, bude to průšvih.

SOC-DEM nemíním komentovat. To je ztráta času i kdyby tam měli deset Zaorálků. Dokud budou mít v čele Šmardu a mezi členy lidi, kteří ho volí, tak mohou jít jedině dolů. Šmarda je jeden z těch, co se nezapomněl vymezit proti zlému dezinformátorovi Vidlákovi, jak mě nazvala Mazancová, kterou za to teď vyšetřuje policie. Kdo by volil SOC-DEM, když to může hodit Bartošovi nebo Rakušanovi? SOC-DEM má na podzim volební sjezd a já se nemohu ubránit dojmu, že pracují na tom, aby do té doby defintivně zmizeli z dějin a nebylo už co reformovat.

Další, nad kým váhám, jsou Motoristé s Přísahou. S Petrem Macinkou jsem se osobně potkal a Institut Václava Klause z něj čiší na sto honů, takže si na svoje pravicové voliče sáhne. Motoristé umějí být radikálně uměření, rádi si je zvou do televize, jejich názory na válku na Ukrajině či NATO jsou stejné jako názory starého Klause. Kdybych byl zhrzelý volič ODS, který vzpomíná na dávnou slávu, Macinka by mě asi hodně přitahoval.

Ale neumím číst Šlachtu. Vůbec. On to má jako bývalý elitní policajt tak trochu v popisu práce, ale nedokážu k němu říct vůbec nic. Prozatím se přikláním k tezi blogera D-Fense, který říká, že řidič a policajt nejdou dohromady. Opět nejsem sám, kdo váhá. Jeden průzkum jim připisuje skoro pět procent, druhý jim připisuje kousek přes dvě procenta. Prostě záleží, jakých lidí se zrovna zeptáte… Pokud bych jim mohl něco doporučit, tak zapracovat právě na tom, aby Šlachta nebyl jako tajemný hrad v Karpatech.

Svobodní mají silnou kandidátku. Šichtařová a Gregor, to jsou dobrá jména a nejen oni. V jejich případě hodlám počkat na nějaký další průzkum, než se k nim vyjádřím. Na to, kolik politické práce odvedli, jsou jejich preference docela nízké.

Generál Blaško podle mě nemá šanci. Protože Vandas, protože Adam B. Bartoš, bez ohledu na Rozumné Petra Haniga i bez ohledu na Vítovou. Věřím, že si tam všichni asi docela rozumějí, ale jsou předsudky, které voliči nepřekousnou. Osobně bych se hodně divil, kdyby překročili jedno procento.

Na závěr jsem si nechal to, co se mě tak nějak dotýká i osobně. Oheň a vodu. PRO a STAČILO! Rajchla a Konečnou.

PRO si loni na svém volebním sněmu odhlasovalo, že nepůjde cestou aktivistů Rédové, Březiny, Moose a tak trochu cestou mou. Naopak půjde cestou Vacka, Drbohlava, Turkové, Viktorína a Haška. Výsledek se brzy dostavil a viděli jsme ho na sobotní demonstraci. Osobně nevěřím v žádný zázračný zvrat. Jestliže od září ubyly dvě třetiny aktivních příznivců, kteří běžně na demonstrace jezdí, ale tentokrát nepřijeli, ačkoliv o termínu věděli už od podzimu, tak to má vážný důvod. Navíc, začít ostrou část kampaně v podstatě neúspěšnou demonstrací… to je hendikep jak sviňa. Omlouvám se všem příznivcům strany PRO, ale od podzimního sjezdu strany už to není ta stejná strana jako v létě a všichni to hlasování nohama na Václaváku viděli.

PRO se prostě zaměřilo na hlasy zhrzených pravicových voličů ODS a zařadilo se do stejné fronty, jako víceméně všichni ostatní. I SPD má Macha, aby pro ně lovil právě v těchto vodách. Chcimíry odradil Vacek, čestné vesnické Moraváky odradil Hašek, aktivisty odradil Viktorín… A jestli to tak není, proč bylo na Václaváku tak málo lidí?

Kateřina Konečná naopak šla cestou, kterou PRO odmítlo. Udělala koaliční kandidátku, dala jí marketingově velmi dobrý název a udělala to, co po čem se dva roky volalo. Spojila se přesně s těmi, které PRO odmítalo. Vzala na kandidátku chcimíry a pracovité aktivisty. Ty, kteří se angažovali v organizování demonstrací, mírových pochodech a kteří jsou schopni dělat marketing s velkým dosah. Zároveň si Kačka dokázala dát pozor, aby si tam nevzala nějakého jájínka nebo narcise, který by jim to rozvracel zevnitř. Takže ani Vrábel, ani Paroubek… STAČILO! se zaměřilo na propadlé hlasy z minulých voleb a postaralo se, aby k nim mělo informační kanály.

Drze řeknu, že Kateřina Konečná četla můj blog obzvláště pozorně… Součástí její koalice jsou (zatím) tři strany a nominované nezávislé osobnosti… Lidi ze Svatopluku, Národní rady obnovy, aktivisté z demonstrací…

Zároveň došlo k situaci, která se u nás asi ještě nestala. Nalevo je úplně prázdno. S výjimkou Babiše, který hraje svoji vlastní hru s vlastními problémy, všichni ostatní krouží kolem politické zdechliny ODS a řadí se do fronty na její preference. Klasický levicový pracující volič se tentokrát vlastně nemá mezi kým se rozhodovat. Buď to hodí STAČILO! nebo bude hodně skřípat zuby. Když je někde tlačenice, jinde je zase pěkně volno. Někdy se budu muset zeptat, jestli to takhle plánovali a nebo to prostě tak pěkně vyšlo.

Výsledek se také brzy dostavil. Ani majnstrým se netají tím, že Konečná jde nahoru. Vítězná strategie se uprostřed zápasu nemění, takže bych očekával, že do definitivního uzavření kandidátek ještě klidně nějaké výrazné jméno přibude. A kromě oficiální kampaně uvidíme ještě i spoustu marketingových počinů jednotlivých kandidátů, protože to tak dělali i předtím.

Do voleb se toho ještě hodně stane. Dějiny se nebudou ohlížet, že tady v Kotlince volíme. Ještě přiletí nějaké černé labutě, tedy události, které nikdo nepředvídá a ty mohou všechny volební strategie postavit na hlavu. Ale teď, chvíli před startem, bych viděl karty rozdané takto.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

278 thoughts on “Startovní čára

 1. Samozřejmě že to hodím Konečné. Je to jediná strana u které je zřejmé jK se postaví k tématům, které jsou pro mně důležité a které považují za podstatné pro moderní stát:
  .
  Záchrana všeobecného zdravotnictví
  -máme, respektive měli jsme jedno z nejlepších zdravotnictví v Evropě, proč asi všichni kdo bydlí v Londýně či jinde při návštěvě ČR okamžitě obrážejí všechny doktory?
  .
  Záchrana bezplatného školství
  – ono to začne tak, že na začátku budou poplatky mírné a budou vypadat “rozumně” a “spravedlivě” nakonec však to dopadne jako všude, každý kdo umí anglicky tak vidí jak školné nakonec zdegeneruje na doživotní koulí u novy pro střední třídu a úplnou bariéru pro chudě až na jednotlivé geniální výjimky
  .
  Záchrana veřejných služeb a sociální soudržnosti
  – ještě jedná vláda pravice a systém “bohatý Londýn a jižní Anglie a úplně zdevastovaný zbytek země” bude i u nás. Tacherovská lež “napřed podseknout financování veřejné služby tak aby stála za hovno a potom privatizovat s tím jak soukromé firmy zajistí větší kvalitu” je druhou věci kterou se naše pravicové vlády ve Velké Británií naučily

  Strategický pak aby na výše uvedené zbyly peníze je třeba zastavit nebo zdanit 300.000.000.000 (+ jednou či dvakrát tolik na vnitropodnikových transferech) každoročního penězovodup ven.
  Ještě jedná věc, náš mozek ma problém z chápáním velkých čísel, tak nakonec si prosím zkuste rozepsat 300 miliard v 100 milionových řádcích pod sebou. 100 miliónu je taková pěkná částka z pohledu státního rozpočtu, mozek snadno pochopí co tak se asi za ni dá pořídit, kolik jaderné elektrárny nebo letku Gripenu a tak. Bude to 3000 řádku po 100 milionech, každičký rok. Si to zkuste vyplnit do Excelu a uvidíte jak dlouho budete skrolovat tabulkou.

  1. Konečná mluví hezky, ale většinu doby hlasovala v EP úplně jinak. Je to plně systémová politička, jejíž hlasování se převážně nelišilo od ANO či ODS.

   Teď má posloužit jako hromosvod, po němž sjedou hlasy nespokojených, místo aby tito lidé volili skutečnou alternativu. Proto ji teď tak podporují a zvou ji stále do TV.

   Jediní, kdo v EP hlasovali pro ČR a proti bruselským šílenostem, byl generál Hynek Blaško a občas Ivan David.

   1. Můžete přiblížit jak hlasovala jinak než „mluvila“? Nemám samozrejme přehled o všech hlasováních. A prosím Vás to hlasování o očkování už vysvětlovala několikrát, takže to sem netahejte. Pak ještě myslím nějaké hlasování v EU, kde ji SPD obvinilo a pak se muselo omluvit.
    Když něco tvrdite, měl byste to doložit. A nejen jedním příkladem, je tam dost dlouho, takže příkladů pro své tvrzení byste měl mít opravdu hodně.

    1. Např.:
     Leden 2023, podpora DSA a cenzury internetu (zaobalená do usnesení o situaci v Brazílii): Hlasovala pro.
     Duben 2023, zavedení uhlíkového cla (a tím zdražení všeho zboží z dovozu): Zdržela se.
     Duben 2023, zavedení zlodějiny jménem „sociální klimatický fond“: Hlasovala pro.
     Červenec 2023, směrnice o průmyslových emisích (a tím likvidace průmyslu): Zdržela se.
     Leden 2024, výzva k tvrdé cenzuře internetu, zejména jakékoliv kritiky LGBT ideologie: Zdržela se.

     (zdržet se = snížit kvórum pro schválení a tím to nepřímo podpořit).
     Doporučuji sledovat iniciativu „Europarlament přehledně „, tam to mají dobře zpracované.

     1. Nicméně jste zde uvedl 5 usnesení, to je dost málo na to, abyste mohl tvrdit, že jinak mluví a jinak hlasuje. Z těch 5 usnesení se ještě 3x zdržela. Co jí k tomu vedlo nevím, ale ani Vy ne.
      Ta usnesení, pro která hlasovala, jsou jistě mnohem složitější než je psáno ve Vámi udaném zdroji (ale zdroj dobrý, to ano), navíc jsem to z ledna 2023, kde podle Vás hlasovala pro, nenašla. Takže zbývá jen to jedno, které se Vám nelíbí. To mně připadá velmi málo na to, aby se Vaše tvrzení potvrdilo.

  2. S Thatcherovou je to zvlastni.
   V devadesatkach se na ni kazdy odvolaval, zvlaste pak Klaus, byla to takova ikona.
   Podle me ale Thatcherova v Anglii moc popularni neni.
   Kdyz jsem tam byl, tak jsem zjistil, ze vlakem se tam nejde dostat vubec nikam, jal jim tu releznicni sit pekne zprivatizovala.
   A to Anglicani vlaky vynalezli.

 2. Stařec a J/jidáš aneb škoda jen, že na fialy tohohle světa to nefunguje!

  Když se dívám kolem sebe na ten jeblej svět, třeba na ty úzkostlivě Fialou zatajovaný prachy, který dosud vynaložili na Ukrajinu (…a nejen tam!!!) …říkám si:

  …“stojí ti to, ty vole, za to, těch třicet stříbrných?“

  Ale pak si zase někde něco přečtu, někam se podívám a leccos mi i dojde a … a odpovím si sám:

  … „stojí viď? … právě pro těch třicet stříbrných!“

  A taky sem se kdysi dočetl, že když:

  … „Jidáš viděl, že jeho prosby jsou marné. Vyběhl ze soudní síně a křičel: Je pozdě! Je pozdě! Cítil, že by pohled na ukřižovaného Ježíše nepřežil, proto šel a v zoufalství se oběsil.
  Ještě týž den vedl bezbožný dav Ježíše z Pilátovy síně na Golgotu, kde měl být ukřižován. Cestou křičeli a posmívali se mu, náhle však všichni utichli. Pod jedním suchým stromem na od-lehlém místě spatřili Jidášovo tělo. Byl to hrozný pohled. Provaz, na kterém se Jidáš oběsil, se váhou těla přetrhl. Tělo se pádem znetvořilo a ještě se do něho pustili psi. Pozůstatky byly rychle odstraněny. Zástup se již tolik neposmíval, mnozí zbledli a výraz jejich tváře prozrazoval vnitřní pocity. Zdálo se, že ty, kdo se provinili Ježíšovou krví, začíná stíhat odplata…“

  Kdežto u nás doma to máme jinak. Už od nepaměti se u nás na Zelenej čtvrtek pojídaj voňavý a tuze dobrý jidáše.

  Zatímco se mudrci přou o způsobu, jakým se Jidáš sprovodil ze světa, zda oběšením či skokem z útesu za neopomenutelnýho masochistickýho líčení, jak mu při tom pádu vyhřezly vnitřnosti, na který se ihned vrhli psi, zatímco zastánci provazu líčej, jak tělo v rozkladu se samovolně uvolnilo z na větvi uvázanýho provazu a jak … no prostě humus, že i policejní patolog by se nad tím ublinkl, tak …

  … tak generace mých babiček a maminek to vzaly do rukou po svým a vymyslely jidáše:

  1/2kg mouky
  60g cukru
  150g másla
  40g droždí
  2 žloutky
  citrónová kůra
  2 lžíce citronové šťávy
  vanilkový cukr
  ždibík soli
  vejce na potření
  med
  rum
  rozpuštěný máslo … a

  … a aby byly zřejmě taky akční, tak tu vláčnost rozkládajících se Jidášových ostatků připomněly tak, že do toho těsta přichrstly 300ml dvanáctiprocentní smetany a …

  …a to byste, holenkové, nevěřili, co to s těma jidášema v hubě udělá, ty sou vám tak vláčný, že humánnější připomentutí tý rozkládající se posmrtný vláčnosti Jidášova těla bejt už ani nemůže!

  Už při snídani toho Zelenýho čtvrtku u nás doma nám nějakej Jidáš může bejt úplně ukradenej, protože my si ty umně zauzlovaný jidáše polejváme v rozpuštěným másle medem s rumem a k tomu si děláváme kafe, čaj, nebo kakao a … a mohu vám říct jen to, že nějakých třicet stříbrných tohoto světa nám můžou bejt úplně ukradený! … Škoda jen, že na fialy tohohle světa to nefunguje!

  1. … sakra, já myslel, že to dávám na Tribunu … ale co, dyť je to jedno, je Zelenej čtvrtek? Je, žejo!!!! Vidlák pro samý píčoviny o politice si nevzpomene ani na jednoho z dvanácti světců až ták, že takoverj ateista jako já to tady musím napravovat. Ať de do háje!

  2. Nevíme jestli Ježíš existoval. Nevíme ani co bylo pěti sty lety. Všechno je jen církevní propaganda, která tady vládla.

 3. No nevím nevím Vidláku,
  jestli ono to nevypadá spíše na snahu o loutkovodičsko- vládně – čučkařskou „diskvalifikaci“
  ještě před „startovní čárou“….
  a to i s přesahem do Polska, Německa…

  To načasování je zvláštní, od 2016 už existuje ta firma….a zase za cca 7 let se čučkaři probudí…

  Fakt to stojí za přečtení, zmiňují sice jen rozhovor, ale s Rajchlem,
  naplno to šije do SPD a Trikolory , Bystoň z AFD…
  a tak jen čekám, co bude následovat.
  A kdo další a kde bude do voleb označený za ohrožení bezpečnosti a kam to povede….
  zakazovat na doporučení weby už tu bylo, dojde i na strany a hnutí?

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/polska-kontrarozvedka-vysetruje-sit-zamerenou-proti-eu-a-voice-europe_2403281302_hof

  https://hlidacipes.org/pul-roku-s-ruskou-propagandou-z-prahy-misto-hlasu-evropy-znel-hlas-kremlu

 4. Bez komentáře

  EVROPŠTÍ I NAŠI POLITICI OPĚT POTOPILI VLASTNÍ ZEMĚDĚLCE
  • Zveřejněno: 28.03.2024
  • Autor: Miroslav Svoboda

  …Ministr Výborný, podle poslance Hlaváčka, zemědělce obelhal!

  Na otázku, jak to nyní v Radě EU vypadá, pokud jde o vyšší ochranu zemědělců, Martin Hlaváček řekl, že v Radě EU, kde české zemědělce zastupuje vláda a ministr zemědělství Marek Výborný, potažmo velvyslanci v Bruselu, nikdo za Českou republiku žádné změny v uvedeném konceptu nenavrhoval, natož aby je prosadil.

  Naopak, vláda dala v tichosti instrukci své velvyslankyni v Bruselu, aby na jednání velvyslanců za Českou republiku již 21. února, návrh Komise odsouhlasila beze změn.

  Maďarsko, Polsko a Slovensko byly proti, protože držely požadavků, jak je formulovala skupina zemí V4. Přičemž Rumunsko a Bulharsko se zdrželo hlasování.

  Podle Martina Hlaváčka smutné na tom je, že, ještě po tomto termínu, ministr zemědělství Marek Výborný, na jednání se zemědělci, prohlašoval, že se na jednání Rady ministrů zemědělství dne 26. února o tyto „vratné kauce“ zasadí.

  „V tomto je evidentně záměrně oklamal, protože na uvedeném jednání o zařazení tohoto bodu vůbec nepožádal,“ dodal Martin Hlaváček.

  Podle poslance Hlaváčka se ministr Výborný dnes se vymlouvá na to, že instrukce k této věci dalo ministerstvo průmyslu a obchodu, které má obchodní záležitosti v kompetenci. „To také bohužel není pravda, protože instrukci na jednání velvyslanců schvaluje vládní Výbor pro EU, kde jsou zastoupeny všechny resorty, včetně ministerstva zemědělství. Pokud by ministr Výborný chtěl, mohl tuto instrukci rozporovat a změnit,“ konstatoval Martin Hlaváček…..
  • Zdroj: AGRObase, Agrární komora ČR
  https://www.ospzv-aso.cz/obsah/71/evropsti-i-nasi-politici-opet-potopili-vlastni-zemedelce/335466

   1. Brrr, 10 měsíců zima – a kde je to slibované oteplování? Vždyť už před nějakým tím rokem „odborníci na všechno – od jazykovědy až po kanalizaci“ hlásili, že už v Rusku i permafrost roztává!
    Nebo že by Rusko nakonec dostako od EU výjimku? 🙂

   2. berkowitz:
    Prožidovský a proruský nacista soudí, že to video z Jakutska způsobí nepříjemnosti minimálně firmě Heinz 😀 Ty kečupy a hořčice, v origoš balení a s latinkou…Němečtí sankcionáři se z toho poserou 😀

 5. Echo24
  Tajnosti kolem „české iniciativy“. ANO tlačí na Fialu, ať zveřejní sumu na nákup munice.

  A dezinformátorská holota a chcimíři si neváží toho, jak rozpočtově odpovědná vláda rozumně zachází s finančními prostředky, které od nich vybrala.

    1. Cha! Vyšlo to pěkně, kouzlo nechtěného!
     (Já totiž z administrace vidím příspěvky do diskuse mimo vlákno. Teď to vypadá, že jsme smazali vrchního čučkaře nadplukovníka. – A třeba to byl on, co my víme?)

 6. Dezinformátor, nebo nechytrý? Vono to vyjde nastejno. Příště opozici doporučuji, když už budou mít to pnutí jít se vykecat, ať zvolí nějaké primitivnější téma. Třeba o Micce.
  „ANO souhlasí s růstem věku do důchodu, myslel si Pavel. Schillerová to vyvrátila“

 7. OT … tak urciteeeee
  „Polské ministerstvo obrany vydalo rozkaz pozastavit všechna vojenská cvičení v zemi, protože 26. března zahynul voják speciálních sil při horském výcviku v Tatrách. Je to již pátý případ, kdy vojáci přišli o život během vojenských cvičení konaných v březnu v Polsku.“
  😀

 8. Někdo tu zmiňoval partu „ANO, vytrolíme europarlament“, která kandidovala minule a získala 1,56%.
  Letos je v podobné roli ČSSD s předsedou a zároveň volebním lídrem Paroubkem.

  ČSSD je nově Česká suverenita sociální demokracie, která koupila uvolněnou značku ČSSD.
  Původní sociální demokracie dnes kandiduje jako SOCDEM, ale určitě se najde hodně lidí, kteří ten rozdíl přehlédnou…

 9. Pokud bych měl politické schopnosti a ambice, tak je moji životní prioritou bude stát se europoslancem a tomu bych zasvětil život. Je to politický kšeft století. Za nulovou práci získat takové odměn, to nemá obdoby. JE to lepší, než vzhrát první cenu ve Sportce.

  Má prognóza je následující: 6koalice získá v průměru po třech hlasech. Patrně víc bude mít ANO na úkor umírajících stran. Dva získá SPD a poslední hlas připadne Konečné.
  Mnohokrát jsem si kladl otázku, proč Redová utrácí cestováním tolik peněz aby mohla navštívit s Vidlákem někde zaplivanou hospodu. Její současná nespokojenost je vysvětlující.
  Přeji všem voličům mnoho úspěchu.
  Vzhledem k tomu, že na poklidný život je nutné obhájit mandát, je vcelku zřetelné, že europoslanec hájící vcelku přirozeně své vlastní zájmy, bude tedy spíš konformní s většinou.
  Neočekávám zde průlom.
  Aby se něco změnilo, je třeba postupovat s návrhy Šichtařové zveřejněné na PSU. Jsou čistě ekonomické, tudíž k prozření musí kleknout ekonomika, aby se onen průlom mohl dostavit. Bez Marxe to v žádném případě nepůjde.
  Jsem upřímně napnut, kolikrát musí být Vidlák zklamán, aby prozřel.

  1. O té nulové práci víte kulové… práce ve výboru, plénum, miniplénum, pročítání návrhů směrnic, psaní pozměňovacích návrhů, konzultace s odborníky… to je „nulová“ práce, pokud ji berete vážně. Pokud nejste v žádném výboru a nepředkládáte naprosto nic, pak je to samozřejmě jiné.

   1. Je půvabné, jak jste úderně a odhodlaně začala: „O té nulové práci víte kulové…“
    A rezignovaně skončila: „pak je to samozřejmě jiné.“

    Tak mi, moudrá ženo najděte jediného EU poslance, který pro naši republiku udělal alespoň náznakem něco přínosného.
    Pokud nenajdete, pak i ta „práce ve výboru, plénum, miniplénum, pročítání návrhů směrnic, psaní pozměňovacích návrhů, konzultace s odborníky“ je mi naprosto k hovnu. Byl bych radši, kdyby: „nejste v žádném výboru a nepředkládáte naprosto nic“

    1. Mozna bych vyzdvihnul Davida, jehoz pravidelne infrmovani o nicotnosti az nebezpecnosti EP za prinosne povazuji. Sice to vime i bez nej, ale nektere konkretnosti a nastineni proceduralniho zmaru opravdu prekvapi. Za me ma David jednicku, ackoliv jinak se v nem nevzhlizim.
     Ze na misto nej kandiduje SPD modreho svazaka, kunkala Macha, moralne nakrapnuteho jedince (minule vzdal uprostred mandatu) je hnus, jine slovo nenachazim.
     Jinak souhlasim a Davida povazuji za velkou vyjimku. Ze se sveho nejuspesnejsiho poslance a osobnosti strany zbavuji, je bohuzel symptomaticke (viz treba Foldyna).

  2. Tak Vidlak byl hodne zklaman Rajchlem. Podraz od hodnych zemedelcu uz snasi podstatne lepe.
   Priste to uz snad vezme s nadhledem.

 10. Já bych ještě připomněl jednu událost z minulých eurovoleb. Tehdy kandidovala nějaká skupina pod názvem “ ANO, vytrolime europarlament “
  Asi je volili zčásti recesisti, ale taky lidi, co si je spletli s Babišovým ANO. Nedostali se tam, ale dostali dost hlasů, aby probrali volební příspěvek.
  Tak jsem zvědav, co vymyslej chytráci letos.

 11. Můj hlas bude patřit stranám, které požadují příměří na Ukrajině a vývoz zbraní do konfliktů, konec Zeleného údělu, nepřijímat uprchlíky, demontáž EU. takže můj výběr bude velmi omezen a zase propadne.
  Vlastně ani nerozumím lidem, kteří tohle nechápou a volí jinak. Asi jsem MARŤAN.

  1. Prožidovský a proruský nacista bude volit komunisty.
   Nynější komunisté nejsou ti stejní komunisté, kteří věšeli své soudruhy v padesátkách.
   Asi by nacista přeháněl, kdyby napsal, že současní komunisté jsou nějací „digitální“.
   Ne, to rozhodně nejsou.
   Jen mají v programu hodnoty, které zdivočelý kapitalismus za 30 roků takřka zlikvidoval. Hodnoty, které jsou nezbytné k tomu, aby se lidi různých názorů, spolu dokázali dohodnout v těch základních, přes které nejede vlak.
   Nacista je bude volit, nikoli z nějaké idiotské nostalgie (s těmi původními si užil taky své), ale bude je volit proto, že mají potenciál korigovat tohle současné svinstvo. Směrem k hodnotám, které konvenují tzv. obyčejným lidem.

    1. Je to dobrý nápad a navic kultivovaně podaný, žádný sebemenší náznak agresivity.
     To se v diskuzích na mnoha webech téměř nevidí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *