24 června, 2024

Tam v Karviné……

Pár slov ke včerejší Rakušanově exhibiční výpravě za „plebsem“. Jelikož přesně tak to bylo, nedělejme si iluze, že mu o ty lidi skutečně jde.

Píár guru Michal Repa, který „udělal“ Pávka začal evidentně zostra, ostatně Vítek nám to ve svém předchozím videu sám potvrdil, že teď na to půjde jinak. Jde mu jen o to aby ty zoufalé lidi využil (zneužil). On si samozřejmě nemyslí, že by mohl získat jejich hlasy, ale může s jejich pomocí vypadat jako geroj, který se nebojí a za pomoci těžkooděnců a tajných v zádech si začít pěstovat kult neohroženého Vítka pro své voliče, eventuálně voliče unylého Péti a hloupé Markéty.

Myslím, že největším trestem pro Dozimetra není vyhrocená diskuze, právě naopak. Pro něj by bylo nejhorší, kdyby tam prostě nikdo nepřišel. Ostatně reakce uvědomělé „demoscény“ na sebe nenechala dlouho čekat, dehonestující a pohrdavé komentáře na adresu havířů na sebe nenechaly dlouho čekat. Vítek je oslavován jako ten, který se s nimi, považte vůbec baví! Oni by se s něčím takovým vůbec nebavili, protože přece s manuálně pracujícím póvlem se nebaví nikdo. Že by jim bez toho póvlu už dávno umrz zadek jaksi neřeší. Povýšenost z nich jen tryská a Vítek si zaručeně ve své limuzíně mnul ruce. Protože přesně to chtěl. O tom jsem přesvědčená. Dostat pro STAN pětikoalí voliče. Nic víc, nic míň. Stejně, jako je předtím šlohli Pirátům.

Co se týká samotné diskuze, Vítek přiznal chyby, ano to je důležitá část píár rad, které předtím stoprocentně dostal. Na pozadí všech kauz, ze kterých se vykroutil jako had, to působí směšně, leč jeho obecenstvo to zaručeně ocení. Oni by se póvlu neomlouvali. Vítek je frajer. Dokonce se skoro omluvil i za ten mrtvolný pytel, který předtím nechal nonstop policejně hlídat a vypadal při tom dost věrohodně. Fakt mu to někdo „sežral“? Nepochybně jo. Oni by se ovšem neomlouvali. Oni ne. Ne všem těm rusáckým agentům s uhelným prachem v plicích. Vítek je frajer.

Takže takhle to podle mne je a jestli to ve mne vzbuzuje nějaké pocity tak to, že Rakušan je ještě odpornější a manipulativnější (dosaďte si sami), než jsem si myslela. Tyhle debaty nezmění vůbec nic. Nepřestane fungovat bonzácký server ministerstva „udávat se nemá, ale hlásit se to musí“, nezačnou se skutečně vyšetřovat STANařské kauzy, nepřestane tu platit dvojí metr, soudy nezačnou měřit všem stejně a nezačne se prosazovat svoboda slova. Ne. Jen Vítek si nahoní pár bodů do vlastních řad.

Být Péťou, začínám být obezřetný. Vítek totiž potopí každého. Ivan Bartoš by mohl vyprávět. Ono to totiž není nic, co bychom neviděli i jinde. Když tančíš s bezcharakterním „kámošem“, může se ti snadno stát, že dotančíš. A to platí zcela univerzálně a všude, napříč politickým (tady by mohli vyprávět mnozí) i běžným životem. Lidé se nemění, jen to někdy velmi dobře hrají.

125 thoughts on “Tam v Karviné……

 1. Ano, máte pravdu paní Marková. “ Pro něj by bylo nejhorší, kdyby tam prostě nikdo nepřišel. “
  Jak by se asi cítil ten „hrdina bez cenzury“, kdyby ho přivítalo ticho zamračených občanů?
  Dotazy byl pokládali jeden muž a jedna žena za všechny přítomné?
  Jak by se cítil ten „hrdina bez cenzury“, když v okamžiku odpovědi by část přítomných začala skandovat:
  „Ať žije Rakušan! Ať žije Pavel! Sláva vládě! Sláva Koalici“ jako na demonstraci řvou Popelkovci, když řečník říká na tribuně věci důležité k slyšení. A na každé demonstraci takoví řvouni ruší poslech.
  Až bude Krakušan v Sokolově, bylo by ticho víc než hulákání naštvaných nebo najatých provokatérů.
  A ti tam už zaručeně budou, jako na každé demonstraci. Hlídejte si pána v kožené bundě a farmářkách na nohou.

  1. Medium seznam jsou blogy, je to takový Hyde park. Tam si může každý psát, co chce. To neberte jako zdroj informací.

  2. V článku je pravda to, že 5% žáků je prostě chytrých a mohou dosáhnout v boji o koryta nejvyšších met.
   Dále se v článku uvádí, jak skvělé je mít co nejvíce vzdělaných osob. Že všichni rodiče přece chtějí, aby jejich potomek byl chytrý, bohatý, šťastný a nemuseli ho živit.
   Tato mantra již přináší své ovoce Západu a vidět je to i v ČR.
   Na univerzitách je studentek jako máku, ale nechtějí být matkami a kariéra je pro ně víc než touha mít děti.
   S muži je to ještě horší! Děti pro ně znamenají konkurenci a ztrátu komfortu.
   V mizerně až středně odměňovaných profesích nechce nikdo pracovat, jako to začalo před 50 lety v Německu. Najímají se tedy osoby z chudých regionů a zemí, čímž se vlastní populace ještě více odcizuje práci pro společnost.
   Ale rodiče přece chtějí chytré bohaté potomky s titulem! Tak se jim vymyslí školy oborů, které nikdo nepotřebuje, ale přesto zaplatí! Máme statisíce humanitních absolventek a absolventů, jejichž vzdělání a schopnosti naprosto k ničemu.
   Za Rakouska-Uherska, za Československa si stát a stavy určovaly, kolik jakých profesí potřebují a absolventy vysokých škol si dle potřeby umísťovaly jak do Eger Chebu, tak do Užhorodu nebo Prešova.
   Mnoho profesí se úředně nazývalo – povolání, což znamenalo také jistotu práce a penzi.

 2. Sorry, ale jestli tohle na někoho zapůsobí nebo o něčem přesvědčí, a stane se tak dokonce ve větší míře, tak si ani jinou vládu než je tohle prostě nezaslouží. Rakušan vypadal jak vyděšený králík, mlel téměř bez přestávky to svoje, na něž se ho samozřejmě nikdo neptal, otázky ignoroval, připomínaje při tom šmejda prodávajícího hrnce nebo pochybného sektářského kazatele, kol dokola obklopen bijci z ochranky a několikametrovou bezpečnostní „nárazníkovou zónou“.

  On si prostě chtěl hrát na někdejší komunistické agitátory, jak to známe (my mladší) třeba ze seriálu Rodáci, kteří chodili mezi obyčejné lidi z vesnic a přesvědčovali je o výhodách kolektivizace. Riskujíce přitom rozbitá ústa, případně i něco horšího. Rakušan neriskoval vůbec nic. Jen to u těch prostších mělo takový dojem vyvolat.

  1. Brát si za vzor podobné seraily je zavádějící. Je totiž nutno brát v úvahu fakt, že jsou to jen představy „umělců“ kteří ještě nebyli na světě, nebo byli moc malí aby to chápali.- Bohužel historická skutečnost byla jiná.
   Ono to máte jako s dnešníma – psavci taky píší či pamětníci dost často říkají pouze to co je staví do lepšího světla a mnohdy .,,,,,

   1. Víte, zrovna tenhle seriál stojí dost za opětovné zhlédnutí. Je tam úplně všechno a z hodně věcí, které ten seriál de facto předpovídá, ale ve skutečnosti jen popisuje děje minulé, jde celkem mráz po zádech. Vůbec to není za námi. A tím absolutně nemám na mysli minulý režim, protože ten seriál vypráví o tom, co mu předcházelo. Naše současné problémy vůbec nejsou nic nového.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *