18 července, 2024

Tribuna

Volná diskuse na jakékoli téma


4 815 thoughts on “Tribuna

 1. Jen tak:

  „Mezinárodní zdravotnické předpisy (MZP), včetně Pandemické smlouvy, jejíž prosazení se plánuje během příštího Světového zdravotnického shromáždění (WHA) v květnu 2024, zatímco nové MZP se stanou účinným nařízením bez hlasování.“

  ( https://necenzurovanapravda.cz/2023/10/desiva-tajna-agenda-osn-a-who-uplne-zotroceni-lidstva-prostrednictvim-globalni-diktatury-zdravi/ )

  Termín se blíží, ale je ticho po pěšině …
  Jen dodám, že se nejedná o „pouhé“koviďácké kydy, jichž má společnost plné zuby …

  1. Re: Jura

   Praktická otázka.
   KDO bude dodržování nějaké smlouvy vymáhat, resp. její nedodržování sankcionovat?

   1. Pro Targus:

    No, já se obávám, že se vždycky najde dost ochotných hujerů, často i papežštější, než papež. Netřeba sankcí, stačí jen dobře zaplatit těm správným lidem na správných místech… a stát už bude pěkně fidlat podle notiček… koneckonců, jsme toho přímým svědkem dnes a denně. Pane Targusi, povím Vám, se mnou mnohdy cloumá taková zlost! (znásobená tím pocitem bezmoci)…

    1. Re: TK

     A jste si jista, že budou mít čím platit?

     Zprávy tohoto druho rozhodně nepodceňuji, ale tak nějak získávám dojem, že všichni kolem mne budou mít úplně jiné starosti, než na někoho donášet nějaká porušení zdravotních nesmyslů, vymyšlených soudruhy v odborných komisích.
     To je jedna věc.
     Druhá věc je prosazení a zejména vymáhání represivních opatření, aby k plnění hovadin opravdu docházelo.
     Za prvé k tomu musíte uzpůsobit právní prostředí, za druhé toto uzpůsobení můžete právně napadnout, za třetí bude muset být dosti početná stafáž jak k výkladu přijaté lagislativy, tak i k jejímu provozování.
     Pokud to bude probíhat tak jako v éře kovidových blokací pohybu, jsem klidný. Když bude nejhůř, pláchnu na Balkán, tam na nějaké karantény tehdy káleli, jak na placatý kámen.

 2. V cukrárně U Venduly.

  Chlebíček hnusný napohled
  salámkem dere se světlo.
  Snad jsem to jedl naposled!
  Něco už na něm kvetlo.

  Ozdoben máslem a cuketou,
  veka nasáklá vodou.
  Vejcem, černým, jak briketou,
  tohle je dneska módou.

  Chtěl bys snad víc za třicet jedna?
  Zapomeň na to, vole!
  Už jsou jen čtyři, prázdná bedna.
  Máš hubu na kobzole.

 3. „Šokující výroční projev britské ministryně vnitra!“
  (Že by zablýsknutí na lepší časy?)

  Uvedeno dnes na NR (šlo vložit jen bez konkr. odkazu … Hm …??)

 4. Opět aktuální projev:

  „Jsem hrdý na to, že po boku nejmocnější armády světa pomáháte vytvářet novou Evropu.
  Oči celé planety se upírají na vás. Jste součástí široké mezinárodní koalice, která brání hodnoty západní civilizace před východním terorem. “

  Doufám, že i dnešní propagátoři těchto myšlének skončí stejně.

 5. Utichl vítr, utichl datel,
  stíny se natáhly k Tatrám
  nebe je na dosah, tma za pakatel,
  co je tu ještě? Pátrám.

  Cítím přítomnost dávných duší
  stopy a otisky vidím všude.
  Předkové v nebi něco tuší,
  ti vědí nejlíp, co bylo a bude…

 6. Pan prezident PePa, bývalý člen Komunistické strany (© Jakub Železný -ČT) se účastní mše svaté ve St. Boleslavi.
  Vypadá to tak, že i staří ateisti již přestávají mít jistotu…

 7. Vidláku, prý máte zrušit nukleární rodinu.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Je-zle-Zruste-rodinu-je-zla-Prispeli-To-budete-koukat-743487

  Bude sekřtít kniha s názvem Zrušte rodinu.
  „Její autorka Sophie Lewis tvrdí, že nukleární rodina (tedy tradiční rodina ve složení muž, žena a děti) je jádrem veškeré nespravedlnosti ve světě a musí se zrušit. A následně představuje svět, ve kterém příbuzenství bude nahrazeno „spřízněním“ a místo privatizované a vynucené péče bude fungovat péče naplňující a kolektivní.

  „Rodina se ustavila v kapitalistických, koloniálních a patriarchálních dějinách,“ vysvětluje, že vše souvisí se vším a vše společně se tedy musí odstranit.“

  Tady se okolo jmenování ústavních soudců zuřivě bojovalo proti minulým komunistům. Statečně je bili po hlavách, bylo okolo toho velké mediální haló.

  Přitom po našem prostoru běhají a mají se k světu houfy nových, mladých komunistů, jsou u moci, je jich plný EP, mají peníze, sdělovací prostředky. Jen si počtěme, jaké bludy šíří a co se jim honí v nemocných hlavách!
  A NIC. Žádný komunistobijec nevystartuje. Hlídací pes je v boudě. ČT vrní blahem. Kde jsou Blaničtí rytíři?

 8. Zase něco z ukrajinského zdroje (25.9.)

  Fronta neprošla za posledních 24 hodin žádnými výraznými změnami.
  Generální štáb hlásí nové ruské protiútoky ve směru Záporoží. Tentokrát – v oblasti Rabotino.
  Ruské webové stránky informovaly o útocích ukrajinských ozbrojených sil u Verbova. Podle nich byli odraženi.
  V komentáři k celkovému obrazu v této oblasti se ukrajinský vojenský expert Konstantin Mashovets domnívá, že ruské protiútoky zpomalují protiofenzívu.
  „Skupina ukrajinských ozbrojených sil operující ve směru Tokmak je nucena se prozatím zastavit a odrážet intenzivní ruské protiútoky, a to jak na svých bocích, tak přímo v oblasti svého průniku do první pozice hlavní obranné linie,“ napsal.
  Taková taktika Rusů se podle Mashovetse stala možná po zavedení významných rezerv.

  Ukrajinský vojenský portál Deep State mezitím shrnuje výsledky letní ofenzívy ukrajinských ozbrojených sil.

  1. Bachmutský směr. Obklíčení města zatím není možné. Osvobození Andreevky a Kleshchivky na jihu poskytuje příležitosti pro další útok směrem k cestě do Gorlovky. Na severu se stala „strategická chyba“ – útok na Berkhovku v cílené nížině nás „stál draho“ a iniciativa přešla na Ruskou federaci. Pokusy prorazit ruskou obranu u Zaliznyansky a Razdolovka byly neúspěšné.

  2. Vremevskaja římsa. Římsu bylo možné odříznout, ale nebylo možné se posunout dále. V prvním měsíci došlo ke značným ztrátám techniky. „Internet obsahoval záběry zničených kolon našich brigád, které měly prorazit obranu ve stylu Guderian-Hotha,“ píší analytici. Negativní dopad na situaci měla podle jejich názoru i „tragédie 37. brigády u Novodoněcka“ (pravděpodobně mluvíme o neúspěšném přepadení obce na začátku června, po kterém vojáci brigády natočili videovzkaz kritizující příkaz – Ed.). Kvůli chybám z 5. až 7. června zde byly všechny útočné akce „extrémně obtížné povahy“. Ostatní brigády musely utrpět ztráty, protože od Kermenčiku (jsou výšiny, které ruská armáda proměnila v opevněnou oblast – pozn. red.) tanková pěst Ruské federace kazila všechny plány v tomto směru.

  3. Rabotino. Operace místo několika dnů trvala tři měsíce, protože Ruská federace zde předem posílila svou pozici. Snímky poškozeného západního vybavení vedly ke vzniku „strachu“ v řadách ukrajinských ozbrojených sil.
  Teprve v polovině srpna začali Rusové ustupovat a přisunovat zálohy. Po hlubokých průlomech se ukrajinské ozbrojené síly často musely vrátit zpět kvůli nedostatku úspěchu na křídlech.
  Nebylo možné dosáhnout strategického úspěchu, ale v regionu Rabotino stále existují vyhlídky. Na to ale zbývá málo času. Nové obranné linie už staví Rusové.

  Léto ukázalo, že válka podle našich podmínek v roce 2024 neskončí. Musíme se připravit na nové výzvy, kterým budeme muset brzy čelit, shrnují analytici.
  Zřejmě je potkají mimo jiné i americké tanky Abrams, které dorazily na Ukrajinu. Potvrdil to Vladimír Zelenskij. Říká, že se nyní připravují na posílení ukrajinských brigád.
  New York Times přitom píše, že tanky už jsou v první linii.

 9. Mackovy glosy na americké tema

  Elon Musk:
  Od dosažení historického milníku 33 bilionů dolarů uplynulo 48 hodin a státní dluh USA se zvýšil o dalších 47 miliard dolarů. Spojené státy tak utrácejí 1 miliardu dolarů za hodinu na dluh.

  Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena zahájila kampaň, která má obyvatelstvo připravit na možnost hlubšího zapojení do konfliktu na Ukrajině.
  Americká ministryně financí Janet Yellenová řekla, že „američtí daňoví poplatníci musí chránit ukrajinské hranice před invazí“.

  Autor protiruských sankcí a šéf mezinárodního výboru amerického Senátu Menendez byl obviněn z korupce. Při prohlídkách mu bylo zabaveno přes 500 tisíc dolarů v hotovosti a zlaté cihly. Demokratický americký senátor poskytl Egyptu „citlivé vládní informace“, uvádí obžaloba.

 10. Proč podporovat obohacení „šikovných“ šíbrů?

  Ministerstvo hledá, jak zaplatí solárním baronům. Zatím marně

  1. Co označuje zkratka PoZE?
   Termín Podporované zdroje energie byl zaveden zákonem č. 165/2012 Sb. o podporovaných zdrojích energie a změně některých zákonů. Zákon byl schválen již začátkem letošního roku a vstupuje v platnost 1. 1. 2013. Zákon definuje základní pojmy a stanovuje podmínky, za jakých se poskytuje podpora při výrobě elektřiny a tepla.
   Rozlišuje podporu:
   • na výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů (OZE). Do této skupiny zdrojů patří sluneční energie, biomasa, geotermální energie, energie větru a vody a dále pak bioplyn z biosložky komunálního odpadu a biokapaliny
   • na výrobu elektřiny z druhotných zdrojů energie. Do této skupiny zdrojů patří skládkový plyn, degazační plyn z dolů a komunální odpad
   • na výrobu elektřiny z vysoce účinné výroby elektřiny a tepla
   • na výrobu tepla z obnovitelných zdrojů
   • na výrobu biometanu
   • na výrobu elektřiny z decentrálních zdrojů¨

   Přestože záměna OZE za PoZE vypadá jako formální malichernost, ve skutečnosti tomu tak není. Každá podpora deformuje tržní prostředí. Jistěže jsou případy, kdy je správně zvolená a uměřená podpora určitého výrobku, služby, možná i firmy účelná a prospěšná.
   Pak je ale velká množina případů, kdy je podpora nešťastně zvolená a neuměřená. Ta podporovaný subjekt nejen nepodpoří, ale i poškodí.
   Zářným příkladem takovéto podpory je fotovoltaika, ale i spoluspalování biomasy v uhelných elektrárnách a našlo by se jistě i víc takových „podpor“, které posloužily především k obohacení „šikovných“ šíbrů.
   A právě proto je důležité vědět, kam je podpora směrována a komu je určena.
   Zákon, který podpory definuje a určitým způsobem objasňuje, je proto určitě přínosem. V jeho intencích upravíme i současné označení „podpora OZE“ v Kalkulátoru cen energií TZB-info.

   Zákon nezahrnuje podporu výroby elektřiny z jaderných zdrojů.
   Ale v návrhu Aktualizace státní energetické koncepce je jako jeden z úkolů Ministerstva průmyslu a obchodu „Rozšíření zákona o podporovaných zdrojích energie o kompenzační mechanismus pro jaderné technologie“. Takže se asi během příštího roku dočkáme novely zákona doplněné o podporu elektřiny z jaderných zdrojů.

   ________________________________________
   Datum: 16.12.2012

    1. Re: Jp

     Studie jsou od toho, aby studily.
     A prudily.
     Jak může vědec ocenit zdraví a tzv. zkrácený život obyvatele souměstí energeticky zásobovaného z uhlí vytěženého tamtéž?
     Jak může vědec porovnat cenu zkráceného života bílého muže ve velkoměstě a cenu života černého muže, který po celý svůj krátký život kopal lithiovou rudu a čichal výpary z loužících nádrží, aby měl bílý muž eko-elektřinu z bateriového úložiště?

 11. Těžko říct, jak to vlastně je. Mají pravdu novináři, že v Sevastopolu vyšší velitelé jednali na velitelství flotily nebo Marťanov, který tvrdí, že za války se používá záložní podzemní bunkr? Stejně jako záběry útoku dronů proti letadlům stojícím na otevřených drahách na letištích na UA i v RF. Proč se nepostaví pro letadla železobetonové bunkry? Letiště ze studené války je mají a protibunkrové rakety jsou drahé a jejich málo. A tam kde ještě bunkry nejsou, můžou na letištích používat ocelové protidronové sítě na sloupech. Dávalo by smysl opustit reprezentační honosné budovy a používat víc různých bunkrů a sklepů. Rozptýlit síly. Používat různé atrapy a klamné manévry, předstírat využívání prázdného bunkrů a nevyužívání toho, kde jde sraz velitelů atd.

  1. Na UA některá letiště mají sovětské letounové bunkry, které se osvědčily. Takové letiště je mimořádně odolné.

 12. Nemají to lehké v tom Rusku!
  Ráno 22. září přišla policie prohledat dům 63letého Michaila, kam předtím odmítl pustit vládní úředníky a všechny, kdo se přiblížili k jeho plotu, označil za sabotéry a vyhrožoval použitím zbraní, protože napadli občana Sovětského svazu.
  Když dělníci prohlíželi prostory, majitel domu vešel do kuchyně a potichu otevřel ventil plynové láhve a o několik minut později použil zapalovač. Po výbuchu se stavba se zřítila jako domeček z karet a její majitel se ocitl pod troskami. Později byl nalezen a převezen do nemocnice, kde v té době již leželo pět zraněných policistů.
  Muž, proti kterému bylo zahájeno trestní řízení, se bude muset podrobit psychologickému a psychiatrickému vyšetření. Na základě jeho výsledků se ukáže, zda občan uvízlý v minulosti může být souzen za zasahování do života policistů nebo bude umístěn v ústavu pro duševně choré.

 13. Svodka z 19.9.

  Ozbrojené síly Ruské federace dnes v noci provedly skupinový úder vysoce přesnými raketovými zbraněmi dlouhého doletu, stejně jako útočnými bezpilotními vzdušnými prostředky, na skladiště kyjevského režimu pro řízené střely Storm Shadow, munici s ochuzeným uranem. , dále střediska pro rádiový průzkum a výcvik sabotážních skupin Ozbrojených sil Ukrajiny.
  Cíle útoku bylo dosaženo. Všechny objekty jsou zničeny.

  Na Doněckém směru aktivní činnost jednotek uskupení „Jih“ ve spolupráci s letectvem a dělostřelectvem odrazila šest nepřátelských útoků v oblastech vesnice Kleshcheevka, Veseloye, Mayorsk, Maryinka a Vodyanoye.
  Nepřátelské ztráty činily až 255 vojáků, tři bojová obrněná vozidla a sedm vozidel.

  Během boje s protibaterií byly zasaženy: dělostřelecký systém M777 americké výroby, samohybná dělostřelecká lafeta Krab polské výroby a houfnice D-30.

  V oblasti obce Avdějevka (DPR) byl zničen muniční sklad 110. mechanizované brigády ukrajinských ozbrojených sil.

  Na Záporoží koordinované akce jednotek ruské skupiny vojsk, letecké údery, dělostřelecká palba a těžké plamenometné systémy zničily nahromadění živé síly a techniky 71. brigády Jaeger v oblasti vesnice Verbovoe, region Záporoží.
  Bylo zničeno až 55 ukrajinského vojenského personálu, dvě obrněná bojová vozidla, tři pickupy, dvě houfnice D-30, dělo M119 americké výroby a radar protibaterie AN/TPQ-50.

  Ve směru Krasnolimansk obratné akce jednotek skupiny sil Střed, údery armádního letectva a dělostřelecká palba odrazily dva útoky útočných skupin 67. mechanizované brigády a 12. brigády speciálních sil ukrajinských ozbrojených sil v prostoru ​vesnice Červonaya Dibrova a Serebryanské lesnictví.
  Ztráty ukrajinských ozbrojených sil činily více než 50 ukrajinských vojáků, dvě bojová obrněná vozidla, tři automobily a houfnici D-20.

  Na jižním doněckém směru jednotky uskupeními sil Vostok, leteckými údery, dělostřeleckou palbou a těžkými plamenometnými systémy způsobily komplexní porážku živé síle a vybavení 31. mechanizované brigády a 128. brigády územní obrany v oblastech sídel Staromayorskoye a Urozhaynoye- DLR.
  Ztráty nepřátel činily více než 180 zabitých a zraněných ukrajinských vojáků, tři bojová obrněná vozidla, 11 vozidel a houfnici D-20.

  V oblasti obce Prechistovka (DLR) byl zničen muniční sklad 38. brigády námořní pěchoty ukrajinských ozbrojených sil.

  Na Kupjanském směru zasáhly letecké údery a dělostřelecká palba ze skupiny sil „Západ“ personál a techniku ​​14., 30., 92. mechanizované, 25. výsadkové brigády ukrajinských ozbrojených sil a také 103. brigády územní obrany v regionu Vesnice Sinkovka, Berestovoe, Charkovská oblast, Novoselovskoye a Artemovka, Lugansk.
  Bylo zničeno až 20 ukrajinských vojáků, dvě bojová obrněná vozidla, dvě auta, dělostřelecký systém M777 americké výroby a také dvě houfnice Msta-B.

  Na Chersonském směru bylo v důsledku palebných úderů během jednoho dne zničeno více než 80 ukrajinských vojáků, pět vozidel a dvě houfnice D-30.

  Operačně-taktické a armádní letectvo, raketové síly a dělostřelectvo uskupení vojsk Ozbrojených sil RF ničily nepřátelský personál a vojenskou techniku ​​ve 123 regionech.

  Také v oblastech osad Torskoje, Serebrjanka a Avdějevka DLR byly zasaženy čtyři řídící stanoviště 67. a 110. mechanizované brigády ukrajinských ozbrojených sil a také 100. a 112. brigády územní obrany.

  Systémy protivzdušné obrany zachytily pět raket z vícenásobného odpalovacího raketového systému HIMARS. Kromě toho bylo zničeno a potlačeno 27 ukrajinských dronů v oblastech osad Spornoe DLR, Červonopopovka LLR, Mirne, Proletarske, Skelevatoe v Záporožské oblasti a Kokhany v Chersonské oblasti.

  1. Andrej Martyanov

   O zásahu na budově štábu Černomořské flotily. Přímo pro lidi, kteří mohou mít dotazy: V této budově NIKDO NENÍ kromě údržby a strážní posádky. V době války všechna oddělení C4 štábu operují ze ZKP (Запасной Командный Пункт–ЗКП) – záložního velitelského stanoviště, které je v podzemí a je velmi obtížné ho identifikovat a napadnout. Útok je tedy veden především z PR důvodů, vojensky má velmi nízkou hodnotu, navíc narušuje civilní dopravu v oblasti Leninovy ulice, Nachimovova náměstí, Nachimovovy třídy a na kopci, kde se nachází štáb a týlová služba flotily.

   Na americký P-8 Poseidon v blízkosti v mezinárodním vzdušném prostoru – to je americký MO – bojovat prostřednictvím zástupců, skrývat se za nimi. Poseidon během útoku skenoval elektromagnetický obraz protivzdušné obrany Sevastopolu z “ evidenčních“ důvodů a předával údaje VSU pro další útok. Ve skutečné válce by nikde nad Černým mořem nebyla žádná americká aktiva, protože by byla všechna sestřelena. Pentagon to ví, ale jak bylo mnohokrát zdůrazněno – vidí poprvé skutečnou válku, a tak se jí chce „zúčastnit“. Očekávejte nějakou reakci z Ruska, pánové Kalibr, Iskander a Geran budou mít v příštích dnech hodně práce.

 14. Tenhle pán asi pojedl vtipnou kaši a pobláznění aktivisté z něj nadšení nebudou.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Za-bidu-cernochu-nemuze-rasismus-Cerny-profesor-z-USA-o-vede-743059

  „Chceme, aby studenti, kteří budou učeni pokročilým výzkumným metodám ve zdravotnictví, byli odrazem demografie společnosti, nebo chceme studenty, kteří budou mít největší šanci najít léky na rakovinu a Alzheimera? Chcete, aby piloti na linkách byli vybíráni jako reprezentanti různých skupin nebo jako zkušení lidé, kteří vás bezpečně dopraví tam, kam chcete? Na následcích záleží, nebo by mělo. Více, než na módních teoriích. Co víc, chceme, aby se každé dítě rodilo s už připravenými křivdami vůči ostatním dětem, které se narodily ve stejný den, což zasáhne všechny? Nebo jim chceme nechat možnost, aby se dohodly a zařídily lépe než my?“

  Klobouk dolu.

  1. Admirál: Paradoxem je že úplnou meritokracii v USA odmítají i bohatí evropského původu, protože na univerzitách jako je Harvard prosadili omezení počtu studentů asijského původu de facto je to něco jako numerus clausus, který v Evropě v 19. a 1. půlce 20. století v některých zemí omezoval počet židovských studentů a pracovníků v některých profesích. Jen to většinou neříkají na rovinu a to omezení na Harvardu skrývají za to, že u uchazečů posuzují kromě výsledků testů znalosti a inteligence i různé nejasné definované ctnosti a zásluhy v životopise. Stáří WASP se obávají, že jinak by pracovištější Asiati vytlačili jejich rody z Ivy League. Potom se kupodivu i WASP zaštiťují potřebou velké diverzity.

 15. Tentokrát z ukrajinského zdroje

  Ukrajina včera večer oznámila osvobození Kleshcheevky, jižně od Bachmutu. To potvrdily všechny úrovně velení, až po Vladimíra Zelenského.

  Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil ve svých zprávách zároveň píše, že Rusové se snaží dobýt zpět Andreevku, kde už Ukrajinci vztyčili vlajku, a provádějí protiútoky v oblasti Kleshcheevka.

  Později neustálé protiútoky potvrdil velitel pozemních sil Syrskij.
  „Tyto zdánlivě malé osady byly důležitými prvky nepřátelské obranné linie, táhnoucí se od Bachmutu po Horlivku. V důsledku úspěšných akcí našich jednotek byla proražena nepřátelská obranná linie, kterou se pokusil uzavřít a vrhl všechny dostupné zálohy do bitvy,“ řekl velitel.

  Ohledně průlomu ruské obrany zatím neexistují údaje o tom, že by ukrajinské ozbrojené síly vstoupily do operačního prostoru přes nepřátelské pozice. Vojenské telegramové kanály Ruské federace tvrdí, že se Rusové brání podél železniční trati, která vede východně od Kleshcheevky a Andreevky. Někteří z nich také stále tvrdí, že ukrajinská armáda nemá obě vesnice zcela pod kontrolou.

  Ve skutečnosti, jaká je opravdu situace, se ukáže podle dalšího vývoje událostí. Pokud ukrajinské jednotky z Kleshcheevky a Andreevky provedou hluboký průlom nepřátelskou obranou a ohrozí Bachmut z jihu, pak bude skutečně možné mluvit o vstupu ukrajinských ozbrojených sil do operačního prostoru. Pokud budou následovat nové dlouhodobé poziční boje, bude to znamenat, že se situace na tomto úseku fronty radikálně nezměnila.

  Situace na jižní frontě se nijak výrazně nemění. Ale zajímavá poznámka prezidenta Zelenského k ruským obranným liniím, které se ukrajinské ozbrojené síly snaží prorazit u Rabotina už čtvrtý měsíc.

  Dne 2. září velitel skupiny Tavria Alexandr Tarnavskij řekl, že ukrajinské ozbrojené síly prolomily první obrannou linii Rusů na jihu a „další by to mělo být jednodušší“. Druhá a třetí linie Ruské federace jsou podle něj mnohem méně opevněné, takže bude snazší je prorazit.
  To znamená, soudě podle Tarnavského slov, Ukrajina již udělala hlavní průlom na frontě. Dnes však vyšel rozhovor s Vladimírem Zelenským, ze kterého vyplývá, že situace je trochu jiná.

  Prezident řekl, že jde o budoucnost – ukrajinské ozbrojené síly plánují „silově“ prolomit ruskou obranu.

  „Opravdu to chceme – prolomit obrannou linii. Není to snadná cesta. Určitě bude. Nemůžu říct, kde je to rychlejší, nemůžu o tom mluvit… protože vím kde prorazíme a prorazíme mocně,“ řekl Zelenskyj v rozhovoru pro zpravodajství CBS.

  Připomeňme, že hlavním směrem, kam Ukrajina postupuje, je úsek Rabotino-Verbovoy směrem na Tokmak. Právě tam se mluvilo o překonání první linie ruské obrany.

  Vladimir Zelenskyj v rozhovoru pro CBS poskytl další hodnocení protiofenzívy – například řekl, že nebyla „příliš rychlá“, ale byla nezbytná, aby „nedal Putinovi pauzu“.

  „Potřebujeme co nejvíce deokupovat území, posunout se vpřed. I když je to méně než půl míle nebo 100 metrů, musíme to udělat. Nedej pokoj Putinovi. Nedej pokoj nepříteli,“ řekl.

  „Toto je obtížná situace. Budu k vám naprosto upřímný. Máme iniciativu. To je plus. Zastavili jsme ruskou ofenzívu a zahájili protiofenzívu. A navzdory tomu to není příliš rychlé. Je důležité, abychom postupovali každý den vpřed a osvobodit území,“ dodal ukrajinský prezident.

  Boje se podle něj nyní přesunuly především do fáze dělostřeleckých soubojů, v nichž Ukrajina a Rusko vystřelí 40 000 střel denně.

  Hodnocení protiofenzívy zaznělo i v zámoří.

  Útoky na jihu neumožní úplný návrat ztracených území, řekl Mark Milley, předseda Sboru náčelníků štábů USA.

  „Útok, i když je významný, má operační a taktické cíle, které jsou omezené. I když jich bude plně dosaženo, nevyženou Rusy úplně, což je Zelenského širší strategický cíl,“ řekl Milley.

  Odmítl však říci, jak dlouho může Ukrajině trvat, než dosáhne svých cílů. Bude to „dost zdlouhavé,“ řekl. Milley popsal současnou protiofenzivu jako „dlouhou, obtížnou a krvavou“.

  1. Rozumbrada: Je tam podobný problém ofenziv jako za 1. světové války, že obránce může rychleji přesouvat posily po silnicích ve svém týlu a rychle zaminovat půdu. Jednotky v ofenzivě obsadí další vesnici, ale potom se musí nějak přesouvat posily, munice, potraviny, voda a odvážet ranění do týlu. To všecko přes kilometry rozbahněné půdy bez pořádných silnic a pod palbou úzkými nejistými průchody v minových polích, které není možné hned celé odminovat. Pokud nejsou v obsazené vesnici i větší betonové stavby nebo aspoň domy s pořádnými sklepy, bude těžké z toho pod dělostřeleckou palbou udělat pevnost. Taková předsunutá pozice v dobyté první linii potom čelí protiútokům záloh.

 16. Dneska u Erika Besta :
  Prezident podepsal další klíčový zákon, který může mít neblahý dopad na ekonomiku.
  Jde o omezení Práce na dohodu.
  Protože stavebnictví začíná mít problémy, nejdřív poletěj ti, kteří pracují na dohodu. Budou moc drazí, už se nevyplatí.
  Nízká nezaměstnanost je špatně, ale vysoká také nic moc.
  ***
  Aneb : Když nevíš jak dál, vymysli zas další číčovinu. Vláda se nefláká.

 17. Svodka za 17.9.

  Na Doněckém směru byly v prostorách obce Chimik a Marinka (DPR) odraženy 3 útoky útočných skupin 53. pěší brigády a 79. pěší brigády ukrajinských ozbrojených sil. Ukrojinské ztráty činily až 180 ozbrojenců, 2 bojová obrněná vozidla, 2 vozidla, samohybné dělo Panzerhaubitze 2000 (Německo) a také Grad MLRS.

  Ve směru na Záporoží byl odražen útok útočné skupiny 47. pěší brigády ukrajinských ozbrojených sil v oblasti obce Rabotino, region Záporoží.

  V oblastech vesnice Verbovoe a Rabotino, Záporožská oblast, byly palebnými údery na soustředění živé síly a techniky 82. pěší brigády, 71. brigády rangerů a 47. pěší brigády ukrajinských ozbrojených sil. Ztráty činily až 140 ozbrojenců, bojové vozidlo pěchoty Bradley (USA) a 4 vozidla, dělostřelecký systém M777 a houfnice M119 (USA) a 1 dělo D-30.

  V oblasti obce Novodanilovka, Záporožská oblast, byl zničen muniční sklad 47. pěší brigády ukrajinských ozbrojených sil.

  Ve směru Krasnolimansk byly v oblasti obce Červonaya Dibrova (LPR) odraženy 2 útoky útočných skupin 12. brigády speciálních sil a 67. pěší brigády ukrajinských ozbrojených sil. Obec a lesnictví Serebryansky. V oblastech vesnice Jampolovka, Torskoje (DPR) a lesnictví Serebrjanskij způsobily palebné údery poškození koncentrace živé síly a vybavení 21. IMBR, 63. IMBR a 67. IMBR ukrajinských ozbrojených sil. Bylo zničeno až 65 ozbrojenců, 2 bojová obrněná vozidla a 2 pickupy.

  V jižním doněckém směru byly v oblastech obce Staromayorskoye odraženy 3 útoky útočných skupin 35. a 36. brigády námořní pěchoty ukrajinských ozbrojených sil.

  Poškozena byla i živá síla a technika 72. pěší brigády ukrajinských ozbrojených sil v oblasti města Ugledar (DPR) a 108. brigády TerO v oblasti obce. Obec Voskresenka (DPR). Ukrajinské ztráty činily až 170 ozbrojenců, 2 bojová obrněná vozidla, 5 vozidel a také stanici elektronického boje.

  Na Kupjanském směru byla v prostorách obce zasažena živá síla a technika 32. pěší brigády, 115. pěší brigády, 25. a 95. výsadkové brigády ukrajinských ozbrojených sil. vesnice Boldyrevka, Sinkovka, Ivanovka a Berestovoe, Charkovská oblast. Bylo zničeno až 50 ozbrojenců a 4 vozidla, 2 samohybné houfnice M109 Paladin (USA), samohybná děla Krab (Polsko) a také dělostřelecký systém M777 (USA).

  V oblastech vesnice Peschanoye a Petropavlovka, Charkovská oblast, byly zničeny 2 radary AN/TPQ-50 (USA).

  V Chersonském směru bylo v důsledku raketových úderů zničeno během jednoho dne až 20 ozbrojenců Ukrajiny, obrněné bojové vozidlo, dvě vozidla a řídicí středisko UAV v oblasti vesnice. Vesnice Dneprovskoe.

  Letectvo, raketové síly a dělostřelectvo ze skupin vojsk ruských ozbrojených sil porazily nepřátelskou živou sílu a vojenskou techniku ​​ve 114 regionech.

  V oblasti města Charkov zasáhl raketový úder výrobní dílny Charkovského obrněného závodu, kde probíhaly opravy a restaurování obrněných vozidel Ozbrojených sil Ukrajiny.

  V oblasti obce Serebrjanka (DPR) byla zasažena velitelská a pozorovací stanoviště jednotek 100. brigády TerO a 67. pěší brigády ukrajinských ozbrojených sil.

  Systémy protivzdušné obrany RF zachytily 2 řízené pumy JDAM, protiradarovou střelu HARM a střelu MLRS HIMARS (USA) a také zničily a potlačily 28 UAV.

 18. Není to úplně přesně ale:
  Důchod – tož tak:

  Průměrná mzda v roce 2022 byla 40 353 Kč
  Průměrný důchod: 18 061 Kč

  Počet pracujících: 5.1 milionu
  Počet důchodců: 2.8 milionu

  Za rok vybráno na důchodovém pojištěni:
  40353×0.28x12x5.1 = 691.5 miliard Kč

  Vyplaceno na důchodech:
  18061x12x2,8 = 606.8 miliard Kč

  Zisk/příjem z důchodového pojištěni: 84,7 miliard Kč

  Údaje jsou veřejně přístupné.

  Přátelé, těch 28% z odvodu se skutečně jmenuje důchodové pojištěni.
  Tedy se z něho mají platit důchody.

  Jaká je přiměřená marže státu, že s těmi penězi hospodaří?
  Teď je to přes 12% z vybrané částky.

  Pro méně chápající.
  Stát vybere na jednoho důchodce 20 580 Kč
  a dá mu 18 061 Kč

  a to ještě s blbejma kecama, kolik, že ho ti důchodci stojí!

  A nebo pohled ze strany pracujících.
  Na stávající důchody by mohlo stačit důchodové pojištěni 25%.
  Tedy by pracujícím zůstalo o 3% víc čistého, tj cca 1200 Kč měsíčně.

  To jenom tak, až bude zase debata,
  jak ten „chudák stát“ doplácí na důchodce!!!

  A vůbec se nějak nemluví o ukradených 340 Mld. Kč z důchodového účtu z r.1992.
  Zeptejte se Klause a Topolánka. Dnes by to hodilo ,po započtení inflace a úroků z půjčky, tak 2 biliony Kč. Takže vládo debilů, makej a vracej. A nebudeš muset dělat žádnou důchodovou reformu, protože ty peníze budou stačit důchodcům až do r. 2080 a bez dalšího výběru . Stejně valnou část peněz dají důchodci zpět zlodějskému státu v podobě DPH.

  1. Docent: Za Klause nebyl odděleny důchody účet. Šlo to všecko do státního rozpočtu a vyplácení zase z něho. Je potřeba zastavit vymírání kvůli nízké porodností a průběžný systém bude zase fungovat lépe.

   1. Re: Manuel

    A co takhle začít odvádět socko i zdravko v původní výši, když ještě nelomcovala státním účtem populační krize??

 19. Tak asi sem…

  Blíží se nám soumrak relativně svobodného vyhledávání na netu, resp. na Google. Google by rád nahradil vyhledávač, v němž si každý najde odkazy dle potřeby, škatulí, která vyprefabrikuje „odpověď“ rovnou. Pochopitelně dle „vlastního uvážení“: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tech-technologie-internet-nove-vyhledavani-zmeni-internet-google-ma-ale-problem-povedlo-se-az-moc-236780

  Ale zase – třeba znovu ožijí knihovny a korespondence mezi lidmi. Tedy alespoň mezi těmi, co si chtějí informace opatřovat sami.

 20. Ty na zemi mají červíky, zůstaly v lese. Z uřezaných hřibů (které jsem při nálezu uznal za vhodné vyloupnout) jsem vzal cca čtvrtinu. Bylo hodně maličkých – začne sezóna. Červená muchomůrka vůbec, masáků málo, dost bylo holubinek trávozelených a havelek.
  V noci napršelo 5-6mm, to je málo; zato teplota klesla v poledne z 29 na 16° – to bude ten správný impuls.
  https://imgway.cz/97mQ/IMG_6005.jpeg

  1. Smaženice s červíkama je nejlepší, bo maso-cype.
   Dělám si srandu, ale jednou to tak dcerka udělala, když jako malá holka chtěla pomáhat s přípravou smaženice.
   Krmi jsme sežrali bez keců a bez poznámek. Průšvih nastal, když Jahoda začala hledat červivé kousky, aby je vyhodila.

 21. Politici se děsí a plačou nad jednáními Putina s Kimem.

  https://zivotvcesku.cz/zahradil-se-vysmal-pekarove-kvuli-strategickemu-partnerstvi-usa-a-vietnamu-ani-necekne-uvedl/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

  Óóó, jak odporné spolupracovat se severní Koreou. Zlý diktátor a arciďábel se spikli.

  O kus dál do KOMUNISTICKÉM Vietnamu vyvezli Bindena aby se setkal s generálním tajemníkem komunistické strany Nguyen Phu Trongem a dalšími vysokými činiteli a povýšil vztahy USA s Vietnamem na strategické partnerství.

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zapad-ma-problemy-se-zbranemi-rusko-naopak-zdvojnasobilo-vyrobu/

  V tomhle případě mediální vlkodlaci političtí analytici a čumáčky k nebi nezdvihnou a nezavyjí sborově AÚÚ.

  Ještě jeden postřeh k Severní Koreji –
  Trump měl jeden čas velmi nadějné námluvy s Kimem. Samý polibek a kompliment. Vypadalo to na vícestrannou svatbu, Jihokorejci byli nadšeni a natěšení. Pak do toho hodil deep stete vidle a bylo.
  Jak by se dnes Amíkům hodilo, mít přiměřené vztahy se Severokorejci, to by se to Putinovi hůř vyjednávalo!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *