3 března, 2024

Tribuna

Volná diskuse na jakékoli téma


4 014 thoughts on “Tribuna

 1. Myslí to premiér Fiala vážně?

  „Ti, kteří pěstují, mají například z jednoho rohlíku zhruba čtyři procenta zisku.
  Pekaři, kteří rohlík vyrábějí, mají do šesti procent zisku.
  No, a pak se to přiveze do obchodu.
  A obchodník vezme přepravku s rohlíky, vysype je do regálu a přirazí si na to sto procent marži.
  Je to v pořádku?
  Já říkám, není to pořádku.
  Ale podle pana Prouzy i podle našeho pana ministra je to v pořádku,“ pozastavuje se Balaštíková.

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/50-Kc-az-60-Kc-nahoru-A-to-je-jenom-chleba-Babisova-poslankyne-se-rozjela-742792

  Premiér Fiala: Využijeme všechny dostupné nástroje, aby ceny potravin klesly

  https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/premier-fiala-vyuzijeme-vsechny-dostupne-nastroje–aby-ceny-potravin-klesly-207670/

  Jestli to myslí vážně, tak půjde pokojně protestovat do supermarketů, tak jako v historii, kdy nespokojení občané korzovali s prázdnými vozíky.
  Obchodům klesly tržby, ale nemohly nic dělat, protože občané si vybírali z nabízeného zboží.

 2. Asi je to blbost, ale vrtá mi to hlavou – tak se zkusím zeptat tady.

  Po zemětřesení v Maroku měli naši hasiči připravený záchranářský tým k odletu, „Valkýra z Wishe“ už pyšně ohlašovala, že odletěl – ale nakonec vůbec nevyrazil. Prý nedorazila oficiální žádost.

  A já nevím. Možná jsou v Maroku tak schopní, že už žádnou pomoc nepotřebovali, možná jsou tak neschopní, že nedokázali ani v tak naléhavé situaci prohnat úřední mašinerií oficiální žádost o vyslání pomoci.

  A nebo mě tak matně napadá – možná jsou na nás naštvaní a nechtějí s námi nic mít, protože jsme jim před nedávnem ukradli jejich tanky, které se u nás měly jen modernizovat, jenže Blyštivý Péťa se pyšně podepsal na hlaveň a poslal je na Ukrajinu a pak se schoval za sukně „presidenta usa“, aby to v tom Maroku jakože vyžehlil, že s tím bude Maroko určitě souhlasit (viz třeba https://echo24.cz/a/HTC4v/zpravy-svet-ruska-diplomacie-odsoudila-ceskou-praci-pro-ukrajinu )

  Nemáte někdo lepší informace? Protože jestli je to takhle, tak máme nejspíš nejen v Maroku těžkou ostudu, která už nese své ovoce a naše diplomacie jak politická tak ale i ekonomická jsou a budou v pěkném průšvihu – a ani preVít v šortkách to svými výlety do Afriky nenapraví 🙁

 3. https://ceskavec.com/2023/09/plzensky-prazdroj-vyrazil-do-boje-o-lgbtp-volice-nechaji-si-to-cesti-pivari-libit-poucime-se-od-americanu-ozve-se-okamura-nebo-rajchl
  ***
  (…) Několik desítek především velkých zahraničních firem napsalo dopis premiérovi P. Fialovi, aby podpořil homo „manželství“ (jejich seznam je zde). Mezi jinými se tam objevily i dva největší „české“ pivovary. Tradiční podporovatel homo agendy Pražské pivovary (značky Staropramen, Bráník, Ostravar…) vlastněný americkou společností MolsonCoors a nově i Plzeňské pivovary (značky Plzeňský prazdroj, Kozel, Gambrinus, Radegast…) vlastněný japonskou společností Asahi Group.

  Jaký amok musel posednout management „Plzně“, že se k podobné inicitivě připojíl?! Nebo to dostal nařízeno od vlastníků? Nevíme, co ale víme, že dva největší výrobci piva v ČR svadějí lítý boj o „homo konzumenty“. Těch je ve společnosti minimum, maximálně tak 1-2%. Většina Čechů si žádné zaváděný podobných nesmyslů, které cílí na rozvrat tradiční rodiny, nepřeje. Je to mlčící většina, která má v ruce jedno zásadní eso. Výrobky těchto pivovarů si kupuje především tahle mlčící většina! Bez nich oba přijdou na buben! Musí český pivař podporovat svojí peněženkou podobné perverze? Nemusí, na výběr má řadu dobrých skutečně českých piv Budvar, Svijany.. atd. (…)

 4. Na Kose u Vlka vyšel zajímavý článek.

  https://vlkovobloguje.wordpress.com/2023/09/10/jake-mohou-byt-duvody-pro-zapadni-zpozdeni-v-hypersonicke-vyzbroji/

  „Takže tam jsme a dokud naši vědci nebudou schopni přimět promluvit rovnice, zdá se vysoce nepravděpodobné, že by Západ dokázal vyrobit hypersonické střely hodné toho jména.“

  Koreluje s tím, co tu delší dobu diskutujeme, pitváme – PROČ západ zaostává, PROČ jsou stepní mužici a kuliové s bambusovými hůlkami schopní dohnat a předehnat?

  Je na to i jednodušší statistický pohled. Nechali jsme spoustu výrob odejít do Číny, třetího světa a klesla naše potřeba vychovávat technické kádry. I pro prachjednoduchou výrobu potřebujete technické kádry.
  Ti kteří výrobu neopustili, ti kteří začali budovat na přesunutých výrobách průmysl, museli naopak dramaticky navýšit počty technických kádrů. A je statisticky samozřejmé, že je větší šance, že ve větším množství vzdělaných techniku se najdou kreativní, špičkoví, ti co otočí vývoj.

  Bohužel, z mého pohledu jsme zřejmě již ten souboj prohráli. Od EU, naší vlády nápravu čekat nemůžeme, je zajímá boj s uhlíkem a sňatky buzerantů. A USA je naemlich to samé na pokraji rozvratu.

  Bude mít pravdu Komoníček, když tvrdí, že nadchází století Asie a že budeme jako Evropa jen nejzápadnějším výběžkem Asijského kontinentu.

  Našlápnuto k tomu máme dobře.

  1. Admirál: Protože vědci a inženýři technických oborů nemají už takovou prestiž snad s výjimkou dobře placených IT. Jsou naopak společností přeceňovaní právníci, celebrity a youtubeři.

  1. Také mi chybí. Může někdo napsat alespoň zdroj, odkud bral informace? Zkusil bych občas něco z ruštiny přeložit a hodit to sem.

   1. Re: Rozumbrada

    Pokud si dobře pamatuji, dával do svých svodek i zdroje, ze kterých čerpal. Obvykle byly dva.
    Neměl by být problém je najít na netu.
    A plete se mi po jazyku slovo „rusvesna“.

    Jinak pokud rád čtete v azbuce, zkuste tohle:
    https://podolyaka.ru/

    U horního okraje obrazovky je lišta se štítky. Klikat a číst zajisté dokážete i bez mé další nápovědy. Já si to nestíhám ani prohlídnout, natož překládat a dávat na sklo.

  1. Re: Admirál

   Jste hnusnej admirál.
   Ale to už jste ode mne četl.
   (-:
   To máte z toho, že furt hledáte na křišťálu bezvýznamné mušince.
   Prostě ruská raketa se za letu převlíkla za ukrajinskou a vy jste si toho nevšiml, páč jste starééj a tak dále…

  1. A když tak o tom přemýšlím, začíná dostávat smysl přesunutí Wagnerovců do Běloruska.
   Neboli další dějství je nachystáno.
   1/ Antek nastoupí na západ UA – tedy mimo teritorium NATO.
   2/ Wagnerovci nastoupí na Antka – tedy nikoli ofiko armáda RF.

   Masomlýnek může fičet dál…

 5. Loterie

  Navrhuji zřídit loterii, kde by se přidělovala místa placená ze státního rozpočtu:
  prezident, poslanci parlamentu a senátu, vysocí úředníci ministerstev, vedení státních a polostátních organizací atd. Bylo by to vždy na období 3 měsíců a k odchodu by samozřejmě náležel zlatý padák.
  Zúčastnili by se povinně všichni lidé s hlasovacím právem v ČR a tato rotace by téměř zaručila potlačení klientelismu a dalších nešvarů. Co se týká směřování a rozvoje ČR, tak každá vláda vzniklá loterií, by byla lepší než současná.
  Ti bohatší z našich občanů by to mohli brát jako službu státu a plat věnovat třeba na charitu, těm ostatním by to dost pomohlo. Chtělo by to ještě spočítat, ale i zářez do rozpočtu by byl určitě menší než mají nyní fialovci.

 6. Motivační.

  Na stráži války a kapíku
  na krku tíha sapíku
  prázdná sumka na náboje
  i čutora na nápoje.
  V malé polní ešus, bagr,
  je to teďka velký šlágr –
  jít do války z dobré vůle,
  nemusíš mít ani kule.
  Podívej se na Lipánka –
  i taková hoven schránka
  má železnou čepici,
  od pažby flek na líci!

 7. Větva byl vaporizovaný

  https://vetvicka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=805891

  „9 ti nasobny zlaty slavik iDnes se s vama loučí. Bo musi byt vaporizovany

  Tuž mi dovalil dodom devaty zlaty slavik iFčil. Rad bysem poděkoval všem, keři mě čitali, keři pozityvně klikali, aji tym, keři neklikali, ale tajně suhlasili, aji tym, keři nesuhlasili, ale čitali.
  Tuž si to zhrňme. Bylo to fajnych patnact roku. Děkuji za dva bronzove, tři střibrne a devět zlatych slaviku. Jak řikal Jirka – kery z vas to ma? Od pondělka tu už psat nesmim, bo sem pry za poslednic pět roku 29x porušil pravidla komunyty.

  Je to tak spravne. Aspoň si konečně uvědomite, v jake době žijeme. Dobře vam tak, že ste blbě cinkali.

  Ale spat se cenzorum dobře nebude. Tajak v knižce Zrnko pisku – zakazat mě možu. Ale přide čas, a budu se za par roku stydět sami za sebe.

  FUJ, NANBA CENZORŮM!

  Vidláku, Tohle by mělo na Václaváku taky zaznít, ať si lidi zakřičí, co si myslí o cenzuře.

 8. Včera jsem si dal “ostrovní horu” Mituří v Beskydách. Nechozenou, zapomenutou. Auto na Úspolce (směrem k “Horákovi” se nesmí).. pořádný kopec hned od úpatí, krásný starý smrkový les, úplný park. Výš se vtrousil buk a horské louky, kdysi vyklučené Valachy z Rumunska. Pod hřebenem a na něm smrkový horský prales, hned bych ho chránil. Hřiby ovšem žádné, vlna veder je zastavila. Ani holubinka žlutá, nic. Přitom zamoknuto, potoky slušné, hrabanka mokrá. Nádhera.

  1. “ Hřiby ovšem žádné, vlna veder je zastavila. “
   To samé na Šumavě. Byl jsem se podívat po houbách okolo Popelné hory a kromě několika přischlých holubinek a jednoho hořkohřiba – NIC.
   Snad jen na Rovinách (mezi Kvildou a Horskou Kvildou se najdou lišky. Asi je to tím, že v těchto výškách nebylo podhoubí vedry tak poničené.

 9. Novinky vypustily poplašnou zprávu.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-kyjev-chce-dohnat-ukrajince-schovavaji-se-pred-mobilizaci-ve-spratelenych-zemich-40442243#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Kolik pro českých firem by to bylo likvidační?

  Na Ukrajině tuzemský kanonenfuter dochází. Je třeba dohnat ten deponovaný v zahraničí.

  Bude se týkat i Ukrajinců s více státními příslušnostmi?

   1. Re: Laban

    Poláci vydali na Ukradinu POUZE osoby, které byly zapojeny do nelegálních přeshraničních přesunů ukrajinských mužů.
    Jinak Ukrajina musí vydat na všechny údajné nelegály, kteří zdrhli na základě zfalšovaných dokladů, mezinárodní zatykače a ti budou následně zadrženi polskými policisty. Tito nelegálové po zadržení stanou před polským soudem a ten rozhodne o jejich vydání či nevydání ukráckým řezníkům.

    Přeložil jsem to pro jistotu bez gůglu.
    Kdo to umí líp, nechť mne opraví.

 10. Operační příprava území České republiky:

  Bude se muset masivně investovat do silniční sítě, železnice a letišť.
  Zvýšit nosnost mostů, zajistit průchodnost tunelů a modernizovat letiště.
  Vytvořit prostory pro soustředění vojsk.
  Zabezpečit vševojskové operační zázemí.

  Zdroj: „Obrana chystá plány na dlouhou válku a přesuny“ https://www.novinky.cz/clanek/domaci-obrana-chysta-plany-na-dlouhou-valku-a-presuny-40442136

  ooooooooo
  Inu, pamětníci pamatují.
  Budou obnovena také stálá zařízení k ničení?

   1. sorry, oprava chyby: shlédnout čti zhlédnout
    A pozor, aby se nikdo nedíval přes rameno. Film je TAJNÝ.

  1. Válka by byla buď dlouhá nebo jaderná. Dlouhá jaderná určitě nebude.
   PS: SZN možná ještě mají v archivech silničáři, jestli to ovšem neskartovali. 🙂

 11. Zajímavé, co probublává potichu naší politickou a mediální scénou…

  https://www.fsfinalword.cz/?page=archive&day=2023-08-30

  „Nicméně včerejší dlouhá reportáž o tom, jak jsou stíhačky F-35 drahé, míříla přímo do politiky a časově se shodovala s politickým prohlášením předsedy hnutí ANO Andreje Babiše proti nákupu F-35.“

  Mimo naše oči a uši. Best si všímá a upozorňuje na věci pro nás těžko postřehnutelné.

  1. Stávají se pro nás tlačením cizí agendy nebezpeční a to existenčně nebezpeční.

   Podporuji jakoukoli aktivitu vedoucí k odstranění této exekutivy od moci. Stávky, demonstrace, zákulisní parlamentní dohody.

  2. Opravy a kompletní přestavby mostů prioritně na západovýchodním směru začaly už před deseti lety. Tohle není žádná novinka. Jen bych pro stsvitele a plánovače podotkl, že jestliže může něco po mostě jet ze západu na východ, může jet i z východu na západ.

 12. Inu, k platformě Donio a její vojenské podpoře ukrajiny – trošku to rozepíšu, tak doufám že máte kdyžtak fungující kolečko (A z nějakého důvodu mi to nechce pustit jako celek… tak to zkusím na 3x):

  Z 212 sbírek celkových jsem teda vyflirtoval 33 řekněme „diskutabilních sbírek“ a tedy z vybraných 64,2 mega bylo v rámci bratrské pomoci nevlastnímu ukrajinskému bráchovi vyvedeno celých 11,6 mega. Možná jsme něco málo přehlídnul, ale spíš ne, bo jsme samozřejmě skvělý, chytrý, skromný a téměř bezchybnatý.

  Z těch 33 diskutabilních bylo celkem 14 uspěšných, takže ukrácký Vasil dostal drona, český vasil boty, a nějaká ta korunka na patronu s určením „humanitární“ taky zbyla (Ale spíš než patrony si koupili nějaké ty antidepresiva a půl hoďky s Naďou bo čutora už jim lezl krkem)

  1. O to věstší motivaci jsem měl přispět tam na Sáru. Aby tam bylo vidět, že se lidi umí spojit i kvůli jiným věcem, než zajišťování odbytu amerických a britských zbrojovek.

   1. Vono právě tam toho odbytu moc není – spíš na ty prošlé obvazy, krabice s konzervovanejma svíčkama, sanitky, nosítka, a mezi tím právě přimotané nějaké ty pušky na drony, pazura pro ukrajinského geroje, noční voči a všelijaké další nesmysly pro vedení moderní války. Estli teda nějak „neznárodnili“ i zbytek sbírky, ale zrovna pětašedesát mega za rok a půl asi není pro junajted slavkiller arms takové terno (i kdyby rozkradli úplně všecko do koruny).

    Zrovna jak se vůči tomu ohradil pan Starej Číča že „jako podporujou ukrajinskou válku“, tak jsem teda nenašel vysloveně sbírku „Vybíráme sto táců na nový těžký kulomet a bednu granátů“. Já jsem klidnej, a do tý východní vatry dle mého názoru Donio spíš chčije než že by lili benzín. A neposlat holce pár korun na zmrzku, bo to dostane od těch, co vybrali peníze na snajprovu termovizi? Snad si nejdřív seřadit priority…

  1. Proč? „Rusko se nemělo dát vyprovokovat, žádné bezprostřední nebezpečí mu nehrozilo,
   Nynější pomoc Západu je „polovičatá“ – kdyby tomu tak nebylo a do války by se zapojily plně armády NATO (hlavně USA), Rusko by bylo pravděpodobně rychle poraženo.“

   1. No když vzpomenu jak byli zabíjeni lidi na donbase tak ti karle nevím. Nejspíš patříte k těm co vidí jak se někomu děje příkoří tak se otočí vždyť bezprostřední nebezpečí vám nehrozí.

   2. Re: Luboš

    Vy jste taky myslivec, že?
    Už vás někdy napadlo mrknout do mapy a zjistit, kolik km je z Narvy do nejbližších ruských loděnic?
    Anebo z Terehovy do Moskvy?
    Je jasné, že doba se změnila a Ivan už prostě NECHCE další otravné vši ve svém kožiše. Když už to prosral v Pobaltí, odmítá to prosrat v GE, v KZ a na UA.
    Co je na tom nepochopitelného?

    Když můžete svým sousedům zabránit, aby si pořídili DALŠÍ vzteklé psy, kteří budou pobíhat po vaší zahradě, uděláte to, anebo doporučíte sousedům zdvojnásobit počet psů ve smečce?

     1. Re: Luboš

      Dobrá, dejme tomu, že jste své psaní malinko ODFLÁKL.

      Abych si taky přislolil citátem:
      To, co se stalo, je naprosté fiasko ukrajinské i západní diplomacie a mírových principů, na kterých bylo v roce 1949 založeno NATO.

      Další chybka.
      NATO nikdy žádné mírové principy neobhajovalo. Jinak by nemohlo dojít k několikerému bombardování někdejší Jugoslávie za účelem jejího rozbití, resp. vyzbrojení a výcviku jak chorvatské „domobrany“, tak kosových paramilic.

      1. Jen jsem, na citacích, poukázal, že článek p.Hořejšího, není proti chciválkům, jen počeštělý postoj p.Sachse, leze nám to do peněz pojďme se dohodnut.
       Žádná mírová jednání nebudou, KoZa není schopná cokoliv garantovat. Jednat se bude až po vítězství Ruska, pravděpodobně spolu s BRICS, která bude schopná vynutit nějaké záruky pro Rusko.

       1. Re: Luboš

        Znovu se vám pokusím zopakovat, že váš původní příspěvek nebyl (nejenom) pro mne příliš srozumitelný.
        Proto zkuste při psaní ve své mysli pěstovat představu, že komunikujete s poněkuds zaostalými jedinci.
        To není útok proti vám, ani proti zdejším čtenářům. Pouze se vás snažím upozornit, že vaše psaní by chtělo trochu více propracovanosti.

  1. Tady se hodí citát z filmu Pěnička a Paraplíčko.
   “Pane Bože dej našemu Jozífkovi sílu, ať ho chlupatý nedostanou. A domácímu ať rozbijou všechny vokna. I vod hajzlu.”

 13. Ukrajina prý nebyla nikdy blíž nezávislosti…

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rakusan-na-oslave-Ukrajina-nikdy-nebyla-bliz-skutecne-nezavislosti-742001

  Rakušan asi na té oslavě hodně pil.

  Ona Ukrajina je plně finančně závislá na penězích od sponzorů, všechna důležitá rozhodnutí se dělají za mořem v USA, nezávisle se rozhoduje, zda povolá do zbraně od 15 -60 nebo od 16 – 65.

  Inu – tomu se říká nezávislost.

  1. Netrefili se, chtěli zbombardovat Žofínskou huť. Asi o 450 metrů.
   ===
   Nevím, proč rozfoukávat nenávist k Američanům. Bojovali s Hitlerovským Německem.
   Že se od té doby stali nesnesitelnými „poručníky světa“ je jiná věc.

    1. Jen dodám, že soudruzi se netrefovali, anebo trefovali do jiných cílů často a rádi.
     A zůstalo jim to dodneška.

 14. Podporuji pana Rajchla, ale….

  Neustálým opakováním, kdo nepřijde do Prahy, podporuje Fialu, mi připomíná flašinet.

  Možná je to tím, že se narodil v roce 1976 tzn., že v roce 1989, kdy měl 13 let, nepochopil dění v republice.

  Jenom na vysvětlení, já jsem měl v roce 1968 12 let, ale pochopil jsem všechno?

  Sametová revoluce

  Sametová revoluce (dobově také něžná revoluce,[1][2][3] slovensky nežná revolúcia) bylo období politických změn v Československu mezi 17. listopadem a 29. prosincem 1989,[4][5] které vedly k pádu komunistického režimu a přeměně politického zřízení na pluralitní demokracii; v oblasti hospodářství plánované ekonomiky na tržní. K podstatnému urychlení změn přispěly rozpad bývalého Východního bloku, ovládaného Sovětským svazem, a narůstající nespokojenost velké většiny obyvatelstva s ekonomickou a politickou situací v zemi.
  Vyjma událostí ze 17. listopadu, kdy byli demonstranti napadeni jednotkou Veřejné bezpečnosti, nebyla revoluce provázena násilím a během státního převratu nebyl zmařen jediný život. Pro svůj nenásilný charakter se tato revoluce označuje jako „sametová“. Ačkoliv nebylo pro převzetí moci použito násilí, výsledkem byla hluboká celospolečenská změna.
  Není zřejmé, kdo poprvé užil název „sametová revoluce“. Podle Petra Pitharta panuje shoda, že to byli nějací zahraniční novináři.[6] Termín se pak začal využívat jako synonymum pro revoluce, u kterých je moc získána bez násilí. Využíval se například i pro revoluci v Gruzii, která se řadí mezi tzv. barevné revoluce a v roce 2003 vedla k pádu prezidenta Eduarda Ševardnadzeho.
  Československo[editovat | editovat zdroj]
  ]
  Pondělí 20. listopadu[editovat | editovat zdroj]
  Demonstrační průvod v pražské ulici S. M. Kirova (dnes Štefánikova) na úrovni Arbesova náměstí
  Od pondělí 20. listopadu se podařilo na většině pražských vysokých škol vyhlásit stávku. Obě národní vlády i federální vláda ČSSR vyjádřily souhlas s policejním zákrokem na Národní třídě a odmítly vyjednávat s demonstranty za situace, kdy je na ně skrze stávky vytvářen nátlak. Od 20. listopadu se každý den konaly pokojné demonstrace na mnoha místech republiky. Největší demonstrace probíhaly na Václavském náměstí, kde se již v pondělí 20. listopadu sešlo okolo čtyř hodin odpoledne až 100 000 lidí[34] (dle jiných zdrojů až 150 000 lidí),[47] ale také v Brně, kde se jich zúčastnilo až 40 000 lidí.[34]
  Brněnské náměstí Svobody 20.11.1989
  Václav Havel – jedna z ústředních postav Občanského fóra (fotografie z oslav 20. výročí sametové revoluce 17. listopadu 2009)
  Úterý 21. listopadu[editovat | editovat zdroj]
  Stávka se rozšířila i na většinu zbývajících škol (včetně území Slovenska), takže od 21. listopadu vystupovaly jednotně. Václavské náměstí, kde se na pokračující demonstraci shromáždilo až 200 000 lidí,[19] ….
  ……
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Sametov%C3%A1_revoluce

  1. Na pondělí 27. listopadu 1989 byla od 12 hodin naplánována dvouhodinová generální stávka po celé republice.
   Od rána se nikde nemluvilo o ničem jiném.

   Podle Občanského fóra se stávka měla stát celonárodním referendem o vedoucí úloze Komunistické strany Československa…

   …Stávka ve všech městech
   Manifestující lidé pak zaplavili v poledne centrální náměstí téměř všech československých měst.

   Podle Ústavu pro výzkum veřejného mínění přestala pracovat téměř polovina obyvatel.

   Manifestačně se ke stávce připojila ještě čtvrtina.

   Asi desetině obyvatel nebyla podle ČTK účast na stávce umožněna.

   Z vlastní vůle se do ní nezapojila jen asi pětina pracujících. Národohospodářské škody byly minimální.

   Zaměstnanci si totiž ve většině podniků čas strávený stávkou napracovali …..

   https://www.denik.cz/jak-vidi-cesi-listopad-89/sametova-revoluce-generalni-stavka-vaclav-havel-karel-urbanek-ksc-listopad-1989.html

 15. Takže potvrzeno: Podle DNA byli pasažéři v havarovaném Prigožinově letadle opravdu ti, kteří byli uvedeni na palubní soupisce. Fantastické teorie jsou tím částečně omezeny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *