17 července, 2024

Tak tu máme zprávu z Ministerstva vnitra, prý podstav policistů chtějí vyřešit přijmutím cizinců.

Jako Vítku, nechci ti do toho mluvit, ale tohle jako myslíš vážně? Ministerstvo tvrdí, že nám chybí 4500 policistů. Přitom podle statistik máme pátou nejvyšší hustotu policistů na obyvatele v celé Evropské unii. To by se pak jeden spíš zeptal, kde dělají soudruzi z NDR chybu?

Možná by to konečně chtělo spíš zjednodušit byrokracii, aby nebylo třeba tolika úředníků (policistů v kanceláři) a bylo víc těch v terénu. Pro zajímavost: Třeba dokument jménem poučení svědka, co se v zahraničí vejde na jednu A4, tak u nás se jedná o 8 hustě psaných stran A4, žádost o vydání podezřelého ze zahraničí 2 A4 a u nás 11. Pak nemají být zasekaný v kanclu.

Uklidnit nás má, že ti cizinci musí být buď z EU, nebo zemi EHP (Švýcarsko, Norsko, Island). Tak stůjme nohama na zemi a podívejme na to, odkud by ti policisté reálně mohli být. Vzhledem k tomu, jak nízko jsme s platy v EU, tak si asi těžko představím Němce, Francouze, nebo třeba Švýcara, jak by tady šel šlapat chodník v uniformě.

Kdo nám tady tak zbude. Slováci, Bulhaři nebo Rumuni, no tak snad akorát ti Slováci dobrý, ale takový Rumun nebo Bulhar, to fakt není výhra. A to nemluvím o tom, jaké báječné země se na vstup do EU chystají. Jsou mezi potenciální policisté z Albánie, Gruzie, Turecka, Moldavska, Černé Hory nebo námi obdivované, milované, protěžované, a zcela nekorupční Ukrajiny. No a jako třešnička na červavém dortu je potenciální kandidátskou zemí Kosovo. To prostě chceš. Po divokejch devadesátkách jsme se s odřenýma ušima vlivu všech těhle mafií jakž takž zbavili, a teď si je nabereme rovnou do ozbrojených složek. Na nově příchozí se prý těší i Vězeňská služba. Tam to bude taky tedy veselé.

Další podmínka je, že tu musí žít nejméně tři roky a umět český jazyk (tak to je taky dobrej fór), většina cizinců tady žije léta, a češtinu ovládá leda na základní úrovni a při množství byrokracie, která je u policie a složitosti jazyka, který se používá v právním prostředí, no hodně štěstí.

Prostě místo abychom řešili příčinu problému, klasicky se snažíme zaplácnout nějak důsledky, ať to stojí, co to stojí. A ono to může stát sakra hodně. Nejen finančně. Oni totiž sem ti lidé z těchto zemí nejezdí jen tak pro srandu králíkům a nezapomínejme, že si v drtivé většině berou tu svou kulturu a hodnoty sebou. Právě tu, před kterou „utekli“.

29 thoughts on “Tak tu máme zprávu z Ministerstva vnitra, prý podstav policistů chtějí vyřešit přijmutím cizinců.

 1. Za „totality“ bylo policistů polovina dnešního počtu a bylo bezpečno. Za dnešní „demokracie“ se nedaří a nedaří. Policie zaklekává ženy, vyhrožuje traktoristům střelnou zbraní a vláda tomu říká ochrana Evropských hodnot, které nikdo nikdy neviděl.

 2. Já bych to neviděl až tak černě. K rozšíření EU již asi nedojde, Kosovo se po poukruinském jednání vrátí do Srbska. Potenciální problém je občanství pro Ukrajince nebo jejich administrativní zařazení na tento seznam zemí.

  1. Tak to dopadne tak, že Čech nebude chtít pracovat s někým, kdo neumí pořádně ani česky a je ze země odkud se nejčastěji rekrutují zločinci, které do téhle doby český policista naháněl. Výsledek? Další čeští policisté odejdou. Stačilo by jen odstranit naprosto debilní administrativu a policisty poslat do ulic. Klidně ať někde dávají drobné pokuty za přecházení na červenou, ale ať jsou tam, kde se něco děje.

 3. To dopadne jako u nás, kdy vyházeli pošťačky a pak zjistil, že fakt nemá kdo ty dopisy roznášet. Tak zaměstnali Ukrajinku. A najednou lidi přestali dopisy dostávat, protože se vracely, jako nedoručitelné. Pak se ukázalo, že paní moc dobře neovládá latinku.

  1. a prave policajt musi ten jazyk ovladat naozaj dobre, aby vedel riesit konfliktne a narocne situacie
   pre Slovakov to sice nie je problem ale 4500 policajtov nelezi na Slovensku na ulici
   nejaki by urcite prisli ale nie v takom pocte

 4. Některe argumenty lze snadno vyvrátit. Třeba před hadrakem prý chodili vždy 3 policisti společně proto, že jeden uměl čist, druhý psát, a ten třetí ty inteligenty hlídal. Takže teď to bude podobné, ale číst a psát bude umět jen jeden (Čech) a další dva (třeba z Ukrajiny a z Kosova) ho budou hlidat 🙂 🙂

  1. Máš pravdu. Já jsem 4 roky čekal, jesli mi soudruzi z OV KSČ dovolí obhájit dizertačku. V r.1988 za mnou najednou přišel předseda ZO, jestli nechci vstoupit do KSČ. Řekl jsem ne a loučil se s vědou. A ejhle, za půl roku jsem najednou měl obhajobu povolenou. To už opravdu mleli z posledniho …

   1. Ja vyndal z knihovny, kdyz jsem navstivil kamarada v ustavu, jeho starsi dizertacku a smal jsem se mu, pac prvni veta znela ze „17. sjezd KSC se usnesl na krmnich davkach ve vysi“… 🙂 Za par let vyndal on moji rigorozku – a smal se on mne. Ja totiz zacal takto : VII. snem Evropske unie se usnesl… 😀

 5. Je to prosté, elegantní a jednoduché. Nechcete se odhodlat k radikálnímu řezu, tak se nedivte, že Vám kdejací vítkové budou stále více utahovat šrouby. Nejen důchodci ale i Vy si řádně tu demokracii zaplatíte.

 6. Až bude ukrajinská česká policie sbírat na ulici český kanonefutr pro odeslání do zákopů a jejich krajani se tomu budou smát ze zahrádek hospod a kaváren, pak teprve zavládne ta pravá liberální demokracie založená na pravidlech.

  1. Vysoce pravděpodobný scénář. Samozřejmě bude opět „rozčarována, překvapena až znechucena alternativa“, včetně skvělé opozice. No, a to je asi tak všechno, co se stane v otázce legalizace vstupu členů zahraničního organizovaného zločinu do bezpečnostních a justičních složek státu. Navíc to dědičně podlý, vychcaný, lokajskÿ a zainteresovaný plebs bude v klidu akceptovat, mnozí obhajovat.
   A ne, nejde o diskriminaci domácí organizované galerky – ta už tam dávno zastoupená, zúčastněná je.
   Mnozí tvrdí, že i v osobě vrcholného představitele MV, další přidávají na seznam MS, a sám se v přímém přenosu nominoval i premiér nejen díky kampeličce. Ani další persony nejsou bez nominace …
   O „kvalitě“ SZ a justice nemá smysl spekulovat …
   Tož bude fajn nakoupit slovníky plus konverzaci v článku zmíněných jazyků …

 7. Není Němec jako Němec. Jeden je echt s německou staletou rodinou. Druhý je imigrant s německou bumážkou a staletou pouštní rodinou.

   1. Pawe nechlastejte když chcete psát. Zkuste si přečíst, kterých zemí se to týká. Laskavě přestaňte urážet autory, kteří píší zajímavé články pěkným slohem, když sám nedáte dohromady jednu korektní větu.

  1. Byl kdysi takový vtip: Proč policajti chodí ve třech?
   Jeden umí číst, druhý psát a třetí dává pozor na ty dva podezřelé intelektuály.
   Přihlédnu-li k návrhu pana ministra, měli by potom chodit v hejnu.
   Napřed se dohodnou mezi sebou, kdo má zasáhnout nebo zatknout podezřelého (t.j. napřed určí jeho náboženství, zemi, etnikum apod.) za pomoci překladatelů, případně povolají posily z jiné hlídky (potřebují Afričana na Afričana) a než provedou všechny potřebné úkony, zapomenou, proč tam vlastně jsou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *