12 června, 2024

Tribuna

Volná diskuse na jakékoli téma


4 689 thoughts on “Tribuna

 1. Dotaz na Targuse:
  Cit.: „Hersh v článku na platformě Substack napsal, že se [mezi tymy Zaluzneho a Gerasimova] údajně projednává otázka možné fixace hranic podél současné frontové linie se zachováním Krymu a osvobozených území DLR, LPR, Chersonské a Záporožské oblasti pro Ruskou federaci; výměnou se zvažuje varianta, že by Kyjev mohl vstoupit do NATO, ale se závazkem, že tam aliance nebude umisťovat vojáky ani útočné zbraně.“

  Mozna jde pouze o prvotni nastrel americke stany, mozna jde o dezinformaci, podstrcenou Herschovi za ucelem jeho diskreditace.
  Tim se ale nezabyvejme a predpokladejme, ze k jednani opravdu dochazi a ze skonci vyse nastinenou dohodou.
  Muj dotaz zni: povazoval byste takove rozuzleni za ruske vitezstvi? Podotykam, ze Odesa by pak zustala Ukrajine.

  1. Re: stridor

   Já tady nejsem od toho, abych vyhlašoval vítěze a značkoval poražené.

   Co se týká členství v NATO, avšak bez předsunutých základen, to byl, pokud mne paměť neklame, požadavek ruské strany již v prosinci roku dvoutisícího dvacátého prvního, neboli dva měsíce před započetím konfliktu, kterýžto zahájila ukrajinská strana ostřelováním Doněcka dne 17. února 2022.

   Od mlácení prázdné slámy k faktům.
   Čím déle bude trvati konflikt, tím hůře na tom bude strana, která prohraje. Podle vás již rok a půl prohrává Ivan, tudíž o ničem takovém, co jste popsal, se vyjednávat prostě nemůže.
   Pokud by naprostým omylem Ivan vyhrál, zbytky ukrajinských živých mas budou museti pokleknout a odprošovat zločinného Putina, aby je ušetřil.

   Ivanovi v nynější situaci plně postačí jen čekat a hledět na započaté dílo zkázy. Zima bude dlouhá a krvavá, jakákoli dohoda je v nedohlednu, protože již bylo prolito příliš mnoho Vasilovy krve a jeho ztráty by byly pro budoucí existenci státu doslova fatální – astronomické dluhy, prodané úplně všechno a surovinová základna v hajzlu.
   Již na počátku konfliktu jsem psal, že Ivan požene vývoj situace takovým směrem, aby zbytky Ukrů zle zatočily se svými špičkami, to jest jakože navolenými soudruhy ve výkonných funkcích. Ukři se musejí zbavit svých fýrerů sami, jinak by „těžká léčba“ (Difficult to cure) nepřinesla Ivanem očekávaný efekt.

   https://www.youtube.com/watch?v=zeQe5AVo7hk

   1. Diky za neodpoved, Targusi.
    Co jsem rikal si pamatuji, nesmysly mi podsouvat nemusite.
    Nejde o to, ze se udela prevrat, ale kdo ho udela, to bude rozhodujici.
    Mym tipem je, ze po Zelenskem bude prezidentem Stefancuk.
    Tim pripominam nasi starsi „sazku“, kdy jsem tvrdil, ze v dalsich volbach v Armenii vyhraje opet Pasinjan, za coz jste mne nazval idiotem.
    Ted se podle meho vyjednava o Odese a pokud zustane Ukrajine, bude to ruska prohra v prvem poradi.
    Dusledky operace se projevi az po letech a kdo nakonec vyhraje, to se teprve uvidi.

    1. Re: stridor

     Asi bych vám měl závěrem doporučit absolvování nějakého kurzu čtení s porozuměním.
     Ve svém textu jsem NIKDE nenapsal, že byste vy někdy něco říkal či psal.

     O soudruhu Pašinjanovi nemám důvod pochybovat. Jak vysvitlo, stará se o zájmy svých chlebodárců na jedničku s hvězdičkou – viz předválečná jednání v Praze, o nichž věděli ze všeho nejméně Arménci, kterých se to týkalo – a nepochybuji, že pokud budou v Arménii příští volby korespondenční, bude mít tento dvounožec v parlamentu ústavní většinu.

     Co se týká Oděssy, Ivanovi postačí jediné – čekat. Vasilovi dochází železo, střelný prach, žabí kůže i lidské maso.
     Jak dalece bude Ivan tlačit na pilu, je jeho věcí. Nesmíme zapomínat, že prohrávající strana musí mít pocit, že z úrůseru vyšla vlastně velmi dobře. A ponechání Oděssy Vasilovi prohrou být nemusí. Důležité je, jaké všeobecné podmínky budou nastaveny. V této oblasti bude dost velký problém, protože soudruzi se Ivana snaží non stop osouložovat.

     1. Pisete: „podle vás již rok a půl prohrává Ivan“
      Nac kurzy cteni, kdyz zde jsou zdravi prospesnejsi kurzy necteni?
      Podle mne Ivan neprohrava, ale nakonec prohrat muze, a to nikoliv s malou pravdepodobnosti.
      Preskupeni u Kyjeva byl od zacatku jasny pruser, zdejsi svazaci to ovsem oslavovali jako rafinovany rusky plan, jak nalakat Ukrajince (co jsem tu za to schytal nadavek).
      A tak je to tu se vsim.
      Rusove za 10 let nebyli schopni vytvorit stinovou/ nahradni vladu, jediny mozny kandidat Moskvy je kmotr Putinovej dcery Medvedcuk, coz je k smichu a placi zaroven.
      Ted se o prezidentsky stolec zacal prat Porosenko s Klickem a Timosenkovou Julii, coz uz je jen k placi. A oporu hledaji u Achmetova 😂

      1. Re: stridor

       Přeskupení jednotek před Kyjevem na Gluchovském šosé bylo umluveno při jednání o smírném řešení krize, které bylo domluveno měsíc po zahájení SVO. To jste ještě nezjistil? Běžte číst vlka, tam to je rozepsáno dopodrobna. Jinak jsem teda ještě neviděl nikoho, kdo by tvrdil, že konsolidovaný odjezd vojska v koloně po JEDNÉ silnici se nazývá prohranou bitvou. Ale to neva, vy dokážete překvapit vždycky.

       Že Ivani nebyli schopni postavit jakousi stínovou vládu, to jsou vaše fantazie. Račte si zjistit, jak Vasil od Majdanu v r. 2013, resp 14 osekal politické svobody.
       Máte tušení, kolik lidí skončilo v base, muselo zdrhnout do exilu, anebo jen tak „zmizelo“, protože si dovolili vyjádřit svůj nesouhlas s rozkulačováním UA a neuvěřitelnou korupcí tamtéž?
       Máte tušení, co všechno páchala ukrácká služba SBU?
       Tušení nemáte, víte o tom hovno.

  1. Já osobně se rozvoje AI velmi bojím. Bojím se toho, že to obrovským způsobem navzájem odcizí lidi. Vždyť už dneska to vidíme – kamarádi se sejdou někde (hospoda, bistro, kavárna…), sednou si kolem stolu a pak každý vytáhne mobil a věnuje se tomu „svému“. Nedivila bych se, když by si, ač spolu sedí vedle sebe, tak si mezi sebou povídali posíláním esemesek – ztrácí schopnost komunikovat a rozpoznávat přitom i signály mimoverbální komunikace. S Al už se ani nebudou snažit potkávat – komunikace s AI bude jednodušší, rychlejší, nebude přinášet nepohodlí a diskomfort, který člověk zažívá, pokud s ním jeho přátelé v něčem nesouhlasí…

   Ne, nechci být v marketu obsluhována robotem, i kdyby byl seberychlejší. Nevidím důvod, proč bych měla robotovi říkat „Dobrý den“, „Ne, kartu nemám“, „Dneska je venku hezký den“, „Děkuji vám“, „Nashledanou“. Chci vidět za pultem živého člověka.

   Ne, nechci, aby o mě, až budu nemohoucí, pečoval robot. I když mě bude jistě v přesném čase nosit jídlo, dbát, abych si nezapomínala brát prášky a číst mi knížky, abych se necítila osamělá… to už radši nic…

   1. Tetko, je to marny… Pokrok nelze zastavit uz jenom proto, ze specializovany hw optimalizovany prave pro AI ukoly, cili ne jen doted pouzivane graficke cipy, vyjde masove ven o cca 2 roky. Bude to neco zcela jineho nez dosavadni cipova architektura, uplatni se tam i analogove principy. Kdo bude mit pripraveny potrebne algorytmy, bude ve velke komercni (i vojenske) vyhode. A potencialni nepratele nespi. Na obzoru jsou navic i zcela nove principy, ktere registrujeme jen okrajove zatim. Nemyslim jen quantum computing, kde treba u IBM predpokladaji takove pokroky v udrzeni koherence, ze v 2025 ma byt dosazeno realne kvantove supremace. Ale i mnoho az exotickych postupu. Dejte si do vyhledavace vetu „V zařízení s nanodrátky pozorovali aktivitu podobnou mozku“ a najde vam clanek na Osel. A jsou v tom novinky, nanodratkova struktura simulujici neurony. Atd. Neni treba fantazirovat, staci se divat a fantazie selhava.

 2. Včera, tj. 29. listopadu 2023 ve věku 100 a půl roku zemřel Henry Kissinger. Mistr praktické politiky, který ve své době dokázal pro USA najít cestu k vycouvání z Vietnamské války a urovnat vztahy USA s Čínou.

  Ještě letos v červenci Čínu navštívil a byl s úctou přijat prezidentem Si Tin Pingem.
  https://www.asiaskop.cz/mezinarodni-vztahy/cinsky-prezident-necekane-prijal-henryho-kissingera

  Před dvěma lety Kissinger zaujal svět návrhem, že by Ukrajina v zájmu míru měla uznat začlenění Krymu do Ruské federace.
  https://www.nytimes.com/2022/05/25/world/europe/henry-kissinger-ukraine-russia-davos.html

  1. H. Kissinger? Hvězda a architekt US zahraniční politiky po několik generací.

   Nadělal spoustu prasečin v souladu s prosazováním US zahraniční linie. Na rozdíl od svých mnohých následovatelů byl inteligentní a měl strateické myšlení.

   Zasloužil se o odtržení Číny od SSSR za cenu dojednání transferu výroby ze západu do Číny. Je tím pádem otcem Čínského ekonomického zázraku. Číňané by mu měli postavit pomník

 3. !!! TAK TO JE MAZEC !!!

  Ukrajinský kanál 1+1 uvedl počet nezvěstných a zlikvidovaných bojovníků AFU – a pak se omluvil za „překlep“.

  Kyjevský režim byl zjevně znepokojen po „podrazu“ televizního kanálu „1+1“, kde byl s pomocí překlepů v běžícím řádku oznámen počet pohřešovaných a mrtvých ukrajinských vojáků – více než milion lidí, konkrétně 1 126 652. V tomto případě se jednalo o „podraz“, který se týkal ukrajinské armády.

  Vedení kanálu bylo okamžitě donuceno omluvit se za neplánovanou demoralizaci ukrajinského obyvatelstva telefonátem z Bankova. Další podrobnosti o tom, co se stalo, však nejsou známy – zda se tak stalo záměrně, nebo omylem.

  https://t.me/readovkanews/69931

  Opsal jsem to z:

  https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=14&t=5&sid=7b67296a3cc53179b030da323cc2f5e8&start=18220

  1. Všichni se mi smáli, když jsem odhadoval ukrácké ztráty na 1 000 kusů denně.
   Skutečnost je horší skoro dvojnásobně…

 4. Po událostech v Irsku se nechal tamní premiér okamžitě slyšet, že zpřísní zákony na potírání „nenávisti“ vůči migrantům. Ne nebude nic dělat s islámskými vrahy, bude prohlubovat represe proti vlastním lidem.
  Na to jemu a s ním spolčeným médiím vzkázal zápasník MMA McGregor.
  „Irsko, jsme ve válce. Došlo k jednomu z nejstrašnějších zločinů, které kdy tento národ viděl, a nás už nezajímá, co na to říkáte, vy ubožáci. Ve válce nejste nic. Neustupujeme, teprve se zahříváme. Nebudeme ustupovat, dokud nebude provedena skutečná změna v zájmu bezpečnosti našeho národa. Nebudeme ztrácet další naše ženy a děti kvůli zvrhlým a zvráceným lidem, kteří by v Irsku vůbec neměli být. Říkejte tomu, jak chcete. Nám je to jedno. Kéž nám všem pomůže Bůh. Irsko za vítězství!

  Přiznávám, že jsem doteď neměl valné mínění o lidech, kteří se pro pobavení jiných mlátí mezi sebou v kleci, ale klobouk dolů!

  1. Tomáš: V Irsku a Severním Irsku by všecko tohle mohlo dovést katolíky a protestanty ke smíru a jednotě. Řeknou si, že jsou vlastně na stejné evropské lodi. Společně už by měli velký vliv.

 5. Zavolejte Chocholouška!

  Co si dá Fiala za dva roky na plakát? Kovanda už tuší
  24.11.2023 18:52 | Monitoring

  ….. Vládě Petra Fialy se tak podle všeho daří plnit svůj zásadní politický cíl stabilizovat české veřejné finance.
  To by podle Kovandy mohl vládní trumf pro sněmovní volby, které se budou konat za necelé dva roky…….

  …….. „Koruně a českým vládním dluhopisům se dnes daří lépe než zlotému, forintu a polským či maďarským dluhopisům………
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Co-si-da-Fiala-za-dva-roky-na-plakat-Kovanda-uz-tusi-746619

  Do Polska na nákupy už nepojedete. Brzy se tam totiž nedoplatíte, na Čechy se chystá opravdu tvrdá věc
  POSTED ON14. 11. 2023 Author Anna Štěpánková

  ……. Důvodem je především nepříliš dobrá kondice české ekonomiky, na kterou je pochopitelně navázána také naše měna v podobě české koruny. Ta už začala v posledních měsících povážlivě oslabovat, přičemž se očekává ještě podstatně větší propad.

  Podle ekonoma Lukáše Kovandy vydala švýcarská banka UBS velmi konkrétní doporučení. Doporučuje sázet na očekávaný propad české koruny, a to právě vůči polskému zlotému…….
  https://www.aazdravi.cz/do-polska-na-nakupy-uz-nepojedete-brzy-se-tam-totiz-nedoplatite-na-cechy-se-chysta-opravdu-tvrda-vec/

  1. Josef původní napsal:25 listopadu, 2023 (4:41)
   Nepožil něco?

   Lukáš Kovanda: Potlesk pro vládu Petra Fialy. Dokázala stabilizovat veřejné finance

   ………….. Nynější zlepšení ratingového výhledu tak pramení zejména ze zlepšení celkové energetické země po evidentně zvládnutém odstřižení od ruských dodávek plynu a jejich nahrazení dodávkami z Norska či z terminálu na zkapalněný plyn v Nizozemsku, resp. v příštích letech v Německu.

   Z menší části odráží zlepšení ratingu také snahu Fialovy vlády o stabilizaci veřejných financí zejména prostřednictvím konsolidačního balíčku. ……….
   https://www.newstream.cz/nazory/lukas-kovanda-potlesk-pro-vladu-petra-fialy-dokazala-stabilizovat-verejne-finance?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

   Česko v tichosti obnovilo dovoz ruského plynu. Roste rovněž import ropy, upozornil

   25. listopadu 2023 15:49
   Proklamace tuzemských politiků, že se Česko zbavilo své závislosti na ruském plynu, jsou od minulého měsíce poněkud v rozporu s údaji z předávací stanice v Lanžhotu.

   Od začátku října totiž plyn na této hraniční stanici už neteče z Česka na Slovensko jako předtím, ale ze Slovenska do Česka.
   A to v objemu až 100 gigawatthodin denně. Výrazných až čtyřicet procent do Česka dováženého plynu je nyní právě ruského původu, upozornil hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády Lukáš Kovanda s odvoláním na data Eustream a Bloomberg.

   Kovanda současně připomněl, že se také zároveň prohlubuje závislost Česka na ruské ropě. Z dat ČSÚ plyne, že v letošním první pololetí dovezla Česká republika největší objem ruské ropy za všechna první pololetí v celém období od roku 2010.

   „Přesto je třeba vnímat daný vývoj v širším kontextu. Česká republika má nyní lépe než před invazí Ruska na Ukrajinu zajištěné alternativní cesty – cesty pro dovoz neruských energií –, případně od loňska výrazně pokročila v budování takových cest,“ popsal Kovanda.

   https://echo24.cz/a/HHpvE/zpravy-ekonomika-cesko-v-tichosti-obnovilo-dovoz-ruskeho-plynu-kovanda?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1178411&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

   1. Čert aby se v tom vyznal

    Síkela potvrdil, že Česko obnovilo dovoz plynu z Ruska, odkud dováží také více ropy
    Lukáš Kovanda
    26. 11. 2023 13:49

    Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela včera zjevně v reakci na debatu na sociálních sítích potvrdil, že Česko obnovilo dovoz plynu z Ruska. Potvrdil tak informace z účtu ekonoma Lukáše Kovandy, uveřejněné krátce předtím včera na sociální sítí X. ……..
    Znamená to tedy, že Česko bez výraznějšího zájmu médií obnovilo svůj dovoz ruského plynu.

    Výrazných až čtyřicet procent do Česka dováženého plynu je nyní právě ruského původu……

    ….Prohlubuje se přitom současně také závislost Česka na ruské ropě. V letošních první třech čtvrtletích dovezla ČR největší objem ruské ropy za všechna první tři čtvrtletí v celém období od roku 2010, jak plyne z dat ČSÚ (viz graf níže). V porovnání s předválečným a předcovidovým rokem 2019 dovezlo letos od začátku roku do konce září z Ruska o takřka 750 tisíc tun více ropy než ve stejném období před čtyřmi lety……

    https://www.newstream.cz/trhy/sikela-potvrdil-ze-cesko-obnovilo-dovoz-plynu-z-ruska-odkud-dovazi-take-vice-ropy?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1190230&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

    Ruský plyn dovážet nepotřebujeme a zásoby na letošní zimu jsme si bez problémů vytvořili bez něj. Tento týden jsme z měsíčních dat ERÚ zjistili, že od října k nám přesto začali někteří obchodníci plyn z Ruska dovážet.

    Celkem do konce října představuje plyn z Ruska 1,2 procenta celkových dodávek za rok 2023.

    Dovoz ruského plynu do EU nepodléhá sankcím, protože některé země se bez něj ještě neobejdou. Považoval bych ale za správné, aby byli koncoví spotřebitelé informováni, jestli odebírají plyn od dodavatelů, kteří ruský plyn nakupují. Tato situace nemění nic na tom, že závislosti na ruském plynu jsme se definitivně zbavili. S ohledem na poslední vývoj je třeba zvážit, jestli zavést omezující opatření na národní úrovni nebo koordinovat náš postup i nadále v rámci celé EU.

    Poslední úprava 8:00 odp. · 25. 11. 2023

    https://twitter.com/JozefSikela/status/1728488772486988049?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1728488772486988049%7Ctwgr%5E70b7401961520f2c8ff5ba0b0c1183ba9cc7360a%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.parlamentnilisty.cz%2Farena%2Fmonitor%2FSikela-se-ozval-Nekdo-do-CR-zacal-od-rijna-dovazet-rusky-plyn-Zvazime-omezeni-746695

 6. Vážení Vidláci,
  to opravdu musíte mít pod titulky článků „READ MORE“?
  Tím nevinně začíná lezení do řiti tomu „skvělému“ Západu, zvlášť Anglosasům. Umět jejich jazyk, to ano, ale proč ho cpát místo češtiny?

 7. Funguje vám tady, prosím, někomu web parlamentních listů? ( http://www.parlamentnilisty.cz , jestli mají nějakou jinou adresu, budu za ni vděčný)

  Myslím, že ještě dopoledne vše jelo, ale od večera se mému počítači nedaří přeložit jméno serveru na IP adresu, podle záznamu v registru domén došlo k poslední změně právě 21. 11. 2023 a zdá se, že v evidenci není žádná cílová adresa…

  Zatím doufám, že v tom mají pouze bordel, ale asi by mě nepřekvapilo, kdyby šlo zase o nějaké „nezávazné doporučení“ od PreVítka 🙁

 8. Stále čekám, kdy sympatický Vidlák odstraní to „READ MORE“!
  Copak nejsme v České republice? Nebo je to úlitba nějakým bohům?

 9. Už dlouho si poslouchám znova a znova písničku Elánu, kterou jsem objevil docela nedávno a dnes se mi vybavila znova při čtení novinkové diskuse o šetření zločinů ANO v Pardubicích, kde někdo glosoval celou situaci , že jsou to všichni darebáci jen mají jiné dresy.
  Tu písničku jsem měl zmínit už jako reakci na Vidlákův(Danielův) článek o zklamání se v PRO. No nic se neděje lépe pozdě nežli později.
  A pro ty co nechtějí muziku a nemohou ztratit čtyři minuty poslechem, půl minutové čtení.
  Trigger warning!!! Text je slovensky.

  DRESY

  Tiché zápasy skupín
  Vstupenky nie sú v predaji
  Tiché zápasy skupín
  V celofáne nenávisť
  Tiché zápasy skupín
  Vstupenky nie sú v predaji
  Tiché zápasy skupín
  Nehas čo nepáli
  Aj tak sa nedozvieš, kto proti komu s kým
  Topí sa svedomie terén je horúci
  Aj tak sa nedozvieš kto drží opraty
  Amatér nabok, heš, tu ide o prachy
  Tak oblečte si dresy, keď sme takto v kope
  Aby bolo jasné, kto za koho kope
  Tak oblečte si dresy, keď sme takto v kope
  Aby bolo jasné, kto za koho kope
  Tak oblečte si dresy, keď sme takto v kope
  Aby bolo jasné, kto za koho kope
  Tak oblečte si dresy, keď sme takto v kope
  Aby bolo jasné, kto za koho kope
  Tak oblečte si dresy, keď sme takto v kope
  Nech vidíme všetci kto za koho kope

  Jo tak tedy ta písnička:

  https://www.youtube.com/watch?v=y1B-DPxACcQ

  1. JO a neřikejte kurde, že to si nezaslouží zepět slepic.(Kurde říkal můj děda z Ostravska, když nechtěl řikat kurva. Dokonce si myslím , že on i jeho generace to slovo tolik nepoužívala. No nic sentiment.

 10. Z jiného soudku. Včera zírám na příspěvek kde vlčí smečka v Beskydech útočí na domácí zvířata. Proč asi? No protože jsou pomalejší a blbější než ta źijící v přírodě a tím i snažší k ulovení. To ví i ti vlci, kteří loví ve smečce tak jak mají odjakživa zakódováno. Ale odborníci s různými tituly hledají problematického jedince asi i s psychickými problémy, který za to může. Nepřipomíná vám to něco? Spousta dokumentace, fotopastí, argumentů
  a čas plyne a jen holt ti chovatelé jaksi pořád přicházejí o ty své ovečky.

  1. Postřehl jsem. Na ČT byla reportáž, chovatelka ovcí bědovala nad zadávenými ovcemi. Vlci překonali i vysoký plot s el ohradníkem.

   Ochránci tam špekulovali, že budou vlky více monitorovat. V podstatě – vyližte nám prdel.

   Osobně bych monitoroval s flintou.

   1. Asi je zamer vystvat tych zlych chovatelov, co terorizuju ovce, aby chovy pustili, vsak stejne ovce prdia, ac menej nez kravy, a zachranime klima, a aj tych nebohych vlkov, co maju skrzeva chovatelov zlu povest, a este by ich chceli chovatelia likvidovat, pretoze su to proste tyrani, vsak kuknite na tie ovce …

    Zbav sa bacu, zachranis vlka, zachranis svet 😛

  2. To jsou polští vlci, z Haliče. Zatím se nedostali za Olzu. Jsou na Komorovském grúni, Gírové, Stožku, Čantoryji. Nejsnáze se na jihozápad do moravských Beskyd dostanou přes Mosty u Jablunkova, na Skalku, Velký Polom, Polomku – a šup, budou na Morávce, kam dávno patří. Nad Uspolkou jsou všechny lesy jejich.

   1. Re: Ládik!!! a VLČÍ spol.

    Už jsou za Olzou. A dost dávno.
    Nicméně před Olzou si soudruzi poradili. V jedné NEJMENOVANÉ vesnici, kde už vlci chodili mezi domy i za dne, počal jeden pán PRAVIDELNĚ roznášet sousedům klobásky.
    Prostě přišel, pověsil igelitovou tašku na kliku od branky a šel dál.
    A vlci nejsou…
    Určitě se dorvali k některé tašce a přežrali se klobásek, jinak to není možné…

  1. Já tu nic nevidím. Zobrazí se Vám ten příspěvek po odeslání ? Pokud ne tak špatně. Jestli nespadne třeba kvůli počtu odkazů nebo podobně.

  2. Medvěde,
   od léta/od Vaší dovolené tu není jediný Váš komentář. Vy nevidíte, že tu nic není?
   Jste vůbec ten NÁŠ Medvěd?
   Nebo někdo ukradl nick Medvěd?

 11. Dobrá informace před volbami

  Žadatel o dávku ukáže účet. Dojde k průlomu bankovního tajemství, varuje úřad

  …… Úprava je součástí novely zákona o státní sociální podpoře. Pozměňovací návrh ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) schválili poslanci.
  Pokud projde i Senátem, budou si moci úřady od bank vyžádat nejen obecné informace o účtech žadatelů o dávky a lidí, kteří s nimi bydlí, nýbrž také informace o stavu a pohybech na účtech…..

  …… „Jestli člověk chce vstoupit do sociálního systému, měl by pro to dát souhlas.

  Pokud ho nedá, měl by z něj být vyřazen, protože by to naznačovalo, že něco skrývá,“ míní předseda klubu ANO a SOCDEM Miroslav Adámek….

  https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-zadatel-o-davku-ukaze-ucet-dojde-k-prulomu-bankovniho-tajemstvi-varuje-urad-40449214#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  1. Josef původní napsal:18 listopadu, 2023 (21:23)

   Je to hloupost předsedy klubu ANO a SOCDEM Miroslava Adámka, nebo změna kurzu?

   1. Josef původní napsal:18 listopadu, 2023 (21:27)

    • Jan RichterHlavní manažer hnutí
    richter@anobudelip.czTel: 777 204 483

    Dobrý večer.
    To myslíte vážně?
    …… „Jestli člověk chce vstoupit do sociálního systému, měl by pro to dát souhlas. Pokud ho nedá, měl by z něj být vyřazen, protože by to naznačovalo, že něco skrývá,“ míní předseda klubu ANO a SOCDEM Miroslav Adámek….

    https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-zadatel-o-davku-ukaze-ucet-dojde-k-prulomu-bankovniho-tajemstvi-varuje-urad-40449214#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  1. Targus: V situaci podobné 1. světové ani moc jiných možností generálům obou armád nezůstává než nejdřív vést opotřebovávací válku a která strana se zhroutí první, ta potom ztratí část území. Jako na východní frontě v roce 1918 německá armáda po ruském kolapsu obsadila víc území než předtím za 3 roky a naopak německá armáda ztratila větší území na západní frontě až během spojenecké Stodenní ofezivy, když už bylo Německo vyčerpané hospodářsky blokádou i celkově, armáda se rozkládala únavou a demoralizací. To v současností platí, pokud nedojde k vyhlášení příměří a nějakému zmražení linií, ale to už je věc politiků.

   Jen to většina médií nechtěla napsat včas.

  2. To preci neni novinka, Targusi, za chvili to budou uz dva roky, co slycham, ze to nejvyhodnejsi pro Rusko je postupovat co nejpomaleji, bojovat na vlastnim ruskem uzemi a nechavat pri tom umirat ruske civilisty.
   Ale cele ty dva roky se nedovidam, v cem je tahle ruska taktika vyhodna.
   Kdyz uz chteji nechat Ukrajinu a KoZu vykrvacet, proc to nedelaji o 100 km zapadneji, mimo dostrel, zaminovani a obecne receno devastaci sveho vlastniho uzemi?
   Prakticke vysvetleni situace, proti kteremu moc namitnout nelze, nabizi Manuel: To, co je prezentovano jako vychytraly plan, je v pripade opotrebovavaci valky jedina mozna taktika, nebot ucinne manevry a hluboke prulomy neprichazi diky vyrovnanosti sil do uvahy.

   1. Re: stridor

    Moc nepobírám, proč ze sebe děláte za KAŽDOU cenu pitomce.

    Pokud budete likvidovat civilní infrastrukturu (třeba plošné bombardování Kyjeva), budete páchat válečný zločin.
    Pokud Ivanovi vadil ukrajinský průmyslový potenciál, rozbíjel trafostanice, i když daleko účinnější by bylo pobořit elektrárny.
    Pokud Ivanovi nevyhovoval RYCHLÝ přísun válečného matroše, boural mosty a tunely už od polských, slovenských a rumunských hranic.

    Jinak jste si nepovšiml, že:
    1/ bojuje se na Ukrajině, takže žádní ruští civilisté
    2/ na civilisty, zejména pak na „kus s prošlým rokem výroby“ serou všichni vždy a všude. A ani nemusí být válka.
    3/ pokud žerete soudruhu Doraženému Martinovi jeho srdcervoucí historky o statisících civilistech ve sklepech vybombardovaných rodinných domků, je to váš boj. Já jsem spíše ochoten věřit reportáži, v níž si zřejmým OMYLEM jeden ukrajinský „soudruh podnikatel“ posteskl, že lidé se odmítají stěhovat od linie dotyku proto, aby PO VÁLCE skončili v Ivanově království.

    Ad geniální plán – nikdy tu nikdo nic takového nepsal. Vždy to byla POUZE:
    1/ demilitarizace,
    2/ denacifikace.

    Jsem ochoten pouze uznat, že je prováděna nepříliš vybíravým způsobem. Ale zcela zblblé Vasily, kteří podepsali „velice výhodné kontrakty“ a kteří se modlí k Banderovi asi moc nepředěláte.
    Naprosto stejně NIKDO nepředělal naše západní soudruhy Genossen z Velkoněmecké říše, a to ani po první, ani po druhé válce – manželka měla jednoho takového příbuzného kdesi v Říši, zabrzdil od Moskvy až u francouzských hranic. Když po plyšáku přijel a ožral se, čekal jsem kdy vytáhne z kufru sako a brigadýrku.

    Za zmínku rovněž stojí skutečnost, že Ivan likvidoval dopravní infrastrukturu na levém břehu Dněpru jen minimálně.

    Ad bombardování civilních cílů Ivanem – když došly Ukrům rakety, skončila i bombadýrovka civilních cílů, že ano…

    1. Zapad zacina tlacit na vyjednavaci pilu proto, ze fronta doposavad lezi na ruskem uzemi- to byste mohl pochopit i vy, Targusi.
     O genialnim planu nemluvim, jen jsem nedostal odpoved na to, co je vyhodne na zaminovani vlastniho uzemi, jeho ostrelovani, umirani vlastnich civilistu a co nejpomalejsim postupu.
     Shrnu-li to: V cem je pro Rusko vyhodna dlouhodoba devastace vlastniho uzemi vcetne obyvatel.
     Stav bude brzy trvat dva roky pomalu se zavrsil cas si to vyjasnit.
     Ze jsem pitomec, to me jako odpoved neuspokojuje.

     1. Možná vás to neuspokojuje, ale je to jediná možná odpověď. Vše je popsáno výše. Jen bych dodal, že je pro Ivana asi lepší devastovat území včetně těch, kteří se nevzepřeli novému režimu, než obětovat životy svých vojáků při útocích proti nevykrvenému a nedemilitarizovanému nepříteli. Situace se však už mění a potvrzuje správnost zvolené strategie.

      1. Takze pro Rusko je vyhodnejsi obetovat zivoty civilistu z novych ruskych uzemi, nezli zivoty vlastnich vojaku?
       To mate pravdu, tohle castecne motivem urcite byt muze.
       Jinak snad chapete, ze argumentacne tady neni uniku- Rusko si uz skoro dva roky devastuje vlastni uzemi, vcetne obyvatel.
       Rok by to bylo omluvitelne zaskocenim z ukrajinske odhodlanosti, po dvou letech to pujde vysvetlit nejakym pozitivnim planem uz opravdu tezko.
       Opotrebovavaci valka to uz vysvetluje, ovsem tu zas lze tezko povazovat za spravne zvolenou viteznou strategii.

       1. Ruině po dvou letech zvolna dochází potrava pro děla, Koze prachy a technika, Ivan oproti Koze znásobuje vojenskou výrobu, vyvíjí nové zbraně a ověřuje je v bojích. Roste mu HDP. Je devastováno relativní minimum území Ruiny a oproti předpokládaným budoucím územním ziskům Ivana po zhroucení fronty zcela marginální.
        Jakou správně zvolenou vítěznou strategii oproti té stávající máte na mysli? Docela by mne to zajímalo.

        1. Vybijeni Ukrajincu, prechod na valecnou vyrobu a lhostejnost k osudu vlastnich oblasti opravdu nepovazuji za strategii, jez by z ruskeho pohledu sla oznacit za viteznou.
         Tohle je konflikt na roky az desetileti a jeho prvni cast Rusko na body prohralo (postaveni se na vlastni nohy vs. ztrata evropskych trhu).
         Ted je ve hre zamrznuti konfliktu bez podepsani nejake dohody a to s valecnou frontou, lezici uvnitr ruskeho uzemi.
         K42 tu siri najivni optimismus bez pover a iluzi, ja si s celkovym hodnocenim rozhodne pockam a spokojim se s dilcim odhadem.
         Zatim vidim na ruske strane vice ztrat, nezli zisku, a to predevsim vyhledove, v dusledcich toho, co se odehralo.

         1. Počkáme si do ledna. Nic než fakta nepřesvědší lépe a u něterých kdoví jestli. Bude to jako tuším v Černých baronech, když vojín Vata hodil majora od pěchoty do výlohy cukrárny. Prdel v kremrolích a pořád tomu nechtěl věřit.

         2. Tak ono to takto planovane nebolo, ze ano … uz par tyzdnov po zacati SVO bola na stole mierova dohoda = ziadne zaminovavanie a bombardovanie civilistov, akurat ze USA neboli pripraveni na mier … tak sa improvizuje, a improvizuje sa uz druhym rokom … Ivanovi ta improvizacia vyzera ze vychadza, ac je pravda, ze povodny plan – totiz podpisanie mieru po par tyzdnoch by bol znamenal podstatne menej znicenych zivotov aj majetku … ale tak holt, nicit je jednoduchsie, Ukrajina nedostala povolenie dohodnut sa, pac to nie je jej boj

 12. Nevím, jestli se to k Vidlákovi dostane. Reaguji na jeho stesk : „Jsem zhrzen“. Onehdy napsal, že lidi nečtou programy stran, natož jejich stanovy. Chci říct, že mě jsou stanovy PRO známy a od té doby se i na tuhle stranu dívám s despektem. Řadový člen? Plať příspěvky a mlč. Předsednictvo? Přednost má ten, co už někde politikaří. Petru Rédovou znám už z videí za doby covidové a získala si mojí důvěru. Jaká byla moje radost, když vystoupila v řadách PRO. Že by přece jen naděje? Že by můj nepříjemný pocit ze stanov PRO byl mylný? Dneska na to mám odpověď. BOHUŽEL NIKOLIV!!!!! Ano – jsme v háji.

 13. Macek a úterní glosa.

  „Ulice San Franciska byly před příjezdem Si Ťin-pchinga vyčištěny od bezdomovců a narkomanů. Byli násilně přemístěni do odlehlých částí města a stanové osady byly demontovány.
  Si Ťin-pching přijel na summit asijsko-pacifické hospodářské spolupráce – za účelem jeho bezpečnosti byla vozovka oplocena železnými mřížemi a zvýšil počet policistů ve městě. Do ulic také umístili nové květinové záhony, začali odchytávat toulavé psy a celkově se aktivně zapojili do zkrášlování města.
  Dodávám:
  Nemělo by se ustálené spojení „Potěmkinova vesnice“ změnit na „Bidenovo město“?“

  https://www.macekvbotach.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=141637

  Tak trochu to připomíná scénu ze Skřivánků na niti – přípravu na příjezd ministra. Kdyby z toho nešel děs, dalo by se tomu zasmát. Vidět ten sešup a rozklad na vlastní oči, nikdy mě nenapadlo, že to zažiji.

  K tomu ještě pro dokreslení info, že štáb ČT ve Francisku přepadli ozbrojenci. Docela fajn destinace.

  https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-amerika-stabu-ceske-televize-ukradli-pri-nataceni-v-san-francisku-techniku-za-400-tisic-40450682#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

 14. Dnes náš známý přispěvatel Paw shrnul vše do nej esenciální podstaty všeho ve svém příspěvku, který si dovolím okopírovat. To co Paw píše je a měl by být manifest a program jakékoliv strany která si říká vlastenecká . Stát je a měl by být Zastřešení mých základních potřeb. Ne že bude s nimi vexlovat jak se vexlákovi zachtělo.
  Zde je Pavlův(Pawův) manifest

 15. „Kdo se zastane Ukrajinky před agresivním důchodcem? Experiment ukázal, že lidé nejsou lhostejní“
  ***
  (…) Zastanou se lidé mladé Ukrajinky proti verbálně agresivnímu důchodci? Sociální experiment z Ostravy, který vznikl v rámci projektu czeXperiment, ukázal, že lidé nejsou lhostejní. Autorem projektu je dokumentarista Jan Látal. (…)

  (…) „Co tu robíš, mazej na Ukrajinu,“ oboří se na ostravské zastávce starší muž na mladou ženu, která se jej snaží ignorovat. Muž přesto pokračuje v neurvalém pokřikování a snaží se o eskalaci konfliktu. V té mu zabrání ti, kteří se mladé ženy zastanou.

  Zinscenovaný sociální experiment ukázal, že lidé se ukrajinské uprchlice dokázali zastat a agresora někdy i velmi nevybíravými výrazy odkázali do patřičných mezí, případně ženu doprovodili z jeho dosahu. (…)

  (…) Projekt czeXperiment se prezentuje jako sonda do duše českého národa a pohled na českou mentalitu. (…)

  https://www.novinky.cz/clanek/domaci-kdo-se-zastane-ukrajinky-pred-agresivnim-duchodcem-experiment-ukazal-ze-lide-nejsou-lhostejni-40450159
  —–
  Tak experiment… „sonda do duše českého národa“… „agresivní důchodce“, „mladá Ukrajinka“…
  Má ten fašounský libtardí póvl vůbec nějaké hranice/dno?…

 16. Je zajímavé žít s vědomím, že jedeš na tygrovi

  https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/zabiji-zelenskeho-rusove-varovali-vudce-ukrajiny/

  „Každý z nich na vrcholu kyjevského režimu má společný zájem – porazit Rusko, čehož nemohou dosáhnout. Existuje však také nesporný zájem. Chápou, že v této hře Američané, a už to mnohokrát ukázali, „zahazují“ karty, které hráli, a je jim tedy jedno, co se stane se Zelenským, Danilovem a celou tou „partou“. Pokud je to pro ně výhodné, budou po nich střílet. Víme, že Zelenského osobní ochranka mluví anglicky. V důsledku toho, pokud bude vydán rozkaz zabít Zelenského a bude to označeno jako atentát ze strany Rusů, udělají to bez mrknutí oka. A Zelenskij tomu také dobře rozumí,“ řekl Podoljak“

  Asi tak. Nevím nevím, jestli Zelenskému bude stačit kokain na zahnání chmur.

  1. Už jsem dříve psal, že Rusové rozhodně potřebují živého Zelího, nejen z propagandistických (to by si pošmákli), ale i informačních důvodů a Američané rozhodně nepotřebují, aby Zelí ještě někde něco povídal. Nejen o kšeftících mladého narkomana Bidena. A tak nejlepším řešením je přišít jeho likvidaci na vrub Rusům…

   1. Re: JzP

    Pro Ivana by byl ideální stav, kdyby si pacani (pacan je Vasil) ukřižovali svého Vrchního Zelňáka sami.
    Bohužel si rovněž nemyslím, že by k tomu došlo.

 17. Vecne i vdecne tema: hrebiky!
  „Další kolo sankcí EU může obsahovat hřebíky. Rusko dováží asi čtvrtinu hřebíků z Finska. Pětinu nám dodává Čína. Bělorusko je s úctyhodnými 40 procenty monopolistou na ruském trhu s hřebíky. Vlastní výroba je poměrně skromná a nepokrývá potřeby.“
  To je i odpoved mistnim tazatelum, jestli uz Rusko hrebiky zvladlo a chrli jich cele vagony.

  1. TWL, co to má sakra být? To je naprosto neuvěřitelné! Takového jantara těžko najít někde jinde.

   Takže náš/jejich premiér, místo aby řídil vládu/ministry, tak porovnává nákupy potravin, což bych očekávala od nějakého druhořadého novináře nebo aktivisty.

   Pane derniere Fialo… a jaképak DPH na potraviny mají v Německu a jaké je u nás??? Eh??
   Myslím, že v Německu je to 7% a u nás 15%, že? AHA???

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *