19 června, 2024

Ve stínu Karviné

Sociální sítě na Alternativě jsou naplněny diskusí o Rakušanově debatě v Karviné, kam si Vítek dovezl několik policejních antonů, obklopil se gorilami, řádně se nechal nabrífovat, postaral se o dodatečné fandění od Šafrova plátku For Rum 24 a pak se nechal oslavovat, jak vyhrál zápas. FC Dozimetr porazil místní okresní přebor, protože byl zároveň hráčem i rozhodčím, který se postaral, aby domácí mužstvo nikdy nedokončilo jedinou akci.

Já jsem nic jiného nečekal, protože tohle je přesně Vítkův styl. Takový vyjebávací. Osvědčil se mu na Piráty, na jejichž úkor vylezl do sněmovny. Piráti to odpracovali, zaplatili a Vítek jim pak dal pár milodarů, aby se neřeklo. Je to přesně hodno hnutí STAN a Dona Vida di Dozimetra. Je jistě jen náhodou, že se náš premiér v poslední době stále více propagandisticky ztrapňuje, platí Cerhovi s Růžičkou peníze, aby mu co nejvíce zkazili pověst, kupuje nutellu a rekvalifikuje se u indického kolovrátku, pak úplně zmizí z očí, zjistí se, že v majetkovém přiznání neuvedl milion korun, nebinární Pekso to v televizi označí za nepřijatelné a zároveň se objeví nový hrdina, který (obklopen ochrankou) neohroženě dojel do Karviné a tam se postavil mrzké lůze, kterou právě vyhazují z práce, protože ocel už se u nás kalit nebude.

Jen nevím, jestli mají libtardi co slavit… Skoro to to totiž vypadá, že Blyštivý Péťa přijímá své poslední signály a místo něj už brzy nastoupí sekáč, který se nezakecá. Gestapo už má vybudované a vyjebávání s kamarády mu jde úplně dokonale.

Ale o tom dnešní text nebude. Domácí propaganda nám totiž poněkud zahaluje události v Německu, kde dnes začíná generálka na generální stávku. Takže opět traktory na dálnicích, opět protigrýndýlové požadavky, opět volání po míru a návratu politiky, která Německo přivedla na vrchol a ne zu grunde. Ke stávce se opět přidávají dopravci i železničáři, kteří oznámili šestidenní protesty a státní televize ARD přiznala, že pokud železničáři nepovolí, začne jaksi docházet uhlí elektrárnám, protože teď jim to větrníky, slunečníky a měsíčníky nezachrání.

Přidávají se pracovníci v městské dopravě, takže se dnes spousta lidí ani nedostane do práce a ještě v této chvíli jednají odborové organizace velkých fabrik, jestli se ke stávce rovnou nepřipojit, protože stejně se nebude dělat. Kamioňáci a sedláci zablokují dopravu… Někteří si tedy střihnou stávku a budou placení ze stávkového odborového fondu, druzí sice stávkovat nebudou, ale jako by stávkovali a budou placeni firmou z fondu překážek na straně zaměstnavatele… Každopádně to neměckou ekonomiku bude stát miliardy peněz.

Zemědělci měli celoněmecký sněm a na něm se dohodli, že budou dělat rachot dokud vláda neodvolá svá opatření a nebo dokud nepadne.

Němci to mají v zákonech složité. Od roku 1945 mají v zemi americké jednotky (zajisté si pamatujete na kancléřský vázací akt) a jejich Grundgesetz, tedy základní zákon, obsahuje ustanovení, že generální stávka se smí vyhlásit jen tehdy, když se vláda stane vysloveně protidemokratickou. Jak poznat, že už to nastalo, že? Obzvlášť dneska, když se nikdo nevyzná, jaké kompetence ještě má vláda, jaké má EU a jaké má Klaus Schwab. Všichni se mohou vymlouvat na všechny… Není koho zastřelit, aby se henty grýndýly zastavily. Pokud se nějakého úředníka zbavíte, je promtně nahrazen jiným stejným úředníkem.

Teď mě napadá, že ten Hamás nebo Hizballáh funguje stejně. Můžete eliminovat koho chcete, protože je okamžitě nahrazen ještě větším sekáčem a džihád proti Velkému Satanovi pokračuje úplně stejně dál.

Teď to začíná vypadat, že se mezi německými protestujícími našla odvaha na vyhlášení generální stávky, protože se našel argument ohledně nedemokratické vlády. Zároveň v Bruseli běží schvalování obchodní dohody s Keňou a velké koncerny už plánují zemědělský rozvoj tam v Africe, kde je to dostatečně daleko od grýndýlu a němečtí farmáři mohou po čtyřech stoletích kontinuity své statky prodat, přestěhovat se na předměstí Kolína nad Rýnem a rekvalifikovat se na programátory.

Ne, fakt se netetelím blahem, že se čeští zemědělci zbaví německé konkurence. To je totiž strategie jen na jeden tah. Jestli se podaří zničit zemědělství v Německu, postarají se, aby kleklo i zemědělství u nás. Doteď uměli blokovat naši konkurenci, budou to dělat i dál. O žrádlo se mají starat nadnárodní korporace, nikoliv domácí výroba. Je úplně jedno, jestli se bavíme o Frantovi Vomáčkovi a jeho padesáti hektarech nebo o Agrofertu. Jsou tu větší hráči. Ti, kteří z Argentiny vozí plné lodě masa, jehož kvalitu celník zkontroluje tím, že si rozbalí jednu bedýnku, vytáhne jeden stejk a napíše do celního prohlášení, že to smyslově zkontroloval a je to v pořádku. Jsou hráči, kteří dokáží prodat ukrajinskou mouku s překročenými limity chlopyryfosu a žádného veřejnoprávního intervjuka to nezajímá.

Naše mééédia (čtěte s řádným zamečením) samozřejmě mlčí. V Německu se nic neděje, všechno je v nejlepším pořádku, to jen pár místních fašistů chce to samé, co chtějí zdejší proruští kolaboranti. Česká televize mlčí, Seznam zprávy mlčí… přitom je možné, že poprvé od roku 1945 bude v Dojčlandu vyhlášena generální stávka a Německo je šest dní od blackoutu.

Sledujme to. Veřejnoprávní televize nám nic neřekne. Musíme sami. Za nás vše sleduje Martin Kunštek, který chystá podrobné zprávy přímo od zdroje, které se budou během dne objevovat na Litterate.

Dějí se neuvěřitelné věci…

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

212 thoughts on “Ve stínu Karviné

 1. Mimochodem, nějak trochu bez povšimnutí zůstává Rakušanův evidentní zálusk na premiérské křeslo. Tato novinářská rukavice by neměla podle mě zůstat nezvednuta. Podle mě totiž informace o Fialově „milionku“ nevyplavala na mediální povrch jen tak náhodou. Možná to byl jen první pokusný balonek. Protože kdo jiný má pod palce všechny archivy s podobnými informacemi než vnitro.

  1. No, možná se chystají nějaké šachy. Šojdrovka navrhuje Nutellu na nějaký vysoký uvolněný post v Brusele.

  2. Už teď je Rakušan předsedou úřadující stínové vlády.

   Oni se nakonec začnou i požírat mezi sebou, kanibalismus si nikdo nenechá líbit.

 2. Vypadá to, že klid nebude. Člověk aby se bál, kam nás ti „hoši“, co spolu mluví, zatáhnou, oč nás ještě připraví.
  S podporou ústavního soudu a korespondenčních voličů samozřejmě, hurá k době temna.

 3. na tom vykulencove kasparkovem tyjatru v karvine komparziste poznavaji sve kolegy a obvolavaji komparzni agentury aby take dostali kseft. to jsou veci po dvou deci…

 4. Hernajs, dovede si někdo představit navolenou novou vládu, které povládne v tak nepřátelském prostředí.
  Půjdou po ní média, nepřátelská hradní guma, nenávistná opozice, dnes vyprofilovaný ÚS, michprdi………

  1. Ti všichni jsou silní v kramflecích jen proto, že vposledku za sebou cítí podporu USA a UK, zejména finanční a jejich tajných služeb. V okamžiku, kdy se tohle oslabí, padne i ona aureola držitelství údajně jediné pravdy. Stejně jako se bojí multipolárního světa, bojí se světa, v němž neexistuje jediný správný názor a oni nejsou kazateli té jediné absolutní pravdy. Pak si budou moct žvanit, co chtějí, rozhodující nebudou kecy, ale životní realita.

   1. Oni se hlavně bojí toho, že by přišli o své honosné fleky a koryta, ve kterých dělají leda tak prd, a za ten prd berou velký prachy. Že by museli jít od válu a hlásit se někde na ÚP. Jenomže – kdo by je zaměstnal, když oni neumí dělat nic užitečného, leda mlýt pantem ty svoje zvrácenosti.
    Tohle je ta jejich pravá noční můra!

    1. Ale vsecko zle je k necemu dobre. Co myslite, proc jsou vcetne samotneho Rakusana tak opatrni vuci ultralevicvym vykrikum o omezovani soukromneho vlastnictvi zbrani ? Protoze je chteji i oni pro sebe…

  1. Prohlašoval přece o sobě, že je ž/Žid. Těžko dle toho výroku soudit, jak to přesně myslel. Jestli ž nebo Ž.
   Ale i tak je to velmi výmluvný výrok.
   A ještě: Židé tvořili v době Zemanovo premiérování většinu jeho ministrů. A soudně-exekutorskou mafii zařídil v Česku taktéž Zeman. Přitom je všeobecně známo, jaké etnikum se exponuje v řadách soudců i exekutorů.

 5. Pro všechny pomýlené.
  Článek, který to vše uvádí na pravou míru:

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-ukrajina-neni-fasisticka-a-seniori-netrpi-vyvracime-lzi-z-karvine-244307#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  O tom, jak dezoláti v Karviné lhali a jak se věci ve skutečnosti mají.
  Po přečtení elaborátu není od věci vyslopnout větší kalíšek slivovice.

  1. buldatra:

   Už jsem to sem taky dával v souvislosti s politikou ANO , která je v podstatě stejná jako u Pětidemolice.

  2. Buldatra:
   Mně stačil první odstaveček, slivovici stejně nemůžu. Ale však jo, ne? Zaznělo tam naratývů, že by zasypaly Macochu…..preVítek se činil.

  1. Ládiku, dopadlo to předpokládatelně.
   Ta šaráda za účasti tzv ústavního soudu, co tomu předcházela, byla něco mezi dělostřeleckou přípravou a ředěním nadějí pracujících občanů. Elity, radujte se.
   Mám pocit, že včíl asi vím, co Babiš bude mít v budoucím předvolebním programu a co smete dnešní satrapy i s koresponďákama.
   Ještě předtím však proběhnou různé skeče ala vykulencovy snahy zalátat malý děravý stan.

  2. Hlavně, že oni, chudáčci, berou cirka 150 litrů měsíčně… To se to potom těžko vžívá do situace lidí s podprůměrným důchodem.

 6. Poslouchám odůvodnění rozsudku US zamítajícího stížnost k zákonu o valorizaci důchodů.
  Jakoby ten soudce Šimíček byl mluvčím vlády.
  A opozice dostala na prdel ve všech bodech žaloby.
  Naopak pětidemolice dostala obrovský klacek na opozici a na pokračování demoliční činnosti. Teď to právě obdržela jako dárek od US. Korespondenční volba má tímto zelenou!
  Nevím, jak teď budou ovčané chápat právo v této zemi.

  1. Sat:

   Představitelé ANO tvrdí , že pokud Pětidemolice korespondenční volby prosadí, tak oni až za dva roky vyhrají, tak tu KV zruší, tak jako jim Pětidemolice zrušila EET, tak už dnes se můžeme dohadovat jak to bude.
   Zatím se Pětidemolka zdatně činní. Odstřihli nás od levných energií, zatáhli nás do války proti Rusku, okradli důchodce, mladým ztížili založit rodiny, prostě na co sáhli to pokazili.

   Já ANO pokládám za papírovou opozici, sám Babiš se nechvalně uvedl při kovidu, kdy chtěl aby očkování bylo povinné a nedokázal obhájit svoje mírové kecy, kdy opakoval mantru o válečném agresoru z Ruska. U Vrbětic se podělal, stejně jako Zeman, který o Putinovi pak prohlašoval, že se zbláznil.

   1. Toto je bohužel tragédie, vtělená do podstaty zastupitelské demokracie. Dvě garnitury papalášů se u vesla střídají v intervalu volebního období a vzájemně si ruší, co oponenti v předešlém období ustanovili. Výsledek je nutně záporný, protože všechno to stojí čas a peníze, ale nic to nepřináší.

    Vládnoucí klika, která nedohlédne dál než ke konci volebního období, nemá zájem na zavedení dlouhodobého programu – proč taky? Vždyť by se mohlo stát, že ovoce sklidí jiný než ten, kdo sázel!
    A tak raději budou přehazovat písek zleva do prava a zprava nalevo a predstirat, že je to práce.

    1. Alef Nula:

     Tady se můžeme přesvědčit , jak je opozice za kterou se vydává ANO slabá, neboť ani tady není schopna důrazně rozporovat tyhle kecy Rakušana.
     Pětidemolka jede pořád jeden a ten samý nerativ, že Rusko je agresor a musí se porazit za každou cenu, že posílání smrtících zbraní je OK a že až Rusko porazíme, tak na obnově Ukrajiny vyděláme. Neslyšel nikdy, že by se ANO proti těmto kecům ohradilo. Prostě ANO chce konec války, ale už neřekne, že až vyhraje volby, přestane Ukrajině dodávat zbraně, peníze a ostatní prostředky na vedení války.

     https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-ukrajina-neni-fasisticka-a-seniori-netrpi-vyvracime-lzi-z-karvine-244307#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

    1. „Politikům se nevěří, politikové se kontrolují. Věří se v Boha, věří se v přírodu, věří se v krásu, věří se v myšlenku, ideu. V politika se nevěří, a kdo v něho věří, je idiot!“ — Karel Kryl

     1. Homer:
      Jednak. A druhak – politik není a nebude čestný a pravdomluvný a „slušný“ už vůbec ne. Když tohle slyším, jen poznamenám, že je to totéž, jako byste chtěli mít vymydlený popeláře. Jsou prostě věci, co se vylučujou.
      Čili ano, kontrola, kontrola a zase kontrola. Podporuju za tím účelem Kverulanta.

 7. Mně se fakt líbí, jak jsou někteří prorežimní novináři či libtardí twitteroví „hrdinové“ schopni vnímat Rakušanovo nakašírované extempore jako projev statečnosti nebo hrdinství.

  Nic ve zlém, ale obklopen kordonem bijců z ochranky a blíže neurčeným množství tajných mezi publikem a „novináři“ by byl „statečný“ snad úplně každý. Mimochodem, pokud budete dobře číst Rakušanovu řeč těla, zejména jeho obličej, byl snad úplně všechno, jen ne vnitřně statečný.

  A co se týče „novinářů“. Už ani nevím, který z těch blbů z ČT reportérů to byl, ale snad deset nebo kolik let zpátky si vybavuji rozhovor s jedním z nich, v němž se naprosto bezostyšně chlubil tím, že když pobýval – prý jako novinář (!) – v Afghánistánu nebo Iráku, tak byl plně vyškolený jako obsluha obrněného vozu a v používání zbraní. A v případě potřeby že by se stal plnohodnotnou součástí jednotky okupačních NATO vojáků. Hvězdy a pruhy by se za takto ideologicky vyprofilovaného a věci ideologicky oddaného „novináře“ nemusely stydět. Vzhledem k jeho tehdejšímu věku bych ho nepodezíral, že prošel základní vojenskou službou v ČSLA. Ten prostě prošel intenzivním ideologickým a vojenským školením stejně, jako ti oddaní hoši ze západních mainstreamových médií. Podobných máme v médiích všude plno. A je smutné si uvědomit, komu a čemu ve skutečnosti slouží.

  1. Na telegramu bylo zmíněno, že uvnitř knajpy bylo s vykulencem 40 policistů a venku 15 těžkooděnců.

   Tak mě napadá, že na ty jeho údajně diskuzní akce bez cenzury fakt nikdo další nemusí chodit, protože si obecenstvo k pokecu vlastně vozí sebou v dostatečném množství. Navíc nikdo z nich na něho nebude škaredej. Selanka.

 8. Ve hře je i druhá varianta, nejen že se naši zemědělci zbaví německé konkurence, ale že německá vláda couvně a zanechá výši dotací a navýší dotace na export, na zelenou naftu, garantuje půjčky, …
  To potom čeští zemědělci krachnou hned.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *