18 dubna, 2024

To je spěchu…

Aniž bych chtěl machrovat, zdá se, že jsem včera měl pravdu. Žádné bombastické prohlášení od Putina či Bidena nepřišlo. Oba jen potvrdili, že se bude pokračovat, protože je ještě dost zbraní i dost lidí ochotných se nechat zabít za henty evropské hodnoty. Válka je zřejmě stabilizovaná a já s dovolením budu předpokládat, že velcí kluci už k sobě mají cestičku díky které vědí, jak to dopadne. Dokud budou ceny na burze klesat a nebo dokud nepřiletí další černá labuť, budu se držet své včerejší myšlenky, že sice ještě umře hodně mladých kluků, ale byznys už zase začíná mít pomalu zase navrch.

Nezapomeňte… ceny komodit klesají. Když klesají ceny komodit, tak se svět dostává do normálu. Když klesají ceny jídla, tak chudé země nemají tendenci se bouřit a roli hrají jiné faktory, než hlad.

Nevylučuju další překvapení, nevylučuju raději vůbec nic, ale myslel bych si, že Rusko nemá důvod dělat něco jiného, než co dělá a tak považuju nějaký vééélký útok za méně pravděpodobný, než další vykousávání ukrajinské fronty, postupné dobytí Bahchmutu a nástup směrem na Kramatorsk. Prostě si musíme počkat na potvrzení realitou, kolik tanků bude na Ukrajinu dodáno a jak moc to pomůže.

Když jsem si vyslechl nejnovější prohlášení Černochové a Řehky, měl jsem pocit, že je jim to skoro líto. Oni se na tu velkou válku tak těšili…

Ve světle této úvahy (která vůbec nemusí být pravdivá) mi začíná dávat logiku počínání naší vlády, která chce nižší valorizaci důchodů protlačit co nejrychleji ve stavu legislativní nouze. Je to tak okaté, že s tím má problém i mefisto české politiky – Kalousek. Zdá se, že existují důvody ke spěchu. Je zapotřebí ještě řádně pustit ovčanovi žilou…. protože pak už bude mír a bylo by to trapné? Nebo pak bude ta velká válka a bude to jedno?

Nebo už vláda splnila svoje úkoly a teď je třeba k tomu pustit někoho dalšího, kdo to začne napravovat, zatímco současní protagonisté si budou užívat odměny za svojí mouřenínskou práci? Ještě rychle rychle něco udělat, protože brzy budeme všichni přemýšlet jinak? Nebo se tak bojí Rajchla a jeho demonstrace?

Nebo vědí něco, co my nevíme, třeba ohledně nápadů s digitální měnou a je zapotřebí ušetřit za každou cenu, protože jinak to bude ještě horší?

Víte, já pořád přemýšlím, proč právě Jurečka tak neúnavně pracuje na zničení své vlastní strany. Loni se s Nekulou postarali, aby je už nikdy nevolili žádní soukromí zemědělci, letos dělají všechno pro to, aby přišli o svojí hlásnou troubu. Na spořádaném venkově jsou to právě kostelní babičky, které dělají Lidovcům preference. Jsou to kostely, kde faráři kážou o skvělém Jurečkovi a zlém Babišovi a nabádají své ovečky, aby volily správně. Tam se dělá těch pár procent hlasů, bez kterých by KDU dávno skončilo na smetišti dějin.

A oni teď neúnavně pracují, aby si to zrušili. Vždyť jsou to právě důchodci, co levně bydlí ve vlastních domcích a mají náklady jen za jídlo a topení, kteří z důchodu živí kasy farností a sborů. Jsou to zbožní venkovští senioři, kdo přispívají na platy farářů. Teď se jim ceny jídla zvedly o 50%. Ceny topení se jim zvedly na minimálně dvojnásobek. Důchody jim reálně klesnou. Všechny ty Jurečkoviny se na prvním místě projeví přesně u těch, co ho volili. A to nemluvím o dani z nemovitosti. Většina důchodců má kromě domečku ještě i nějakou půdu, která se přece neprodává. Teď pěkně zaplatí ty zvýšené náklady z nižšího důchodu a bude hodně zajímavé, kolik ještě v neděli přispějí panu faráři, aby mohl tak pěkně mluvit o tom, že jestli někdo z jeho farnosti volil Babiše, tak jim ublíží.

Od Jurečky bych čekal, že právě tohle bude brzdit. A on ne, on jde v čele. Jako by věděl, že další volby už nebudou jeho starost. Jako by věděl, že má ještě pár bližších úkolů, které je třeba nezbytně splnit a pak už to bude jedno. Dokonce i Kalouskovi se to ekluje…

Svým způsobem teď Jurečka svým voličům říká, že KDU končí a on už s dalším pokračováním vůbec nepočítá. A já zjistil, že i ve Vidlákově kostelní senioři mění preference a místo černoprdelníků volí raději Veľkého Bociana… Zajímavé, není liž pravda?

Spěchají tam na vládě…. strašně spěchají. Měli bychom se pídit, proč.

398 thoughts on “To je spěchu…

  1. Ti Pražáci jsou nějací divní. To jim nevadí, když jim tohle klidně chodí po Praze? A klidně s tankem v kabelce!

   1. Pražáci to volí a cítí se u toho nadřazeně. Já bych posílal na Ukrajinu podle volebních výsledků v jednotlivých okrscích.

  2. Černochová se raduje, zjistila jak zařídit zájem o službu v armádě ČR.
   Mladíci se budou moci hlásit i elektronicky, všechno po internetu.
   ( Kdyby se někdo styděl osobně. )

      1. Myslela jsem, že je to vtip.
       😂
       Dneska se provádéjí operace laparoskopicky a Válek by mohl operovat Leopardem. Rozdrtit žlučové kameny by pro Leoparda neměl být problém.

       1. On může leda leopardem prohlížet výsledky CT a MRI jakožto přednosta kliniky zobrazovacích metod. Před ním ty skalpely nejspíš schovávají.

  3. Asociace je jedna věc, ale pokud toto skutečně veřejně řekla, okamžitě měla být demonstrace za její odvolání. A není.

 1. Důchody ještě jednou :

  FAKT neměla vláda v rozpočtu 2023 na straně výdajů ani tu údajně jí „očekávanou“
  mimořádnou další valorizaci po lednu,
  kdy stále žvaní o tom, že odhadovali už minimálně 20 miliard?

  A to ještě odhadovali pod vlivem jen uměle snižované inflace o „úsporný tarif“
  a ani jeho skončení nebylo pro vládu nic mimořádného, když byla autorkou.

  JAK JE TO MOŽNÉ!?
  O hrozících hospodářských dopadech tedy vláda dávno věděla a nejde o mimořádnou situaci,
  jen o mimořádnou nezodpovědnost a ignorování reality!

  Takoví diletanti by ve firmě letěli na hodinu
  a ještě by se uvažovalo o náhradě škody
  a ne jim dát šanci „legislativní nouzí“ zkusit nyní obrat staré a slabé (ono jde i o důchody sirotčí pro děti, invalidy…..)

  To je na demisi minimálně těch, kdo připravili rozpočet 2023.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-klicka-s-duchody-uz-jednou-u-soudu-narazila-jina-cesta-neni-haji-se-vlada-226225
  Tam se píše, kopíruji:
  „Vládu přitom na možnost VYSOKÝCH valorizací upozorňovala už loni Národní rozpočtová rada. „Vzhledem k vysoké částce NELZE ROZUMNĚ předpokládat, že ji bude možné pokrýt z úspor v jiných položkách státního rozpočtu,“ stojí v její zprávě.
  Jak ale zjistily Seznam Zprávy z důvodové zprávy, kabinet si do rozpočtu NEDAL ANI oněch 20 miliard,
  se kterými SE údajně POČÍTALO při optimističtějších prognózách inflace.“
  ************************************************
  I Seznam může někdy hodit šrapnel.

  A pokud mají pravdu, nelze vůbec připustit „legislativní nouzi“☺,
  vláda vlastně podváděla (jak jinak to přiléhavěji nazvat) už u schvalování rozpočtu 2023
  a podvedla i vlastní poslance.

  Sněmovna má vládu kontrolovat a ne krýt její nezodpovědnost
  a pomáhat s pokusy chybu vlády přenést na ty nejzranitelnější.

  1. Napíšu to znovu a budu to psát stále dokola.
   Vláda, která si může dovolit financovat válku v cizí zemi, se nemůže vymlouvat na to, že nemá na důchody.

   1. A já budu pořád varovat, že prožíráme budoucnost našich dětí a vnuků.
    Financování šílené války neovlivním.
    Jakože se pomstím vládě a prožeru penzi svých potomků?
    Ách jo

    1. Důchodový systém se rozpadá zejména proto, že se nerodí dost dětí. V generaci „husákových dětí“ nemá a mít nebude děti 19 procent žen (!!!) (údaj od demografů a statistiků). V normální generaci to bývá kolem 5 procent.

     Takže ta generace co bude mít malé penze si za to může sama, protože neměla dost dětí. Zhruba (nepřekrývá se to úplně přesně a nabíhá to postupně). A to píšu s vědomím, že se to týká i mne.

     Bohužel současný systém je nastaven tak, že nemít děti je velmi výhodné rozhodnutí. A tak mnoho lidí neodolá a stane se demografickým černým pasažerem. Ale když je černých pasažerů příliš, systém se zhroutí. Což se děje a bude dít ještě více.

     Tento problém mohou řešit politici s výhledy a vizemi na 20 let. Bohužel politika produkuje jen různé pleticháře co se protloukají od voleb k volbám jednou za 4 roky. Jediný kdo v okolí systematicky podporu rodin s dětmi v okolí řeší je Orbán v Maďarsku a něco jsem zahlédl v Babišových knížkách.

     Přitom se jedná o problém co má potenciál západní svět zničit. Prostě sem jednou někdo přijde a s přestárlými domorodci se mazat nebude.

     1. Nerodí se dost dětí, protože vlády vyhazují peníze za solární barony, církevní restituce, lipskou burzu, drahý plyn, válku, uprchlíky, odliv kapitálu, nedostatečné zdanění cizích bank a supermarketů atd.

      Musíte to těm pětikolkovým voličům alespoň říct.

     2. Ty ženy, co děti nemají a věnovaly se jen kariéře samozřejmě budou mít větší penze, než matky dětí, co slyšet na mateřskou, chybí jim pak ty vemerovaci základy. A nějaká demografie potřebná pro důchody jim může být ukradena. Takhle patriarchalne je systém nastaven. Dřív slyšet matky aspoň do penze dřív a měly vdovske důchody, tohle ale dnes už též padlo.

      1. Holky doblbli, ze je lepsi mit vysoke vzdelani nez rodinu. Tak se slecna s doktoratem a dvema stazema v cizine ocitne na druhe strane petatricitky, sikovni chlapi jsou davno zenati, a co ted? Tik-tak, tik-tak.

     3. Není to o tom, že se nerodí dost dětí. Je to o tom, že dnešní děti i adolescenti nejsou mnohdy vychováváni k tomu, aby pracovali a byli prospěšní nejen sami sobě, ale taky společnosti.
      Za tím si stojím.

    2. Tak dobrá. Jistě mi odpovíte, když jste provládní adorant.
     Proč se zasekl valorizační automat zrovna na penzích?
     Proč se nezasekl na církevních restitucích?
     Proč se nezasekl na platech ústavních činitelů?
     Proč se vytvářejí nová ministerstva?
     Proč nevadí hafo politických náměstků?
     Proč nevadí transferové ceny?
     Proč lijeme miliardy do modrožluté jámy, které si vláda půjčuje. To není prožírání, kdo to bude platit, když ne potomci?
     Proč, proč, proč? …………………………

     1. Teď nevím, jestli to někdo psal zde nebo v nějakém automobilovém magazínu. Svými slovy zopakuji. Prý elektrogreténských vozidel máme evidovaných zhruba 17000. Nemusí platit dálniční známku. Teď penízky nejak docházejí, že ano. Vynásobit tuto cifru 1500,- a hned je nějakých dvacet pět melounků a kousek. Každý rok. Ty prachy leží na zemi. Ale asi jsou to jen drobné, na to, aby se zvedly…

  1. Zvací dopis netřeba. Generál Varšavské smlouvy… ééé… NATO sedí na Hradě.
   Pozvali jsme ho tam sami.
   ☹️

 2. Přemýšlím, co bych sem nanapsal optimistického a konstruktivního…. abych nikoho nepopudil a -řečeno s vyděděncem, nemlel fekálie.

  Asi tohle:
  Japonci našli na pobřeží železnou kouli o průměru jeden a půl metru a diskutovali o tom, jestli to je železný špionážní balón nebo předmět vyrobený mimozemskou civilizací.

  Potěšující je, že nejspíš dosahujeme v úrovni politické i fyzikální příčetnosti japonských parametrů.
  Stará se o to i naše ČTK, která tyto zprávy bleskově přebírá, takže se můžeme poučit. Možná by to oživilo i české učebnice, pokud ministerstvo vnitra rozšíří svůj zájem z učebnic dějeBISU i na učebnice fyziky.
  Podívejte se na fotku, ať víte, jak vypadá špičkoví mimozemská technologie či neprůstřelný létající čínský železný balón, plněný plynem lehčím než vakuum.

  Číňani evidentně předběhli evropskou komisi v připravovaném zrušení Archimedova zákona.

  1. Vy jste jako ta naše pravdateleviz. Dnes tiskovka po vládě. Stálo tam to Rakušanovo, Jurečkovo a ještě někdo. Blištivý Péťa ne, ten se muchlal s bludným Joe. Všichni se hezky vykecali a když nastal čas na dotazy, tak střih a finito. Místo odpovědí na otázky nastoupil Borek a cca 10min. dramaticky líčil situaci v Izraeli.
   Ne, že by člověk čekal od hlídačů demokracie nějaké otázky na tělo, páč to se změnou vlády nějak zapomněli.

  2. Optimistického holoubku…já si mohu o ČT myslet opravdu hodně negativního, ale…
   jejich cyklus krajinou domova je- prostě fenomenální. Teďkom sleduju druhou sérii, a Alois Švehlík coby jeden z hlasů+ záběry dronů. Ano. Tyl měl pravdu. Zemský ráj to na pohled.

   1. Máte někde odkaz? Dnes dokonce i pravdatelevize odvysílala kraťoučký záznam z jeho asi tiskovky. Tam se ho někdo ptal, jaký má názor na přerušení jaderné dohody. Ten mamlas odvětil, že nemá čas a vydal se bloudit, nikdo neví kam. Jeho navigátoři se ho snažili usměrnit na trase a poté raději záznam utli. 🤣

         1. Nevím, který je to záznam, ale i Rusové sami říkali, že v tom „PLR“ se po těch schůdcích nekutálel dutý Bidet, ale někdo jiný, zatím neznámo kdo.

      1. To je přímý TV kanál, mají-li někde archiv netuším. Já to viděl v přímé relaci. Ale bylo to natolik kouzelné, že se to jistě objeví brzy všude na netu.

       1. Děkuji, když náhodou objevíte, tak víte kam to dát. Je zajímavé, naše objektivní a vyvážené tohle nedají. Ti Rusové z něho musejí mí pěknou pr@del. Alespoň oni, když k nám se to dostává pokoutně 🙂 A člověk už ani nechce vědět, jaké jiné lahůdky tam bludimír vyváděl
        Pro novináře to musí být peklo. Mít záběry a nesmět je zveřejnit. Jó Zeman, tam by to šlo.

         1. Ten flek na čele Velkého Bílého Otce z Washingtonu, D.C. pochází právě z onoho kutálení na schodech z eroplánu Number One.

 3. To v té Americe musí být už všichni extra blbí, když musí mít zvláštní zákon,aby nekupovali knihovn9íci do dětské knihovny pornografii.

  1. Neomarxisti to preferuji. Taky podporuji prasacke drag queen shows pro nejmennsi, hlavne v knihovnach. A kdyz nejaky rodic cte z takove knizky na jejich (tedy skolni) schuzi, tak mu vypnou mikrofon. Pry se to „nehodi.“

   A duhovi rodice davaj malym detem dolary, aby je strcili polonahemu chlapo-zenskemu do zadnice. Tak to tu vypada.

  1. A ještě přihodím. Vláda, která si může dovolit financovat válku v cizí zemi, se nemůže vymlouvat na to, že nemá na důchody.

   1. Dneska Fiala provalil, kolik toho poslali na Ukrajinu.
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-tanky-obrnence-houfnice-fiala-zverejnil-rozsah-ceske-vojenske-pomoci-ukrajine-40423718#dop_ab_variant=1&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest205_redesign_feedu_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
    Podle stavů z roku 2017 jsme měli 123 tanků, 518 obrněných vozů (BVP+Pandur), 93 děl, 17 bitevních vrtulníků a 53 transportních vrtulníků.
    Z počtů, co se dneska provalily, vyplývá, že máme již jen 34 tanků (to je přáslavický tankový prapor), 292 BVP a Pandurů (v tom je i nějaká speciální obrněná technika) a 13 bitevních vrtulníků.
    Není to náhodou § 309 vlastizrada, konkrétně § 310 rozvracení republiky (rozvracení obranyschopnosti ČR), ev. § 314 sabotáž?
    Což je trestný čin, který spáchá ten „občan ČR, který ve spojení s cizí mocí (každý stát mimo Českou republiku) nebo s cizím činitelem (osoba, která sice není oprávněna jednat jménem cizího státu, ale má na politické dění v něm významný vliv) spáchá trestný čin rozvracení republiky (§ 310), teroristického útoku (§ 311), teroru (§ 312) nebo sabotáže (§ 314)“
    § 310 Rozvracením republiky se míní úmyslné rozvrácení ústavního zřízení, územní celistvosti nebo obranyschopnosti České republiky anebo zničení její samostatnosti, a to účastenstvím na násilných akcích proti ní nebo proti jejím orgánům. Trestná je navíc i jen příprava tohoto trestného činu.

 4. Jake volby??! Pletena s Rakusanem chystaji jeste v legislativni nouzi korespondencni hlasovani… Od te chvile dostanou tolik hlasu, kolik si sami prideli…

 5. V diskusi se také probírá jaderné zbrojení,k tomu bych dodal toto:
  Putin vyhlásil pozastavení smlouvy START 3 protože řekl ,že Rusko bude dál testovat své jaderné zbraně a pak američtí inspektoři požadovali provádět kontrolu ruské ,jaderné obrany,Putin řekl,že to je absurdum.

  1. Trochu kecáš. Putin řekl, že dá pokyn pro připravenost na testy jaderných
   zbraní pro případ, že USA začnou testy provádět jako první. A jako absurdum
   vidí snahu USA za jejich současnýho neskrývanýho nepřátelství vůči RF situaci, kdy
   oni chtěj prošťourávat jadernej arsenál RF a přitom RF neumožní přístup k nim
   samotným.

      1. mohu požádat o odkaz kde Putin řekl ,to co píšete ?

       ,,oni chtěj prošťourávat jadernej arsenál RF a přitom RF neumožní přístup k nim
       samotným“. )))

        1. pokud obhajujete tvrzení ,že ,,Kuky trochu kecá“ důkazní břemeno leží na vás honys,martin v., josef švejk .
         Zatím jste dal odkaz na článek josefe švejku, kde není o mnou napsaném textu ,který vy tři rozporujete ani zmínka ,zkuste josefe švejku jiný odkaz ,držím palečky …)))

         1. jsem přesvědčen ,že můj příspěvek,který vy tři jmenovaní rozporujete bych ještě dokázal ozdrojovat …ale…vy rozporujete ,tedy dokazujte … a pak …

          Proč házet perly sviním…?

          1. dodatek : a ve vašem odkazu josefe švejku 20:30 není ani tato věta honyse ,,
           ,,oni chtěj prošťourávat jadernej arsenál RF a přitom RF neumožní přístup k nim
           samotným“. ))).

          2. Ad Kuky: Zadejte si kremlin.ru, tam budete mít celou Putinovu řeč v originále. Pokud nevládnete ruštinou, funguje tam překladač. A zjistíte, že nemáte pravdu.

 6. Jurečka může být v klidu a babičky budou i nadále poslouchat koho mají volit. Von ten valorizační automat fachčí, jak dobře promazaný stroj, jen u těch důchodů se zadrhnul. Valorizování církevních restitucí a platy ústavních činitelů v žádném případě nepřijdou zkrátka. Babičky to pochopí, když se jim to správně podá.
  Jurečka fakt nemusí mít obavy. Vždyť už tenkrát, když dal Babiš starouškům 5000, tak mu babičky psaly, že to nechtějí. 🙂

 7. https://www.washingtonpost.com/…/tennessee-burning…/… Nepřipomíná vám to něco? Sněmovna státu Tennessee pod vedením republikánů schválila ve středu návrh zákona, který vyžaduje od knihovníků veřejných škol, aby státu předložili seznam knižních titulů ke schválení, protože zákonodárce GOP navrhl pálení knih, které jsou považovány za nevhodné.

  1. Na tom je asi nejkrásnější to, když se o podobných událostech člověk učí ve škole a je to bráno jako modelový příklad perverzního režimu, totality, která nesnese ani literaturu, vymykající se jejich ideologickým požadavkům. Pláli knihy zdivočelí křesťané, muslimové, komunisti, nacisti…. a teď režim v USA. ALE! To je NĚCO JINÉHO.

   Libri prohibiti.

  2. Jde o zakon, podle ktereho by se prisneji vybiraly materialy pro skolni knihovny, aby se tam nedostavala pornografie a pod. Ostatni jsou to hystericke kecy,

   1. Pokud se doteď v Tennessee do školních knihoven dostávala pornografie……
    Nicméně někdo bude muset definovat. co je to pornografie … Dekameron, Kámasútra, Playboy, 50 odstínů šedi, 100 dní Sodomy?

    1. To je to trochu opomíjené, že necenzurují jen neomarxisté v zájmu progresivních ideologií, ale i konzervativci prý v zájmu církví a morálky. Aspoň v USA tomu tak je.

 8. Jurečkův jemný instinkt skety mu řekl, že pán přesídlil z kostela za velkou louži.
  No a příkazy odtamtud jsou jasné. Černoprdelník nečernoprdelník, lokaj nediskutuje s panstvem, ale maká. Radostně, iniciativně. Bude pak poplácán po ramenou a ve vhodné době kopnut do černoprdele. Inu, tak to chodí.
  Nepřekvapivé.
  Jeho kolegové ze slepence jsou na tom lautr stejně.
  A vůbec, volby jsou daleko, nápravný mechanismus v podobě odvolatelnosti zvolených neexistuje, hrad to jistí, všecko fachčí tak jak má. Půda je připravena.
  Jurečkovo osivo může zaklíčit.

 9. Asi neviditelna ruka trhu …
  Dva z největších obchodních řetězců ve Velké Británii prodávají čerstvou zeleninu a ovoce na příděl. Na vině je špatná úroda u zahraničních dodavatelů a domácí krize v zemědělství, informoval server The Telegraph. Krize by mohla trvat několik týdnů.

  1. Tak máme přeci tzv. „znalostní ekonomiku“. Vše co zavánělo prací anglosasové důsledně odvelili do levnějších lokalit, tak že ať třeba zkusí do těch regálů místo zeleniny dát příručky, jak se chovat k LBGTQ+ nebo jak spekulovat na burze.
   Určitě to pomůže – vždyť to je přeci naše výhoda oproti těm pracujícím mouřenínům … nebo ne?

   1. To bude jen menší tréning na velký reset, řekl bych.
    Součástí by však měla být nejen absence zeleniny, nýbrž i konzumace švábů, aby si zvykli jak na chuť, tak na autora.

  2. Mistře Homer.
   A něco podobného čeká i nás.
   Jak se vzdáme aspoň nějaké soběstačnosti,budeme závislý na dovozech zahraničních majitelů marketů.
   Teď se ukáže schopnost naších politiků,ale i zemědělských odborníků včetně velkého majitele půdy Babiše i když co vím,Babiš se živočišní výrobě nevěnuje.Zrovna jsem měl dnes rozhovor s jedním zemědělcem,co Ukrajina.V prvé řadě,tam má být laciná zemědělská produkce o to jde velkým korporacím,politici to mají jen zařídit.bohužel,toto nikdo Ukrajincům neřekne,že budou kolonii,dělat za mizivou mzdu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *