28 května, 2024

Ten Andrej má ale kliku…

Kdy začalo ANO svou kampaň do eurovoleb? Předevčírem? Prvního května ve Zlíně představili vizuál, logo a heslo „Česko, pro tebe všecko,“ udělali kolem toho tiskovku, vypustili na sociální sítě plakátky a den ještě neskončil a už se o tom mluvilo v celé republice. Ve čtvrtek už byly Andreje plné noviny a do večera se objevil snad úplně všude. Navíc ho to nestálo ani korunu.

To ODS si vymyslela antikampaň. Předělali heslo na „Rusko, pro tebe všecko,“ předělali českou trikoloru na tu ruskou a připsali pod to, že bude lepší volit SPOLU… Prý jim to přišlo whatsappem, ale jaksi zapomněli u své předělávky odstranit metadata, takže každému ajťákovi trvalo pár vteřin, aby zjistil, že v ODS mají na antikampaně celou sekci. Dokonce i prezidentovi se top eklovalo.

Nic lepšího si Andrej nemohl přát. Já jsem už delší dobu přemýšlel, kde jsou se svojí kampaní. Všichni ostatní už dávno olepují republiku a hnutí ANO pořád nic. Babiš si může dovolit dát na kampaň libovolné peníze, takže je jasné, že se postará, aby jeho kampaň byla vidět, nemusí začínat zbytečně brzy, ale že se mu to podaří ovládnout situaci během jediného dne takhle dokonale, to bych tedy nečekal.

On si snad ty modroptácké hejtry platí sám…

Zahájit kampaň a mít během čtyřiadvaceti hodin plnou publicitu… nejen mezi svými fanoušky, ale i mezi svými odpůrci i mezi těmi, kteří se o politiku vůbec nezajímají… kdo z vás to má?

Jak vidno, pozitivní kampaň SPOLU o silné Evropě a bezpečnějším Česku moc nefunguje. Navzdory návštěvě Uršulky Leyenové. Navzdory tričkům s granáty. SPOLU je totiž u vlády a za dva roky dojebali, na co přišli. Nepodařilo se jim vůbec nic, konsolidační balíček, snížení důchodů a nedostatek léků je toho důkazem. Dělat kampaň o tom, že budou pro blaho voličů dělat dál to, co dělali doteď, to není kampaň, ale vyhrožování.

A tak, když svou kampaní své voliče spíše straší, tak přitvrdili a začali strašit i ty Andrejovy voliče. Z pozitivní kampaně je opět mobilizace voličů proti Babišovi, strašení válkou a kvílení, že když to voliči hodí někomu jinému než ODS, tak se asi propadneme do horoucích pekel. Ti, na které tohle strašení funguje, ti v uplynulých dvou letech přešli k Pirátům a ti křivější k Vítkovi Rakušanovi.

ODSce se podařilo jediné – úplně vymazat Vondru, který je prý čtyřicet let na straně svobody (ale ve skutečnosti je jen čtyřicet let ve správném rektu), podařilo se jim vyzmizíkovat řeči o tom, jak jsou modroptáčtí europoslanci mezi TOP stovkou, podařilo se jim úplně zrušit Zdechovského a chudáci Nýdrmajer s Kolářem se sice nebojí postavit Rusku (2000 kilometrů od fronty), ale bohužel, od včerejška už všichni mluví jen o Babišovi. Sorry jako.

Jan Zahradil už k tomu řekl, že ODS dělá totéž, co dělala SPD, jen s opačným znaménkem. ODS už umí jen jedno jediné. Onálepkovat všechny jako agenty Ruska. Ale na to u nás stačí jedna strana. Je zbytečné, aby jich bylo pět. STAN už se o to rve s Piráty, protože voličů, kteří se každý večer podívají pod postel, jestli tam není Putin, těch zase není tak moc.

Andrej je teď na koni. Může cokoliv. Celou dobu se snažil, aby byl pro voliče ODS snesitelnou alternativou. Dva roky se těmto voličům pokoušel ukázat, že by dělal zhruba totéž co Fiala, jen by to dělal mnohem lépe, efektivněji, kvalifikovaněji, nenechal by o cenách energií rozhodovat Křetínského a nenechal by na ministerstvu financí elektrikáře. Myslel jsem si, že to není moc účinné, ale teď už si to nemyslím.

Fiala mu tyto voliče teď sám strká na stříbrném podnose v dárkovém balení.

A to všechno zadarmo, přátelé, zadarmo!

Jak napsal Dan Vávra, kdyby teď Andrej chtěl, klidně by mohl dělat bilbórdy na kterých Fiala vyčnívá ze Sorosovy řiti, nebo na Prahu kvůli Fialovi padá atomovka. Po modroptáckém hejtování by to už nic neznamenalo. Ale myslím, že Babiš nic podobného neudělá. Možná podá na ODS trestní oznámení nebo bude požadovat omluvu, protož udržet tuto vlnu popularity zdarma, to se prostě vyplatí, ale jinak si pojedou svoje. Jeho marketéři nejspíš tajně doufají, že se najde ještě nějaký pětikoaliční blbec, který spustí něco podobného, protože i kdyby udělali všechno nejlépe, jak by mohli, takový efekt by z toho neměli.

Do včerejška jsem si myslel, že SPOLU by dohromady mohla mít tak čtyři europoslance. Teď už si myslím, že budou jen dva. Zdechovský a Nýdrmajer… Oba si totiž umějí zařídit preferenční hlasy. Za Zdechyho budou týden před volbami orodovat ve všech kostelích a Nýdrmajer měl minule nejvíc preferenčních hlasů vůbec. Vondra s Vrecionovou si pomalu mohou balit kufry.

Hnutí ANO si od ODS právě vzalo dva mandáty. Antikampaň nefunguje, chce to víc antikampaně. Řeporyjec udělal něco podobného pro Kateřinu Konečnou svým tweetem o rakovině Aničky Slováčkové, takže zřejmě ještě uvidíme zajímavé věci. Eurovolby letos rozhodně nebudou nudné.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

228 thoughts on “Ten Andrej má ale kliku…

 1. Nevim, jesli má Andrej kliku. Asi doma nemá místo dveří korálky, tak kliky má.

  Ten bilboard je ale naprosto slabomyslný i bez toho, jak ho vylepšila 5-koalice. Pomalovat se vlaječkami jak hokejoví blbečci a dát tam ten nápis, to může jen velmi prostoduchý politik.

  Vše pro Česko, to znamená dobré i špatné, že?Vezmu-li v úvahu, koho ANO do této chvíle poslalo do EP a EK a jak tam tito lidé působili, řekl bych že toho dobrého bylo pomálu …

  1. Malověrnost mně ovládá. Snažit se změnit 30ti letý fašistický systém? To je nemožnè.Kdejaký hejhula živnostník podvádí a buduje nenávist.V tomto marasmu chcete zapálit oheň pravdy a míru? Nemožné.Však přicházející volby napoví co a jak.

  1. Nedivím se divákům. Přijdou na umění a Smetanu a dostanou agitku a šmejda V. Havla. Taky bych pískal a nadával.

    1. Také jsem si toho všiml. O chlapech se říká, že chytají druhou mízu, zajímalo by mne, co chytla tato, ale jistě to nemělo nic společného se soudností nebo kulturou.

    2. No co, děti měly životní zážitek.
     Něco tak příšerného, jako je tahle ženská, už ty děti asi v životě neuvidí.

   1. Chtělo by to změnu. Vybrat k uctívání nějakého jiného alkoholika. Snad jich tu ve státě máme na výběr dost.

 2. „Držitelem státního vyznamenání by se letos v říjnu mohl stát šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt.

  Návrh na udělení medaile Za zásluhy ke sblížení Čechů a sudetských Němců podal jihočeský poslanec Šimon Heller (KDU-ČSL). Spolu s ním navrhl na vyznamenání za stejné zásluhy i politika a někdejšího lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana.“

    1. ano i ne, občas je to dobré, v zápalu boje za lepší příští prokecnou ledacos, co by ještě neměli. I když nevím jestli to není záměr. No kdo ví

 3. Dnes už jsem přesvědčen, že pro českou politiku jsou tři strany až až. S Pětikoalicí může být spokojen jen máčo. Je to parta debilů, od ctihodných profesorů a po teplé menšiny, včetně koz a koní. Možná to nechápu a mám nedostatek vzdělání, ale nemohu si pomoci. Až budou volby, budu opět volit fašisty a hnědou spodinu, jsem prostě buran.

 4. Těší mne, že se pod mým komentem
  https://web.litterate.cz/ten-andrej-ma-ale-kliku/comment-page-1/#comment-280819
  rozpoutala diskuse, ale zděšen jsem o čem se tam mele.
  Můj koment obsahoval tři otázky ohledně „Bo Babiš“ – tedy ohledně toho, jak to bylo za vlády ANO. Ale nevidím tu jediného „politického komentátora“ – neplatí pro Martina, kočku šklíbu, Stařenku Oggovou a emu, kteří „politickými komentátory“ nejsou – který by si do Babiše nespěchal kopnout.
  Leč na žádnou moji otázku tu zatím nikdo z těch „politických komentátorů“ nepřičinil ani jedinou odpověď, jen flusance na Babiše.
  Napadá mě, že si fakt nikdo z těch „komentátorů“ /a vlastně i těch, co dříve komentovali, ale teď se „zdrželi“/nezaslouží nic jiného, než vládu pětikoalice. A utáhnout šrouby. A oni je utáhnou, o tom žádná.
  A co už vůbec nemíním komentovat, jsou zvratky jistého Teco. Ten opravdu duní.
  L.

  1. Vaše otázky jsou nesmyslné. Porovnávat situaci po převratu a pak o 35 let později nejde a nikdo nechápe kam vlastně míříte? Asi by jste se měl ptát tak, aby vám někdo rozuměl.

   1. Lex se pta, kdy bylo lepe, nezli za Babise a kdo jiny, nezli Babis dokaze porazit Petikolku.
    Pta se „kdy a kdo?“, v odpoved mu prichazi „proto!“.
    Dela si psychologickou sondu a dostava, co chtel. Politicke komentatory takto polozena otazka zastrasila, zbyli ji nechapou.

   2. Lex nic takového neudělal. Tak co se mu to snažíte podsouvat?
    Třemi otázkami se optal, jak bylo za Babiše a jestli to někdo byl či je schopen dělat lépe.
    Odpověď?
    Řev hodný Michprdů, ale k věci NIC.

  2. Nejde o žádnou diskusi, zase si tolik nefandi, zvratku.
   Chválabohu, tady už estébáka neobhájíš, na to si vyber jiný web.
   Ty mně taky.

   1. … a odkud jste sem spadl Vy, Teco, smím-li se Vás zeptat, když používáte taková bohatýrsky-hrdinná oslovení?

    To musel být jistě obdivuhodný web.

   2. Teco, s tím Babišem jako „estébákemm“ se setrvale ukazujete jednoduchým. A nepřímo úměrně k tomu sebejistým. Měl byste vědět, že občas, tak jako každý, můžete a taky šlápnete vedle. Že se proto není třeba urážet. A už vůbec ne proto, urážet druhé.

    1. Ale to přece není urážka.
     25085, jako registrační číslo svazku agenta Bureše, mě opravňuje k použití termínu „estébák“ stejně, jako je tomu u registračního čísla svazku 43357, poručíka Zifčáka.
     Někdo byl nucen šlapat vedle, někdo šlapal vedle dobrovolně a k tomu s výhodami.
     Je třeba rozlišovat. Jako u současného „presidenta“ této země. Zrovna toto bych nerad rozváděl.
     Nic víc k tomu nemám.

     1. No, ani moc neopravňuje.
      Je pod tímto číslem vedený ve spisech STB jako agent. Takže, až prohraje všechny soudy stran oprávnění vedení v evidenci, pak by vás opravňovalo jej označovat jako AGENT STB.
      Estébáci byli příslušníci STB, tedy ti se zbraní a v těch pláštích, co by si pro vás přišli, kdyby …

     2. Ale Teco, ono ani tak nejde o Babiše, jako o přístup k diskuzi, diskutujícím, nakonec i k zacházení s fakty co do váhy a platnosti. Kde každý můžeme šlápnout vedle. Teprve v této souvislosti jde o urážky a urážení se. Všimněte si.

  3. Stačí nastavit malé zrcadélko, a i tak padají masky primitivů a demagogů.
   Jmenovat netřeba, dunění z prázdných hlav je zřetelné.
   L.

  1. Mimořádně zábavné je to „Defense“ v názvu firmy. Asi jako titul Černochové „ministryně obrany“ …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *