19 června, 2024

Těch mouřenínů je víc…

Tak nám skončil summit NATO vlastně velmi pozitivním výsledkem… Jediní, kdo jsou ochotní nechat shořet svět v atomovém pekle, jsou Ukrajinci… nikdo jiný se k této perspektivě nepřidal. Jsem rád, že na Západě ještě existují analytici, kteří vyhodnotili podobně jako já, že Rusové neblufují a kdyby začali skutečně prohrávat, tak splní to, co kdysi Putin řekl: „K čemu by nám byl svět, kdyby v něm Rusko nemělo své místo.“ Výsledkem rokování západních papalášů je jednoduše to, že všechny možnosti zůstávají otevřené. Žádné smlouvy, které by podrývaly kredibilitu USA, žádná pevná ujednání. Ne kvůli Ukrajině. Pokud si kolektivní Biden usmyslí, může se zítra začít jednat o míru i o dalším kole války. Ale riskovat jaderný armagedon… to zase ne. Zbrojaři potřebují henty zisky zase pěkně utratit za jachty a hezké holky.

Ukrajinský mouřenín byl vykázán do patřičných mezí. Směrem na východ má bojovat do posledního Ukrajince a směrem na západ má děkovat, až se zlomí v pase. Zelenský se ovšem do této situace vmanévroval víceméně sám. Prostě uvěřil těm, kteří se stáhli z Afghanistánu, prohráli v Iráku i ve Vietnamu, prohráli v Sýrii, zničili Libyi a teď přicházejí o dolarovou hegemonii. Uvěřil jim natolik, že vyrobil velkolepý příběh o ruské slabosti a ukrajinské síle. Ruská gesta dobré vůle a vojenského zarovnávání fronty přetvořil na ukrajinská vítězství.

Radost z něj nejspíš měli na obou stranách barikády. Bratrům Američanům bylo jasné, že skutečně bude muset bojovat až do konce, protože loni zazdil šanci na mír a jde mu o kejhák před jeho vlastními lidmi. A Putin z něj musel mít taky radost, protože nakonec od Ukrajiny dostane všechno, co bude chtít. Loni Rus zaútočil na čtyřicetimilionový národ a mír podepíše s národem sotva polovičním. Hospodářství se v Rusku nevyvíjí vůbec špatně, tři čtvrtiny planetární populace jsou na ruské straně, trochu se jim kvůli válce zvedá státní dluh, ale to není nic, co by už nezažili. Rezerv mají neurekom. A ten Donbas také nebude k zahození.

Ukrajinci ovšem nemusejí smutnit. Těch mouřenínů bylo víc. Všichni si teď rychle nakoupili předražené americké zbraně a jak na sviňu, jde o techniku, která na moderním válčišti nemá vůbec co dělat. Boje nízké intenzity nám jaksi končí, svět se formuje do nových velkých bloků a budoucí boje jsou boje pěšáků, kteří jsou pro všechny ty družice a drony ještě nejméně vidět. Vše, co má motor a vydává teplo, to je hladce rozstříleno. Nákupy letadel F-35 neznamenají nic jiného, že vzápětí budou muset přijít ještě nákupy dronů, děl a ručních protitankových a protiletadlových kompletů. To zas bude prachů v americké kešeni.

Zdá se, že v celé střední Evropě měli mouřeníni úkol, vrhnout na frontu všechno, co se dá sehnat. A zaplatit to. Nemyslete si, v dnešním globalizovaném světě se už přesně ví, dokdy stojí za to někoho odírat a odkdy už je to kontraproduktivní, protože náklady na odírání jsou větší než výnosy z legálních loupeží. Fiala a jeho skvadra byli určeni k tomu, aby z národa vytáhli, co se vytáhnout dá. Babiš to nahospodařil, oni to použili proti Rusovi.

V posledních dnech se také začaly měnit titulky v českém majnstrýmu. Najednou začali být vůči Fialovi kritičtí. Najednou cupují jeho ekonomický balíček, posmívají se mu za sebechválu ohledně snížení inflace, najednou jako by si všichni vzpomněli, co říkali dezoláti už před půl rokem. Najednou nepokrytě mluví o tom, že dvě třetiny voličů ODS přeběhly nebo přeběhnou k Babišovi. Asi je zapotřebí, aby se pilné české včeličky zase vzpamatovaly a nanosily plné plástve… to ten nedouk z Brna nezařídí… Je třeba vrátit na místo kovaného byznysmena, který číslům rozumí a který za pár let zařídí, aby zase bylo co vrhnout do boje proti těm zlým…. asi tentokrát Číňanům.

Nemáte pocit, že takhle má teď vypadat hento střídání u moci? Místo pravičáků a levičáků půjde o střídání hospodářů a servilních utrácečů. Média zařídí, aby to dopadlo podle americké potřeby. Andrej Babiš na naší prozápadní lince nezmění vůbec nic a až bude zapotřebí se podnikatelského solitéra zase zbavit, tož to média zařídí a vymyslí zase nějaké Pandora papers, případně mu zase půjdou po rodině. ODS se teď zase propadne těsně k hranici volitelnosti, ale zase si naberou nového Fialu, kterému Kolář vysvětlí, jak to udělat, aby se pomocí bezotyšného lhaní na chvíli mohl cítit jako světový státník. A nám se budou střídat období „ANO, bude líp“ a období „Ve jménu evropských hodnot není žádná naše oběť dost velká.“

Samozřejmě je to trochu účet bez hostinského. Odpadání od proamerického majnstrýmu je pořád stejně jednosměrné. Úpadek americké hegemonie je stejně jednosměrný a stálý. O několik řádů levnější influenceři už hrají na prvoligovém mediálním hřišti a i na bránu si občas kopnou. Noví politici už se nepotřebují podbízet Václavům Moravcům a hnojomety od Šafra jsou pro ně jasnou známkou, že to dělají dobře.

Nemluvě o tom, že každý majnstrýmový politik má šanci, aby rozpoznal, že je pro Američany jen mouřenínem na špinavou práci. Těch, kteří na to nenalítnou, těch bude přibývat. Už jen tím, že hlas dezolátů je stále více slyšet. Už jen tím, že ta prokletá slova nedokáží velká média vymlčet. Současní i budoucí politici o tom budou přemýšlet a některým to možná i dojde. Nemluvě o tom, že již brzy uvidí v přímém přenosu dost nepříjemné osudy toho největšího ukrajinského mouřenína. Nějaký Afghánec, ponechaný napospas, to bylo daleko… Ale Ukrajinec ponechaný napospas… to se jim do hlav vpálí úplně jinak.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

326 thoughts on “Těch mouřenínů je víc…

 1. To jsem zvědavý, jestli ten Řád Bílého lva 1.třídy vrátí Nobelovič Mírozmar Zelenskyj osobně , jeho 1. dáma Helena nebo nějaký další spasitel těch pár milionů občanů, kteří nemohou z té tragické smutné maxikorupční profašistické země emigrovat?
  cit: „Loni Rus zaútočil na čtyřicetimilionový národ a mír podepíše s národem sotva polovičním.“
  Z těch 40 milionů je nutno odečíst ten národ, na který od roku 2014 střílel jejich vlastní stát!
  Bratru minimálně 5 milionů než začaly Západní hodnoty hlásit, že už zítra Putin zaútočí.
  Po útoku na fašistickou juntu se hnuly další miliony. Kolik? V ČR nejméně třičtvrtě, ale ty už jsou u rodin v Germánsku. Miliony přebývají v Polsku a další nejen v Evropě, ale i u rodin v Americe.
  Kolik má Kyjevský Bílý Lev 1. tř. ve svém státě ukrajinských občanů?
  A ani tito nemají tomu sovětsko-židovskému spasiteli národa zač děkovat.
  Mám ale obavu, že ho za čas začneme potkávat v okolí Karlových Varů. Mají tady nejen hotely a vily, ale také paláce a zámečky, rodiny, přátele….

 2. Mimochodem: Připomínku dnešního výročí bitvy na Vítkově jsem našel jen u Petra Hampla a – kupodivu – na Seznamu. Tady si samozřejmě nezapomněli otřít o Jana Žižku své špinavé huby.

  1. Za to až bude zase výročí 21.8., tak bude týden předtím i potom ve všech médiích tradiční nalejvárna. Kdejaký pako, co v roce 1968 uklouzlo po šlupce od banánu ze sebe zase bude dělat hrdinu třetího odboje.

     1. Zvací dopis je doména vidláka, před rokem a půl s ním osobně cupital na ambasádu obránců tradičních hodnot a hromadných hrobů. Teď už si na to nevzpomíná, stydlivka jeden.

      1. $$ Ukrajina na summitu nedostala od NATO pozvánku ke vstupu do Aliance, ale lídři se dohodli na tom, že bude členem Severoatlantické aliance po splnění blíže neupřesněných podmínek. Zároveň zemi zkrátí vstup odstraněním takzvaného Akčního plánu členství $$
       Hmm… Tak „zvací dopis“ se nekoná.
       Nerad dělám reklamu doupěti Seznam no vinky, ale tohle fakt pobaví: titulek –
       ○ Zelenského provokace se nepovedla, nakonec raději 40krát poděkoval ○

  2. Negramote Hrusko clanek neni vo Zizkovi.
   Je vo prvobytne pospolny spolecnosti , ktera planuje lovit klacky a kameny..
   A nestehovat se jeskyni.

 3. Sultán oznámil, že car obilnou dohodu prodloužil. Na oplátku se bude o swiftu dál jednat 🙂

  To prodlužování obilné dohody je už ohraná deska.

 4. Jak tady čtu apokryfy našeho jejich anonymního soudruha, tak fakt začínám věřit, že člověk může být počat i při análním sexu…

 5. Kolony proíránských milicí přijíždějí do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu, informuje Military Observer.
  Ozbrojenci plánují během hodiny zahájit obléhání diplomatické mise.
  Média rovněž uvádějí, že na americké velvyslanectví dorazilo z preventivních důvodů více než 3 000 příslušníků bezpečnostních složek.

  Irácké bezpečnostní síly jsou rozmístěny v blízkosti Zelené zóny v Bagdádu, kde sídlí všechny zahraniční mise.
  Vstup do zóny je zcela zablokován.

    1. V Bielorusku sa inštruktori PMC „Wagner“ podieľajú na výcviku osôb základnej vojenskej služby.

     Inštruktori PMC „Wagner“ začínajú s výcvikom bieloruských brancov

     Oznámili to dnes, 14. júla, na pôde Ministerstva obrany Bieloruska.

     „Pod Osipovičom sa kurzy konajú s územnými jednotkami. Odvedenci sa cvičia zručnosti pohybu na bojisku a taktickú streľbu, získavajú poznatky v ženijnej príprave a taktickej medicíne. Bojovníci PMC „Wagner“ pôsobili ako inštruktori v mnohých vojenských disciplínach,“ píše sa v správe.

     Rezort pripomenul, že územné jednotky v republike sa podieľajú na posilňovaní úsekov hraníc, ako aj na ochrane dôležitej infraštruktúry.

  1. Mimochodem, ty proíránské milice jsou dílem zahraničního výboje USA.
   Saddám byl v podstatě spíš sekulární politik, jeho strana Baas jsou něco jako naši socani, nic náboženského.
   Rozvrácením Iráku se dostali k moci většinoví, ale za Saddáma upozaďovaní šiíté. U volantu byli sunité. Převážně z Tikrítu, rodiště vůdce.
   O žádnou demokracii se samozřejmě nejednalo, ale tak nějak to fungovalo, kdo se nestavěl proti režimu měl klid.
   Po svržení “ vraha z Bagdádu “ došlo k přeformátování moci. Část propuštěnců z armády a od policie přešla k bojovníkům IS. Voják se holt nějak živit musí, jeho řemeslo je boj a zabíjení. Těžko ho přeškolit na záchodového dědečka, nebo prodavače Coca Coly .
   Teď máme Evropu zaplavenou zoufalými běženci, takže když si trochu adrenalinu užijí konečně i Amíci, dobře jim tak.
   ***
   Hlavně že KoZa mečela blahem, když Saddám používal chemické zbraně proti Belzezubovi Íránu.
   🤮

   1. Já si vždy říkal, kde bral Hašek inspiraci pro švejkovo mudrování o světě. Teď už je mi to jasné: četl tehdejší vidláky.

    1. Špeciálna vojenská operácia na demilitarizáciu a denacifikáciu Ukrajiny (ŠVO) sa pre Rusko ukázala ako očistná sprcha. Jasne ukázala to, čo sme si predtým nevšimli a nechceli všimnúť.

     Všetky tzv. demokratické štáty neváhajú podporovať neonacizmus, dokonca ani Izrael s jeho spomienkou na holokaust. Táto pamiatka nestojí už ani groš. Žiaľ, spomedzi krajín, ktoré trpeli nacistickou okupáciou, sú jednoznačne antifašistickými štátmi len Rusko a odnedávna Bielorusko.

     Pre Európu a Ameriku je nacizmus ich vlastným dieťaťom. Európa a Amerika v konfrontácii s Ruskom neváhajú dodávať zbrane neonacistickému režimu nielen v Kyjeve, ale aj v Moldavsku, Litve, Lotyšsku a Estónsku. Európa a Amerika sa nehanbia. Nacizmus je súčasťou západnej politickej kultúry.

      1. Nějak jsem přehlídnul, že prezidenti České republiky na každém vystoupení hulákali na cizí státní vůdce: Sláva Českooo!
       Ba ani prezidenti opravdových velmocí Číny, Indie, Brazílie, Izraele.
       Ještě si lze občas poslechnout:“ Bůhalláh chraň královnu“ nebo „Sláva EU na věčné časy“.

   1. 5000 agentů CIA. 😀
    Tam dozajista i počisťovačka toalet musí mít vysokou hodnost a v mopu několik granátů, kdyby něco.
    😻

    1. Nezáviďte.
     Kvalit vašeho osobního mopu, s pohonem na levotočivý hydrazin, ten nafasovaný agenturní stejně nedosahuje..

  1. Vy si z toho děláte prdel, ale mohlo nás to zabít.
   Tušíte aspoň, co všechno se do dědka musí naprat, aby fungoval aspoň takto??
   Myslím si, že až to přijde, tak dědek po těch kúrách chytne samozápalem..

 6. KuRva fix, tady se občan drží pod krkem škube se kde se dá. HaJzlové se neštítí začít od těch nejzranitelnějších. Je nezbytné podtrhnout a sečíst náklady na ten modrožlutý šaškec. Občan na to má právo. A hezky všechny položky pěkně na hromadu. Na všechno nemám nárok vzpomenout, ale jen to nejviditelnější. 1/2 milionu hladoletů s plným servisem, kapesným a nadstandardním zacházením. Darování vojenského materiálu a nákup nového. Půjčka na modrožluté u které, světe div se nevadí, že ji budou splácet naše děcka (vnoučata). Různé výcviky bojovníků, kteří jak jinak, bojují za nás. Kolikrát už to tu bylo.
  Alzákova okružní cesta po Evropě. Nedotáhnout ho sem vládní poskoci, tak o nás ani pohledem nezavadí.
  A aby toho nebylo málo. Vono nestačí, že tohle všechno máme na hrbu, ještě si hrajeme na grófy posíláme hezkou kulatou sumičku do Moldavska páč se jim to tam taky nahrnulo.
  No, nezbývá nic jiného, než popřát našim novým, DRAHÝM, spoluobčanům šťastnou cestu. Ničím nerušenou, do své domoviny na zaslouženou dovolenou a prázdniny. Věříme, že se po prázdninách vrátíte odpočatí. No a my zase slibujeme, že se po prázdninách na to vrhneme a budeme s nadšením plnit tu státní kasu, aby se vláda mohla opět rozšoupnout.

   1. Jestli Babiš rozfrcával, tak tihle rozfrcávají ještě víc. A to bylo cintů o vyrovnaném rozpočtu a nezvyšováni daní. A může za to Putííín.
    🤡

   2. jakož Církevní reparace?
    Ty přeceupekla tahle banda, která dneska všem ochotným lichvářům zastavuje naše daně, které ještě ani nevybrala.
    Solárním sultánům taky platíme, co spiklili ti před Babišem.

 7. G7 a EÚ dosiaľ nemuseli svoje pravidlá vynucovať najmä vďaka faktorom mimo kontroly Západu, pretože ruská ropa sa od zavedenia stropu v decembri 2022 aj tak predávala za menej ako 60 dolárov za barel, povedal pre CNN analytik spoločnosti Kpler Matthew Wright. Bude však osobitne ťažké monitorovať, ktoré západné firmy poskytujú služby, napríklad poistenie, lodiam, ktoré vlastnia štáty mimo G7, dodal analytik. „Tento trh nie je transparentný,“ konštatoval.

  https://ekonomika.pravda.sk/energetika/clanok/674637-robia-si-rusi-zo-zapadu-srandu-cena-ropy-stupla-nad-stanoveny-strop/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-hotnews&utm_campaign=shp_hotnews_ukrajina

  vo to cele rusovi ide. Preto sa tak solicha a nikam sa nenahli.
  Petrodolar dostal kopanec do guli a spolu s nim dostal nakladacku aj poistovaci a investicny sektor.

  Poistovna Lloyd sa bude musiet snazit, by sa neprislo na to, ze ma mozno len polovicnu hodnotu ako sa zda, bo celu flotilu ropnych tankerov poistuje niekto iny mimo dolar sferu. A bude horsie, ak sa rozbehne aj matros ineho charakteru na lodiach mimo sferu dolara.
  Cela svorka investicnych a burzovych spolocnosti sa bude musiet snazit tiez, by nevyzerali ze nic nevedia. Pac tento trh je uzavrety.
  Grafy, trendy, predikcie… vsekto je v trape, pac viete mozno len 50% toho co pred rokom. Aka je hodnota firmy? Polovicna?

  Toto budu ine tektonicke pohyby na burzach.

  A rozne dochodkove fondy, co maju peniaze v akciach „renomovanych a stabilnych“ spolocnosti…. sa maju tiez na co tesit. A my s nimi.

  Sleepy Joe povedal vcera, ze Ivana to proste raz prestane bavit. Otazka je kedy, pac zrovna cil je rus vo faze budovania sveta podla vlastnych predstav. A nie je v tom sam. Budovatelske nadsenie, hlavne ked sa kazdym dnom dari viac a viac tak skoro neomrzi.

  A EU nie je pozvana.

  1. Ruskou ropu některé indické společnosti kupují za cenu 1 dolar pod strop, ale protože ji dopravují ruské společnosti a tankery jsou pojištěné u ruské pojišťovny nikoliv u Lloydů, tak cena za dopravu je 4-5x vyšší než je obvyklé. Takhle se sankce obcházejí a KoZa ví velké nic, protože platby nejdou přes SWIFT a pojištění jsou také jinde.
   Nevím, zda to bylo někde oznámené oficiálně, ale u ruské pojišťovny lodní přepravy se prý může pojistit kdokoliv, nejenom lodě ve vlastnictví ruských společností.

   1. Hmm

    Pojistovna vlastni, vlastni registr lodi, platba vlastnimi menami, mimo swift dohled

    Co jen budou anglicani a jejich nosati panicsi delat kdyz se na ne tri ctvrtiny sveta vykaslou ?

    Vlastni olympiada, za par let vlastni osn ….

    1. Tady maji zakladni problem , pojistovani , finance , real estate,
     /vo bydleni v milionech za jeden byt/, sou hlavni opory zapadu..

   2. Tohle psali na Bloombergu uz radu mesicu zpatky. Tusim nekdy v zime.
    Ropu Rusko proda tesne pod limit, ale misto obvyklych 6-7$ za transport tam da 30-35$.
    A vsichni ti pani uceni ekonomove Kovandove Mba… cumi, jak pero z gauce, jak je mozne, ze ti opili muzici obchazeji sankce, jake jeste svet nevidel.
    Fiala ovsem ne, ten tvrdi, ze zapadni sankce Rusko drti, a ze to uz moc dlouho nevydrzi.

  2. No ty důchodové fondy. Nevím jak u Vás, ale : A dokonce se státním příspěvkem. Docela mne při zúčtování za rok dostaly. Nejenže žádný zisk, spolkly nejen státní příspěvky, ale ukousnuli si i z těch peněz co jsem tam uložila. Hmm takže konec podpory fondistům, bude nutné si hledat práci jinde – panstvo. Docela by mne zajímalo, kdo že je obhospodařuje a kdože tam hačá, když i ten náš šetřílek trval na tom aby příspěvky byly zachovány. Proč asi?

   1. ema.
    I takhle se rozkrádají státní peníze,vlastně si takhle přihrávají peníze,když by jenom státní příspěvek si protočili mezi sebou.Proto i tolik tlačil,druhý důchodový pilíř,náš nejlepší ministr financí Kalousek.

   2. Vy svoje penízky vyhazujete do důchodových fondů?

    Já myslel že jste normální člověkyně, bez jakýchkoli psychických defektů a úchylek…

    Nechcete mi každdý měsíc poslat litr?
    Do fondu možná platíte méně, ale takhle byste věděla na jisto, u koho vaše penízky končí…

    1. Tak oni lapají klienty všelijak. Já třeba vůbec nejsem spořivý typ a spořit si na penzi by mi ani nenapadlo.
     Chtěla jsem od banky půjčku, ale řekli mi, že si nejdřív musím pořídit důchodové připojištění, což zvýší moji solventnost a dostanu půjčku ihned a za výhodných podmínek. Tak co mi zbývalo. Půjčku jsem tenkrát nutně potřebovala.

    2. njn chybama se člověk učí. Ale zase, co si asi tak mysleli, že jim to opravdu člověk zbaští a bude platit dál? Vážně nevím…

   3. Emo. Velice Vám fandím, ale v tomto jste byla naivní. O to přeci šlo od samého začátku, okrást občany o peníze, které si spoří na stáří. To byla podstata Kalouskovy reformy penzí. Proto se do 2. pilíře zapojily jen desítky tisíc lidí. Nebyli mezi nimi vrcholní politici, protože ti dobře věděli, že to je předem plánovaný podvod.
    Dokud u nás není právní stát a zodpovědná vláda, tak u nás penzijní fondy nemohou fungovat.

   1. Ruská armáda dokázala to, čo pred ňou po Druhej svetovej vojne žiadna armáda na svete. Ruská skupina sa stavia proti miliónovej ukrajinskej armáde, pričom je od nej početne výrazne menšia, zadržiava ofenzívu a sama postupuje. Ruské ozbrojené sily zároveň vstúpili do rozbehnutej vojny, núdzovým tempom. Ukrajinskí vojaci, vycvičení najlepšími inštruktormi NATO, prešpikovaní zbraňami NATO, podporovaní spravodajskými službami NATO, nemôžu preraziť ruskú obranu, vzdávajú sa, utekajú.

    Takúto masívnu porážku spojencov NATO svet ešte nezažil. Aliancia nikdy vo svojej histórii nepoznala také epické ničenie vlastnej techniky. Svet ešte nevidel taký kolektívny útek zahraničných žoldnierov, bývalých špeciálnych jednotiek, námornej pechoty a výsadkárov krajín NATO.

    1. Re: Anonym

     Možná to je tím, že soudruzi poprvé narazili na normální armádu, nikoli na smečku velbloudářů v teniskách…

   2. Ono One je snad živé?
    Já mám dojem, že je to hologram.
    Vyhráli sčítači hlasů. Nejspíše je školili ti z kolonie Čechy Morava, co sčítají prezidentské hlasy v pražském Golemu.

 8. Musím se někdy hořce smát jak většina ignoruje danou situaci. Většina se shodne že Fiala je to nejhorší a to je tak asi všechno i toto ukazuje že moc naděje na zlepšení není. Po pravdě není zatím žádný ,,spasitel,, jen možnost že snad to nikdo hůř dělat nemůže jak tyto. Výhoda pětikolky a jejich voličů je že přes veškeré rozpory se stále drží pohromadě. To se o nás jako opozici říct nedá. Když čtu ty výlevy na různé opoziční politiky on je takový makový, naprosto to ignoruje že když mám jen na trabanta nemůžu chtít mercedes.
  A naší situaci muže zlepšit jen krůčky, ten první je že tato banda půjde od válu. Při současné situaci je jasné že to muže být jen s Babišem. Důležité je s kým tam bude kdo ho bude brzdit a nutit dělat věci lépe než minule. Vypisovat že je to stejné jako FIALA je hloupost protože jiná možnost není, nebo je že bude vládnou dál tato banda. Porazit tuto vládu muže jen Babiš, takže důležité je s kým bude vládnout, kdo ho bude hlídat jiná možnost zatím není

  1. Přitom za toho Babiše se měli lépe například důchodci, zvedl totiž základní část důchodu a dostali přidáno všichni. Za Kalouska to bylo tuším 45 Kč.
   Nezaměstnanost klesla ke 3% a díky koroně se zachraňovali živnostníci, bylo vyplacena podpora matkám s dětmi, tuším do 14 let.
   V práci z toho byl kravál, protože ty matky co zůstaly doma, měly nakonec větší příjem než ty co pracovaly.
   Zaměstnavatele také nepřišli zkrátka, nepropouštělo se.
   Dnes krachují ti co byli zachráněni a podniky propuštějí, na jejich místa berou hádej te koho.

 9. OT – Teniska Vondroušová snad ještě není dezolát, i když dnešní titulek na sportu IDnes se vítězkou nezabývá:
  „Svitolinová v slzách děkovala Ukrajině. ..“

  Ale na kšiltu Vondroušová neměla vlajku U, to je na zamyšlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *