13 června, 2024

Tož Poláci se s tím nemažou

Rozzuřený dav se vrhl na cizince, kteří sexuálně obtěžovali na koupališti malé děti.

Upřímně řečeno ne se vším, co Poláci dělají souhlasím, ale tohle na nich obdivuju. Mají pořád národní hrdost, dokáží si hájit své zájmy a na ostatní kašlat, chlapi tam povětšinou nejsou sněhové vločky, co přemýšlí jen nad tím, jestli si dneska vezmou růžovou rtěnku nebo si vystačí s namalovanými nehty, protože ty přece nebudou vidět, až se zase budou aktivisticky stupidně lepit někde k silnici. Dokáží se na rozdíl od svých západních kolegů zcela ideologicky neuvědoměle a nepokrokově postavit za své rodiny a za své děti a bezbranné. Tím své, myslím polské. A bránit je proti všem ostatním. A tak to má být.

Takže zatímco Německo, Belgie, Norsko a další země řeší hlavně to, jak ten průšvih na koupalištích zamaskovat a odůvodnit, Poláci vymetli to multikulturní obohacení takovým fofrem, že jim k tomu museli poslat jednotku po zuby ozbrojených policistů, protože hrozilo, že to nedopadne jen prostým vyvedením spoře oděných nezvedenců. A ne, opravdu si nenalhávejme, že to, že se to děje na koupalištích je náhoda a to, že se to děje po masivním přílivu cizinců, ze zcela kulturně nekompatibilních kultur, je náhoda číslo dvě. Holt jste chtěli zvládnout něco, co se zvládnout nedá. Je na čase to přiznat.

Vždycky si říkám, že to přece každý normální člověk musí chápat, že to je snad nějaká forma zatmění mozku, když někdo z oficiálních představitelů dokáže s vážnou tváří tvrdit, že útočníci jsou sice přistěhovalci nebo lidé s migračním pozadím, ale samozřejmě i samotní Němci. No a? Tím se to má jako omlouvat? To je nějaká forma novodobého sebemrskačství, že sice tu máme nějakou svoji kriminalitu, ale nám to nestačí, tak si sem vezmeme ještě statisíce dalších lidí z problematických oblastí, kde je násilí na ženách a dětech na zcela jiné úrovni? A nenalhávejme si, že není nebo že se ti testosteronem nabušení hoši při pohledu na naše polonahé dívky na koupalištích budou dál dálkově věnovat studiu atomového inženýrství a o ně okem ani ničím jiným nezavadí.

Odbornice na migraci Zuzana Lizcová přiznává, že v Německu problémy existují, avšak „nic zas tak dramatického“ se prý neděje. A že sice je to ve větších městech takový novodobý sport, ale rozhodně se prý nejedná o rozšířený problém, ale spíš o ojedinělé případy. A jedním dechem dodává, že za to vlastně můžou ta města a horké počasí. A myslí to zcela vážně. A tak se v Německu radši kvůli tomu žhavému trendu teplého počasí a velkých měst ta koupaliště zavírají, za nás Vítek Rakušan podepisuje migrační dohodu na příjem 30 000 cizinců ročně a lattéčkoví bojovníci z gaučů nenávidějící vlastní národ a pohrdající všemi těmi, co to tak nemají, tomu tady tleskají.

Pokud jednou dopustíme to, co se děje na západ od našich hranic, musíme si uvědomit, že je to proces nezvratný, nebo zvratný hodně špatně. Naštěstí je tu pořád hodně lidí, kterým na naší zemi skutečně záleží, a tak doufám, že do toho bodu nedojdeme. Že nebudeme muset zavírat koupaliště a ani je nebudou muset hlídat těžkooděnci. Že konečně někdo řekne ne, tohle se zvládnout nedá a nedělejte z nás úplné pitomce.

192 thoughts on “Tož Poláci se s tím nemažou

 1. Je taky nekomu z vas trapne z toho, ze v Cesku jsou mimentalne nejvetsi vlastenci, kteri si nenechaji od cizich foukat do kase, soudruzi Cikani?

 2. Za babiša se zvedl dluh 500 000 000 000 korun, ti co sou tam dnes už mají sekyru plácnů 300 000 000 000 a klídek, léháro. Důchodci si stěžují že eště nemají průměrný důchod, co v dnešních hausnumerách čítá imaginárních mediálně zabalených přibližně 20 000,- káčé na měsíc a to všechno se odehrává na pozadí země, kerá už třicet (30) let nejede v uzavřeném systému, gde se průběžně nalilo a důchodcům vylilo.

  Průběžně se jen krade. Ale vy ne!!!. To nigdy. Ste slušní blboňi. :-)))))
  Nigdo eště nebyl zastřelenej ani z papalášů vyexekuovanej do škarpy. Blboni sou už netečný. Gdo to eště nepochopil, i mě to trvalo, tak i ta modrosvazácká mládež se ve skutečnosti distancuje od státu, chce jinej stát, jinej svět, kerej poslouchá ve sluchátkách na videách a vůbec netuší co bude dál.

  Ani nevíte co to bude v důsledcích znamenat. A dále, vy fšichni keří nevíte kolik byste urvali za prodej země, kerá vám vlastně nepatří, jen ji máte přifařenou se podívejte na dosud platné úřední ceny. A další kokoti z bytama, co vekslují ubytování, to bych okamžitě střílel do zátylku jako v Lidicách. A hodně je teho pojebanýho a vy se tady bavíte o píčovinách. A esli vás bavěj takové keci tak si poslechněte Duška. Muheeeeee

  Sic festival ztracenýho času, ale určitě pobaví..

  Festival Uvědomění 2023 – Jaroslav Dušek
  https://www.youtube.com/watch?v=4m1He0c8s34

  Volby potřeb vám smrdí, vím proč!

  1. Nove formy a podoby blbosti, uvedomele totalni zhovadilosti a vyskyt toho
   , dale chovani a jednani, vichrice novych idiotu a silencu ma uspech ,
   protoze neco takovyho, tu este nebylo.
   Nikdo potom nevi a vedet nemuze , je toho presila vsude a co s tim..
   Jako ten zminenej Dusek , kterej tvrdi , ze veskera nejdulezitejsi cinnost
   jeho maminky, v jejim zivote , byla jak si obstarat rakovinu..
   A tohleto dalsi a jeste horsi siri vsude..
   Kde se berou neni mozny zjistit , ale je jich hodne.
   Kdyz napriklad jinde ulitnou 2 triliony a za chvili se to opakuje a dalsi
   2 triliony jsou zase v prdeli a nikdo nic nevi a armada ucetnich taky ne ,
   tak to je neco novyho..
   Driv umeli uctovat a ucty zkontrolovat po zauceni roku nebo dvou , ted na to studujou , co ja vim asi 8 roku a nejaky dalsi vzdelavaci kursy v tom oboru..
   Ted jeste 8let zakladky a 4 roky stredniho vzdelavani , navic…

 3. Toš kocóre a M.
  Děkuji za péči o mou sklizeň a jen podotknu k vašim dedukcím, že je třeba si trošičku rozšířit obzory mimo mikroprostředí kotliny české. Představte si, že pracujete na smlouvu a zakotvíte si smluvně způsob výplaty za dílo. V některých částech světa docela běžná praxe. To jen jako příklad jedné z možností. Nebo bankovní schránka, když je řeč o bankích. Způsobů přesunu oběživa z bodu A do bodu B je povícero. Takže tak. Samože se nezříkám bezhotovosti, platit bankokartou je mnohdy pohodlnější, ale jen tehdy, kdy chci, kdy se mi to hodí.
  A kocóre, mě nikdo mzdu nevyplácí, anžto jsem důchodce začátečník.
  Jestli chce libovolná instituce kontrolovat jak utrácím důchod, tak ať si poslouží. Proti tomu zhola nic nemám.

  1. Hrdinové budem, až si na zaměstnavatelích vymůžem, coby alternativní národ, mzdu hotově a pak hotově zanesem někam na ty pobočky eonů platbu každý měsíc, to se začnou dít věci… Kde ale na toto brali minulorežimní lidé čas? Že bychom se odstřihli od ruského plynu a plynutí času? Nechťa? Respektive chťa nechťa

   1. Hrdinové být ani nemusíme.
    On se ten svět tak nějak mění bez našeho přičinění (jako obvykle) a až se změna dostaví až sem, jen naskočíme do rychlíku. Můžeme se však jako hrdinové tvářit.
    Anebo můžeme být jako tráva, která se sice ohne, ale když se vítr přežene, zase se narovná. Po těch létech harcování po světě a pozorování různých způsobů různých národů jsem toho soudu, že chování a la tráva není vůbec špatný způsob.
    Ale kdo chce být hrdina nechť je hrdina. Proti gustu žádný dišputát.

    1. Člověk může být tím dál tolerantnější, čím víc rozdílností pochopil, ale s tou trávou to ještě promyslím, to nevim

 4. Vevča napsal:19 července, 2023 (22:54)
  Krestanstvi je na v mnoha smyslech odchodu. Islam roste. Za par let bude zapadni Evropa islamska. Ale vam furt vadi, ze Amici vlezli do Iraku (a jinde). No, mne taky. (Mozna je od veci, ze ti neoconi, co ovladli Ameriku, jsou uz davno v posteli se Saudakama.) Ale to nic neubira na tom, ze islam je pohroma. A to vy nechcete priznat. Furt ty svinarny oprasujete, a krestanum nedate vdek za nic. Ani za to zruseni otroctvi. Nemala to vec. 🙁

  Krestanstvi se dostalo ven ze sve doby temna, temer vsude. Islam se v temnu rochni. Tak dobrou noc.
  —————————————————-
  Zrušení otroctví, nemalá to věc…..
  Tož z obchodu s otroky měl profit třeba i takový Voltaire, to byl sklonek 18. století.
  Mám pokračovat dál ?!?
  Dobrou noc.

  1. Ten co kida: Je to mozne, ze Voltaire byl namoceny v otroctvi. Americani zrusili severoafricke trhy s otroky az nekdy… kolem 1830. S pomoci Francie. Do te doby (myslim 1822) Amici platili musulmanskym piratum vykupne. Ti s oblibou lovili americke namorniky — ale Amerika nemela ze zacatku lodstvo a nemohla se branit.

   1. Minulost je past, jak se rika.
    Ale schvalne si najdete, kolik ze soucasnych predevsim britskych ale i americkych papalasu je z otrokarskych rodin.
    V Anglii se to tyka cele vrchni tridy, v USA ze zajimave podivat se na prezidenty 🙂

   1. Pisu o tom, ze se Americani (spolu s Francouzi) zasadili o zruseni arabskych severoafrickych trhu na otroky. Pry nejvetsi byl v Alziru. Skoncilo to zhruba kolem 1830.

    V Britanii skoncilo otroctvi v roce 1833. Otrokari dostali kompenzaci. Kdy skoncilo otroctvi v ceskem kralovstvi, vi nekdo?

   2. Vy S., chcete svyma otazka narusovat diskusi , jako kdy bylo zruseny votroctvi , kdyz vyvoj votroctvi a votroku , uz davno zakazal a vsugeroval vsem votrokum
    se vubec povazovat a vubec si myslet , ze sou votroci..
    Ze neco takovyho dnes neexistuje. To vi nabeton.
    Ze vyvoj otroku dospel az tak daleko.
    Voni chodej do prace , poslouchaji provadeji stovky narizeni, prikazu a instrukci denne , dostanou pokutu , ze nenosi rousku ,sou u soudu , ze neco rekli proti otrokarum a vedi vsichni , ze zadny votroctvi neni..
    Dokonce diskutujou vo tom , jak to votroctvi bylo spatny ,
    nez ten president usak, ty votroky vosvobodil do jeste modernejsiho a daleko silenejsiho votroctvi.
    V industrialni revoluci napr.,ktera potom mohla nasledovat..
    Kdyz ve skutecnosti a navic VOSVOBODIL z otroctvi ty votrokare !!!
    Vod spousty starosti ,pece a problemu, ktery meli se svejma votrokama.
    A vysvobozenim bohacu ,president Super demokrat , odstranil snizovani a poridil daleko vetsi obohacovani jejich zisku..
    Zdokonaleni otroctvi si vybojovalo svoji smrti 700 tisic padlych..
    Ale pro nas..Voni nasledkum jejich vitezstvi, z nich , unikli..

  2. Pokud bychom si měli a mohli vybrat mezi společností s náboženstvím a bez něj, obojí by mělo své plusy i mínusy. Ty plusy křesťanskému náboženství, je-li aplikováno kulturně, neupírám ani přesto, že jsem pes pohanský nevěřící.
   Pokud bychom si měli a mohli vybrat mezi islámem a křesťanstvím, to druhé vede o délku koně (toho náboženství), a to nejen kvůli tomu, že společnost už nekamenuje ženy. Nicméně, pokud tedy, striktně v sekulárním provedení.

   Obojí míním I retroaktivně. „Referenční“ nenáboženské dějiny pro to první srovnání sice neproběhly, ale ty, co proběhly, nám pár údajů o ně úplně optimálním vlivečku křesťanství na společnost zanechaly.

   Mělo-li se (jen mimochodem) křesťanství dostat z doby temna, kdy vlastně tedy to temno začalo? Jak dlouho trvalo? A kdy tedy skončilo? Začátek nestanovitelný, doba dvouciferný počet staletí s průběžně se lokálně měnící, ovšem pořád nemalou intenzitou. A konec, nastal-li tedy, taky ne ostře časově ani geograficky stanovitelný. Nelze proto stav křesťanství nazvat opuštěním své temné doby. Zejména proto, že opět není reference, jak by vypadalo, pokud by se společnost z jeho vlivu nevymanila, tzn. pokud by do jejího chodu zasahovalo „nerušeně“.

   Jakkoli s tím věřící samozřejmě nemůžou souhlasit a ani se o takový souhlas nesnažím, náboženství jsou dílem člověka, včetně bohů v nich. Ten křesťanský byl „stvořen“ v nemálo aspektech dosti úctyhodně. Jeho pravidla taky, některá ne pouze pro svou dobu. Vždy ale u toho byl přítomen ten člověk coby garant, že s tím vším bude příslušně mizerně nakládáno.
   Tak, jak se ale v jeho rukou daří všem náboženským i nenáboženským ideologiím. Totiž, nepíšu to jako kritiku náboženství. Dnes si co do jejího vlivu zdaleka nejvíc užíváme ideologie neomarxistické, lze ji nazvat taky kulturně marxistickou. Místo mesiáše má za svůj idol menšinu. Prakticky jakoukoli menšinu, pomocí jejíž „ochrany“ buzeruje své okolí podobně, jako třeba zrovna křesťanství v těch svých „temných“ časech…

 5. Helanov napsal:19 července, 2023 (21:49)
  Ten co kydá : Nejlíp to dělají v Číně. Poučili se v Evropě a svoje bigoty posílají na převýchovu. Náboženství do veřejného prostoru nepatří, nepatří, doma ať se každý modlí třeba k Belzezubovi . Tečka.
  Folklór ano, kroje a tanečky ano, pámbíčky nechat doma.
  ———————————————-
  Náboženství určitě do veřejného prostoru patří, např. do škol.
  Ale ne jako indoktrinace nějakou určitou konfesí, nýbržto coby předmět hodný kritického zkoumání. K víře musí člověk dojít, centru spirituality nelze utéct, je v mozku.
  Viz např. https://www.youtube.com/watch?v=Eid6fiAj8WY&list=PLyAbRy_GvaBYDnCdfkVVDPbKJVvHV4yyu
  (God and the Brain – The Persinger God Helmet, The Brain, and Visions of God)

  Boží Království na Zemi – to je nejvíc ze všeho.

  1. Náboženství ve školách? Pak je na místě otázka, od jakého věku žáka a která náboženství. Možná by stačil výběr deseti nejvýznamnějších, ale nesmělo by to být na úkor dějepisu a občanské výchovy. Praktické dovednosti jsme již obětovali, češtinu a matematiku bych neobětoval. Fyzika, chemie a přírodopis patří k základům.
   Co takhle nedělní škola? 🙂

   1. My jsme meli katechismus v sobotu. A byly tri druhy. Katolici, ceskoslovensti (meli pekna razitka s lipovymi listy, vidim to jak dnes), a asi helveti.

     1. Do ješivy a synagogy. A muslimové do madrasy a mešity. A všichni si notovali, jací jsou ti, kteří nevěří v toho jejich nejlepšejšího pámbíčka škodliví debilové. Vymezit se proti jinému náboženství je jejich odvěké hobby.

     2. Skola to pro zidy neorganizovala. Pokud vim, tak bylo tech zidu na nasi devitiletce opravdu jen par. Ostatne zidi si vzdycky sve skoly organizovali sami. V Americe to byvalo jako Hebrew School po skole. Dnes ale jsou popularni zidovske skoly od prvni az do 8. a nekdy 12. tridy.

   2. Od 7 let. Různá náboženství.
    Dějepis či občanská výchova mají hodně co dělat s náboženstvími, možná jsou jen vejcemi slepic.
    Raději v pondělí dopoledne, to ještě nejsou žákyně a žáci tak moc na školu nasraní.:-D

 6. Tak aby toho nebylo málo…

  „Ministr vyzývá k vytvoření Spojených států evropských
  Podle českého ministra Martina Dvořáka by se tak region stal rovnocenným globálním hráčem.

  Evropská unie ve své současné podobě není zdaleka tak silná, jak by se podle počtu obyvatel a ekonomické síly mohlo zdát, uvedl český ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák v úterním rozhovoru pro EURACTIV.cz.
  Ministr připustil, že tento postoj „není vůbec populární“, a navrhl, aby se Evropská unie změnila na „Evropskou federaci nebo Spojené státy evropské“, což by ji prý dostalo do pozice, kdy by mohla být „skutečně rovnocenným partnerem ve hře mezi Čínou, Amerikou nebo Ruskem a Indií“.
  Hypotetická evropská federace byla také označována jako Spojené státy evropské, evropský stát nebo federální Evropa. V současné době je EU klasifikována jako neformální konfederace nebo unie suverénních států, která funguje prostřednictvím hybridního systému intergovernmentalismu a supranacionalismu.
  Federalizace bloku by znamenala jeho přeměnu v něco podobného jako USA s jedinou centralizovanou vládou, která by měla konečnou moc nad členskými státy.“

  https://www.rt.com/news/579976-dvorak-eu-become-federation/

  1. Za Albigenské křížové výpravy se proslavil papežský prelát (Reginald z Kdovíodkud, ale nejsem si jist) při dobývání jakéhosi města, obývaného kacíři i katolíky, pozoruhodným výrokem. Byv tázán, jak rozpoznat, kdo je katolík a kdo kacíř, takto poradil: „Zabte je všechny, Bůh si je přebere.“

   Přemýšlím, proč mě ten výrok, bez jakékoli souvislosti s oním starým příběhem, napadá právě teď…

   1. Přemýšlím, proč mě ten výrok, bez jakékoli souvislosti s oním starým příběhem, bez sebemenší sebereflexe ani HisTórického zvyku nalhat co se do blboňů vende, zaujal.

    1. Tenhle výrok je totiž vlastní především abrahámistickým náboženstvím, ale patrně i mnohým dalším. Oni hinduisti dovedou být také pěkné agresivní sfině.
     Uznávám, že kdysi měl pámbíček důležitou roli, mezi negramoty pomáhal šířit určitá pravidla slušného chování. Bez pámbíčka bychom neměli Sixtinskou kapli a mnoho úchvatných děl, které byly vytvořeny na jeho počest.
     Dneska ale jsou lidé gramotní, máme beletrii, kde se lidé dočtou o běhu světa, co je dobré a co dobré není. Takže nepotřebují Bibli, stačí jim Hugovi Bídníci, aby pochopili, co je to soucit s hříšníkem, že jedině dobrem se dá vymýtit zlo.
     Proto považuji náboženství za určitý relikt minulosti, který už dneska osloví málokoho. A když, tak si vůbec nejsem jistá, jestli v zájmu dobré věci. Právě mazaní psychopati a manipulátoři dovedou víru v Boha náramně dobře využít. K vlastnímu prospěchu, dá rozum.
     Čímž nepopírám, že existují i hodní velebníčci a imámové, kteří opravdu chtějí pomáhat lidem.
     Ale politik Bergolio to určitě není. Ani páter Halík a podobná verbež.

  2. Však si v diskuzi pod článkem dost ťukají na čelo.. Bože, to fakt musí být zrovna v naší Služebně lidu (ne, nebudu je nazývat vládou, jsou to naši zaměstnanci, ne vládci) ten největší rundelec hňupů?

  3. Jediná centralizovaná vláda chce i jednotný úřední jazyk. Nemůže mít každý kraj jinou hatmatilku. Doporučoval bych maltí. Je to jazyk nejméně vyvinutý, nikomu nevadí. Angličtina to být nemůže. Bylo by moc divné, kdyby byl úřední řečí jazyk, který není mateřský ani jednomu národu té případné konglomerace.
   Z toho vyplývá, že pan Dvořák je na vycházce. Měli mu zakázat veřejně mluvit.

  4. Vzhůru a kupředu.
   Lisabonská strategie – budeme nejlepší a nejrychlejší na světě!
   Neboli – nic nového pod sluncem.
   Takovéhle kydy (pardon, Vidláku) pana ministra mi připomínají jednu myšlenku z Hlavy XXII:

   Všechny olympijské medaile a tenisové trofeje dokazují jen to, že jejich držitel provedl cosi zcela neužitečného, ale lépe a rychleji než kdokoliv jiný.

   A tak je to v EU se vším

   1. Nekdy se to nazyva , ze nekdo naivne pro jeden strom, nevidi celej les.
    Jeden strom ,ministr , nebo vlada jsou spatny , vadi a tak hura do nich a kdyz nebudou, vse se prej dle jejich nazoru, zlepsi..
    Nikdo nevi jak.
    „Provedl cosi neuzitecneho“… za nase vydreny prachy , ktery z nas parasitismus vydrel.
    Nekdy dnesek pripomina doby od 1880, po amer. revoluci ,
    az do let tricatych..
    Byla to era , kdy se na pozemcich americanu nachazela ropa a ti pohadkove zbohatli a auta a vsecko muselo bejt podrizeny a pohaneny produkty z ropy..
    Nektery bankeri byli tak bohaty , ze kdyz Usa zkrachovaly do bankrotu,
    vladou bohacu , bohac ,banker a jenom jeden , zaplatil vsecko a vladu cely
    Usa zachranil .
    Aniz by nejak zchudnul z toho..

    Zachrana Usa, vod Usa, neni nic novyho , dneska ma usak moznost ,
    se spasit Ruskem a nebo Cinou..
    Ale z toho maji nekontrolovany zachvaty sileny zurivosti..
    Zachranu , bez nasili a valek, kazdou pomoc , povazujou za projev velkyho nepratelstvi. /Ted si napr. zakazali ty vzacny kovy z Ciny , aby si nemohli z nich vyrabet ty dulezity vsude , „chips“/.
    Strasne nadavaji kazdymu , kdo se vo to pokusi a snazi se takovyho znicit.
    Velka vetsina vydaju padne na vyroby zbrani a utocnou agresivni „obranu“
    , na mnozeni zakladen vsude a jejich zajmu v celym svete…
    Aby se tak potopili s velkym spechem co nejvic a nejdriv..
    Kdyz se nekdo vobjevi uvnitr usa a jenom vo tom keca , tak z nej udelaji
    aspon ,putinovskyho teroristu..

    S velkym mnozstvim stovek tisicu , novych bohacu ,predevsim z evropskych a jich valek a kolonizaci a zotroceni sveta dolarem, se objevilo mnozstvi svindliru ty nejaky prachy ziskat..
    Rothstein vynikal, tezce zbohatnul ,Mafiie se vyvinula jeho zasluhama a organizaci ,az pronikla do vlady , metody se dodnes pouzivaji..
    Kdysi cestoval na tech modnich cestach tehdejsich zbohatliku lodemi do Evropy. Kde za jeden dolar bylo mozny si koupit dum.
    Kazdymu na lodi oznamil , ze je podvodnej hrac s kartama .
    Ze vyhrava vzdycky .
    To nikoho z bohacu nevodradilo ,naopak ,vedeli , ale stejne prohravali s nim miliony za jednu cestu..
    To se mu stalo osudnym , kdyz jednou prohral v hazardu mizernych trista tisic a zacal kricet, ze byl podvedenej..
    To je smrtelnej hrich nezplatit dluh v hazardu a byl zakratko, za to , zastrelenej ..

 7. Gruzie je většinové křesťanská, ale i tam žijí muslimové nejvíc v autonomní Adzarii. Kdo to byl v Polsku, nevíme. Snad jen že měli gruzínské pasy. Rozdíl je že v Německu nebo Belgii je těch mladíků 40 místo 4. Kdo by se divil, že potom šli Němci z cesty?

  1. No právě. Menší množství lidí s odlišnou kulturou se vstřebá. Ve vlastním zájmu se přizpůsobí.
   Úplně jiná situace nastane, když je jich moc. To potom zakládají ghéta a nic je nenutí učit se jazyk. Bohatě stačí papírek se seznamem dětí, když si jde Fatima na sociálku pro podporu. Se sousedkama si pokecá v mateřském jazyce. ( Samozřejmě takoví nejsou všichni!!!!!!!!!!)

   1. U Slovanů se učí kony ryta, víte, znáte? Že jako nesmíte jebat s negry a cigoši, že čistota rodu je ukryta v čistotě krve.

 8. Poláci jistě vědí, co se děje (nejen) na koupalištích západně od nich. Je proto úplně jedno, jakého ta skupina byla náboženství, národnosti a z jakého důvodu jsou v Polsku. Nastala přesně ta modelová situace, kdy cizinci obtěžovali jejich mladé dívky. Reagovali tedy podle své vlastní „příručky“.

  Sexualita je nekonečné téma, které dříve bylo z křesťanských důvodů tabuizováno a „satanizováno“. Nejen obecně náboženských, ale tady v Evropě konkrétně z takovýchto. Dnes je, podobně, jako skoro všechny aspekty lidského chování, velmi absurdním způsobem zpolitizováno. Konkrétně sexuální napadání evropských žen „mladíky“ není pojato pouze politicky absurdně, ale politicky morbidně. Znovu v souvislosti s nábožensky tvarovanými zvyklostmi, tentokrát islámskými, které si migranti s sebou přinesli. Prý, že teda takzvaně na délku paže, kdy ovšem otec – politik reaguje na mnohonásobné znásilnění a usmrcení své dcery těmi „mladíky“ tak, že – už si to přesně sice nepamatuju, ale – že bych dávivě blil. Něco, že tak teda sice ty paže…, ale vždyť jim přesto musíme pomáhat…

  Asi nemá cenu se rozepisovat, jak moc to je špatně a jak moc se EU snaží, podobně, jako další své obludnosti, to obhájit. Spíš to přidejme do kaleidoskopu dobrot, kterými nás zasypává naše milá vládička. V její souvislosti, jak ono se to říká s tím ještě papežštějším papežem?
  Zdá se, že jsem si zase našel oslí můstek, že? Abych zase mohl vyzývat ke všem těm nesmyslům typu jejího vystrnadění. Za úplně oslí jej ale nepovažuju. Spíš mě to přivádí k přemítání, co jsem to za osla. Jako, když neumím porozumět té skvěle vystavěné logice 3J dokonce ani v případě prudce se zvyšující pravděpodobnosti zákazu (čti tolerantnímu porozumění „uprchlíkům“) naším ženám chodit v létě na koupaliště, na veřejnosti pak nechodit jen v lehkých šatech a nejíst zmrzlinu. Ani v případě představy, jak Rakušan v televizi opraví lživě nenávistnou dezinformaci o brutálním znásilnění některé ženy na pravdivou informaci, že ve skutečnosti šlo jen o drobné nedorozumění. Co jsem to za osla…

  1. Nechci tady rozhodně nikoho hájit!!!!!!
   Ale existuje i názor, že mladíci, kteří vyznávají islám, považují všechny Evropanky a Američanky za lehké děvy. A cítí jako křivdu, proč si to zrovna s nimi ta dorota nechce rozdat.
   Je to dané tím, že jejich společnost je v tomhle ohledu opravdu prudérní. Tam se považuje za výzvu k sexu i když holka zvedne oči a podívá se na muže, který není její otec, nebo bratr.
   Čímžto pádem ve všech čajírnách s internetem mužský dorost nepřetržitě sleduje západní porno. A že je naco koukat!
   Oni nechápou že je to jenom jako. Domnívají se, že je to doopravdy, že na Západě se vyskytují takovéhle sexuchtivé samice běžně.
   Takže když v parku vyjede ručníkáŕ po Evropance, ona začne řvát a utíkat, tak si myslí, že je to jenom taková milostná předehra, že holka kvičí blahem nad jeho dobře vyvinutým moudím. Vůbec nechápe, že se ho bojí doopravdy.
   Hodně porna má sadomaso podtext! Je to střet různých kultur, u nich prostě takovou sexuální “ uvolněnost” vůbec neznají.

   1. To není názor. To je reálný popis skutečnosti. Každá společnost má své normy a zvyklosti, které tvarují chování svých členů. To vše je v případě konkrétně muslimů, tedy i muslimských migrantů zásadně ovlivněno jejich náboženstvím. I jejich chování k ženám je tedy takové.

    Že ale nějaký Mustafa „považuje“, to je naprosto irelevantní, což bezesporu víte. I to, jak přímo sveřepě se dobroserové snaží tomu relevanci nejen dát, ale ji i upřednostnit. Sexuální agrese je obzvláště hnusný kriminální čin, tam všechno musí začínat a končit.
    Filozofové sice za zlo považují násilí jakékoli. A zlo u nich plodí další zlo. Já to tak ale nemám. Vědomě, dokonce se silným vjemem spravedlnosti, bych bez vyjímky každého, kdo tu -„kupodivu“ pouze a jen migrační – agresivitu relativizuje a v důsledku tím omlouvá, dovlekl ne k jednomu takovému. Aby to situačně odpovídalo, dal bych je spoutané k dispozici dvěma skupinám sexuálních deviantů, lhostejno jakého etnika či náboženství. Jedna pro holky, druhá pro kluky…

    1. Oni to ale mohou brát jako agresi té ženské. U nich nesmí muž pŕed svatbou zahlédnout ani kousíček ženského těla. Jsou temperamentní , nadržení, nedělá jim to dobŕe. Jejich kultura s tím počítá, proto tam chodí ženy zahalené.
     Oženit se sice může mladík klidně i v šestnácti letech, ale s podmínkou, že prokáže schopnost uživit rodinu. Což je nesplnitelná podmínka pro prakticky všechny mladíky z chudých rodin.
     Takže si může vybrat : Buď být nadosmrti panic, nebo vyrazit mezi křesťany, kde je sex před svatbou naprosto běžný.

     1. Nic to nemění na tom, že tady ty černý bastardi nemají co pohledávat. A jestli jim připadá normální znáísilnitr ženskou jenom proto, že nemá na hlavě pytel s dírou proč oči, zasloužej leda zkopat do kulata a deportovat odkud sem přitáhli. Islám nemá v Evropě místo.

      1. Islám asi v Evropě místo má. Jinak by se nestavěly velkolepé mešity za vydatného příspění oběživa z EU. Mešity rostou jako houby po dešti, jste si asi nevšiml. KoZa horuje pro multikulti. Zlý bolševik pro modlářství moc nehoroval, libtardi naopak bigotům fandí.
       Ámen, inšalláh, Šalom.

       1. Všude ve světě (až na poslední dobou příliš osvícenou Evropu) to chodilo a chodí tak, že host ctí zvyky domácího.

        Já to napíšu ještě jednou; kdo tomu nerozumí, nechá si to vysvětlit od někoho staršího a moudřejšího:

        Host ctí zvyky domácího.

        Když je nectí, přestává být hostem. Mimochodem, toto pravidlo se v domovinách islámců úzkostlivě dodržuje, měli by je tedy znát. Když příchozí nectí pravidla domácího, stává se útočníkem, dobyvatelem.

        Islám v Evropě není doma; je tedy hostem, nebo dobyvatelem? Odpověď na tuto oázku je zároveň odpovědí na to, zda islám do Evropy patří nebo nepatří.

        1. To jako že se Američané chovají u ručníkářů jako hosté???
         Uff
         😳
         Anebo že se Izraelité, kteří se rozhodli přestěhovat z jidišlandu do srdce Orientu chovali jako hosté?
         Obávám se, že drtivá většina milovníků Alláha si nic takového nemyslí. Asi nechápou, že muslim má méně práv než židokřesťan. V tom to bude.

         1. Začínám pochybovat, že jste komentář dočetla až do konce. Možná jste se nedostala přes ta velká tlustá písmena, tak já to, co vám uniklo, znovu napíšu sem:

          Když příchozí nectí pravidla domácího, stává se útočníkem, dobyvatelem.

          1. Vlastně nedočetla. Udělalo se mi rudo před očima, protože jako dobytkové se chovají nejvíc právě křesťané.
           Se jménem Krista na rtech zničili domorodé obyvatelstvo v obou Amerikách, hlavně v Severní Americe zůstaly zdecimovaně trosky.
           K tomu Austrálie, vyrabovaná Afrika, velký kus Asie se také stal součástí Britského impéria. Opiové války v Číně, té krve mají dobráci křesťané už na rukou docela dost.

          2. Helo, to mate pravdu. Ale na druhe strane, krestane skoncili s otroctvim. Americani bojovali proti otrockym trhum v severni Africe. Islam? Ten otroctvi dosud pestuje. Protoze ho pestoval Prorok, tak jak by to mohlo byt spatne, ze jo…

          3. Vevčo, ale co to zrušení otroctví Afričanům přineslo?
           Velká část z nich ztratila bydlení a práci a jistotu aspoň nějaké výživy.
           Stali se nezaměstnanými, mnohým nezbylo než krást a loupit.
           Tím si vysloužili pověst zločinců a potýkají se s tím dodnes.
           Možná se to zrušení otroctví mělo nejdřív promyslet a vzít v potaz další osud těch náhle svobodných lidí.
           Vím, mně se to kecá. Asi to byla složitá doba.

          4. To jsou strasne zvasty. Vite, co prineslo zruseni otrockych trhu v severni Africe? To, ze se Evropani prestali bat plout po Stredozemnim mori, protoze to byvalo az relativne donedavna rejdiste islamskych piratu, kteri lovili Evropany. Blondati Slovane byli obzvlast oblibeni.

          5. To je zcela zbytečná námaha. V rámci boje za .. nevím vlastně co, se ukazuje,kdo je normálně inteligentní a kdo je hňup. Provandrovali jsme toho hodně nikde si nemůžu stěžovat na domácí. Měli jsme štěstí na partu, které nedělalo problém v itálii do kostela – šátek a zakrytá ramena, v Egyptě – do katolického totéž, do mešit -boty dolů u vchodu,/kupodivu při odchodu byly tam kde jsme je uložili/ zakrýt opět hlava a ramena. Koruna z hlavy nám nespadla a vlastně jsme na tom vydělali. I když strážci objeků ledacos tolerovali/přehlídli, naše chování brali a na mnoha místech jsme se dostali tam, kam jsme ani nedoufali/do zakázaných míst., minimešitka hluboko v poušti,podleprůvodce starobylá, jen na okouknutí. Správce klíčník když viděl jak jsme se zachovali, nás pozval dovnitř, nádherné starobylé fresky. Mimo program, nezapomenutelný zážitek, průvodkyně v šoku. Tož tak, každý jsme ale jiný, co naděláme…

         2. Toz neblbnete, Helusko. Islam to ma zabudovane. Kdyz maji cisla, jako hosti se nechovaji, naopak. Jak si myslite, ze islam dobyl celou severni Afriku, Persii, Blizky Vychod, a Indii? Slusnym chovanim?!

          Jak rika Koran (o nevericich psech, sura 9:29): „Bojujte proti těm, kdož nevěří v Boha a v den poslední a nezakazují to, co zakázal Bůh a Jeho posel, a kteří neuctívají náboženství pravdy, z těch, kterým se dostalo Písma, dokud nedají poplatek přímo vlastní rukou, jsouce poníženi.“

          Mimochodem, ti, kterym se nedostalo Pisma (tedy pohani, zoroastriani, hinduove, a podobny povl, tak ti se maji zabit. To jenom zidi a krestani se muzou vykoupit zaplacenim dane a ponizovanim.

          1. Věrko, když si přečtěte Mojžíšovu knihu pátou, je tam úplně to samé.
           Islám i křesťanství jsou misijní náboženství. Zakládají misie a šíří svoji víru. Nejčastěji pomocí charity.
           Islám svými jednoduchými pravidly vyhovuje společnostem, které mají hodně negramotného obyvatelstva a hodně mladých lidí.
           S odpuštěním, dlouhý bič a krátký dvůr takovým společenstvím víc vyhovuje, než složité křesťanství, které má navíc hodně různých odnoží, ritů. Asi proto křesťanství chcípá na úbytě a iskám se šíří.

          2. Záleží na kvalitě vládnoucí třídy (islámské).
           Viz Andalusie kdysi.

           Všichni ti násilní christianizátoři, celá ta dobyvačná čeládka pod praporem s křížem, likvidátoři celých civilizací…to nebyli KŘESŤANÉ.

           Každým rokem slavíme Silvestra, víme koho si tak připomínáme ?
           Nu prvního papeže, který se nechal vozit ve zlatém kočáře.*
           Světu vládne ďábel.
           https://finalfantasy.fandom.com/wiki/Etymology:Diabolos
           (možná někdo ještě pamatuje diabolky…..náboje do vzuchovky…už jsem zapomněl, proč se jim tak říkalo)

           *Judaejský prorok Jehošua ďáblu odmítl paláce, zlato, skvosty, imperiální moc……..
           —————————————–
           Dle McKinsey budou tratit v budoucnosti populačně atheisté, ve prospěch islámu zejména.

          3. Ten co kydá : Nejlíp to dělají v Číně. Poučili se v Evropě a svoje bigoty posílají na převýchovu. Náboženství do veřejného prostoru nepatří, nepatří, doma ať se každý modlí třeba k Belzezubovi . Tečka.
           Folklór ano, kroje a tanečky ano, pámbíčky nechat doma.

          4. Helo, krestane na patou knihu Mojzisovu (a na Stary zakon) moc nedaji. A kde v Koranu najdete „miluj blizniho sveho jako sebe sama“? Nikde. I slovo kafir znamena nejen neverici, ale jeste i podly clovek. A k takovym se maji ti verici chovat… no, prisnou moralkou bych to nenazvala. Spis moralkou naruby. Kriminalita vuci nevericim psum je u nich moralka.

          5. Vevčo, váš názor vám neberu. Ale i v Novém zákoně jeden evangelista vyhrožuje ohněm pekelným a smažením v kotli těm, kteří v Něj ( v Krista) neuvěŕí. Takže žádný velký rozdíl v prosazování toho správného pámbíčka nevidím .
           Jistě víte něco o inkvizici a čarodějnických procesech. Možná jste viděla film Čarodějnice ze Salemu, o zfanatizovaných křesťanech.
           Vždycky je to o konkrétních lidech, jak pojmou svoje náboženství. A náboženství se dá zneužít velice dobře.

          6. Vyhruzky peklem v Novem zakone jsou. Ale krome toho useknuteho ucha svatym Petrem, nepamatuju, ze by tam bylo nejake nasili. Naopak. A to ucho Jezis pry hned spravil, a Petra pokaral. 🙂

       2. Urcite ma islam misto v EU , mistni v EU nemaji co pohledavat , jako Cesi nemeli v Ceskoslovensku. Nacista jako islamista .
        Helanov vi vsecko.

     2. Já to chápu, že to tak cítí.
      Ale co je mi po něm. Ať se to naučí, nebo jde domů, do háje, do vězení nebo k Aláhovi.
      Tak je to.

      1. Podívejte se, kdyby nadržený mladík sáhnul holce na zadek tam u nich, dostal by sto ran holí a ještě by měl strašnou ostudu.
       U nás ho pošlou na kurz slušného chování, kde se mu budou věnovat dvě ztepilé asistentky psychologa a dotyčný z toho bude mít prču.
       U nás to funguje tak, že masový vrah Brejvik má celu 2+1, s posilovnou a počítačem, to je pak složitý. Možná to KoZa s tou humanitou trochu přepískla. Oni z toho těží a těžko se jim divit.
       Impuls ke změně by měl přijít spíš od nás. Mám šestnáctiletou vnučku a také mám ze všeho hodně blbý pocit. Ale volíme jak volíme a vedení státu je silně probruselské.

       1. Vy mate, Helo, takovy divny uhel. Znasilni li chlap zenskou pod islamem, a ona nema (muzske) svedky, kteri by to dolozili, tak je to jeji vina, a riskuje ukamenovani, stezuje li si.

        Zadna ostuda. Ta jen v nekterych pripadech. Zabiti zenske, ktera je „neposlusna“ se naopak oslavuje. Ochrana rodinne cti.

        1. Ale tohle já přeci neobhajuji!!!!!!!
         Jenom si myslím, že do jejich pravidel nám nic není. Že se máme starat o sebe a nechat je na pokoji. Nemyslím si, že bychom měli dirigovat pravidla na celém světě. Že máme momentálně dost starostí sami se sebou. Nízká porodnost, půlka dětí vyrůstá v neúplné rodině, bez otce.

         1. Jenomze oni nas na pokoji zjevne nenechaji. Islam chce dobyt svet. A taky dobyva. Uz 1400 let. A sakra se jim to dari.

          Oni si o sobe mysli, ze jsou ybrmensove, a ten svet jim patri. Tedy podle Koranu.

          1. Islám chce dobýt svět, ale momentálně svět dobývá křesťan.
           Vlítne kam se mu zachce a nemá žádný problém zplanýrovat Irák, na základě falešné domněnky. Okupovat Sýrii, jaksi bez pozvání, asi bratrská pomoc. O dosazování. zkorumpovaných vlád na africkém kontinentu ani nemluvě. Lidožrout Bocassa byl velký přítel zejména Francie a dostal mnoho řádů. Takový hodný panovník.
           Ách jo.

          2. Krestanstvi je na v mnoha smyslech odchodu. Islam roste. Za par let bude zapadni Evropa islamska. Ale vam furt vadi, ze Amici vlezli do Iraku (a jinde). No, mne taky. (Mozna je od veci, ze ti neoconi, co ovladli Ameriku, jsou uz davno v posteli se Saudakama.) Ale to nic neubira na tom, ze islam je pohroma. A to vy nechcete priznat. Furt ty svinarny oprasujete, a krestanum nedate vdek za nic. Ani za to zruseni otroctvi. Nemala to vec. 🙁

           Krestanstvi se dostalo ven ze sve doby temna, temer vsude. Islam se v temnu rochni. Tak dobrou noc.

         2. Ne do jejich pavidel U NICH DOMA nám nic není ale jsou tady. Myslela jsem že Vám to došlo když Vám to tady Alef DVAKRÁT napsal. Asi ne, bohužel.

          1. Všecko ví, všude byla a v mládí si s muslimy užívala tak, až to museli sypat pilinama.
           Napsat dvakrát evidentně nestačí, jako u některých dětí nestačí dvakrát propadnout.

      2. A ještě něco. Dva příklady
       1. V Rusku je muslimů hodně. Mají tam takové problémy? Možná ano, ale zcela určitě ne v takovém měřítku.
       2. Četl jsem před časem článek jedné české učitelky v penzi. Provdala se do Francie, s manželem se přestěhovali do Alžíru. Učila tam na něčem jako gymnázium, nevím přesně, jak se to jmenovalo. Smíšené třídy. Chodili se koupat se školou do moře. Holky byly v bikinách, nikdo s tím neměl problém, přestože byli všichni muslimové.
       Když jsem byl na vysoké, studovalo tam plno arabů, byli tam i černoši. Na děvčata v bikinách se nevrhali, ve skutečnosti jim řada dívek do postele lezla sama – prostě si chtěla zkusit exotiku.
       Jeden můj spolužák z kruhu byl Alžířan. Vzal si za ženu moc hezkou blondýnu a choval se k ní normálně. Na prázdniny i během roku jezdili k rodičům. Spolužák si dělal srandu z toho, že když tam byli v ramadánu, tak posílal ženu přes den do ledničky pro pivo a jídlo. Jemu by rodiče nadávali, ale manželce to tolerovali. Tolerovali jí, že je bezvěrec! Říkala, že jsou moc hodní.

       Čím to, že se arabský svět vrací do středověku? Je to tak
       A) samo sebou, nebo
       B) to tak někomu vyhovuje?
       Domnívám se, že B je správně. Opět se jedná o zcela jednoduchou věc, „Rozděl a panuj.“

       1. Tohle všechno vím. Je to případ od případu.
        Proč v Rusku nemají ani zdaleka takový problém s muslimy jako u nás?
        Protože to tam berou kus jako kus, stejná pravidla pro všechny. To Evropa neumí, ta to bere ode zdi ke zdi.
        Buď bere ručníkáře jako zaostalé blbečky, se kterými se musí zacházet v rukavičkách. ( Brusel. ) Nebo jako potencionální zločince, které je nutné sledovat a postavit pořádně do latě. ( Třeba Gerd Wilders, nebo francouzský Éric Zemmour. )
        Obojí je špatně.

    2. Jinak : Já to ROZHODNĚ neomlouvám. Jen jsem se snažila vysvětlit jejich ( mnohých z nich ) pohled na věc. A možná bychom se i my mohli zamyslet, jestli je nutné, aby se dívky koupaly třeba nahoře bez.A nosily tílka, která toho víc ukazují, než skrývají.

      1. Nemáte pravdu. Rozhodně tomu nefandím. Jen se snažím vysvětlit podstatu věci. Velký rozpor mezi uvolněnou morálkou KoZy a přísnou morálkou muslimského světa.
       S reklamací se musíte obrátit na Člověky v tísni, Lékaře bez hranic a podobné “ neziskovky”. Případně na EU, která migraci výrazně podporuje.

       1. Paní Heleno, tady NENÍ MUSLIMSKÝ SVĚT. Každý připrchlík, vlezlík, nebo vetřelec se musí chovat podle domácích pravidel. Jestli mu to nevyhovuje? Nu přece do jejich „přísně morálního muslimského světa“.
        A vůbec: Asie Asiatům!
        Afrika Afričanům!
        Evropa Evropanům!

        1. Hmm, možná si oni myslej to samé. Myslíte, že se Američané v Afghánistánu , Iráku i jinde chovají podle jejich pravidel??????????
         Ách jo.

          1. Jenom byste se měli dohodnout, kdo je to vlastně Američan. Jestli nějaký Ir, nebo Němec, či Číňan nebo černoch či Hispánec. Nebo kdokoliv jiný.
           Autentický Američan je pouze Indián nebo Eskymám.
           Zkuste si schválně zjistit, kolik je v naší Kotlince autentických Čechů.
           Ale faktem je, že v kostele si sundáme čepici, v mešitě boty a v synagoze nechodíme prostovlasí.
           To je obyčejná slušnost, nejde tu o žádná práva.

       2. I Mistr Jan Hus prý dával za příklad, co se týče pevnosti ve víře, islám.
        Nu, moc informací asi neměl. kdoví odkud a jak to vytáhl na světlo Boží…..To Václav Budovec z Budova ano (mj. napsal Antialkorán). Skončil hrozně, rukama “ křesťanů“.

      2. Ach jo. Vubec nic nechapete a nejhorsi je, ze se ani chapat nesnazite. Ja mezi mudlimy ziju s prestavkama uz 40 let. Podotykam, ze jsem krestanskeho vyznani. Ne, nerozumim vsemu, ale pravda by vas asi hodne prekvapila. Min piste, mluvte a vic studujte a alespon hodinu denne zkuste myslet.

       1. To bylo na mě?
        Tak tady vysvětlete váš pohled na věc. Pokud mezi nimi žijete, moc by mě zajímal.
        Ono záleží hodně na tom, kde žijete. Ve velkých městech se tam lidé chovají úplně jinak, než v malých obcích. Stejně jako i u nás. Venkov je konzervativní, městské obyvatelstvo už zdaleka ne tolik.

  2. Nu, naše soudkyně by si s takovým napadením chráněných živočichů jistě poradili. Rasový podtext, skupina utočníků, lynč, … nejasné příčiny samozvanců… a kdoví co ještě, máme zkušeností s jejich (našimi?) českými soudy až-až… Kdoví v jaké hormonální pohodě se právě soudkyně nalézá…

  3. Už jsem k tomu nechtěl psát, koukám ale, že si to v tomto vlákně Helanov dala „proti všem“, i když – což jí klidně věřím – skutečně nehodlala obhajovat sexuální agresivitu migrantů vůči evropským ženám.

   Nechal bych stranou otrokáře, Ameriku, židy atp. Zůstal bych u té sexuální agresivity. A u nás doma v ČR. Po mnoha staletích, kdy sexualita a chování k ženám byly moderovány především církví (což mnohdy nebylo od toho islámského pojetí extra daleko), jsme se dostali k nějakému módu. Zvyk, společenská norma, úzus, to je jedno, jak tomu říkat. Dnes se to snaží „brejknout“ různí aktivisté a feministé, inspirováni dekadencí kdysi přinejmenším vysněně normálního západu, dnes ale už“woke“ duševně zmrzačeného. A migrační dobroserové, což je ovšem jen subkategorie „nového avantgardního člověka“.

   Jak to tehdy bylo? My jsme lidé noví, lidé Stalinovi? A je proklatě jedno, jestli Stalin byl takový, nebo makový. Jestli to tehdy mysleli tzv. spravedlivě. Podstatné je, že tehdy byla v té společenské době taková množina lidí, kteří sami sebe vnímali jako avantgardní, tzn. v čele toho jediného správného pokroku ve prospěch lidstva. Pokroku, kterému je třeba přinést oběti. A taky těch obětí bylo.
   A jak je to dnes? My jsme lidé noví, lidé „Neomarxovi“. Opět bez ohledu na nějakého Marxe a na pocit spravedlnosti. Zase se takto vnímají, zase chtějí přinášet oběti na oltář pokroku.

   Migrant, zejména islámský, je jako věc. Má prostě své atributy. Třeba jako nůž, který bývá ostrý a špičatý. Až příliš často byl takto svojí společností vyroben. Tak se s ním taky musí příslušně zacházet. Mnoho z nich jsou nože příborové, mnozí ale vystřelováky s „pokaženým pérem“. A „lidé Neomarxovi“ jen činí své poslání, bez ohledu na viditelné důsledky sem sypou kontejnerová množství „věcí“. A ty ztráty, za které může první pokažené péro, druhé, potenciálně sedmdesáté I stoosmnáctitisící, ty jim za to stojí.

   Bohužel je to skoro nezvratitelná celoevropská tendence. Ale přinejmenším časově a objemově omezitelná. Můžeme si k tomu vyzkoušet, jestli a jak by fungovala jedna jiná věc, taková, co…, u všech Fialů a Rakušanů! Už jsem zase osel…!

  4. To nic , docasnej problem s polakama se spravi lehce , dovezou se dalsi milony uprchliku , rozda se jim vsecko ,pozice ve vlade a miliony navrch , aby meli ve vsem navrch a presilu
   a bude po problemech..

 9. Tak jsem to nepochopil, mene je lepe nez vice ???
  A plati to i pro demonstrace vetsiny ?

  Rozvášnění demonstranti v Krupce útočili na lidi na balkónech, provolávali slávu Putinovi a vykřikovali „černá síla“, policie naopak ocenila poklidný průběh akce. Tak vypadá dosavadní bilance úterního pochodu Romů sídlištěm. Videa kolující na sociálních sítích přitom dokládají, že na akci eskalovalo násilí, policisté ale takřka nebyli vidět. Policie tvrdí, že na demonstraci dohlížela, druhým dechem ale dodala, že přítomnost více jejích příslušníků na místě by vedla k vystupňování napětí.

  1. Re: Homér

   Nechápu, co vám není jasné. Soudruzi Okradači a mlátiči – pardon, trapně jsem se spletl – Pomahači a chrániči dávali dobrý pozor, aby někoho nenapadlo dát kofolám na budku.Kdyby totiž někdo sejmul první tři kusy, bylo by rázem po akci.

   1. Maji povinnost stat v uctive vzdalenosti aby nadlidi vedeli , ze vladnou a kazdej z vlady si pred nima klekne a prosi za odpusteni a pozaduje aby pozadovali vse co chteji..Aby to mohli vyplnit.
    Kdyby sel kolem Cech s nasivkou Z ,to by byla jina.. Mozna i tanky by na nej pozvali..

 10. Dovolim si poznamenat, ze k zvrhnutiu sa situacie staci malo, ak doba dozrela.

  Zatial maju vsetci fun z toho, ako sa hnedocesi pustili do ukrajincov. A Ukrajinci su – ako ukazuje aj vojna – znacne natvrdli.
  Ta situacia dost pripomina problemy s pristahovalcami vo Svedsku, kde je kazdy okrem sveda chraneny zivocich. Noa podla toho to tam aj vyzera.
  Aj v CR policia nezasahuje a necha vykrikovat ciganov kadejake hesla, za ktore by biely muz siel supitopresto na vysluch a tu nad tym mavnu len rukov.
  Cikorki teda mozu.
  Ale aj ukrajinci mozu.

  A s jedlom rastie chut….

  1. Když se do sebe pustí dvě protežované menšiny, tak je to makačka na bednu.
   Trochu to připomíná souboj Etiopana Dominika Feriho s mítkami, které se nechtěly nechat ošahávat.
   Byl to rozkošný souboj dvou partiček slunčat.
   Policajtům se nedivím, že se raději drželi stranou.
   😻🌞

     1. Já taky ne. Asi je tak někdo vychoval. Že se mohou před klukem cásat polonahé , a kdyby něco, tak stačí říct ne.
      😻

 11. Právo platit hotovostí je v naprostém pořádku, Jsou lidé, kteří kartou platit nechtějí nebo neumí, případně nemohou.

  Ale dohromady se jedná o bouři ve sklenici vody. Kdo chce, ať platí bankovkami. Stát má spoustu dalších možností, jak občana sledovat a eventuálně ho omezovat. Koho to otravuje ať používá kartu.
  Při platbě hotovostí má zase obchodník možnost stát „ojebat“ o daně.

  Jenom si tak vzpomínám na ponižující fronty u účtárny v den výplaty. S kontem v bance a kartou tohle zmizelo. A na falešné bankovky v oběhu. Moje žena si poplakala, když ji vydali falešnou pětistovku a přišla na to až doma. Ona totiž platí jen hotovostí – kterou vyzvedává v bankomatu. Když mi ukradli peněženku se dvěma kartami a několika stokorunami, tak největší ztráta byla ta pěkná kožená peněženka.

  Když ztratíte kartu nebo vám ji „čórnou“, máte ještě šanci kartu zablokovat. Když budete mít v peněžence jen hotovost, tak už ji neuvidíte. Většinou ani tu peněženku. Dtto když vás vykradou.

  A hotovost? Dobrá věc když chcete obdarovat pouličního hudebníka nebo dát obsluze v restauraci „trinkgeld“ jako výraz spokojenosti s obsluhou. S kartou je to obtížné až nemožné.

  Jsem zvědavý, kdo si začne nárokovat možnost platit třeba směnkami, šeky nebo zlatem.

  To asi tak vše.

  1. Při zrušení hotovosti budete jak nahý v trní. Nebudete schopen své peníze nikterak uchránit před poplatky, zápornými úroky či zdaněním majetku. Například.

  2. Starý kocour
   Šekem jsem platil jen párkrát, těsně po převratu , byl tam dolní limit – snad dva tisíce korun a nebrali je všude – ale pro chmatáky byly bezcenné (vyžadovaly kontrolu totožnosti). Účet u České spořitelny mi zřídila známá protipředpisově, protože lidem, kteří neplatili Sdružené inkaso(nebydleli ) se účty neměly zřizovat vůbec (asi si to vymohl Svaz chmatáků Národní fronty).

  3. Re: Sk

   A když v zimě dojde k elektroproblému, a ono dojde a brzy, budete o hladu, leda byste vařil kartovou polévku namísto sekyrkové.

   1. To asi nepůjde ani vybrat z bankomatu, že? [;>(
    Ale když vypnou proud a plyn, bude mi papírové oběživo prd platné – jako každé jiné.

    Hlavně aby byla voda. Vařit se dá i Juwelu. Jinak to jistí těstoviny a masové konzervy které se dají i za syrova. Ale to je jenom na pár dní.

    Ovšem jak už jsem psal, mám ještě jednu měnu, které nepodléhá ani kontrole státu ani nějakým větším výkyvům. Chvíli přežiju.

    Víc se tím nehodlám stresovat.

  4. Bezďáci by to měli blbé, nikdo by jim nic nedal. A nedovedu si představit, jak by asi bezďák, který patrně kartu nemá, platil na lodi Hermés nocležné 30 Kč. I když, teď už je to snad zdarma.

   1. Já si spíš představuji žebráka, kterak k vám natahuje ruku s platebním terminálem…

    Ale představme si scénu – jste v cizím městě a ukradnou vám tu peněženku (je jedno zda s kartami či bankovkami) a vy se potřebujete dostat domů(oblíbená historka somráků). Jak si vydyndat na lidech na cestu domů?

  5. Mám-li hotovost, banka ví prd, kolik mám, stát ví prd, nikdo vlastně neví, jak na tom jsem a to se mi líbí.
   Svoje oběživo si používám jak já chci, za co chci a kdy chci. Ve dne i v noci. Tringoše a bakšiše dávám jednoduše mám-li na to náladu. Zkrátka, se svou hotovostí nakládám jen a pouze dle vlastního uvážení a jak mám hotovost zabezpečenu před krádeží je jen a pouze má starost. Jsem totiž individualista a jen já určuji, co a jak budu dělat.
   S kontem a bankokartou kus individualismu mizí. Veliký kus. Člověk se s tím holt musí naučit žít a hledat výhody, které to sebou nese.
   Fakt je ten, že někomu to tak vyhovuje, kdy svůj peníz někomu svěří a věří. Ovšem taková víra je dost ošidná věc, takže když s ním stát, nebo instituce banksterská vyběhne a on zjistí, že nemá nic, pak už může jen řvát a ječet a kopat nožičkama.
   njn

     1. No ano. Třeba kolik si na svém sklidím brambor, mi stát nevidí, jen tuší, že něco sklízím, když mám kde, což ví, ale neví, jestli se mu vyživuji správně státem uznaně zdravě spíše potravinověobchodními produkty nebo svými, možná nezdravými a uniká mu přitom i množství, ovšem nedejbože z úrody, aby mě napadlo, chtít něco prodat… Kdyby bylo možno takto vypěstovat prachy, trošku by z toho stát mohl nervóznět, prostě sousedi a tak.
      Hotovostí samozřejmě nikomu poslušně nehlásíte, kde se právě pohybujete, jenže kolik máte k dispozici.. jak píšete, že banka neví… Ačkoliv, co si vyberete v bankom., nemusíte celé hned utratit, můžete to přechovávat doma, čímž vyběhnete s technologiemi všemi…
      A nezkoušejte na mě, že si chodíte pro peníze někam na poštu.. nebo tak.. A navíc, viděl někdy někdo poštu? takový historky mám tak nejradši.
      Banka ví, co mám k dispozici, ale tápe v tom, které produkty upřednostňuji a kterou reklamou má na mě svět mířit. A ještě mě nemá na mušce, když mám tu možnost kličkovat

 12. K tématu, potíž není v tom, že stát své občany potřebně nechrání, ale v tom, že jim ztěžuje účinnou sebeobranu. I legální, a to tím,že vytváří právní nejistotu a strach.

 13. Klíč je v tom, že ti, kteří vládnou, veřejná koupaliště nenavštěvují. Mají svůj svět. Komfortní. Bezpečný. Zatím.

  1. To vsechno je naplanovana podivana a udalosti , za ucelem upoutani pozornosti ..
   A dalsi naklepavani rizku, aby si zvykali na to , co se pro ne a na ne chysta..

 14. Jenže…
  V tom Polsku to byli GRUZÍNŠTÍ „obohacovači“.
  A migranti z Gruzie jsou a) křesťané a b) v naprosto drtivé většině nepřicházejí do EU pracovat na stavbách, v montovnách a pod. Spíš je najdete jako příslušníky různých zločineckých organizací a/nebo jejich bodyguardy. V nejlepším případě jako „obchodníky“ – tedy bílé koně ve společnostech kryjících praní špinavých peněz.
  https://rustavi2.ge/en/news/260781

  1. Díky za odkaz. Paní Marková to asi myslela dobře, ale zapomněla popsat o co jde nebo uvést zdroj.

   No, pokud se v Polsku 60 přihlížejících vrhlo na 4 obohacovače, tak to je … určitý signál 🙂

   1. Ta věc se nehodnotí podle toho, kolik kterých bylo, odkud byli a jakého byli náboženství. Autorka samozřejmě mohla uvést, že šlo o Gruzínce. Že si to slizli zrovna oni, třebaže takový věci dělají většinou islámští migranti, to na podstatě ale nic nemění. Buď okolí násilí na veřejnosti, zejména to sexuální, nechá bez povšimnutí, nebo nenechá.
    Spíš je zvláštní, když se někdo zabývá věcmi typu kolik proti kolika, že ani to nebyli muslimové a chacha, autorka si nevšimla. A sám si nevšimne, že o zrovna to naprosto vůbec nejde. Že na tom příkladu je ukazován právě popis vzorce chování polské společnosti v takové situaci, který je naprosto odlišný od toho „západního“.

    1. Asi mají Poláci jiné soudce(kyně)… U nás by to ti „samozvaní mstitelé“ , „Mesiášstí komplexové“ nebo co jiného schytali, třeba jako „lynčující organisovaná skupina“ nebo tak něco… Určitě by těm Gruzínům uhradili bolestné.

   2. Vono se to podstatne zmeni az bude tech novych obcanu dvakrat tolik.
    na tom koupalisti..A s nimi stovky policajtu na jejich ochranu s tankama.

 15. Ono je to tím,že štědrost státu,platí třeba i na koupalištích.
  Kam to až může zajít,když migrant má lepší podmínky než náš občan.

 16. Sorry OT – Taky obohacení … ?!
  Dnes kolem deváté hodiny jsem vcházel do metra Kačerov. Před ním, na “asfaltovém náměstíčku“ 5 m před vchodem, se zbavoval jistý člověk tělních tekutin. Jen tak mezi dalšími, cca 30 lidmi, kteří pospíchali/vcházeli do metra. Chtěl jsem si ho zvěčnit „mobilem“ (to abych věděl, jak se mám dle nových standadů chovat mezi lidmi), ale něco zavrčel „suržikem“ a volnou rudou šahal do kapsy …
  Tak jsem radši pokračoval též do toho metra, abych nepřekážel chodcům v „provozu“ … tak to je asi to nové kulturní obohacení a EU hodnoty, ktrerých se musíme přiučit …

   1. Schumacher: Je víc a více mile funkční „mít něco na čtyřech hodinách“, že? Je to jako když oblíbený dědeček Gaston obejme svého bezbranného vnoučka do laskavé náruče…

 17. Paní Marková, to opravdu neumíte kratší výstižné nadpisy? Docela to tady vadí, zejména v pravém sloupci s novými diskusními příspěvky. Nebo to tady opravdu nečtete. Pak ale nechápu proč sem Vaše texty vůbec patří.

    1. Alef to zase opraví, pokud je něco zprzněného v textu ( nečetl jsem ) tak také.
     Nechápu pohnutky autorky něco publikovat, když potencionálními čtenáři zjevně pohrdá.

  1. Neumí. A to je dobře. Až se zmátořím, překonám ji.
   Když jsme u těch koček: Ráno jsem nastražil návnadu do odchytové klece. A před chvílí koukám: návnada sežraná, past sklapla, ale klec byla PRÁZDNÁ! Vysvětluji si to tak, že se chytla Schrödingerova kočka.

   1. Ne to není, také píši, že to vadí při procházení pravého sloupce a tam nejsou jen diskusní příspěvky k textu paní Markové a protože má příšerně dlouhé nadpisy, tak je tam samozřejmě horší přehled o jiných textech. Stačí tohle vysvětlení? Kdyby ne, tak už chyba není na mojí straně.
    Asi jí nic neříká pojem perex, pokud se jí zdá, že jsou ty informace v nadpisu tak důležité. Kdyby to tady četla, tak třeba včera Alef Nufa předvedl na jiném jejím textu jak se to dělá.

   2. Nevím, proč bych „zdejší hospodu“ nenavštěvovala kvůli paní, která neumí napsat krátký a výstižný titulek, můžete mně napsat proč bych to dělala? Chodím sem číst jiné texty, především Vidlákovy ale i paní Divišové, paní Samkové a další.

     1. Cist netreba ,povinnost cist zadna , ale oznamit ,uverejnovat
      a sepisovat sve nazory
      a kritiky na cokoliv nectene , je pravo kazdeho.

  2. Kocka: Presne tak. Pani Markovou nase diskuze nezajima. Nevim, proc tu pise… je rada jinych mist, kde se daji udat clanky bez diskuze.

  3. Tak nějak nevím ale může za to paní Marková? Důležitý je přece ten, kdo rozhodne že to na sklo jako článek dá. PPřece, když to neodpovídá zvyklostní normě tak to nepustím dál. Tedy leda by šlo buď o zvášení diskuze, neboo s snížení/naštvanejch/ diskuze. Kdo ví

   nebo je možné kdokoli se dát cokoliv… to by se pokud to jde taky mkohlo nevyplatit

   1. Emo, může. Na litterate.cz to chodí tak:

    1. zájemce o publikování napíše adminovi, nebo admin někomu publikování nabídne
    2. admin (pokud zájem akceptuje) zájemci vytvoří uživatelský účet a přidělí mu přístupové údaje, tím se ze „zájemce“ stane blogger
    3. blogger se přihlásí do administrace a svoje texty si píše a publikuje zcela samostatně, podle vlastního uvážení, kdy a jak ho napadne; v rámci jistých mantinelů (daných šablonou webu) má nad vizáží svých textů absolutní moc

    Na Vidlákových kydech to bylo jinak, tam bylo nutno poslat text Vidlákovi a on ho zveřejnil. Tady to dělá, resp. může dělat každý blogger samostatně.

    Paní Marková je blogger, své texty si píše a publikuje sama. Uživatelské rozhraní zjevně obsluhovat umí dobře; například umí změnit velikost písma v textovém bloku, umí nahrát a vložit obrázek, umí aktualizovat koncept textu, umí jej publikovat. – Kdo zvládá předešlé dovednosti, zvládá (když chce) i používat perex a jiné finesy. Pokud něco z toho nepoužívá, pak nejspíš proto, že nechce – není to povinné.

    Admin samozřejmě kromě toho, že může bloggerům do textu zasahovat (uzná-li za vhodné), může publikovat text i za někoho, jeho jménem, ale to není případ paní Markové. Ta pracuje zcela autonomně. Vzhled jejích postů je zcela v její režii.

    1. díky, to mne nenapadlo. ale přesto,nějaká pravidla snad jsou . Nejsou-li tak nezbývá místo debat a rozčilování se jen rolovat či nevšímat si. Pak by to snad doslo.

  1. Lidem nedochází, že ten poplatek za platbu kartou platí oni sami v ceně zboží – jen se prožene přes obchodníka. Ani možnost vrátit zboží bez udání důvodu není zadarmo.

   1. Mnozí „kartaři“ si to velmi dobře uvědomují. A dokonce mají radost z toho, že tím jak obchodníci (pod sankcemi od banky) nesmějí o poplatek zvedat ceny při placení kartou, tak jim na něj přispívají i to co platí hotovostí. Ale ve své omezenosti nevidí, že jakmile bude placení v hotovosti potlačeno zejména u obchodníků (například povinným příjímáním karet), tak banky pochopitelně výrazně poplatky zvednou. (proč by ty banky jinak tu kampaň ve velkých méééédiích platily)

    1. Re: adx

     Jste mamlas, který si DOVOLUJE myslet dva dny dopředu.
     !!!DNES!!! jsou to „dvě procenta“, jak pravil jistý bankovní soudruh a on má jistě pravdu, protože je chytrý (pracuje pro banku), mladý (nevadí mu lhát do médií) a krásný (kokot).
     A to je pakatelní částka – pravil ten soudruh. O několikastovkových měsíčních paušálech jaksi řeč nebyla. Asi to jsou výmysly dezolátních maloobchodníků…
     Tak mladý a tak krásný soudruh by jistě nelhal…

     1. Vyderacstvi je system , kdy obet sama kazde vydirani /a vsecky zlociny proti sobe musi snaset bez protestu/ , si zaplati,
      dle pozadavku vyderacu. Pod hrozbou daleko horsich nasledku ,vladnoucich a vsemocnych vyderacu , kdyz odmita.
      Protoze nema a byla zbavena moznosti se branit.
      Mimo vlady ,uradu, policie a justice , jsou jeste zakony na vsecko ,
      soudy ,soudci a obhajci. Ktere spolehlive demonstruji jejich moc.

  2. Tak si to shrňme – body pro hotovost a body pro bezhotovost.
   Má-li člověk u sebe hotovost – může o ni relativně snadno přijít. Můžou ho okrást, může ji ztratit (v roztržitosti či opilosti). Při platbě hotovostí si chrání soukromí – jeho nákup není ztotožněn s osobními daty. Má-li hotovost, nemůže mu banka vymazat účet jedním kliknutím pro to, aby jej potrestala za postoje neslučující se s politikou banky či vlády. Při platbách hotovostí si má člověk víc tendenci uvědomovat stav svých financí a spíš si uhlídá, aby se nedostal do červených čísel. Při platbě hotovostí je to výhodnější pro obchodníka – neplatí z této transakce žádné poplatky bance. Dalším argumentem pro udržení hotovosti – jak se vyrovnat se sousedovic puberťákem, když vám poseká zahradu? To mu budu posílat částku na jeho Junior účet? O vnoučatech ani nemluvě.
   Má-li člověk u sebe kartu – v případě krádeže či ztráty je míň pravděpodobné, že mu někdo vyluxuje účet (tedy aspoň pokud nemá u karty uložený PIN). Karta je dobrá jako záloha, když mi z nějakého důvodu nestačí hotovost (např. se v obchodě vyskytne výhodná koupě, se kterou jsem nepočítala). Je pohodlné platit kartou v zahraničí – není třeba shánět směnárnu. Tímto argumentovala Alena Schillerová (https://www.facebook.com/photo?fbid=831150785070665&set=a.762860041899740), i když nevím proč – okamžitě mi naskočila scéna z filmu Hej rup, kdy zchudlý multimilionář Simonides vykládá v noclehárně bezdomovci o svých ztracených milionech a ten bezdomovec počítá „deset padesát, deset šedesát a tady mám ještě pětník…“ Chci tím říct, že pro střední a vyšší třídu je platba kartou jednak pohodlná a jednak znakem statusu. Nevýhodou karty je to, že vám ji při platbách snadno hacknou. Tady, ve Státech je to celkem častý jev. Člověk si neustále musí kontrolovat stav účtu – jestli se tam neobjeví platba, kterou jste neprovedli vy. Nám se dokonce stalo, že někdo zneužil i novou kartu ještě než jsme ji měli možnost vůbec použít. A v tu chvíli je člověk rád, že má hotovost, protože karta je zablokovaná a chvíli trvá, než novou dostane. Mně se to stalo, když jsem byla v Česku. Billovu kartu někdo hacknul, a v tu ránu zablokovali jeho i mou – a zkuste si získávat v Česku kartu z americké banky.
   I když se zdá, že zatím je bitva mezi hotovosti a bezhotovostí ještě nerozhodně, mám nepříjemný dojem, že hotovost bohužel tahá za kratší konec provazu. Jen si zkuste koupit letenku hotovostí. A asi by se takových případů našlo víc.

   1. Kdo zije ve skleniku nemel by hazet sutrama.
    Vase shrnme je snuska nepravdepodobnosti a vylozenych nesmyslu ,
    jste teoretik samouk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *