17 července, 2024

Soudruzi v EU opět poroučí větru, dešti

Tentokrát se rozhodli, že až Ukrajina definitivně slavně zvítězí, přemění ji na vzorový bezuhlíkový sociální stát.

Musím říct, že při čtení této chiméry jsem málem vyprskla smíchy. Ukrajina má milion a jeden problém, ale Evropská unie s Rusem téměř v Kyjevě řeší uhlíkové emise.

Též obnova válkou zničené země nemá probíhat co nejrychleji a nejefektivněji, nýbrž zeleně udržiteně, a hlavně grýndýlově. Teď už jen čekám, kdy jim na tu obnovu nařídí genderové rozložení ve firmách, které ji budou provádět, podmíněné tím, že jim to EU bude platit. Taky jsem zvědavá, jak se s tím Ukrajinci poperou, a kolik „ONO“ a „cítím se jako motýl ve větru“ budou například v odklízecích pracích tolerovat.

Rezoluce byla přijata drtivou většinou všech europoslanců, prý proto, že její součástí bylo i přijetí Ukrajiny do NATO. Prostě budete volit pro zelenou, nebo nebudete volit ani pro členství v NATO 😃 Být Ukrajinou, začala bych lehce přemýšlet, do jaké oprátky to v podobě vstupu do Evropské unie strkám. Budé jí totiž diktovat evidentně naprosto všechno, v zájmu jejich dobra samozřejmě, až jim z té země nic normálního nezbyde. Půdu, suroviny a firmy si rozeberou cizí nadnárodní společnosti a místní budou jen naplňovat západní ideály svou levnou prací.

No a kdo celou tuhle srandu bude platit? No samozřejmě i my. Počítá se s tím, že na rekonstrukci zničených měst a infrastruktury bude potřeba vydat okolo 750 miliard dolarů (17,8 bilionu korun). Financování mají zajistit především země EU koordinované Bruselem formou půjček. Kdo si myslí, že tyto „půjčky“ má šanci Ukrajina splatit, je mírně řečeno naivní. Ale já si myslím, že si to ve skutečnosti nikdo nemyslí a je to jen oblbování pro lidi, aby moc neremcali, a dál ve jménu Ukrajiny chudli. Tentokrát už ale zeleně.

Ano, to se nám ulevilo. Celá Evropa je na hraně ekonomického kolapsu, ale pořád neochvějně míří hlavou do zdi. A tentokrát se rozhodla vzít sebou i Ukrajince.

60 thoughts on “Soudruzi v EU opět poroučí větru, dešti

 1. Situaci z veřejných zdrojů je možné seriozně hodnotit a zde je jasné, že již samotní Ukrajinci válku nepodporují a nechtějí se na ní podílet. Na počátku konfliktu se mladí Ukrajinci hlásili do armády, ale tato snaha je pryč , nikdo se nechce nechat zabít a zmrzačit za Zelenského vládu. V EU se skrývá před odvodem do armády cca 700 až 800 tisíc Ukrajinců a na Ukrajině probíhají násilné odvody na ulicích, jako když je chytána divá zvěř. Nevím , jakou hodnotu mají vojáci násilím zavlečeni na frontu. Demokracie na Ukrajině již dávno není , bylo zde 11 politických stran , dnes už je jenom ta jedna a poslanec , který se zeptal v ukrajinském parlamentu na majetky Zelenské v zahraničí , byl sfackován hned u řečnického pultu, to je jasný příklad demokracie na Ukrajině. Jsou zde stavěny sochy a přejmenovány ulice podle Bandery a Šucheviče , doložených válečných zločinců a fašistů a to u nás nikomu nevadí. Pouze zde byla u nás zakázána Bandera párty. Ukrajina je nejzkorumpovanější stát , náměstek ministra obrany Ukrajiny měl při zadržení policií , více jak milion dolarů v gauči v hotovosti a u předsedy nejvyššího soudu bylo nalezeno více jak tři miliony dolarů v hotovosti. Na Ukrajině vládne tajná služba, která mučí a popravuje “nevhodné” osoby a to je možné též doložit. Takže Ukrajina spěje ke konci a nejenom na frontě. Možná je také nutné prověřit podporu válce na Ukrajině u nás , která činí méně než 17% podle seriozních sociologických šetření , takže naše vláda již koná mimo demokracii a proti přání a zájmům občanů ČR a to dlouhodobě. Podporováním prohrané války na Ukrajině se pouze podílíme na zvyšování počtu obětí a válečných škod. Premier Slovenska má správné názory , když nechce nadále vojensky podporovat Ukrajinu a u nás je za to napadán ,ačkoliv pouze plní slib, který dal občanům na Slovensku před volbami.

 2. Vytvoř pomocí peněz problematickou strukturu, do které budeš vymýšlet problémy a rozpady zaběhlých vztahů a budeš vydělávat na snaze znovu stavění té stejné struktury a ještě si tě budou považovat za strůjce.
  Tisíciletý mechanizmus, který komentují ovce, které jako mají k tématu co říci.

  Od ovcí se nedovíte nic jiného , než jaké to bylo v kině, nebo v cukrárně, nebo na úřadě nebo v jiné televizi.
  Nemají žádný nápad jak to přetnout, neví ani proč to přetnout a nestarají se o to ani kdo by to mohl přetnout.

  1. Pilát pravil Tvůj osud visí na vlásku a já ho mohu jediným pohybem prstu přetnout
   Jošua pravil Ty nejsi ten ,kdo můj osud na ten vlásek navěsil , jak tedy bys ho mohl přetnout
   Michail Bulgakov Mistr a Markétka

   Jo a Pilát není Pilát a Joshua není Joshua

  2. Pilát pravil Tvůj osud visí na vlásku a já ho mohu jediným pohybem prstu přetnout
   Jošua pravil Ty nejsi ten ,kdo můj osud na ten vlásek navěsil , jak tedy bys ho mohl přetnout
   Michail Bulgakov Mistr a Markétka

   Jo a Pilát není Pilát a Jošua není Jošua

   1. „Bezim s hovnem proti platnu do platna to hovno zatnu…zpivali progresivni
    kultur sily havlu .
    Nekterym zase normalni rozum visel na vlasku ,az si ten vlasek sami a
    ochotne precvakli.
    Visi osud na vlasku nebo nevisi, /to beee, or not to beee/, to je primo akademicka debata, Pilat to potvrdil , vlasek ti preseknu ,pretnu prstem ..
    /Bezim s prstem proti vlasku ,pohybem ti vlasek pretnu ../.AAle
    Bych skromne radil si ten prsticek nejdrive nabrousit .Pretnuti se pak zdari.
    Pilat jak vysvita z debaty ,osud zminenyho J. , na vlasek nejdriv nepovesil.
    Osudy na vlasky povesny jinejma, pak Pilat nemuze presekavat..
    Ma smulu.Ani kosou.
    Moh osud povesit ,ale nejak to vopomnel.
    Z debaty tak nevyplyva ,kdo este jinej ty osudy na vlasky vesi.

 3. OT OT OT a nebo ne

  Kdo chcete vědět i kdo učí naše děti a vnoučata, pusťte si dnešní AZ kvíz finále:
  M jako manželství pro všechny
  S jako sláva ukrajině

  1. Na ČT? Nejspíše.
   Dlouhodobě se řídím zkušeností, že nejlepší je to nezapnout.
   Nejlepší je do kšeftu vůbec nevlézt. Cancel culture po dezolátsku. A můžou si vy…t oko. Kde není obecenstvo, nebude ani bavič.

 4. Pokud je to pravda, pak by Ukrajinci za kazdy vystrel meli zaplatit emisnimi povolenkami. Podle raze, typu exploze a vahy prachoveho naboje.
  Nejdrive si udelat plan strelby a ten poslat schvalit do Brusele. Po schvaleni zaplatit. A nakonec pak transparentne vykazat jeho splneni, vcetne odsouhlaseni bruselskou kontrolni komisi.
  Dalsi velkou oblasti k reseni by bylo srotovne, tam by mohli pozadat Brusel o dotace.

  1. Prožidovský a proruský nacista si z toho šrotovného donedávna taky dělal prdel.
   Dokud s údivem nezjistil, že dvě jisté německé firmy, velmi stály o dovoz „šrotu“, rozuměj: hromad sakra kvalitní pancířové oceli, právě z ukraviny.
   Nacista už neví přesně, kde přesně to četl, bylo to přes překladač, protože prožidovský a proruský nácek přirozeně neovládá jazyk svých prapředků z NSDAP 😀
   Nacista ale viděl, že tuhle kauzu proláknul Bild, mělo jít o dvě firmy zvučných jmen, které se výrobou kvalitní oceli až donedávna zabývaly (dokud měly co tavit i čím topit) a měly jim to zajistit nastrčené dopravní firmy.
   Tím, že se toho dopátral Bild, byla celá akce odpískána a nacista si myslí, že na něco podobného, si děti a vnuci jeho kolegů z NSDAP, už ani nepomyslí – i ve světle událostí okolo raket Taurus.
   Kromě toho si nacista myslí, že děti a vnuci jeho kolegů z NSDAP se vůbec, ale ani trochu nepoučili z historie a chtějí mermomocí chyby svých předků opakovat.
   Prožidovský a proruský nacista je toho názoru, že tu šanci na opakování chyb, bychom jim měli dopřát.
   Jedna pořádná přesdržku, nebo další výprask ala Prochorovka = skoro 80 roků relativního klidu ze strany středoevropského Germána, to se podle nacisty vyplatí. 😀

  2. Pořád čekám na vyčíslení uhlíkové stopy za každý jednotlivý granát. Od vytěžení nerostu. Ale Greta jaksi mlčí. To bude asi tím, že to je uhlík demokratický, hodnotově pevně ukotvený na Západě.
   Nemluvím o tancích, kterých jen na UA už sešrotovali snad 5000.
   Nám chtějí zakazovat rajčata na zahrádce, protože nějaký frikulín spočítal, že takto je uhlíková stopa 5x větší než z průmyslových farem – rozuměj skleníků jejich korporací. Ale vojna na UA je uhlíkové neutrální.
   Lidi zlatý, to je blázinec!!

  1. Už to tu jednou bylo.Vzorový stát SS bylo svého času Bělorusko.Skončilo to největšími obětmi z civilního obyvatelstva za druhé světové války Tady se evidentně slavná EU inspirovala.

 5. Nechci šlapat do báboviček, ale schválně kdo to řekl k návrhu EU ohledně zaměstnanosti absolventů?
  cituji:
  „To, aby měli lidé do 25 let povinnou práci, se už nedá komentovat. Jak se dá okomentovat blbost? Jedině snad, že bychom je všechny poslali do Bruselu, aby jim to zajistili. Tam se jich ještě vejde. Evropská komise by si měla prostudovat archivy z Československé socialistické republiky, kdy byli lidé posíláni do zaměstnání na umístěnku. Doktor vystudoval a šup, dostal umístěnku. Vyřeší se tím zdravotnictví. Když někdo někam nechce, tak tam holt půjde. Tady už to bylo dávno vymyšlené a v Bruselu na to přišli až takhle pozdě. Oni se ten reálný socialismus teprve učí, ale jsou v tom zase hodně dobří a jsou pilnými žáky,“ (Kubera, ODS, 2012)
  „Víte, jaký je rozdíl mezi Evropskou komisí a ÚV KSČ? Žádný. Komunisté poručili větru dešti, Komise EU poroučí změnám klimatu. Komunisté zlikvidovali soukromý sektor, eurokomise jej ničí eurovaginálními kvótami, eurobyrokracií a umělou přezaměstnaností. Otázkou je, která cesta do pekel je rychlejší. Obávám se, že Evropské komisi to 40 let trvat nebude.“(Plachý, ODS, 2012)

  a dalo by se pokračovat….
  „Evropská unie je gigantická byrokraticko-socialistická hydra, která si zcela v duchu zákonů profesora Parkinsona již zcela vystačí tím, že stále dokola řeší problémy, které sama vytváří, a to za peníze, které sebere lidem, jimž předtím namluvila, že jim nějak pomáhá…..“

  „Pokud se nejedná o vtip, tak EU by rovnou měla uzákonit ´poručíme větru dešti´. (TOP 09 František Laudát.)

  „Komu to prospěje? Připomíná mi to éru komunismu, kdy každý musel mít razítko v občance, že pracuje, aby nebyl režimem stíhán jako příživník. Koho budou soudruzi z eurokomise stíhat dnes? Zaměstnavatele, nebo studenty, kteří nenastoupí? Totální pitomost.“ („Černochová, ODS)

  To asi stačí a to prosím tehdy vládli.

  A ještě jako bonbonek na závěr
  „Znáte nějaký bruselský recept, který funguje?“ Fiala před lety ostře kritizoval EU.

  zdroj:
  https://www.parlamentnilisty.cz/politika/senat/Kubera-podezriva-Brusel-z-kradeze-archivu-UV-KSC-256168

  1. „Znáte nějaký bruselský recept, který funguje?“
   Přinejmenším jeden takový recept mě při pohledu na jméno autora oné otázky napadá:
   Recept „Jak udělat z odpůrce EU zapáleného zastánce EU snadno a rychle“ zcela zjevně funguje dokonale..

  2. UV KSC , taky nikdo nezvolil , ani nemoh..A vlad porad.
   Jenom vokopirovali a kde by ted bez komunistu byli , kdyz ani hajzl nepostavi..
   A kam ted s nima..
   Este navic krici , jako kdysi Husak , vykopnete mne , vyzente nas nic ,
   dobry vam neudelame..Ani to nesvedeme..Zachrante se, dokud je cas.
   Este sme si na vas ukra pozvali..
   /UV KSC vymrstilo na nas Dubceka a ten zase
   pozval tankisty Brezneva, Ulbrichta a ten Dubcek se tvaril , ze vo nicem nevi
   a este na nas vypustil Husaka , lecos podobnyho si ted delaji na svym pisecku ,
   taky zakladny, atd….a hrozne u toho zase krici , jak jim kazdej ublizuje/.

  3. Ne, že byste JannoJ neměla v celé té věci pravdu, ale sluší se nenadsazovat. Takže, žádný komunizmus tady nebyl, platí to, že panoval tu režim komunistické strany. Což je podstatný rozdíl. Není také pravdou, že „ …každý musel mít razítko v občance, že pracuje, aby nebyl režimem stíhán jako příživník.“ Nemusel, pouze měl mít. Užil jsem si tří, jestli ne čtyř občanek. V žádné z nich to razítko neměl. Ne na protest, pouhá lenost frajírka.
   Jako mlaďas notoricky překračující předepsanou rychlost na motocyklu i za volantem, tázán dopravkou, kde že jsem zaměstnán ono razítko nemaje, vykoledoval jsem si vyšší pokutu odpovědí, že zaměstnán nejsem nikde, když živen jsem maminkou. Věda, že paragraf stanovící povinnost pracovat, neobsahuje trestní sankci!
   Těm skutečným „nedělákům“ tu „příživu“ režim nikdy neprokázal. A že jsem jich znal. Ušetřím Vás historek. Navíc, já řádné zaměstnání měl. A na nové (takové to socialistické) auto ve čtyřiadvaceti si řádně, co dělňas i vydělal.

 6. Prožidovský a proruský nacista vůbec nechápe, proč tuhle evidentní chiméru, navíc slátaninu nějakého pisálka, přenáší paní autorka sem.
  Navíc s nadpisem jako kráva, bez respektu k systému tohoto webu.
  Nacista má dojem, jakoby to mělo fungovat stylem „Teď píšu já, paní Důležitá. Všichni z mého článku padněte na prdel.“
  Nefunguje to. Ne takto a ne tady.

 7. Tak ono být Ukrajinou… Asi jako být nyní Českem! Vládnou psychopati, podpoření silou, totalitními manýry a co si myslí a zmůže normálně uvažující člověk, vidíme vůkol! A ve zbytku Evropy! Vždy mě pobaví ty samé kecy, že za komančů se jim nikdo nepostavil a tím vlastně kolaboroval!? To samé, když nastupoval Áda a jiné diktatury!

 8. P. Marková nechtěla byste se už konečně naučit psát kratší nadpisy? Myslela jsem si, že jste inteligentní žena. Asi jsem se mýlila.

   1. Ano, zde na blogu je to problém. Samozřejmě jak pro koho, pro anonyma ne a asi i pro někoho jineho, pro mě a rovněž pro někoho ano.
    Domnívám se, že průměrně inteligentní jedinec, zvláště když je na to upozorňován poněkolikáté, by mohl nadpisy zkrátit. Takže jsou vlastně jen tři možnosti. P. Marková buď na nás kašle, nebo to tady nečte a nebo je hloupá.

   2. Jak se to vezme, karlíku. Jsou a nejsou.

    Pokud někdo píše do veřejného prostoru, měl by s každým takovým elaborátem zacházet jako s literárním útvarem. I novinový článek, ba i nadpis je literární útvar. To, co paní autorka nahuláká do titulku, lze snadno ošetřit tím, že několik prvních slov je jako titulek a zbytek se nechá spadnout do perexu.

    Jenže paní Marková je příliš líná/nadutá na to, aby se podívala, jak článek v administraci zpracovat. Je to nesmírně jednoduché, na tři kliknutí myší. – Stačilo by se zeptat. Když ale ona je líná i na to, aby si po sobě článek aspoň přečetla. Slohovka s „mlínkem“ by byla za pět.

    Když jdete do restaurace (nebo třeba i do bufetu), taky oceníte, když je jídlo servírováno kulturně a ne na papundeklu v kusu pomačkaných novin, ne? Přesto, že do bufetu jdete především proto, abyste utišil hlad. – S informačním webem je to podobně.

    Takhle je to jednoduché… (nadpis tučně, perex drobně)

    Varianta „Marková“:
    Soudruzi v EU opět poroučí větru, dešti. Tentokrát se rozhodli, že až Ukrajina definitivně slavně zvítězí, přemění ji na vzorový bezuhlíkový sociální stát.

    Varianta „Alef“:
    Soudruzi v EU opět poroučí větru, dešti
    Tentokrát se rozhodli, že až Ukrajina definitivně slavně zvítězí,
    přemění ji na vzorový bezuhlíkový sociální stát.

    Teď jdu a pro ukázku upravím to sám… a kromě toho: v nadpise/titulku se na konci poslední věty tečka nepíše.
    (ostatní interpunkce ano)

    1. Je to, jak říkáte, Alefe.
     Velký problém to není, ale po dvacátém pátém upozornění už by většina lidí zbystřila a něco s tím udělala.
     Zvlášť, když náprava je tak snadná.

    2. Prostě Alefe, jejich obvykle geniální myšlenky z nich musí ven, jinak by praskli.
     Já takovým článkům říkám „písmenkový průjem“. Po pejskovi to většinou majitel uklidí. Ale kdo je „majitel“ tady těch zdejších „spisovatelů“? Zdá se, že nezbude než prohlásit každého autora za majitele sebe sama. (Některé, ať se zase někdo necítí potrefenou husou.)

      1. To tedy mají.
       Prožidovský a proruský nacista, nejvyšší evoluce dezoláta, viděl články paní Markové na Parlamentních listech a pak i na webech, na které nacista zabloudil náhodou. Stalo se tak vždy nějakým linkem v textu někde jinde. Jde o weby, které už v úvodu vyvolají u poučeného čtenáře pobavený úsměv.
       Nacista nikdy neměl nic společného s publicistikou či novinařinou. Za svůj bídný život sepsal jen jednu brožuru pro nácky, postižené stejným koníčkem a těm ji rozdal, protože díky mnohaletému kamarádovi a kolegovi z tiskárny, jej to téměř nic nestálo.
       Ale současně má nacista velmi dobré povědomí o tom, od kterého momentu začíná být tohle, tzv. „hrnutí na sílu“ účinné, nebo nakolik.
       Ostatně nacista soudí, že takových příkladů (případů?), jako je amatérka paní Marková, je v českém virtuálním prostoru mnoho.
       Za všechny může nacista uvést například profesionálku paní Šichtařovou, jejíž hrnutí známe prakticky všichni.

    3. Já jsem se na to podíval kvůli té druhé větě. Tam je nová informace.

     To, že EU poroučí větru, dešti, to vím dávno, to mě nezaujme.

      1. Tak mě napadá:
       Už se objevují restaurace s překrásným interiérem, zajímavou nabídkou, ale téměř bez hostů. Mám-li hledat analogie, tak mě napadají některé neplacené (či dobrovolně placené) programy a programy placené a drahé. Je to jak s těmi osvěžovnami. Stoly umakartové, obsluha strohá, ale to jídlo! A ceny!
       To jenom k těm placeným a neplaceným webům.

   3. Vono tak nejde vo ty dlouhy napisy. Jako tendle a vo ty blby posahany hesla ..
    Pouzivany zase jako klise , bezduchy vopakovani a pouzivani klise
    se skoro nikdo neobejde a este bez premejsleni..
    Kliselaska.Jako treeessnickaa na doortuu..Ouuveertonovo vokno ,taky vsude.
    Pak z toho ma kazdej taky „vokno“, v hlave .
    Jde ted vo jednu z mnoha zbrani v rukou teroru psoudoecofanatiku
    na populaci celyho sveta..
    /Kterou tu ideologickou propagandu prevzali na zapade a prekroutili,
    jako skoro vsecko vod komunistu . Kdyz nemaji nic svyho// .
    Vlady a korporace klima nezajima , vedecky posluhove
    vyrabi lzi a naopak vsichni skodi klima /a svadeji to na nas ze se napr. umejeme/, zavadenim globalniho marketu , kde muzou, aby to svedli na nas vsechny.
    Zrusili napr. vyrobu spendliku a paratek na zuby , zrusili vsecko mimo vyroby a prodeje zbrani do celyho sveta ,vyroba zbrani a jejich pouziti, takhle taky bojujou za zadnej CO2, aby co nejvic mohli dovazet z Ciny. Z Bangladese , vodu z Fidzi ,
    drevo z J.Ameriky , kde vykaceji amazonsky pralesy ,plice sveta atd..
    „Kaceji“ stejne jako ty stromy taky vsemozne populace na celym svete..Kdyz.
    Vyroba potravin taky strasne skodi klima..
    Je toho moc. Misto vopakovaci matky moudrosti, je vobcas taky dobry se zamyslet..
    Z matky moudrosti udeali pedagoakademisti a vedci kulomet ,
    na strileni poucek na nas..Aby nas zkosili a vsecko zivy , za vitezstvi nad 0.04 %…

  1. Měla byste vědět že ženy potřebuji všecko kolektivně zkonzultovat a navzájem si to odsouhlasit, což je strašně neproduktivní a zabere to čas. Proto to tak dlouho trvá.

   1. Pravdou je, že ženy potřebují všechno detailně prodiskutovat, nejlépe vícekrát.
    Často mi to lezlo na nervy.
    Na druhé straně mi připadá, že ženy častěji než muži dokáží dosáhnout konsensu.
    Kde muž často mávne rukou a nechá problém otevřený, ženy to proberou tolikrát ze všech stran, až s tím dokáže celá jejich skupina souhlasit. V některých situacích to může mít svou cenu.

    1. Pokud jsme diskutovali se ženou v čem půjdeme na vycházku, vždy jsme dosáhli konsensu že půjdu ve svetru i když nevím proč.
     Možná mi byla zima.
     Když jsme diskutovali se ženou, kdy mám přijít ze zahrady na večeři, vždy jsme dosáli konsensu že už mám hlad, i když jsem ho možná neměl.
     Možná mi kručelo v břiše, nebo kde…

     1. Pithart.
      To ale nesouvisí s chlapama ani ženskýma – můj muž se mnou nediskutoval o konsensu nemluvě a taky mi asi byla zima 🙂 Nebo vedro.

    2. Vácolav:
     Ano – a pak vědí co, kam a jak. Chlapi jakoby hráli kulečník – kam jim to vystřelí, odtud zase musejí někam jinam. Nemluvím samosebou o pracovních záležitostech.
     Ale jako všechno – někdy je to dobře a někdy ne. Celý fór je vlastně v tom, že to pořádně funguje když se trefí správná technika, správný čas a správné místo.

   1. No právě, Cibulka take zřejmě neoplývá inteligencí. Nicméně když už jí to tady různí lidé píší poněkolikáté, tak jak jsem napsala, jsou jen 3 možnosti proč se tak chová a Alef ji dokonce jednou na jejím vlastním textu ukázal jak by to s perexem mohlo vypadat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *