19 června, 2024

Tribuna

Volná diskuse na jakékoli téma


4 718 thoughts on “Tribuna

 1. Modrý jelen opět výborně. Bizarnost způsobu, jak Bastlová vedla rozhovor s p. Rajchlem, sestříháním, respektive zaměřením se především na její projev, tak ještě více vynikla. Moc se mi líbil jeden komentář v diskuzi, který si zde dovolím překopírovat:
  „Nejzrůdnější výkon moderátora(ky) směrem k hostovi, který jsem kdy viděl……Soudružka Bastlová nám ukázala nové dno novinařiny“.
  Více na YT Modrý jelen: https://www.youtube.com/watch?v=tUjCaxJqDuU

 2. Možná je to signál krajní nouze, nebo velkého nebezpečí, které nám hrozí od pětikoalice.

  „Poškozování státního symbolu“ a ještě se „řehtali“. Zhrození nad Němcovou. Koluje FOTO
  03.11.2023 18:04 | Monitoring

  Neúspěšný kandidát na prezidenta Petr Hannig upozornil na svém blogu na serveru iDnes.cz na prohřešek někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) ohledně špatně připevněné vlajky na klopě. Snímek však nesdílel, jen zkritizoval, že Němcová dle jeho slov bere desítky let peníze ze státního rozpočtu a neví, jak vypadá česká vlajka.

  Co symbolizuje obrácená americká vlajka?

  Americké ministerstvo obrany říká, že vlajka by měla být vyvěšena pouze vzhůru nohama, „aby dala znamení nouze nebo velké nebezpečí.“

  Floridské ministerstvo zahraničí souhlasí a na svých webových stránkách uvádí, že „vlajky by nikdy neměly být vyvěšovány vzhůru nohama, ledaže by šlo o signál zoufalé nouze“.,

  https://celebrity.fm/cs/what-does-an-upside-down-american-flag-symbolize/

 3. Dostala se mi do ruky kniha J.K.Lewhardta Deník 2038, vedená formou elektronického deníku čtrnáctileté dívky z roku 2038.
  Malá ukázka z integračního projevu k zahájení kompetenčního roku 2038/39:
  „Vážené fyzické, adoptivní, doplňkové, komunální, dozorčí a další rodičovské části, pěstouni a pěstounky, zploditelé a rodičky, pečující, vychovávající, dohlížející a opatrující, milá humáňata a předspělé všech pohlaví a každého ekologického původu, kompetující v našem ekologicko-inkluzivním základním kompetenčním centru. „……. „Podporují vás všechny naše kompetenční týmy s mnohými kompetenčními školícími a trénujícími, vedoucími, vychovávajícími a podporujícími, pedagožkami a pedagogy, psycholožkami a psychology a dalšími expertencemi a osobními dozorčími, abyste si osvojili veškeré potřebné schopnosti a dovednosti.“

  A další namátkou:

  „…..nemáme žádný novopeníze. Nejdřív je prej třeba zaplatit ještě jiný věci, tvrdí rodička. Totiž nájem a dvojitou přirážku na nájem za nadměrný užívání (byt je totiž jen pro dvě osoby). K tomu výdaje za energii a sedm příplatků, nevím jak se všechny jmenujou, poplatky za vodu a ten novej povinnej poplatek za úbytek vody pro Globální organizaci pro zachování udržitelného vývoje Země (GOZUV), daň za vzduch za čtyři osoby a dvě malý zvířata, poplatky za likvidaci a recyklaci odpadků, daň za vedení domácnosti, zdravotní, úrazové, pečovné a rizikové pojištění, mediální poplatek za čtyři přístroje, poplatek za čištění vzduchu, paušály na boj proti terorismu a prevenci katastrof, daň za získávání kompetencí a k tomu ten nově zavedenej poplatek na vzdělání a výchovu a konečně příplatek za samovýchovu pro tři předspělý.“ …

  Jako bych slyšel všechny progresivisty a eurohujery najednou a v plné parádě. Orwell to sice není, ale mrazivá předtucha možné budoucnosti ano.

 4. Tak je to jasné, naše neomarxisticko fašistická vláda po oslavách banderovců se bude kamarádit s Lichtenštejny za dohledu klerofašistů z KDU-ČSL. Vzhůru do bezvědomí.

 5. Nějaké divné počty?

  Na příští rok ERÚ plánuje zvýšení platby za systémové služby, které by měly podražit dvojnásob z aktuálních 137 Kč/MWh na 313 Kč/MWh.

  Platba za obnovitelné zdroje energie (OZE), od které byli letos odběratelé kvůli vysokým cenám energií osvobozeni, se vrátí zpátky na 600 Kč/MWh.

  Celkově by měla regulovaná část ceny elektřiny zdražit v průměru z 1 984 Kč na 3 393 Kč/MWh.
  Jde o nárůst až o 71 %.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Energie-podrazi-Cesi-ve-varu-Fiala-a-Sikela-vystoupili-Hysterie-Ceny-Za-to-muze-Babis-745313

  Celkově by měla regulovaná část ceny elektřiny zdražit v průměru z 1 984 Kč na 3 393 Kč/MWh.

  Nárůst regulované ceny Kč/ MWh
  3393 – 1984 = 1 409 Kč

  Nárůst ceny za systémové služby a POZE Kč/MWh

  Na příští rok ERÚ plánuje zvýšení platby za systémové služby, které by měly podražit dvojnásob z aktuálních 137 Kč/MWh na 313 Kč/MWh.

  Platba za obnovitelné zdroje energie (OZE), od které byli letos odběratelé kvůli vysokým cenám energií osvobozeni, se vrátí zpátky na 600 Kč/MWh.

  313 – 137 = 176 Kč
  + 600 Kč
  ————————–
  776 Kč

  Rozdíl 1408 – 776 = 632 Kč/MWh je příspěvek slunečním baronům a BRD?

 6. Socha „Anděl naděje“ na Kotlerovské vyhlídce u Plzně co měla na sobě od autora „kontroverzní cedulku“ ji na sobě už nemá. To byl fofr. (cedulky jsou ve skříňce na podstavci, dvě zůstaly, po třetí tam je jen prázdný pant).

  Socha a místo jsou pěkné.

 7. Posloucháte právě nyní někdo PePu107 v TV? Mám dojem, že porucha není na mém přijímači 😀
  To je tedy projev, zamotal do toho i Batmana 😀

   1. byl to spíš takový “guláš”. A čtený z čtecího zařízení. Je zjevné, že rezident je “prázdný a falešný” nažehlený panák.
    Ale fešák, a paní rezidentové to také moc slušelo, stejně jako MPA – dle mainstrýmu.

 8. Vidláku, tady nějaká zelený Khmer píše, že nemáme orat, že se to nevyplatí a že vlastně hlad je nejlepší kuchař.

  https://medium.seznam.cz/clanek/jakub-zeleny-konvencni-zemedelstvi-je-neproduktivni-neefektivni-a-neudrzitelne-27261#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

  To by stálo za to okomentovat, nebo s tím člověkem vést polemiku – vyzývají k tomu.

 9. Vlk si také všiml beztrestnosti Aresteviče a spolu s jinými hledá PROČ.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/10/26/kdo-pase-alexeje-arestevice/#more-1004167

  PROČ se z Arestoviče ještě nestal arestant??? Na Ukrajině tuplem platí „Drzý jazyk, brzy Ruzyně“.

  Vlk si myslí, že Aretevič je projekt made in USA.

  „Ale kdyby VE VOLBÁCH nad ním ZVÍTĚZIL NĚKDO JINÝ a ten rozhodl, že hranice 1991 už ne, že lze válku zmrazit, že končí náš závazek podpory dokud to bude třeba a to všechno ještě s dostatečným odstupem k americkým prezidentským volbám, to by byla jiná píseň!!! Ta by se nám zpívala i poslouchala moc dobře!“

  Já s Vlkem musím souhlasit. USA odmítli Ukrajině povolit loni v březnu se z Rusy domluvit, jejich poradci radili, že je třeba Rusa porazit, že s Boží a západní pomocí budou v létě na Krymu, Binden slíbil pomoc – – budeme podporovat Ukrajinu, tak dlouho, jak to bude třeba a také další mantru – „jedině Ukrajinci rozhodnou, kdy zasednout k jednacímu stolu“.

  Teď to všechno vypadá, že porážka Ruska nebude na pořadu dne, naopak že hrozí zhroucení a chaos. Američané si nemohou dovolit bez ztráty tváře Ukrajince tlačit k jednání. Tak se vytváří osoba, která rozhodne o zasednutí k jednacímu stolu.

  1. Admirál: Jejich záloha. To už v historii bylo několikrát, že USA daly zelenou nějaké opoziční skupině, aby zdánlivě paradoxně svrhla proamerickou vládu. Pokud vláda byla pro zájmy Bílého Domu neschopná a nová skupina slíbila, že bude pracovat víc a líp. Takto to bylo s převratem v Jižním Vietnamu, kde se zdála vláda původního prezidenta příliš zkorumpovaná. Byla vyměněna. Nakonec se to dělo i ve východním bloku…Sověti nahradili jednu skupinu afghánských komunistů jinou nebo na Grenadě byly marxisté svržení radikálními marxisty možná taky s cizí podporou.

 10. Venku tiše mží.
  Pod praporem lži
  sedí agent Pávek,
  užívá si dávek.
  Zradil lidi, ideály.
  Teď čte jiné manuály
  jak zakroutit krkem.
  Stačí podpis brkem.

 11. Návod pro hledače informací z Ukradiny.

  Jelikož se nám medvěd zaběhl a nikdo sem nenahazuje žádné nové zprávy, dám sem odkaz.

  https://podolyaka.ru/

  Pod videonahrávkami máte texty, pokud máte problém s ušima.
  A kdo nedává azbuku, bude muset použít gůgl překladač.

  1. Tomuto analytikovi z Evropských hodnot nevyšla snad ani jedna předpověď. Na jaře 2022 chtěl zavádět nad UA bezletovou zónu pomocí letectva ze zemí NATO a nechtěl uznat námitky jiných expertů, že by to znamenalo přímý boj s ruským letectvem a navíc by to nezabránilo ruskému letectu odpalovat rakety z ruského nebo běloruského území. Teď zase tvrdí, že ekonomika UA by vydržela podporovat mobilizovanou armádu i bez zahraničního přísunu peněz…

  2. téma Svárovský:

   Dovolím si sem odcitovat jeden odstaveček z Echo24, který myslím vystihuje vcelku jasně kvalitu těchto výplodů:

   „Think-tank (poznámka: myslí se Evropské hodnoty) byl v minulosti ostře kritizován za nevědecký a nemetodický přístup k vytváření analýz a byl obviňován z neetického kopírování závěrů zahraničních zahraničněpolitických think-tanků. Skupina akademiků z FSV UK, Metropolitní univerzity Praha a z Asociace pro mezinárodní otázky dokonce v roce 2016 uveřejnila otevřený dopis, ve kterém přístup Evropských hodnot k vytváření analýz zkritizovala“

   zdroj: https://echo24.cz/a/HYVth/zpravy-domov-think-tanku-evropske-hodnoty-dochazi-penize

   Zdá se tedy, že tyhle osoby činné v EH, nedosáhly od roku 2016 žádného pokroku. Přitom by člověk řekl, že 7 let je dost dlouhá doba na to se něčemu naučit (např. dítě se za tu dobu naučí nejen číst, psát a počítat, ale doškobrtá i k dalším znalostem např. z fyziky, chemie, biologie, dějepisu … byť se jim v tom právě takovéhle kreatury, spolu s dalšími neziskovkami, snaží co nejvíce zabránit).

   1. Teta Karla: Stačí si najít, kdo je ředitelem Evropských hodnot…to o kvalitě textů toho think tanku řekne hodně.

 12. Není vhodná doba přejít z defenzívy do ofenzívy?

  Komentář: Ministrem může být kdokoli. Čím horší, tím lepší

  SAMO MAREC
  ….. Kdysi platilo, že ministr musí mít kvalifikaci……

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nazory-komentare-komentar-ministrem-muze-byt-kdokoli-cim-horsi-tim-lepsi-238669

  Když chceme kádrovat, nesmíme mít máslo na hlavě.
  ….. Kdysi platilo, že ministr musí mít kvalifikaci…..
  …. A třeba ministrem zahraničních věcí bude místopředseda Směru Juraj Blanár, který sice nemá s diplomacií žádné zkušenosti, ale zase je loajální…..

  To náš Honza je expert ……..

  Komentář:

  „Jan Lipavsky se narodil v Praze, kde vystudoval gymnázium.
  Následně absolvoval Mezinárodní teritoriální studia na Institutu mezinárodních studií FSV UK, rok strávil také na Univerzitě v Kentu ve Velké Británii.“

  To nemá nikdo u nás vyšší úroveň?
  .
  Ministrem může být kdokoli. Čím horší, tím lepší.

  To je váš titulek, a názor.

  Asi máte pravdu

  Odkaz
  Že vás hanba nefackuje.

  http://WWW.SEZNAMZPRAVY.CZ
  Komentář: Ministrem může být kdokoli. Čím horší, tím lepší – Seznam Zprávy
  Kdysi platilo, že ministr by aspoň neměl být urážkou vkusu. Existovala i nepsaná pravidla – neměl by být protikladem funkce, neměl být rasista a neměl by chtít nikoho věšet. To už neplatí.

  To nechci poukazovat na jiné:
  Markéta Pekarová Adamová

  …začala pracovat v obchodním oddělení společnosti T-Mobile Czech Republic. V letech 2006 až 2008 vystudovala bakalářský obor andragogika a personální řízení na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Obhájila bakalářskou práci Zaměstnavatelnost zdravotně postižených a získala titul bakalářky. Od roku 2009 studovala na Masarykově ústavu vyšších studií Českého vysokého učení technického obor podnikání a management v průmyslu. Roku 2011 obhájila diplomovou práci Diversity management a získala titul inženýrky….

  Jana Černochová

  …..V roce 1992 odmaturovala. Poté pracovala v bance na přepážce. V roce 1996 absolvovala kurz v oboru bankovnictví a peněžní ekonomie na Fakultě financí a účetnictví VŠE v Praze. V roce 2009 získala titul bakaláře na Vysoké škole aplikovaného práva. Roku 2011 dokončila magisterský obor mezinárodní vztahy na Metropolitní univerzitě Praha. Je rozvedená, bezdětná……

 13. Jan Schneider – „Chcimíři to mají všude těžké aneb O Izraeli úplněji“
  ***
  (…) Vzpomínám v této souvislosti na velmi paradoxní náhled slovutného diplomata a zpravodajce Miroslava Polreicha, který na téma Blízkého východu pronesl provokující prorocká slova: „Vím, jak dosáhnout míru na Blízkém východě. Vykašlat se na ně.“ Ano, souhlas. Nepodporovat. Neintervenovat. Nerozdmýchávat. Dát ruce pryč. Oni už se dohodnou. Vždycky v minulosti se totiž dohodli.

  Takový přístup, kdy se zkusmo úplně vyprázdní scéna, totiž poskytne dobrou šanci, jak indikovat viníky stálého napětí: ti se tam totiž rychle začnou dobývat zpět. Komu by to kompletní stažení se z Blízkého východu nejvíc vadilo? (…)

  https://casopisargument.cz/?p=53331

  1. Lujjza: Pro možná půlku lidstva jsou tam svatá místa a pořád někdo bude do toho mluvit a vměšovat se. To není spor o Karabach, který většinu světa nezajímal.

 14. https://web.litterate.cz/izraelske-sarajevo/comment-page-2/#comment-199700

  1)
  …“nýbrž proto, že tak činí ti, kteří …“

  …a jsme zase u té výchovy!

  Netuším jak Vy, ale když jsem já byl malý a napodoboval jsem zhovadilosti, které činili moji starší kamarádi (=taky pěkní zmetci), tak moje maminka mé počínání komentovala slovy:
  „A když ti někdo řekne, abys skočil z oka, tak ty taky skočíš?“

  2)
  Vaše fakt hloupoučké zdůvodnění sedí od člověka, který se tady tolikrát pochválil svým nadstandardním přístupem k výchově Vašeho syna. Říkám to proto, že lousknutím prstu se klidně může stát, že Vašeho kluka Černochová s Řehkou taky násilím a nedobrovolně odvede na frontu, jak se stalo bezpočtu nevinných vyjukaných ukrajinských kluků, kteří už zemřeli (a ještě zemřou!!!) na frontě v zákopech a hádám, že když ne Vám, tak Vaší hrůzou doslova ochrnuté ženě by se určitě nezamlouvalo, kdyby o něm jiný Targus psal jako o masu či kusu. Copak Vám to nespíná a nedochází? Je to prostě odporné, tak toho laskavě už konečně nechte a nedělejte ze sebe hlupáka!

 15. https://www.novinky.cz/clanek/bydleni-cesi-vymysleli-novy-zpusob-jak-akumulovat-teplo-v-pisku-budou-tak-vytapet-domy-40447160
  **
  (…) Nový otopný a energetický systém byl prezentován minulý týden na mezinárodním strojírenském veletrhu. V praxi počítá s tím, že lidé si pořídí akumulační zařízení a po celou dobu jeho životnosti už nebudou nic dalšího platit. Životnost se přitom odhaduje na 50 let.

  Systém Watt sand+ počítá s tím, že písek se bude zahřívat z vlastní fotovoltaiky, případně přímo ze sítě v době nulových cen elektřiny na stopovém trhu. „Ceny na tomto trhu mohou být dokonce i záporné,“ představil fungování novinky na veletrhu Miroslav Lysek, ředitel firmy Watt plus ze Starého Města na Uherskohradišťsku. (…)

  (…) „Počáteční investice do kompletního systému je pro rodinný dům 1,5 milionu korun, provozní náklady jsou minimální nebo žádné,“ řekl Žára, který vyzdvihl také ekologičnost celého systému. V praxi totiž neprodukuje emise a není k němu potřeba žádná chemie v podobě provozních náplní. (…)

  1. lujjza napsal:
   16 října, 2023 (16:58)

   Dobrý nápad, ale ten nás nespasí, když jsme již nyní v Bruseli.

   Křetínský: Evropa udělala tři chyby, teď nedokáže konkurovat USA ani Číně

   …Podle něj Evropa udělala tři zásadní chyby, které ohrozily její konkurenceschopnost a efektivitu.
   „Tou první bylo stanovení ambiciózního dekarbonizačního cíle bez racionálního základu, jak ho dosáhnout……

   …..Druhá chyba byla podle něj předčasná a nadměrná investice do obnovitelných zdrojů, jako je fotovoltaika, předtím, než byla vytvořena potřebná infrastruktura a než byly evropské firmy připravené….. Třetí chybou bylo podle českého podnikatele nedostatečné zajištění evropské konkurenceschopnosti vůči Spojeným státům. …

   …. Třetí chybou bylo podle českého podnikatele nedostatečné zajištění evropské konkurenceschopnosti vůči Spojeným státům.

   Poukázal na to, že cena megawatthodiny plynu v USA je 11 až 12 eur, zatímco v Evropě je to 50 eur.

   Podobně cena elektřiny v USA je 40 eur,
   zatímco v Evropě činí 140 eur.

   „Nehlídáme si v Evropě konkurenceschopnost,“ varoval…..

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-kretinsky-evropa-udelala-tri-chyby-ted-nedokaze-konkurovat-usa-ani-cine-238543#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 16. Spolupráce ve středoevropském prostoru – cesta k ochraně proti šílenství tlačené z EU.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Spojit-se-proti-Nemecku-Stredni-Evropa-EU-rodina-Silne-plany-pritomen-Duka-744467

  Za mne – velmi sympatické, vidím to podobně, jak naznačili řečníci a potvrzuje to mé teze o spřízněnosti nástupnických států RU a potřeby a výhodnosti spolupráce těchto zemí.

  „Někomu se zdá, že pojem národního státu je něco, co nepatří do dnešní doby. Uvědomme si, že střední Evropa je náš osud ve smyslu údělu. Co rozbilo střední Evropu? Necitlivost k národnímu státu,“ pokračoval kardinál a patron konference. Důležitá byla slova, která tu zazněla, o zhodnocení podílu slovenského národa v dějinách uherského království. Pro nás Čechy by to měla být výzva, abychom zhodnotili náš podíl v rámci habsburské monarchie. Chci vám všem poděkovat, že se Praha mohla stát místem dialogu. O dialogu se hovoří, ale jsme svědky toho, že dialog téměř neexistuje. Svědčí o tom řeč zbraní a dalších projevů, které s dialogem nemají nic společného.“

 17. Aby nezapadlo:

  „Černochová škrtla válečné veterány“ – paní Konečná informuje o reakci Černochové na její dotaz ohledně Svazu bojovníků za svobodu. Jen pro dokreslení celé situace si „vypůjčuji“ jeden komentář z diskuze:
  „Kdyby se táta a jeho kamarádi z Buchenwaldu toho dožili tak ministryni války nakopou prdel.“

  https://www.youtube.com/watch?v=6NND6vdMikE

 18. Nejen že sebechvála smrdí, ale
  pletou se i pojmy s dojmy.

  Viz. Petr Hartman: Fialovo příznivé poločasové skóre a nespokojení fanoušci

  ….. Do druhého poločasu vstupujeme s dobrým skórem, pochvaluje si pomocí sportovní terminologie premiér Petr Fiala…..

  …… Zkrátka hřiště není podle něj dokonalé a klimatické podmínky jsou špatné…..

  ….. A nejenom to. Údajně dobrý výkon Fialova týmu totiž neoceňují diváci…….

  ……. Ostatní nespokojení zatím vyčkávají, jak se druhý poločas bude vyvíjet. Tím dávají Fialovu týmu šanci, aby se zlepšil…..

  https://plus.rozhlas.cz/petr-hartman-fialovo-priznive-polocasove-skore-a-nespokojeni-fanousci-9089210

  Petr Fiala s Vládou není sportovní tým, ale trenér s realizačním týmem.

  Voliči nejsou diváci.

  Výkon sportovního týmu nemá vliv na životní úroveň diváků.
  Nebo se pletu?

  Špatný trenér, který je asi nejhorší v EU, udělá špatný výsledek, hráči mají špatné odměny.

  Je slaboduché se vymlouvat na hřiště a klimatické podmínky, které jsou v EU pro všechny stejné.

  Řešením je výměna trenéra placeného z peněz hráčů.

 19. Snad diskuze o Blízkém východě, jeho složité minulosti, přítomnosti a nejisté budoucnosti, tento web nerozloží. Byla by to škoda, ale je pravda, že už přetrval i diskuze o covidu a vakcínách.

 20. Běží koník smrti vstříc
  pro potěchu pána;
  chtěl by mu rád něco říct.
  Ozvala se rána.

  Na Taxisu praskly kosti
  duše letí k nebi.
  To byl ale blbý dostih,
  páníček má bebí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *